Startliste for Taastrup open 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag FINALER
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal hal2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer
|
Finale 13 og yngre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
CR 16-99 |
59.07 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton B |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
CR 14-15 |
1:03.36 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD (DE |
Taastrup (DEN) |
14-05-2023 |
|
|
CR 0-13 å |
1:12.39 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub (D |
Taastrup (DEN) |
22-05-2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
529 |
0 |
|
Willads Schou |
2011 |
VI39 |
1:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
1 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
KØGE |
1:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
2 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
ROSKILDE |
1:20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
477 |
3 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
SØLLERØD |
1:18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
519 |
4 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
VI39 |
1:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
436 |
5 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SK-SYD |
1:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
6 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
LYNGBY |
1:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
7 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
KØGE |
1:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
8 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
ROSKILDE |
1:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
442 |
9 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SK-SYD |
1:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer |
Finale 14-15 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
0 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
LYNGBY |
1:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
470 |
1 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
SØLLERØD |
1:09.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
2 |
|
Árni Þór Pálmason |
2009 |
Iceland |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
3 |
|
Frederik Salling |
2009 |
LYNGBY |
1:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
422 |
4 |
|
Noa Riis |
2008 |
SK-SYD |
1:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
5 |
|
Magnús Viðir Jónsson |
2008 |
Iceland |
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
6 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Iceland |
1:08.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
7 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
ROSKILDE |
1:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
8 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
KØGE |
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
425 |
9 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SK-SYD |
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer |
Finale 16 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
0 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
LYNGBY |
1:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
1 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
HOVEDSTAD |
1:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
317 |
2 |
|
Lucas Misander |
2007 |
GENTOFTE |
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
3 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
GLADSAXE |
1:02.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
4 |
|
Jonas Hansen |
2001 |
NÆSTVED |
1:01.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
5 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
NÆSTVED |
1:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
6 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
NÆSTVED |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
7 |
|
Matthias Hansen |
2001 |
NÆSTVED |
1:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
8 |
|
Anders Gaard |
2006 |
HOVEDSTAD |
1:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
509 |
9 |
|
William Hvid |
2007 |
VI39 |
1:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 15:23.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|