Program for Sigma Cup 2022 - Birkerød
Below are all entry- and startlists shown by session.
Lørdag - store svømmere
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
2 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
HERLEV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
3 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
HERLEV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
4 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
HOVEDSTAD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
5 |
|
Liv Engedal |
2010 |
GLADSAXE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
BIRKERØD |
3:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
2 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
BIRKERØD |
3:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
3 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
HOVEDSTAD |
3:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
4 |
|
Silke Holtz |
2010 |
ALLERØD |
3:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
5 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
HOVEDSTAD |
3:27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
6 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
BIRKERØD |
3:48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
1 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
GLADSAXE |
2:58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
2 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
HOVEDSTAD |
2:56.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
3 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
ALLERØD |
2:49.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
4 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
HOVEDSTAD |
2:55.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
5 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
HERLEV |
2:57.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
6 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
ALLERØD |
3:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
ALLERØD |
2:44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
2 |
|
Sofie Lund Leidecker |
2008 |
BIRKERØD |
2:39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
3 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6-JGI |
2:37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
4 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
ALLERØD |
2:38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
5 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
HELSINGØR |
2:42.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
6 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
HOVEDSTAD |
2:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
1 |
|
Anja Englert |
2008 |
ALLERØD |
2:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
2 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
HELSINGØR |
2:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
3 |
|
Karla Rekling |
2008 |
BIRKERØD |
2:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
4 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
ALLERØD |
2:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
5 |
|
Andrea Lage |
2009 |
HOVEDSTAD |
2:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
6 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
HOVEDSTAD |
2:34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 15:32.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|