Startliste for Septembersim 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 sep 2023 till den 30 sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
200m Medley Herrar ABC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Zacharias Sandström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto von Arronet |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:30.87 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
2:31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Junlén |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:37.04 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Chubakov |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:38.59 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vidar Bekkewold Karlström |
2007 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Svante Schlüter Patriksson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:39.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cesar Önnesjö |
2010 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Vide |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:42.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Kvist |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:42.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Wilgot Wiklund |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:42.82 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Kvarfordh Andres |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:42.95 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emil Johanson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:44.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Benjamin Henareh |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:44.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:44.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Henry Arvered |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:45.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:46.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vincent Forsberg |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:49.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Valter Kinander |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:52.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frank Jilkén |
2009 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Saimonas Pranckevicius |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hugo Vallin |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Adam Hniopek |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:59.15 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Yngve Järgenstedt |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oliver Fridblom |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alexander Yngman |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Oscar Adamsson |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
3:01.74 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Maximilian Mazya |
2010 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
3:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Oskar Edgren Sönnergren |
2009 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
3:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nils Bach Lindfors |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
3:06.06 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Vasilis Maximilian Rosenqvist |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
3:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ludvig Franzen |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Hector Nelker |
2008 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
3:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Kalle Värna |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Carl Joseph Michel |
2009 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
3:15.84 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Viggo Stenbacka |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:18.56 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Christian Inci |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Julijus Bliumkinas |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:20.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Deran Soysüren |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Max Shatkus |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:30.69 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Isak Käck |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:36.20 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Hugo Sturzenbecker |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
3:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Samuel Flodén |
2009 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
3:53.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Andrian Rezege |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Joel Regnander |
2010 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Jonathan Bostam |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Oliver Kamraj |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Marcus Larsson |
2009 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Viggo Ek |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Elias Enblom |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-09-30 14:01:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|