Program för Sum-Sim regionfinal 2022 Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag 12 november 2022 kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim regionfinal 2022-Stockholm
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Erikdalsbadet |
Arrangör: |
Skk & Södertörns SS |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 nov 2022 till den 13 nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
3 |
|
Alexander Lindblom |
2007 |
SKURU IK |
2:34.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
4 |
|
Wilgot Wiklund |
2007 |
SKURU IK |
2:31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
297 |
5 |
|
Arsenij Gojs |
2007 |
SÖDERTÖRN |
2:25.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
6 |
|
Axel Kallin |
2007 |
SK NEPTUN |
2:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
7 |
|
Hugo Krogstad |
2007 |
SKURU IK |
2:33.70 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
603 |
8 |
|
Oliwer Tin Lundblad |
2007 |
SPIF SF |
2:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Frisim P15 |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
1 |
|
Vilgot Blanck |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
2:22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
566 |
2 |
|
Gustaf Färnqvist |
2007 |
SS04 |
2:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
368 |
3 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
TYRESÖ SS |
2:19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
425 |
4 |
|
Caesar Sparacio |
2007 |
TÄBY SIM |
2:18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
5 |
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
SKURU IK |
2:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
6 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
JÄRFÄLLA S |
2:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
7 |
|
Vidar Bekkewold Karlström |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
2:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
8 |
|
Aiden Gijsen |
2007 |
SK NEPTUN |
2:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
9 |
|
Teodor Ström |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
2:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
477 |
10 |
|
Hjalmar Pettersson |
2007 |
WISBY SS |
2:24.51 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Frisim P15 |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
409 |
1 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
TÄBY SIM |
2:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
487 |
2 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
VÄSBY SS |
2:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
3 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
SK NEPTUN |
2:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
490 |
4 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
VÄSBY SS |
2:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
489 |
5 |
|
Eddie Peng |
2007 |
VÄSBY SS |
1:55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
6 |
|
Felix Tetli |
2007 |
SÖDERTÄLJE |
2:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
7 |
|
Hugo Östling |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
2:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
397 |
8 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
TÄBY SIM |
2:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
9 |
|
Erik Edbom |
2007 |
JÄRFÄLLA S |
2:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
10 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
SK NEPTUN |
2:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-11-12 08:20:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|