Results for Aquarena Race 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2016 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:11 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Jakob Källquist | 2001 | 461 | 28.20 | ||||||
Gävle Simsällskap | 27.81 | |||||||||
2 | Marcus Ålenius | 2001 | 403 | 29.51 | ||||||
Gävle Simsällskap | 29.14 | |||||||||
3 | Adam Carlsson | 2001 | 336 | 31.35 | ||||||
Gävle Simsällskap | 31.02 | |||||||||
4 | Nugzari Batsikadze | 2000 | 325 | 31.68 | ||||||
Gävle Simsällskap | 31.28 | |||||||||
5 | Andreas Persson | 2000 | 300 | 32.53 | ||||||
Gävle Simsällskap | 31.89 | |||||||||
6 | Marcus Nordh | 2000 | 291 | 32.87 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 32.59 | |||||||||
7 | Niels Herrmann | 2001 | 275 | 33.49 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 34.46 | |||||||||
8 | Leo Henry Örtlund | 2001 | 174 | 39.02 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 37.28 | |||||||||
9 | Marton Kormanyos | 2001 | 142 | 41.74 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | ||||||||||
10 | Elias Walizada | 2001 | 118 | 44.34 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Carl Hansson | 2003 | 284 | 33.13 | ||||||
Gävle Simsällskap | 32.45 | |||||||||
2 | Martin Schön | 2003 | 258 | 34.24 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 34.84 | |||||||||
3 | Melker Rosengren | 2003 | 256 | 34.32 | ||||||
Gävle Simsällskap | 34.05 | |||||||||
4 | Julius Grell | 2003 | 198 | 37.35 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.61 | |||||||||
5 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 188 | 38.01 | ||||||
Gävle Simsällskap | 38.55 | |||||||||
6 | Viggo Reit | 2003 | 150 | 40.95 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 41.08 | |||||||||
7 | Gustav Westman | 2003 | 150 | 41.02 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 41.79 | |||||||||
8 | Anton Sölveskog | 2003 | 129 | 43.10 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | ||||||||||
9 | Sebastian Forsberg | 2003 | 74 | 51.75 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
- | Malte Eriksson | 2003 | DSQ | |||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 47.53 | |||||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Lucas Humling | 2005 | 186 | 38.18 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.73 | |||||||||
2 | Olle Wikholm | 2004 | 171 | 39.24 | ||||||
Gävle Simsällskap | 40.70 | |||||||||
3 | Adrian Jonsson | 2004 | 116 | 44.64 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 48.62 | |||||||||
4 | Timothy Manns-Ståhl | 2004 | 113 | 45.05 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 44.91 | |||||||||
5 | Arvid Lind | 2005 | 96 | 47.55 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 51.87 | |||||||||
6 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | 88 | 48.94 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 51.79 | |||||||||
- | Samuel Sjökvist | 2005 | DSQ | |||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 10:11 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2016 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Flickor A-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Emma Widen | 1999 | 359 | 34.28 | ||||||
Österby Simsällskap | 33.47 | |||||||||
2 | Liza Aljamal | 1996 | 328 | 35.35 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.21 | |||||||||
3 | Hannah Lindström | 1999 | 232 | 39.65 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.12 | |||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Agnes Humling | 2000 | 397 | 33.15 | ||||||
Gävle Simsällskap | 33.32 | |||||||||
2 | Elina Carlsson | 2001 | 389 | 33.39 | ||||||
Gävle Simsällskap | 32.74 | |||||||||
3 | Alice Ericson | 2001 | 341 | 34.87 | ||||||
Gävle Simsällskap | 33.57 | |||||||||
4 | Linnea Evertsson | 2001 | 255 | 38.40 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 41.28 | |||||||||
5 | Tove Jonsson | 2000 | 249 | 38.75 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 40.70 | |||||||||
6 | Magdalena Dahl | 2001 | 238 | 39.34 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 40.31 | |||||||||
7 | Felicia Andersson | 2001 | 230 | 39.74 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 40.47 | |||||||||
8 | Johanna Råstock | 2001 | 227 | 39.95 | ||||||
Gävle Simsällskap | 40.01 | |||||||||
- | Nora Hägglund | 2001 | DSQ | |||||||
Gävle Simsällskap | 40.24 | |||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 467 | 31.42 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 30.90 | |||||||||
2 | Clara Florén | 2002 | 386 | 33.46 | ||||||
Gävle Simsällskap | 34.28 | |||||||||
3 | Emma Larsson | 2002 | 367 | 34.05 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 33.94 | |||||||||
4 | Louise Haglöv | 2003 | 363 | 34.15 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 34.93 | |||||||||
5 | Victoria Flyman | 2003 | 360 | 34.26 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 33.77 | |||||||||
6 | Lovis Jernberg | 2002 | 294 | 36.64 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 38.38 | |||||||||
7 | Anna Jönsson | 2003 | 260 | 38.15 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.10 | |||||||||
8 | Ellinor Hermann | 2003 | 213 | 40.76 | ||||||
Österby Simsällskap | 40.93 | |||||||||
9 | Maja Nilsson | 2003 | 194 | 42.07 | ||||||
Gävle Simsällskap | 41.21 | |||||||||
10 | Maja Wikström | 2002 | 183 | 42.94 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 41.94 | |||||||||
11 | Emelie Wijker | 2003 | 167 | 44.23 | ||||||
Gävle Simsällskap | 48.57 | |||||||||
12 | Elina Widén | 2003 | 146 | 46.25 | ||||||
Gimo Simsällskap | 47.20 | |||||||||
Gren 2, 50m Fjärilsim Flickor A-D, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Clara Bergh | 2004 | 398 | 33.13 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 32.61 | |||||||||
2 | Tyra Strömbom | 2004 | 292 | 36.73 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 37.54 | |||||||||
3 | Frida Florén | 2004 | 291 | 36.78 | ||||||
Gävle Simsällskap | 37.46 | |||||||||
4 | Filippa Eklund | 2004 | 270 | 37.71 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 38.96 | |||||||||
5 | Lisa Löf | 2004 | 259 | 38.23 | ||||||
Gävle Simsällskap | 37.05 | |||||||||
6 | Amanda Jonasson | 2004 | 230 | 39.79 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 39.63 | |||||||||
7 | Saga Boråker | 2004 | 209 | 41.05 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 41.98 | |||||||||
8 | Moa Kvarnlöf | 2004 | 170 | 43.94 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 41.43 | |||||||||
9 | Linn Andrén | 2004 | 164 | 44.49 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 46.61 | |||||||||
10 | Agnes Jonasson | 2005 | 135 | 47.41 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 49.46 | |||||||||
11 | Iris Zachrisson | 2005 | 129 | 48.19 | ||||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
12 | Lisa Holfve | 2005 | 76 | 57.51 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
13 | Kaisa Ervasti | 2005 | 75 | 57.70 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 1:02.42 | |||||||||
- | Hanna Stolt | 2004 | DSQ | |||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
- | Nathalie Stegenberg | 2004 | DSQ | |||||||
Gävle Simsällskap | 51.13 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2016 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 3, 25m Fjärilsim Pojkar E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Oliver Wijker | 2006 | 100 | 22.83 | ||||||
Gävle Simsällskap | 25.00 | |||||||||
2 | Alex Storbacka | 2006 | 81 | 24.48 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 24.25 | |||||||||
3 | Sebastian Pettersson | 2006 | 73 | 25.36 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 27.80 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2016 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 4, 25m Fjärilsim Flickor E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Vera Stefanovic | 2006 | 267 | 18.31 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 19.09 | |||||||||
2 | Junia Eklund | 2006 | 261 | 18.46 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 20.58 | |||||||||
3 | Nike Edèn | 2006 | 198 | 20.24 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 20.18 | |||||||||
4 | Agnes Edvinsson | 2006 | 191 | 20.47 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 25.90 | |||||||||
5 | Tilda Salomonsson | 2006 | 134 | 23.02 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 23.02 | |||||||||
6 | Edith Wallberg | 2007 | 113 | 24.39 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 26.34 | |||||||||
7 | Elise Herpman | 2006 | 81 | 27.19 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
8 | Matilda Jonsson | 2006 | 77 | 27.73 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 27.93 | |||||||||
9 | Alicja Konatowska | 2006 | 46 | 32.81 | ||||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
- | Ellen Bengtsson | 2007 | DSQ | |||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
- | Ida Zackrisson | 2006 | DSQ | |||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 10:24 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2016 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:34 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Jakob Källquist | 2001 | 374 | 30.83 | ||||||
Gävle Simsällskap | 29.47 | |||||||||
2 | Adam Carlsson | 2001 | 319 | 32.50 | ||||||
Gävle Simsällskap | 33.90 | |||||||||
3 | Marcus Ålenius | 2001 | 319 | 32.51 | ||||||
Gävle Simsällskap | 32.65 | |||||||||
4 | Andreas Persson | 2000 | 291 | 33.50 | ||||||
Gävle Simsällskap | 32.68 | |||||||||
5 | Nugzari Batsikadze | 2000 | 246 | 35.42 | ||||||
Gävle Simsällskap | 35.49 | |||||||||
6 | Marcus Nordh | 2000 | 214 | 37.10 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 36.76 | |||||||||
7 | Niels Herrmann | 2001 | 201 | 37.91 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 37.85 | |||||||||
- | Elias Walizada | 2001 | DSQ | |||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Carl Hansson | 2003 | 266 | 34.52 | ||||||
Gävle Simsällskap | 34.82 | |||||||||
2 | Elias Gustavsson | 2002 | 246 | 35.46 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 36.05 | |||||||||
3 | Hannes Gustavsson | 2002 | 241 | 35.70 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 37.59 | |||||||||
4 | Julius Grell | 2003 | 237 | 35.89 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 35.67 | |||||||||
5 | Melker Rosengren | 2003 | 236 | 35.95 | ||||||
Gävle Simsällskap | 35.49 | |||||||||
6 | Martin Schön | 2003 | 232 | 36.11 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 35.15 | |||||||||
7 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 154 | 41.40 | ||||||
Gävle Simsällskap | 41.28 | |||||||||
8 | Viggo Reit | 2003 | 136 | 43.16 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 42.20 | |||||||||
9 | Anton Sölveskog | 2003 | 113 | 45.86 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | ||||||||||
10 | Sebastian Forsberg | 2003 | 90 | 49.55 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
- | Malte Eriksson | 2003 | DSQ | |||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 50.10 | |||||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Daniel Ruijs | 2004 | 195 | 38.30 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 39.53 | |||||||||
2 | Lucas Humling | 2005 | 155 | 41.33 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 39.01 | |||||||||
3 | Olle Wikholm | 2004 | 153 | 41.50 | ||||||
Gävle Simsällskap | 40.70 | |||||||||
4 | Timothy Manns-Ståhl | 2004 | 134 | 43.35 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 42.93 | |||||||||
5 | Adrian Jonsson | 2004 | 110 | 46.24 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 47.11 | |||||||||
6 | Arvid Lind | 2005 | 87 | 50.11 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 50.73 | |||||||||
7 | Samuel Sjökvist | 2005 | 74 | 52.92 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Oliver Wijker | 2006 | 102 | 47.49 | ||||||
Gävle Simsällskap | 47.19 | |||||||||
2 | Alex Storbacka | 2006 | 98 | 48.08 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 47.75 | |||||||||
3 | Sebastian Svensson | 2006 | 79 | 51.64 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 52.61 | |||||||||
4 | Sebastian Pettersson | 2006 | 70 | 53.76 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 51.29 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 10:34 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2016 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Klara Johansson | 1997 | 465 | 33.13 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 32.66 | |||||||||
2 | Emma Widen | 1999 | 342 | 36.69 | ||||||
Österby Simsällskap | 35.83 | |||||||||
3 | Liza Aljamal | 1996 | 245 | 40.99 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.73 | |||||||||
- | Olivia Lindgren | 1999 | DSQ | |||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 35.88 | |||||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Agnes Humling | 2000 | 423 | 34.17 | ||||||
Gävle Simsällskap | 33.88 | |||||||||
2 | Alice Ericson | 2001 | 343 | 36.67 | ||||||
Gävle Simsällskap | 35.61 | |||||||||
3 | Elina Carlsson | 2001 | 315 | 37.70 | ||||||
Gävle Simsällskap | 37.48 | |||||||||
4 | Magdalena Dahl | 2001 | 262 | 40.07 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 40.56 | |||||||||
5 | Nora Hägglund | 2001 | 238 | 41.42 | ||||||
Gävle Simsällskap | 40.61 | |||||||||
6 | Felicia Andersson | 2001 | 201 | 43.76 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 44.04 | |||||||||
7 | Johanna Råstock | 2001 | 139 | 49.50 | ||||||
Gävle Simsällskap | 52.72 | |||||||||
- | Tove Jonsson | 2000 | DSQ | |||||||
Bollnäs Simsällskap | 45.19 | |||||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 447 | 33.57 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 33.19 | |||||||||
2 | Clara Florén | 2002 | 403 | 34.75 | ||||||
Gävle Simsällskap | 35.18 | |||||||||
3 | Victoria Flyman | 2003 | 355 | 36.25 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 37.48 | |||||||||
4 | Isa Forsberg | 2002 | 343 | 36.65 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.26 | |||||||||
5 | Lovis Jernberg | 2002 | 326 | 37.27 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 37.38 | |||||||||
6 | Emma Larsson | 2002 | 312 | 37.84 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 35.90 | |||||||||
7 | Maja Wikström | 2002 | 291 | 38.72 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.28 | |||||||||
8 | Anna Jönsson | 2003 | 248 | 40.82 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 40.33 | |||||||||
9 | Levina Elfström | 2003 | 229 | 41.94 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 41.95 | |||||||||
10 | Emilia Lövstrand | 2002 | 229 | 41.95 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 41.59 | |||||||||
11 | Ellinor Hermann | 2003 | 223 | 42.33 | ||||||
Österby Simsällskap | 41.44 | |||||||||
12 | Maja Nilsson | 2003 | 220 | 42.47 | ||||||
Gävle Simsällskap | 43.72 | |||||||||
13 | Ella Lindblad | 2003 | 200 | 43.89 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 43.94 | |||||||||
14 | Emelie Wijker | 2003 | 177 | 45.68 | ||||||
Gävle Simsällskap | 44.41 | |||||||||
15 | Elina Widén | 2003 | 175 | 45.82 | ||||||
Gimo Simsällskap | 45.63 | |||||||||
16 | Karin Englund | 2003 | 165 | 46.78 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 47.48 | |||||||||
17 | Alva Ohlsson | 2003 | 147 | 48.53 | ||||||
Gävle Simsällskap | 52.02 | |||||||||
18 | Zoe Bynum | 2003 | 131 | 50.42 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 52.09 | |||||||||
19 | Wilma Pettersson | 2003 | 129 | 50.71 | ||||||
Gävle Simsällskap | 50.11 | |||||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Clara Bergh | 2004 | 313 | 37.79 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 36.74 | |||||||||
2 | Filippa Eklund | 2004 | 304 | 38.15 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 38.00 | |||||||||
3 | Frida Florén | 2004 | 285 | 38.97 | ||||||
Gävle Simsällskap | 37.58 | |||||||||
4 | Tyra Strömbom | 2004 | 284 | 39.04 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 38.71 | |||||||||
5 | Saga Boråker | 2004 | 279 | 39.26 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 39.75 | |||||||||
6 | Lisa Löf | 2004 | 246 | 40.93 | ||||||
Gävle Simsällskap | 39.82 | |||||||||
7 | Amanda Jonasson | 2004 | 206 | 43.41 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 43.03 | |||||||||
8 | Filippa Enebrink | 2004 | 188 | 44.78 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 44.95 | |||||||||
9 | Moa Kvarnlöf | 2004 | 185 | 44.97 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 43.39 | |||||||||
10 | Lisa Holfve | 2005 | 174 | 45.92 | ||||||
Gävle Simsällskap | 45.64 | |||||||||
11 | Agnes Jonasson | 2005 | 168 | 46.52 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 45.19 | |||||||||
12 | Linn Andrén | 2004 | 156 | 47.61 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 50.07 | |||||||||
13 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | 147 | 48.54 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
14 | Signe Löf | 2005 | 147 | 48.59 | ||||||
Gävle Simsällskap | 49.57 | |||||||||
15 | Hanna Stolt | 2004 | 147 | 48.60 | ||||||
Gävle Simsällskap | 1:08.21 | |||||||||
16 | Nathalie Stegenberg | 2004 | 140 | 49.34 | ||||||
Gävle Simsällskap | 49.43 | |||||||||
17 | Matilda Nilsson | 2004 | 140 | 49.38 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 56.37 | |||||||||
18 | Ida Ljunggren | 2005 | 140 | 49.43 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 46.87 | |||||||||
19 | Alva Käller | 2005 | 135 | 50.01 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 59.68 | |||||||||
20 | Inez Dahlqvist | 2005 | 134 | 50.11 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 48.80 | |||||||||
21 | Iris Zachrisson | 2005 | 127 | 50.99 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 50.39 | |||||||||
22 | Thea Handler | 2005 | 114 | 52.87 | ||||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
23 | Jonna Persson | 2004 | 82 | 59.01 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 57.03 | |||||||||
- | Tekle Batsikadze | 2005 | DSQ | |||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
- | Vilma Herthelius | 2005 | DSQ | |||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Junia Eklund | 2006 | 204 | 43.57 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 46.38 | |||||||||
2 | Vera Stefanovic | 2006 | 175 | 45.88 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 47.30 | |||||||||
3 | Nike Edèn | 2006 | 167 | 46.56 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 47.02 | |||||||||
4 | Agnes Edvinsson | 2006 | 151 | 48.15 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.33 | |||||||||
5 | Edith Wallberg | 2007 | 117 | 52.48 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 54.29 | |||||||||
6 | Matilda Jonsson | 2006 | 116 | 52.56 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 55.24 | |||||||||
7 | Ida Zackrisson | 2006 | 105 | 54.25 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
8 | Tilda Salomonsson | 2006 | 92 | 56.69 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 54.47 | |||||||||
9 | Alicja Konatowska | 2006 | 75 | 1:00.84 | ||||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
10 | Ebba Ervasti | 2007 | 73 | 1:01.20 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 1:03.71 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2016 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 7, 200m Frisim Pojkar A-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Jakob Källquist | 2001 | 475 | 28.87 | 1:00.83 | 1:34.38 | 2:07.35 | |||
Gävle Simsällskap | 2:02.72 | |||||||||
2 | Marcus Ålenius | 2001 | 408 | 29.71 | 1:03.43 | 1:38.30 | 2:13.91 | |||
Gävle Simsällskap | 2:12.47 | |||||||||
3 | Adam Carlsson | 2001 | 373 | 30.75 | 1:05.71 | 1:42.30 | 2:18.03 | |||
Gävle Simsällskap | 2:16.01 | |||||||||
4 | Marcus Nordh | 2000 | 339 | 31.06 | 1:07.58 | 1:45.48 | 2:22.38 | |||
Bollnäs Simsällskap | 2:21.89 | |||||||||
5 | Andreas Persson | 2000 | 320 | 31.16 | 1:08.48 | 1:47.18 | 2:25.13 | |||
Gävle Simsällskap | 2:25.76 | |||||||||
6 | Niels Herrmann | 2001 | 287 | 33.91 | 1:13.17 | 1:53.55 | 2:30.53 | |||
Hudiksvalls Simsällskap | 2:35.56 | |||||||||
7 | Leo Henry Örtlund | 2001 | 246 | 36.24 | 1:16.62 | 1:58.09 | 2:38.54 | |||
Borlänge Simsällskap | 2:38.15 | |||||||||
Gren 7, 200m Frisim Pojkar A-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Martin Schön | 2003 | 309 | 33.51 | 1:10.76 | 1:49.94 | 2:26.88 | |||
Bollnäs Simsällskap | 2:29.81 | |||||||||
2 | Carl Hansson | 2003 | 294 | 33.34 | 1:11.47 | 1:51.51 | 2:29.35 | |||
Gävle Simsällskap | 2:29.00 | |||||||||
3 | Melker Rosengren | 2003 | 274 | 33.31 | 1:12.83 | 1:54.14 | 2:32.93 | |||
Gävle Simsällskap | 2:33.76 | |||||||||
4 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 251 | 36.11 | 1:16.75 | 1:59.29 | 2:37.51 | |||
Gävle Simsällskap | 2:57.60 | |||||||||
5 | Julius Grell | 2003 | 248 | 36.30 | 1:16.62 | 1:58.68 | 2:37.99 | |||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
6 | Elias Gustavsson | 2002 | 227 | 36.14 | 1:17.47 | 2:00.74 | 2:42.81 | |||
Borlänge Simsällskap | 2:37.97 | |||||||||
7 | Gustav Westman | 2003 | 217 | 36.97 | 1:19.13 | 2:03.68 | 2:45.18 | |||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
8 | Viggo Reit | 2003 | 207 | 37.54 | 1:21.74 | 2:07.01 | 2:47.91 | |||
Hudiksvalls Simsällskap | 2:43.99 | |||||||||
9 | Hannes Gustavsson | 2002 | 195 | 39.33 | 1:26.36 | 2:10.75 | 2:51.35 | |||
Borlänge Simsällskap | 2:53.62 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2016 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 8, 200m Frisim Flickor A-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Klara Johansson | 1997 | 559 | 31.16 | 1:05.71 | 1:40.94 | 2:14.41 | |||
Borlänge Simsällskap | 2:15.02 | |||||||||
2 | Emma Widen | 1999 | 486 | 32.95 | 1:09.33 | 1:45.95 | 2:20.89 | |||
Österby Simsällskap | 2:19.65 | |||||||||
3 | Olivia Lindgren | 1999 | 358 | 34.91 | 1:14.92 | 1:56.14 | 2:36.01 | |||
KFUK-KFUM Kometerna | 2:42.44 | |||||||||
4 | Liza Aljamal | 1996 | 297 | 37.06 | 1:18.64 | 2:02.36 | 2:45.88 | |||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
5 | Hannah Lindström | 1999 | 249 | 38.45 | 1:23.38 | 2:10.65 | 2:55.97 | |||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
Gren 8, 200m Frisim Flickor A-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Agnes Humling | 2000 | 469 | 32.52 | 1:08.92 | 1:46.32 | 2:22.51 | |||
Gävle Simsällskap | 2:19.13 | |||||||||
2 | Elina Carlsson | 2001 | 428 | 33.65 | 1:10.90 | 1:48.95 | 2:26.96 | |||
Gävle Simsällskap | 2:24.30 | |||||||||
3 | Alice Ericson | 2001 | 334 | 34.97 | 1:15.11 | 1:58.01 | 2:39.57 | |||
Gävle Simsällskap | 2:29.97 | |||||||||
4 | Linnea Evertsson | 2001 | 295 | 36.76 | 1:19.19 | 2:03.70 | 2:46.30 | |||
KFUK-KFUM Kometerna | 2:49.30 | |||||||||
5 | Magdalena Dahl | 2001 | 274 | 39.31 | 1:23.21 | 2:08.38 | 2:50.47 | |||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 2:59.84 | |||||||||
6 | Johanna Råstock | 2001 | 247 | 38.86 | 1:23.77 | 2:10.52 | 2:56.34 | |||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
Gren 8, 200m Frisim Flickor A-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 558 | 31.87 | 1:06.31 | 1:41.27 | 2:14.50 | |||
Söderhamns Simsällskap | 2:15.99 | |||||||||
2 | Clara Florén | 2002 | 500 | 31.70 | 1:06.63 | 1:43.14 | 2:19.49 | |||
Gävle Simsällskap | 2:19.17 | |||||||||
3 | Emma Larsson | 2002 | 447 | 33.00 | 1:09.44 | 1:47.28 | 2:24.84 | |||
Borlänge Simsällskap | 2:18.07 | |||||||||
4 | Louise Haglöv | 2003 | 439 | 33.86 | 1:10.79 | 1:49.13 | 2:25.69 | |||
Borlänge Simsällskap | 2:30.85 | |||||||||
5 | Victoria Flyman | 2003 | 403 | 34.80 | 1:13.62 | 1:53.57 | 2:29.91 | |||
Söderhamns Simsällskap | 2:34.09 | |||||||||
6 | Isa Forsberg | 2002 | 364 | 35.05 | 1:13.83 | 1:54.25 | 2:35.07 | |||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 2:35.91 | |||||||||
7 | Lovis Jernberg | 2002 | 359 | 35.63 | 1:15.90 | 1:57.44 | 2:35.81 | |||
Söderhamns Simsällskap | 2:31.17 | |||||||||
8 | Anna Jönsson | 2003 | 327 | 35.94 | 1:17.20 | 1:59.88 | 2:40.77 | |||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 2:37.31 | |||||||||
9 | Maja Nilsson | 2003 | 326 | 36.50 | 1:17.05 | 1:59.09 | 2:40.80 | |||
Gävle Simsällskap | 2:46.21 | |||||||||
10 | Levina Elfström | 2003 | 279 | 36.21 | 1:20.27 | 2:07.40 | 2:49.50 | |||
KFUK-KFUM Kometerna | 2:50.16 | |||||||||
11 | Maja Wikström | 2002 | 275 | 38.18 | 1:22.01 | 2:08.26 | 2:50.27 | |||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 2:51.46 | |||||||||
12 | Ellinor Hermann | 2003 | 272 | 39.75 | 1:24.58 | 2:08.20 | 2:50.81 | |||
Österby Simsällskap | ||||||||||
13 | Emilia Lövstrand | 2002 | 227 | 38.81 | 1:25.75 | 2:13.99 | 3:01.43 | |||
Borlänge Simsällskap | 3:04.65 | |||||||||
14 | Karin Englund | 2003 | 226 | 41.57 | 1:27.84 | 2:16.31 | 3:01.75 | |||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
15 | Elina Widén | 2003 | 212 | 40.00 | 1:27.83 | 2:19.05 | 3:05.74 | |||
Gimo Simsällskap | 2:58.40 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 11:31 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2016 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 11:36 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 9, 100m Frisim Pojkar D-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Daniel Ruijs | 2004 | 239 | 34.66 | 1:12.37 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:13.17 | |||||||||
2 | Olle Wikholm | 2004 | 228 | 34.88 | 1:13.55 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:16.08 | |||||||||
3 | Lucas Humling | 2005 | 226 | 35.93 | 1:13.73 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:13.96 | |||||||||
4 | Timothy Manns-Ståhl | 2004 | 141 | 41.83 | 1:26.32 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:24.83 | |||||||||
5 | Adrian Jonsson | 2004 | 134 | 40.90 | 1:27.78 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:32.78 | |||||||||
6 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | 125 | 44.84 | 1:29.68 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:38.69 | |||||||||
7 | Arvid Lind | 2005 | 105 | 43.65 | 1:35.04 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:38.27 | |||||||||
Gren 9, 100m Frisim Pojkar D-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Alex Storbacka | 2006 | 125 | 43.79 | 1:29.79 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
2 | Sebastian Pettersson | 2006 | 100 | 45.31 | 1:36.82 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:43.33 | |||||||||
3 | Sebastian Svensson | 2006 | 94 | 46.70 | 1:38.80 | |||||
Härjedalens Simklubb | 1:38.42 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 11:36 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2016 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 11:49 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 10, 100m Frisim Flickor D-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Filippa Eklund | 2004 | 420 | 33.16 | 1:08.08 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:10.58 | |||||||||
2 | Clara Bergh | 2004 | 419 | 32.68 | 1:08.15 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:08.38 | |||||||||
3 | Tyra Strömbom | 2004 | 345 | 34.15 | 1:12.71 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:14.35 | |||||||||
4 | Frida Florén | 2004 | 300 | 35.74 | 1:16.16 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:14.56 | |||||||||
5 | Lisa Löf | 2004 | 278 | 36.80 | 1:18.08 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:17.45 | |||||||||
6 | Nathalie Stegenberg | 2004 | 248 | 37.98 | 1:21.12 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:21.16 | |||||||||
7 | Moa Kvarnlöf | 2004 | 243 | 38.47 | 1:21.72 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:19.65 | |||||||||
8 | Tuva Blomdahl | 2004 | 232 | 39.76 | 1:22.99 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
9 | Lisa Holfve | 2005 | 223 | 39.69 | 1:24.11 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:29.82 | |||||||||
10 | Linn Andrén | 2004 | 220 | 40.49 | 1:24.45 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:33.08 | |||||||||
11 | Filippa Enebrink | 2004 | 193 | 40.93 | 1:28.24 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:32.53 | |||||||||
12 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | 192 | 42.35 | 1:28.29 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:33.26 | |||||||||
13 | Iris Zachrisson | 2005 | 164 | 43.68 | 1:33.12 | |||||
Härjedalens Simklubb | 1:38.14 | |||||||||
14 | Matilda Nilsson | 2004 | 134 | 47.43 | 1:39.57 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:46.22 | |||||||||
15 | Jonna Persson | 2004 | 130 | 46.61 | 1:40.53 | |||||
Härjedalens Simklubb | 1:48.52 | |||||||||
16 | Signe Löf | 2005 | 129 | 45.43 | 1:40.95 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:39.62 | |||||||||
17 | Kaisa Ervasti | 2005 | 111 | 47.06 | 1:46.05 | |||||
KFUK-KFUM Kometerna | 1:49.45 | |||||||||
18 | Thea Handler | 2005 | 99 | 49.08 | 1:50.15 | |||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
- | Saga Boråker | 2004 | DSQ | |||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:23.14 | |||||||||
Gren 10, 100m Frisim Flickor D-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Junia Eklund | 2006 | 221 | 40.89 | 1:24.26 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
2 | Nike Edèn | 2006 | 219 | 40.48 | 1:24.62 | |||||
Härjedalens Simklubb | 1:30.11 | |||||||||
3 | Agnes Edvinsson | 2006 | 160 | 44.34 | 1:33.85 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:37.43 | |||||||||
4 | Vera Stefanovic | 2006 | 148 | 45.05 | 1:36.23 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:36.85 | |||||||||
5 | Edith Wallberg | 2007 | 137 | 45.95 | 1:38.87 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:42.39 | |||||||||
6 | Matilda Jonsson | 2006 | 114 | 48.79 | 1:45.09 | |||||
Härjedalens Simklubb | 1:45.32 | |||||||||
7 | Alicja Konatowska | 2006 | 94 | 49.42 | 1:52.00 | |||||
Härjedalens Simklubb | 2:03.97 | |||||||||
8 | Tilda Salomonsson | 2006 | 91 | 51.85 | 1:53.27 | |||||
Härjedalens Simklubb | 1:58.29 | |||||||||
9 | Ellen Bengtsson | 2007 | 89 | 51.10 | 1:54.06 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
10 | Ebba Ervasti | 2007 | 82 | 53.05 | 1:57.16 | |||||
KFUK-KFUM Kometerna | 2:09.21 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 11:49 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2016 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 14:08 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 11, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Marcus Ålenius | 2001 | 449 | 32.96 | ||||||
Gävle Simsällskap | 32.37 | |||||||||
2 | Andreas Persson | 2000 | 388 | 34.61 | ||||||
Gävle Simsällskap | 34.39 | |||||||||
3 | Jakob Källquist | 2001 | 357 | 35.57 | ||||||
Gävle Simsällskap | 33.21 | |||||||||
4 | Adam Carlsson | 2001 | 349 | 35.85 | ||||||
Gävle Simsällskap | 35.95 | |||||||||
5 | Marcus Nordh | 2000 | 277 | 38.72 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 38.68 | |||||||||
6 | Nugzari Batsikadze | 2000 | 269 | 39.11 | ||||||
Gävle Simsällskap | 37.06 | |||||||||
7 | Leo Henry Örtlund | 2001 | 225 | 41.49 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 40.97 | |||||||||
8 | Niels Herrmann | 2001 | 213 | 42.25 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 40.83 | |||||||||
9 | Marton Kormanyos | 2001 | 187 | 44.08 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 47.25 | |||||||||
10 | Elias Walizada | 2001 | 155 | 46.91 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Martin Schön | 2003 | 302 | 37.63 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 37.26 | |||||||||
2 | Carl Hansson | 2003 | 238 | 40.72 | ||||||
Gävle Simsällskap | 40.80 | |||||||||
3 | Melker Rosengren | 2003 | 228 | 41.33 | ||||||
Gävle Simsällskap | 40.02 | |||||||||
4 | Gustav Westman | 2003 | 217 | 41.99 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 42.00 | |||||||||
5 | Anton Sölveskog | 2003 | 138 | 48.76 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 51.09 | |||||||||
6 | Malte Eriksson | 2003 | 137 | 48.95 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 49.06 | |||||||||
7 | Sebastian Forsberg | 2003 | 130 | 49.78 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
8 | Viggo Reit | 2003 | 118 | 51.43 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 50.75 | |||||||||
- | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | DSQ | |||||||
Gävle Simsällskap | 43.21 | |||||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Daniel Ruijs | 2004 | 277 | 38.73 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 38.29 | |||||||||
2 | Olle Wikholm | 2004 | 143 | 48.18 | ||||||
Gävle Simsällskap | 48.07 | |||||||||
3 | Lucas Humling | 2005 | 140 | 48.56 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 45.48 | |||||||||
4 | Samuel Sjökvist | 2005 | 134 | 49.27 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
5 | Adrian Jonsson | 2004 | 120 | 51.07 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 53.90 | |||||||||
6 | Arvid Lind | 2005 | 116 | 51.70 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 52.88 | |||||||||
7 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | 102 | 53.89 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 56.36 | |||||||||
8 | Axel Gustavsson | 2005 | 74 | 1:00.10 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 1:00.24 | |||||||||
- | Oscar Westman | 2005 | DSQ | |||||||
Borlänge Simsällskap | 1:01.73 | |||||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Oliver Wijker | 2006 | 92 | 55.93 | ||||||
Gävle Simsällskap | 55.36 | |||||||||
2 | Sebastian Svensson | 2006 | 88 | 56.64 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 55.57 | |||||||||
3 | Sebastian Pettersson | 2006 | 87 | 56.87 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 57.66 | |||||||||
4 | Alex Storbacka | 2006 | 78 | 58.86 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 58.03 | |||||||||
5 | Noel Westman | 2007 | 57 | 1:05.36 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 14:08 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2016 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 14:26 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 12, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Olivia Lindgren | 1999 | 349 | 40.87 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 42.87 | |||||||||
2 | Hannah Lindström | 1999 | 305 | 42.78 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 43.98 | |||||||||
3 | Emma Widen | 1999 | 301 | 42.96 | ||||||
Österby Simsällskap | 41.14 | |||||||||
4 | Liza Aljamal | 1996 | 293 | 43.32 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.35 | |||||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Agnes Humling | 2000 | 464 | 37.20 | ||||||
Gävle Simsällskap | 36.34 | |||||||||
2 | Elina Carlsson | 2001 | 319 | 42.14 | ||||||
Gävle Simsällskap | 40.55 | |||||||||
3 | Tove Jonsson | 2000 | 294 | 43.29 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 44.05 | |||||||||
4 | Nora Hägglund | 2001 | 294 | 43.30 | ||||||
Gävle Simsällskap | 42.69 | |||||||||
5 | Magdalena Dahl | 2001 | 279 | 44.04 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 44.85 | |||||||||
6 | Felicia Andersson | 2001 | 263 | 44.93 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 45.38 | |||||||||
7 | Johanna Råstock | 2001 | 249 | 45.72 | ||||||
Gävle Simsällskap | 44.99 | |||||||||
8 | Linnea Evertsson | 2001 | 211 | 48.33 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 48.35 | |||||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 580 | 34.53 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 34.53 | |||||||||
2 | Victoria Flyman | 2003 | 526 | 35.66 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 36.14 | |||||||||
3 | Clara Florén | 2002 | 386 | 39.54 | ||||||
Gävle Simsällskap | 39.02 | |||||||||
4 | Maja Nilsson | 2003 | 309 | 42.56 | ||||||
Gävle Simsällskap | 43.71 | |||||||||
5 | Levina Elfström | 2003 | 290 | 43.48 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 43.09 | |||||||||
6 | Alva Ohlsson | 2003 | 287 | 43.66 | ||||||
Gävle Simsällskap | 45.64 | |||||||||
7 | Emma Larsson | 2002 | 280 | 44.00 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 42.75 | |||||||||
8 | Ella Lindblad | 2003 | 245 | 45.97 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 46.07 | |||||||||
9 | Ellinor Hermann | 2003 | 243 | 46.12 | ||||||
Österby Simsällskap | 45.37 | |||||||||
10 | Maja Wikström | 2002 | 236 | 46.57 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 46.29 | |||||||||
11 | Emilia Lövstrand | 2002 | 230 | 46.97 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 47.72 | |||||||||
12 | Lovis Jernberg | 2002 | 223 | 47.46 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 48.47 | |||||||||
13 | Emma Danrud | 2003 | 217 | 47.91 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 47.88 | |||||||||
14 | Anna Jönsson | 2003 | 209 | 48.53 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 47.59 | |||||||||
15 | Karin Englund | 2003 | 201 | 49.10 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 50.10 | |||||||||
16 | Emelie Wijker | 2003 | 190 | 50.06 | ||||||
Gävle Simsällskap | 51.30 | |||||||||
17 | Elina Widén | 2003 | 179 | 51.07 | ||||||
Gimo Simsällskap | 49.22 | |||||||||
18 | Zoe Bynum | 2003 | 164 | 52.54 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 1:02.80 | |||||||||
19 | Emma Murhagen | 2003 | 162 | 52.78 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 50.75 | |||||||||
20 | Wilma Pettersson | 2003 | 134 | 56.28 | ||||||
Gävle Simsällskap | 58.25 | |||||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Saga Boråker | 2004 | 379 | 39.79 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 39.71 | |||||||||
2 | Filippa Eklund | 2004 | 375 | 39.92 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 38.74 | |||||||||
3 | Tyra Strömbom | 2004 | 317 | 42.22 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 40.85 | |||||||||
4 | Clara Bergh | 2004 | 293 | 43.36 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 43.32 | |||||||||
5 | Amanda Jonasson | 2004 | 283 | 43.85 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 44.52 | |||||||||
6 | Frida Florén | 2004 | 280 | 43.98 | ||||||
Gävle Simsällskap | 43.25 | |||||||||
7 | Tuva Blomdahl | 2004 | 240 | 46.34 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.97 | |||||||||
8 | Nathalie Stegenberg | 2004 | 221 | 47.63 | ||||||
Gävle Simsällskap | 47.74 | |||||||||
9 | Agnes Jonasson | 2005 | 211 | 48.34 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 47.15 | |||||||||
10 | Lisa Löf | 2004 | 205 | 48.82 | ||||||
Gävle Simsällskap | 45.15 | |||||||||
11 | Lisa Holfve | 2005 | 199 | 49.27 | ||||||
Gävle Simsällskap | 51.55 | |||||||||
12 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | 172 | 51.75 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.96 | |||||||||
13 | Hanna Stolt | 2004 | 171 | 51.84 | ||||||
Gävle Simsällskap | 54.87 | |||||||||
14 | Moa Kvarnlöf | 2004 | 164 | 52.51 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 53.08 | |||||||||
15 | Iris Zachrisson | 2005 | 145 | 54.75 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 58.83 | |||||||||
16 | Thea Handler | 2005 | 135 | 56.14 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 55.69 | |||||||||
17 | Ida Ljunggren | 2005 | 134 | 56.18 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 59.50 | |||||||||
18 | Saga Undervill | 2005 | 119 | 58.50 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:01.82 | |||||||||
19 | Signe Löf | 2005 | 117 | 58.76 | ||||||
Gävle Simsällskap | 56.16 | |||||||||
20 | Jonna Persson | 2004 | 113 | 59.53 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 59.98 | |||||||||
21 | Inez Dahlqvist | 2005 | 95 | 1:03.02 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 58.08 | |||||||||
22 | Kaisa Ervasti | 2005 | 94 | 1:03.23 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 58.68 | |||||||||
23 | Alva Käller | 2005 | 92 | 1:03.72 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:06.21 | |||||||||
- | Tekle Batsikadze | 2005 | DSQ | |||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Nike Edèn | 2006 | 254 | 45.44 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 46.38 | |||||||||
2 | Junia Eklund | 2006 | 166 | 52.39 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 1:00.68 | |||||||||
3 | Agnes Edvinsson | 2006 | 153 | 53.79 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 55.49 | |||||||||
4 | Matilda Jonsson | 2006 | 147 | 54.45 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 54.35 | |||||||||
5 | Ida Zackrisson | 2006 | 147 | 54.47 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
6 | Tilda Salomonsson | 2006 | 129 | 56.99 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 57.12 | |||||||||
7 | Vera Stefanovic | 2006 | 124 | 57.68 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 58.59 | |||||||||
8 | Ebba Ervasti | 2007 | 113 | 59.48 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 59.20 | |||||||||
9 | Alice Lindmark | 2006 | 111 | 59.81 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
10 | Ellen Bengtsson | 2007 | 98 | 1:02.26 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 58.11 | |||||||||
11 | Alicja Konatowska | 2006 | 69 | 1:10.13 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 1:06.98 | |||||||||
12 | Embla Lidén | 2008 | 54 | 1:16.09 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 1:12.59 | |||||||||
- | Edith Wallberg | 2007 | DSQ | |||||||
Bollnäs Simsällskap | 1:10.78 | |||||||||
- | Elise Herpman | 2006 | DSQ | |||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 14:26 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2016 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 14:36 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 13, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Jakob Källquist | 2001 | 430 | 26.83 | ||||||
Gävle Simsällskap | 26.30 | |||||||||
2 | Marcus Ålenius | 2001 | 420 | 27.05 | ||||||
Gävle Simsällskap | 26.94 | |||||||||
3 | Adam Carlsson | 2001 | 361 | 28.44 | ||||||
Gävle Simsällskap | 28.79 | |||||||||
4 | Marcus Nordh | 2000 | 348 | 28.79 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 28.33 | |||||||||
5 | Andreas Persson | 2000 | 334 | 29.20 | ||||||
Gävle Simsällskap | 28.62 | |||||||||
6 | Niels Herrmann | 2001 | 295 | 30.41 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 30.39 | |||||||||
7 | Nugzari Batsikadze | 2000 | 282 | 30.88 | ||||||
Gävle Simsällskap | 29.27 | |||||||||
8 | Leo Henry Örtlund | 2001 | 277 | 31.07 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 31.53 | |||||||||
9 | Marton Kormanyos | 2001 | 220 | 33.55 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 41.80 | |||||||||
10 | Elias Walizada | 2001 | 161 | 37.23 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
Gren 13, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Martin Schön | 2003 | 302 | 30.19 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 30.06 | |||||||||
2 | Melker Rosengren | 2003 | 291 | 30.56 | ||||||
Gävle Simsällskap | 30.53 | |||||||||
3 | Carl Hansson | 2003 | 286 | 30.73 | ||||||
Gävle Simsällskap | 29.84 | |||||||||
4 | Elias Gustavsson | 2002 | 278 | 31.02 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 31.73 | |||||||||
5 | Julius Grell | 2003 | 266 | 31.47 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 33.52 | |||||||||
6 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 242 | 32.50 | ||||||
Gävle Simsällskap | 33.10 | |||||||||
7 | Hannes Gustavsson | 2002 | 228 | 33.13 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 32.98 | |||||||||
8 | Viggo Reit | 2003 | 212 | 33.97 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 33.30 | |||||||||
9 | Gustav Westman | 2003 | 185 | 35.55 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 35.20 | |||||||||
10 | Anton Sölveskog | 2003 | 171 | 36.48 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 41.80 | |||||||||
11 | Malte Eriksson | 2003 | 167 | 36.76 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.75 | |||||||||
12 | Sebastian Forsberg | 2003 | 110 | 42.18 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
Gren 13, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Daniel Ruijs | 2004 | 214 | 33.85 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 31.82 | |||||||||
2 | Olle Wikholm | 2004 | 205 | 34.34 | ||||||
Gävle Simsällskap | 33.29 | |||||||||
3 | Lucas Humling | 2005 | 202 | 34.51 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 34.09 | |||||||||
4 | Timothy Manns-Ståhl | 2004 | 182 | 35.74 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 36.51 | |||||||||
5 | Adrian Jonsson | 2004 | 152 | 37.92 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 44.41 | |||||||||
6 | Oscar Westman | 2005 | 126 | 40.40 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 42.88 | |||||||||
7 | Arvid Lind | 2005 | 120 | 41.04 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 42.20 | |||||||||
8 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | 118 | 41.30 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 41.77 | |||||||||
9 | Samuel Sjökvist | 2005 | 96 | 44.22 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
10 | Axel Gustavsson | 2005 | 70 | 49.09 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 51.00 | |||||||||
Gren 13, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Alex Storbacka | 2006 | 112 | 41.95 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 43.50 | |||||||||
2 | Sebastian Pettersson | 2006 | 101 | 43.48 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 43.53 | |||||||||
3 | Oliver Wijker | 2006 | 95 | 44.25 | ||||||
Gävle Simsällskap | 43.73 | |||||||||
4 | Sebastian Svensson | 2006 | 88 | 45.51 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 43.93 | |||||||||
5 | Noel Westman | 2007 | 37 | 1:00.72 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 14:36 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2016 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 14:52 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 14, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Klara Johansson | 1997 | 522 | 28.85 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 27.90 | |||||||||
2 | Emma Widen | 1999 | 474 | 29.80 | ||||||
Österby Simsällskap | 29.17 | |||||||||
3 | Olivia Lindgren | 1999 | 424 | 30.92 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 31.12 | |||||||||
4 | Liza Aljamal | 1996 | 323 | 33.85 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.15 | |||||||||
5 | Hannah Lindström | 1999 | 245 | 37.14 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.39 | |||||||||
Gren 14, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Agnes Humling | 2000 | 472 | 29.84 | ||||||
Gävle Simsällskap | 29.42 | |||||||||
2 | Elina Carlsson | 2001 | 411 | 31.24 | ||||||
Gävle Simsällskap | 30.49 | |||||||||
3 | Alice Ericson | 2001 | 398 | 31.58 | ||||||
Gävle Simsällskap | 30.42 | |||||||||
4 | Linnea Evertsson | 2001 | 335 | 33.45 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 33.80 | |||||||||
5 | Tove Jonsson | 2000 | 319 | 34.00 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 36.20 | |||||||||
6 | Felicia Andersson | 2001 | 308 | 34.38 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 34.20 | |||||||||
7 | Nora Hägglund | 2001 | 302 | 34.63 | ||||||
Gävle Simsällskap | 35.78 | |||||||||
8 | Magdalena Dahl | 2001 | 273 | 35.80 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 35.78 | |||||||||
9 | Johanna Råstock | 2001 | 256 | 36.56 | ||||||
Gävle Simsällskap | 36.60 | |||||||||
Gren 14, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 506 | 29.15 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 29.04 | |||||||||
2 | Clara Florén | 2002 | 464 | 30.01 | ||||||
Gävle Simsällskap | 30.50 | |||||||||
3 | Victoria Flyman | 2003 | 445 | 30.44 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 30.27 | |||||||||
4 | Louise Haglöv | 2003 | 443 | 30.47 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 30.93 | |||||||||
5 | Emma Larsson | 2002 | 422 | 30.97 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 30.98 | |||||||||
6 | Isa Forsberg | 2002 | 389 | 31.83 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 30.34 | |||||||||
7 | Lovis Jernberg | 2002 | 343 | 33.18 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 32.07 | |||||||||
8 | Levina Elfström | 2003 | 333 | 33.50 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 33.37 | |||||||||
9 | Anna Jönsson | 2003 | 326 | 33.76 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 34.12 | |||||||||
10 | Maja Nilsson | 2003 | 295 | 34.91 | ||||||
Gävle Simsällskap | 35.77 | |||||||||
11 | Ellinor Hermann | 2003 | 293 | 34.99 | ||||||
Österby Simsällskap | 34.63 | |||||||||
12 | Emilia Lövstrand | 2002 | 286 | 35.27 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 35.42 | |||||||||
13 | Elina Widén | 2003 | 281 | 35.45 | ||||||
Gimo Simsällskap | 35.83 | |||||||||
14 | Maja Wikström | 2002 | 275 | 35.73 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 33.93 | |||||||||
15 | Emelie Wijker | 2003 | 262 | 36.30 | ||||||
Gävle Simsällskap | 37.02 | |||||||||
16 | Karin Englund | 2003 | 220 | 38.45 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 39.09 | |||||||||
17 | Zoe Bynum | 2003 | 200 | 39.70 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 38.43 | |||||||||
18 | Emma Danrud | 2003 | 197 | 39.93 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 41.01 | |||||||||
19 | Alva Ohlsson | 2003 | 181 | 41.03 | ||||||
Gävle Simsällskap | 43.31 | |||||||||
20 | Wilma Pettersson | 2003 | 169 | 42.03 | ||||||
Gävle Simsällskap | 41.57 | |||||||||
21 | Emma Murhagen | 2003 | 155 | 43.19 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 43.43 | |||||||||
Gren 14, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Clara Bergh | 2004 | 399 | 31.55 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 31.34 | |||||||||
2 | Filippa Eklund | 2004 | 394 | 31.68 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 32.09 | |||||||||
3 | Tyra Strömbom | 2004 | 356 | 32.77 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 32.73 | |||||||||
4 | Amanda Jonasson | 2004 | 313 | 34.21 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 34.38 | |||||||||
5 | Frida Florén | 2004 | 291 | 35.04 | ||||||
Gävle Simsällskap | 33.63 | |||||||||
6 | Lisa Löf | 2004 | 274 | 35.76 | ||||||
Gävle Simsällskap | 33.94 | |||||||||
7 | Nathalie Stegenberg | 2004 | 265 | 36.18 | ||||||
Gävle Simsällskap | 36.56 | |||||||||
8 | Moa Kvarnlöf | 2004 | 259 | 36.43 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.66 | |||||||||
9 | Linn Andrén | 2004 | 238 | 37.50 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.21 | |||||||||
10 | Tuva Blomdahl | 2004 | 233 | 37.75 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.68 | |||||||||
11 | Lisa Holfve | 2005 | 230 | 37.89 | ||||||
Gävle Simsällskap | 40.49 | |||||||||
12 | Filippa Enebrink | 2004 | 226 | 38.10 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 39.96 | |||||||||
13 | Agnes Jonasson | 2005 | 195 | 40.02 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 38.34 | |||||||||
14 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | 177 | 41.36 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.16 | |||||||||
15 | Iris Zachrisson | 2005 | 175 | 41.50 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 40.38 | |||||||||
16 | Ida Ljunggren | 2005 | 168 | 42.06 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 42.29 | |||||||||
17 | Hanna Stolt | 2004 | 157 | 43.06 | ||||||
Gävle Simsällskap | 49.03 | |||||||||
18 | Inez Dahlqvist | 2005 | 144 | 44.27 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 43.80 | |||||||||
19 | Tekle Batsikadze | 2005 | 143 | 44.39 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
20 | Kaisa Ervasti | 2005 | 139 | 44.77 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 43.75 | |||||||||
21 | Iza Johansson | 2005 | 136 | 45.12 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
22 | Alva Käller | 2005 | 134 | 45.35 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 48.26 | |||||||||
23 | Signe Löf | 2005 | 129 | 45.90 | ||||||
Gävle Simsällskap | 43.61 | |||||||||
24 | Jonna Persson | 2004 | 123 | 46.67 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 45.64 | |||||||||
25 | Saga Undervill | 2005 | 123 | 46.72 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 48.90 | |||||||||
26 | Vilma Herthelius | 2005 | 115 | 47.71 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
27 | Thea Handler | 2005 | 103 | 49.44 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 48.78 | |||||||||
Gren 14, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Nike Edèn | 2006 | 232 | 37.77 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 38.02 | |||||||||
2 | Junia Eklund | 2006 | 199 | 39.75 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 40.26 | |||||||||
3 | Agnes Edvinsson | 2006 | 170 | 41.94 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.11 | |||||||||
4 | Vera Stefanovic | 2006 | 153 | 43.38 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 42.28 | |||||||||
5 | Ida Zackrisson | 2006 | 144 | 44.24 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
6 | Edith Wallberg | 2007 | 141 | 44.65 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 43.21 | |||||||||
7 | Matilda Jonsson | 2006 | 114 | 47.81 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 47.19 | |||||||||
8 | Tilda Salomonsson | 2006 | 99 | 50.08 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 49.52 | |||||||||
9 | Elise Herpman | 2006 | 92 | 51.37 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
10 | Ellen Bengtsson | 2007 | 89 | 51.86 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 50.59 | |||||||||
11 | Alicja Konatowska | 2006 | 87 | 52.30 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 49.81 | |||||||||
12 | Ebba Ervasti | 2007 | 77 | 54.50 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 55.71 | |||||||||
13 | Alice Lindmark | 2006 | 75 | 55.03 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
14 | Embla Lidén | 2008 | 59 | 59.62 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 1:08.23 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 14:52 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2016 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 15:26 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 15, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Jakob Källquist | 2001 | 464 | 29.51 | 1:05.42 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:03.67 | |||||||||
2 | Marcus Ålenius | 2001 | 431 | 31.74 | 1:07.03 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:08.73 | |||||||||
3 | Adam Carlsson | 2001 | 352 | 32.79 | 1:11.69 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:11.46 | |||||||||
4 | Andreas Persson | 2000 | 336 | 33.14 | 1:12.82 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:11.79 | |||||||||
5 | Marcus Nordh | 2000 | 297 | 35.59 | 1:15.91 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:15.11 | |||||||||
6 | Nugzari Batsikadze | 2000 | 274 | 36.82 | 1:17.99 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:16.95 | |||||||||
7 | Niels Herrmann | 2001 | 271 | 36.97 | 1:18.26 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:19.50 | |||||||||
8 | Leo Henry Örtlund | 2001 | 223 | 40.38 | 1:23.43 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:23.20 | |||||||||
9 | Elias Walizada | 2001 | 136 | 44.96 | 1:38.37 | |||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
- | Marton Kormanyos | 2001 | DNS | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | ||||||||||
Gren 15, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Martin Schön | 2003 | 301 | 36.58 | 1:15.55 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:15.54 | |||||||||
2 | Carl Hansson | 2003 | 276 | 35.97 | 1:17.78 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:16.76 | |||||||||
3 | Melker Rosengren | 2003 | 252 | 37.11 | 1:20.10 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:20.28 | |||||||||
4 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 219 | 40.34 | 1:23.94 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:28.31 | |||||||||
5 | Gustav Westman | 2003 | 215 | 41.30 | 1:24.48 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:26.69 | |||||||||
6 | Viggo Reit | 2003 | 156 | 44.29 | 1:33.97 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:29.24 | |||||||||
7 | Anton Sölveskog | 2003 | 132 | 47.90 | 1:39.48 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | ||||||||||
- | Malte Eriksson | 2003 | DSQ | |||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:36.80 | |||||||||
- | Sebastian Forsberg | 2003 | DSQ | |||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
Gren 15, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Daniel Ruijs | 2004 | 228 | 40.42 | 1:22.89 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:24.27 | |||||||||
2 | Lucas Humling | 2005 | 190 | 39.71 | 1:28.11 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:24.29 | |||||||||
3 | Olle Wikholm | 2004 | 182 | 41.10 | 1:29.37 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:33.51 | |||||||||
4 | Timothy Manns-Ståhl | 2004 | 145 | 46.61 | 1:36.32 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:37.93 | |||||||||
5 | Adrian Jonsson | 2004 | 117 | 47.02 | 1:43.37 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:38.51 | |||||||||
6 | Arvid Lind | 2005 | 102 | 51.99 | 1:48.26 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:43.77 | |||||||||
7 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | 98 | 55.16 | 1:49.75 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:54.17 | |||||||||
- | Samuel Sjökvist | 2005 | DSQ | |||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
Gren 15, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Alex Storbacka | 2006 | 90 | 55.73 | 1:52.72 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:50.96 | |||||||||
2 | Sebastian Pettersson | 2006 | 71 | 56.84 | 2:01.93 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 15:26 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2016 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 15:49 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 april 2016 |
Gren 16, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Olivia Lindgren | 1999 | 368 | 36.49 | 1:19.07 | |||||
KFUK-KFUM Kometerna | 1:25.75 | |||||||||
2 | Emma Widen | 1999 | 350 | 36.67 | 1:20.45 | |||||
Österby Simsällskap | 1:18.58 | |||||||||
3 | Liza Aljamal | 1996 | 297 | 38.50 | 1:24.98 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:19.30 | |||||||||
4 | Hannah Lindström | 1999 | 261 | 42.06 | 1:28.69 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:30.86 | |||||||||
Gren 16, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Agnes Humling | 2000 | 447 | 35.22 | 1:14.12 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:12.79 | |||||||||
2 | Elina Carlsson | 2001 | 341 | 37.79 | 1:21.12 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:18.36 | |||||||||
3 | Alice Ericson | 2001 | 316 | 37.60 | 1:23.16 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:20.09 | |||||||||
4 | Magdalena Dahl | 2001 | 269 | 41.37 | 1:27.82 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:25.68 | |||||||||
5 | Felicia Andersson | 2001 | 269 | 40.78 | 1:27.83 | |||||
KFUK-KFUM Kometerna | 1:29.25 | |||||||||
6 | Nora Hägglund | 2001 | 268 | 42.04 | 1:27.93 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:27.80 | |||||||||
7 | Linnea Evertsson | 2001 | 243 | 41.56 | 1:30.86 | |||||
KFUK-KFUM Kometerna | 1:31.00 | |||||||||
8 | Johanna Råstock | 2001 | 230 | 45.69 | 1:32.41 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:34.58 | |||||||||
Gren 16, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 544 | 32.52 | 1:09.42 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:09.55 | |||||||||
2 | Clara Florén | 2002 | 443 | 35.09 | 1:14.36 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:14.62 | |||||||||
3 | Emma Larsson | 2002 | 399 | 35.79 | 1:16.96 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:20.35 | |||||||||
4 | Victoria Flyman | 2003 | 377 | 37.99 | 1:18.46 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:18.58 | |||||||||
5 | Louise Haglöv | 2003 | 368 | 38.32 | 1:19.09 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:20.61 | |||||||||
6 | Lovis Jernberg | 2002 | 293 | 39.01 | 1:25.29 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:24.15 | |||||||||
7 | Maja Nilsson | 2003 | 282 | 42.60 | 1:26.37 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:28.32 | |||||||||
8 | Ellinor Hermann | 2003 | 271 | 41.86 | 1:27.57 | |||||
Österby Simsällskap | 1:26.35 | |||||||||
9 | Anna Jönsson | 2003 | 262 | 41.87 | 1:28.58 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:27.65 | |||||||||
10 | Levina Elfström | 2003 | 216 | 45.10 | 1:34.37 | |||||
KFUK-KFUM Kometerna | 1:29.24 | |||||||||
11 | Maja Wikström | 2002 | 209 | 44.02 | 1:35.41 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:29.35 | |||||||||
12 | Elina Widén | 2003 | 205 | 46.45 | 1:36.14 | |||||
Gimo Simsällskap | 1:35.95 | |||||||||
13 | Emelie Wijker | 2003 | 195 | 46.49 | 1:37.63 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:40.52 | |||||||||
14 | Alva Ohlsson | 2003 | 175 | 47.17 | 1:41.18 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:54.24 | |||||||||
15 | Karin Englund | 2003 | 171 | 50.95 | 1:42.14 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:43.86 | |||||||||
16 | Wilma Pettersson | 2003 | 122 | 55.18 | 1:54.25 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:54.67 | |||||||||
Gren 16, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Clara Bergh | 2004 | 362 | 37.05 | 1:19.53 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:20.61 | |||||||||
2 | Filippa Eklund | 2004 | 321 | 40.02 | 1:22.75 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:23.58 | |||||||||
3 | Tyra Strömbom | 2004 | 293 | 39.69 | 1:25.35 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:24.42 | |||||||||
4 | Frida Florén | 2004 | 284 | 39.34 | 1:26.23 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:23.05 | |||||||||
5 | Saga Boråker | 2004 | 279 | 41.63 | 1:26.71 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:29.39 | |||||||||
6 | Lisa Löf | 2004 | 268 | 40.47 | 1:27.89 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:28.50 | |||||||||
7 | Linn Andrén | 2004 | 223 | 45.77 | 1:33.45 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:38.45 | |||||||||
8 | Moa Kvarnlöf | 2004 | 194 | 44.73 | 1:37.90 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:36.81 | |||||||||
9 | Nathalie Stegenberg | 2004 | 189 | 47.62 | 1:38.79 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:40.48 | |||||||||
10 | Filippa Enebrink | 2004 | 187 | 45.12 | 1:39.12 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:40.60 | |||||||||
11 | Agnes Jonasson | 2005 | 181 | 47.56 | 1:40.10 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:35.76 | |||||||||
12 | Ida Ljunggren | 2005 | 159 | 47.60 | 1:44.63 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
13 | Lisa Holfve | 2005 | 157 | 51.33 | 1:45.06 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:42.93 | |||||||||
14 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | 151 | 51.95 | 1:46.39 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
15 | Iris Zachrisson | 2005 | 150 | 49.88 | 1:46.49 | |||||
Härjedalens Simklubb | 1:46.53 | |||||||||
16 | Alva Käller | 2005 | 112 | 57.28 | 1:57.32 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 2:06.30 | |||||||||
17 | Kaisa Ervasti | 2005 | 94 | 59.36 | 2:04.52 | |||||
KFUK-KFUM Kometerna | 2:03.33 | |||||||||
- | Tekle Batsikadze | 2005 | DNS | |||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
- | Amanda Jonasson | 2004 | DSQ | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:27.36 | |||||||||
- | Hanna Stolt | 2004 | DSQ | |||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
- | Signe Löf | 2005 | DSQ | |||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
Gren 16, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Nike Edèn | 2006 | 225 | 46.17 | 1:33.13 | |||||
Härjedalens Simklubb | 1:36.55 | |||||||||
2 | Agnes Edvinsson | 2006 | 187 | 47.60 | 1:39.13 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:45.62 | |||||||||
3 | Vera Stefanovic | 2006 | 159 | 48.47 | 1:44.48 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:44.18 | |||||||||
4 | Edith Wallberg | 2007 | 107 | 55.98 | 1:59.11 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 2:08.14 | |||||||||
5 | Matilda Jonsson | 2006 | 106 | 59.68 | 1:59.56 | |||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
6 | Tilda Salomonsson | 2006 | 94 | 58.86 | 2:04.60 | |||||
Härjedalens Simklubb | 2:01.55 | |||||||||
- | Ebba Ervasti | 2007 | DSQ | |||||||
KFUK-KFUM Kometerna | ||||||||||
- | Ellen Bengtsson | 2007 | DSQ | |||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
- | Junia Eklund | 2006 | DSQ | |||||||
Söderhamns Simsällskap | 1:44.90 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 02 april 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 15:49 |