Startliste for Øst Årgang 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag 10.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Pilehaveskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & VI39 |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer
|
Finale 1 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
2 |
|
Saga Høgh |
2010 |
HVIDOVRE |
1:41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
3 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
SVØMSK |
1:27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
4 |
|
Elena Gurani |
2010 |
KVIK |
1:30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer |
Finale 2 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
2 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
HOVEDSTAD |
1:26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
3 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
SIGMA-BIRK |
1:25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
4 |
|
Silke Holtz |
2010 |
SIGMA-ALL |
1:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
5 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
HELSINGØR |
1:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer |
Finale 3 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
1 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
KØGE |
1:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
2 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI-GREVE |
1:23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
3 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
LYNGBY |
1:22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
4 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
LYNGBY |
1:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
5 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI-GREVE |
1:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
6 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
SIGMA-BIRK |
1:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer |
Finale 4 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
1 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
LYNGBY |
1:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
2 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
KVIK |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
3 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
GENTOFTE |
1:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
4 |
|
Alba Kunak |
2010 |
FR.SUND |
1:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
5 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI-ISHØJ |
1:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
6 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
GENTOFTE |
1:22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer |
Finale 5 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
1 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
GSK |
1:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
2 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
SØLLERØD |
1:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
3 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
HOVEDSTAD |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
4 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
KØGE |
1:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
5 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
KVIK |
1:21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
6 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
HOVEDSTAD |
1:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer |
Finale 6 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
1 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
LYNGBY |
1:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
2 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
GLADSAXE |
1:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
3 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
LYNGBY |
1:18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
4 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
SVØMSK |
1:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
5 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
HOVEDSTAD |
1:19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
6 |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI-TUNE |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer |
Finale 7 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
NÆSTVED |
1:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
2 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
KVIK |
1:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
3 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
VI39 |
1:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
4 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
GENTOFTE |
1:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
5 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
MK31 |
1:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
6 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
GENTOFTE |
1:18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer |
Finale 8 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
1 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
KØGE |
1:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
2 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
HOLBÆK |
1:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
3 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
SIGMA-ALL |
1:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
4 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
GLADSAXE |
1:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
5 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
SVØMSK |
1:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
6 |
|
Nia Sommer |
2010 |
KØGE |
1:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer |
Finale 9 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
1 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
HOVEDSTAD |
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
2 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
SIGMA-ALL |
1:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
3 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
KVIK |
1:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
4 |
|
Ida Langseth |
2010 |
SIGMA-ALL |
1:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
5 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
GENTOFTE |
1:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
6 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
HVIDOVRE |
1:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer |
Finale 10 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
1 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
SIGMA-ALL |
1:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
2 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
LYNGBY |
1:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
3 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
KVIK |
1:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
4 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
GLADSAXE |
1:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
5 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
GENTOFTE |
1:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
6 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
KVIK |
1:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer |
Finale 11 (11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
1 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
NÆSTVED |
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
2 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI-TUNE |
1:11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
3 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
HOVEDSTAD |
1:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
4 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
HELSINGØR |
1:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
5 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
KVIK |
1:12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
6 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
VI39 |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-04-2023 08:44.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|