Startliste for STT Efterårsstævne 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag aften
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Swim team taastrup |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. nov 2022 to 13. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer
|
Finale 1-13 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
CR 16-99 |
59.55 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub (D |
Taastrup (DEN) |
28-11-2021 |
|
|
CR 14-15 |
1:04.53 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmekl |
Taastrup (DEN) |
28-11-2021 |
|
|
CR 0-13 å |
1:08.52 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Taastrup (DEN) |
13-11-2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
0 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
GSK |
1:26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
1 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
VEST |
1:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
2 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
KVIK |
1:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
3 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
STT |
1:18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
4 |
|
Linus Reimer |
2010 |
KVIK |
1:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
367 |
5 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
GENTOFTE |
1:15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
6 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SK-SYD |
1:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
7 |
|
Nor Englund |
2012 |
KVIK |
1:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
8 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
KØGE |
1:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer |
Finale 14-15 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
0 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
STT |
1:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
502 |
1 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
VEST |
1:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
2 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
KVIK |
1:16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
3 |
|
Christian Kempel Laursen |
2008 |
VÆRLØSE |
1:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
4 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
KØGE |
1:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
391 |
5 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
GENTOFTE |
1:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
6 |
|
William Bugge |
2008 |
GSK |
1:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
7 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
GENTOFTE |
1:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
383 |
8 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
GENTOFTE |
1:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
9 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
KØGE |
1:27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer |
Finale 16 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
2 |
|
Marius Sohnemann |
2007 |
HASLEV |
1:08.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
3 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
STT |
1:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
4 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
STT |
1:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
5 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
STT |
1:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
472 |
6 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
FARUM |
1:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2022 13:31.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|