Results for Vårsimiaden 2018, Södertälje
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:36 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 1, 4X100m Medley Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Neptun Mix 12-13 Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 4:39.78 | ||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 33.65 | 1:09.76 | 1:09.76 | ||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 33.50 | 1:13.43 | 2:23.19 | ||||||
Ingrid Lund | 2006 | 32.54 | 1:11.96 | 3:35.15 | ||||||
Iris Martinsson | 2005 | 30.97 | 1:04.63 | 4:39.78 | ||||||
2 | Södertörn Mix [2005] | 2005 | Södertörns Simsällskap | 4:51.88 | ||||||
Kevin Hellman | 2005 | 35.33 | 1:12.46 | 1:12.46 | ||||||
Henry Plavans | 2005 | 36.11 | 1:18.07 | 2:30.53 | ||||||
Olivia Bäckström | 2005 | 34.61 | 1:13.11 | 3:43.64 | ||||||
Maria Flink | 2005 | 31.92 | 1:08.24 | 4:51.88 | ||||||
3 | SK Neptun Mix 12-13 Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 4:52.82 | ||||||
Nike Johnston | 2005 | 35.71 | 1:14.39 | 1:14.39 | ||||||
Ferdinand Bang | 2005 | 37.60 | 1:19.99 | 2:34.38 | ||||||
Jonatan Eriksson | 2006 | 32.81 | 1:11.57 | 3:45.95 | ||||||
Molly Rantil | 2005 | 31.44 | 1:06.87 | 4:52.82 | ||||||
4 | SK Neptun Mix 12-13 Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 5:02.49 | ||||||
Sara Lofter | 2006 | 35.21 | 1:13.92 | 1:13.92 | ||||||
Elisa Sundberg | 2005 | 38.41 | 1:22.79 | 2:36.71 | ||||||
Uno Härmark | 2005 | 33.98 | 1:16.15 | 3:52.86 | ||||||
Hampus Bengtsson | 2005 | 32.81 | 1:09.63 | 5:02.49 | ||||||
5 | Södertälje Mix [2005] 1 | 2005 | Södertälje Simsällskap | 5:09.98 | ||||||
Sofia Tossavainen | 2005 | 33.84 | 1:11.09 | 1:11.09 | ||||||
Jennifer Mardo | 2005 | 39.20 | 1:24.62 | 2:35.71 | ||||||
Valentino Vrbanus | 2006 | 33.59 | 1:19.54 | 3:55.25 | ||||||
Arvid Engqvist | 2005 | 33.19 | 1:14.73 | 5:09.98 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:36 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 2, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.82 | 1:09.46 | |||||
2 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 36.45 | 1:15.86 | |||||
3 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 37.64 | 1:15.92 | |||||
4 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 38.16 | 1:18.38 | |||||
5 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 38.49 | 1:19.82 | |||||
6 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 39.71 | 1:20.51 | |||||
7 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 39.13 | 1:21.22 | |||||
8 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 40.16 | 1:22.90 | |||||
9 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 40.29 | 1:23.06 | |||||
10 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 38.69 | 1:23.12 | |||||
11 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 40.37 | 1:23.62 | |||||
12 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 40.48 | 1:23.85 | |||||
13 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.72 | 1:24.57 | |||||
14 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 41.00 | 1:24.70 | |||||
15 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.05 | 1:24.90 | |||||
16 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 41.16 | 1:25.48 | |||||
17 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 41.29 | 1:25.63 | |||||
18 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 41.91 | 1:26.15 | |||||
19 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 41.98 | 1:28.25 | |||||
20 | Hannah Klamkin | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 44.43 | 1:31.42 | |||||
21 | Nerejda Zakeri | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 44.75 | 1:32.91 | |||||
22 | Sara Andersson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 45.50 | 1:34.95 | |||||
23 | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 49.17 | 1:41.23 | |||||
24 | Meja Lundin | 2005 | Wisby Simsällskap | 53.15 | 1:50.92 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:46 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:56 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 32.89 | 1:09.04 | |||||
2 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.96 | 1:09.27 | |||||
3 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 34.29 | 1:09.37 | |||||
4 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.81 | 1:10.50 | |||||
5 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.58 | 1:11.43 | |||||
6 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 36.80 | 1:15.35 | |||||
7 | Danér Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.25 | 1:16.92 | |||||
8 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 37.80 | 1:17.01 | |||||
9 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 37.62 | 1:18.61 | |||||
10 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 38.01 | 1:20.22 | |||||
11 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 39.86 | 1:21.43 | |||||
12 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 39.54 | 1:21.89 | |||||
13 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 40.81 | 1:24.12 | |||||
14 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 41.65 | 1:26.87 | |||||
15 | Linus Nordström | 2005 | Wisby Simsällskap | 43.48 | 1:28.31 | |||||
16 | Mellker Backman Magnusson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 44.62 | 1:31.17 | |||||
17 | Eddie Sjöberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 44.64 | 1:31.72 | |||||
18 | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 48.25 | 1:39.85 | |||||
19 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 49.02 | 1:41.69 | |||||
20 | Johan Hamlin | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.33 | 1:43.95 | |||||
- | Tim Rogersson | 2005 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Alfred Sippmanne | 2005 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joel Åman | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:56 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 33.74 | 1:11.06 | 1:48.80 | 2:24.59 | |||
2 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 34.15 | 1:12.96 | 1:53.93 | 2:34.37 | |||
3 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 34.17 | 1:13.50 | 1:54.91 | 2:34.68 | |||
4 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 35.45 | 1:16.51 | 1:58.45 | 2:36.75 | |||
5 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 34.70 | 1:15.32 | 1:58.33 | 2:38.52 | |||
6 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 36.94 | 1:18.07 | 1:59.51 | 2:38.80 | |||
7 | Emma Persson | 2006 | Wisby Simsällskap | 35.94 | 1:16.16 | 1:58.92 | 2:39.04 | |||
8 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 36.08 | 1:16.42 | 1:59.12 | 2:39.66 | |||
9 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 35.95 | 1:17.75 | 2:00.94 | 2:40.98 | |||
10 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 35.84 | 1:18.15 | 2:01.73 | 2:42.04 | |||
11 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 36.27 | 1:19.38 | 2:03.36 | 2:44.34 | |||
12 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 34.45 | 1:17.23 | 2:05.62 | 2:49.59 | |||
13 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 38.65 | 1:22.39 | 2:06.81 | 2:50.10 | |||
14 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 37.79 | 1:22.42 | 2:08.92 | 2:51.57 | |||
15 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 37.32 | 1:21.07 | 2:08.27 | 2:53.06 | |||
16 | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | 38.15 | 1:23.94 | 2:10.99 | 2:55.67 | |||
17 | Ella Adman | 2006 | Wisby Simsällskap | 39.47 | 1:25.39 | 2:11.80 | 2:55.89 | |||
18 | Beatrice Olsson | 2006 | Wisby Simsällskap | 38.83 | 1:26.06 | 2:14.35 | 3:00.79 | |||
19 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 38.32 | 1:25.57 | 2:16.20 | 3:02.90 | |||
20 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 41.83 | 1:29.49 | 2:18.79 | 3:03.18 | |||
21 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 39.83 | 1:26.41 | 2:17.33 | 3:05.25 | |||
22 | Emilia Sundström | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 42.49 | 1:31.14 | 2:22.61 | 3:08.52 | |||
23 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 43.73 | 1:34.20 | 2:25.26 | 3:09.90 | |||
24 | Sofie Helgstrand | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 44.66 | 1:34.96 | 2:25.31 | 3:12.34 | |||
25 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 43.51 | 1:33.96 | 2:25.10 | 3:15.23 | |||
26 | Elin Palmqvist | 2006 | Wisby Simsällskap | 43.46 | 1:33.58 | 2:27.11 | 3:16.48 | |||
27 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 44.93 | 1:38.16 | 2:31.50 | 3:22.62 | |||
28 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 44.64 | 1:38.31 | 2:36.52 | 3:33.68 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 5, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 30.43 | 1:05.96 | 1:44.04 | 2:19.20 | |||
2 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 34.30 | 1:12.61 | 1:52.01 | 2:30.87 | |||
3 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 33.51 | 1:12.77 | 1:54.25 | 2:32.71 | |||
4 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 32.62 | 1:11.36 | 1:52.36 | 2:34.08 | |||
5 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 34.05 | 1:14.34 | 1:56.90 | 2:37.81 | |||
6 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 34.00 | 1:14.67 | 1:57.53 | 2:38.45 | |||
7 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 36.58 | 1:17.43 | 1:58.77 | 2:39.24 | |||
8 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 35.26 | 1:17.26 | 2:00.28 | 2:39.34 | |||
9 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 36.08 | 1:17.06 | 2:00.34 | 2:40.33 | |||
10 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 36.01 | 1:17.79 | 2:01.39 | 2:43.17 | |||
11 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 36.00 | 1:18.71 | 2:03.15 | 2:45.88 | |||
12 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.45 | 1:21.22 | 2:06.01 | 2:48.22 | |||
13 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 35.48 | 1:18.23 | 2:03.75 | 2:48.33 | |||
14 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 38.00 | 1:22.73 | 2:09.66 | 2:52.29 | |||
15 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 37.56 | 1:22.69 | 2:09.47 | 2:52.86 | |||
16 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.78 | 1:24.40 | 2:12.36 | 3:00.28 | |||
17 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 40.24 | 1:26.82 | 2:16.30 | 3:02.14 | |||
18 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 39.64 | 1:27.70 | 2:18.72 | 3:07.07 | |||
19 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 40.57 | 1:30.54 | 2:22.80 | 3:10.68 | |||
20 | Benjamin Danielsson | 2006 | Wisby Simsällskap | 40.75 | 1:30.04 | 2:23.10 | 3:13.13 | |||
21 | Otto Lindgren | 2006 | Södertälje Simsällskap | 43.84 | 1:35.86 | 2:29.71 | 3:20.53 | |||
22 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 43.44 | 1:37.79 | 2:33.36 | 3:27.36 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 31.05 | 1:08.28 | 1:49.17 | 2:23.84 | |||
2 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 31.65 | 1:10.89 | 1:59.85 | 2:37.02 | |||
3 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 35.04 | 1:16.26 | 2:03.84 | 2:40.96 | |||
4 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 36.36 | 1:18.15 | 2:07.99 | 2:44.83 | |||
5 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 36.82 | 1:18.92 | 2:08.02 | 2:46.34 | |||
6 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 37.65 | 1:22.44 | 2:09.25 | 2:47.48 | |||
7 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 35.75 | 1:20.53 | 2:09.50 | 2:47.92 | |||
8 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 36.86 | 1:23.39 | 2:09.60 | 2:50.06 | |||
9 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 38.62 | 1:23.87 | 2:14.53 | 2:50.68 | |||
10 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 37.50 | 1:23.18 | 2:15.59 | 2:55.93 | |||
11 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 36.91 | 1:24.28 | 2:17.83 | 2:58.50 | |||
12 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 39.45 | 1:27.22 | 2:23.74 | 3:01.12 | |||
13 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 36.07 | 1:26.14 | 2:21.14 | 3:01.70 | |||
14 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 37.04 | 1:24.56 | 2:20.51 | 3:02.74 | |||
15 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 45.64 | 1:33.87 | 2:28.76 | 3:12.69 | |||
16 | Hanne-Lore Somers | 2005 | Södertörns Simsällskap | 38.98 | 1:29.18 | 2:28.10 | 3:12.74 | |||
17 | Sara Andersson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 43.14 | 1:35.37 | 2:33.59 | 3:18.09 | |||
18 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 46.06 | 1:34.53 | 2:32.00 | 3:18.60 | |||
19 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 44.09 | 1:33.73 | 2:36.73 | 3:19.71 | |||
20 | Meja Lundin | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:01.23 | 2:05.38 | 3:15.34 | 4:08.92 | |||
- | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 32.29 | 1:10.08 | 1:52.46 | 2:27.51 | |||
2 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 32.14 | 1:12.70 | 1:55.17 | 2:30.34 | |||
3 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.70 | 1:12.59 | 1:57.66 | 2:31.36 | |||
4 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 32.28 | 1:12.98 | 1:59.76 | 2:34.57 | |||
5 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 34.88 | 1:15.93 | 2:00.84 | 2:37.63 | |||
6 | Danér Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.84 | 1:15.74 | 2:03.30 | 2:42.70 | |||
7 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 36.45 | 1:20.49 | 2:06.08 | 2:45.17 | |||
8 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 36.29 | 1:20.22 | 2:08.55 | 2:45.33 | |||
9 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 40.69 | 1:27.84 | 2:20.77 | 3:01.08 | |||
10 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 40.08 | 1:23.29 | 2:24.58 | 3:01.52 | |||
11 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 40.82 | 1:29.01 | 2:24.83 | 3:07.24 | |||
12 | Alfred Sippmanne | 2005 | Wisby Simsällskap | 46.92 | 1:33.47 | 2:28.51 | 3:09.89 | |||
13 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 43.81 | 1:32.84 | 2:29.85 | 3:09.96 | |||
14 | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 53.79 | 1:48.05 | 2:39.53 | 3:26.62 | |||
15 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 47.00 | 1:41.11 | 2:43.19 | 3:33.44 | |||
- | Tim Rogersson | 2005 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Mellker Backman Magnusson | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 8, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 40.40 | 1:24.90 | |||||
2 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 40.58 | 1:25.67 | |||||
3 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.29 | 1:28.21 | |||||
4 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 41.78 | 1:29.61 | |||||
5 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.41 | 1:33.42 | |||||
6 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 44.66 | 1:33.49 | |||||
7 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.66 | 1:34.64 | |||||
8 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 44.63 | 1:34.82 | |||||
9 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 44.14 | 1:34.94 | |||||
10 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 45.41 | 1:35.88 | |||||
11 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 44.78 | 1:35.93 | |||||
12 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 44.87 | 1:36.18 | |||||
13 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 46.83 | 1:38.19 | |||||
14 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 45.78 | 1:38.66 | |||||
15 | Emma Persson | 2006 | Wisby Simsällskap | 47.71 | 1:41.18 | |||||
16 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 48.70 | 1:42.71 | |||||
17 | Sofia Paulino | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 49.02 | 1:44.60 | |||||
18 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 50.71 | 1:45.57 | |||||
19 | Beatrice Olsson | 2006 | Wisby Simsällskap | 50.95 | 1:46.84 | |||||
20 | Sofie Helgstrand | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 51.36 | 1:47.76 | |||||
21 | Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | Södertörns Simsällskap | 50.29 | 1:47.83 | |||||
22 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 50.54 | 1:48.88 | |||||
23 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 51.21 | 1:48.91 | |||||
24 | Ella Adman | 2006 | Wisby Simsällskap | 51.85 | 1:49.09 | |||||
25 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 49.75 | 1:49.13 | |||||
26 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 52.17 | 1:50.68 | |||||
27 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 53.27 | 1:53.61 | |||||
28 | Beatrice Watz | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 54.64 | 1:55.04 | |||||
29 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 55.04 | 1:55.58 | |||||
30 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 55.82 | 1:57.81 | |||||
31 | Elin Palmqvist | 2006 | Wisby Simsällskap | 56.61 | 1:59.78 | |||||
32 | Lilly Jacobsson | 2006 | Wisby Simsällskap | 57.32 | 2:02.63 | |||||
- | Alice Spik | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Clara Magnebrant | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Norna Edenvik | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 9, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 37.51 | 1:20.73 | |||||
2 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 37.79 | 1:22.47 | |||||
3 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 40.41 | 1:24.70 | |||||
4 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 38.63 | 1:25.29 | |||||
5 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.25 | 1:32.31 | |||||
6 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 43.83 | 1:32.46 | |||||
7 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.86 | 1:33.84 | |||||
8 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.52 | 1:33.85 | |||||
9 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 47.22 | 1:38.11 | |||||
10 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 46.84 | 1:38.49 | |||||
11 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 46.16 | 1:38.79 | |||||
12 | Björn Essen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 47.00 | 1:39.01 | |||||
13 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 46.31 | 1:39.34 | |||||
14 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 47.42 | 1:39.59 | |||||
15 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 49.90 | 1:46.10 | |||||
16 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 53.68 | 1:50.42 | |||||
17 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 52.37 | 1:51.30 | |||||
18 | Benjamin Danielsson | 2006 | Wisby Simsällskap | 53.25 | 1:52.82 | |||||
19 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 55.97 | 1:58.25 | |||||
- | Alexander Kahlin | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Cherokee Bäckstrand | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Christopher Brown | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Otto Lindgren | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 10, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun F 12-13 Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:16.85 | ||||||
Nike Johnston | 2005 | 35.81 | 35.81 | |||||||
Elisa Sundberg | 2005 | 38.63 | 1:14.44 | |||||||
Ingrid Lund | 2006 | 32.68 | 1:47.12 | |||||||
Iris Martinsson | 2005 | 29.73 | 2:16.85 | |||||||
2 | SK Neptun F 12-13 Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:20.80 | ||||||
Sara Lofter | 2006 | 35.17 | 35.17 | |||||||
Engla Blanco | 2006 | 40.34 | 1:15.51 | |||||||
Lovisa Ramsten | 2005 | 34.55 | 1:50.06 | |||||||
Molly Rantil | 2005 | 30.74 | 2:20.80 | |||||||
3 | SK Neptun F 12-13 Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:21.62 | ||||||
Alice Stenbeck | 2006 | 36.61 | 36.61 | |||||||
Maja Wallberg | 2005 | 39.96 | 1:16.57 | |||||||
Emilia Lind | 2006 | 33.53 | 1:50.10 | |||||||
Melanie Blix Grimaldi | 2005 | 31.52 | 2:21.62 | |||||||
4 | Södertörn Damer [2005] 1 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:24.28 | ||||||
Tara Srikkanth | 2005 | 39.21 | 39.21 | |||||||
Julia Ottosson | 2006 | 43.18 | 1:22.39 | |||||||
Olivia Bäckström | 2005 | 30.29 | 1:52.68 | |||||||
Maria Flink | 2005 | 31.60 | 2:24.28 | |||||||
5 | Södertälje Damer [2005] | 2005 | Södertälje Simsällskap | 2:24.82 | ||||||
Sofia Tossavainen | 2005 | 33.94 | 33.94 | |||||||
Jennifer Mardo | 2005 | 38.85 | 1:12.79 | |||||||
Clara Teljstedt | 2006 | 39.47 | 1:52.26 | |||||||
Marit Seeliger | 2005 | 32.56 | 2:24.82 | |||||||
6 | Spif | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 2:26.15 | ||||||
Anna Dimitriou | 2006 | 36.01 | 36.01 | |||||||
Nellie Thofelt | 2006 | 41.38 | 1:17.39 | |||||||
Linn Solehav | 2005 | 35.14 | 1:52.53 | |||||||
Nerejda Zakeri | 2005 | 33.62 | 2:26.15 | |||||||
7 | Wisby SS Damer Lag 1 | 2005 | Wisby Simsällskap | 2:31.93 | ||||||
Emma Persson | 2006 | 40.30 | 40.30 | |||||||
Mia Samuelsson | 2005 | 41.84 | 1:22.14 | |||||||
Ella Ekepil | 2005 | 33.92 | 1:56.06 | |||||||
Beatrice Olsson | 2006 | 35.87 | 2:31.93 | |||||||
8 | Älvsjö Tjejer 05 Och 06 | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 2:35.50 | ||||||
Emma Söderberg | 2005 | 39.67 | 39.67 | |||||||
Olivia Lyrberg | 2005 | 44.04 | 1:23.71 | |||||||
Elin Björklund | 2005 | 35.78 | 1:59.49 | |||||||
Sofie Helgstrand | 2006 | 36.01 | 2:35.50 | |||||||
9 | Södertörn Damer [2005] 2 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:41.05 | ||||||
Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | 43.52 | 43.52 | |||||||
Ellinor Eldh | 2006 | 44.18 | 1:27.70 | |||||||
Ella Gunnarsson | 2006 | 38.85 | 2:06.55 | |||||||
Hanne-Lore Somers | 2005 | 34.50 | 2:41.05 | |||||||
10 | SK Neptun F 12-13 Lag 4 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:41.66 | ||||||
Jessica Kuhlin | 2006 | 40.55 | 40.55 | |||||||
Saga Lööf | 2005 | 44.77 | 1:25.32 | |||||||
Sheila Hedman | 2006 | 43.33 | 2:08.65 | |||||||
Ines Wijk | 2006 | 33.01 | 2:41.66 | |||||||
11 | Södertälje 3 Damer [2006] | 2006 | Södertälje Simsällskap | 2:46.57 | ||||||
Moa Berg | 2006 | 40.54 | 40.54 | |||||||
Cecilia Adielsson | 2006 | 47.75 | 1:28.29 | |||||||
Sara Andersson | 2005 | 42.76 | 2:11.05 | |||||||
Emilia Teglöf | 2005 | 35.52 | 2:46.57 | |||||||
12 | Wisby SS Damer Lag 2 | 2005 | Wisby Simsällskap | 3:16.61 | ||||||
Lilly Jacobsson | 2006 | 49.18 | 49.18 | |||||||
Meja Lundin | 2005 | 56.06 | 1:45.24 | |||||||
Ella Adman | 2006 | 49.46 | 2:34.70 | |||||||
Elin Palmqvist | 2006 | 41.91 | 3:16.61 | |||||||
- | SK Neptun F 12-13 Lag 5 | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Lea Rodin | 2006 | 43.53 | 43.53 | |||||||
Mira Nelin | 2006 | 51.40 | 1:34.93 | |||||||
Linnea Farrar | 2006 | 42.05 | 2:16.98 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:40 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 11, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun P 12-13 Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:07.01 | ||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 32.72 | 32.72 | |||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 33.17 | 1:05.89 | |||||||
Jonatan Eriksson | 2006 | 32.27 | 1:38.16 | |||||||
Ferdinand Bang | 2005 | 28.85 | 2:07.01 | |||||||
2 | Södertörn Herrar [2005] 1 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:07.69 | ||||||
Tobias Lindberg | 2005 | 34.14 | 34.14 | |||||||
Danér Alex Tapia | 2005 | 36.70 | 1:10.84 | |||||||
Kevin Hellman | 2005 | 30.26 | 1:41.10 | |||||||
Henry Plavans | 2005 | 26.59 | 2:07.69 | |||||||
3 | SK Neptun P 12-13 Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:19.24 | ||||||
Philip Palmqvist | 2005 | 36.09 | 36.09 | |||||||
Aksel Hillerström Vagli | 2006 | 37.30 | 1:13.39 | |||||||
Uno Härmark | 2005 | 34.02 | 1:47.41 | |||||||
Hampus Bengtsson | 2005 | 31.83 | 2:19.24 | |||||||
4 | SK Neptun P 12-13 Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:26.73 | ||||||
Måns Gunnarson | 2006 | 37.40 | 37.40 | |||||||
Marcus Lundgren | 2006 | 38.84 | 1:16.24 | |||||||
Tee Thern | 2006 | 37.30 | 1:53.54 | |||||||
Ludvig Löfström | 2006 | 33.19 | 2:26.73 | |||||||
5 | Wisby SS Herrar | 2005 | Wisby Simsällskap | 2:31.91 | ||||||
Linus Nordström | 2005 | 39.56 | 39.56 | |||||||
Karl Hedin | 2005 | 42.26 | 1:21.82 | |||||||
Jack Sjöberg | 2005 | 34.66 | 1:56.48 | |||||||
Alfred Sippmanne | 2005 | 35.43 | 2:31.91 | |||||||
6 | SK Neptun P 12-13 Lag 4 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:35.05 | ||||||
Georgios Theodosiadis | 2005 | 37.60 | 37.60 | |||||||
Christos Theodosiadis | 2006 | 44.33 | 1:21.93 | |||||||
Walter Herulf | 2006 | 38.81 | 2:00.74 | |||||||
Allan Herulf | 2006 | 34.31 | 2:35.05 | |||||||
7 | Spif | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 2:45.74 | ||||||
Rasmus Bäckman | 2006 | 40.23 | 40.23 | |||||||
Justin Åkesson | 2006 | 44.96 | 1:25.19 | |||||||
Mikail Arslan | 2005 | 44.29 | 2:09.48 | |||||||
Harrison Schroeder | 2006 | 36.26 | 2:45.74 | |||||||
- | Södertälje Herrar [2005] | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Mellker Backman Magnusson | 2005 | 42.56 | 42.56 | |||||||
Joakim Johansson | 2005 | 45.83 | 1:28.39 | |||||||
- | Södertörn Herrar [2005] 2 | 2005 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Christopher Brown | 2006 | 44.73 | 44.73 | |||||||
Elton Söderberg | 2006 | 37.29 | 1:22.02 | |||||||
Gustav Storell | 2006 | 35.90 | 1:57.92 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:40 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:05 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 12, 4X100m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Neptun Mix 12-13 Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 4:21.71 | ||||||
Ingrid Lund | 2006 | 32.56 | 1:06.34 | 1:06.34 | ||||||
Iris Martinsson | 2005 | 31.65 | 1:05.46 | 2:11.80 | ||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 30.56 | 1:05.26 | 3:17.06 | ||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 29.31 | 1:04.65 | 4:21.71 | ||||||
2 | SK Neptun Mix 12-13 Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 4:25.12 | ||||||
Nike Johnston | 2005 | 31.53 | 1:05.95 | 1:05.95 | ||||||
Molly Rantil | 2005 | 32.69 | 1:08.87 | 2:14.82 | ||||||
Jonatan Eriksson | 2006 | 31.92 | 1:06.62 | 3:21.44 | ||||||
Ferdinand Bang | 2005 | 30.38 | 1:03.68 | 4:25.12 | ||||||
3 | Södertörn Mix [2005] | 2005 | Södertörns Simsällskap | 4:25.21 | ||||||
Henry Plavans | 2005 | 29.87 | 1:03.17 | 1:03.17 | ||||||
Olivia Bäckström | 2005 | 32.92 | 1:08.06 | 2:11.23 | ||||||
Maria Flink | 2005 | 33.20 | 1:10.05 | 3:21.28 | ||||||
Kevin Hellman | 2005 | 30.97 | 1:03.93 | 4:25.21 | ||||||
4 | SK Neptun Mix 12-13 Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 4:31.72 | ||||||
Elisa Sundberg | 2005 | 32.92 | 1:08.17 | 1:08.17 | ||||||
Emilia Lind | 2006 | 32.04 | 1:08.54 | 2:16.71 | ||||||
Uno Härmark | 2005 | 30.37 | 1:04.36 | 3:21.07 | ||||||
Philip Palmqvist | 2005 | 33.13 | 1:10.65 | 4:31.72 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:05 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:29 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 13, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:09.85 | 2:22.67 | 3:35.43 | 4:46.32 | |||
2 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 1:10.79 | 2:25.58 | 3:40.86 | 4:52.18 | |||
3 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 1:12.66 | 2:29.53 | 3:46.86 | 5:02.14 | |||
4 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:13.58 | 2:32.21 | 3:48.36 | 5:02.39 | |||
5 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:14.10 | 2:32.98 | 3:50.39 | 5:06.65 | |||
6 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 1:13.49 | 2:32.59 | 3:51.72 | 5:06.82 | |||
7 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 1:13.78 | 2:32.55 | 3:51.63 | 5:07.02 | |||
8 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 1:14.60 | 2:35.97 | 3:59.54 | 5:20.47 | |||
9 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:13.72 | 2:34.54 | 3:58.48 | 5:22.71 | |||
10 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 1:15.79 | 2:38.93 | 4:02.76 | 5:25.83 | |||
11 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 1:15.99 | 2:39.22 | 4:03.87 | 5:27.00 | |||
12 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:16.07 | 2:42.31 | 4:07.93 | 5:31.61 | |||
13 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 1:22.04 | 2:51.08 | 4:19.98 | 5:45.98 | |||
14 | Nerejda Zakeri | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:17.78 | 2:47.67 | 4:18.77 | 5:48.97 | |||
15 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:22.81 | 2:53.87 | 4:25.44 | 5:55.46 | |||
16 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 1:24.00 | 2:57.13 | 4:30.33 | 5:58.96 | |||
17 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:23.27 | 2:55.65 | 4:28.89 | 6:02.50 | |||
18 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 1:24.74 | 2:59.19 | 4:36.43 | 6:07.44 | |||
19 | Sara Andersson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:25.62 | 2:59.12 | 4:35.32 | 6:11.31 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:29 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:42 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 14, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:06.70 | 2:17.36 | 3:26.51 | 4:37.21 | |||
2 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 1:07.25 | 2:19.65 | 3:33.68 | 4:44.20 | |||
3 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:09.80 | 2:23.29 | 3:36.70 | 4:49.18 | |||
4 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:10.40 | 2:25.89 | 3:40.67 | 4:52.96 | |||
5 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 1:10.21 | 2:26.52 | 3:42.49 | 4:56.02 | |||
6 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 1:11.53 | 2:29.28 | 3:49.21 | 5:06.36 | |||
7 | Danér Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:13.23 | 2:33.27 | 3:55.26 | 5:14.44 | |||
8 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 1:16.34 | 2:40.80 | 4:05.37 | 5:26.09 | |||
9 | Alfred Sippmanne | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:23.38 | 2:51.67 | 4:18.51 | 5:41.18 | |||
10 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 1:22.67 | 2:54.93 | 4:25.83 | 5:47.97 | |||
11 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:21.76 | 2:53.18 | 4:22.94 | 5:50.23 | |||
12 | Eddie Sjöberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 1:27.77 | 3:02.40 | 4:38.28 | 6:11.24 | |||
13 | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:28.12 | 3:07.23 | 4:40.88 | 6:19.66 | |||
14 | Mellker Backman Magnusson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:36.83 | 3:19.37 | 5:01.92 | 6:35.54 | |||
- | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:42 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:58 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 34.55 | 1:17.03 | 2:03.55 | 2:40.77 | |||
2 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 38.16 | 1:21.39 | 2:10.84 | 2:50.29 | |||
3 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 33.66 | 1:18.97 | 2:13.46 | 2:51.91 | |||
4 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 39.87 | 1:24.76 | 2:14.47 | 2:53.37 | |||
5 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 35.57 | 1:21.01 | 2:14.70 | 2:53.82 | |||
6 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 39.88 | 1:25.24 | 2:15.18 | 2:53.88 | |||
7 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.76 | 1:25.79 | 2:13.31 | 2:54.06 | |||
8 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 38.70 | 1:24.46 | 2:16.01 | 2:57.38 | |||
9 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 38.99 | 1:28.90 | 2:23.61 | 3:01.92 | |||
10 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 42.58 | 1:28.63 | 2:22.76 | 3:02.89 | |||
11 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 40.99 | 1:29.25 | 2:24.01 | 3:04.27 | |||
12 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 42.59 | 1:30.85 | 2:24.70 | 3:05.32 | |||
13 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 41.93 | 1:30.78 | 2:24.47 | 3:05.48 | |||
14 | Emma Persson | 2006 | Wisby Simsällskap | 41.68 | 1:29.03 | 2:25.91 | 3:05.51 | |||
15 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.26 | 1:29.31 | 2:22.68 | 3:06.26 | |||
16 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 42.00 | 1:32.55 | 2:24.74 | 3:07.76 | |||
17 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 41.47 | 1:30.28 | 2:26.72 | 3:08.87 | |||
18 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 43.32 | 1:35.52 | 2:28.46 | 3:13.12 | |||
19 | Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.24 | 1:34.31 | 2:33.42 | 3:16.54 | |||
20 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 43.03 | 1:35.70 | 2:33.04 | 3:17.68 | |||
21 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 43.55 | 1:33.19 | 2:33.37 | 3:17.97 | |||
22 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 44.13 | 1:36.25 | 2:37.32 | 3:22.87 | |||
23 | Ella Adman | 2006 | Wisby Simsällskap | 50.75 | 1:39.97 | 2:37.25 | 3:23.31 | |||
24 | Sofie Helgstrand | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 48.42 | 1:42.05 | 2:40.36 | 3:28.62 | |||
25 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 49.16 | 1:45.54 | 2:46.95 | 3:31.27 | |||
26 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 53.41 | 1:46.39 | 2:50.08 | 3:37.87 | |||
27 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 51.29 | 1:49.08 | 2:49.26 | 3:38.99 | |||
28 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 46.36 | 1:46.47 | 2:48.32 | 3:41.50 | |||
- | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:58 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 16, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 34.24 | 1:18.85 | 2:05.31 | 2:39.26 | |||
2 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 34.86 | 1:18.32 | 2:03.61 | 2:42.79 | |||
3 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 36.77 | 1:20.98 | 2:04.24 | 2:45.36 | |||
4 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 36.29 | 1:19.53 | 2:07.52 | 2:47.43 | |||
5 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 37.70 | 1:24.72 | 2:12.13 | 2:50.61 | |||
6 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.45 | 1:24.53 | 2:17.97 | 2:56.95 | |||
7 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 39.29 | 1:28.57 | 2:21.25 | 2:59.59 | |||
8 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 40.22 | 1:27.37 | 2:20.58 | 3:00.14 | |||
9 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 42.54 | 1:28.91 | 2:21.13 | 3:01.83 | |||
10 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 41.50 | 1:30.25 | 2:19.65 | 3:02.81 | |||
10 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 40.05 | 1:27.58 | 2:23.40 | 3:02.81 | |||
12 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 44.37 | 1:29.60 | 2:23.91 | 3:04.08 | |||
13 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 42.30 | 1:29.89 | 2:26.00 | 3:06.87 | |||
14 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 41.65 | 1:32.69 | 2:26.74 | 3:08.87 | |||
15 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 48.44 | 1:43.75 | 2:42.67 | 3:25.65 | |||
16 | Otto Lindgren | 2006 | Södertälje Simsällskap | 49.37 | 1:41.24 | 2:45.57 | 3:35.22 | |||
17 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 52.92 | 1:51.44 | 2:57.59 | 3:49.37 | |||
18 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 57.11 | 1:57.03 | 3:01.13 | 3:52.04 | |||
- | Benjamin Danielsson | 2006 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Björn Essen | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Christopher Brown | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.58 | 1:15.83 | |||||
2 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 39.15 | 1:22.48 | |||||
3 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 39.12 | 1:22.53 | |||||
4 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 40.15 | 1:25.40 | |||||
5 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 40.01 | 1:25.44 | |||||
6 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 43.00 | 1:30.01 | |||||
7 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 42.76 | 1:30.83 | |||||
8 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 43.06 | 1:30.93 | |||||
9 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 44.26 | 1:32.42 | |||||
10 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 43.92 | 1:34.86 | |||||
11 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 44.38 | 1:35.74 | |||||
12 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 45.88 | 1:36.72 | |||||
13 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 47.44 | 1:37.28 | |||||
14 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 45.44 | 1:37.88 | |||||
15 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 46.87 | 1:39.12 | |||||
16 | Hanne-Lore Somers | 2005 | Södertörns Simsällskap | 46.05 | 1:40.96 | |||||
17 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 48.83 | 1:43.74 | |||||
18 | Sara Andersson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.67 | 1:49.06 | |||||
19 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 52.49 | 1:49.93 | |||||
20 | Meja Lundin | 2005 | Wisby Simsällskap | 57.73 | 2:00.57 | |||||
21 | Elsa Melchert | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 57.91 | 2:02.17 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 35.15 | 1:14.32 | |||||
2 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.59 | 1:15.35 | |||||
3 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 37.98 | 1:19.64 | |||||
4 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 38.34 | 1:19.74 | |||||
5 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 38.33 | 1:20.74 | |||||
6 | Danér Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.04 | 1:22.76 | |||||
7 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 40.93 | 1:27.04 | |||||
8 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 41.07 | 1:27.48 | |||||
9 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 43.73 | 1:33.99 | |||||
10 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 44.69 | 1:34.21 | |||||
11 | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 46.78 | 1:40.56 | |||||
12 | Linus Nordström | 2005 | Wisby Simsällskap | 47.71 | 1:40.70 | |||||
13 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 48.11 | 1:40.81 | |||||
14 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 48.01 | 1:44.65 | |||||
15 | Alfred Sippmanne | 2005 | Wisby Simsällskap | 51.37 | 1:45.71 | |||||
16 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 49.64 | 1:47.63 | |||||
17 | Mellker Backman Magnusson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 52.37 | 1:48.93 | |||||
18 | Eddie Sjöberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 52.50 | 1:51.13 | |||||
19 | Aklinoos Mavromichalis | 2005 | Södertörns Simsällskap | 51.20 | 1:51.85 | |||||
20 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 53.61 | 1:52.39 | |||||
21 | Johan Hamlin | 2005 | Södertälje Simsällskap | 57.73 | 2:05.90 | |||||
- | Joel Åman | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 33.08 | 1:07.26 | |||||
2 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 33.80 | 1:08.90 | |||||
3 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 34.37 | 1:10.79 | |||||
4 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 34.15 | 1:11.07 | |||||
5 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 34.17 | 1:11.24 | |||||
6 | Emma Persson | 2006 | Wisby Simsällskap | 35.18 | 1:13.01 | |||||
7 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 34.54 | 1:13.17 | |||||
8 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 35.21 | 1:14.32 | |||||
9 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 35.56 | 1:14.54 | |||||
10 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 35.08 | 1:14.70 | |||||
11 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 36.14 | 1:15.12 | |||||
12 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 36.48 | 1:15.29 | |||||
13 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 35.28 | 1:15.72 | |||||
14 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 35.99 | 1:16.51 | |||||
15 | Meja Johansson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 36.94 | 1:17.32 | |||||
16 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 36.91 | 1:17.70 | |||||
17 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 37.32 | 1:18.05 | |||||
18 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 38.62 | 1:19.24 | |||||
19 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.78 | 1:19.96 | |||||
20 | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | 38.32 | 1:20.94 | |||||
21 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 38.06 | 1:21.46 | |||||
22 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 39.16 | 1:22.32 | |||||
23 | Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.23 | 1:22.74 | |||||
24 | Ella Adman | 2006 | Wisby Simsällskap | 39.37 | 1:22.82 | |||||
25 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 39.45 | 1:22.84 | |||||
26 | Emilia Sundström | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 40.46 | 1:24.21 | |||||
27 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 38.13 | 1:24.33 | |||||
28 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 40.70 | 1:25.08 | |||||
29 | Sofie Helgstrand | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 42.22 | 1:25.46 | |||||
30 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 42.76 | 1:29.31 | |||||
31 | Ida Haidari | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.60 | 1:30.27 | |||||
32 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 44.01 | 1:32.60 | |||||
33 | Elin Palmqvist | 2006 | Wisby Simsällskap | 44.39 | 1:32.68 | |||||
34 | Lilly Jacobsson | 2006 | Wisby Simsällskap | 46.54 | 1:33.61 | |||||
35 | Beatrice Watz | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 43.96 | 1:33.96 | |||||
36 | Sofia Paulino | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 44.98 | 1:35.90 | |||||
37 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 46.13 | 1:37.81 | |||||
38 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 49.28 | 1:43.34 | |||||
39 | Clara Magnebrant | 2006 | Södertälje Simsällskap | 56.92 | 2:01.36 | |||||
- | Beatrice Olsson | 2006 | Wisby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Norna Edenvik | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 31.28 | 1:04.92 | |||||
2 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 34.26 | 1:10.47 | |||||
3 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 33.93 | 1:10.75 | |||||
4 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 33.86 | 1:11.06 | |||||
5 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 34.83 | 1:11.75 | |||||
6 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 34.25 | 1:12.10 | |||||
7 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 34.11 | 1:13.85 | |||||
8 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 36.54 | 1:14.31 | |||||
9 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 35.32 | 1:14.33 | |||||
10 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 35.86 | 1:14.70 | |||||
11 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 37.28 | 1:16.38 | |||||
12 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 36.26 | 1:16.40 | |||||
13 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 36.95 | 1:16.68 | |||||
14 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 35.88 | 1:17.00 | |||||
15 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 37.88 | 1:19.84 | |||||
16 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 39.11 | 1:21.34 | |||||
17 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.58 | 1:22.73 | |||||
18 | Björn Essen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.78 | 1:23.52 | |||||
19 | Harrison Schroeder | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 39.11 | 1:26.57 | |||||
20 | Christopher Brown | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.02 | 1:26.73 | |||||
20 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 38.27 | 1:26.73 | |||||
22 | Cherokee Bäckstrand | 2006 | Södertälje Simsällskap | 40.37 | 1:28.37 | |||||
23 | Benjamin Danielsson | 2006 | Wisby Simsällskap | 42.65 | 1:28.92 | |||||
24 | Otto Lindgren | 2006 | Södertälje Simsällskap | 42.33 | 1:30.05 | |||||
25 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 43.02 | 1:33.21 | |||||
26 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 45.07 | 1:39.48 | |||||
27 | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 45.90 | 1:42.35 | |||||
28 | Ivar Dunér | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 49.81 | 1:49.58 | |||||
29 | Ryan Mrad | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 54.76 | 1:55.91 | |||||
- | Alexander Kahlin | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:57 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 21, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun F 12-13 Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:01.61 | ||||||
Nike Johnston | 2005 | 30.63 | 30.63 | |||||||
Ingrid Lund | 2006 | 30.28 | 1:00.91 | |||||||
Iris Martinsson | 2005 | 30.03 | 1:30.94 | |||||||
Molly Rantil | 2005 | 30.67 | 2:01.61 | |||||||
2 | SK Neptun F 12-13 Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:01.70 | ||||||
Elisa Sundberg | 2005 | 30.88 | 30.88 | |||||||
Sara Lofter | 2006 | 29.57 | 1:00.45 | |||||||
Lovisa Ramsten | 2005 | 31.09 | 1:31.54 | |||||||
Emilia Lind | 2006 | 30.16 | 2:01.70 | |||||||
3 | Södertälje Damer [2005] | 2005 | Södertälje Simsällskap | 2:05.77 | ||||||
Sofia Tossavainen | 2005 | 29.13 | 29.13 | |||||||
Jennifer Mardo | 2005 | 29.27 | 58.40 | |||||||
Clara Teljstedt | 2006 | 34.76 | 1:33.16 | |||||||
Marit Seeliger | 2005 | 32.61 | 2:05.77 | |||||||
4 | Spif | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 2:07.24 | ||||||
Linn Solehav | 2005 | 31.47 | 31.47 | |||||||
Anna Dimitriou | 2006 | 30.60 | 1:02.07 | |||||||
Lilly James-Killer | 2006 | 32.44 | 1:34.51 | |||||||
Nerejda Zakeri | 2005 | 32.73 | 2:07.24 | |||||||
5 | Södertörn Damer [2005] 1 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:08.88 | ||||||
Olivia Bäckström | 2005 | 29.85 | 29.85 | |||||||
Hanne-Lore Somers | 2005 | 33.22 | 1:03.07 | |||||||
Julia Ottosson | 2006 | 34.23 | 1:37.30 | |||||||
Maria Flink | 2005 | 31.58 | 2:08.88 | |||||||
6 | SK Neptun F 12-13 Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:09.35 | ||||||
Maja Wallberg | 2005 | 31.02 | 31.02 | |||||||
Melanie Blix Grimaldi | 2005 | 31.46 | 1:02.48 | |||||||
Engla Blanco | 2006 | 33.35 | 1:35.83 | |||||||
Alice Stenbeck | 2006 | 33.52 | 2:09.35 | |||||||
7 | Wisby SS Damer Lag 1 | 2005 | Wisby Simsällskap | 2:10.55 | ||||||
Mia Samuelsson | 2005 | 31.31 | 31.31 | |||||||
Emma Persson | 2006 | 33.69 | 1:05.00 | |||||||
Beatrice Olsson | 2006 | 35.15 | 1:40.15 | |||||||
Ella Ekepil | 2005 | 30.40 | 2:10.55 | |||||||
8 | SK Neptun F 12-13 Lag 4 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:15.63 | ||||||
Jessica Kuhlin | 2006 | 32.26 | 32.26 | |||||||
Amelia Gustafsson | 2006 | 33.65 | 1:05.91 | |||||||
Saga Lööf | 2005 | 35.70 | 1:41.61 | |||||||
Ines Wijk | 2006 | 34.02 | 2:15.63 | |||||||
9 | Älvsjö Tjejer 05 Och 06 | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 2:16.84 | ||||||
Sofie Helgstrand | 2006 | 37.08 | 37.08 | |||||||
Emma Söderberg | 2005 | 34.31 | 1:11.39 | |||||||
Elin Björklund | 2005 | 32.68 | 1:44.07 | |||||||
Olivia Lyrberg | 2005 | 32.77 | 2:16.84 | |||||||
10 | Södertälje 3 Damer [2006] | 2006 | Södertälje Simsällskap | 2:24.28 | ||||||
Moa Berg | 2006 | 33.03 | 33.03 | |||||||
Cecilia Adielsson | 2006 | 37.38 | 1:10.41 | |||||||
Sara Andersson | 2005 | 37.79 | 1:48.20 | |||||||
Emilia Teglöf | 2005 | 36.08 | 2:24.28 | |||||||
11 | SK Neptun F 12-13 Lag 5 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:25.46 | ||||||
Lea Rodin | 2006 | 35.89 | 35.89 | |||||||
Sheila Hedman | 2006 | 36.59 | 1:12.48 | |||||||
Elsa Lundström | 2006 | 35.69 | 1:48.17 | |||||||
Lova Skalin | 2006 | 37.29 | 2:25.46 | |||||||
12 | Wisby SS Damer Lag 2 | 2005 | Wisby Simsällskap | 2:51.22 | ||||||
Ella Adman | 2006 | 37.76 | 37.76 | |||||||
Elin Palmqvist | 2006 | 44.57 | 1:22.33 | |||||||
Meja Lundin | 2005 | 45.61 | 2:07.94 | |||||||
Lilly Jacobsson | 2006 | 43.28 | 2:51.22 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:13 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun P 12-13 Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 1:54.17 | ||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 27.36 | 27.36 | |||||||
Jonatan Eriksson | 2006 | 29.07 | 56.43 | |||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 28.89 | 1:25.32 | |||||||
Ferdinand Bang | 2005 | 28.85 | 1:54.17 | |||||||
2 | Södertörn Herrar [2005] 1 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:55.88 | ||||||
Henry Plavans | 2005 | 26.81 | 26.81 | |||||||
Danér Alex Tapia | 2005 | 29.94 | 56.75 | |||||||
Tobias Lindberg | 2005 | 30.95 | 1:27.70 | |||||||
Kevin Hellman | 2005 | 28.18 | 1:55.88 | |||||||
3 | SK Neptun P 12-13 Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:06.60 | ||||||
Uno Härmark | 2005 | 29.99 | 29.99 | |||||||
Hampus Bengtsson | 2005 | 32.45 | 1:02.44 | |||||||
Philip Palmqvist | 2005 | 32.42 | 1:34.86 | |||||||
Aksel Hillerström Vagli | 2006 | 31.74 | 2:06.60 | |||||||
4 | Södertörn Herrar [2005] 2 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:11.58 | ||||||
Gustav Storell | 2006 | 31.92 | 31.92 | |||||||
Sam Hamzehnejad | 2006 | 32.03 | 1:03.95 | |||||||
Elton Söderberg | 2006 | 33.38 | 1:37.33 | |||||||
Jonathan Åkerman | 2006 | 34.25 | 2:11.58 | |||||||
5 | SK Neptun P 12-13 Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:14.21 | ||||||
Marcus Lundgren | 2006 | 32.84 | 32.84 | |||||||
Måns Gunnarson | 2006 | 31.97 | 1:04.81 | |||||||
Ludvig Löfström | 2006 | 33.95 | 1:38.76 | |||||||
Axel Skott Storheden | 2006 | 35.45 | 2:14.21 | |||||||
6 | Wisby SS Herrar | 2005 | Wisby Simsällskap | 2:15.04 | ||||||
Jack Sjöberg | 2005 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Linus Nordström | 2005 | 33.98 | 1:06.17 | |||||||
Karl Hedin | 2005 | 33.90 | 1:40.07 | |||||||
Alfred Sippmanne | 2005 | 34.97 | 2:15.04 | |||||||
7 | SK Neptun P 12-13 Lag 4 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:17.24 | ||||||
Tee Thern | 2006 | 33.28 | 33.28 | |||||||
Walter Herulf | 2006 | 33.81 | 1:07.09 | |||||||
Christos Theodosiadis | 2006 | 35.13 | 1:42.22 | |||||||
Alexander Trindade | 2006 | 35.02 | 2:17.24 | |||||||
8 | Spif | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 2:21.95 | ||||||
Mikail Arslan | 2005 | 33.84 | 33.84 | |||||||
Harrison Schroeder | 2006 | 37.24 | 1:11.08 | |||||||
Rasmus Bäckman | 2006 | 34.85 | 1:45.93 | |||||||
Justin Åkesson | 2006 | 36.02 | 2:21.95 | |||||||
9 | Södertälje Herrar [2005] | 2005 | Södertälje Simsällskap | 2:30.71 | ||||||
Mellker Backman Magnusson | 2005 | 36.42 | 36.42 | |||||||
Otto Lindgren | 2006 | 39.23 | 1:15.65 | |||||||
Joakim Johansson | 2005 | 36.65 | 1:52.30 | |||||||
Sixten Selander | 2006 | 38.41 | 2:30.71 | |||||||
10 | Södertörn Herrar [2005] 3 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:30.84 | ||||||
Niklas Nygren | 2006 | 37.49 | 37.49 | |||||||
Christopher Brown | 2006 | 39.43 | 1:16.92 | |||||||
Björn Essen | 2006 | 36.53 | 1:53.45 | |||||||
Aklinoos Mavromichalis | 2005 | 37.39 | 2:30.84 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 05 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:27 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:40 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 23, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Mix [2007] 1 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:12.23 | ||||||
Nicola Pavlovic Cano | 2007 | 30.22 | 30.22 | |||||||
Julius Dorch Juliusson | 2007 | 35.25 | 1:05.47 | |||||||
Filippa Hanikat | 2007 | 31.79 | 1:37.26 | |||||||
Nadja Travar | 2007 | 34.97 | 2:12.23 | |||||||
2 | SK Neptun Mix 11 Oy Lag 1 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:12.82 | ||||||
Theodor Gladare | 2007 | 33.21 | 33.21 | |||||||
Oliver Rundström | 2008 | 33.88 | 1:07.09 | |||||||
Sofia Bang | 2007 | 32.54 | 1:39.63 | |||||||
Anna Eneroth | 2007 | 33.19 | 2:12.82 | |||||||
3 | Södertälje Mix | 2007 | Södertälje Simsällskap | 2:24.02 | ||||||
Willian Lundgren | 2007 | 42.58 | 42.58 | |||||||
Melissa Klintengren | 2007 | 34.30 | 1:16.88 | |||||||
Felix Tetli | 2007 | 33.89 | 1:50.77 | |||||||
Elina Tshibanda | 2007 | 33.25 | 2:24.02 | |||||||
4 | Södertörn Mix [2007] 2 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:24.61 | ||||||
Juni Stenbacka | 2007 | 35.27 | 35.27 | |||||||
Alicia Aalo | 2007 | 36.74 | 1:12.01 | |||||||
Tommy Ritmberg | 2007 | 36.39 | 1:48.40 | |||||||
Lucas Netzell | 2008 | 36.21 | 2:24.61 | |||||||
5 | SK Neptun Mix 11 Oy Lag 2 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:25.36 | ||||||
Milton Eriksson | 2007 | 35.48 | 35.48 | |||||||
Vincent Forss | 2007 | 35.76 | 1:11.24 | |||||||
Frida Forsmark | 2008 | 36.93 | 1:48.17 | |||||||
Delara Ronquist | 2007 | 37.19 | 2:25.36 | |||||||
6 | SK Neptun Mix 11 Oy Lag 3 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:27.68 | ||||||
Simon Rehn | 2008 | 36.45 | 36.45 | |||||||
Vincent Nordlander | 2007 | 36.65 | 1:13.10 | |||||||
Hedvig Duit | 2008 | 36.90 | 1:50.00 | |||||||
Alicia Dahlberg | 2007 | 37.68 | 2:27.68 | |||||||
- | Ösmo SS Mix [2007] | 2007 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Martin Oskarsson | 2009 | 47.56 | 47.56 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:40 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 29.40 | 1:01.57 | |||||
2 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 31.27 | 1:05.10 | |||||
3 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 31.33 | 1:05.14 | |||||
4 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 31.73 | 1:05.91 | |||||
5 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 31.04 | 1:05.92 | |||||
6 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 31.70 | 1:06.53 | |||||
7 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 31.90 | 1:07.47 | |||||
8 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 32.68 | 1:08.01 | |||||
9 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 33.00 | 1:09.55 | |||||
10 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 33.73 | 1:10.06 | |||||
11 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.03 | 1:10.27 | |||||
12 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 34.24 | 1:11.03 | |||||
13 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 34.13 | 1:11.62 | |||||
14 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 33.63 | 1:11.81 | |||||
15 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 33.53 | 1:12.39 | |||||
16 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 34.18 | 1:12.72 | |||||
17 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.32 | 1:16.34 | |||||
18 | Nerejda Zakeri | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 34.93 | 1:16.94 | |||||
19 | Hanne-Lore Somers | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.20 | 1:17.33 | |||||
20 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 37.51 | 1:19.22 | |||||
21 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 36.53 | 1:19.61 | |||||
22 | Sara Andersson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 38.12 | 1:19.69 | |||||
23 | Meja Lundin | 2005 | Wisby Simsällskap | 45.20 | 1:36.45 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:54 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 25, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 28.14 | 58.85 | |||||
2 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 28.64 | 1:00.36 | |||||
3 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 30.09 | 1:02.15 | |||||
4 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 29.90 | 1:02.45 | |||||
5 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 30.54 | 1:03.32 | |||||
6 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 30.68 | 1:05.01 | |||||
7 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 31.44 | 1:06.58 | |||||
8 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 32.45 | 1:08.75 | |||||
9 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 32.87 | 1:09.61 | |||||
10 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 33.87 | 1:12.44 | |||||
11 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 35.25 | 1:13.99 | |||||
12 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 35.21 | 1:15.43 | |||||
13 | Alfred Sippmanne | 2005 | Wisby Simsällskap | 36.71 | 1:16.74 | |||||
14 | Linus Nordström | 2005 | Wisby Simsällskap | 35.99 | 1:17.00 | |||||
15 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 36.34 | 1:17.52 | |||||
16 | Eddie Sjöberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 36.74 | 1:19.59 | |||||
17 | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 38.49 | 1:21.11 | |||||
18 | Johan Hamlin | 2005 | Södertälje Simsällskap | 40.86 | 1:27.87 | |||||
19 | Mellker Backman Magnusson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 44.28 | 1:28.03 | |||||
20 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 40.98 | 1:29.11 | |||||
21 | Aklinoos Mavromichalis | 2005 | Södertörns Simsällskap | 38.78 | 1:33.34 | |||||
22 | Joel Åman | 2005 | Södertälje Simsällskap | 44.32 | 1:34.78 | |||||
- | Lino Haglund | 2005 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 09:54 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 33.62 | 1:10.44 | |||||
2 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 34.01 | 1:12.01 | |||||
3 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 34.80 | 1:13.39 | |||||
4 | Elina Tshibanda | 2007 | Södertälje Simsällskap | 35.14 | 1:13.98 | |||||
5 | Melissa Klintengren | 2007 | Södertälje Simsällskap | 35.48 | 1:16.32 | |||||
6 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.28 | 1:18.55 | |||||
7 | Alva Engqvist | 2007 | Wisby Simsällskap | 37.27 | 1:19.31 | |||||
8 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.78 | 1:20.44 | |||||
9 | Mathilda Wilsson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.02 | 1:23.52 | |||||
10 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 38.20 | 1:23.71 | |||||
11 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 39.06 | 1:24.18 | |||||
12 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 40.33 | 1:24.74 | |||||
13 | Vera Duhlin | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.45 | 1:25.12 | |||||
14 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 38.42 | 1:26.44 | |||||
15 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.75 | 1:26.99 | |||||
16 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.07 | 1:27.54 | |||||
17 | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | 40.54 | 1:27.77 | |||||
18 | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | 39.90 | 1:28.16 | |||||
19 | Freja Löfgren | 2007 | Södertörns Simsällskap | 38.96 | 1:28.53 | |||||
20 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 40.31 | 1:29.04 | |||||
21 | Jasmine Lång | 2007 | Ösmo Simsällskap | 42.10 | 1:29.83 | |||||
22 | Mia Subotic | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.84 | 1:30.19 | |||||
23 | Sandra Ignatjovic | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 42.20 | 1:33.73 | |||||
24 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 42.92 | 1:33.74 | |||||
25 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 43.19 | 1:34.90 | |||||
26 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.73 | 1:36.81 | |||||
27 | Carolina Sönner | 2007 | Södertälje Simsällskap | 42.94 | 1:39.92 | |||||
28 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 47.40 | 1:40.87 | |||||
29 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 49.60 | 1:42.41 | |||||
30 | Malin Johansson | 2007 | Älvsjö AIK Simförening | 51.49 | 1:47.97 | |||||
31 | Elisa Olsson | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 47.18 | 1:48.28 | |||||
32 | Sofia Östling | 2007 | Älvsjö AIK Simförening | 53.26 | 2:03.29 | |||||
- | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 27, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 32.14 | 1:06.14 | |||||
2 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 35.48 | 1:14.13 | |||||
3 | Felix Tetli | 2007 | Södertälje Simsällskap | 37.25 | 1:18.49 | |||||
4 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 36.69 | 1:18.92 | |||||
5 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 37.83 | 1:20.11 | |||||
6 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 38.61 | 1:20.45 | |||||
7 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 38.35 | 1:20.96 | |||||
8 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 38.16 | 1:21.70 | |||||
9 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 42.17 | 1:29.28 | |||||
10 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 43.38 | 1:31.24 | |||||
11 | Hjalmar Pettersson | 2007 | Wisby Simsällskap | 43.97 | 1:32.65 | |||||
12 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 44.49 | 1:33.59 | |||||
13 | Daniel Fridliand | 2007 | Simklubben Neptun | 41.04 | 1:34.41 | |||||
14 | Sven Köster | 2007 | Ösmo Simsällskap | 43.75 | 1:37.22 | |||||
15 | Willian Lundgren | 2007 | Södertälje Simsällskap | 45.11 | 1:38.32 | |||||
16 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 46.54 | 1:38.99 | |||||
17 | David Berglund Sehgelmelbe | 2007 | Södertälje Simsällskap | 44.78 | 1:39.05 | |||||
18 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 45.67 | 1:39.64 | |||||
19 | Gustav L Rosdahl | 2007 | Simklubben Neptun | 47.76 | 1:41.94 | |||||
20 | Simon Hung | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.62 | 1:47.69 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:20 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 28, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | 43.06 | ||||||
2 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 43.11 | ||||||
3 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 43.49 | ||||||
4 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 43.71 | ||||||
5 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 44.18 | ||||||
6 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 45.78 | ||||||
7 | Amanda Rosborg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 45.87 | ||||||
8 | Emilia Lindberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 46.00 | ||||||
9 | Annie Eriksson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 46.11 | ||||||
10 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 46.16 | ||||||
11 | Fanny Lidegran | 2008 | Simklubben Neptun | 46.43 | ||||||
12 | Stella Svensson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 46.82 | ||||||
13 | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | 47.41 | ||||||
14 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 48.12 | ||||||
15 | Lina Thunvall | 2008 | Ösmo Simsällskap | 48.14 | ||||||
16 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 48.19 | ||||||
17 | Liv Eriksson | 2010 | Södertörns Simsällskap | 48.38 | ||||||
18 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 48.45 | ||||||
19 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 48.50 | ||||||
20 | Lilly Dorch Juliusson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 49.15 | ||||||
21 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 50.67 | ||||||
22 | Amy Sterby | 2008 | Simklubben Neptun | 50.73 | ||||||
23 | Bianca Bengtsson | 2010 | Södertörns Simsällskap | 51.15 | ||||||
24 | Saga Gustavsson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 51.25 | ||||||
25 | Wilda Hellman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.43 | ||||||
26 | Maja Delläng | 2008 | Södertörns Simsällskap | 52.99 | ||||||
27 | Smilla Qvarfordt | 2008 | Simklubben Neptun | 53.14 | ||||||
28 | Noa Ek | 2008 | Södertälje Simsällskap | 53.61 | ||||||
29 | Julia Boman | 2008 | Södertälje Simsällskap | 54.14 | ||||||
30 | Jessica Ritmberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 54.32 | ||||||
31 | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | 54.72 | ||||||
32 | Alicia Lundberg | 2009 | Södertörns Simsällskap | 54.77 | ||||||
33 | Jasmine Musaji | 2008 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 55.24 | ||||||
34 | Emelie Stasiak | 2009 | Södertörns Simsällskap | 56.17 | ||||||
35 | Isabel Samuelsson | 2009 | Södertälje Simsällskap | 56.65 | ||||||
36 | Zoe Carderos | 2008 | Södertälje Simsällskap | 56.82 | ||||||
37 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 56.96 | ||||||
38 | Ebba Månsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 57.96 | ||||||
39 | Sonja Duhlin | 2010 | Södertörns Simsällskap | 58.12 | ||||||
40 | Lova Wahlstedt | 2010 | Södertälje Simsällskap | 58.93 | ||||||
41 | Clara Köster | 2008 | Ösmo Simsällskap | 1:00.73 | ||||||
- | Thea Severinsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Holmström | 2009 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Venessa Walldèn | 2009 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:20 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 29, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 37.71 | ||||||
2 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 39.94 | ||||||
3 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 41.91 | ||||||
4 | Malte Lyth | 2008 | Wisby Simsällskap | 43.06 | ||||||
5 | Lucas Netzell | 2008 | Södertörns Simsällskap | 44.78 | ||||||
6 | Danil Kim | 2009 | Simförening Basilisk | 45.28 | ||||||
7 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 46.71 | ||||||
8 | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | 47.03 | ||||||
9 | Leon Simoes Grundell | 2008 | Simklubben Neptun | 47.75 | ||||||
10 | Benjamin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 47.85 | ||||||
11 | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | 47.99 | ||||||
12 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 48.75 | ||||||
13 | Adrian Eriksson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 50.12 | ||||||
14 | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | 50.76 | ||||||
15 | Melvin Brink | 2008 | Älvsjö AIK Simförening | 50.78 | ||||||
16 | Simon Hamzehnejad | 2009 | Södertörns Simsällskap | 51.86 | ||||||
17 | Leo Böhlin | 2008 | Södertörns Simsällskap | 52.39 | ||||||
18 | Emanuel Liljestedt | 2008 | Ösmo Simsällskap | 52.86 | ||||||
19 | Mehdi Aldujaili | 2008 | Södertörns Simsällskap | 52.96 | ||||||
20 | Jhona Netzell Rosendahl | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.98 | ||||||
21 | Martin Oskarsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 54.09 | ||||||
22 | Elias Runsten | 2008 | Simklubben Neptun | 56.80 | ||||||
23 | Morgan Sönner | 2008 | Södertälje Simsällskap | 57.44 | ||||||
- | Anton Chubakov | 2010 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kevin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viggo Hanikat | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viggo Stenbacka | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:26 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 30.17 | 1:05.22 | |||||
2 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 33.48 | 1:12.50 | |||||
3 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 33.99 | 1:15.07 | |||||
4 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 35.74 | 1:18.44 | |||||
5 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 37.50 | 1:21.11 | |||||
6 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 37.60 | 1:21.47 | |||||
7 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 38.73 | 1:22.13 | |||||
8 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 36.77 | 1:22.49 | |||||
9 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 37.12 | 1:23.32 | |||||
10 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 36.54 | 1:23.59 | |||||
11 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 37.78 | 1:24.78 | |||||
12 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 38.47 | 1:25.12 | |||||
13 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 41.56 | 1:26.62 | |||||
14 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 38.31 | 1:29.60 | |||||
15 | Nerejda Zakeri | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 42.97 | 1:39.16 | |||||
16 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 45.94 | 1:42.65 | |||||
17 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 45.98 | 1:42.84 | |||||
18 | Sara Andersson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 53.87 | 1:54.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 31.79 | 1:07.57 | |||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 32.19 | 1:08.92 | |||||
3 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 32.10 | 1:10.02 | |||||
4 | Danér Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 32.77 | 1:10.68 | |||||
5 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.12 | 1:12.71 | |||||
6 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 36.35 | 1:17.34 | |||||
7 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 35.63 | 1:18.71 | |||||
8 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 37.29 | 1:23.57 | |||||
9 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 42.22 | 1:31.49 | |||||
10 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 44.24 | 1:36.58 | |||||
11 | Alfred Sippmanne | 2005 | Wisby Simsällskap | 45.86 | 1:37.03 | |||||
12 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 44.85 | 1:39.45 | |||||
13 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 45.55 | 1:39.54 | |||||
14 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 42.78 | 1:39.74 | |||||
15 | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 55.17 | 2:00.15 | |||||
- | Mellker Backman Magnusson | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:47 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 32, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.65 | 1:30.08 | |||||
2 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 43.41 | 1:30.71 | |||||
3 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.79 | 1:32.32 | |||||
4 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 47.89 | 1:40.09 | |||||
5 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.96 | 1:41.98 | |||||
6 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.74 | 1:42.38 | |||||
7 | Vera Duhlin | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.67 | 1:43.29 | |||||
8 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.64 | 1:43.60 | |||||
9 | Elina Tshibanda | 2007 | Södertälje Simsällskap | 49.34 | 1:45.47 | |||||
10 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.62 | 1:46.09 | |||||
11 | Alva Engqvist | 2007 | Wisby Simsällskap | 49.78 | 1:46.16 | |||||
12 | Mia Subotic | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.42 | 1:46.70 | |||||
13 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 50.37 | 1:48.32 | |||||
14 | Mathilda Wilsson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.87 | 1:48.67 | |||||
15 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 51.58 | 1:49.54 | |||||
16 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 52.65 | 1:51.31 | |||||
17 | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | 52.96 | 1:52.08 | |||||
18 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 52.13 | 1:52.77 | |||||
19 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 54.28 | 1:54.44 | |||||
20 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 53.91 | 1:54.75 | |||||
21 | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | 54.50 | 1:55.45 | |||||
22 | Melissa Klintengren | 2007 | Södertälje Simsällskap | 53.92 | 1:55.86 | |||||
23 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 54.91 | 1:58.08 | |||||
24 | Sandra Ignatjovic | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 56.66 | 2:00.74 | |||||
25 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 56.76 | 2:00.97 | |||||
26 | Jasmine Lång | 2007 | Ösmo Simsällskap | 56.72 | 2:01.69 | |||||
27 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 58.69 | 2:05.09 | |||||
- | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Carolina Sönner | 2007 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elisa Olsson | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Freja Löfgren | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 33, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.80 | 1:33.46 | |||||
2 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.02 | 1:35.12 | |||||
3 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.48 | 1:40.46 | |||||
4 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 47.55 | 1:42.61 | |||||
5 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 49.67 | 1:44.41 | |||||
6 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 49.86 | 1:44.46 | |||||
7 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 49.16 | 1:45.60 | |||||
8 | Daniel Fridliand | 2007 | Simklubben Neptun | 51.98 | 1:49.60 | |||||
9 | Felix Tetli | 2007 | Södertälje Simsällskap | 52.14 | 1:51.89 | |||||
10 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 54.19 | 1:53.97 | |||||
11 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 54.46 | 1:54.08 | |||||
12 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 53.86 | 1:55.18 | |||||
13 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 55.15 | 1:55.21 | |||||
14 | Simon Hung | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 54.88 | 1:57.20 | |||||
15 | Gustav L Rosdahl | 2007 | Simklubben Neptun | 56.55 | 2:00.84 | |||||
16 | Willian Lundgren | 2007 | Södertälje Simsällskap | 1:00.81 | 2:08.35 | |||||
17 | Sven Köster | 2007 | Ösmo Simsällskap | 59.04 | 2:10.27 | |||||
18 | David Berglund Sehgelmelbe | 2007 | Södertälje Simsällskap | 59.62 | 2:10.61 | |||||
- | Hjalmar Pettersson | 2007 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:30 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 34, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 45.88 | ||||||
2 | Lina Thunvall | 2008 | Ösmo Simsällskap | 47.45 | ||||||
3 | Amanda Rosborg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 47.46 | ||||||
4 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 48.04 | ||||||
5 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 48.15 | ||||||
6 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 49.88 | ||||||
7 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 49.90 | ||||||
8 | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | 50.52 | ||||||
9 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 50.81 | ||||||
10 | Annie Eriksson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 51.56 | ||||||
11 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 52.13 | ||||||
12 | Stella Svensson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.14 | ||||||
13 | Fanny Lidegran | 2008 | Simklubben Neptun | 52.30 | ||||||
14 | Saga Gustavsson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 52.51 | ||||||
15 | Liv Eriksson | 2010 | Södertörns Simsällskap | 52.55 | ||||||
16 | Lilly Dorch Juliusson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.97 | ||||||
17 | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | 53.25 | ||||||
18 | Sonja Duhlin | 2010 | Södertörns Simsällskap | 53.38 | ||||||
19 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 53.80 | ||||||
20 | Amy Sterby | 2008 | Simklubben Neptun | 54.62 | ||||||
21 | Moa Lernman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 54.89 | ||||||
22 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 54.97 | ||||||
23 | Laura Czyz | 2008 | Södertörns Simsällskap | 55.31 | ||||||
24 | Wilda Hellman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 55.94 | ||||||
25 | Emilia Lindberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 56.11 | ||||||
26 | Elvira Karlstedt | 2009 | Södertörns Simsällskap | 56.89 | ||||||
27 | Moa Bäckström | 2010 | Södertörns Simsällskap | 56.95 | ||||||
28 | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | 57.87 | ||||||
29 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 58.34 | ||||||
30 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 59.12 | ||||||
31 | Isabel Samuelsson | 2009 | Södertälje Simsällskap | 59.39 | ||||||
32 | Emelie Dahlborn | 2009 | Södertörns Simsällskap | 1:01.48 | ||||||
33 | Bianca Bengtsson | 2010 | Södertörns Simsällskap | 1:01.64 | ||||||
34 | Hanna Holmström | 2009 | Ösmo Simsällskap | 1:03.47 | ||||||
35 | Ebba Månsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 1:04.81 | ||||||
36 | Noa Ek | 2008 | Södertälje Simsällskap | 1:07.43 | ||||||
37 | Lova Wahlstedt | 2010 | Södertälje Simsällskap | 1:12.38 | ||||||
38 | Venessa Walldèn | 2009 | Södertälje Simsällskap | 1:12.53 | ||||||
39 | Julia Boman | 2008 | Södertälje Simsällskap | 1:17.21 | ||||||
- | Thea Severinsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alicia Lundberg | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Clara Köster | 2008 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Jasmine Musaji | 2008 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Delläng | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Smilla Qvarfordt | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Zoe Carderos | 2008 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:30 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 35, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 43.45 | ||||||
2 | Malte Lyth | 2008 | Wisby Simsällskap | 47.67 | ||||||
3 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 47.92 | ||||||
4 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 50.87 | ||||||
5 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 51.20 | ||||||
6 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 51.26 | ||||||
7 | Lucas Netzell | 2008 | Södertörns Simsällskap | 52.21 | ||||||
8 | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | 52.65 | ||||||
9 | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.77 | ||||||
10 | Benjamin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 53.43 | ||||||
11 | Jhona Netzell Rosendahl | 2009 | Södertörns Simsällskap | 54.40 | ||||||
12 | Danil Kim | 2009 | Simförening Basilisk | 55.71 | ||||||
13 | Kevin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 55.89 | ||||||
14 | Simon Hamzehnejad | 2009 | Södertörns Simsällskap | 57.16 | ||||||
15 | Mehdi Aldujaili | 2008 | Södertörns Simsällskap | 57.36 | ||||||
16 | Anton Chubakov | 2010 | Södertörns Simsällskap | 57.57 | ||||||
17 | Vincent Vitas | 2008 | Södertörns Simsällskap | 58.20 | ||||||
18 | Oskar Joona | 2008 | Södertörns Simsällskap | 58.76 | ||||||
19 | Viggo Hanikat | 2009 | Södertörns Simsällskap | 59.17 | ||||||
20 | Adrian Eriksson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 59.58 | ||||||
21 | Leo Böhlin | 2008 | Södertörns Simsällskap | 1:00.27 | ||||||
22 | Elias Runsten | 2008 | Simklubben Neptun | 1:00.97 | ||||||
23 | Jerry Du | 2009 | Södertörns Simsällskap | 1:02.65 | ||||||
24 | Martin Oskarsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 1:04.11 | ||||||
25 | Emanuel Liljestedt | 2008 | Ösmo Simsällskap | 1:04.86 | ||||||
26 | Viggo Stenbacka | 2009 | Södertörns Simsällskap | 1:06.38 | ||||||
- | Eric Söderlund | 2010 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leon Simoes Grundell | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Morgan Sönner | 2008 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 36, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 38.00 | 1:18.98 | |||||
2 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 39.45 | 1:20.35 | |||||
3 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.82 | 1:27.42 | |||||
4 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 43.63 | 1:28.32 | |||||
5 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.65 | 1:29.39 | |||||
6 | Elina Tshibanda | 2007 | Södertälje Simsällskap | 44.79 | 1:30.91 | |||||
7 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.54 | 1:31.40 | |||||
8 | Mathilda Wilsson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.18 | 1:31.86 | |||||
9 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.96 | 1:32.49 | |||||
10 | Alva Engqvist | 2007 | Wisby Simsällskap | 45.76 | 1:35.06 | |||||
11 | Mia Subotic | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.97 | 1:35.15 | |||||
12 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 45.82 | 1:35.71 | |||||
13 | Freja Löfgren | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.74 | 1:38.86 | |||||
14 | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | 50.66 | 1:40.59 | |||||
15 | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | 50.44 | 1:41.52 | |||||
16 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 50.37 | 1:45.58 | |||||
17 | Sandra Ignatjovic | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 52.19 | 1:45.89 | |||||
18 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 52.12 | 1:46.22 | |||||
19 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 54.32 | 1:50.29 | |||||
20 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:50.48 | 1:50.48 | |||||
21 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 55.36 | 1:54.36 | |||||
22 | Carolina Sönner | 2007 | Södertälje Simsällskap | 56.32 | 1:54.68 | |||||
23 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 56.83 | 1:55.90 | |||||
24 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 58.21 | 1:57.32 | |||||
25 | Malin Johansson | 2007 | Älvsjö AIK Simförening | 2:01.61 | 2:01.61 | |||||
26 | Elisa Olsson | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 1:00.66 | 2:08.81 | |||||
- | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Melissa Klintengren | 2007 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 37, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 38.10 | 1:16.95 | |||||
2 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 42.34 | 1:26.57 | |||||
3 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 43.47 | 1:26.79 | |||||
4 | Felix Tetli | 2007 | Södertälje Simsällskap | 47.09 | 1:38.98 | |||||
5 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 50.42 | 1:40.68 | |||||
6 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 51.11 | 1:43.40 | |||||
7 | Hjalmar Pettersson | 2007 | Wisby Simsällskap | 52.36 | 1:44.73 | |||||
8 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 54.46 | 1:45.49 | |||||
9 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 51.47 | 1:47.74 | |||||
10 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 56.38 | 1:53.21 | |||||
11 | Gustav L Rosdahl | 2007 | Simklubben Neptun | 54.59 | 1:54.15 | |||||
12 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 58.58 | 1:58.00 | |||||
- | Daniel Fridliand | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Willian Lundgren | 2007 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 11:47 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:05 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 38, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Damer [2007] 1 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:35.96 | ||||||
Nadja Travar | 2007 | 40.29 | 40.29 | |||||||
Emma Johanson | 2008 | 46.09 | 1:26.38 | |||||||
Filippa Hanikat | 2007 | 34.47 | 2:00.85 | |||||||
Juni Stenbacka | 2007 | 35.11 | 2:35.96 | |||||||
2 | SK Neptun F 11 Oy Lag 1 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:36.93 | ||||||
Sofia Bang | 2007 | 40.79 | 40.79 | |||||||
Hilma Stenbeck | 2008 | 45.94 | 1:26.73 | |||||||
Anna Eneroth | 2007 | 34.89 | 2:01.62 | |||||||
Frida Forsmark | 2008 | 35.31 | 2:36.93 | |||||||
3 | SK Neptun F 11 Oy Lag 2 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:55.03 | ||||||
Alicia Dahlberg | 2007 | 44.21 | 44.21 | |||||||
Molly Brodd | 2008 | 49.34 | 1:33.55 | |||||||
Delara Ronquist | 2007 | 44.59 | 2:18.14 | |||||||
Hedvig Duit | 2008 | 36.89 | 2:55.03 | |||||||
4 | Södertörn Damer [2007] 3 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:58.42 | ||||||
Emilia Lindberg | 2010 | 47.64 | 47.64 | |||||||
Dahlia Heidarian | 2008 | 50.17 | 1:37.81 | |||||||
Lovisa Lindberg | 2007 | 40.38 | 2:18.19 | |||||||
Annie Eriksson | 2009 | 40.23 | 2:58.42 | |||||||
5 | Ösmo SS Damer [2007) Blå | 2007 | Ösmo Simsällskap | 3:00.65 | ||||||
Leah Sandelius | 2007 | 47.50 | 47.50 | |||||||
Amanda Rosborg | 2008 | 47.59 | 1:35.09 | |||||||
Lina Thunvall | 2008 | 47.58 | 2:22.67 | |||||||
Audrey Glavas | 2008 | 37.98 | 3:00.65 | |||||||
6 | SK Neptun F 11 Oy Lag 3 | 2007 | Simklubben Neptun | 3:03.05 | ||||||
Lovis Carltoft | 2008 | 46.88 | 46.88 | |||||||
Vivyan Wallqvist | 2007 | 48.40 | 1:35.28 | |||||||
Felicia Berg | 2007 | 47.29 | 2:22.57 | |||||||
Malva Sjödahl | 2009 | 40.48 | 3:03.05 | |||||||
7 | Södertälje Damer [2007] | 2007 | Södertälje Simsällskap | 3:03.46 | ||||||
Julia Boman | 2008 | 55.62 | 55.62 | |||||||
Carolina Sönner | 2007 | 53.62 | 1:49.24 | |||||||
Elina Tshibanda | 2007 | 38.97 | 2:28.21 | |||||||
Melissa Klintengren | 2007 | 35.25 | 3:03.46 | |||||||
8 | Södertörn Damer [2007] 5 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 3:08.25 | ||||||
Lotta Lande | 2007 | 50.53 | 50.53 | |||||||
Moa Lernman | 2009 | 55.38 | 1:45.91 | |||||||
Freja Löfgren | 2007 | 42.44 | 2:28.35 | |||||||
Mia Subotic | 2007 | 39.90 | 3:08.25 | |||||||
9 | SK Neptun F 11 Oy Lag 4 | 2007 | Simklubben Neptun | 3:09.28 | ||||||
Signe Mueller | 2007 | 48.01 | 48.01 | |||||||
Elsa Ericsson | 2008 | 50.07 | 1:38.08 | |||||||
Olivia Strömberg | 2007 | 51.60 | 2:29.68 | |||||||
Felicia Malmqvist | 2008 | 39.60 | 3:09.28 | |||||||
10 | SK Neptun F 11 Oy Lag 5 | 2007 | Simklubben Neptun | 3:18.31 | ||||||
Julia Lundgren | 2007 | 49.96 | 49.96 | |||||||
Stella Burman Kindgren | 2008 | 53.53 | 1:43.49 | |||||||
Amy Sterby | 2008 | 55.40 | 2:38.89 | |||||||
Fanny Lidegran | 2008 | 39.42 | 3:18.31 | |||||||
11 | Södertörn Damer [2007] 6 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 3:21.39 | ||||||
Lilly Dorch Juliusson | 2009 | 50.70 | 50.70 | |||||||
Sonja Duhlin | 2010 | 51.96 | 1:42.66 | |||||||
Sejla Dacic | 2009 | 51.43 | 2:34.09 | |||||||
Jessica Ritmberg | 2010 | 47.30 | 3:21.39 | |||||||
12 | Södertörn Damer [2007] 7 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 3:22.13 | ||||||
Bianca Bengtsson | 2010 | 53.40 | 53.40 | |||||||
Elvira Karlstedt | 2009 | 59.95 | 1:53.35 | |||||||
Liv Eriksson | 2010 | 49.41 | 2:42.76 | |||||||
Stella Svensson | 2009 | 39.37 | 3:22.13 | |||||||
13 | Södertörn Damer [2007] 4 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 3:30.62 | ||||||
Nisa Rüya Güven | 2010 | 49.62 | 49.62 | |||||||
Moa Bäckström | 2010 | 58.27 | 1:47.89 | |||||||
Wilda Hellman | 2009 | 58.98 | 2:46.87 | |||||||
Alicia Lundberg | 2009 | 43.75 | 3:30.62 | |||||||
14 | SK Neptun F 11 Oy Lag 6 | 2007 | Simklubben Neptun | 3:30.98 | ||||||
Louise Löfström | 2008 | 47.41 | 47.41 | |||||||
Idun Nelin | 2008 | 58.26 | 1:45.67 | |||||||
Stella Ahlström | 2007 | 54.54 | 2:40.21 | |||||||
Smilla Qvarfordt | 2008 | 50.77 | 3:30.98 | |||||||
15 | Ösmo SS Damer 2008 Blå | 2008 | Ösmo Simsällskap | 3:49.11 | ||||||
Hanna Holmström | 2009 | 57.61 | 57.61 | |||||||
Ebba Månsson | 2009 | 1:07.74 | 2:05.35 | |||||||
Saga Gustavsson | 2008 | 53.74 | 2:59.09 | |||||||
Clara Köster | 2008 | 50.02 | 3:49.11 | |||||||
- | Södertörn Damer [2007] 2 | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Mathilda Wilsson | 2007 | 42.30 | 42.30 | |||||||
Malva Lundberg | 2007 | 46.23 | 1:28.53 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 12:05 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:11 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 39, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun P 11 Oy Lag 1 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:33.94 | ||||||
Milton Eriksson | 2007 | 40.51 | 40.51 | |||||||
Zacharias Sandström | 2007 | 45.46 | 1:25.97 | |||||||
Oliver Rundström | 2008 | 34.60 | 2:00.57 | |||||||
Theodor Gladare | 2007 | 33.37 | 2:33.94 | |||||||
2 | Södertörn Herrar [2007] 1 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:34.41 | ||||||
Moritz Karlsson | 2008 | 41.11 | 41.11 | |||||||
Julius Dorch Juliusson | 2007 | 44.87 | 1:25.98 | |||||||
Nicola Pavlovic Cano | 2007 | 32.42 | 1:58.40 | |||||||
Lucas Netzell | 2008 | 36.01 | 2:34.41 | |||||||
3 | SK Neptun P 11 Oy Lag 2 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:56.46 | ||||||
Simon Rehn | 2008 | 43.01 | 43.01 | |||||||
Vincent Nordlander | 2007 | 48.29 | 1:31.30 | |||||||
Vincent Forss | 2007 | 44.92 | 2:16.22 | |||||||
William Forsberg Meinhart | 2007 | 40.24 | 2:56.46 | |||||||
4 | Södertörn Herrar [2007] 2 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 3:03.40 | ||||||
Benjamin Lindbom | 2008 | 48.11 | 48.11 | |||||||
Folke Duhlin | 2009 | 51.54 | 1:39.65 | |||||||
Tommy Ritmberg | 2007 | 43.08 | 2:22.73 | |||||||
Kevin Lindbom | 2008 | 40.67 | 3:03.40 | |||||||
5 | SK Neptun P 11 Oy Lag 4 | 2007 | Simklubben Neptun | 3:13.72 | ||||||
Jonatan Edin | 2008 | 46.83 | 46.83 | |||||||
Leon Simoes Grundell | 2008 | 59.81 | 1:46.64 | |||||||
Theo Priftakis Abascal | 2007 | 47.02 | 2:33.66 | |||||||
Jonathan Nilsson | 2008 | 40.06 | 3:13.72 | |||||||
- | Södertörn Herrar [2007] 3 | 2007 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Jhona Netzell Rosendahl | 2009 | |||||||||
Mehdi Aldujaili | 2008 | |||||||||
Anton Chubakov | 2010 | |||||||||
Leo Böhlin | 2008 | DNS | ||||||||
- | Södertörn Herrar [2007]4 | 2007 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | SK Neptun P 11 Oy Lag 3 | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Marco Blix Grimaldi | 2007 | 47.21 | 47.21 | |||||||
Felix Bang | 2009 | 53.78 | 1:40.99 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 12:11 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:10 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 40, 4X50m Medley Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Mix [2007] 1 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:26.90 | ||||||
Filippa Hanikat | 2007 | 35.09 | 35.09 | |||||||
Nadja Travar | 2007 | 42.97 | 1:18.06 | |||||||
Nicola Pavlovic Cano | 2007 | 32.79 | 1:50.85 | |||||||
Lucas Netzell | 2008 | 36.05 | 2:26.90 | |||||||
2 | SK Neptun Mix 11 Oy Lag 1 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:31.82 | ||||||
Milton Eriksson | 2007 | 40.23 | 40.23 | |||||||
Oliver Rundström | 2008 | 42.60 | 1:22.83 | |||||||
Anna Eneroth | 2007 | 35.19 | 1:58.02 | |||||||
Sofia Bang | 2007 | 33.80 | 2:31.82 | |||||||
3 | SK Neptun Mix 11 Oy Lag 2 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:42.58 | ||||||
Theodor Gladare | 2007 | 39.18 | 39.18 | |||||||
Hilma Stenbeck | 2008 | 45.79 | 1:24.97 | |||||||
Simon Rehn | 2008 | 38.90 | 2:03.87 | |||||||
Delara Ronquist | 2007 | 38.71 | 2:42.58 | |||||||
4 | SK Neptun Mix 11 Oy Lag 3 | 2007 | Simklubben Neptun | 3:00.68 | ||||||
Vincent Nordlander | 2007 | 48.71 | 48.71 | |||||||
Molly Brodd | 2008 | 49.01 | 1:37.72 | |||||||
Vincent Forss | 2007 | 45.87 | 2:23.59 | |||||||
Frida Forsmark | 2008 | 37.09 | 3:00.68 | |||||||
- | Ösmo SS Mix [2007] | 2007 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Sven Köster | 2007 | 56.30 | 56.30 | |||||||
Jasmine Lång | 2007 | 55.58 | 1:51.88 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:10 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 41, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 18.11 | ||||||
2 | Annie Eriksson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 18.58 | ||||||
3 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 19.03 | ||||||
4 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 19.46 | ||||||
5 | Lina Thunvall | 2008 | Ösmo Simsällskap | 19.65 | ||||||
5 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 19.65 | ||||||
7 | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | 19.79 | ||||||
8 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 19.85 | ||||||
9 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 20.62 | ||||||
10 | Emma Björck | 2008 | Älvsjö AIK Simförening | 20.78 | ||||||
11 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 20.94 | ||||||
12 | Liv Eriksson | 2010 | Södertörns Simsällskap | 21.02 | ||||||
13 | Fanny Lidegran | 2008 | Simklubben Neptun | 21.06 | ||||||
14 | Moa Bäckström | 2010 | Södertörns Simsällskap | 21.18 | ||||||
15 | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | 21.33 | ||||||
16 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 21.53 | ||||||
17 | Saga Gustavsson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 21.62 | ||||||
18 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 21.67 | ||||||
19 | Amy Sterby | 2008 | Simklubben Neptun | 21.70 | ||||||
20 | Stella Svensson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 21.80 | ||||||
21 | Amanda Rosborg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 22.00 | ||||||
22 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 22.11 | ||||||
23 | Emilia Lindberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 22.12 | ||||||
24 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 22.26 | ||||||
25 | Lilly Dorch Juliusson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 22.55 | ||||||
26 | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | 22.80 | ||||||
27 | Smilla Qvarfordt | 2008 | Simklubben Neptun | 23.86 | ||||||
28 | Alicia Lundberg | 2009 | Södertörns Simsällskap | 24.49 | ||||||
29 | Sonja Duhlin | 2010 | Södertörns Simsällskap | 25.24 | ||||||
30 | Jasmine Musaji | 2008 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 25.26 | ||||||
31 | Lova Wahlstedt | 2010 | Södertälje Simsällskap | 25.62 | ||||||
32 | Noa Ek | 2008 | Södertälje Simsällskap | 26.00 | ||||||
33 | Zoe Carderos | 2008 | Södertälje Simsällskap | 26.10 | ||||||
34 | Moa Lernman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 26.14 | ||||||
35 | Bianca Bengtsson | 2010 | Södertörns Simsällskap | 26.82 | ||||||
36 | Maja Delläng | 2008 | Södertörns Simsällskap | 26.88 | ||||||
37 | Hanna Holmström | 2009 | Ösmo Simsällskap | 27.20 | ||||||
38 | Wilda Hellman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 27.46 | ||||||
39 | Jessica Ritmberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 27.97 | ||||||
40 | Isabel Samuelsson | 2009 | Södertälje Simsällskap | 28.54 | ||||||
41 | Emelie Stasiak | 2009 | Södertörns Simsällskap | 28.76 | ||||||
42 | Ebba Månsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 30.55 | ||||||
43 | Laura Czyz | 2008 | Södertörns Simsällskap | 31.39 | ||||||
- | Emelie Dahlborn | 2009 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Clara Köster | 2008 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:21 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:28 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 42, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 16.47 | ||||||
2 | Malte Lyth | 2008 | Wisby Simsällskap | 18.17 | ||||||
3 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 18.55 | ||||||
4 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 18.63 | ||||||
5 | Danil Kim | 2009 | Simförening Basilisk | 19.40 | ||||||
6 | Lucas Netzell | 2008 | Södertörns Simsällskap | 19.43 | ||||||
7 | Leon Simoes Grundell | 2008 | Simklubben Neptun | 19.83 | ||||||
8 | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | 21.15 | ||||||
9 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 21.18 | ||||||
10 | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | 21.68 | ||||||
11 | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | 21.98 | ||||||
12 | Adrian Eriksson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 22.23 | ||||||
13 | Jhona Netzell Rosendahl | 2009 | Södertörns Simsällskap | 23.65 | ||||||
14 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 24.64 | ||||||
15 | Filip Bjerkestam | 2009 | Södertörns Simsällskap | 24.65 | ||||||
16 | Martin Oskarsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 25.29 | ||||||
17 | Kevin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 25.43 | ||||||
18 | Ludvig Scherp Nilsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 25.84 | ||||||
19 | Oskar Joona | 2008 | Södertörns Simsällskap | 26.60 | ||||||
20 | Elias Runsten | 2008 | Simklubben Neptun | 27.45 | ||||||
21 | Viggo Hanikat | 2009 | Södertörns Simsällskap | 27.48 | ||||||
22 | Anton Chubakov | 2010 | Södertörns Simsällskap | 27.56 | ||||||
23 | Benjamin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 27.67 | ||||||
- | Emanuel Liljestedt | 2008 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leo Böhlin | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Morgan Sönner | 2008 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:28 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:41 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 43, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 35.43 | 1:13.48 | |||||
2 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 37.29 | 1:16.67 | |||||
3 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 37.67 | 1:16.86 | |||||
4 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 37.69 | 1:17.23 | |||||
5 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 39.05 | 1:20.27 | |||||
6 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.27 | 1:21.29 | |||||
7 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 40.71 | 1:21.56 | |||||
8 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.28 | 1:21.58 | |||||
9 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 38.36 | 1:22.45 | |||||
10 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 40.52 | 1:23.16 | |||||
11 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 42.10 | 1:25.88 | |||||
12 | Ella Adman | 2006 | Wisby Simsällskap | 41.97 | 1:26.13 | |||||
13 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 41.78 | 1:26.38 | |||||
14 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 41.39 | 1:26.65 | |||||
15 | Emma Persson | 2006 | Wisby Simsällskap | 42.50 | 1:26.72 | |||||
16 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 42.59 | 1:27.93 | |||||
17 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 42.61 | 1:28.68 | |||||
18 | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | 42.77 | 1:29.25 | |||||
19 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.72 | 1:29.32 | |||||
20 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 44.04 | 1:29.86 | |||||
21 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 43.21 | 1:30.19 | |||||
22 | Beatrice Olsson | 2006 | Wisby Simsällskap | 43.85 | 1:31.44 | |||||
23 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 44.99 | 1:32.19 | |||||
24 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 45.68 | 1:33.65 | |||||
25 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 45.15 | 1:35.10 | |||||
26 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 47.50 | 1:37.73 | |||||
27 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 47.94 | 1:38.42 | |||||
28 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 51.14 | 1:45.73 | |||||
29 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 51.15 | 1:47.61 | |||||
30 | Lilly Jacobsson | 2006 | Wisby Simsällskap | 53.54 | 1:48.67 | |||||
31 | Norna Edenvik | 2006 | Södertörns Simsällskap | 53.18 | 1:57.04 | |||||
- | Clara Magnebrant | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Palmqvist | 2006 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Thelma Flink | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:41 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:49 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 44, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 34.13 | 1:11.97 | |||||
2 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 37.38 | 1:17.58 | |||||
3 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.95 | 1:17.73 | |||||
4 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 36.99 | 1:17.74 | |||||
5 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 37.09 | 1:18.29 | |||||
6 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.69 | 1:19.68 | |||||
7 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 39.78 | 1:22.38 | |||||
8 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 41.57 | 1:24.38 | |||||
9 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.50 | 1:24.56 | |||||
10 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 41.59 | 1:24.90 | |||||
11 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 42.31 | 1:26.65 | |||||
12 | Björn Essen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.21 | 1:26.98 | |||||
13 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 41.37 | 1:27.04 | |||||
14 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 43.13 | 1:28.26 | |||||
15 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.33 | 1:29.43 | |||||
16 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 43.67 | 1:29.48 | |||||
17 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 43.93 | 1:31.63 | |||||
18 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 45.07 | 1:32.72 | |||||
19 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 46.05 | 1:34.54 | |||||
20 | Christopher Brown | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.07 | 1:35.05 | |||||
21 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 43.24 | 1:35.14 | |||||
22 | Benjamin Danielsson | 2006 | Wisby Simsällskap | 49.59 | 1:40.18 | |||||
23 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 50.41 | 1:42.71 | |||||
24 | Cherokee Bäckstrand | 2006 | Södertälje Simsällskap | 50.29 | 1:46.47 | |||||
25 | Ivar Dunér | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 53.20 | 1:52.67 | |||||
26 | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 58.77 | 1:57.90 | |||||
- | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:49 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 45, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 35.16 | 1:18.85 | |||||
2 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 37.83 | 1:22.86 | |||||
3 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.38 | 1:25.56 | |||||
4 | Elina Tshibanda | 2007 | Södertälje Simsällskap | 39.95 | 1:28.26 | |||||
5 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 41.75 | 1:28.46 | |||||
6 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.10 | 1:29.79 | |||||
7 | Melissa Klintengren | 2007 | Södertälje Simsällskap | 40.83 | 1:31.90 | |||||
8 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.32 | 1:31.94 | |||||
9 | Vera Duhlin | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.96 | 1:32.03 | |||||
10 | Mathilda Wilsson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.05 | 1:32.88 | |||||
11 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.85 | 1:34.14 | |||||
12 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.60 | 1:34.57 | |||||
13 | Freja Löfgren | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.04 | 1:37.32 | |||||
14 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 46.38 | 1:37.73 | |||||
15 | Mia Subotic | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.58 | 1:38.01 | |||||
16 | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | 45.76 | 1:38.18 | |||||
17 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 45.20 | 1:38.41 | |||||
18 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 48.87 | 1:41.57 | |||||
19 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 46.22 | 1:41.74 | |||||
20 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 48.71 | 1:44.75 | |||||
21 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 52.77 | 1:47.29 | |||||
22 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 50.61 | 1:47.63 | |||||
23 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 52.89 | 1:49.31 | |||||
24 | Jasmine Lång | 2007 | Ösmo Simsällskap | 57.45 | 1:53.62 | |||||
- | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alva Engqvist | 2007 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Carolina Sönner | 2007 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sofia Östling | 2007 | Älvsjö AIK Simförening | DSQ | ||||||
- | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 46, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 35.22 | 1:18.10 | |||||
2 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.89 | 1:27.43 | |||||
3 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 41.22 | 1:27.72 | |||||
4 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.08 | 1:28.87 | |||||
5 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 41.81 | 1:29.38 | |||||
6 | Felix Tetli | 2007 | Södertälje Simsällskap | 42.02 | 1:32.54 | |||||
7 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 44.49 | 1:33.67 | |||||
8 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 43.20 | 1:34.81 | |||||
9 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 46.23 | 1:35.05 | |||||
10 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 49.53 | 1:41.08 | |||||
11 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 47.32 | 1:41.16 | |||||
12 | Hjalmar Pettersson | 2007 | Wisby Simsällskap | 48.18 | 1:46.92 | |||||
13 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 52.20 | 1:47.51 | |||||
14 | Gustav L Rosdahl | 2007 | Simklubben Neptun | 49.97 | 1:47.56 | |||||
- | Willian Lundgren | 2007 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Daniel Fridliand | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | David Berglund Sehgelmelbe | 2007 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Sven Köster | 2007 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:45 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 47, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 42.52 | 1:31.68 | |||||
2 | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | 43.76 | 1:34.43 | |||||
3 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 43.65 | 1:35.02 | |||||
4 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 45.26 | 1:37.98 | |||||
5 | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | 45.40 | 1:40.50 | |||||
6 | Lina Thunvall | 2008 | Ösmo Simsällskap | 47.74 | 1:41.22 | |||||
7 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 47.73 | 1:41.33 | |||||
8 | Annie Eriksson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 46.45 | 1:41.43 | |||||
9 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 48.28 | 1:43.04 | |||||
10 | Amanda Rosborg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 48.39 | 1:43.96 | |||||
11 | Stella Svensson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 47.67 | 1:46.24 | |||||
12 | Amy Sterby | 2008 | Simklubben Neptun | 49.84 | 1:46.34 | |||||
13 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 46.68 | 1:47.39 | |||||
14 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 50.30 | 1:47.42 | |||||
15 | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | 51.61 | 1:47.57 | |||||
16 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 51.14 | 1:47.69 | |||||
17 | Emma Björck | 2008 | Älvsjö AIK Simförening | 49.08 | 1:47.96 | |||||
18 | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | 50.31 | 1:48.14 | |||||
19 | Saga Gustavsson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 53.33 | 1:49.12 | |||||
20 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 52.83 | 1:49.17 | |||||
21 | Fanny Lidegran | 2008 | Simklubben Neptun | 50.11 | 1:49.75 | |||||
22 | Alicia Lundberg | 2009 | Södertörns Simsällskap | 55.04 | 1:50.88 | |||||
23 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 51.28 | 1:51.17 | |||||
24 | Emilia Lindberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 52.58 | 1:55.61 | |||||
25 | Lilly Dorch Juliusson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 51.93 | 1:56.35 | |||||
26 | Jasmine Musaji | 2008 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 56.66 | 1:59.07 | |||||
27 | Wilda Hellman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 58.73 | 1:59.42 | |||||
28 | Noa Ek | 2008 | Södertälje Simsällskap | 55.13 | 2:00.61 | |||||
29 | Lova Wahlstedt | 2010 | Södertälje Simsällskap | 57.51 | 2:05.06 | |||||
30 | Zoe Carderos | 2008 | Södertälje Simsällskap | 56.88 | 2:07.12 | |||||
31 | Ebba Månsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 1:02.25 | 2:14.58 | |||||
- | Clara Köster | 2008 | Ösmo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emelie Dahlborn | 2009 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emelie Stasiak | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Isabel Samuelsson | 2009 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Liv Eriksson | 2010 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Smilla Qvarfordt | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Sonja Duhlin | 2010 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:45 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 48, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 37.74 | 1:21.86 | |||||
2 | Malte Lyth | 2008 | Wisby Simsällskap | 41.69 | 1:27.94 | |||||
3 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 41.76 | 1:31.73 | |||||
4 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 42.12 | 1:32.23 | |||||
5 | Lucas Netzell | 2008 | Södertörns Simsällskap | 43.18 | 1:34.41 | |||||
6 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 47.88 | 1:39.52 | |||||
7 | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | 48.46 | 1:41.87 | |||||
8 | Leon Simoes Grundell | 2008 | Simklubben Neptun | 44.99 | 1:43.96 | |||||
9 | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | 48.19 | 1:47.41 | |||||
10 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 51.06 | 1:48.44 | |||||
11 | Benjamin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 53.79 | 1:52.72 | |||||
12 | Jhona Netzell Rosendahl | 2009 | Södertörns Simsällskap | 54.89 | 1:53.10 | |||||
13 | Kevin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 54.09 | 1:53.62 | |||||
14 | Adrian Eriksson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 53.16 | 1:57.26 | |||||
15 | Oskar Joona | 2008 | Södertörns Simsällskap | 58.89 | 2:02.50 | |||||
- | Danil Kim | 2009 | Simförening Basilisk | DSQ | ||||||
- | Elias Runsten | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Emanuel Liljestedt | 2008 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leo Böhlin | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Martin Oskarsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Hamzehnejad | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 49, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 34.45 | 1:12.65 | |||||
2 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 35.98 | 1:18.87 | |||||
3 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 36.72 | 1:19.07 | |||||
4 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.12 | 1:23.77 | |||||
5 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.84 | 1:24.87 | |||||
6 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 41.15 | 1:29.95 | |||||
7 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 41.45 | 1:30.16 | |||||
8 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 38.87 | 1:30.58 | |||||
9 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 41.33 | 1:32.94 | |||||
10 | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | 42.25 | 1:34.10 | |||||
11 | Emma Persson | 2006 | Wisby Simsällskap | 40.47 | 1:34.58 | |||||
12 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 42.10 | 1:34.96 | |||||
13 | Beatrice Olsson | 2006 | Wisby Simsällskap | 43.19 | 1:35.07 | |||||
14 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 45.01 | 1:35.55 | |||||
15 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 44.30 | 1:38.20 | |||||
16 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 42.26 | 1:38.87 | |||||
17 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 44.34 | 1:39.86 | |||||
18 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 45.31 | 1:44.58 | |||||
19 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 50.01 | 1:46.42 | |||||
- | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 50, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 32.86 | 1:12.78 | |||||
2 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 34.50 | 1:17.16 | |||||
3 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 34.79 | 1:17.26 | |||||
4 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 37.16 | 1:21.12 | |||||
5 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 37.10 | 1:23.17 | |||||
6 | Björn Essen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.07 | 1:27.17 | |||||
7 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 41.17 | 1:27.33 | |||||
8 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 40.21 | 1:29.40 | |||||
9 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 41.64 | 1:32.22 | |||||
10 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 42.39 | 1:33.02 | |||||
11 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 43.49 | 1:36.49 | |||||
12 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 44.43 | 1:36.65 | |||||
13 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 45.93 | 1:43.06 | |||||
14 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 48.35 | 1:53.17 | |||||
15 | Benjamin Danielsson | 2006 | Wisby Simsällskap | 52.16 | 2:00.74 | |||||
16 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:03.59 | 2:18.75 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:07 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 51, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 34.53 | ||||||
2 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 35.65 | ||||||
3 | Elina Tshibanda | 2007 | Södertälje Simsällskap | 38.31 | ||||||
4 | Melissa Klintengren | 2007 | Södertälje Simsällskap | 39.01 | ||||||
5 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.08 | ||||||
6 | Freja Löfgren | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.05 | ||||||
7 | Mathilda Wilsson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.61 | ||||||
8 | Vera Duhlin | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.57 | ||||||
9 | Alva Engqvist | 2007 | Wisby Simsällskap | 41.62 | ||||||
10 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.05 | ||||||
11 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 42.19 | ||||||
12 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.93 | ||||||
13 | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | 43.60 | ||||||
14 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 43.70 | ||||||
15 | Mia Subotic | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.36 | ||||||
16 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.36 | ||||||
17 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 46.27 | ||||||
18 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.03 | ||||||
19 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 49.63 | ||||||
20 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 51.50 | ||||||
21 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 51.53 | ||||||
22 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 1:03.59 | ||||||
- | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Carolina Sönner | 2007 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:07 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 52, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 33.19 | ||||||
2 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.13 | ||||||
3 | Felix Tetli | 2007 | Södertälje Simsällskap | 40.19 | ||||||
4 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.35 | ||||||
5 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 41.38 | ||||||
6 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 41.59 | ||||||
7 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 42.60 | ||||||
8 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 45.69 | ||||||
9 | Daniel Fridliand | 2007 | Simklubben Neptun | 46.16 | ||||||
10 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 47.13 | ||||||
11 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 47.30 | ||||||
12 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 50.66 | ||||||
13 | Hjalmar Pettersson | 2007 | Wisby Simsällskap | 52.18 | ||||||
14 | Gustav L Rosdahl | 2007 | Simklubben Neptun | 54.58 | ||||||
15 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 58.17 | ||||||
- | David Berglund Sehgelmelbe | 2007 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:10 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:18 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 53, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 36.64 | ||||||
2 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 37.84 | ||||||
3 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 38.52 | ||||||
4 | Lina Thunvall | 2008 | Ösmo Simsällskap | 38.65 | ||||||
5 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 38.72 | ||||||
6 | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | 39.52 | ||||||
7 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 39.85 | ||||||
8 | Emma Björck | 2008 | Älvsjö AIK Simförening | 40.08 | ||||||
9 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 40.16 | ||||||
10 | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | 40.70 | ||||||
11 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 41.00 | ||||||
12 | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | 41.46 | ||||||
13 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 41.79 | ||||||
14 | Saga Gustavsson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 41.99 | ||||||
15 | Amanda Rosborg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 42.22 | ||||||
16 | Annie Eriksson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 42.59 | ||||||
17 | Stella Svensson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 43.37 | ||||||
18 | Alicia Lundberg | 2009 | Södertörns Simsällskap | 43.45 | ||||||
19 | Amy Sterby | 2008 | Simklubben Neptun | 43.69 | ||||||
20 | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | 43.91 | ||||||
21 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 44.14 | ||||||
22 | Fanny Lidegran | 2008 | Simklubben Neptun | 44.66 | ||||||
23 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 45.16 | ||||||
24 | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | 46.38 | ||||||
25 | Maja Delläng | 2008 | Södertörns Simsällskap | 46.42 | ||||||
26 | Liv Eriksson | 2010 | Södertörns Simsällskap | 46.56 | ||||||
27 | Jasmine Musaji | 2008 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 46.83 | ||||||
28 | Emilia Lindberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 46.85 | ||||||
29 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 47.14 | ||||||
30 | Jessica Ritmberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 47.18 | ||||||
31 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 47.28 | ||||||
32 | Zoe Carderos | 2008 | Södertälje Simsällskap | 48.06 | ||||||
33 | Lilly Dorch Juliusson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 48.22 | ||||||
34 | Lova Wahlstedt | 2010 | Södertälje Simsällskap | 48.28 | ||||||
35 | Moa Lernman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 48.33 | ||||||
36 | Laura Czyz | 2008 | Södertörns Simsällskap | 49.12 | ||||||
37 | Noa Ek | 2008 | Södertälje Simsällskap | 49.25 | ||||||
38 | Smilla Qvarfordt | 2008 | Simklubben Neptun | 49.64 | ||||||
39 | Clara Köster | 2008 | Ösmo Simsällskap | 50.26 | ||||||
40 | Hanna Holmström | 2009 | Ösmo Simsällskap | 50.36 | ||||||
41 | Bianca Bengtsson | 2010 | Södertörns Simsällskap | 51.21 | ||||||
42 | Elvira Karlstedt | 2009 | Södertörns Simsällskap | 51.47 | ||||||
42 | Sonja Duhlin | 2010 | Södertörns Simsällskap | 51.47 | ||||||
44 | Wilda Hellman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.76 | ||||||
45 | Emelie Stasiak | 2009 | Södertörns Simsällskap | 55.81 | ||||||
46 | Isabel Samuelsson | 2009 | Södertälje Simsällskap | 57.79 | ||||||
47 | Venessa Walldèn | 2009 | Södertälje Simsällskap | 59.65 | ||||||
- | Emelie Dahlborn | 2009 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ebba Månsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:18 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:24 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 54, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 33.36 | ||||||
2 | Malte Lyth | 2008 | Wisby Simsällskap | 35.88 | ||||||
3 | Lucas Netzell | 2008 | Södertörns Simsällskap | 36.12 | ||||||
4 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 37.48 | ||||||
5 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 39.23 | ||||||
6 | Benjamin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 39.71 | ||||||
7 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 39.99 | ||||||
8 | Danil Kim | 2009 | Simförening Basilisk | 40.66 | ||||||
9 | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | 40.84 | ||||||
10 | Kevin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 41.76 | ||||||
11 | Leon Simoes Grundell | 2008 | Simklubben Neptun | 42.72 | ||||||
12 | Adrian Eriksson | 2008 | Ösmo Simsällskap | 43.23 | ||||||
13 | Melvin Brink | 2008 | Älvsjö AIK Simförening | 43.64 | ||||||
14 | Emanuel Liljestedt | 2008 | Ösmo Simsällskap | 44.63 | ||||||
15 | Jhona Netzell Rosendahl | 2009 | Södertörns Simsällskap | 45.15 | ||||||
16 | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | 45.30 | ||||||
17 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 45.52 | ||||||
18 | Elias Runsten | 2008 | Simklubben Neptun | 46.25 | ||||||
19 | Leo Böhlin | 2008 | Södertörns Simsällskap | 46.31 | ||||||
20 | Eric Söderlund | 2010 | Södertörns Simsällskap | 46.68 | ||||||
21 | Ludvig Scherp Nilsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 47.10 | ||||||
22 | Anton Chubakov | 2010 | Södertörns Simsällskap | 47.74 | ||||||
23 | Filip Bjerkestam | 2009 | Södertörns Simsällskap | 47.98 | ||||||
24 | Viggo Hanikat | 2009 | Södertörns Simsällskap | 49.47 | ||||||
25 | Simon Hamzehnejad | 2009 | Södertörns Simsällskap | 49.91 | ||||||
26 | Martin Oskarsson | 2009 | Ösmo Simsällskap | 51.02 | ||||||
27 | Oskar Joona | 2008 | Södertörns Simsällskap | 51.42 | ||||||
28 | Jerry Du | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.84 | ||||||
29 | Viggo Stenbacka | 2009 | Södertörns Simsällskap | 54.04 | ||||||
30 | Morgan Sönner | 2008 | Södertälje Simsällskap | 56.55 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:24 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:47 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 55, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun F 11 Oy Lag 1 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:19.81 | ||||||
Sofia Bang | 2007 | 33.40 | 33.40 | |||||||
Anna Eneroth | 2007 | 33.40 | 1:06.80 | |||||||
Frida Forsmark | 2008 | 36.02 | 1:42.82 | |||||||
Delara Ronquist | 2007 | 36.99 | 2:19.81 | |||||||
2 | Södertörn Damer [2007] 1 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:20.66 | ||||||
Filippa Hanikat | 2007 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Nadja Travar | 2007 | 36.09 | 1:08.54 | |||||||
Juni Stenbacka | 2007 | 35.68 | 1:44.22 | |||||||
Alicia Aalo | 2007 | 36.44 | 2:20.66 | |||||||
3 | Södertörn Damer [2007] 2 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:33.08 | ||||||
Mathilda Wilsson | 2007 | 37.37 | 37.37 | |||||||
Malva Lundberg | 2007 | 37.46 | 1:14.83 | |||||||
Emma Johanson | 2008 | 39.22 | 1:54.05 | |||||||
Lovisa Lindberg | 2007 | 39.03 | 2:33.08 | |||||||
4 | Ösmo SS Damer [2007] | 2007 | Ösmo Simsällskap | 2:37.21 | ||||||
Jasmine Lång | 2007 | 39.46 | 39.46 | |||||||
Audrey Glavas | 2008 | 39.64 | 1:19.10 | |||||||
Leah Sandelius | 2007 | 38.82 | 1:57.92 | |||||||
Lina Thunvall | 2008 | 39.29 | 2:37.21 | |||||||
5 | Södertälje Damer [2007] | 2007 | Södertälje Simsällskap | 2:38.04 | ||||||
Melissa Klintengren | 2007 | 35.08 | 35.08 | |||||||
Noa Ek | 2008 | 46.79 | 1:21.87 | |||||||
Carolina Sönner | 2007 | 41.96 | 2:03.83 | |||||||
Elina Tshibanda | 2007 | 34.21 | 2:38.04 | |||||||
6 | SK Neptun F 11 Oy Lag 2 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:39.75 | ||||||
Hedvig Duit | 2008 | 39.11 | 39.11 | |||||||
Alicia Dahlberg | 2007 | 40.65 | 1:19.76 | |||||||
Malva Sjödahl | 2009 | 41.43 | 2:01.19 | |||||||
Molly Brodd | 2008 | 38.56 | 2:39.75 | |||||||
7 | Södertörn Damer [2007] 6 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:43.53 | ||||||
Freja Löfgren | 2007 | 38.70 | 38.70 | |||||||
Lotta Lande | 2007 | 42.59 | 1:21.29 | |||||||
Mia Subotic | 2007 | 40.74 | 2:02.03 | |||||||
Stella Svensson | 2009 | 41.50 | 2:43.53 | |||||||
8 | Södertörn Damer [2007] 3 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:46.28 | ||||||
Vera Duhlin | 2007 | 37.99 | 37.99 | |||||||
Dahlia Heidarian | 2008 | 41.97 | 1:19.96 | |||||||
Annie Eriksson | 2009 | 43.31 | 2:03.27 | |||||||
Alicia Lundberg | 2009 | 43.01 | 2:46.28 | |||||||
9 | SK Neptun F 11 Oy Lag 3 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:48.34 | ||||||
Felicia Malmqvist | 2008 | 42.77 | 42.77 | |||||||
Hilma Stenbeck | 2008 | 39.00 | 1:21.77 | |||||||
Vivyan Wallqvist | 2007 | 43.77 | 2:05.54 | |||||||
Fanny Lidegran | 2008 | 42.80 | 2:48.34 | |||||||
10 | SK Neptun F 11 Oy Lag 4 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:49.29 | ||||||
Lovis Carltoft | 2008 | 41.79 | 41.79 | |||||||
Felicia Berg | 2007 | 39.97 | 1:21.76 | |||||||
Julia Lundgren | 2007 | 43.72 | 2:05.48 | |||||||
Amy Sterby | 2008 | 43.81 | 2:49.29 | |||||||
11 | SK Neptun F 11 Oy Lag 5 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:53.39 | ||||||
Idun Nelin | 2008 | 43.97 | 43.97 | |||||||
Stella Burman Kindgren | 2008 | 45.30 | 1:29.27 | |||||||
Olivia Strömberg | 2007 | 42.86 | 2:12.13 | |||||||
Signe Mueller | 2007 | 41.26 | 2:53.39 | |||||||
12 | Södertörn Damer [2007] 5 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 3:02.44 | ||||||
Sejla Dacic | 2009 | 42.28 | 42.28 | |||||||
Nisa Rüya Güven | 2010 | 46.13 | 1:28.41 | |||||||
Liv Eriksson | 2010 | 47.52 | 2:15.93 | |||||||
Emilia Lindberg | 2010 | 46.51 | 3:02.44 | |||||||
13 | SK Neptun F 11 Oy Lag 6 | 2007 | Simklubben Neptun | 3:09.35 | ||||||
Isabelle Wallqvist | 2009 | 42.96 | 42.96 | |||||||
Louise Löfström | 2008 | 49.91 | 1:32.87 | |||||||
Elsa Ericsson | 2008 | 48.72 | 2:21.59 | |||||||
Stella Ahlström | 2007 | 47.76 | 3:09.35 | |||||||
14 | Södertörn Damer [2007] 7 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 3:15.51 | ||||||
Maja Delläng | 2008 | 46.25 | 46.25 | |||||||
Moa Bäckström | 2010 | 48.59 | 1:34.84 | |||||||
Wilda Hellman | 2009 | 52.30 | 2:27.14 | |||||||
Jessica Ritmberg | 2010 | 48.37 | 3:15.51 | |||||||
15 | Ösmo SS Damer [2007) Blå | 2007 | Ösmo Simsällskap | 3:17.32 | ||||||
Saga Gustavsson | 2008 | 43.57 | 43.57 | |||||||
Clara Köster | 2008 | 52.49 | 1:36.06 | |||||||
Amanda Rosborg | 2008 | 27.87 | 2:03.93 | |||||||
Ebba Månsson | 2009 | 1:13.39 | 3:17.32 | |||||||
16 | Södertörn Damer [2007] 8 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 3:28.50 | ||||||
Sonja Duhlin | 2010 | 50.96 | 50.96 | |||||||
Emelie Stasiak | 2009 | 54.31 | 1:45.27 | |||||||
Lilly Dorch Juliusson | 2009 | 49.80 | 2:35.07 | |||||||
Bianca Bengtsson | 2010 | 53.43 | 3:28.50 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 17:47 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:00 | |||
Arrangör | Södertälje SS & Stockholms Simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 maj 2018 |
Gren 56, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Herrar [2007] 1 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:17.85 | ||||||
Nicola Pavlovic Cano | 2007 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Julius Dorch Juliusson | 2007 | 36.35 | 1:06.97 | |||||||
Tommy Ritmberg | 2007 | 35.17 | 1:42.14 | |||||||
Lucas Netzell | 2008 | 35.71 | 2:17.85 | |||||||
2 | SK Neptun P 11 Oy Lag 1 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:18.28 | ||||||
Theodor Gladare | 2007 | 34.28 | 34.28 | |||||||
Oliver Rundström | 2008 | 32.35 | 1:06.63 | |||||||
Milton Eriksson | 2007 | 35.27 | 1:41.90 | |||||||
Simon Rehn | 2008 | 36.38 | 2:18.28 | |||||||
3 | SK Neptun P 11 Oy Lag 2 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:36.46 | ||||||
Vincent Forss | 2007 | 36.88 | 36.88 | |||||||
Vincent Nordlander | 2007 | 36.94 | 1:13.82 | |||||||
Zacharias Sandström | 2007 | 41.21 | 1:55.03 | |||||||
Leon Simoes Grundell | 2008 | 41.43 | 2:36.46 | |||||||
4 | SK Neptun P 11 Oy Lag 3 | 2007 | Simklubben Neptun | 2:42.49 | ||||||
Marco Blix Grimaldi | 2007 | 40.84 | 40.84 | |||||||
Felix Bang | 2009 | 42.21 | 1:23.05 | |||||||
William Forsberg Meinhart | 2007 | 39.71 | 2:02.76 | |||||||
William Hammarén | 2008 | 39.73 | 2:42.49 | |||||||
5 | Södertörn Herrar [2007] 2 | 2007 | Södertörns Simsällskap | 2:44.68 | ||||||
Moritz Karlsson | 2008 | 39.79 | 39.79 | |||||||
Kevin Lindbom | 2008 | 41.63 | 1:21.42 | |||||||
Folke Duhlin | 2009 | 43.38 | 2:04.80 | |||||||
Benjamin Lindbom | 2008 | 39.88 | 2:44.68 | |||||||
6 | SK Neptun P 11 Oy Lag 4 | 2007 | Simklubben Neptun | 3:02.93 | ||||||
Jonathan Nilsson | 2008 | 44.13 | 44.13 | |||||||
Hugo Holmlund | 2007 | 47.94 | 1:32.07 | |||||||
Gustav L Rosdahl | 2007 | 45.74 | 2:17.81 | |||||||
Elias Runsten | 2008 | 45.12 | 3:02.93 | |||||||
7 | Södertörn Herrar [2007] | 2007 | Södertörns Simsällskap | 3:05.58 | ||||||
Jhona Netzell Rosendahl | 2009 | 44.15 | 44.15 | |||||||
Leo Böhlin | 2008 | 43.59 | 1:27.74 | |||||||
Viggo Hanikat | 2009 | 49.43 | 2:17.17 | |||||||
Oskar Joona | 2008 | 48.41 | 3:05.58 | |||||||
- | Södertörn Herrar [2007] 4 | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ösmo SS Herrar [2007] | 2007 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 06 maj 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:00 |