Startliste for DM & St Erikssimmet
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM & St Erikssimmet (50m) 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SDF/Spårvägen simförening |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jun 2023 till den 11 jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
100m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
104 |
|
Vilma Oura |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:03.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
222 |
|
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
311 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
220 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:07.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
141 |
|
Tova Andersson |
2001 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
347 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:08.05 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
7 |
255 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
245 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:08.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
304 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:08.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
229 |
|
Emilia Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:08.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
329 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:08.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
331 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:08.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
48 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
1:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
323 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
14 |
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
158 |
|
Emilia Säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
208 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
191 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
74 |
|
Molly Brodd |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
160 |
|
Evelina Kopparberg |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
209 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
65 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
25 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
66 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
256 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
397 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:05.70 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-06-09 10:14:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|