Program för Sundsvall Sim 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 lördag kl. 10:00 (insim 08:30-09:45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 3 jun 2023 till den 4 jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
200m Medley Herrar 13 år och äldre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tvlrek |
2:19.30 |
|
Joel Westerlind |
1996 |
Härnösands Simsällskap ( |
|
2018-06-09 |
|
|
SS1314 |
2:35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SS15 |
2:30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SS16 |
2:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
JSA1317 |
2:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
JSA1819 |
2:15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
JSB1317 |
2:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
JSB1819 |
2:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SMA2021 |
2:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SMA22- |
2:12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SMB2021 |
2:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SMB22- |
2:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ParaSRS9 |
2:55.92 |
|
Fabian Claéson |
2002 |
Osby SS |
|
2018-07-08 |
|
|
|
|
18 år och äldre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
163 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
2:20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
18 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
2:50.17 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
279 |
|
Jonah Norberg |
2005 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-17 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
35 |
|
Rasmus Viklander |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
SWE |
2:51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
14-15 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
119 |
|
Otto von Arronet |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
133 |
|
Aleksi Törnquist |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:37.66 |
|
EFT |
|
3 |
172 |
|
Lukas Sagmo |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
2:37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
122 |
|
Oscar Adamsson |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:05.45 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
180 |
|
Simon Wåglöf |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
3:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
19 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
SWE |
3:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
40 |
|
Rasmus Olsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
3:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
42 |
|
Loke Karlsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
3:47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
97 |
|
Kevin Andersson |
2009 |
Skellefteå Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
100 |
|
Wilmer Karlsson |
2009 |
Skellefteå Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
220 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
2:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
115 |
|
Rastin Mortezaei |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
221 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
2:51.10 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
49 |
|
Phoenix Stenling |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
2:58.20 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
47 |
|
Arvid Lindgren |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
3:29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
188 |
|
Alfred Överhem |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
104 |
|
Emanuel Holmefur |
2010 |
Skellefteå Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
327 |
|
Elis Fredriksson |
2010 |
Höga Kustens Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
114 |
|
Ruslan Kutasevych |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
187 |
|
Linus Näslund |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-06-04 07:36:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|