Startliste for DM ÅRGANG LANGBANE 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Tirsdag 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Holstebro Badeland |
Arrangør |
SvømDanmark og Holstebro Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
27. jun 2023 to 30. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
200m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
152 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
191 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
190 |
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
2:35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
236 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
2:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
356 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
253 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
442 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
293 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
478 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
2:40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
483 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
2:41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
223 |
|
William Foged |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
29 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
379 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
412 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
21 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
238 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
2:47.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
185 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
2:47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
267 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:47.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
3 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
2:48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
399 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
2:48.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
309 |
|
Sebastian Øster Boisen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
2:49.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
119 |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
DEN |
2:49.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
347 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
DEN |
2:49.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
60 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:50.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
57 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:50.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
59 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:51.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
252 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:52.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
489 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
DEN |
3:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-06-2023 13:57.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|