Startliste for Øst Årgang 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag 10.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Pilehaveskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & VI39 |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
100m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
80 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
94 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
173 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
141 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
48 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
77 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
207 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
191 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:08.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
189 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
138 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
196 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
25 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
136 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
204 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
49 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
134 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
42 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
19 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
116 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
30 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
142 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
158 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
126 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
63 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
121 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
DEN |
1:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
152 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
RSA |
1:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
203 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
6 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
13 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
155 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
35 |
|
Thorsten Hammerich |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
12 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
89 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
246 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
236 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
100 |
|
Christian Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
205 |
|
Sophus Fosbøl |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
84 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
103 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
4 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
181 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
217 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
139 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
232 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
208 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
197 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
125 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
DEN |
1:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
65 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
190 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
115 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
132 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
209 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
235 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
224 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
101 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
107 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2023 20:45.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|