Results for Höstsimiaden 2018, Strängnäs
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 4X50m Medley Mixed 10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Sala Simsällskap |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Moa Lindblom |
2008 |
AM8208 |
|
44.34 |
|
|
|
|
44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Eriksson |
2009 |
AG1609 |
-.-- |
50.87 |
|
|
|
|
1:35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvar Gullberg |
2008 |
AF6908 |
-.-- |
51.62 |
|
|
|
|
2:26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Hörnstedt |
2008 |
AH7508 |
-.-- |
34.33 |
|
|
|
|
3:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Strängnäs Simklubb Mix 10oy |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
3:13.68 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Hector Pettersson |
2008 |
AE7508 |
|
44.87 |
|
|
|
|
44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adele Bergman |
2008 |
AD6808 |
-.-- |
50.02 |
|
|
|
|
1:34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mattias Camalich |
2008 |
AG1508 |
-.-- |
54.39 |
|
|
|
|
2:29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Henriksson |
2008 |
AF7408 |
-.-- |
44.40 |
|
|
|
|
3:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskilstuna Simklubb |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
3:17.81 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
Fanny Malmström |
2009 |
|
|
58.25 |
|
|
|
|
58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Åhlén |
2008 |
AA7708 |
-.-- |
51.43 |
|
|
|
|
1:49.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Marek |
2008 |
AP7408 |
-.-- |
49.62 |
|
|
|
|
2:39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Poppelier |
2008 |
AG8708 |
-.-- |
38.51 |
|
|
|
|
3:17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simklubben Ena |
2008 |
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
3:25.00 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
AD1908 |
|
45.18 |
|
|
|
|
45.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Wheeler |
2008 |
AZ4008 |
-.-- |
51.94 |
|
|
|
|
1:37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aziza Osman |
2008 |
AI3608 |
|
59.60 |
|
|
|
|
2:36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
AE8909 |
-.-- |
48.28 |
|
|
|
|
3:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Västerås Simsällskap lag 1 |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:28.03 |
+26.87 |
|
|
|
|
|
Melker Darvå |
2009 |
AG7709 |
|
49.46 |
|
|
|
|
49.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Nordanberg |
2008 |
AM7108 |
|
59.12 |
|
|
|
|
1:48.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
AP8808 |
-.-- |
51.70 |
|
|
|
|
2:40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrin Shutova |
2008 |
AP4808 |
-.-- |
47.75 |
|
|
|
|
3:28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sala Simsällskap lag 2 |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Struwe |
2008 |
AE8108 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Reuterwall |
2009 |
AE5909 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Birelius |
2008 |
AR6208 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Enar Alriksson |
2008 |
AI4708 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Västerås Simsällskap lag 2 |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Överstam |
2008 |
AI0308 |
|
48.76 |
|
|
|
|
48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Ulfvebrand |
2010 |
AC3310 |
-.-- |
57.30 |
|
|
|
|
1:46.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Hallgren |
2008 |
|
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viana Assadi |
2009 |
AL7209 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 10:14:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 4X100m Medley Mixed 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Eskilstuna Simklubb |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
5:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Larsén |
2006 |
BB2406 |
|
40.21 |
1:23.31 |
|
|
|
1:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mario Orrego |
2006 |
AR5106 |
-.-- |
37.91 |
1:23.28 |
|
|
|
2:46.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Åhlén |
2006 |
AA1506 |
-.-- |
37.59 |
1:24.14 |
|
|
|
4:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Roos |
2007 |
AA7407 |
-.-- |
33.80 |
1:13.41 |
|
|
|
5:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Västerås Simsällskap lag 1 |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:42.87 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Emilia Dahlström |
2006 |
AR2806 |
|
39.84 |
1:21.11 |
|
|
|
1:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
AC4107 |
-.-- |
42.86 |
1:31.64 |
|
|
|
2:52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
AF7806 |
-.-- |
41.25 |
1:27.32 |
|
|
|
4:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Cosini |
2006 |
AH9106 |
-.-- |
40.14 |
1:22.80 |
|
|
|
5:42.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskilstuna Simklubb lag 2 |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
6:12.90 |
+48.76 |
|
|
|
|
|
Olle Thorsén |
2006 |
AA6706 |
|
44.03 |
1:28.68 |
|
|
|
1:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Malmström |
2007 |
AE1407 |
-.-- |
50.18 |
1:48.17 |
|
|
|
3:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacky Thai |
2007 |
AF8707 |
-.-- |
44.33 |
1:35.13 |
|
|
|
4:51.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Costa |
2006 |
BK4606 |
-.-- |
38.32 |
1:20.92 |
|
|
|
6:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 10:23:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 25m Fjärilsim F-10 oy 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lise Nilsson |
2009 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fanny Malmström |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
28.60 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Eriksson |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
|
29.21 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuva Bärgård |
2009 |
Simklubben Ena |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 10:26:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 25m Fjärilsim F-10 oy 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Ahlqvist Lundberg |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Heikman |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
18.91 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
20.65 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aziza Osman |
2008 |
Simklubben Ena |
|
|
22.90 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Wheeler |
2008 |
Simklubben Ena |
|
|
22.99 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
23.68 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moa Lindblom |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
23.72 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nora Berghagen |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
23.74 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Henriksson |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
24.22 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adele Bergman |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
25.39 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
25.56 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Birelius |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
25.83 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kristina Bratt |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
28.39 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arabella Kidwell |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 10:26:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 10:26:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Frisim P-10 oy 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melker Darvå |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
|
42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
48.01 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Ulfvebrand |
2010 |
Västerås Simsällskap |
|
|
48.25 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Svante Lignell |
2010 |
Västerås Simsällskap |
|
|
48.95 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
Simklubben Ena |
|
|
50.29 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Reuterwall |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
|
50.55 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eric Zetterberg |
2009 |
Simklubben Ena |
|
|
1:09.56 |
+27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludvig Jutberger |
2009 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 10:34:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Frisim P-10 oy 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Hörnstedt |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Åhlén |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
36.92 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvar Gullberg |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
38.15 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Poppelier |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
39.49 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
|
|
40.07 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mattias Camalich |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
40.34 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Struwe |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
41.49 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Nordanberg |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
44.70 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Enar Alriksson |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
45.90 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Överstam |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
48.41 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hector Pettersson |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 10:34:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 10:47:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Frisim F 11-12 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Budden |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:14.24 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Finne |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:18.26 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Holmberg |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:21.39 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:23.22 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:26.18 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilma Larsson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:27.51 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elvira Wiell |
2007 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:27.52 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristina Lind |
2007 |
Simklubben Ena |
|
|
1:32.96 |
+22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elna Zetterberg |
2007 |
Simklubben Ena |
|
|
1:33.84 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moa Antonsson |
2007 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:35.74 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen Eriksson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:41.84 |
+31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thea Thunberg |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:42.10 |
+32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ena Gubelic |
2007 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:43.16 |
+33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Saibel |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:45.37 |
+35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Svea Rådman |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:51.16 |
+41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lova Jonasson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:52.02 |
+42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johanna Larsson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
2:02.44 |
+52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stella Fredriksson |
2007 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 10:49:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Frisim F 11-12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:11.86 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Dahlström |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:13.69 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
|
|
1:15.72 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmie Wendborg |
2006 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
1:16.45 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Saranen |
2006 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:18.15 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thilde Roshag |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:18.31 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thea Lundgren |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:19.36 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
|
|
1:19.92 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:24.59 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felicia Stier |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:27.07 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Fagerström |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:27.28 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cindra Lindström |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:27.85 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Astrid Eriksson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:30.33 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linnea Alvin |
2006 |
Simklubben Ena |
|
|
1:30.43 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Clara Aurenius |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:32.42 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellen Vikström |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:33.81 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kajsa Willstrand |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:38.09 |
+27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frida Jaslin |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:57.84 |
+46.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alicia Scott |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jenneli Källstrand |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 10:49:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 10:49:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Fjärilsim P-11 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
37.73 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sky Huang |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
42.81 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Fager |
2007 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
42.93 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
43.24 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philip Lowe |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 10:51:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 10:51:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 200m Frisim F-11 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:47.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Finne |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
2:48.04 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Budden |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
2:50.45 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eleonore Stellansdotter |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
2:59.03 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
3:11.17 |
+23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
3:13.43 |
+25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elna Zetterberg |
2007 |
Simklubben Ena |
|
|
3:29.06 |
+41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 10:58:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 10:58:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 400m Frisim P-12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Åhlén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
5:28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Lidholm |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
5:52.86 |
+24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melker Waltersson |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
5:59.38 |
+31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
6:06.08 |
+37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
6:27.39 |
+59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olle Thorsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
6:35.18 |
+1:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 11:05:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 11:05:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Medley F-11 oy 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Eriksson |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
|
2:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fanny Malmström |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:09.39 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 11:31:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Medley F-11 oy 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Heikman |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Ahlqvist Lundberg |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:35.21 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:39.56 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Lindblom |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:46.33 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:46.94 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aziza Osman |
2008 |
Simklubben Ena |
|
|
1:49.08 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanna Wheeler |
2008 |
Simklubben Ena |
|
|
1:50.74 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilma Birelius |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 11:31:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Medley F-11 oy 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Budden |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:24.89 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elvira Muhr |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:28.55 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Finne |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:29.62 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Holmberg |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:31.63 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:33.79 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilma Larsson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:40.03 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:42.60 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elvira Wiell |
2007 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:42.62 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elna Zetterberg |
2007 |
Simklubben Ena |
|
|
1:46.73 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristina Lind |
2007 |
Simklubben Ena |
|
|
1:47.53 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lova Jonasson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 11:31:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 11:31:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Ryggsim P 11-12 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:30.96 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sky Huang |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:31.84 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theo Isaksson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:45.59 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dennis Johdet |
2007 |
Simklubben Ena |
|
|
2:04.52 |
+37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Fager |
2007 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 11:40:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Ryggsim P 11-12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Struwe |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:24.77 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melker Waltersson |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:29.27 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noel Larsson |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:32.56 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:34.37 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isak Samuelsson |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:35.06 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:38.32 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Lundin |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 11:40:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 11:40:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Bröstsim F 11-12 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Muhr |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Finne |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:36.48 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Budden |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:39.41 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:39.66 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nathalie Hammarstrand |
2007 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:40.25 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eleonore Stellansdotter |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:46.92 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thea Thunberg |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:48.64 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:49.01 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elvira Wiell |
2007 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:52.27 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristina Lind |
2007 |
Simklubben Ena |
|
|
1:54.27 |
+22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:54.54 |
+22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ena Gubelic |
2007 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:55.79 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Eriksson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:59.91 |
+28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elna Zetterberg |
2007 |
Simklubben Ena |
|
|
2:00.61 |
+29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lova Jonasson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
2:08.72 |
+37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Svea Rådman |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
2:09.98 |
+38.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Saibel |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 11:55:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Bröstsim F 11-12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
|
|
1:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:31.24 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Alvin |
2006 |
Simklubben Ena |
|
|
1:35.97 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Saranen |
2006 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:36.69 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Skog |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:40.77 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cindra Lindström |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:40.87 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emmie Wendborg |
2006 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
1:41.94 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alicia Scott |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:43.61 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thea Lundgren |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:47.60 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kajsa Willstrand |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:47.71 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frida Jaslin |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:58.27 |
+27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Fagerström |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
2:00.41 |
+29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid Eriksson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
2:01.58 |
+30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Aurenius |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
2:03.32 |
+32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thilde Roshag |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Dahlström |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jenneli Källstrand |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 11:55:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 11:55:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Bröstsim P-10 oy 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Ulfvebrand |
2010 |
Västerås Simsällskap |
|
|
57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
Simklubben Ena |
|
|
1:00.41 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Svante Lignell |
2010 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:01.23 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Jutberger |
2009 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
1:02.96 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:06.89 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eric Zetterberg |
2009 |
Simklubben Ena |
|
|
1:07.12 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Reuterwall |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melker Darvå |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 12:03:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Bröstsim P-10 oy 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvar Gullberg |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hector Pettersson |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
48.76 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Åhlén |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
48.99 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Struwe |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
52.62 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Poppelier |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
53.68 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
|
|
54.80 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Enar Alriksson |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
56.54 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Nordanberg |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
59.91 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Överstam |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:08.93 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eric Hörnstedt |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mattias Camalich |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Hedén |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 12:03:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 12:03:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Ryggsim F-10 oy 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viana Assadi |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
|
54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuva Bärgård |
2009 |
Simklubben Ena |
|
|
57.96 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Eriksson |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
|
58.29 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fanny Malmström |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
58.69 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 12:09:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Ryggsim F-10 oy 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Heikman |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Ahlqvist Lundberg |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
44.50 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Lindblom |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
44.72 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
44.73 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joline Englund |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
46.92 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
47.47 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adele Bergman |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
50.26 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nora Berghagen |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
51.42 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristina Bratt |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
51.65 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna Wheeler |
2008 |
Simklubben Ena |
|
|
51.75 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Katrin Shutova |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
53.56 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Birelius |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
56.26 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Henriksson |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
57.58 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Arabella Kidwell |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
58.75 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aziza Osman |
2008 |
Simklubben Ena |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nellie Hallgren |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 12:09:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 12:09:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 200m Medley P-12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:46.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Lidholm |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
3:09.32 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Thorsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
3:09.33 |
+23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Struwe |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
3:09.67 |
+23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Cosini |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
3:19.26 |
+32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Lundin |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 12:12:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 12:12:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Fjärilsim F-12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:29.28 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
|
|
1:38.70 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thilde Roshag |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:45.36 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 12:15:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 12:15:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 4X50m Frisim P-10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Sala Simsällskap |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:44.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Alvar Gullberg |
2008 |
AF6908 |
|
38.72 |
|
|
|
|
38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Struwe |
2008 |
AE8108 |
-.-- |
42.40 |
|
|
|
|
1:21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Enar Alriksson |
2008 |
AI4708 |
-.-- |
47.48 |
|
|
|
|
2:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Hörnstedt |
2008 |
AH7508 |
-.-- |
35.85 |
|
|
|
|
2:44.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Västerås Simsällskap |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:09.95 |
+25.50 |
|
|
|
|
|
Melker Darvå |
2009 |
AG7709 |
|
44.21 |
|
|
|
|
44.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Nordanberg |
2008 |
AM7108 |
|
45.94 |
|
|
|
|
1:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Överstam |
2008 |
AI0308 |
|
49.43 |
|
|
|
|
2:19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Ulfvebrand |
2010 |
AC3310 |
-.-- |
50.37 |
|
|
|
|
3:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 12:44:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 4X50m Frisim F-10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Västerås Simsällskap lag 1 |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Hallgren |
2008 |
|
|
47.48 |
|
|
|
|
47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Arabella Kidwell |
2008 |
AP3808 |
|
52.32 |
|
|
|
|
1:39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrin Shutova |
2008 |
AP4808 |
|
50.04 |
|
|
|
|
2:29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
AP8808 |
-.-- |
42.53 |
|
|
|
|
3:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Strängnäs Simklubb fl 10 oy |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Heikman |
2008 |
AD5608 |
|
37.02 |
|
|
|
|
37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Ahlqvist Lundberg |
2008 |
AB9608 |
-.-- |
38.25 |
|
|
|
|
1:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Bratt |
2008 |
AV6808 |
-.-- |
44.44 |
|
|
|
|
1:59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adele Bergman |
2008 |
AD6808 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 12:44:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 4X50m Medley P 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Eskilstuna Simklubb |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
2:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Mario Orrego |
2006 |
AR5106 |
|
37.83 |
|
|
|
|
37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Larsson |
2006 |
AO6306 |
-.-- |
46.09 |
|
|
|
|
1:23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Åhlén |
2006 |
AA1506 |
-.-- |
35.25 |
|
|
|
|
1:59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanliang Xie |
2006 |
AS5706 |
-.-- |
33.66 |
|
|
|
|
2:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Strängnäs Simklubb po 11-12 |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:45.22 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
Melker Waltersson |
2006 |
AG4506 |
|
41.14 |
|
|
|
|
41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigvard Göransson |
2007 |
AB6707 |
-.-- |
44.57 |
|
|
|
|
1:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Lidholm |
2006 |
AM4306 |
-.-- |
39.31 |
|
|
|
|
2:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Lowe |
2007 |
AR0907 |
-.-- |
40.20 |
|
|
|
|
2:45.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sala Simsällskap |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:51.76 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
Isak Samuelsson |
2006 |
AU3306 |
|
46.61 |
|
|
|
|
46.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilhelm Gullberg |
2006 |
AR5506 |
|
48.12 |
|
|
|
|
1:34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Struwe |
2006 |
AE1306 |
-.-- |
42.70 |
|
|
|
|
2:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Larsson |
2006 |
AK8106 |
-.-- |
34.33 |
|
|
|
|
2:51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Västerås Simsällskap lag 1 |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Cosini |
2006 |
AH9106 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Isaksson |
2007 |
AR4507 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
AC4107 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Isaksson |
2007 |
AR4707 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 12:44:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 4X50m Medley F 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Västerås Simsällskap lag 1 |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
AF7806 |
|
36.38 |
|
|
|
|
36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Muhr |
2007 |
AF6407 |
-.-- |
42.52 |
|
|
|
|
1:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Dahlström |
2006 |
AR2806 |
-.-- |
39.31 |
|
|
|
|
1:58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Stier |
2006 |
BN1806 |
-.-- |
36.65 |
|
|
|
|
2:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskilstuna Simklubb |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
2:36.12 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Ronja Larsén |
2006 |
BB2406 |
|
38.74 |
|
|
|
|
38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Roos |
2007 |
AA7407 |
-.-- |
43.51 |
|
|
|
|
1:22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Malmström |
2007 |
AE1407 |
-.-- |
40.27 |
|
|
|
|
2:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Costa |
2006 |
BK4606 |
|
33.60 |
|
|
|
|
2:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Strängnäs Simklubb fl 11-12 La |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:46.33 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
Thea Lundgren |
2006 |
AP7806 |
|
42.05 |
|
|
|
|
42.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Roshag |
2006 |
AH3806 |
-.-- |
43.77 |
|
|
|
|
1:25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eleonore Stellansdotter |
2007 |
AH8407 |
-.-- |
41.73 |
|
|
|
|
2:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Scott |
2006 |
AQ9206 |
-.-- |
38.78 |
|
|
|
|
2:46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sala Simsällskap |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:56.89 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
Elvira Wiell |
2007 |
AA4807 |
|
45.59 |
|
|
|
|
45.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Hammarstrand |
2007 |
BA5607 |
|
45.71 |
|
|
|
|
1:31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Antonsson |
2007 |
BD4407 |
|
46.46 |
|
|
|
|
2:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Fagerström |
2006 |
BK1606 |
-.-- |
39.13 |
|
|
|
|
2:56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simklubben Ena |
2006 |
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
3:00.08 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
Kristina Lind |
2007 |
AC1607 |
|
47.63 |
|
|
|
|
47.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Eriksson |
2006 |
AB9606 |
-.-- |
43.18 |
|
|
|
|
1:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Bärgård |
2006 |
AB8606 |
-.-- |
48.09 |
|
|
|
|
2:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elna Zetterberg |
2007 |
AB3807 |
-.-- |
41.18 |
|
|
|
|
3:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Strängnäs Simklubb fl 11-12 la |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
3:16.12 |
+41.26 |
|
|
|
|
|
Sofia Saibel |
2007 |
|
|
50.16 |
|
|
|
|
50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Willstrand |
2006 |
BC3206 |
-.-- |
49.14 |
|
|
|
|
1:39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paula Edebrink |
2006 |
AP4806 |
-.-- |
44.07 |
|
|
|
|
2:23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Larsson |
2007 |
AO9407 |
-.-- |
52.75 |
|
|
|
|
3:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Västerås Simsällskap lag 3 |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:26.54 |
+51.68 |
|
|
|
|
|
Svea Rådman |
2007 |
BC1207 |
|
50.78 |
|
|
|
|
50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lova Jonasson |
2007 |
BI7407 |
-.-- |
1:00.04 |
|
|
|
|
1:50.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Larsson |
2007 |
AV2407 |
-.-- |
46.69 |
|
|
|
|
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Jaslin |
2006 |
BS3806 |
-.-- |
49.03 |
|
|
|
|
3:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Västerås Simsällskap lag 2 |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Eriksson |
2006 |
BP0806 |
|
48.59 |
|
|
|
|
48.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Eriksson |
2007 |
BI7207 |
-.-- |
53.78 |
|
|
|
|
1:42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Holmberg |
2007 |
AE9207 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Thunberg |
2007 |
BI7607 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 12:52:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 4X50m Frisim Mixed 10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Sala Simsällskap |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:42.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Alvar Gullberg |
2008 |
AF6908 |
|
38.40 |
|
|
|
|
38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Hörnstedt |
2008 |
AH7508 |
-.-- |
36.09 |
|
|
|
|
1:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Lindblom |
2008 |
AM8208 |
-.-- |
41.52 |
|
|
|
|
1:56.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Birelius |
2008 |
AR6208 |
-.-- |
46.61 |
|
|
|
|
2:42.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskilstuna Simklubb |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
2:44.39 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Max Poppelier |
2008 |
AG8708 |
|
39.31 |
|
|
|
|
39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fanny Malmström |
2009 |
|
|
50.38 |
|
|
|
|
1:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Marek |
2008 |
AP7408 |
-.-- |
38.33 |
|
|
|
|
2:08.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Åhlén |
2008 |
AA7708 |
-.-- |
36.37 |
|
|
|
|
2:44.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Strängnäs Simklubb Mix 10oy |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:50.53 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Mattias Camalich |
2008 |
AG1508 |
|
39.59 |
|
|
|
|
39.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Berghagen |
2008 |
AF4608 |
-.-- |
47.02 |
|
|
|
|
1:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Bratt |
2008 |
AV6808 |
-.-- |
46.37 |
|
|
|
|
2:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hector Pettersson |
2008 |
AE7508 |
-.-- |
37.55 |
|
|
|
|
2:50.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Västerås Simsällskap lag 1 |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:03.65 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
Katrin Shutova |
2008 |
AP4808 |
|
47.94 |
|
|
|
|
47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Nordanberg |
2008 |
AM7108 |
-.-- |
47.48 |
|
|
|
|
1:35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Hallgren |
2008 |
|
-.-- |
45.66 |
|
|
|
|
2:21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melker Darvå |
2009 |
AG7709 |
-.-- |
42.57 |
|
|
|
|
3:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simklubben Ena |
2008 |
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
3:06.01 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
AD1908 |
|
41.11 |
|
|
|
|
41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aziza Osman |
2008 |
AI3608 |
-.-- |
42.94 |
|
|
|
|
1:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
AE8909 |
-.-- |
52.56 |
|
|
|
|
2:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Bärgård |
2009 |
AA1209 |
-.-- |
49.40 |
|
|
|
|
3:06.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sala Simsällskap lag 2 |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:06.23 |
+23.61 |
|
|
|
|
|
Oliver Struwe |
2008 |
AE8108 |
|
41.52 |
|
|
|
|
41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Reuterwall |
2009 |
AE5909 |
-.-- |
49.39 |
|
|
|
|
1:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Eriksson |
2009 |
AG1609 |
-.-- |
49.38 |
|
|
|
|
2:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Enar Alriksson |
2008 |
AI4708 |
-.-- |
45.94 |
|
|
|
|
3:06.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Västerås Simsällskap lag 2 |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:14.35 |
+31.73 |
|
|
|
|
|
Emil Överstam |
2008 |
AI0308 |
|
48.31 |
|
|
|
|
48.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Svante Lignell |
2010 |
AC3110 |
|
48.81 |
|
|
|
|
1:37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
AP8808 |
-.-- |
45.45 |
|
|
|
|
2:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Nore |
2009 |
AF8809 |
-.-- |
51.78 |
|
|
|
|
3:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 15:06:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 4X100m Frisim Mixed 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Eskilstuna Simklubb |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
4:43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Eric Åhlén |
2006 |
AA1506 |
|
33.80 |
1:10.81 |
|
|
|
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Roos |
2007 |
AA7407 |
-.-- |
34.98 |
1:14.79 |
|
|
|
2:25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mario Orrego |
2006 |
AR5106 |
-.-- |
31.81 |
1:07.42 |
|
|
|
3:33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Larsén |
2006 |
BB2406 |
-.-- |
33.61 |
1:10.61 |
|
|
|
4:43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskilstuna Simklubb lag 2 |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
5:29.81 |
+46.18 |
|
|
|
|
|
Jacky Thai |
2007 |
AF8707 |
|
40.14 |
1:20.86 |
|
|
|
1:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Larsson |
2006 |
AO6306 |
-.-- |
37.29 |
1:22.27 |
|
|
|
2:43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Costa |
2006 |
BK4606 |
-.-- |
39.09 |
1:22.22 |
|
|
|
4:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
AV1807 |
-.-- |
40.63 |
1:24.46 |
|
|
|
5:29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrineholms Simsällskap |
2000 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:31.51 |
+47.88 |
|
|
|
|
|
Erik Blomqvist |
2006 |
AV6106 |
|
38.52 |
1:21.77 |
|
|
|
1:21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Cindra Lindström |
2006 |
AS4806 |
-.-- |
41.72 |
1:29.03 |
|
|
|
2:50.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Skog |
2006 |
BG4406 |
-.-- |
40.23 |
1:25.35 |
|
|
|
4:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Fager |
2007 |
AC6707 |
-.-- |
35.68 |
1:15.36 |
|
|
|
5:31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sala Simsällskap |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:40.63 |
+57.00 |
|
|
|
|
|
Noel Larsson |
2006 |
AK8106 |
|
35.92 |
1:17.63 |
|
|
|
1:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Struwe |
2006 |
AE1306 |
-.-- |
34.92 |
1:17.31 |
|
|
|
2:34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Wiell |
2007 |
AA4807 |
-.-- |
45.29 |
1:37.34 |
|
|
|
4:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Fagerström |
2006 |
BK1606 |
-.-- |
40.95 |
1:28.35 |
|
|
|
5:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskilstuna Simklubb lag 3 |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
5:48.05 |
+1:04.4 |
|
|
|
|
|
Hanliang Xie |
2006 |
AS5706 |
|
38.13 |
1:22.01 |
|
|
|
1:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Malmström |
2007 |
AE1407 |
-.-- |
40.67 |
1:30.67 |
|
|
|
2:52.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Vikström |
2006 |
BK8606 |
-.-- |
44.70 |
1:31.36 |
|
|
|
4:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Thorsén |
2006 |
AA6706 |
|
40.65 |
1:24.01 |
|
|
|
5:48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Västerås Simsällskap lag 2 |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
6:19.76 |
+1:36.1 |
|
|
|
|
|
Johanna Holmberg |
2007 |
AE9207 |
|
38.05 |
1:21.46 |
|
|
|
1:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Stier |
2006 |
BN1806 |
-.-- |
39.92 |
1:26.75 |
|
|
|
2:48.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Isaksson |
2007 |
AR4507 |
-.-- |
55.80 |
2:00.48 |
|
|
|
4:48.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Algot Rådman |
2006 |
AO5506 |
-.-- |
41.61 |
1:31.07 |
|
|
|
6:19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Västerås Simsällskap lag 1 |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
AF7806 |
|
36.01 |
1:16.68 |
|
|
|
1:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Dahlström |
2006 |
AR2806 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Nilsson |
2006 |
AI6706 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
AC4107 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 15:22:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 25m Fjärilsim P-10 oy 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melker Darvå |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
|
21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Reuterwall |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
|
28.18 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
30.76 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 15:24:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 25m Fjärilsim P-10 oy 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Åhlén |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eric Hörnstedt |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
20.68 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Nordanberg |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
20.73 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hector Pettersson |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
20.88 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alvar Gullberg |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
20.96 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mattias Camalich |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
23.75 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Struwe |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
23.98 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 15:24:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 15:24:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m Frisim F-10 oy 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melanie Ogden |
2009 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
49.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fanny Malmström |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
51.49 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Eriksson |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
|
51.51 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Nore |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
|
53.36 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuva Bärgård |
2009 |
Simklubben Ena |
|
|
54.07 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viana Assadi |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
|
59.23 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noelle Andersson |
2009 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
1:07.62 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 15:30:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m Frisim F-10 oy 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Heikman |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
37.56 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Ahlqvist Lundberg |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
39.43 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Lindblom |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
40.60 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aziza Osman |
2008 |
Simklubben Ena |
|
|
42.55 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
43.62 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Henriksson |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
46.06 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristina Bratt |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
46.17 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nellie Hallgren |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
46.22 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
47.72 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nora Berghagen |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
48.64 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Katrin Shutova |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
49.10 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilma Birelius |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
49.21 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Diana Gorelkova |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
49.40 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malin Almqvist |
2008 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
50.76 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ines Sigholm |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
53.01 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Philia Norling |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
55.07 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 15:30:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 15:30:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Frisim P 11-12 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Fager |
2007 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:16.29 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:18.46 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:20.20 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philip Lowe |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:31.91 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dennis Johdet |
2007 |
Simklubben Ena |
|
|
2:03.57 |
+47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 15:38:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Frisim P 11-12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eric Åhlén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:09.05 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Lidholm |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:15.11 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melker Waltersson |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:17.10 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Struwe |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:17.84 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noel Larsson |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:18.13 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:21.55 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:22.29 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:23.22 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olle Thorsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:25.79 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isak Samuelsson |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:25.79 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilhelm Gullberg |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:26.02 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Nilsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:28.43 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Axel Eriksson |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:33.70 |
+26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Algot Rådman |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:34.55 |
+27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 15:38:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 15:38:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Fjärilsim F-11 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Budden |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Holmberg |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
39.22 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
40.27 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
40.93 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eleonore Stellansdotter |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
41.20 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Finne |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
43.78 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moa Antonsson |
2007 |
Sala Simsällskap |
|
|
47.13 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
48.01 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elna Zetterberg |
2007 |
Simklubben Ena |
|
|
54.08 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristina Lind |
2007 |
Simklubben Ena |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 15:41:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 15:51:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Frisim P-11 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
2:53.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
3:00.85 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sky Huang |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
3:16.69 |
+23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 15:46:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 15:46:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 400m Frisim F-12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
5:26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmie Wendborg |
2006 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
5:47.03 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
5:51.56 |
+24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
|
|
6:10.96 |
+44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thilde Roshag |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
6:14.46 |
+47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
6:37.37 |
+1:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cindra Lindström |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
7:16.97 |
+1:50.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Vikström |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Dahlström |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 16:01:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 16:01:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 100m Medley P-11 oy 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melker Darvå |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Reuterwall |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
|
2:04.04 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:04.47 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olle Ulfvebrand |
2010 |
Västerås Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Svante Lignell |
2010 |
Västerås Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 16:10:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 100m Medley P-11 oy 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Åhlén |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eric Hörnstedt |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:34.99 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvar Gullberg |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:36.79 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Struwe |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:48.94 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Nordanberg |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:49.38 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hector Pettersson |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 16:10:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 100m Medley P-11 oy 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sky Huang |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:33.07 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:33.65 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philip Lowe |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eric Thorburn |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 16:10:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 16:10:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 100m Ryggsim F 11-12 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Budden |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:25.58 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elvira Muhr |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:26.14 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Finne |
2007 |
Bålsta Simklubb |
|
|
1:27.96 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Holmberg |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:32.81 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elvira Wiell |
2007 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:39.58 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:40.08 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eleonore Stellansdotter |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:40.68 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:40.79 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elna Zetterberg |
2007 |
Simklubben Ena |
|
|
1:45.52 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristina Lind |
2007 |
Simklubben Ena |
|
|
1:49.57 |
+25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lova Jonasson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:54.85 |
+31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moa Antonsson |
2007 |
Sala Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 16:36:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 100m Ryggsim F 11-12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:25.20 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
|
|
1:26.96 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emmie Wendborg |
2006 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
1:30.08 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Lundgren |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:30.59 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Fagerström |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:39.29 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:40.10 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Alvin |
2006 |
Simklubben Ena |
|
|
1:41.21 |
+24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Vikström |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:41.76 |
+24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Eriksson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:44.05 |
+26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felicia Stier |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:45.21 |
+28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kajsa Willstrand |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:46.85 |
+29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cindra Lindström |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:47.18 |
+30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Aurenius |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:57.55 |
+40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Dahlström |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 16:36:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 16:36:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 100m Bröstsim P 11-12 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:38.18 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sky Huang |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:42.20 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:44.06 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Fager |
2007 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:46.12 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Isaksson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
2:00.60 |
+25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eric Thorburn |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
2:03.34 |
+28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dennis Johdet |
2007 |
Simklubben Ena |
|
|
2:16.04 |
+40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theo Isaksson |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 16:45:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 100m Bröstsim P 11-12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Thorsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:36.61 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eric Åhlén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:37.19 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:40.95 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:42.35 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:43.63 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melker Waltersson |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:44.46 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Algot Rådman |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:44.56 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noel Larsson |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:45.64 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Nilsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:47.46 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Axel Eriksson |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:50.91 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isak Samuelsson |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:51.71 |
+22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilhelm Gullberg |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:52.27 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Struwe |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 16:45:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 16:46:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 50m Bröstsim F-10 oy 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Eriksson |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
|
52.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Nore |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
|
56.38 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viana Assadi |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
|
1:00.39 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Denise Englund |
2010 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
1:02.02 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuva Bärgård |
2009 |
Simklubben Ena |
|
|
1:02.34 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noelle Andersson |
2009 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
1:02.93 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fanny Malmström |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:04.80 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 16:52:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 50m Bröstsim F-10 oy 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Heikman |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
47.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Ahlqvist Lundberg |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
48.81 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aziza Osman |
2008 |
Simklubben Ena |
|
|
52.25 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
52.52 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
52.62 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Lindblom |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
53.62 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Diana Gorelkova |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
54.66 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joline Englund |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
54.78 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Henriksson |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
54.98 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
55.63 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ines Sigholm |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
58.08 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Birelius |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
59.76 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kristina Bratt |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:00.62 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malin Almqvist |
2008 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
1:11.60 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philia Norling |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nora Berghagen |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 16:52:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 16:52:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Ryggsim P-10 oy 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melker Darvå |
2009 |
Västerås Simsällskap |
|
|
49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Ulfvebrand |
2010 |
Västerås Simsällskap |
|
|
56.86 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
59.23 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
Simklubben Ena |
|
|
1:00.51 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Reuterwall |
2009 |
Sala Simsällskap |
|
|
1:01.65 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eric Zetterberg |
2009 |
Simklubben Ena |
|
|
1:05.79 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Svante Lignell |
2010 |
Västerås Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 16:59:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Ryggsim P-10 oy 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Hörnstedt |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
43.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Åhlén |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
45.38 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hector Pettersson |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
45.46 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
|
|
46.07 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alvar Gullberg |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
46.87 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Struwe |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
48.16 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Enar Alriksson |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
51.10 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mattias Camalich |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
52.51 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Nordanberg |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
53.40 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Överstam |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
|
54.72 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 16:59:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 16:59:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 200m Medley F-12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
|
2:55.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:56.60 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
|
|
3:09.94 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emmie Wendborg |
2006 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
3:12.06 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thilde Roshag |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
3:16.90 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thea Lundgren |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
3:21.97 |
+26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
|
|
3:35.20 |
+40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Vikström |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 17:07:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 17:07:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 100m Fjärilsim P-12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Åhlén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Lidholm |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
1:32.13 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Thorsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:35.89 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:42.11 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-12-01 17:09:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 17:09:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 4X50m Medley F-10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Strängnäs Simklubb fl 10oy |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
3:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Bratt |
2008 |
AV6808 |
|
52.69 |
|
|
|
|
52.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Heikman |
2008 |
AD5608 |
-.-- |
47.34 |
|
|
|
|
1:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Ahlqvist Lundberg |
2008 |
AB9608 |
-.-- |
44.65 |
|
|
|
|
2:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Henriksson |
2008 |
AF7408 |
-.-- |
42.90 |
|
|
|
|
3:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Västerås Simsällskap lag 1 |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:37.96 |
+30.38 |
|
|
|
|
|
Katrin Shutova |
2008 |
AP4808 |
|
54.44 |
|
|
|
|
54.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Nore |
2009 |
AF8809 |
-.-- |
56.56 |
|
|
|
|
1:51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
AP8808 |
-.-- |
55.76 |
|
|
|
|
2:46.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ines Sigholm |
2008 |
AY4008 |
-.-- |
51.20 |
|
|
|
|
3:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Västerås Simsällskap lag 2 |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Viana Assadi |
2009 |
AL7209 |
|
57.21 |
|
|
|
|
57.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Diana Gorelkova |
2008 |
|
-.-- |
56.74 |
|
|
|
|
1:53.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Hallgren |
2008 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philia Norling |
2008 |
|
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 17:27:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 4X50m Medley P-10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
- |
|
Sala Simsällskap |
2008 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Enar Alriksson |
2008 |
AI4708 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvar Gullberg |
2008 |
AF6908 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Struwe |
2008 |
AE8108 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Hörnstedt |
2008 |
AH7508 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 17:32:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 37, 4X50m Frisim F 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Eskilstuna Simklubb |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
2:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Larsén |
2006 |
BB2406 |
|
32.86 |
|
|
|
|
32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Costa |
2006 |
BK4606 |
-.-- |
35.48 |
|
|
|
|
1:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
AV1807 |
-.-- |
37.67 |
|
|
|
|
1:46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Roos |
2007 |
AA7407 |
-.-- |
32.79 |
|
|
|
|
2:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Västerås Simsällskap lag 1 |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:22.58 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Emilia Dahlström |
2006 |
AR2806 |
|
37.26 |
|
|
|
|
37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Holmberg |
2007 |
AE9207 |
-.-- |
35.38 |
|
|
|
|
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Stier |
2006 |
BN1806 |
-.-- |
37.30 |
|
|
|
|
1:49.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
AF7806 |
-.-- |
32.64 |
|
|
|
|
2:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Strängnäs Simklubb fl 11-12 |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:28.36 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Thilde Roshag |
2006 |
AH3806 |
|
36.01 |
|
|
|
|
36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Lundgren |
2006 |
AP7806 |
-.-- |
36.33 |
|
|
|
|
1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eleonore Stellansdotter |
2007 |
AH8407 |
-.-- |
37.23 |
|
|
|
|
1:49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Aurenius |
2006 |
|
-.-- |
38.79 |
|
|
|
|
2:28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simklubben Ena |
2006 |
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
2:32.17 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
Tindra Bärgård |
2006 |
AB8606 |
|
37.43 |
|
|
|
|
37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Eriksson |
2006 |
AB9606 |
-.-- |
35.34 |
|
|
|
|
1:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Alvin |
2006 |
AJ1606 |
-.-- |
39.99 |
|
|
|
|
1:52.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Lind |
2007 |
AC1607 |
-.-- |
39.41 |
|
|
|
|
2:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sala Simsällskap |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:45.78 |
+26.98 |
|
|
|
|
|
Moa Antonsson |
2007 |
BD4407 |
|
40.20 |
|
|
|
|
40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Fagerström |
2006 |
BK1606 |
-.-- |
40.58 |
|
|
|
|
1:20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Wiell |
2007 |
AA4807 |
-.-- |
43.50 |
|
|
|
|
2:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Lindblom |
2008 |
AM8208 |
-.-- |
41.50 |
|
|
|
|
2:45.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 17:35:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2018 Strängnäs
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomasbadet |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 dec 2018 till den 1 dec 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 4X50m Frisim P 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Eskilstuna Simklubb |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
2:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Eric Åhlén |
2006 |
AA1506 |
|
32.34 |
|
|
|
|
32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacky Thai |
2007 |
AF8707 |
-.-- |
35.91 |
|
|
|
|
1:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sky Huang |
2007 |
AA4707 |
-.-- |
37.04 |
|
|
|
|
1:45.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mario Orrego |
2006 |
AR5106 |
-.-- |
29.46 |
|
|
|
|
2:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Strängnäs Simklubb po 11-12 |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:23.81 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Adam Lidholm |
2006 |
AM4306 |
|
33.54 |
|
|
|
|
33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melker Waltersson |
2006 |
AG4506 |
-.-- |
34.43 |
|
|
|
|
1:07.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigvard Göransson |
2007 |
AB6707 |
-.-- |
34.30 |
|
|
|
|
1:42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Lowe |
2007 |
AR0907 |
-.-- |
41.54 |
|
|
|
|
2:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sala Simsällskap |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:28.67 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
William Struwe |
2006 |
AE1306 |
|
35.37 |
|
|
|
|
35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Eriksson |
2006 |
AP4906 |
-.-- |
41.23 |
|
|
|
|
1:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Larsson |
2006 |
AK8106 |
-.-- |
33.74 |
|
|
|
|
1:50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Samuelsson |
2006 |
AU3306 |
-.-- |
38.33 |
|
|
|
|
2:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Västerås Simsällskap lag 1 |
2000 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:43.30 |
+28.55 |
|
|
|
|
|
Gustav Nilsson |
2006 |
AI6706 |
|
39.31 |
|
|
|
|
39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Thorburn |
2007 |
|
-.-- |
49.96 |
|
|
|
|
1:29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
AC4107 |
-.-- |
34.74 |
|
|
|
|
2:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Algot Rådman |
2006 |
AO5506 |
-.-- |
39.29 |
|
|
|
|
2:43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-12-01 17:42:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|