Startliste for Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.05.2024 - 05.05.2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
100m Vapaauinti T-16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Päivärinta |
2008 |
Ilmajoen Kisailijat |
FIN |
57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Uinti Popula |
FIN |
58.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
FIN |
58.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
58.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
1:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iisa Vanne |
2008 |
Swimming Team Rauma |
FIN |
1:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helmi Hinkka |
2009 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
1:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
1:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karola Paju |
2008 |
Viimsi Veeklubi |
EST |
1:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matilda Karvonen |
2009 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Juuli Pulkkinen |
2009 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kaisa Majasaari |
2009 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
FIN |
1:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Carola Lehtonen |
2009 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alisa Välimaa |
2010 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:03.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofia Sundell |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:03.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
1:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Veera Hiltunen |
2008 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Fanny Laiho |
2010 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
1:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emma Girod |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
1:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Nana Murtomäki |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
1:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Aurora Pimenoff |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:04.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
FIN |
1:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Julia Luomakortes |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
1:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Krisete-Elisabet Tamm |
2008 |
Viimsi Veeklubi |
EST |
1:04.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Katariina Lahti |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
1:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Nelma Vuorre |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
FIN |
1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Iiris Pajamo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:05.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
1:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Hippu Rauhala |
2010 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Adele Luukkonen |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Seela Saario |
2009 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:05.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Peppi Vartiainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:05.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Noora Ekman |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:05.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Senni Sevenius |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
1:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Miina Vatanen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Tilda Somervuori |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
1:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Sofia Rokka |
2009 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:05.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Sara Uski |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
1:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Aino Hakkarainen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:06.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Unna Timonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
1:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Matilda Ådjers |
2009 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Nelli Savisto |
2009 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Taimi Likki |
2010 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Iiris Kostiainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Emilia Valtonen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Saimi Oksanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
FIN |
1:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Iina Mäensivu |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
FIN |
1:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Sofia Marjamäki |
2009 |
Lapuan Virkiä |
FIN |
1:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Lilia Listenmaa |
2010 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Sofia Hämäläinen |
2008 |
Nokian Pyry |
FIN |
1:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Uinti Popula |
FIN |
1:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Lydia Arvola |
2010 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Emilia Ådjers |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:07.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:07.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Siiri Nivukoski |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
1:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Ameli Pitrè |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
|
Kiia Väänänen |
2010 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:07.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
|
Sanni Mäkelä |
2010 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
|
Martta Koponen |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
FIN |
1:08.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
|
Ella Lindholm |
2008 |
Salon Uimarit |
FIN |
1:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
|
Siiri Raunio |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
FIN |
1:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
|
Emma Relander |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
1:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
|
CHIARA KIPPOLA |
2008 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
|
Maija Oikemus |
2010 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
|
Olga Kaiser |
2008 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
|
Alisa Karttunen |
2010 |
Salon Uimarit |
FIN |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
|
Edith Råtts |
2009 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:09.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
|
Lilly Leivo |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
|
Kea-Erin Saarinen |
2008 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
|
Emilia Piiparinen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
FIN |
1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
|
Seela Sora |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
1:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
|
Minja Kautto |
2010 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
|
Eveliina Päivärinta |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
|
Vilma Hautamäki |
2010 |
Nokian Pyry |
FIN |
1:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
|
Hanne Ruotsalainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
|
Janessa Pihlava |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
|
Olivia Areva |
2010 |
Salon Uimarit |
FIN |
1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
|
Ellen Koponen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
FIN |
1:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
|
Viia Unkuri |
2009 |
Lapuan Virkiä |
FIN |
1:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
|
Selma Ala-Karvia |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
|
Deniz Aksu |
2010 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
|
Elli Sihvonen |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
|
Aleksandra Mattila |
2010 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
|
Lucie Ruoho |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
FIN |
1:10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
|
Sara Hakonen |
2009 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
|
Iina Tieaho |
2010 |
Nokian Pyry |
FIN |
1:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
|
Elsa Salla |
2008 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
|
Camilla Närhi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
|
Elisa Leinonen |
2010 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
|
Eva Riquelme Mac Donald |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
|
Fanny Windahl |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
FIN |
1:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
|
Senja Pakkanen |
2008 |
Kankaanpään Uimarit |
FIN |
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
|
Janika Parkkila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
|
Hilla Soppi |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
1:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
|
Olivia Gadd |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
|
Linda From |
2008 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
|
Peppi Ratinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
|
Elsa Olivia Koivula |
2009 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
|
Mimosa Puikkonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
1:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
|
Laura Räikkälä |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
FIN |
1:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
|
Anna Laukkanen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
|
Lumia Lätti |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
|
Elli Kuusisto |
2010 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:08.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
|
Veera Kaksonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:08.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.05.2024 08.52.29 |
Tulospalvelu: Swimify 2,11 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|