Tulokset Deje Cup 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 1, 4X50m Frisim Damer, Finaler 13 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Deje SS Damer Lag 1 | 2001 | Deje Simsällskap | 2:00.68 | ||||||
Amanda Johansson | 2005 | 30.76 | 30.76 | |||||||
Cecilia Rudqvist | 2001 | 29.56 | 1:00.32 | |||||||
Alva Nykvist | 1999 | 29.47 | 1:29.79 | |||||||
Isabelle Asp | 2001 | 30.89 | 2:00.68 | |||||||
2 | Grums SS Damer 13 O Ä | 0 | Grums Simsällskap | 2:03.06 | ||||||
Pauline Grubb | 2003 | 30.36 | 30.36 | |||||||
Amanda Blom | 2004 | 32.05 | 1:02.41 | |||||||
Anna Kumm | 2004 | 32.10 | 1:34.51 | |||||||
Ella Sjöbom | 2005 | 28.55 | 2:03.06 | |||||||
3 | Mariestad Damer [2001] | 2001 | Mariestads Simsällskap | 2:03.95 | ||||||
Ebba Olsson | 2001 | 28.80 | 28.80 | |||||||
Wilma Åhling | 2002 | 30.41 | 59.21 | |||||||
Ellen Persson | 2004 | 31.24 | 1:30.45 | |||||||
Elsa Jernevad | 2005 | 33.50 | 2:03.95 | |||||||
4 | Arvika SS Damer [2001] | 2001 | Arvika Simsällskap | 2:04.09 | ||||||
Miranda Kristiansson | 2001 | 31.48 | 31.48 | |||||||
Sanna Axelsson | 2004 | 32.28 | 1:03.76 | |||||||
Matilda Kristiansson | 2001 | 4.83 | 1:08.59 | |||||||
Clara Hedling | 2001 | 55.50 | 2:04.09 | |||||||
5 | Karlstad F13 Oä Lag1 | 0 | Karlstads Simsällskap | 2:04.29 | ||||||
Linnea Lindberg | 2005 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Alice Johnson | 2005 | 30.77 | 1:00.72 | |||||||
Minea Dautbegovic | 2004 | 31.52 | 1:32.24 | |||||||
Ingrid Hellgren | 2003 | 32.05 | 2:04.29 | |||||||
6 | Deje SS Damer Lag 2 | 2001 | Deje Simsällskap | 2:23.31 | ||||||
Wilma Flood | 2003 | 34.23 | 34.23 | |||||||
Julia Björn | 2006 | 38.20 | 1:12.43 | |||||||
Hillary Karlsson | 2004 | 32.77 | 1:45.20 | |||||||
Emilia Tallberg | 2006 | 38.11 | 2:23.31 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:28 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 09:22 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 36.56 | 1:19.24 | 2:13.08 | 2:51.00 | |||
2 | Tim Weghammar | 2005 | Säffle Simsällskap | 42.92 | 1:31.58 | 2:27.06 | 3:13.02 | |||
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Charlie Landeman | 2003 | Filipstads Simklubb | 34.31 | 1:17.54 | 2:04.19 | 2:41.40 | |||
2 | William Nordkvist | 2002 | Mariestads Simsällskap | 34.23 | 1:20.33 | 2:10.45 | 2:44.70 | |||
3 | Jesper Andersson | 1996 | Karlstads Simsällskap | 33.04 | 1:13.91 | 2:11.97 | 2:45.18 | |||
4 | Per Jansson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 44.13 | 1:34.17 | 2:28.29 | 3:20.25 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 09:22 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 09:28 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 35.64 | 1:19.62 | 2:09.05 | 2:47.30 | |||
2 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 37.05 | 1:19.73 | 2:09.68 | 2:47.50 | |||
3 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.30 | 1:19.56 | 2:11.61 | 2:48.75 | |||
4 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 39.08 | 1:24.72 | 2:18.51 | 2:58.64 | |||
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 35.36 | 1:21.06 | 2:10.16 | 2:54.21 | |||
2 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.01 | 1:25.86 | 2:19.06 | 2:57.84 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 09:28 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 38.68 | 1:19.90 | |||||
2 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 44.14 | 1:30.64 | |||||
3 | Noel Spelling | 2006 | Filipstads Simklubb | 43.73 | 1:32.26 | |||||
4 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 47.46 | 1:35.94 | |||||
5 | Gabriel Eder | 2006 | Karlstads Simsällskap | 46.54 | 1:38.54 | |||||
6 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 52.16 | 1:43.36 | |||||
7 | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | 48.34 | 1:43.44 | |||||
8 | Vilhelm Otnem | 2007 | Grums Simsällskap | 52.03 | 1:48.13 | |||||
9 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 51.11 | 1:50.84 | |||||
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 33.82 | 1:13.21 | |||||
2 | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 34.43 | 1:16.53 | |||||
3 | Daniel Lönnquist | 2005 | Mariestads Simsällskap | 39.66 | 1:24.42 | |||||
4 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 44.73 | 1:37.59 | |||||
- | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 09:39 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 09:56 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 39.03 | 1:25.53 | |||||
2 | Wilma Umeland | 2006 | Grums Simsällskap | 43.15 | 1:29.08 | |||||
3 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 42.13 | 1:29.63 | |||||
4 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 44.29 | 1:31.06 | |||||
5 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 44.04 | 1:33.51 | |||||
6 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 45.40 | 1:36.88 | |||||
7 | Julia Björn | 2006 | Deje Simsällskap | 44.63 | 1:37.26 | |||||
8 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 43.91 | 1:38.23 | |||||
9 | Wilma Jonsson | 2007 | Grums Simsällskap | 44.86 | 1:38.69 | |||||
10 | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | 46.93 | 1:42.16 | |||||
11 | Zhino Mohammadi | 2006 | Karlstads Simsällskap | 49.57 | 1:44.06 | |||||
12 | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 54.42 | 1:56.04 | |||||
13 | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | 56.74 | 2:01.31 | |||||
14 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 1:01.44 | 2:02.48 | |||||
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 34.09 | 1:13.25 | |||||
2 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 36.31 | 1:18.91 | |||||
3 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 36.08 | 1:18.97 | |||||
4 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 37.03 | 1:20.93 | |||||
5 | Amanda Blom | 2004 | Grums Simsällskap | 39.40 | 1:23.01 | |||||
6 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 40.15 | 1:23.50 | |||||
7 | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | 43.02 | 1:32.71 | |||||
8 | Ebba Carlsson | 2004 | Nora Simsällskap | 45.02 | 1:34.80 | |||||
9 | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsällskap | 43.53 | 1:37.76 | |||||
10 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 47.92 | 1:40.00 | |||||
- | Ellen Lindner | 2005 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 09:56 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 - 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olof Hellgren | 2008 | Karlstads Simsällskap | 51.37 | ||||||
2 | Vile Ericsson | 2009 | Åmåls Simsällskap | 52.03 | ||||||
3 | Oskar Mathisen | 2009 | Karlstads Simsällskap | 53.37 | ||||||
4 | Vincent Johander | 2008 | Karlstads Simsällskap | 54.46 | ||||||
5 | Erik Johansson | 2008 | Deje Simsällskap | 55.09 | ||||||
6 | Arvid Dahlstedt | 2008 | Deje Simsällskap | 59.13 | ||||||
7 | Emil Thorpman | 2009 | Åmåls Simsällskap | 1:01.18 | ||||||
- | Hugo Stenmark | 2009 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Martin Axelsson | 2008 | Simklubben Solsta | DSQ | ||||||
- | Maximus Carpenter | 2008 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Melvin Weghammar | 2008 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Blom | 2008 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vilgot Lönnberg | 2009 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 42.38 | ||||||
2 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 44.31 | ||||||
3 | Noel Spelling | 2006 | Filipstads Simklubb | 46.23 | ||||||
4 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 48.96 | ||||||
5 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 49.42 | ||||||
6 | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | 50.78 | ||||||
7 | Oliwer Lindblom | 2007 | Arvika Simsällskap | 53.41 | ||||||
8 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 54.66 | ||||||
9 | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | 58.00 | ||||||
10 | Luukas Salomao Miettinen | 2007 | Karlstads Simsällskap | 59.97 | ||||||
11 | Aron Widström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:01.41 | ||||||
- | Aleksi Salomao Miettinen | 2006 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 37.59 | ||||||
2 | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 38.87 | ||||||
3 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 40.03 | ||||||
4 | Daniel Lönnquist | 2005 | Mariestads Simsällskap | 40.47 | ||||||
5 | Robin Lundahl | 2004 | Åmåls Simsällskap | 41.21 | ||||||
6 | Tim Weghammar | 2005 | Säffle Simsällskap | 44.14 | ||||||
7 | William Lindblom | 2004 | Arvika Simsällskap | 44.72 | ||||||
8 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 50.08 | ||||||
9 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 51.37 | ||||||
- | Jacob Haggård | 2005 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Leijon | 2002 | Mariestads Simsällskap | 35.14 | ||||||
2 | Emil Kristiansson | 2003 | Arvika Simsällskap | 38.44 | ||||||
3 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.72 | ||||||
4 | Charlie Landeman | 2003 | Filipstads Simklubb | 39.20 | ||||||
5 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 40.51 | ||||||
6 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 43.54 | ||||||
7 | Maisam Aqeili | 1999 | Hagfors Simsällskap | 44.12 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:24 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | 1:06.41 | ||||||
2 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 1:07.11 | ||||||
3 | Elly Andersson | 2011 | Grums Simsällskap | 1:10.27 | ||||||
- | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 - 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 48.22 | ||||||
2 | Alma Stolphage | 2008 | Karlskoga Simförening | 53.10 | ||||||
3 | Stella Svanberg | 2008 | Karlskoga Simförening | 53.33 | ||||||
4 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | 54.24 | ||||||
5 | Ylva Bohlin | 2008 | Deje Simsällskap | 54.71 | ||||||
6 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 54.98 | ||||||
7 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 55.45 | ||||||
8 | Miriam Franciskovic | 2008 | Deje Simsällskap | 1:00.39 | ||||||
9 | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | 1:01.90 | ||||||
- | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Josefine Spjut | 2009 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nicole Lönnquist | 2008 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga Andersson | 2008 | Simklubben Solsta | DSQ | ||||||
- | Yosra Al Shaikh | 2008 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 40.65 | ||||||
2 | Wilma Umeland | 2006 | Grums Simsällskap | 44.06 | ||||||
3 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 44.45 | ||||||
4 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 45.84 | ||||||
5 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 46.35 | ||||||
6 | Zhino Mohammadi | 2006 | Karlstads Simsällskap | 50.61 | ||||||
7 | Nora Hope | 2007 | Arvika Simsällskap | 51.88 | ||||||
8 | Wilma Jonsson | 2007 | Grums Simsällskap | 52.13 | ||||||
9 | Hanna Haggård | 2007 | Mariestads Simsällskap | 52.44 | ||||||
10 | Linn Rejås | 2006 | Nora Simsällskap | 52.51 | ||||||
11 | Renée Ricken | 2007 | Karlstads Simsällskap | 52.53 | ||||||
12 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 54.29 | ||||||
13 | Lovisa Boström | 2007 | Simklubben Solsta | 55.14 | ||||||
14 | Caroline Engelbrektsson Grund | 2007 | Simklubben Solsta | 55.95 | ||||||
15 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 1:00.44 | ||||||
16 | Felicia Spjut | 2006 | Arvika Simsällskap | 1:01.81 | ||||||
17 | Allis Vernersson | 2007 | Arvika Simsällskap | 1:02.14 | ||||||
18 | Märta Olsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 1:02.52 | ||||||
19 | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 1:03.05 | ||||||
- | Lisa Svensson | 2007 | Simklubben Solsta | DSQ | ||||||
- | Nellie Westerlund | 2007 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 38.55 | ||||||
2 | Ellen Lindner | 2005 | Karlstads Simsällskap | 45.83 | ||||||
3 | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | 46.51 | ||||||
4 | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | 46.52 | ||||||
5 | Hillary Karlsson | 2004 | Deje Simsällskap | 47.81 | ||||||
6 | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsällskap | 50.95 | ||||||
7 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 53.05 | ||||||
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Hedling | 2001 | Arvika Simsällskap | 37.37 | ||||||
2 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 37.51 | ||||||
3 | Pauline Grubb | 2003 | Grums Simsällskap | 38.58 | ||||||
4 | Emelie Larsson | 2000 | Simklubben Solsta | 40.38 | ||||||
5 | Isabelle Asp | 2001 | Deje Simsällskap | 42.41 | ||||||
6 | Linn Berglund | 2003 | Filipstads Simklubb | 47.47 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:47 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 11:03 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 - 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vincent Johander | 2008 | Karlstads Simsällskap | 39.59 | ||||||
2 | Oskar Mathisen | 2009 | Karlstads Simsällskap | 41.44 | ||||||
3 | Vile Ericsson | 2009 | Åmåls Simsällskap | 42.88 | ||||||
4 | Erik Johansson | 2008 | Deje Simsällskap | 43.52 | ||||||
5 | Melvin Weghammar | 2008 | Säffle Simsällskap | 43.59 | ||||||
6 | Olof Hellgren | 2008 | Karlstads Simsällskap | 45.52 | ||||||
7 | Oscar Blom | 2008 | Mariestads Simsällskap | 45.63 | ||||||
8 | Arvid Dahlstedt | 2008 | Deje Simsällskap | 50.28 | ||||||
9 | Liam Gustafsson | 2009 | Grums Simsällskap | 51.52 | ||||||
10 | Emil Thorpman | 2009 | Åmåls Simsällskap | 52.03 | ||||||
11 | Maximus Carpenter | 2008 | Karlskoga Simförening | 55.02 | ||||||
12 | Hugo Stenmark | 2009 | Karlstads Simsällskap | 55.20 | ||||||
13 | Martin Axelsson | 2008 | Simklubben Solsta | 55.63 | ||||||
- | Vilgot Lönnberg | 2009 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 32.83 | ||||||
2 | Noel Spelling | 2006 | Filipstads Simklubb | 34.75 | ||||||
3 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 38.14 | ||||||
4 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 38.97 | ||||||
5 | Gabriel Eder | 2006 | Karlstads Simsällskap | 39.00 | ||||||
6 | Oliwer Lindblom | 2007 | Arvika Simsällskap | 39.38 | ||||||
7 | Aleksi Salomao Miettinen | 2006 | Karlstads Simsällskap | 39.79 | ||||||
7 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 39.79 | ||||||
9 | Vilhelm Otnem | 2007 | Grums Simsällskap | 40.29 | ||||||
10 | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | 41.00 | ||||||
11 | Aron Widström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 44.84 | ||||||
12 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 45.28 | ||||||
13 | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | 46.22 | ||||||
- | Luukas Salomao Miettinen | 2007 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 29.12 | ||||||
2 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 30.83 | ||||||
3 | Mårten Emilsson | 2004 | Nora Simsällskap | 30.86 | ||||||
4 | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 31.02 | ||||||
5 | William Lindblom | 2004 | Arvika Simsällskap | 33.39 | ||||||
6 | Daniel Lönnquist | 2005 | Mariestads Simsällskap | 34.11 | ||||||
7 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 34.27 | ||||||
8 | Tim Weghammar | 2005 | Säffle Simsällskap | 34.90 | ||||||
9 | Robin Lundahl | 2004 | Åmåls Simsällskap | 37.08 | ||||||
10 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 37.31 | ||||||
11 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 37.34 | ||||||
12 | Jacob Haggård | 2005 | Mariestads Simsällskap | 42.19 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Nordkvist | 2002 | Mariestads Simsällskap | 26.98 | ||||||
2 | Jesper Andersson | 1996 | Karlstads Simsällskap | 27.53 | ||||||
3 | Linus Lindkvist | 2003 | Deje Simsällskap | 29.45 | ||||||
4 | Marcus Leijon | 2002 | Mariestads Simsällskap | 29.64 | ||||||
5 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 29.66 | ||||||
6 | Charlie Landeman | 2003 | Filipstads Simklubb | 29.69 | ||||||
7 | Emil Kristiansson | 2003 | Arvika Simsällskap | 30.89 | ||||||
8 | Maisam Aqeili | 1999 | Hagfors Simsällskap | 32.95 | ||||||
9 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 35.93 | ||||||
10 | Pelle Bull | 1992 | Deje Simsällskap | 58.27 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:03 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 48.00 | ||||||
2 | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | 54.31 | ||||||
3 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 54.33 | ||||||
4 | Elly Andersson | 2011 | Grums Simsällskap | 1:05.90 | ||||||
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 9 - 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 38.13 | ||||||
2 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 40.14 | ||||||
3 | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | 41.38 | ||||||
4 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 42.51 | ||||||
5 | Alma Stolphage | 2008 | Karlskoga Simförening | 44.09 | ||||||
6 | Hilda Carlstedt | 2008 | Filipstads Simklubb | 44.49 | ||||||
7 | Nicole Lönnquist | 2008 | Mariestads Simsällskap | 44.55 | ||||||
8 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | 48.82 | ||||||
9 | Ylva Bohlin | 2008 | Deje Simsällskap | 52.47 | ||||||
10 | Saga Andersson | 2008 | Simklubben Solsta | 59.08 | ||||||
11 | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | 1:02.00 | ||||||
12 | Josefine Spjut | 2009 | Arvika Simsällskap | 1:12.84 | ||||||
- | Yosra Al Shaikh | 2008 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 32.38 | ||||||
2 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 34.79 | ||||||
3 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 35.23 | ||||||
4 | Ellen Aronsson | 2007 | Grums Simsällskap | 35.48 | ||||||
5 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 35.53 | ||||||
6 | Wilma Umeland | 2006 | Grums Simsällskap | 36.44 | ||||||
7 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 36.68 | ||||||
8 | Nellie Westerlund | 2007 | Karlstads Simsällskap | 37.15 | ||||||
9 | Ida Emilsson | 2006 | Nora Simsällskap | 37.48 | ||||||
10 | Julia Björn | 2006 | Deje Simsällskap | 37.84 | ||||||
10 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 37.84 | ||||||
12 | Renée Ricken | 2007 | Karlstads Simsällskap | 39.89 | ||||||
13 | Wilma Jonsson | 2007 | Grums Simsällskap | 39.93 | ||||||
14 | Zhino Mohammadi | 2006 | Karlstads Simsällskap | 40.16 | ||||||
15 | Allis Vernersson | 2007 | Arvika Simsällskap | 44.42 | ||||||
16 | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | 45.51 | ||||||
17 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 45.65 | ||||||
18 | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 45.78 | ||||||
19 | Linn Rejås | 2006 | Nora Simsällskap | 46.60 | ||||||
20 | Nora Hope | 2007 | Arvika Simsällskap | 47.15 | ||||||
21 | Lovisa Boström | 2007 | Simklubben Solsta | 47.91 | ||||||
22 | Hanna Haggård | 2007 | Mariestads Simsällskap | 49.35 | ||||||
23 | Felicia Spjut | 2006 | Arvika Simsällskap | 49.45 | ||||||
24 | Lisa Svensson | 2007 | Simklubben Solsta | 54.21 | ||||||
25 | Märta Olsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 54.30 | ||||||
26 | Caroline Engelbrektsson Grund | 2007 | Simklubben Solsta | 1:07.12 | ||||||
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 28.87 | ||||||
2 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 31.06 | ||||||
3 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 31.40 | ||||||
4 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 32.20 | ||||||
5 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 32.28 | ||||||
6 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 32.49 | ||||||
7 | Amanda Blom | 2004 | Grums Simsällskap | 32.81 | ||||||
8 | Hillary Karlsson | 2004 | Deje Simsällskap | 33.39 | ||||||
9 | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | 34.35 | ||||||
10 | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | 36.65 | ||||||
11 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 37.55 | ||||||
12 | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | 38.79 | ||||||
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 28.81 | ||||||
2 | Alva Nykvist | 1999 | Deje Simsällskap | 29.61 | ||||||
3 | Cecilia Rudqvist | 2001 | Deje Simsällskap | 29.83 | ||||||
4 | Clara Hedling | 2001 | Arvika Simsällskap | 29.90 | ||||||
5 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 30.60 | ||||||
6 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 31.62 | ||||||
7 | Matilda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 31.91 | ||||||
8 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.60 | ||||||
9 | Linn Berglund | 2003 | Filipstads Simklubb | 36.81 | ||||||
10 | Tanya Krivda | 2003 | Nora Simsällskap | 36.85 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 33.85 | 1:12.79 | 1:53.41 | 2:33.27 | |||
2 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 40.85 | 1:26.22 | 2:13.11 | 3:00.28 | |||
3 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 42.91 | 1:32.49 | 2:23.10 | 3:12.52 | |||
4 | Gabriel Eder | 2006 | Karlstads Simsällskap | 44.26 | 1:35.05 | 2:26.82 | 3:17.68 | |||
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 31.20 | 1:05.46 | 1:40.62 | 2:15.62 | |||
2 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 34.13 | 1:13.85 | 1:55.81 | 2:34.88 | |||
3 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 38.13 | 1:20.29 | 2:02.73 | 2:43.57 | |||
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.86 | 1:07.28 | 1:44.26 | 2:20.29 | |||
2 | Jesper Andersson | 1996 | Karlstads Simsällskap | 32.69 | 1:08.39 | 1:45.58 | 2:21.12 | |||
3 | William Nordkvist | 2002 | Mariestads Simsällskap | 32.07 | 1:08.35 | 1:46.12 | 2:21.88 | |||
4 | Marcus Leijon | 2002 | Mariestads Simsällskap | 34.72 | 1:13.56 | 1:53.50 | 2:30.35 | |||
5 | Linus Lindkvist | 2003 | Deje Simsällskap | 35.66 | 1:17.04 | 2:00.43 | 2:44.45 | |||
6 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 39.16 | 1:22.20 | 2:07.10 | 2:51.69 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 12:16 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 37.35 | 1:19.65 | 2:03.65 | 2:44.20 | |||
2 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 38.98 | 1:24.02 | 2:10.18 | 2:53.95 | |||
3 | Thea Eriksson | 2006 | Åmåls Simsällskap | 42.11 | 1:30.95 | 2:19.85 | 3:05.70 | |||
4 | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | 42.55 | 1:35.12 | 2:29.89 | 3:22.71 | |||
5 | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | 51.45 | 1:50.73 | 2:49.03 | 3:43.52 | |||
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 31.70 | 1:06.75 | 1:43.21 | 2:18.94 | |||
2 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 33.96 | 1:10.53 | 1:48.50 | 2:26.13 | |||
3 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 35.14 | 1:14.85 | 1:54.99 | 2:35.73 | |||
4 | Ellen Lindner | 2005 | Karlstads Simsällskap | 41.00 | 1:25.18 | 2:11.26 | 2:55.66 | |||
5 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 41.15 | 1:29.56 | 2:19.95 | 3:07.50 | |||
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 31.04 | 1:04.81 | 1:38.38 | 2:10.41 | |||
2 | Alva Nykvist | 1999 | Deje Simsällskap | 32.56 | 1:09.63 | 1:48.42 | 2:26.60 | |||
3 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.82 | 1:13.71 | 1:52.32 | 2:30.48 | |||
4 | Isabelle Asp | 2001 | Deje Simsällskap | 34.68 | 1:13.87 | 1:55.42 | 2:35.33 | |||
5 | Tanya Krivda | 2003 | Nora Simsällskap | 41.27 | 1:28.57 | 2:18.96 | 3:07.50 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:16 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 12:18 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 12, 4X50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karlstad Damer1 [2006] L3 | 2016 | Karlstads Simsällskap | 2:25.26 | ||||||
Sara Sjölander | 2006 | 32.77 | 32.77 | |||||||
Nellie Westerlund | 2007 | 37.88 | 1:10.65 | |||||||
Moa Granzell | 2008 | 39.47 | 1:50.12 | |||||||
Alva Granzell | 2006 | 35.14 | 2:25.26 | |||||||
2 | Filipstad Damer [2006] | 2006 | Filipstads Simklubb | 2:49.13 | ||||||
Greta Larsson | 2006 | 36.41 | 36.41 | |||||||
Agnes Larsson | 2007 | 47.04 | 1:23.45 | |||||||
Isabelle Bohlemark | 2008 | 41.75 | 2:05.20 | |||||||
Alicia Bohlemark | 2007 | 43.93 | 2:49.13 | |||||||
3 | Arvika SS Damer Arvika | 2006 | Arvika Simsällskap | 2:56.51 | ||||||
Allis Vernersson | 2007 | 47.14 | 47.14 | |||||||
Nora Hope | 2007 | 45.45 | 1:32.59 | |||||||
Felicia Spjut | 2006 | 46.71 | 2:19.30 | |||||||
Ellen Lundgren | 2007 | 37.21 | 2:56.51 | |||||||
4 | Säffle SS Damer Lag 1 | 2006 | Säffle Simsällskap | 3:20.06 | ||||||
Hanna Widing | 2006 | 36.06 | 36.06 | |||||||
Johanna Storm | 2006 | 48.22 | 1:24.28 | |||||||
Jennifer Storm | 2009 | 1:03.04 | 2:27.32 | |||||||
Nellie Leander | 2010 | 52.74 | 3:20.06 | |||||||
5 | Solsta Damer [2006] | 2006 | Simklubben Solsta | 3:42.77 | ||||||
Lovisa Boström | 2007 | 50.32 | 50.32 | |||||||
Lisa Svensson | 2007 | 52.14 | 1:42.46 | |||||||
Caroline Engelbrektsson Grund | 2007 | 59.25 | 2:41.71 | |||||||
Saga Andersson | 2008 | 1:01.06 | 3:42.77 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:18 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 13:50 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 13, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karlstad Herrar [2006] L1 | 2006 | Karlstads Simsällskap | 2:32.59 | ||||||
Lex Albringer | 2007 | 32.50 | 32.50 | |||||||
Alexander Albringer | 2007 | 38.99 | 1:11.49 | |||||||
Erik Bjurenhed | 2006 | 41.06 | 1:52.55 | |||||||
Vincent Johander | 2008 | 40.04 | 2:32.59 | |||||||
2 | Karlstad Herrar [2006] L2 | 2006 | Karlstads Simsällskap | 2:50.20 | ||||||
Oskar Mathisen | 2009 | 43.50 | 43.50 | |||||||
Johan Pellfolk | 2007 | 44.60 | 1:28.10 | |||||||
Olof Hellgren | 2008 | 42.57 | 2:10.67 | |||||||
Gabriel Eder | 2006 | 39.53 | 2:50.20 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 13:50 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 13:51 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 14, 100m Ryggsim Damer, Finaler 9 - 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 47.13 | 1:37.16 | |||||
2 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 51.07 | 1:44.27 | |||||
- | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 43.14 | 1:29.22 | |||||
2 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 45.73 | 1:32.65 | |||||
3 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 45.99 | 1:34.67 | |||||
4 | Zhino Mohammadi | 2006 | Karlstads Simsällskap | 49.85 | 1:41.89 | |||||
5 | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | 21.96 | 1:48.54 | |||||
Gren 14, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 34.61 | 1:11.35 | |||||
2 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 36.12 | 1:15.36 | |||||
3 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 37.53 | 1:16.27 | |||||
4 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 40.73 | 1:24.52 | |||||
5 | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | 47.09 | 1:37.56 | |||||
6 | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | 47.87 | 1:39.85 | |||||
7 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 50.01 | 1:41.86 | |||||
Gren 14, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 34.56 | 1:09.19 | |||||
2 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 37.44 | 1:16.41 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 13:51 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 14:02 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 9 - 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Olof Hellgren | 2008 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 40.21 | 1:22.29 | |||||
2 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 47.37 | 1:37.62 | |||||
3 | Oliwer Lindblom | 2007 | Arvika Simsällskap | 49.04 | 1:39.61 | |||||
4 | Gabriel Eder | 2006 | Karlstads Simsällskap | 49.33 | 1:40.03 | |||||
5 | Vilhelm Otnem | 2007 | Grums Simsällskap | 49.70 | 1:42.04 | |||||
6 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 51.18 | 1:42.94 | |||||
- | Aron Widström | 2007 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 39.26 | 1:18.73 | |||||
2 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 42.39 | 1:24.27 | |||||
3 | Daniel Lönnquist | 2005 | Mariestads Simsällskap | 42.64 | 1:28.19 | |||||
4 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 53.81 | 1:52.68 | |||||
5 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 55.44 | 1:53.03 | |||||
6 | Jacob Haggård | 2005 | Mariestads Simsällskap | 54.04 | 1:56.15 | |||||
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.27 | 1:13.18 | |||||
2 | Jesper Andersson | 1996 | Karlstads Simsällskap | 37.66 | 1:15.64 | |||||
3 | Marcus Leijon | 2002 | Mariestads Simsällskap | 39.13 | 1:18.60 | |||||
4 | William Nordkvist | 2002 | Mariestads Simsällskap | 38.71 | 1:20.48 | |||||
5 | Linus Lindkvist | 2003 | Deje Simsällskap | 39.93 | 1:20.54 | |||||
- | Pelle Bull | 1992 | Deje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 14:02 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 14:34 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 16, 25m Frisim Damer, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 20.94 | ||||||
2 | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | 21.87 | ||||||
3 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 23.02 | ||||||
4 | Elly Andersson | 2011 | Grums Simsällskap | 28.62 | ||||||
5 | Filippa Larsson | 2011 | Simklubben Solsta | 38.82 | ||||||
6 | Smilla Tallberg | 2010 | Deje Simsällskap | 49.95 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 14:34 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 14:34 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 18, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 26.27 | ||||||
2 | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | 27.70 | ||||||
- | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 14:34 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 14:34 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 19, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 - 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Melvin Weghammar | 2008 | Säffle Simsällskap | 21.12 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 14:34 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 14:34 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 9 - 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 46.62 | ||||||
2 | Alma Stolphage | 2008 | Karlskoga Simförening | 48.02 | ||||||
3 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 48.98 | ||||||
4 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | 51.50 | ||||||
- | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 39.32 | ||||||
2 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 41.52 | ||||||
3 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 41.94 | ||||||
4 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 42.99 | ||||||
5 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 44.09 | ||||||
6 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 48.90 | ||||||
7 | Zhino Mohammadi | 2006 | Karlstads Simsällskap | 53.40 | ||||||
8 | Embla Hellström | 2007 | Simklubben Solsta | 54.48 | ||||||
9 | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 56.69 | ||||||
10 | Ida Emilsson | 2006 | Nora Simsällskap | 58.40 | ||||||
11 | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | 1:03.48 | ||||||
- | Wilma Jonsson | 2007 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 33.99 | ||||||
2 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 35.58 | ||||||
3 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 35.78 | ||||||
4 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 38.80 | ||||||
5 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 39.47 | ||||||
6 | Ellen Lindner | 2005 | Karlstads Simsällskap | 42.81 | ||||||
7 | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsällskap | 46.16 | ||||||
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 30.72 | ||||||
2 | Pauline Grubb | 2003 | Grums Simsällskap | 32.27 | ||||||
3 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 34.21 | ||||||
4 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 35.37 | ||||||
5 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.90 | ||||||
6 | Emelie Larsson | 2000 | Simklubben Solsta | 40.04 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 14:34 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 14:37 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 - 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vincent Johander | 2008 | Karlstads Simsällskap | 52.51 | ||||||
2 | Oskar Mathisen | 2009 | Karlstads Simsällskap | 52.81 | ||||||
3 | Olof Hellgren | 2008 | Karlstads Simsällskap | 1:02.31 | ||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 38.76 | ||||||
2 | Noel Spelling | 2006 | Filipstads Simklubb | 44.03 | ||||||
3 | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | 47.76 | ||||||
4 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 48.03 | ||||||
5 | Gabriel Eder | 2006 | Karlstads Simsällskap | 52.26 | ||||||
6 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 54.75 | ||||||
7 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 54.90 | ||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 32.34 | ||||||
2 | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 35.60 | ||||||
3 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 35.81 | ||||||
4 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 41.42 | ||||||
5 | Tim Weghammar | 2005 | Säffle Simsällskap | 41.49 | ||||||
6 | Daniel Lönnquist | 2005 | Mariestads Simsällskap | 44.11 | ||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Charlie Landeman | 2003 | Filipstads Simklubb | 32.25 | ||||||
2 | Jesper Andersson | 1996 | Karlstads Simsällskap | 32.39 | ||||||
3 | William Nordkvist | 2002 | Mariestads Simsällskap | 33.14 | ||||||
4 | Linus Lindkvist | 2003 | Deje Simsällskap | 33.65 | ||||||
5 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.95 | ||||||
6 | Marcus Leijon | 2002 | Mariestads Simsällskap | 35.66 | ||||||
7 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.36 | ||||||
- | Pelle Bull | 1992 | Deje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 14:37 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 14:54 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 22, 100m Bröstsim Damer, Finaler 9 - 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 50.95 | 1:46.21 | |||||
2 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | 54.54 | 2:00.32 | |||||
3 | Ylva Bohlin | 2008 | Deje Simsällskap | 56.57 | 2:03.63 | |||||
4 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 59.46 | 2:06.16 | |||||
5 | Miriam Franciskovic | 2008 | Deje Simsällskap | 1:02.47 | 2:10.74 | |||||
6 | Nicole Lönnquist | 2008 | Mariestads Simsällskap | 1:03.66 | 2:11.93 | |||||
Gren 22, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 46.88 | 1:38.12 | |||||
2 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 47.96 | 1:41.67 | |||||
3 | Julia Björn | 2006 | Deje Simsällskap | 49.03 | 1:45.08 | |||||
4 | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | 50.57 | 1:45.51 | |||||
5 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 51.02 | 1:48.54 | |||||
6 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 50.70 | 1:49.20 | |||||
7 | Embla Hellström | 2007 | Simklubben Solsta | 56.06 | 1:52.82 | |||||
8 | Wilma Jonsson | 2007 | Grums Simsällskap | 54.67 | 1:54.04 | |||||
9 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 56.13 | 1:56.81 | |||||
10 | Hanna Haggård | 2007 | Mariestads Simsällskap | 58.62 | 2:01.93 | |||||
- | Märta Olsson | 2007 | Filipstads Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 42.81 | 1:30.14 | |||||
2 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 44.23 | 1:32.78 | |||||
3 | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | 47.40 | 1:40.44 | |||||
4 | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | 48.21 | 1:43.55 | |||||
5 | Ebba Carlsson | 2004 | Nora Simsällskap | 51.13 | 1:45.12 | |||||
Gren 22, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 38.59 | 1:23.00 | |||||
2 | Clara Hedling | 2001 | Arvika Simsällskap | 39.58 | 1:23.37 | |||||
3 | Isabelle Asp | 2001 | Deje Simsällskap | 43.74 | 1:32.12 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 14:54 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 15:11 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 9 - 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vincent Johander | 2008 | Karlstads Simsällskap | 57.79 | 1:58.11 | |||||
2 | Oskar Mathisen | 2009 | Karlstads Simsällskap | 58.90 | 2:02.82 | |||||
3 | Oscar Blom | 2008 | Mariestads Simsällskap | 1:04.03 | 2:18.19 | |||||
- | Arvid Dahlstedt | 2008 | Deje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 43.10 | 1:30.83 | |||||
2 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 45.71 | 1:33.76 | |||||
3 | Noel Spelling | 2006 | Filipstads Simklubb | 48.44 | 1:39.35 | |||||
4 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 50.72 | 1:47.52 | |||||
5 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 52.51 | 1:48.56 | |||||
6 | Oliwer Lindblom | 2007 | Arvika Simsällskap | 56.77 | 1:58.05 | |||||
7 | Gabriel Eder | 2006 | Karlstads Simsällskap | 54.96 | 1:58.25 | |||||
8 | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:01.07 | 2:08.40 | |||||
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 38.35 | 1:21.36 | |||||
2 | Mårten Emilsson | 2004 | Nora Simsällskap | 43.27 | 1:31.05 | |||||
3 | Albin Svensson | 2004 | Åmåls Simsällskap | 43.17 | 1:32.16 | |||||
4 | Robin Lundahl | 2004 | Åmåls Simsällskap | 43.36 | 1:32.19 | |||||
5 | William Lindblom | 2004 | Arvika Simsällskap | 47.20 | 1:39.16 | |||||
6 | Tim Weghammar | 2005 | Säffle Simsällskap | 47.76 | 1:43.51 | |||||
7 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 50.89 | 1:48.87 | |||||
8 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 51.09 | 1:49.79 | |||||
9 | Jacob Haggård | 2005 | Mariestads Simsällskap | 53.23 | 1:52.49 | |||||
- | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Leijon | 2002 | Mariestads Simsällskap | 36.62 | 1:18.06 | |||||
2 | Emil Kristiansson | 2003 | Arvika Simsällskap | 39.26 | 1:24.52 | |||||
3 | Charlie Landeman | 2003 | Filipstads Simklubb | 40.49 | 1:25.02 | |||||
4 | Per Jansson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 42.94 | 1:34.61 | |||||
5 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 45.04 | 1:38.08 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:11 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 24, 25m Bröstsim Damer, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 29.96 | ||||||
2 | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | 30.11 | ||||||
3 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 30.43 | ||||||
4 | Elly Andersson | 2011 | Grums Simsällskap | 30.97 | ||||||
5 | Filippa Larsson | 2011 | Simklubben Solsta | 31.76 | ||||||
6 | Smilla Tallberg | 2010 | Deje Simsällskap | 39.69 | ||||||
7 | Julia Andersson | 2010 | Deje Simsällskap | 40.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 15:42 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 54.20 | ||||||
2 | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | 1:02.46 | ||||||
3 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 1:05.67 | ||||||
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 - 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 42.24 | ||||||
2 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 50.11 | ||||||
3 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | 53.68 | ||||||
4 | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | 55.49 | ||||||
5 | Nicole Lönnquist | 2008 | Mariestads Simsällskap | 56.24 | ||||||
6 | Hilda Carlstedt | 2008 | Filipstads Simklubb | 1:00.34 | ||||||
7 | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | 1:08.85 | ||||||
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 37.65 | ||||||
2 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 42.47 | ||||||
3 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 42.67 | ||||||
4 | Ella Bäcker | 2007 | Grums Simsällskap | 45.53 | ||||||
5 | Wilma Jonsson | 2007 | Grums Simsällskap | 49.50 | ||||||
6 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 54.51 | ||||||
7 | Ida Emilsson | 2006 | Nora Simsällskap | 56.22 | ||||||
8 | Felicia Spjut | 2006 | Arvika Simsällskap | 59.48 | ||||||
9 | Hanna Haggård | 2007 | Mariestads Simsällskap | 59.72 | ||||||
10 | Märta Olsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 1:04.22 | ||||||
- | Allis Vernersson | 2007 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 34.48 | ||||||
2 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 36.77 | ||||||
3 | Amanda Blom | 2004 | Grums Simsällskap | 37.94 | ||||||
4 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 39.17 | ||||||
5 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 39.74 | ||||||
6 | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | 44.03 | ||||||
7 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 44.05 | ||||||
8 | Ellen Lindner | 2005 | Karlstads Simsällskap | 45.26 | ||||||
9 | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | 46.01 | ||||||
- | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 33.64 | ||||||
2 | Pauline Grubb | 2003 | Grums Simsällskap | 35.05 | ||||||
3 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 35.20 | ||||||
4 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 38.72 | ||||||
5 | Isabelle Asp | 2001 | Deje Simsällskap | 38.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:42 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 - 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vincent Johander | 2008 | Karlstads Simsällskap | 51.44 | ||||||
2 | Melvin Weghammar | 2008 | Säffle Simsällskap | 53.96 | ||||||
3 | Oscar Blom | 2008 | Mariestads Simsällskap | 56.08 | ||||||
4 | Liam Gustafsson | 2009 | Grums Simsällskap | 57.69 | ||||||
5 | Martin Axelsson | 2008 | Simklubben Solsta | 58.76 | ||||||
6 | Vilgot Lönnberg | 2009 | Grums Simsällskap | 1:07.19 | ||||||
- | Hugo Stenmark | 2009 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 39.93 | ||||||
2 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 43.67 | ||||||
3 | Gabriel Eder | 2006 | Karlstads Simsällskap | 45.26 | ||||||
4 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 45.97 | ||||||
5 | Oliwer Lindblom | 2007 | Arvika Simsällskap | 47.76 | ||||||
6 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 51.26 | ||||||
7 | Aron Widström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 55.17 | ||||||
8 | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | 55.96 | ||||||
- | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joel Andersson | 2007 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 36.18 | ||||||
2 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 37.11 | ||||||
3 | Robin Lundahl | 2004 | Åmåls Simsällskap | 44.30 | ||||||
4 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 50.11 | ||||||
5 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 51.09 | ||||||
- | Daniel Lönnquist | 2005 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jacob Haggård | 2005 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jesper Andersson | 1996 | Karlstads Simsällskap | 34.81 | ||||||
2 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.97 | ||||||
3 | William Nordkvist | 2002 | Mariestads Simsällskap | 35.80 | ||||||
4 | Linus Lindkvist | 2003 | Deje Simsällskap | 37.30 | ||||||
5 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.78 | ||||||
6 | Pelle Bull | 1992 | Deje Simsällskap | 1:08.74 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:57 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 28, 100m Frisim Damer, Finaler 9 - 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 41.25 | 1:26.33 | |||||
2 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 41.62 | 1:28.59 | |||||
3 | Isabelle Bohlemark | 2008 | Filipstads Simklubb | 45.17 | 1:36.44 | |||||
4 | Nicole Lönnquist | 2008 | Mariestads Simsällskap | 50.08 | 1:46.24 | |||||
5 | Ebbastina Gunnberg | 2008 | Grums Simsällskap | 48.63 | 1:48.03 | |||||
6 | Miriam Franciskovic | 2008 | Deje Simsällskap | 47.88 | 1:48.43 | |||||
7 | Hilda Carlstedt | 2008 | Filipstads Simklubb | 52.62 | 1:54.13 | |||||
8 | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | 1:12.34 | 2:26.87 | |||||
Gren 28, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 36.27 | 1:15.25 | |||||
2 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 37.86 | 1:19.72 | |||||
3 | Ellen Aronsson | 2007 | Grums Simsällskap | 38.75 | 1:19.93 | |||||
4 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 39.00 | 1:21.46 | |||||
5 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 40.74 | 1:26.87 | |||||
6 | Vilma Thorpman | 2006 | Åmåls Simsällskap | 40.55 | 1:28.56 | |||||
7 | Julia Björn | 2006 | Deje Simsällskap | 41.04 | 1:29.22 | |||||
8 | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | 42.48 | 1:31.33 | |||||
9 | Embla Hellström | 2007 | Simklubben Solsta | 46.42 | 1:38.68 | |||||
10 | Alicia Bohlemark | 2007 | Filipstads Simklubb | 47.25 | 1:40.95 | |||||
11 | Felicia Spjut | 2006 | Arvika Simsällskap | 48.28 | 1:42.43 | |||||
12 | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 50.69 | 1:46.34 | |||||
13 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 50.91 | 1:47.52 | |||||
14 | Hanna Haggård | 2007 | Mariestads Simsällskap | 52.89 | 1:59.92 | |||||
- | Wilma Jonsson | 2007 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 31.45 | 1:05.03 | |||||
2 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 33.08 | 1:07.97 | |||||
3 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 33.98 | 1:09.52 | |||||
4 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 34.21 | 1:10.58 | |||||
5 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 34.38 | 1:11.28 | |||||
6 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 35.03 | 1:12.50 | |||||
7 | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | 36.60 | 1:15.17 | |||||
8 | Ebba Carlsson | 2004 | Nora Simsällskap | 39.73 | 1:19.36 | |||||
9 | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsällskap | 39.00 | 1:23.37 | |||||
10 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 39.98 | 1:26.02 | |||||
Gren 28, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 30.83 | 1:02.54 | |||||
2 | Clara Hedling | 2001 | Arvika Simsällskap | 31.49 | 1:04.99 | |||||
3 | Matilda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 33.93 | 1:10.52 | |||||
4 | Wilma Åhling | 2002 | Mariestads Simsällskap | 33.61 | 1:11.22 | |||||
5 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.49 | 1:11.40 | |||||
6 | Tanya Krivda | 2003 | Nora Simsällskap | 39.76 | 1:23.57 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 29, 100m Frisim Herrar, Finaler 9 - 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vincent Johander | 2008 | Karlstads Simsällskap | 40.93 | 1:27.84 | |||||
2 | Erik Johansson | 2008 | Deje Simsällskap | 43.43 | 1:35.29 | |||||
3 | Oskar Mathisen | 2009 | Karlstads Simsällskap | 46.57 | 1:37.17 | |||||
4 | Olof Hellgren | 2008 | Karlstads Simsällskap | 46.93 | 1:39.11 | |||||
5 | Melvin Weghammar | 2008 | Säffle Simsällskap | 47.28 | 1:39.82 | |||||
6 | Oscar Blom | 2008 | Mariestads Simsällskap | 49.60 | 1:43.85 | |||||
7 | Liam Gustafsson | 2009 | Grums Simsällskap | 51.02 | 1:50.90 | |||||
8 | Arvid Dahlstedt | 2008 | Deje Simsällskap | 57.05 | 1:56.66 | |||||
Gren 29, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 33.69 | 1:10.68 | |||||
2 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 39.53 | 1:22.82 | |||||
3 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 40.97 | 1:24.53 | |||||
4 | Gabriel Eder | 2006 | Karlstads Simsällskap | 41.21 | 1:26.84 | |||||
5 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 42.40 | 1:27.86 | |||||
6 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 48.14 | 1:41.49 | |||||
7 | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | 51.61 | 1:48.92 | |||||
8 | Aron Widström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 52.13 | 1:50.17 | |||||
Gren 29, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 30.37 | 1:02.84 | |||||
2 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 31.11 | 1:04.92 | |||||
3 | William Lindblom | 2004 | Arvika Simsällskap | 35.36 | 1:12.32 | |||||
4 | Mårten Emilsson | 2004 | Nora Simsällskap | 36.49 | 1:14.66 | |||||
5 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 36.89 | 1:15.99 | |||||
6 | Daniel Lönnquist | 2005 | Mariestads Simsällskap | 37.66 | 1:19.12 | |||||
7 | Tim Weghammar | 2005 | Säffle Simsällskap | 39.60 | 1:23.21 | |||||
8 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 40.56 | 1:27.73 | |||||
9 | Jacob Haggård | 2005 | Mariestads Simsällskap | 41.38 | 1:28.21 | |||||
10 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 42.60 | 1:32.30 | |||||
Gren 29, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Nordkvist | 2002 | Mariestads Simsällskap | 29.82 | 1:00.59 | |||||
2 | Jesper Andersson | 1996 | Karlstads Simsällskap | 31.33 | 1:03.38 | |||||
3 | Marcus Leijon | 2002 | Mariestads Simsällskap | 31.40 | 1:04.97 | |||||
4 | Charlie Landeman | 2003 | Filipstads Simklubb | 32.93 | 1:07.27 | |||||
5 | Emil Kristiansson | 2003 | Arvika Simsällskap | 32.57 | 1:07.58 | |||||
6 | Maisam Aqeili | 1999 | Hagfors Simsällskap | 33.73 | 1:10.01 | |||||
7 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 38.26 | 1:20.96 | |||||
8 | Pelle Bull | 1992 | Deje Simsällskap | 1:03.44 | 2:11.33 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:54 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 30, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karlstad SS Nytt Nytt | 2002 | Karlstads Simsällskap | 2:00.94 | ||||||
Marcus Bülund | 2004 | 29.45 | 29.45 | |||||||
Elias Sjölander | 2003 | 29.40 | 58.85 | |||||||
Erik Pellfolk | 2005 | 34.52 | 1:33.37 | |||||||
Jesper Andersson | 1996 | 27.57 | 2:00.94 | |||||||
2 | Mariestad Herrar [2002] | 2002 | Mariestads Simsällskap | 2:07.85 | ||||||
William Nordkvist | 2002 | 27.40 | 27.40 | |||||||
Marcus Leijon | 2002 | 28.99 | 56.39 | |||||||
Daniel Lönnquist | 2005 | 33.95 | 1:30.34 | |||||||
Axel Blom | 2005 | 37.51 | 2:07.85 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 17:32 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 31, 200m Bröstsim Mixed, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Johansson | 2008 | Deje Simsällskap | 57.72 | 2:06.29 | 3:11.46 | 4:17.78 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 17:32 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Deje Cup 2018 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Deje | Utskriftstid | 17:31 | |||
Arrangör | Deje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2018 |
Gren 32, 800m Frisim Mixed, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 1:14.21 | 2:37.20 | 4:02.51 | 5:27.83 | 11:05.67 | ||
6:53.46 | 8:18.48 | 9:43.49 | ||||||||
2 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 1:36.21 | 3:20.10 | 5:05.62 | 6:51.79 | 13:45.63 | ||
8:39.15 | 10:26.53 | 12:10.31 | ||||||||
- | Cecilia Rudqvist | 2001 | Deje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 maj 2018 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 17:31 |