Startliste for Ringsted Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Sports center |
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. sep 2022 to 18. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
200m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Nordeafonden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
280 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
281 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
333 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
1:59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
112 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
2:01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
316 |
|
Jacob Kelly |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
2:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
147 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
2:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
165 |
|
August Larsen |
2005 |
Nakskov Svømme Klub |
DEN |
2:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
275 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:06.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
306 |
|
Joakim Schnack |
2004 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
DEN |
2:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
332 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
2:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
323 |
|
Felix Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
2:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
18 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
246 |
|
Daniel Didriksen |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
DEN |
2:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
80 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
319 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
2:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
326 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
2:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
19 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
82 |
|
William Ammitzbøll |
2006 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
252 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
114 |
|
August Juul-Andersen |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
2:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
220 |
|
Laurits Thøfner |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
2:22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
78 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
74 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
251 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
383 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
9 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
303 |
|
Felix Schnack |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
DEN |
2:26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
311 |
|
Oliver Dyrholm-Pilegaard |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
DEN |
2:26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
254 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
86 |
|
Viktor Lange |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
193 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
DEN |
2:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
324 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
2:33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
304 |
|
Gustav Langkær |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
DEN |
2:33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
433 |
|
Mikkel Skoubo |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
2:33.65 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
35 |
334 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
2:35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
335 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
2:35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
388 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
325 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
2:36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
258 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
180 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
DEN |
2:37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
73 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
330 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
2:38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
219 |
|
Marius Sohnemann |
2007 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
2:39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
47 |
|
Christoffer Andersen |
2007 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
2:40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
111 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
2:45.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
183 |
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
Kalundborg SK |
DEN |
2:47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
196 |
|
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
Kalundborg SK |
DEN |
2:50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
365 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:50.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
182 |
|
Matti Miklos Júrak |
2008 |
Kalundborg SK |
DEN |
2:51.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
350 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
2:52.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
42 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
2:56.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
8 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
127 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
2:58.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
256 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
2:59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
369 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
309 |
|
Marcus Kjøng Seidenfaden |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
DEN |
3:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
387 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
3:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
434 |
|
Mikkas Skoubo |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
3:07.29 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
59 |
131 |
|
Gabriel Sukkot |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
3:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
299 |
|
Alfred Grimstrup |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
DEN |
3:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
12 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
3:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
120 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
3:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
200 |
|
Áron Barnabás Jurák |
2008 |
Kalundborg SK |
DEN |
3:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
129 |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
3:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
357 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
3:18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
10 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
3:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
137 |
|
Linus Paustian |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
3:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
6 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
3:30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
184 |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg SK |
DEN |
3:33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
93 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
DEN |
3:36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
90 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
DEN |
3:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
192 |
|
Linus Roest Hasløv |
2013 |
Kalundborg SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
308 |
|
Liam Wridt |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
397 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
187 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
Kalundborg SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
92 |
|
Sofus Nordly |
2009 |
Roskilde Svømning |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
199 |
|
Viktor Poulin Pedersen |
2011 |
Kalundborg SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 08:19.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|