Program för Nordiska Ungdomssimspelen yngre 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
pass 4, gren 27-36
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Arrangör: |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 400m Medley Po 14-15
|
Final 14 år, 1 (2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
P14 |
4:42.07 |
|
Linus Junefelt |
1992 |
Jönköpings SS |
|
1/1/2006 |
|
|
P15 |
4:39.55 |
|
Anton Hegmegi |
2005 |
Jönköpings SS |
|
1/1/2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
3 |
|
Odin Esbensen |
2009 |
JÖNKÖPING |
6:59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
4 |
|
Olof Johansson |
2009 |
JÖNKÖPING |
5:54.47 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
5 |
|
Axel Sedlacek |
2009 |
VÄSTERÅS |
6:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 400m Medley Po 14-15 |
Final 15 år, 2 (2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
3 |
|
Theodor Grinnemo |
2008 |
JÖNKÖPING |
5:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
4 |
|
Elliot Eldh |
2008 |
LASS |
4:58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
5 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
UPSALA S |
5:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
309 |
6 |
|
Viggo Scholz |
2008 |
STRÄNGNÄS |
5:43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-05 12:38:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|