Tulokset Arena Lyngby Open 2018, Stadion
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:48 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 27.56 | ||||||
2 | Josien Wijkhuijs | 1999 | Orca Nederland | 27.64 | ||||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 27.93 | ||||||
4 | Marina Heller Hansen | 1994 | Sigma Swim Allerød | 28.46 | ||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.95 | ||||||
6 | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 29.11 | ||||||
7 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.15 | ||||||
8 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.18 | ||||||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.33 | ||||||
10 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.36 | ||||||
11 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.39 | ||||||
12 | Camilla Dufour | 1996 | Sigma Swim Allerød | 29.45 | ||||||
13 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | GTI | 29.50 | ||||||
14 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.59 | ||||||
15 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 29.65 | ||||||
16 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 29.67 | ||||||
17 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 29.69 | ||||||
18 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.78 | ||||||
19 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 29.81 | ||||||
20 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 29.82 | ||||||
21 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.01 | ||||||
22 | Astrid Nielsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 30.09 | ||||||
23 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.10 | ||||||
24 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 30.15 | ||||||
25 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.19 | ||||||
26 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.26 | ||||||
27 | Silke Huisman | 2003 | Orca Nederland | 30.32 | ||||||
28 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.39 | ||||||
29 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.42 | ||||||
30 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.58 | ||||||
31 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 30.59 | ||||||
32 | Marissa Lindemulder | 1993 | Orca Nederland | 30.60 | ||||||
33 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 30.65 | ||||||
33 | Lize Janna Vries | 2001 | Orca Nederland | 30.65 | ||||||
35 | Clara Marott Schelde | 2000 | Farum Svømmeklub | 30.82 | ||||||
36 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.87 | ||||||
37 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.91 | ||||||
38 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 30.95 | ||||||
39 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 31.03 | ||||||
40 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.13 | ||||||
41 | Eydís Ósk Kolbeinsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 31.17 | ||||||
42 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.23 | ||||||
43 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.33 | ||||||
44 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.47 | ||||||
45 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 31.51 | ||||||
45 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.51 | ||||||
47 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.54 | ||||||
48 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.56 | ||||||
49 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.59 | ||||||
50 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 31.64 | ||||||
51 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 31.66 | ||||||
52 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 31.71 | ||||||
53 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.72 | ||||||
54 | Froukje Osinga | 2000 | Orca Nederland | 31.79 | ||||||
55 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.80 | ||||||
56 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.93 | ||||||
57 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.98 | ||||||
58 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.02 | ||||||
59 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.04 | ||||||
60 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.11 | ||||||
61 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.17 | ||||||
62 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.26 | ||||||
63 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.36 | ||||||
64 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.39 | ||||||
65 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.41 | ||||||
66 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 32.43 | ||||||
67 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.45 | ||||||
68 | Helena Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 32.46 | ||||||
69 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.48 | ||||||
69 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.48 | ||||||
71 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 32.51 | ||||||
72 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.52 | ||||||
73 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.65 | ||||||
74 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.69 | ||||||
75 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 32.75 | ||||||
75 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.75 | ||||||
77 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.78 | ||||||
78 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.84 | ||||||
79 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 32.95 | ||||||
80 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 33.23 | ||||||
81 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 33.59 | ||||||
82 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.64 | ||||||
83 | Anneke Laan | 2002 | Orca Nederland | 33.79 | ||||||
84 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 33.93 | ||||||
85 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.00 | ||||||
86 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.21 | ||||||
87 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.34 | ||||||
88 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.63 | ||||||
89 | Marrit Tiekstra | 2003 | Orca Nederland | 35.51 | ||||||
90 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.15 | ||||||
91 | Guðný Birna Falsdóttir | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 36.37 | ||||||
92 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 36.39 | ||||||
93 | Marijne Veen | 2003 | Orca Nederland | 37.50 | ||||||
94 | Marike Nevermann | 2003 | Farum Svømmeklub | 38.77 | ||||||
95 | Þórdís M Aðalsteinsdóttir | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 39.42 | ||||||
- | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mia Krüger | 2002 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:48 |
Resultat Løb 1 (Semifinaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Semifinaler |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 28.16 | ||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 28.58 | ||||||
3 | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 28.72 | ||||||
4 | Josien Wijkhuijs | 1999 | Orca Nederland | 28.75 | ||||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.98 | ||||||
6 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.27 | ||||||
7 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.33 | ||||||
8 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.48 | ||||||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.53 | ||||||
10 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.57 | ||||||
11 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.66 | ||||||
12 | Camilla Dufour | 1996 | Sigma Swim Allerød | 29.79 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 27.95 | ||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 27.96 | ||||||
3 | Josien Wijkhuijs | 1999 | Orca Nederland | 28.06 | ||||||
4 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.96 | ||||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.00 | ||||||
6 | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 29.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Sponsor: Peugeot |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.36 | ||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Herlev Svømning | 25.88 | ||||||
3 | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | 25.93 | ||||||
4 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 26.01 | ||||||
5 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 26.06 | ||||||
6 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 26.28 | ||||||
7 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 26.35 | ||||||
8 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 26.47 | ||||||
9 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 26.56 | ||||||
10 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 26.71 | ||||||
11 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.75 | ||||||
12 | Óli Mortensen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.82 | ||||||
13 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.90 | ||||||
14 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.95 | ||||||
14 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.95 | ||||||
16 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.02 | ||||||
17 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 27.11 | ||||||
18 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 27.13 | ||||||
19 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.21 | ||||||
20 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 27.30 | ||||||
21 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 27.39 | ||||||
22 | Thomas Bech | 1998 | Farum Svømmeklub | 27.50 | ||||||
23 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 27.64 | ||||||
24 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 27.66 | ||||||
25 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 27.69 | ||||||
26 | Alvi Hjelm | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.86 | ||||||
27 | Frederik O. Møller | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.88 | ||||||
28 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.94 | ||||||
29 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 27.99 | ||||||
30 | Dominique Sikkema | 1995 | Orca Nederland | 28.00 | ||||||
31 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 28.02 | ||||||
32 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 28.03 | ||||||
33 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 28.09 | ||||||
34 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.14 | ||||||
35 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 28.18 | ||||||
36 | Andreas Mårtensson | 1997 | Sigma Swim Allerød | 28.24 | ||||||
37 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 28.25 | ||||||
37 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.25 | ||||||
39 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.29 | ||||||
40 | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | 28.30 | ||||||
41 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.31 | ||||||
42 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.32 | ||||||
43 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 28.35 | ||||||
44 | Magnus B. Høgild | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 28.43 | ||||||
45 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 28.45 | ||||||
46 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.48 | ||||||
47 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 28.61 | ||||||
48 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.66 | ||||||
49 | Ingi Þór Ólafsson | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 28.67 | ||||||
50 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 28.68 | ||||||
51 | Morten Baxter | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.72 | ||||||
52 | Auke Jan Ytsma | 1999 | Orca Nederland | 28.78 | ||||||
52 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 28.78 | ||||||
54 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 28.86 | ||||||
55 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 28.96 | ||||||
56 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.07 | ||||||
57 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.14 | ||||||
57 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 29.14 | ||||||
59 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.15 | ||||||
60 | Kevin Liang | 2002 | GTI | 29.18 | ||||||
61 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.26 | ||||||
62 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.31 | ||||||
63 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.63 | ||||||
64 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.77 | ||||||
65 | Mads Lind | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 29.80 | ||||||
66 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.84 | ||||||
67 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 29.86 | ||||||
68 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 30.02 | ||||||
69 | Casper Koch | 2002 | GTI | 30.27 | ||||||
70 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 30.31 | ||||||
71 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.47 | ||||||
72 | Luis Velasquez | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.56 | ||||||
73 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.58 | ||||||
74 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.60 | ||||||
75 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.76 | ||||||
76 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.85 | ||||||
77 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.20 | ||||||
78 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.37 | ||||||
79 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.38 | ||||||
80 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 31.55 | ||||||
81 | Nicholas Bundgaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 32.66 | ||||||
82 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.41 | ||||||
- | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | DNS | ||||||
- | Kevin Witt Christensen | 1995 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:17 |
Resultat Løb 2 (Semifinaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Semifinaler |
Sponsor: Peugeot |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 25.86 | ||||||
2 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.93 | ||||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Herlev Svømning | 25.94 | ||||||
4 | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | 25.98 | ||||||
5 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 26.56 | ||||||
6 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 25.86 | ||||||
6 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 26.59 | ||||||
7 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 26.16 | ||||||
7 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 26.59 | ||||||
8 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 26.72 | ||||||
9 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.93 | ||||||
10 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 26.95 | ||||||
11 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 26.99 | ||||||
12 | Óli Mortensen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:15 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Sponsor: Peugeot |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.46 | ||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 25.60 | ||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 25.72 | ||||||
4 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Herlev Svømning | 25.97 | ||||||
5 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 26.01 | ||||||
- | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 28.75 | ||||||
2 | Josien Wijkhuijs | 1999 | Orca Nederland | 30.74 | ||||||
3 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Sigma Swim Allerød | 30.96 | ||||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.53 | ||||||
5 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.66 | ||||||
6 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.87 | ||||||
7 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.93 | ||||||
8 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.16 | ||||||
9 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.51 | ||||||
10 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.67 | ||||||
11 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 32.85 | ||||||
12 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.93 | ||||||
13 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 32.94 | ||||||
14 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.03 | ||||||
15 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.04 | ||||||
16 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.08 | ||||||
17 | Stefanía Sigurþórsdóttir | 2001 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 33.14 | ||||||
18 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.17 | ||||||
19 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | A6 | 33.18 | ||||||
20 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.33 | ||||||
21 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.34 | ||||||
22 | Sofia Altoft | 1998 | Farum Svømmeklub | 33.36 | ||||||
23 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.38 | ||||||
24 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.72 | ||||||
25 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 33.81 | ||||||
26 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 33.87 | ||||||
27 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.01 | ||||||
28 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.10 | ||||||
29 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.11 | ||||||
30 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.66 | ||||||
31 | Eva Willebrands | 2001 | Orca Nederland | 34.67 | ||||||
32 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.85 | ||||||
33 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.91 | ||||||
34 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.07 | ||||||
35 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.23 | ||||||
36 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 35.29 | ||||||
37 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.59 | ||||||
38 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder Svømmeklub | 35.66 | ||||||
38 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 35.66 | ||||||
40 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 35.70 | ||||||
41 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.71 | ||||||
42 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 35.76 | ||||||
43 | Sara Emilie Nimb | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.97 | ||||||
44 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 36.18 | ||||||
45 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.46 | ||||||
46 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.27 | ||||||
47 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.34 | ||||||
48 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.40 | ||||||
49 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.75 | ||||||
50 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.99 | ||||||
51 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 38.17 | ||||||
52 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.31 | ||||||
53 | Naya Dige | 2003 | Farum Svømmeklub | 39.04 | ||||||
54 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 39.49 | ||||||
55 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.64 | ||||||
- | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camilla Dufour | 1996 | Sigma Swim Allerød | DSQ | SW63 over 15m u vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:29 |
Resultat Løb 3 (Semifinaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Semifinaler |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 30.29 | ||||||
2 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Sigma Swim Allerød | 30.87 | ||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.05 | ||||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.49 | ||||||
5 | Josien Wijkhuijs | 1999 | Orca Nederland | 31.53 | ||||||
6 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.97 | ||||||
7 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.27 | ||||||
8 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.29 | ||||||
9 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.39 | ||||||
10 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.69 | ||||||
11 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.83 | ||||||
12 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 32.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 30.16 | ||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 30.28 | ||||||
3 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Sigma Swim Allerød | 30.70 | ||||||
4 | Josien Wijkhuijs | 1999 | Orca Nederland | 30.85 | ||||||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.22 | ||||||
6 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | 27.45 | ||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.59 | ||||||
3 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 27.96 | ||||||
4 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 28.26 | ||||||
5 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 28.31 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 28.50 | ||||||
7 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 28.71 | ||||||
8 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.78 | ||||||
9 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.81 | ||||||
10 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 29.05 | ||||||
11 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.14 | ||||||
12 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.21 | ||||||
13 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Herlev Svømning | 29.23 | ||||||
14 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 29.28 | ||||||
15 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.38 | ||||||
16 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.54 | ||||||
17 | Óli Mortensen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.85 | ||||||
17 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 29.85 | ||||||
19 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.91 | ||||||
20 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 29.93 | ||||||
21 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 30.12 | ||||||
22 | Alvi Hjelm | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.20 | ||||||
23 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.32 | ||||||
24 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.56 | ||||||
25 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 30.57 | ||||||
26 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 30.59 | ||||||
27 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.61 | ||||||
28 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.99 | ||||||
29 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.11 | ||||||
30 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 31.13 | ||||||
31 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.33 | ||||||
32 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.43 | ||||||
33 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 31.51 | ||||||
34 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.93 | ||||||
35 | Ingi Þór Ólafsson | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 32.09 | ||||||
36 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.15 | ||||||
37 | Andreas Mårtensson | 1997 | Sigma Swim Allerød | 32.16 | ||||||
38 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.34 | ||||||
39 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.40 | ||||||
40 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.52 | ||||||
41 | Mads Baltzer | 2002 | GTI | 32.91 | ||||||
42 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 32.93 | ||||||
43 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.99 | ||||||
44 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.57 | ||||||
45 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.62 | ||||||
46 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.75 | ||||||
47 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.88 | ||||||
48 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.63 | ||||||
- | Kevin Witt Christensen | 1995 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik O. Møller | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW63 over 15 u vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:36 |
Resultat Løb 4 (Semifinaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Semifinaler |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.81 | ||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 27.91 | ||||||
3 | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | 27.93 | ||||||
4 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 28.25 | ||||||
5 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 28.34 | ||||||
6 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.66 | ||||||
7 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 28.86 | ||||||
8 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.95 | ||||||
9 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.16 | ||||||
10 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.44 | ||||||
11 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 29.53 | ||||||
12 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Herlev Svømning | 31.01 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.45 | ||||||
2 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 27.74 | ||||||
3 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 27.76 | ||||||
4 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 28.01 | ||||||
5 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.65 | ||||||
- | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.78 | ||||||
2 | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerød | 34.10 | ||||||
3 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.63 | ||||||
4 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 34.67 | ||||||
5 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.73 | ||||||
6 | Astrid Nielsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 35.18 | ||||||
7 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.56 | ||||||
8 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.57 | ||||||
9 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 35.63 | ||||||
10 | Silke Huisman | 2003 | Orca Nederland | 35.66 | ||||||
11 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.69 | ||||||
12 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.82 | ||||||
13 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 35.86 | ||||||
14 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.00 | ||||||
15 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.18 | ||||||
16 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.53 | ||||||
17 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | A6 | 36.54 | ||||||
18 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 36.59 | ||||||
19 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.62 | ||||||
20 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Herlev Svømning | 36.79 | ||||||
21 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.81 | ||||||
22 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 36.84 | ||||||
23 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.89 | ||||||
24 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.45 | ||||||
25 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.59 | ||||||
26 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.72 | ||||||
27 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.78 | ||||||
28 | Camilla Dufour | 1996 | Sigma Swim Allerød | 37.85 | ||||||
29 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.03 | ||||||
30 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.06 | ||||||
31 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.30 | ||||||
32 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.88 | ||||||
33 | Anneke Laan | 2002 | Orca Nederland | 38.95 | ||||||
34 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.02 | ||||||
35 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.09 | ||||||
36 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.27 | ||||||
37 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.31 | ||||||
38 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.45 | ||||||
39 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.52 | ||||||
40 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.93 | ||||||
41 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.48 | ||||||
42 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 40.60 | ||||||
43 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.86 | ||||||
44 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.88 | ||||||
45 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.09 | ||||||
46 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.25 | ||||||
47 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 41.62 | ||||||
48 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.66 | ||||||
49 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 42.57 | ||||||
50 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 42.59 | ||||||
51 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.79 | ||||||
52 | Tove Beltman | 2003 | Orca Nederland | 43.01 | ||||||
- | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sara Emilie Nimb | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 5 (Semifinaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Semifinaler |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.36 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerød | 34.49 | ||||||
3 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.71 | ||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.82 | ||||||
5 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 35.06 | ||||||
6 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.19 | ||||||
7 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.21 | ||||||
8 | Astrid Nielsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 35.30 | ||||||
9 | Silke Huisman | 2003 | Orca Nederland | 35.80 | ||||||
10 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.03 | ||||||
11 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 36.44 | ||||||
12 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerød | 33.84 | ||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.23 | ||||||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.65 | ||||||
4 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.79 | ||||||
5 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 34.97 | ||||||
6 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Zenlir Sundhedscenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 28.91 | ||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.94 | ||||||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.13 | ||||||
4 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.56 | ||||||
5 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.69 | ||||||
6 | Joakim Brønnum | 1997 | Sigma Swim Allerød | 31.19 | ||||||
7 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | GTI | 31.34 | ||||||
8 | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | 31.62 | ||||||
9 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 31.76 | ||||||
10 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.89 | ||||||
11 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 31.94 | ||||||
12 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.16 | ||||||
13 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 32.19 | ||||||
14 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.44 | ||||||
15 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 32.51 | ||||||
16 | Dominique Sikkema | 1995 | Orca Nederland | 32.54 | ||||||
17 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 33.01 | ||||||
18 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.15 | ||||||
19 | Alvi Hjelm | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.21 | ||||||
20 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.23 | ||||||
21 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.46 | ||||||
22 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.49 | ||||||
23 | Óli Mortensen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.50 | ||||||
24 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 33.68 | ||||||
25 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.72 | ||||||
26 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.84 | ||||||
27 | Magnus B. Høgild | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 33.98 | ||||||
28 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.05 | ||||||
29 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.07 | ||||||
30 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.12 | ||||||
31 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 34.15 | ||||||
32 | Andreas Mårtensson | 1997 | Sigma Swim Allerød | 34.19 | ||||||
33 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.28 | ||||||
34 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.95 | ||||||
35 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.13 | ||||||
36 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 35.76 | ||||||
37 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.22 | ||||||
38 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.45 | ||||||
39 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 36.65 | ||||||
40 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.76 | ||||||
41 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 37.49 | ||||||
42 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.12 | ||||||
43 | Frederik O. Møller | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.14 | ||||||
44 | Casper Koch | 2002 | GTI | 38.16 | ||||||
45 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.69 | ||||||
46 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.86 | ||||||
47 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 39.11 | ||||||
48 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 39.41 | ||||||
49 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 42.15 | ||||||
- | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | DNS | ||||||
- | Kevin Witt Christensen | 1995 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Enghave | 2002 | GTI | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:55 |
Resultat Løb 6 (Semifinaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Semifinaler |
Sponsor: Zenlir Sundhedscenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 29.25 | ||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.30 | ||||||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.64 | ||||||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.85 | ||||||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.50 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Joakim Brønnum | 1997 | Sigma Swim Allerød | 31.56 | ||||||
7 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 31.62 | ||||||
8 | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | 31.68 | ||||||
9 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | GTI | 31.75 | ||||||
10 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 32.46 | ||||||
11 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.48 | ||||||
12 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:25 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Zenliv Sundhedscenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 29.02 | ||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.72 | ||||||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.29 | ||||||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.58 | ||||||
5 | Joakim Brønnum | 1997 | Sigma Swim Allerød | 31.54 | ||||||
6 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 31.65 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:25 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:20 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 25.71 | ||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 26.27 | ||||||
3 | Silke Huisman | 2003 | Orca Nederland | 26.89 | ||||||
4 | Josien Wijkhuijs | 1999 | Orca Nederland | 26.92 | ||||||
5 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.05 | ||||||
6 | Sofia Altoft | 1998 | Farum Svømmeklub | 27.42 | ||||||
7 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 27.45 | ||||||
8 | Marina Heller Hansen | 1994 | Sigma Swim Allerød | 27.47 | ||||||
9 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.62 | ||||||
10 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 27.65 | ||||||
11 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.99 | ||||||
12 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 28.13 | ||||||
13 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.24 | ||||||
14 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.35 | ||||||
15 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | GTI | 28.37 | ||||||
16 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 28.38 | ||||||
17 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.56 | ||||||
18 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 28.58 | ||||||
19 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Herlev Svømning | 28.65 | ||||||
20 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 28.66 | ||||||
21 | Marissa Lindemulder | 1993 | Orca Nederland | 28.67 | ||||||
22 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 28.69 | ||||||
23 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.78 | ||||||
24 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.80 | ||||||
25 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Sigma Swim Allerød | 28.81 | ||||||
26 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 28.99 | ||||||
26 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 28.99 | ||||||
28 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.04 | ||||||
29 | Camilla Dufour | 1996 | Sigma Swim Allerød | 29.07 | ||||||
30 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 29.08 | ||||||
31 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 29.09 | ||||||
32 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 29.16 | ||||||
33 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.17 | ||||||
34 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.20 | ||||||
35 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.21 | ||||||
36 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 29.24 | ||||||
37 | Stefanía Sigurþórsdóttir | 2001 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 29.33 | ||||||
38 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 29.36 | ||||||
39 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.43 | ||||||
40 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.54 | ||||||
41 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 29.58 | ||||||
42 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.60 | ||||||
43 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 29.67 | ||||||
44 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.76 | ||||||
45 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 29.78 | ||||||
45 | Clara Marott Schelde | 2000 | Farum Svømmeklub | 29.78 | ||||||
47 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.79 | ||||||
48 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.83 | ||||||
49 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.86 | ||||||
50 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 29.87 | ||||||
50 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 29.87 | ||||||
52 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 29.91 | ||||||
53 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.97 | ||||||
54 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.05 | ||||||
55 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.20 | ||||||
56 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 30.23 | ||||||
57 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.25 | ||||||
58 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.29 | ||||||
59 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 30.36 | ||||||
60 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 30.40 | ||||||
61 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.44 | ||||||
61 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 30.44 | ||||||
63 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.45 | ||||||
64 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.54 | ||||||
65 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.57 | ||||||
66 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.58 | ||||||
67 | Helena Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 30.61 | ||||||
68 | Sara Emilie Nimb | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.70 | ||||||
69 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.72 | ||||||
70 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.74 | ||||||
71 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.93 | ||||||
72 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 30.96 | ||||||
73 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 30.99 | ||||||
74 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 31.10 | ||||||
75 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 31.12 | ||||||
76 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.15 | ||||||
77 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.30 | ||||||
78 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 31.37 | ||||||
79 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.69 | ||||||
80 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 31.72 | ||||||
81 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.91 | ||||||
82 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 31.98 | ||||||
83 | Marijne Veen | 2003 | Orca Nederland | 32.13 | ||||||
84 | Þórdís M Aðalsteinsdóttir | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 32.15 | ||||||
85 | Naya Dige | 2003 | Farum Svømmeklub | 32.47 | ||||||
86 | Marrit Tiekstra | 2003 | Orca Nederland | 32.63 | ||||||
87 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.76 | ||||||
88 | Guðný Birna Falsdóttir | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 32.88 | ||||||
89 | Marike Nevermann | 2003 | Farum Svømmeklub | 33.57 | ||||||
89 | Tove Beltman | 2003 | Orca Nederland | 33.57 | ||||||
91 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.67 | ||||||
- | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mia Krüger | 2002 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:20 |
Resultat Løb 7 (Semifinaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Semifinaler |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 26.27 | ||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 26.55 | ||||||
3 | Josien Wijkhuijs | 1999 | Orca Nederland | 26.88 | ||||||
4 | Sofia Altoft | 1998 | Farum Svømmeklub | 27.28 | ||||||
5 | Silke Huisman | 2003 | Orca Nederland | 27.46 | ||||||
6 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 27.48 | ||||||
7 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.80 | ||||||
8 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 27.84 | ||||||
9 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.89 | ||||||
10 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 28.09 | ||||||
11 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.25 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 26.29 | ||||||
2 | Silke Huisman | 2003 | Orca Nederland | 26.75 | ||||||
3 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 26.76 | ||||||
4 | Josien Wijkhuijs | 1999 | Orca Nederland | 26.92 | ||||||
5 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 27.64 | ||||||
6 | Sofia Altoft | 1998 | Farum Svømmeklub | 27.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:34 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 24.42 | ||||||
2 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 24.47 | ||||||
3 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 24.48 | ||||||
4 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 24.54 | ||||||
5 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 24.55 | ||||||
6 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 24.75 | ||||||
7 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 24.89 | ||||||
8 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 25.34 | ||||||
9 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 25.35 | ||||||
10 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 25.42 | ||||||
11 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 25.47 | ||||||
12 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 25.50 | ||||||
13 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 25.66 | ||||||
14 | Dominique Sikkema | 1995 | Orca Nederland | 25.69 | ||||||
14 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Herlev Svømning | 25.69 | ||||||
16 | Óli Mortensen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.81 | ||||||
17 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 25.82 | ||||||
18 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 25.84 | ||||||
18 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.84 | ||||||
20 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 25.85 | ||||||
21 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 25.91 | ||||||
22 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.96 | ||||||
22 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.96 | ||||||
24 | Alvi Hjelm | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.97 | ||||||
25 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 26.00 | ||||||
26 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 26.11 | ||||||
27 | Frederik O. Møller | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.17 | ||||||
27 | Rasmus Thode Møller | 2002 | Farum Svømmeklub | 26.17 | ||||||
29 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.18 | ||||||
30 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.25 | ||||||
30 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.25 | ||||||
32 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 26.32 | ||||||
33 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 26.33 | ||||||
34 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 26.36 | ||||||
35 | Andreas Mårtensson | 1997 | Sigma Swim Allerød | 26.46 | ||||||
36 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 26.51 | ||||||
37 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 26.53 | ||||||
38 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 26.58 | ||||||
39 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.59 | ||||||
40 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.62 | ||||||
41 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.68 | ||||||
42 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.69 | ||||||
43 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 26.70 | ||||||
44 | Auke Jan Ytsma | 1999 | Orca Nederland | 26.71 | ||||||
44 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 26.71 | ||||||
46 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.81 | ||||||
47 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 26.87 | ||||||
48 | Ingi Þór Ólafsson | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 27.09 | ||||||
49 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.11 | ||||||
50 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 27.17 | ||||||
51 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 27.20 | ||||||
52 | Mads Lind | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 27.24 | ||||||
53 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 27.29 | ||||||
54 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.43 | ||||||
55 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.58 | ||||||
56 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.76 | ||||||
57 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.82 | ||||||
58 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.92 | ||||||
59 | Kevin Liang | 2002 | GTI | 27.96 | ||||||
60 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.97 | ||||||
61 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.03 | ||||||
62 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 28.15 | ||||||
63 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.33 | ||||||
64 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.39 | ||||||
65 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.41 | ||||||
66 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.57 | ||||||
67 | Mads Baltzer | 2002 | GTI | 28.64 | ||||||
68 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 28.74 | ||||||
69 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 28.99 | ||||||
70 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.08 | ||||||
71 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.12 | ||||||
72 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 29.17 | ||||||
73 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.23 | ||||||
74 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.37 | ||||||
75 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 30.33 | ||||||
- | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Kevin Witt Christensen | 1995 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Scott Steenberg | 2000 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:34 |
Resultat Løb 8 (Semifinaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Semifinaler |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 24.38 | ||||||
2 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 24.72 | ||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 24.97 | ||||||
4 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 24.98 | ||||||
4 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 24.98 | ||||||
6 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 25.05 | ||||||
7 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 25.26 | ||||||
8 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 25.37 | ||||||
9 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 25.67 | ||||||
10 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 25.76 | ||||||
11 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 25.82 | ||||||
12 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 25.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 24.13 | ||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 24.41 | ||||||
3 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 24.42 | ||||||
4 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 24.53 | ||||||
5 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 24.70 | ||||||
6 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 24.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:44 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:13 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Sponsor: Rema 1000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maj Howardsen | 1997 | 698 | 1:04.47 | 2:12.40 | 3:19.18 | 4:26.45 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:18.80 | |||||||||
2 | Anna Boutrup | 1998 | 680 | 1:05.66 | 2:14.45 | 3:23.08 | 4:28.89 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:21.31 | |||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 678 | 1:04.95 | 2:13.54 | 3:22.08 | 4:29.04 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:14.47 | |||||||||
4 | Eydís Ósk Kolbeinsdóttir | 2000 | 649 | 1:05.00 | 2:14.43 | 3:24.55 | 4:33.10 | |||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 4:30.62 | |||||||||
5 | Caroline Erichsen | 1998 | 641 | 1:05.38 | 2:14.75 | 3:24.42 | 4:34.16 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:28.39 | |||||||||
6 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 631 | 1:06.36 | 2:15.91 | 3:25.96 | 4:35.66 | |||
A6 | 4:29.44 | |||||||||
7 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 588 | 1:06.77 | 2:17.52 | 3:29.74 | 4:42.10 | |||
Roskilde Svømning | 4:28.44 | |||||||||
8 | Alberte M Hansen | 2000 | 582 | 1:07.48 | 2:19.92 | 3:32.10 | 4:43.20 | |||
Herlev Svømning | 4:33.29 | |||||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Rema 1000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | 663 | 1:04.77 | 2:14.19 | 3:23.36 | 4:31.16 | |||
Roskilde Svømning | 4:35.30 | |||||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | 655 | 1:06.36 | 2:16.60 | 3:24.97 | 4:32.22 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:33.54 | |||||||||
3 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 638 | 1:06.75 | 2:16.97 | 3:26.38 | 4:34.56 | |||
Roskilde Svømning | 4:26.14 | |||||||||
4 | Anne Føyn | 2002 | 623 | 1:05.86 | 2:16.02 | 3:27.24 | 4:36.80 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:30.45 | |||||||||
5 | Josephine Kruse | 2002 | 608 | 1:07.97 | 2:19.69 | 3:29.74 | 4:39.01 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:37.99 | |||||||||
6 | Tine Petersen | 2003 | 604 | 1:07.26 | 2:17.48 | 3:28.88 | 4:39.59 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:34.17 | |||||||||
7 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 599 | 1:06.85 | 2:17.34 | 3:28.49 | 4:40.37 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:25.15 | |||||||||
8 | Michelle Mortensen | 2002 | 588 | 1:07.50 | 2:19.54 | 3:31.56 | 4:42.12 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:38.84 | |||||||||
9 | Lize Janna Vries | 2001 | 583 | 1:07.24 | 2:18.99 | 3:31.76 | 4:42.90 | |||
Orca Nederland | 4:41.36 | |||||||||
10 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 572 | 1:07.30 | 2:19.07 | 3:31.53 | 4:44.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:35.59 | |||||||||
11 | Caroline Brink | 2003 | 569 | 1:07.50 | 2:19.66 | 3:32.17 | 4:45.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:37.39 | |||||||||
12 | Sofie Andersen | 2001 | 551 | 1:08.13 | 2:21.21 | 3:34.94 | 4:48.42 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:45.25 | |||||||||
13 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | 544 | 1:09.33 | 2:23.27 | 3:38.03 | 4:49.58 | |||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 4:51.35 | |||||||||
14 | Stefanía Sigurþórsdóttir | 2001 | 541 | 1:09.45 | 2:23.23 | 3:37.72 | 4:50.09 | |||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 4:52.68 | |||||||||
15 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 534 | 1:09.73 | 2:23.86 | 3:38.32 | 4:51.44 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:42.72 | |||||||||
16 | Mia Lindberg | 2003 | 531 | 1:09.75 | 2:24.14 | 3:38.54 | 4:51.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:42.96 | |||||||||
17 | Rebekka Giessing | 2003 | 524 | 1:08.05 | 2:21.35 | 3:36.65 | 4:53.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:43.93 | |||||||||
18 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 523 | 1:06.75 | 2:21.20 | 3:37.61 | 4:53.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:45.01 | |||||||||
19 | Signe Fich Hansen | 2002 | 520 | 1:11.24 | 2:25.85 | 3:40.57 | 4:53.99 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:42.67 | |||||||||
20 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 519 | 1:08.64 | 2:23.23 | 3:39.32 | 4:54.16 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:40.58 | |||||||||
21 | Esther Else Grubert | 2003 | 514 | 1:09.79 | 2:25.47 | 3:41.66 | 4:55.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:47.86 | |||||||||
22 | Marie Christensen | 2002 | 506 | 1:09.97 | 2:25.21 | 3:41.08 | 4:56.64 | |||
Odder Svømmeklub | 4:40.70 | |||||||||
23 | Caroline Veggerby | 2003 | 504 | 1:10.24 | 2:26.74 | 3:43.52 | 4:57.07 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:50.04 | |||||||||
24 | Clara Carlquist | 2003 | 500 | 1:10.30 | 2:25.96 | 3:42.45 | 4:57.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:52.23 | |||||||||
25 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 490 | 1:12.23 | 2:28.61 | 3:44.64 | 4:59.78 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:02.00 | |||||||||
26 | Hannah Höesch | 2003 | 488 | 1:11.26 | 2:27.44 | 3:44.09 | 5:00.27 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:48.48 | |||||||||
27 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 481 | 1:12.42 | 2:30.09 | 3:46.74 | 5:01.72 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:59.40 | |||||||||
28 | Jasmin Larsen | 2002 | 480 | 1:12.51 | 2:28.93 | 3:46.12 | 5:01.87 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:52.64 | |||||||||
29 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 473 | 1:12.94 | 2:30.82 | 3:48.16 | 5:03.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:02.33 | |||||||||
30 | Ella Stenholt | 2003 | 467 | 1:13.66 | 2:31.04 | 3:49.08 | 5:04.62 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:09.87 | |||||||||
31 | Thippe de Neergaard | 2003 | 465 | 1:11.76 | 2:30.67 | 3:49.78 | 5:05.05 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:57.77 | |||||||||
32 | Silke Larsen | 2003 | 460 | 1:12.70 | 2:30.93 | 3:49.93 | 5:06.23 | |||
Roskilde Svømning | 4:53.59 | |||||||||
33 | Isabella Rosenberg | 2003 | 458 | 1:12.20 | 2:30.57 | 3:48.42 | 5:06.71 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:00.28 | |||||||||
34 | Ida Hebeltoft | 2003 | 456 | 1:13.35 | 2:32.11 | 3:51.02 | 5:07.05 | |||
Herlev Svømning | 5:10.08 | |||||||||
35 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 455 | 1:11.83 | 2:29.87 | 3:48.69 | 5:07.23 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:22.21 | |||||||||
36 | Emma Rasmussen | 2002 | 454 | 1:13.98 | 2:31.89 | 3:50.57 | 5:07.45 | |||
Odder Svømmeklub | 5:02.55 | |||||||||
37 | Liv Hingeberg | 2001 | 446 | 1:14.33 | 2:33.01 | 3:51.63 | 5:09.32 | |||
Odder Svømmeklub | 5:02.49 | |||||||||
38 | Þórdís M Aðalsteinsdóttir | 2003 | 435 | 1:15.10 | 2:33.97 | 3:53.67 | 5:12.05 | |||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 5:10.57 | |||||||||
39 | Guðný Birna Falsdóttir | 2003 | 425 | 1:14.37 | 2:34.26 | 3:54.87 | 5:14.35 | |||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 4:58.56 | |||||||||
40 | Cathrine Wismann | 2002 | 392 | 1:12.48 | 2:33.25 | 3:57.66 | 5:22.90 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:58.18 | |||||||||
41 | Lærke Blond | 2003 | 381 | 1:15.33 | 2:39.01 | 4:02.70 | 5:26.15 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:56.83 | |||||||||
42 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 362 | 1:16.96 | 2:43.14 | 4:08.94 | 5:31.74 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:22.86 | |||||||||
43 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 355 | 1:21.01 | 2:46.67 | 4:12.03 | 5:33.87 | |||
Odder Svømmeklub | 5:14.17 | |||||||||
44 | Silja Mortensen | 2003 | 325 | 1:19.39 | 2:48.31 | 4:17.14 | 5:43.82 | |||
Albertslund IF | 6:13.32 | |||||||||
- | Mia Krüger | 2002 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 5:13.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:13 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:50 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Sponsor: Rema 1000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | 722 | 58.56 | 2:00.52 | 3:03.70 | 4:05.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:54.68 | |||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 682 | 1:01.07 | 2:05.18 | 3:08.83 | 4:09.95 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:04.93 | |||||||||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 671 | 1:00.98 | 2:05.45 | 3:09.40 | 4:11.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:07.78 | |||||||||
4 | Viktor Holm | 1996 | 662 | 59.34 | 2:01.94 | 3:06.58 | 4:12.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:02.10 | |||||||||
5 | Andreas Mårtensson | 1997 | 623 | 1:01.58 | 2:08.30 | 3:14.01 | 4:17.66 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:01.76 | |||||||||
6 | Joakim Brønnum | 1997 | 622 | 1:01.46 | 2:06.42 | 3:12.26 | 4:17.69 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:00.00 | |||||||||
7 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 580 | 1:02.10 | 2:09.33 | 3:18.00 | 4:23.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:02.85 | |||||||||
8 | Kristian Khodatskii | 1999 | 580 | 1:00.29 | 2:08.38 | 3:17.57 | 4:23.88 | |||
Russia | 4:04.00 | |||||||||
9 | Frederik Nerving | 1997 | 544 | 1:04.55 | 2:12.65 | 3:21.42 | 4:29.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:15.01 | |||||||||
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Rema 1000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 665 | 1:02.12 | 2:06.28 | 3:10.65 | 4:12.05 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:06.51 | |||||||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | 641 | 1:01.77 | 2:06.50 | 3:11.42 | 4:15.21 | |||
A6 | 4:13.31 | |||||||||
3 | Alfred August Grubert | 2001 | 609 | 1:03.25 | 2:09.95 | 3:15.57 | 4:19.53 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:19.84 | |||||||||
4 | Anders Nielsen | 2001 | 603 | 1:01.92 | 2:07.25 | 3:13.16 | 4:20.41 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:12.45 | |||||||||
5 | Jens Bomgaard | 2002 | 600 | 1:03.01 | 2:09.19 | 3:15.79 | 4:20.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:21.35 | |||||||||
6 | Alexander Rendlev | 2001 | 585 | 1:02.58 | 2:09.26 | 3:16.72 | 4:23.11 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:18.26 | |||||||||
7 | Ferdinand Wahl | 2000 | 578 | 1:02.82 | 2:09.65 | 3:17.36 | 4:24.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:12.54 | |||||||||
8 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 542 | 1:03.74 | 2:12.45 | 3:22.01 | 4:29.88 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:25.27 | |||||||||
9 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 535 | 1:03.74 | 2:13.29 | 3:21.87 | 4:31.01 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:23.82 | |||||||||
10 | Jonas Hansen | 2001 | 530 | 1:03.08 | 2:12.00 | 3:23.01 | 4:31.78 | |||
Slagelse Svømmeklub | 5:00.14 | |||||||||
11 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 523 | 1:06.11 | 2:16.43 | 3:25.94 | 4:33.10 | |||
Odder Svømmeklub | 4:29.44 | |||||||||
12 | Frede Meincke | 2002 | 517 | 1:05.53 | 2:16.00 | 3:25.56 | 4:34.08 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:26.85 | |||||||||
13 | Marcus Dessau | 2002 | 510 | 1:05.15 | 2:15.29 | 3:25.20 | 4:35.31 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:24.30 | |||||||||
14 | Morten Østergaard | 2002 | 493 | 1:04.40 | 2:14.97 | 3:26.22 | 4:38.47 | |||
A6 | 4:30.45 | |||||||||
15 | Luis Velasquez | 2001 | 493 | 1:05.74 | 2:16.93 | 3:28.75 | 4:38.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:28.02 | |||||||||
16 | Anders Skousen | 2002 | 488 | 1:06.67 | 2:19.29 | 3:31.23 | 4:39.50 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:41.23 | |||||||||
17 | Nicolai Wiuff | 2002 | 479 | 1:06.69 | 2:17.74 | 3:29.16 | 4:41.10 | |||
Herlev Svømning | 4:32.44 | |||||||||
18 | Mads Lind | 2002 | 474 | 1:07.52 | 2:20.31 | 3:32.99 | 4:42.24 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 4:48.22 | |||||||||
19 | Emil Steenberg | 2002 | 448 | 1:07.68 | 2:20.12 | 3:34.11 | 4:47.60 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:41.93 | |||||||||
20 | Anders Hvidt | 2002 | 405 | 1:12.31 | 2:26.39 | 3:42.50 | 4:57.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:03.56 | |||||||||
21 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 384 | 1:15.73 | 2:33.34 | 3:49.02 | 5:02.56 | |||
Odder Svømmeklub | 5:01.90 | |||||||||
- | Oliver Breuner | 2002 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 5:15.79 | |||||||||
- | Scott Steenberg | 2000 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 4:31.30 | |||||||||
- | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:12.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:50 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1919-2000 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 1:06.54 | ||||||
2 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:06.62 | ||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.30 | ||||||
4 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.94 | ||||||
5 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.09 | ||||||
6 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:11.51 | ||||||
7 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 1:11.62 | ||||||
8 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:13.02 | ||||||
9 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.57 | ||||||
10 | Eydís Ósk Kolbeinsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:15.23 | ||||||
11 | Helena Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 1:16.18 | ||||||
12 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.62 | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.67 | ||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.36 | ||||||
3 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.81 | ||||||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:10.62 | ||||||
5 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.66 | ||||||
6 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.73 | ||||||
7 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:10.89 | ||||||
8 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.11 | ||||||
9 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:11.46 | ||||||
10 | Stefanía Sigurþórsdóttir | 2001 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:11.48 | ||||||
11 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.55 | ||||||
12 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:12.26 | ||||||
13 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 1:12.36 | ||||||
14 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.54 | ||||||
15 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.73 | Deltager ikke i finalen | |||||
16 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.89 | ||||||
17 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:12.93 | ||||||
18 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.21 | ||||||
19 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.72 | ||||||
20 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:13.94 | ||||||
21 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 1:14.38 | ||||||
22 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.43 | ||||||
23 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | A6 | 1:14.57 | ||||||
24 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 1:14.80 | ||||||
25 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.85 | ||||||
26 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.86 | ||||||
27 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.08 | ||||||
28 | Eva Willebrands | 2001 | Orca Nederland | 1:15.43 | ||||||
29 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.64 | ||||||
30 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:15.99 | ||||||
31 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.38 | ||||||
32 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 1:16.39 | ||||||
33 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.67 | ||||||
34 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 1:16.68 | ||||||
35 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:17.03 | ||||||
36 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:17.34 | ||||||
37 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 1:17.68 | ||||||
38 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:17.79 | ||||||
39 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.96 | ||||||
40 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.09 | ||||||
41 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 1:18.55 | ||||||
42 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Herlev Svømning | 1:18.84 | ||||||
43 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:19.25 | ||||||
44 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:19.65 | ||||||
45 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:19.85 | ||||||
46 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:20.83 | ||||||
47 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.18 | ||||||
48 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.53 | ||||||
49 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.63 | ||||||
50 | Marijne Veen | 2003 | Orca Nederland | 1:22.69 | ||||||
51 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 1:24.10 | ||||||
52 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 1:24.74 | ||||||
53 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:24.87 | ||||||
- | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 1:04.16 | ||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.71 | ||||||
3 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:05.82 | ||||||
4 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.88 | ||||||
5 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.89 | ||||||
6 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:10.78 | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.57 | ||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.39 | ||||||
3 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.42 | ||||||
4 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.14 | ||||||
5 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:10.26 | ||||||
6 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.41 | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:13.53 | ||||||
2 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:15.81 | ||||||
3 | Malou Nielsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:16.71 | ||||||
4 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:17.37 | ||||||
5 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.00 | ||||||
6 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.51 | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.53 | ||||||
2 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.69 | ||||||
3 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.85 | ||||||
4 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:28.61 | ||||||
5 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.16 | ||||||
6 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:04 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-1999 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.39 | ||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.97 | ||||||
3 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 1:02.36 | ||||||
4 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.50 | ||||||
5 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.38 | ||||||
6 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.94 | ||||||
7 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.07 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 1:04.24 | ||||||
9 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.43 | ||||||
10 | Frederik O. Møller | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.10 | ||||||
11 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.61 | ||||||
12 | Auke Jan Ytsma | 1999 | Orca Nederland | 1:07.40 | ||||||
13 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:10.55 | ||||||
14 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.86 | ||||||
15 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.09 | ||||||
- | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.40 | ||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 1:01.17 | ||||||
3 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 1:02.74 | ||||||
4 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:03.62 | ||||||
5 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.83 | ||||||
6 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.97 | ||||||
7 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:05.57 | ||||||
8 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.74 | ||||||
9 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.98 | ||||||
10 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.23 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.67 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 1:06.89 | ||||||
13 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.90 | ||||||
14 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.33 | ||||||
15 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.55 | ||||||
16 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.07 | ||||||
17 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:08.23 | ||||||
18 | Mads Baltzer | 2002 | GTI | 1:09.67 | ||||||
19 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.19 | ||||||
20 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.44 | ||||||
21 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.50 | ||||||
22 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:10.78 | ||||||
23 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.33 | ||||||
24 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:12.02 | ||||||
25 | Luis Velasquez | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:12.12 | ||||||
26 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.75 | ||||||
27 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.10 | ||||||
28 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 1:16.79 | ||||||
29 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.36 | ||||||
30 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.30 | ||||||
- | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Enghave | 2002 | GTI | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 57.72 | ||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 59.77 | ||||||
3 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 1:00.49 | ||||||
4 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.59 | ||||||
5 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.62 | ||||||
6 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 1:02.96 | ||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 59.56 | ||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.02 | ||||||
3 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 1:01.29 | ||||||
4 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.48 | ||||||
5 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.64 | ||||||
6 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.08 | ||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:08.84 | ||||||
2 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:12.58 | ||||||
3 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 1:13.19 | ||||||
4 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.67 | ||||||
5 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.57 | ||||||
- | Rasmus Nickelsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | SW6.3 ej br v 15m | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Domingo Kuipers | 2005 | Orca Nederland | 1:11.61 | ||||||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:17.75 | ||||||
3 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.89 | ||||||
4 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.55 | ||||||
5 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:21.76 | ||||||
6 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:23.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1919-2000 |
Sponsor: Peugeot |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.93 | ||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:04.58 | ||||||
3 | Josien Wijkhuijs | 1999 | Orca Nederland | 1:04.63 | ||||||
4 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.48 | ||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.09 | ||||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.38 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.14 | ||||||
8 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.29 | ||||||
9 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:09.31 | ||||||
10 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:09.54 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:09.74 | ||||||
12 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 1:10.33 | ||||||
13 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.72 | ||||||
14 | Marissa Lindemulder | 1993 | Orca Nederland | 1:10.84 | ||||||
15 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.19 | ||||||
16 | Clara Marott Schelde | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:11.58 | ||||||
17 | Froukje Osinga | 2000 | Orca Nederland | 1:12.03 | ||||||
18 | Helena Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 1:12.29 | ||||||
19 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.05 | ||||||
20 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 1:16.58 | ||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Peugeot |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 1:04.65 | ||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.82 | ||||||
3 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:05.84 | ||||||
4 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 1:06.60 | ||||||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.40 | ||||||
6 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 1:07.96 | ||||||
7 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.95 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.12 | ||||||
9 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.16 | ||||||
10 | Astrid Nielsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.37 | ||||||
11 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.93 | ||||||
12 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.32 | ||||||
13 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:10.47 | ||||||
14 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.49 | ||||||
15 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.84 | ||||||
16 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:11.34 | ||||||
17 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.40 | ||||||
18 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.54 | ||||||
19 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:11.56 | ||||||
20 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 1:12.05 | ||||||
21 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:12.29 | ||||||
22 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.90 | ||||||
23 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Herlev Svømning | 1:13.50 | ||||||
24 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:13.76 | ||||||
25 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.78 | ||||||
26 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.22 | ||||||
27 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.25 | ||||||
28 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 1:14.80 | ||||||
29 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.98 | ||||||
30 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:15.13 | ||||||
31 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.32 | ||||||
32 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.62 | ||||||
33 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.77 | ||||||
34 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.94 | ||||||
35 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.01 | ||||||
36 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.17 | ||||||
37 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 1:16.45 | ||||||
38 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:16.88 | ||||||
39 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:17.22 | ||||||
40 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 1:17.68 | ||||||
41 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.58 | ||||||
42 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.98 | ||||||
43 | Anneke Laan | 2002 | Orca Nederland | 1:20.35 | ||||||
44 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.45 | ||||||
45 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.34 | ||||||
46 | Þórdís M Aðalsteinsdóttir | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:24.72 | ||||||
47 | Marrit Tiekstra | 2003 | Orca Nederland | 1:24.73 | ||||||
48 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.80 | ||||||
- | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Sponsor: Peugeot |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.29 | ||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:03.64 | ||||||
3 | Josien Wijkhuijs | 1999 | Orca Nederland | 1:03.84 | ||||||
4 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.45 | ||||||
5 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.70 | ||||||
6 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.27 | ||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Peugeot |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 1:02.25 | ||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.37 | ||||||
3 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:05.52 | ||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 1:06.48 | ||||||
5 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 1:06.82 | ||||||
6 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.97 | ||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Peugeot |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.50 | ||||||
2 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.47 | ||||||
3 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:17.57 | ||||||
4 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.74 | ||||||
5 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:18.60 | ||||||
6 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.87 | ||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Peugeot |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1919-1999 |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.47 | ||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 57.53 | ||||||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 58.41 | ||||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 58.72 | ||||||
5 | Óli Mortensen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.69 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 59.85 | ||||||
7 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 59.92 | ||||||
8 | Thomas Bech | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:00.58 | ||||||
9 | Joakim Brønnum | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:00.63 | ||||||
10 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.73 | ||||||
11 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 1:00.95 | ||||||
12 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.09 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Alvi Hjelm | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.18 | ||||||
14 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 1:02.72 | ||||||
15 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.80 | ||||||
16 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.91 | ||||||
17 | Morten Baxter | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.01 | ||||||
18 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.04 | ||||||
19 | Frederik O. Møller | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.75 | ||||||
20 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.22 | ||||||
21 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.67 | ||||||
22 | Ingi Þór Ólafsson | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:05.11 | ||||||
23 | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | 1:05.43 | ||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.06 | ||||||
2 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 1:00.24 | ||||||
3 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.45 | ||||||
4 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.22 | ||||||
5 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.37 | ||||||
6 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.49 | ||||||
7 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.25 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.55 | ||||||
9 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 1:02.61 | ||||||
10 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.04 | ||||||
11 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 1:03.07 | ||||||
12 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:03.27 | ||||||
13 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 1:03.41 | ||||||
14 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:03.73 | ||||||
15 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.21 | ||||||
16 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.29 | ||||||
17 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.16 | ||||||
18 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.63 | ||||||
19 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 1:05.77 | ||||||
20 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.21 | ||||||
21 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.32 | ||||||
22 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:06.61 | ||||||
23 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:06.67 | ||||||
24 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.73 | ||||||
25 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:06.96 | ||||||
26 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 1:07.20 | ||||||
27 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.30 | ||||||
28 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.67 | ||||||
29 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.72 | ||||||
30 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.17 | ||||||
31 | Mads Lind | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:08.24 | ||||||
32 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 1:09.50 | ||||||
33 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:09.66 | ||||||
34 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 1:11.19 | ||||||
35 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.54 | ||||||
36 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.84 | ||||||
37 | Nicholas Bundgaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:15.24 | ||||||
38 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.93 | ||||||
39 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 1:24.98 | ||||||
- | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.15 | EXTRA | |||||
- | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | DNS | ||||||
- | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:47 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.74 | ||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 56.99 | ||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 57.17 | ||||||
4 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 57.21 | ||||||
5 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:00.32 | ||||||
6 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 1:00.37 | ||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 59.46 | ||||||
2 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 59.73 | ||||||
3 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 59.85 | ||||||
4 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.47 | ||||||
5 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.23 | ||||||
6 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.25 | ||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 1:07.50 | ||||||
2 | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 1:08.61 | ||||||
3 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 1:09.68 | ||||||
4 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 1:09.78 | ||||||
5 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.82 | ||||||
6 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.88 | ||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Toke Olsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.29 | ||||||
2 | August Sølvsteen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.56 | ||||||
3 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.25 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:47 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Sponsor: Sperling Auto |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 5:08.66 | ||||||
2 | Eydís Ósk Kolbeinsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 5:13.22 | ||||||
3 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 5:19.74 | ||||||
4 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 5:20.06 | ||||||
5 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 5:21.49 | ||||||
6 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 5:31.12 | ||||||
7 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 5:33.09 | ||||||
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Sperling Auto |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 5:02.17 | ||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 5:07.71 | ||||||
3 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 5:10.54 | ||||||
4 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:18.27 | ||||||
5 | Silke Huisman | 2003 | Orca Nederland | 5:22.96 | ||||||
6 | Lize Janna Vries | 2001 | Orca Nederland | 5:23.88 | ||||||
7 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:24.28 | ||||||
8 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 5:25.62 | ||||||
9 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:36.48 | ||||||
10 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:42.22 | ||||||
11 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:47.36 | ||||||
12 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Herlev Svømning | 5:48.58 | ||||||
13 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 5:50.61 | ||||||
- | Eva Willebrands | 2001 | Orca Nederland | DSQ | SW6.5 afsl på maven | |||||
- | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW6.5 afsl på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Sponsor: Sperling Auto |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:34.21 | ||||||
2 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:47.34 | ||||||
3 | Kristian Khodatskii | 1999 | Russia | 4:48.09 | ||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 4:53.85 | ||||||
5 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 5:03.33 | ||||||
- | Magnus B. Høgild | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | SW76 Ej sam ber 300 | |||||
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Sperling Auto |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:54.44 | ||||||
2 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:05.84 | ||||||
3 | Luis Velasquez | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 5:21.52 | ||||||
4 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 5:27.63 | ||||||
5 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 5:29.97 | ||||||
- | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Sponsor: Trævarefabrikkernes Udsal |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.03 | ||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 2:07.49 | ||||||
3 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.62 | ||||||
4 | Camilla Rask | 1999 | Farum Svømmeklub | 2:14.63 | ||||||
5 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.72 | ||||||
6 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 2:15.87 | ||||||
7 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:16.12 | ||||||
8 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.45 | ||||||
9 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 2:16.79 | ||||||
10 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 2:17.60 | ||||||
11 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:20.41 | ||||||
12 | Froukje Osinga | 2000 | Orca Nederland | 2:21.96 | ||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Trævarefabrikkernes Udsal |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 2:08.47 | ||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 2:11.47 | ||||||
3 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.67 | ||||||
4 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:13.32 | ||||||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 2:14.08 | ||||||
6 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 2:14.63 | ||||||
7 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:14.87 | ||||||
8 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 2:15.65 | ||||||
9 | Lize Janna Vries | 2001 | Orca Nederland | 2:15.75 | ||||||
10 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:15.92 | ||||||
11 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:16.08 | ||||||
12 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 2:16.16 | ||||||
13 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.48 | ||||||
14 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:17.04 | ||||||
15 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:17.13 | ||||||
16 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 2:17.15 | ||||||
17 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:17.70 | ||||||
18 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.96 | ||||||
19 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 2:18.05 | ||||||
20 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:18.13 | ||||||
21 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:18.35 | ||||||
22 | Stefanía Sigurþórsdóttir | 2001 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:18.78 | ||||||
23 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 2:19.18 | ||||||
24 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 2:19.35 | ||||||
25 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:19.38 | ||||||
26 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.51 | ||||||
27 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 2:19.72 | ||||||
28 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.78 | ||||||
29 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.15 | ||||||
30 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:20.20 | ||||||
31 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.53 | ||||||
32 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.56 | ||||||
33 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:20.58 | ||||||
34 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.20 | ||||||
35 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:21.21 | ||||||
36 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:21.22 | ||||||
37 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.62 | ||||||
38 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.91 | ||||||
39 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:23.40 | ||||||
40 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.41 | ||||||
41 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:24.00 | ||||||
42 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 2:24.08 | ||||||
43 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:25.05 | ||||||
44 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:25.67 | ||||||
45 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.85 | ||||||
46 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:26.59 | ||||||
47 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder Svømmeklub | 2:26.85 | ||||||
48 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 2:26.91 | ||||||
49 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 2:27.60 | ||||||
50 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:28.17 | ||||||
51 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 2:29.96 | ||||||
52 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.00 | ||||||
53 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:30.54 | ||||||
54 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 2:31.23 | ||||||
55 | Þórdís M Aðalsteinsdóttir | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:31.58 | ||||||
56 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:31.66 | ||||||
57 | Guðný Birna Falsdóttir | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:32.92 | ||||||
58 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.48 | ||||||
59 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 2:35.15 | ||||||
60 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:35.39 | ||||||
61 | Naya Dige | 2003 | Farum Svømmeklub | 2:35.88 | ||||||
62 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:36.67 | ||||||
63 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 2:36.88 | ||||||
64 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 2:36.90 | ||||||
65 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 2:42.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Sponsor: Trævarefabrikkernes Udsal |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:53.38 | ||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:56.51 | ||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:57.90 | ||||||
4 | Óli Mortensen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.75 | ||||||
5 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.19 | ||||||
6 | Alvi Hjelm | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.29 | ||||||
7 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 2:01.38 | ||||||
8 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:01.96 | ||||||
9 | Joakim Brønnum | 1997 | Sigma Swim Allerød | 2:02.28 | ||||||
10 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 2:02.29 | ||||||
11 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:03.27 | ||||||
12 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.16 | ||||||
13 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 2:05.33 | ||||||
14 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.63 | ||||||
15 | Ingi Þór Ólafsson | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:07.60 | ||||||
16 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:08.76 | ||||||
17 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:08.83 | ||||||
18 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 2:11.09 | ||||||
19 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 2:11.59 | ||||||
20 | Auke Jan Ytsma | 1999 | Orca Nederland | 2:13.39 | ||||||
21 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:15.94 | ||||||
22 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 2:22.15 | ||||||
- | Kevin Witt Christensen | 1995 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Trævarefabrikkernes Udsal |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:57.32 | ||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:58.93 | ||||||
3 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 2:00.39 | ||||||
4 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:01.48 | ||||||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.86 | ||||||
6 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:02.20 | ||||||
7 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 2:02.36 | ||||||
8 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 2:02.55 | ||||||
9 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:03.33 | ||||||
10 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 2:03.91 | ||||||
11 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 2:04.27 | ||||||
12 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.32 | ||||||
13 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:05.36 | ||||||
14 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.45 | ||||||
15 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:06.75 | ||||||
16 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:06.93 | ||||||
17 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | GTI | 2:07.97 | ||||||
18 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.09 | ||||||
19 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.17 | ||||||
20 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 2:08.92 | ||||||
21 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 2:09.12 | ||||||
22 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:09.36 | ||||||
23 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 2:09.84 | ||||||
24 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 2:09.90 | ||||||
25 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:10.13 | ||||||
26 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.22 | ||||||
27 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 2:10.38 | ||||||
27 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:10.38 | ||||||
29 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:11.76 | ||||||
30 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 2:12.55 | ||||||
31 | Rasmus Thode Møller | 2002 | Farum Svømmeklub | 2:13.28 | ||||||
32 | Mads Lind | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 2:14.67 | ||||||
33 | Mads Baltzer | 2002 | GTI | 2:16.78 | ||||||
34 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 2:16.93 | ||||||
35 | Casper Koch | 2002 | GTI | 2:16.96 | ||||||
36 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.55 | ||||||
37 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:18.07 | ||||||
38 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:18.46 | ||||||
39 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:18.77 | ||||||
40 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 2:18.88 | ||||||
41 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 2:18.94 | ||||||
42 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 2:22.91 | ||||||
43 | Nicholas Bundgaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 2:23.27 | ||||||
44 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:24.12 | ||||||
45 | Kevin Liang | 2002 | GTI | 2:26.38 | ||||||
46 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:26.52 | ||||||
47 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 2:32.62 | ||||||
- | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Enghave | 2002 | GTI | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Sponsor: Scandic |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:44.28 | ||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.95 | ||||||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:47.40 | ||||||
4 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:49.71 | ||||||
5 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.17 | ||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Scandic |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:35.69 | ||||||
2 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.89 | ||||||
3 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | A6 | 2:47.35 | ||||||
4 | Silke Huisman | 2003 | Orca Nederland | 2:48.17 | ||||||
5 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:49.69 | ||||||
6 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 2:50.24 | ||||||
7 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:50.68 | ||||||
8 | Astrid Nielsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 2:51.71 | ||||||
9 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:51.88 | ||||||
10 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:52.06 | ||||||
11 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.41 | ||||||
12 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.52 | ||||||
13 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 2:53.41 | ||||||
14 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.54 | ||||||
15 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:55.36 | ||||||
16 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.59 | ||||||
17 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:58.68 | ||||||
18 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 3:00.51 | ||||||
19 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:04.26 | ||||||
20 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:04.76 | ||||||
21 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:05.40 | ||||||
22 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 3:06.00 | ||||||
23 | Anneke Laan | 2002 | Orca Nederland | 3:06.62 | ||||||
24 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:07.46 | ||||||
25 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 3:11.15 | ||||||
26 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:11.37 | ||||||
27 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 3:11.61 | ||||||
28 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 3:14.82 | ||||||
29 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:17.44 | ||||||
30 | Tove Beltman | 2003 | Orca Nederland | 3:20.26 | ||||||
- | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Sponsor: Scandic |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristian Khodatskii | 1999 | Russia | 2:29.84 | ||||||
2 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 2:32.90 | ||||||
3 | Alvi Hjelm | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.38 | ||||||
4 | Joakim Brønnum | 1997 | Sigma Swim Allerød | 2:34.89 | ||||||
5 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.78 | ||||||
6 | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | 2:38.19 | ||||||
7 | Magnus B. Høgild | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 2:44.59 | ||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Scandic |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | GTI | 2:29.26 | ||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:30.88 | ||||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.54 | ||||||
4 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:36.77 | ||||||
5 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:37.07 | ||||||
6 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 2:37.27 | ||||||
7 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.66 | ||||||
8 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:40.06 | ||||||
9 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 2:40.70 | ||||||
10 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.97 | ||||||
11 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:44.77 | ||||||
12 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:46.86 | ||||||
13 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:49.30 | ||||||
14 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:49.68 | ||||||
15 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 2:49.97 | ||||||
16 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 2:50.23 | ||||||
17 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:50.34 | ||||||
18 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:50.35 | ||||||
19 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:52.76 | ||||||
20 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.84 | ||||||
21 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:55.68 | ||||||
22 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:59.76 | ||||||
23 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 3:13.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:29 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1919-2000 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 59.17 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 59.48 | ||||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 59.63 | ||||||
4 | Sofia Altoft | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:00.83 | ||||||
5 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.34 | ||||||
6 | Camilla Rask | 1999 | Farum Svømmeklub | 1:01.58 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Marissa Lindemulder | 1993 | Orca Nederland | 1:01.59 | ||||||
8 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.07 | ||||||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.38 | ||||||
10 | Eydís Ósk Kolbeinsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:02.55 | ||||||
11 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 1:02.56 | ||||||
12 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.88 | ||||||
13 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:03.73 | ||||||
14 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.85 | ||||||
15 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:04.05 | ||||||
16 | Helena Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 1:05.07 | ||||||
17 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 1:05.39 | ||||||
18 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 1:05.49 | ||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 1:00.57 | ||||||
2 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 1:01.10 | ||||||
3 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.75 | ||||||
4 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 1:02.01 | ||||||
5 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | GTI | 1:02.10 | ||||||
6 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:02.19 | ||||||
7 | Lize Janna Vries | 2001 | Orca Nederland | 1:02.32 | ||||||
8 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.33 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:02.46 | ||||||
10 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.57 | ||||||
11 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:02.61 | ||||||
12 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:02.90 | ||||||
13 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.97 | ||||||
14 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:03.21 | ||||||
15 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.35 | ||||||
16 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.39 | ||||||
16 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:03.39 | ||||||
18 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.45 | ||||||
19 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:03.46 | ||||||
20 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.57 | ||||||
21 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.58 | ||||||
22 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.61 | ||||||
23 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.62 | ||||||
24 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.71 | ||||||
25 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.72 | ||||||
26 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.74 | ||||||
27 | Stefanía Sigurþórsdóttir | 2001 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:03.82 | ||||||
28 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.87 | Deltager ikke i finalen | |||||
29 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:04.11 | ||||||
30 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Herlev Svømning | 1:04.30 | ||||||
31 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.31 | ||||||
32 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.42 | ||||||
33 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.79 | ||||||
34 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.91 | ||||||
35 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 1:04.93 | ||||||
36 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:04.95 | ||||||
37 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.07 | ||||||
38 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.14 | ||||||
39 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.29 | ||||||
40 | Eva Willebrands | 2001 | Orca Nederland | 1:05.36 | ||||||
41 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:05.44 | ||||||
42 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.68 | ||||||
43 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.03 | ||||||
44 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:06.11 | ||||||
44 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.11 | ||||||
46 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.23 | ||||||
47 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.44 | ||||||
48 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 1:06.69 | ||||||
49 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.79 | ||||||
50 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.81 | ||||||
51 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 1:06.91 | ||||||
52 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.04 | ||||||
53 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 1:07.08 | ||||||
54 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:07.15 | ||||||
55 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 1:07.22 | ||||||
56 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.32 | ||||||
57 | Sara Emilie Nimb | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.35 | ||||||
58 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.38 | ||||||
59 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 1:07.44 | ||||||
60 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.53 | ||||||
61 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:08.04 | ||||||
62 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.20 | ||||||
63 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.23 | ||||||
64 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.28 | ||||||
65 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.34 | ||||||
66 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:08.45 | ||||||
67 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:08.97 | ||||||
68 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:09.20 | ||||||
69 | Marijne Veen | 2003 | Orca Nederland | 1:09.27 | ||||||
70 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:09.47 | ||||||
71 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.50 | ||||||
72 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 1:10.01 | ||||||
73 | Þórdís M Aðalsteinsdóttir | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:11.23 | ||||||
74 | Tove Beltman | 2003 | Orca Nederland | 1:11.63 | ||||||
75 | Naya Dige | 2003 | Farum Svømmeklub | 1:11.65 | ||||||
76 | Guðný Birna Falsdóttir | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:11.98 | ||||||
77 | Marrit Tiekstra | 2003 | Orca Nederland | 1:12.23 | ||||||
78 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:13.17 | ||||||
- | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mia Krüger | 2002 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:00 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maj Howardsen | 1997 | 675 | 59.34 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 57.90 | |||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 673 | 59.38 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 56.81 | |||||||||
3 | Sofia Altoft | 1998 | 636 | 1:00.51 | ||||||
Farum Svømmeklub | 58.79 | |||||||||
4 | Johanna Berthelsen | 2000 | 623 | 1:00.94 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.10 | |||||||||
5 | Marissa Lindemulder | 1993 | 608 | 1:01.45 | ||||||
Orca Nederland | 1:02.29 | |||||||||
6 | Klara Reeh | 1999 | 595 | 1:01.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 58.35 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | 656 | 59.91 | ||||||
Roskilde Svømning | 59.77 | |||||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | 637 | 1:00.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.40 | |||||||||
3 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 626 | 1:00.84 | ||||||
A6 | 1:00.05 | |||||||||
4 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 603 | 1:01.61 | ||||||
GTI | 1:00.96 | |||||||||
5 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 586 | 1:02.20 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:01.75 | |||||||||
6 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 570 | 1:02.77 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:02.42 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 578 | 1:02.48 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 566 | 1:02.92 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 550 | 1:03.52 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 500 | 1:05.56 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cille Kirketerp | 2005 | 473 | 1:06.80 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 463 | 1:07.25 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | 425 | 1:09.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sarah Højlund | 2006 | 325 | 1:15.70 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Emily Reuter | 2006 | 310 | 1:16.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rikke Parkhøi | 2006 | 308 | 1:17.03 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 304 | 1:17.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Victoria Wiingaard | 2006 | 296 | 1:18.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:00 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-1999 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.10 | ||||||
2 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 53.88 | ||||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 54.71 | ||||||
4 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 54.74 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 55.10 | ||||||
6 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 55.41 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 55.51 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Joakim Brønnum | 1997 | Sigma Swim Allerød | 55.55 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 56.05 | ||||||
10 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.26 | ||||||
11 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.49 | ||||||
12 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 57.10 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 57.13 | ||||||
14 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 57.43 | ||||||
15 | Auke Jan Ytsma | 1999 | Orca Nederland | 58.00 | ||||||
16 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 58.23 | ||||||
17 | Ingi Þór Ólafsson | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 58.99 | ||||||
18 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.39 | ||||||
19 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 1:00.82 | ||||||
20 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.93 | ||||||
- | Kevin Witt Christensen | 1995 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 54.78 | ||||||
2 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 54.87 | ||||||
3 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 55.07 | ||||||
4 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 55.33 | ||||||
5 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 55.60 | ||||||
6 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 55.90 | ||||||
7 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.02 | ||||||
8 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 56.40 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.49 | ||||||
10 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.99 | ||||||
11 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 57.01 | ||||||
12 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 57.20 | ||||||
13 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 57.23 | ||||||
14 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 57.24 | ||||||
15 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 57.33 | ||||||
16 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 57.51 | ||||||
17 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 57.62 | ||||||
18 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 57.78 | ||||||
19 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.82 | Deltager ikke i finalen | |||||
19 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.82 | ||||||
21 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.86 | ||||||
22 | Rasmus Thode Møller | 2002 | Farum Svømmeklub | 58.08 | ||||||
23 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 58.31 | ||||||
24 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 58.33 | ||||||
25 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 58.96 | ||||||
26 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 59.03 | ||||||
27 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 59.29 | ||||||
28 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 59.36 | ||||||
29 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 59.46 | ||||||
30 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 59.52 | ||||||
31 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 59.71 | ||||||
32 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 59.91 | ||||||
33 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.45 | ||||||
34 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.53 | ||||||
35 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 1:00.56 | ||||||
36 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:01.52 | ||||||
37 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 1:01.66 | ||||||
38 | Kevin Liang | 2002 | GTI | 1:01.82 | ||||||
39 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.99 | ||||||
40 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.10 | ||||||
41 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.20 | ||||||
42 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.32 | ||||||
43 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.67 | ||||||
44 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 1:03.37 | ||||||
45 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.70 | ||||||
46 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.22 | ||||||
47 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.55 | ||||||
48 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.89 | ||||||
49 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.04 | ||||||
50 | Nicholas Bundgaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:05.10 | ||||||
51 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 1:06.39 | ||||||
- | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Scott Steenberg | 2000 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | SW4.4.Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | 700 | 52.82 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.47 | |||||||||
2 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 662 | 53.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.48 | |||||||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | 637 | 54.50 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 52.94 | |||||||||
4 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 609 | 55.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.81 | |||||||||
5 | Lasse Dall | 1997 | 595 | 55.75 | ||||||
Odder Svømmeklub | 53.49 | |||||||||
6 | Viktor Holm | 1996 | 590 | 55.93 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.97 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 674 | 53.49 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 51.28 | |||||||||
2 | Felix Lund | 2001 | 665 | 53.74 | ||||||
Herlev Svømning | 54.33 | |||||||||
3 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 638 | 54.49 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.69 | |||||||||
4 | Christian Crone | 2001 | 627 | 54.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 54.84 | |||||||||
5 | Gustav Jørgensen | 2000 | 623 | 54.90 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 54.02 | |||||||||
6 | Frederik Bojesen | 2002 | 593 | 55.82 | ||||||
A6 | 57.44 | |||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Jørgensen | 2003 | 509 | 58.72 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 430 | 1:02.11 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 425 | 1:02.37 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
4 | Matias Munkholm | 2004 | 409 | 1:03.19 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 385 | 1:04.46 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Daniel Mir | 2003 | 363 | 1:05.75 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicholas Simson | 2005 | 363 | 1:05.74 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | 324 | 1:08.27 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | 315 | 1:08.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Toke Olsen | 2006 | 313 | 1:09.07 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 308 | 1:09.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | August Taul | 2006 | 246 | 1:14.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1919-2000 |
Sponsor: Zenliv Sundhedscenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:16.59 | ||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.00 | ||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 1:19.67 | ||||||
4 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.85 | ||||||
5 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.96 | ||||||
6 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 1:21.40 | ||||||
- | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Zenliv Sundhedscenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silke Huisman | 2003 | Orca Nederland | 1:16.09 | ||||||
2 | Astrid Nielsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 1:17.00 | ||||||
3 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.28 | ||||||
4 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 1:17.39 | ||||||
5 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.87 | ||||||
6 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Herlev Svømning | 1:20.22 | ||||||
7 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:20.59 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.03 | ||||||
9 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.19 | ||||||
10 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.30 | ||||||
11 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.61 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.25 | ||||||
13 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.35 | ||||||
14 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.50 | ||||||
15 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.54 | ||||||
16 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.62 | ||||||
17 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.81 | ||||||
18 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:23.43 | ||||||
19 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.58 | ||||||
20 | Anneke Laan | 2002 | Orca Nederland | 1:25.66 | ||||||
21 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.66 | ||||||
22 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.31 | ||||||
23 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.67 | ||||||
24 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.19 | ||||||
25 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.30 | ||||||
26 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 1:29.60 | ||||||
27 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 1:29.77 | ||||||
28 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.04 | ||||||
29 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 1:37.13 | ||||||
- | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:27 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Sponsor: Zenliv Sundhedscenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | 610 | 1:15.87 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:14.00 | |||||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | 608 | 1:15.92 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.53 | |||||||||
3 | Anna Boutrup | 1998 | 538 | 1:19.08 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.85 | |||||||||
4 | Liva Schmid | 2000 | 520 | 1:20.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.81 | |||||||||
5 | Isabel Mass | 1998 | 518 | 1:20.09 | ||||||
A6 | 1:16.15 | |||||||||
6 | Celine Termark Brock | 2000 | 508 | 1:20.64 | ||||||
Herlev Svømning | 1:17.42 | |||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Zenliv Sundhedscenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silke Huisman | 2003 | 611 | 1:15.83 | ||||||
Orca Nederland | 1:15.23 | |||||||||
2 | Astrid Nielsen | 2002 | 581 | 1:17.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.09 | |||||||||
3 | Caroline Brink | 2003 | 579 | 1:17.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.60 | |||||||||
4 | Emilie Meng | 2003 | 564 | 1:17.84 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.48 | |||||||||
5 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 536 | 1:19.19 | ||||||
A6 | 1:17.10 | |||||||||
6 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 525 | 1:19.75 | ||||||
Herlev Svømning | 1:16.30 | |||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Zenliv Sundhedscenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dagmar Boeck | 2004 | 527 | 1:19.65 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 458 | 1:23.45 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Emily Maack | 2004 | 457 | 1:23.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 411 | 1:26.55 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
5 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 390 | 1:28.01 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Karoline Nielsen | 2004 | 382 | 1:28.65 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Zenliv Sundhedscenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | 411 | 1:26.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emily Reuter | 2006 | 336 | 1:32.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Rømer | 2006 | 335 | 1:32.57 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 292 | 1:36.96 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
5 | Johanna Rasmussen | 2006 | 279 | 1:38.47 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 274 | 1:39.03 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:27 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-1999 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.23 | ||||||
2 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:05.54 | ||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.66 | ||||||
4 | Joakim Brønnum | 1997 | Sigma Swim Allerød | 1:09.00 | ||||||
5 | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | 1:10.54 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.88 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.36 | ||||||
8 | Magnus B. Høgild | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 1:14.91 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.84 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.79 | Deltager ikke i finalen | |||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.96 | ||||||
2 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | GTI | 1:08.63 | ||||||
3 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:10.60 | ||||||
4 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.68 | ||||||
5 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.35 | ||||||
6 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:12.71 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 1:13.59 | ||||||
8 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.78 | ||||||
9 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.19 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.98 | ||||||
11 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:16.21 | ||||||
12 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.59 | ||||||
13 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.76 | ||||||
14 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.91 | ||||||
15 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:18.20 | ||||||
16 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:19.07 | ||||||
17 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.61 | ||||||
18 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:19.72 | ||||||
19 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 1:20.93 | ||||||
20 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.13 | ||||||
21 | Casper Koch | 2002 | GTI | 1:23.79 | ||||||
22 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.48 | ||||||
23 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:27.02 | ||||||
- | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | DNS | ||||||
- | Mads Enghave | 2002 | GTI | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 679 | 1:04.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.62 | |||||||||
2 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 677 | 1:05.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.14 | |||||||||
3 | Philip Greve | 1998 | 659 | 1:05.62 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:02.31 | |||||||||
4 | Joakim Brønnum | 1997 | 575 | 1:08.68 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.11 | |||||||||
5 | Mads Midtbøll | 1998 | 488 | 1:12.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.56 | |||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 623 | 1:06.88 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.12 | |||||||||
2 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 579 | 1:08.54 | ||||||
GTI | 1:07.90 | |||||||||
3 | Oliver Steenberg | 2002 | 551 | 1:09.68 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.16 | |||||||||
4 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 544 | 1:09.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.12 | |||||||||
5 | Magnus Nygaard | 2000 | 520 | 1:11.04 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.72 | |||||||||
- | Morten Østergaard | 2002 | DSQ | SW71 2 flyben 50m | ||||||
A6 | 1:10.80 | |||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 475 | 1:13.20 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Elias Rought | 2003 | 436 | 1:15.33 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 428 | 1:15.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 358 | 1:20.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Parkhøi | 2003 | 328 | 1:22.79 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Joachim L Andersen | 2003 | 303 | 1:24.97 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Domingo Kuipers | 2005 | 307 | 1:24.64 | ||||||
Orca Nederland | ||||||||||
2 | Andreas Mølbak | 2006 | 249 | 1:30.78 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 223 | 1:34.12 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Zacharias Houmann | 2006 | 219 | 1:34.72 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 187 | 1:39.88 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jakob Stærmose | 2005 | 182 | 1:40.81 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:45 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Sponsor: Life & Yoga |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 2:18.88 | ||||||
2 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:29.29 | ||||||
3 | Josien Wijkhuijs | 1999 | Orca Nederland | 2:34.73 | ||||||
4 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 2:35.01 | ||||||
5 | Froukje Osinga | 2000 | Orca Nederland | 2:53.05 | ||||||
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Life & Yoga |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:28.73 | ||||||
2 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.74 | ||||||
3 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 2:33.59 | ||||||
4 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.84 | ||||||
5 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 2:34.34 | ||||||
6 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:42.42 | ||||||
7 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:46.86 | ||||||
8 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:50.06 | ||||||
9 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:57.77 | ||||||
10 | Þórdís M Aðalsteinsdóttir | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:58.41 | ||||||
11 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:06.52 | ||||||
- | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 2:09.74 | ||||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 2:12.64 | ||||||
3 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.65 | ||||||
4 | Thomas Bech | 1998 | Farum Svømmeklub | 2:22.66 | ||||||
5 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 2:24.79 | ||||||
6 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 2:25.22 | ||||||
7 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 2:25.53 | ||||||
8 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 2:31.15 | ||||||
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.17 | ||||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 2:16.52 | ||||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.18 | ||||||
4 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:17.30 | ||||||
5 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:18.29 | ||||||
6 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 2:18.60 | ||||||
7 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.28 | ||||||
8 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 2:20.96 | ||||||
9 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 2:24.17 | ||||||
10 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.75 | ||||||
11 | Luis Velasquez | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:33.72 | ||||||
12 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 2:34.43 | ||||||
13 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:54.90 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Sponsor: Team Elite |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 2:21.17 | ||||||
2 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:25.66 | ||||||
3 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 2:30.78 | ||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:40.71 | ||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Team Elite |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.22 | ||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:27.91 | ||||||
3 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 2:28.51 | ||||||
4 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.93 | ||||||
5 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:30.80 | ||||||
6 | Stefanía Sigurþórsdóttir | 2001 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:30.88 | ||||||
7 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.18 | ||||||
8 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.55 | ||||||
9 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:33.71 | ||||||
10 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:35.54 | ||||||
11 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:36.64 | ||||||
12 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.71 | ||||||
13 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 2:37.72 | ||||||
14 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:37.82 | ||||||
15 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.63 | ||||||
16 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:38.81 | ||||||
17 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 2:38.96 | ||||||
18 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.74 | ||||||
19 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder Svømmeklub | 2:40.76 | ||||||
20 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | A6 | 2:41.28 | ||||||
21 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 2:41.66 | ||||||
22 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 2:42.60 | ||||||
23 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 2:43.09 | ||||||
24 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.06 | ||||||
25 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:44.48 | ||||||
26 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder Svømmeklub | 2:45.82 | ||||||
27 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:49.09 | ||||||
28 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:50.55 | ||||||
29 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:52.33 | ||||||
30 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:52.77 | ||||||
31 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:56.80 | ||||||
- | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Sponsor: Team Elite |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:05.80 | ||||||
2 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.97 | ||||||
3 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 2:16.90 | ||||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 2:20.47 | ||||||
5 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:21.91 | ||||||
6 | Frederik Rindshøj | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:27.23 | ||||||
- | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Team Elite |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:10.86 | ||||||
2 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 2:11.38 | ||||||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:14.46 | ||||||
4 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 2:15.19 | ||||||
5 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 2:18.76 | ||||||
6 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.27 | ||||||
7 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 2:21.64 | ||||||
8 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.75 | ||||||
9 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:21.88 | ||||||
10 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 2:22.48 | ||||||
11 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.05 | ||||||
12 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 2:24.23 | ||||||
13 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:24.64 | ||||||
14 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:26.78 | ||||||
15 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:28.76 | ||||||
16 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:31.03 | ||||||
17 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:33.92 | ||||||
18 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:41.79 | ||||||
19 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 2:44.37 | ||||||
20 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:47.09 | ||||||
- | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:57 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Sponsor: ProAlign |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 2:25.03 | ||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:25.94 | ||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:27.41 | ||||||
4 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 2:28.32 | ||||||
5 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 2:30.11 | ||||||
6 | Eydís Ósk Kolbeinsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:30.30 | ||||||
7 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.01 | ||||||
8 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.38 | ||||||
9 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:33.44 | ||||||
10 | Helena Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 2:35.43 | ||||||
11 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 2:35.66 | ||||||
12 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:36.47 | ||||||
13 | Alberte M Hansen | 2000 | Herlev Svømning | 2:39.08 | ||||||
14 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:39.27 | ||||||
15 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 2:44.69 | ||||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: ProAlign |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 2:27.23 | ||||||
2 | Silke Huisman | 2003 | Orca Nederland | 2:27.58 | ||||||
3 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:29.14 | ||||||
4 | Lize Janna Vries | 2001 | Orca Nederland | 2:29.51 | ||||||
5 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.37 | ||||||
6 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:30.74 | ||||||
7 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 2:31.31 | ||||||
8 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.33 | ||||||
9 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 2:33.67 | ||||||
10 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.11 | ||||||
11 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:34.35 | ||||||
12 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:34.45 | ||||||
13 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:34.47 | ||||||
14 | Astrid Nielsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 2:35.05 | ||||||
15 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 2:35.07 | ||||||
16 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:35.28 | ||||||
17 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 2:36.80 | ||||||
18 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.12 | ||||||
19 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:37.58 | ||||||
20 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.73 | ||||||
21 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.16 | ||||||
22 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:38.20 | ||||||
23 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.50 | ||||||
24 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.01 | ||||||
25 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:40.03 | ||||||
26 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 2:40.47 | ||||||
27 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:40.51 | ||||||
28 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:40.91 | ||||||
29 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.25 | ||||||
30 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:41.29 | ||||||
31 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.49 | ||||||
32 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.63 | ||||||
33 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:42.39 | ||||||
34 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.76 | ||||||
35 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:43.19 | ||||||
36 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:44.01 | ||||||
37 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:44.21 | ||||||
38 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 2:44.38 | ||||||
39 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:44.49 | ||||||
40 | Eva Willebrands | 2001 | Orca Nederland | 2:44.59 | ||||||
41 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.16 | ||||||
42 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.39 | ||||||
43 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:45.41 | ||||||
44 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:47.44 | ||||||
45 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:48.38 | ||||||
46 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.56 | ||||||
47 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 2:48.99 | ||||||
48 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:51.56 | ||||||
49 | Guðný Birna Falsdóttir | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:52.35 | ||||||
50 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 2:52.85 | ||||||
51 | Anneke Laan | 2002 | Orca Nederland | 2:53.39 | ||||||
52 | Tove Beltman | 2003 | Orca Nederland | 2:56.70 | ||||||
53 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.35 | ||||||
54 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 3:02.23 | ||||||
55 | Marrit Tiekstra | 2003 | Orca Nederland | 3:02.89 | ||||||
56 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 3:05.60 | ||||||
- | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ellen Nielsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 |
Sponsor: ProAlign |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.10 | ||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 2:10.24 | ||||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.66 | ||||||
4 | Kristian Khodatskii | 1999 | Russia | 2:11.05 | ||||||
5 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:15.68 | ||||||
6 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:17.24 | ||||||
7 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 2:17.32 | ||||||
8 | Magnus B. Høgild | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 2:19.11 | ||||||
9 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.33 | ||||||
10 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 2:20.98 | ||||||
11 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:21.33 | ||||||
12 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:22.60 | ||||||
13 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.83 | ||||||
14 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.13 | ||||||
15 | Ingi Þór Ólafsson | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:24.25 | ||||||
16 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 2:27.95 | ||||||
17 | Auke Jan Ytsma | 1999 | Orca Nederland | 2:31.12 | ||||||
18 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:48.13 | ||||||
- | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Riyan Salem | 1998 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: ProAlign |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.37 | ||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 2:17.80 | ||||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.86 | ||||||
4 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.06 | ||||||
5 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 2:23.28 | ||||||
6 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 2:23.54 | ||||||
7 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 2:24.12 | ||||||
8 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 2:24.59 | ||||||
9 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 2:25.62 | ||||||
10 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 2:25.73 | ||||||
11 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.23 | ||||||
12 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:26.57 | ||||||
13 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 2:26.86 | ||||||
14 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.03 | ||||||
15 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.04 | ||||||
16 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:27.36 | ||||||
17 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:27.46 | ||||||
18 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 2:27.70 | ||||||
19 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.09 | ||||||
20 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 2:28.67 | ||||||
21 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 2:28.91 | ||||||
22 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:28.95 | ||||||
23 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 2:28.98 | ||||||
24 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:31.25 | ||||||
25 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:31.64 | ||||||
26 | Luis Velasquez | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 2:32.64 | ||||||
27 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.75 | ||||||
28 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:33.24 | ||||||
29 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:33.81 | ||||||
30 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 2:35.35 | ||||||
31 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.78 | ||||||
32 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:35.91 | ||||||
33 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 2:38.33 | ||||||
34 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:42.04 | ||||||
35 | Nicholas Bundgaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 2:46.26 | ||||||
36 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 2:57.14 | ||||||
- | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:17 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:04 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 41, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 700 | 27.51 | ||||||
GTI | 27.96 | |||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 680 | 27.77 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.95 | |||||||||
3 | Josien Wijkhuijs | 1999 | 678 | 27.80 | ||||||
Orca Nederland | 28.06 | |||||||||
4 | Ellen Nielsen | 2001 | 598 | 28.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:04 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:04 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 42, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Sponsor: Peugeot |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | 687 | 25.41 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.46 | |||||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 682 | 25.48 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 25.60 | |||||||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 676 | 25.55 | ||||||
Herlev Svømning | 25.97 | |||||||||
4 | Lasse Dall | 1997 | 671 | 25.62 | ||||||
Odder Svømmeklub | 25.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:04 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 43, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 767 | 29.55 | ||||||
A6 | 30.16 | |||||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 710 | 30.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.28 | |||||||||
3 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 674 | 30.86 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.70 | |||||||||
4 | Josien Wijkhuijs | 1999 | 638 | 31.43 | ||||||
Orca Nederland | 30.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:05 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:07 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 44, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 683 | 27.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.45 | |||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 662 | 27.58 | ||||||
Herlev Svømning | 27.76 | |||||||||
3 | Oliver Degn | 1996 | 636 | 27.95 | ||||||
Odder Svømmeklub | 27.74 | |||||||||
4 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 611 | 28.32 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:07 |
Resultat Løb 45 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 45, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | 655 | 33.93 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.84 | |||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 644 | 34.12 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.23 | |||||||||
3 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | 620 | 34.56 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 34.97 | |||||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 607 | 34.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:09 |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 46, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Sponsor: Zenliv Sundhedscenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 753 | 29.03 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.02 | |||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 706 | 29.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.72 | |||||||||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 683 | 29.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.29 | |||||||||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | 667 | 30.23 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:11 |
Resultat Løb 47 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 47, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Sponsor: Fokus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 778 | 25.80 | ||||||
A6 | 26.29 | |||||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | 760 | 26.00 | ||||||
GTI | 26.76 | |||||||||
3 | Silke Huisman | 2003 | 716 | 26.52 | ||||||
Orca Nederland | 26.75 | |||||||||
4 | Josien Wijkhuijs | 1999 | 676 | 27.03 | ||||||
Orca Nederland | 26.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:12 |
Resultat Løb 48 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:14 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 48, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 645 | 24.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.13 | |||||||||
2 | Oliver Jacobsen | 1997 | 644 | 24.21 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 24.42 | |||||||||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | 637 | 24.30 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 24.41 | |||||||||
4 | William Textor Broch | 2001 | 619 | 24.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:14 |
Resultat Løb 51 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 51, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 711 | 27.37 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 690 | 27.64 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:26 |
Resultat Løb 52 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:36 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 52, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Sponsor: Peugeot |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | 701 | 25.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 682 | 25.47 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:36 |
Resultat Løb 53 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 53, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 831 | 28.78 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 725 | 30.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 54 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:57 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 54, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 701 | 27.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 658 | 27.63 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:57 |
Resultat Løb 55 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 55, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | 677 | 33.56 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 673 | 33.63 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:02 |
Resultat Løb 56 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 56, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Sponsor: Zenliv Sundhedscenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 770 | 28.82 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 410 | 35.56 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:03 |
Resultat Løb 57 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:05 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 57, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 829 | 25.26 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | 733 | 26.31 | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:05 |
Resultat Løb 58 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:06 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 58, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 687 | 23.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Jacobsen | 1997 | 628 | 24.41 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:06 |
Resultat Løb 101 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:38 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 101, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.49 | ||||||
2 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.38 | ||||||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.70 | ||||||
4 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 32.87 | ||||||
5 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.96 | ||||||
6 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.27 | ||||||
Løb 101, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.05 | ||||||
2 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.65 | ||||||
3 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.93 | ||||||
4 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.00 | ||||||
5 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.53 | ||||||
6 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:38 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 101, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 538 | 30.03 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 494 | 30.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 426 | 32.45 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Fiona Andrea Have | 2004 | 422 | 32.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 378 | 33.76 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 372 | 33.96 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Løb 101, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Løve Apotek |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva la Cour | 2006 | 356 | 34.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 269 | 37.80 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
3 | Anna E.e. Balle | 2006 | 256 | 38.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Marie Elster | 2006 | 245 | 38.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Højlund | 2006 | 226 | 40.10 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Johanne Hummelmose | 2006 | 219 | 40.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 102 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:38 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 102, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Peugeot |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 26.42 | ||||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.51 | ||||||
3 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 29.25 | ||||||
4 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.65 | ||||||
5 | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 30.91 | ||||||
6 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.08 | ||||||
Løb 102, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Peugeot |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Domingo Kuipers | 2005 | Orca Nederland | 32.62 | ||||||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 32.91 | ||||||
3 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.29 | ||||||
4 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 34.49 | ||||||
5 | Toke Olsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.80 | ||||||
6 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 35.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:38 |
Resultat Løb 102 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 102, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Peugeot |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 696 | 25.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 481 | 28.62 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Oscar Cleemann | 2003 | 438 | 29.53 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 410 | 30.17 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 397 | 30.50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 395 | 30.57 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 102, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Peugeot |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Domingo Kuipers | 2005 | 342 | 32.06 | ||||||
Orca Nederland | ||||||||||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | 337 | 32.23 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicholas Simson | 2005 | 294 | 33.71 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Toke Olsen | 2006 | 243 | 35.92 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 240 | 36.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Zacharias Houmann | 2006 | 234 | 36.35 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 103 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 103, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.47 | ||||||
2 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.04 | ||||||
3 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | Farum Svømmeklub | 34.87 | ||||||
4 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.22 | ||||||
5 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.41 | ||||||
6 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | 35.56 | ||||||
Løb 103, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.30 | ||||||
2 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.78 | ||||||
3 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 40.84 | ||||||
4 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 40.86 | ||||||
5 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.57 | ||||||
6 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 44.38 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:39 |
Resultat Løb 103 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:45 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 103, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 535 | 33.32 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
2 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 499 | 34.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 471 | 34.77 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anastasia Smirnov | 2004 | 460 | 35.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Karoline K. Larsen | 2004 | 455 | 35.17 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 389 | 37.05 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Løb 103, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emily Reuter | 2006 | 339 | 38.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 294 | 40.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 278 | 41.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathilde Rømer | 2006 | 270 | 41.84 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Højlund | 2006 | 257 | 42.56 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Wilma Berg | 2008 | 256 | 42.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:45 |
Resultat Løb 104 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:38 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 104, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 30.86 | ||||||
2 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.25 | ||||||
3 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.57 | ||||||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.14 | ||||||
5 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.07 | ||||||
6 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 36.44 | ||||||
Løb 104, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Domingo Kuipers | 2005 | Orca Nederland | 33.03 | ||||||
2 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.16 | ||||||
3 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.92 | ||||||
4 | Anton Rytter Bech | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 38.11 | ||||||
5 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.42 | ||||||
6 | Toke Olsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.35 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:38 |
Resultat Løb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 104, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Cleemann | 2003 | 451 | 31.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Matias Munkholm | 2004 | 348 | 34.17 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 341 | 34.40 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 334 | 34.62 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
5 | Mats Krüger | 2004 | 285 | 36.51 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 279 | 36.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 104, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Domingo Kuipers | 2005 | 381 | 33.15 | ||||||
Orca Nederland | ||||||||||
2 | Nicholas Simson | 2005 | 284 | 36.55 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Anton Rytter Bech | 2005 | 243 | 38.49 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Zacharias Houmann | 2006 | 238 | 38.74 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | 232 | 39.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Toke Olsen | 2006 | 196 | 41.32 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:55 |
Resultat Løb 105 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dagmar Boeck | 2004 | Farum Svømmeklub | 34.93 | ||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.79 | ||||||
3 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.57 | ||||||
4 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 37.77 | ||||||
5 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.26 | ||||||
6 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.46 | ||||||
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.77 | ||||||
2 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 41.98 | ||||||
3 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.18 | ||||||
4 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.44 | ||||||
5 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 45.41 | ||||||
6 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:40 |
Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dagmar Boeck | 2004 | Farum Svømmeklub | 35.49 | ||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.62 | ||||||
3 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.89 | ||||||
4 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 38.18 | ||||||
5 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.29 | ||||||
6 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.33 | ||||||
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.27 | ||||||
2 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 41.97 | ||||||
3 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.07 | ||||||
4 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.23 | ||||||
5 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.65 | ||||||
6 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 46.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 106 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 106, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Zenliv Sundhedscenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.95 | ||||||
2 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 34.04 | ||||||
3 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 34.81 | ||||||
4 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.32 | ||||||
5 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.56 | ||||||
6 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.23 | ||||||
Løb 106, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Zenliv Sundhedscenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.86 | ||||||
2 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 40.84 | ||||||
3 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 43.14 | ||||||
4 | Jonathan Piontek | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 44.77 | ||||||
5 | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 45.85 | ||||||
6 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 46.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:40 |
Resultat Løb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:25 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 106, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Zenliv Sundhedscenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.88 | ||||||
2 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.46 | ||||||
3 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.95 | ||||||
4 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 36.16 | ||||||
5 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 36.24 | ||||||
6 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.33 | ||||||
Løb 106, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Zenliv Sundhedscenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 41.82 | ||||||
2 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 42.20 | ||||||
3 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 44.51 | ||||||
4 | Jonathan Piontek | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 44.68 | ||||||
5 | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 45.34 | ||||||
6 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 47.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:25 |
Resultat Løb 107 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 107, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.81 | ||||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.11 | ||||||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.20 | ||||||
4 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.35 | ||||||
5 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 29.93 | ||||||
6 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.74 | ||||||
Løb 107, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 30.78 | ||||||
2 | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.44 | ||||||
3 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.05 | ||||||
4 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.40 | ||||||
5 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.12 | ||||||
6 | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 35.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:40 |
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:33 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 107, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.90 | ||||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.95 | ||||||
3 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.11 | ||||||
4 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.89 | ||||||
5 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 30.29 | ||||||
6 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.72 | ||||||
Løb 107, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Focus Lightning |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 30.81 | ||||||
2 | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.21 | ||||||
3 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.59 | ||||||
4 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.46 | ||||||
5 | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 35.49 | ||||||
6 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:33 |
Resultat Løb 108 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 108, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 26.33 | ||||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.34 | ||||||
3 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 27.76 | ||||||
4 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.05 | ||||||
5 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.32 | ||||||
6 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.37 | ||||||
Løb 108, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.56 | ||||||
2 | Domingo Kuipers | 2005 | Orca Nederland | 29.64 | ||||||
3 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 30.80 | ||||||
4 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.17 | ||||||
5 | Toke Olsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.85 | ||||||
6 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 33.39 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:40 |
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2018 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2018 |
Løb 108, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 26.39 | ||||||
2 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.48 | ||||||
3 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 28.35 | ||||||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.75 | ||||||
5 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.87 | ||||||
6 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.03 | ||||||
Løb 108, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.16 | ||||||
2 | Domingo Kuipers | 2005 | Orca Nederland | 29.40 | ||||||
3 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 31.02 | ||||||
4 | Toke Olsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.64 | ||||||
5 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 32.67 | ||||||
6 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 33.22 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2018 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |