Program för Sim à Lund - GUL Challenge
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
100m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Ålder |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Cornelia Sundqvist |
20 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
1:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Podric |
19 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Jonsson |
18 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
My Pettersson |
17 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hedda Toth |
16 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:09.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aurora Nilsson |
21 |
Karlskrona Simsällskap |
SWE |
1:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Isomaa |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fanny Hess |
19 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicole Ahlbeck |
20 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen-Grete Reinap |
15 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ronja Johansson Magnusson |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tong Wu |
13 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellie Petersson |
18 |
Kristianstads SLS |
SWE |
1:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Celina Seuranen |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Lindström |
15 |
SK Triton |
SWE |
1:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elisa Phu |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Nowak Gudmundsson |
13 |
Karlskrona Simsällskap |
SWE |
1:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ebba Reslow-Plym |
15 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ester Sainz |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elin Malmgren |
16 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ella Nord |
14 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sienna Anker |
15 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lee Strunk |
14 |
Kristianstads SLS |
SWE |
1:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alicia Dahlerus |
14 |
Kristianstads SLS |
SWE |
1:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lily Viberg |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Magdalena Ödman |
15 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
1:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Clara Zettergren |
15 |
Simklubben Elfsborg |
SWE |
1:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Freja Härstedt |
16 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Isabelle Leo |
14 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Leandersson |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Linnèa Eriksson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
SWE |
1:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Tyra Ekeberg |
16 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Vilda Berg |
16 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Nicole Persson |
15 |
Kristianstads SLS |
SWE |
1:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Axelina Kläfverud |
16 |
Karlshamns Simklubb |
SWE |
1:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ellen Bernhardsson |
15 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alma Gummesson |
15 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Elvira Andersson |
15 |
Simklubben Sydsim |
SWE |
1:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Selma Lindström |
17 |
SK Triton |
SWE |
1:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Clara Landmyr |
14 |
Simklubben Sydsim |
SWE |
1:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Jill Fischer |
14 |
Karlshamns Simklubb |
SWE |
1:20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Julia Smalarz |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:20.95 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Felicia Almquist |
13 |
SK Triton |
SWE |
1:21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Tyra Johansson |
15 |
Simklubben Sydsim |
SWE |
1:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Lisen Burnesson |
15 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Tindra Magnusson |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Philippa Lindgren |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Agnes Nilsson |
14 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Alice Björk |
14 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:25.79 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Margareta Ciardi |
14 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Ella Knutsson |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Ida Palminger |
14 |
SK Triton |
SWE |
1:26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Elin Tidstrand |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
SWE |
1:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Lovisa Mellgren |
13 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Elzbieta Vilutyte |
14 |
SK Triton |
SWE |
1:33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Hanna Dao |
13 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Isabella Hansen |
13 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:33.92 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Elin Johansson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
SWE |
1:35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Nelly Berggren |
14 |
Karlshamns Simklubb |
SWE |
1:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Tyra Hörestrand |
13 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:42.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Gabija Jurgilaityte |
13 |
SK Triton |
SWE |
1:47.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Minela Causevic |
13 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:48.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Alice Liebenhagen |
13 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Esinetra Rrukaj |
13 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-26 08:45:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|