Startliste for Køge Open 2022 Herfølge
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 26.11.22
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herfølge Svømmehal |
Arrangør |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer (gr. 3)
|
Indledende 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
1 |
|
Thor Mir |
2010 |
SVØMSK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
2 |
|
Marco Skov Andreasen |
2011 |
HVIDOVRE |
1:58.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
3 |
|
Mirxan Kirkan |
2011 |
GTI-ISHØJ |
1:53.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
4 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
TRITON B |
1:56.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
5 |
|
Magnus Olsen |
2010 |
VORDINGB |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
6 |
|
Arthur Tuwel Jensen |
2011 |
KØGE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer (gr. 3) |
Indledende 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
310 |
1 |
|
Fríðálvur Eliassen |
2011 |
FS |
1:47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
274 |
2 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
MK31 |
1:45.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
3 |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI-GREVE |
1:40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
4 |
|
Rókur Petersen |
2010 |
FS |
1:40.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
5 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
MK31 |
1:45.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
6 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
TRITON B |
1:52.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer (gr. 3) |
Indledende 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
1 |
|
Robert Thorndal |
2011 |
SVØMSK |
1:40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
2 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
HVIDOVRE |
1:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
3 |
|
Mikkel Schmidt Foli-Andersen |
2011 |
MK31 |
1:37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
4 |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI-GREVE |
1:38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
5 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
TRITON B |
1:38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
6 |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI-TUNE |
1:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer (gr. 3) |
Indledende 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
1 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
TRITON B |
1:32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
2 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI-TUNE |
1:32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
3 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
MK31 |
1:31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
4 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI-GREVE |
1:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
5 |
|
Marcus Sødahl-Borresø |
2010 |
GTI-GREVE |
1:32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
6 |
|
Linus Paustian |
2010 |
RINGSTED |
1:34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer (gr. 3) |
Indledende 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
1 |
|
Emil Sejer |
2010 |
ROSKILDE |
1:30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
2 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
HVIDOVRE |
1:26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
288 |
3 |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
SVØMSK |
1:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
4 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
VI39 |
1:26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
271 |
5 |
|
Mads Harholt |
2010 |
MK31 |
1:28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
6 |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI-ISHØJ |
1:31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer (gr. 3) |
Indledende 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
1 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
HVIDOVRE |
1:20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
2 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
SVØMSK |
1:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
3 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
TRITON B |
1:09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
4 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
MK31 |
1:10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
5 |
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
HØRSHOLM |
1:19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
6 |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI-TUNE |
1:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer (gr. 3) |
Indledende 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
1 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
MK31 |
1:20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
2 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
SVØMSK |
1:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
3 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
KØGE |
1:07.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
4 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
GTI-GREVE |
1:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
5 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
ROSKILDE |
1:18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
6 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
ROSKILDE |
1:23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer (gr. 3) |
Indledende 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
1 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI-GREVE |
1:20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
2 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
HVIDOVRE |
1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
3 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
VI39 |
1:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
4 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
RINGSTED |
1:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
5 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI-GREVE |
1:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
6 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
VI39 |
1:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 08:01.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Køge Svømmeklub |
|
|
|
|