Program för Höstsimiaden 2022, Forsgrenska badet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
100m Bröstsim Damer 12 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
897 |
|
Viveca Ahuja Lundberg |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
929 |
|
Katarina Alkas Alias |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
898 |
|
Ester Andersson |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
367 |
|
Sofia Andrén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
260 |
|
Tilde Barton |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
283 |
|
Märta Bengter |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:53.65 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
7 |
667 |
|
Emilia Berglind |
2010 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:52.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
447 |
|
Tova Björk |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
362 |
|
Ebba Callberg |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:59.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
396 |
|
Evangelina Christidou |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:43.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
143 |
|
Christina Crona |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:34.66 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
576 |
|
Novalie Cyreus |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
422 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
132 |
|
Nora Lovisa Edin |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:31.20 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
358 |
|
Signe Feldhof |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
366 |
|
Francesca Grims Medici |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
284 |
|
Ada Hjort Mowitz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
563 |
|
Mira Hårding-Nordkvist |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:54.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
666 |
|
Elina Högberg |
2010 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
261 |
|
Valentina Isakovic |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:55.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
144 |
|
Elsa Jannergren |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
281 |
|
Ella Jarting |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
673 |
|
Signe Johansson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:51.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
578 |
|
Wilda Johansson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
361 |
|
Svea Knagge |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
360 |
|
Silja Kristjansdottir |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
663 |
|
My Kummu |
2010 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:43.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
407 |
|
Cecilia Kylefors |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
387 |
|
Vera Landegren |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
133 |
|
Alma Leinder |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:35.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
150 |
|
Emilia Lindberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
896 |
|
Randi Lo Sellén |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
363 |
|
Ida Lövblom |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
317 |
|
Sophia Malmgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
424 |
|
Wendela Melin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
236 |
|
Saga Nilsson |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
664 |
|
Ebba Nordin |
2010 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
579 |
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
145 |
|
Nicole Nyström |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:42.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
135 |
|
Emilia Olsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
437 |
|
Ida Persson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
907 |
|
Marina Rankovic |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:42.16 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
428 |
|
Jessica Ritmberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
436 |
|
Sanna Rud Bengtsson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
662 |
|
Siri Rundqvist |
2010 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:48.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
659 |
|
Lovis Samuelsson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
427 |
|
Elsa Sigfelt |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
256 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
259 |
|
Kerstin Stenström |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
429 |
|
Meya Svanljung |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
431 |
|
Nova Svensson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
913 |
|
Sara Svensson |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
286 |
|
Astrid Tegel |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
658 |
|
Moa Thurgren |
2010 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
297 |
|
Nora Tornberg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
151 |
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
365 |
|
Isabelle Varsanyi |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:57.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
401 |
|
Sally Vegis |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:55.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
386 |
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
136 |
|
Sonja Walter |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:30.66 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
435 |
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
364 |
|
Maja Wessén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
844 |
|
Gry Wressel |
2010 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
335 |
|
Sigrid Wååg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
146 |
|
Cecilia Yang |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
243 |
|
Stella Österman |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-02 19:40:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|