Resultat för DM-H 2018 1. Division
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
14 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
17:47 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Matias Koski (1994) 1:43.51 2016-11-07 |
Dansk Rekord Senior: Anders Lie Nielsen (1991) 1:43.69 2016-12-07 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
805 |
24.98 |
52.22 |
1:19.76 |
|
1:46.82 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
793 |
25.27 |
52.41 |
1:20.01 |
|
1:47.32 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
|
789 |
24.56 |
51.54 |
1:19.18 |
|
1:47.50 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
|
778 |
25.04 |
51.98 |
1:19.57 |
|
1:48.03 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
747 |
26.10 |
53.87 |
1:21.75 |
|
1:49.49 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
|
745 |
26.31 |
54.12 |
1:21.73 |
|
1:49.60 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
|
740 |
25.64 |
53.11 |
1:20.94 |
|
1:49.85 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alvi Hjelm |
1996 |
|
719 |
26.08 |
53.99 |
1:22.25 |
|
1:50.92 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
717 |
25.60 |
52.94 |
1:21.61 |
|
1:50.98 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
711 |
25.81 |
53.94 |
1:22.60 |
|
1:51.31 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christopher H. Brown |
2002 |
|
705 |
26.32 |
54.60 |
1:22.91 |
|
1:51.63 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Magnus Fallesen |
1998 |
|
694 |
26.22 |
54.87 |
1:23.65 |
|
1:52.19 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
|
663 |
26.87 |
55.91 |
1:24.96 |
|
1:53.95 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tobias Andersen |
1998 |
|
657 |
26.37 |
55.27 |
1:24.55 |
|
1:54.27 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
639 |
26.69 |
55.84 |
1:25.80 |
|
1:55.31 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Valdemar Brøns |
2003 |
|
636 |
26.83 |
55.81 |
1:25.51 |
|
1:55.50 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
600 |
27.60 |
57.60 |
1:27.52 |
|
1:57.78 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Marcus Hiort |
2003 |
|
543 |
27.13 |
56.58 |
1:28.47 |
|
2:01.76 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
14 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
17:47 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
14 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
18:00 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:50.43 2017-08-12 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Bro |
1999 |
|
814 |
27.36 |
56.92 |
1:27.32 |
|
1:58.24 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
|
792 |
28.15 |
58.27 |
1:28.88 |
|
1:59.34 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Snæfridur Sol |
2000 |
|
789 |
28.31 |
58.68 |
1:29.11 |
|
1:59.49 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
779 |
27.97 |
58.28 |
1:29.04 |
|
1:59.97 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maria Grandt |
1998 |
|
774 |
27.95 |
58.16 |
1:29.33 |
|
2:00.27 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
763 |
28.44 |
58.80 |
1:29.54 |
|
2:00.84 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
726 |
28.74 |
59.00 |
1:30.35 |
|
2:02.82 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
|
720 |
29.09 |
1:00.33 |
1:32.02 |
|
2:03.20 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Liva Stjernholm |
2004 |
|
705 |
29.02 |
1:00.50 |
1:32.09 |
|
2:04.05 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Klara Reeh |
1999 |
|
697 |
29.07 |
1:00.48 |
1:32.62 |
|
2:04.51 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
|
693 |
28.97 |
1:00.69 |
1:33.06 |
|
2:04.78 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
|
679 |
28.81 |
1:00.37 |
1:32.74 |
|
2:05.60 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tine Petersen |
2003 |
|
675 |
29.28 |
1:01.09 |
1:33.49 |
|
2:05.84 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Victoria Bierre |
2000 |
|
671 |
29.17 |
1:00.79 |
1:33.26 |
|
2:06.08 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
|
661 |
29.64 |
1:01.60 |
1:34.14 |
|
2:06.74 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
658 |
29.65 |
1:01.07 |
1:33.62 |
|
2:06.92 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
644 |
29.79 |
1:02.06 |
1:35.37 |
|
2:07.84 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
|
556 |
31.06 |
1:04.49 |
1:39.41 |
|
2:14.24 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
14 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
18:00 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
14 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
18:06 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 57.05 2011-12-09 |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 58.69 2017-10-08 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 2015-12-20 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
14 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
18:06 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
14 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
18:11 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 1:06.79 2018-11-08 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
14 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
18:11 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
14 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
18:25 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Markus Lie (1995) 51.02 2017-08-07 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
14 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
18:25 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
14 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
18:32 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
14 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
18:32 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
14 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
20:56 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
14 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
20:56 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
14 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
19:03 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 24.38 2009-11-22 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Karoline Barrett (2002) 26.34 2017-11-04 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
14 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
19:03 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
14 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
20:55 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
14 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
20:55 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:10 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Tomoe Zenimoto Hvas (2000) 1:54.16 2017-12-15 |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
765 |
26.68 |
57.44 |
1:31.33 |
|
1:59.85 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
756 |
25.93 |
56.46 |
1:31.01 |
|
2:00.30 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Andersen |
1995 |
|
734 |
25.74 |
56.32 |
1:32.46 |
|
2:01.51 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
|
725 |
26.39 |
57.13 |
1:33.50 |
|
2:02.01 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
719 |
26.88 |
57.66 |
1:33.60 |
|
2:02.35 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
715 |
25.95 |
56.65 |
1:32.28 |
|
2:02.59 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
|
709 |
26.53 |
57.33 |
1:32.86 |
|
2:02.93 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kasper Schultz |
1995 |
|
697 |
27.16 |
58.09 |
1:34.29 |
|
2:03.61 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alvi Hjelm |
1996 |
|
687 |
27.10 |
58.12 |
1:34.62 |
|
2:04.22 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
678 |
26.19 |
58.25 |
1:34.44 |
|
2:04.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Gustav Friberg |
1997 |
|
673 |
26.38 |
56.76 |
1:35.50 |
|
2:05.04 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
|
663 |
27.18 |
58.50 |
1:35.41 |
|
2:05.68 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
David Arneskov |
2002 |
|
644 |
28.18 |
1:00.62 |
1:37.54 |
|
2:06.89 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
631 |
26.99 |
59.26 |
1:37.25 |
|
2:07.80 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
603 |
28.33 |
1:00.85 |
1:39.26 |
|
2:09.74 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emil Kamuk Frederiksen |
1995 |
|
574 |
27.85 |
1:02.00 |
1:39.67 |
|
2:11.90 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mads Toft |
2001 |
|
562 |
28.24 |
1:01.79 |
1:41.94 |
|
2:12.79 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
|
550 |
28.07 |
1:02.04 |
1:41.41 |
|
2:13.73 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
10:10 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:21 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Medley Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Julia Hjort-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Grandt |
1998 |
|
767 |
29.08 |
1:03.33 |
1:41.01 |
|
2:13.12 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
730 |
29.01 |
1:03.07 |
1:43.64 |
|
2:15.32 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
725 |
28.89 |
1:04.65 |
1:43.35 |
|
2:15.59 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Hansen |
2002 |
|
717 |
29.99 |
1:03.92 |
1:43.63 |
|
2:16.12 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
714 |
29.18 |
1:04.63 |
1:43.79 |
|
2:16.29 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
|
713 |
30.56 |
1:04.45 |
1:45.53 |
|
2:16.40 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
711 |
28.73 |
1:01.84 |
1:44.13 |
|
2:16.51 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
704 |
30.23 |
1:04.85 |
1:44.90 |
|
2:16.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
|
685 |
30.12 |
1:05.35 |
1:44.98 |
|
2:18.20 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
|
659 |
30.56 |
1:06.73 |
1:47.62 |
|
2:19.99 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Victoria Bierre |
2000 |
|
654 |
30.32 |
1:05.13 |
1:46.75 |
|
2:20.33 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
637 |
30.30 |
1:07.20 |
1:46.44 |
|
2:21.62 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Liva Stjernholm |
2004 |
|
630 |
31.12 |
1:07.79 |
1:49.57 |
|
2:22.10 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
|
629 |
30.27 |
1:06.59 |
1:47.89 |
|
2:22.22 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
609 |
31.25 |
1:06.59 |
1:49.82 |
|
2:23.71 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
|
586 |
31.71 |
1:10.52 |
1:50.47 |
|
2:25.54 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
|
574 |
30.33 |
1:06.33 |
1:51.15 |
|
2:26.62 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
524 |
32.35 |
1:12.18 |
1:57.76 |
|
2:31.11 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
10:21 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:28 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 45.54 2009-11-10 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
10:28 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:37 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 50.58 2017-08-11 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 2016-10-09 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
10:37 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:44 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Aleksander Hetland (1982) 26.19 2009-12-12 |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 26.47 2017-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
10:44 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:51 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Jenna Laukkanen (1995) 29.54 2017-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
10:51 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
11:49 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Henrik Christiansen (1996) 14:21.53 2017-08-06 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
893 |
56.63 |
1:56.07 |
2:55.02 |
3:53.97 |
14:40.62 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
4:53.02 |
5:52.06 |
6:51.15 |
7:50.19 |
|
|
|
|
|
|
|
8:49.27 |
9:48.27 |
10:47.36 |
11:46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
12:45.43 |
13:44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
813 |
56.60 |
1:56.46 |
2:56.53 |
3:57.02 |
15:08.63 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.04 |
|
|
4:57.62 |
5:58.51 |
6:59.51 |
8:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
9:02.65 |
10:04.32 |
11:05.82 |
12:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
13:08.76 |
14:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Rishøj |
1999 |
|
754 |
58.77 |
2:00.25 |
3:01.78 |
4:03.61 |
15:31.71 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
5:04.80 |
6:06.86 |
7:09.10 |
8:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
9:14.30 |
10:16.97 |
11:19.96 |
12:22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
13:26.53 |
14:30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
|
734 |
58.06 |
1:59.99 |
3:02.13 |
4:04.52 |
15:39.77 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.04 |
|
|
5:07.41 |
6:10.01 |
7:12.97 |
8:16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
9:19.24 |
10:22.27 |
11:25.70 |
12:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
13:33.55 |
14:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christopher H. Brown |
2002 |
|
696 |
1:00.19 |
2:04.21 |
3:08.07 |
4:12.92 |
15:56.79 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
5:17.55 |
6:20.79 |
7:25.70 |
8:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
9:35.11 |
10:39.46 |
11:42.53 |
12:46.63 |
|
|
|
|
|
|
|
13:51.09 |
14:55.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
David Arneskov |
2002 |
|
682 |
1:00.14 |
2:03.62 |
3:07.70 |
4:11.20 |
16:03.02 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
5:15.42 |
6:19.21 |
7:23.46 |
8:27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
9:32.97 |
10:38.10 |
11:43.47 |
12:48.65 |
|
|
|
|
|
|
|
13:53.70 |
14:59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
668 |
1:00.59 |
2:05.13 |
3:10.23 |
4:15.80 |
16:09.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
5:21.25 |
6:26.50 |
7:31.76 |
8:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
9:42.72 |
10:47.51 |
11:52.51 |
12:57.45 |
|
|
|
|
|
|
|
14:02.29 |
15:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
|
653 |
56.73 |
1:58.87 |
3:01.76 |
4:05.55 |
16:17.47 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.03 |
|
|
5:10.30 |
6:15.64 |
7:21.08 |
8:26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
9:34.09 |
10:41.37 |
11:48.69 |
12:55.84 |
|
|
|
|
|
|
|
14:03.91 |
15:11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
|
646 |
1:00.12 |
2:04.16 |
3:08.24 |
4:12.89 |
16:20.92 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
5:17.49 |
6:22.35 |
7:27.49 |
8:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
9:38.82 |
10:45.18 |
11:52.16 |
12:59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
14:06.72 |
15:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jens Bomgaard |
2002 |
|
623 |
1:02.18 |
2:09.30 |
3:15.93 |
4:22.71 |
16:32.79 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
5:29.37 |
6:35.94 |
7:42.51 |
8:48.48 |
|
|
|
|
|
|
|
9:54.84 |
11:00.90 |
12:06.90 |
13:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
14:19.60 |
15:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marius Nørgaard |
2001 |
|
609 |
1:02.53 |
2:06.80 |
3:11.94 |
4:17.87 |
16:40.26 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
5:24.35 |
6:31.06 |
7:38.51 |
8:46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
9:53.85 |
11:01.53 |
12:09.80 |
13:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
14:26.41 |
15:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
|
607 |
1:02.83 |
2:08.86 |
3:15.61 |
4:22.59 |
16:41.18 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
5:29.64 |
6:36.42 |
7:43.03 |
8:49.86 |
|
|
|
|
|
|
|
9:57.22 |
11:04.81 |
12:12.28 |
13:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
14:27.57 |
15:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
|
595 |
1:02.44 |
2:09.13 |
3:15.66 |
4:22.62 |
16:48.18 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
5:29.94 |
6:37.12 |
7:44.63 |
8:52.24 |
|
|
|
|
|
|
|
9:59.61 |
11:07.90 |
12:15.85 |
13:23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
14:31.96 |
15:40.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
585 |
1:03.18 |
2:11.22 |
3:19.95 |
4:26.92 |
16:53.80 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
5:33.70 |
6:41.33 |
7:48.34 |
8:56.09 |
|
|
|
|
|
|
|
10:04.07 |
11:12.77 |
12:21.29 |
13:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
14:38.64 |
15:47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marcus Hiort |
2003 |
|
561 |
1:01.98 |
2:09.16 |
3:17.03 |
4:24.97 |
17:08.13 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
5:33.23 |
6:42.39 |
7:51.79 |
9:00.62 |
|
|
|
|
|
|
|
10:09.41 |
11:18.82 |
12:29.16 |
13:39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
14:49.87 |
15:59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
|
537 |
1:02.79 |
2:11.42 |
3:20.69 |
4:30.23 |
17:23.03 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
5:39.41 |
6:49.21 |
7:59.48 |
9:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
10:19.95 |
11:30.32 |
12:41.84 |
13:52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
15:03.30 |
16:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Noah Bred |
2003 |
|
483 |
1:04.19 |
2:14.97 |
3:26.68 |
4:39.16 |
18:00.14 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
5:52.16 |
7:04.54 |
8:17.65 |
9:30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
10:44.19 |
11:59.49 |
13:11.37 |
14:24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
15:38.36 |
16:50.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
|
456 |
1:06.89 |
2:20.01 |
3:33.05 |
4:46.53 |
18:21.37 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
6:01.12 |
7:15.29 |
8:29.35 |
9:44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
10:59.22 |
12:14.02 |
13:27.90 |
14:42.09 |
|
|
|
|
|
|
|
15:56.29 |
17:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
11:49 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
12:24 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
792 |
1:02.11 |
2:07.51 |
3:12.38 |
4:17.21 |
8:37.89 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
5:22.26 |
6:27.66 |
7:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
746 |
1:02.23 |
2:08.00 |
3:13.69 |
4:20.48 |
8:48.49 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
5:28.14 |
6:35.74 |
7:43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
725 |
1:04.42 |
2:11.35 |
3:18.41 |
4:25.28 |
8:53.47 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
5:32.38 |
6:39.60 |
7:47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
|
703 |
1:03.70 |
2:10.76 |
3:18.27 |
4:26.01 |
8:58.93 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
5:33.85 |
6:42.41 |
7:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilie Krog |
2002 |
|
703 |
1:04.02 |
2:11.75 |
3:19.26 |
4:27.60 |
8:58.96 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
5:35.77 |
6:43.88 |
7:52.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
701 |
1:04.51 |
2:12.31 |
3:19.16 |
4:27.45 |
8:59.44 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.04 |
|
|
5:35.34 |
6:44.03 |
7:52.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jackie Gade |
1998 |
|
701 |
1:04.53 |
2:12.41 |
3:19.66 |
4:27.24 |
8:59.54 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
5:35.26 |
6:44.48 |
7:53.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Klara Reeh |
1999 |
|
698 |
1:04.17 |
2:12.01 |
3:20.32 |
4:28.75 |
9:00.22 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
5:36.31 |
6:43.89 |
7:52.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tine Petersen |
2003 |
|
655 |
1:05.49 |
2:14.36 |
3:22.86 |
4:31.80 |
9:11.68 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.03 |
|
|
5:41.56 |
6:51.54 |
8:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
|
643 |
1:03.98 |
2:11.91 |
3:19.90 |
4:28.50 |
9:15.35 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
5:38.10 |
6:49.98 |
8:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marie Christensen |
2002 |
|
639 |
1:05.40 |
2:15.06 |
3:25.02 |
4:35.63 |
9:16.38 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
5:45.90 |
6:56.55 |
8:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
|
623 |
1:07.12 |
2:18.51 |
3:30.46 |
4:41.10 |
9:21.13 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
5:51.88 |
7:02.68 |
8:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
621 |
1:04.37 |
2:13.97 |
3:24.64 |
4:35.77 |
9:21.64 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.04 |
|
|
5:47.11 |
6:59.52 |
8:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
613 |
1:05.74 |
2:16.09 |
3:27.07 |
4:38.40 |
9:24.08 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
5:49.76 |
7:02.25 |
8:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
|
571 |
1:08.23 |
2:20.73 |
3:32.00 |
4:45.37 |
9:37.77 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
5:57.49 |
7:12.62 |
8:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
|
543 |
1:05.88 |
2:19.32 |
3:34.52 |
4:50.79 |
9:47.19 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
6:07.32 |
7:21.55 |
8:34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
|
527 |
1:07.73 |
2:20.76 |
3:35.61 |
4:50.73 |
9:53.35 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
6:06.10 |
7:22.29 |
8:38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mie Mørkedal |
2003 |
|
458 |
1:12.06 |
2:29.52 |
3:47.07 |
5:05.90 |
10:21.66 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
6:24.48 |
7:44.17 |
9:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
12:24 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
13:03 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:28.03 2016-12-11 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:32.00 2016-12-17 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:41.71 2009-12-19 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
13:03 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
12:50 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 3:48.86 2014-12-07 |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 2014-04-05 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 4:07.98 2017-11-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
12:50 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
17:36 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
17:36 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
17:43 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 50.44 2000-03-17 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
17:43 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 54.61 2014-12-07 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 2016-11-10 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
18:12 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 400m Medley Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 4:05.06 2015-12-03 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mikkel Gadgaard (1999) 4:16.13 2016-11-11 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
845 |
57.63 |
2:00.85 |
3:11.10 |
|
4:09.08 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
769 |
1:00.11 |
2:06.72 |
3:18.51 |
|
4:16.97 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
748 |
59.69 |
2:06.55 |
3:20.96 |
|
4:19.40 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alvi Hjelm |
1996 |
|
730 |
59.48 |
2:06.68 |
3:21.88 |
|
4:21.48 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
724 |
58.20 |
2:06.03 |
3:20.18 |
|
4:22.23 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
714 |
57.54 |
2:05.48 |
3:20.72 |
|
4:23.46 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
|
706 |
1:00.60 |
2:06.59 |
3:24.96 |
|
4:24.44 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
David Arneskov |
2002 |
|
689 |
1:01.50 |
2:09.70 |
3:25.15 |
|
4:26.58 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
|
679 |
59.03 |
2:05.37 |
3:23.33 |
|
4:27.81 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
656 |
59.12 |
2:07.32 |
3:26.17 |
|
4:30.90 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
|
650 |
1:01.89 |
2:11.26 |
3:30.81 |
|
4:31.73 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
647 |
1:01.07 |
2:10.38 |
3:26.67 |
|
4:32.28 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Christopher H. Brown |
2002 |
|
644 |
1:02.63 |
2:14.42 |
3:32.33 |
|
4:32.62 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
642 |
1:03.34 |
2:10.70 |
3:31.18 |
|
4:32.94 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
631 |
1:01.30 |
2:12.18 |
3:31.41 |
|
4:34.46 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
|
619 |
58.96 |
2:13.42 |
3:32.53 |
|
4:36.21 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Marcus Hiort |
2003 |
|
550 |
1:05.75 |
2:20.19 |
3:41.82 |
|
4:47.27 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
|
467 |
1:09.83 |
2:28.71 |
3:54.67 |
|
5:03.49 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
18:12 |
|
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
18:31 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 400m Medley Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Stina Gardell (1990) 4:31.70 2009-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:40.42 2016-11-19 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
773 |
1:03.29 |
2:17.02 |
3:38.49 |
|
4:42.13 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
745 |
1:04.04 |
2:19.99 |
3:39.84 |
|
4:45.58 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Hansen |
2002 |
|
722 |
1:05.29 |
2:17.74 |
3:40.54 |
|
4:48.63 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maria Grandt |
1998 |
|
721 |
1:04.40 |
2:19.65 |
3:40.43 |
|
4:48.67 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
|
699 |
1:07.40 |
2:22.51 |
3:44.74 |
|
4:51.67 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
|
691 |
1:06.66 |
2:21.49 |
3:45.60 |
|
4:52.79 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
670 |
1:04.61 |
2:23.42 |
3:49.28 |
|
4:55.85 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
654 |
1:09.22 |
2:25.82 |
3:48.84 |
|
4:58.18 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilie Krog |
2002 |
|
653 |
1:10.07 |
2:26.29 |
3:52.01 |
|
4:58.42 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
651 |
1:10.59 |
2:28.88 |
3:48.97 |
|
4:58.77 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
619 |
1:11.13 |
2:26.60 |
3:53.70 |
|
5:03.75 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
606 |
1:10.26 |
2:29.92 |
3:55.36 |
|
5:05.98 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
|
597 |
1:10.46 |
2:32.65 |
3:55.35 |
|
5:07.36 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
588 |
1:09.72 |
2:27.48 |
3:58.04 |
|
5:08.97 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
|
577 |
1:08.17 |
2:26.63 |
3:58.52 |
|
5:11.00 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
|
576 |
1:11.93 |
2:30.66 |
4:01.17 |
|
5:11.17 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
550 |
1:13.79 |
2:36.74 |
4:09.04 |
|
5:16.02 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
543 |
1:13.35 |
2:35.24 |
4:03.61 |
|
5:17.32 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
18:31 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
18:37 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 23.33 2014-12-05 |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
18:37 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
07:19 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
07:19 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
18:51 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 20.70 2009-11-15 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
18:51 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
18:57 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 23.00 2017-08-07 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 2015-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 24.76 2016-12-11 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
18:57 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
19:40 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200+150+100+50 m fri H, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sigma Herrer |
0 |
|
|
25.38 |
52.62 |
1:20.08 |
|
4:19.13 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kvik Herrer |
1994 |
|
|
25.75 |
53.25 |
1:20.75 |
|
4:23.34 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Triton Diskløb |
0 |
|
|
24.84 |
52.32 |
1:20.43 |
|
4:26.93 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Holbæk Herre |
0 |
|
|
27.01 |
56.11 |
1:24.97 |
|
4:28.27 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aalborg Herrer |
0 |
|
|
26.04 |
54.27 |
1:22.94 |
|
4:28.28 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Agf Herrer 1 |
0 |
|
|
26.65 |
55.07 |
1:23.79 |
|
4:29.21 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hovedstadens Herrer |
1996 |
|
|
26.29 |
54.44 |
1:23.04 |
|
4:31.25 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lyngby Herrer |
0 |
|
|
26.60 |
55.64 |
1:24.60 |
|
4:32.09 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Gsc Herrer |
2000 |
|
|
27.07 |
56.51 |
1:26.37 |
|
4:38.29 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Triton Herrer |
0 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
3 sv.forl. ikke bane |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
19:40 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
19:26 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200+150+100+50 m fri D, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hovedstadens Damer |
1989 |
|
|
28.91 |
59.76 |
1:30.60 |
|
4:53.16 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aalborg Damer |
0 |
|
|
29.10 |
59.67 |
1:30.55 |
|
4:54.14 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Agf Damer 1 |
1996 |
|
|
28.36 |
58.42 |
1:28.42 |
|
4:55.17 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sigma Damer |
0 |
|
|
28.21 |
58.68 |
1:29.39 |
|
4:55.23 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kvik Damer |
1994 |
|
|
29.04 |
59.99 |
1:31.93 |
|
4:55.41 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Triton Damer |
0 |
|
|
28.78 |
59.05 |
1:30.15 |
|
4:56.92 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lyngby Damer |
0 |
|
|
28.57 |
59.47 |
1:31.93 |
|
4:58.46 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Holbæk Damer |
0 |
|
|
28.91 |
59.67 |
1:30.86 |
|
5:04.65 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Gsc Damer |
2000 |
|
|
29.81 |
1:02.51 |
1:35.69 |
|
5:08.73 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
19:26 |
|
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:07 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Medley Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 52.51 2012-12-15 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
10:07 |
|
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:14 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Medley Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 57.92 2017-12-15 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
10:14 |
|
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:26 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Andersen |
1995 |
|
723 |
28.29 |
58.42 |
1:27.58 |
|
1:57.65 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Friberg |
1997 |
|
695 |
27.84 |
57.40 |
1:28.17 |
|
1:59.21 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
|
678 |
28.18 |
58.27 |
1:29.11 |
|
2:00.22 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasper Schultz |
1995 |
|
676 |
28.29 |
58.80 |
1:29.66 |
|
2:00.30 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
|
658 |
28.98 |
59.70 |
1:30.54 |
|
2:01.44 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
|
652 |
28.97 |
59.77 |
1:30.32 |
|
2:01.79 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
|
639 |
28.82 |
59.72 |
1:30.98 |
|
2:02.59 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
632 |
29.71 |
1:00.66 |
1:31.98 |
|
2:03.06 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frederik O. Møller |
1999 |
|
580 |
29.42 |
1:01.76 |
1:34.81 |
|
2:06.66 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
|
574 |
30.01 |
1:02.05 |
1:34.37 |
|
2:07.10 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
567 |
30.21 |
1:02.09 |
1:34.93 |
|
2:07.58 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Marius Nørgaard |
2001 |
|
546 |
30.84 |
1:03.68 |
1:36.34 |
|
2:09.19 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Valdemar Brøns |
2003 |
|
543 |
30.44 |
1:03.06 |
1:36.19 |
|
2:09.44 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Rasmus Warberg |
2004 |
|
511 |
29.06 |
1:00.87 |
1:35.74 |
|
2:12.08 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
|
505 |
30.60 |
1:03.27 |
1:37.83 |
|
2:12.64 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
|
503 |
30.22 |
1:03.41 |
1:37.77 |
|
2:12.82 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
487 |
31.49 |
1:04.90 |
1:39.79 |
|
2:14.25 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
|
448 |
30.76 |
1:04.78 |
1:41.03 |
|
2:17.99 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
10:26 |
|
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:37 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Michelle Coleman (1993) 2:03.26 2014-11-22 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
|
802 |
31.48 |
1:04.06 |
1:36.65 |
|
2:08.31 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Sylvest |
2000 |
|
725 |
31.23 |
1:04.60 |
1:38.25 |
|
2:12.72 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
|
692 |
31.74 |
1:05.52 |
1:40.19 |
|
2:14.79 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Hansen |
2002 |
|
686 |
31.84 |
1:05.73 |
1:40.35 |
|
2:15.13 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
676 |
32.02 |
1:06.14 |
1:40.56 |
|
2:15.83 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Stampe |
2002 |
|
674 |
32.19 |
1:06.84 |
1:41.43 |
|
2:15.93 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Liva Palmund |
2002 |
|
658 |
31.82 |
1:06.80 |
1:41.78 |
|
2:17.03 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Maagøe |
1999 |
|
639 |
32.73 |
1:07.53 |
1:42.52 |
|
2:18.37 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
630 |
32.55 |
1:07.51 |
1:43.27 |
|
2:19.06 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
613 |
33.47 |
1:08.23 |
1:44.27 |
|
2:20.29 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marie Christensen |
2002 |
|
613 |
33.14 |
1:07.99 |
1:43.68 |
|
2:20.29 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
|
612 |
33.76 |
1:09.22 |
1:45.30 |
|
2:20.42 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
|
599 |
32.49 |
1:07.47 |
1:44.15 |
|
2:21.42 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
|
590 |
32.89 |
1:08.26 |
1:44.97 |
|
2:22.14 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ella Stenholt |
2003 |
|
584 |
33.61 |
1:10.20 |
1:46.75 |
|
2:22.59 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Zara Wendel |
2002 |
|
567 |
32.94 |
1:08.91 |
1:46.21 |
|
2:24.00 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Line Strandby |
2001 |
|
551 |
34.53 |
1:10.54 |
1:47.86 |
|
2:25.35 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
453 |
37.58 |
1:16.81 |
1:55.94 |
|
2:35.22 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
10:37 |
|
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:50 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Erik Persson (1994) 2:03.86 2017-12-14 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
786 |
30.27 |
1:03.46 |
1:37.01 |
|
2:10.50 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
|
720 |
30.46 |
1:04.56 |
1:38.94 |
|
2:14.36 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
689 |
30.68 |
1:05.61 |
1:41.05 |
|
2:16.31 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
680 |
30.40 |
1:04.94 |
1:40.47 |
|
2:16.94 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
677 |
31.45 |
1:07.40 |
1:43.08 |
|
2:17.12 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
672 |
30.74 |
1:05.95 |
1:41.34 |
|
2:17.47 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Magnus Carstensen |
1999 |
|
664 |
31.19 |
1:06.09 |
1:41.59 |
|
2:18.03 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Hougaard |
2000 |
|
631 |
30.34 |
1:05.46 |
1:42.20 |
|
2:20.40 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Janus Meinert |
1995 |
|
614 |
31.37 |
1:06.70 |
1:43.72 |
|
2:21.63 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jakob Klint Axelsen |
1996 |
|
602 |
32.04 |
1:08.17 |
1:45.03 |
|
2:22.58 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lawrence Langley |
2001 |
|
582 |
31.80 |
1:08.58 |
1:46.18 |
|
2:24.19 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
|
580 |
34.06 |
1:10.94 |
1:47.52 |
|
2:24.37 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
575 |
32.13 |
1:08.96 |
1:46.34 |
|
2:24.77 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
|
559 |
32.48 |
1:10.14 |
1:47.90 |
|
2:26.13 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oliver Steenberg |
2002 |
|
548 |
32.82 |
1:10.56 |
1:48.75 |
|
2:27.12 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
|
538 |
33.43 |
1:10.75 |
1:50.04 |
|
2:28.02 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Oliver Lystlund |
2003 |
|
482 |
34.94 |
1:13.75 |
1:53.40 |
|
2:33.51 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
|
451 |
34.73 |
1:14.01 |
1:55.20 |
|
2:37.01 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
10:50 |
|
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
11:03 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:22.73 2018-11-03 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Wermuth |
1996 |
|
755 |
33.76 |
1:11.22 |
1:49.30 |
|
2:27.76 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
752 |
34.22 |
1:12.50 |
1:50.12 |
|
2:27.95 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
|
669 |
35.29 |
1:14.66 |
1:54.57 |
|
2:33.83 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
654 |
35.59 |
1:15.00 |
1:54.83 |
|
2:35.01 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
652 |
35.30 |
1:14.70 |
1:54.94 |
|
2:35.12 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Josephine Kruse |
2002 |
|
650 |
34.88 |
1:13.83 |
1:53.49 |
|
2:35.29 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
|
629 |
35.99 |
1:15.37 |
1:55.83 |
|
2:36.99 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julie D. Hald |
1996 |
|
622 |
36.40 |
1:16.69 |
1:56.69 |
|
2:37.57 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pernille Jensen |
1998 |
|
616 |
34.96 |
1:14.12 |
1:55.17 |
|
2:38.14 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
|
613 |
35.76 |
1:16.08 |
1:56.79 |
|
2:38.37 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Caroline Brink |
2003 |
|
610 |
35.58 |
1:15.58 |
1:56.43 |
|
2:38.60 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
607 |
35.75 |
1:15.74 |
1:56.51 |
|
2:38.93 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
|
593 |
36.15 |
1:16.78 |
1:58.18 |
|
2:40.11 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hannah Höesch |
2003 |
|
582 |
36.82 |
1:17.35 |
1:58.70 |
|
2:41.10 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maiken Hougaard |
2002 |
|
582 |
36.53 |
1:17.09 |
1:59.01 |
|
2:41.17 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
|
565 |
37.61 |
1:18.44 |
2:00.41 |
|
2:42.74 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
537 |
37.98 |
1:19.55 |
2:02.59 |
|
2:45.48 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
529 |
37.91 |
1:20.61 |
2:03.20 |
|
2:46.30 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
11:03 |
|
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
11:21 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
843 |
54.48 |
1:51.40 |
2:48.58 |
|
3:44.67 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
|
759 |
55.49 |
1:54.38 |
2:53.69 |
|
3:52.64 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
752 |
55.37 |
1:54.16 |
2:53.89 |
|
3:53.33 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
725 |
57.40 |
1:57.42 |
2:57.20 |
|
3:56.25 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicolas Blanch |
1997 |
|
723 |
55.53 |
1:54.90 |
2:55.63 |
|
3:56.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alvi Hjelm |
1996 |
|
719 |
55.77 |
1:55.16 |
2:55.64 |
|
3:56.85 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mads Rishøj |
1999 |
|
704 |
57.05 |
1:56.86 |
2:57.96 |
|
3:58.51 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
|
694 |
57.09 |
1:57.10 |
2:58.24 |
|
3:59.70 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
|
681 |
56.55 |
1:57.29 |
2:58.89 |
|
4:01.24 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
668 |
57.68 |
1:59.25 |
3:00.56 |
|
4:02.71 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christopher H. Brown |
2002 |
|
662 |
56.80 |
1:59.32 |
3:02.43 |
|
4:03.43 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Magnus Fallesen |
1998 |
|
658 |
57.23 |
1:59.52 |
3:02.75 |
|
4:04.02 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
|
644 |
58.05 |
1:59.97 |
3:02.81 |
|
4:05.69 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Rune Nørgaard |
2000 |
|
597 |
59.79 |
2:03.75 |
3:07.38 |
|
4:11.95 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Markus Bøjsen |
1999 |
|
573 |
58.71 |
2:02.91 |
3:08.73 |
|
4:15.47 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Marcus Hiort |
2003 |
|
569 |
1:00.50 |
2:05.96 |
3:12.28 |
|
4:16.13 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Valdemar Ditlev Kragh |
2003 |
|
499 |
1:02.46 |
2:09.26 |
3:18.33 |
|
4:27.52 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Noah Bred |
2003 |
|
497 |
1:01.68 |
2:09.41 |
3:19.65 |
|
4:27.90 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
11:21 |
|
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
11:40 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
770 |
1:01.14 |
2:06.46 |
3:12.37 |
|
4:15.78 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
768 |
1:01.38 |
2:06.35 |
3:11.97 |
|
4:15.98 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
|
758 |
1:01.00 |
2:06.55 |
3:12.55 |
|
4:17.11 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Snæfridur Sol |
2000 |
|
749 |
1:01.35 |
2:07.60 |
3:13.37 |
|
4:18.21 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
736 |
1:01.96 |
2:07.83 |
3:13.87 |
|
4:19.70 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilie Krog |
2002 |
|
719 |
1:02.88 |
2:08.89 |
3:15.19 |
|
4:21.70 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
|
706 |
1:03.84 |
2:09.80 |
3:16.57 |
|
4:23.28 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
|
698 |
1:03.93 |
2:10.83 |
3:18.29 |
|
4:24.32 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Liva Stjernholm |
2004 |
|
697 |
1:03.40 |
2:10.78 |
3:17.73 |
|
4:24.48 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Klara Reeh |
1999 |
|
696 |
1:03.34 |
2:10.43 |
3:17.77 |
|
4:24.53 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tine Petersen |
2003 |
|
695 |
1:04.07 |
2:10.41 |
3:17.83 |
|
4:24.64 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
694 |
1:03.81 |
2:10.94 |
3:18.24 |
|
4:24.78 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
|
694 |
1:03.47 |
2:10.39 |
3:17.77 |
|
4:24.83 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
|
660 |
1:05.01 |
2:13.82 |
3:21.22 |
|
4:29.27 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marie Christensen |
2002 |
|
645 |
1:04.13 |
2:12.82 |
3:22.27 |
|
4:31.31 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
|
632 |
1:07.21 |
2:16.84 |
3:26.21 |
|
4:33.17 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
|
568 |
1:07.99 |
2:19.53 |
3:31.77 |
|
4:43.02 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
|
566 |
1:06.06 |
2:17.57 |
3:30.58 |
|
4:43.43 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
11:40 |
|
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
11:57 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
800 |
26.36 |
55.85 |
1:26.00 |
|
1:56.91 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
716 |
27.03 |
57.78 |
1:29.22 |
|
2:01.33 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
|
712 |
27.01 |
57.95 |
1:29.38 |
|
2:01.55 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
|
701 |
26.79 |
58.13 |
1:29.74 |
|
2:02.16 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
David Hjort |
2000 |
|
683 |
27.03 |
58.94 |
1:30.11 |
|
2:03.27 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
|
681 |
26.73 |
57.32 |
1:29.53 |
|
2:03.37 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Härstedt |
1994 |
|
668 |
27.22 |
57.93 |
1:29.99 |
|
2:04.18 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Magnus Carstensen |
1999 |
|
660 |
27.77 |
59.26 |
1:31.38 |
|
2:04.64 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
|
655 |
28.34 |
1:00.25 |
1:32.21 |
|
2:04.95 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
|
655 |
27.83 |
59.74 |
1:31.19 |
|
2:04.98 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
611 |
27.99 |
59.90 |
1:33.37 |
|
2:07.88 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
|
604 |
28.09 |
1:00.04 |
1:33.83 |
|
2:08.41 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
|
589 |
27.38 |
1:00.14 |
1:34.51 |
|
2:09.49 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oliver Steenberg |
2002 |
|
546 |
29.42 |
1:02.85 |
1:37.54 |
|
2:12.81 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
535 |
29.44 |
1:03.13 |
1:38.57 |
|
2:13.71 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mads Toft |
2001 |
|
510 |
29.23 |
1:02.94 |
1:38.34 |
|
2:15.84 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Noah Bred |
2003 |
|
424 |
30.97 |
1:08.97 |
1:47.04 |
|
2:24.47 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
|
382 |
33.13 |
1:10.74 |
1:49.85 |
|
2:29.59 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
11:57 |
|
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
12:04 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Petra Granlund (1987) 2:03.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.12 2016-11-11 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
758 |
29.50 |
1:02.49 |
1:36.46 |
|
2:11.17 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
751 |
29.56 |
1:02.74 |
1:37.09 |
|
2:11.58 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
|
707 |
30.64 |
1:04.47 |
1:38.64 |
|
2:14.23 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
694 |
30.53 |
1:04.35 |
1:39.08 |
|
2:15.06 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
|
687 |
31.32 |
1:04.97 |
1:39.51 |
|
2:15.55 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
673 |
30.35 |
1:04.62 |
1:39.54 |
|
2:16.48 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
669 |
30.19 |
1:04.44 |
1:39.96 |
|
2:16.73 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Victoria Vorm |
2001 |
|
666 |
31.29 |
1:05.89 |
1:41.09 |
|
2:16.93 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
|
622 |
31.92 |
1:07.18 |
1:43.25 |
|
2:20.09 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
|
601 |
31.67 |
1:07.23 |
1:44.06 |
|
2:21.69 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Liva Schmid |
2000 |
|
539 |
31.40 |
1:07.97 |
1:45.66 |
|
2:26.94 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
|
536 |
31.60 |
1:07.44 |
1:46.46 |
|
2:27.16 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
|
516 |
32.61 |
1:09.30 |
1:48.37 |
|
2:29.04 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
|
508 |
33.13 |
1:10.47 |
1:50.01 |
|
2:29.82 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
494 |
32.56 |
1:10.98 |
1:51.34 |
|
2:31.26 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ella Stenholt |
2003 |
|
485 |
32.05 |
1:10.34 |
1:50.94 |
|
2:32.22 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
|
481 |
33.48 |
1:12.53 |
1:51.72 |
|
2:32.56 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mie Mørkedal |
2003 |
|
326 |
36.00 |
1:19.09 |
2:05.43 |
|
2:53.71 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
12:04 |
|
Resultat Løb 41 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 41 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
12:17 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: SK Neptun, Stockholm (1900) 3:09.53 2009-11-26 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:12.64 2016-12-18 |
Dansk Rekord Junior: Esbjerg drenge (1900) 3:20.74 2016-04-19 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
12:17 |
|
Resultat Løb 42 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 42 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
12:28 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 3:29.86 2014-12-05 |
Dansk Rekord Senior: Lyngby Damer (1900) 3:38.94 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 2009-12-09 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
12:28 |
|