Program for DM ÅRGANG KORTBANE 2023
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Fredag 15.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg svømmeklu |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
200m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
102 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
211 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
381 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
46 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
445 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
89 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
77 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
2:33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
256 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
140 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
139 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
267 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
2:34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
201 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
252 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
410 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
335 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
27 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
199 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
60 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
316 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
194 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
34 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
81 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
2:40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
9 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
2:40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
72 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
2:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
30 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
32 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:42.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
207 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:42.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
339 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
143 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
24 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:42.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
130 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
28 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:43.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
47 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
94 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
435 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
387 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:44.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
366 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
303 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
DEN |
2:45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
348 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:45.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
255 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
189 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:45.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
420 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:46.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
74 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
2:46.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
396 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
415 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:48.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
113 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
448 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
2:48.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
459 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
51 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
2:51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
64 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:54.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
88 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:55.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
282 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
3:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
181 |
|
Oktavia Krumholt |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
3:04.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 11:09.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|