Ohjelma Wadköpingsdoppet 2022
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Söndag den 25/9 Klockan 15.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 25 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 58, 200m Bröstsim Damer A-C
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A 17 oä |
2:24.43 |
|
Joline Höstman |
1988 |
Göteborgs Sim (SWE) |
Örebro (SWE) |
2001-09-24 |
|
|
B 15-16 |
2:28.91 |
|
Julia Månsson |
2002 |
Örebro SA (SWE) |
Örebro (SWE) |
2018-09-23 |
|
|
C 13-14 |
2:33.48 |
|
Julia Månsson |
2002 |
Örebro SA (SWE) |
Örebro (SWE) |
2016-09-17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
360 |
1 |
|
Olivia Melin |
2009 |
UPSALA S |
3:45.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
2 |
|
Julia Lindström |
2009 |
JÄRFÄLLA S |
3:35.91 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
394 |
3 |
|
Alma Göransson |
2007 |
VARBERG |
3:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
4 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
UPSALA S |
3:20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
5 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
UPSALA S |
3:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
6 |
|
Tilde Zetterquist |
2009 |
KARLSKO SF |
3:27.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
7 |
|
Johanna Hellman |
2008 |
UPSALA S |
3:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
8 |
|
Thea Engfors |
2009 |
KARLSKO SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 58, 200m Bröstsim Damer A-C |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
0 |
|
Emma Persson |
2007 |
LASS |
3:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
1 |
|
Wilma Sundberg |
2009 |
JÄRFÄLLA S |
3:16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
2 |
|
Elsa Wilhelmsson |
2008 |
LASS |
3:12.74 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
3 |
|
Elin Wilde |
2008 |
KARLSTAD |
3:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
525 |
4 |
|
Adele Bergman |
2008 |
STRÄNGNÄS |
3:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
300 |
5 |
|
Elisabeth Xu |
2008 |
NKK |
3:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
517 |
6 |
|
Karin Lepschi |
2008 |
STRÄNGNÄS |
3:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
346 |
7 |
|
Ella Andersson |
2007 |
UPSALA S |
3:13.70 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
8 |
|
Agnes Bergqvist |
2008 |
JÄRFÄLLA S |
3:16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
490 |
9 |
|
Tyra Lagstam |
2007 |
ÖSA |
3:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 58, 200m Bröstsim Damer A-C |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
345 |
0 |
|
Elin Bohman |
2009 |
UPSALA S |
3:08.74 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
399 |
1 |
|
Nathalie Ceveryd |
2008 |
VARBERG |
3:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
395 |
2 |
|
Ebba Johansson |
2009 |
VARBERG |
3:04.71 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
3 |
|
Linn Olsson |
2010 |
BORLÄNGE |
3:02.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
4 |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
SK ENA |
3:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
5 |
|
Moa Sjödin |
2007 |
BORLÄNGE |
3:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
6 |
|
Lottie Berglind |
2008 |
JÄRFÄLLA S |
3:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
369 |
7 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
UPSALA S |
3:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
397 |
8 |
|
Liv Blomdahl |
2009 |
VARBERG |
3:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
9 |
|
Elsa Sjöblom Sterne |
2009 |
JÄRFÄLLA S |
3:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 58, 200m Bröstsim Damer A-C |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
0 |
|
Maja Nyström |
2007 |
FALUN |
3:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
1 |
|
Elvira Sjöblom Hallner |
2007 |
JÄRFÄLLA S |
2:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
2 |
|
Viola Högberg |
2007 |
LASS |
2:54.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
452 |
3 |
|
Ellen Jörstad |
2007 |
ÖSA |
2:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
4 |
|
Stella Warborn |
2003 |
VARBERG |
2:37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
491 |
5 |
|
Alma Mühr |
2005 |
ÖSA |
2:43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
6 |
|
Elsa Björnholm |
2006 |
LASS |
2:50.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
343 |
7 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
UPSALA S |
2:54.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
431 |
8 |
|
Elin Rimskog |
2008 |
VÄSTERÅS |
2:59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
9 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
UPSALA S |
3:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-25 13:07:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|