Startliste for STT Efterårsstævne 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Swim team taastrup |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. nov 2022 to 13. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
100m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
CR 16-99 |
1:00.16 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Haslev Svømmeklub (DEN |
Taastrup (DEN) |
27-11-2021 |
|
|
CR 14-15 |
1:03.98 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmekl |
Taastrup (DEN) |
27-11-2021 |
|
|
CR 0-13 å |
100:39.9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
390 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
473 |
|
Lars Reber Knudsen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
58.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
280 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
483 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
224 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:01.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
178 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
389 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
155 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
18 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
174 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
465 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
391 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
468 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:08.19 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
15 |
242 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
267 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
1:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
21 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
276 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
1:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
504 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
274 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
1:10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
65 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
358 |
|
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
386 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
66 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
188 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
472 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
78 |
|
Marius Sohnemann |
2007 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
333 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
115 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
46 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
257 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
64 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
258 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
254 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
256 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
245 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
348 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
194 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
383 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
216 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
341 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
462 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
44 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-11-2022 22:20.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|