Program för DM & St Erikssimmet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM & St Erikssimmet (50m) 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SDF/Spårvägen simförening |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jun 2023 till den 11 jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
100m Ryggsim Herrar 12-13 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
459 |
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:15.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
458 |
|
Shenol Myumyun |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
472 |
|
Thor Lieu |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:20.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
447 |
|
Gabriel Lundgren |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:20.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
512 |
|
Alexander Wettle |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:21.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
448 |
|
Gustaf Lundgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:21.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
514 |
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:23.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
438 |
|
Ruslan Kutasevych |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:25.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
419 |
|
Hugo Brolin |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
523 |
|
Tage Carlén |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:27.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
535 |
|
Lowe Kopparberg |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:28.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
468 |
|
Erik Rodemar |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:29.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
515 |
|
Ludvig Fredholm |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:29.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
516 |
|
Cian Lilliesköld |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
408 |
|
Axel Westlund |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:32.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
543 |
|
Viktor Ignjatovic |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:38.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
418 |
|
Viking Söderström |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
498 |
|
Alexander Holmgren |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:43.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
440 |
|
Mateo Pena |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:43.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
422 |
|
Leo Truini |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
540 |
|
Jonah Toorell |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:57.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
545 |
|
Alexander Harteus |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
424 |
|
Owen Ringh Harding |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
511 |
|
Alexander Clason |
2011 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
413 |
|
Sixten Kläppe Lindberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
570 |
|
Oliver Fryca |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-06-09 10:14:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|