Startliste for Sigma Cup 2022 - Birkerød
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag - store svømmere
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2022 to 4. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
144 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
100 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
37 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
39 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
16 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
8 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
121 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
106 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
86 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
123 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
75 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
36 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
42 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
35 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
78 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
40 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
83 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
145 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
41 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
124 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
38 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
15 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
71 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
57 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
126 |
|
Lin Ritt Berthelsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
131 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
118 |
|
Karla Korsgaard Gudme |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
97 |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
142 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
95 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
140 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
91 |
|
Elvira Graver Gottlieb |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
21 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
19 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:44.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
84 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2022 15:14.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|