Resultater for Hessun Vinstat
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hessun Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 11:09 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Laji 1, 50m SU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Raakel Luoto | 1975 | 715 | 30.25 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.86 | |||||||||
2 | Maarit Vainio | 1980 | 415 | 36.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.30 | |||||||||
3 | Maria Muukkonen | 1986 | 354 | 38.25 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Outi Kaarnamo | 1969 | 280 | 41.33 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 41.12 | |||||||||
5 | Marjut Hyvönen | 1966 | 192 | 46.85 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 45.82 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 11:09 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hessun Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 11:11 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Laji 2, 50m SU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaleva Latvala | 1984 | 482 | 30.65 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 30.84 | |||||||||
2 | Oskari Alanen | 1990 | 408 | 32.41 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.35 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 11:11 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hessun Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 11:27 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sofia Danska | 2009 | 137 | 52.43 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 55.12 | |||||||||
2 | Elsa Constable | 2009 | 113 | 55.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Amelie Halkosaari | 2009 | 42 | 1:17.33 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Ella Ääri | 2011 | 39 | 1:19.42 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 309 | 39.99 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.92 | |||||||||
2 | Aino Laine | 2007 | 281 | 41.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.04 | |||||||||
3 | Linnea Koski | 2007 | 226 | 44.37 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.55 | |||||||||
4 | Jasmiina Laitinen | 2008 | 204 | 45.94 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.88 | |||||||||
5 | Minea Kumlander | 2007 | 200 | 46.26 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.52 | |||||||||
6 | Aino Suomalainen | 2007 | 194 | 46.74 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.06 | |||||||||
7 | Kiia Koivisto | 2007 | 190 | 47.00 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 48.11 | |||||||||
8 | Nella Imponen | 2007 | 190 | 47.01 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.64 | |||||||||
9 | Agnes Ruusumo | 2007 | 178 | 48.02 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 51.29 | |||||||||
10 | Rahma Ezzat | 2007 | 176 | 48.27 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.87 | |||||||||
11 | Nea Nirhamo | 2008 | 159 | 49.87 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 53.67 | |||||||||
12 | Amanda Ruusuvaara | 2008 | 158 | 50.01 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 51.24 | |||||||||
13 | Justiina Junnila | 2007 | 156 | 50.24 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.28 | |||||||||
14 | Naomi Leo | 2007 | 150 | 50.85 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.20 | |||||||||
15 | Miisa Järvinen | 2007 | 148 | 51.10 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.92 | |||||||||
16 | Sofia Maude | 2008 | 146 | 51.32 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.37 | |||||||||
17 | Essi Kallio | 2008 | 144 | 51.56 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 55.45 | |||||||||
18 | Ella Valdolin | 2007 | 143 | 51.63 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.24 | |||||||||
19 | Veera Knuutila | 2008 | 143 | 51.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Jade Isomaa | 2008 | 130 | 53.38 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 56.12 | |||||||||
21 | Saara Pakomäki | 2008 | 104 | 57.42 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.25 | |||||||||
22 | Amanda Vuori | 2007 | 97 | 58.85 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Saga Räikkönen | 2008 | 95 | 59.22 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Minttu Piiroinen | 2008 | 83 | 1:01.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Emilia Nyman | 2008 | 76 | 1:03.70 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
26 | Yasemin Yilmaz | 2007 | 70 | 1:05.52 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kerttu Taponen | 2005 | 403 | 36.63 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.80 | |||||||||
1 | Lilli Kulpakko | 2005 | 403 | 36.63 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.24 | |||||||||
3 | Daniela Lietzén | 2006 | 379 | 37.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.02 | |||||||||
4 | Julianna Kurkela | 2005 | 373 | 37.58 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.29 | |||||||||
5 | Maura Bergström | 2005 | 345 | 38.57 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.45 | |||||||||
6 | Kaisla Korvonen | 2006 | 340 | 38.77 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.71 | |||||||||
7 | Minttu Kiili | 2005 | 311 | 39.90 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.68 | |||||||||
8 | Tilda Aaltonen | 2006 | 288 | 40.97 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.14 | |||||||||
9 | Mirella Sauhula | 2006 | 273 | 41.71 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.16 | |||||||||
10 | Pilvi Österman | 2005 | 260 | 42.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.16 | |||||||||
11 | Iida Vartiainen | 2006 | 252 | 42.80 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.24 | |||||||||
12 | Gabriella Vesterkvist | 2006 | 246 | 43.17 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.31 | |||||||||
13 | Ronja Vilska | 2006 | 241 | 43.46 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.35 | |||||||||
14 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 240 | 43.54 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Mathilda Heikiö | 2006 | 230 | 44.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.56 | |||||||||
16 | Ronja Maude | 2005 | 228 | 44.24 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Wilma Turpeinen | 2006 | 218 | 44.96 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.64 | |||||||||
18 | Nea Salmela | 2006 | 214 | 45.24 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 48.79 | |||||||||
19 | Judit Lindén | 2006 | 203 | 46.01 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | 199 | 46.33 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.80 | |||||||||
21 | Ella Jokioinen | 2006 | 192 | 46.89 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Viivi Laiho | 2005 | 178 | 48.09 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.47 | |||||||||
23 | Maija Grönholm | 2006 | 156 | 50.18 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.40 | |||||||||
24 | Julia Huovinen | 2005 | 130 | 53.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Elina Toivonen | 2006 | 127 | 53.80 | ||||||
Aurajoen Uinti | 56.59 | |||||||||
26 | Iina Salmivaara | 2006 | 125 | 54.01 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.71 | |||||||||
27 | Elsa Koskinen | 2006 | 115 | 55.54 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.87 | |||||||||
28 | Aino Viitala | 2006 | 105 | 57.25 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:01.26 | |||||||||
29 | Ada Riquelme Mac Donald | 2006 | 104 | 57.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Alexandra Julin | 2005 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilie Pärnänen | 2002 | 643 | 31.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.48 | |||||||||
2 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 620 | 31.73 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.52 | |||||||||
3 | Oona Laakso | 2002 | 595 | 32.16 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.57 | |||||||||
4 | Anna Vira | 2002 | 562 | 32.78 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.96 | |||||||||
5 | Siiri Konkka | 2004 | 543 | 33.15 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.69 | |||||||||
6 | Katariina Niemi | 2002 | 539 | 33.25 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.38 | |||||||||
7 | Emma Uusküla | 2002 | 534 | 33.34 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.96 | |||||||||
8 | Alida Öhberg | 2002 | 525 | 33.54 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.83 | |||||||||
9 | Julia Koivisto | 2002 | 521 | 33.62 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.57 | |||||||||
10 | Kaisla Kangas | 2002 | 519 | 33.66 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.41 | |||||||||
11 | Sini Silvennoinen | 2002 | 515 | 33.75 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.03 | |||||||||
12 | Kerttu Nurmi | 2003 | 470 | 34.78 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.85 | |||||||||
13 | Iris Hanski | 2003 | 464 | 34.93 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.08 | |||||||||
14 | Sini Salmi | 2004 | 464 | 34.94 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.45 | |||||||||
15 | Maija Nurmi | 2003 | 461 | 35.01 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.72 | |||||||||
16 | Lydia Rintanen | 2002 | 453 | 35.23 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.02 | |||||||||
17 | Daniela Degenhardt | 2003 | 442 | 35.52 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.05 | |||||||||
18 | Olivia Koski | 2002 | 427 | 35.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.80 | |||||||||
19 | Peppi Pinomäki | 2002 | 424 | 36.00 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.91 | |||||||||
20 | Ella Alanko | 2003 | 421 | 36.09 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.73 | |||||||||
21 | Ella Nihtilä | 2004 | 417 | 36.21 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.68 | |||||||||
22 | Anni Hyttinen | 2004 | 403 | 36.61 | ||||||
Aurajoen Uinti | 41.89 | |||||||||
23 | Oona Sirkiä | 2004 | 394 | 36.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.96 | |||||||||
24 | Milla Rintanen | 2004 | 387 | 37.13 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.85 | |||||||||
25 | Helka Suomäki | 2003 | 375 | 37.51 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.09 | |||||||||
26 | Matilda Laitinen | 2004 | 372 | 37.62 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.52 | |||||||||
27 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 361 | 37.99 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Hilda Helo | 2003 | 339 | 38.80 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.72 | |||||||||
29 | Emilia Liven | 2002 | 334 | 38.99 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.48 | |||||||||
30 | My Laverman | 2004 | 312 | 39.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.20 | |||||||||
31 | Aino Kallio | 2003 | 298 | 40.49 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 40.90 | |||||||||
32 | Jessi Isomaa | 2004 | 292 | 40.77 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 40.31 | |||||||||
33 | Greta Kandolin | 2003 | 285 | 41.09 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.94 | |||||||||
34 | Peppi Kolari | 2003 | 236 | 43.73 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.92 | |||||||||
35 | Joanna Hauhia | 2004 | 224 | 44.51 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.71 | |||||||||
36 | Laura Kinnunen | 2002 | 215 | 45.14 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.07 | |||||||||
37 | Noora Ketola | 2003 | 194 | 46.70 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.48 | |||||||||
38 | Nella Hyvärinen | 2004 | 192 | 46.84 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
39 | Roosa Lahti | 2004 | 184 | 47.55 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.79 | |||||||||
40 | Laura Lilja | 2004 | 183 | 47.65 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.32 | |||||||||
41 | Vilma Halava | 2004 | 151 | 50.77 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Charlotta Edelman | 2001 | 578 | 32.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.40 | |||||||||
2 | Ida Konkka | 2000 | 575 | 32.54 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.17 | |||||||||
3 | Janette Setälä | 2001 | 526 | 33.52 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.81 | |||||||||
4 | Salla Puhtimäki | 1998 | 495 | 34.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.58 | |||||||||
5 | Minka Halava | 2001 | 491 | 34.28 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.15 | |||||||||
6 | Jenni Micaela Lehtonen | 2000 | 444 | 35.47 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.40 | |||||||||
7 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 425 | 35.98 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.12 | |||||||||
8 | Emilia Pirttijärvi | 2000 | 197 | 46.47 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.88 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 11:27 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hessun Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 11:47 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Romeo Manner | 2008 | 158 | 44.41 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.59 | |||||||||
2 | Oiva Saarinen | 2008 | 82 | 55.16 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Niilo Lehtinen | 2009 | 71 | 57.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | 59.84 | |||||||||
4 | Ian Gonzalez Caton | 2008 | 61 | 1:00.87 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Urho Lumiainen | 2008 | 57 | 1:02.16 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Felix Kandolin | 2007 | 218 | 39.90 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.01 | |||||||||
2 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 213 | 40.21 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.87 | |||||||||
3 | Joonatan Davie | 2006 | 161 | 44.10 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.55 | |||||||||
4 | Eelis Lummaa | 2007 | 140 | 46.19 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 45.01 | |||||||||
5 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | 129 | 47.47 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.83 | |||||||||
6 | Ossi Tikka | 2007 | 127 | 47.76 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.20 | |||||||||
7 | Alex Mukkulainen | 2006 | 120 | 48.62 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.83 | |||||||||
8 | Romeo Maranzani | 2006 | 113 | 49.70 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.97 | |||||||||
9 | Julius Linde | 2007 | 111 | 49.98 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.02 | |||||||||
10 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 107 | 50.52 | ||||||
Aurajoen Uinti | 53.41 | |||||||||
11 | Valtteri Ojala | 2007 | 107 | 50.59 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 54.15 | |||||||||
12 | Frans Sandblom | 2006 | 106 | 50.72 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.34 | |||||||||
13 | Max Hyvärinen | 2007 | 101 | 51.51 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Marco Lusenius | 2007 | 91 | 53.41 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Alvar Kankare | 2007 | 86 | 54.41 | ||||||
Aurajoen Uinti | 57.12 | |||||||||
16 | Christian Edelman | 2007 | 85 | 54.53 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.82 | |||||||||
17 | Joel Sulonen | 2007 | 78 | 56.06 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.84 | |||||||||
18 | Kasper Vira | 2006 | 78 | 56.23 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:01.14 | |||||||||
19 | Leo Laine | 2007 | 74 | 57.01 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 55.60 | |||||||||
20 | Kevin Mamandi | 2007 | 69 | 58.41 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.33 | |||||||||
21 | Aleksi Nurmi | 2006 | 69 | 58.61 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:00.42 | |||||||||
22 | Juuso Silfver | 2007 | 57 | 1:02.37 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Roope Piironen | 2007 | 56 | 1:02.77 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
24 | Eliel Lintula | 2007 | 45 | 1:07.43 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
- | Linus Korin | 2006 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.77 | |||||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juuso Leppänen | 2004 | 342 | 34.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.37 | |||||||||
2 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 325 | 34.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.98 | |||||||||
3 | Tuomas Toppinen | 2005 | 322 | 35.06 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.67 | |||||||||
4 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 312 | 35.42 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.45 | |||||||||
5 | Jaakko Pihlava | 2004 | 293 | 36.16 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.32 | |||||||||
6 | Jesper Isomaa | 2004 | 273 | 37.03 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 36.75 | |||||||||
7 | Einari Palmu | 2004 | 250 | 38.15 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.73 | |||||||||
8 | Eero Mäenpää | 2005 | 236 | 38.90 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.16 | |||||||||
9 | Maksim Amosov | 2005 | 220 | 39.77 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.92 | |||||||||
10 | Rasmus Rekola | 2004 | 214 | 40.17 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.47 | |||||||||
11 | Ivan Kovalchuk | 2005 | 192 | 41.64 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.82 | |||||||||
12 | Konsta Vainio | 2005 | 190 | 41.75 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.93 | |||||||||
13 | Veeti Valdolin | 2005 | 187 | 41.99 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 45.06 | |||||||||
14 | Luka Laaksonen | 2005 | 187 | 42.03 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.05 | |||||||||
15 | Casper Leo | 2004 | 163 | 43.92 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 45.03 | |||||||||
16 | Aarni Linderborg | 2005 | 163 | 43.93 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.99 | |||||||||
17 | Kasper Kainonen | 2005 | 146 | 45.62 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.55 | |||||||||
18 | Axel Leppähaara | 2004 | 143 | 45.93 | ||||||
Aurajoen Uinti | 52.37 | |||||||||
19 | Thomas Korvela | 2005 | 131 | 47.30 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Eemeli Arnell | 2005 | 118 | 48.90 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.62 | |||||||||
21 | Aaron Hannula | 2005 | 116 | 49.22 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 53.16 | |||||||||
22 | Oliver Jokinen | 2005 | 111 | 49.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | 48.15 | |||||||||
23 | Nardi Gabriel Orenshtein | 2005 | 105 | 50.84 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Casper Manzone | 2005 | 90 | 53.64 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.79 | |||||||||
25 | Nicolo Manzone | 2005 | 88 | 53.88 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.21 | |||||||||
- | Paavo Rautava | 2004 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 50.67 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mohamed Ezzat | 2001 | 590 | 28.65 | ||||||
Aurajoen Uinti | 28.81 | |||||||||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 540 | 29.51 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.73 | |||||||||
3 | Marcus Forsel | 2003 | 527 | 29.76 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.27 | |||||||||
4 | Oskari Hynynen | 2001 | 526 | 29.78 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.05 | |||||||||
5 | Oskari Arvo | 2002 | 519 | 29.90 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.27 | |||||||||
6 | Santeri Herpola | 2003 | 462 | 31.08 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.11 | |||||||||
7 | Leevi Korpinen | 2001 | 447 | 31.42 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.92 | |||||||||
8 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 417 | 32.17 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.05 | |||||||||
9 | Hugo Enroth | 2001 | 385 | 33.03 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.18 | |||||||||
10 | Eemil Kankare | 2003 | 355 | 33.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.29 | |||||||||
11 | Arttu Mäenpää | 2003 | 352 | 34.04 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.59 | |||||||||
12 | Janne Juven | 2001 | 327 | 34.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.10 | |||||||||
13 | Daniel Pavlov | 2003 | 310 | 35.49 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.15 | |||||||||
14 | Akira Konttinen | 2003 | 299 | 35.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.40 | |||||||||
15 | Otto Lindroos | 2001 | 292 | 36.22 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.21 | |||||||||
16 | Roni Koskinen | 2003 | 289 | 36.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.16 | |||||||||
17 | Elias Laine | 2003 | 254 | 37.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.63 | |||||||||
18 | Niko Viitala | 2003 | 243 | 38.48 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.00 | |||||||||
19 | Samuel Salminen | 2003 | 174 | 43.05 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.56 | |||||||||
20 | Olli Erkkilä | 2003 | 166 | 43.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.89 | |||||||||
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Elomaa | 2000 | 593 | 28.60 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.07 | |||||||||
2 | Wilhelm Suominen | 1999 | 593 | 28.61 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.19 | |||||||||
3 | Joni Aaltonen | 1999 | 477 | 30.76 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.73 | |||||||||
4 | Elias Kuusisto | 1999 | 469 | 30.92 | ||||||
Raision Urheilijat | 30.89 | |||||||||
5 | Akseli Heino | 1999 | 446 | 31.45 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.48 | |||||||||
6 | Garrick de la Combe | 1999 | 426 | 31.93 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 11:47 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hessun Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 12:08 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Laji 5, 50m VU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Raakel Luoto | 1975 | 664 | 27.19 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.60 | |||||||||
2 | Maarit Vainio | 1980 | 501 | 29.87 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.01 | |||||||||
3 | Maria Muukkonen | 1986 | 400 | 32.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Outi Kaarnamo | 1969 | 391 | 32.44 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 32.56 | |||||||||
5 | Marjut Hyvönen | 1966 | 231 | 38.64 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 37.84 | |||||||||
6 | Kristiina Kangastalo-Hoda | 1978 | 197 | 40.76 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 12:08 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hessun Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 12:10 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Laji 6, 50m VU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaleva Latvala | 1984 | 493 | 26.46 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 26.52 | |||||||||
2 | Oskari Alanen | 1990 | 408 | 28.19 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.81 | |||||||||
3 | Mikko Sirkka | 1945 | 251 | 33.11 | ||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
4 | Tatu Kantonen | 1984 | 162 | 38.29 | ||||||
Raision Urheilijat | 35.00 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 12:10 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hessun Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 12:31 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sofia Danska | 2009 | 131 | 46.61 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 48.90 | |||||||||
2 | Elsa Constable | 2009 | 102 | 50.68 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Amelie Halkosaari | 2009 | 46 | 1:05.97 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Ella Ääri | 2011 | 34 | 1:12.80 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 367 | 33.14 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.85 | |||||||||
2 | Venla Holma | 2008 | 278 | 36.34 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 38.58 | |||||||||
3 | Aino Laine | 2007 | 274 | 36.51 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.19 | |||||||||
4 | Aino Suomalainen | 2007 | 251 | 37.57 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.12 | |||||||||
5 | Linnea Koski | 2007 | 251 | 37.60 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.28 | |||||||||
6 | Minea Kumlander | 2007 | 229 | 38.77 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.09 | |||||||||
7 | Nella Imponen | 2007 | 227 | 38.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.73 | |||||||||
8 | Naomi Leo | 2007 | 215 | 39.56 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.33 | |||||||||
9 | Jasmiina Laitinen | 2008 | 204 | 40.28 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.39 | |||||||||
10 | Amanda Vuori | 2007 | 181 | 41.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.19 | |||||||||
11 | Agnes Ruusumo | 2007 | 179 | 42.05 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.40 | |||||||||
12 | Rahma Ezzat | 2007 | 177 | 42.21 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.19 | |||||||||
13 | Ella Valdolin | 2007 | 165 | 43.18 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.10 | |||||||||
14 | Justiina Junnila | 2007 | 162 | 43.49 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.31 | |||||||||
15 | Amanda Ruusuvaara | 2008 | 157 | 43.97 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 45.70 | |||||||||
16 | Miisa Järvinen | 2007 | 128 | 47.00 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.66 | |||||||||
17 | Veera Knuutila | 2008 | 124 | 47.51 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Nea Nirhamo | 2008 | 124 | 47.55 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 47.74 | |||||||||
19 | Jade Isomaa | 2008 | 123 | 47.67 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 47.66 | |||||||||
20 | Saara Pakomäki | 2008 | 119 | 48.12 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.09 | |||||||||
21 | Matilda Jokinen | 2008 | 111 | 49.29 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 49.25 | |||||||||
22 | Sofia Maude | 2008 | 107 | 49.84 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.53 | |||||||||
23 | Minttu Piiroinen | 2008 | 92 | 52.50 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Yasemin Yilmaz | 2007 | 72 | 56.89 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Iiris Paloposki | 2007 | 71 | 57.13 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Saga Räikkönen | 2008 | 59 | 1:00.90 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
27 | Emilia Nyman | 2008 | 55 | 1:02.33 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lilli Kulpakko | 2005 | 435 | 31.31 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.08 | |||||||||
2 | Kerttu Taponen | 2005 | 432 | 31.38 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.73 | |||||||||
3 | Minttu Kiili | 2005 | 415 | 31.81 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.02 | |||||||||
4 | Julianna Kurkela | 2005 | 391 | 32.44 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.17 | |||||||||
5 | Emma Nieminen | 2005 | 364 | 33.22 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.79 | |||||||||
6 | Daniela Lietzén | 2006 | 346 | 33.79 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.45 | |||||||||
7 | Mathilda Heikiö | 2006 | 321 | 34.65 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.52 | |||||||||
8 | Mirella Sauhula | 2006 | 320 | 34.68 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.61 | |||||||||
9 | Kaisla Korvonen | 2006 | 299 | 35.46 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.10 | |||||||||
10 | Kristina Grimbaum | 2005 | 298 | 35.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.59 | |||||||||
11 | Pilvi Österman | 2005 | 296 | 35.60 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.71 | |||||||||
12 | Iida Vartiainen | 2006 | 295 | 35.63 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.37 | |||||||||
13 | Tilda Aaltonen | 2006 | 271 | 36.63 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.20 | |||||||||
14 | Ronja Vilska | 2006 | 258 | 37.25 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.34 | |||||||||
15 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 257 | 37.29 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.88 | |||||||||
16 | Aino Kurki | 2005 | 257 | 37.30 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.76 | |||||||||
17 | Judit Lindén | 2006 | 250 | 37.66 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.17 | |||||||||
18 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | 247 | 37.79 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.75 | |||||||||
18 | Tilda Saine | 2006 | 247 | 37.79 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.38 | |||||||||
20 | Gabriella Vesterkvist | 2006 | 238 | 38.29 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.03 | |||||||||
21 | Viivi Laiho | 2005 | 233 | 38.51 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.12 | |||||||||
22 | Nea Salmela | 2006 | 225 | 38.99 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 41.89 | |||||||||
23 | Kerttu Laaksonen | 2006 | 224 | 39.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.67 | |||||||||
24 | Rianna Hoda | 2006 | 213 | 39.71 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 42.00 | |||||||||
25 | Mea Alho | 2006 | 200 | 40.52 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.64 | |||||||||
26 | Elina Toivonen | 2006 | 193 | 41.04 | ||||||
Aurajoen Uinti | 41.69 | |||||||||
27 | Iina Salmivaara | 2006 | 167 | 43.05 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.12 | |||||||||
28 | Maija Grönholm | 2006 | 162 | 43.53 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.65 | |||||||||
29 | Elsa Koskinen | 2006 | 158 | 43.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.94 | |||||||||
30 | Julia Huovinen | 2005 | 155 | 44.15 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
31 | Ella Jokioinen | 2006 | 130 | 46.80 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
32 | Ada Riquelme Mac Donald | 2006 | 100 | 51.05 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
33 | Aino Viitala | 2006 | 79 | 55.14 | ||||||
Aurajoen Uinti | 53.86 | |||||||||
- | Alexandra Julin | 2005 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.73 | |||||||||
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sini Silvennoinen | 2002 | 642 | 27.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.30 | |||||||||
2 | Emma Uusküla | 2002 | 610 | 27.97 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.67 | |||||||||
3 | Anna Vira | 2002 | 582 | 28.42 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.56 | |||||||||
4 | Daniela Degenhardt | 2003 | 572 | 28.58 | ||||||
Aurajoen Uinti | 28.33 | |||||||||
5 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 556 | 28.85 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.96 | |||||||||
6 | Siiri Konkka | 2004 | 528 | 29.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.78 | |||||||||
7 | Peppi Pinomäki | 2002 | 527 | 29.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.57 | |||||||||
8 | Julia Koivisto | 2002 | 523 | 29.45 | ||||||
Aurajoen Uinti | 28.64 | |||||||||
8 | Oona Laakso | 2002 | 523 | 29.45 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.90 | |||||||||
10 | Iris Hanski | 2003 | 505 | 29.78 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.95 | |||||||||
11 | Kerttu Nurmi | 2003 | 489 | 30.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.15 | |||||||||
12 | Maija Nurmi | 2003 | 487 | 30.16 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.15 | |||||||||
13 | Alida Öhberg | 2002 | 483 | 30.24 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.45 | |||||||||
14 | Kaisla Kangas | 2002 | 477 | 30.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.10 | |||||||||
15 | Lydia Rintanen | 2002 | 466 | 30.59 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.78 | |||||||||
16 | Ella Alanko | 2003 | 463 | 30.66 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.15 | |||||||||
17 | Olivia Koski | 2002 | 460 | 30.74 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.21 | |||||||||
18 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 454 | 30.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.56 | |||||||||
19 | Katariina Niemi | 2002 | 452 | 30.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.88 | |||||||||
20 | Matilda Laitinen | 2004 | 439 | 31.21 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.87 | |||||||||
21 | Helka Suomäki | 2003 | 433 | 31.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.04 | |||||||||
22 | Oona Sirkiä | 2004 | 428 | 31.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.32 | |||||||||
23 | Ella Nihtilä | 2004 | 427 | 31.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.24 | |||||||||
24 | Peppi Kolari | 2003 | 417 | 31.74 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.43 | |||||||||
25 | Hilda Helo | 2003 | 414 | 31.82 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.72 | |||||||||
26 | Milla Rintanen | 2004 | 411 | 31.90 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.67 | |||||||||
27 | Anni Hyttinen | 2004 | 410 | 31.94 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.03 | |||||||||
28 | Emilia Liven | 2002 | 408 | 31.97 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.66 | |||||||||
29 | Sini Salmi | 2004 | 393 | 32.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.73 | |||||||||
30 | Anni Haavisto | 2002 | 378 | 32.80 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 32.08 | |||||||||
31 | Laura Kinnunen | 2002 | 369 | 33.06 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.46 | |||||||||
32 | Greta Kandolin | 2003 | 361 | 33.32 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.51 | |||||||||
33 | My Laverman | 2004 | 352 | 33.58 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.83 | |||||||||
34 | Jessi Isomaa | 2004 | 316 | 34.81 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 35.15 | |||||||||
35 | Jenna Rautava | 2003 | 304 | 35.29 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 34.03 | |||||||||
36 | Emma Loo | 2004 | 282 | 36.17 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.83 | |||||||||
37 | Iida Kallio | 2004 | 270 | 36.70 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 36.32 | |||||||||
38 | Joanna Hauhia | 2004 | 266 | 36.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.74 | |||||||||
39 | Venla Ristimäki | 2004 | 249 | 37.69 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 41.42 | |||||||||
40 | Noora Ketola | 2003 | 240 | 38.14 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.11 | |||||||||
41 | Maija Gustafsson | 2004 | 238 | 38.26 | ||||||
Raision Urheilijat | 38.22 | |||||||||
42 | Roosa Lahti | 2004 | 230 | 38.70 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.13 | |||||||||
43 | Inka Nirkkonen | 2004 | 211 | 39.85 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
44 | Vilma Halava | 2004 | 206 | 40.15 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.78 | |||||||||
45 | Laura Lilja | 2004 | 183 | 41.79 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.60 | |||||||||
46 | Nella Hyvärinen | 2004 | 176 | 42.34 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Paula Peltola | 2001 | 654 | 27.33 | ||||||
Aurajoen Uinti | 26.68 | |||||||||
2 | Ida Konkka | 2000 | 643 | 27.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.72 | |||||||||
3 | Erika Bergström | 1996 | 637 | 27.57 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.21 | |||||||||
4 | Minka Halava | 2001 | 530 | 29.32 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.72 | |||||||||
5 | Charlotta Edelman | 2001 | 514 | 29.62 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.47 | |||||||||
6 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 470 | 30.52 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.90 | |||||||||
7 | Lotta Aho | 2000 | 457 | 30.79 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.46 | |||||||||
8 | Emilia Pirttijärvi | 2000 | 197 | 40.73 | ||||||
Aurajoen Uinti | 41.42 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 12:31 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hessun Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 12:48 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Romeo Manner | 2008 | 137 | 40.56 | ||||||
Aurajoen Uinti | 41.27 | |||||||||
2 | Oiva Saarinen | 2008 | 70 | 50.68 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Niilo Lehtinen | 2009 | 67 | 51.38 | ||||||
Aurajoen Uinti | 55.06 | |||||||||
4 | Urho Lumiainen | 2008 | 51 | 56.17 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Ian Gonzalez Caton | 2008 | 43 | 59.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Max Kulmala | 2008 | 31 | 1:06.47 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joonatan Davie | 2006 | 188 | 36.46 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.59 | |||||||||
2 | Ossi Tikka | 2007 | 182 | 36.84 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.34 | |||||||||
3 | Felix Kandolin | 2007 | 181 | 36.96 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.70 | |||||||||
4 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | 171 | 37.67 | ||||||
Aurajoen Uinti | 41.10 | |||||||||
5 | Alex Mukkulainen | 2006 | 163 | 38.21 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.86 | |||||||||
6 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 150 | 39.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.26 | |||||||||
7 | Matias Seppä | 2006 | 148 | 39.46 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.72 | |||||||||
8 | Julius Linde | 2007 | 142 | 40.06 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.19 | |||||||||
9 | Valtteri Ojala | 2007 | 129 | 41.30 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 42.07 | |||||||||
10 | Jasu Nieminen | 2007 | 128 | 41.47 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 44.22 | |||||||||
11 | Romeo Maranzani | 2006 | 123 | 42.02 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.05 | |||||||||
12 | Frans Sandblom | 2006 | 119 | 42.42 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.32 | |||||||||
13 | Linus Korin | 2006 | 112 | 43.30 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.93 | |||||||||
14 | Alvar Kankare | 2007 | 112 | 43.31 | ||||||
Aurajoen Uinti | 48.38 | |||||||||
15 | Eelis Lummaa | 2007 | 108 | 43.80 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.96 | |||||||||
16 | Kasper Vira | 2006 | 103 | 44.58 | ||||||
Aurajoen Uinti | 52.03 | |||||||||
17 | Christian Edelman | 2007 | 79 | 48.54 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.93 | |||||||||
18 | Leo Laine | 2007 | 78 | 48.78 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 45.87 | |||||||||
19 | Joel Sulonen | 2007 | 75 | 49.58 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.86 | |||||||||
20 | Max Hyvärinen | 2007 | 74 | 49.67 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Marco Lusenius | 2007 | 70 | 50.63 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Aleksi Nurmi | 2006 | 70 | 50.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | 54.20 | |||||||||
23 | Kevin Mamandi | 2007 | 65 | 51.82 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.48 | |||||||||
24 | Juuso Silfver | 2007 | 55 | 54.93 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Eliel Lintula | 2007 | 38 | 1:01.78 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Toppinen | 2005 | 364 | 29.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.93 | |||||||||
2 | Aapo Kinnunen | 2004 | 358 | 29.44 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.76 | |||||||||
3 | Juuso Leppänen | 2004 | 332 | 30.17 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.17 | |||||||||
4 | Jaakko Pihlava | 2004 | 323 | 30.47 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.93 | |||||||||
5 | Rasmus Rekola | 2004 | 302 | 31.14 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.77 | |||||||||
6 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 284 | 31.80 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.21 | |||||||||
7 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 266 | 32.51 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.00 | |||||||||
8 | Maksim Amosov | 2005 | 256 | 32.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.20 | |||||||||
9 | Luka Laaksonen | 2005 | 253 | 33.05 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.79 | |||||||||
10 | Casper Leo | 2004 | 224 | 34.38 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.48 | |||||||||
11 | Axel Leppähaara | 2004 | 221 | 34.54 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.22 | |||||||||
12 | Konsta Vainio | 2005 | 221 | 34.56 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.87 | |||||||||
13 | Einari Palmu | 2004 | 208 | 35.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.76 | |||||||||
14 | Veeti Valdolin | 2005 | 204 | 35.51 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.31 | |||||||||
15 | Ivan Kovalchuk | 2005 | 200 | 35.73 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.45 | |||||||||
16 | Aarni Linderborg | 2005 | 199 | 35.77 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.65 | |||||||||
17 | Oliver Jokinen | 2005 | 197 | 35.91 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.00 | |||||||||
18 | Kasper Kainonen | 2005 | 167 | 37.90 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.35 | |||||||||
19 | Eemeli Arnell | 2005 | 148 | 39.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.80 | |||||||||
20 | Nardi Gabriel Orenshtein | 2005 | 147 | 39.61 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Nicolo Manzone | 2005 | 122 | 42.06 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.15 | |||||||||
22 | Aaron Hannula | 2005 | 112 | 43.37 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 47.93 | |||||||||
23 | Thomas Korvela | 2005 | 102 | 44.61 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Casper Manzone | 2005 | 96 | 45.55 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.70 | |||||||||
- | Frans Roine | 2005 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Paavo Rautava | 2004 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 42.16 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Herpola | 2003 | 541 | 25.65 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.29 | |||||||||
2 | Mohamed Ezzat | 2001 | 537 | 25.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | 25.04 | |||||||||
3 | Oskari Hynynen | 2001 | 519 | 26.01 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.49 | |||||||||
4 | Oskari Arvo | 2002 | 508 | 26.19 | ||||||
Aurajoen Uinti | 26.59 | |||||||||
4 | Oskari Herpola | 2001 | 508 | 26.19 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.62 | |||||||||
6 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 467 | 26.94 | ||||||
Aurajoen Uinti | 26.34 | |||||||||
7 | Marcus Forsel | 2003 | 455 | 27.17 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.70 | |||||||||
8 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 426 | 27.78 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.94 | |||||||||
9 | Mikael Jokinen | 2001 | 420 | 27.90 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 27.81 | |||||||||
10 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 420 | 27.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.89 | |||||||||
11 | Arttu Mäenpää | 2003 | 412 | 28.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.87 | |||||||||
12 | Hugo Enroth | 2001 | 407 | 28.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.71 | |||||||||
13 | Leevi Korpinen | 2001 | 405 | 28.26 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.12 | |||||||||
14 | Aleksi Nissilä | 2001 | 385 | 28.74 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 30.33 | |||||||||
15 | Matias Gustafsson | 2002 | 384 | 28.75 | ||||||
Raision Urheilijat | 29.71 | |||||||||
16 | Eemil Kankare | 2003 | 377 | 28.94 | ||||||
Aurajoen Uinti | 28.84 | |||||||||
17 | Aapo Huhti | 2003 | 372 | 29.05 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 32.13 | |||||||||
18 | Janne Juven | 2001 | 364 | 29.28 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.65 | |||||||||
19 | Roni Koskinen | 2003 | 355 | 29.51 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.75 | |||||||||
20 | Niko Viitala | 2003 | 344 | 29.82 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.11 | |||||||||
21 | Matias Muurinen | 2002 | 301 | 31.20 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 33.31 | |||||||||
22 | Akira Konttinen | 2003 | 294 | 31.44 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.64 | |||||||||
23 | Otto Lindroos | 2001 | 284 | 31.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.39 | |||||||||
24 | Elias Laine | 2003 | 276 | 32.09 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.78 | |||||||||
25 | Samuel Salminen | 2003 | 226 | 34.29 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.90 | |||||||||
26 | Olli Erkkilä | 2003 | 200 | 35.70 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.44 | |||||||||
27 | John Laaksonen | 2003 | 192 | 36.24 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.21 | |||||||||
- | Daniel Pavlov | 2003 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 30.10 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joni Aaltonen | 1999 | 547 | 25.56 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 24.64 | |||||||||
2 | Elias Kuusisto | 1999 | 512 | 26.13 | ||||||
Raision Urheilijat | 25.85 | |||||||||
3 | Akseli Heino | 1999 | 505 | 26.25 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.45 | |||||||||
4 | Lassi Grönroos | 2000 | 504 | 26.26 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.68 | |||||||||
5 | Garrick de la Combe | 1999 | 435 | 27.58 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 12:48 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hessun Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 15:23 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Venla Holma | 2008 | 160 | 52.91 | 3:52.10 | |||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaisla Korvonen | 2006 | 256 | 44.81 | 1:37.88 | 2:34.65 | 3:18.51 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:30.26 | |||||||||
2 | Tilda Aaltonen | 2006 | 252 | 3:31.80 | 3:19.48 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:49.72 | |||||||||
3 | Aino Laine | 2007 | 224 | 48.65 | 1:38.65 | 2:44.49 | 3:27.38 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:28.07 | |||||||||
4 | Mea Alho | 2006 | 220 | 53.65 | 1:48.14 | 2:40.71 | 3:28.78 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:27.90 | |||||||||
5 | Wilma Turpeinen | 2006 | 215 | 47.47 | 1:44.77 | 2:44.31 | 3:30.21 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:29.62 | |||||||||
6 | Mathilda Heikiö | 2006 | 203 | 48.71 | 1:42.14 | 2:47.70 | 3:34.31 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:39.50 | |||||||||
7 | Tilda Saine | 2006 | 159 | 51.98 | 1:51.95 | 3:04.48 | 3:52.69 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:42.19 | |||||||||
- | Kerttu Laaksonen | 2006 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:03.97 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anni Hyttinen | 2004 | 389 | 38.19 | 1:22.36 | 2:14.09 | 2:52.69 | |||
Aurajoen Uinti | 2:54.33 | |||||||||
2 | Lilli Kulpakko | 2005 | 384 | 37.14 | 1:23.36 | 2:13.20 | 2:53.38 | |||
Aurajoen Uinti | 2:52.60 | |||||||||
3 | Matilda Laitinen | 2004 | 376 | 36.58 | 1:22.67 | 2:13.96 | 2:54.64 | |||
Aurajoen Uinti | 2:50.22 | |||||||||
4 | Kerttu Taponen | 2005 | 375 | 39.28 | 1:23.16 | 2:14.79 | 2:54.79 | |||
Aurajoen Uinti | 3:00.03 | |||||||||
5 | Ella Suominen | 2005 | 372 | 38.55 | 1:25.02 | 2:15.46 | 2:55.22 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:54.17 | |||||||||
6 | Milla Rintanen | 2004 | 354 | 37.84 | 1:24.36 | 2:17.82 | 2:58.17 | |||
Aurajoen Uinti | 2:57.52 | |||||||||
7 | Maura Bergström | 2005 | 345 | 40.85 | 1:27.91 | 2:19.23 | 2:59.67 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:58.03 | |||||||||
8 | Minttu Kiili | 2005 | 344 | 38.31 | 1:25.93 | 2:19.20 | 2:59.85 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:58.56 | |||||||||
9 | Julianna Kurkela | 2005 | 341 | 39.87 | 1:26.48 | 2:17.90 | 3:00.47 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:54.02 | |||||||||
10 | My Laverman | 2004 | 338 | 39.01 | 1:25.00 | 2:22.58 | 3:00.99 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:04.76 | |||||||||
11 | Emma Nieminen | 2005 | 245 | 47.10 | 1:38.46 | 2:35.88 | 3:21.53 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:15.09 | |||||||||
12 | Aino Kurki | 2005 | 221 | 47.02 | 3:28.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Kristina Grimbaum | 2005 | 210 | 48.27 | 1:45.94 | 2:45.34 | 3:32.06 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:17.67 | |||||||||
14 | Vilma Halava | 2004 | 208 | 48.05 | 1:47.01 | 2:44.43 | 3:32.56 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:42.25 | |||||||||
15 | Roosa Lahti | 2004 | 193 | 51.23 | 1:51.53 | 2:49.39 | 3:38.15 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:39.40 | |||||||||
16 | Ronja Maude | 2005 | 189 | 46.25 | 3:39.51 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:47.55 | |||||||||
17 | Emma Loo | 2004 | 177 | 51.28 | 1:51.08 | 2:54.84 | 3:44.25 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:45.64 | |||||||||
- | Alexandra Julin | 2005 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilie Pärnänen | 2002 | 509 | 33.87 | 1:14.55 | 2:03.44 | 2:37.86 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:29.75 | |||||||||
2 | Janette Setälä | 2001 | 480 | 32.67 | 1:15.53 | 2:02.59 | 2:41.06 | |||
Aurajoen Uinti | 2:37.13 | |||||||||
3 | Lotta Aho | 2000 | 458 | 34.69 | 1:20.75 | 2:05.02 | 2:43.61 | |||
Aurajoen Uinti | 2:49.68 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 15:23 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hessun Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:28 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Toppinen | 2005 | 305 | 33.62 | 1:16.86 | 2:09.35 | 2:49.29 | |||
Aurajoen Uinti | 2:41.37 | |||||||||
2 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 304 | 37.31 | 1:23.58 | 2:13.44 | 2:49.37 | |||
Aurajoen Uinti | 2:45.16 | |||||||||
3 | Jasper Oikarainen | 2005 | 234 | 40.66 | 3:04.90 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:13.62 | |||||||||
4 | Luka Laaksonen | 2005 | 232 | 40.94 | 3:05.42 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:15.91 | |||||||||
5 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 230 | 41.92 | 3:05.92 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:59.91 | |||||||||
6 | Veeti Valdolin | 2005 | 223 | 41.54 | 3:07.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:04.46 | |||||||||
- | Eero Mäenpää | 2005 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:02.55 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Max Allén | 2005 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:32.57 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | 495 | 28.79 | 1:05.91 | 1:48.60 | 2:24.02 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:20.25 | |||||||||
2 | Arttu Mäenpää | 2003 | 429 | 30.66 | 1:11.70 | 1:56.98 | 2:31.12 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:30.46 | |||||||||
3 | Eemil Kankare | 2003 | 374 | 33.98 | 1:15.34 | 2:00.08 | 2:38.10 | |||
Aurajoen Uinti | 2:30.49 | |||||||||
4 | Juuso Leppänen | 2004 | 315 | 35.86 | 1:19.51 | 2:10.14 | 2:47.50 | |||
Aurajoen Uinti | 2:42.17 | |||||||||
5 | Aapo Kinnunen | 2004 | 289 | 36.34 | 2:52.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:52.91 | |||||||||
6 | Jaakko Pihlava | 2004 | 286 | 40.47 | 1:25.02 | 2:16.04 | 2:52.86 | |||
Aurajoen Uinti | 2:46.71 | |||||||||
7 | Akira Konttinen | 2003 | 279 | 40.74 | 2:54.44 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:47.89 | |||||||||
8 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 240 | 38.98 | 1:23.29 | 2:21.36 | 3:03.41 | |||
Aurajoen Uinti | 2:47.88 | |||||||||
9 | Samuel Salminen | 2003 | 178 | 45.06 | 3:22.41 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:17.49 | |||||||||
10 | Casper Leo | 2004 | 167 | 50.17 | 1:42.49 | 2:45.95 | 3:26.79 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:24.45 | |||||||||
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emil Hanski | 1999 | 433 | 29.57 | 1:03.75 | 1:51.09 | 2:30.65 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 13:28 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hessun Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:50 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Laji 11, 50m PU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Raakel Luoto | 1975 | 598 | 28.99 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.39 | |||||||||
2 | Maarit Vainio | 1980 | 434 | 32.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.45 | |||||||||
3 | Maria Muukkonen | 1986 | 334 | 35.19 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Outi Kaarnamo | 1969 | 290 | 36.89 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 37.57 | |||||||||
5 | Kristiina Kangastalo-Hoda | 1978 | 129 | 48.33 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
6 | Marjut Hyvönen | 1966 | 120 | 49.52 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 13:50 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hessun Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:51 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Laji 12, 50m PU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaleva Latvala | 1984 | 514 | 27.99 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 27.70 | |||||||||
2 | Tatu Kantonen | 1984 | 126 | 44.71 | ||||||
Raision Urheilijat | 39.46 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 13:51 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hessun Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:04 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 340 | 34.97 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.52 | |||||||||
2 | Linnea Koski | 2007 | 202 | 41.63 | ||||||
Aurajoen Uinti | 41.11 | |||||||||
3 | Kiia Koivisto | 2007 | 142 | 46.76 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 44.42 | |||||||||
4 | Aino Laine | 2007 | 108 | 51.19 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.17 | |||||||||
5 | Agnes Ruusumo | 2007 | 94 | 53.68 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lilli Kulpakko | 2005 | 402 | 33.08 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.59 | |||||||||
2 | Kerttu Taponen | 2005 | 325 | 35.50 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.66 | |||||||||
3 | Julianna Kurkela | 2005 | 303 | 36.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.81 | |||||||||
4 | Daniela Lietzén | 2006 | 291 | 36.84 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.26 | |||||||||
5 | Ella Suominen | 2005 | 289 | 36.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.36 | |||||||||
6 | Mirella Sauhula | 2006 | 214 | 40.79 | ||||||
Aurajoen Uinti | 41.84 | |||||||||
7 | Iida Vartiainen | 2006 | 198 | 41.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.16 | |||||||||
8 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 192 | 42.34 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.21 | |||||||||
8 | Kristina Grimbaum | 2005 | 192 | 42.34 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.03 | |||||||||
10 | Kaisla Korvonen | 2006 | 176 | 43.53 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.23 | |||||||||
11 | Tilda Aaltonen | 2006 | 168 | 44.22 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.87 | |||||||||
12 | Emma Nieminen | 2005 | 159 | 45.01 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.85 | |||||||||
13 | Ronja Vilska | 2006 | 159 | 45.06 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.62 | |||||||||
14 | Wilma Turpeinen | 2006 | 152 | 45.76 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.31 | |||||||||
15 | Mathilda Heikiö | 2006 | 147 | 46.21 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.38 | |||||||||
16 | Tilda Saine | 2006 | 128 | 48.46 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.72 | |||||||||
17 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | 120 | 49.48 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.97 | |||||||||
18 | Mea Alho | 2006 | 112 | 50.67 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.15 | |||||||||
19 | Kerttu Laaksonen | 2006 | 99 | 52.69 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.48 | |||||||||
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Uusküla | 2002 | 583 | 29.23 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.50 | |||||||||
2 | Anna Vira | 2002 | 563 | 29.57 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.39 | |||||||||
3 | Julia Koivisto | 2002 | 523 | 30.32 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.70 | |||||||||
4 | Siiri Konkka | 2004 | 513 | 30.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.35 | |||||||||
4 | Sini Silvennoinen | 2002 | 513 | 30.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.36 | |||||||||
6 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 498 | 30.82 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.55 | |||||||||
7 | Oona Laakso | 2002 | 462 | 31.59 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.88 | |||||||||
8 | Olivia Koski | 2002 | 445 | 31.98 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.40 | |||||||||
9 | Lydia Rintanen | 2002 | 433 | 32.28 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.82 | |||||||||
10 | Iris Hanski | 2003 | 431 | 32.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.83 | |||||||||
11 | Emilie Pärnänen | 2002 | 417 | 32.68 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.58 | |||||||||
12 | Oona Sirkiä | 2004 | 409 | 32.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.37 | |||||||||
13 | Hilda Helo | 2003 | 400 | 33.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.10 | |||||||||
14 | Peppi Pinomäki | 2002 | 393 | 33.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.42 | |||||||||
15 | Kerttu Nurmi | 2003 | 375 | 33.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.67 | |||||||||
16 | Ella Nihtilä | 2004 | 367 | 34.11 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.02 | |||||||||
17 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 364 | 34.21 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.56 | |||||||||
18 | Matilda Laitinen | 2004 | 353 | 34.56 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.27 | |||||||||
19 | Kaisla Kangas | 2002 | 338 | 35.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.27 | |||||||||
20 | Daniela Degenhardt | 2003 | 336 | 35.14 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.05 | |||||||||
21 | Maija Nurmi | 2003 | 335 | 35.17 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.47 | |||||||||
22 | Emilia Liven | 2002 | 333 | 35.22 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.97 | |||||||||
23 | Anni Hyttinen | 2004 | 330 | 35.33 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.20 | |||||||||
24 | Ella Alanko | 2003 | 326 | 35.48 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.74 | |||||||||
25 | Katariina Niemi | 2002 | 325 | 35.51 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.10 | |||||||||
26 | Peppi Kolari | 2003 | 312 | 36.00 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.13 | |||||||||
27 | Sini Salmi | 2004 | 302 | 36.38 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.38 | |||||||||
28 | Alida Öhberg | 2002 | 296 | 36.65 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.54 | |||||||||
29 | Helka Suomäki | 2003 | 285 | 37.11 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.21 | |||||||||
30 | Milla Rintanen | 2004 | 275 | 37.54 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.05 | |||||||||
31 | Greta Kandolin | 2003 | 248 | 38.84 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.83 | |||||||||
32 | Elisa Liven | 2004 | 245 | 39.03 | ||||||
Raision Urheilijat | 38.86 | |||||||||
33 | Jenna Rautava | 2003 | 240 | 39.31 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 38.57 | |||||||||
34 | Venla Ristimäki | 2004 | 183 | 42.99 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 50.16 | |||||||||
35 | Laura Kinnunen | 2002 | 154 | 45.49 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
36 | Maija Gustafsson | 2004 | 143 | 46.61 | ||||||
Raision Urheilijat | 50.07 | |||||||||
37 | Vilma Halava | 2004 | 141 | 46.92 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.16 | |||||||||
38 | Noora Ketola | 2003 | 133 | 47.80 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
39 | Inka Nirkkonen | 2004 | 110 | 50.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Paula Peltola | 2001 | 597 | 29.01 | ||||||
Aurajoen Uinti | 28.10 | |||||||||
2 | Ida Konkka | 2000 | 567 | 29.51 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.71 | |||||||||
3 | Charlotta Edelman | 2001 | 496 | 30.85 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.52 | |||||||||
4 | Salla Puhtimäki | 1998 | 470 | 31.42 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.58 | |||||||||
5 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 401 | 33.12 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.36 | |||||||||
6 | Minka Halava | 2001 | 393 | 33.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.93 | |||||||||
7 | Jenni Micaela Lehtonen | 2000 | 387 | 33.50 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.69 | |||||||||
8 | Emilia Pirttijärvi | 2000 | 109 | 51.02 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 14:04 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hessun Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:14 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Felix Kandolin | 2007 | 161 | 41.17 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.62 | |||||||||
2 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 157 | 41.52 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.31 | |||||||||
3 | Joonatan Davie | 2006 | 128 | 44.44 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.99 | |||||||||
4 | Alex Mukkulainen | 2006 | 106 | 47.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.24 | |||||||||
- | Julius Linde | 2007 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 51.74 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Matias Seppä | 2006 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.89 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juuso Leppänen | 2004 | 331 | 32.40 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.06 | |||||||||
2 | Tuomas Toppinen | 2005 | 308 | 33.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.96 | |||||||||
3 | Aapo Kinnunen | 2004 | 293 | 33.76 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.21 | |||||||||
4 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 271 | 34.66 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.13 | |||||||||
5 | Rasmus Rekola | 2004 | 269 | 34.73 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.63 | |||||||||
6 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 265 | 34.89 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.83 | |||||||||
7 | Jesper Isomaa | 2004 | 254 | 35.38 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 36.60 | |||||||||
8 | Jasper Oikarainen | 2005 | 223 | 36.94 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.61 | |||||||||
9 | Eero Mäenpää | 2005 | 207 | 37.87 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.75 | |||||||||
10 | Konsta Vainio | 2005 | 200 | 38.34 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.75 | |||||||||
11 | Veeti Valdolin | 2005 | 197 | 38.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.53 | |||||||||
12 | Ivan Kovalchuk | 2005 | 181 | 39.59 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.93 | |||||||||
13 | Maksim Amosov | 2005 | 176 | 39.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.54 | |||||||||
14 | Jaakko Pihlava | 2004 | 176 | 40.00 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.55 | |||||||||
15 | Einari Palmu | 2004 | 175 | 40.09 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.04 | |||||||||
16 | Aarni Linderborg | 2005 | 123 | 45.00 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 51.51 | |||||||||
17 | Eemeli Arnell | 2005 | 123 | 45.01 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.56 | |||||||||
18 | Max Allén | 2005 | 123 | 45.08 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 51.04 | |||||||||
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 586 | 26.80 | ||||||
Aurajoen Uinti | 26.43 | |||||||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | 550 | 27.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.75 | |||||||||
3 | Oskari Arvo | 2002 | 522 | 27.85 | ||||||
Aurajoen Uinti | 28.05 | |||||||||
4 | Santeri Herpola | 2003 | 487 | 28.49 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.02 | |||||||||
5 | Oskari Hynynen | 2001 | 467 | 28.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.43 | |||||||||
6 | Arttu Mäenpää | 2003 | 446 | 29.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.17 | |||||||||
7 | Mikael Jokinen | 2001 | 393 | 30.60 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 31.05 | |||||||||
8 | Hugo Enroth | 2001 | 392 | 30.64 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.93 | |||||||||
9 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 378 | 31.01 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.82 | |||||||||
10 | Leevi Korpinen | 2001 | 366 | 31.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.94 | |||||||||
11 | Aleksi Nissilä | 2001 | 350 | 31.81 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 34.42 | |||||||||
12 | Matias Gustafsson | 2002 | 326 | 32.59 | ||||||
Raision Urheilijat | 32.07 | |||||||||
13 | Eemil Kankare | 2003 | 323 | 32.67 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.79 | |||||||||
14 | Roni Koskinen | 2003 | 296 | 33.64 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.82 | |||||||||
15 | Niko Viitala | 2003 | 294 | 33.70 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.60 | |||||||||
16 | Janne Juven | 2001 | 272 | 34.58 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.65 | |||||||||
17 | Daniel Pavlov | 2003 | 262 | 35.05 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.79 | |||||||||
18 | Aapo Huhti | 2003 | 247 | 35.72 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 34.47 | |||||||||
19 | Otto Lindroos | 2001 | 208 | 37.84 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.20 | |||||||||
20 | Elias Laine | 2003 | 157 | 41.53 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.87 | |||||||||
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lassi Grönroos | 2000 | 526 | 27.78 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.27 | |||||||||
2 | Elias Kuusisto | 1999 | 478 | 28.67 | ||||||
Raision Urheilijat | 28.38 | |||||||||
3 | Garrick de la Combe | 1999 | 442 | 29.43 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 14:14 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hessun Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:32 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Laji 15, 50m RU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Raakel Luoto | 1975 | 550 | 35.98 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.56 | |||||||||
2 | Outi Kaarnamo | 1969 | 308 | 43.63 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 44.16 | |||||||||
3 | Benita Virkki | 1950 | 229 | 48.12 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Kristiina Kangastalo-Hoda | 1978 | 196 | 50.69 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
5 | Marjut Hyvönen | 1966 | 154 | 54.90 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 14:32 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hessun Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:34 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Laji 16, 50m RU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ossi Oksa | 1988 | 725 | 29.40 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.33 | |||||||||
2 | Kaleva Latvala | 1984 | 525 | 32.74 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | 32.81 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 14:34 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hessun Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:54 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Laji 17, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sofia Danska | 2009 | 139 | 56.85 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 1:02.00 | |||||||||
Laji 17, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 263 | 45.96 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.59 | |||||||||
2 | Aino Suomalainen | 2007 | 177 | 52.42 | ||||||
Aurajoen Uinti | 54.78 | |||||||||
3 | Rahma Ezzat | 2007 | 171 | 53.06 | ||||||
Aurajoen Uinti | 52.81 | |||||||||
4 | Linnea Koski | 2007 | 157 | 54.59 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.53 | |||||||||
5 | Aino Laine | 2007 | 152 | 55.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 55.10 | |||||||||
6 | Minea Kumlander | 2007 | 144 | 56.18 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.29 | |||||||||
7 | Essi Kallio | 2008 | 140 | 56.71 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 1:04.47 | |||||||||
8 | Matilda Jokinen | 2008 | 136 | 57.20 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 59.00 | |||||||||
9 | Jasmiina Laitinen | 2008 | 129 | 58.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:03.50 | |||||||||
10 | Justiina Junnila | 2007 | 125 | 58.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | 57.60 | |||||||||
11 | Nella Imponen | 2007 | 118 | 1:00.09 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:05.86 | |||||||||
12 | Sofia Maude | 2008 | 109 | 1:01.55 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Miisa Järvinen | 2007 | 109 | 1:01.58 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:07.96 | |||||||||
14 | Saara Pakomäki | 2008 | 96 | 1:04.32 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Amanda Ruusuvaara | 2008 | 90 | 1:05.63 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 1:04.25 | |||||||||
16 | Ella Valdolin | 2007 | 84 | 1:07.15 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.97 | |||||||||
- | Amanda Vuori | 2007 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.31 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Iiris Paloposki | 2007 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Naomi Leo | 2007 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 17, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Daniela Lietzén | 2006 | 392 | 40.28 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.15 | |||||||||
2 | Lilli Kulpakko | 2005 | 389 | 40.37 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.21 | |||||||||
3 | Maura Bergström | 2005 | 352 | 41.72 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 45.83 | |||||||||
4 | Kerttu Taponen | 2005 | 338 | 42.29 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.98 | |||||||||
5 | Ella Suominen | 2005 | 338 | 42.30 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.18 | |||||||||
6 | Ronja Maude | 2005 | 314 | 43.34 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.24 | |||||||||
7 | Mea Alho | 2006 | 289 | 44.57 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.81 | |||||||||
8 | Kristina Grimbaum | 2005 | 265 | 45.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.09 | |||||||||
9 | Emma Nieminen | 2005 | 237 | 47.58 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.94 | |||||||||
10 | Kaisla Korvonen | 2006 | 237 | 47.59 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.83 | |||||||||
11 | Aino Kurki | 2005 | 230 | 48.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 51.07 | |||||||||
12 | Judit Lindén | 2006 | 222 | 48.63 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.28 | |||||||||
13 | Iida Vartiainen | 2006 | 218 | 48.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | 52.69 | |||||||||
14 | Viivi Laiho | 2005 | 213 | 49.32 | ||||||
Aurajoen Uinti | 52.46 | |||||||||
15 | Ronja Vilska | 2006 | 210 | 49.53 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.55 | |||||||||
16 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 205 | 49.94 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.12 | |||||||||
17 | Gabriella Vesterkvist | 2006 | 202 | 50.19 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.40 | |||||||||
18 | Tilda Aaltonen | 2006 | 199 | 50.44 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.69 | |||||||||
19 | Mirella Sauhula | 2006 | 185 | 51.73 | ||||||
Aurajoen Uinti | 55.93 | |||||||||
20 | Elina Toivonen | 2006 | 184 | 51.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.53 | |||||||||
21 | Wilma Turpeinen | 2006 | 181 | 52.11 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.00 | |||||||||
22 | Rianna Hoda | 2006 | 153 | 55.03 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 56.37 | |||||||||
23 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | 149 | 55.59 | ||||||
Aurajoen Uinti | 57.13 | |||||||||
24 | Kerttu Laaksonen | 2006 | 136 | 57.28 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.67 | |||||||||
25 | Maija Grönholm | 2006 | 125 | 58.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:04.32 | |||||||||
26 | Alexandra Julin | 2005 | 110 | 1:01.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.28 | |||||||||
27 | Ada Riquelme Mac Donald | 2006 | 104 | 1:02.52 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Elsa Koskinen | 2006 | 86 | 1:06.72 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.06 | |||||||||
29 | Ella Jokioinen | 2006 | 58 | 1:15.84 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Iina Salmivaara | 2006 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.45 | |||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
Laji 17, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Uusküla | 2002 | 650 | 34.03 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.43 | |||||||||
2 | Emilia Liven | 2002 | 629 | 34.40 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.49 | |||||||||
3 | Sini Silvennoinen | 2002 | 565 | 35.64 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.28 | |||||||||
4 | Siiri Konkka | 2004 | 542 | 36.15 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.17 | |||||||||
5 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 495 | 37.26 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.94 | |||||||||
6 | Anna Vira | 2002 | 471 | 37.87 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.37 | |||||||||
7 | Oona Laakso | 2002 | 470 | 37.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.89 | |||||||||
8 | Katariina Niemi | 2002 | 470 | 37.90 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.35 | |||||||||
9 | Julia Koivisto | 2002 | 438 | 38.79 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.09 | |||||||||
10 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 436 | 38.86 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.03 | |||||||||
11 | Lydia Rintanen | 2002 | 408 | 39.73 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.93 | |||||||||
12 | Ella Alanko | 2003 | 407 | 39.77 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.06 | |||||||||
13 | Kerttu Nurmi | 2003 | 400 | 40.00 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.64 | |||||||||
14 | Iris Hanski | 2003 | 392 | 40.28 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.62 | |||||||||
15 | Peppi Pinomäki | 2002 | 378 | 40.77 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.41 | |||||||||
16 | Kaisla Kangas | 2002 | 371 | 41.02 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.56 | |||||||||
17 | Anni Hyttinen | 2004 | 368 | 41.13 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.09 | |||||||||
18 | Olivia Koski | 2002 | 349 | 41.87 | ||||||
Aurajoen Uinti | 43.13 | |||||||||
19 | Daniela Degenhardt | 2003 | 328 | 42.71 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.30 | |||||||||
20 | Matilda Laitinen | 2004 | 318 | 43.15 | ||||||
Aurajoen Uinti | 41.96 | |||||||||
21 | Maija Nurmi | 2003 | 317 | 43.22 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Helka Suomäki | 2003 | 304 | 43.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.75 | |||||||||
23 | Vilma Halava | 2004 | 283 | 44.87 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.08 | |||||||||
24 | Oona Sirkiä | 2004 | 281 | 44.96 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.99 | |||||||||
25 | Greta Kandolin | 2003 | 276 | 45.25 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.59 | |||||||||
26 | Milla Rintanen | 2004 | 275 | 45.30 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.03 | |||||||||
27 | Peppi Kolari | 2003 | 273 | 45.42 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.24 | |||||||||
28 | Hilda Helo | 2003 | 267 | 45.75 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.83 | |||||||||
29 | Sini Salmi | 2004 | 238 | 47.51 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.64 | |||||||||
30 | Aino Kallio | 2003 | 234 | 47.81 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 45.64 | |||||||||
31 | Alida Öhberg | 2002 | 232 | 47.93 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.06 | |||||||||
32 | Iida Kallio | 2004 | 217 | 49.05 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 48.16 | |||||||||
33 | Ella Nihtilä | 2004 | 213 | 49.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.65 | |||||||||
34 | Laura Kinnunen | 2002 | 206 | 49.85 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.02 | |||||||||
35 | Emma Loo | 2004 | 203 | 50.09 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.41 | |||||||||
35 | Joanna Hauhia | 2004 | 203 | 50.09 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 51.93 | |||||||||
37 | Roosa Lahti | 2004 | 202 | 50.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.52 | |||||||||
38 | Noora Ketola | 2003 | 188 | 51.40 | ||||||
Aurajoen Uinti | 53.52 | |||||||||
39 | Laura Lilja | 2004 | 121 | 59.52 | ||||||
Aurajoen Uinti | 55.50 | |||||||||
Laji 17, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Erika Bergström | 1996 | 634 | 34.30 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.29 | |||||||||
2 | Charlotta Edelman | 2001 | 616 | 34.63 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.19 | |||||||||
3 | Minka Halava | 2001 | 475 | 37.76 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.87 | |||||||||
4 | Ida Konkka | 2000 | 456 | 38.30 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.64 | |||||||||
5 | Sanni Kalliomäki | 2000 | 281 | 44.97 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 45.36 | |||||||||
6 | Emilia Pirttijärvi | 2000 | 141 | 56.60 | ||||||
Aurajoen Uinti | 56.88 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 14:54 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hessun Vinstat | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 15:10 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Laji 18, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Niilo Lehtinen | 2009 | 90 | 58.93 | ||||||
Aurajoen Uinti | 57.59 | |||||||||
2 | Romeo Manner | 2008 | 78 | 1:01.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:01.75 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 197 | 45.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.38 | |||||||||
2 | Felix Kandolin | 2007 | 165 | 48.15 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.58 | |||||||||
3 | Frans Sandblom | 2006 | 145 | 50.25 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.84 | |||||||||
4 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | 139 | 50.97 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.15 | |||||||||
5 | Alvar Kankare | 2007 | 119 | 53.59 | ||||||
Aurajoen Uinti | 52.77 | |||||||||
6 | Alex Mukkulainen | 2006 | 119 | 53.61 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.97 | |||||||||
7 | Leo Laine | 2007 | 112 | 54.71 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 56.46 | |||||||||
8 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 111 | 54.84 | ||||||
Aurajoen Uinti | 55.71 | |||||||||
9 | Eelis Lummaa | 2007 | 108 | 55.46 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.29 | |||||||||
10 | Ossi Tikka | 2007 | 106 | 55.70 | ||||||
Aurajoen Uinti | 56.80 | |||||||||
11 | Joonatan Davie | 2006 | 101 | 56.64 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:01.55 | |||||||||
12 | Linus Korin | 2006 | 92 | 58.39 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.22 | |||||||||
13 | Christian Edelman | 2007 | 87 | 59.58 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Jasu Nieminen | 2007 | 84 | 1:00.30 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
15 | Roope Piironen | 2007 | 68 | 1:04.45 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
16 | Romeo Maranzani | 2006 | 50 | 1:11.66 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:18.82 | |||||||||
17 | Kevin Mamandi | 2007 | 49 | 1:12.12 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Joel Sulonen | 2007 | 45 | 1:13.88 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Matias Seppä | 2006 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.30 | |||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Toppinen | 2005 | 329 | 38.24 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.38 | |||||||||
2 | Rasmus Rekola | 2004 | 283 | 40.24 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.26 | |||||||||
3 | Juuso Leppänen | 2004 | 273 | 40.69 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.63 | |||||||||
4 | Jaakko Pihlava | 2004 | 273 | 40.71 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.58 | |||||||||
5 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 228 | 43.23 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.80 | |||||||||
6 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 219 | 43.82 | ||||||
Aurajoen Uinti | 41.90 | |||||||||
7 | Axel Leppähaara | 2004 | 208 | 44.58 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.61 | |||||||||
8 | Jasper Oikarainen | 2005 | 192 | 45.74 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.66 | |||||||||
9 | Einari Palmu | 2004 | 175 | 47.21 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.58 | |||||||||
10 | Konsta Vainio | 2005 | 171 | 47.59 | ||||||
Aurajoen Uinti | 48.23 | |||||||||
11 | Maksim Amosov | 2005 | 157 | 48.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.08 | |||||||||
12 | Veeti Valdolin | 2005 | 144 | 50.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.20 | |||||||||
13 | Aarni Linderborg | 2005 | 139 | 50.99 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.71 | |||||||||
14 | Max Allén | 2005 | 137 | 51.17 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.38 | |||||||||
15 | Eemeli Arnell | 2005 | 128 | 52.30 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.42 | |||||||||
16 | Nardi Gabriel Orenshtein | 2005 | 120 | 53.56 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Oliver Jokinen | 2005 | 119 | 53.69 | ||||||
Aurajoen Uinti | 57.69 | |||||||||
18 | Casper Leo | 2004 | 118 | 53.81 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.08 | |||||||||
19 | Casper Manzone | 2005 | 110 | 55.11 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.58 | |||||||||
20 | Ivan Kovalchuk | 2005 | 99 | 57.10 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Kasper Kainonen | 2005 | 94 | 57.93 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.32 | |||||||||
22 | Nicolo Manzone | 2005 | 72 | 1:03.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.52 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskari Herpola | 2001 | 600 | 31.31 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.98 | |||||||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | 526 | 32.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.91 | |||||||||
3 | Oskari Arvo | 2002 | 520 | 32.85 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.18 | |||||||||
4 | Hugo Enroth | 2001 | 492 | 33.46 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.64 | |||||||||
5 | Leevi Korpinen | 2001 | 412 | 35.49 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.02 | |||||||||
6 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 403 | 35.76 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.68 | |||||||||
7 | Santeri Herpola | 2003 | 401 | 35.80 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.48 | |||||||||
8 | Eemil Kankare | 2003 | 399 | 35.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.58 | |||||||||
9 | Mikael Jokinen | 2001 | 397 | 35.94 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 35.31 | |||||||||
10 | Janne Juven | 2001 | 391 | 36.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.68 | |||||||||
11 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 381 | 36.42 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Aapo Huhti | 2003 | 370 | 36.80 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 36.57 | |||||||||
13 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 364 | 37.00 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.99 | |||||||||
14 | Oskari Hynynen | 2001 | 334 | 38.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.48 | |||||||||
15 | Roni Koskinen | 2003 | 309 | 39.06 | ||||||
Aurajoen Uinti | 41.47 | |||||||||
16 | Arttu Mäenpää | 2003 | 275 | 40.60 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.54 | |||||||||
17 | Niko Viitala | 2003 | 268 | 40.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | 41.93 | |||||||||
18 | Otto Lindroos | 2001 | 261 | 41.33 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.15 | |||||||||
19 | Samuel Salminen | 2003 | 236 | 42.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.37 | |||||||||
20 | Daniel Pavlov | 2003 | 231 | 43.00 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.62 | |||||||||
21 | Matias Muurinen | 2002 | 211 | 44.34 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 44.78 | |||||||||
22 | Elias Laine | 2003 | 133 | 51.70 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.08 | |||||||||
Laji 18, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ossi Oksa | 1988 | 716 | 29.52 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.33 | |||||||||
2 | Lauri Elomaa | 2000 | 586 | 31.57 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.36 | |||||||||
3 | Wilhelm Suominen | 1999 | 578 | 31.70 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.77 | |||||||||
4 | Lassi Grönroos | 2000 | 530 | 32.64 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.95 | |||||||||
5 | Elias Kuusisto | 1999 | 476 | 33.82 | ||||||
Raision Urheilijat | 33.63 | |||||||||
6 | Emil Hanski | 1999 | 462 | 34.17 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.04 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 16 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti | Tulostusaika | 15:10 |