Results for Paisuntakrooloot XXXVI
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
11:27 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
460 |
32.44 |
1:08.96 |
1:46.45 |
|
2:23.46 |
|
|
Lapuan Virkiä |
2:29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
384 |
34.90 |
1:14.58 |
1:54.95 |
|
2:32.38 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella Ohra-Aho |
2003 |
|
364 |
33.63 |
1:12.39 |
1:54.14 |
|
2:35.07 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
2:32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henna Känsäkangas |
2004 |
|
296 |
39.10 |
1:22.19 |
2:05.98 |
|
2:46.10 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Milka-Maria Rasinpää |
2003 |
|
292 |
37.40 |
1:21.04 |
2:05.72 |
|
2:46.82 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:46.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julia Järvelin |
2003 |
|
260 |
39.13 |
1:22.60 |
2:08.08 |
|
2:53.43 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
2:57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maria Hautala |
2003 |
|
197 |
40.31 |
1:29.54 |
2:20.65 |
|
3:10.15 |
|
|
Kurikan Ryhti |
3:14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Gitta Nukala |
2004 |
|
154 |
42.16 |
1:33.14 |
2:30.20 |
|
3:26.46 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sanni Porkkala |
2004 |
|
129 |
44.02 |
1:39.60 |
2:40.49 |
|
3:39.07 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:49.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heta Järvenpää |
2001 |
|
516 |
30.65 |
1:04.86 |
1:41.22 |
|
2:18.11 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
2:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Senni Salonen |
2001 |
|
461 |
32.29 |
1:08.68 |
1:46.36 |
|
2:23.39 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Söderlund |
2001 |
|
406 |
33.52 |
1:11.27 |
1:50.59 |
|
2:29.49 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
2:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Erika Yli-Yrjänäinen |
2001 |
|
297 |
35.98 |
1:17.61 |
2:01.90 |
|
2:45.89 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:48.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sara Ikonen |
2002 |
|
257 |
38.29 |
1:23.54 |
2:09.20 |
|
2:54.09 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:55.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milja Mielty |
2000 |
|
568 |
29.83 |
1:03.85 |
1:38.77 |
|
2:13.74 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoliina Pulkkinen |
1998 |
|
527 |
31.16 |
1:05.40 |
1:40.96 |
|
2:17.13 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Wendela Vuorinen |
2000 |
|
523 |
31.17 |
1:05.69 |
1:41.65 |
|
2:17.44 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iiris Saranpää |
1999 |
|
512 |
32.02 |
1:06.88 |
1:43.17 |
|
2:18.43 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janette Ylinen |
2000 |
|
368 |
33.32 |
1:10.60 |
1:51.37 |
|
2:34.47 |
|
|
Kurikan Ryhti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
11:27 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
11:26 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Ketonen |
2002 |
|
215 |
37.03 |
1:20.62 |
2:06.34 |
|
2:45.71 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jere Keski-Hannula |
2004 |
|
114 |
43.97 |
1:36.53 |
2:32.13 |
|
3:24.82 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iisakki Laihorinne |
2003 |
|
107 |
46.60 |
1:42.70 |
2:38.31 |
|
3:28.98 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Filip Osipov |
2003 |
|
89 |
51.06 |
1:45.89 |
2:45.06 |
|
3:42.55 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:54.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
474 |
29.84 |
1:02.86 |
1:35.63 |
|
2:07.44 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
469 |
29.69 |
1:01.57 |
1:34.85 |
|
2:07.86 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joona Oksakari |
2000 |
|
319 |
31.12 |
1:06.29 |
1:45.91 |
|
2:25.35 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Ahola |
2001 |
|
221 |
35.12 |
1:18.74 |
2:00.97 |
|
2:44.24 |
|
|
Lapuan Virkiä |
2:37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aaron Joki |
1999 |
|
507 |
28.18 |
1:00.43 |
1:33.52 |
|
2:04.59 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
11:26 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
11:36 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v |
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
11:36 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
11:53 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ilari Hatunen |
2006 |
|
127 |
|
|
|
|
40.24 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Samu Herronen |
2007 |
|
120 |
|
|
|
|
41.03 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Kekola |
2006 |
|
102 |
|
|
|
|
43.30 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
42.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juho Kallio |
2007 |
|
93 |
|
|
|
|
44.59 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ivar Eklund |
2006 |
|
87 |
|
|
|
|
45.66 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
50.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lassi Jouppila |
2008 |
|
58 |
|
|
|
|
52.07 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iiro Julius Asp |
2006 |
|
58 |
|
|
|
|
52.30 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Wili Laiho |
2008 |
|
29 |
|
|
|
|
1:05.69 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Justus Saarimaa |
2007 |
|
26 |
|
|
|
|
1:08.18 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Erik Ulve |
2008 |
|
25 |
|
|
|
|
1:09.06 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Topias Myllykoski |
2008 |
|
22 |
|
|
|
|
1:11.78 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Luukas Norolampi |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alex Hirvi |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lauri Korpi |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ilmajoen Kisailijat |
38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
11:53 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
12:13 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Rintala |
2005 |
|
229 |
43.73 |
|
|
|
1:29.86 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Inger Isaksen |
2005 |
|
218 |
44.32 |
|
|
|
1:31.38 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Ollikainen |
2005 |
|
214 |
44.49 |
|
|
|
1:31.88 |
|
|
Keuruun Toverit |
1:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nea Sainio |
2005 |
|
188 |
46.97 |
|
|
|
1:35.99 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:44.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tara Ojanperä |
2005 |
|
182 |
46.75 |
|
|
|
1:37.03 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:43.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aamu Kannosto |
2005 |
|
158 |
51.30 |
|
|
|
1:41.65 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Sofia Oksakari |
2005 |
|
153 |
49.47 |
|
|
|
1:42.80 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:49.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Veera Hautamäki |
2005 |
|
151 |
50.36 |
|
|
|
1:43.26 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elviira Kotkaniemi |
2005 |
|
96 |
1:00.59 |
|
|
|
1:59.83 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jenna Hemminki |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Kankaanpää |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anni Finnilä |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
449 |
34.43 |
|
|
|
1:11.82 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
358 |
37.60 |
|
|
|
1:17.50 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tara Korkiakoski |
2003 |
|
310 |
38.09 |
|
|
|
1:21.27 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ella Ohra-Aho |
2003 |
|
295 |
40.55 |
|
|
|
1:22.60 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
1:22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sanna Pajula |
2003 |
|
248 |
41.85 |
|
|
|
1:27.57 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julia Nelimarkka |
2004 |
|
229 |
43.05 |
|
|
|
1:29.90 |
|
|
Keuruun Toverit |
1:27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pinja Kallio |
2004 |
|
214 |
44.20 |
|
|
|
1:31.99 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maria Hautala |
2003 |
|
201 |
44.29 |
|
|
|
1:33.83 |
|
|
Kurikan Ryhti |
1:31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julia Järvelin |
2003 |
|
194 |
46.79 |
|
|
|
1:35.00 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
1:39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Noora Kekola |
2004 |
|
191 |
46.05 |
|
|
|
1:35.45 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Viivi Lehtonen |
2004 |
|
188 |
46.33 |
|
|
|
1:36.00 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maisa Berg |
2003 |
|
181 |
45.94 |
|
|
|
1:37.26 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ella Luoma |
2004 |
|
160 |
48.37 |
|
|
|
1:41.30 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sanni Porkkala |
2004 |
|
92 |
57.95 |
|
|
|
2:01.88 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Fanny Granvik |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:51.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Senni Salonen |
2001 |
|
419 |
35.64 |
|
|
|
1:13.50 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milla Laiteenmäki |
2001 |
|
329 |
38.74 |
|
|
|
1:19.70 |
|
|
Kurikan Ryhti |
1:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilia Söderlund |
2001 |
|
328 |
38.69 |
|
|
|
1:19.72 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Wilma Elenius |
2002 |
|
306 |
39.76 |
|
|
|
1:21.66 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Venla Huurinainen |
2001 |
|
272 |
41.36 |
|
|
|
1:24.86 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
1:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sanna Rajamäki |
2002 |
|
215 |
44.79 |
|
|
|
1:31.84 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hanna Virtanen |
2002 |
|
209 |
44.82 |
|
|
|
1:32.62 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Salla-Maaria Kauppinen |
2002 |
|
190 |
48.17 |
|
|
|
1:35.69 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:44.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenni Kylkisalo |
1999 |
|
457 |
35.07 |
|
|
|
1:11.42 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Känsäkangas |
1999 |
|
453 |
34.83 |
|
|
|
1:11.61 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nelli Uusitalo |
1999 |
|
376 |
35.99 |
|
|
|
1:16.20 |
|
|
Jämsänkosken Jyry |
1:16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Venla Polari |
1998 |
|
232 |
43.41 |
|
|
|
1:29.43 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Raija Vainionpää |
1948 |
|
93 |
59.46 |
|
|
|
2:01.03 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:04.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
12:13 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
12:23 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
145 |
44.82 |
|
|
|
1:32.96 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pietari Puutio |
2004 |
|
121 |
48.56 |
|
|
|
1:38.70 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linus Vuollet |
2004 |
|
117 |
48.81 |
|
|
|
1:39.84 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Hirvilammi |
2004 |
|
115 |
50.32 |
|
|
|
1:40.63 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Won-Bin Lee |
2004 |
|
101 |
50.24 |
|
|
|
1:44.83 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:53.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Totti Laukkala |
2004 |
|
77 |
55.21 |
|
|
|
1:54.68 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pyry Aspholm |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
1:43.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuukka Pekkanen |
2002 |
|
245 |
38.05 |
|
|
|
1:18.20 |
|
|
Keuruun Toverit |
1:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eemi Korpela |
2002 |
|
209 |
40.41 |
|
|
|
1:22.37 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valdemar Peltonen |
2002 |
|
203 |
40.68 |
|
|
|
1:23.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Eklund |
2002 |
|
155 |
44.29 |
|
|
|
1:30.99 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arttu Niemi |
2003 |
|
150 |
44.25 |
|
|
|
1:31.98 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simo Kangasmaa |
2003 |
|
138 |
46.42 |
|
|
|
1:34.69 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eero Reinikka |
2003 |
|
131 |
47.22 |
|
|
|
1:36.26 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Patrik Pihlajamäki |
2002 |
|
129 |
48.20 |
|
|
|
1:36.84 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roope Oijennus |
2003 |
|
106 |
49.62 |
|
|
|
1:43.20 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:48.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frans Ekstrand |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Konsta Tupeli |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikko Mäntylä |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
473 |
30.54 |
|
|
|
1:02.77 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:03.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
363 |
33.61 |
|
|
|
1:08.59 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:07.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
346 |
34.46 |
|
|
|
1:09.69 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
1:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
339 |
33.70 |
|
|
|
1:10.18 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
321 |
35.33 |
|
|
|
1:11.47 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Perttu Mikkola |
2001 |
|
308 |
33.71 |
|
|
|
1:12.44 |
|
|
Nokian Pyry |
1:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elmeri Ekström |
2000 |
|
254 |
36.96 |
|
|
|
1:17.26 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Antti Ahola |
2001 |
|
156 |
44.38 |
|
|
|
1:30.86 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aaron Joki |
1999 |
|
363 |
33.48 |
|
|
|
1:08.59 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
12:23 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
12:30 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Giorgia Pascutti |
2002 |
|
364 |
33.85 |
1:16.61 |
2:01.58 |
|
2:47.47 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
2:27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Peppi Hölsö |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wendela Vuorinen |
2000 |
|
466 |
35.17 |
1:14.89 |
1:54.62 |
|
2:34.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
12:30 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
12:30 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elmeri Ekström |
2000 |
|
311 |
34.13 |
1:15.82 |
1:57.13 |
|
2:40.16 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joona Oksakari |
2000 |
|
238 |
35.90 |
1:20.16 |
2:07.98 |
|
2:55.15 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
12:30 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
13:22 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Ollikainen |
2005 |
|
274 |
|
|
|
|
44.33 |
|
|
Keuruun Toverit |
43.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Rintala |
2005 |
|
267 |
|
|
|
|
44.71 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pihla Äkkinen |
2005 |
|
207 |
|
|
|
|
48.65 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viivi Lehtonen |
2005 |
|
145 |
|
|
|
|
54.73 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nea Sainio |
2005 |
|
144 |
|
|
|
|
54.92 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pinja Pakkanen |
2006 |
|
126 |
|
|
|
|
57.38 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oona Turunen |
2006 |
|
123 |
|
|
|
|
57.90 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
56.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anni Finnilä |
2006 |
|
119 |
|
|
|
|
58.47 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veera Välivainio |
2005 |
|
117 |
|
|
|
|
58.83 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hilda Puttonen |
2006 |
|
117 |
|
|
|
|
58.86 |
|
|
Keuruun Toverit |
1:00.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Koskela |
2006 |
|
111 |
|
|
|
|
59.91 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Fia Stenman |
2006 |
|
99 |
|
|
|
|
1:02.11 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
56.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Esme Ulve |
2006 |
|
98 |
|
|
|
|
1:02.28 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mea Lahtinen |
2005 |
|
96 |
|
|
|
|
1:02.73 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Olivia Levula |
2006 |
|
96 |
|
|
|
|
1:02.74 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Veronika Hristova |
2006 |
|
96 |
|
|
|
|
1:02.81 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sanni Aho-Mantila |
2005 |
|
87 |
|
|
|
|
1:04.82 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:01.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Eeva Finnilä |
2006 |
|
81 |
|
|
|
|
1:06.51 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Evelina Myllykoski |
2006 |
|
64 |
|
|
|
|
1:11.74 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Aino Kankaanpää |
2005 |
|
62 |
|
|
|
|
1:12.54 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mariana Mäki |
2006 |
|
58 |
|
|
|
|
1:14.32 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Senni Syvänen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
13:22 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
12:52 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ilari Hatunen |
2006 |
|
117 |
|
|
|
|
51.58 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri Korpi |
2006 |
|
93 |
|
|
|
|
55.67 |
|
|
Ilmajoen Kisailijat |
1:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Kekola |
2006 |
|
83 |
|
|
|
|
57.74 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juho Kallio |
2007 |
|
81 |
|
|
|
|
58.30 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Samu Herronen |
2007 |
|
64 |
|
|
|
|
1:02.99 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Topias Myllykoski |
2008 |
|
29 |
|
|
|
|
1:21.67 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Wili Laiho |
2008 |
|
23 |
|
|
|
|
1:27.84 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lassi Jouppila |
2008 |
|
23 |
|
|
|
|
1:28.74 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
167 |
|
|
|
|
45.79 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
43.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juuso Salenius |
2004 |
|
138 |
|
|
|
|
48.80 |
|
|
Keuruun Toverit |
50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linus Vuollet |
2004 |
|
133 |
|
|
|
|
49.37 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikko Karjalainen |
2004 |
|
118 |
|
|
|
|
51.36 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
51.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Adrian Kaslin |
2005 |
|
97 |
|
|
|
|
54.87 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sverre Varttila |
2004 |
|
94 |
|
|
|
|
55.41 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jaakko Riihimäki |
2004 |
|
94 |
|
|
|
|
55.47 |
|
|
Lapuan Virkiä |
53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Valli |
2004 |
|
89 |
|
|
|
|
56.44 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pietari Puutio |
2004 |
|
80 |
|
|
|
|
58.48 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Riku Määttälä |
2005 |
|
67 |
|
|
|
|
1:01.91 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aaro-Oskar Ruuskanen |
2004 |
|
65 |
|
|
|
|
1:02.76 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tuomo Salomaa |
2005 |
|
63 |
|
|
|
|
1:03.42 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rasmus Saarimaa |
2004 |
|
57 |
|
|
|
|
1:05.26 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Akseli Klutas |
2004 |
|
51 |
|
|
|
|
1:07.86 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Arttu Syrjä |
2005 |
|
51 |
|
|
|
|
1:07.96 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Werneri Ketonen |
2005 |
|
51 |
|
|
|
|
1:08.02 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Totti Laukkala |
2004 |
|
49 |
|
|
|
|
1:08.55 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nuutti Mäkynen |
2005 |
|
32 |
|
|
|
|
1:18.89 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alex Koskela |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Teemu Lepistö |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teemu Ihanamäki |
2001 |
|
371 |
|
|
|
|
35.12 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petri Löllö |
1976 |
|
306 |
|
|
|
|
37.43 |
|
|
Keuruun Toverit |
35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jere Kontiola |
2001 |
|
243 |
|
|
|
|
40.43 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aaro Lassila |
2000 |
|
211 |
|
|
|
|
42.36 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eero Kokkonen |
2000 |
|
205 |
|
|
|
|
42.77 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Miro Nurmela |
2002 |
|
152 |
|
|
|
|
47.24 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matias Kangas |
2001 |
|
133 |
|
|
|
|
49.35 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
52.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Simo Kangasmaa |
2003 |
|
132 |
|
|
|
|
49.55 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
52.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eero Hirvilammi |
2002 |
|
131 |
|
|
|
|
49.62 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Juuso Lehtonen |
2001 |
|
129 |
|
|
|
|
49.87 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Konstantin Hristov |
2003 |
|
128 |
|
|
|
|
49.99 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Iisakki Laihorinne |
2003 |
|
76 |
|
|
|
|
59.39 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
57.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joni Kontu |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maxim Osipov |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
55.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
12:52 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
13:18 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saana Järvinen |
2003 |
|
328 |
44.96 |
1:33.56 |
2:26.91 |
|
3:15.07 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Venla Huurinainen |
2001 |
|
325 |
43.98 |
1:33.02 |
2:24.09 |
|
3:15.59 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
3:19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Erika Yli-Yrjänäinen |
2001 |
|
309 |
44.07 |
1:33.98 |
2:25.83 |
|
3:18.86 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sanna Rajamäki |
2002 |
|
296 |
45.98 |
1:37.95 |
2:32.27 |
|
3:21.84 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Noora Kekola |
2004 |
|
238 |
50.45 |
1:46.74 |
2:43.10 |
|
3:37.05 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maisa Berg |
2003 |
|
214 |
50.55 |
1:48.75 |
2:47.32 |
|
3:44.90 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Salmi |
2003 |
|
192 |
50.57 |
1:49.62 |
2:51.24 |
|
3:53.04 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
4:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nicole Malmsten |
2003 |
|
185 |
54.43 |
1:55.01 |
2:55.57 |
|
3:55.88 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anna-Maria Malila |
2003 |
|
181 |
53.07 |
1:53.19 |
2:55.59 |
|
3:57.61 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
4:00.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilia Håkans |
2003 |
|
175 |
52.36 |
1:53.46 |
2:57.13 |
|
4:00.38 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
13:18 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
13:24 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jere Kekola |
2000 |
|
416 |
35.40 |
1:17.01 |
1:59.22 |
|
2:41.28 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:49.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
390 |
36.67 |
1:18.71 |
2:02.50 |
|
2:44.82 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
357 |
38.41 |
1:21.90 |
2:05.09 |
|
2:49.68 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Teemu Ihanamäki |
2001 |
|
341 |
38.03 |
1:21.93 |
2:08.42 |
|
2:52.45 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
2:56.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
295 |
40.32 |
1:26.43 |
2:13.79 |
|
3:00.94 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
289 |
41.08 |
1:28.25 |
2:15.85 |
|
3:02.16 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elmeri Ekström |
2000 |
|
273 |
40.81 |
1:27.82 |
2:17.19 |
|
3:05.57 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Valdemar Peltonen |
2002 |
|
245 |
42.17 |
1:32.68 |
2:23.21 |
|
3:12.35 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oskari Ketonen |
2002 |
|
244 |
44.28 |
1:32.27 |
2:24.36 |
|
3:12.64 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eeli Hanka |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
4:25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jere Keski-Hannula |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aaron Joki |
1999 |
|
325 |
37.76 |
1:22.41 |
2:09.00 |
|
2:55.12 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
13:24 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
13:39 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viivi Nurmela |
2004 |
|
292 |
1:21.67 |
2:51.84 |
4:24.73 |
|
5:53.22 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
5:53.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Inger Isaksen |
2005 |
|
271 |
1:21.28 |
2:54.55 |
4:29.60 |
|
6:02.28 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Viivi Lehtonen |
2004 |
|
261 |
1:21.65 |
2:55.70 |
4:31.85 |
|
6:06.92 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:51.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gitta Nukala |
2004 |
|
161 |
1:40.82 |
3:32.41 |
5:24.40 |
|
7:11.05 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sanni Porkkala |
2004 |
|
118 |
1:46.65 |
3:48.82 |
5:55.66 |
|
7:56.84 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
8:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wendela Vuorinen |
2000 |
|
548 |
1:08.64 |
2:21.34 |
3:33.69 |
|
4:46.57 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:49.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Pascutti |
2000 |
|
503 |
1:08.14 |
2:22.28 |
3:38.48 |
|
4:54.84 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
4:33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karoliina Pulkkinen |
1998 |
|
466 |
1:07.88 |
2:23.97 |
3:42.70 |
|
5:02.29 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:54.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milla Laiteenmäki |
2001 |
|
359 |
1:15.01 |
2:41.83 |
4:09.00 |
|
5:29.82 |
|
|
Kurikan Ryhti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janette Ylinen |
2000 |
|
356 |
1:17.96 |
2:45.16 |
4:12.16 |
|
5:30.65 |
|
|
Kurikan Ryhti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Suvi Kannosto |
1999 |
|
321 |
1:14.42 |
2:41.20 |
4:12.36 |
|
5:42.24 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
5:42.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Annukka Jouppila |
2003 |
|
217 |
1:30.40 |
3:10.53 |
4:53.15 |
|
6:29.90 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
6:45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
13:39 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
13:46 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ivar Nordman |
2003 |
|
272 |
1:17.98 |
2:42.11 |
4:07.89 |
|
5:27.36 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
5:36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
173 |
1:26.62 |
3:05.32 |
4:43.34 |
|
6:20.71 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
7:19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Oksakari |
2000 |
|
325 |
1:14.06 |
2:29.48 |
3:49.33 |
|
5:08.49 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
13:46 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
14:52 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
14:52 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
14:58 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Korpi |
2006 |
|
113 |
|
|
|
|
45.88 |
|
|
Ilmajoen Kisailijat |
47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ilari Hatunen |
2006 |
|
105 |
|
|
|
|
47.01 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
51.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Kallio |
2007 |
|
83 |
|
|
|
|
50.85 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
47.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ivar Eklund |
2006 |
|
77 |
|
|
|
|
52.03 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Samu Herronen |
2007 |
|
74 |
|
|
|
|
52.83 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
55.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Justus Saarimaa |
2007 |
|
28 |
|
|
|
|
1:12.53 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Erik Ulve |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lassi Jouppila |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
133 |
|
|
|
|
43.44 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
42.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pyry Aspholm |
2004 |
|
100 |
|
|
|
|
47.84 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
45.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Adrian Kaslin |
2005 |
|
88 |
|
|
|
|
49.88 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
50.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Riku Määttälä |
2005 |
|
66 |
|
|
|
|
54.78 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arttu Syrjä |
2005 |
|
58 |
|
|
|
|
57.33 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
57.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Akseli Klutas |
2004 |
|
53 |
|
|
|
|
58.84 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aaro-Oskar Ruuskanen |
2004 |
|
49 |
|
|
|
|
1:00.52 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
14:58 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
15:18 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albertiina Kotkaniemi |
2008 |
|
114 |
49.49 |
|
|
|
1:45.09 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:48.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eeva Luomaranta |
2007 |
|
83 |
56.25 |
|
|
|
1:56.55 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:54.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nana Murtomäki |
2008 |
|
76 |
56.39 |
|
|
|
1:59.99 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Peppi Lehtinen |
2007 |
|
73 |
57.80 |
|
|
|
2:01.78 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veera Hautamäki |
2005 |
|
205 |
41.65 |
|
|
|
1:26.46 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea Sainio |
2005 |
|
194 |
41.64 |
|
|
|
1:28.07 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aamu Kannosto |
2005 |
|
192 |
42.03 |
|
|
|
1:28.41 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pihla Äkkinen |
2005 |
|
188 |
41.96 |
|
|
|
1:28.95 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oona Turunen |
2006 |
|
161 |
44.58 |
|
|
|
1:33.75 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hilda Puttonen |
2006 |
|
160 |
44.56 |
|
|
|
1:33.91 |
|
|
Keuruun Toverit |
1:33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tara Ojanperä |
2005 |
|
159 |
43.65 |
|
|
|
1:34.12 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Koskela |
2006 |
|
144 |
47.57 |
|
|
|
1:37.21 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veera Välivainio |
2005 |
|
140 |
45.23 |
|
|
|
1:38.15 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Pinja Pakkanen |
2006 |
|
122 |
49.78 |
|
|
|
1:42.67 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Olivia Levula |
2006 |
|
112 |
48.57 |
|
|
|
1:45.69 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Viivi Lehtonen |
2005 |
|
105 |
50.17 |
|
|
|
1:47.85 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Veronika Hristova |
2006 |
|
83 |
54.54 |
|
|
|
1:56.78 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aino Kankaanpää |
2005 |
|
81 |
11.07 |
|
|
|
1:57.65 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:50.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Siiri Ehrnrooth |
2005 |
|
79 |
56.39 |
|
|
|
1:58.82 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:54.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Eeva Finnilä |
2006 |
|
75 |
55.42 |
|
|
|
2:00.54 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Senni Syvänen |
2005 |
|
71 |
56.58 |
|
|
|
2:03.16 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mariana Mäki |
2006 |
|
64 |
59.83 |
|
|
|
2:06.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jenna Hemminki |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Siiri Suominen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mea Lahtinen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
475 |
31.41 |
|
|
|
1:05.37 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
455 |
31.95 |
|
|
|
1:06.30 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:06.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella Ohra-Aho |
2003 |
|
399 |
33.08 |
|
|
|
1:09.24 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Suvi-Maaria Heinonen |
2002 |
|
368 |
33.88 |
|
|
|
1:11.12 |
|
|
Salon Uimarit |
1:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Wilma Elenius |
2002 |
|
356 |
34.00 |
|
|
|
1:11.93 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jessika Mursula |
2003 |
|
314 |
35.71 |
|
|
|
1:14.99 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
1:20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pinja Hautamäki |
2004 |
|
290 |
37.02 |
|
|
|
1:16.99 |
|
|
Keuruun Toverit |
1:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sanna Pajula |
2003 |
|
284 |
36.93 |
|
|
|
1:17.58 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julia Nelimarkka |
2004 |
|
261 |
37.82 |
|
|
|
1:19.74 |
|
|
Keuruun Toverit |
1:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Salla-Maaria Kauppinen |
2002 |
|
259 |
39.14 |
|
|
|
1:19.96 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pinja Kallio |
2004 |
|
240 |
39.42 |
|
|
|
1:21.98 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Noora Kekola |
2004 |
|
239 |
38.56 |
|
|
|
1:22.18 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Viivi Lehtonen |
2004 |
|
236 |
38.59 |
|
|
|
1:22.45 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Bettina Soinila |
2002 |
|
227 |
40.36 |
|
|
|
1:23.51 |
|
|
Kurikan Ryhti |
1:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Venla Laitila |
2002 |
|
226 |
39.63 |
|
|
|
1:23.63 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Oona Tervo |
2003 |
|
217 |
40.75 |
|
|
|
1:24.88 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
1:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Maisa Berg |
2003 |
|
213 |
40.47 |
|
|
|
1:25.38 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Minna Virtanen |
2004 |
|
212 |
41.07 |
|
|
|
1:25.43 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Helka Laitila |
2003 |
|
207 |
40.61 |
|
|
|
1:26.13 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Salla Lehtimäki |
2002 |
|
193 |
42.32 |
|
|
|
1:28.12 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ida Salmi |
2003 |
|
192 |
41.10 |
|
|
|
1:28.35 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Gitta Nukala |
2004 |
|
186 |
41.92 |
|
|
|
1:29.34 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Anna-Maria Malila |
2003 |
|
180 |
42.92 |
|
|
|
1:30.21 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Emma Ala-Fossi |
2004 |
|
174 |
43.80 |
|
|
|
1:31.32 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Fanny Granvik |
2004 |
|
130 |
46.56 |
|
|
|
1:40.44 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:44.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sanni Lehtonen |
2004 |
|
100 |
51.33 |
|
|
|
1:49.87 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Elli Rantatalo |
2004 |
|
76 |
54.97 |
|
|
|
2:00.38 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Ida Enberg |
2004 |
|
64 |
57.32 |
|
|
|
2:07.41 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emmi Mäki-Latvala |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milja Mielty |
2000 |
|
588 |
29.32 |
|
|
|
1:00.88 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoliina Pulkkinen |
1998 |
|
539 |
30.61 |
|
|
|
1:02.65 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heta Järvenpää |
2001 |
|
533 |
30.10 |
|
|
|
1:02.91 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heidi Savioja |
1988 |
|
511 |
30.93 |
|
|
|
1:03.79 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Wendela Vuorinen |
2000 |
|
502 |
31.21 |
|
|
|
1:04.16 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:02.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nelli Uusitalo |
1999 |
|
499 |
30.89 |
|
|
|
1:04.30 |
|
|
Jämsänkosken Jyry |
1:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iiris Saranpää |
1999 |
|
468 |
31.44 |
|
|
|
1:05.66 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Fanny Renvall |
2000 |
|
468 |
31.19 |
|
|
|
1:05.70 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:04.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilia Söderlund |
2001 |
|
417 |
32.56 |
|
|
|
1:08.25 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Janette Ylinen |
2000 |
|
416 |
32.69 |
|
|
|
1:08.33 |
|
|
Kurikan Ryhti |
1:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Milla Laiteenmäki |
2001 |
|
353 |
34.72 |
|
|
|
1:12.16 |
|
|
Kurikan Ryhti |
1:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Miisa Kiviharju |
2000 |
|
330 |
35.60 |
|
|
|
1:13.81 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Venla Polari |
1998 |
|
293 |
37.02 |
|
|
|
1:16.75 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Pauliina Mielty |
2001 |
|
121 |
46.76 |
|
|
|
1:43.00 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Raija Vainionpää |
1948 |
|
91 |
53.91 |
|
|
|
1:53.30 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
15:18 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
15:35 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Korpi |
2006 |
|
138 |
41.94 |
|
|
|
1:26.84 |
|
|
Ilmajoen Kisailijat |
1:34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Kekola |
2006 |
|
89 |
50.88 |
|
|
|
1:40.37 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:43.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ivar Eklund |
2006 |
|
79 |
49.06 |
|
|
|
1:44.32 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Samu Herronen |
2007 |
|
78 |
48.67 |
|
|
|
1:45.15 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alex Hirvi |
2006 |
|
47 |
56.49 |
|
|
|
2:04.05 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juho Kallio |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
197 |
37.19 |
|
|
|
1:17.14 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
182 |
36.29 |
|
|
|
1:19.22 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linus Vuollet |
2004 |
|
165 |
39.83 |
|
|
|
1:21.86 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pyry Aspholm |
2004 |
|
128 |
42.14 |
|
|
|
1:29.07 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
1:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sverre Varttila |
2004 |
|
128 |
42.61 |
|
|
|
1:29.13 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juuso Salenius |
2004 |
|
120 |
44.75 |
|
|
|
1:30.89 |
|
|
Keuruun Toverit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aaro-Oskar Ruuskanen |
2004 |
|
96 |
46.36 |
|
|
|
1:38.03 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Riku Määttälä |
2005 |
|
91 |
49.16 |
|
|
|
1:39.80 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikko Karjalainen |
2004 |
|
89 |
46.98 |
|
|
|
1:40.37 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:39.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tuomo Salomaa |
2005 |
|
87 |
49.32 |
|
|
|
1:41.06 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joakim Pöllänen |
2004 |
|
85 |
48.14 |
|
|
|
1:41.84 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:42.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alex Koskela |
2004 |
|
84 |
48.93 |
|
|
|
1:42.29 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Akseli Klutas |
2004 |
|
81 |
49.12 |
|
|
|
1:43.67 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:45.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Totti Laukkala |
2004 |
|
68 |
49.15 |
|
|
|
1:49.90 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:44.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rasmus Saarimaa |
2004 |
|
67 |
49.83 |
|
|
|
1:50.35 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:53.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Teemu Lepistö |
2005 |
|
65 |
50.09 |
|
|
|
1:51.69 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Arttu Syrjä |
2005 |
|
60 |
53.84 |
|
|
|
1:54.26 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:46.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nuutti Mäkynen |
2005 |
|
58 |
55.69 |
|
|
|
1:56.04 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Oiva Kemppainen |
2005 |
|
47 |
57.86 |
|
|
|
2:03.91 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Werneri Ketonen |
2005 |
|
47 |
59.66 |
|
|
|
2:04.43 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pietari Puutio |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
408 |
28.87 |
|
|
|
1:00.58 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
58.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Patrick de Monte |
2001 |
|
378 |
30.24 |
|
|
|
1:02.13 |
|
|
Keuruun Toverit |
1:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
357 |
29.80 |
|
|
|
1:03.31 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:00.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
339 |
31.19 |
|
|
|
1:04.43 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Antti Ahola |
2001 |
|
276 |
33.35 |
|
|
|
1:08.99 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Konsta Tupeli |
2003 |
|
268 |
33.39 |
|
|
|
1:09.69 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tuukka Pekkanen |
2002 |
|
257 |
34.71 |
|
|
|
1:10.67 |
|
|
Keuruun Toverit |
1:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jere Kontiola |
2001 |
|
243 |
34.24 |
|
|
|
1:11.95 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ivar Nordman |
2003 |
|
235 |
33.94 |
|
|
|
1:12.75 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Patrik Pihlajamäki |
2002 |
|
235 |
35.04 |
|
|
|
1:12.76 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frans Ekstrand |
2002 |
|
220 |
34.99 |
|
|
|
1:14.35 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Viktor Byggmästar |
2002 |
|
206 |
36.15 |
|
|
|
1:15.98 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alexander Eklund |
2002 |
|
204 |
36.93 |
|
|
|
1:16.31 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Matias Kangas |
2001 |
|
198 |
36.61 |
|
|
|
1:17.02 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Eero Reinikka |
2003 |
|
172 |
38.69 |
|
|
|
1:20.75 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joni Kontu |
2002 |
|
167 |
37.78 |
|
|
|
1:21.45 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Arttu Niemi |
2003 |
|
162 |
39.62 |
|
|
|
1:22.28 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Simo Kangasmaa |
2003 |
|
162 |
38.68 |
|
|
|
1:22.35 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Eeli Hanka |
2003 |
|
162 |
39.30 |
|
|
|
1:22.42 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Eero Hirvilammi |
2002 |
|
161 |
39.24 |
|
|
|
1:22.53 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Konstantin Hristov |
2003 |
|
121 |
42.62 |
|
|
|
1:30.66 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Filip Osipov |
2003 |
|
94 |
47.09 |
|
|
|
1:38.60 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mikko Mäntylä |
2002 |
|
70 |
49.63 |
|
|
|
1:48.69 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aaron Joki |
1999 |
|
532 |
27.10 |
|
|
|
55.44 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
525 |
26.78 |
|
|
|
55.68 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jere Kekola |
2000 |
|
497 |
27.58 |
|
|
|
56.73 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
56.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joonatan Mustonen |
1997 |
|
418 |
28.51 |
|
|
|
1:00.06 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:01.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Petri Löllö |
1976 |
|
357 |
30.40 |
|
|
|
1:03.31 |
|
|
Keuruun Toverit |
1:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joose Mustonen |
1998 |
|
331 |
30.55 |
|
|
|
1:04.93 |
|
|
Lapuan Virkiä |
1:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eero Kokkonen |
2000 |
|
290 |
32.40 |
|
|
|
1:07.83 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joona Oksakari |
2000 |
|
277 |
31.12 |
|
|
|
1:08.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aaro Lassila |
2000 |
|
274 |
33.08 |
|
|
|
1:09.19 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
1:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vesa-Pekka Rikala |
2000 |
|
262 |
33.60 |
|
|
|
1:10.15 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
1:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
15:35 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
16:00 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Ollikainen |
2005 |
|
250 |
47.75 |
|
|
|
1:38.98 |
|
|
Keuruun Toverit |
1:36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Rintala |
2005 |
|
234 |
47.35 |
|
|
|
1:41.06 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:39.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veera Hautamäki |
2005 |
|
212 |
49.70 |
|
|
|
1:44.58 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Inger Isaksen |
2005 |
|
202 |
50.87 |
|
|
|
1:46.17 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pihla Äkkinen |
2005 |
|
186 |
51.35 |
|
|
|
1:49.19 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:47.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Sofia Oksakari |
2005 |
|
142 |
57.16 |
|
|
|
1:59.28 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elviira Kotkaniemi |
2005 |
|
141 |
58.07 |
|
|
|
1:59.68 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:04.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anni Finnilä |
2006 |
|
113 |
1:03.46 |
|
|
|
2:08.65 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Esme Ulve |
2006 |
|
88 |
1:05.37 |
|
|
|
2:20.16 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mea Lahtinen |
2005 |
|
86 |
1:06.53 |
|
|
|
2:21.05 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sanni Aho-Mantila |
2005 |
|
85 |
1:06.39 |
|
|
|
2:21.30 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Evelina Myllykoski |
2006 |
|
58 |
1:16.31 |
|
|
|
2:40.21 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saana Järvinen |
2003 |
|
364 |
42.22 |
|
|
|
1:27.29 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tara Korkiakoski |
2003 |
|
357 |
40.69 |
|
|
|
1:27.89 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenny Grangärd |
2003 |
|
349 |
42.89 |
|
|
|
1:28.57 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sanna Rajamäki |
2002 |
|
300 |
44.59 |
|
|
|
1:33.12 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sanna Pajula |
2003 |
|
247 |
46.18 |
|
|
|
1:39.35 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Riina Uimonen |
2003 |
|
243 |
46.03 |
|
|
|
1:39.82 |
|
|
Kurikan Ryhti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ella Luoma |
2004 |
|
230 |
48.22 |
|
|
|
1:41.78 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hanna Virtanen |
2002 |
|
226 |
48.10 |
|
|
|
1:42.36 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jessika Mursula |
2003 |
|
221 |
46.35 |
|
|
|
1:43.14 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
1:43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Klutas |
2002 |
|
195 |
51.40 |
|
|
|
1:47.42 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:45.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Noora Kekola |
2004 |
|
195 |
51.36 |
|
|
|
1:47.47 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Henna Känsäkangas |
2004 |
|
192 |
51.64 |
|
|
|
1:48.03 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:44.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sara Ikonen |
2002 |
|
188 |
52.28 |
|
|
|
1:48.85 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:51.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Annukka Jouppila |
2003 |
|
184 |
52.99 |
|
|
|
1:49.47 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Venla Laitila |
2002 |
|
184 |
52.09 |
|
|
|
1:49.62 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:49.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Maria Hautala |
2003 |
|
183 |
52.60 |
|
|
|
1:49.76 |
|
|
Kurikan Ryhti |
1:52.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Bettina Soinila |
2002 |
|
183 |
53.88 |
|
|
|
1:49.81 |
|
|
Kurikan Ryhti |
1:52.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nicole Malmsten |
2003 |
|
179 |
53.13 |
|
|
|
1:50.63 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ida Salmi |
2003 |
|
177 |
50.86 |
|
|
|
1:50.87 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:53.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Helka Laitila |
2003 |
|
175 |
52.64 |
|
|
|
1:51.36 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:49.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emilia Håkans |
2003 |
|
173 |
52.15 |
|
|
|
1:51.75 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sanni Porkkala |
2004 |
|
126 |
58.71 |
|
|
|
2:04.32 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Oona Kemppainen |
2004 |
|
117 |
1:02.29 |
|
|
|
2:07.43 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Iida-Isabella Pakka |
2004 |
|
116 |
1:00.53 |
|
|
|
2:07.72 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Salla Lehtimäki |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
16:00 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
16:10 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Won-Bin Lee |
2004 |
|
127 |
50.57 |
|
|
|
1:50.38 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:56.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Adrian Kaslin |
2005 |
|
94 |
57.24 |
|
|
|
2:02.17 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jere Keski-Hannula |
2004 |
|
89 |
58.03 |
|
|
|
2:04.17 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:57.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Valli |
2004 |
|
89 |
1:01.32 |
|
|
|
2:04.32 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Hirvilammi |
2004 |
|
88 |
57.65 |
|
|
|
2:04.70 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:06.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aaro-Oskar Ruuskanen |
2004 |
|
56 |
1:09.21 |
|
|
|
2:25.31 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arttu Syrjä |
2005 |
|
55 |
1:10.82 |
|
|
|
2:25.71 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Saarimaa |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teemu Ihanamäki |
2001 |
|
344 |
36.98 |
|
|
|
1:19.36 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jere Kontiola |
2001 |
|
253 |
41.74 |
|
|
|
1:27.81 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valdemar Peltonen |
2002 |
|
234 |
41.15 |
|
|
|
1:30.22 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskari Ketonen |
2002 |
|
232 |
43.39 |
|
|
|
1:30.42 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Eklund |
2002 |
|
203 |
44.95 |
|
|
|
1:34.54 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ahti Alavillamo |
2002 |
|
194 |
44.82 |
|
|
|
1:35.92 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:46.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frans Ekstrand |
2002 |
|
174 |
47.65 |
|
|
|
1:39.47 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:36.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miro Nurmela |
2002 |
|
156 |
48.15 |
|
|
|
1:43.17 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Atte Lehto |
2002 |
|
146 |
49.49 |
|
|
|
1:45.50 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:01.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Viktor Byggmästar |
2002 |
|
143 |
49.54 |
|
|
|
1:46.11 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
1:50.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eero Reinikka |
2003 |
|
112 |
55.96 |
|
|
|
1:55.34 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Arttu Niemi |
2003 |
|
103 |
55.14 |
|
|
|
1:58.32 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:58.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Iisakki Laihorinne |
2003 |
|
79 |
1:01.40 |
|
|
|
2:09.21 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simo Kangasmaa |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:55.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
415 |
35.98 |
|
|
|
1:14.54 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joona Oksakari |
2000 |
|
405 |
34.49 |
|
|
|
1:15.14 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aaron Joki |
1999 |
|
335 |
36.89 |
|
|
|
1:20.02 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elmeri Ekström |
2000 |
|
257 |
41.71 |
|
|
|
1:27.43 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eero Kokkonen |
2000 |
|
227 |
44.03 |
|
|
|
1:31.04 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aaro Lassila |
2000 |
|
221 |
43.67 |
|
|
|
1:31.85 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
1:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
16:10 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
16:14 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Netta Korhonen |
2001 |
|
250 |
45.02 |
1:33.05 |
2:22.07 |
|
3:09.18 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Känsäkangas |
1999 |
|
387 |
38.10 |
1:20.12 |
2:02.84 |
|
2:43.51 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
16:14 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
16:18 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
315 |
35.98 |
1:15.83 |
1:56.39 |
|
2:35.80 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
2:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
305 |
36.93 |
1:17.37 |
1:58.45 |
|
2:37.57 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elmeri Ekström |
2000 |
|
246 |
39.89 |
1:23.06 |
2:06.84 |
|
2:49.27 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:41.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Hirvilammi |
2004 |
|
114 |
51.02 |
1:47.70 |
2:45.55 |
|
3:38.23 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joose Mustonen |
1998 |
|
256 |
37.70 |
1:19.22 |
2:03.01 |
|
2:47.00 |
|
|
Lapuan Virkiä |
2:45.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
16:18 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
16:26 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 23, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 14 v |
|
Laji 23, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
16:26 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
16:32 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Vuollet |
2004 |
|
119 |
|
|
|
|
44.27 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
118 |
|
|
|
|
44.44 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
115 |
|
|
|
|
44.80 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
43.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sverre Varttila |
2004 |
|
96 |
|
|
|
|
47.53 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
52.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juuso Salenius |
2004 |
|
86 |
|
|
|
|
49.29 |
|
|
Keuruun Toverit |
48.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Kekola |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
Laji 24, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
16:32 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
16:56 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenny Grangärd |
2003 |
|
334 |
41.19 |
1:25.16 |
2:16.91 |
|
2:55.47 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ella Ohra-Aho |
2003 |
|
314 |
39.87 |
1:26.55 |
2:20.40 |
|
2:59.27 |
|
|
Alavuden Urheilijat |
2:55.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henna Känsäkangas |
2004 |
|
267 |
44.15 |
1:30.17 |
2:28.17 |
|
3:09.17 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julia Nelimarkka |
2004 |
|
251 |
40.80 |
1:29.08 |
2:24.91 |
|
3:12.93 |
|
|
Keuruun Toverit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viivi Lehtonen |
2004 |
|
240 |
46.15 |
1:37.62 |
2:31.70 |
|
3:16.00 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julia Järvelin |
2003 |
|
221 |
51.33 |
1:41.89 |
2:37.13 |
|
3:21.54 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Annukka Jouppila |
2003 |
|
209 |
49.97 |
1:40.21 |
2:40.60 |
|
3:25.22 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pinja Kallio |
2004 |
|
208 |
50.77 |
1:40.09 |
2:40.31 |
|
3:25.46 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
3:27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maria Hautala |
2003 |
|
198 |
48.40 |
1:42.33 |
2:41.40 |
|
3:28.97 |
|
|
Kurikan Ryhti |
3:32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Söderlund |
2001 |
|
356 |
36.88 |
1:20.16 |
2:11.38 |
|
2:51.82 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
2:56.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Venla Huurinainen |
2001 |
|
289 |
41.16 |
1:28.81 |
2:19.80 |
|
3:04.14 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
3:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanna Rajamäki |
2002 |
|
265 |
41.04 |
1:32.58 |
2:26.15 |
|
3:09.57 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sara Ikonen |
2002 |
|
220 |
43.31 |
1:36.69 |
2:37.95 |
|
3:21.63 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wendela Vuorinen |
2000 |
|
437 |
35.43 |
1:15.17 |
2:06.57 |
|
2:40.55 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoliina Pulkkinen |
1998 |
|
435 |
34.14 |
1:17.81 |
2:06.66 |
|
2:40.72 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:40.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hilla Latukka |
2000 |
|
334 |
34.82 |
1:21.77 |
2:15.30 |
|
2:55.50 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:57.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Suvi Kannosto |
1999 |
|
289 |
40.56 |
1:25.91 |
2:21.80 |
|
3:04.27 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
16:56 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
17:04 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
276 |
38.20 |
1:21.97 |
2:10.04 |
|
2:48.35 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:50.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ivar Nordman |
2003 |
|
222 |
42.03 |
1:27.92 |
2:20.05 |
|
3:00.80 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
3:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eemi Korpela |
2002 |
|
205 |
41.03 |
1:26.03 |
2:27.22 |
|
3:05.72 |
|
|
Lapuan Virkiä |
3:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ahti Alavillamo |
2002 |
|
192 |
42.35 |
1:35.16 |
2:25.84 |
|
3:09.76 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joni Kontu |
2002 |
|
150 |
48.43 |
1:37.32 |
2:39.38 |
|
3:26.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Konstantin Hristov |
2003 |
|
132 |
47.33 |
1:43.39 |
2:45.32 |
|
3:35.27 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
3:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Atte Lehto |
2002 |
|
130 |
47.74 |
1:40.70 |
2:44.39 |
|
3:35.91 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:58.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roope Oijennus |
2003 |
|
128 |
50.40 |
1:44.19 |
2:50.30 |
|
3:37.42 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
3:47.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rasmus Valli |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jere Kekola |
2000 |
|
442 |
32.08 |
1:09.88 |
1:51.50 |
|
2:23.89 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Perttu Mikkola |
2001 |
|
368 |
31.55 |
1:10.38 |
1:57.58 |
|
2:32.94 |
|
|
Nokian Pyry |
2:33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elmeri Ekström |
2000 |
|
307 |
33.77 |
1:17.05 |
2:08.35 |
|
2:42.37 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:42.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joona Oksakari |
2000 |
|
305 |
36.18 |
1:21.68 |
2:07.08 |
|
2:42.70 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Antti Ahola |
2001 |
|
190 |
41.78 |
1:32.71 |
2:30.78 |
|
3:10.37 |
|
|
Lapuan Virkiä |
2:57.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aaron Joki |
1999 |
|
332 |
32.66 |
1:14.73 |
2:02.84 |
|
2:38.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
17:04 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
17:29 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tara Korkiakoski |
2003 |
|
442 |
1:13.86 |
2:32.81 |
3:51.87 |
5:10.96 |
10:29.02 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
10:49.72 |
|
|
6:30.76 |
7:51.16 |
9:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Siiri Toiva |
2002 |
|
407 |
1:10.33 |
2:29.71 |
3:50.37 |
5:12.31 |
10:46.45 |
|
|
Nokian Pyry |
11:04.09 |
|
|
6:36.12 |
8:00.53 |
9:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heta Veikkola |
2003 |
|
352 |
1:14.75 |
2:38.53 |
4:04.54 |
5:31.34 |
11:18.69 |
|
|
Lapuan Virkiä |
11:23.80 |
|
|
6:59.33 |
8:27.16 |
9:54.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Wilma Elenius |
2002 |
|
340 |
1:17.99 |
2:45.02 |
4:13.80 |
5:42.58 |
11:26.62 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
11:44.65 |
|
|
7:11.60 |
8:38.25 |
10:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Milka-Maria Rasinpää |
2003 |
|
286 |
1:19.84 |
2:49.82 |
4:23.18 |
5:58.02 |
12:07.27 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
12:10.96 |
|
|
7:33.01 |
9:07.00 |
10:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Senni Salonen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
11:54.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milja Mielty |
2000 |
|
528 |
1:10.10 |
2:26.03 |
3:40.88 |
4:56.18 |
9:53.05 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
9:50.83 |
|
|
6:11.27 |
7:25.94 |
8:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Pascutti |
2000 |
|
510 |
1:10.82 |
2:26.39 |
3:41.35 |
4:57.02 |
9:59.58 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
9:26.17 |
|
|
6:12.84 |
7:28.35 |
8:44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iiris Saranpää |
1999 |
|
498 |
1:10.56 |
2:26.90 |
3:43.61 |
5:00.23 |
10:04.49 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
9:58.30 |
|
|
6:18.34 |
7:36.44 |
8:52.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jenni Kylkisalo |
1999 |
|
455 |
1:15.33 |
2:33.95 |
3:52.50 |
5:10.83 |
10:23.18 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
10:20.70 |
|
|
6:28.84 |
7:47.38 |
9:05.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Känsäkangas |
1999 |
|
356 |
1:17.39 |
2:43.54 |
4:08.87 |
5:33.70 |
11:15.74 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
11:55.78 |
|
|
7:00.06 |
8:26.31 |
9:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
17:29 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
XXXVI Paisuntakrooloot |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
17:39 |
|
|
Järjestäjä |
Seinäjoen uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
514 |
1:04.33 |
2:13.88 |
3:23.36 |
4:33.62 |
9:13.40 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
8:56.22 |
|
|
5:43.39 |
6:54.22 |
8:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Axel Olander |
2002 |
|
460 |
1:06.11 |
2:18.03 |
3:29.89 |
4:43.28 |
9:34.34 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
5:57.45 |
7:10.57 |
8:23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
429 |
1:06.96 |
2:19.67 |
3:32.98 |
4:48.08 |
9:47.55 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
9:10.78 |
|
|
6:03.29 |
7:18.28 |
8:33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jere Broman |
2002 |
|
417 |
1:07.75 |
2:22.89 |
3:38.14 |
4:53.78 |
9:53.37 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
6:10.36 |
7:25.63 |
8:40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.00 |
Tulostuspäivämäärä |
09 huhtikuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
17:39 |
|