Results for UGP 2 2017-2018, Kristinehamn
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
12:17 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
32.29 |
1:07.19 |
1:43.81 |
|
2:19.68 |
|
2 |
Jennie Lundgren |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
33.71 |
1:10.90 |
1:49.86 |
|
2:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Stenman |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
32.97 |
1:09.44 |
1:46.65 |
|
2:23.44 |
|
2 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
34.29 |
1:12.33 |
1:51.13 |
|
2:28.46 |
|
3 |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
34.13 |
1:13.92 |
1:55.89 |
|
2:35.01 |
|
4 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
36.28 |
1:16.27 |
1:58.28 |
|
2:40.09 |
|
5 |
Frida Lundström |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
43.36 |
1:29.67 |
2:16.93 |
|
3:03.18 |
|
6 |
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
|
40.40 |
1:27.36 |
2:15.59 |
|
3:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Moa Hammarbäck |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
33.72 |
1:11.76 |
1:53.02 |
|
2:35.14 |
|
2 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
36.39 |
1:18.38 |
2:02.94 |
|
2:47.09 |
|
3 |
Emelie Höök |
2003 |
Filipstads Simklubb |
|
37.42 |
1:20.69 |
2:05.76 |
|
2:50.35 |
|
4 |
Lydia Brättorp |
2003 |
Örebro Simallians |
|
48.57 |
1:43.12 |
2:41.43 |
|
3:36.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Lithner |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
31.74 |
1:06.64 |
1:42.88 |
|
2:17.70 |
|
2 |
Elise Tegin |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
32.37 |
1:08.09 |
1:45.83 |
|
2:22.94 |
|
3 |
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
31.96 |
1:09.30 |
1:49.57 |
|
2:31.24 |
|
4 |
Elin Eriksson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
34.00 |
1:12.79 |
1:53.14 |
|
2:32.68 |
|
5 |
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
34.85 |
1:13.92 |
1:54.67 |
|
2:34.24 |
|
6 |
Wilma Pettersson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
35.36 |
1:15.18 |
1:56.51 |
|
2:36.56 |
|
7 |
Nova Johansson |
2004 |
Filipstads Simklubb |
|
34.42 |
1:14.54 |
1:56.35 |
|
2:37.61 |
|
8 |
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.64 |
1:15.57 |
1:57.49 |
|
2:39.11 |
|
9 |
Maja Nyberg |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
36.06 |
1:17.02 |
1:58.63 |
|
2:39.46 |
|
10 |
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
37.16 |
1:18.97 |
2:02.53 |
|
2:44.05 |
|
11 |
Ella Hagelvik |
2004 |
Örebro Simallians |
|
37.84 |
1:21.46 |
2:06.86 |
|
2:50.59 |
|
12 |
Smilla Löthgren |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
37.27 |
1:21.26 |
2:06.44 |
|
2:50.90 |
|
13 |
Tess Fransson |
2004 |
Örebro Simallians |
|
45.07 |
1:36.22 |
2:27.55 |
|
3:17.88 |
|
14 |
Linnea Eriksson |
2004 |
Örebro Simallians |
|
52.93 |
1:58.68 |
3:10.01 |
|
4:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.93 |
1:10.69 |
1:46.90 |
|
2:22.40 |
|
2 |
Linnea Larsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
33.23 |
1:09.98 |
1:48.77 |
|
2:25.96 |
|
3 |
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.05 |
1:11.22 |
1:50.18 |
|
2:29.10 |
|
4 |
Tilde Halldan |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
34.98 |
1:13.63 |
1:52.27 |
|
2:29.55 |
|
5 |
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
32.93 |
1:11.55 |
1:51.55 |
|
2:30.90 |
|
6 |
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
33.21 |
1:12.49 |
1:52.81 |
|
2:32.51 |
|
7 |
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
34.79 |
1:14.88 |
1:56.06 |
|
2:36.09 |
|
8 |
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
36.38 |
1:17.23 |
1:58.96 |
|
2:38.38 |
|
9 |
Felicia Sobotka |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
35.96 |
1:16.44 |
1:59.37 |
|
2:43.55 |
|
10 |
Tyra Jacobsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
40.29 |
1:26.10 |
2:11.43 |
|
2:53.61 |
|
11 |
Sally Wetterskog |
2005 |
Filipstads Simklubb |
|
43.67 |
1:30.36 |
2:15.16 |
|
2:57.30 |
|
12 |
Sofie Leander |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
41.06 |
1:28.27 |
2:17.22 |
|
2:59.54 |
|
13 |
Runa Eriksson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
41.10 |
1:27.50 |
2:15.44 |
|
2:59.74 |
|
14 |
Linneá Therus |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
40.63 |
1:27.54 |
2:16.62 |
|
3:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
12:17 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
10:35 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
29.89 |
|
|
|
1:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
34.08 |
|
|
|
1:13.77 |
|
2 |
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.86 |
|
|
|
1:19.30 |
|
3 |
Emil Wåhlén |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
35.17 |
|
|
|
1:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
33.93 |
|
|
|
1:13.55 |
|
2 |
Adam Feki |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
36.96 |
|
|
|
1:21.27 |
|
3 |
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
43.40 |
|
|
|
1:34.49 |
|
4 |
Tim Weghammar |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
42.41 |
|
|
|
1:35.00 |
|
5 |
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
44.27 |
|
|
|
1:35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
10:35 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
10:47 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
10:47 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
10:59 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
33.56 |
1:12.67 |
1:53.26 |
|
2:34.32 |
|
2 |
Vilmer Jansson |
2000 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
36.43 |
1:18.74 |
2:02.49 |
|
2:45.81 |
|
- |
David Albringer |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
38.77 |
1:22.80 |
2:08.29 |
|
2:53.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
40.92 |
1:27.42 |
2:17.43 |
|
3:07.14 |
|
2 |
Jacob Roslund |
2003 |
Kristinehamns Simsällskap |
|
42.83 |
1:33.13 |
2:26.40 |
|
3:19.36 |
|
- |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lazar Jovancic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
41.91 |
1:31.31 |
2:20.58 |
|
3:07.89 |
|
2 |
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
40.00 |
1:26.91 |
2:17.31 |
|
3:08.64 |
|
3 |
Emil Wåhlén |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
40.97 |
1:31.16 |
2:24.53 |
|
3:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
44.19 |
1:34.53 |
2:23.93 |
|
3:14.53 |
|
2 |
Adam Feki |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
46.93 |
1:40.03 |
2:34.33 |
|
3:29.48 |
|
3 |
Lukas Franz |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
44.43 |
1:38.70 |
2:34.31 |
|
3:29.53 |
|
- |
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Tim Weghammar |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
10:59 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
11:30 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennie Lundgren |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:27.05 |
2:58.35 |
4:40.59 |
|
6:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emelie Höök |
2003 |
Filipstads Simklubb |
|
1:45.05 |
3:29.21 |
5:22.39 |
|
6:53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:34.90 |
3:09.30 |
4:57.91 |
|
6:20.74 |
|
2 |
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:35.48 |
3:16.54 |
4:58.90 |
|
6:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:21.55 |
2:46.93 |
4:27.11 |
|
5:40.30 |
|
2 |
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:27.09 |
2:57.95 |
4:30.45 |
|
5:49.60 |
|
3 |
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:26.70 |
3:00.98 |
4:47.93 |
|
6:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
11:30 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
11:55 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
1:05.47 |
2:17.54 |
3:31.18 |
4:43.36 |
17:39.86 |
|
|
|
|
|
|
5:54.14 |
7:04.73 |
8:15.10 |
9:26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
10:37.07 |
11:48.63 |
13:00.03 |
14:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
15:23.64 |
16:33.82 |
|
|
|
|
2 |
Alexander Hörnquist |
2001 |
Filipstads Simklubb |
|
1:23.49 |
2:56.64 |
4:31.97 |
6:07.82 |
24:21.19 |
|
|
|
|
|
|
7:44.98 |
9:23.08 |
11:02.64 |
12:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
14:21.19 |
16:01.50 |
17:40.95 |
19:21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
21:01.96 |
22:43.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:08.69 |
2:24.53 |
3:41.72 |
4:58.84 |
19:11.75 |
|
|
|
|
|
|
6:15.83 |
7:33.39 |
8:50.87 |
10:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
11:27.96 |
12:46.87 |
14:05.92 |
15:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
16:42.58 |
18:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:23.46 |
2:52.75 |
4:23.33 |
5:53.47 |
22:18.19 |
|
|
|
|
|
|
7:25.84 |
8:56.34 |
10:26.68 |
11:56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
13:24.87 |
14:54.70 |
16:23.62 |
17:52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
19:22.88 |
20:51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
11:55 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
12:07 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Albringer |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:03.43 |
2:12.83 |
3:23.89 |
4:35.30 |
9:17.69 |
|
|
|
|
|
|
5:47.20 |
6:59.25 |
8:09.88 |
|
|
|
2 |
Vilmer Jansson |
2000 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:04.48 |
2:14.10 |
3:25.22 |
4:36.80 |
9:18.61 |
|
|
|
|
|
|
5:48.77 |
7:00.41 |
8:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:18.37 |
2:42.69 |
4:02.87 |
5:24.77 |
10:39.44 |
|
|
|
|
|
|
6:44.77 |
8:04.99 |
9:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
1:15.90 |
2:37.88 |
4:00.52 |
5:24.06 |
10:54.55 |
|
|
|
|
|
|
6:48.28 |
8:11.54 |
9:35.20 |
|
|
|
2 |
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:17.74 |
2:41.78 |
4:05.43 |
5:30.57 |
11:01.19 |
|
|
|
|
|
|
6:56.30 |
8:20.72 |
9:43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
1:11.71 |
2:29.45 |
3:47.30 |
5:05.23 |
10:11.68 |
|
|
|
|
|
|
6:23.82 |
7:41.52 |
8:58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
12:07 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
16:03 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
39.65 |
1:25.08 |
2:13.13 |
|
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pauline Grubb |
2003 |
Grums Simsällskap |
|
41.46 |
1:32.92 |
2:23.70 |
|
3:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nova Johansson |
2004 |
Filipstads Simklubb |
|
39.96 |
1:30.00 |
2:28.85 |
|
3:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.70 |
1:25.81 |
2:14.48 |
|
3:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
16:03 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
16:20 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
28.63 |
1:03.54 |
1:41.31 |
|
2:13.30 |
|
2 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
30.42 |
1:08.73 |
1:49.47 |
|
2:23.11 |
|
3 |
David Albringer |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
28.64 |
1:06.89 |
1:51.53 |
|
2:24.04 |
|
4 |
Uros Jovancic |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.25 |
1:11.58 |
1:54.95 |
|
2:27.52 |
|
5 |
Alexander Hörnquist |
2001 |
Filipstads Simklubb |
|
43.87 |
1:34.89 |
2:29.38 |
|
3:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
30.93 |
1:04.46 |
1:45.83 |
|
2:18.56 |
|
2 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
36.39 |
1:17.37 |
2:02.89 |
|
2:38.09 |
|
3 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.16 |
1:16.17 |
2:02.87 |
|
2:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
30.92 |
1:07.41 |
1:51.73 |
|
2:24.53 |
|
2 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.54 |
1:13.97 |
1:54.86 |
|
2:29.15 |
|
3 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
33.34 |
1:10.36 |
1:56.15 |
|
2:31.35 |
|
4 |
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
34.76 |
1:15.27 |
2:02.51 |
|
2:37.39 |
|
5 |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
39.25 |
1:23.85 |
2:13.86 |
|
2:50.13 |
|
6 |
Jacob Roslund |
2003 |
Kristinehamns Simsällskap |
|
36.67 |
1:21.35 |
2:14.29 |
|
2:54.60 |
|
7 |
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
39.82 |
1:29.36 |
2:19.48 |
|
3:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.13 |
1:19.29 |
2:05.04 |
|
2:41.49 |
|
2 |
Axel Andersson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
33.94 |
1:15.49 |
2:04.36 |
|
2:42.48 |
|
3 |
Lazar Jovancic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
39.85 |
1:24.11 |
2:12.55 |
|
2:51.38 |
|
4 |
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
38.15 |
1:25.62 |
2:14.31 |
|
2:53.43 |
|
5 |
Emil Wåhlén |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
40.67 |
1:25.90 |
2:16.48 |
|
2:53.76 |
|
6 |
Nathaniel Miles |
2004 |
Örebro Simallians |
|
40.14 |
1:28.29 |
2:23.90 |
|
3:08.24 |
|
7 |
Rasmus Falk |
2004 |
Örebro Simallians |
|
45.74 |
1:36.96 |
2:33.55 |
|
3:26.89 |
|
- |
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
33.61 |
1:15.92 |
2:07.47 |
|
2:43.34 |
|
2 |
Adam Feki |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
36.63 |
1:20.61 |
2:13.67 |
|
2:53.68 |
|
3 |
Tim Weghammar |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
40.67 |
1:32.77 |
2:28.25 |
|
3:12.02 |
|
4 |
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
47.21 |
1:41.54 |
2:42.72 |
|
3:28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
16:20 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
16:58 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:10.27 |
2:25.18 |
3:40.81 |
|
4:55.54 |
|
2 |
Ellen Eriksson |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:13.55 |
2:31.45 |
3:49.95 |
|
5:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Stenman |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:10.59 |
2:26.41 |
3:43.74 |
|
4:58.94 |
|
2 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:14.74 |
2:32.88 |
3:50.16 |
|
5:05.66 |
|
3 |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:19.30 |
2:45.90 |
4:13.23 |
|
5:39.64 |
|
4 |
Frida Lundström |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:30.20 |
3:09.89 |
4:51.83 |
|
6:34.85 |
|
5 |
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:30.64 |
3:09.42 |
4:50.79 |
|
6:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:21.02 |
2:51.45 |
4:23.57 |
|
5:54.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Lithner |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
1:09.05 |
2:22.00 |
3:35.34 |
|
4:45.20 |
|
2 |
Elise Tegin |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
1:13.01 |
2:32.70 |
3:53.49 |
|
5:08.59 |
|
3 |
Wilma Pettersson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:17.61 |
2:42.81 |
4:07.56 |
|
5:27.90 |
|
4 |
Elin Eriksson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
1:18.98 |
2:43.84 |
4:09.54 |
|
5:30.15 |
|
5 |
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:16.92 |
2:41.71 |
4:07.24 |
|
5:30.36 |
|
6 |
Sanna Axelsson |
2004 |
Arvika Simsällskap |
|
1:17.03 |
2:41.06 |
4:06.69 |
|
5:33.71 |
|
7 |
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:19.86 |
2:45.52 |
4:11.67 |
|
5:35.17 |
|
8 |
Maja Nyberg |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
1:19.81 |
2:46.42 |
4:13.66 |
|
5:39.14 |
|
9 |
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:20.55 |
2:51.87 |
4:24.48 |
|
5:56.48 |
|
10 |
Ella Hagelvik |
2004 |
Örebro Simallians |
|
1:23.19 |
2:58.38 |
4:36.92 |
|
6:15.34 |
|
11 |
Kajsa Ejdvinsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
4:46.71 |
6:21.00 |
|
|
6:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:12.83 |
2:31.09 |
3:49.90 |
|
5:05.54 |
|
2 |
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:12.85 |
2:31.70 |
3:51.24 |
|
5:11.15 |
|
3 |
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:16.09 |
2:37.51 |
3:59.04 |
|
5:16.37 |
|
4 |
Tilde Halldan |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
1:17.62 |
2:40.55 |
4:01.44 |
|
5:16.87 |
|
5 |
Linnea Larsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:15.43 |
2:38.10 |
4:01.35 |
|
5:24.95 |
|
6 |
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
4:08.66 |
5:34.06 |
|
|
5:34.06 |
|
7 |
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
1:18.82 |
2:46.69 |
4:13.30 |
|
5:34.13 |
|
8 |
Felicia Sobotka |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:21.79 |
2:51.04 |
4:18.97 |
|
5:46.20 |
|
9 |
Amanda Orban |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
4:23.46 |
5:52.49 |
|
|
5:52.49 |
|
10 |
Sally Wetterskog |
2005 |
Filipstads Simklubb |
|
1:29.33 |
3:05.66 |
4:41.29 |
|
6:08.27 |
|
11 |
Tyra Jacobsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:27.98 |
3:03.30 |
4:40.18 |
|
6:14.47 |
|
12 |
Sofie Leander |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
1:30.13 |
3:05.75 |
4:42.02 |
|
6:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
16:58 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
17:17 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
30.44 |
|
|
|
1:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
32.28 |
|
|
|
1:05.80 |
|
2 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
33.35 |
|
|
|
1:08.75 |
|
3 |
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.18 |
|
|
|
1:15.28 |
|
4 |
Amadeus Ahlman |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
39.89 |
|
|
|
1:19.64 |
|
5 |
Liam Fahlin |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
42.12 |
|
|
|
1:26.55 |
|
6 |
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
44.50 |
|
|
|
1:31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
38.40 |
|
|
|
1:18.76 |
|
2 |
Adam Feki |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
39.98 |
|
|
|
1:22.51 |
|
3 |
Lukas Franz |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
39.71 |
|
|
|
1:23.60 |
|
4 |
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
42.20 |
|
|
|
1:25.38 |
|
5 |
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
43.72 |
|
|
|
1:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
17:17 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
17:33 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Kinell |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
37.07 |
1:17.17 |
1:58.21 |
|
2:38.01 |
|
2 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
38.03 |
1:19.16 |
2:01.26 |
|
2:44.33 |
|
3 |
Jennie Lundgren |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
39.69 |
1:23.14 |
2:07.66 |
|
2:52.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
39.68 |
1:22.29 |
2:05.49 |
|
2:49.35 |
|
2 |
Agnes Rydh-Dufva |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
40.85 |
1:24.88 |
2:10.33 |
|
2:54.13 |
|
3 |
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
|
42.53 |
1:28.20 |
2:14.10 |
|
2:56.33 |
|
- |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
43.84 |
1:30.18 |
2:15.27 |
|
2:58.48 |
|
2 |
Pauline Grubb |
2003 |
Grums Simsällskap |
|
39.81 |
1:26.50 |
2:14.48 |
|
2:59.08 |
|
3 |
Emelie Höök |
2003 |
Filipstads Simklubb |
|
43.47 |
1:31.69 |
2:22.43 |
|
3:09.38 |
|
4 |
Lydia Brättorp |
2003 |
Örebro Simallians |
|
52.00 |
1:47.89 |
2:46.94 |
|
3:43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Lithner |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
36.06 |
1:15.38 |
1:55.42 |
|
2:33.65 |
|
2 |
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
37.95 |
1:22.12 |
2:05.84 |
|
2:49.22 |
|
3 |
Wilma Pettersson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
40.42 |
1:23.62 |
2:08.48 |
|
2:50.53 |
|
4 |
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
40.66 |
1:24.97 |
2:11.42 |
|
2:56.07 |
|
5 |
Elise Tegin |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
41.69 |
1:27.57 |
2:12.90 |
|
2:56.48 |
|
6 |
Smilla Löthgren |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
41.90 |
1:28.09 |
2:14.85 |
|
2:58.80 |
|
7 |
Nova Johansson |
2004 |
Filipstads Simklubb |
|
42.23 |
1:29.57 |
2:17.37 |
|
3:01.94 |
|
8 |
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
43.19 |
1:30.18 |
2:18.69 |
|
3:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
37.42 |
1:18.55 |
1:59.42 |
|
2:39.47 |
|
2 |
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
40.14 |
1:24.90 |
2:10.62 |
|
2:53.07 |
|
3 |
Sofie Leander |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
46.89 |
1:37.37 |
2:27.41 |
|
3:15.52 |
|
- |
Runa Eriksson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
17:33 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
17:42 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
27.34 |
|
|
|
56.73 |
|
2 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
30.25 |
|
|
|
1:03.37 |
|
- |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
17:42 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
09:17 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Uros Jovancic |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
28.97 |
1:00.98 |
1:33.85 |
|
2:06.51 |
|
2 |
Daniel Lithner |
2001 |
Säffle Simsällskap |
|
29.60 |
1:01.77 |
1:35.63 |
|
2:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
29.12 |
1:00.93 |
1:33.39 |
|
2:04.64 |
|
2 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
30.92 |
1:06.05 |
1:43.18 |
|
2:20.08 |
|
3 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
32.19 |
1:08.18 |
1:45.66 |
|
2:21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
29.51 |
1:01.61 |
1:34.93 |
|
2:05.87 |
|
2 |
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.92 |
1:09.69 |
1:47.31 |
|
2:23.02 |
|
3 |
Amadeus Ahlman |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
37.91 |
1:19.05 |
1:59.25 |
|
2:37.07 |
|
4 |
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
36.68 |
1:17.13 |
1:59.48 |
|
2:46.90 |
|
5 |
Liam Fahlin |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
36.24 |
1:19.07 |
2:03.04 |
|
2:47.33 |
|
- |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Wåhlén |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
32.85 |
1:10.47 |
1:51.03 |
|
2:27.41 |
|
2 |
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
34.68 |
1:12.82 |
1:51.84 |
|
2:30.00 |
|
3 |
Lazar Jovancic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.76 |
1:14.92 |
1:55.51 |
|
2:33.82 |
|
4 |
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
34.48 |
1:15.25 |
1:58.09 |
|
2:40.39 |
|
5 |
Nathaniel Miles |
2004 |
Örebro Simallians |
|
36.97 |
1:21.11 |
2:08.24 |
|
2:50.99 |
|
6 |
Rasmus Falk |
2004 |
Örebro Simallians |
|
39.09 |
1:26.18 |
2:18.58 |
|
3:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
31.36 |
1:06.91 |
1:44.45 |
|
2:20.47 |
|
2 |
Adam Feki |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
34.19 |
1:12.52 |
1:52.19 |
|
2:31.66 |
|
3 |
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.14 |
1:19.96 |
2:01.55 |
|
2:41.93 |
|
4 |
Lukas Franz |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
35.25 |
1:16.46 |
2:00.64 |
|
2:43.58 |
|
5 |
Tim Weghammar |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
36.87 |
1:20.17 |
2:05.20 |
|
2:50.38 |
|
6 |
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
38.20 |
1:23.36 |
2:07.30 |
|
2:51.07 |
|
7 |
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
39.80 |
1:27.84 |
2:19.16 |
|
3:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
09:17 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
09:25 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Stenman |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
32.67 |
|
|
|
1:11.28 |
|
2 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
37.02 |
|
|
|
1:21.91 |
|
3 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
40.16 |
|
|
|
1:27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
09:25 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
09:36 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
38.59 |
|
|
|
1:22.27 |
|
2 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.65 |
|
|
|
1:23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
09:36 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
09:52 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Eriksson |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
40.57 |
1:26.03 |
2:12.46 |
|
2:59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pauline Grubb |
2003 |
Grums Simsällskap |
|
44.08 |
1:34.03 |
2:24.36 |
|
3:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Eriksson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
42.09 |
1:29.33 |
2:18.54 |
|
3:08.18 |
|
2 |
Maja Nyberg |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
43.99 |
1:34.63 |
2:26.82 |
|
3:19.62 |
|
3 |
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
46.36 |
1:37.83 |
2:31.51 |
|
3:24.40 |
|
4 |
Kajsa Ejdvinsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
48.47 |
1:44.90 |
2:41.92 |
|
3:33.56 |
|
- |
Linnea Eriksson |
2004 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Sanna Axelsson |
2004 |
Arvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
39.10 |
1:23.21 |
2:09.08 |
|
2:54.42 |
|
2 |
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
39.03 |
1:23.38 |
2:09.65 |
|
2:55.87 |
|
3 |
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
42.98 |
1:31.63 |
2:20.93 |
|
3:07.14 |
|
4 |
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
42.73 |
1:30.98 |
2:20.40 |
|
3:09.23 |
|
5 |
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
41.80 |
1:31.24 |
2:23.17 |
|
3:15.84 |
|
6 |
Tyra Jacobsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
47.70 |
1:42.83 |
2:39.39 |
|
3:32.91 |
|
7 |
Tilde Halldan |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
48.38 |
1:42.57 |
2:38.55 |
|
3:33.56 |
|
8 |
Sofie Leander |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
55.83 |
2:00.95 |
3:05.06 |
|
4:08.44 |
|
- |
Amanda Orban |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Ellen Lindner |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Runa Eriksson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
09:52 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
10:16 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
1:05.17 |
2:21.70 |
3:41.92 |
|
4:47.66 |
|
- |
David Albringer |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
1:11.91 |
2:31.18 |
4:06.48 |
|
5:20.57 |
|
2 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:17.17 |
2:42.61 |
4:11.83 |
|
5:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
1:18.75 |
2:50.73 |
4:37.32 |
|
5:53.53 |
|
- |
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
10:16 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
10:42 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:23.05 |
2:54.52 |
4:29.28 |
6:06.39 |
23:48.71 |
|
|
|
|
|
|
7:43.09 |
9:20.85 |
10:58.58 |
12:35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
14:13.16 |
15:50.26 |
17:27.88 |
19:04.07 |
|
|
|
|
|
|
|
20:41.31 |
22:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:16.66 |
2:37.01 |
3:56.68 |
5:18.95 |
20:26.17 |
|
|
|
|
|
|
6:40.15 |
8:03.47 |
9:25.85 |
10:49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
12:11.84 |
13:34.38 |
14:57.62 |
16:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
17:44.72 |
19:08.00 |
|
|
|
|
2 |
Sofie Leander |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
1:33.07 |
3:13.98 |
4:58.15 |
6:43.22 |
25:38.33 |
|
|
|
|
|
|
8:29.93 |
10:16.33 |
12:03.72 |
13:50.61 |
|
|
|
|
|
|
|
15:36.30 |
17:22.61 |
19:05.90 |
20:46.68 |
|
|
|
|
|
|
|
22:26.85 |
24:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
10:42 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
11:08 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:12.08 |
2:29.10 |
3:48.21 |
5:08.24 |
10:25.19 |
|
|
|
|
|
|
6:28.01 |
7:48.58 |
9:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:15.34 |
2:37.13 |
4:00.13 |
5:24.48 |
10:52.71 |
|
|
|
|
|
|
6:48.40 |
8:10.61 |
9:33.15 |
|
|
|
2 |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:26.02 |
2:59.84 |
4:32.69 |
6:05.18 |
11:55.48 |
|
|
|
|
|
|
7:36.78 |
9:07.12 |
10:34.96 |
|
|
|
3 |
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:32.76 |
3:16.96 |
5:04.46 |
6:54.54 |
14:05.71 |
|
|
|
|
|
|
8:42.28 |
10:31.64 |
12:22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Lithner |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
1:10.76 |
2:25.58 |
3:40.25 |
4:56.20 |
9:56.20 |
|
|
|
|
|
|
6:12.14 |
7:27.86 |
8:44.05 |
|
|
|
2 |
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:17.25 |
2:42.87 |
4:09.35 |
5:36.34 |
11:18.61 |
|
|
|
|
|
|
7:02.91 |
8:29.64 |
9:55.07 |
|
|
|
3 |
Elin Eriksson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
1:19.10 |
2:44.68 |
4:11.92 |
5:40.59 |
11:29.71 |
|
|
|
|
|
|
7:09.24 |
8:38.35 |
10:06.37 |
|
|
|
4 |
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:24.33 |
2:55.49 |
4:26.30 |
5:53.94 |
11:41.99 |
|
|
|
|
|
|
7:19.52 |
8:48.32 |
10:17.60 |
|
|
|
5 |
Smilla Löthgren |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
1:25.74 |
3:03.47 |
4:42.56 |
6:22.10 |
12:46.16 |
|
|
|
|
|
|
8:00.60 |
9:38.32 |
11:14.69 |
|
|
|
6 |
Ella Hagelvik |
2004 |
Örebro Simallians |
|
1:27.19 |
3:04.19 |
4:43.66 |
6:24.03 |
13:06.41 |
|
|
|
|
|
|
8:05.87 |
9:48.80 |
11:32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:14.81 |
2:37.99 |
4:00.72 |
5:24.11 |
10:53.27 |
|
|
|
|
|
|
6:47.48 |
8:10.66 |
9:34.12 |
|
|
|
2 |
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:17.06 |
2:41.76 |
4:07.14 |
5:31.94 |
11:07.86 |
|
|
|
|
|
|
6:57.73 |
8:22.73 |
9:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
11:08 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
14:04 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Nylén |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
30.89 |
1:07.82 |
1:47.10 |
|
2:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Linus Lindkvist |
2003 |
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Andersson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
36.49 |
1:20.69 |
2:09.55 |
|
3:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
34.33 |
1:15.83 |
2:01.97 |
|
2:47.53 |
|
2 |
Adam Feki |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
39.89 |
1:28.27 |
2:19.52 |
|
3:12.33 |
|
- |
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
14:04 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
14:27 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
34.78 |
1:16.12 |
2:01.21 |
|
2:39.67 |
|
2 |
Ellen Eriksson |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
37.53 |
1:18.16 |
2:03.78 |
|
2:41.30 |
|
3 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
35.27 |
1:20.57 |
2:08.07 |
|
2:45.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
39.47 |
1:23.09 |
2:12.52 |
|
2:50.78 |
|
2 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
40.03 |
1:26.47 |
2:16.25 |
|
2:53.88 |
|
- |
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Josefine Stenman |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.00 |
1:23.55 |
2:13.74 |
|
2:53.77 |
|
2 |
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
39.58 |
1:23.57 |
2:15.09 |
|
2:54.03 |
|
3 |
Elin Eriksson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
37.42 |
1:25.61 |
2:15.84 |
|
2:55.72 |
|
4 |
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
39.62 |
1:26.70 |
2:17.83 |
|
2:57.30 |
|
5 |
Sanna Axelsson |
2004 |
Arvika Simsällskap |
|
42.47 |
1:30.08 |
2:19.75 |
|
2:59.66 |
|
6 |
Maja Nyberg |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
37.47 |
1:24.50 |
2:18.59 |
|
3:00.13 |
|
7 |
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
40.82 |
1:28.57 |
2:21.43 |
|
3:04.17 |
|
8 |
Ella Hagelvik |
2004 |
Örebro Simallians |
|
43.26 |
1:33.10 |
2:30.66 |
|
3:13.25 |
|
9 |
Tess Fransson |
2004 |
Örebro Simallians |
|
46.98 |
1:40.53 |
2:39.78 |
|
3:28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.62 |
1:18.41 |
2:03.77 |
|
2:40.17 |
|
2 |
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.05 |
1:17.47 |
2:07.18 |
|
2:44.01 |
|
3 |
Linnea Larsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
38.71 |
1:25.43 |
2:15.46 |
|
2:50.30 |
|
4 |
Tilde Halldan |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
39.93 |
1:23.49 |
2:15.36 |
|
2:51.87 |
|
5 |
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
38.35 |
1:23.14 |
2:13.41 |
|
2:52.48 |
|
6 |
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
39.73 |
1:27.72 |
2:15.37 |
|
2:53.37 |
|
7 |
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.11 |
1:25.45 |
2:15.38 |
|
2:53.56 |
|
8 |
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.47 |
1:25.67 |
2:20.23 |
|
2:58.50 |
|
9 |
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
39.30 |
1:29.06 |
2:20.27 |
|
3:00.37 |
|
10 |
Felicia Sobotka |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
39.01 |
1:27.69 |
2:21.51 |
|
3:03.54 |
|
11 |
Runa Eriksson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
45.20 |
1:37.83 |
2:37.79 |
|
3:22.90 |
|
12 |
Linneá Therus |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
44.42 |
1:38.88 |
2:37.86 |
|
3:23.58 |
|
13 |
Ellen Lindner |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
46.24 |
1:38.96 |
2:39.47 |
|
3:23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
14:27 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
14:42 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
1:02.62 |
2:10.10 |
3:18.00 |
|
4:25.25 |
|
2 |
Uros Jovancic |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:03.03 |
2:12.32 |
3:22.16 |
|
4:31.51 |
|
3 |
Daniel Lithner |
2001 |
Säffle Simsällskap |
|
1:03.85 |
2:14.93 |
3:27.64 |
|
4:40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:07.37 |
2:20.76 |
3:34.27 |
|
4:48.29 |
|
2 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:13.45 |
2:32.78 |
3:51.46 |
|
5:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:07.14 |
2:19.68 |
3:31.33 |
|
4:40.25 |
|
2 |
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:12.28 |
2:28.03 |
3:44.42 |
|
4:58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:09.45 |
2:24.89 |
3:41.93 |
|
4:58.65 |
|
2 |
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:13.08 |
2:33.24 |
3:54.00 |
|
5:11.78 |
|
3 |
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
1:14.70 |
2:35.17 |
3:56.03 |
|
5:14.02 |
|
4 |
Lazar Jovancic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:18.74 |
2:41.79 |
4:05.05 |
|
5:25.05 |
|
5 |
Axel Andersson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
1:15.17 |
2:38.35 |
4:03.37 |
|
5:25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
1:09.95 |
2:24.45 |
3:38.34 |
|
4:51.94 |
|
2 |
Tim Weghammar |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
1:23.38 |
2:56.63 |
4:32.81 |
|
6:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
14:42 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
15:04 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
38.27 |
|
|
|
1:19.65 |
|
2 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
39.95 |
|
|
|
1:21.73 |
|
3 |
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
|
41.55 |
|
|
|
1:22.85 |
|
4 |
Josefine Stenman |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
40.99 |
|
|
|
1:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
15:04 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
15:14 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Albringer |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
34.61 |
1:12.46 |
1:51.78 |
|
2:31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
32.04 |
1:06.24 |
1:40.90 |
|
2:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
32.65 |
1:07.91 |
1:43.86 |
|
2:18.18 |
|
2 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
34.34 |
1:11.69 |
1:50.61 |
|
2:28.76 |
|
3 |
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
39.83 |
1:22.49 |
2:05.74 |
|
2:48.77 |
|
4 |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
41.27 |
1:25.14 |
2:07.85 |
|
2:48.82 |
|
5 |
Amadeus Ahlman |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
41.74 |
1:28.22 |
2:10.96 |
|
2:54.64 |
|
- |
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Linus Lindkvist |
2003 |
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
41.21 |
1:25.04 |
2:08.98 |
|
2:50.85 |
|
2 |
Axel Andersson |
2004 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
42.24 |
1:28.36 |
2:16.18 |
|
3:00.69 |
|
3 |
Nathaniel Miles |
2004 |
Örebro Simallians |
|
42.30 |
1:29.26 |
2:18.77 |
|
3:04.83 |
|
- |
Rasmus Falk |
2004 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
43.81 |
1:31.13 |
2:17.79 |
|
3:04.56 |
|
- |
Adam Feki |
2005 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
15:14 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2017-2018 Kristinehamn |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristinehamn |
|
Utskriftstid |
15:29 |
|
|
Arrangör |
Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Stenman |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
32.35 |
|
|
|
1:08.31 |
|
2 |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
33.15 |
|
|
|
1:09.21 |
|
3 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
35.00 |
|
|
|
1:11.95 |
|
4 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
34.30 |
|
|
|
1:12.03 |
|
- |
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
15:29 |
|