Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 50m 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
400m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
104 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Falu Simsällskap |
SWE |
4:32.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
298 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:35.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
297 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:41.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
98 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
Falu Simsällskap |
SWE |
4:43.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
73 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
4:47.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
27 |
|
Anni Törmänen |
2005 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
4:48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
24 |
|
Veera Tall |
2005 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
4:50.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
134 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
4:53.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
244 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
237 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:56.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
256 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:56.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
381 |
|
Jonna Scholz |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
SWE |
5:02.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
99 |
|
Linnéa Monfelt |
2009 |
Falu Simsällskap |
SWE |
5:04.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
29 |
|
Emilia Valtonen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
5:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
196 |
|
Lily Dymling |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
5:07.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
116 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
5:09.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
229 |
|
Sasha Lacy |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
5:10.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
239 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:13.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
343 |
|
Isabelle Helin |
2009 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
5:13.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
246 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
2 |
|
Lumi Öller |
2006 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
5:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
388 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
163 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
5:19.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
212 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
5:20.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
30 |
|
Elsa Salla |
2008 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
5:21.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
106 |
|
Elin Wennberg |
2009 |
Falu Simsällskap |
SWE |
5:22.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
71 |
|
Amanda Häll |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
5:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
31 |
|
Sienna Lehtola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
5:29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
379 |
|
Clara Lindblom |
2010 |
Strängnäs Simklubb |
SWE |
5:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
133 |
|
Arina Nesterova |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
5:31.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
209 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
5:31.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
34 |
|
Taimi Likki |
2010 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
5:32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
218 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
5:34.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
39 |
|
Elli Kuusisto |
2010 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
5:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
92 |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
Simklubben Ena |
SWE |
5:36.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
15 |
|
Pipsa Männistö |
2009 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
5:39.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
35 |
|
Helvi Huttunen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
5:40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
107 |
|
Ella Hansson |
2009 |
Falu Simsällskap |
SWE |
5:42.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
233 |
|
Katarina Brenning |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:46.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
88 |
|
Aziza Osman |
2008 |
Simklubben Ena |
SWE |
5:51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
32 |
|
Aleksandra Mattila |
2010 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
5:56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
352 |
|
Elin Rimskog |
2008 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
5:57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
295 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
259 |
|
Emma Fredriksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
6:03.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
11 |
|
Leia Heinonen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
6:06.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
49 |
|
Julia Eriksson |
2005 |
Ålands Simförening |
FIN |
6:17.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
253 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
6:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
268 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
6:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
363 |
|
Ina Rhodin |
2010 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
6:33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
354 |
|
Saga Moberg Egerås |
2010 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
6:50.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
319 |
|
Elin Påve |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
7:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
270 |
|
Wilma Håkansson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
7:08.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
164 |
|
Astrid Svensk |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
320 |
|
Signe Sääf |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
321 |
|
Greta Åborg |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
272 |
|
Johanna Hellman |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-12 15:33:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|