Program for Övikssimmet 2023
Below are all entry- and startlists shown by session.
Pass 3
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Paradiset |
Arrangör: |
Örnsköldsviks allmänna simsällsap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 apr 2023 till den 2 apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 100m Bröstsim Damer 13 år o äld
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Coop |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
1 |
|
Johanna Niska |
2008 |
UMEÅ SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
2 |
|
Tove Näslin |
2010 |
Ö-VIKS ASS |
2:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
3 |
|
Liv Rönnqvist |
2010 |
SUNDSVALL |
1:58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
4 |
|
Elsa Högberg |
2008 |
BJÖRNA IF |
2:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
5 |
|
Sophia Sjöquist |
2010 |
BJÖRNA IF |
2:08.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
6 |
|
Nathalie Tullnär |
2010 |
Ö-VIKS ASS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 100m Bröstsim Damer 13 år o äldre |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
1 |
|
Maja Eriksson |
2008 |
Ö-VIKS ASS |
1:54.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
2 |
|
Jonna Johansson |
2008 |
HÄRNÖSAND |
1:46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
3 |
|
Molly Ahlqvist |
2008 |
Ö-VIKS ASS |
1:43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
4 |
|
Greta Vaitkeviciute |
2009 |
UMEÅ SS |
1:45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
5 |
|
Nicole Viberg |
2010 |
UMEÅ SS |
1:51.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
6 |
|
Emmy Sondell |
2010 |
BJÖRNA IF |
1:56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 100m Bröstsim Damer 13 år o äldre |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
1 |
|
Ines Ljungqvist |
2010 |
DOROTEA IF |
1:40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
2 |
|
Astrid Hägg |
2010 |
SUNDSVALL |
1:39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
3 |
|
Isabelle Mineur |
2009 |
SUNDSVALL |
1:38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
4 |
|
Lisen Bergman |
2010 |
HÄRNÖSAND |
1:39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
5 |
|
Isa Westin |
2007 |
Ö-VIKS ASS |
1:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
6 |
|
Estelle Koitrand-Engblom |
2007 |
Ö-VIKS ASS |
1:41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 100m Bröstsim Damer 13 år o äldre |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
1 |
|
Milla Vestberg |
2006 |
HÖGAKUSTEN |
1:34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
2 |
|
Wilma Mostén |
2008 |
UMEÅ SS |
1:30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
3 |
|
Isolde Lönnefors |
2009 |
HÄRNÖSAND |
1:27.72 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
4 |
|
Signe Westman |
2008 |
Ö-VIKS ASS |
1:30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
5 |
|
Tova Nilsson Bergström |
2009 |
SUNDSVALL |
1:32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
6 |
|
Theya Ericsdotter |
2010 |
SUNDSVALL |
1:35.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-04-02 08:19:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
|
|
|