Startliste for Triton Open 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag 28.04.2023
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer
|
Indledende 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
3 |
|
Louie Møller |
2012 |
TRITON B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
4 |
|
Kasper Rokkedal Jønsson |
2014 |
TRITON B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
5 |
|
Magnus Ribergaard |
2012 |
TRITON B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer |
Indledende 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
2 |
|
Emil Veliqi |
2012 |
SK-SYD |
46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
3 |
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
RINGSTED |
43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
4 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
RINGSTED |
42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
5 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SK-SYD |
43.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
6 |
|
David Sørensen |
2009 |
RINGSTED |
45.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
7 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
TRITON B |
49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer |
Indledende 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
2 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
VEST |
39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
3 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
KØGE |
38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
4 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
HOLBÆK |
36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
5 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
KØGE |
37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
6 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
VEST |
38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
7 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SK-SYD |
41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer |
Indledende 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
2 |
|
Anders Jensen |
2008 |
HOLBÆK |
35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
3 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SK-SYD |
33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
4 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
GSK |
29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
5 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
SIGMA-ALL |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
6 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SK-SYD |
35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
7 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
SIGMA-ALL |
35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer |
Indledende 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
2 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
SIGMA-ALL |
35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
3 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
KØGE |
32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
4 |
|
William Studsgaard |
2004 |
TRITON B |
27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
5 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
TRITON B |
30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
6 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
SIGMA-BIRK |
34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
7 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
RINGSTED |
35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer |
Indledende 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
2 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
SIGMA-BIRK |
35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
3 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
HOLBÆK |
31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
4 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
TRITON B |
27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
5 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
VEST |
29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
6 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
SIGMA-ALL |
33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
7 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
VEST |
35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-04-2023 15:56.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|