Startliste for FysioDanmark Water Games 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
FysioDanmark Water Games 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slagelse Svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
318 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
258 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
1:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
254 |
|
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
11 |
|
Sarah Ingrid H. Jensen |
2007 |
Asker SK |
NOR |
1:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
286 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
322 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
86 |
|
Amanda Fafner |
2007 |
Kalundborg SK |
DEN |
1:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
74 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
22 |
|
Ishanvi Pasari |
2009 |
Asker SK |
NOR |
1:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
332 |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
7 |
|
Ella Christina Fritzner |
2008 |
Asker SK |
NOR |
1:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
328 |
|
Alberte Rosenstand |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
274 |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
1:17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
130 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
225 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
329 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
17 |
|
Milla Magnussen |
2008 |
Asker SK |
NOR |
1:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
149 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
324 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
129 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
271 |
|
Gry Ballin |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
1:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
91 |
|
Lærke Jensen |
2008 |
Kalundborg SK |
DEN |
1:23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
159 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
229 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
92 |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
DEN |
1:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
150 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
70 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
102 |
|
Nina Caroline Nielsen |
2007 |
Kalundborg SK |
DEN |
1:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
227 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
71 |
|
Julie Holm Sørensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
340 |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
343 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
104 |
|
Agnete Thyme |
2009 |
Kalundborg SK |
DEN |
1:26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
356 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
146 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
307 |
|
Amanda Sofie Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
1:27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
133 |
|
Elvira Graver Gottlieb |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
365 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
154 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
160 |
|
Malia Hoffer |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
151 |
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
103 |
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
Kalundborg SK |
DEN |
1:31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
366 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
96 |
|
Klara Christiansen |
2009 |
Kalundborg SK |
DEN |
1:31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
269 |
|
Karen Marie værnskjold Hedegaard |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
1:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
305 |
|
Victoria Høybye Olsen |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
1:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
265 |
|
Clara Kristine Ingeborg Andersen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
1:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
54 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
292 |
|
Cecilie Blach Nielsen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
DEN |
1:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
272 |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
1:35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
156 |
|
Lilje Kodal |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
72 |
|
Line Silleborg |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
221 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
82 |
|
Mathilde Ellegaard Petersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:36.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
278 |
|
Esther Bjerglund Thomsen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
1:37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
167 |
|
Frida Beck |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:37.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
277 |
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
1:37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
303 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
1:37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
161 |
|
Rose Ingrid Christoffersen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
68 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
200 |
|
Emilia Kjellberg |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
131 |
|
Luce Astrid Gade |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
349 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:40.66 |
|
|
|
64 |
10 |
|
Isabel Moe Jensen |
|
Asker SK |
|
1:40.77 |
|
|
|
2011 |
NOR |
|
65 |
152 |
|
Bellamy Lumen R. Holmberg |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:41.01 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
66 |
79 |
|
Maia Elsborg Amundsen |
|
Næstved Svømmeklub |
|
1:42.22 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
67 |
313 |
|
Trine Andresen |
|
SvømmeKlubben SYD |
|
1:42.30 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
68 |
360 |
|
Sascha Legaard Jensen |
|
Svøm Slagelse Korsør |
|
1:44.42 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
69 |
148 |
|
Frida Bjørk K. Hansen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:45.32 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
70 |
168 |
|
Karlie Stær Nielsen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:46.06 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
71 |
153 |
|
Clara Duelund Højstrup |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:46.08 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
72 |
134 |
|
Elly Elisabeth Toth Larsen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:49.94 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
73 |
107 |
|
Linda Neittaanmäki |
|
Kalundborg SK |
|
1:50.43 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
74 |
381 |
|
Ella Hillers Bjaldby |
|
Svøm Slagelse Korsør |
|
1:50.45 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
75 |
371 |
|
Astrid Engmark Jensen |
|
Svøm Slagelse Korsør |
|
1:50.82 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
76 |
355 |
|
Lærke Stengaard |
|
Svøm Slagelse Korsør |
|
1:53.55 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
77 |
164 |
|
Selma Lundsgaard |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:55.98 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
78 |
81 |
|
Sofie Ellegaard Petersen |
|
Næstved Svømmeklub |
|
1:59.10 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
79 |
197 |
|
Ida My Tingskov Munkøe |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
2:00.00 |
|
|
|
2014 |
DEN |
|
80 |
175 |
|
Valerjia Suse |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
2:00.00 |
|
|
|
2014 |
DEN |
|
81 |
198 |
|
Olivia Lorentzen Brose |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
2:00.00 |
|
|
|
2014 |
DEN |
|
82 |
173 |
|
Erica Nordvang |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
2:00.37 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
83 |
235 |
|
Luna Bjørn Rømer Gravesen |
|
Holbæk Svømme Klub |
|
2:02.01 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
84 |
361 |
|
June Evelyn Uhl |
|
Svøm Slagelse Korsør |
|
2:02.79 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
85 |
238 |
|
Agnes Nihøj Broe |
|
Holbæk Svømme Klub |
|
2:03.65 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
86 |
165 |
|
Lillie Elton Koch |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
2:05.87 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
87 |
166 |
|
Ellinor Zeller |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
2:06.20 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
88 |
163 |
|
Selma Diemer-Færgemann |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
2:08.63 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
89 |
174 |
|
Marie Fabricius Wadskjær |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
2:13.73 |
|
|
|
2014 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
90 |
169 |
|
Gaia Holm |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
2:14.05 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
91 |
177 |
|
Gertrud Dørr Kjær-Knudsen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
2:15.14 |
|
|
|
2014 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
92 |
232 |
|
Esther Kaae Jørgensen |
|
Holbæk Svømme Klub |
|
2:16.66 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
93 |
244 |
|
Emiley Eberhardt |
|
Holbæk Svømme Klub |
|
2:18.13 |
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
94 |
237 |
|
Lærke Dyhr Skotte |
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
95 |
228 |
|
Maria Agerbæk Sobol Nielsen |
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2009 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
96 |
240 |
|
Emma Linnemand Fuglheim |
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2012 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
97 |
243 |
|
Emilie Lykke wigh |
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2013 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
98 |
245 |
|
Mynte Malucca Thorup Birk Hansen |
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2013 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-06-2023 18:15.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|