Program för Medley Cup 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1, Medley Cup 2023 ( Insim 09:00 - 09:50 med start 10:00 )
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Söra Simhall |
Arrangör: |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 2 apr 2023 till den 2 apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar A - C
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
2 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
NORRTÄLJE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
3 |
|
Viktor Ebenstrand |
2009 |
ÅKERSBERGA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
4 |
|
Sixten Niklasson |
2008 |
ÄLVSJÖ SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar A - C |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
1 |
|
Younis Mohamed El-Ridi |
2009 |
ÅKERSBERGA |
49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
2 |
|
Edward Steepler |
2009 |
ÅKERSBERGA |
41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
3 |
|
Jacob Grefberg |
2009 |
TÄBY SIM |
40.27 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
4 |
|
Philip Linde |
2008 |
ÅSF |
40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
5 |
|
Alexander von Weymarn |
2009 |
ÅSF |
42.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
6 |
|
Raoul Danes |
2008 |
TÄBY SIM |
53.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar A - C |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1 |
|
Carl Joseph Michel |
2009 |
LIDINGÖ SK |
38.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
2 |
|
Loke Beronius |
2008 |
NORRTÄLJE |
38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
3 |
|
Luke Granlund |
2009 |
TÄBY SIM |
36.70 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
4 |
|
Jonathan Olsen Öhman |
2009 |
HELLAS SK |
37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
5 |
|
Malte Steinle |
2009 |
TÄBY SIM |
38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
6 |
|
Vincent Hellgren |
2010 |
ÅSF |
39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar A - C |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
1 |
|
Lorentz Marklund |
2005 |
ÅKERSBERGA |
36.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
2 |
|
Elias Steinle |
2007 |
TÄBY SIM |
35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
3 |
|
Melvin Wennersten |
2007 |
ÄLVSJÖ SF |
34.46 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
4 |
|
Lakira Sasnima Wanasinghe |
2007 |
TÄBY SIM |
34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
5 |
|
Erik Sundby |
2008 |
ÅKERSBERGA |
36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
6 |
|
Emil Corlevi |
2009 |
LIDINGÖ SK |
36.60 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar A - C |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1 |
|
Hugo Mirén |
2006 |
ÅSF |
34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
2 |
|
Elliot Engström |
2009 |
LIDINGÖ SK |
33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
3 |
|
Rasmus Hedman Björnsson |
2001 |
ÅKERSBERGA |
33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
4 |
|
Theo Tollbring |
2005 |
LIDINGÖ SK |
33.58 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
5 |
|
Maxim Ejdelund |
2007 |
HELLAS SK |
34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
6 |
|
Maximilian Tedesco |
2009 |
LIDINGÖ SK |
34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar A - C |
Final 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
1 |
|
William Clason |
2008 |
TÄBY SIM |
33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
2 |
|
Melvin Brink |
2008 |
ÄLVSJÖ SF |
32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
3 |
|
Milo Bergman |
2006 |
ÅSF |
32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
4 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
ÅKERSBERGA |
32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
5 |
|
Johannes Barkarö |
2004 |
ÅKERSBERGA |
32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
6 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
TÄBY SIM |
33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar A - C |
Final 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1 |
|
Willem Holmgren |
2008 |
LIDINGÖ SK |
32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
2 |
|
Axel Johansson |
2005 |
LIDINGÖ SK |
30.52 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
3 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
NORRTÄLJE |
30.07 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
4 |
|
Emil Fällgren |
2006 |
LIDINGÖ SK |
30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
5 |
|
Axel Wikner |
2005 |
ÅKERSBERGA |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
6 |
|
Vidar Hagstad Västberg |
2005 |
HELLAS SK |
32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar A - C |
Final 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
1 |
|
Isak Widstrand |
2004 |
ÅKERSBERGA |
28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
2 |
|
Leon Bocké |
2006 |
ÅKERSBERGA |
27.90 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
3 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
ÅKERSBERGA |
26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
4 |
|
Niclas Lindow |
1999 |
LIDINGÖ SK |
27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
5 |
|
Noah Almén |
2008 |
NORRTÄLJE |
28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
6 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
LIDINGÖ SK |
29.35 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-04-02 09:15:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|