Program för Stockholm Knattesim Vinter 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Stockholm Knattesim Vinter 2023
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet (25m) |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2023 till den 19 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Ryggsim Mixed
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Stockholms Simfestivals barnlopp! |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
3 |
|
Minna Delin |
9 |
TUREBERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
4 |
|
Joel Aronsson |
9 |
TUREBERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
5 |
|
Sina Tabatabaei |
11 |
JÄRFÄLLA S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
6 |
|
Elisabeth Katz |
10 |
SK NEPTUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
7 |
|
Mila Ndure |
9 |
TUREBERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
8 |
|
Charlotte Thulin |
11 |
JÄRFÄLLA S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Ryggsim Mixed |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
1 |
|
Saga Windirsch |
10 |
SK NEPTUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
343 |
2 |
|
Nawal Abukar |
11 |
SPIF SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
3 |
|
Tony Qu |
11 |
SK NEPTUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
4 |
|
Elina Godvik |
11 |
SK NEPTUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
5 |
|
Theodor Wiggh |
10 |
TUREBERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
6 |
|
Tilda Ribacke |
11 |
TUREBERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
7 |
|
Alexander Kazmins |
12 |
TUREBERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
8 |
|
Rishi Gautham Kandikonda |
10 |
TUREBERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
9 |
|
Siri Kukanur |
11 |
TUREBERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
315 |
10 |
|
Alexandra Murikoff |
12 |
SPIF SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Ryggsim Mixed |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
1 |
|
Gustaf Dalmar |
10 |
TUREBERG |
1:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
2 |
|
Maja-Clara Wiksten |
10 |
SK NEPTUN |
1:01.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
3 |
|
Lily Namazi |
10 |
JÄRFÄLLA S |
58.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
4 |
|
Vera Lindström |
11 |
SK NEPTUN |
58.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
5 |
|
Jonathan Castillo Skoglund |
11 |
SK NEPTUN |
56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
6 |
|
Lea Nelsén |
11 |
TUREBERG |
57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
7 |
|
Lovisa Thorslund |
9 |
SK NEPTUN |
58.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
8 |
|
Molly Wei |
10 |
TUREBERG |
59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
292 |
9 |
|
Shreya Krishna |
12 |
SS04 |
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
10 |
|
Anna Caron |
10 |
TUREBERG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Ryggsim Mixed |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
1 |
|
Eli Fredholm |
10 |
SK NEPTUN |
56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
2 |
|
Aura Guadad |
11 |
JÄRFÄLLA S |
55.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
3 |
|
Millie Tidey |
9 |
VÄSBY SS |
55.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
4 |
|
Östen Nilsson Lund |
10 |
SK NEPTUN |
54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
5 |
|
Ingrid Fex |
9 |
JÄRFÄLLA S |
54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
6 |
|
Emma Burgess |
12 |
SKK |
54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
7 |
|
Astrid Hedenborg |
11 |
SK NEPTUN |
55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
8 |
|
Leo Nima Fallah |
10 |
SK NEPTUN |
55.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
9 |
|
Hedvig Norell Cottino |
10 |
JÄRFÄLLA S |
56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
10 |
|
Elle Wikström |
9 |
SK NEPTUN |
56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Ryggsim Mixed |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
1 |
|
Joris Vanlandewyck |
11 |
VÄSBY SS |
53.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
329 |
2 |
|
Tova Björklund |
12 |
SPIF SF |
53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
3 |
|
Naya Ndure |
11 |
TUREBERG |
52.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
4 |
|
Yagmur Aytac |
11 |
VÄSBY SS |
52.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
5 |
|
Saha Bihbodzade |
11 |
JÄRFÄLLA S |
51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
6 |
|
Albin Karlsson |
10 |
TUREBERG |
52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
7 |
|
Yusuf Esenbay |
10 |
JÄRFÄLLA S |
52.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
8 |
|
Klara Fex |
10 |
JÄRFÄLLA S |
53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
9 |
|
Nils Hjertsson Winberg |
10 |
JÄRFÄLLA S |
53.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
10 |
|
Mio Håkansson |
10 |
TUREBERG |
54.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Ryggsim Mixed |
Final 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
1 |
|
Marc Nordlander |
11 |
SK NEPTUN |
51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
2 |
|
Carl Bonde |
10 |
SK NEPTUN |
50.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
3 |
|
Inara Lamb |
12 |
TUREBERG |
49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
4 |
|
Lourdes Shaya |
12 |
JÄRFÄLLA S |
49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
5 |
|
Ella Aronsson |
11 |
TUREBERG |
48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
6 |
|
Aurora Fan |
11 |
SK NEPTUN |
48.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
7 |
|
Benke Johansson |
11 |
VÄSBY SS |
49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
8 |
|
Clara Coello Petters |
12 |
JÄRFÄLLA S |
50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
9 |
|
Leia Javier |
10 |
JÄRFÄLLA S |
51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
10 |
|
Alex Omazic |
11 |
TUREBERG |
51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Ryggsim Mixed |
Final 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
1 |
|
Floyd Karlmark |
11 |
SPIF SF |
47.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
2 |
|
Eleonora Thor |
11 |
SPIF SF |
47.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
3 |
|
Amanda Dahl |
10 |
SK NEPTUN |
47.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
4 |
|
Eneas Von Walden |
11 |
VÄSBY SS |
46.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
5 |
|
Cassandra Edwards |
10 |
VÄSBY SS |
45.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
291 |
6 |
|
Uno Sandqvist |
11 |
SS04 |
46.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
7 |
|
Cleo Tidey |
11 |
VÄSBY SS |
46.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
8 |
|
Carl Månsson |
12 |
JÄRFÄLLA S |
47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
9 |
|
Malvina Hibell |
10 |
SK NEPTUN |
47.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
10 |
|
Noah Ekstrand |
11 |
SK NEPTUN |
48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Ryggsim Mixed |
Final 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
342 |
1 |
|
Lara Alzghoul |
11 |
SPIF SF |
45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
335 |
2 |
|
Tomas Tauktus |
10 |
SPIF SF |
44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
3 |
|
Sigrid Bray |
12 |
SS04 |
44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
4 |
|
Mira Elingsdotter |
11 |
SK NEPTUN |
41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
5 |
|
Freja Malmqvist |
11 |
SK NEPTUN |
37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
6 |
|
Michkat Abdi Bulhan |
11 |
SS04 |
41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
7 |
|
Arvid Åström |
11 |
SS04 |
43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
8 |
|
Elin Skarstedt |
11 |
SS04 |
44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
9 |
|
Robin Meller |
11 |
VÄSBY SS |
44.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
10 |
|
Elin Nilsson |
11 |
SK NEPTUN |
45.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-19 08:32:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|