Program for Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.05.2024 - 05.05.2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
200m Sekauinti Miehet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
FIN |
2:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Pyykkönen |
1996 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
2:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
2:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
2:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
FIN |
2:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Vanders |
FIN |
2:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Akseli Liukkonen |
2005 |
Uinti Tampere |
FIN |
2:19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
2:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Uinti Popula |
FIN |
2:22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Envalds |
2001 |
Vanders |
FIN |
2:22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joel Alfthan |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
2:22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
2:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Santeri Holmberg |
2006 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
2:23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
FIN |
2:26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
2:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lev Vlasov |
2007 |
TaTu Tampere |
FIN |
2:26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Pyry Pyykkö |
2006 |
Uinti Tampere |
FIN |
2:27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Matias Saarinen |
2006 |
Salon Uimarit |
FIN |
2:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
2:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
2:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Saku Pietilä |
2006 |
TaTu Tampere |
FIN |
2:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jouko Raunio |
2008 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
FIN |
2:30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
2:31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Valtteri Tavast |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
2:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
2:32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
2:34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elis Luomala |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
2:22.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Max Tamminen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
2:28.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
2:30.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Konsta Horppu |
2008 |
Nokian Pyry |
FIN |
2:30.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.05.2024 08.52.38 |
Tulospalvelu: Swimify 2,11 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|