Results for Vestkyst Cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 09 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:21 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: SydEnergi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte M Hansen | 2000 | 494 | 33.58 | 1:14.78 | 2:00.75 | 2:34.05 | |||
Herlev Svømning | 2:31.94 | |||||||||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 488 | 31.06 | 1:08.55 | 1:57.67 | 2:34.76 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:41.03 | |||||||||
3 | Amalie Schou | 2003 | 470 | 33.88 | 1:15.25 | 1:59.93 | 2:36.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:36.78 | |||||||||
4 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 448 | 33.38 | 1:13.27 | 2:01.26 | 2:39.18 | |||
DeltaSwim | 2:36.59 | |||||||||
5 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 431 | 33.30 | 1:13.33 | 2:02.35 | 2:41.26 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:43.84 | |||||||||
6 | Gro Sørensen | 2002 | 405 | 37.09 | 1:20.49 | 2:06.62 | 2:44.62 | |||
Aarhus Swim | 2:49.13 | |||||||||
7 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 404 | 33.91 | 1:17.10 | 2:06.12 | 2:44.79 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:48.72 | |||||||||
8 | Emma Karlsson | 2003 | 396 | 35.15 | 1:18.66 | 2:06.82 | 2:45.87 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:54.44 | |||||||||
9 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 390 | 37.70 | 1:21.73 | 2:08.25 | 2:46.71 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:50.04 | |||||||||
10 | Sofia Levisen | 2002 | 380 | 37.65 | 1:19.29 | 2:09.52 | 2:48.18 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:52.14 | |||||||||
11 | Astrid Permin | 2003 | 376 | 36.26 | 1:19.03 | 2:10.16 | 2:48.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.54 | |||||||||
12 | Liv Kousgaard | 2003 | 370 | 34.97 | 1:20.15 | 2:07.38 | 2:49.63 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:59.08 | |||||||||
13 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 352 | 38.56 | 1:21.21 | 2:13.69 | 2:52.55 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:55.12 | |||||||||
14 | Julie Hoffmann | 2003 | 296 | 39.24 | 1:25.89 | 2:22.21 | 3:02.65 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:52.00 | |||||||||
15 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | 279 | 40.23 | 1:30.73 | 2:25.92 | 3:06.42 | |||
H.G.F. Svømning | 3:09.72 | |||||||||
16 | Josefine Lassen | 2003 | 127 | 49.23 | 4:02.10 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Mikkeline Mentz | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:29.53 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: SydEnergi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 518 | 34.66 | 1:13.70 | 1:55.97 | 2:31.67 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:41.82 | |||||||||
2 | Ellen Jensen | 2005 | 506 | 33.10 | 1:13.58 | 1:59.16 | 2:32.87 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:37.64 | |||||||||
3 | Maja Stamholt | 2005 | 435 | 34.50 | 1:15.22 | 2:05.10 | 2:40.77 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:49.02 | |||||||||
4 | Nanna Langvad | 2005 | 418 | 35.02 | 1:16.69 | 2:06.78 | 2:42.96 | |||
Aarhus Swim | 2:56.10 | |||||||||
5 | Sofie Bjerre | 2005 | 376 | 35.37 | 1:16.26 | 2:08.16 | 2:48.82 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:47.40 | |||||||||
6 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 367 | 36.79 | 1:17.68 | 2:09.65 | 2:50.10 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:06.64 | |||||||||
7 | Sara Baumgartner | 2005 | 365 | 36.13 | 1:20.21 | 2:10.92 | 2:50.51 | |||
Aarhus Swim | 2:47.51 | |||||||||
8 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 364 | 40.09 | 1:21.53 | 2:10.85 | 2:50.58 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:53.96 | |||||||||
9 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 349 | 37.52 | 1:24.04 | 2:12.97 | 2:52.98 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
10 | Astrid Gregersen | 2005 | 337 | 38.51 | 1:23.69 | 2:13.87 | 2:55.01 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:05.21 | |||||||||
11 | Emmalina Long | 2004 | 336 | 37.75 | 1:22.27 | 2:13.88 | 2:55.12 | |||
Aarhus Swim | 2:59.92 | |||||||||
12 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 311 | 40.98 | 1:27.96 | 2:17.31 | 2:59.76 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:16.04 | |||||||||
13 | Laura Løh | 2005 | 301 | 41.80 | 1:28.55 | 2:18.46 | 3:01.69 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:19.54 | |||||||||
14 | Malou Sophie Stormes | 2005 | 293 | 39.98 | 1:26.21 | 2:21.49 | 3:03.47 | |||
H.G.F. Svømning | 3:00.90 | |||||||||
15 | Stephanie Hansen | 2004 | 289 | 37.45 | 1:25.38 | 2:20.39 | 3:04.23 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma Blix Kristensen | 2005 | 287 | 42.52 | 1:30.21 | 2:21.68 | 3:04.59 | |||
Aarhus Swim | 3:07.89 | |||||||||
17 | Mathilde Lund | 2004 | 279 | 40.41 | 1:28.58 | 2:26.17 | 3:06.30 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:52.96 | |||||||||
18 | Freja Bjørn | 2005 | 279 | 37.59 | 1:26.03 | 2:27.43 | 3:06.40 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
19 | Anne Horn | 2004 | 273 | 43.04 | 1:31.86 | 2:22.42 | 3:07.72 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
20 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | 271 | 38.83 | 1:26.17 | 2:25.81 | 3:08.17 | |||
Aarhus Swim | 3:05.84 | |||||||||
21 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | 261 | 40.88 | 1:27.15 | 2:27.78 | 3:10.53 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:35.91 | |||||||||
22 | Emma Oleander | 2004 | 255 | 43.67 | 1:32.38 | 2:30.35 | 3:12.13 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:15.03 | |||||||||
23 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 252 | 41.51 | 1:32.26 | 2:25.53 | 3:12.70 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:17.44 | |||||||||
24 | Sofie Keller | 2005 | 243 | 42.00 | 1:32.75 | 2:33.31 | 3:15.27 | |||
Bov IF | 3:22.42 | |||||||||
25 | Maja Emilie Skjødt | 2005 | 238 | 47.66 | 1:36.82 | 2:33.45 | 3:16.37 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
26 | Andrea Sønderby | 2004 | 229 | 42.96 | 1:32.80 | 2:32.04 | 3:19.10 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:18.13 | |||||||||
27 | Frida B. Kristensen | 2005 | 177 | 50.83 | 1:50.42 | 2:49.62 | 3:36.78 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
28 | Karoline Friis | 2004 | 136 | 52.09 | 1:53.87 | 3:04.74 | 3:56.87 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | DSQ | Afs ryg på maven | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: SydEnergi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 420 | 35.58 | 1:16.24 | 2:04.49 | 2:42.72 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:40.63 | |||||||||
2 | Alberte Pedersen | 2006 | 391 | 36.01 | 1:18.67 | 2:08.72 | 2:46.52 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:50.80 | |||||||||
3 | Anne Stamholt | 2006 | 371 | 38.41 | 1:22.39 | 2:12.24 | 2:49.44 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:58.22 | |||||||||
4 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 348 | 38.77 | 1:22.61 | 2:13.45 | 2:53.17 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:00.81 | |||||||||
5 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 345 | 36.83 | 1:19.40 | 2:12.24 | 2:53.64 | |||
Aarhus Swim | 2:56.41 | |||||||||
6 | Millie Møller | 2007 | 335 | 37.68 | 1:23.40 | 2:16.05 | 2:55.35 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:00.10 | |||||||||
7 | Maria Lysgaard | 2006 | 320 | 40.04 | 1:26.78 | 2:14.62 | 2:58.16 | |||
Aarhus Swim | 3:18.21 | |||||||||
8 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 317 | 38.79 | 1:25.63 | 2:16.17 | 2:58.57 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Signe Kristensen | 2006 | 304 | 39.40 | 1:26.79 | 2:21.91 | 3:01.09 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:02.36 | |||||||||
10 | Karoline Hellesøe | 2006 | 299 | 40.59 | 1:26.44 | 2:21.96 | 3:02.23 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:12.44 | |||||||||
11 | Caroline van Vliet | 2006 | 274 | 40.18 | 1:27.44 | 2:25.49 | 3:07.43 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:18.33 | |||||||||
12 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 264 | 44.01 | 1:32.56 | 2:27.10 | 3:09.87 | |||
Aarhus Swim | 3:19.24 | |||||||||
13 | Nora Louise Rebouh | 2006 | 260 | 42.20 | 1:29.29 | 2:28.17 | 3:10.75 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:24.67 | |||||||||
14 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 256 | 46.38 | 1:34.99 | 2:28.77 | 3:11.79 | |||
Aarhus Swim | 3:27.23 | |||||||||
15 | Clara Wesselhoff | 2006 | 207 | 41.10 | 1:37.12 | 2:40.04 | 3:25.90 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:33.90 | |||||||||
16 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 198 | 54.99 | 1:43.33 | 2:41.14 | 3:28.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:45.97 | |||||||||
17 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 194 | 47.70 | 1:42.33 | 2:42.61 | 3:30.17 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:16.82 | |||||||||
- | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | DNS | |||||||
H.G.F. Svømning | 3:41.92 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: SydEnergi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 309 | 38.48 | 1:23.36 | 2:18.40 | 3:00.08 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:01.74 | |||||||||
2 | Caroline Petersen | 2008 | 234 | 44.45 | 1:31.43 | 2:35.79 | 3:17.52 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lotta Træger | 2008 | 185 | 48.32 | 1:40.90 | 2:48.24 | 3:33.86 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:46.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:21 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 09 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Det Faglige Hus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Mose | 2000 | 549 | 28.25 | 1:03.32 | 1:43.80 | 2:13.86 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:18.85 | |||||||||
2 | Christopher Kristiansen | 2000 | 496 | 28.69 | 1:06.59 | 1:47.91 | 2:18.44 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:21.29 | |||||||||
3 | Oliver Mølby | 2001 | 425 | 30.92 | 1:08.79 | 1:52.52 | 2:25.79 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:18.91 | |||||||||
4 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 394 | 31.07 | 1:07.83 | 1:55.09 | 2:29.42 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:32.43 | |||||||||
5 | Bjørn Sandbeck | 1999 | 385 | 32.00 | 1:09.49 | 1:55.96 | 2:30.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:45.00 | |||||||||
6 | Mads Iversen | 2002 | 379 | 29.92 | 1:11.09 | 1:56.94 | 2:31.44 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:43.26 | |||||||||
7 | Morten Kilhof | 2000 | 369 | 33.05 | 1:12.29 | 1:58.58 | 2:32.78 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:35.83 | |||||||||
8 | Jonathan Bos | 1998 | 333 | 33.86 | 1:19.01 | 2:03.48 | 2:38.13 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:34.39 | |||||||||
9 | Frederik Holm Wester | 2000 | 330 | 34.87 | 1:14.77 | 2:02.48 | 2:38.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:45.00 | |||||||||
10 | Mathias Jørgensen | 2002 | 305 | 33.99 | 1:14.35 | 2:05.71 | 2:42.84 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:59.88 | |||||||||
11 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 303 | 36.74 | 1:23.17 | 2:07.56 | 2:43.10 | |||
DeltaSwim | 2:51.97 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Det Faglige Hus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 472 | 30.54 | 1:06.60 | 1:47.63 | 2:20.76 | |||
Aarhus Swim | 2:20.99 | |||||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | 458 | 32.28 | 1:09.29 | 1:50.64 | 2:22.20 | |||
Aarhus Swim | 2:27.09 | |||||||||
3 | Lucas Rosenborg | 2004 | 427 | 32.19 | 1:09.11 | 1:52.15 | 2:25.56 | |||
Aarhus Swim | 2:29.92 | |||||||||
4 | Christian Oxenvad | 2003 | 426 | 31.97 | 1:09.05 | 1:52.05 | 2:25.59 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:34.82 | |||||||||
5 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 406 | 32.88 | 1:11.01 | 1:53.90 | 2:27.97 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.27 | |||||||||
6 | Anders Mose | 2004 | 384 | 32.40 | 1:13.46 | 1:56.37 | 2:30.77 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:35.67 | |||||||||
7 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 359 | 33.49 | 1:14.58 | 1:59.83 | 2:34.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.32 | |||||||||
8 | Rasmus Pedersen | 2003 | 359 | 33.81 | 1:11.91 | 1:59.07 | 2:34.19 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:31.95 | |||||||||
9 | Casper Fink | 2003 | 356 | 34.19 | 1:12.46 | 1:58.52 | 2:34.55 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:39.52 | |||||||||
10 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 349 | 31.29 | 1:11.94 | 1:55.74 | 2:35.59 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:40.86 | |||||||||
11 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 330 | 35.76 | 1:15.62 | 2:05.47 | 2:38.51 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:35.01 | |||||||||
12 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 328 | 35.02 | 1:17.68 | 2:05.09 | 2:38.83 | |||
Bov IF | 2:40.77 | |||||||||
13 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 320 | 36.31 | 1:17.84 | 2:04.12 | 2:40.12 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:51.85 | |||||||||
14 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 320 | 35.63 | 1:14.13 | 2:04.17 | 2:40.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:45.25 | |||||||||
15 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 319 | 33.15 | 1:13.61 | 2:02.41 | 2:40.41 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:43.81 | |||||||||
16 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 288 | 37.55 | 1:18.21 | 2:07.66 | 2:45.83 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:57.74 | |||||||||
17 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | 286 | 36.28 | 1:20.16 | 2:09.35 | 2:46.22 | |||
H.G.F. Svømning | 2:54.35 | |||||||||
18 | Frej Liltorp | 2004 | 257 | 39.19 | 1:27.25 | 2:14.68 | 2:52.21 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:59.39 | |||||||||
19 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 242 | 38.48 | 1:24.84 | 2:20.59 | 2:55.92 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:16.26 | |||||||||
20 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 240 | 37.97 | 1:21.42 | 2:16.78 | 2:56.25 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:00.20 | |||||||||
21 | Oscar Hove Lasthein | 2004 | 227 | 36.50 | 1:24.46 | 2:18.82 | 2:59.58 | |||
Aarhus Swim | 3:20.66 | |||||||||
22 | Jacob Mxrup | 2004 | 220 | 37.14 | 1:23.68 | 2:20.28 | 3:01.38 | |||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
23 | Jakob Frimand | 2004 | 192 | 41.63 | 1:30.87 | 2:28.42 | 3:09.97 | |||
H.G.F. Svømning | 3:51.64 | |||||||||
- | Lasse Metz Mondrup | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | DSQ | asynk benspark bryst | ||||||
Aarhus Swim | 3:05.52 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Det Faglige Hus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 348 | 32.61 | 1:12.58 | 1:59.16 | 2:35.83 | |||
Aarhus Swim | 2:44.19 | |||||||||
2 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 301 | 37.66 | 1:17.91 | 2:06.53 | 2:43.46 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:52.78 | |||||||||
3 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 296 | 36.41 | 1:20.78 | 2:05.01 | 2:44.46 | |||
Aarhus Swim | 2:45.15 | |||||||||
4 | Magnus Fogh | 2005 | 257 | 37.90 | 1:19.76 | 2:13.91 | 2:52.24 | |||
Aarhus Swim | 3:09.75 | |||||||||
5 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 235 | 37.54 | 1:22.85 | 2:15.35 | 2:57.56 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:10.23 | |||||||||
6 | Andreas Bahnsen | 2005 | 220 | 38.41 | 1:25.26 | 2:20.54 | 3:01.56 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:12.31 | |||||||||
7 | Elliott Mitaine | 2006 | 170 | 39.12 | 1:31.24 | 2:31.50 | 3:17.62 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:23.49 | |||||||||
8 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | 162 | 46.42 | 1:37.65 | 2:37.23 | 3:20.73 | |||
H.G.F. Svømning | 3:11.07 | |||||||||
- | Bertil Tidemann | 2006 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:06.95 | |||||||||
- | Hjalte S Mathiasen | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:00.65 | |||||||||
- | Mikkel Hyldahl | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Drachmann | 2005 | DSQ | Asynk arm v. 25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Casper Boest | 2005 | DSQ | afs ryg på maven | ||||||
Aarhus Swim | 3:02.87 | |||||||||
- | Mikkel Borreskov | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | 3:08.76 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Det Faglige Hus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | 268 | 37.47 | 1:21.85 | 2:12.11 | 2:49.97 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:02.85 | |||||||||
2 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 216 | 39.36 | 1:29.48 | 2:22.27 | 3:02.55 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:14.27 | |||||||||
3 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 139 | 50.06 | 1:48.68 | 2:44.25 | 3:31.59 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 09 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:09 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Comtec International |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 470 | 40.19 | 1:24.71 | 2:09.60 | 2:52.99 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.29 | |||||||||
2 | Amalie Antonsen | 2003 | 382 | 41.22 | 1:27.96 | 2:16.00 | 3:05.38 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:02.80 | |||||||||
3 | Lærke Iversen | 2003 | 223 | 48.79 | 1:45.61 | 2:43.80 | 3:41.75 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:52.33 | |||||||||
- | Celine Termark Brock | 2000 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 3:02.48 | |||||||||
- | Ida Oest | 2003 | DSQ | flyben 170-200m | ||||||
Herlev Svømning | 3:00.58 | |||||||||
- | Naja Johnsen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 3:32.23 | |||||||||
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Comtec International |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Jensen | 2005 | 456 | 39.02 | 1:23.97 | 2:09.23 | 2:54.71 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:59.36 | |||||||||
2 | Luna Holm Møller | 2004 | 437 | 39.92 | 1:24.98 | 2:10.92 | 2:57.24 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:57.18 | |||||||||
3 | Jette Muusmann | 2005 | 427 | 39.55 | 1:23.91 | 2:10.17 | 2:58.62 | |||
Bov IF | 3:03.40 | |||||||||
4 | Rose Pernille Simon | 2004 | 406 | 38.52 | 1:23.83 | 2:11.94 | 3:01.60 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:04.95 | |||||||||
5 | Anne Horn | 2004 | 332 | 44.70 | 1:34.89 | 2:26.33 | 3:14.20 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:18.53 | |||||||||
6 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 325 | 44.96 | 1:34.92 | 2:25.50 | 3:15.58 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:17.08 | |||||||||
7 | Katrine Kristensen | 2004 | 324 | 45.53 | 1:36.02 | 2:26.52 | 3:15.84 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:19.58 | |||||||||
8 | Emma Blix Kristensen | 2005 | 298 | 45.20 | 1:36.33 | 2:28.52 | 3:21.36 | |||
Aarhus Swim | 3:15.94 | |||||||||
9 | Linnea Persson | 2004 | 271 | 45.56 | 1:38.92 | 2:33.79 | 3:27.80 | |||
H.G.F. Svømning | 3:32.12 | |||||||||
10 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 252 | 49.26 | 1:43.87 | 2:38.02 | 3:32.86 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:34.37 | |||||||||
11 | Signe N. Andersen | 2004 | 217 | 49.28 | 1:48.15 | 2:46.79 | 3:43.93 | |||
H.G.F. Svømning | 3:54.02 | |||||||||
- | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 3:48.69 | |||||||||
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Comtec International |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 430 | 40.98 | 1:25.83 | 2:12.33 | 2:58.22 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:03.95 | |||||||||
2 | Maria Lysgaard | 2006 | 370 | 42.75 | 1:32.28 | 2:20.36 | 3:07.38 | |||
Aarhus Swim | 3:18.81 | |||||||||
3 | Anna Bach | 2006 | 329 | 44.77 | 1:32.81 | 2:24.58 | 3:14.78 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:38.52 | |||||||||
4 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 316 | 47.36 | 1:38.30 | 2:28.54 | 3:17.55 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:28.65 | |||||||||
5 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 291 | 47.56 | 1:40.21 | 2:32.74 | 3:23.04 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:34.79 | |||||||||
6 | Line Horn | 2006 | 262 | 49.26 | 1:43.19 | 2:35.83 | 3:30.14 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:41.92 | |||||||||
7 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | 187 | 53.13 | 1:53.24 | 2:54.57 | 3:55.08 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:59.87 | |||||||||
- | Karoline R. Frederiksen | 2006 | DSQ | indad rot. fødder | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:15.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:09 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 09 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:19 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Jysk Geoteknik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Teuchler | 2000 | 444 | 35.28 | 1:14.81 | 1:55.58 | 2:37.79 | |||
DeltaSwim | 2:36.98 | |||||||||
2 | Martin Broch | 2001 | 433 | 35.54 | 1:16.17 | 1:57.42 | 2:39.08 | |||
DeltaSwim | 2:40.66 | |||||||||
3 | Karl Johansen | 2002 | 366 | 37.62 | 1:20.62 | 2:04.50 | 2:48.25 | |||
DeltaSwim | 2:58.68 | |||||||||
4 | Jeppe K Rasmussen | 2002 | 246 | 42.94 | 1:31.68 | 2:22.32 | 3:12.10 | |||
H.G.F. Svømning | 3:11.17 | |||||||||
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Jysk Geoteknik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 513 | 34.55 | 1:13.58 | 1:52.13 | 2:30.45 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:29.98 | |||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 466 | 35.23 | 1:15.23 | 1:55.27 | 2:35.28 | |||
Aarhus Swim | 2:35.07 | |||||||||
3 | Anton Pedersen | 2003 | 355 | 37.64 | 1:21.10 | 2:05.74 | 2:50.00 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:52.79 | |||||||||
4 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 341 | 38.53 | 1:23.82 | 2:09.38 | 2:52.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:00.07 | |||||||||
5 | Mikkel Nielsen | 2004 | 330 | 40.06 | 1:24.84 | 2:10.10 | 2:54.13 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:01.25 | |||||||||
6 | Sander Kejser | 2003 | 185 | 47.26 | 1:42.63 | 2:39.31 | 3:31.25 | |||
H.G.F. Svømning | 3:38.36 | |||||||||
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Jysk Geoteknik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Drechsler | 2005 | 399 | 36.02 | 1:17.30 | 1:59.94 | 2:43.53 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:50.35 | |||||||||
2 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 340 | 38.88 | 1:23.18 | 2:07.75 | 2:52.43 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:56.46 | |||||||||
3 | Carl Clausen | 2005 | 322 | 39.18 | 1:23.73 | 2:09.98 | 2:55.71 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:08.36 | |||||||||
4 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 319 | 39.49 | 1:24.96 | 2:11.58 | 2:56.18 | |||
Aarhus Swim | 2:56.24 | |||||||||
5 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 301 | 40.35 | 1:26.49 | 2:12.91 | 2:59.65 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:06.74 | |||||||||
6 | Nicolas Duvander | 2005 | 299 | 40.37 | 1:27.33 | 2:13.50 | 3:00.10 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:03.04 | |||||||||
7 | Kasper Petersen | 2006 | 286 | 41.15 | 1:28.43 | 2:17.46 | 3:02.59 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:07.10 | |||||||||
8 | Karl Heeb | 2005 | 268 | 41.99 | 1:29.16 | 2:18.64 | 3:06.71 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:13.97 | |||||||||
9 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | 170 | 49.02 | 1:44.07 | 2:41.21 | 3:37.38 | |||
H.G.F. Svømning | 3:50.36 | |||||||||
10 | David Hansen Hobolt | 2006 | 166 | 50.13 | 1:46.78 | 2:43.22 | 3:39.05 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:56.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:19 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 09 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:49 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Ekko Fisk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Jørgensen | 2001 | 549 | 28.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 503 | 28.82 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 29.24 | |||||||||
3 | Julie Gadgaard | 2001 | 497 | 28.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.54 | |||||||||
4 | Celine Termark Brock | 2000 | 490 | 29.08 | ||||||
Herlev Svømning | 28.88 | |||||||||
5 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 486 | 29.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.72 | |||||||||
6 | Mikkeline Mentz | 2001 | 484 | 29.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.65 | |||||||||
7 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 483 | 29.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.02 | |||||||||
8 | Kasandra Isager | 2000 | 467 | 29.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.51 | |||||||||
9 | Mie Mørkedal | 2003 | 464 | 29.60 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.75 | |||||||||
10 | Frederikke Møller Pedersen | 2002 | 452 | 29.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.18 | |||||||||
11 | Ida L. Bendtsen | 2000 | 451 | 29.89 | ||||||
DeltaSwim | 28.90 | |||||||||
12 | Amalie Schou | 2003 | 444 | 30.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.89 | |||||||||
13 | Alberte M Hansen | 2000 | 443 | 30.07 | ||||||
Herlev Svømning | 28.99 | |||||||||
14 | Ida Larsen | 2000 | 438 | 30.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.51 | |||||||||
15 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 429 | 30.39 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.37 | |||||||||
16 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 428 | 30.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.13 | |||||||||
17 | Ida Hebeltoft | 2003 | 427 | 30.44 | ||||||
Herlev Svømning | 29.93 | |||||||||
18 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 426 | 30.47 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.32 | |||||||||
19 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 424 | 30.50 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 30.77 | |||||||||
20 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 424 | 30.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.29 | |||||||||
21 | Astrid Permin | 2003 | 419 | 30.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.60 | |||||||||
22 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 416 | 30.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
23 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 405 | 30.98 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 30.73 | |||||||||
24 | Naja Johnsen | 2003 | 402 | 31.06 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 33.03 | |||||||||
25 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 401 | 31.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.66 | |||||||||
26 | Liv Kousgaard | 2003 | 401 | 31.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
27 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 400 | 31.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.16 | |||||||||
28 | Sofia Levisen | 2002 | 391 | 31.35 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
29 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 384 | 31.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.58 | |||||||||
30 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 378 | 31.71 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 31.57 | |||||||||
31 | Line Heise | 2003 | 371 | 31.91 | ||||||
H.G.F. Svømning | 31.51 | |||||||||
32 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 355 | 32.37 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.76 | |||||||||
33 | Hanya Pedersen | 2003 | 352 | 32.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.39 | |||||||||
34 | Gro Sørensen | 2002 | 349 | 32.54 | ||||||
Aarhus Swim | 33.12 | |||||||||
35 | Sara Farag | 2003 | 339 | 32.87 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.19 | |||||||||
36 | Victoria Hansen | 2003 | 328 | 33.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.39 | |||||||||
37 | Amalie Antonsen | 2003 | 318 | 33.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
38 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | 307 | 33.99 | ||||||
H.G.F. Svømning | 33.67 | |||||||||
39 | Freja Gram | 2001 | 275 | 35.22 | ||||||
H.G.F. Svømning | 36.78 | |||||||||
40 | Lærke Iversen | 2003 | 248 | 36.49 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 39.11 | |||||||||
41 | Josefine Lassen | 2003 | 220 | 37.95 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 40.68 | |||||||||
42 | Stine Hansen | 2003 | 202 | 39.02 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 37.68 | |||||||||
- | Emilie Kristiansen | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 33.26 | |||||||||
- | Julie Hoffmann | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 29.96 | |||||||||
- | Camilla Bitz Witt | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 36.59 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Ekko Fisk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 495 | 28.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.39 | |||||||||
2 | Nanna Langvad | 2005 | 485 | 29.17 | ||||||
Aarhus Swim | 31.38 | |||||||||
3 | Ida Jacobsen | 2005 | 477 | 29.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.09 | |||||||||
4 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 466 | 29.56 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 29.73 | |||||||||
5 | Maja Stamholt | 2005 | 454 | 29.82 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.94 | |||||||||
6 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 426 | 30.46 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.26 | |||||||||
7 | Maria Mathiesen | 2004 | 423 | 30.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.15 | |||||||||
8 | Sofie Bjerre | 2005 | 416 | 30.71 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.40 | |||||||||
9 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 404 | 31.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.42 | |||||||||
10 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 402 | 31.06 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.81 | |||||||||
11 | Louise Ovesen | 2004 | 394 | 31.27 | ||||||
DeltaSwim | 32.69 | |||||||||
12 | Cheyenne Erdmann | 2004 | 378 | 31.69 | ||||||
Bov IF | 33.44 | |||||||||
13 | Stephanie Hansen | 2004 | 362 | 32.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.71 | |||||||||
14 | Katrine Kristensen | 2004 | 360 | 32.23 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.92 | |||||||||
15 | Jette Muusmann | 2005 | 356 | 32.34 | ||||||
Bov IF | 33.04 | |||||||||
16 | Katrine Nørfjand | 2004 | 348 | 32.57 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 34.04 | |||||||||
17 | Emmalina Long | 2004 | 342 | 32.77 | ||||||
Aarhus Swim | 33.48 | |||||||||
18 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | 341 | 32.80 | ||||||
Aarhus Swim | 32.58 | |||||||||
19 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 330 | 33.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.70 | |||||||||
20 | Emma Oleander | 2004 | 327 | 33.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.61 | |||||||||
21 | Malou Sophie Stormes | 2005 | 325 | 33.33 | ||||||
H.G.F. Svømning | 33.35 | |||||||||
22 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 320 | 33.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.24 | |||||||||
23 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | 316 | 33.65 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 33.98 | |||||||||
24 | Astrid Gregersen | 2005 | 307 | 33.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.67 | |||||||||
25 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | 302 | 34.16 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 34.73 | |||||||||
26 | Andrea Sønderby | 2004 | 299 | 34.29 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 33.94 | |||||||||
27 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 294 | 34.47 | ||||||
Aarhus Swim | 35.16 | |||||||||
28 | Mathilde Lund | 2004 | 293 | 34.49 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.17 | |||||||||
29 | Sofie Keller | 2005 | 278 | 35.10 | ||||||
Bov IF | 37.43 | |||||||||
30 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 275 | 35.22 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 35.95 | |||||||||
31 | Signe N. Andersen | 2004 | 240 | 36.86 | ||||||
H.G.F. Svømning | 38.37 | |||||||||
32 | Maja Emilie Skjødt | 2005 | 238 | 36.97 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 36.61 | |||||||||
33 | Frida B. Kristensen | 2005 | 228 | 37.53 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.41 | |||||||||
34 | Silje Pedersen | 2004 | 225 | 37.68 | ||||||
H.G.F. Svømning | 38.83 | |||||||||
35 | Linnea Persson | 2004 | 213 | 38.34 | ||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
36 | Nanna W Povlsen | 2005 | 201 | 39.11 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 40.32 | |||||||||
- | Karoline Friis | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Ekko Fisk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 494 | 29.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.61 | |||||||||
2 | Clara Kapke | 2006 | 419 | 30.62 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 30.94 | |||||||||
3 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 418 | 30.65 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alberte Pedersen | 2006 | 414 | 30.76 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.22 | |||||||||
5 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 382 | 31.59 | ||||||
Aarhus Swim | 32.72 | |||||||||
6 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 379 | 31.66 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 32.22 | |||||||||
6 | Signe Kristensen | 2006 | 379 | 31.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
8 | Karoline Hellesøe | 2006 | 363 | 32.12 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.55 | |||||||||
9 | Anne Stamholt | 2006 | 361 | 32.19 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.21 | |||||||||
10 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 352 | 32.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.68 | |||||||||
11 | Millie Møller | 2007 | 342 | 32.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.24 | |||||||||
12 | Sofie Skibelund | 2007 | 271 | 35.43 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 39.79 | |||||||||
13 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 262 | 35.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.56 | |||||||||
14 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 261 | 35.86 | ||||||
Aarhus Swim | 37.84 | |||||||||
15 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 251 | 36.34 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 37.67 | |||||||||
16 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 245 | 36.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.40 | |||||||||
17 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 239 | 36.93 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 40.05 | |||||||||
18 | Line Horn | 2006 | 221 | 37.90 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 38.69 | |||||||||
19 | Clara Wesselhoff | 2006 | 204 | 38.94 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 39.12 | |||||||||
20 | Kristine Walløe Poulsen | 2007 | 131 | 45.12 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 32.76 | |||||||||
- | Karoline R. Frederiksen | 2006 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.42 | |||||||||
- | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Ekko Fisk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Petersen | 2008 | 307 | 33.97 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.68 | |||||||||
2 | Lotta Træger | 2008 | 229 | 37.45 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 40.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:49 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 09 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:05 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thomas Svane-From | 2000 | 532 | 25.00 | ||||||
Herlev Svømning | 25.50 | |||||||||
2 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 522 | 25.15 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 25.44 | |||||||||
3 | Oliver Christensen | 2000 | 502 | 25.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.37 | |||||||||
4 | Oliver Mølby | 2001 | 501 | 25.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.01 | |||||||||
5 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 488 | 25.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.00 | |||||||||
6 | Lucas Grinderslev | 2001 | 463 | 26.17 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 26.60 | |||||||||
7 | Christopher Kristiansen | 2000 | 449 | 26.44 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 26.83 | |||||||||
8 | Jakob Mose | 2000 | 448 | 26.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.98 | |||||||||
9 | Frederik Pedersen | 2002 | 443 | 26.56 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 26.46 | |||||||||
10 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 431 | 26.81 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 27.19 | |||||||||
11 | Anders Eenberg | 2001 | 428 | 26.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.55 | |||||||||
12 | Bjørn Sandbeck | 1999 | 421 | 27.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.52 | |||||||||
13 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 405 | 27.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.45 | |||||||||
14 | Mads Iversen | 2002 | 401 | 27.47 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 27.79 | |||||||||
15 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | 387 | 27.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.45 | |||||||||
16 | Mathias Jelshøj | 2001 | 386 | 27.81 | ||||||
Herlev Svømning | 27.17 | |||||||||
17 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 372 | 28.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
18 | Morten Kilhof | 2000 | 370 | 28.20 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 27.19 | |||||||||
19 | Mathias Teuchler | 2000 | 355 | 28.60 | ||||||
DeltaSwim | 28.01 | |||||||||
20 | Karl Johansen | 2002 | 351 | 28.71 | ||||||
DeltaSwim | 28.73 | |||||||||
21 | Simon Finch | 2002 | 322 | 29.55 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 29.87 | |||||||||
22 | Jonathan Bos | 1998 | 316 | 29.74 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.62 | |||||||||
23 | Tobias Hejslet | 2001 | 306 | 30.04 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 31.09 | |||||||||
24 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 301 | 30.23 | ||||||
DeltaSwim | 29.51 | |||||||||
- | Frederik Holm Wester | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.84 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Holm | 2003 | 428 | 26.87 | ||||||
Herlev Svømning | 27.02 | |||||||||
2 | Christian Oxenvad | 2003 | 387 | 27.80 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 27.87 | |||||||||
3 | Sophus Lund Øe | 2003 | 386 | 27.82 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 27.35 | |||||||||
4 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 370 | 28.20 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.05 | |||||||||
5 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 367 | 28.29 | ||||||
Bov IF | 27.97 | |||||||||
6 | Rasmus Pedersen | 2003 | 365 | 28.33 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.50 | |||||||||
7 | Sune Lyngesen | 2003 | 361 | 28.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.02 | |||||||||
8 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 359 | 28.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.97 | |||||||||
9 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 320 | 29.59 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.68 | |||||||||
10 | Frej Liltorp | 2004 | 318 | 29.66 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 29.78 | |||||||||
11 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 317 | 29.69 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 29.72 | |||||||||
12 | Anders Mose | 2004 | 314 | 29.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.44 | |||||||||
13 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 310 | 29.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.53 | |||||||||
14 | Markus Jessen | 2003 | 304 | 30.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.80 | |||||||||
15 | Oscar Hove Lasthein | 2004 | 302 | 30.17 | ||||||
Aarhus Swim | 31.08 | |||||||||
16 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 301 | 30.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.02 | |||||||||
17 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 298 | 30.30 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 31.23 | |||||||||
18 | Esben Breum Lau | 2003 | 282 | 30.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.02 | |||||||||
19 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 281 | 30.92 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.96 | |||||||||
20 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 276 | 31.09 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 31.20 | |||||||||
21 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 259 | 31.76 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 32.76 | |||||||||
22 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 259 | 31.78 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 31.45 | |||||||||
23 | Sander Kejser | 2003 | 223 | 33.40 | ||||||
H.G.F. Svømning | 34.18 | |||||||||
24 | Emil Stidsen | 2003 | 123 | 40.71 | ||||||
H.G.F. Svømning | 42.45 | |||||||||
- | Jacob Mxrup | 2004 | DNS | |||||||
H.G.F. Svømning | 32.76 | |||||||||
- | Benjamin Koch Andersen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Solrød Svømmeklub | 27.76 | |||||||||
- | Simon Rytter Eliasen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.04 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 368 | 28.27 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 27.96 | |||||||||
2 | Mads Drechsler | 2005 | 367 | 28.29 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.96 | |||||||||
3 | Kasper Petersen | 2006 | 317 | 29.70 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 31.66 | |||||||||
4 | Karl Heeb | 2005 | 308 | 29.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.04 | |||||||||
5 | Nicolas Duvander | 2005 | 308 | 30.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.93 | |||||||||
6 | Silas Åkerlind | 2005 | 286 | 30.72 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 30.95 | |||||||||
7 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 268 | 31.40 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.75 | |||||||||
8 | Oskar Foss | 2006 | 268 | 31.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.89 | |||||||||
9 | Mikkel Borreskov | 2005 | 263 | 31.62 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 32.26 | |||||||||
10 | Andreas Bahnsen | 2005 | 251 | 32.09 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.71 | |||||||||
11 | Jacob Timmermand | 2006 | 247 | 32.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.12 | |||||||||
12 | Lukas Nissen | 2006 | 231 | 33.01 | ||||||
Bov IF | 33.88 | |||||||||
13 | Alexander Drachmann | 2005 | 222 | 33.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.13 | |||||||||
14 | Esben Frimand | 2006 | 221 | 33.48 | ||||||
H.G.F. Svømning | 34.62 | |||||||||
15 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 218 | 33.62 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 35.28 | |||||||||
16 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 212 | 33.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.97 | |||||||||
17 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 212 | 33.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.76 | |||||||||
18 | Magnus Marschall | 2005 | 209 | 34.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
19 | Elliott Mitaine | 2006 | 201 | 34.53 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
20 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | 184 | 35.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.96 | |||||||||
21 | Henrik Hansen | 2005 | 163 | 37.08 | ||||||
Bov IF | 39.49 | |||||||||
22 | Alexander Juul Dahl | 2006 | 161 | 37.23 | ||||||
H.G.F. Svømning | 39.35 | |||||||||
23 | David Hansen Hobolt | 2006 | 137 | 39.23 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 38.10 | |||||||||
24 | Simon N. Andersen | 2006 | 125 | 40.47 | ||||||
H.G.F. Svømning | 41.47 | |||||||||
- | Bertil Tidemann | 2006 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.51 | |||||||||
- | Hjalte S Mathiasen | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.52 | |||||||||
- | Mikkel Hyldahl | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.14 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 202 | 34.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.66 | |||||||||
2 | Frederik N Jensen | 2007 | 199 | 34.69 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 35.99 | |||||||||
3 | Sophus Heningsen | 2007 | 182 | 35.69 | ||||||
H.G.F. Svømning | 38.04 | |||||||||
4 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 144 | 38.57 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 40.73 | |||||||||
5 | Sebastian N Pedersen | 2007 | 93 | 44.60 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:05 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Fysio Danmark Varde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte M Hansen | 2000 | 552 | 31.57 | 1:05.54 | 1:40.21 | 2:14.55 | |||
Herlev Svømning | 2:11.71 | |||||||||
2 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 526 | 32.34 | 1:06.76 | 1:41.78 | 2:16.80 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:17.52 | |||||||||
3 | Mikkeline Mentz | 2001 | 517 | 31.90 | 1:06.30 | 1:41.93 | 2:17.51 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:17.07 | |||||||||
4 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 515 | 32.06 | 1:06.67 | 1:42.13 | 2:17.75 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:18.34 | |||||||||
5 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 509 | 30.69 | 1:05.60 | 1:42.29 | 2:18.29 | |||
DeltaSwim | 2:23.01 | |||||||||
6 | Mie Mørkedal | 2003 | 483 | 32.62 | 1:08.50 | 1:44.68 | 2:20.68 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:21.82 | |||||||||
7 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 479 | 33.39 | 1:08.99 | 1:45.30 | 2:21.10 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.47 | |||||||||
8 | Ida Hebeltoft | 2003 | 448 | 33.24 | 1:09.75 | 1:47.19 | 2:24.26 | |||
Herlev Svømning | 2:20.46 | |||||||||
9 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 430 | 33.20 | 1:10.42 | 1:49.37 | 2:26.29 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:21.42 | |||||||||
10 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 426 | 32.98 | 1:11.40 | 1:49.44 | 2:26.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.32 | |||||||||
11 | Gro Sørensen | 2002 | 425 | 34.55 | 1:12.04 | 1:49.60 | 2:26.84 | |||
Aarhus Swim | 2:27.18 | |||||||||
12 | Sofia Levisen | 2002 | 408 | 34.72 | 1:13.37 | 1:52.41 | 2:28.86 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:28.58 | |||||||||
13 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 407 | 33.99 | 1:12.13 | 1:51.20 | 2:28.93 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:25.71 | |||||||||
14 | Line Heise | 2003 | 404 | 35.01 | 1:14.12 | 1:52.81 | 2:29.26 | |||
H.G.F. Svømning | 2:34.48 | |||||||||
15 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 400 | 34.78 | 1:13.29 | 1:52.78 | 2:29.80 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:32.78 | |||||||||
16 | Ida Larsen | 2000 | 393 | 34.87 | 1:12.71 | 1:51.69 | 2:30.72 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:25.20 | |||||||||
17 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 389 | 34.66 | 1:12.65 | 1:52.07 | 2:31.16 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:32.59 | |||||||||
18 | Emma Karlsson | 2003 | 384 | 35.36 | 1:14.61 | 1:53.85 | 2:31.83 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:32.15 | |||||||||
19 | Amalie Antonsen | 2003 | 374 | 34.43 | 1:13.68 | 1:53.55 | 2:33.27 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:34.31 | |||||||||
20 | Camilla Bitz Witt | 2003 | 248 | 39.83 | 1:24.52 | 2:10.87 | 2:55.76 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:20.31 | |||||||||
21 | Josefine Lassen | 2003 | 203 | 40.27 | 1:27.20 | 2:17.31 | 3:07.67 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Julie Hoffmann | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 2:25.50 | |||||||||
- | Stine Hansen | 2003 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:30.66 | |||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Fysio Danmark Varde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nanna Langvad | 2005 | 468 | 33.33 | 1:09.65 | 1:47.15 | 2:22.19 | |||
Aarhus Swim | 2:45.42 | |||||||||
2 | Luna Holm Møller | 2004 | 398 | 34.90 | 1:12.79 | 1:51.47 | 2:30.07 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:35.12 | |||||||||
3 | Sofie Bjerre | 2005 | 394 | 34.86 | 1:13.47 | 1:53.08 | 2:30.54 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:28.39 | |||||||||
4 | Cheyenne Erdmann | 2004 | 393 | 35.16 | 1:13.56 | 1:52.53 | 2:30.76 | |||
Bov IF | 2:35.66 | |||||||||
5 | Maria Mathiesen | 2004 | 382 | 34.70 | 1:13.59 | 1:52.92 | 2:32.16 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:27.96 | |||||||||
6 | Katrine Kristensen | 2004 | 369 | 36.21 | 1:15.18 | 1:55.69 | 2:33.92 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:38.53 | |||||||||
7 | Rose Pernille Simon | 2004 | 345 | 35.83 | 1:16.85 | 1:57.29 | 2:37.39 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:46.93 | |||||||||
8 | Katrine Nørfjand | 2004 | 344 | 36.26 | 1:16.42 | 1:57.83 | 2:37.51 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:42.46 | |||||||||
9 | Lise Lund Sørensen | 2005 | 307 | 38.19 | 1:19.69 | 2:02.44 | 2:43.65 | |||
H.G.F. Svømning | 2:52.66 | |||||||||
10 | Emma Oleander | 2004 | 289 | 37.28 | 1:20.02 | 2:04.74 | 2:46.94 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:46.11 | |||||||||
11 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 254 | 39.03 | 1:23.12 | 2:08.81 | 2:54.19 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:40.55 | |||||||||
12 | Andrea Sønderby | 2004 | 244 | 37.88 | 1:22.78 | 2:10.33 | 2:56.66 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:56.29 | |||||||||
13 | Jane Andersen | 2004 | 242 | 40.35 | 1:25.71 | 2:11.95 | 2:57.14 | |||
H.G.F. Svømning | 3:01.21 | |||||||||
14 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | 238 | 38.97 | 1:25.24 | 2:13.26 | 2:58.13 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Karoline Friis | 2004 | 143 | 46.01 | 1:41.30 | 2:38.86 | 3:31.01 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Amalie Marie Wienberg | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:53.50 | |||||||||
- | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | DNF | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:56.44 | |||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Fysio Danmark Varde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Pedersen | 2006 | 461 | 33.87 | 1:10.17 | 1:47.21 | 2:22.93 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:23.95 | |||||||||
2 | Anne Stamholt | 2006 | 407 | 35.17 | 1:13.25 | 1:52.37 | 2:28.98 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:38.60 | |||||||||
3 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 379 | 35.02 | 1:12.77 | 1:52.38 | 2:32.52 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:47.86 | |||||||||
4 | Karoline Hellesøe | 2006 | 339 | 36.06 | 1:17.52 | 1:59.54 | 2:38.35 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:41.26 | |||||||||
5 | Nora Louise Rebouh | 2006 | 321 | 37.49 | 1:18.02 | 1:59.73 | 2:41.25 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:45.80 | |||||||||
6 | Signe Kristensen | 2006 | 310 | 37.36 | 1:17.67 | 2:00.82 | 2:43.08 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:40.05 | |||||||||
7 | Maria Lysgaard | 2006 | 283 | 37.77 | 1:21.02 | 2:05.69 | 2:48.06 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
8 | Marie Thorup | 2006 | 230 | 44.30 | 1:31.17 | 2:17.26 | 3:00.20 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:03.92 | |||||||||
9 | Carolina Schlander | 2007 | 206 | 42.08 | 1:30.20 | 2:20.08 | 3:06.83 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:12.21 | |||||||||
10 | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | 198 | 42.94 | 1:31.47 | 2:21.19 | 3:09.23 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:12.91 | |||||||||
11 | Josephine Kviesgaard | 2007 | 171 | 43.63 | 1:34.21 | 2:26.98 | 3:18.66 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:14.44 | |||||||||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Fysio Danmark Varde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 316 | 35.32 | 1:16.19 | 2:00.46 | 2:42.06 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:58.81 | |||||||||
2 | Sofie Barack Søe | 2008 | 200 | 41.44 | 1:31.17 | 2:20.60 | 3:08.65 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:15.66 | |||||||||
3 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 193 | 40.61 | 1:28.79 | 2:21.14 | 3:11.02 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:18.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:03 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Dagli' Brugsen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Grinderslev | 2001 | 495 | 28.70 | 1:00.22 | 1:32.81 | 2:05.61 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:11.13 | |||||||||
2 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 493 | 29.41 | 1:01.15 | 1:34.19 | 2:05.78 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:09.19 | |||||||||
3 | Bjørn Sandbeck | 1999 | 432 | 30.08 | 1:03.67 | 1:37.77 | 2:11.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:14.17 | |||||||||
4 | Frederik Holm Wester | 2000 | 422 | 31.31 | 1:05.00 | 1:39.21 | 2:12.44 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:17.59 | |||||||||
5 | Mads Iversen | 2002 | 415 | 30.39 | 1:04.54 | 1:39.79 | 2:13.21 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:18.22 | |||||||||
6 | Mathias Jelshøj | 2001 | 414 | 29.93 | 1:03.20 | 1:37.95 | 2:13.29 | |||
Herlev Svømning | 2:11.30 | |||||||||
7 | Morten Kilhof | 2000 | 404 | 29.80 | 1:03.61 | 1:38.57 | 2:14.35 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:11.70 | |||||||||
8 | Jonathan Bos | 1998 | 387 | 32.11 | 1:06.88 | 1:41.97 | 2:16.33 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:19.28 | |||||||||
9 | Karl Johansen | 2002 | 373 | 30.54 | 1:05.25 | 1:41.37 | 2:18.01 | |||
DeltaSwim | 2:22.88 | |||||||||
10 | Tobias Hejslet | 2001 | 321 | 32.63 | 1:08.82 | 1:47.42 | 2:24.98 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:48.52 | |||||||||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Dagli' Brugsen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Holm | 2003 | 438 | 31.14 | 1:04.30 | 1:37.36 | 2:10.78 | |||
Herlev Svømning | 2:13.30 | |||||||||
2 | Lucas Rosenborg | 2004 | 438 | 30.51 | 1:03.82 | 1:37.95 | 2:10.81 | |||
Aarhus Swim | 2:13.00 | |||||||||
3 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 422 | 30.55 | 1:05.20 | 1:39.42 | 2:12.45 | |||
Aarhus Swim | 2:12.55 | |||||||||
4 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 403 | 30.13 | 1:04.86 | 1:39.86 | 2:14.47 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:14.70 | |||||||||
5 | Sophus Lund Øe | 2003 | 398 | 29.92 | 1:04.06 | 1:38.81 | 2:15.09 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:15.03 | |||||||||
6 | Rasmus Pedersen | 2003 | 393 | 31.18 | 1:06.08 | 1:41.14 | 2:15.63 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:19.08 | |||||||||
7 | Casper Fink | 2003 | 369 | 31.87 | 1:06.43 | 1:42.81 | 2:18.54 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:34.08 | |||||||||
8 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 342 | 31.56 | 1:07.72 | 1:45.85 | 2:22.08 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:35.08 | |||||||||
9 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | 341 | 32.19 | 1:07.70 | 1:46.49 | 2:22.11 | |||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
10 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 337 | 33.53 | 1:09.76 | 1:47.44 | 2:22.72 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:28.69 | |||||||||
11 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 329 | 32.07 | 1:08.44 | 1:46.21 | 2:23.91 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.47 | |||||||||
12 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 302 | 32.60 | 1:09.61 | 1:49.09 | 2:28.09 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:29.49 | |||||||||
13 | Jakob Frimand | 2004 | 295 | 33.14 | 1:10.42 | 1:50.37 | 2:29.15 | |||
H.G.F. Svømning | 2:40.78 | |||||||||
14 | Oscar Hove Lasthein | 2004 | 267 | 34.56 | 1:14.05 | 1:55.52 | 2:34.29 | |||
Aarhus Swim | 2:48.22 | |||||||||
15 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | 207 | 36.97 | 1:17.57 | 2:03.06 | 2:47.98 | |||
H.G.F. Svømning | 2:50.91 | |||||||||
16 | Sander Kejser | 2003 | 185 | 39.37 | 1:24.90 | 2:11.84 | 2:54.15 | |||
H.G.F. Svømning | 3:03.79 | |||||||||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Dagli' Brugsen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 351 | 31.39 | 1:07.40 | 1:43.87 | 2:20.80 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:28.62 | |||||||||
2 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 351 | 32.69 | 1:09.16 | 1:46.67 | 2:20.86 | |||
Aarhus Swim | 2:30.15 | |||||||||
3 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 322 | 34.08 | 1:11.09 | 1:48.13 | 2:24.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.70 | |||||||||
4 | Magnus Fogh | 2005 | 297 | 33.08 | 1:11.29 | 1:51.06 | 2:28.84 | |||
Aarhus Swim | 2:35.51 | |||||||||
5 | Casper Boest | 2005 | 281 | 34.36 | 1:13.20 | 1:53.52 | 2:31.71 | |||
Aarhus Swim | 2:39.04 | |||||||||
6 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | 199 | 37.37 | 1:21.25 | 2:06.57 | 2:50.14 | |||
H.G.F. Svømning | 2:54.46 | |||||||||
7 | Alexander Juul Dahl | 2006 | 170 | 38.86 | 1:24.63 | 2:12.09 | 2:59.27 | |||
H.G.F. Svømning | 3:08.93 | |||||||||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Dagli' Brugsen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 132 | 43.28 | 1:34.08 | 2:25.50 | 3:14.73 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:31.57 | |||||||||
2 | Noah Junior Grene | 2008 | 127 | 44.07 | 1:35.31 | 2:28.67 | 3:17.50 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:31.77 | |||||||||
3 | Toke Kousgaard | 2008 | 105 | 1:39.75 | 2:37.40 | 3:30.46 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:38.69 | |||||||||
4 | Simon Nissum | 2008 | 90 | 48.61 | 1:47.54 | 2:46.49 | 3:41.47 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:40.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: T J Malerfirma |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Jørgensen | 2001 | 519 | 30.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.30 | |||||||||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 506 | 30.58 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.58 | |||||||||
3 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 504 | 30.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.78 | |||||||||
4 | Celine Termark Brock | 2000 | 476 | 31.22 | ||||||
Herlev Svømning | 31.31 | |||||||||
5 | Frederikke Møller Pedersen | 2002 | 453 | 31.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.87 | |||||||||
6 | Mikkeline Mentz | 2001 | 444 | 31.95 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.90 | |||||||||
7 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 428 | 32.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.59 | |||||||||
8 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 403 | 32.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.44 | |||||||||
9 | Kasandra Isager | 2000 | 377 | 33.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.13 | |||||||||
10 | Liv Kousgaard | 2003 | 365 | 34.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.54 | |||||||||
11 | Mie Mørkedal | 2003 | 355 | 34.43 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.84 | |||||||||
12 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 354 | 34.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.81 | |||||||||
13 | Ida Oest | 2003 | 337 | 35.02 | ||||||
Herlev Svømning | 36.97 | |||||||||
14 | Ida Larsen | 2000 | 332 | 35.18 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.04 | |||||||||
15 | Astrid Permin | 2003 | 331 | 35.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.81 | |||||||||
16 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 318 | 35.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
17 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 316 | 35.79 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 35.58 | |||||||||
18 | Jannie Eickhardt | 2001 | 311 | 35.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
19 | Julie Fink | 2001 | 309 | 36.06 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.35 | |||||||||
20 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | 275 | 37.47 | ||||||
H.G.F. Svømning | 38.87 | |||||||||
21 | Amalie Antonsen | 2003 | 270 | 37.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.50 | |||||||||
22 | Josefine Lassen | 2003 | 102 | 52.08 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Emilie Kristiansen | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 37.44 | |||||||||
- | Julie Hoffmann | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 33.88 | |||||||||
- | Naja Johnsen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 39.85 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: T J Malerfirma |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 454 | 31.72 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 31.64 | |||||||||
2 | Ellen Jensen | 2005 | 451 | 31.79 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.15 | |||||||||
3 | Ida Jacobsen | 2005 | 447 | 31.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.95 | |||||||||
4 | Karoline Kristensen | 2004 | 445 | 31.91 | ||||||
DeltaSwim | 31.69 | |||||||||
5 | Sara Baumgartner | 2005 | 393 | 33.26 | ||||||
Aarhus Swim | 32.09 | |||||||||
6 | Maja Stamholt | 2005 | 352 | 34.52 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 33.31 | |||||||||
7 | Freja Bjørn | 2005 | 351 | 34.56 | ||||||
Aarhus Swim | 34.20 | |||||||||
8 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | 318 | 35.71 | ||||||
Aarhus Swim | 35.37 | |||||||||
9 | Cheyenne Erdmann | 2004 | 315 | 35.80 | ||||||
Bov IF | 35.68 | |||||||||
10 | Emmalina Long | 2004 | 315 | 35.81 | ||||||
Aarhus Swim | 36.30 | |||||||||
11 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 314 | 35.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.89 | |||||||||
12 | Jette Muusmann | 2005 | 290 | 36.83 | ||||||
Bov IF | 37.71 | |||||||||
13 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 258 | 38.27 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 39.81 | |||||||||
14 | Laura Løh | 2005 | 258 | 38.29 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 38.98 | |||||||||
15 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | 249 | 38.75 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 38.31 | |||||||||
16 | Anne Horn | 2004 | 246 | 38.86 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 41.46 | |||||||||
17 | Emilie Fig Kragh | 2005 | 216 | 40.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.67 | |||||||||
18 | Sofie Keller | 2005 | 211 | 40.92 | ||||||
Bov IF | 41.46 | |||||||||
19 | Frida B. Kristensen | 2005 | 116 | 49.94 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
20 | Karoline Friis | 2004 | 115 | 50.10 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
21 | Nanna W Povlsen | 2005 | 108 | 51.11 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 51.65 | |||||||||
- | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 43.49 | |||||||||
- | Mathilde Lund | 2004 | DSQ | CR ben v. start | ||||||
Solrød Svømmeklub | 40.45 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: T J Malerfirma |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 482 | 31.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.60 | |||||||||
2 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 387 | 33.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.45 | |||||||||
3 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 330 | 35.28 | ||||||
Aarhus Swim | 35.64 | |||||||||
4 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 260 | 38.19 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 259 | 38.20 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nora Louise Rebouh | 2006 | 203 | 41.47 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 41.18 | |||||||||
7 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | 191 | 42.31 | ||||||
H.G.F. Svømning | 47.68 | |||||||||
8 | Clara Wesselhoff | 2006 | 186 | 42.64 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 42.38 | |||||||||
9 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 185 | 42.74 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 45.43 | |||||||||
10 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 181 | 43.03 | ||||||
Aarhus Swim | 43.83 | |||||||||
11 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 165 | 44.39 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 47.47 | |||||||||
12 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | 137 | 47.20 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 51.63 | |||||||||
13 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 104 | 51.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.19 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: T J Malerfirma |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lotta Træger | 2008 | 122 | 49.05 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 51.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Lesjöfors |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thomas Svane-From | 2000 | 554 | 26.53 | ||||||
Herlev Svømning | 27.20 | |||||||||
2 | Oliver Christensen | 2000 | 503 | 27.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.20 | |||||||||
3 | Jakob Mose | 2000 | 497 | 27.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.64 | |||||||||
4 | Christopher Kristiansen | 2000 | 470 | 28.02 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 28.62 | |||||||||
5 | Martin Broch | 2001 | 468 | 28.07 | ||||||
DeltaSwim | 27.36 | |||||||||
6 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 454 | 28.35 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.13 | |||||||||
7 | Oliver Mølby | 2001 | 417 | 29.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.64 | |||||||||
8 | Anders Eenberg | 2001 | 401 | 29.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
9 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 366 | 30.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.86 | |||||||||
10 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 365 | 30.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.38 | |||||||||
11 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 363 | 30.54 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 31.54 | |||||||||
12 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | 338 | 31.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.21 | |||||||||
13 | Simon Finch | 2002 | 305 | 32.36 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.58 | |||||||||
14 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 256 | 34.32 | ||||||
DeltaSwim | 36.60 | |||||||||
15 | Dennis Hansen | 2002 | 244 | 34.87 | ||||||
Bov IF | 33.68 | |||||||||
16 | Jakob Heeb | 2001 | 226 | 35.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.63 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Lesjöfors |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 436 | 28.73 | ||||||
Aarhus Swim | 28.07 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 421 | 29.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.65 | |||||||||
3 | Mads Mikkelsen | 2004 | 401 | 29.54 | ||||||
Aarhus Swim | 29.67 | |||||||||
4 | Christian Oxenvad | 2003 | 362 | 30.58 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 31.22 | |||||||||
5 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 336 | 31.35 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 31.94 | |||||||||
6 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 335 | 31.37 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 32.02 | |||||||||
7 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 333 | 31.44 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.48 | |||||||||
8 | Peter Holm | 2003 | 321 | 31.83 | ||||||
Herlev Svømning | 32.80 | |||||||||
9 | Anders Mose | 2004 | 317 | 31.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.49 | |||||||||
10 | Sophus Lund Øe | 2003 | 307 | 32.31 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
11 | Markus Jessen | 2003 | 291 | 32.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.99 | |||||||||
12 | Mikkel Nielsen | 2004 | 289 | 32.97 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 35.96 | |||||||||
13 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 271 | 33.68 | ||||||
Bov IF | 33.46 | |||||||||
14 | Sune Lyngesen | 2003 | 267 | 33.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.53 | |||||||||
15 | Esben Breum Lau | 2003 | 246 | 34.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.94 | |||||||||
16 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 245 | 34.82 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 35.09 | |||||||||
17 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 241 | 34.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.79 | |||||||||
18 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 238 | 35.17 | ||||||
Aarhus Swim | 36.40 | |||||||||
19 | Jacob Mxrup | 2004 | 226 | 35.74 | ||||||
H.G.F. Svømning | 36.28 | |||||||||
20 | Frej Liltorp | 2004 | 221 | 36.03 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 36.83 | |||||||||
21 | Emil Stidsen | 2003 | 84 | 49.59 | ||||||
H.G.F. Svømning | 49.31 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Lesjöfors |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Drechsler | 2005 | 319 | 31.89 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 33.87 | |||||||||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | 307 | 32.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.90 | |||||||||
3 | Carl Clausen | 2005 | 294 | 32.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.87 | |||||||||
4 | Andreas Bahnsen | 2005 | 241 | 35.00 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 38.26 | |||||||||
5 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 235 | 35.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.96 | |||||||||
6 | Kasper Petersen | 2006 | 217 | 36.25 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 38.99 | |||||||||
7 | Oskar Foss | 2006 | 210 | 36.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.85 | |||||||||
8 | Alexander Drachmann | 2005 | 208 | 36.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.91 | |||||||||
9 | Mikkel Borreskov | 2005 | 207 | 36.80 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 37.28 | |||||||||
10 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 188 | 38.04 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 36.90 | |||||||||
11 | Elliott Mitaine | 2006 | 179 | 38.66 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 40.77 | |||||||||
12 | Silas Åkerlind | 2005 | 178 | 38.73 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 39.74 | |||||||||
13 | Hjalte S Mathiasen | 2005 | 175 | 38.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.30 | |||||||||
14 | Lukas Nissen | 2006 | 166 | 39.65 | ||||||
Bov IF | 40.72 | |||||||||
15 | Jacob Timmermand | 2006 | 156 | 40.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.28 | |||||||||
16 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 118 | 44.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.19 | |||||||||
17 | Simon N. Andersen | 2006 | 117 | 44.47 | ||||||
H.G.F. Svømning | 48.96 | |||||||||
18 | Anton Egholm Husted | 2006 | 112 | 45.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.98 | |||||||||
19 | David Hansen Hobolt | 2006 | 109 | 45.59 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
20 | Henrik Hansen | 2005 | 108 | 45.71 | ||||||
Bov IF | 50.25 | |||||||||
21 | Alexander Juul Dahl | 2006 | 99 | 47.07 | ||||||
H.G.F. Svømning | 53.63 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Lesjöfors |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | 220 | 36.11 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 37.79 | |||||||||
2 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 195 | 37.56 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 39.21 | |||||||||
3 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 192 | 37.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.36 | |||||||||
4 | Frederik N Jensen | 2007 | 140 | 41.98 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 44.06 | |||||||||
5 | Malte Neuber | 2007 | 128 | 43.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.74 | |||||||||
6 | Sophus Heningsen | 2007 | 103 | 46.50 | ||||||
H.G.F. Svømning | 47.84 | |||||||||
7 | Ludvig Underbjerg | 2009 | 86 | 49.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.41 | |||||||||
8 | Noah Junior Grene | 2008 | 84 | 49.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.20 | |||||||||
9 | Hjalte Gregersen | 2008 | 64 | 54.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.53 | |||||||||
10 | Alexander Glargaard | 2009 | 36 | 1:05.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.81 | |||||||||
- | Villads Isko Pimenta | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.09 | |||||||||
- | Xander Kjølby Jacobsen | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.85 | |||||||||
- | Anders Hauge Sørensen | 2009 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:52 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Gadgaard | 2001 | 499 | 33.69 | 1:09.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
2 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 415 | 36.42 | 1:13.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.56 | |||||||||
3 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 402 | 35.87 | 1:14.55 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.29 | |||||||||
4 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 390 | 37.04 | 1:15.26 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.75 | |||||||||
5 | Sofia Levisen | 2002 | 383 | 36.42 | 1:15.76 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.62 | |||||||||
6 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 375 | 37.63 | 1:16.30 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.14 | |||||||||
7 | Julie Fink | 2001 | 371 | 37.37 | 1:16.53 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:15.60 | |||||||||
8 | Kasandra Isager | 2000 | 366 | 36.96 | 1:16.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.91 | |||||||||
9 | Amalie Schou | 2003 | 359 | 37.12 | 1:17.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.42 | |||||||||
10 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 358 | 37.28 | 1:17.50 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:17.61 | |||||||||
11 | Ida Hebeltoft | 2003 | 350 | 37.95 | 1:18.05 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.41 | |||||||||
12 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 347 | 38.24 | 1:18.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.77 | |||||||||
13 | Hanya Pedersen | 2003 | 330 | 38.35 | 1:19.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.55 | |||||||||
14 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 307 | 38.83 | 1:21.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.05 | |||||||||
15 | Sara Farag | 2003 | 300 | 40.34 | 1:22.17 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:23.11 | |||||||||
16 | Amalie Antonsen | 2003 | 239 | 42.23 | 1:28.65 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.71 | |||||||||
- | Emilie Kristiansen | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 1:19.99 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | 521 | 33.57 | 1:08.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.75 | |||||||||
2 | Ellen Jensen | 2005 | 417 | 35.94 | 1:13.63 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:14.44 | |||||||||
3 | Sofie Bjerre | 2005 | 403 | 36.43 | 1:14.45 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:15.32 | |||||||||
4 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 358 | 38.00 | 1:17.50 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:16.67 | |||||||||
4 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 358 | 36.49 | 1:17.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.32 | |||||||||
6 | Louise Ovesen | 2004 | 354 | 36.55 | 1:17.72 | |||||
DeltaSwim | 1:27.11 | |||||||||
7 | Nanna Langvad | 2005 | 340 | 38.48 | 1:18.82 | |||||
Aarhus Swim | 1:23.13 | |||||||||
7 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 340 | 37.54 | 1:18.82 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.92 | |||||||||
9 | Katrine Kristensen | 2004 | 298 | 41.35 | 1:22.30 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:30.20 | |||||||||
10 | Cheyenne Erdmann | 2004 | 279 | 41.76 | 1:24.20 | |||||
Bov IF | 1:23.30 | |||||||||
11 | Emma Oleander | 2004 | 276 | 41.29 | 1:24.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.29 | |||||||||
12 | Katrine Nørfjand | 2004 | 243 | 42.79 | 1:28.18 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:25.80 | |||||||||
13 | Anne Horn | 2004 | 241 | 43.51 | 1:28.34 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:28.72 | |||||||||
14 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 237 | 43.38 | 1:28.86 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:28.53 | |||||||||
15 | Maja Emilie Skjødt | 2005 | 228 | 43.64 | 1:30.05 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:47.72 | |||||||||
16 | Mathilde Lund | 2004 | 224 | 43.74 | 1:30.60 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:32.93 | |||||||||
17 | Emilie Fig Kragh | 2005 | 162 | 49.02 | 1:40.89 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:33.36 | |||||||||
18 | Frida B. Kristensen | 2005 | 115 | 55.65 | 1:53.04 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:32.13 | |||||||||
- | Lise Lund Sørensen | 2005 | DSQ | Ej fortsat bevæg 50m | ||||||
H.G.F. Svømning | 1:28.81 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 381 | 35.91 | 1:15.89 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:14.05 | |||||||||
2 | Anna Bach | 2006 | 363 | 37.56 | 1:17.08 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:18.07 | |||||||||
3 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 358 | 38.29 | 1:17.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.73 | |||||||||
4 | Karoline Hellesøe | 2006 | 289 | 40.41 | 1:23.20 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:25.18 | |||||||||
5 | Signe Kristensen | 2006 | 287 | 41.17 | 1:23.34 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.04 | |||||||||
6 | Anne Stamholt | 2006 | 284 | 41.23 | 1:23.67 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:20.96 | |||||||||
7 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 275 | 40.26 | 1:24.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.55 | |||||||||
8 | Caroline van Vliet | 2006 | 265 | 41.52 | 1:25.64 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:25.97 | |||||||||
9 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 252 | 42.06 | 1:27.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.82 | |||||||||
10 | Sofie Skibelund | 2007 | 238 | 42.48 | 1:28.78 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:34.82 | |||||||||
11 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 207 | 45.23 | 1:32.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.65 | |||||||||
12 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 184 | 46.99 | 1:36.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.74 | |||||||||
13 | Marie Thorup | 2006 | 179 | 48.88 | 1:37.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:43.71 | |||||||||
14 | Carolina Schlander | 2007 | 168 | 48.54 | 1:39.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:48.50 | |||||||||
15 | Josephine Kviesgaard | 2007 | 165 | 49.37 | 1:40.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.50 | |||||||||
16 | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | 142 | 51.42 | 1:45.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.55 | |||||||||
- | Sofie A. Wolf | 2006 | DSQ | Svøm på maven 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.13 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Sigma Seafood |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 292 | 39.35 | 1:22.90 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:33.66 | |||||||||
2 | Lotta Træger | 2008 | 166 | 47.85 | 1:40.06 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:43.98 | |||||||||
3 | Sofie Barack Søe | 2008 | 150 | 50.77 | 1:43.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:43.97 | |||||||||
4 | Lea Timmermand | 2008 | 129 | 52.88 | 1:48.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:52.17 | |||||||||
5 | Olivia Macartney | 2008 | 121 | 53.35 | 1:51.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.76 | |||||||||
6 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 121 | 54.83 | 1:51.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
7 | Arabella Mcmahon | 2010 | 60 | 1:06.30 | 2:19.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | DSQ | Afslut på maven 100m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Tourupgaard Mink |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Grinderslev | 2001 | 443 | 31.63 | 1:04.11 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:05.59 | |||||||||
2 | Frederik Pedersen | 2002 | 443 | 32.13 | 1:04.14 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:04.21 | |||||||||
3 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 404 | 31.99 | 1:06.13 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.47 | |||||||||
4 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 401 | 32.51 | 1:06.26 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.12 | |||||||||
5 | Mathias Jørgensen | 2002 | 311 | 35.71 | 1:12.10 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:21.24 | |||||||||
6 | Morten Kilhof | 2000 | 305 | 35.44 | 1:12.63 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:12.64 | |||||||||
7 | Mads Iversen | 2002 | 286 | 35.59 | 1:14.21 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:15.80 | |||||||||
8 | Simon Finch | 2002 | 252 | 37.39 | 1:17.39 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:19.58 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Tourupgaard Mink |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 387 | 32.88 | 1:07.05 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:08.80 | |||||||||
2 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 366 | 33.22 | 1:08.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.17 | |||||||||
3 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 357 | 33.47 | 1:08.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.00 | |||||||||
4 | Christian Oxenvad | 2003 | 344 | 34.40 | 1:09.74 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:11.56 | |||||||||
5 | Rasmus Pedersen | 2003 | 334 | 33.70 | 1:10.44 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:14.56 | |||||||||
6 | Sune Lyngesen | 2003 | 325 | 34.78 | 1:11.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.97 | |||||||||
7 | Casper Fink | 2003 | 305 | 35.48 | 1:12.64 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:14.47 | |||||||||
8 | Mikkel Nielsen | 2004 | 299 | 35.93 | 1:13.11 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:17.32 | |||||||||
9 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 291 | 35.89 | 1:13.75 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:14.01 | |||||||||
10 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 284 | 36.52 | 1:14.31 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:16.84 | |||||||||
11 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 246 | 38.91 | 1:18.04 | |||||
Aarhus Swim | 1:22.68 | |||||||||
12 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 219 | 38.66 | 1:21.11 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:24.42 | |||||||||
13 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 208 | 38.75 | 1:22.43 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:23.82 | |||||||||
13 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | 208 | 40.14 | 1:22.43 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:27.36 | |||||||||
15 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 171 | 42.31 | 1:28.02 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:25.94 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Tourupgaard Mink |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 329 | 34.70 | 1:10.78 | |||||
Aarhus Swim | 1:14.43 | |||||||||
2 | Carl Clausen | 2005 | 276 | 37.11 | 1:15.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.23 | |||||||||
3 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 273 | 37.00 | 1:15.30 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:25.50 | |||||||||
4 | Magnus Fogh | 2005 | 269 | 36.44 | 1:15.72 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.32 | |||||||||
5 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 218 | 39.33 | 1:21.16 | |||||
Aarhus Swim | 1:27.92 | |||||||||
6 | Lukas Nissen | 2006 | 213 | 39.86 | 1:21.88 | |||||
Bov IF | 1:25.71 | |||||||||
7 | Alexander Drachmann | 2005 | 207 | 40.58 | 1:22.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.29 | |||||||||
8 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 195 | 40.88 | 1:24.31 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:30.30 | |||||||||
9 | Magnus Marschall | 2005 | 186 | 41.68 | 1:25.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.72 | |||||||||
10 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | 179 | 42.65 | 1:26.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.22 | |||||||||
11 | Mikkel Borreskov | 2005 | 167 | 43.84 | 1:28.75 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:34.60 | |||||||||
12 | Jacob Timmermand | 2006 | 146 | 46.15 | 1:32.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:47.51 | |||||||||
13 | David Hansen Hobolt | 2006 | 146 | 46.74 | 1:32.82 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:35.42 | |||||||||
14 | Jonas Mathiasen | 2006 | 143 | 45.90 | 1:33.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.90 | |||||||||
15 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 143 | 47.26 | 1:33.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.93 | |||||||||
16 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | 131 | 46.02 | 1:36.15 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:41.50 | |||||||||
17 | Alexander Sørensen | 2006 | 60 | 57.35 | 2:04.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.44 | |||||||||
- | Mikkel Hyldahl | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.40 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Tourupgaard Mink |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 233 | 38.28 | 1:19.39 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:24.51 | |||||||||
2 | Boris Gamishev | 2007 | 213 | 39.53 | 1:21.84 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:35.60 | |||||||||
3 | Hjalte Gregersen | 2008 | 107 | 50.31 | 1:42.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.97 | |||||||||
4 | Bjørn Kviesgaard | 2008 | 67 | 58.75 | 1:59.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 66 | 1:00.27 | 2:00.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:21.27 | |||||||||
- | Villads Isko Pimenta | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.39 | |||||||||
- | Xander Kjølby Jacobsen | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
- | Asbjørn Kousgaard | 2008 | DSQ | Ej berøring v. 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Nissum | 2008 | DSQ | Svøm på maven 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Celine Termark Brock | 2000 | 524 | 35.52 | ||||||
Herlev Svømning | 34.92 | |||||||||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 520 | 35.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.35 | |||||||||
3 | Jannie Eickhardt | 2001 | 436 | 37.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.90 | |||||||||
4 | Liv Kousgaard | 2003 | 430 | 37.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.09 | |||||||||
5 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 427 | 38.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.23 | |||||||||
6 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 417 | 38.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.11 | |||||||||
7 | Ida Oest | 2003 | 394 | 39.06 | ||||||
Herlev Svømning | 37.59 | |||||||||
8 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 388 | 39.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.06 | |||||||||
9 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 375 | 39.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.28 | |||||||||
10 | Alberte M Hansen | 2000 | 360 | 40.25 | ||||||
Herlev Svømning | 45.50 | |||||||||
11 | Amalie Antonsen | 2003 | 320 | 41.85 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.33 | |||||||||
12 | Naja Johnsen | 2003 | 319 | 41.90 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 45.90 | |||||||||
13 | Sara Farag | 2003 | 301 | 42.72 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 42.87 | |||||||||
14 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 265 | 44.57 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 43.14 | |||||||||
15 | Lærke Iversen | 2003 | 239 | 46.14 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 49.53 | |||||||||
16 | Camilla Bitz Witt | 2003 | 164 | 52.30 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 54.33 | |||||||||
- | Josefine Lassen | 2003 | DSQ | 2 armtag uv 25m | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:04.59 | |||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 535 | 35.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.90 | |||||||||
2 | Marie Jensen | 2005 | 477 | 36.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.34 | |||||||||
3 | Rose Pernille Simon | 2004 | 437 | 37.73 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 37.53 | |||||||||
4 | Sara Baumgartner | 2005 | 417 | 38.33 | ||||||
Aarhus Swim | 41.81 | |||||||||
5 | Ida Jacobsen | 2005 | 406 | 38.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.56 | |||||||||
6 | Jette Muusmann | 2005 | 397 | 38.96 | ||||||
Bov IF | 39.00 | |||||||||
7 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 380 | 39.51 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 42.82 | |||||||||
8 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 359 | 40.27 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 40.54 | |||||||||
9 | Astrid Gregersen | 2005 | 341 | 40.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.05 | |||||||||
10 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 335 | 41.20 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 40.86 | |||||||||
11 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 327 | 41.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.29 | |||||||||
12 | Anne Horn | 2004 | 321 | 41.81 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 41.78 | |||||||||
13 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 304 | 42.59 | ||||||
Aarhus Swim | 44.10 | |||||||||
14 | Laura Løh | 2005 | 295 | 42.99 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 45.16 | |||||||||
15 | Emma Blix Kristensen | 2005 | 289 | 43.28 | ||||||
Aarhus Swim | 45.11 | |||||||||
16 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 283 | 43.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 44.25 | |||||||||
17 | Linnea Persson | 2004 | 259 | 44.92 | ||||||
H.G.F. Svømning | 44.59 | |||||||||
18 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | 256 | 45.06 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Signe N. Andersen | 2004 | 225 | 47.07 | ||||||
H.G.F. Svømning | 47.59 | |||||||||
20 | Silje Pedersen | 2004 | 203 | 48.70 | ||||||
H.G.F. Svømning | 49.33 | |||||||||
21 | Maja Emilie Skjødt | 2005 | 175 | 51.12 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 54.80 | |||||||||
22 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 170 | 51.63 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 53.07 | |||||||||
23 | Karoline Friis | 2004 | 135 | 55.71 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Frida B. Kristensen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 51.44 | |||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Lysgaard | 2006 | 385 | 39.35 | ||||||
Aarhus Swim | 40.00 | |||||||||
2 | Anna Bach | 2006 | 343 | 40.90 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 41.30 | |||||||||
3 | Millie Møller | 2007 | 317 | 41.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.53 | |||||||||
4 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 304 | 42.57 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 42.47 | |||||||||
5 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 286 | 43.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.91 | |||||||||
6 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 243 | 45.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.16 | |||||||||
7 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 236 | 46.32 | ||||||
Aarhus Swim | 52.96 | |||||||||
8 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 225 | 47.06 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 48.98 | |||||||||
9 | Line Horn | 2006 | 212 | 48.00 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 49.35 | |||||||||
10 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 208 | 48.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.68 | |||||||||
11 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 208 | 48.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.02 | |||||||||
12 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | 158 | 52.94 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 55.37 | |||||||||
- | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 42.57 | |||||||||
- | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | DSQ | 2 armtag uv v start | ||||||
Aarhus Swim | 49.52 | |||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Petersen | 2008 | 217 | 47.59 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 201 | 48.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.78 | |||||||||
3 | Olivia Macartney | 2008 | 150 | 53.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.04 | |||||||||
4 | Lea Timmermand | 2008 | 124 | 57.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.55 | |||||||||
5 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 110 | 59.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.71 | |||||||||
- | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | DSQ | 1 hånd v indslag 50m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lotta Træger | 2008 | DSQ | 2 flyben uv v start | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 58.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:02 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: 24-7 Tømrer & Snedker |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thomas Svane-From | 2000 | 504 | 31.71 | ||||||
Herlev Svømning | 32.90 | |||||||||
2 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 469 | 32.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.00 | |||||||||
3 | Martin Broch | 2001 | 451 | 32.91 | ||||||
DeltaSwim | 32.68 | |||||||||
4 | Oliver Mølby | 2001 | 432 | 33.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.40 | |||||||||
5 | Anders Eenberg | 2001 | 408 | 34.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.06 | |||||||||
6 | Karl Johansen | 2002 | 329 | 36.55 | ||||||
DeltaSwim | 38.57 | |||||||||
7 | Dennis Hansen | 2002 | 297 | 37.83 | ||||||
Bov IF | 38.14 | |||||||||
8 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 278 | 38.67 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 36.24 | |||||||||
9 | Tobias Hejslet | 2001 | 182 | 44.55 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 45.87 | |||||||||
10 | Jakob Heeb | 2001 | 155 | 46.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.08 | |||||||||
- | Oliver Kjærgaard | 2001 | DSQ | Rygliggende v 25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.58 | |||||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: 24-7 Tømrer & Snedker |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 512 | 31.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.86 | |||||||||
2 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 396 | 34.36 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.26 | |||||||||
3 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 377 | 34.94 | ||||||
Aarhus Swim | 35.07 | |||||||||
4 | Anton Pedersen | 2003 | 341 | 36.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.18 | |||||||||
5 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 319 | 36.92 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 36.90 | |||||||||
6 | Casper Fink | 2003 | 312 | 37.21 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 39.47 | |||||||||
7 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 311 | 37.24 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 40.23 | |||||||||
8 | Esben Breum Lau | 2003 | 307 | 37.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.34 | |||||||||
9 | Mikkel Nielsen | 2004 | 302 | 37.61 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 39.92 | |||||||||
10 | Markus Jessen | 2003 | 300 | 37.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.92 | |||||||||
11 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 297 | 37.84 | ||||||
Bov IF | 38.20 | |||||||||
12 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 266 | 39.25 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 41.26 | |||||||||
13 | Frej Liltorp | 2004 | 259 | 39.60 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 43.68 | |||||||||
14 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 240 | 40.59 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 42.99 | |||||||||
15 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 214 | 42.18 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 42.57 | |||||||||
16 | Oscar Hove Lasthein | 2004 | 210 | 42.47 | ||||||
Aarhus Swim | 44.15 | |||||||||
17 | Sander Kejser | 2003 | 189 | 43.97 | ||||||
H.G.F. Svømning | 45.01 | |||||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: 24-7 Tømrer & Snedker |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Drechsler | 2005 | 397 | 34.35 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 34.96 | |||||||||
2 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 265 | 39.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.49 | |||||||||
3 | Kasper Petersen | 2006 | 265 | 39.31 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 40.33 | |||||||||
4 | Karl Heeb | 2005 | 256 | 39.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.43 | |||||||||
5 | Andreas Bahnsen | 2005 | 233 | 40.99 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 43.96 | |||||||||
6 | Oskar Foss | 2006 | 223 | 41.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.82 | |||||||||
7 | Magnus Marschall | 2005 | 209 | 42.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.92 | |||||||||
8 | Hjalte S Mathiasen | 2005 | 201 | 43.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.04 | |||||||||
9 | Henrik Hansen | 2005 | 195 | 43.53 | ||||||
Bov IF | 44.42 | |||||||||
10 | Esben Frimand | 2006 | 184 | 44.34 | ||||||
H.G.F. Svømning | 45.27 | |||||||||
11 | Anton Egholm Husted | 2006 | 160 | 46.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.12 | |||||||||
12 | Jonas Mathiasen | 2006 | 160 | 46.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.00 | |||||||||
13 | David Hansen Hobolt | 2006 | 137 | 48.87 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 49.62 | |||||||||
14 | Simon N. Andersen | 2006 | 106 | 53.24 | ||||||
H.G.F. Svømning | 55.06 | |||||||||
- | Bertil Tidemann | 2006 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.52 | |||||||||
- | Alexander Sørensen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Silas Åkerlind | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 42.15 | |||||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: 24-7 Tømrer & Snedker |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik N Jensen | 2007 | 186 | 44.16 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 45.78 | |||||||||
2 | Ludvig Underbjerg | 2009 | 153 | 47.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.62 | |||||||||
3 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 149 | 47.55 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 47.37 | |||||||||
4 | Malte Neuber | 2007 | 131 | 49.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.01 | |||||||||
5 | Alexander Glargaard | 2009 | 53 | 1:07.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.90 | |||||||||
6 | Anders Hauge Sørensen | 2009 | 46 | 1:10.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.41 | |||||||||
- | Sebastian N Pedersen | 2007 | DSQ | Ej samt beøring 25m | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Toke Kousgaard | 2008 | DSQ | En hånd indslag 50m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 514 | 32.25 | 1:09.11 | 1:49.09 | 2:29.27 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:32.65 | |||||||||
2 | Frederikke Møller Pedersen | 2002 | 329 | 36.12 | 1:18.77 | 2:05.31 | 2:53.19 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:51.98 | |||||||||
3 | Line Heise | 2003 | 243 | 41.86 | 1:31.28 | 2:22.38 | 3:11.60 | |||
H.G.F. Svømning | 3:17.01 | |||||||||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Stamholt | 2005 | 289 | 37.54 | 1:24.15 | 2:13.77 | 3:00.86 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jane Andersen | 2004 | 159 | 47.54 | 1:43.63 | 2:41.59 | 3:40.51 | |||
H.G.F. Svømning | 3:36.82 | |||||||||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: TK Transport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Hellesøe | 2006 | 195 | 43.18 | 1:37.03 | 2:34.83 | 3:25.97 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:20.50 | |||||||||
2 | Sofie Skibelund | 2007 | 180 | 46.26 | 1:39.91 | 2:35.55 | 3:31.50 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:35.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:34 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Semco Maritime |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christopher Kristiansen | 2000 | 451 | 30.44 | 1:05.09 | 1:43.07 | 2:21.54 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:21.79 | |||||||||
2 | Jonathan Bos | 1998 | 264 | 38.00 | 1:21.03 | 2:04.60 | 2:49.15 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:00.71 | |||||||||
3 | Dennis Hansen | 2002 | 219 | 38.81 | 1:24.51 | 2:13.80 | 3:00.09 | |||
Bov IF | 2:55.98 | |||||||||
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Semco Maritime |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 477 | 31.28 | 1:07.19 | 1:43.27 | 2:18.91 | |||
Aarhus Swim | 2:19.81 | |||||||||
2 | Anders Mose | 2004 | 344 | 33.80 | 1:13.04 | 1:53.91 | 2:34.88 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.70 | |||||||||
3 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 316 | 36.60 | 1:17.43 | 1:57.62 | 2:39.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:38.05 | |||||||||
4 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | 231 | 38.12 | 1:22.85 | 2:09.80 | 2:56.88 | |||
H.G.F. Svømning | 3:11.36 | |||||||||
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Semco Maritime |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elliott Mitaine | 2006 | 99 | 43.47 | 1:40.41 | 2:47.76 | 3:54.34 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:43 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Lægerne Havborgvej |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Jørgensen | 2001 | 550 | 29.01 | 1:01.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.40 | |||||||||
2 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 518 | 30.41 | 1:02.54 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:02.56 | |||||||||
3 | Julie Gadgaard | 2001 | 515 | 30.45 | 1:02.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
4 | Mikkeline Mentz | 2001 | 514 | 30.33 | 1:02.71 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.18 | |||||||||
5 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 497 | 30.65 | 1:03.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.75 | |||||||||
6 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 495 | 31.00 | 1:03.49 | |||||
DeltaSwim | 1:04.75 | |||||||||
7 | Mie Mørkedal | 2003 | 468 | 31.16 | 1:04.69 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:04.83 | |||||||||
8 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 456 | 30.94 | 1:05.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.64 | |||||||||
9 | Ida Larsen | 2000 | 445 | 31.83 | 1:05.79 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:03.87 | |||||||||
10 | Ida Hebeltoft | 2003 | 443 | 32.35 | 1:05.88 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.34 | |||||||||
11 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 440 | 32.27 | 1:06.04 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.15 | |||||||||
12 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 435 | 32.04 | 1:06.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.78 | |||||||||
13 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 433 | 31.85 | 1:06.38 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.72 | |||||||||
14 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 429 | 31.40 | 1:06.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.64 | |||||||||
15 | Emma Karlsson | 2003 | 417 | 32.27 | 1:07.25 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:10.13 | |||||||||
16 | Astrid Permin | 2003 | 414 | 32.88 | 1:07.41 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.58 | |||||||||
17 | Kasandra Isager | 2000 | 412 | 32.33 | 1:07.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.66 | |||||||||
18 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 409 | 33.06 | 1:07.66 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.30 | |||||||||
19 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 409 | 32.58 | 1:07.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.55 | |||||||||
20 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 405 | 33.03 | 1:07.91 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.89 | |||||||||
21 | Line Heise | 2003 | 404 | 33.10 | 1:07.97 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:10.04 | |||||||||
22 | Sofia Levisen | 2002 | 399 | 32.86 | 1:08.20 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.03 | |||||||||
23 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 396 | 32.86 | 1:08.41 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.35 | |||||||||
24 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 393 | 33.68 | 1:08.56 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.22 | |||||||||
25 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 388 | 32.65 | 1:08.87 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:07.70 | |||||||||
26 | Liv Kousgaard | 2003 | 370 | 33.68 | 1:09.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.25 | |||||||||
27 | Ida Oest | 2003 | 348 | 33.96 | 1:11.44 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.24 | |||||||||
28 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 341 | 34.15 | 1:11.86 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.58 | |||||||||
29 | Hanya Pedersen | 2003 | 340 | 33.83 | 1:11.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.21 | |||||||||
30 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | 337 | 35.22 | 1:12.17 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:13.51 | |||||||||
31 | Naja Johnsen | 2003 | 323 | 34.97 | 1:13.19 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:26.51 | |||||||||
32 | Amalie Antonsen | 2003 | 311 | 35.63 | 1:14.15 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.02 | |||||||||
33 | Freja Gram | 2001 | 255 | 38.99 | 1:19.18 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:25.29 | |||||||||
34 | Lærke Iversen | 2003 | 239 | 38.66 | 1:20.88 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:38.59 | |||||||||
35 | Josefine Lassen | 2003 | 190 | 41.80 | 1:27.27 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:34.02 | |||||||||
- | Emilie Kristiansen | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 1:12.27 | |||||||||
- | Jannie Eickhardt | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.72 | |||||||||
- | Julie Hoffmann | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 1:05.40 | |||||||||
- | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.10 | |||||||||
- | Stine Hansen | 2003 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:27.79 | |||||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Lægerne Havborgvej |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 478 | 31.15 | 1:04.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.87 | |||||||||
2 | Marie Jensen | 2005 | 427 | 32.38 | 1:06.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.37 | |||||||||
3 | Sofie Bjerre | 2005 | 417 | 32.47 | 1:07.25 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:06.76 | |||||||||
4 | Maria Mathiesen | 2004 | 412 | 33.04 | 1:07.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.75 | |||||||||
5 | Louise Ovesen | 2004 | 391 | 32.65 | 1:08.71 | |||||
DeltaSwim | 1:10.85 | |||||||||
6 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 375 | 33.60 | 1:09.66 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.12 | |||||||||
7 | Katrine Kristensen | 2004 | 362 | 33.92 | 1:10.48 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:11.39 | |||||||||
8 | Luna Holm Møller | 2004 | 362 | 34.41 | 1:10.49 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:10.65 | |||||||||
9 | Freja Bjørn | 2005 | 361 | 34.07 | 1:10.56 | |||||
Aarhus Swim | 1:09.04 | |||||||||
10 | Emmalina Long | 2004 | 354 | 34.70 | 1:10.99 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.82 | |||||||||
11 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 337 | 35.21 | 1:12.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.88 | |||||||||
12 | Sara Baumgartner | 2005 | 330 | 34.39 | 1:12.68 | |||||
Aarhus Swim | 1:11.35 | |||||||||
13 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | 330 | 35.47 | 1:12.69 | |||||
Aarhus Swim | 1:14.07 | |||||||||
14 | Katrine Nørfjand | 2004 | 324 | 35.31 | 1:13.16 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:12.86 | |||||||||
15 | Astrid Gregersen | 2005 | 323 | 35.84 | 1:13.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.91 | |||||||||
16 | Malou Sophie Stormes | 2005 | 321 | 35.23 | 1:13.33 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:13.17 | |||||||||
17 | Mathilde Lund | 2004 | 308 | 34.90 | 1:14.34 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.46 | |||||||||
18 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 305 | 36.29 | 1:14.61 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.35 | |||||||||
19 | Emma Blix Kristensen | 2005 | 294 | 36.28 | 1:15.51 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.32 | |||||||||
20 | Sofie Keller | 2005 | 286 | 36.89 | 1:16.23 | |||||
Bov IF | 1:20.13 | |||||||||
21 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 285 | 36.01 | 1:16.30 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:16.39 | |||||||||
22 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 283 | 36.44 | 1:16.45 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:15.98 | |||||||||
23 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 283 | 35.47 | 1:16.50 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.93 | |||||||||
24 | Emma Oleander | 2004 | 278 | 37.47 | 1:16.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.02 | |||||||||
25 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | 272 | 38.39 | 1:17.53 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:14.96 | |||||||||
26 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | 268 | 38.00 | 1:17.86 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:45.25 | |||||||||
27 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 248 | 38.29 | 1:19.88 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:19.45 | |||||||||
28 | Andrea Sønderby | 2004 | 245 | 38.26 | 1:20.26 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:17.37 | |||||||||
29 | Maja Emilie Skjødt | 2005 | 211 | 40.12 | 1:24.37 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:29.79 | |||||||||
30 | Frida B. Kristensen | 2005 | 186 | 42.39 | 1:27.95 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
31 | Nanna W Povlsen | 2005 | 157 | 43.72 | 1:33.11 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:35.34 | |||||||||
32 | Karoline Friis | 2004 | 156 | 45.02 | 1:33.27 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:36.79 | |||||||||
- | Emilie Fig Kragh | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.35 | |||||||||
- | Roseline Løkkegaard | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.80 | |||||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Lægerne Havborgvej |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 464 | 31.40 | 1:04.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.29 | |||||||||
2 | Alberte Pedersen | 2006 | 446 | 32.26 | 1:05.74 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:06.66 | |||||||||
3 | Clara Kapke | 2006 | 432 | 31.72 | 1:06.46 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.60 | |||||||||
4 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 388 | 33.54 | 1:08.84 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:11.88 | |||||||||
5 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 387 | 32.20 | 1:08.90 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:33.36 | |||||||||
6 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 383 | 33.61 | 1:09.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.37 | |||||||||
7 | Anna Bach | 2006 | 374 | 34.20 | 1:09.70 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:11.38 | |||||||||
8 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 373 | 34.23 | 1:09.77 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.59 | |||||||||
9 | Signe Kristensen | 2006 | 366 | 33.85 | 1:10.24 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.51 | |||||||||
10 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 354 | 33.88 | 1:10.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.48 | |||||||||
11 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 350 | 34.69 | 1:11.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.65 | |||||||||
12 | Anne Stamholt | 2006 | 339 | 35.10 | 1:12.06 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:11.06 | |||||||||
13 | Millie Møller | 2007 | 336 | 35.00 | 1:12.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.24 | |||||||||
14 | Nora Louise Rebouh | 2006 | 279 | 37.45 | 1:16.86 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:18.36 | |||||||||
15 | Caroline van Vliet | 2006 | 262 | 38.05 | 1:18.50 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:21.39 | |||||||||
16 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 262 | 38.16 | 1:18.52 | |||||
Aarhus Swim | 1:24.57 | |||||||||
17 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 249 | 38.59 | 1:19.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.72 | |||||||||
18 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 246 | 38.95 | 1:20.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.53 | |||||||||
19 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | 234 | 38.36 | 1:21.47 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:29.81 | |||||||||
20 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 230 | 39.45 | 1:21.93 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:30.40 | |||||||||
21 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 217 | 40.33 | 1:23.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.47 | |||||||||
22 | Line Horn | 2006 | 211 | 40.69 | 1:24.34 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:25.97 | |||||||||
23 | Marie Thorup | 2006 | 206 | 42.12 | 1:24.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.55 | |||||||||
24 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 205 | 41.00 | 1:25.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.70 | |||||||||
25 | Carolina Schlander | 2007 | 201 | 41.42 | 1:25.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.70 | |||||||||
26 | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | 198 | 41.25 | 1:26.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.35 | |||||||||
27 | Josephine Kviesgaard | 2007 | 178 | 42.27 | 1:29.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.25 | |||||||||
28 | Clara Wesselhoff | 2006 | 176 | 41.96 | 1:29.65 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:28.70 | |||||||||
29 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | 150 | 1:34.54 | 1:34.54 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:30.31 | |||||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Lægerne Havborgvej |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 327 | 34.54 | 1:12.89 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:17.73 | |||||||||
2 | Caroline Petersen | 2008 | 288 | 36.18 | 1:16.03 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:19.33 | |||||||||
3 | Sofie Barack Søe | 2008 | 188 | 42.10 | 1:27.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.20 | |||||||||
4 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 186 | 42.72 | 1:27.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.16 | |||||||||
5 | Olivia Macartney | 2008 | 149 | 45.54 | 1:34.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.63 | |||||||||
6 | Lea Timmermand | 2008 | 148 | 44.70 | 1:34.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.95 | |||||||||
7 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 95 | 51.66 | 1:49.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:56.80 | |||||||||
8 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 90 | 52.32 | 1:51.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:59.30 | |||||||||
9 | Arabella Mcmahon | 2010 | 69 | 55.59 | 2:02.26 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:18 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:44 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: 24-7 Tømrer & Snedker |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thomas Svane-From | 2000 | 608 | 25.48 | 53.04 | |||||
Herlev Svømning | 52.50 | |||||||||
2 | Jakob Mose | 2000 | 550 | 27.04 | 54.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.14 | |||||||||
3 | Oliver Mølby | 2001 | 519 | 26.98 | 55.90 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.05 | |||||||||
4 | Frederik Pedersen | 2002 | 505 | 27.68 | 56.40 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 56.64 | |||||||||
4 | Oliver Christensen | 2000 | 505 | 27.13 | 56.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.83 | |||||||||
6 | Bjørn Sandbeck | 1999 | 460 | 28.35 | 58.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.23 | |||||||||
7 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 444 | 28.75 | 58.89 | |||||
Horsens Svømmeklub | 59.23 | |||||||||
8 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 421 | 29.00 | 59.96 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:00.49 | |||||||||
9 | Martin Broch | 2001 | 418 | 28.58 | 1:00.07 | |||||
DeltaSwim | 1:00.78 | |||||||||
10 | Morten Kilhof | 2000 | 418 | 28.58 | 1:00.09 | |||||
Solrød Svømmeklub | 58.80 | |||||||||
11 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 407 | 29.13 | 1:00.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.70 | |||||||||
12 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | 403 | 29.29 | 1:00.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.37 | |||||||||
13 | Frederik Holm Wester | 2000 | 399 | 29.79 | 1:01.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.80 | |||||||||
14 | Mathias Jelshøj | 2001 | 395 | 29.16 | 1:01.20 | |||||
Herlev Svømning | 59.32 | |||||||||
15 | Karl Johansen | 2002 | 394 | 29.41 | 1:01.26 | |||||
DeltaSwim | 1:02.00 | |||||||||
16 | Anders Eenberg | 2001 | 389 | 28.89 | 1:01.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.42 | |||||||||
17 | Mathias Jørgensen | 2002 | 384 | 30.22 | 1:01.81 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:02.11 | |||||||||
18 | Simon Finch | 2002 | 355 | 30.73 | 1:03.43 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:08.14 | |||||||||
19 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 343 | 31.43 | 1:04.17 | |||||
DeltaSwim | 1:03.78 | |||||||||
20 | Dennis Hansen | 2002 | 334 | 30.79 | 1:04.72 | |||||
Bov IF | 1:03.38 | |||||||||
21 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 332 | 30.43 | 1:04.88 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:05.44 | |||||||||
22 | Tobias Hejslet | 2001 | 326 | 31.99 | 1:05.24 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:07.88 | |||||||||
23 | Jeppe K Rasmussen | 2002 | 308 | 32.27 | 1:06.51 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:06.84 | |||||||||
24 | Jakob Heeb | 2001 | 205 | 36.21 | 1:16.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.14 | |||||||||
- | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Solrød Svømmeklub | 56.22 | |||||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: 24-7 Tømrer & Snedker |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | 492 | 27.51 | 56.92 | |||||
Aarhus Swim | 55.98 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 459 | 28.24 | 58.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.31 | |||||||||
3 | Christian Oxenvad | 2003 | 422 | 29.06 | 59.89 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:01.48 | |||||||||
4 | Peter Holm | 2003 | 419 | 28.71 | 1:00.03 | |||||
Herlev Svømning | 1:00.37 | |||||||||
5 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 394 | 29.23 | 1:01.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.83 | |||||||||
6 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 393 | 30.25 | 1:01.33 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.14 | |||||||||
7 | Rasmus Pedersen | 2003 | 391 | 29.97 | 1:01.43 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.38 | |||||||||
8 | Sophus Lund Øe | 2003 | 386 | 28.79 | 1:01.72 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:01.18 | |||||||||
9 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 384 | 29.93 | 1:01.80 | |||||
Bov IF | 1:00.64 | |||||||||
10 | Sune Lyngesen | 2003 | 381 | 29.63 | 1:01.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.95 | |||||||||
11 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 372 | 30.28 | 1:02.48 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:02.98 | |||||||||
12 | Anton Pedersen | 2003 | 353 | 30.84 | 1:03.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.90 | |||||||||
13 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 339 | 31.12 | 1:04.42 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.02 | |||||||||
14 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 322 | 31.50 | 1:05.50 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:07.20 | |||||||||
15 | Esben Breum Lau | 2003 | 319 | 31.61 | 1:05.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.75 | |||||||||
16 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 318 | 31.38 | 1:05.78 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:08.80 | |||||||||
17 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 310 | 33.01 | 1:06.34 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:05.94 | |||||||||
18 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 308 | 32.19 | 1:06.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.43 | |||||||||
19 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 304 | 32.65 | 1:06.78 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.49 | |||||||||
20 | Markus Jessen | 2003 | 303 | 32.01 | 1:06.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.72 | |||||||||
21 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 296 | 32.41 | 1:07.37 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.04 | |||||||||
22 | Jakob Frimand | 2004 | 284 | 32.92 | 1:08.31 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:10.21 | |||||||||
23 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 258 | 32.59 | 1:10.55 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:11.79 | |||||||||
24 | Jacob Mxrup | 2004 | 241 | 34.90 | 1:12.21 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:12.51 | |||||||||
25 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 238 | 33.56 | 1:12.48 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.99 | |||||||||
26 | Sander Kejser | 2003 | 202 | 37.27 | 1:16.56 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:19.16 | |||||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: 24-7 Tømrer & Snedker |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 379 | 29.98 | 1:02.06 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:04.45 | |||||||||
2 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 363 | 31.34 | 1:02.99 | |||||
Aarhus Swim | 1:04.35 | |||||||||
3 | Mads Drechsler | 2005 | 362 | 30.16 | 1:03.01 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:04.63 | |||||||||
4 | Karl Heeb | 2005 | 335 | 31.34 | 1:04.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.73 | |||||||||
5 | Silas Åkerlind | 2005 | 310 | 31.84 | 1:06.38 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:08.12 | |||||||||
6 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 306 | 32.10 | 1:06.65 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.47 | |||||||||
7 | Nicolas Duvander | 2005 | 301 | 32.21 | 1:07.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.01 | |||||||||
8 | Magnus Fogh | 2005 | 300 | 31.70 | 1:07.12 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.77 | |||||||||
9 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 282 | 33.12 | 1:08.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.08 | |||||||||
10 | Oskar Foss | 2006 | 251 | 33.65 | 1:11.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.25 | |||||||||
11 | Lukas Nissen | 2006 | 240 | 34.37 | 1:12.27 | |||||
Bov IF | 1:15.38 | |||||||||
12 | Magnus Marschall | 2005 | 238 | 35.29 | 1:12.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.34 | |||||||||
13 | Andreas Bahnsen | 2005 | 228 | 35.44 | 1:13.47 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:23.86 | |||||||||
14 | Hjalte S Mathiasen | 2005 | 226 | 34.43 | 1:13.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.35 | |||||||||
15 | Mikkel Borreskov | 2005 | 225 | 35.60 | 1:13.85 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.94 | |||||||||
16 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 219 | 35.26 | 1:14.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.25 | |||||||||
17 | Esben Frimand | 2006 | 213 | 36.01 | 1:15.25 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:17.60 | |||||||||
18 | Anton Egholm Husted | 2006 | 212 | 34.81 | 1:15.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.77 | |||||||||
19 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | 209 | 36.86 | 1:15.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.27 | |||||||||
20 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 204 | 36.64 | 1:16.34 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:19.84 | |||||||||
21 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 201 | 37.43 | 1:16.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.75 | |||||||||
22 | Jacob Timmermand | 2006 | 197 | 38.59 | 1:17.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.53 | |||||||||
23 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | 191 | 37.21 | 1:17.99 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:22.46 | |||||||||
24 | Jonas Mathiasen | 2006 | 174 | 35.77 | 1:20.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.99 | |||||||||
25 | David Hansen Hobolt | 2006 | 142 | 41.04 | 1:26.01 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:25.99 | |||||||||
26 | Henrik Hansen | 2005 | 134 | 43.28 | 1:27.67 | |||||
Bov IF | 1:28.18 | |||||||||
27 | Alexander Sørensen | 2006 | 95 | 44.57 | 1:38.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:53.71 | |||||||||
- | Bertil Tidemann | 2006 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.68 | |||||||||
- | Mikkel Hyldahl | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.72 | |||||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: 24-7 Tømrer & Snedker |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | 290 | 32.42 | 1:07.88 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.60 | |||||||||
2 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 229 | 35.70 | 1:13.37 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:19.59 | |||||||||
3 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 203 | 37.39 | 1:16.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.84 | |||||||||
4 | Frederik N Jensen | 2007 | 202 | 36.74 | 1:16.57 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:23.25 | |||||||||
5 | Malte Neuber | 2007 | 181 | 37.96 | 1:19.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.64 | |||||||||
6 | Sophus Heningsen | 2007 | 156 | 39.21 | 1:23.33 | |||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
7 | Ludvig Underbjerg | 2009 | 132 | 43.40 | 1:28.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.13 | |||||||||
8 | Noah Junior Grene | 2008 | 119 | 44.26 | 1:31.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.34 | |||||||||
9 | Toke Kousgaard | 2008 | 107 | 45.37 | 1:34.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.00 | |||||||||
10 | Hjalte Gregersen | 2008 | 104 | 44.73 | 1:35.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.94 | |||||||||
11 | Simon Nissum | 2008 | 86 | 48.31 | 1:41.59 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.17 | |||||||||
12 | Alexander Glargaard | 2009 | 78 | 52.12 | 1:44.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:48.53 | |||||||||
13 | Bjørn Kviesgaard | 2008 | 78 | 50.42 | 1:45.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:52.70 | |||||||||
14 | Anders Hauge Sørensen | 2009 | 72 | 52.57 | 1:47.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.89 | |||||||||
15 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 72 | 52.21 | 1:47.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:50.47 | |||||||||
16 | Sebastian N Pedersen | 2007 | 64 | 50.18 | 1:52.04 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 54 | 56.57 | 1:58.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
- | Villads Isko Pimenta | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.68 | |||||||||
- | Xander Kjølby Jacobsen | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:44 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 19, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2018 |
Sponsor: J.T. Rustfri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bronze 1 | 0 | 2:12.10 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 33.83 | 33.83 | |||||||
Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 38.58 | 1:12.41 | |||||||
Nicolas Duvander | 2005 | 30.50 | 1:42.91 | |||||||
Karl Heeb | 2005 | 29.19 | 2:12.10 | |||||||
2 | Hsc Mini Mix | 2005 | 2:18.07 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 2:22.78 | |||||||||
Anna Bach | 2006 | 35.50 | 35.50 | |||||||
Mads Drechsler | 2005 | 34.34 | 1:09.84 | |||||||
Mikkel Borreskov | 2005 | 36.57 | 1:46.41 | |||||||
Mille Dahl Lindholm | 2006 | 31.66 | 2:18.07 | |||||||
3 | Aarhus Swim Mix 1 | 0 | 2:18.21 | |||||||
Aarhus Swim | 2:45.00 | |||||||||
Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 36.16 | 36.16 | |||||||
David Kilsgaard Andersen | 2005 | 37.57 | 1:13.73 | |||||||
Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 29.95 | 1:43.68 | |||||||
Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 34.53 | 2:18.21 | |||||||
4 | Bronze 2 | 0 | 2:20.62 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
Carl Clausen | 2005 | 35.53 | 35.53 | |||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | 39.42 | 1:14.95 | |||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 33.67 | 1:48.62 | |||||||
Millie Møller | 2007 | 32.00 | 2:20.62 | |||||||
5 | Aarhus Swim Mix 2 | 0 | 2:24.70 | |||||||
Aarhus Swim | 2:55.00 | |||||||||
Casper Boest | 2005 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Maria Lysgaard | 2006 | 39.30 | 1:12.78 | |||||||
Magnus Fogh | 2005 | 36.97 | 1:49.75 | |||||||
Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 34.95 | 2:24.70 | |||||||
6 | Bronze 3 | 0 | 2:29.04 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:20.00 | |||||||||
Oskar Foss | 2006 | 37.70 | 37.70 | |||||||
Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 43.92 | 1:21.62 | |||||||
Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 35.65 | 1:57.27 | |||||||
Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 31.77 | 2:29.04 | |||||||
7 | Sksv Mix 1 | 2006 | 2:30.70 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 37.83 | 37.83 | |||||||
Kasper Petersen | 2006 | 38.79 | 1:16.62 | |||||||
Elliott Mitaine | 2006 | 40.21 | 1:56.83 | |||||||
Caroline Petersen | 2008 | 33.87 | 2:30.70 | |||||||
8 | Hsk Mix 1 | 0 | 2:32.15 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 4:55.00 | |||||||||
Anne Stamholt | 2006 | 38.31 | 38.31 | |||||||
David Hansen Hobolt | 2006 | 49.40 | 1:27.71 | |||||||
Andreas Bahnsen | 2005 | 34.24 | 2:01.95 | |||||||
Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 30.20 | 2:32.15 | |||||||
9 | Erritsø Mix 1 | 2002 | 2:42.73 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Caroline van Vliet | 2006 | 39.92 | 39.92 | |||||||
Nanna W Povlsen | 2005 | 51.63 | 1:31.55 | |||||||
Frederik Billesø Beck | 2008 | 38.00 | 2:09.55 | |||||||
Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 33.18 | 2:42.73 | |||||||
- | Erritsø Mix 2 | 2004 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Erritsø Mix 3 | 2002 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:02 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:58 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 20, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2018 |
Sponsor: 24-7 Tømrer & Snedker |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bronze | 0 | 4:27.20 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:25.00 | |||||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 32.92 | 1:08.44 | 1:08.44 | ||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 35.06 | 1:15.98 | 2:24.42 | ||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 28.74 | 1:03.10 | 3:27.52 | ||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 28.17 | 59.68 | 4:27.20 | ||||||
2 | Sunswim 1 | 2002 | 4:31.95 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 4:35.02 | |||||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 32.59 | 1:08.24 | 1:08.24 | ||||||
Benjamin Koch Andersen | 2004 | 36.11 | 1:16.63 | 2:24.87 | ||||||
Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 27.26 | 1:00.37 | 3:25.24 | ||||||
Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 32.10 | 1:06.71 | 4:31.95 | ||||||
3 | Erritsø Mix 1 | 2002 | 4:34.60 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Julie Dumstrei | 2004 | 34.83 | 1:11.76 | 1:11.76 | ||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 37.80 | 1:20.64 | 2:32.40 | ||||||
Lauritz Sigaard | 2003 | 29.53 | 1:04.94 | 3:37.34 | ||||||
Lucas Grinderslev | 2001 | 27.77 | 57.26 | 4:34.60 | ||||||
4 | Sprinters 1 | 0 | 4:35.48 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:25.00 | |||||||||
Kasandra Isager | 2000 | 36.22 | 1:17.00 | 1:17.00 | ||||||
Oliver Mølby | 2001 | 33.72 | 1:14.87 | 2:31.87 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 27.73 | 59.86 | 3:31.73 | ||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 29.43 | 1:03.75 | 4:35.48 | ||||||
5 | Sprinters 2 | 0 | 4:39.16 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:28.00 | |||||||||
Oliver Kjærgaard | 2001 | 33.31 | 1:09.03 | 1:09.03 | ||||||
Anders Eenberg | 2001 | 34.80 | 1:16.94 | 2:25.97 | ||||||
Sarah Bryld Jensen | 2001 | 31.05 | 1:08.71 | 3:34.68 | ||||||
Nanette Nikolajsen | 2000 | 30.48 | 1:04.48 | 4:39.16 | ||||||
6 | Aarhus Swim Mix 1 | 0 | 4:40.49 | |||||||
Aarhus Swim | 4:38.00 | |||||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 32.85 | 1:06.13 | 1:06.13 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 33.93 | 1:12.96 | 2:19.09 | ||||||
Sara Baumgartner | 2005 | 36.23 | 1:18.69 | 3:37.78 | ||||||
Nanna Langvad | 2005 | 29.69 | 1:02.71 | 4:40.49 | ||||||
7 | Gentofte Mix 1 | 0 | 4:44.79 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:38.50 | |||||||||
Bjørn Sandbeck | 1999 | 32.43 | 1:06.95 | 1:06.95 | ||||||
Caroline Vang-Jensen | 2003 | 38.64 | 1:21.59 | 2:28.54 | ||||||
Christoffer Skinhøj | 2003 | 30.86 | 1:09.66 | 3:38.20 | ||||||
Astrid Permin | 2003 | 31.66 | 1:06.59 | 4:44.79 | ||||||
8 | Aarhus Swim Mix 2 | 0 | 4:53.36 | |||||||
Aarhus Swim | 4:53.00 | |||||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 31.98 | 1:05.62 | 1:05.62 | ||||||
Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 42.59 | 1:32.38 | 2:38.00 | ||||||
Gro Sørensen | 2002 | 36.26 | 1:19.14 | 3:57.14 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 27.24 | 56.22 | 4:53.36 | ||||||
9 | Herlev Mix Herlev | 2000 | 4:54.53 | |||||||
Herlev Svømning | 4:45.79 | |||||||||
Ida Hebeltoft | 2003 | 37.65 | 1:17.11 | 1:17.11 | ||||||
Ida Oest | 2003 | 39.90 | 1:24.96 | 2:42.07 | ||||||
Mathias Jelshøj | 2001 | 32.06 | 1:11.63 | 3:53.70 | ||||||
Peter Holm | 2003 | 29.11 | 1:00.83 | 4:54.53 | ||||||
10 | Erritsø Mix 2 | 2004 | 4:59.50 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Mathias Jørgensen | 2002 | 35.49 | 1:12.08 | 1:12.08 | ||||||
Rose Pernille Simon | 2004 | 38.99 | 1:23.91 | 2:35.99 | ||||||
Emma Karlsson | 2003 | 35.65 | 1:18.47 | 3:54.46 | ||||||
Tobias Hejslet | 2001 | 31.10 | 1:05.04 | 4:59.50 | ||||||
11 | Sprinters 3 | 0 | 4:59.59 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:54.00 | |||||||||
Sune Lyngesen | 2003 | 35.95 | 1:13.52 | 1:13.52 | ||||||
Liv Kousgaard | 2003 | 39.89 | 1:27.00 | 2:40.52 | ||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 33.92 | 1:12.58 | 3:53.10 | ||||||
Markus Jessen | 2003 | 31.31 | 1:06.49 | 4:59.59 | ||||||
12 | Hsc Mix 1 | 2003 | 5:01.31 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 4:59.32 | |||||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 35.98 | 1:14.33 | 1:14.33 | ||||||
Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 41.59 | 1:27.63 | 2:41.96 | ||||||
Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 35.23 | 1:16.53 | 3:58.49 | ||||||
Gustav K Kjeldsen | 2004 | 30.23 | 1:02.82 | 5:01.31 | ||||||
13 | Hsc Mix 2 | 2003 | 5:08.53 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 5:15.65 | |||||||||
Joachim Norup Frøjk | 2003 | 35.85 | 1:13.77 | 1:13.77 | ||||||
Maja Fjordside Jensen | 2005 | 40.04 | 1:26.26 | 2:40.03 | ||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 35.22 | 1:16.43 | 3:56.46 | ||||||
Laura Løh | 2005 | 34.67 | 1:12.07 | 5:08.53 | ||||||
14 | Erritsø Mix 3 | 2002 | 5:24.82 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 38.62 | 1:18.90 | 1:18.90 | ||||||
Christian Loray | 2003 | 38.70 | 1:23.65 | 2:42.55 | ||||||
Luna Holm Møller | 2004 | 37.19 | 1:22.73 | 4:05.28 | ||||||
Camilla Bitz Witt | 2003 | 38.00 | 1:19.54 | 5:24.82 | ||||||
15 | Aarhus Swim Mix 3 | 0 | 5:32.66 | |||||||
Aarhus Swim | 5:08.00 | |||||||||
Freja Bjørn | 2005 | 39.82 | 1:23.22 | 1:23.22 | ||||||
Emma Blix Kristensen | 2005 | 44.20 | 1:35.79 | 2:59.01 | ||||||
Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 36.62 | 1:56.78 | 4:55.79 | ||||||
Oscar Hove Lasthein | 2004 | 36.87 | 36.87 | 5:32.66 | ||||||
16 | Hsc Mix 3 | 2003 | 5:32.82 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 5:25.34 | |||||||||
Nikolaj Pilgaard | 2004 | 36.51 | 1:13.41 | 1:13.41 | ||||||
Frederik N Jensen | 2007 | 45.19 | 1:37.34 | 2:50.75 | ||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 40.79 | 1:29.84 | 4:20.59 | ||||||
Katrine Nørfjand | 2004 | 34.25 | 1:12.23 | 5:32.82 | ||||||
- | Sprinters 4 | 0 | DSQ | En hånd indslag 300m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:23.00 | |||||||||
Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 36.40 | 1:14.64 | 1:14.64 | ||||||
Jannie Eickhardt | 2001 | 38.56 | 1:22.21 | 2:36.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:58 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:50 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 21, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte M Hansen | 2000 | 576 | 1:07.37 | 2:18.73 | 3:30.63 | 4:41.80 | |||
Herlev Svømning | 4:31.23 | |||||||||
2 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 501 | 1:10.37 | 2:25.49 | 3:40.79 | 4:55.19 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:01.84 | |||||||||
3 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 485 | 1:10.22 | 2:26.33 | 3:42.41 | 4:58.36 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:53.63 | |||||||||
4 | Gro Sørensen | 2002 | 464 | 1:12.62 | 2:29.63 | 3:47.10 | 5:02.74 | |||
Aarhus Swim | 5:10.93 | |||||||||
5 | Amalie Schou | 2003 | 459 | 1:10.88 | 2:27.56 | 3:45.41 | 5:03.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:51.70 | |||||||||
6 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 454 | 1:12.28 | 2:30.11 | 3:47.11 | 5:05.08 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:03.75 | |||||||||
7 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 448 | 1:11.42 | 2:29.08 | 3:47.90 | 5:06.45 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:12.49 | |||||||||
8 | Line Heise | 2003 | 407 | 1:17.64 | 2:39.14 | 3:59.70 | 5:16.34 | |||
H.G.F. Svømning | 5:33.72 | |||||||||
9 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 403 | 1:15.61 | 2:36.31 | 3:57.54 | 5:17.34 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:25.04 | |||||||||
- | Mikkeline Mentz | 2001 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 4:45.22 | |||||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kristensen | 2004 | 475 | 1:09.68 | 2:25.98 | 3:43.62 | 5:00.43 | |||
DeltaSwim | 5:06.61 | |||||||||
2 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 464 | 1:10.25 | 2:28.98 | 3:46.69 | 5:02.84 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:05.14 | |||||||||
3 | Laura Løh | 2005 | 396 | 1:17.61 | 2:38.96 | 4:00.55 | 5:19.28 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:30.53 | |||||||||
4 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 384 | 1:15.48 | 2:37.56 | 4:00.28 | 5:22.60 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:35.65 | |||||||||
5 | Andrea Sønderby | 2004 | 240 | 1:26.21 | 3:03.11 | 4:41.34 | 6:17.30 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Jane Andersen | 2004 | 230 | 1:31.00 | 3:08.68 | 4:46.25 | 6:22.59 | |||
H.G.F. Svømning | 6:36.17 | |||||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne Stamholt | 2006 | 377 | 1:19.26 | 2:42.54 | 4:04.63 | 5:24.46 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:29.74 | |||||||||
2 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 351 | 1:18.04 | 2:42.83 | 4:09.07 | 5:32.44 | |||
Aarhus Swim | 5:44.72 | |||||||||
3 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 287 | 1:24.81 | 2:57.28 | 4:31.28 | 5:55.19 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:50 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:01 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 22, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Malermester Klinkert |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christopher Kristiansen | 2000 | 602 | 1:00.16 | 2:04.33 | 3:08.70 | 4:11.24 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:07.07 | |||||||||
2 | Morten Kilhof | 2000 | 427 | 1:04.57 | 2:17.60 | 3:31.12 | 4:41.76 | |||
Solrød Svømmeklub | 4:39.31 | |||||||||
3 | Frederik Holm Wester | 2000 | 414 | 1:07.89 | 2:20.51 | 3:32.78 | 4:44.64 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:42.52 | |||||||||
4 | Mads Iversen | 2002 | 398 | 1:07.32 | 2:22.37 | 3:36.42 | 4:48.45 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 5:05.71 | |||||||||
5 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | 394 | 1:07.28 | 2:20.73 | 3:34.85 | 4:49.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:00.47 | |||||||||
6 | Mathias Jørgensen | 2002 | 377 | 1:11.69 | 2:27.86 | 3:41.03 | 4:53.76 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 5:18.13 | |||||||||
7 | Henry Lykke Stokholm | 1969 | 376 | 1:10.73 | 2:24.76 | 3:39.71 | 4:53.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
8 | Jonathan Bos | 1998 | 352 | 1:14.33 | 2:32.12 | 3:48.33 | 5:00.47 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:08.16 | |||||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Malermester Klinkert |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 531 | 1:03.47 | 2:11.37 | 3:16.39 | 4:22.06 | |||
Aarhus Swim | 4:24.64 | |||||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | 492 | 1:05.19 | 2:13.34 | 3:22.36 | 4:28.70 | |||
Aarhus Swim | 4:34.11 | |||||||||
3 | Lucas Rosenborg | 2004 | 438 | 1:06.74 | 2:18.62 | 3:30.16 | 4:39.40 | |||
Aarhus Swim | 4:41.00 | |||||||||
4 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 423 | 1:08.24 | 2:20.41 | 3:31.66 | 4:42.72 | |||
Aarhus Swim | 4:53.87 | |||||||||
5 | Sophus Lund Øe | 2003 | 377 | 1:08.07 | 2:23.61 | 3:39.32 | 4:53.58 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 4:53.76 | |||||||||
6 | Rasmus Pedersen | 2003 | 364 | 1:10.47 | 2:25.79 | 3:42.32 | 4:57.17 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:02.00 | |||||||||
7 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 294 | 1:16.40 | 2:39.18 | 4:00.29 | 5:18.96 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:30.00 | |||||||||
8 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 287 | 1:12.97 | 2:36.08 | 4:01.41 | 5:21.70 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:27.60 | |||||||||
9 | Jakob Frimand | 2004 | 272 | 1:14.20 | 2:38.00 | 4:03.19 | 5:27.25 | |||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
10 | Oscar Hove Lasthein | 2004 | 240 | 1:16.37 | 2:43.61 | 4:11.77 | 5:41.18 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
11 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | 216 | 1:24.41 | 2:55.54 | 4:28.19 | 5:53.64 | |||
H.G.F. Svømning | 6:14.83 | |||||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Malermester Klinkert |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 360 | 1:11.72 | 2:28.38 | 3:43.97 | 4:58.26 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 5:17.33 | |||||||||
2 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 354 | 1:13.31 | 2:29.31 | 3:45.25 | 4:59.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:17.17 | |||||||||
3 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 331 | 1:13.50 | 2:33.08 | 3:51.82 | 5:06.81 | |||
Aarhus Swim | 5:30.99 | |||||||||
4 | Mads Drechsler | 2005 | 324 | 1:12.80 | 2:33.25 | 3:52.81 | 5:08.98 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Kasper Petersen | 2006 | 319 | 1:12.92 | 2:33.09 | 3:52.90 | 5:10.36 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 5:50.30 | |||||||||
6 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 294 | 1:15.80 | 2:37.30 | 3:58.12 | 5:19.05 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
7 | Casper Boest | 2005 | 281 | 1:16.19 | 2:39.90 | 4:03.73 | 5:23.67 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
8 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 216 | 1:24.32 | 2:55.61 | 4:27.23 | 5:53.39 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 6:17.84 | |||||||||
9 | Elliott Mitaine | 2006 | 190 | 1:26.89 | 2:58.96 | 4:33.31 | 6:08.95 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 6:38.27 | |||||||||
10 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | 154 | 1:26.36 | 3:09.14 | 4:53.21 | 6:35.68 | |||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:01 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:19 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: NOORD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Gadgaard | 2001 | 506 | 35.47 | 1:13.49 | 1:51.99 | 2:29.58 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.00 | |||||||||
2 | Julie Fink | 2001 | 387 | 39.25 | 1:20.01 | 2:02.15 | 2:43.57 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:36.21 | |||||||||
3 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 386 | 38.67 | 1:20.69 | 2:03.07 | 2:43.69 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:44.53 | |||||||||
4 | Sofia Levisen | 2002 | 383 | 37.50 | 1:19.11 | 2:01.55 | 2:44.16 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:43.44 | |||||||||
5 | Astrid Permin | 2003 | 367 | 39.13 | 1:20.89 | 2:03.97 | 2:46.43 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.19 | |||||||||
6 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 363 | 39.69 | 1:22.70 | 2:06.23 | 2:47.13 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:46.09 | |||||||||
7 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 348 | 38.11 | 1:21.11 | 2:05.25 | 2:49.39 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:46.42 | |||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: NOORD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | 526 | 34.70 | 1:12.47 | 1:50.58 | 2:27.70 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.94 | |||||||||
2 | Sofie Bjerre | 2005 | 408 | 37.66 | 1:18.08 | 1:59.43 | 2:40.73 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:40.89 | |||||||||
3 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 387 | 38.76 | 1:20.81 | 2:03.08 | 2:43.50 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:46.07 | |||||||||
4 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 360 | 39.79 | 1:21.92 | 2:04.67 | 2:47.50 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:59.57 | |||||||||
5 | Marie Jensen | 2005 | 351 | 40.35 | 1:22.73 | 2:06.12 | 2:48.87 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.31 | |||||||||
6 | Cheyenne Erdmann | 2004 | 321 | 41.85 | 1:26.00 | 2:11.13 | 2:54.00 | |||
Bov IF | 2:54.07 | |||||||||
7 | Lise Lund Sørensen | 2005 | 281 | 42.21 | 1:27.28 | 2:14.62 | 3:01.93 | |||
H.G.F. Svømning | 3:01.93 | |||||||||
8 | Emma Oleander | 2004 | 279 | 42.72 | 1:29.13 | 2:16.74 | 3:02.28 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:54.21 | |||||||||
9 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | 245 | 44.94 | 1:33.52 | 2:22.51 | 3:10.54 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:58.79 | |||||||||
10 | Maja Emilie Skjødt | 2005 | 230 | 44.97 | 1:35.23 | 2:26.29 | 3:14.38 | |||
Haderslev Svømme Klub | 3:22.59 | |||||||||
11 | Frida B. Kristensen | 2005 | 128 | 56.72 | 1:57.11 | 2:58.45 | 3:56.07 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 3:02.80 | |||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: NOORD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Bach | 2006 | 369 | 39.77 | 1:21.65 | 2:04.65 | 2:46.20 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:46.93 | |||||||||
2 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 363 | 38.23 | 1:20.77 | 2:05.14 | 2:47.11 | |||
Aarhus Swim | 2:51.83 | |||||||||
3 | Clara Kapke | 2006 | 350 | 39.64 | 1:21.39 | 2:05.41 | 2:49.05 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:42.37 | |||||||||
4 | Karoline Hellesøe | 2006 | 319 | 40.76 | 1:24.83 | 2:09.85 | 2:54.35 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:06.23 | |||||||||
5 | Nora Louise Rebouh | 2006 | 308 | 41.36 | 1:26.42 | 2:11.55 | 2:56.40 | |||
Holstebro Svømme Club | 3:27.46 | |||||||||
6 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 275 | 43.04 | 1:29.73 | 2:17.14 | 3:03.30 | |||
Aarhus Swim | 3:12.22 | |||||||||
7 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 251 | 44.78 | 1:33.11 | 2:21.60 | 3:08.90 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
8 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 247 | 43.91 | 1:33.15 | 2:22.72 | 3:09.93 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:19.12 | |||||||||
9 | Signe Kristensen | 2006 | 244 | 45.08 | 1:34.77 | 2:23.30 | 3:10.64 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:58.19 | |||||||||
10 | Marie Thorup | 2006 | 192 | 50.36 | 1:43.91 | 2:37.20 | 3:26.66 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:19 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Bilka Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Pedersen | 2002 | 433 | 33.43 | 1:08.51 | 1:44.71 | 2:19.56 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:20.08 | |||||||||
2 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 423 | 33.13 | 1:08.49 | 1:44.80 | 2:20.61 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:22.15 | |||||||||
3 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 413 | 32.25 | 1:07.34 | 1:43.86 | 2:21.84 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:24.94 | |||||||||
4 | Henry Lykke Stokholm | 1969 | 353 | 35.54 | 1:12.42 | 1:50.41 | 2:29.35 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:30.00 | |||||||||
5 | Simon Finch | 2002 | 257 | 38.15 | 1:20.64 | 2:03.62 | 2:46.14 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:50.25 | |||||||||
- | Lucas Grinderslev | 2001 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:21.78 | |||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Bilka Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 380 | 33.73 | 1:10.34 | 1:48.20 | 2:25.77 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:27.64 | |||||||||
2 | Christian Oxenvad | 2003 | 374 | 35.14 | 1:12.21 | 1:50.17 | 2:26.54 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:32.89 | |||||||||
3 | Lucas Rosenborg | 2004 | 367 | 34.81 | 1:12.38 | 1:50.55 | 2:27.53 | |||
Aarhus Swim | 2:29.27 | |||||||||
4 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 361 | 34.34 | 1:12.09 | 1:52.28 | 2:28.34 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.76 | |||||||||
5 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 359 | 34.97 | 1:12.84 | 1:50.55 | 2:28.59 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.24 | |||||||||
6 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 308 | 38.29 | 1:18.02 | 1:57.48 | 2:36.29 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:42.57 | |||||||||
7 | Mikkel Nielsen | 2004 | 307 | 37.48 | 1:16.90 | 1:56.99 | 2:36.52 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:39.37 | |||||||||
8 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 260 | 38.97 | 1:20.43 | 2:03.45 | 2:45.32 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:51.89 | |||||||||
9 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | 198 | 41.46 | 1:27.84 | 2:15.81 | 3:01.07 | |||
H.G.F. Svømning | 3:09.00 | |||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Bilka Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Clausen | 2005 | 293 | 38.72 | 1:18.91 | 1:59.22 | 2:38.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:45.51 | |||||||||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | 283 | 37.64 | 1:20.03 | 2:00.35 | 2:40.83 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:42.24 | |||||||||
3 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 283 | 37.98 | 1:18.87 | 2:00.93 | 2:40.84 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:58.50 | |||||||||
4 | Magnus Fogh | 2005 | 275 | 37.06 | 1:18.52 | 2:01.20 | 2:42.32 | |||
Aarhus Swim | 2:54.75 | |||||||||
5 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | 128 | 49.50 | 1:44.11 | 2:37.60 | 3:29.31 | |||
H.G.F. Svømning | 3:31.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Jette Kristine E727 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkeline Mentz | 2001 | 499 | 32.72 | 1:11.21 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:09.70 | |||||||||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 479 | 33.59 | 1:12.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.71 | |||||||||
3 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 478 | 34.04 | 1:12.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.21 | |||||||||
4 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 446 | 35.57 | 1:13.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.71 | |||||||||
5 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 437 | 34.41 | 1:14.45 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.51 | |||||||||
6 | Alberte M Hansen | 2000 | 435 | 34.14 | 1:14.54 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.03 | |||||||||
7 | Mie Mørkedal | 2003 | 417 | 36.47 | 1:15.61 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.80 | |||||||||
8 | Emma Karlsson | 2003 | 395 | 36.01 | 1:16.98 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:22.66 | |||||||||
9 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 394 | 34.46 | 1:17.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.08 | |||||||||
10 | Jannie Eickhardt | 2001 | 387 | 37.06 | 1:17.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.13 | |||||||||
11 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 376 | 37.62 | 1:18.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.26 | |||||||||
12 | Ida Larsen | 2000 | 370 | 37.33 | 1:18.68 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:16.17 | |||||||||
13 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 368 | 37.23 | 1:18.82 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:18.73 | |||||||||
14 | Emma Jørgensen | 2001 | 367 | 33.86 | 1:18.90 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.37 | |||||||||
15 | Kasandra Isager | 2000 | 363 | 34.47 | 1:19.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.08 | |||||||||
16 | Liv Kousgaard | 2003 | 360 | 37.75 | 1:19.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.07 | |||||||||
17 | Ida Hebeltoft | 2003 | 354 | 36.64 | 1:19.83 | |||||
Herlev Svømning | 1:17.57 | |||||||||
18 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 351 | 37.40 | 1:20.04 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:21.73 | |||||||||
19 | Sara Farag | 2003 | 346 | 37.38 | 1:20.45 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:20.25 | |||||||||
20 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 346 | 35.50 | 1:20.48 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.67 | |||||||||
21 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 339 | 38.22 | 1:21.01 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:21.02 | |||||||||
22 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 329 | 37.26 | 1:21.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.66 | |||||||||
23 | Amalie Antonsen | 2003 | 318 | 39.81 | 1:22.74 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.77 | |||||||||
24 | Naja Johnsen | 2003 | 302 | 40.06 | 1:24.21 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:32.95 | |||||||||
25 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | 300 | 40.63 | 1:24.36 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:28.43 | |||||||||
26 | Hanya Pedersen | 2003 | 294 | 37.82 | 1:24.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.76 | |||||||||
27 | Victoria Hansen | 2003 | 248 | 44.44 | 1:29.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.67 | |||||||||
28 | Camilla Bitz Witt | 2003 | 177 | 45.76 | 1:40.47 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:54.69 | |||||||||
29 | Josefine Lassen | 2003 | 134 | 48.76 | 1:50.37 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Julie Fink | 2001 | DSQ | 1 hånd vending 75m | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:16.33 | |||||||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Jette Kristine E727 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 510 | 34.04 | 1:10.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.62 | |||||||||
2 | Ellen Jensen | 2005 | 479 | 34.14 | 1:12.19 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.96 | |||||||||
3 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 421 | 33.66 | 1:15.34 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:17.97 | |||||||||
4 | Maja Stamholt | 2005 | 401 | 34.57 | 1:16.62 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:17.30 | |||||||||
5 | Maria Mathiesen | 2004 | 389 | 36.39 | 1:17.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.41 | |||||||||
6 | Jette Muusmann | 2005 | 387 | 36.56 | 1:17.53 | |||||
Bov IF | 1:19.40 | |||||||||
7 | Louise Ovesen | 2004 | 369 | 35.22 | 1:18.72 | |||||
DeltaSwim | 1:22.04 | |||||||||
8 | Emmalina Long | 2004 | 367 | 36.11 | 1:18.87 | |||||
Aarhus Swim | ||||||||||
9 | Astrid Gregersen | 2005 | 366 | 39.01 | 1:18.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.83 | |||||||||
10 | Luna Holm Møller | 2004 | 362 | 37.87 | 1:19.24 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:22.11 | |||||||||
11 | Rose Pernille Simon | 2004 | 352 | 38.63 | 1:20.01 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:24.10 | |||||||||
12 | Katrine Kristensen | 2004 | 348 | 38.13 | 1:20.32 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:23.74 | |||||||||
13 | Laura Løh | 2005 | 337 | 39.46 | 1:21.20 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:24.20 | |||||||||
14 | Stephanie Hansen | 2004 | 329 | 37.46 | 1:21.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.83 | |||||||||
15 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 314 | 40.68 | 1:23.07 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:23.64 | |||||||||
16 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 302 | 37.74 | 1:24.17 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.97 | |||||||||
17 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | 301 | 37.32 | 1:24.30 | |||||
Aarhus Swim | 1:24.47 | |||||||||
18 | Malou Sophie Stormes | 2005 | 297 | 39.41 | 1:24.63 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:22.93 | |||||||||
19 | Emma Oleander | 2004 | 283 | 41.06 | 1:26.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.08 | |||||||||
20 | Anne Horn | 2004 | 281 | 41.13 | 1:26.23 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:27.44 | |||||||||
21 | Andrea Sønderby | 2004 | 266 | 39.96 | 1:27.76 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:29.65 | |||||||||
22 | Katrine Nørfjand | 2004 | 264 | 40.67 | 1:28.00 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:30.04 | |||||||||
23 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | 264 | 41.65 | 1:28.04 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:36.25 | |||||||||
24 | Sofie Keller | 2005 | 234 | 43.51 | 1:31.67 | |||||
Bov IF | 1:33.89 | |||||||||
25 | Silje Pedersen | 2004 | 214 | 43.82 | 1:34.36 | |||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
26 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 187 | 47.92 | 1:38.77 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:34.07 | |||||||||
27 | Jane Andersen | 2004 | 176 | 46.89 | 1:40.78 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:43.27 | |||||||||
28 | Nanna W Povlsen | 2005 | 148 | 50.70 | 1:46.77 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:48.82 | |||||||||
29 | Karoline Friis | 2004 | 127 | 54.81 | 1:52.29 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathilde Lund | 2004 | DSQ | 1 hånd v vending 75m | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:32.89 | |||||||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Jette Kristine E727 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 394 | 36.86 | 1:17.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.99 | |||||||||
2 | Alberte Pedersen | 2006 | 394 | 35.58 | 1:17.07 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:21.24 | |||||||||
3 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 353 | 38.65 | 1:19.89 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:29.05 | |||||||||
4 | Millie Møller | 2007 | 349 | 37.46 | 1:20.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.11 | |||||||||
5 | Anne Stamholt | 2006 | 348 | 38.48 | 1:20.31 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:21.51 | |||||||||
6 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 343 | 38.33 | 1:20.72 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:18.72 | |||||||||
7 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 320 | 38.12 | 1:22.57 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 303 | 37.99 | 1:24.08 | |||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:23.70 | |||||||||
9 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 299 | 39.66 | 1:24.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.39 | |||||||||
10 | Nora Louise Rebouh | 2006 | 260 | 41.02 | 1:28.46 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:32.97 | |||||||||
11 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 260 | 42.03 | 1:28.49 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:29.45 | |||||||||
12 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 254 | 40.48 | 1:29.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.62 | |||||||||
13 | Sofie Skibelund | 2007 | 249 | 41.42 | 1:29.74 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:39.24 | |||||||||
14 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 246 | 42.83 | 1:30.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.64 | |||||||||
15 | Line Horn | 2006 | 225 | 45.83 | 1:32.90 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:36.71 | |||||||||
16 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 224 | 44.90 | 1:32.96 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:40.58 | |||||||||
17 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 215 | 45.04 | 1:34.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.50 | |||||||||
18 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | 211 | 45.22 | 1:34.79 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:37.80 | |||||||||
19 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 205 | 46.17 | 1:35.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.73 | |||||||||
20 | Clara Wesselhoff | 2006 | 199 | 46.28 | 1:36.76 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:36.12 | |||||||||
21 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | 175 | 47.46 | 1:40.85 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:39.90 | |||||||||
22 | Carolina Schlander | 2007 | 166 | 47.88 | 1:42.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.75 | |||||||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Jette Kristine E727 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 362 | 36.83 | 1:19.27 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:24.39 | |||||||||
2 | Caroline Petersen | 2008 | 257 | 40.80 | 1:28.87 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:34.92 | |||||||||
3 | Lotta Træger | 2008 | 191 | 44.17 | 1:37.96 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:47.28 | |||||||||
4 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 183 | 48.09 | 1:39.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:43.94 | |||||||||
5 | Sofie Barack Søe | 2008 | 160 | 49.60 | 1:43.90 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:55.79 | |||||||||
6 | Lea Timmermand | 2008 | 145 | 51.04 | 1:47.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:54.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Malerfirma Kjøgx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Mose | 2000 | 508 | 29.65 | 1:03.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.24 | |||||||||
2 | Oliver Mølby | 2001 | 460 | 30.65 | 1:05.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.32 | |||||||||
3 | Bjørn Sandbeck | 1999 | 413 | 30.86 | 1:07.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.49 | |||||||||
4 | Oliver Christensen | 2000 | 400 | 31.10 | 1:08.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.04 | |||||||||
5 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 365 | 31.69 | 1:10.36 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.85 | |||||||||
6 | Morten Kilhof | 2000 | 363 | 32.92 | 1:10.45 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:11.52 | |||||||||
7 | Dennis Hansen | 2002 | 309 | 35.45 | 1:14.39 | |||||
Bov IF | 1:14.09 | |||||||||
8 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 302 | 38.27 | 1:14.89 | |||||
DeltaSwim | 1:21.09 | |||||||||
- | Anders Eenberg | 2001 | DSQ | ej ryglig v 50m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.00 | |||||||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Malerfirma Kjøgx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 492 | 30.29 | 1:03.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.30 | |||||||||
2 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 375 | 33.13 | 1:09.72 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:11.74 | |||||||||
3 | Peter Holm | 2003 | 374 | 32.57 | 1:09.81 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.37 | |||||||||
4 | Christian Oxenvad | 2003 | 372 | 32.47 | 1:09.89 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:11.72 | |||||||||
5 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 370 | 33.36 | 1:10.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.96 | |||||||||
6 | Rasmus Pedersen | 2003 | 348 | 32.45 | 1:11.50 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:10.83 | |||||||||
7 | Anders Mose | 2004 | 343 | 33.82 | 1:11.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.47 | |||||||||
8 | Sophus Lund Øe | 2003 | 339 | 34.09 | 1:12.08 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:13.77 | |||||||||
9 | Sune Lyngesen | 2003 | 336 | 34.27 | 1:12.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.54 | |||||||||
10 | Esben Breum Lau | 2003 | 333 | 34.81 | 1:12.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.99 | |||||||||
11 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 331 | 34.31 | 1:12.71 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:14.45 | |||||||||
12 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 305 | 35.53 | 1:14.67 | |||||
Bov IF | 1:13.81 | |||||||||
13 | Markus Jessen | 2003 | 299 | 34.98 | 1:15.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.00 | |||||||||
14 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 297 | 34.84 | 1:15.37 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:17.00 | |||||||||
15 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | 294 | 35.40 | 1:15.60 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:17.21 | |||||||||
16 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 293 | 37.87 | 1:15.67 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:17.99 | |||||||||
17 | Frej Liltorp | 2004 | 263 | 39.71 | 1:18.48 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:20.74 | |||||||||
18 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 255 | 36.34 | 1:19.28 | |||||
Aarhus Swim | 1:21.96 | |||||||||
19 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 237 | 37.99 | 1:21.19 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:22.53 | |||||||||
20 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 233 | 37.93 | 1:21.70 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:26.79 | |||||||||
21 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | 231 | 37.89 | 1:21.92 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:27.63 | |||||||||
- | Emil Stidsen | 2003 | DSQ | rygafsl på mave 50m | ||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
- | Thor Bjørn Skinne | 2003 | DSQ | ej ryglig ved 50m | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:25.59 | |||||||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Malerfirma Kjøgx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Drechsler | 2005 | 385 | 33.13 | 1:09.12 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:10.77 | |||||||||
2 | Carl Clausen | 2005 | 303 | 34.73 | 1:14.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.95 | |||||||||
3 | Karl Heeb | 2005 | 297 | 35.32 | 1:15.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.01 | |||||||||
4 | Silas Åkerlind | 2005 | 263 | 37.34 | 1:18.49 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:20.05 | |||||||||
5 | Andreas Bahnsen | 2005 | 242 | 38.18 | 1:20.69 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:25.39 | |||||||||
6 | Oskar Foss | 2006 | 237 | 37.77 | 1:21.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.85 | |||||||||
7 | Mikkel Borreskov | 2005 | 230 | 38.86 | 1:22.09 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:25.02 | |||||||||
8 | Lukas Nissen | 2006 | 221 | 39.55 | 1:23.19 | |||||
Bov IF | 1:25.52 | |||||||||
9 | Magnus Marschall | 2005 | 216 | 39.37 | 1:23.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.92 | |||||||||
10 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | 192 | 40.60 | 1:27.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.58 | |||||||||
11 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | 180 | 41.77 | 1:28.93 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:29.31 | |||||||||
12 | Anton Egholm Husted | 2006 | 172 | 42.00 | 1:30.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.38 | |||||||||
13 | Jacob Timmermand | 2006 | 169 | 42.79 | 1:30.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.01 | |||||||||
14 | Jonas Mathiasen | 2006 | 155 | 42.14 | 1:33.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.15 | |||||||||
15 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 153 | 43.02 | 1:33.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:43.98 | |||||||||
16 | David Hansen Hobolt | 2006 | 149 | 46.02 | 1:34.68 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:35.96 | |||||||||
17 | Henrik Hansen | 2005 | 143 | 47.29 | 1:36.02 | |||||
Bov IF | 1:37.95 | |||||||||
18 | Alexander Sørensen | 2006 | 88 | 51.92 | 1:53.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:01.24 | |||||||||
- | Bertil Tidemann | 2006 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.02 | |||||||||
- | Hjalte S Mathiasen | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.39 | |||||||||
- | Mikkel Hyldahl | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.14 | |||||||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Malerfirma Kjøgx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | 267 | 36.58 | 1:18.06 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:24.61 | |||||||||
2 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 215 | 37.68 | 1:23.92 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:28.15 | |||||||||
3 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 210 | 40.49 | 1:24.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.64 | |||||||||
4 | Frederik N Jensen | 2007 | 206 | 40.79 | 1:25.06 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:31.51 | |||||||||
5 | Malte Neuber | 2007 | 159 | 43.01 | 1:32.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.56 | |||||||||
6 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 134 | 50.34 | 1:38.28 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:47.96 | |||||||||
7 | Ludvig Underbjerg | 2009 | 130 | 49.58 | 1:39.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.83 | |||||||||
8 | Hjalte Gregersen | 2008 | 122 | 47.99 | 1:41.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:47.68 | |||||||||
9 | Sophus Heningsen | 2007 | 122 | 48.74 | 1:41.38 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:44.12 | |||||||||
10 | Noah Junior Grene | 2008 | 116 | 47.86 | 1:42.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:47.03 | |||||||||
11 | Toke Kousgaard | 2008 | 84 | 54.58 | 1:54.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:55.07 | |||||||||
12 | Alexander Glargaard | 2009 | 64 | 59.35 | 2:05.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:59.24 | |||||||||
13 | Simon Nissum | 2008 | 60 | 1:03.25 | 2:07.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:04.81 | |||||||||
14 | Anders Hauge Sørensen | 2009 | 60 | 1:00.76 | 2:07.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:06.33 | |||||||||
15 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 49 | 1:06.57 | 2:16.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.89 | |||||||||
- | Villads Isko Pimenta | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.67 | |||||||||
- | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | DSQ | asym ben v 10m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Sønderjyllands Tagdækning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Jørgensen | 2001 | 519 | 32.27 | 1:07.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.76 | |||||||||
2 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 495 | 32.00 | 1:09.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.22 | |||||||||
3 | Alberte M Hansen | 2000 | 424 | 33.70 | 1:12.66 | |||||
Herlev Svømning | 1:11.17 | |||||||||
4 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 400 | 34.52 | 1:14.08 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.40 | |||||||||
5 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 387 | 33.89 | 1:14.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.09 | |||||||||
6 | Amalie Schou | 2003 | 384 | 33.86 | 1:15.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.96 | |||||||||
7 | Frederikke Møller Pedersen | 2002 | 381 | 33.17 | 1:15.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.87 | |||||||||
8 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 295 | 37.76 | 1:22.02 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:20.41 | |||||||||
9 | Line Heise | 2003 | 254 | 39.90 | 1:26.19 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:26.77 | |||||||||
10 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | 228 | 40.46 | 1:29.31 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:33.44 | |||||||||
11 | Josefine Lassen | 2003 | 94 | 54.91 | 2:00.01 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Mie Mørkedal | 2003 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:16.70 | |||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Sønderjyllands Tagdækning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nanna Langvad | 2005 | 416 | 33.62 | 1:13.10 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.89 | |||||||||
2 | Ida Jacobsen | 2005 | 385 | 33.37 | 1:15.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.48 | |||||||||
3 | Cheyenne Erdmann | 2004 | 306 | 37.61 | 1:21.00 | |||||
Bov IF | 1:21.28 | |||||||||
4 | Louise Ovesen | 2004 | 270 | 36.74 | 1:24.41 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
5 | Freja Bjørn | 2005 | 261 | 36.63 | 1:25.45 | |||||
Aarhus Swim | 1:24.62 | |||||||||
6 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 217 | 41.99 | 1:30.83 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:26.43 | |||||||||
7 | Sofie Keller | 2005 | 203 | 42.70 | 1:32.79 | |||||
Bov IF | 1:34.13 | |||||||||
8 | Mathilde Lund | 2004 | 186 | 42.79 | 1:35.63 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Sønderjyllands Tagdækning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 469 | 31.85 | 1:10.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.99 | |||||||||
2 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 320 | 36.09 | 1:19.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.55 | |||||||||
3 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 274 | 37.72 | 1:24.07 | |||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 1:36.52 | |||||||||
4 | Karoline Hellesøe | 2006 | 233 | 40.15 | 1:28.65 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:29.71 | |||||||||
5 | Signe Kristensen | 2006 | 216 | 40.37 | 1:30.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:36.96 | |||||||||
6 | Caroline van Vliet | 2006 | 188 | 42.65 | 1:35.26 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:34.67 | |||||||||
7 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | 176 | 45.04 | 1:37.42 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:49.33 | |||||||||
8 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 155 | 45.68 | 1:41.60 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:53.46 | |||||||||
9 | Clara Wesselhoff | 2006 | 139 | 47.77 | 1:45.36 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:42.05 | |||||||||
10 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | 99 | 55.81 | 1:57.88 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:55.50 | |||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Sønderjyllands Tagdækning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lotta Træger | 2008 | 95 | 53.35 | 1:59.30 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:02.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Blomsterhuset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thomas Svane-From | 2000 | 552 | 27.36 | 58.61 | |||||
Herlev Svømning | 59.20 | |||||||||
2 | Jakob Mose | 2000 | 544 | 28.05 | 58.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.85 | |||||||||
3 | Oliver Christensen | 2000 | 503 | 27.90 | 1:00.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.72 | |||||||||
4 | Martin Broch | 2001 | 425 | 29.46 | 1:03.90 | |||||
DeltaSwim | 1:03.41 | |||||||||
5 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 385 | 30.98 | 1:06.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.81 | |||||||||
6 | Mads Iversen | 2002 | 380 | 30.79 | 1:06.33 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:09.43 | |||||||||
7 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 346 | 31.72 | 1:08.44 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.86 | |||||||||
8 | Jonathan Bos | 1998 | 314 | 32.88 | 1:10.71 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:09.72 | |||||||||
9 | Mathias Jelshøj | 2001 | 299 | 32.53 | 1:11.87 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.47 | |||||||||
10 | Anders Eenberg | 2001 | 291 | 30.81 | 1:12.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.79 | |||||||||
11 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | 267 | 33.59 | 1:14.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:45.42 | |||||||||
12 | Dennis Hansen | 2002 | 238 | 35.63 | 1:17.51 | |||||
Bov IF | 1:15.24 | |||||||||
13 | Mathias Jørgensen | 2002 | 200 | 36.25 | 1:22.11 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:28.93 | |||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Blomsterhuset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 439 | 29.68 | 1:03.22 | |||||
Aarhus Swim | 1:02.74 | |||||||||
2 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 402 | 31.06 | 1:05.13 | |||||
Aarhus Swim | 1:03.11 | |||||||||
3 | Mads Mikkelsen | 2004 | 320 | 32.67 | 1:10.23 | |||||
Aarhus Swim | 1:11.83 | |||||||||
4 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 271 | 33.58 | 1:14.29 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:14.54 | |||||||||
5 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 199 | 37.62 | 1:22.34 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:22.21 | |||||||||
6 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 186 | 39.04 | 1:24.12 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:29.41 | |||||||||
7 | Emil Stidsen | 2003 | 74 | 54.08 | 1:54.49 | |||||
H.G.F. Svømning | 2:03.98 | |||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Blomsterhuset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Boest | 2005 | 239 | 35.06 | 1:17.37 | |||||
Aarhus Swim | ||||||||||
2 | Mikkel Borreskov | 2005 | 176 | 39.28 | 1:25.64 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:37.73 | |||||||||
3 | Alexander Drachmann | 2005 | 174 | 38.25 | 1:26.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.26 | |||||||||
4 | Lukas Nissen | 2006 | 124 | 41.11 | 1:36.35 | |||||
Bov IF | 1:29.46 | |||||||||
5 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | 97 | 47.69 | 1:44.32 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:44.62 | |||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Blomsterhuset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 157 | 41.84 | 1:28.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.49 | |||||||||
- | Ludvig Underbjerg | 2009 | DSQ | asynkro arm 60 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Malte Neuber | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Celine Termark Brock | 2000 | 526 | 36.53 | 1:17.23 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.45 | |||||||||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 481 | 37.43 | 1:19.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.29 | |||||||||
3 | Jannie Eickhardt | 2001 | 437 | 39.32 | 1:22.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.24 | |||||||||
4 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 408 | 38.99 | 1:24.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.85 | |||||||||
5 | Ida Oest | 2003 | 390 | 40.09 | 1:25.29 | |||||
Herlev Svømning | 1:22.87 | |||||||||
6 | Liv Kousgaard | 2003 | 380 | 39.95 | 1:26.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.09 | |||||||||
7 | Emma Karlsson | 2003 | 360 | 41.83 | 1:27.62 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:31.23 | |||||||||
8 | Gro Sørensen | 2002 | 355 | 41.16 | 1:27.99 | |||||
Aarhus Swim | 1:28.27 | |||||||||
9 | Amalie Antonsen | 2003 | 326 | 42.91 | 1:30.54 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:27.00 | |||||||||
10 | Naja Johnsen | 2003 | 302 | 44.06 | 1:32.93 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:53.06 | |||||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 539 | 36.04 | 1:16.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.63 | |||||||||
2 | Marie Jensen | 2005 | 476 | 37.64 | 1:19.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.70 | |||||||||
3 | Sara Baumgartner | 2005 | 441 | 39.37 | 1:21.88 | |||||
Aarhus Swim | 1:25.36 | |||||||||
4 | Luna Holm Møller | 2004 | 427 | 39.46 | 1:22.75 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:24.04 | |||||||||
5 | Ellen Jensen | 2005 | 423 | 39.91 | 1:23.07 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:24.15 | |||||||||
6 | Jette Muusmann | 2005 | 408 | 39.84 | 1:24.07 | |||||
Bov IF | 1:26.32 | |||||||||
7 | Rose Pernille Simon | 2004 | 405 | 39.79 | 1:24.25 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:23.83 | |||||||||
8 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 371 | 41.22 | 1:26.78 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:27.45 | |||||||||
9 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 368 | 41.10 | 1:26.97 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:27.52 | |||||||||
10 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 357 | 41.99 | 1:27.89 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:28.62 | |||||||||
11 | Astrid Gregersen | 2005 | 333 | 43.19 | 1:29.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.96 | |||||||||
12 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 326 | 43.12 | 1:30.55 | |||||
Aarhus Swim | 1:34.28 | |||||||||
13 | Anne Horn | 2004 | 318 | 42.80 | 1:31.32 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:31.74 | |||||||||
14 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 309 | 41.93 | 1:32.23 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:32.93 | |||||||||
15 | Emma Blix Kristensen | 2005 | 308 | 43.42 | 1:32.29 | |||||
Aarhus Swim | 1:35.28 | |||||||||
16 | Maja Stamholt | 2005 | 303 | 44.37 | 1:32.78 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:32.01 | |||||||||
17 | Laura Løh | 2005 | 295 | 44.08 | 1:33.67 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:37.34 | |||||||||
18 | Katrine Kristensen | 2004 | 274 | 45.86 | 1:36.01 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:34.42 | |||||||||
19 | Linnea Persson | 2004 | 264 | 45.30 | 1:37.18 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:40.13 | |||||||||
20 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | 251 | 46.89 | 1:38.85 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Silje Pedersen | 2004 | 185 | 50.16 | 1:49.41 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:51.54 | |||||||||
22 | Frida B. Kristensen | 2005 | 184 | 51.60 | 1:49.51 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
23 | Nanna W Povlsen | 2005 | 149 | 55.47 | 1:57.41 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:54.83 | |||||||||
- | Signe N. Andersen | 2004 | DNS | |||||||
H.G.F. Svømning | 1:47.71 | |||||||||
- | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:33.35 | |||||||||
- | Karoline Friis | 2004 | DSQ | asynk arm 10 m | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:06.29 | |||||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 418 | 39.60 | 1:23.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.20 | |||||||||
2 | Maria Lysgaard | 2006 | 368 | 41.87 | 1:26.97 | |||||
Aarhus Swim | 1:30.07 | |||||||||
3 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 331 | 43.77 | 1:30.07 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:37.99 | |||||||||
4 | Anna Bach | 2006 | 319 | 42.24 | 1:31.21 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:37.99 | |||||||||
5 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 307 | 44.27 | 1:32.44 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:36.84 | |||||||||
6 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | 277 | 46.14 | 1:35.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.24 | |||||||||
7 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 252 | 47.34 | 1:38.61 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:44.75 | |||||||||
8 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 249 | 46.43 | 1:39.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.08 | |||||||||
9 | Line Horn | 2006 | 231 | 50.08 | 1:41.59 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:44.69 | |||||||||
10 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 213 | 49.47 | 1:44.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:49.70 | |||||||||
11 | Sofie Skibelund | 2007 | 201 | 50.21 | 1:46.38 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:00.52 | |||||||||
- | Karoline Hellesøe | 2006 | DSQ | ingen berøring 75 m | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:52.48 | |||||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Telesikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 295 | 43.54 | 1:33.64 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:39.78 | |||||||||
2 | Caroline Petersen | 2008 | 194 | 51.11 | 1:47.68 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:48.26 | |||||||||
3 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 193 | 50.74 | 1:47.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:52.16 | |||||||||
4 | Lea Timmermand | 2008 | 122 | 58.08 | 2:05.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:11.27 | |||||||||
5 | Lotta Træger | 2008 | 119 | 58.14 | 2:06.65 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:04.33 | |||||||||
6 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 111 | 1:01.03 | 2:09.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Sønderjyllands Tagdækning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Mølby | 2001 | 379 | 35.49 | 1:16.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.00 | |||||||||
2 | Karl Johansen | 2002 | 346 | 36.68 | 1:19.16 | |||||
DeltaSwim | 1:22.31 | |||||||||
3 | Anders Eenberg | 2001 | 330 | 35.86 | 1:20.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.95 | |||||||||
4 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 300 | 39.58 | 1:23.01 | |||||
DeltaSwim | 1:24.73 | |||||||||
5 | Jonathan Bos | 1998 | 292 | 39.71 | 1:23.74 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:21.05 | |||||||||
6 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 280 | 39.12 | 1:24.97 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:19.97 | |||||||||
- | Jakob Heeb | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.01 | |||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Sønderjyllands Tagdækning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 534 | 32.44 | 1:08.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.99 | |||||||||
2 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 395 | 35.74 | 1:15.74 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.74 | |||||||||
3 | Anton Pedersen | 2003 | 375 | 36.04 | 1:17.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.83 | |||||||||
4 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 369 | 36.38 | 1:17.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.66 | |||||||||
5 | Casper Fink | 2003 | 352 | 36.63 | 1:18.73 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:24.25 | |||||||||
6 | Mikkel Nielsen | 2004 | 346 | 37.53 | 1:19.15 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:23.59 | |||||||||
7 | Esben Breum Lau | 2003 | 332 | 37.84 | 1:20.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.52 | |||||||||
8 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 330 | 37.35 | 1:20.41 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:30.02 | |||||||||
9 | Anders Mose | 2004 | 328 | 38.56 | 1:20.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.71 | |||||||||
10 | Markus Jessen | 2003 | 304 | 38.62 | 1:22.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.71 | |||||||||
11 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 301 | 38.76 | 1:22.91 | |||||
Bov IF | 1:23.38 | |||||||||
12 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 285 | 40.04 | 1:24.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.40 | |||||||||
13 | Frej Liltorp | 2004 | 280 | 39.36 | 1:24.91 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:31.32 | |||||||||
14 | Sune Lyngesen | 2003 | 268 | 40.17 | 1:26.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.44 | |||||||||
15 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 216 | 42.83 | 1:32.63 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:33.24 | |||||||||
16 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 190 | 45.25 | 1:36.57 | |||||
Aarhus Swim | ||||||||||
17 | Sander Kejser | 2003 | 190 | 45.76 | 1:36.64 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:41.89 | |||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Sønderjyllands Tagdækning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Drechsler | 2005 | 383 | 36.19 | 1:16.56 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:17.40 | |||||||||
2 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 314 | 38.71 | 1:21.78 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.81 | |||||||||
3 | Carl Clausen | 2005 | 303 | 38.90 | 1:22.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.13 | |||||||||
4 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 292 | 39.45 | 1:23.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.24 | |||||||||
5 | Kasper Petersen | 2006 | 281 | 39.90 | 1:24.90 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:25.53 | |||||||||
6 | Silas Åkerlind | 2005 | 266 | 41.13 | 1:26.41 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:33.27 | |||||||||
7 | Karl Heeb | 2005 | 256 | 42.21 | 1:27.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.91 | |||||||||
8 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 236 | 42.70 | 1:29.87 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:37.41 | |||||||||
9 | Andreas Bahnsen | 2005 | 212 | 43.81 | 1:33.20 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:39.61 | |||||||||
10 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 199 | 43.89 | 1:35.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.89 | |||||||||
11 | Esben Frimand | 2006 | 187 | 1:37.14 | ||||||
H.G.F. Svømning | 2:09.69 | |||||||||
12 | Henrik Hansen | 2005 | 182 | 46.07 | 1:38.09 | |||||
Bov IF | 1:42.45 | |||||||||
13 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 181 | 46.09 | 1:38.27 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | 150 | 48.69 | 1:44.65 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:55.58 | |||||||||
15 | Anton Egholm Husted | 2006 | 143 | 48.90 | 1:46.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:52.19 | |||||||||
16 | David Hansen Hobolt | 2006 | 142 | 50.63 | 1:46.41 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:50.32 | |||||||||
17 | Simon N. Andersen | 2006 | 114 | 55.23 | 1:54.61 | |||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
18 | Alexander Sørensen | 2006 | 67 | 2:16.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:11.77 | |||||||||
- | Bertil Tidemann | 2006 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.98 | |||||||||
- | Jonas Mathiasen | 2006 | DSQ | ej samt beør v75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:01.08 | |||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: Sønderjyllands Tagdækning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | 251 | 40.94 | 1:28.05 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:30.52 | |||||||||
2 | Frederik N Jensen | 2007 | 184 | 47.05 | 1:37.75 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:46.02 | |||||||||
3 | Noah Junior Grene | 2008 | 118 | 1:53.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:01.26 | |||||||||
4 | Sebastian N Pedersen | 2007 | 112 | 52.62 | 1:55.06 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
5 | Hjalte Gregersen | 2008 | 82 | 2:07.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:02.76 | |||||||||
6 | Toke Kousgaard | 2008 | 75 | 2:11.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:09.84 | |||||||||
7 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 69 | 1:02.65 | 2:15.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:15.21 | |||||||||
- | Villads Isko Pimenta | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.19 | |||||||||
- | Alexander Glargaard | 2009 | DSQ | ej be samt berør v75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.41 | |||||||||
- | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | DSQ | ej samt berør v75m | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:44.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:55 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: VVS Svend J. Schmidt |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 547 | 31.38 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.93 | |||||||||
2 | Julie Gadgaard | 2001 | 501 | 32.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.00 | |||||||||
3 | Celine Termark Brock | 2000 | 482 | 32.73 | ||||||
Herlev Svømning | 32.48 | |||||||||
4 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 459 | 33.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.23 | |||||||||
5 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 425 | 34.12 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 34.32 | |||||||||
6 | Kasandra Isager | 2000 | 423 | 34.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.00 | |||||||||
7 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 419 | 34.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.04 | |||||||||
8 | Frederikke Møller Pedersen | 2002 | 417 | 34.35 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.47 | |||||||||
9 | Emma Jørgensen | 2001 | 405 | 34.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.22 | |||||||||
9 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 405 | 34.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.54 | |||||||||
11 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 401 | 34.79 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
12 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 390 | 35.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.21 | |||||||||
13 | Sofia Levisen | 2002 | 387 | 35.21 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
13 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 387 | 35.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.05 | |||||||||
15 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 373 | 35.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.46 | |||||||||
16 | Ida Hebeltoft | 2003 | 372 | 35.69 | ||||||
Herlev Svømning | 34.61 | |||||||||
17 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 362 | 36.00 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.66 | |||||||||
18 | Hanya Pedersen | 2003 | 343 | 36.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.90 | |||||||||
19 | Astrid Permin | 2003 | 341 | 36.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.84 | |||||||||
20 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 334 | 36.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.05 | |||||||||
21 | Julie Fink | 2001 | 330 | 37.13 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.72 | |||||||||
22 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 321 | 37.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.20 | |||||||||
23 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 314 | 37.74 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.65 | |||||||||
24 | Ida Oest | 2003 | 314 | 37.75 | ||||||
Herlev Svømning | 38.00 | |||||||||
25 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | 305 | 38.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.45 | |||||||||
26 | Sara Farag | 2003 | 297 | 38.45 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 37.82 | |||||||||
27 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 271 | 39.65 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 40.27 | |||||||||
28 | Naja Johnsen | 2003 | 266 | 39.87 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 51.21 | |||||||||
29 | Victoria Hansen | 2003 | 195 | 44.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.80 | |||||||||
30 | Camilla Bitz Witt | 2003 | 168 | 46.49 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 45.53 | |||||||||
31 | Josefine Lassen | 2003 | 115 | 52.64 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 52.51 | |||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: VVS Svend J. Schmidt |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | 542 | 31.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.74 | |||||||||
2 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 415 | 34.39 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.35 | |||||||||
3 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 373 | 35.66 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 36.30 | |||||||||
4 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 343 | 36.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.53 | |||||||||
5 | Maria Mathiesen | 2004 | 336 | 36.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.97 | |||||||||
6 | Marie Jensen | 2005 | 334 | 36.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.75 | |||||||||
7 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | 329 | 37.18 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 37.28 | |||||||||
8 | Jette Muusmann | 2005 | 318 | 37.57 | ||||||
Bov IF | 38.54 | |||||||||
9 | Freja Bjørn | 2005 | 316 | 37.68 | ||||||
Aarhus Swim | 37.38 | |||||||||
10 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 311 | 37.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.19 | |||||||||
11 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 289 | 38.82 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.13 | |||||||||
12 | Katrine Kristensen | 2004 | 287 | 38.89 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
13 | Emma Oleander | 2004 | 284 | 39.05 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.68 | |||||||||
14 | Andrea Sønderby | 2004 | 275 | 39.46 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 40.59 | |||||||||
15 | Stephanie Hansen | 2004 | 268 | 39.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.55 | |||||||||
16 | Lise Lund Sørensen | 2005 | 266 | 39.91 | ||||||
H.G.F. Svømning | 39.56 | |||||||||
17 | Laura Løh | 2005 | 254 | 40.49 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 40.88 | |||||||||
18 | Katrine Nørfjand | 2004 | 245 | 40.99 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 41.62 | |||||||||
19 | Mathilde Lund | 2004 | 234 | 41.64 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 41.10 | |||||||||
20 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 232 | 41.77 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 40.71 | |||||||||
21 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | 228 | 41.97 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 45.59 | |||||||||
22 | Anne Horn | 2004 | 227 | 42.04 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 41.24 | |||||||||
23 | Maja Emilie Skjødt | 2005 | 226 | 42.14 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 43.97 | |||||||||
24 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 184 | 45.10 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 42.12 | |||||||||
25 | Sofie Keller | 2005 | 183 | 45.15 | ||||||
Bov IF | 46.15 | |||||||||
26 | Frida B. Kristensen | 2005 | 124 | 51.42 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 54.74 | |||||||||
27 | Karoline Friis | 2004 | 115 | 52.64 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 54.75 | |||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: VVS Svend J. Schmidt |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 443 | 33.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.11 | |||||||||
2 | Anna Bach | 2006 | 364 | 35.95 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 36.11 | |||||||||
3 | Alberte Pedersen | 2006 | 327 | 37.23 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 38.21 | |||||||||
4 | Signe Kristensen | 2006 | 311 | 37.85 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.74 | |||||||||
5 | Anne Stamholt | 2006 | 298 | 38.39 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.08 | |||||||||
6 | Nora Louise Rebouh | 2006 | 287 | 38.88 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 39.94 | |||||||||
7 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 282 | 39.14 | ||||||
Svømmeklubben Delfinen Strib | 40.07 | |||||||||
8 | Millie Møller | 2007 | 281 | 39.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.12 | |||||||||
9 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 279 | 39.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.58 | |||||||||
10 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 263 | 40.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.82 | |||||||||
11 | Caroline van Vliet | 2006 | 242 | 41.16 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 40.67 | |||||||||
12 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 233 | 41.70 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 42.35 | |||||||||
13 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 217 | 42.67 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 44.28 | |||||||||
14 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 204 | 43.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.40 | |||||||||
15 | Marie Thorup | 2006 | 195 | 44.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.09 | |||||||||
16 | Carolina Schlander | 2007 | 153 | 47.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.70 | |||||||||
17 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | 152 | 48.01 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 46.25 | |||||||||
18 | Clara Wesselhoff | 2006 | 150 | 48.24 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 49.85 | |||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: VVS Svend J. Schmidt |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Barack Søe | 2008 | 164 | 46.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.29 | |||||||||
2 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 133 | 50.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.04 | |||||||||
3 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 131 | 50.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.47 | |||||||||
4 | Lea Timmermand | 2008 | 114 | 52.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.95 | |||||||||
5 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 102 | 54.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:17 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thomas Svane-From | 2000 | 477 | 28.42 | ||||||
Herlev Svømning | 29.69 | |||||||||
2 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 390 | 30.39 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.23 | |||||||||
3 | Lucas Grinderslev | 2001 | 385 | 30.54 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 30.60 | |||||||||
4 | Frederik Pedersen | 2002 | 381 | 30.65 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.72 | |||||||||
5 | Oliver Christensen | 2000 | 375 | 30.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.69 | |||||||||
6 | Bjørn Sandbeck | 1999 | 375 | 30.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.89 | |||||||||
7 | Martin Broch | 2001 | 369 | 30.97 | ||||||
DeltaSwim | 31.20 | |||||||||
8 | Oliver Mølby | 2001 | 355 | 31.38 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.68 | |||||||||
9 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 345 | 31.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.00 | |||||||||
10 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 337 | 31.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.97 | |||||||||
11 | Mathias Jelshøj | 2001 | 270 | 34.37 | ||||||
Herlev Svømning | 34.19 | |||||||||
12 | Morten Kilhof | 2000 | 269 | 34.38 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.53 | |||||||||
13 | Dennis Hansen | 2002 | 246 | 35.44 | ||||||
Bov IF | 35.13 | |||||||||
14 | Simon Finch | 2002 | 245 | 35.48 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 36.60 | |||||||||
15 | Frederik Holm Wester | 2000 | 242 | 35.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.34 | |||||||||
16 | Tobias Hejslet | 2001 | 170 | 40.04 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 54.17 | |||||||||
17 | Jakob Heeb | 2001 | 136 | 43.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.94 | |||||||||
- | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Solrød Svømmeklub | 28.94 | |||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Rosenborg | 2004 | 370 | 30.93 | ||||||
Aarhus Swim | 30.48 | |||||||||
2 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 327 | 32.22 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.58 | |||||||||
3 | Christian Oxenvad | 2003 | 322 | 32.40 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.78 | |||||||||
4 | Peter Holm | 2003 | 311 | 32.77 | ||||||
Herlev Svømning | 35.86 | |||||||||
5 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 291 | 33.52 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 34.36 | |||||||||
6 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 281 | 33.89 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.82 | |||||||||
7 | Mikkel Nielsen | 2004 | 280 | 33.93 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 35.15 | |||||||||
8 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 270 | 34.34 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 34.73 | |||||||||
9 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 265 | 34.59 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 36.15 | |||||||||
10 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 255 | 35.03 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 36.04 | |||||||||
11 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 249 | 35.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.08 | |||||||||
12 | Markus Jessen | 2003 | 240 | 35.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.83 | |||||||||
13 | Anton Pedersen | 2003 | 223 | 36.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.12 | |||||||||
14 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 223 | 36.63 | ||||||
Bov IF | 36.75 | |||||||||
15 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 208 | 37.48 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 39.21 | |||||||||
16 | Esben Breum Lau | 2003 | 201 | 37.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.74 | |||||||||
17 | Jacob Mxrup | 2004 | 174 | 39.73 | ||||||
H.G.F. Svømning | 42.07 | |||||||||
18 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 168 | 40.21 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 39.19 | |||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Boest | 2005 | 285 | 33.73 | ||||||
Aarhus Swim | 33.69 | |||||||||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | 247 | 35.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.05 | |||||||||
3 | Oskar Foss | 2006 | 223 | 36.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.54 | |||||||||
4 | Lukas Nissen | 2006 | 199 | 38.03 | ||||||
Bov IF | 38.04 | |||||||||
5 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 192 | 38.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Elliott Mitaine | 2006 | 183 | 39.07 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 43.27 | |||||||||
7 | Alexander Drachmann | 2005 | 181 | 39.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.99 | |||||||||
8 | Mikkel Borreskov | 2005 | 170 | 40.06 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 41.48 | |||||||||
9 | Andreas Bahnsen | 2005 | 168 | 40.19 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 38.19 | |||||||||
10 | Magnus Marschall | 2005 | 159 | 40.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.49 | |||||||||
11 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | 148 | 41.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.77 | |||||||||
12 | Anton Egholm Husted | 2006 | 145 | 42.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.26 | |||||||||
13 | Jonas Mathiasen | 2006 | 144 | 42.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.33 | |||||||||
14 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 141 | 42.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.79 | |||||||||
15 | Jacob Timmermand | 2006 | 133 | 43.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.27 | |||||||||
16 | David Hansen Hobolt | 2006 | 133 | 43.50 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 44.36 | |||||||||
17 | Alexander Juul Dahl | 2006 | 120 | 44.93 | ||||||
H.G.F. Svømning | 50.67 | |||||||||
18 | Alexander Sørensen | 2006 | 63 | 55.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.27 | |||||||||
- | Mikkel Hyldahl | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.37 | |||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 201 | 37.87 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 39.78 | |||||||||
2 | Frederik N Jensen | 2007 | 171 | 39.97 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 41.44 | |||||||||
3 | Malte Neuber | 2007 | 130 | 43.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.79 | |||||||||
4 | Ludvig Underbjerg | 2009 | 111 | 46.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.59 | |||||||||
5 | Toke Kousgaard | 2008 | 105 | 46.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.39 | |||||||||
6 | Noah Junior Grene | 2008 | 90 | 49.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.98 | |||||||||
7 | Simon Nissum | 2008 | 74 | 52.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.13 | |||||||||
8 | Alexander Glargaard | 2009 | 68 | 54.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.73 | |||||||||
9 | Anders Hauge Sørensen | 2009 | 52 | 59.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.97 | |||||||||
10 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 50 | 1:00.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.16 | |||||||||
11 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 47 | 1:01.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.76 | |||||||||
- | Villads Isko Pimenta | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.10 | |||||||||
- | Hjalte Gregersen | 2008 | DSQ | ej forsat v25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.88 | |||||||||
- | Sophus Heningsen | 2007 | DSQ | ej berør v25m | ||||||
H.G.F. Svømning | 48.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 33, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Fysio Danmark - Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte M Hansen | 2000 | 499 | 1:15.93 | 2:40.72 | 4:17.05 | 5:26.39 | |||
Herlev Svømning | 5:19.33 | |||||||||
- | Amalie Schou | 2003 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:33.25 | |||||||||
- | Gro Sørensen | 2002 | DSQ | afsl ryg på mave | ||||||
Aarhus Swim | 5:49.77 | |||||||||
Løb 33, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Fysio Danmark - Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nanna Langvad | 2005 | 410 | 1:20.31 | 2:50.27 | 4:31.49 | 5:48.29 | |||
Aarhus Swim | 6:01.86 | |||||||||
2 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 407 | 1:24.07 | 2:52.91 | 4:33.68 | 5:49.40 | |||
Holstebro Svømme Club | 6:08.90 | |||||||||
3 | Maja Stamholt | 2005 | 404 | 1:28.90 | 2:55.96 | 4:36.22 | 5:50.14 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sara Baumgartner | 2005 | 384 | 1:22.32 | 2:55.01 | 4:33.19 | 5:55.98 | |||
Aarhus Swim | 6:07.97 | |||||||||
5 | Emmalina Long | 2004 | 324 | 1:31.66 | 3:06.52 | 4:50.66 | 6:16.88 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
6 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 323 | 1:32.40 | 3:11.69 | 4:52.25 | 6:17.32 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
7 | Emma Blix Kristensen | 2005 | 305 | 1:38.78 | 3:15.74 | 4:58.55 | 6:24.52 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
8 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 287 | 1:30.01 | 3:11.56 | 5:03.99 | 6:32.48 | |||
Holstebro Svømme Club | 6:37.45 | |||||||||
9 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | 244 | 1:35.16 | 3:16.70 | 5:22.38 | 6:54.21 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Freja Bjørn | 2005 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Sofie Bjerre | 2005 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 6:17.04 | |||||||||
Løb 33, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Fysio Danmark - Esbjerg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 422 | 1:22.17 | 2:51.70 | 4:29.02 | 5:45.08 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:42.43 | |||||||||
2 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 330 | 1:29.69 | 3:02.88 | 4:49.04 | 6:14.42 | |||
Aarhus Swim | 6:27.03 | |||||||||
3 | Maria Lysgaard | 2006 | 315 | 1:36.87 | 3:11.34 | 4:50.39 | 6:20.27 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 287 | 1:33.36 | 3:11.71 | 5:01.67 | 6:32.20 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 267 | 1:41.33 | 3:23.86 | 5:15.31 | 6:42.05 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
6 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 251 | 1:47.08 | 3:27.09 | 5:18.30 | 6:50.35 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Mille Dahl Lindholm | 2006 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:22 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 34, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: SubC Partner |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christopher Kristiansen | 2000 | 533 | 1:05.56 | 2:23.70 | 3:46.98 | 4:50.30 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:08.49 | |||||||||
Løb 34, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: SubC Partner |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 499 | 1:08.07 | 2:26.99 | 3:51.56 | 4:56.90 | |||
Aarhus Swim | 4:57.14 | |||||||||
2 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 464 | 1:13.30 | 2:29.55 | 3:54.01 | 5:04.19 | |||
Aarhus Swim | 5:00.41 | |||||||||
3 | Mads Mikkelsen | 2004 | 457 | 1:14.47 | 2:33.41 | 4:00.52 | 5:05.53 | |||
Aarhus Swim | 5:21.85 | |||||||||
4 | Lucas Rosenborg | 2004 | 418 | 1:15.53 | 2:35.99 | 4:05.70 | 5:14.94 | |||
Aarhus Swim | 5:23.74 | |||||||||
5 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 401 | 1:15.03 | 2:35.66 | 4:07.55 | 5:19.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:29.21 | |||||||||
6 | Rasmus Pedersen | 2003 | 367 | 1:17.53 | 2:38.77 | 4:14.68 | 5:28.69 | |||
Holstebro Svømme Club | 5:26.45 | |||||||||
7 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | 292 | 1:24.23 | 2:58.36 | 4:39.24 | 5:54.80 | |||
H.G.F. Svømning | 6:14.33 | |||||||||
8 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 242 | 1:31.05 | 3:05.80 | 4:56.59 | 6:17.39 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
9 | Oscar Hove Lasthein | 2004 | 217 | 1:28.76 | 3:09.45 | 5:01.90 | 6:31.54 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
Løb 34, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: SubC Partner |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 342 | 1:24.74 | 2:48.58 | 4:22.00 | 5:36.59 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 313 | 1:18.14 | 2:46.95 | 4:28.71 | 5:46.58 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Casper Boest | 2005 | 289 | 1:22.13 | 2:47.53 | 4:35.35 | 5:55.87 | |||
Aarhus Swim | 6:32.05 | |||||||||
4 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 281 | 1:28.80 | 3:01.28 | 4:37.91 | 5:59.24 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Magnus Fogh | 2005 | 261 | 1:28.93 | 2:55.14 | 4:48.79 | 6:08.31 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:22 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:40 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 35, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2018 |
Sponsor: De Blå Busser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bronze 1 | 0 | 1:58.36 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:59.99 | |||||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 29.52 | 29.52 | |||||||
Karl Heeb | 2005 | 29.28 | 58.80 | |||||||
Nicolas Duvander | 2005 | 28.99 | 1:27.79 | |||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 30.57 | 1:58.36 | |||||||
2 | Aarhus Swim Mix 1 | 0 | 2:06.42 | |||||||
Aarhus Swim | 2:35.00 | |||||||||
Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 29.67 | 29.67 | |||||||
Casper Boest | 2005 | 30.10 | 59.77 | |||||||
Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 35.02 | 1:34.79 | |||||||
Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 31.63 | 2:06.42 | |||||||
3 | Bronze 2 | 0 | 2:07.26 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Carl Clausen | 2005 | 30.70 | 1:02.97 | |||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | 31.90 | 1:34.87 | |||||||
Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 32.39 | 2:07.26 | |||||||
4 | Hsc Mini Mix | 2005 | 2:11.83 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 2:06.16 | |||||||||
Anna Bach | 2006 | 32.22 | 32.22 | |||||||
Mikkel Borreskov | 2005 | 31.42 | 1:03.64 | |||||||
Frederik N Jensen | 2007 | 34.90 | 1:38.54 | |||||||
Nora Louise Rebouh | 2006 | 33.29 | 2:11.83 | |||||||
5 | Aarhus Swim Mix 2 | 0 | 2:11.84 | |||||||
Aarhus Swim | 2:45.00 | |||||||||
Magnus Fogh | 2005 | 31.00 | 31.00 | |||||||
Maria Lysgaard | 2006 | 35.01 | 1:06.01 | |||||||
Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 35.36 | 1:41.37 | |||||||
David Kilsgaard Andersen | 2005 | 30.47 | 2:11.84 | |||||||
6 | Sksv Mix 1 | 2006 | 2:13.23 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Elliott Mitaine | 2006 | 35.26 | 35.26 | |||||||
Kasper Petersen | 2006 | 30.21 | 1:05.47 | |||||||
Caroline Petersen | 2008 | 35.91 | 1:41.38 | |||||||
Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 31.85 | 2:13.23 | |||||||
7 | Bronze 3 | 0 | 2:13.33 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
Oskar Foss | 2006 | 31.72 | 31.72 | |||||||
Jacob Timmermand | 2006 | 33.22 | 1:04.94 | |||||||
Millie Møller | 2007 | 33.32 | 1:38.26 | |||||||
Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 35.07 | 2:13.33 | |||||||
8 | Hsk Mini Mix | 2005 | 2:15.04 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Anne Stamholt | 2006 | 33.21 | 33.21 | |||||||
David Hansen Hobolt | 2006 | 40.00 | 1:13.21 | |||||||
Andreas Bahnsen | 2005 | 31.03 | 1:44.24 | |||||||
Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 30.80 | 2:15.04 | |||||||
9 | Erritsø Mix 1 | 2002 | 2:21.11 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Caroline van Vliet | 2006 | 35.52 | 35.52 | |||||||
Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 33.66 | 1:09.18 | |||||||
Nanna W Povlsen | 2005 | 38.45 | 1:47.63 | |||||||
Frederik Billesø Beck | 2008 | 33.48 | 2:21.11 | |||||||
- | Erritsø Mix 2 | 2004 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Erritsø Mix 3 | 2002 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:40 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:04 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 36, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2018 |
Sponsor: Esbjerg Galvanoindustri |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sprinters 1 | 0 | 3:57.14 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:55.00 | |||||||||
Oliver Mølby | 2001 | 26.28 | 55.79 | 55.79 | ||||||
Sarah Bryld Jensen | 2001 | 29.95 | 1:03.21 | 1:59.00 | ||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 28.60 | 1:02.66 | 3:01.66 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 25.95 | 55.48 | 3:57.14 | ||||||
2 | Aarhus Swim Mix 1 | 0 | 4:05.55 | |||||||
Aarhus Swim | 4:10.00 | |||||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 28.13 | 57.46 | 57.46 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 27.05 | 57.07 | 1:54.53 | ||||||
Gro Sørensen | 2002 | 33.20 | 1:08.22 | 3:02.75 | ||||||
Nanna Langvad | 2005 | 30.05 | 1:02.80 | 4:05.55 | ||||||
3 | Bronze | 0 | 4:07.12 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:10.00 | |||||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 30.40 | 1:04.37 | 1:04.37 | ||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 27.27 | 57.49 | 2:01.86 | ||||||
Marie Jensen | 2005 | 31.22 | 1:05.97 | 3:07.83 | ||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 27.98 | 59.29 | 4:07.12 | ||||||
4 | Erritsø Mix 3 | 2002 | 579 | 4:07.69 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Christian Loray | 2003 | 28.65 | 59.68 | 59.68 | ||||||
Julie Dumstrei | 2004 | 31.46 | 1:05.70 | 2:05.38 | ||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 31.16 | 1:05.45 | 3:10.83 | ||||||
Lucas Grinderslev | 2001 | 27.26 | 56.86 | 4:07.69 | ||||||
5 | Gentofte Mix 1 | 0 | 4:09.20 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:03.99 | |||||||||
Frederik Holm Wester | 2000 | 29.77 | 1:01.28 | 1:01.28 | ||||||
Bjørn Sandbeck | 1999 | 26.93 | 57.13 | 1:58.41 | ||||||
Caroline Vang-Jensen | 2003 | 30.79 | 1:04.23 | 3:02.64 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 31.86 | 1:06.56 | 4:09.20 | ||||||
6 | Sprinters 2 | 0 | 4:10.34 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:05.00 | |||||||||
Oliver Kjærgaard | 2001 | 29.39 | 1:01.38 | 1:01.38 | ||||||
Nanette Nikolajsen | 2000 | 30.45 | 1:04.66 | 2:06.04 | ||||||
Kasandra Isager | 2000 | 30.58 | 1:04.25 | 3:10.29 | ||||||
Anders Eenberg | 2001 | 28.41 | 1:00.05 | 4:10.34 | ||||||
7 | Herlev Mix Herlev | 2000 | 4:18.20 | |||||||
Herlev Svømning | 3:59.79 | |||||||||
Peter Holm | 2003 | 28.41 | 1:00.50 | 1:00.50 | ||||||
Ida Hebeltoft | 2003 | 32.10 | 1:06.23 | 2:06.73 | ||||||
Ida Oest | 2003 | 32.96 | 1:11.02 | 3:17.75 | ||||||
Mathias Jelshøj | 2001 | 28.36 | 1:00.45 | 4:18.20 | ||||||
8 | Hsk "store" Mix | 1998 | 508 | 4:18.68 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Christian Oxenvad | 2003 | 29.08 | 59.70 | 59.70 | ||||||
Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 32.99 | 1:09.47 | 2:09.17 | ||||||
Maja Stamholt | 2005 | 31.34 | 1:05.61 | 3:14.78 | ||||||
Jonathan Bos | 1998 | 31.24 | 1:03.90 | 4:18.68 | ||||||
9 | Hsc Mix 1 | 2003 | 4:23.21 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 4:17.91 | |||||||||
Mille Dahl Lindholm | 2006 | 32.16 | 1:07.15 | 1:07.15 | ||||||
Gustav K Kjeldsen | 2004 | 29.64 | 1:01.41 | 2:08.56 | ||||||
Maja Fjordside Jensen | 2005 | 33.48 | 1:09.82 | 3:18.38 | ||||||
Mads Drechsler | 2005 | 30.01 | 1:04.83 | 4:23.21 | ||||||
10 | Aarhus Swim Mix 2 | 0 | 4:25.78 | |||||||
Aarhus Swim | 4:25.00 | |||||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 30.96 | 1:03.56 | 1:03.56 | ||||||
Freja Bjørn | 2005 | 33.55 | 1:10.85 | 2:14.41 | ||||||
Sara Baumgartner | 2005 | 33.58 | 1:11.08 | 3:25.49 | ||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 28.93 | 1:00.29 | 4:25.78 | ||||||
11 | Erritsø Mix 1 | 2002 | 466 | 4:26.23 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 29.56 | 1:03.02 | 1:03.02 | ||||||
Rose Pernille Simon | 2004 | 34.26 | 1:13.29 | 2:16.31 | ||||||
Emma Karlsson | 2003 | 33.50 | 1:08.77 | 3:25.08 | ||||||
Mathias Jørgensen | 2002 | 29.39 | 1:01.15 | 4:26.23 | ||||||
12 | Sprinters 3 | 0 | 4:29.28 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:18.00 | |||||||||
Sune Lyngesen | 2003 | 30.43 | 1:03.67 | 1:03.67 | ||||||
Esben Breum Lau | 2003 | 31.92 | 1:06.31 | 2:09.98 | ||||||
Lizette Nikolajsen | 2003 | 33.10 | 1:09.98 | 3:19.96 | ||||||
Stephanie Hansen | 2004 | 32.26 | 1:09.32 | 4:29.28 | ||||||
13 | Sunswim 2 | 2000 | 423 | 4:34.94 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 4:32.99 | |||||||||
Benjamin Koch Andersen | 2004 | 29.30 | 1:01.57 | 1:01.57 | ||||||
Mathilde Lund | 2004 | 35.56 | 1:15.80 | 2:17.37 | ||||||
Sofia Levisen | 2002 | 32.32 | 1:08.19 | 3:25.56 | ||||||
Thor Bjørn Skinne | 2003 | 32.51 | 1:09.38 | 4:34.94 | ||||||
14 | Hsc Mix 2 | 2003 | 4:38.44 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 4:29.73 | |||||||||
Nikolaj Pilgaard | 2004 | 32.73 | 1:07.15 | 1:07.15 | ||||||
Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 32.42 | 1:08.37 | 2:15.52 | ||||||
Laura Løh | 2005 | 33.95 | 1:10.66 | 3:26.18 | ||||||
Katrine Nørfjand | 2004 | 34.33 | 1:12.26 | 4:38.44 | ||||||
15 | Sprinters 4 | 0 | 4:45.95 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:31.00 | |||||||||
Markus Jessen | 2003 | 31.90 | 1:08.11 | 1:08.11 | ||||||
Jakob Heeb | 2001 | 34.60 | 1:14.20 | 2:22.31 | ||||||
Victoria Hansen | 2003 | 34.88 | 1:13.17 | 3:35.48 | ||||||
Liv Kousgaard | 2003 | 33.31 | 1:10.47 | 4:45.95 | ||||||
16 | Aarhus Swim Mix 3 | 0 | 368 | 4:48.19 | ||||||
Aarhus Swim | 4:40.00 | |||||||||
Oscar Hove Lasthein | 2004 | 33.37 | 1:11.57 | 1:11.57 | ||||||
Emma Blix Kristensen | 2005 | 35.70 | 1:15.51 | 2:27.08 | ||||||
Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 33.45 | 1:10.22 | 3:37.30 | ||||||
Emmalina Long | 2004 | 33.81 | 1:10.89 | 4:48.19 | ||||||
17 | Erritsø Mix 2 | 2004 | 339 | 4:56.16 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 36.67 | 1:16.09 | 1:16.09 | ||||||
Luna Holm Møller | 2004 | 33.20 | 1:09.02 | 2:25.11 | ||||||
Frederik Billesø Beck | 2008 | 34.17 | 1:12.21 | 3:37.32 | ||||||
Camilla Bitz Witt | 2003 | 37.67 | 1:18.84 | 4:56.16 | ||||||
- | Hsc Mix 3 | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 5:00.15 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Sunswim 1 | 2000 | DSQ | Forkert 4. svømmer | ||||||
Solrød Svømmeklub | 3:59.99 | |||||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 30.05 | 1:02.50 | 1:02.50 | ||||||
Morten Kilhof | 2000 | 28.40 | 1:01.02 | 2:03.52 | ||||||
Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 32.52 | 1:07.67 | 3:11.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 11 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:04 |