Results for Sollentuna simfestival 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 09:08 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 1, 25m frisim damer "Simcup", Försök 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 12.97 | ||||||
2 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 13.03 | ||||||
2 | Jenny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 13.03 | ||||||
2 | Nadja Salomonsson | 1992 | Väsby Simsällskap | 13.03 | ||||||
5 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 13.22 | ||||||
6 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 13.28 | ||||||
7 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 13.34 | ||||||
8 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 13.38 | ||||||
9 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 13.47 | ||||||
10 | Jessica Lindholm | 2001 | Ålands Simförening | 13.48 | ||||||
11 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 13.53 | ||||||
12 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 13.58 | ||||||
13 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 13.61 | ||||||
14 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 13.64 | ||||||
15 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 13.66 | ||||||
16 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 13.72 | ||||||
17 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 13.78 | ||||||
18 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 13.79 | ||||||
19 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 13.82 | ||||||
20 | Fanny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 13.87 | ||||||
21 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 13.97 | ||||||
22 | Stella Donning | 2002 | Ålands Simförening | 14.08 | ||||||
23 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 14.19 | ||||||
24 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 14.21 | ||||||
25 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Simförening | 14.25 | ||||||
26 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 14.26 | ||||||
27 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 14.32 | ||||||
28 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 14.45 | ||||||
29 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 14.46 | ||||||
30 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 14.48 | ||||||
31 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 14.49 | ||||||
32 | Daniella Stjernholm | 2004 | Turebergs Simklubb | 14.55 | ||||||
33 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 14.62 | ||||||
34 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 14.63 | ||||||
35 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 14.64 | ||||||
36 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 14.65 | ||||||
37 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 14.67 | ||||||
38 | Emma Marcus | 2002 | Ålands Simförening | 14.90 | ||||||
39 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 14.94 | ||||||
40 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 14.96 | ||||||
41 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 15.03 | ||||||
42 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 15.05 | ||||||
43 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 15.06 | ||||||
44 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 15.10 | ||||||
45 | Lorena Guzman | 2004 | Turebergs Simklubb | 15.11 | ||||||
46 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 15.13 | ||||||
47 | Emilia Hjortzberg | 2002 | Turebergs Simklubb | 15.20 | ||||||
47 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 15.20 | ||||||
49 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 15.28 | ||||||
50 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 15.30 | ||||||
51 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 15.44 | ||||||
52 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 15.47 | ||||||
53 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 16.01 | ||||||
54 | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 16.05 | ||||||
55 | Ellen Melin | 2002 | Ålands Simförening | 16.26 | ||||||
56 | Cecilia Engström | 2001 | Väsby Simsällskap | 16.45 | ||||||
57 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Simförening | 16.52 | ||||||
58 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 16.53 | ||||||
59 | Yael Khoury Weissmann | 2004 | Turebergs Simklubb | 17.02 | ||||||
60 | Oline Rehnström | 2002 | Väsby Simsällskap | 17.08 | ||||||
61 | Jade Hansson | 2005 | Turebergs Simklubb | 17.18 | ||||||
62 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 17.79 | ||||||
63 | Dorota Krause | 2002 | Väsby Simsällskap | 17.96 | ||||||
64 | Deborah Araya | 2002 | Älvsjö AIK Simförening | 18.17 | ||||||
65 | Stella Garbrant | 2004 | Väsby Simsällskap | 18.22 | ||||||
- | Diana Azarian | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 09:08 |
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 09:13 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 2, 25m Frisim Herrar"Simcup", Försök 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Danderyds Sim | 11.44 | ||||||
2 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 11.53 | ||||||
3 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 11.70 | ||||||
4 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 11.76 | ||||||
5 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 11.77 | ||||||
6 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 11.85 | ||||||
7 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 11.91 | ||||||
8 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 12.03 | ||||||
9 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 12.10 | ||||||
10 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 12.20 | ||||||
11 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 12.30 | ||||||
12 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 12.31 | ||||||
13 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 12.34 | ||||||
14 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 12.75 | ||||||
15 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 12.83 | ||||||
16 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 13.03 | ||||||
17 | Max Roman | 2000 | Ålands Simförening | 13.05 | ||||||
18 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 13.21 | ||||||
19 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 13.23 | ||||||
20 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 13.54 | ||||||
20 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 13.54 | ||||||
22 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 13.57 | ||||||
23 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | Ålands Simförening | 13.76 | ||||||
24 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 13.90 | ||||||
25 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 13.96 | ||||||
26 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 14.03 | ||||||
27 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 14.11 | ||||||
28 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 14.38 | ||||||
29 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 14.43 | ||||||
30 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 14.51 | ||||||
31 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 14.69 | ||||||
32 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 14.89 | ||||||
33 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 15.00 | ||||||
34 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 15.10 | ||||||
35 | Alexander Mattsson | 2003 | Ålands Simförening | 15.20 | ||||||
36 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 16.06 | ||||||
37 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 16.27 | ||||||
38 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 19.00 | ||||||
- | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 09:13 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 09:25 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer ABC, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 31.71 | 1:06.90 | 1:43.69 | 2:20.82 | |||
2 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.74 | 1:10.93 | 1:50.02 | 2:28.89 | |||
3 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.83 | 1:10.67 | 1:50.24 | 2:29.47 | |||
4 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.60 | 1:13.04 | 1:52.56 | 2:32.30 | |||
5 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.38 | 1:14.66 | 1:57.09 | 2:38.20 | |||
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer ABC, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 33.02 | 1:11.04 | 1:50.24 | 2:30.19 | |||
2 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.72 | 1:14.22 | 1:58.55 | 2:46.81 | |||
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer ABC, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.64 | 1:13.10 | 1:56.47 | 2:43.14 | |||
2 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.92 | 1:22.49 | 2:09.11 | 2:56.15 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 09:25 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 09:45 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 4, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 27.98 | 57.29 | 1:26.84 | 1:56.36 | |||
2 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 27.76 | 57.43 | 1:27.53 | 1:57.75 | |||
3 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 27.44 | 56.68 | 1:27.65 | 1:59.89 | |||
4 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 28.41 | 59.43 | 1:30.45 | 2:01.10 | |||
5 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.08 | 59.13 | 1:30.55 | 2:02.23 | |||
6 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 27.45 | 58.91 | 1:31.43 | 2:04.24 | |||
7 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 28.75 | 59.77 | 1:32.79 | 2:05.75 | |||
8 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | Ålands Simförening | 32.76 | 1:10.48 | 1:50.22 | 2:29.79 | |||
Gren 4, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.04 | 1:00.09 | 1:31.14 | 2:01.21 | |||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 29.57 | 1:03.82 | 1:38.31 | 2:08.17 | |||
3 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.32 | 1:11.30 | 1:50.20 | 2:27.68 | |||
4 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.91 | 1:13.77 | 1:55.17 | 2:34.88 | |||
Gren 4, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.83 | 1:02.35 | 1:35.87 | 2:08.85 | |||
2 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.12 | 1:03.19 | 1:38.08 | 2:11.91 | |||
3 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.40 | 1:03.80 | 1:38.20 | 2:14.04 | |||
4 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 31.29 | 1:05.39 | 1:40.55 | 2:15.23 | |||
5 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.34 | 1:06.21 | 1:41.45 | 2:16.21 | |||
6 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 31.95 | 1:07.02 | 1:42.00 | 2:16.64 | |||
7 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.45 | 1:06.75 | 1:42.69 | 2:18.00 | |||
8 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.85 | 1:07.22 | 1:43.46 | 2:19.60 | |||
9 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 30.92 | 1:06.66 | 1:43.56 | 2:19.83 | |||
10 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.74 | 1:07.31 | 1:44.32 | 2:21.57 | |||
11 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.88 | 1:07.60 | 1:44.95 | 2:21.60 | |||
12 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.19 | 1:07.70 | 1:45.68 | 2:22.91 | |||
13 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 32.03 | 1:08.18 | 1:45.74 | 2:23.08 | |||
14 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.39 | 1:08.55 | 1:46.88 | 2:23.66 | |||
15 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.44 | 1:09.37 | 1:47.45 | 2:25.18 | |||
16 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.78 | 1:09.73 | 1:48.48 | 2:25.95 | |||
17 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.74 | 1:11.65 | 1:50.34 | 2:28.55 | |||
18 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 32.92 | 1:11.99 | 1:52.38 | 2:31.29 | |||
19 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.26 | 1:15.88 | 1:58.22 | 2:38.64 | |||
20 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.18 | 1:23.68 | 2:09.70 | 2:54.03 | |||
Gren 4, 200m Frisim Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 31.93 | 1:06.74 | 1:43.48 | 2:19.92 | |||
2 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.11 | 1:08.04 | 1:46.14 | 2:23.95 | |||
3 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.37 | 1:14.15 | 1:54.39 | 2:33.33 | |||
4 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.39 | 1:19.37 | 2:03.61 | 2:46.50 | |||
5 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.14 | 1:21.02 | 2:05.97 | 2:48.71 | |||
6 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.10 | 1:21.09 | 2:07.91 | 2:50.26 | |||
7 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.44 | 1:23.70 | 2:09.59 | 2:52.48 | |||
8 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.10 | 1:23.06 | 2:09.59 | 2:53.44 | |||
9 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.29 | 1:24.55 | 2:13.06 | 2:59.80 | |||
10 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.96 | 1:27.19 | 2:15.29 | 3:00.37 | |||
11 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.96 | 1:29.89 | 2:19.08 | 3:06.44 | |||
12 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.87 | 1:30.93 | 2:21.53 | 3:10.77 | |||
- | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 09:45 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.29 | 1:14.77 | |||||
2 | Fanny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 36.65 | 1:15.54 | |||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 32.22 | 1:07.26 | |||||
2 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.60 | 1:09.27 | |||||
3 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 33.29 | 1:09.31 | |||||
4 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.83 | 1:09.96 | |||||
5 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.71 | 1:11.95 | |||||
6 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.43 | 1:13.39 | |||||
7 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.79 | 1:13.40 | |||||
8 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.23 | 1:13.91 | |||||
9 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.37 | 1:14.29 | |||||
10 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Simförening | 35.68 | 1:15.01 | |||||
11 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.93 | 1:15.43 | |||||
12 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 37.44 | 1:18.92 | |||||
13 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.47 | 1:20.00 | |||||
14 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 39.46 | 1:21.69 | |||||
15 | Cecilia Engström | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.05 | 1:30.07 | |||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.21 | 1:07.91 | |||||
2 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.11 | 1:08.11 | |||||
3 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.29 | 1:08.34 | |||||
4 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.15 | 1:11.90 | |||||
5 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.87 | 1:14.37 | |||||
6 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.79 | 1:15.97 | |||||
7 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.59 | 1:16.45 | |||||
8 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.80 | 1:18.26 | |||||
9 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.55 | 1:18.65 | |||||
10 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.91 | 1:18.67 | |||||
11 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.29 | 1:19.60 | |||||
12 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.29 | 1:20.42 | |||||
13 | Emilia Hjortzberg | 2002 | Turebergs Simklubb | 39.77 | 1:20.68 | |||||
14 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.38 | 1:21.47 | |||||
15 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.08 | 1:22.43 | |||||
16 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 40.09 | 1:22.78 | |||||
17 | Emma Marcus | 2002 | Ålands Simförening | 40.25 | 1:23.22 | |||||
18 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.97 | 1:23.44 | |||||
19 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.56 | 1:28.70 | |||||
20 | Tilde Ingels | 2002 | Danderyds Sim | 45.53 | 1:30.54 | |||||
21 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 46.13 | 1:34.29 | |||||
22 | Oline Rehnström | 2002 | Väsby Simsällskap | 45.56 | 1:34.77 | |||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.51 | 1:13.50 | |||||
2 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.99 | 1:15.21 | |||||
3 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 36.80 | 1:15.58 | |||||
4 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.43 | 1:16.43 | |||||
5 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.55 | 1:16.77 | |||||
6 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 37.40 | 1:17.02 | |||||
7 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.30 | 1:18.04 | |||||
8 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.43 | 1:19.38 | |||||
9 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.78 | 1:20.46 | |||||
10 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.31 | 1:21.60 | |||||
11 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.14 | 1:22.57 | |||||
12 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 40.61 | 1:22.94 | |||||
13 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.98 | 1:23.86 | |||||
14 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.86 | 1:24.05 | |||||
15 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.44 | 1:26.78 | |||||
16 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.92 | 1:27.20 | |||||
17 | Daniella Stjernholm | 2004 | Turebergs Simklubb | 43.37 | 1:27.24 | |||||
18 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.95 | 1:27.31 | |||||
19 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.12 | 1:27.76 | |||||
20 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.43 | 1:28.24 | |||||
21 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 43.29 | 1:29.12 | |||||
22 | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 43.92 | 1:31.37 | |||||
23 | Jade Hansson | 2005 | Turebergs Simklubb | 44.41 | 1:32.69 | |||||
24 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 45.25 | 1:33.22 | |||||
25 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.81 | 1:34.24 | |||||
26 | Lovisa Klouda | 2004 | Turebergs Simklubb | 47.39 | 1:36.90 | |||||
27 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.67 | 1:38.46 | |||||
28 | Isabelle Lundwall Lager | 2004 | Turebergs Simklubb | 50.26 | 1:45.56 | |||||
- | Ebba Pihl | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 6, 400m Medley Herrar ABC, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:05.22 | 2:15.90 | 3:33.34 | 4:37.67 | |||
2 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 1:06.36 | 2:19.64 | 3:39.64 | 4:43.61 | |||
3 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:01.87 | 2:18.63 | 3:41.68 | 4:49.85 | |||
Gren 6, 400m Medley Herrar ABC, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:09.19 | 2:24.33 | 3:52.52 | 5:03.22 | |||
Gren 6, 400m Medley Herrar ABC, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:08.80 | 2:22.84 | 3:44.42 | 4:53.57 | |||
2 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:10.95 | 2:33.48 | 3:59.36 | 5:15.97 | |||
3 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:09.11 | 2:29.86 | 4:01.66 | 5:16.21 | |||
4 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:17.85 | 2:49.43 | 4:22.76 | 5:35.17 | |||
5 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:19.11 | 2:47.45 | 4:17.83 | 5:36.80 | |||
6 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:16.73 | 2:49.88 | 4:17.49 | 5:37.68 | |||
7 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:26.78 | 3:01.90 | 4:43.98 | 6:05.74 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 35.55 | 1:14.73 | |||||
2 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.59 | 1:19.72 | |||||
3 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 38.92 | 1:21.76 | |||||
4 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Simförening | 47.22 | 1:42.74 | |||||
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.24 | 1:13.42 | |||||
2 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.94 | 1:13.50 | |||||
3 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.50 | 1:20.55 | |||||
4 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 37.30 | 1:21.17 | |||||
5 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.16 | 1:21.22 | |||||
6 | Jessica Lindholm | 2001 | Ålands Simförening | 39.07 | 1:21.75 | |||||
7 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 38.30 | 1:22.24 | |||||
8 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.21 | 1:23.03 | |||||
9 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.84 | 1:25.31 | |||||
10 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.15 | 1:28.40 | |||||
11 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.00 | 1:29.04 | |||||
12 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.50 | 1:30.12 | |||||
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.11 | 1:16.89 | |||||
2 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.17 | 1:18.17 | |||||
3 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.63 | 1:23.80 | |||||
4 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.63 | 1:24.04 | |||||
5 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 39.59 | 1:24.37 | |||||
6 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.00 | 1:24.95 | |||||
7 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.71 | 1:26.28 | |||||
8 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.74 | 1:27.13 | |||||
9 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.31 | 1:27.40 | |||||
10 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 41.84 | 1:28.04 | |||||
11 | Stella Donning | 2002 | Ålands Simförening | 41.29 | 1:28.22 | |||||
12 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.11 | 1:28.52 | |||||
13 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.66 | 1:29.04 | |||||
14 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.95 | 1:29.37 | |||||
15 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.95 | 1:31.84 | |||||
16 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.29 | 1:33.84 | |||||
17 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 44.47 | 1:37.09 | |||||
18 | Emilia Hjortzberg | 2002 | Turebergs Simklubb | 46.03 | 1:37.18 | |||||
19 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 46.91 | 1:38.17 | |||||
20 | Ellen Melin | 2002 | Ålands Simförening | 46.99 | 1:38.42 | |||||
21 | Diana Azarian | 2003 | Väsby Simsällskap | 51.99 | 1:49.47 | |||||
- | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.10 | 1:18.99 | |||||
2 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.64 | 1:20.28 | |||||
3 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 39.44 | 1:23.45 | |||||
4 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.93 | 1:26.34 | |||||
5 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.39 | 1:30.90 | |||||
6 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.29 | 1:31.54 | |||||
7 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.29 | 1:32.15 | |||||
8 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.26 | 1:33.96 | |||||
9 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 44.52 | 1:34.28 | |||||
10 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 45.00 | 1:34.47 | |||||
11 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.76 | 1:36.26 | |||||
12 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.33 | 1:37.16 | |||||
13 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.93 | 1:37.99 | |||||
14 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 48.23 | 1:41.64 | |||||
14 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.92 | 1:41.64 | |||||
16 | Daniella Stjernholm | 2004 | Turebergs Simklubb | 49.00 | 1:42.43 | |||||
17 | Isabelle Lundwall Lager | 2004 | Turebergs Simklubb | 49.62 | 1:45.27 | |||||
18 | Lorena Guzman | 2004 | Turebergs Simklubb | 49.92 | 1:45.89 | |||||
19 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.34 | 1:46.47 | |||||
20 | Lovisa Klouda | 2004 | Turebergs Simklubb | 52.17 | 1:50.88 | |||||
21 | Stella Garbrant | 2004 | Väsby Simsällskap | 54.58 | 1:55.63 | |||||
- | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 10:44 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 26.85 | ||||||
2 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 26.99 | ||||||
3 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Danderyds Sim | 27.16 | ||||||
4 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 27.18 | ||||||
5 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 27.51 | ||||||
6 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 27.64 | ||||||
7 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.51 | ||||||
8 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | Ålands Simförening | 35.16 | ||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 26.60 | ||||||
2 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 26.71 | ||||||
3 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.51 | ||||||
4 | Max Roman | 2000 | Ålands Simförening | 30.97 | ||||||
5 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 31.35 | ||||||
6 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.91 | ||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.64 | ||||||
2 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.17 | ||||||
3 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.34 | ||||||
4 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.62 | ||||||
5 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.99 | ||||||
6 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.39 | ||||||
7 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.49 | ||||||
8 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 31.52 | ||||||
9 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 32.81 | ||||||
10 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.34 | ||||||
11 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 34.67 | ||||||
12 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 34.92 | ||||||
13 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.93 | ||||||
14 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 34.94 | ||||||
15 | Alexander Mattsson | 2003 | Ålands Simförening | 36.20 | ||||||
16 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.50 | ||||||
17 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 37.52 | ||||||
18 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.93 | ||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 31.34 | ||||||
2 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.62 | ||||||
3 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.23 | ||||||
4 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.66 | ||||||
5 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.75 | ||||||
6 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.07 | ||||||
7 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.23 | ||||||
8 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 40.31 | ||||||
9 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.83 | ||||||
10 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.58 | ||||||
11 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.59 | ||||||
12 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.67 | ||||||
13 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.34 | ||||||
- | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 11:00 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 11:23 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nadja Salomonsson | 1992 | Väsby Simsällskap | 28.14 | 57.49 | |||||
2 | Jenny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 28.72 | 1:00.41 | |||||
3 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.29 | 1:02.38 | |||||
4 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.88 | 1:02.81 | |||||
5 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.48 | 1:02.98 | |||||
6 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.52 | 1:03.19 | |||||
7 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 30.51 | 1:04.78 | |||||
8 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Simförening | 37.71 | 1:19.62 | |||||
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 28.58 | 59.29 | |||||
2 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.92 | 1:02.07 | |||||
3 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 29.98 | 1:02.25 | |||||
4 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 30.46 | 1:03.25 | |||||
5 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.47 | 1:04.28 | |||||
6 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.94 | 1:05.28 | |||||
7 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Simförening | 31.84 | 1:06.10 | |||||
8 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.27 | 1:07.42 | |||||
9 | Lo Lindeblad | 2000 | Väsby Simsällskap | 32.79 | 1:08.83 | |||||
10 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.23 | 1:11.86 | |||||
11 | Cecilia Engström | 2001 | Väsby Simsällskap | 40.00 | 1:23.70 | |||||
- | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 29.22 | 1:01.10 | |||||
2 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.26 | 1:02.59 | |||||
3 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.89 | 1:04.16 | |||||
4 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.32 | 1:04.58 | |||||
5 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.59 | 1:05.35 | |||||
6 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.36 | 1:05.58 | |||||
7 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.67 | 1:05.66 | |||||
8 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.71 | 1:06.53 | |||||
9 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 32.38 | 1:07.18 | |||||
10 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.87 | 1:07.27 | |||||
11 | Stella Donning | 2002 | Ålands Simförening | 32.07 | 1:07.34 | |||||
12 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.16 | 1:08.69 | |||||
13 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.13 | 1:08.82 | |||||
14 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.34 | 1:08.94 | |||||
15 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.09 | 1:08.97 | |||||
16 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.34 | 1:09.47 | |||||
17 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.05 | 1:09.89 | |||||
18 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.01 | 1:09.90 | |||||
19 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.10 | 1:10.03 | |||||
20 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.52 | 1:10.57 | |||||
21 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.29 | 1:10.93 | |||||
22 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.37 | 1:11.17 | |||||
23 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.75 | 1:11.97 | |||||
24 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.35 | 1:13.05 | |||||
25 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 34.76 | 1:13.32 | |||||
26 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.37 | 1:14.06 | |||||
27 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.67 | 1:15.15 | |||||
28 | Tilde Ingels | 2002 | Danderyds Sim | 36.26 | 1:15.33 | |||||
29 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.38 | 1:17.51 | |||||
30 | Emilia Hjortzberg | 2002 | Turebergs Simklubb | 38.11 | 1:17.91 | |||||
31 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.70 | 1:19.29 | |||||
32 | Oline Rehnström | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.13 | 1:21.97 | |||||
33 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.08 | 1:26.97 | |||||
34 | Diana Azarian | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.91 | 1:27.95 | |||||
35 | Dorota Krause | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.70 | 1:28.20 | |||||
- | Deborah Araya | 2002 | Älvsjö AIK Simförening | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 30.98 | 1:04.10 | |||||
2 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.28 | 1:07.52 | |||||
3 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 33.60 | 1:08.92 | |||||
4 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.59 | 1:09.22 | |||||
5 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 33.90 | 1:10.06 | |||||
6 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 33.62 | 1:10.27 | |||||
7 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 34.22 | 1:10.35 | |||||
8 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.15 | 1:10.38 | |||||
9 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 33.63 | 1:10.78 | |||||
10 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 34.47 | 1:13.26 | |||||
11 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.66 | 1:14.33 | |||||
12 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.18 | 1:14.36 | |||||
13 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 36.05 | 1:14.45 | |||||
14 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 35.61 | 1:14.77 | |||||
15 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.11 | 1:14.78 | |||||
16 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.11 | 1:16.03 | |||||
17 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 37.02 | 1:16.08 | |||||
18 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 37.24 | 1:16.89 | |||||
19 | Daniella Stjernholm | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.59 | 1:16.91 | |||||
20 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.44 | 1:18.41 | |||||
21 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.78 | 1:18.51 | |||||
22 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.87 | 1:18.52 | |||||
23 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 38.11 | 1:19.86 | |||||
24 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.68 | 1:20.57 | |||||
25 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 38.32 | 1:20.75 | |||||
26 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.05 | 1:21.86 | |||||
27 | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 38.41 | 1:22.67 | |||||
28 | Jade Hansson | 2005 | Turebergs Simklubb | 39.16 | 1:22.98 | |||||
29 | Lorena Guzman | 2004 | Turebergs Simklubb | 40.10 | 1:26.27 | |||||
30 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.59 | 1:33.56 | |||||
31 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.19 | 1:34.90 | |||||
32 | Ebba Pihl | 2005 | Turebergs Simklubb | 49.78 | 1:44.65 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 11:23 |
Resultat Gren 10 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 14:04 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 10, 50m Frisim Herrar"Simcup", Försök 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Danderyds Sim | 24.32 | ||||||
2 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 25.25 | ||||||
3 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 25.54 | ||||||
4 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 25.62 | ||||||
4 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 25.62 | ||||||
6 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 25.74 | ||||||
7 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 25.87 | ||||||
8 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 25.91 | ||||||
9 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 26.01 | ||||||
10 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 26.14 | ||||||
10 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 26.14 | ||||||
12 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 26.40 | ||||||
13 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 26.80 | ||||||
14 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 27.08 | ||||||
15 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 27.96 | ||||||
16 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 28.17 | ||||||
17 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 28.46 | ||||||
18 | Max Roman | 2000 | Ålands Simförening | 28.62 | ||||||
19 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 29.13 | ||||||
20 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.24 | ||||||
21 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | Ålands Simförening | 29.61 | ||||||
22 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 29.71 | ||||||
23 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 29.87 | ||||||
24 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 29.95 | ||||||
25 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 30.64 | ||||||
26 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.39 | ||||||
27 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 31.51 | ||||||
- | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 14:04 |
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 14:09 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 11, 50m Frisim Damer"Simcup", Försök 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nadja Salomonsson | 1992 | Väsby Simsällskap | 27.23 | ||||||
2 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 27.82 | ||||||
3 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 27.95 | ||||||
4 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.01 | ||||||
5 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 28.17 | ||||||
6 | Jenny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 28.19 | ||||||
7 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 28.64 | ||||||
8 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 28.69 | ||||||
9 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 28.74 | ||||||
10 | Jessica Lindholm | 2001 | Ålands Simförening | 28.99 | ||||||
11 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 29.24 | ||||||
12 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 29.26 | ||||||
13 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.35 | ||||||
14 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.36 | ||||||
15 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 29.42 | ||||||
16 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 29.48 | ||||||
17 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.50 | ||||||
18 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.53 | ||||||
19 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.80 | ||||||
20 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 29.97 | ||||||
21 | Fanny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 29.98 | ||||||
22 | Stella Donning | 2002 | Ålands Simförening | 30.00 | ||||||
23 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Simförening | 30.02 | ||||||
24 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 30.47 | ||||||
25 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 30.82 | ||||||
26 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 31.30 | ||||||
27 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 31.57 | ||||||
28 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 32.73 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 14:09 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 14:16 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar ABC, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.91 | 1:03.10 | 1:37.08 | 2:10.19 | |||
2 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.75 | 1:03.46 | 1:37.90 | 2:12.83 | |||
3 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 30.14 | 1:04.56 | 1:38.81 | 2:14.09 | |||
4 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.45 | 1:06.51 | 1:42.17 | 2:15.91 | |||
5 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.17 | 1:05.41 | 1:41.60 | 2:16.04 | |||
6 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 30.17 | 1:04.59 | 1:39.80 | 2:16.86 | |||
7 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.16 | 1:08.73 | 1:43.63 | 2:21.30 | |||
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar ABC, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 30.25 | 1:04.09 | 1:38.24 | 2:12.38 | |||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.54 | 1:10.25 | 1:50.30 | 2:29.24 | |||
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar ABC, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.98 | 1:06.25 | 1:43.11 | 2:18.66 | |||
2 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.07 | 1:09.58 | 1:48.68 | 2:27.97 | |||
3 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.35 | 1:10.39 | 1:50.68 | 2:32.67 | |||
4 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.61 | 1:12.32 | 1:54.36 | 2:37.74 | |||
5 | Alexander Mattsson | 2003 | Ålands Simförening | 38.25 | 1:23.70 | 2:13.02 | 3:02.29 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 14:16 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 30.25 | 1:02.36 | 1:34.73 | 2:06.28 | |||
2 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.54 | 1:05.63 | 1:39.35 | 2:12.33 | |||
3 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.64 | 1:05.75 | 1:39.51 | 2:12.76 | |||
4 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.14 | 1:06.54 | 1:41.54 | 2:17.34 | |||
5 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.64 | 1:08.25 | 1:43.50 | 2:17.60 | |||
6 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.87 | 1:08.90 | 1:46.65 | 2:23.93 | |||
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 31.25 | 1:05.79 | 1:39.39 | 2:12.83 | |||
2 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 32.03 | 1:05.83 | 1:40.15 | 2:13.05 | |||
3 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 32.25 | 1:06.83 | 1:40.75 | 2:13.90 | |||
4 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.51 | 1:06.34 | 1:40.97 | 2:14.03 | |||
5 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.27 | 1:07.39 | 1:42.53 | 2:17.62 | |||
6 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.09 | 1:07.24 | 1:43.66 | 2:19.17 | |||
7 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.48 | 1:08.30 | 1:44.93 | 2:20.60 | |||
8 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.50 | 1:08.23 | 1:44.88 | 2:21.15 | |||
9 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.19 | 1:08.49 | 1:45.81 | 2:22.79 | |||
10 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 32.49 | 1:09.19 | 1:46.86 | 2:24.29 | |||
11 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 32.40 | 1:10.11 | 1:48.64 | 2:26.11 | |||
12 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Simförening | 33.57 | 1:12.68 | 1:51.52 | 2:29.82 | |||
- | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.43 | 1:07.56 | 1:41.62 | 2:15.41 | |||
2 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.12 | 1:07.93 | 1:42.59 | 2:16.08 | |||
3 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.85 | 1:06.56 | 1:41.54 | 2:16.26 | |||
4 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.73 | 1:09.22 | 1:45.56 | 2:19.46 | |||
5 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.75 | 1:07.47 | 1:44.64 | 2:19.47 | |||
6 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.13 | 1:09.22 | 1:46.75 | 2:24.00 | |||
7 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.02 | 1:09.18 | 1:47.75 | 2:24.43 | |||
8 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.61 | 1:11.68 | 1:49.55 | 2:26.89 | |||
9 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.20 | 1:12.30 | 1:50.58 | 2:27.64 | |||
10 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.88 | 1:11.79 | 1:51.10 | 2:29.60 | |||
11 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.49 | 1:12.76 | 1:52.21 | 2:30.87 | |||
12 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.46 | 1:12.79 | 1:52.14 | 2:30.98 | |||
13 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.01 | 1:12.60 | 1:52.57 | 2:31.14 | |||
14 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.94 | 1:14.23 | 1:52.82 | 2:31.56 | |||
15 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.66 | 1:11.81 | 1:52.27 | 2:33.28 | |||
16 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.95 | 1:15.71 | 1:57.66 | 2:38.23 | |||
17 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.28 | 1:15.32 | 1:57.38 | 2:38.90 | |||
18 | Emma Marcus | 2002 | Ålands Simförening | 36.46 | 1:17.95 | 1:59.58 | 2:39.19 | |||
19 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.00 | 1:19.99 | 2:04.40 | 2:45.83 | |||
20 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.48 | 1:21.20 | 2:04.83 | 2:46.79 | |||
21 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.88 | 1:20.00 | 2:04.78 | 2:48.39 | |||
22 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.64 | 1:23.94 | 2:09.76 | 2:54.16 | |||
23 | Oline Rehnström | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.72 | 1:24.52 | 2:11.56 | 2:54.99 | |||
24 | Dorota Krause | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.09 | 1:29.87 | 2:20.28 | 3:09.91 | |||
25 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.21 | 1:33.42 | 2:25.06 | 3:10.59 | |||
26 | Deborah Araya | 2002 | Älvsjö AIK Simförening | 42.84 | 1:32.35 | 2:24.85 | 3:14.91 | |||
Gren 13, 200m Frisim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 32.81 | 1:09.77 | 1:46.93 | 2:22.97 | |||
2 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.38 | 1:09.32 | 1:47.95 | 2:24.96 | |||
3 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.72 | 1:10.04 | 1:49.18 | 2:27.37 | |||
4 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.21 | 1:12.50 | 1:50.55 | 2:27.74 | |||
5 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.60 | 1:12.90 | 1:51.88 | 2:29.36 | |||
6 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 34.86 | 1:13.95 | 1:54.26 | 2:33.48 | |||
7 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.96 | 1:16.31 | 1:55.97 | 2:34.38 | |||
8 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.61 | 1:16.55 | 1:57.39 | 2:36.61 | |||
9 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.22 | 1:17.01 | 1:59.76 | 2:38.46 | |||
10 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.63 | 1:16.50 | 1:58.56 | 2:39.74 | |||
11 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.06 | 1:19.23 | 2:02.21 | 2:43.39 | |||
12 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.18 | 1:19.73 | 2:02.73 | 2:43.51 | |||
13 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.10 | 1:20.40 | 2:02.97 | 2:43.59 | |||
14 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 37.06 | 1:19.49 | 2:03.10 | 2:45.10 | |||
15 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.60 | 1:19.62 | 2:03.11 | 2:46.42 | |||
16 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 37.60 | 1:20.51 | 2:04.80 | 2:47.41 | |||
17 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.76 | 1:21.53 | 2:05.08 | 2:47.85 | |||
18 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.78 | 1:20.55 | 2:05.07 | 2:48.26 | |||
19 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.58 | 1:23.38 | 2:08.41 | 2:49.64 | |||
20 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.81 | 1:23.37 | 2:09.27 | 2:52.45 | |||
21 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.35 | 1:23.33 | 2:09.55 | 2:52.77 | |||
22 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.69 | 1:24.98 | 2:09.91 | 2:53.89 | |||
23 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.69 | 1:26.30 | 2:12.35 | 2:58.75 | |||
24 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 39.77 | 1:25.71 | 2:12.99 | 3:00.03 | |||
25 | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 40.04 | 1:26.29 | 2:14.52 | 3:02.58 | |||
26 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.89 | 1:26.00 | 2:14.89 | 3:05.95 | |||
27 | Jade Hansson | 2005 | Turebergs Simklubb | 41.20 | 1:29.96 | 2:20.61 | 3:05.99 | |||
28 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.26 | 1:37.28 | 2:25.99 | 3:09.49 | |||
29 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.90 | 1:33.48 | 2:26.57 | 3:18.13 | |||
30 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.07 | 1:38.97 | 2:34.51 | 3:27.35 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 14:51 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 15:11 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Danderyds Sim | 28.87 | 59.18 | |||||
2 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 28.85 | 59.35 | |||||
3 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.48 | 1:03.64 | |||||
4 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.09 | 1:08.65 | |||||
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 30.53 | 1:02.48 | |||||
2 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 31.46 | 1:04.41 | |||||
3 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.66 | 1:09.25 | |||||
4 | Max Roman | 2000 | Ålands Simförening | 35.57 | 1:11.51 | |||||
5 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 35.95 | 1:13.80 | |||||
6 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.65 | 1:19.21 | |||||
7 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.35 | 1:19.42 | |||||
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.71 | 1:04.96 | |||||
2 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.47 | 1:09.55 | |||||
3 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.78 | 1:10.92 | |||||
4 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.73 | 1:11.00 | |||||
5 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.18 | 1:12.09 | |||||
6 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.48 | 1:12.82 | |||||
7 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 36.12 | 1:14.45 | |||||
8 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 36.03 | 1:15.10 | |||||
9 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.97 | 1:17.01 | |||||
10 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.21 | 1:17.29 | |||||
10 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 37.52 | 1:17.29 | |||||
12 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.42 | 1:17.33 | |||||
13 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.48 | 1:19.24 | |||||
14 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.50 | 1:20.05 | |||||
15 | Daniel Parsa | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.43 | 1:20.42 | |||||
16 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.62 | 1:20.76 | |||||
17 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 39.89 | 1:21.11 | |||||
18 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.41 | 1:29.34 | |||||
- | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.95 | 1:11.83 | |||||
2 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.05 | 1:12.77 | |||||
3 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.89 | 1:20.94 | |||||
4 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 40.14 | 1:22.30 | |||||
5 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 40.74 | 1:23.52 | |||||
6 | Leo Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 41.92 | 1:26.85 | |||||
7 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.76 | 1:28.51 | |||||
8 | Lukas Wiman | 2004 | Turebergs Simklubb | 45.98 | 1:32.55 | |||||
9 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.65 | 1:33.28 | |||||
10 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.07 | 1:34.22 | |||||
11 | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.92 | 1:35.92 | |||||
12 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.50 | 1:36.03 | |||||
13 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.90 | 1:40.06 | |||||
14 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 50.90 | 1:41.80 | |||||
- | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Alexander Holm | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 15:11 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 15:30 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 15, 400m Medley Damer ABC, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Fanny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 1:21.90 | 2:45.57 | 4:22.45 | 5:43.28 | |||
Gren 15, 400m Medley Damer ABC, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:09.67 | 2:29.24 | 3:57.57 | 5:09.08 | |||
2 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:16.25 | 2:41.55 | 4:07.55 | 5:19.88 | |||
3 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:14.44 | 2:34.43 | 4:07.82 | 5:21.24 | |||
4 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:16.29 | 2:43.71 | 4:18.47 | 5:37.88 | |||
Gren 15, 400m Medley Damer ABC, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:12.31 | 2:34.30 | 4:03.59 | 5:18.16 | |||
2 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:11.78 | 2:36.62 | 4:07.47 | 5:20.34 | |||
3 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:17.53 | 2:43.87 | 4:12.09 | 5:28.62 | |||
4 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:15.18 | 2:40.35 | 4:15.23 | 5:31.27 | |||
5 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:26.04 | 2:54.63 | 4:27.89 | 5:43.77 | |||
6 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:21.24 | 2:50.70 | 4:28.36 | 5:50.98 | |||
7 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:20.80 | 2:55.40 | 4:38.97 | 5:52.61 | |||
8 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:26.46 | 2:57.32 | 4:34.43 | 5:53.19 | |||
9 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:33.31 | 3:08.37 | 4:53.78 | 6:14.37 | |||
10 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:31.55 | 3:11.19 | 4:51.65 | 6:18.29 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 15:30 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.34 | 1:04.65 | |||||
2 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 31.53 | 1:06.15 | |||||
3 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 30.98 | 1:06.43 | |||||
4 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.42 | 1:06.49 | |||||
5 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.86 | 1:06.81 | |||||
6 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 32.26 | 1:09.22 | |||||
7 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | Ålands Simförening | 42.90 | 1:31.53 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.40 | 1:14.09 | |||||
2 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 36.02 | 1:14.20 | |||||
3 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.07 | 1:29.72 | |||||
4 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.78 | 1:35.50 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.11 | 1:11.15 | |||||
2 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.78 | 1:13.21 | |||||
3 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.08 | 1:13.40 | |||||
4 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.29 | 1:15.50 | |||||
5 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 36.83 | 1:17.56 | |||||
6 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.21 | 1:18.82 | |||||
7 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.97 | 1:21.96 | |||||
8 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.69 | 1:22.56 | |||||
9 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.01 | 1:23.64 | |||||
10 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.15 | 1:25.85 | |||||
11 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.91 | 1:28.72 | |||||
12 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 42.55 | 1:30.28 | |||||
13 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 44.80 | 1:35.23 | |||||
- | Oliver Funke | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 38.45 | 1:19.54 | |||||
2 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 40.20 | 1:24.73 | |||||
3 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.01 | 1:26.90 | |||||
4 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.81 | 1:29.32 | |||||
5 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.45 | 1:29.85 | |||||
6 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.63 | 1:30.19 | |||||
7 | Leo Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 45.22 | 1:36.95 | |||||
8 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.48 | 1:39.91 | |||||
9 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.02 | 1:43.42 | |||||
10 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 50.49 | 1:46.43 | |||||
11 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.58 | 1:47.37 | |||||
12 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 53.13 | 1:48.55 | |||||
13 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 55.11 | 1:57.52 | |||||
14 | Adrian Farahmandi | 2005 | Turebergs Simklubb | 54.23 | 1:59.46 | |||||
- | Isak Abdrahmanova | 2004 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oskar van de Beek | 2004 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alexander Holm | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Hugo Gustafsson | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.40 | ||||||
2 | Jenny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 29.96 | ||||||
3 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 30.25 | ||||||
4 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 30.87 | ||||||
5 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.23 | ||||||
6 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.51 | ||||||
7 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.80 | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jessica Lindholm | 2001 | Ålands Simförening | 29.68 | ||||||
2 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 30.97 | ||||||
3 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.43 | ||||||
4 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 32.25 | ||||||
5 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Simförening | 32.45 | ||||||
6 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.81 | ||||||
7 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.90 | ||||||
8 | Cecilia Engström | 2001 | Väsby Simsällskap | 40.92 | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 32.61 | ||||||
2 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 32.63 | ||||||
3 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 33.09 | ||||||
4 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.98 | ||||||
5 | Stella Donning | 2002 | Ålands Simförening | 34.35 | ||||||
6 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.55 | ||||||
7 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.09 | ||||||
8 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.30 | ||||||
9 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.60 | ||||||
10 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.66 | ||||||
11 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.82 | ||||||
12 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.94 | ||||||
13 | Oline Rehnström | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.60 | ||||||
14 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.85 | ||||||
15 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.89 | ||||||
16 | Deborah Araya | 2002 | Älvsjö AIK Simförening | 43.75 | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.36 | ||||||
2 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.86 | ||||||
3 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 34.11 | ||||||
4 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.73 | ||||||
5 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.77 | ||||||
6 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.92 | ||||||
7 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 36.09 | ||||||
8 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.21 | ||||||
9 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.23 | ||||||
10 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 36.54 | ||||||
11 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.83 | ||||||
12 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.03 | ||||||
13 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 37.77 | ||||||
14 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 38.00 | ||||||
15 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 38.14 | ||||||
16 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.23 | ||||||
17 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.71 | ||||||
18 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.46 | ||||||
19 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.09 | ||||||
20 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.13 | ||||||
21 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.06 | ||||||
22 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.69 | ||||||
23 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.85 | ||||||
24 | Isabelle Lundwall Lager | 2004 | Turebergs Simklubb | 43.24 | ||||||
25 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.48 | ||||||
26 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 45.05 | ||||||
27 | Jade Hansson | 2005 | Turebergs Simklubb | 45.45 | ||||||
28 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.60 | ||||||
29 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 47.05 | ||||||
30 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.19 | ||||||
31 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.39 | ||||||
32 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.44 | ||||||
- | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Milana Gheorghiu | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 18, 100m Frisim Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Danderyds Sim | 25.58 | 54.26 | |||||
2 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 26.49 | 54.53 | |||||
3 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 26.79 | 55.67 | |||||
4 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 26.75 | 56.17 | |||||
5 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 26.86 | 56.35 | |||||
6 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 27.03 | 56.87 | |||||
7 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.12 | 1:00.45 | |||||
8 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | Ålands Simförening | 31.83 | 1:06.82 | |||||
Gren 18, 100m Frisim Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 27.45 | 56.91 | |||||
2 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 28.05 | 58.28 | |||||
3 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.90 | 1:03.08 | |||||
4 | Max Roman | 2000 | Ålands Simförening | 30.16 | 1:03.62 | |||||
5 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 31.14 | 1:04.41 | |||||
6 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.59 | 1:09.76 | |||||
7 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.35 | 1:10.08 | |||||
Gren 18, 100m Frisim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.52 | 59.57 | |||||
2 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 28.99 | 1:00.56 | |||||
3 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.23 | 1:00.72 | |||||
4 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.69 | 1:00.77 | |||||
5 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.91 | 1:02.30 | |||||
6 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.80 | 1:02.32 | |||||
7 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 29.43 | 1:02.67 | |||||
8 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 30.58 | 1:03.42 | |||||
9 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 30.23 | 1:03.61 | |||||
10 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.27 | 1:03.62 | |||||
11 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.50 | 1:04.24 | |||||
12 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.65 | 1:04.36 | |||||
13 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.89 | 1:05.13 | |||||
14 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 30.95 | 1:05.25 | |||||
15 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:05.43 | ||||||
16 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 32.23 | 1:06.12 | |||||
17 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.25 | 1:06.95 | |||||
18 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.46 | 1:07.02 | |||||
19 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 32.56 | 1:08.58 | |||||
20 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 33.51 | 1:09.94 | |||||
21 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.55 | 1:10.38 | |||||
22 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.80 | 1:12.77 | |||||
23 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.70 | 1:18.12 | |||||
24 | Oliver Funke | 2003 | Väsby Simsällskap | 45.04 | 1:36.16 | |||||
- | Daniel Parsa | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Frisim Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 30.65 | 1:04.43 | |||||
2 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.30 | 1:10.80 | |||||
3 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.03 | 1:11.40 | |||||
4 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.69 | 1:16.08 | |||||
5 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 37.41 | 1:17.05 | |||||
6 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.98 | 1:17.29 | |||||
7 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.68 | 1:17.65 | |||||
8 | Leo Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.42 | 1:20.00 | |||||
9 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.41 | 1:20.69 | |||||
10 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 38.48 | 1:22.36 | |||||
11 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.81 | 1:22.44 | |||||
12 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.89 | 1:22.59 | |||||
13 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.14 | 1:25.28 | |||||
14 | Lukas Wiman | 2004 | Turebergs Simklubb | 42.79 | 1:28.85 | |||||
15 | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.82 | 1:30.32 | |||||
16 | Adrian Farahmandi | 2005 | Turebergs Simklubb | 42.47 | 1:32.68 | |||||
17 | John Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.34 | 1:35.33 | |||||
18 | Alexander Holm | 2005 | Turebergs Simklubb | 45.64 | 1:37.33 | |||||
19 | Hugo Gustafsson | 2005 | Turebergs Simklubb | 45.65 | 1:38.09 | |||||
20 | Gustav Moritz | 2004 | Turebergs Simklubb | 46.68 | 1:42.30 | |||||
- | Isak Abdrahmanova | 2004 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oskar van de Beek | 2004 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Edvin Albrektsson | 2005 | Turebergs Simklubb | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 09:26 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 19, 75 m Frisim Damer"Simcup", Försök 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nadja Salomonsson | 1992 | Väsby Simsällskap | 42.19 | ||||||
2 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 42.90 | ||||||
3 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 43.28 | ||||||
4 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 43.61 | ||||||
5 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 29.02 | 44.25 | |||||
6 | Jenny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 44.28 | ||||||
7 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.63 | ||||||
8 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 45.10 | ||||||
9 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 45.56 | ||||||
10 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 45.89 | ||||||
11 | Jessica Lindholm | 2001 | Ålands Simförening | 46.25 | ||||||
12 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 46.33 | ||||||
13 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 46.52 | ||||||
14 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 46.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 09:26 |
Resultat Gren 20 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 20, 75m Frisim Herr"Simcup", Försök 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Danderyds Sim | 25.23 | 39.18 | |||||
2 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 25.92 | 39.42 | |||||
3 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 25.82 | 39.67 | |||||
4 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 25.98 | 39.71 | |||||
5 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 26.48 | 40.31 | |||||
6 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 26.41 | 40.40 | |||||
7 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 26.75 | 40.47 | |||||
8 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 26.55 | 40.52 | |||||
9 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 26.40 | 40.69 | |||||
10 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 26.47 | 40.76 | |||||
11 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 26.59 | 40.89 | |||||
12 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 27.17 | 41.24 | |||||
13 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 27.88 | 42.62 | |||||
14 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 27.78 | 42.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 09:21 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 09:26 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 30.49 | 1:04.70 | |||||
2 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.82 | 1:05.62 | |||||
3 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.10 | 1:09.32 | |||||
4 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.46 | 1:09.44 | |||||
5 | Jenny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 32.95 | 1:10.04 | |||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Lindholm | 2001 | Ålands Simförening | 33.09 | 1:07.38 | |||||
2 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.61 | 1:11.05 | |||||
3 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.10 | 1:12.84 | |||||
4 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.14 | 1:14.24 | |||||
5 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.25 | 1:16.33 | |||||
6 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 34.52 | 1:17.30 | |||||
7 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 34.54 | 1:17.44 | |||||
8 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.42 | 1:17.46 | |||||
9 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.40 | 1:26.15 | |||||
10 | Cecilia Engström | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.09 | 1:40.18 | |||||
- | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Simförening | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.02 | 1:09.13 | |||||
2 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.31 | 1:10.17 | |||||
3 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.30 | 1:10.19 | |||||
4 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.72 | 1:12.52 | |||||
5 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.87 | 1:13.38 | |||||
6 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.35 | 1:15.54 | |||||
7 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.28 | 1:17.04 | |||||
8 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.62 | 1:17.14 | |||||
9 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.05 | 1:18.35 | |||||
10 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.76 | 1:19.37 | |||||
11 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.54 | 1:21.19 | |||||
12 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.27 | 1:22.02 | |||||
13 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.39 | 1:22.90 | |||||
14 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.44 | 1:23.59 | |||||
15 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.10 | 1:24.85 | |||||
16 | Ellen Melin | 2002 | Ålands Simförening | 46.28 | 1:38.96 | |||||
- | Tilde Ingels | 2002 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.16 | 1:17.18 | |||||
2 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.82 | 1:17.55 | |||||
3 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.24 | 1:18.16 | |||||
4 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.59 | 1:19.04 | |||||
5 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.45 | 1:19.53 | |||||
6 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.94 | 1:19.91 | |||||
7 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.48 | 1:20.76 | |||||
8 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.04 | 1:23.38 | |||||
9 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.69 | 1:24.18 | |||||
10 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.95 | 1:25.28 | |||||
11 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.98 | 1:28.00 | |||||
12 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.12 | 1:28.88 | |||||
13 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.73 | 1:29.73 | |||||
14 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.40 | 1:30.47 | |||||
15 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.72 | 1:30.65 | |||||
16 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.48 | 1:30.70 | |||||
17 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.78 | 1:34.59 | |||||
- | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 09:26 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 27.40 | ||||||
2 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Danderyds Sim | 27.70 | ||||||
3 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.18 | ||||||
4 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.43 | ||||||
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 28.29 | ||||||
2 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.24 | ||||||
3 | Max Roman | 2000 | Ålands Simförening | 32.13 | ||||||
4 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 34.12 | ||||||
5 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.62 | ||||||
6 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.76 | ||||||
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.03 | ||||||
2 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.87 | ||||||
3 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.66 | ||||||
4 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 37.04 | ||||||
5 | Alexander Mattsson | 2003 | Ålands Simförening | 38.00 | ||||||
6 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.34 | ||||||
7 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.03 | ||||||
8 | Kristoffer Abel | 2002 | Turebergs Simklubb | 42.02 | ||||||
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.32 | ||||||
2 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.33 | ||||||
3 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 38.55 | ||||||
4 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.18 | ||||||
5 | Leo Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 39.53 | ||||||
6 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.99 | ||||||
- | Isak Abdrahmanova | 2004 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oskar van de Beek | 2004 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 10:37 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 23, 200m Bröstsim Damer ABC, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.40 | 1:21.13 | 2:03.51 | 2:45.80 | |||
2 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 41.04 | 1:27.37 | 2:14.86 | 3:02.24 | |||
Gren 23, 200m Bröstsim Damer ABC, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.89 | 1:16.29 | 1:57.83 | 2:39.89 | |||
2 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.18 | 1:16.86 | 1:59.51 | 2:42.12 | |||
3 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 38.68 | 1:21.76 | 2:05.14 | 2:49.63 | |||
4 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 39.33 | 1:24.12 | 2:11.74 | 2:59.63 | |||
5 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.88 | 1:29.32 | 2:18.38 | 3:07.38 | |||
Gren 23, 200m Bröstsim Damer ABC, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.64 | 1:19.89 | 2:03.26 | 2:45.97 | |||
2 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.54 | 1:21.60 | 2:05.56 | 2:47.40 | |||
3 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.21 | 1:22.39 | 2:06.06 | 2:50.62 | |||
4 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.67 | 1:23.95 | 2:09.77 | 2:55.35 | |||
5 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.55 | 1:26.14 | 2:14.95 | 3:03.71 | |||
6 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 41.32 | 1:28.08 | 2:16.58 | 3:05.09 | |||
7 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.47 | 1:26.63 | 2:16.15 | 3:06.59 | |||
8 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 40.82 | 1:29.16 | 2:18.66 | 3:07.51 | |||
9 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.35 | 1:31.99 | 2:22.43 | 3:13.57 | |||
- | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 10:37 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 24, 400m Frisim Herrar ABC, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 1:01.47 | 2:06.16 | 3:09.85 | 4:11.80 | |||
2 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:01.53 | 2:06.47 | 3:11.55 | 4:12.07 | |||
3 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 1:01.22 | 2:05.91 | 3:11.63 | 4:17.12 | |||
4 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:02.25 | 2:07.91 | 3:14.57 | 4:20.55 | |||
5 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:03.72 | 2:11.89 | 3:20.75 | 4:29.30 | |||
Gren 24, 400m Frisim Herrar ABC, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:04.26 | 2:14.99 | 3:25.06 | 4:33.84 | |||
2 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:14.47 | 2:37.82 | 4:01.84 | 5:23.64 | |||
Gren 24, 400m Frisim Herrar ABC, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:02.53 | 2:10.37 | 3:21.99 | 4:34.84 | |||
2 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:04.42 | 2:15.05 | 3:26.85 | 4:37.80 | |||
3 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:06.06 | 2:19.61 | 3:35.53 | 4:49.63 | |||
4 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 1:08.95 | 2:23.34 | 3:38.40 | 4:51.71 | |||
5 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:06.06 | 2:20.52 | 3:37.50 | 4:55.57 | |||
6 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:08.69 | 2:24.14 | 3:41.56 | 4:59.15 | |||
7 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:08.76 | 2:25.58 | 3:43.08 | 4:59.32 | |||
8 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:09.25 | 2:26.07 | 3:44.74 | 5:00.68 | |||
9 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:09.53 | 2:28.33 | 3:48.84 | 5:09.55 | |||
10 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:14.65 | 2:33.78 | 3:53.87 | 5:12.15 | |||
11 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 1:10.45 | 2:30.74 | 3:52.98 | 5:13.03 | |||
12 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 1:14.43 | 2:34.05 | 3:57.39 | 5:19.69 | |||
13 | Victor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:14.04 | 2:39.03 | 4:04.38 | 5:26.76 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 10:05 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 25, 200m Medley Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.23 | 1:07.70 | 1:49.78 | 2:24.00 | |||
2 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 31.74 | 1:09.47 | 1:54.17 | 2:27.35 | |||
3 | Fanny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 35.73 | 1:15.89 | 2:03.05 | 2:40.50 | |||
Gren 25, 200m Medley Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 32.03 | 1:10.20 | 1:54.08 | 2:28.82 | |||
2 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 32.85 | 1:12.31 | 1:56.89 | 2:30.74 | |||
3 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.05 | 1:11.11 | 1:57.27 | 2:32.56 | |||
4 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.19 | 1:14.84 | 1:56.11 | 2:33.07 | |||
5 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.08 | 1:15.47 | 2:00.37 | 2:38.18 | |||
6 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.02 | 1:16.35 | 2:04.06 | 2:40.43 | |||
7 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.24 | 1:17.84 | 2:05.80 | 2:42.62 | |||
8 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.45 | 1:16.58 | 2:07.24 | 2:42.84 | |||
9 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.26 | 1:18.83 | 2:08.00 | 2:45.61 | |||
10 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.58 | 1:20.52 | 2:10.34 | 2:53.23 | |||
Gren 25, 200m Medley Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.08 | 1:13.71 | 1:57.03 | 2:32.06 | |||
2 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.34 | 1:12.33 | 1:58.43 | 2:32.54 | |||
3 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.85 | 1:13.49 | 2:01.31 | 2:38.63 | |||
4 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.11 | 1:15.75 | 2:02.62 | 2:41.30 | |||
5 | Stella Donning | 2002 | Ålands Simförening | 35.60 | 1:16.24 | 2:02.96 | 2:41.81 | |||
6 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.23 | 1:19.09 | 2:05.64 | 2:42.69 | |||
7 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.66 | 1:17.94 | 2:05.82 | 2:43.59 | |||
8 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.91 | 1:13.46 | 2:06.58 | 2:45.05 | |||
9 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.78 | 1:21.38 | 2:07.69 | 2:47.33 | |||
10 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.06 | 1:21.60 | 2:07.92 | 2:47.54 | |||
11 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 34.84 | 1:22.22 | 2:10.32 | 2:48.73 | |||
12 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.32 | 1:22.92 | 2:12.15 | 2:49.68 | |||
13 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.13 | 1:21.97 | 2:12.77 | 2:49.76 | |||
14 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.94 | 1:21.37 | 2:10.93 | 2:50.54 | |||
15 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.67 | 1:23.87 | 2:15.56 | 2:54.19 | |||
16 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.90 | 1:23.52 | 2:15.72 | 2:55.71 | |||
17 | Emma Marcus | 2002 | Ålands Simförening | 41.23 | 1:27.80 | 2:18.04 | 2:58.97 | |||
18 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.50 | 1:27.61 | 2:18.93 | 3:01.18 | |||
19 | Ellen Melin | 2002 | Ålands Simförening | 44.99 | 1:38.56 | 2:33.13 | 3:16.61 | |||
20 | Oline Rehnström | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.75 | 1:34.22 | 2:33.95 | 3:18.86 | |||
21 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 45.55 | 1:40.42 | 2:42.92 | 3:32.08 | |||
- | Deborah Araya | 2002 | Älvsjö AIK Simförening | DSQ | ||||||
- | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 25, 200m Medley Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.57 | 1:16.69 | 2:09.18 | 2:45.28 | |||
2 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.11 | 1:20.32 | 2:08.83 | 2:46.88 | |||
3 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.39 | 1:22.15 | 2:10.44 | 2:48.08 | |||
4 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 36.44 | 1:22.63 | 2:14.30 | 2:54.43 | |||
5 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.05 | 1:22.57 | 2:13.56 | 2:55.05 | |||
6 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.45 | 1:26.28 | 2:16.82 | 2:59.13 | |||
7 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.12 | 1:29.04 | 2:20.48 | 3:00.70 | |||
8 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.18 | 1:28.23 | 2:20.52 | 3:01.27 | |||
9 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 39.83 | 1:26.77 | 2:20.17 | 3:01.63 | |||
10 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.40 | 1:26.25 | 2:21.58 | 3:01.69 | |||
11 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.41 | 1:29.31 | 2:20.68 | 3:02.37 | |||
12 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 40.69 | 1:26.45 | 2:22.15 | 3:06.21 | |||
13 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.06 | 1:31.32 | 2:27.03 | 3:06.27 | |||
14 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.19 | 1:33.73 | 2:28.25 | 3:12.22 | |||
15 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.74 | 1:31.81 | 2:32.49 | 3:18.99 | |||
16 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.78 | 1:33.62 | 2:33.47 | 3:23.25 | |||
17 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 47.35 | 1:38.01 | 2:38.24 | 3:23.53 | |||
18 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.52 | 1:38.54 | 2:42.31 | 3:33.23 | |||
- | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 26, 200m Ryggsim Herrar ABC, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 30.29 | 1:02.98 | 1:35.91 | 2:08.63 | |||
2 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.95 | 1:05.09 | 1:39.46 | 2:12.92 | |||
3 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.97 | 1:07.10 | 1:43.83 | 2:19.97 | |||
4 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.96 | 1:09.60 | 1:46.01 | 2:21.34 | |||
5 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.55 | 1:14.32 | 1:52.80 | 2:28.88 | |||
Gren 26, 200m Ryggsim Herrar ABC, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 32.00 | 1:06.75 | 1:42.16 | 2:16.62 | |||
2 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 32.47 | 1:06.85 | 1:42.53 | 2:17.11 | |||
3 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.00 | 1:13.72 | 1:53.00 | 2:31.64 | |||
4 | Max Roman | 2000 | Ålands Simförening | 36.33 | 1:17.97 | 2:00.62 | 2:41.33 | |||
5 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.43 | 1:22.05 | 2:05.38 | 2:48.70 | |||
Gren 26, 200m Ryggsim Herrar ABC, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.11 | 1:07.25 | 1:43.22 | 2:18.50 | |||
2 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.11 | 1:13.01 | 1:51.19 | 2:28.60 | |||
3 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.22 | 1:15.78 | 1:56.47 | 2:36.69 | |||
4 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.46 | 1:16.71 | 1:57.89 | 2:38.01 | |||
5 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 40.28 | 1:22.35 | 2:04.73 | 2:45.73 | |||
6 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.81 | 1:23.24 | 2:06.60 | 2:49.91 | |||
7 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.39 | 1:23.74 | 2:07.55 | 2:50.71 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 11:10 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 27, 50m Frisim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jenny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 27.79 | ||||||
2 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.72 | ||||||
3 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.77 | ||||||
- | Elisabet Hult | 1968 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
Gren 27, 50m Frisim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 27.48 | ||||||
2 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 27.72 | ||||||
3 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 28.96 | ||||||
4 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 28.99 | ||||||
5 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 29.12 | ||||||
6 | Jessica Lindholm | 2001 | Ålands Simförening | 29.20 | ||||||
7 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 29.21 | ||||||
8 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Simförening | 30.03 | ||||||
9 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 30.33 | ||||||
10 | Mimmi Busck | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.71 | ||||||
11 | Cecilia Engström | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.45 | ||||||
Gren 27, 50m Frisim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.09 | ||||||
2 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.34 | ||||||
3 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.39 | ||||||
4 | Stella Donning | 2002 | Ålands Simförening | 30.13 | ||||||
5 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 30.31 | ||||||
6 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 30.88 | ||||||
7 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 30.89 | ||||||
8 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.05 | ||||||
9 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 31.54 | ||||||
10 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 31.59 | ||||||
11 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 31.74 | ||||||
12 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.06 | ||||||
13 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.15 | ||||||
14 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.53 | ||||||
15 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.56 | ||||||
16 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.86 | ||||||
17 | Tilde Ingels | 2002 | Danderyds Sim | 35.22 | ||||||
18 | Oline Rehnström | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.88 | ||||||
19 | Diana Azarian | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.78 | ||||||
20 | Dorota Krause | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.81 | ||||||
21 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.87 | ||||||
22 | Deborah Araya | 2002 | Älvsjö AIK Simförening | 40.24 | ||||||
Gren 27, 50m Frisim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 29.36 | ||||||
2 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 30.70 | ||||||
3 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 31.09 | ||||||
4 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 31.12 | ||||||
5 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 31.90 | ||||||
6 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 32.24 | ||||||
7 | Daniella Stjernholm | 2004 | Turebergs Simklubb | 32.31 | ||||||
8 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 32.36 | ||||||
9 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.45 | ||||||
10 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 32.56 | ||||||
11 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 32.67 | ||||||
12 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.90 | ||||||
13 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.42 | ||||||
14 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.40 | ||||||
15 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 36.44 | ||||||
16 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 37.41 | ||||||
17 | Stella Garbrant | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.20 | ||||||
18 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.10 | ||||||
19 | Sofia Sanchez | 2005 | Turebergs Simklubb | 42.07 | ||||||
20 | Matilda Tiselius | 2005 | Turebergs Simklubb | 55.86 | ||||||
- | Lorena Guzman | 2004 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Saskia Chappell | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 11:10 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 28, 50m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 30.09 | ||||||
2 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.23 | ||||||
3 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 30.67 | ||||||
4 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.16 | ||||||
5 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 31.46 | ||||||
6 | Bert-Ola Eriksson | 1972 | Turebergs Simklubb | 36.37 | ||||||
7 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | Ålands Simförening | 40.27 | ||||||
Gren 28, 50m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.43 | ||||||
2 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 34.03 | ||||||
3 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.65 | ||||||
4 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 39.84 | ||||||
Gren 28, 50m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.43 | ||||||
2 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.90 | ||||||
3 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 37.03 | ||||||
4 | Victor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 38.98 | ||||||
5 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 39.89 | ||||||
6 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 40.68 | ||||||
7 | Alexander Mattsson | 2003 | Ålands Simförening | 41.73 | ||||||
8 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.67 | ||||||
9 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 48.48 | ||||||
Gren 28, 50m Bröstsim Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.62 | ||||||
2 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.90 | ||||||
3 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.15 | ||||||
4 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.83 | ||||||
5 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 48.63 | ||||||
- | Isak Abdrahmanova | 2004 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oskar van de Beek | 2004 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Leo Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 14:03 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 29, 100m Frisim Herr"Simcup", Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 25.68 | 53.79 | |||||
2 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 25.62 | 53.98 | |||||
3 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Danderyds Sim | 25.57 | 54.60 | |||||
4 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 26.71 | 55.20 | |||||
5 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 26.58 | 55.23 | |||||
6 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 26.52 | 55.53 | |||||
7 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 26.59 | 57.20 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 14:03 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 14:06 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 30, 100m Frisim Damer"Simcup", Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 28.35 | 58.22 | |||||
2 | Nadja Salomonsson | 1992 | Väsby Simsällskap | 28.51 | 58.42 | |||||
3 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 28.32 | 59.16 | |||||
4 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.72 | 59.86 | |||||
5 | Jenny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 29.04 | 1:00.39 | |||||
6 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.62 | 1:01.29 | |||||
7 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 29.34 | 1:02.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 14:06 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 14:20 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 31, 100m Fjärilsim Herr ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 27.24 | 58.93 | |||||
2 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.65 | 59.89 | |||||
3 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 28.06 | 1:00.08 | |||||
4 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 27.71 | 1:00.78 | |||||
5 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 28.81 | 1:01.59 | |||||
6 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 28.39 | 1:01.60 | |||||
7 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.99 | 1:02.53 | |||||
8 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 28.52 | 1:03.62 | |||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herr ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 28.26 | 58.87 | |||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 27.81 | 1:01.01 | |||||
3 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 30.75 | 1:06.89 | |||||
4 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 33.10 | 1:14.46 | |||||
5 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.71 | 1:18.91 | |||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herr ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.86 | 1:03.43 | |||||
2 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.12 | 1:04.63 | |||||
3 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.57 | 1:07.38 | |||||
4 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.10 | 1:09.96 | |||||
5 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.17 | 1:10.19 | |||||
6 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.42 | 1:10.58 | |||||
7 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 31.93 | 1:11.21 | |||||
8 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.79 | 1:11.27 | |||||
9 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.72 | 1:13.09 | |||||
10 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.34 | 1:14.89 | |||||
11 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 35.28 | 1:15.00 | |||||
12 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 35.89 | 1:17.81 | |||||
13 | Alexander Mattsson | 2003 | Ålands Simförening | 37.20 | 1:19.46 | |||||
14 | Victor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 35.87 | 1:19.71 | |||||
15 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.95 | 1:20.93 | |||||
16 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.52 | 1:22.77 | |||||
17 | Daniel Parsa | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.80 | 1:27.14 | |||||
- | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herr ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 32.60 | 1:11.91 | |||||
2 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.18 | 1:13.13 | |||||
3 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.36 | 1:17.61 | |||||
4 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.51 | 1:18.75 | |||||
5 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.13 | 1:26.22 | |||||
6 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.21 | 1:28.51 | |||||
7 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.39 | 1:33.27 | |||||
8 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.58 | 1:33.40 | |||||
9 | Ludvig Alverfors | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.40 | 1:45.34 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 14:20 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 14:32 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 32, 50m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.26 | ||||||
2 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 32.67 | ||||||
3 | Jenny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 33.17 | ||||||
4 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.44 | ||||||
5 | Elisabet Hult | 1968 | Turebergs Simklubb | 40.76 | ||||||
Gren 32, 50m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 31.85 | ||||||
2 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 32.24 | ||||||
3 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 32.88 | ||||||
4 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 33.23 | ||||||
5 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.16 | ||||||
6 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.23 | ||||||
7 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Simförening | 34.42 | ||||||
8 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.89 | ||||||
9 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.26 | ||||||
10 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.86 | ||||||
11 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.92 | ||||||
12 | Cecilia Engström | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.28 | ||||||
Gren 32, 50m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.32 | ||||||
2 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.48 | ||||||
3 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.12 | ||||||
4 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.51 | ||||||
5 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.24 | ||||||
6 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.32 | ||||||
7 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.60 | ||||||
8 | Emilia Hjortzberg | 2002 | Turebergs Simklubb | 36.20 | ||||||
9 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.38 | ||||||
9 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.38 | ||||||
11 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.58 | ||||||
12 | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | 37.66 | ||||||
13 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.67 | ||||||
14 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.00 | ||||||
15 | Oline Rehnström | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.14 | ||||||
16 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 44.15 | ||||||
17 | Ella Faleij | 2003 | Turebergs Simklubb | 44.41 | ||||||
18 | Dorota Krause | 2002 | Väsby Simsällskap | 45.67 | ||||||
19 | Rebecka Åshuvud | 2003 | Turebergs Simklubb | 45.86 | ||||||
20 | Diana Azarian | 2003 | Väsby Simsällskap | 47.49 | ||||||
21 | Deborah Araya | 2002 | Älvsjö AIK Simförening | 49.11 | ||||||
Gren 32, 50m Ryggsim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.75 | ||||||
2 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.06 | ||||||
3 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.13 | ||||||
4 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 35.98 | ||||||
5 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 36.64 | ||||||
6 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 36.90 | ||||||
7 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 37.43 | ||||||
8 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.79 | ||||||
9 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.89 | ||||||
10 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.07 | ||||||
11 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.43 | ||||||
12 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.80 | ||||||
13 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 40.22 | ||||||
14 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.25 | ||||||
15 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.39 | ||||||
16 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.05 | ||||||
17 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.08 | ||||||
18 | Jade Hansson | 2005 | Turebergs Simklubb | 43.02 | ||||||
19 | Lovisa Klouda | 2004 | Turebergs Simklubb | 43.70 | ||||||
20 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.74 | ||||||
21 | Stella Garbrant | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.82 | ||||||
22 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 44.39 | ||||||
23 | Selin Sahin | 2005 | Turebergs Simklubb | 46.04 | ||||||
24 | Ebba Pihl | 2005 | Turebergs Simklubb | 48.35 | ||||||
25 | Milana Gheorghiu | 2005 | Turebergs Simklubb | 48.58 | ||||||
26 | Emelie Araya Pimentel | 2005 | Turebergs Simklubb | 49.28 | ||||||
27 | Matilda Tiselius | 2005 | Turebergs Simklubb | 58.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 14:32 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 14:43 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 33, 200m Bröstsim Herrar ABC, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.63 | 1:06.93 | 1:42.64 | 2:19.61 | |||
2 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 32.55 | 1:09.35 | 1:46.28 | 2:24.36 | |||
3 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.89 | 1:09.58 | 1:47.24 | 2:24.90 | |||
4 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.69 | 1:10.30 | 1:49.26 | 2:28.48 | |||
5 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 33.86 | 1:12.31 | 1:52.29 | 2:32.85 | |||
6 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.45 | 1:15.66 | 1:57.38 | 2:38.59 | |||
Gren 33, 200m Bröstsim Herrar ABC, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.16 | 1:17.58 | 1:59.14 | 2:39.95 | |||
2 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 37.61 | 1:20.25 | 2:03.45 | 2:47.84 | |||
Gren 33, 200m Bröstsim Herrar ABC, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.62 | 1:16.35 | 1:58.00 | 2:40.48 | |||
2 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.42 | 1:19.63 | 2:03.09 | 2:44.08 | |||
3 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 38.27 | 1:21.07 | 2:03.79 | 2:47.29 | |||
4 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.94 | 1:21.40 | 2:05.50 | 2:48.38 | |||
5 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.60 | 1:26.69 | 2:13.10 | 2:59.45 | |||
6 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.36 | 1:25.77 | 2:14.19 | 3:01.86 | |||
7 | Victor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 41.51 | 1:28.24 | 2:16.31 | 3:02.68 | |||
8 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 42.66 | 1:33.57 | 2:26.02 | 3:17.04 | |||
- | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 14:43 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 34, 400m Frisim Damer ABC, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:04.09 | 2:11.31 | 3:19.61 | 4:26.02 | |||
2 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:07.52 | 2:19.30 | 3:30.78 | 4:40.84 | |||
3 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:07.41 | 2:19.06 | 3:32.84 | 4:49.05 | |||
4 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:09.84 | 2:26.47 | 3:42.82 | 4:56.92 | |||
Gren 34, 400m Frisim Damer ABC, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:07.64 | 2:19.53 | 3:31.47 | 4:41.30 | |||
2 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 1:07.79 | 2:19.50 | 3:31.37 | 4:41.43 | |||
3 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:07.49 | 2:22.36 | 3:37.91 | 4:51.62 | |||
4 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:07.87 | 2:23.69 | 3:42.24 | 4:58.61 | |||
5 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:08.30 | 2:24.87 | 3:43.26 | 5:00.60 | |||
Gren 34, 400m Frisim Damer ABC, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:09.76 | 2:21.33 | 3:33.15 | 4:43.71 | |||
2 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:08.92 | 2:23.97 | 3:40.79 | 4:53.62 | |||
3 | Stella Donning | 2002 | Ålands Simförening | 1:09.50 | 2:25.42 | 3:42.04 | 4:56.64 | |||
4 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:09.09 | 2:25.17 | 3:41.27 | 4:57.12 | |||
5 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:08.73 | 2:24.12 | 3:42.93 | 4:59.98 | |||
6 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 1:10.72 | 2:32.05 | 3:53.16 | 5:11.13 | |||
7 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:13.64 | 2:32.77 | 3:53.04 | 5:11.45 | |||
8 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 1:15.47 | 2:37.73 | 3:59.14 | 5:19.34 | |||
9 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 1:16.52 | 2:39.12 | 4:02.01 | 5:22.53 | |||
10 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:13.82 | 2:36.67 | 4:01.46 | 5:27.93 | |||
11 | Emma Marcus | 2002 | Ålands Simförening | 1:18.79 | 2:48.05 | 4:16.59 | 5:41.40 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 35, 200m Medley Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 29.52 | 1:03.63 | 1:42.26 | 2:12.08 | |||
2 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.74 | 1:04.01 | 1:41.63 | 2:12.27 | |||
3 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 29.61 | 1:06.13 | 1:43.44 | 2:16.64 | |||
Gren 35, 200m Medley Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 30.13 | 1:08.19 | 1:50.74 | 2:24.99 | |||
Gren 35, 200m Medley Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.88 | 1:08.20 | 1:50.29 | 2:24.03 | |||
2 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.44 | 1:08.71 | 1:52.78 | 2:26.97 | |||
3 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.17 | 1:12.03 | 1:53.67 | 2:27.77 | |||
4 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.43 | 1:11.45 | 1:54.56 | 2:30.38 | |||
5 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.51 | 1:11.14 | 1:58.19 | 2:31.82 | |||
6 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 34.94 | 1:18.00 | 2:01.67 | 2:37.00 | |||
7 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.12 | 1:13.74 | 2:01.97 | 2:37.13 | |||
8 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.40 | 1:12.88 | 2:01.51 | 2:37.47 | |||
9 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.05 | 1:17.51 | 2:01.88 | 2:39.82 | |||
10 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.24 | 1:15.76 | 2:04.46 | 2:41.90 | |||
11 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 34.12 | 1:14.23 | 2:04.81 | 2:42.88 | |||
12 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 32.74 | 1:15.70 | 2:07.18 | 2:43.47 | |||
13 | Daniel Parsa | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.03 | 1:21.59 | 2:11.83 | 2:52.94 | |||
14 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.19 | 1:23.29 | 2:14.49 | 2:54.41 | |||
15 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.48 | 1:21.69 | 2:16.04 | 2:56.52 | |||
16 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.30 | 1:31.78 | 2:31.53 | 3:14.64 | |||
Gren 35, 200m Medley Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.99 | 1:24.89 | 2:13.76 | 2:56.69 | |||
2 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.48 | 1:27.62 | 2:18.83 | 3:01.45 | |||
3 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.20 | 1:28.73 | 2:26.19 | 3:06.68 | |||
4 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.71 | 1:30.26 | 2:26.04 | 3:06.70 | |||
5 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.45 | 1:37.84 | 2:36.78 | 3:21.69 | |||
6 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.92 | 1:31.41 | 2:35.54 | 3:22.49 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 36, 200m Ryggsim Damer ABC, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fanny Ek | 1999 | Ålands Simförening | 38.46 | 1:19.75 | 2:02.43 | 2:45.21 | |||
Gren 36, 200m Ryggsim Damer ABC, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 34.43 | 1:11.66 | 1:49.78 | 2:27.19 | |||
2 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 34.46 | 1:11.15 | 1:48.74 | 2:27.46 | |||
3 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.17 | 1:13.18 | 1:52.39 | 2:30.50 | |||
4 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.61 | 1:15.31 | 1:55.02 | 2:33.89 | |||
5 | Jessica Lindholm | 2001 | Ålands Simförening | 37.86 | 1:19.47 | 2:00.76 | 2:41.50 | |||
Gren 36, 200m Ryggsim Damer ABC, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.72 | 1:10.87 | 1:46.55 | 2:21.79 | |||
2 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.46 | 1:13.61 | 1:52.98 | 2:30.13 | |||
3 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.58 | 1:13.47 | 1:52.78 | 2:31.49 | |||
4 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.47 | 1:16.22 | 1:58.31 | 2:39.02 | |||
5 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.56 | 1:20.64 | 2:03.82 | 2:46.42 | |||
6 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.71 | 1:22.42 | 2:07.45 | 2:49.86 | |||
7 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.51 | 1:23.49 | 2:07.71 | 2:51.77 | |||
8 | Emilia Hjortzberg | 2002 | Turebergs Simklubb | 40.72 | 1:25.39 | 2:11.67 | 2:55.66 | |||
9 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 41.22 | 1:27.03 | 2:13.34 | 2:57.95 | |||
10 | Ella Faleij | 2003 | Turebergs Simklubb | 48.08 | 1:40.67 | 2:35.38 | 3:27.63 | |||
- | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 15:44 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 37, 50m Frisim Herrar ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Danderyds Sim | 24.81 | ||||||
2 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 25.34 | ||||||
3 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 25.50 | ||||||
4 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 26.69 | ||||||
5 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 27.15 | ||||||
6 | Bert-Ola Eriksson | 1972 | Turebergs Simklubb | 28.77 | ||||||
7 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | Ålands Simförening | 29.12 | ||||||
8 | Björn Stille | 1969 | Turebergs Simklubb | 29.35 | ||||||
Gren 37, 50m Frisim Herrar ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 25.39 | ||||||
2 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 26.03 | ||||||
3 | Max Roman | 2000 | Ålands Simförening | 28.42 | ||||||
4 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 28.66 | ||||||
5 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.18 | ||||||
- | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 37, 50m Frisim Herrar ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 27.50 | ||||||
2 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.15 | ||||||
3 | John Sun | 2002 | Turebergs Simklubb | 28.77 | ||||||
4 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 29.09 | ||||||
5 | Michael Stille | 2002 | Turebergs Simklubb | 29.29 | ||||||
6 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 29.51 | ||||||
7 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.93 | ||||||
8 | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | 29.98 | ||||||
9 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim | 30.07 | ||||||
10 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.08 | ||||||
11 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 30.16 | ||||||
12 | Victor Karell | 2003 | Norrtälje Simklubb | 30.59 | ||||||
13 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 30.92 | ||||||
14 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 31.40 | ||||||
15 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 32.07 | ||||||
16 | Alexander Mattsson | 2003 | Ålands Simförening | 32.49 | ||||||
17 | Kristoffer Abel | 2002 | Turebergs Simklubb | 35.06 | ||||||
18 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.49 | ||||||
Gren 37, 50m Frisim Herrar ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 28.96 | ||||||
2 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 30.36 | ||||||
3 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 30.48 | ||||||
4 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.74 | ||||||
5 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 33.35 | ||||||
6 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 33.50 | ||||||
7 | Albin Argelius | 2005 | Turebergs Simklubb | 34.67 | ||||||
8 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 35.27 | ||||||
9 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.06 | ||||||
10 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.56 | ||||||
11 | Vincent Wettergren | 2005 | Turebergs Simklubb | 40.67 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 15:44 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 38, 50m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.54 | ||||||
2 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 35.89 | ||||||
3 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 36.11 | ||||||
4 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 37.04 | ||||||
5 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Simförening | 41.21 | ||||||
Gren 38, 50m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.63 | ||||||
2 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 37.96 | ||||||
3 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.26 | ||||||
4 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.49 | ||||||
5 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.55 | ||||||
6 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.86 | ||||||
7 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.12 | ||||||
8 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.99 | ||||||
9 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.05 | ||||||
10 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.22 | ||||||
11 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 43.00 | ||||||
12 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.86 | ||||||
13 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 43.94 | ||||||
14 | Emilia Hjortzberg | 2002 | Turebergs Simklubb | 44.08 | ||||||
15 | Ellen Melin | 2002 | Ålands Simförening | 44.96 | ||||||
16 | Oline Rehnström | 2002 | Väsby Simsällskap | 48.37 | ||||||
17 | Rebecka Åshuvud | 2003 | Turebergs Simklubb | 49.66 | ||||||
18 | Diana Azarian | 2003 | Väsby Simsällskap | 50.44 | ||||||
19 | Dorota Krause | 2002 | Väsby Simsällskap | 50.62 | ||||||
20 | Mimmi Krekula | 2003 | Väsby Simsällskap | 51.92 | ||||||
21 | Deborah Araya | 2002 | Älvsjö AIK Simförening | 52.46 | ||||||
- | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ella Faleij | 2003 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Tova Lindbom | 2002 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
Gren 38, 50m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.76 | ||||||
2 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.13 | ||||||
3 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.53 | ||||||
4 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.60 | ||||||
5 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 41.56 | ||||||
6 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.67 | ||||||
7 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.92 | ||||||
8 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 43.37 | ||||||
9 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 43.43 | ||||||
10 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 43.44 | ||||||
11 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.47 | ||||||
12 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 44.75 | ||||||
13 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 44.91 | ||||||
14 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.27 | ||||||
15 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.75 | ||||||
16 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.03 | ||||||
17 | Lovisa Klouda | 2004 | Turebergs Simklubb | 49.16 | ||||||
18 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 49.52 | ||||||
19 | Milana Gheorghiu | 2005 | Turebergs Simklubb | 50.00 | ||||||
20 | Jade Hansson | 2005 | Turebergs Simklubb | 50.70 | ||||||
21 | Stella Garbrant | 2004 | Väsby Simsällskap | 50.85 | ||||||
22 | Ebba Pihl | 2005 | Turebergs Simklubb | 51.87 | ||||||
23 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 51.93 | ||||||
24 | Emelie Araya Pimentel | 2005 | Turebergs Simklubb | 55.00 | ||||||
25 | Matilda Tiselius | 2005 | Turebergs Simklubb | 1:00.57 | ||||||
- | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saskia Chappell | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Selin Sahin | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 19 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 15:56 |