Program för Saltis Cup 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nacka simhall |
Arrangör: |
Saltsjöbadens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2022 till den 27 nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
1 |
|
Wilgot Wiklund |
15 |
SKURU IK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
2 |
|
Sebastian Sparrman |
16 |
SÖDERTÖRN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
3 |
|
Vladislav Mashkov |
14 |
TYRESÖ SS |
1:44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
4 |
|
Samuel Flodén |
13 |
BOTK-RÖNN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
5 |
|
Nathan Filapek Lopez |
16 |
SÖDERTÖRN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
6 |
|
Oliver Fridblom |
13 |
TYRESÖ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
1 |
|
Erik Gylje |
13 |
SKK |
1:43.21 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
2 |
|
Philip Panagiotidis |
13 |
SKK |
1:42.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
3 |
|
Victor Hedqvist Segelman |
15 |
TYRESÖ SS |
1:39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
4 |
|
Jonathan Olsen Öhman |
13 |
HELLAS SK |
1:40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
5 |
|
Alexander Kvarfordh Andres |
13 |
SKURU IK |
1:42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
6 |
|
Nicolás Garcia |
14 |
SKK |
1:43.92 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
1 |
|
Gustav Jansson |
16 |
SÖDERTÖRN |
1:35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
2 |
|
Philip Norling |
14 |
SALTSJÖB |
1:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
3 |
|
Edvin Jonsson |
18 |
SÖDERTÖRN |
1:30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
4 |
|
Fred Holm |
14 |
SALTSJÖB |
1:31.63 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
5 |
|
Ricardo Daniel Kosiec-Gomez |
17 |
SALTSJÖB |
1:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
6 |
|
Oliver Crawford |
15 |
TYRESÖ SS |
1:36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
1 |
|
Christian Ghose |
15 |
TYRESÖ SS |
1:25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
2 |
|
David Negut |
14 |
SÖDERTÖRN |
1:19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
3 |
|
Love Sigfelt |
17 |
SÖDERTÖRN |
1:17.27 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
4 |
|
Emil Johanson |
17 |
SÖDERTÖRN |
1:17.87 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
5 |
|
Hampus Glanshed |
16 |
SÖDERTÖRN |
1:23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
6 |
|
Maxim Ejdelund |
15 |
HELLAS SK |
1:27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
1 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
14 |
TYRESÖ SS |
1:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
265 |
2 |
|
Felix Norlin |
17 |
SKK |
1:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
3 |
|
Filip Antlöv |
24 |
SÖDERTÖRN |
1:05.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
4 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
16 |
BOTK-RÖNN |
1:06.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
5 |
|
Bulut Chalashkan |
16 |
BOTK-RÖNN |
1:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
6 |
|
Lars Hennert |
61 |
SS04 |
1:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-11-27 08:11:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|