Startliste for Triton Open 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
100m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
178 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
2 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
190 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
1:02.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
177 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:02.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
244 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
35 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
246 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
125 |
|
Maria Bøgh |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
251 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
214 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
60 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:04.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
138 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:05.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
250 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:05.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
179 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
37 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1 |
|
Amanda Jacobsen |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
240 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
40 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
210 |
|
Andrea Strandby |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
169 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
96 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
92 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
159 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
94 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
129 |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
149 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
87 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
38 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
152 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
172 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
42 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
168 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
184 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
233 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
52 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
192 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
1:11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
132 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
171 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
131 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
199 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
1:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
83 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
86 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
161 |
|
Victoria Kryshtalova |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
130 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
62 |
|
Mariia Nikitina |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
134 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
217 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
55 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
111 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
14 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
54 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
98 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
220 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
204 |
|
Agnes Mogensen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
205 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
227 |
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
219 |
|
Johanne Poulsen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-04-2023 09:31.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|