Program för Team Competition 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 Insim: 13:00 1:a start kl. 14:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sandareds Simhall |
Arrangör: |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 jan 2023 till den 15 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Frisim Herrar A-D
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
1 |
|
Sven Broberg |
2008 |
SKÖVDE SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
2 |
|
Eric Olof Nam karlsson |
2010 |
KUNGÄLV |
40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
3 |
|
Frank Lindström |
2010 |
SKÖVDE SS |
38.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
4 |
|
Benjamin Jonsson |
2009 |
ELFSBORG |
40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
5 |
|
Hjalmar Tejemark |
2010 |
ELFSBORG |
50.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
6 |
|
Devin Jansson |
2010 |
SK ALINGSÅ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Frisim Herrar A-D |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
1 |
|
Lucas Thomasson |
2009 |
SK 1970 |
37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
2 |
|
Oliver Axelsson |
2009 |
ELFSBORG |
35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
3 |
|
Gustav Möller |
2009 |
S02 |
34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
4 |
|
Sixten Hammenfors Ögärd |
2009 |
S02 |
35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
5 |
|
Alexander Freiholtz |
2008 |
ALINGSÅS |
35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
6 |
|
Jack Eriksson |
2010 |
SK 1970 |
37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Frisim Herrar A-D |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
1 |
|
Erik Hellman |
2009 |
KUNGÄLV |
33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
2 |
|
Erdi Gosalci |
2010 |
FALKÖPING |
32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
3 |
|
Max Aram Moghaddas |
2007 |
S02 |
31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
4 |
|
Simon Magnerfelt |
2005 |
FALKÖPING |
31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
5 |
|
Malte Tyrberg |
2009 |
SK ALINGSÅ |
32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
6 |
|
Ture Gunnarsson |
2008 |
SK 1970 |
33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Frisim Herrar A-D |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
1 |
|
Vilmer Malmström-Jorwén |
2008 |
SK 1970 |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
2 |
|
Elias Doydu |
2008 |
KUNGÄLV |
29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
3 |
|
Philip Hansson |
2007 |
SK 1970 |
29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
4 |
|
Elliott Kantola |
2010 |
ELFSBORG |
29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
5 |
|
Theo Söderqvist |
2010 |
ELFSBORG |
30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
6 |
|
Elias Linder |
2009 |
FALKÖPING |
31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Frisim Herrar A-D |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
1 |
|
Olof Nihlén |
2008 |
S02 |
29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
2 |
|
Andreas Caspersen |
2007 |
SK ALINGSÅ |
29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
3 |
|
Isak Henley |
2009 |
ELFSBORG |
29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
4 |
|
Axel Lindberg Fors |
2007 |
SK 1970 |
29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
5 |
|
Max Schimmel |
2009 |
FALKÖPING |
29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
6 |
|
Sigge Fredriksson |
2009 |
ELFSBORG |
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Frisim Herrar A-D |
Final 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
1 |
|
Vincent Rosholm |
2008 |
SK 1970 |
28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
2 |
|
Mio Hernandez |
2007 |
S02 |
28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
3 |
|
Melker Boman |
2005 |
SK 1970 |
27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
4 |
|
Tony Kerman |
2005 |
ANDERSTORP |
27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
5 |
|
Adam Ellison |
2008 |
S02 |
28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
6 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
SK ALINGSÅ |
28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Frisim Herrar A-D |
Final 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1 |
|
Emil Bjärsholm |
2007 |
ANDERSTORP |
27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
2 |
|
Axel Hägg |
2007 |
ANDERSTORP |
26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
3 |
|
Alex Karlsson |
2004 |
FALKÖPING |
26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
4 |
|
Leon Larsson |
2005 |
SK 1970 |
26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
5 |
|
Albin Rilby |
2004 |
S02 |
26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
6 |
|
Arda Beybutov |
2008 |
S02 |
27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Frisim Herrar A-D |
Final 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
287 |
1 |
|
Simon Svedberg |
2001 |
FALKÖPING |
25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
2 |
|
Erik Klasson |
2003 |
SK 1970 |
24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
3 |
|
Elliot Olsson |
1999 |
ELFSBORG |
23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
4 |
|
Kevin Söderqvist |
2004 |
ELFSBORG |
24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
5 |
|
Jibbe Schimmel |
2004 |
FALKÖPING |
25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
6 |
|
Eddie Eriksson |
2009 |
SK 1970 |
25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-14 12:26:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben 1970 |
|
|
|
|