Startliste for DM & St Erikssimmet
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM & St Erikssimmet (50m) 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SDF/Spårvägen simförening |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jun 2023 till den 11 jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
400m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
96 |
|
Christine Ekman |
1994 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
252 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
4:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
278 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
SWE |
4:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
163 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
174 |
|
Sofia Bang |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
23 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:40.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
268 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
4:44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
177 |
|
Julia Karlberg |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
311 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
218 |
|
Stella Svensson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
4:48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
158 |
|
Emilia Säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:49.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
170 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:50.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
159 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:50.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
78 |
|
Malva Sjödahl |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:50.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
256 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
4:51.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
147 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
4:52.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
117 |
|
Linnea Ekstrand |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
4:53.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
14 |
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:53.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
73 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-06-09 10:14:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|