Startliste for HBPB Summer Long Course Championships
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
HBPB Summer Long Course Championships
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hawke's Bay Regional Aquatic Centr |
Organizer: |
Hawkes Bay Poverty Bay |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Dec 16, 2022 to Dec 18, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
400m Freestyle Mixed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 and younger |
|
# |
ID |
|
Name |
Age |
Team |
Nat |
Entry time |
|
Status |
|
1 |
433 |
|
Ava Wilson (V) |
14 |
Carterton Swimming Club |
NZL |
4:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
174 |
|
Breeze van Veldhuizen |
14 |
Napier Aquahawks |
NZL |
4:39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
218 |
|
Zack Pask (V) |
14 |
Evolution Aquatics Tauranga |
NZL |
4:40.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
281 |
|
Kayne Howat (V) |
14 |
SwimZone Racing |
NZL |
4:45.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
488 |
|
Eliana Brown (V) |
14 |
Dannevirke Swimming Club |
NZL |
4:49.93 |
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
Ice Breaker Aquatics |
|
4:50.46 |
|
|
|
107 |
Seongjin Choi (V) |
14 |
NZL |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
Enterprise Swim Team |
|
4:53.34 |
|
|
|
514 |
Ella Sutton |
14 |
NZL |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
North Canterbury Swim Club Inc |
|
4:54.95 |
|
|
|
192 |
Rylind Wheeler (V) |
14 |
NZL |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
Roskill Swimming Club |
|
4:55.75 |
|
|
|
258 |
Laura Watts (V) |
14 |
NZL |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
North Canterbury Swim Club Inc |
|
4:57.91 |
|
|
|
188 |
Shae Jackson (V) |
14 |
NZL |
|
11 |
|
|
|
|
|
|
Enterprise Swim Team |
|
4:58.14 |
|
|
|
510 |
Rio Sasamoto |
14 |
NZL |
|
12 |
|
|
|
|
|
|
Ice Breaker Aquatics |
|
5:00.42 |
|
|
|
105 |
Scout Carter (V) |
14 |
NZL |
|
13 |
|
|
|
|
|
|
SwimZone Racing |
|
5:03.51 |
|
|
|
282 |
Sophie Martin (V) |
14 |
NZL |
|
14 |
|
|
|
|
|
|
Roskill Swimming Club |
|
5:04.72 |
|
|
|
256 |
Olivia Jiang (V) |
13 |
NZL |
|
15 |
|
|
|
|
|
|
Napier Aquahawks |
|
5:05.36 |
|
|
|
169 |
Eli Rasmussen |
14 |
NZL |
|
16 |
|
|
|
|
|
|
Evolution Aquatics Tauranga |
|
5:05.49 |
|
|
|
216 |
Edie Jackson (V) |
14 |
NZL |
|
17 |
|
|
|
|
|
|
Vikings Swim Club Inc |
|
5:08.52 |
|
|
|
378 |
Ashlee Baars (V) |
14 |
NZL |
|
18 |
|
|
|
|
|
|
Napier Aquahawks |
|
5:08.74 |
|
|
|
167 |
Lola Nicholls |
14 |
NZL |
|
19 |
|
|
|
|
|
|
Napier Aquahawks |
|
5:14.41 |
|
|
|
178 |
Dion Wilson |
13 |
NZL |
|
20 |
|
|
|
|
|
|
Tawa Swimming Club |
|
5:16.13 |
|
|
|
312 |
Bella Sheridan (V) |
14 |
NZL |
|
21 |
|
|
|
|
|
|
Vikings Swim Club Inc |
|
5:20.20 |
|
|
|
384 |
Pippa Jory (V) |
13 |
NZL |
|
22 |
|
|
|
|
|
|
Porirua City Aquatics |
|
5:20.85 |
|
|
|
230 |
Jonathan Cui (V) |
11 |
NZL |
|
23 |
136 |
|
Kayla De Vries (V) |
|
Kiwi West Aquatics |
|
5:20.88 |
|
|
|
14 |
NZL |
|
24 |
437 |
|
Breanna Franklin |
|
Central Hawkes Bay Swimming |
|
5:21.71 |
|
|
|
12 |
NZL |
|
25 |
250 |
|
Mana Bavihal (V) |
|
Roskill Swimming Club |
|
5:21.78 |
|
|
|
11 |
NZL |
|
26 |
242 |
|
Victor Yu (V) |
|
Porirua City Aquatics |
|
5:22.54 |
|
|
|
12 |
NZL |
|
27 |
162 |
|
Jyde Low |
|
Napier Aquahawks |
|
5:22.60 |
|
|
|
14 |
NZL |
|
28 |
277 |
|
Jaden Heerikhuisen (V) |
|
St Peter's Swimming Club |
|
5:28.56 |
|
|
|
12 |
NZL |
|
|
|
|
|
29 |
472 |
|
Zita Szoke |
|
Comet Swim Club |
|
5:29.97 |
|
|
|
13 |
NZL |
|
|
|
|
|
30 |
468 |
|
AJ Kinsella |
|
Comet Swim Club |
|
5:32.12 |
|
|
|
13 |
NZL |
|
|
|
|
|
31 |
168 |
|
Lexi Nobilo |
|
Napier Aquahawks |
|
5:41.91 |
|
|
|
13 |
NZL |
|
|
|
|
|
32 |
413 |
|
Khendall Maxwell (V) |
|
Nga Tai Tuatea a Taraika Swimming Club |
|
5:42.02 |
|
|
|
13 |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
451 |
|
Samuel Delamare (V) |
12 |
Coast Swimming Club |
NZL |
5:44.60 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
179 |
|
Luca Wohlers |
13 |
Napier Aquahawks |
NZL |
5:48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
392 |
|
Lara Migounoff (V) |
12 |
Fulton Amateur Swimming Team |
NZL |
5:48.59 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
509 |
|
Kaeto Sasamoto |
12 |
Enterprise Swim Team |
NZL |
5:58.19 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
147 |
|
Sebastian Yates (V) |
10 |
Levin Swimming Club |
NZL |
6:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
462 |
|
Calvin Braybrook |
14 |
Comet Swim Club |
NZL |
6:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
491 |
|
Dylan Waugh (V) |
13 |
Dannevirke Swimming Club |
NZL |
6:24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
487 |
|
Louie Azevedo (V) |
13 |
Dannevirke Swimming Club |
NZL |
6:38.67 |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
490 |
|
Ryan Laurence (V) |
14 |
Dannevirke Swimming Club |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
127 |
|
Samantha Baillie (V) |
12 |
Otaki Titans Swimming Club |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 and older |
|
# |
ID |
|
Name |
Age |
Team |
Nat |
Entry time |
|
Status |
|
1 |
377 |
|
Matthew Hutchins (V) |
28 |
Wharenui Swim Club |
NZL |
4:05.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
458 |
|
Angus Blair |
17 |
Comet Swim Club |
NZL |
4:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
183 |
|
Eligh Ashby (V) |
19 |
Neptune Swim Club |
NZL |
4:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
421 |
|
Jordan Astley (V) |
17 |
Aquagym Swimming Club |
NZL |
4:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
187 |
|
Jackson Close (V) |
15 |
North Canterbury Swim Club Inc |
NZL |
4:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
379 |
|
Brooke Bennett (V) |
16 |
Vikings Swim Club Inc |
NZL |
4:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
119 |
|
Alex Willis (V) |
16 |
Ice Breaker Aquatics |
NZL |
4:25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
186 |
|
Ethan Blair (V) |
17 |
North Canterbury Swim Club Inc |
NZL |
4:27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
424 |
|
Hannah King (V) |
16 |
Aquagym Swimming Club |
NZL |
4:37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
452 |
|
William Delamare (V) |
15 |
Coast Swimming Club |
NZL |
4:42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
31 |
|
Sarah-Kate Birkett |
20 |
Heretaunga Sundevils |
NZL |
4:43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
303 |
|
Charlotte Gibbs (V) |
17 |
Tawa Swimming Club |
NZL |
4:45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
431 |
|
Jenna Rolston-Larking (V) |
18 |
Capital Swim Club |
NZL |
4:45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
149 |
|
Zaniqua Pratt-Smith (V) |
15 |
Mt Maunganui Swimming Club |
NZL |
4:47.82 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
177 |
|
Poppy Walling |
15 |
Napier Aquahawks |
NZL |
4:48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
286 |
|
Michael Smith (V) |
15 |
SwimZone Racing |
NZL |
4:49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
515 |
|
Theo Weatherley |
17 |
Enterprise Swim Team |
NZL |
4:50.96 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
500 |
|
Holli Macdonald |
15 |
Enterprise Swim Team |
NZL |
4:55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
201 |
|
Caitlin O'Reilly (V) |
18 |
North Shore Swimming Club |
NZL |
4:57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
390 |
|
Gaby Smith (V) |
16 |
Vikings Swim Club Inc |
NZL |
5:00.13 |
|
S10 |
|
21 |
98 |
|
Emma Bendall (V) |
15 |
Ice Breaker Aquatics |
NZL |
5:05.46 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
469 |
|
Eva Kinsella |
15 |
Comet Swim Club |
NZL |
5:11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
480 |
|
Noah Wright |
15 |
Comet Swim Club |
NZL |
5:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
110 |
|
Anika Moleta (V) |
15 |
Ice Breaker Aquatics |
NZL |
5:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
432 |
|
Izzie Edge (V) |
15 |
Carterton Swimming Club |
NZL |
5:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
163 |
|
Jess Mill |
15 |
Napier Aquahawks |
NZL |
5:15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
295 |
|
Matthew Biddington (V) |
15 |
Tawa Swimming Club |
NZL |
5:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
416 |
|
Abigail Prouty (V) |
17 |
Nga Tai Tuatea a Taraika Swimming Club |
NZL |
5:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
141 |
|
Siobhan Burgess (V) |
15 |
Levin Swimming Club |
NZL |
5:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
71 |
|
Danielle Setford |
15 |
Heretaunga Sundevils |
NZL |
5:30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
23 |
|
Mackenzie Speers |
15 |
Greendale Swim Club |
NZL |
5:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
418 |
|
Thomas White (V) |
16 |
Nga Tai Tuatea a Taraika Swimming Club |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
267 |
|
Aaron Muchirahondo (V) |
16 |
Swim Rotorua |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
184 |
|
Lewy Bell (V) |
18 |
North Canterbury Swim Club Inc |
NZL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-18 14:06:30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Hawkes Bay Regional Aquatic Centre |
|
|
|
|