Startliste for Taastrup open 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag FINALER
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal hal2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer
|
Finale 12 og yngre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
CR 15-99 |
29.34 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
CR 13-14 |
31.11 |
|
Ylfa Lind Kristmannsdótt |
2008 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
CR 0-12 å |
36.32 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub (D |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
513 |
0 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
VI39 |
42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
479 |
1 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
SØLLERØD |
42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
527 |
2 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
VI39 |
39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
3 |
|
Melina Ertman |
2011 |
KØGE |
38.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
523 |
4 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
VI39 |
36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
617 |
5 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
SVØMSK |
37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
6 |
|
Laura Mahs |
2011 |
SOLRØD |
39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
351 |
7 |
|
Isabel Gudbrand |
2011 |
AIF |
42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
8 |
|
Ida Nissen |
2012 |
KØGE |
42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
495 |
9 |
|
Olivia Steen Halkier |
2011 |
SØLLERØD |
44.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer |
Finale 13-14 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
522 |
0 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
VI39 |
35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
1 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
SOLRØD |
35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
2 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
KØGE |
34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
3 |
|
Dagmar Arna Sigurðardóttir |
2009 |
Iceland |
34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
4 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
HOVEDSTAD |
33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
388 |
5 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
KVIK |
33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
6 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Iceland |
34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
7 |
|
Andrea Lage |
2009 |
HOVEDSTAD |
34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
619 |
8 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
SVØMSK |
35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
9 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
HVIDOVRE |
35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer |
Finale 15 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
0 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
FR.VÆRK |
32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
1 |
|
Ástrós Lovísa Hauksdóttir |
2008 |
Iceland |
31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
297 |
2 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
GLADSAXE |
31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
3 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
GENTOFTE |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
4 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
HOVEDSTAD |
30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
321 |
5 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
GENTOFTE |
30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
384 |
6 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
KVIK |
31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
411 |
7 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
KVIK |
31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
8 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
LYNGBY |
32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
9 |
|
Guðbjörg Bjartey Guðmundsdóttir |
2005 |
Iceland |
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 15:52.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|