Results for Regionsmesterskab Langbane - Region Syd
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 16 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 1, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | H2Odense Pige | 2005 | H2Odense | 5:00.92 | ||||||
Naja Færgemann | 2006 | 36.27 | 1:13.69 | 1:13.69 | ||||||
Agnete Habermann | 2005 | 40.03 | 1:25.08 | 2:38.77 | ||||||
Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 33.38 | 1:46.69 | 4:25.46 | ||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 35.46 | 35.46 | 5:00.92 | ||||||
2 | Rsk Piger 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 5:01.77 | ||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 38.94 | 1:21.43 | 1:21.43 | ||||||
Olivia Hemmeløff | 2006 | 38.20 | 1:22.21 | 2:43.64 | ||||||
Anna Rønn | 2005 | 31.86 | 1:11.25 | 3:54.89 | ||||||
Christine Mols | 2006 | 31.33 | 1:06.88 | 5:01.77 | ||||||
3 | Vejle 1 | 0 | Vejle Svømmeklub | 5:10.92 | ||||||
Emilie Moberg | 2005 | 37.36 | 1:17.18 | 1:17.18 | ||||||
Sarah Laursen | 2007 | 40.67 | 1:28.56 | 2:45.74 | ||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 33.53 | 1:15.76 | 4:01.50 | ||||||
Mette Barfoot | 2005 | 32.08 | 1:09.42 | 5:10.92 | ||||||
4 | Ksk 1 Piger | 0 | Kolding SK | 5:12.17 | ||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 37.96 | 1:17.81 | 1:17.81 | ||||||
Ane Christensen | 2006 | 42.85 | 2:05.09 | 3:22.90 | ||||||
Karla Kristensen | 2005 | 1:14.88 | 1:49.27 | 5:12.17 | ||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 5:12.17 | ||||||||
5 | Delta Piger | 2005 | DeltaSwim | 5:27.10 | ||||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 38.03 | 1:19.34 | 1:19.34 | ||||||
Frederikke Riber | 2005 | 43.72 | 1:34.81 | 2:54.15 | ||||||
Victoria Richards | 2005 | 35.43 | 1:20.76 | 4:14.91 | ||||||
Mille Lindeblad | 2005 | 33.56 | 1:12.19 | 5:27.10 | ||||||
6 | Sønderborg Piger | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 5:42.63 | ||||||
Clara Kapke | 2006 | 35.71 | 2:05.15 | 2:05.15 | ||||||
Sofie Damm Johansen | 2006 | 58.71 | 1:36.08 | 3:41.23 | ||||||
Kalina Gamisheva | 2008 | 52.26 | 1:25.41 | 5:06.64 | ||||||
Karoline Hellesøe | 2006 | 35.99 | 35.99 | 5:42.63 | ||||||
7 | Ksk 2 Piger | 0 | Kolding SK | 5:49.18 | ||||||
Nanna Højstrøm | 2007 | 42.07 | 1:26.95 | 1:26.95 | ||||||
Emilia Spangsberg | 2007 | 44.82 | 1:34.60 | 3:01.55 | ||||||
Signe Christensen | 2008 | 40.10 | 1:32.83 | 4:34.38 | ||||||
Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 35.02 | 1:14.80 | 5:49.18 | ||||||
8 | Rsk Piger 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | 6:04.57 | ||||||
Sofie Bak | 2008 | 44.92 | 1:33.08 | 1:33.08 | ||||||
Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 43.78 | 1:34.93 | 3:08.01 | ||||||
Emilie Hemmeløff | 2008 | 43.94 | 1:38.73 | 4:46.74 | ||||||
Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 35.49 | 1:17.83 | 6:04.57 | ||||||
9 | Nyborg Piger 1 | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 6:07.46 | ||||||
Frederikke M. Christensen | 2006 | 42.91 | 2:11.26 | 2:11.26 | ||||||
Laura Rasmussen | 2005 | 1:40.86 | 3:14.63 | 5:25.89 | ||||||
Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 41.57 | ||||||||
Freya Isabel Christensen | 2005 | 6:07.46 | 6:07.46 | |||||||
10 | Nyborg Piger 2 | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 6:16.27 | ||||||
Oceane Cailho | 2008 | 48.28 | 1:39.46 | 1:39.46 | ||||||
Sarah Qvist | 2007 | 48.11 | 1:45.00 | 3:24.46 | ||||||
Mathilde Vestergaard | 2006 | 39.23 | 1:27.40 | 4:51.86 | ||||||
Sille Grønfeldt | 2008 | 38.16 | 1:24.41 | 6:16.27 | ||||||
- | Hovedstadens T1 Piger A | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:52.38 | EXTRA | |||||
Falka Tind | 2006 | 35.54 | 1:11.38 | 1:11.38 | ||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 38.25 | 1:21.27 | 2:32.65 | ||||||
Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 34.53 | 1:13.89 | 3:46.54 | ||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 31.33 | 1:05.84 | 4:52.38 | ||||||
- | Hovedstadens T1 Piger B | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:12.89 | EXTRA | |||||
Sara Kaarup Andersen | 2006 | 38.83 | 1:19.61 | 1:19.61 | ||||||
Sofie Amalie Krag | 2006 | 40.18 | 1:26.09 | 2:45.70 | ||||||
Zoe Overby Traberg | 2006 | 36.33 | 1:15.69 | 4:01.39 | ||||||
Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 34.49 | 1:11.50 | 5:12.89 | ||||||
- | Hsk T2 Piger 1 | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:26.06 | EXTRA | |||||
Astrid Høyer | 2007 | 41.58 | 1:28.00 | 1:28.00 | ||||||
Mathilde Møller | 2007 | 40.91 | 1:27.77 | 2:55.77 | ||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 32.89 | 1:15.98 | 4:11.75 | ||||||
Asta Hindborg | 2007 | 1:14.31 | 1:14.31 | 5:26.06 | ||||||
- | Hsk T2 Piger 2 | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:16.97 | EXTRA | |||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 38.43 | 1:19.48 | 1:19.48 | ||||||
Julie Philip | 2007 | 41.38 | 1:28.66 | 2:48.14 | ||||||
Isabella Pedersen | 2007 | 33.85 | 1:13.77 | 4:01.91 | ||||||
Ella Stensgaard | 2008 | 35.10 | 1:15.06 | 5:16.97 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 16 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 2, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nyborg Drenge 1 | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 4:33.80 | ||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 34.69 | 1:11.87 | 1:11.87 | ||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 33.42 | 1:10.81 | 2:22.68 | ||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 30.58 | 1:06.30 | 3:28.98 | ||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 31.25 | 1:04.82 | 4:33.80 | ||||||
2 | Vejle 1 | 0 | Vejle Svømmeklub | 4:36.68 | ||||||
Mads Iversen | 2004 | 33.20 | 1:08.68 | 1:08.68 | ||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 36.19 | 1:18.68 | 2:27.36 | ||||||
Thor Majgård | 2005 | 31.26 | 1:07.60 | 3:34.96 | ||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 29.38 | 1:01.72 | 4:36.68 | ||||||
3 | H2Odense Drenge | 2004 | H2Odense | 4:37.14 | ||||||
Jonathan Nejmann | 2004 | 34.92 | 1:13.70 | 1:13.70 | ||||||
Alex Fogt | 2004 | 35.41 | 1:15.45 | 2:29.15 | ||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 30.84 | 1:08.32 | 3:37.47 | ||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 28.08 | 59.67 | 4:37.14 | ||||||
4 | Rsk Drenge 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 4:39.67 | ||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 33.34 | 1:10.29 | 1:10.29 | ||||||
Luca Hertzog | 2005 | 38.10 | 1:22.76 | 2:33.05 | ||||||
Christian Landtved | 2004 | 28.09 | 1:02.02 | 3:35.07 | ||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 30.52 | 1:04.60 | 4:39.67 | ||||||
5 | Ksk 1 Drenge | 0 | Kolding SK | 4:54.44 | ||||||
Asger Als Olsen | 2004 | 39.37 | 1:20.63 | 1:20.63 | ||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 36.66 | 1:20.03 | 2:40.66 | ||||||
Vania Danilkin | 2004 | 32.79 | 1:11.26 | 3:51.92 | ||||||
Christopher V. Nielsen | 2004 | 29.60 | 1:02.52 | 4:54.44 | ||||||
6 | Delta Drenge | 2005 | DeltaSwim | 4:58.84 | ||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 34.24 | 1:10.36 | 1:10.36 | ||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 39.33 | 1:24.64 | 2:35.00 | ||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 33.79 | 1:13.88 | 3:48.88 | ||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 32.71 | 1:09.96 | 4:58.84 | ||||||
7 | Sønderborg Drenge | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 5:02.12 | ||||||
Eskild Noah Johannsen | 2006 | 37.18 | 1:17.41 | 1:17.41 | ||||||
Boris Gamishev | 2007 | 41.53 | 1:30.80 | 2:48.21 | ||||||
Emil Neumann | 2004 | 32.33 | 1:11.07 | 3:59.28 | ||||||
Silas Åkerlind | 2005 | 28.93 | 1:02.84 | 5:02.12 | ||||||
8 | Vejle 2 | 0 | Vejle Svømmeklub | 5:03.67 | ||||||
Malthe Elias Wolgast | 2006 | 39.01 | 1:19.51 | 1:19.51 | ||||||
Tobias Holt Poulsen | 2005 | 38.01 | 1:23.80 | 2:43.31 | ||||||
Max Venborg Kromann | 2005 | 34.66 | 1:18.30 | 4:01.61 | ||||||
Sebastian Neesgaard | 2004 | 28.88 | 1:02.06 | 5:03.67 | ||||||
9 | Nyborg Drenge 2 | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 5:12.50 | ||||||
Oskar Mühring | 2006 | 40.07 | 1:22.01 | 1:22.01 | ||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 36.47 | 1:20.09 | 2:42.10 | ||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 32.14 | 1:15.18 | 3:57.28 | ||||||
Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 34.90 | 1:15.22 | 5:12.50 | ||||||
10 | Vejle 3 | 0 | Vejle Svømmeklub | 5:19.19 | ||||||
Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 37.98 | 2:00.01 | 2:00.01 | ||||||
Martin Christensen | 2006 | 1:26.45 | 2:42.23 | 4:42.24 | ||||||
Moritz Hartmann | 2007 | 36.95 | ||||||||
Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 5:19.19 | 5:19.19 | |||||||
11 | Ksk 2 Drenge | 0 | Kolding SK | 5:52.19 | ||||||
Rasmus Warming Hansen | 2005 | 43.84 | 1:30.99 | 1:30.99 | ||||||
Rasmus Kabel | 2004 | 44.51 | 1:37.61 | 3:08.60 | ||||||
Daniel Busk | 2005 | 36.41 | 1:24.53 | 4:33.13 | ||||||
Simon Myrvig | 2005 | 35.96 | 1:19.06 | 5:52.19 | ||||||
12 | Rsk Drenge 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | 6:02.24 | ||||||
Julius Schier | 2006 | 40.27 | 1:22.79 | 1:22.79 | ||||||
Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 51.13 | 1:53.67 | 3:16.46 | ||||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 40.35 | 1:33.59 | 4:50.05 | ||||||
Peter Kristensen | 2007 | 33.76 | 1:12.19 | 6:02.24 | ||||||
- | Hovedstadens T1 Drenge | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:45.90 | EXTRA | |||||
Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | 37.13 | 1:15.31 | 1:15.31 | ||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 37.98 | 1:21.07 | 2:36.38 | ||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 31.23 | 1:08.61 | 3:44.99 | ||||||
Ettore Pesci | 2004 | 29.09 | 1:00.91 | 4:45.90 | ||||||
- | Hsk T2 Drenge 1 | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:17.51 | EXTRA | |||||
Magnus Steen Andersen | 2006 | 40.67 | 1:23.31 | 1:23.31 | ||||||
Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 42.00 | 1:29.89 | 2:53.20 | ||||||
Gustav Steen Andersen | 2006 | 34.58 | 1:14.99 | 4:08.19 | ||||||
Tristan Jensen | 2006 | 32.72 | 1:09.32 | 5:17.51 | ||||||
- | Hsk T2 Drenge 2 | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:13.02 | EXTRA | |||||
Karl Korfix Barlebo | 2006 | 37.63 | 1:17.01 | 1:17.01 | ||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 38.02 | 1:22.47 | 2:39.48 | ||||||
Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 38.07 | 1:25.96 | 4:05.44 | ||||||
Hans Bjørn Legind | 2007 | 31.03 | 1:07.58 | 5:13.02 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:29 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 16 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 373 | 37.94 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 37.91 | |||||||||
2 | Signe Christensen | 2008 | 361 | 38.38 | ||||||
Kolding SK | 41.49 | |||||||||
3 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 334 | 39.39 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 41.31 | |||||||||
4 | Sille Grønfeldt | 2008 | 274 | 42.07 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.10 | |||||||||
5 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 217 | 45.45 | ||||||
H2Odense | 44.80 | |||||||||
6 | Sofie Bak | 2008 | 214 | 45.64 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 53.97 | |||||||||
7 | Lea Romer Jørgensen | 2008 | 193 | 47.24 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 56.44 | |||||||||
8 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 161 | 50.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 52.25 | |||||||||
9 | Oceane Cailho | 2008 | 154 | 50.91 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 53.32 | |||||||||
10 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 149 | 51.47 | ||||||
H2Odense | 56.14 | |||||||||
11 | Sara Lund Larsen | 2008 | 113 | 56.39 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 54.43 | |||||||||
- | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 38.26 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.63 | |||||||||
- | Clara Vestergaard | 2008 | 48.39 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.41 | |||||||||
- | Thilde Gammelvind | 2008 | 49.05 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.44 | |||||||||
- | Mathilde Søe | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
DeltaSwim | 47.96 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Laursen | 2007 | 379 | 37.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.79 | |||||||||
2 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 309 | 40.40 | ||||||
Kolding SK | 41.19 | |||||||||
3 | Emilia Spangsberg | 2007 | 267 | 42.43 | ||||||
Kolding SK | 44.30 | |||||||||
4 | Nanna Højstrøm | 2007 | 263 | 42.61 | ||||||
Kolding SK | 42.40 | |||||||||
5 | Dagmar Stahl | 2007 | 251 | 43.27 | ||||||
H2Odense | 49.89 | |||||||||
6 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 176 | 48.72 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
7 | Sarah Qvist | 2007 | 163 | 49.94 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 51.32 | |||||||||
- | Isabella Pedersen | 2007 | 32.51 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.40 | |||||||||
- | Julie Philip | 2007 | 36.78 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.44 | |||||||||
- | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 37.30 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.27 | |||||||||
- | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 38.00 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.22 | |||||||||
- | Mathilde Møller | 2007 | 34.31 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.48 | |||||||||
- | Liv Emilie Poulsen | 2007 | DSQ | Asynkron arm50m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie F. Piiters | 2006 | 560 | 33.14 | ||||||
H2Odense | 34.71 | |||||||||
2 | Clara Kapke | 2006 | 522 | 33.94 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 34.64 | |||||||||
3 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 481 | 34.86 | ||||||
H2Odense | 34.50 | |||||||||
4 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 384 | 37.59 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.37 | |||||||||
5 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 357 | 38.51 | ||||||
DeltaSwim | 41.03 | |||||||||
6 | Mille A. B. Buch | 2006 | 283 | 41.58 | ||||||
H2Odense | 40.93 | |||||||||
7 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | 262 | 42.70 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 51.70 | |||||||||
8 | Klara Amalie Nielsen | 2006 | 226 | 44.84 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.56 | |||||||||
9 | Maja Løve Nielsen | 2006 | 218 | 45.38 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 45.50 | |||||||||
10 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 207 | 46.14 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 43.63 | |||||||||
11 | Tilde Lindeblad | 2006 | 204 | 46.36 | ||||||
DeltaSwim | 45.35 | |||||||||
12 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 203 | 46.45 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 49.17 | |||||||||
13 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 195 | 47.12 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.90 | |||||||||
14 | Signe Magelund Møller | 2006 | 161 | 50.17 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Olivia Funder | 2006 | 151 | 51.25 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Frederikke M. Christensen | 2006 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.46 | |||||||||
- | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.11 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne Heilmann | 2005 | 474 | 35.05 | ||||||
Kolding SK | 35.55 | |||||||||
2 | Freya Isabel Christensen | 2005 | 472 | 35.10 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.62 | |||||||||
3 | Mille Lindeblad | 2005 | 412 | 36.72 | ||||||
DeltaSwim | 37.90 | |||||||||
4 | Frederikke Riber | 2005 | 406 | 36.90 | ||||||
DeltaSwim | 38.35 | |||||||||
5 | Sofie Junker | 2005 | 249 | 43.43 | ||||||
DeltaSwim | 42.34 | |||||||||
6 | Laura Rasmussen | 2005 | 226 | 44.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 16 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 390 | 33.21 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.70 | |||||||||
2 | Moritz Hartmann | 2007 | 328 | 35.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.63 | |||||||||
3 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 307 | 35.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.07 | |||||||||
4 | Adrian Vaarning | 2007 | 166 | 44.13 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 51.76 | |||||||||
5 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 159 | 44.79 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 52.37 | |||||||||
6 | Phillip Thomsen | 2007 | 140 | 46.66 | ||||||
DeltaSwim | 1:02.94 | |||||||||
7 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 116 | 49.69 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 57.49 | |||||||||
8 | Tobias Høirup | 2007 | 67 | 59.76 | ||||||
DeltaSwim | 57.10 | |||||||||
- | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 45.48 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.08 | |||||||||
- | Ib Fang Wang | 2007 | 42.68 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.11 | |||||||||
- | Konradas Juska | 2007 | 41.74 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.27 | |||||||||
- | Simon Voldmester | 2007 | 37.95 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.97 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 436 | 32.00 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.62 | |||||||||
2 | Mark R|dinger | 2006 | 392 | 33.15 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 35.16 | |||||||||
3 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 359 | 34.14 | ||||||
DeltaSwim | 38.44 | |||||||||
4 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 303 | 36.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.02 | |||||||||
5 | Anders Bank Hansen | 2006 | 294 | 36.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.39 | |||||||||
6 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 290 | 36.65 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 38.55 | |||||||||
7 | Martin Christensen | 2006 | 282 | 36.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.70 | |||||||||
8 | Tobias Damsgaard | 2006 | 279 | 37.14 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 37.70 | |||||||||
9 | Ludvig L. Møller | 2006 | 251 | 38.47 | ||||||
H2Odense | 41.42 | |||||||||
10 | Oskar Mühring | 2006 | 233 | 39.43 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.53 | |||||||||
11 | Mads Møller Rieck | 2006 | 231 | 39.56 | ||||||
DeltaSwim | 44.34 | |||||||||
12 | Jakob Kristensen | 2006 | 217 | 40.37 | ||||||
DeltaSwim | 41.01 | |||||||||
13 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 206 | 41.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.32 | |||||||||
14 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 194 | 41.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.71 | |||||||||
15 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 193 | 42.01 | ||||||
H2Odense | 43.75 | |||||||||
16 | Sebastian Rahr | 2006 | 156 | 45.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.23 | |||||||||
17 | Jonas Bergmann | 2006 | 104 | 51.50 | ||||||
H2Odense | 49.93 | |||||||||
- | Gustav Steen Andersen | 2006 | 32.90 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.07 | |||||||||
- | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 36.57 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.80 | |||||||||
- | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 34.07 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.74 | |||||||||
- | Tristan Jensen | 2006 | 35.05 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.92 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Busk | 2005 | 491 | 30.76 | ||||||
Kolding SK | 30.73 | |||||||||
2 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 379 | 33.54 | ||||||
DeltaSwim | 34.09 | |||||||||
3 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 343 | 34.67 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.72 | |||||||||
4 | William Romer Jørgensen | 2005 | 318 | 35.56 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 35.04 | |||||||||
5 | Mads Kristensen | 2005 | 298 | 36.31 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 36.76 | |||||||||
6 | Magnus Tranekjer | 2005 | 275 | 37.33 | ||||||
H2Odense | 37.35 | |||||||||
7 | Rasmus Warming Hansen | 2005 | 209 | 40.85 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Tobias Hansen | 2005 | 193 | 41.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.55 | |||||||||
9 | Simon Myrvig | 2005 | 175 | 43.40 | ||||||
Kolding SK | 42.14 | |||||||||
10 | Alexander Okkerholm | 2005 | 146 | 46.05 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 47.07 | |||||||||
11 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 122 | 48.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 51.29 | |||||||||
- | Silas Åkerlind | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 39.53 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 665 | 27.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.68 | |||||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 603 | 28.73 | ||||||
H2Odense | 29.48 | |||||||||
3 | Vania Danilkin | 2004 | 492 | 30.75 | ||||||
Kolding SK | 33.27 | |||||||||
4 | Alex Fogt | 2004 | 448 | 31.71 | ||||||
H2Odense | 32.83 | |||||||||
5 | Lasse Thulstrup | 2004 | 444 | 31.82 | ||||||
Kolding SK | 32.40 | |||||||||
6 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 440 | 31.90 | ||||||
Kolding SK | 33.10 | |||||||||
7 | Rasmus Kabel | 2004 | 353 | 34.34 | ||||||
Kolding SK | 33.85 | |||||||||
8 | Asger Als Olsen | 2004 | 330 | 35.11 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Mathias Westergaard | 2004 | 282 | 36.99 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 49.55 | |||||||||
10 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 267 | 37.69 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 36.87 | |||||||||
11 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 175 | 43.34 | ||||||
Kolding SK | 43.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 16 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:00 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lotta Træger | 2008 | 136 | 52.01 | 1:57.99 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:56.21 | |||||||||
- | Ella Stensgaard | 2008 | 43.73 | 1:36.63 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.39 | |||||||||
- | Vigga Jørgensen | 2008 | 45.60 | 1:35.08 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.05 | |||||||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 385 | 37.62 | 1:23.45 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:24.49 | |||||||||
2 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 243 | 45.29 | 1:37.26 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:35.08 | |||||||||
3 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | 193 | 50.54 | 1:44.92 | |||||
DeltaSwim | 1:55.79 | |||||||||
- | Astrid Høyer | 2007 | 41.79 | 1:29.87 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.83 | |||||||||
- | Matilde Maagøe | 2007 | 35.85 | 1:17.15 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.44 | |||||||||
- | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 40.19 | 1:26.15 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.53 | |||||||||
- | Asta Hindborg | 2007 | DSQ | crawlarm v10m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.75 | |||||||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 592 | 34.90 | 1:12.30 | |||||
H2Odense | 1:10.34 | |||||||||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 459 | 36.80 | 1:18.71 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.38 | |||||||||
3 | Ane Christensen | 2006 | 425 | 36.60 | 1:20.75 | |||||
Kolding SK | 1:22.09 | |||||||||
4 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 400 | 36.99 | 1:22.38 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:29.51 | |||||||||
5 | Karoline Hellesøe | 2006 | 374 | 37.74 | 1:24.21 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:29.95 | |||||||||
6 | Christine Mols | 2006 | 309 | 39.91 | 1:29.80 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:32.32 | |||||||||
7 | Mille Holmberg | 2006 | 272 | 42.66 | 1:33.69 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.05 | |||||||||
- | Falka Tind | 2006 | 37.55 | 1:18.89 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.90 | |||||||||
- | Malu Melody Christensen | 2006 | 35.07 | 1:13.75 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.92 | |||||||||
- | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 38.30 | 1:22.05 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.01 | |||||||||
- | Sofie Amalie Krag | 2006 | 37.49 | 1:21.37 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.84 | |||||||||
- | Zoe Overby Traberg | 2006 | 36.90 | 1:18.11 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.59 | |||||||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 636 | 32.12 | 1:10.59 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:12.73 | |||||||||
2 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 482 | 35.62 | 1:17.43 | |||||
H2Odense | 1:13.40 | |||||||||
3 | Karla Kristensen | 2005 | 478 | 36.24 | 1:17.65 | |||||
Kolding SK | 1:16.93 | |||||||||
4 | Agnete Habermann | 2005 | 433 | 37.95 | 1:20.26 | |||||
H2Odense | 1:16.30 | |||||||||
5 | Victoria Richards | 2005 | 403 | 37.11 | 1:22.20 | |||||
DeltaSwim | 1:23.12 | |||||||||
6 | Nina Seirup | 2005 | 363 | 37.67 | 1:25.05 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.99 | |||||||||
7 | Laura Frost Rainer | 2005 | 354 | 37.80 | 1:25.81 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.25 | |||||||||
8 | Emma Nygaard | 2005 | 350 | 39.77 | 1:26.08 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 337 | 40.17 | 1:27.21 | |||||
DeltaSwim | 1:19.07 | |||||||||
10 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 329 | 38.84 | 1:27.93 | |||||
Kolding SK | 1:20.96 | |||||||||
- | Ana Rosa Kragh | 2005 | 36.37 | 1:22.02 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.89 | |||||||||
- | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 35.11 | 1:15.88 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 12:00 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 16 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 342 | 33.56 | 1:16.80 | |||||
H2Odense | 1:22.03 | |||||||||
2 | Boris Gamishev | 2007 | 222 | 37.70 | 1:28.71 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:26.04 | |||||||||
3 | Peter Kristensen | 2007 | 154 | 44.89 | 1:40.03 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:39.43 | |||||||||
4 | Ebbe Als Olsen | 2007 | 136 | 47.25 | 1:44.41 | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:47.37 | |||||||||
5 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 95 | 53.34 | 1:57.38 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:46.92 | |||||||||
- | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 36.97 | 1:24.72 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.15 | |||||||||
- | Hans Bjørn Legind | 2007 | 36.11 | 1:17.66 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.41 | |||||||||
- | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 46.53 | 1:40.03 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.93 | |||||||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Nielsen | 2006 | 374 | 34.43 | 1:14.50 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.90 | |||||||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 319 | 35.96 | 1:18.61 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:18.38 | |||||||||
3 | Julius Schier | 2006 | 289 | 37.53 | 1:21.22 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:25.09 | |||||||||
- | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 35.18 | 1:14.30 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.37 | |||||||||
- | Magnus Steen Andersen | 2006 | 40.07 | 1:26.35 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.99 | |||||||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 521 | 31.19 | 1:06.72 | |||||
DeltaSwim | 1:07.39 | |||||||||
2 | Thor Majgård | 2005 | 483 | 32.22 | 1:08.44 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.58 | |||||||||
3 | Luca Hertzog | 2005 | 426 | 33.10 | 1:11.38 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.46 | |||||||||
4 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 393 | 33.41 | 1:13.33 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.28 | |||||||||
5 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 372 | 35.05 | 1:14.65 | |||||
DeltaSwim | 1:12.45 | |||||||||
6 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 346 | 34.64 | 1:16.50 | |||||
Frem Odense | 1:17.08 | |||||||||
7 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 336 | 33.20 | 1:17.26 | |||||
DeltaSwim | 1:25.75 | |||||||||
8 | Max Venborg Kromann | 2005 | 301 | 37.19 | 1:20.11 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.60 | |||||||||
9 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 268 | 38.55 | 1:23.30 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christoffer Mejdal | 2005 | 257 | 37.62 | 1:24.49 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Mads Møller | 2005 | 34.31 | 1:14.69 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
- | Mikkel Andersen | 2005 | 34.84 | 1:15.65 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.27 | |||||||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 621 | 29.44 | 1:02.96 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.44 | |||||||||
2 | Jonathan Nejmann | 2004 | 473 | 32.41 | 1:08.94 | |||||
H2Odense | 1:13.66 | |||||||||
3 | Emil Neumann | 2004 | 423 | 33.42 | 1:11.53 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.68 | |||||||||
4 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 378 | 34.26 | 1:14.28 | |||||
H2Odense | 1:17.62 | |||||||||
5 | Oliver Londero | 2004 | 311 | 35.59 | 1:19.24 | |||||
Frem Odense | 1:28.15 | |||||||||
6 | Valdemar Stahl | 2004 | 252 | 38.02 | 1:24.95 | |||||
H2Odense | 1:27.84 | |||||||||
- | Ettore Pesci | 2004 | 35.91 | 1:15.93 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.02 | |||||||||
- | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | 36.52 | 1:16.29 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.26 | |||||||||
- | Sebastian Greisen | 2004 | 34.53 | 1:12.77 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 16 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 40.94 | 1:27.24 | 2:17.89 | 3:04.49 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.14 | |||||||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Moberg | 2005 | 403 | 38.10 | 1:23.92 | 2:13.21 | 3:01.33 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:53.13 | |||||||||
2 | Mette Barfoot | 2005 | 321 | 40.79 | 1:29.74 | 2:22.30 | 3:15.61 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:09.44 | |||||||||
3 | Sophie Kronborg | 2005 | 268 | 43.39 | 1:35.25 | 2:30.88 | 3:27.79 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:30.01 | |||||||||
- | Rebecca Petersen | 2005 | 37.78 | 1:21.93 | 2:06.82 | 2:50.34 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 12:27 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 16 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Teodor Thuelund | 2005 | 447 | 33.99 | 1:14.86 | 1:56.91 | 2:37.05 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:33.93 | |||||||||
2 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 434 | 35.85 | 1:17.30 | 1:58.10 | 2:38.55 | |||
H2Odense | 2:40.85 | |||||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Iversen | 2004 | 450 | 33.56 | 1:14.21 | 1:57.12 | 2:36.69 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:32.91 | |||||||||
2 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 368 | 34.94 | 1:17.08 | 2:01.50 | 2:47.45 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:47.91 | |||||||||
3 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 334 | 37.55 | 1:21.59 | 2:06.80 | 2:52.98 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:41.20 | |||||||||
4 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 289 | 38.91 | 1:24.84 | 2:12.53 | 3:01.44 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:54.33 | |||||||||
- | Tobias Gammelvind | 2004 | 33.56 | 1:12.88 | 1:53.65 | 2:34.21 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 12:30 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 16 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Lund Larsen | 2008 | 160 | 2:15.85 | 4:27.55 | 6:59.13 | 8:55.85 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Astrid Høyer | 2007 | 1:35.03 | 3:14.74 | 5:05.73 | 6:29.27 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:45.00 | |||||||||
- | Isabella Pedersen | 2007 | 1:20.45 | 2:54.77 | 4:36.58 | 5:56.17 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:46.22 | |||||||||
- | Julie Philip | 2007 | 1:35.82 | 3:19.12 | 5:02.36 | 6:22.95 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:48.66 | |||||||||
- | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 1:37.63 | 3:14.37 | 5:06.77 | 6:29.70 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:25.00 | |||||||||
- | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 1:33.73 | 3:17.58 | 5:08.86 | 6:44.48 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:23.63 | |||||||||
- | Mathilde Møller | 2007 | 1:25.31 | 2:58.03 | 4:37.89 | 5:59.15 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:56.50 | |||||||||
- | Matilde Maagøe | 2007 | 1:23.02 | 2:51.94 | 4:34.76 | 5:52.71 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:43.70 | |||||||||
- | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 1:27.13 | 3:00.92 | 4:39.98 | 5:57.44 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:57.88 | |||||||||
- | Asta Hindborg | 2007 | DSQ | 200m ej rygliggende | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:44.47 | |||||||||
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 660 | 1:19.82 | 2:43.07 | 4:20.78 | 5:34.21 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:51.08 | |||||||||
2 | Ane Christensen | 2006 | 488 | 1:25.78 | 3:01.71 | 4:44.71 | 6:09.46 | |||
Kolding SK | 6:35.55 | |||||||||
3 | Karoline Hellesøe | 2006 | 440 | 1:29.01 | 3:06.86 | 5:00.74 | 6:22.52 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 6:52.15 | |||||||||
- | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 1:28.80 | 3:03.63 | 4:44.55 | 6:05.09 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:54.93 | |||||||||
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Habermann | 2005 | 568 | 1:20.55 | 2:52.07 | 4:29.56 | 5:51.40 | |||
H2Odense | 6:07.12 | |||||||||
2 | Emilie Moberg | 2005 | 515 | 1:25.24 | 2:56.20 | 4:38.95 | 6:03.00 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:48.75 | |||||||||
3 | Johanne Heilmann | 2005 | 488 | 1:31.92 | 3:03.56 | 6:09.55 | 6:09.55 | |||
Kolding SK | 6:03.59 | |||||||||
4 | Mathilde Stilund | 2005 | 481 | 1:28.18 | 3:02.17 | 4:51.00 | 6:11.24 | |||
H2Odense | 6:05.06 | |||||||||
5 | Sophie Kronborg | 2005 | 412 | 1:36.85 | 3:09.67 | 5:02.14 | 6:30.87 | |||
Vejle Svømmeklub | 6:29.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 12:54 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 16 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 1:31.64 | 3:06.83 | 4:48.15 | 6:08.42 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:13.53 | |||||||||
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 1:15.02 | 2:38.62 | 4:12.55 | 5:29.96 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:29.39 | |||||||||
- | Gustav Steen Andersen | 2006 | 1:21.70 | 2:50.25 | 4:29.53 | 5:43.11 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:39.00 | |||||||||
- | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 1:31.50 | 3:07.04 | 4:59.66 | 6:23.05 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:25.99 | |||||||||
- | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 1:30.12 | 3:11.71 | 5:07.35 | 6:30.77 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:50.08 | |||||||||
- | Magnus Steen Andersen | 2006 | 1:34.43 | 3:11.53 | 5:02.43 | 6:23.27 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:57.03 | |||||||||
- | Tristan Jensen | 2006 | 1:30.19 | 3:08.19 | 4:54.50 | 6:17.78 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:39.21 | |||||||||
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 432 | 1:23.92 | 2:53.43 | 4:32.47 | 5:52.03 | |||
DeltaSwim | 5:58.39 | |||||||||
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Iversen | 2004 | 603 | 1:10.62 | 3:17.64 | 5:15.12 | ||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 570 | 1:12.16 | 2:33.95 | 4:07.53 | 5:21.13 | |||
H2Odense | 5:24.91 | |||||||||
3 | Alex Fogt | 2004 | 546 | 1:14.09 | 2:42.52 | 4:08.85 | 5:25.65 | |||
H2Odense | ||||||||||
4 | Lasse Thulstrup | 2004 | 493 | 1:18.40 | 2:50.73 | 4:21.57 | 5:36.90 | |||
Kolding SK | 5:22.80 | |||||||||
5 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 491 | 1:24.29 | 2:51.82 | 4:22.79 | 5:37.39 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:34.28 | |||||||||
6 | Asger Als Olsen | 2004 | 461 | 1:25.68 | 2:54.35 | 4:27.05 | 5:44.62 | |||
Kolding SK | 5:42.57 | |||||||||
7 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 457 | 1:17.09 | 2:49.55 | 4:27.15 | 5:45.65 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:35.18 | |||||||||
8 | Valdemar Stahl | 2004 | 410 | 1:30.97 | 2:59.95 | 4:38.06 | 5:58.28 | |||
H2Odense | 6:33.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 13:29 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 16 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 398 | 39.51 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 39.42 | |||||||||
2 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 265 | 45.26 | ||||||
H2Odense | 45.77 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | 127 | 57.76 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 58.91 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie F. Piiters | 2006 | 428 | 38.56 | ||||||
H2Odense | 46.90 | |||||||||
2 | Mille A. B. Buch | 2006 | 308 | 43.06 | ||||||
H2Odense | 42.57 | |||||||||
3 | Tilde Lindeblad | 2006 | 302 | 43.33 | ||||||
DeltaSwim | 45.50 | |||||||||
4 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 299 | 43.47 | ||||||
DeltaSwim | 46.04 | |||||||||
5 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 296 | 43.62 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.87 | |||||||||
6 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 286 | 44.11 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 44.30 | |||||||||
7 | Signe Magelund Møller | 2006 | 229 | 47.51 | ||||||
Kolding SK | 50.38 | |||||||||
8 | Olivia Funder | 2006 | 208 | 49.02 | ||||||
H2Odense | 48.67 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Riber | 2005 | 432 | 38.45 | ||||||
DeltaSwim | 38.85 | |||||||||
2 | Nina Seirup | 2005 | 397 | 39.55 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.70 | |||||||||
3 | Sofie Junker | 2005 | 314 | 42.74 | ||||||
DeltaSwim | 45.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 16 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 344 | 37.03 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.03 | |||||||||
2 | Bastian Ladekjær | 2007 | 191 | 45.06 | ||||||
DeltaSwim | 51.78 | |||||||||
3 | Phillip Thomsen | 2007 | 165 | 47.22 | ||||||
DeltaSwim | 55.59 | |||||||||
4 | Tobias Høirup | 2007 | 134 | 50.63 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 389 | 35.52 | ||||||
DeltaSwim | 37.87 | |||||||||
2 | Jakob Kristensen | 2006 | 364 | 36.34 | ||||||
DeltaSwim | 36.99 | |||||||||
3 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 348 | 36.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.30 | |||||||||
4 | Mark R|dinger | 2006 | 339 | 37.20 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 38.60 | |||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silas Åkerlind | 2005 | 369 | 36.16 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 37.92 | |||||||||
2 | Alexander Okkerholm | 2005 | 222 | 42.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.44 | |||||||||
3 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 168 | 46.94 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.40 | |||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 278 | 39.73 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 39.55 | |||||||||
2 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 182 | 45.73 | ||||||
Kolding SK | 49.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 16 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 390 | 41.42 | 1:25.62 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:24.70 | |||||||||
2 | Sille Grønfeldt | 2008 | 274 | 46.91 | 1:36.32 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:39.34 | |||||||||
3 | Oceane Cailho | 2008 | 247 | 48.58 | 1:39.68 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:41.03 | |||||||||
4 | Signe Christensen | 2008 | 240 | 49.86 | 1:40.55 | |||||
Kolding SK | 1:39.49 | |||||||||
5 | Lotta Træger | 2008 | 229 | 49.94 | 1:42.15 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:41.36 | |||||||||
6 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 223 | 51.12 | 1:43.10 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:38.43 | |||||||||
7 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 191 | 52.24 | 1:48.50 | |||||
H2Odense | 1:50.32 | |||||||||
8 | Lea Romer Jørgensen | 2008 | 168 | 53.25 | 1:53.35 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:58.09 | |||||||||
- | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 45.63 | 1:32.22 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.04 | |||||||||
- | Clara Vestergaard | 2008 | 53.03 | 1:49.10 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.41 | |||||||||
- | Thilde Gammelvind | 2008 | 53.59 | 1:50.84 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.23 | |||||||||
- | Vigga Jørgensen | 2008 | 45.60 | 1:31.10 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.91 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 448 | 39.50 | 1:21.73 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.57 | |||||||||
2 | Nanna Højstrøm | 2007 | 377 | 41.93 | 1:26.60 | |||||
Kolding SK | 1:29.09 | |||||||||
3 | Dagmar Stahl | 2007 | 324 | 43.16 | 1:31.07 | |||||
H2Odense | 1:36.37 | |||||||||
4 | Emilia Spangsberg | 2007 | 323 | 44.82 | 1:31.14 | |||||
Kolding SK | 1:31.19 | |||||||||
5 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 317 | 45.03 | 1:31.67 | |||||
Kolding SK | 1:34.10 | |||||||||
6 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | 302 | 46.60 | 1:33.23 | |||||
DeltaSwim | 1:36.25 | |||||||||
7 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 292 | 45.92 | 1:34.26 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:36.53 | |||||||||
8 | Sarah Laursen | 2007 | 285 | 46.85 | 1:35.04 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:31.72 | |||||||||
9 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 229 | 49.10 | 1:42.22 | |||||
H2Odense | 1:48.24 | |||||||||
10 | Sarah Qvist | 2007 | 203 | 52.45 | 1:46.38 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:47.36 | |||||||||
- | Asta Hindborg | 2007 | 44.39 | 1:31.95 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.73 | |||||||||
- | Astrid Høyer | 2007 | 43.25 | 1:29.69 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.77 | |||||||||
- | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 43.97 | 1:29.09 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.59 | |||||||||
- | Matilde Maagøe | 2007 | 39.13 | 1:19.63 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.23 | |||||||||
- | Vigga Jacoby | 2007 | 45.40 | 1:31.41 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.87 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 577 | 36.81 | 1:15.14 | |||||
H2Odense | 1:15.17 | |||||||||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 464 | 39.23 | 1:20.79 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.92 | |||||||||
3 | Mille Holmberg | 2006 | 392 | 41.91 | 1:25.43 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:31.94 | |||||||||
4 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 388 | 42.55 | 1:25.78 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.57 | |||||||||
5 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 376 | 40.89 | 1:26.63 | |||||
H2Odense | 1:29.08 | |||||||||
6 | Frederikke M. Christensen | 2006 | 355 | 43.91 | 1:28.34 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:31.15 | |||||||||
7 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | 327 | 44.83 | 1:30.82 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:30.82 | |||||||||
8 | Christine Mols | 2006 | 318 | 44.72 | 1:31.63 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:28.74 | |||||||||
9 | Maja Løve Nielsen | 2006 | 315 | 43.48 | 1:31.92 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.52 | |||||||||
10 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 314 | 46.84 | 1:32.05 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:34.06 | |||||||||
11 | Klara Amalie Nielsen | 2006 | 259 | 1:38.13 | 1:38.13 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:40.11 | |||||||||
12 | Emily Knudsen | 2006 | 123 | 58.87 | 2:05.67 | |||||
H2Odense | ||||||||||
- | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 43.40 | 1:26.51 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.17 | |||||||||
- | Malu Melody Christensen | 2006 | 36.30 | 1:13.46 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.04 | |||||||||
- | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 39.90 | 1:20.73 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.93 | |||||||||
- | Sofie Amalie Krag | 2006 | 40.33 | 1:24.18 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.98 | |||||||||
- | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:32.06 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karla Kristensen | 2005 | 476 | 38.48 | 1:20.09 | |||||
Kolding SK | 1:19.89 | |||||||||
2 | Agnete Habermann | 2005 | 474 | 39.58 | 1:20.21 | |||||
H2Odense | 1:15.96 | |||||||||
3 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 457 | 39.37 | 1:21.21 | |||||
H2Odense | 1:21.40 | |||||||||
4 | Emma Nygaard | 2005 | 426 | 40.17 | 1:23.12 | |||||
Frem Odense | 1:23.51 | |||||||||
5 | Victoria Richards | 2005 | 394 | 42.50 | 1:25.32 | |||||
DeltaSwim | 1:24.64 | |||||||||
6 | Mille Lindeblad | 2005 | 360 | 42.99 | 1:27.90 | |||||
DeltaSwim | 1:27.49 | |||||||||
7 | Freya Isabel Christensen | 2005 | 319 | 45.16 | 1:31.56 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.64 | |||||||||
8 | Laura Rasmussen | 2005 | 242 | 49.13 | 1:40.38 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:54.68 | |||||||||
- | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 35.32 | 1:13.21 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.57 | |||||||||
- | Rebecca Petersen | 2005 | 37.34 | 1:17.71 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 16 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 372 | 37.14 | 1:17.41 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.64 | |||||||||
2 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 305 | 39.95 | 1:22.75 | |||||
H2Odense | 1:20.18 | |||||||||
3 | Boris Gamishev | 2007 | 277 | 41.43 | 1:25.37 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:22.63 | |||||||||
4 | Moritz Hartmann | 2007 | 262 | 41.60 | 1:27.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.07 | |||||||||
5 | Peter Kristensen | 2007 | 210 | 46.65 | 1:33.62 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.42 | |||||||||
6 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 205 | 45.70 | 1:34.33 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:33.77 | |||||||||
7 | Adrian Vaarning | 2007 | 202 | 44.99 | 1:34.85 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.71 | |||||||||
8 | Bastian Ladekjær | 2007 | 182 | 1:38.27 | 1:38.27 | |||||
DeltaSwim | 1:44.96 | |||||||||
9 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 162 | 51.12 | 1:42.05 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:44.54 | |||||||||
10 | Ebbe Als Olsen | 2007 | 161 | 50.66 | 1:42.20 | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:38.77 | |||||||||
- | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 45.58 | 1:32.19 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.37 | |||||||||
- | Ib Fang Wang | 2007 | 43.71 | 1:32.09 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.68 | |||||||||
- | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 45.41 | 1:33.25 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.50 | |||||||||
- | Simon Voldmester | 2007 | 42.31 | 1:26.17 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.77 | |||||||||
- | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | DSQ | ej fort bevæg 50m | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:37.25 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 487 | 33.55 | 1:10.80 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.53 | |||||||||
2 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 338 | 39.00 | 1:19.94 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.73 | |||||||||
3 | Julius Schier | 2006 | 299 | 41.01 | 1:23.24 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.78 | |||||||||
4 | Anders Bank Hansen | 2006 | 295 | 41.27 | 1:23.62 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.05 | |||||||||
5 | Oskar Mühring | 2006 | 284 | 41.17 | 1:24.67 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:23.34 | |||||||||
6 | Martin Christensen | 2006 | 262 | 41.70 | 1:27.05 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.81 | |||||||||
7 | Ludvig L. Møller | 2006 | 259 | 41.91 | 1:27.29 | |||||
H2Odense | 1:27.64 | |||||||||
8 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 237 | 44.05 | 1:30.02 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.08 | |||||||||
9 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 209 | 46.00 | 1:33.83 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:40.47 | |||||||||
10 | Jonas Bergmann | 2006 | 204 | 46.42 | 1:34.58 | |||||
H2Odense | ||||||||||
11 | Mads Møller Rieck | 2006 | 193 | 45.94 | 1:36.25 | |||||
DeltaSwim | 1:55.64 | |||||||||
12 | Tobias Damsgaard | 2006 | 192 | 46.46 | 1:36.42 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:30.43 | |||||||||
13 | Sebastian Rahr | 2006 | 188 | 48.23 | 1:37.20 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:41.03 | |||||||||
- | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 36.62 | 1:14.89 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.48 | |||||||||
- | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 41.63 | 1:25.00 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.57 | |||||||||
- | Magnus Steen Andersen | 2006 | 41.66 | 1:23.59 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.94 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Majgård | 2005 | 487 | 35.58 | 1:10.80 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.90 | |||||||||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 460 | 35.41 | 1:12.12 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.15 | |||||||||
3 | Teodor Thuelund | 2005 | 403 | 36.31 | 1:15.42 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.87 | |||||||||
4 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 363 | 38.36 | 1:18.05 | |||||
DeltaSwim | 1:17.10 | |||||||||
5 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 358 | 40.30 | 1:18.40 | |||||
DeltaSwim | 1:14.27 | |||||||||
6 | Mads Kristensen | 2005 | 344 | 38.93 | 1:19.48 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:23.10 | |||||||||
7 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 329 | 39.77 | 1:20.69 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:20.82 | |||||||||
8 | Max Venborg Kromann | 2005 | 318 | 40.96 | 1:21.54 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.52 | |||||||||
9 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 313 | 38.96 | 1:22.03 | |||||
Frem Odense | 1:22.76 | |||||||||
10 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 311 | 40.61 | 1:22.19 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:22.22 | |||||||||
11 | William Romer Jørgensen | 2005 | 284 | 40.77 | 1:24.72 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:27.10 | |||||||||
12 | Christoffer Mejdal | 2005 | 281 | 41.89 | 1:25.04 | |||||
Frem Odense | 1:31.73 | |||||||||
13 | Magnus Tranekjer | 2005 | 278 | 41.11 | 1:25.27 | |||||
H2Odense | 1:24.17 | |||||||||
14 | Rasmus Warming Hansen | 2005 | 213 | 45.28 | 1:33.15 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Mikkel Andersen | 2005 | 35.88 | 1:13.88 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.93 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 575 | 32.66 | 1:06.99 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.83 | |||||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 548 | 33.12 | 1:08.07 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.77 | |||||||||
3 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 413 | 38.08 | 1:14.77 | |||||
Kolding SK | 1:15.71 | |||||||||
4 | Valdemar Stahl | 2004 | 389 | 37.15 | 1:16.27 | |||||
H2Odense | 1:16.11 | |||||||||
5 | Oliver Londero | 2004 | 365 | 38.34 | 1:17.93 | |||||
Frem Odense | 1:18.40 | |||||||||
6 | Lasse Thulstrup | 2004 | 348 | 38.57 | 1:19.20 | |||||
Kolding SK | 1:16.39 | |||||||||
7 | Alex Fogt | 2004 | 346 | 38.58 | 1:19.32 | |||||
H2Odense | 1:17.14 | |||||||||
8 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 343 | 38.94 | 1:19.56 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.33 | |||||||||
9 | Asger Als Olsen | 2004 | 306 | 40.09 | 1:22.62 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Mathias Westergaard | 2004 | 250 | 43.17 | 1:28.35 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:23.39 | |||||||||
- | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | 39.43 | 1:16.69 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
- | Tobias Gammelvind | 2004 | 36.25 | 1:13.50 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.47 | |||||||||
- | Ettore Pesci | 2004 | DSQ | fuld neddyk v mål | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 16 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bak | 2008 | 317 | 46.62 | 1:38.96 | 2:31.68 | 3:17.02 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mathilde Søe | 2008 | 239 | 47.26 | 1:42.90 | 2:42.21 | 3:36.35 | |||
DeltaSwim | 3:36.94 | |||||||||
3 | Sara Lund Larsen | 2008 | 144 | 1:00.34 | 2:03.94 | 3:09.03 | 4:16.30 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Ella Stensgaard | 2008 | 47.37 | 1:39.16 | 2:27.73 | 3:16.07 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:15.01 | |||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Isabella Pedersen | 2007 | 41.95 | 1:28.24 | 2:13.06 | 2:56.44 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.34 | |||||||||
- | Julie Philip | 2007 | 47.07 | 1:37.62 | 2:26.97 | 3:15.07 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:08.40 | |||||||||
- | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 45.84 | 1:35.16 | 2:20.15 | 3:04.33 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:11.56 | |||||||||
- | Mathilde Møller | 2007 | 42.72 | 1:28.12 | 2:13.26 | 2:57.46 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.48 | |||||||||
- | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 41.10 | 1:25.99 | 2:10.60 | 2:52.75 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.18 | |||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 630 | 37.17 | 1:17.36 | 1:57.72 | 2:36.70 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:37.67 | |||||||||
2 | Ane Christensen | 2006 | 431 | 42.56 | 1:28.18 | 2:13.46 | 2:57.75 | |||
Kolding SK | 2:59.67 | |||||||||
3 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 403 | 42.64 | 1:30.72 | 2:18.18 | 3:01.81 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:03.96 | |||||||||
4 | Karoline Hellesøe | 2006 | 391 | 43.41 | 1:30.05 | 2:18.31 | 3:03.59 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:56.85 | |||||||||
- | Falka Tind | 2006 | 37.86 | 1:17.49 | 1:57.03 | 2:34.35 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.09 | |||||||||
- | Zoe Overby Traberg | 2006 | 40.92 | 1:23.28 | 2:06.01 | 2:45.99 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.73 | |||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 615 | 37.46 | 1:18.03 | 1:58.55 | 2:37.90 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:38.74 | |||||||||
2 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 564 | 38.49 | 1:19.82 | 2:01.45 | 2:42.56 | |||
Kolding SK | 2:40.85 | |||||||||
3 | Johanne Heilmann | 2005 | 538 | 39.35 | 1:22.05 | 2:05.49 | 2:45.17 | |||
Kolding SK | 2:53.65 | |||||||||
4 | Emilie Moberg | 2005 | 528 | 39.45 | 1:22.15 | 2:04.86 | 2:46.18 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:41.72 | |||||||||
5 | Mette Barfoot | 2005 | 488 | 39.59 | 1:22.87 | 2:07.10 | 2:50.58 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:58.28 | |||||||||
6 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 482 | 39.91 | 1:23.92 | 2:09.37 | 2:51.23 | |||
DeltaSwim | 2:44.66 | |||||||||
7 | Sophie Kronborg | 2005 | 477 | 40.48 | 1:24.36 | 2:08.71 | 2:51.87 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:53.47 | |||||||||
8 | Mathilde Stilund | 2005 | 442 | 42.55 | 1:26.86 | 2:12.90 | 2:56.24 | |||
H2Odense | ||||||||||
9 | Laura Frost Rainer | 2005 | 411 | 42.12 | 1:28.60 | 2:14.97 | 3:00.64 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:58.77 | |||||||||
- | Ana Rosa Kragh | 2005 | 41.38 | 1:25.74 | 2:09.83 | 2:54.33 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.73 | |||||||||
- | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 41.12 | 1:24.72 | 2:08.10 | 2:50.65 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:17 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 16 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:32 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bastian Ladekjær | 2007 | 182 | 52.78 | 1:47.01 | 2:42.13 | 3:34.51 | |||
DeltaSwim | 3:48.13 | |||||||||
- | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 42.41 | 1:29.66 | 2:16.13 | 3:00.58 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.99 | |||||||||
- | Hans Bjørn Legind | 2007 | 40.75 | 1:24.78 | 2:08.24 | 2:49.77 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.64 | |||||||||
- | Konradas Juska | 2007 | 45.28 | 1:35.31 | 2:24.31 | 3:11.03 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:23.15 | |||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Nielsen | 2006 | 498 | 37.05 | 1:16.57 | 1:56.15 | 2:33.41 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:31.09 | |||||||||
2 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 380 | 41.40 | 1:24.40 | 2:07.60 | 2:47.88 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:43.54 | |||||||||
3 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 344 | 40.69 | 1:26.80 | 2:11.31 | 2:53.44 | |||
DeltaSwim | 2:57.74 | |||||||||
4 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 292 | 40.88 | 1:30.22 | 2:18.53 | 3:03.21 | |||
H2Odense | 3:06.58 | |||||||||
- | Gustav Steen Andersen | 2006 | 39.41 | 1:21.52 | 2:02.26 | 2:42.13 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.30 | |||||||||
- | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 42.06 | 1:29.38 | 2:14.51 | 2:57.05 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.04 | |||||||||
- | Tristan Jensen | 2006 | 44.25 | 1:29.64 | 2:15.29 | 3:00.18 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:02.48 | |||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 546 | 35.56 | 1:14.56 | 1:53.35 | 2:28.73 | |||
DeltaSwim | 2:25.23 | |||||||||
2 | Luca Hertzog | 2005 | 460 | 36.53 | 1:17.23 | 1:58.39 | 2:37.43 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:30.77 | |||||||||
3 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 418 | 39.24 | 1:20.82 | 2:01.85 | 2:42.58 | |||
H2Odense | 2:43.58 | |||||||||
4 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 400 | 38.70 | 1:21.09 | 2:03.91 | 2:44.98 | |||
DeltaSwim | 2:46.01 | |||||||||
5 | Tobias Hansen | 2005 | 228 | 46.83 | 1:37.70 | 2:29.25 | 3:19.03 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:17.94 | |||||||||
6 | Simon Myrvig | 2005 | 158 | 52.65 | 1:51.03 | 2:48.78 | 3:44.53 | |||
Kolding SK | 3:32.65 | |||||||||
- | Mads Møller | 2005 | 36.19 | 1:16.40 | 1:55.62 | 2:33.22 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.54 | |||||||||
- | Daniel Busk | 2005 | DSQ | Ej fort bevæg100m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Iversen | 2004 | 532 | 35.80 | 1:14.32 | 1:53.21 | 2:29.98 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:18.61 | |||||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 511 | 36.36 | 1:14.48 | 1:53.95 | 2:32.01 | |||
H2Odense | 2:45.27 | |||||||||
3 | Jonathan Nejmann | 2004 | 457 | 38.36 | 1:19.52 | 1:59.51 | 2:37.82 | |||
H2Odense | ||||||||||
4 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 446 | 39.79 | 1:20.44 | 2:00.86 | 2:39.04 | |||
H2Odense | ||||||||||
5 | Emil Neumann | 2004 | 428 | 38.17 | 2:01.31 | 2:41.29 | 2:41.29 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:38.93 | |||||||||
6 | Vania Danilkin | 2004 | 411 | 38.30 | 1:20.29 | 2:03.66 | 2:43.45 | |||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 379 | 41.29 | 1:24.10 | 2:06.95 | 2:47.94 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:42.18 | |||||||||
8 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 371 | 40.17 | 1:23.38 | 2:06.85 | 2:49.19 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:43.07 | |||||||||
9 | Rasmus Kabel | 2004 | 347 | 39.35 | 1:23.45 | 2:09.19 | 2:52.94 | |||
Kolding SK | ||||||||||
- | Sebastian Greisen | 2004 | 36.73 | 1:16.63 | 1:56.35 | 2:34.90 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:32 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 16 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 17, 4X50m HM Ben Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Delta Devils 1 | 0 | DeltaSwim | 3:08.55 | ||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 36.31 | 36.31 | |||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 55.94 | 1:32.25 | |||||||
Frederikke Riber | 2005 | 54.71 | 2:26.96 | |||||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 41.59 | 3:08.55 | |||||||
2 | Vejle 1 | 0 | Vejle Svømmeklub | 3:09.41 | ||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 44.52 | 44.52 | |||||||
Mads Iversen | 2004 | 32.37 | 1:16.89 | |||||||
Emilie Moberg | 2005 | 13.14 | 1:30.03 | |||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 1:39.38 | 3:09.41 | |||||||
3 | Ksk 1 Mix | 0 | Kolding SK | 3:23.40 | ||||||
Vania Danilkin | 2004 | 50.04 | 50.04 | |||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 55.23 | 1:45.27 | |||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 33.87 | 2:19.14 | |||||||
Karla Kristensen | 2005 | 1:04.26 | 3:23.40 | |||||||
4 | Vejle 2 | 0 | Vejle Svømmeklub | 3:23.81 | ||||||
Thor Majgård | 2005 | 47.53 | 47.53 | |||||||
Max Venborg Kromann | 2005 | 50.71 | 1:38.24 | |||||||
Mette Barfoot | 2005 | 53.34 | 2:31.58 | |||||||
Laura Frost Rainer | 2005 | 52.23 | 3:23.81 | |||||||
5 | Delta Devils 2 | 0 | DeltaSwim | 3:30.42 | ||||||
Victoria Richards | 2005 | 54.48 | 54.48 | |||||||
Jonatan Lyck Falk | 2006 | 53.24 | 1:47.72 | |||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 57.78 | 2:45.50 | |||||||
Mille Lindeblad | 2005 | 44.92 | 3:30.42 | |||||||
6 | Nyborg Mix 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 3:30.76 | ||||||
Mathilde Vestergaard | 2006 | 1:03.10 | 1:03.10 | |||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 54.03 | 1:57.13 | |||||||
Nina Seirup | 2005 | 45.87 | 2:43.00 | |||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 47.76 | 3:30.76 | |||||||
7 | Vejle 3 | 0 | Vejle Svømmeklub | 3:31.96 | ||||||
Martin Christensen | 2006 | 47.88 | 47.88 | |||||||
Tobias Holt Poulsen | 2005 | 54.25 | 1:42.13 | |||||||
Mille Holmberg | 2006 | 57.40 | 2:39.53 | |||||||
Sophie Kronborg | 2005 | 52.43 | 3:31.96 | |||||||
8 | Rsk Mix 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | 3:32.96 | ||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 52.19 | 52.19 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 54.85 | 1:47.04 | |||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 1:02.70 | 2:49.74 | |||||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 43.22 | 3:32.96 | |||||||
9 | Rsk Mix 3 | 0 | Ringe Svømme Klub | 3:39.20 | ||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 56.73 | 56.73 | |||||||
Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 59.17 | 1:55.90 | |||||||
Emilie Hemmeløff | 2008 | 56.37 | 2:52.27 | |||||||
Julius Schier | 2006 | 46.93 | 3:39.20 | |||||||
10 | Ksk2 Mix | 0 | Kolding SK | 3:53.11 | ||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 1:00.16 | 1:00.16 | |||||||
Asger Als Olsen | 2004 | 1:04.92 | 2:05.08 | |||||||
Ane Christensen | 2006 | 56.76 | 3:01.84 | |||||||
Christopher V. Nielsen | 2004 | 51.27 | 3:53.11 | |||||||
11 | Ksk3 Mix | 0 | Kolding SK | 3:59.35 | ||||||
Nanna Højstrøm | 2007 | 59.90 | 59.90 | |||||||
Emilia Spangsberg | 2007 | 1:10.54 | 2:10.44 | |||||||
Daniel Busk | 2005 | 57.42 | 3:07.86 | |||||||
Rasmus Kabel | 2004 | 51.49 | 3:59.35 | |||||||
12 | Sønderborg Mix 1 | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 4:03.00 | ||||||
Boris Gamishev | 2007 | 49.23 | 49.23 | |||||||
Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 1:03.29 | 1:52.52 | |||||||
Sofie Damm Johansen | 2006 | 48.52 | 2:41.04 | |||||||
Lotta Træger | 2008 | 1:21.96 | 4:03.00 | |||||||
13 | Svendborg | 0 | Svendborg Svømme Klub | 4:08.90 | ||||||
William Romer Jørgensen | 2005 | 28.00 | 28.00 | |||||||
Mathias Westergaard | 2004 | 23.99 | 51.99 | |||||||
Lea Romer Jørgensen | 2008 | 50.74 | 1:42.73 | |||||||
Lærke D Huusfeldt | 2006 | 2:26.17 | 4:08.90 | |||||||
- | Hsk T2 Mix 1 | 0 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:02.52 | EXTRA | |||||
Vigga Jacoby | 2007 | 52.62 | 52.62 | |||||||
Simon Voldmester | 2007 | 59.55 | 1:52.17 | |||||||
Ib Fang Wang | 2007 | 38.91 | 2:31.08 | |||||||
Thilde Gammelvind | 2008 | 1:31.44 | 4:02.52 | |||||||
- | Hsk T2 Mix 2 | 0 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:52.70 | EXTRA | |||||
Konradas Juska | 2007 | 56.00 | 56.00 | |||||||
Clara Vestergaard | 2008 | 55.99 | 1:51.99 | |||||||
Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 27.82 | 2:19.81 | |||||||
Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 1:32.89 | 3:52.70 | |||||||
- | Hsk T2 Mix 3 | 0 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | crawlben v start | |||||
- | Nyborg Mix 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Forkert rækkefølge | |||||
- | Rsk Mix 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej flyben v1m | |||||
- | Rsk Mix 4 | 0 | Ringe Svømme Klub | DSQ | crawlben v105m | |||||
Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 1:07.07 | 1:07.07 | |||||||
Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 36.13 | 1:43.20 | |||||||
- | Sønderborg Mix 2 | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | crawlben v 0-10m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 15:06 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 17 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 18, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | H2Odense Pige | 2005 | H2Odense | 4:23.37 | ||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 32.02 | 1:08.16 | 1:08.16 | ||||||
Naja Færgemann | 2006 | 30.70 | 1:02.81 | 2:10.97 | ||||||
Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 32.18 | 1:07.24 | 3:18.21 | ||||||
Agnete Habermann | 2005 | 31.58 | 1:05.16 | 4:23.37 | ||||||
2 | Rsk Piger 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 4:34.63 | ||||||
Christine Mols | 2006 | 31.81 | 1:07.21 | 1:07.21 | ||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 34.65 | 1:14.70 | 2:21.91 | ||||||
Olivia Hemmeløff | 2006 | 33.17 | 1:10.52 | 3:32.43 | ||||||
Anna Rønn | 2005 | 29.49 | 1:02.20 | 4:34.63 | ||||||
3 | Delta Piger | 2005 | DeltaSwim | 4:35.29 | ||||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 32.24 | 1:08.57 | 1:08.57 | ||||||
Frederikke Riber | 2005 | 32.35 | 1:08.26 | 2:16.83 | ||||||
Mille Lindeblad | 2005 | 33.35 | 1:10.53 | 3:27.36 | ||||||
Victoria Richards | 2005 | 31.39 | 1:07.93 | 4:35.29 | ||||||
4 | Ksk 1 Piger | 0 | Kolding SK | 4:37.61 | ||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 34.50 | 1:10.97 | 1:10.97 | ||||||
Ane Christensen | 2006 | 34.26 | 1:11.02 | 2:21.99 | ||||||
Karla Kristensen | 2005 | 33.22 | 1:10.28 | 3:32.27 | ||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 30.83 | 1:05.34 | 4:37.61 | ||||||
5 | Vejle 1 | 0 | Vejle Svømmeklub | 4:41.00 | ||||||
Mette Barfoot | 2005 | 32.47 | 1:09.76 | 1:09.76 | ||||||
Laura Frost Rainer | 2005 | 33.34 | 1:11.69 | 2:21.45 | ||||||
Emilie Moberg | 2005 | 32.80 | 1:42.76 | 4:04.21 | ||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 36.79 | 36.79 | 4:41.00 | ||||||
6 | Nyborg Piger 1 | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 4:42.24 | ||||||
Nina Seirup | 2005 | 34.36 | 1:12.23 | 1:12.23 | ||||||
Freya Isabel Christensen | 2005 | 35.45 | 1:17.22 | 2:29.45 | ||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 28.37 | 1:01.00 | 3:30.45 | ||||||
Mathilde Vestergaard | 2006 | 34.03 | 1:11.79 | 4:42.24 | ||||||
7 | Delta Piger 2 | 2005 | DeltaSwim | 5:13.41 | ||||||
Tilde Lindeblad | 2006 | 36.60 | 1:18.97 | 1:18.97 | ||||||
Sofie Holst Jeberg | 2007 | 38.44 | 1:19.74 | 2:38.71 | ||||||
Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 36.60 | 1:20.58 | 3:59.29 | ||||||
Sofie Junker | 2005 | 34.53 | 1:14.12 | 5:13.41 | ||||||
8 | Rsk Piger 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | 5:13.67 | ||||||
Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 35.92 | 1:18.32 | 1:18.32 | ||||||
Maja Løve Nielsen | 2006 | 37.29 | 1:20.85 | 2:39.17 | ||||||
Emilie Hemmeløff | 2008 | 36.22 | 1:18.37 | 3:57.54 | ||||||
Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 36.15 | 1:16.13 | 5:13.67 | ||||||
9 | Ksk 2 Piger | 0 | Kolding SK | 5:18.48 | ||||||
Emilia Spangsberg | 2007 | 36.08 | 1:14.63 | 1:14.63 | ||||||
Signe Christensen | 2008 | 38.90 | 1:22.93 | 2:37.56 | ||||||
Nanna Højstrøm | 2007 | 38.95 | 1:22.66 | 4:00.22 | ||||||
Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 36.40 | 1:18.26 | 5:18.48 | ||||||
10 | Nyborg Piger 2 | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 5:36.36 | ||||||
Laura Rasmussen | 2005 | 40.04 | 1:26.86 | 1:26.86 | ||||||
Sille Grønfeldt | 2008 | 39.11 | 1:23.37 | 2:50.23 | ||||||
Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 39.63 | 1:23.23 | 4:13.46 | ||||||
Eszter Vad | 2007 | 38.92 | 1:22.90 | 5:36.36 | ||||||
- | Hovedstadens T1 Piger A | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:23.11 | EXTRA | |||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 31.62 | 1:06.35 | 1:06.35 | ||||||
Falka Tind | 2006 | 30.93 | 1:03.73 | 2:10.08 | ||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 31.86 | 1:05.43 | 3:15.51 | ||||||
Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 32.95 | 1:07.60 | 4:23.11 | ||||||
- | Hovedstadens T1 Piger B | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:36.13 | EXTRA | |||||
Zoe Overby Traberg | 2006 | 33.10 | 1:08.13 | 1:08.13 | ||||||
Sofie Amalie Krag | 2006 | 32.81 | 1:08.93 | 2:17.06 | ||||||
Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 34.06 | 1:09.44 | 3:26.50 | ||||||
Sara Kaarup Andersen | 2006 | 33.17 | 1:09.63 | 4:36.13 | ||||||
- | Hsk T2 Piger 1 | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:50.76 | EXTRA | |||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 32.93 | 1:09.31 | 1:09.31 | ||||||
Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 35.45 | 1:15.17 | 2:24.48 | ||||||
Vigga Jacoby | 2007 | 31.20 | 1:06.65 | 3:31.13 | ||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 36.81 | 1:19.63 | 4:50.76 | ||||||
- | Hsk T2 Piger 2 | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:48.04 | EXTRA | |||||
Astrid Høyer | 2007 | 34.86 | 1:14.56 | 1:14.56 | ||||||
Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 36.23 | 1:17.55 | 2:32.11 | ||||||
Julie Philip | 2007 | 33.77 | 1:11.17 | 3:43.28 | ||||||
Isabella Pedersen | 2007 | 30.35 | 1:04.76 | 4:48.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 17 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 19, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | H2Odense Drenge | 2004 | H2Odense | 4:05.43 | ||||||
Mathias E. Kristiansen | 2004 | 29.56 | 1:01.46 | 1:01.46 | ||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 28.09 | 1:00.43 | 2:01.89 | ||||||
Alex Fogt | 2004 | 29.82 | 1:03.10 | 3:04.99 | ||||||
Jonathan Nejmann | 2004 | 28.03 | 1:00.44 | 4:05.43 | ||||||
2 | Vejle 1 | 0 | Vejle Svømmeklub | 4:05.55 | ||||||
Mads Iversen | 2004 | 28.48 | 59.75 | 59.75 | ||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 29.58 | 1:01.72 | 2:01.47 | ||||||
Sebastian Neesgaard | 2004 | 27.99 | 1:00.48 | 3:01.95 | ||||||
Thor Majgård | 2005 | 30.71 | 1:03.60 | 4:05.55 | ||||||
3 | Nyborg Drenge 1 | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 4:07.25 | ||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 26.60 | 56.35 | 56.35 | ||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 31.14 | 1:05.30 | 2:01.65 | ||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 29.16 | 1:01.69 | 3:03.34 | ||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 30.61 | 1:03.91 | 4:07.25 | ||||||
4 | Ksk 1 Drenge | 0 | Kolding SK | 4:09.60 | ||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 29.75 | 1:01.97 | 1:01.97 | ||||||
Daniel Busk | 2005 | 30.10 | 1:05.63 | 2:07.60 | ||||||
Vania Danilkin | 2004 | 28.16 | 59.91 | 3:07.51 | ||||||
Christopher V. Nielsen | 2004 | 29.09 | 1:02.09 | 4:09.60 | ||||||
5 | Rsk Drenge 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 4:11.90 | ||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 31.20 | 1:06.44 | 1:06.44 | ||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 31.50 | 1:06.36 | 2:12.80 | ||||||
Luca Hertzog | 2005 | 29.20 | 1:02.71 | 3:15.51 | ||||||
Christian Landtved | 2004 | 26.71 | 56.39 | 4:11.90 | ||||||
6 | Delta Drenge | 2005 | DeltaSwim | 4:22.82 | ||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 33.84 | 1:09.66 | 1:09.66 | ||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 28.47 | 1:01.17 | 2:10.83 | ||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 30.00 | 1:05.36 | 3:16.19 | ||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 30.54 | 1:06.63 | 4:22.82 | ||||||
7 | Vejle 2 | 0 | Vejle Svømmeklub | 4:28.55 | ||||||
Max Venborg Kromann | 2005 | 31.49 | 1:06.91 | 1:06.91 | ||||||
Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 31.51 | 1:07.75 | 2:14.66 | ||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 30.88 | 1:05.37 | 3:20.03 | ||||||
Tobias Holt Poulsen | 2005 | 31.86 | 1:08.52 | 4:28.55 | ||||||
8 | Nyborg Drenge 2 | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 4:39.89 | ||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 31.61 | 1:07.45 | 1:07.45 | ||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 30.85 | 1:05.63 | 2:13.08 | ||||||
Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 36.11 | 1:17.21 | 3:30.29 | ||||||
Oskar Mühring | 2006 | 32.90 | 1:09.60 | 4:39.89 | ||||||
9 | Vejle 3 | 0 | Vejle Svømmeklub | 4:44.05 | ||||||
Anders Bank Hansen | 2006 | 34.89 | 1:12.21 | 1:12.21 | ||||||
Martin Christensen | 2006 | 34.19 | 1:12.42 | 2:24.63 | ||||||
Malthe Elias Wolgast | 2006 | 32.87 | 1:09.29 | 3:33.92 | ||||||
Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 32.27 | 1:10.13 | 4:44.05 | ||||||
10 | Ksk 2 Drenge | 0 | Kolding SK | 4:48.81 | ||||||
Asger Als Olsen | 2004 | 32.90 | 1:08.85 | 1:08.85 | ||||||
Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 36.63 | 1:18.31 | 2:27.16 | ||||||
Rasmus Warming Hansen | 2005 | 34.05 | 1:12.93 | 3:40.09 | ||||||
Rasmus Kabel | 2004 | 32.13 | 1:08.72 | 4:48.81 | ||||||
11 | Rsk Drenge 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | 5:01.05 | ||||||
Peter Kristensen | 2007 | 34.90 | 1:12.53 | 1:12.53 | ||||||
Laurits Damsted Lund | 2007 | 40.40 | 1:27.27 | 2:39.80 | ||||||
Julius Schier | 2006 | 33.34 | 1:10.76 | 3:50.56 | ||||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 33.04 | 1:10.49 | 5:01.05 | ||||||
12 | Delta Drenge 2 | 2006 | DeltaSwim | 5:11.52 | ||||||
Jonatan Lyck Falk | 2006 | 31.65 | 1:07.10 | 1:07.10 | ||||||
Jakob Kristensen | 2006 | 32.91 | 1:12.19 | 2:19.29 | ||||||
Mads Møller Rieck | 2006 | 37.99 | 1:22.02 | 3:41.31 | ||||||
Phillip Thomsen | 2007 | 39.27 | 1:30.21 | 5:11.52 | ||||||
- | Hovedstadens T1 Drenge | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:07.97 | EXTRA | |||||
Ettore Pesci | 2004 | 29.51 | 1:01.12 | 1:01.12 | ||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 28.63 | 1:00.58 | 2:01.70 | ||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 29.72 | 1:01.42 | 3:03.12 | ||||||
Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | 31.15 | 1:04.85 | 4:07.97 | ||||||
- | Hsk T2 Drenge 1 | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:28.60 | EXTRA | |||||
Karl Korfix Barlebo | 2006 | 32.69 | 1:07.93 | 1:07.93 | ||||||
Tristan Jensen | 2006 | 32.30 | 1:08.86 | 2:16.79 | ||||||
Gustav Steen Andersen | 2006 | 30.85 | 1:04.05 | 3:20.84 | ||||||
Magnus Steen Andersen | 2006 | 32.59 | 1:07.76 | 4:28.60 | ||||||
- | Hsk T2 Drenge 2 | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:39.93 | EXTRA | |||||
Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 33.13 | 1:11.19 | 1:11.19 | ||||||
Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 33.60 | 1:11.64 | 2:22.83 | ||||||
Hans Bjørn Legind | 2007 | 32.28 | 1:10.44 | 3:33.27 | ||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 31.05 | 1:06.66 | 4:39.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:24 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 17 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sille Grønfeldt | 2008 | 278 | 49.21 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 50.86 | |||||||||
2 | Signe Christensen | 2008 | 266 | 49.95 | ||||||
Kolding SK | 56.71 | |||||||||
3 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 210 | 54.06 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 56.46 | |||||||||
4 | Mathilde Søe | 2008 | 193 | 55.62 | ||||||
DeltaSwim | 55.97 | |||||||||
5 | Sofie Bak | 2008 | 187 | 56.17 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 59.52 | |||||||||
- | Clara Vestergaard | 2008 | 50.27 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.52 | |||||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Laursen | 2007 | 512 | 40.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.59 | |||||||||
2 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | 177 | 57.25 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:13.08 | |||||||||
- | Isabella Pedersen | 2007 | 40.57 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.79 | |||||||||
- | Julie Philip | 2007 | 40.50 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.78 | |||||||||
- | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 47.37 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.55 | |||||||||
- | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 49.50 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.29 | |||||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke M. Christensen | 2006 | 421 | 42.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.58 | |||||||||
2 | Klara Amalie Nielsen | 2006 | 412 | 43.20 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.67 | |||||||||
3 | Karoline Hellesøe | 2006 | 316 | 47.16 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 46.35 | |||||||||
4 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 303 | 47.85 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 52.41 | |||||||||
5 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 263 | 50.12 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 49.71 | |||||||||
6 | Maja Løve Nielsen | 2006 | 245 | 51.36 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Caroline Søgaard | 2006 | 191 | 55.75 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 59.79 | |||||||||
8 | Tilde Lindeblad | 2006 | 184 | 56.46 | ||||||
DeltaSwim | 55.55 | |||||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 542 | 39.42 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.62 | |||||||||
2 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 453 | 41.85 | ||||||
DeltaSwim | 43.77 | |||||||||
3 | Laura Rasmussen | 2005 | 434 | 42.46 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.10 | |||||||||
4 | Freya Isabel Christensen | 2005 | 405 | 43.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.54 | |||||||||
5 | Frederikke Riber | 2005 | 362 | 45.08 | ||||||
DeltaSwim | 44.05 | |||||||||
6 | Victoria Richards | 2005 | 290 | 48.57 | ||||||
DeltaSwim | 48.59 | |||||||||
7 | Mille Lindeblad | 2005 | 228 | 52.55 | ||||||
DeltaSwim | 52.25 | |||||||||
8 | Sofie Junker | 2005 | 210 | 54.04 | ||||||
DeltaSwim | 51.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 17 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 375 | 39.77 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.13 | |||||||||
2 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 313 | 42.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.69 | |||||||||
3 | Moritz Hartmann | 2007 | 257 | 45.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.68 | |||||||||
4 | Adrian Vaarning | 2007 | 167 | 51.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 57.26 | |||||||||
5 | Bastian Ladekjær | 2007 | 127 | 56.96 | ||||||
DeltaSwim | 57.05 | |||||||||
- | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 50.68 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.19 | |||||||||
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ludvig L. Møller | 2006 | 375 | 39.76 | ||||||
H2Odense | 41.66 | |||||||||
2 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 368 | 40.00 | ||||||
DeltaSwim | 56.11 | |||||||||
3 | Martin Christensen | 2006 | 361 | 40.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.61 | |||||||||
4 | Frederik Nielsen | 2006 | 346 | 40.84 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.34 | |||||||||
5 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 281 | 43.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.70 | |||||||||
6 | Mark R|dinger | 2006 | 270 | 44.37 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 48.59 | |||||||||
7 | Anders Bank Hansen | 2006 | 257 | 45.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.28 | |||||||||
8 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 252 | 45.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.42 | |||||||||
9 | Tobias Damsgaard | 2006 | 197 | 49.22 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 50.60 | |||||||||
10 | Sebastian Rahr | 2006 | 154 | 53.48 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.74 | |||||||||
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Teodor Thuelund | 2005 | 467 | 36.96 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.46 | |||||||||
2 | Silas Åkerlind | 2005 | 349 | 40.71 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 41.90 | |||||||||
- | Alexander Okkerholm | 2005 | DSQ | 2brystb u vand start | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 51.99 | |||||||||
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 664 | 32.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.57 | |||||||||
2 | Vania Danilkin | 2004 | 429 | 38.01 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 318 | 42.01 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 45.78 | |||||||||
4 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 235 | 46.41 | ||||||
Kolding SK | 46.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 17 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 299 | 48.86 | 1:44.78 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:42.56 | |||||||||
2 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 254 | 52.34 | 1:50.55 | |||||
H2Odense | 1:54.34 | |||||||||
3 | Oceane Cailho | 2008 | 238 | 53.25 | 1:53.04 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:00.69 | |||||||||
4 | Lea Romer Jørgensen | 2008 | 215 | 55.00 | 1:56.90 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 2:05.65 | |||||||||
5 | Lotta Træger | 2008 | 166 | 58.38 | 2:07.27 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:05.46 | |||||||||
6 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 158 | 1:00.02 | 2:09.56 | |||||
H2Odense | 2:07.06 | |||||||||
- | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 47.54 | 1:39.51 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.35 | |||||||||
- | Ella Stensgaard | 2008 | 49.36 | 1:42.71 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.85 | |||||||||
- | Thilde Gammelvind | 2008 | 59.37 | 2:04.34 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.60 | |||||||||
- | Vigga Jørgensen | 2008 | 55.60 | 1:54.56 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.86 | |||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 364 | 45.57 | 1:38.07 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:38.71 | |||||||||
2 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | 239 | 54.12 | 1:52.88 | |||||
DeltaSwim | 2:01.31 | |||||||||
3 | Eszter Vad | 2007 | 226 | 53.29 | 1:54.91 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:51.08 | |||||||||
- | Asta Hindborg | 2007 | 47.11 | 1:41.19 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.39 | |||||||||
- | Astrid Høyer | 2007 | 49.06 | 1:42.69 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.17 | |||||||||
- | Mathilde Møller | 2007 | 42.65 | 1:28.12 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.06 | |||||||||
- | Matilde Maagøe | 2007 | 42.46 | 1:29.84 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.54 | |||||||||
- | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 42.98 | 1:28.34 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.21 | |||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Kapke | 2006 | 537 | 40.97 | 1:26.21 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:28.30 | |||||||||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 536 | 41.36 | 1:26.26 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.18 | |||||||||
3 | Naja Færgemann | 2006 | 529 | 41.77 | 1:26.61 | |||||
H2Odense | 1:25.61 | |||||||||
4 | Mille Holmberg | 2006 | 480 | 42.18 | 1:29.45 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.49 | |||||||||
5 | Amalie F. Piiters | 2006 | 432 | 45.13 | 1:32.64 | |||||
H2Odense | 1:36.60 | |||||||||
6 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 404 | 43.68 | 1:34.76 | |||||
H2Odense | 1:33.56 | |||||||||
7 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | 281 | 48.86 | 1:46.88 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:44.47 | |||||||||
8 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 280 | 49.81 | 1:47.10 | |||||
DeltaSwim | 2:06.93 | |||||||||
9 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 268 | 51.40 | 1:48.61 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:43.84 | |||||||||
10 | Olivia Funder | 2006 | 215 | 54.49 | 1:56.86 | |||||
H2Odense | 1:58.95 | |||||||||
11 | Emily Knudsen | 2006 | 157 | 1:00.15 | 2:09.83 | |||||
H2Odense | ||||||||||
- | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 42.79 | 1:27.18 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.70 | |||||||||
- | Malu Melody Christensen | 2006 | 43.19 | 1:31.90 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.09 | |||||||||
- | Zoe Overby Traberg | 2006 | 42.90 | 1:27.93 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.09 | |||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Habermann | 2005 | 573 | 40.21 | 1:24.33 | |||||
H2Odense | 1:21.44 | |||||||||
2 | Emma Nygaard | 2005 | 559 | 39.32 | 1:25.06 | |||||
Frem Odense | 1:22.97 | |||||||||
3 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 474 | 42.40 | 1:29.83 | |||||
Kolding SK | 1:32.61 | |||||||||
4 | Mathilde Stilund | 2005 | 468 | 43.43 | 1:30.20 | |||||
H2Odense | 1:33.70 | |||||||||
5 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 414 | 44.00 | 1:34.01 | |||||
H2Odense | 1:34.69 | |||||||||
6 | Nina Seirup | 2005 | 413 | 44.31 | 1:34.08 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:31.16 | |||||||||
- | Ana Rosa Kragh | 2005 | 38.90 | 1:22.10 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.34 | |||||||||
- | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 38.52 | 1:21.77 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 17 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 269 | 44.86 | 1:37.02 | |||||
H2Odense | 1:45.88 | |||||||||
2 | Ebbe Als Olsen | 2007 | 227 | 49.15 | 1:42.70 | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:43.75 | |||||||||
3 | Peter Kristensen | 2007 | 218 | 50.08 | 1:44.10 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:46.55 | |||||||||
4 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 182 | 50.87 | 1:50.47 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:53.74 | |||||||||
5 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 138 | 57.07 | 2:01.17 | |||||
Ringe Svømme Klub | 2:00.95 | |||||||||
- | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 42.65 | 1:30.83 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.05 | |||||||||
- | Hans Bjørn Legind | 2007 | 52.96 | 1:53.20 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.17 | |||||||||
- | Ib Fang Wang | 2007 | 48.52 | 1:42.05 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.88 | |||||||||
- | Konradas Juska | 2007 | 49.27 | 1:44.67 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.56 | |||||||||
- | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 46.93 | 1:40.89 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.31 | |||||||||
- | Simon Voldmester | 2007 | 46.22 | 1:38.15 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.03 | |||||||||
- | Phillip Thomsen | 2007 | DSQ | ej udadvend fød v30m | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 370 | 41.71 | 1:27.30 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:32.36 | |||||||||
2 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 364 | 41.45 | 1:27.81 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:31.97 | |||||||||
3 | Julius Schier | 2006 | 312 | 44.16 | 1:32.38 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.82 | |||||||||
4 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 291 | 44.37 | 1:34.59 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:38.61 | |||||||||
5 | Oskar Mühring | 2006 | 234 | 48.00 | 1:41.61 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:49.38 | |||||||||
6 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 222 | 48.06 | 1:43.52 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:40.59 | |||||||||
7 | Mads Møller Rieck | 2006 | 166 | 54.22 | 1:54.01 | |||||
DeltaSwim | 1:54.25 | |||||||||
8 | Jonas Bergmann | 2006 | 132 | 54.67 | 2:03.06 | |||||
H2Odense | ||||||||||
- | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 40.20 | 1:23.41 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.11 | |||||||||
- | Gustav Steen Andersen | 2006 | 44.51 | 1:31.72 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.01 | |||||||||
- | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 50.29 | 1:43.21 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.89 | |||||||||
- | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 47.24 | 1:39.71 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.45 | |||||||||
- | Magnus Steen Andersen | 2006 | 49.36 | 1:43.31 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.12 | |||||||||
- | Tristan Jensen | 2006 | 44.95 | 1:35.06 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.27 | |||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 475 | 38.41 | 1:20.33 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.36 | |||||||||
2 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 461 | 37.71 | 1:21.14 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:25.33 | |||||||||
3 | Daniel Busk | 2005 | 437 | 38.89 | 1:22.58 | |||||
Kolding SK | 1:20.39 | |||||||||
4 | Thor Majgård | 2005 | 436 | 39.61 | 1:22.66 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.81 | |||||||||
5 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 399 | 40.30 | 1:25.14 | |||||
H2Odense | 1:28.22 | |||||||||
6 | Christoffer Mejdal | 2005 | 392 | 40.11 | 1:25.60 | |||||
Frem Odense | 1:27.43 | |||||||||
7 | Luca Hertzog | 2005 | 380 | 39.94 | 1:26.56 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:24.97 | |||||||||
8 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 376 | 42.84 | 1:26.83 | |||||
DeltaSwim | 1:27.63 | |||||||||
9 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 347 | 42.66 | 1:29.20 | |||||
DeltaSwim | 1:29.92 | |||||||||
10 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 289 | 44.58 | 1:34.78 | |||||
DeltaSwim | 1:33.73 | |||||||||
11 | Max Venborg Kromann | 2005 | 258 | 45.92 | 1:38.46 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:41.04 | |||||||||
12 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 254 | 45.82 | 1:38.92 | |||||
Frem Odense | 1:39.39 | |||||||||
13 | Magnus Tranekjer | 2005 | 252 | 47.00 | 1:39.23 | |||||
H2Odense | 1:35.94 | |||||||||
14 | Tobias Hansen | 2005 | 226 | 48.12 | 1:42.81 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:46.04 | |||||||||
- | Mads Møller | 2005 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.49 | |||||||||
- | Rasmus Warming Hansen | 2005 | DSQ | 2xflyb v uds50m | ||||||
Kolding SK | 1:45.20 | |||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 542 | 36.56 | 1:16.87 | |||||
H2Odense | 1:15.09 | |||||||||
2 | Lasse Thulstrup | 2004 | 490 | 37.86 | 1:19.53 | |||||
Kolding SK | 1:18.61 | |||||||||
3 | Christian Landtved | 2004 | 429 | 39.38 | 1:23.10 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.44 | |||||||||
4 | Oliver Londero | 2004 | 411 | 39.53 | 1:24.33 | |||||
Frem Odense | 1:25.64 | |||||||||
5 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 367 | 41.22 | 1:27.50 | |||||
H2Odense | 1:25.78 | |||||||||
6 | Jonathan Nejmann | 2004 | 366 | 42.20 | 1:27.62 | |||||
H2Odense | 1:28.19 | |||||||||
7 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 292 | 42.81 | 1:34.43 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:34.73 | |||||||||
8 | Mathias Westergaard | 2004 | 266 | 44.43 | 1:37.43 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:33.91 | |||||||||
9 | Rasmus Kabel | 2004 | 258 | 45.33 | 1:38.46 | |||||
Kolding SK | 1:33.72 | |||||||||
- | Ettore Pesci | 2004 | 41.45 | 1:25.59 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.54 | |||||||||
- | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | 44.70 | 1:33.50 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.00 | |||||||||
- | Sebastian Greisen | 2004 | 40.57 | 1:24.34 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.70 | |||||||||
- | Tobias Gammelvind | 2004 | 39.90 | 1:24.08 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.37 | |||||||||
- | Christopher V. Nielsen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding SK | 1:23.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 17 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 421 | 46.21 | 1:37.98 | 2:30.32 | 3:21.30 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:30.02 | |||||||||
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 431 | 44.17 | 1:36.41 | 2:28.74 | 3:19.76 | |||
Kolding SK | 3:26.32 | |||||||||
2 | Emilia Spangsberg | 2007 | 388 | 47.01 | 1:39.57 | 2:34.42 | 3:26.94 | |||
Kolding SK | 3:42.10 | |||||||||
3 | Nanna Højstrøm | 2007 | 379 | 47.07 | 1:40.32 | 2:35.07 | 3:28.61 | |||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 375 | 46.26 | 1:40.31 | 2:35.58 | 3:29.20 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:31.13 | |||||||||
5 | Sarah Qvist | 2007 | 330 | 49.22 | 1:44.97 | 2:41.42 | 3:38.37 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:55.88 | |||||||||
6 | Dagmar Stahl | 2007 | 324 | 48.85 | 1:47.05 | 2:43.34 | 3:39.60 | |||
H2Odense | 4:00.14 | |||||||||
7 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 307 | 50.94 | 1:48.11 | 2:46.02 | 3:43.57 | |||
H2Odense | ||||||||||
- | Vigga Jacoby | 2007 | 49.55 | 1:46.15 | 2:43.26 | 3:39.66 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:47.59 | |||||||||
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 575 | 40.83 | 1:27.61 | 2:14.58 | 3:01.49 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:53.12 | |||||||||
2 | Ane Christensen | 2006 | 532 | 41.47 | 1:29.82 | 2:18.57 | 3:06.31 | |||
Kolding SK | 3:15.84 | |||||||||
3 | Christine Mols | 2006 | 474 | 43.58 | 1:32.06 | 2:22.94 | 3:13.56 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:10.81 | |||||||||
4 | Mille A. B. Buch | 2006 | 388 | 47.84 | 1:40.22 | 2:33.95 | 3:26.89 | |||
H2Odense | 3:36.77 | |||||||||
5 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 213 | 57.01 | 2:00.22 | 3:07.12 | 4:12.63 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Falka Tind | 2006 | 44.17 | 1:33.26 | 2:23.65 | 3:11.55 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:05.77 | |||||||||
- | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 44.88 | 1:33.78 | 2:23.16 | 3:11.61 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:09.96 | |||||||||
- | Sofie Amalie Krag | 2006 | 43.21 | 1:34.05 | 2:21.58 | 3:09.39 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.88 | |||||||||
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 632 | 39.69 | 1:24.30 | 2:10.28 | 2:55.92 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:50.03 | |||||||||
2 | Emilie Moberg | 2005 | 495 | 43.26 | 1:31.35 | 2:21.00 | 3:10.81 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:11.37 | |||||||||
3 | Johanne Heilmann | 2005 | 490 | 43.32 | 1:32.86 | 2:22.14 | 3:11.48 | |||
Kolding SK | 3:05.91 | |||||||||
4 | Karla Kristensen | 2005 | 479 | 44.85 | 1:34.37 | 2:23.61 | 3:12.88 | |||
Kolding SK | 3:09.77 | |||||||||
5 | Mette Barfoot | 2005 | 459 | 44.78 | 1:34.49 | 2:24.74 | 3:15.63 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:05.86 | |||||||||
6 | Laura Frost Rainer | 2005 | 405 | 45.68 | 1:37.99 | 2:29.98 | 3:23.96 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:21.45 | |||||||||
7 | Sophie Kronborg | 2005 | 375 | 47.07 | 1:40.46 | 2:33.98 | 3:29.22 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:27.23 | |||||||||
- | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 42.89 | 1:31.11 | 2:19.04 | 3:07.28 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.81 | |||||||||
- | Rebecca Petersen | 2005 | 42.81 | 1:30.20 | 2:18.22 | 3:05.28 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 12:23 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 17 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | 375 | 41.98 | 1:30.10 | 2:19.19 | 3:07.88 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:11.26 | |||||||||
2 | Tobias Høirup | 2007 | 164 | 57.54 | 2:02.69 | 3:07.68 | 4:07.25 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
3 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 145 | 54.72 | 2:03.18 | 3:11.71 | 4:17.58 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Kristensen | 2006 | 288 | 44.74 | 1:37.44 | 2:32.70 | 3:25.10 | |||
DeltaSwim | 3:12.10 | |||||||||
2 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 249 | 47.74 | 1:41.92 | 2:38.43 | 3:35.31 | |||
H2Odense | 3:50.21 | |||||||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 422 | 39.53 | 1:26.31 | 2:13.38 | 3:00.66 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:55.23 | |||||||||
2 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 415 | 40.05 | 1:27.39 | 2:14.98 | 3:01.61 | |||
DeltaSwim | 2:58.64 | |||||||||
3 | Mads Kristensen | 2005 | 316 | 43.46 | 1:33.63 | 2:26.01 | 3:18.89 | |||
Svendborg Svømme Klub | 3:28.65 | |||||||||
4 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 164 | 55.16 | 1:58.29 | 3:02.95 | 4:07.35 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Andersen | 2005 | 40.72 | 1:26.06 | 2:12.13 | 2:57.36 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.14 | |||||||||
- | William Romer Jørgensen | 2005 | DSQ | 2flybensp v150m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 3:22.11 | |||||||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Iversen | 2004 | 553 | 37.87 | 1:20.49 | 2:03.95 | 2:45.10 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:44.94 | |||||||||
2 | Alex Fogt | 2004 | 551 | 37.45 | 1:19.77 | 2:02.86 | 2:45.22 | |||
H2Odense | 2:45.98 | |||||||||
3 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 492 | 38.92 | 1:22.94 | 2:07.81 | 2:51.60 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:47.32 | |||||||||
4 | Asger Als Olsen | 2004 | 448 | 39.98 | 1:25.96 | 2:11.81 | 2:57.05 | |||
Kolding SK | 2:57.45 | |||||||||
5 | Emil Neumann | 2004 | 413 | 40.39 | 1:27.59 | 2:14.50 | 3:01.85 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:02.54 | |||||||||
6 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 399 | 41.12 | 1:27.81 | 2:16.21 | 3:04.05 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:06.66 | |||||||||
7 | Valdemar Stahl | 2004 | 369 | 42.94 | 1:31.96 | 2:21.15 | 3:08.86 | |||
H2Odense | 3:18.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 12:35 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 17 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 475 | 37.32 | 1:22.53 | 2:13.98 | 2:55.65 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:02.98 | |||||||||
2 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 361 | 42.82 | 1:29.59 | 2:28.61 | 3:12.37 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:11.66 | |||||||||
3 | Signe Christensen | 2008 | 332 | 42.50 | 1:36.94 | 2:35.13 | 3:17.91 | |||
Kolding SK | 3:25.09 | |||||||||
4 | Sille Grønfeldt | 2008 | 301 | 44.99 | 1:39.19 | 2:37.85 | 3:24.33 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:30.28 | |||||||||
5 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 279 | 47.07 | 1:40.14 | 2:42.10 | 3:29.70 | |||
H2Odense | 3:58.08 | |||||||||
6 | Sofie Bak | 2008 | 267 | 46.31 | 1:39.59 | 2:47.25 | 3:32.67 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:33.98 | |||||||||
7 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 241 | 54.08 | 1:50.50 | 2:54.37 | 3:40.24 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:49.22 | |||||||||
8 | Lotta Træger | 2008 | 240 | 51.98 | 1:46.73 | 2:55.62 | 3:40.28 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:36.76 | |||||||||
9 | Oceane Cailho | 2008 | 238 | 51.31 | 1:45.30 | 2:51.57 | 3:41.02 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:59.59 | |||||||||
10 | Lea Romer Jørgensen | 2008 | 209 | 50.84 | 1:50.82 | 2:55.66 | 3:50.81 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 183 | 55.34 | 1:55.55 | 3:05.93 | 4:01.31 | |||
H2Odense | 4:16.10 | |||||||||
- | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 39.04 | 1:30.33 | 2:26.82 | 3:10.95 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.91 | |||||||||
- | Clara Vestergaard | 2008 | 51.66 | 1:51.77 | 2:51.77 | 3:42.99 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:44.89 | |||||||||
- | Ella Stensgaard | 2008 | 41.95 | 1:34.26 | 2:29.91 | 3:12.58 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:10.44 | |||||||||
- | Thilde Gammelvind | 2008 | 55.51 | 1:56.34 | 3:05.67 | 3:54.37 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:59.02 | |||||||||
- | Vigga Jørgensen | 2008 | 44.17 | 1:36.16 | 2:37.50 | 3:19.52 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:16.41 | |||||||||
- | Mathilde Søe | 2008 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 3:45.62 | |||||||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 427 | 37.59 | 1:24.82 | 2:17.01 | 3:01.89 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:58.08 | |||||||||
2 | Sarah Laursen | 2007 | 402 | 42.86 | 1:35.66 | 2:23.97 | 3:05.68 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:04.36 | |||||||||
3 | Emilia Spangsberg | 2007 | 349 | 45.83 | 1:38.53 | 2:33.78 | 3:14.54 | |||
Kolding SK | 3:24.49 | |||||||||
4 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 344 | 43.98 | 1:36.86 | 2:30.87 | 3:15.58 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:07.85 | |||||||||
5 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | 289 | 49.05 | 1:42.74 | 2:44.90 | 3:27.09 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
6 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 266 | 52.12 | 1:47.17 | 2:47.56 | 3:32.91 | |||
H2Odense | ||||||||||
7 | Eszter Vad | 2007 | 251 | 47.56 | 1:45.34 | 2:48.88 | 3:37.13 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:40.27 | |||||||||
8 | Sarah Qvist | 2007 | 240 | 1:55.14 | 2:50.86 | 3:40.29 | 3:40.29 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | 145 | 1:07.51 | 2:14.11 | 3:23.31 | 4:20.70 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Asta Hindborg | 2007 | 40.64 | 1:31.44 | 2:27.01 | 3:06.95 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:56.62 | |||||||||
- | Astrid Høyer | 2007 | 41.80 | 1:29.27 | 2:23.71 | 3:05.15 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.43 | |||||||||
- | Isabella Pedersen | 2007 | 35.11 | 1:20.37 | 2:10.71 | 2:47.06 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.73 | |||||||||
- | Julie Philip | 2007 | 40.01 | 1:31.04 | 2:20.80 | 2:59.24 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.83 | |||||||||
- | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 38.39 | 1:25.45 | 2:19.52 | 3:00.34 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.71 | |||||||||
- | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 41.63 | 1:31.23 | 2:26.49 | 3:09.76 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:03.99 | |||||||||
- | Mathilde Møller | 2007 | 37.66 | 1:23.05 | 2:12.69 | 2:52.41 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.71 | |||||||||
- | Matilde Maagøe | 2007 | 37.18 | 1:18.92 | 2:09.24 | 2:45.32 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.72 | |||||||||
- | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 36.23 | 1:22.34 | 2:11.08 | 2:48.44 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.80 | |||||||||
- | Vigga Jacoby | 2007 | 43.38 | 1:35.99 | 2:32.11 | 3:15.41 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:08.58 | |||||||||
- | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | DSQ | ej rygliggende v100m | ||||||
Kolding SK | 3:15.66 | |||||||||
- | Dagmar Stahl | 2007 | DSQ | Berør 1hånd vend150m | ||||||
H2Odense | 3:37.40 | |||||||||
- | Nanna Højstrøm | 2007 | DSQ | ej rygliggende v100m | ||||||
Kolding SK | 3:08.13 | |||||||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 702 | 34.71 | 1:14.47 | 1:59.64 | 2:34.17 | |||
H2Odense | 2:34.63 | |||||||||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 565 | 35.16 | 1:19.90 | 2:06.91 | 2:45.77 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:42.28 | |||||||||
3 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 504 | 37.86 | 1:25.81 | 2:12.62 | 2:52.13 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:59.41 | |||||||||
4 | Christine Mols | 2006 | 450 | 39.04 | 1:28.69 | 2:19.62 | 2:58.77 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:04.33 | |||||||||
5 | Mille Holmberg | 2006 | 445 | 42.52 | 1:29.84 | 2:17.91 | 2:59.46 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:59.62 | |||||||||
6 | Amalie F. Piiters | 2006 | 432 | 36.02 | 1:23.70 | 2:20.54 | 3:01.25 | |||
H2Odense | 3:08.86 | |||||||||
7 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 403 | 38.38 | 1:27.49 | 2:23.97 | 3:05.51 | |||
H2Odense | 3:15.95 | |||||||||
8 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 398 | 38.91 | 1:28.83 | 2:27.36 | 3:06.33 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:09.87 | |||||||||
9 | Mille A. B. Buch | 2006 | 350 | 45.37 | 1:36.62 | 2:31.05 | 3:14.31 | |||
H2Odense | 3:20.25 | |||||||||
10 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 346 | 46.18 | 1:33.74 | 2:33.06 | 3:15.13 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:12.05 | |||||||||
11 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 329 | 41.33 | 1:33.48 | 2:31.21 | 3:18.51 | |||
DeltaSwim | 3:19.99 | |||||||||
12 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | 323 | 45.97 | 1:35.52 | 2:34.78 | 3:19.73 | |||
Svendborg Svømme Klub | 3:42.27 | |||||||||
13 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 317 | 47.67 | 1:39.30 | 2:38.56 | 3:20.90 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:15.30 | |||||||||
14 | Maja Løve Nielsen | 2006 | 282 | 48.77 | 1:40.50 | 2:43.65 | 3:29.00 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Frederikke M. Christensen | 2006 | 277 | 50.63 | 1:43.89 | 2:42.12 | 3:30.24 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:17.52 | |||||||||
16 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 266 | 48.86 | 1:42.76 | 2:48.41 | 3:33.02 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:43.94 | |||||||||
17 | Tilde Lindeblad | 2006 | 256 | 50.34 | 1:44.23 | 2:50.83 | 3:35.80 | |||
DeltaSwim | 3:38.16 | |||||||||
18 | Olivia Funder | 2006 | 223 | 52.67 | 1:51.79 | 2:56.20 | 3:45.78 | |||
H2Odense | ||||||||||
19 | Caroline Søgaard | 2006 | 196 | 57.76 | 2:00.90 | 3:06.46 | 3:55.60 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Falka Tind | 2006 | 36.78 | 1:17.76 | 2:06.83 | 2:41.50 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.78 | |||||||||
- | Malu Melody Christensen | 2006 | 34.10 | 1:15.22 | 2:05.90 | 2:43.60 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.23 | |||||||||
- | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 36.43 | 1:20.86 | 2:11.65 | 2:50.38 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.60 | |||||||||
- | Sofie Amalie Krag | 2006 | 35.95 | 1:21.72 | 2:09.01 | 2:46.66 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.13 | |||||||||
- | Zoe Overby Traberg | 2006 | 36.53 | 1:21.41 | 2:08.11 | 2:44.35 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.19 | |||||||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 693 | 32.81 | 1:13.19 | 1:58.28 | 2:34.87 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:33.01 | |||||||||
2 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 611 | 33.82 | 1:16.71 | 2:05.96 | 2:41.44 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:38.95 | |||||||||
3 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 563 | 33.38 | 1:16.33 | 2:06.50 | 2:45.93 | |||
H2Odense | 2:44.69 | |||||||||
4 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 546 | 37.15 | 1:19.88 | 2:10.38 | 2:47.69 | |||
Kolding SK | 2:47.07 | |||||||||
5 | Karla Kristensen | 2005 | 508 | 35.49 | 1:20.38 | 2:12.15 | 2:51.72 | |||
Kolding SK | 2:48.53 | |||||||||
6 | Mette Barfoot | 2005 | 505 | 35.55 | 1:20.41 | 2:12.32 | 2:52.00 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:47.56 | |||||||||
7 | Mathilde Stilund | 2005 | 500 | 37.31 | 1:22.38 | 2:16.25 | 2:52.64 | |||
H2Odense | 2:56.86 | |||||||||
8 | Emma Nygaard | 2005 | 495 | 39.79 | 1:24.41 | 2:12.41 | 2:53.26 | |||
Frem Odense | 2:56.08 | |||||||||
9 | Frederikke Riber | 2005 | 489 | 39.56 | 1:24.66 | 2:16.48 | 2:53.95 | |||
DeltaSwim | 2:56.00 | |||||||||
10 | Laura Frost Rainer | 2005 | 468 | 37.81 | 1:24.82 | 2:17.19 | 2:56.51 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:58.40 | |||||||||
11 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 447 | 38.27 | 1:24.28 | 2:21.13 | 2:59.20 | |||
DeltaSwim | 2:50.47 | |||||||||
12 | Nina Seirup | 2005 | 434 | 37.13 | 1:27.11 | 2:20.73 | 3:00.91 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:53.62 | |||||||||
13 | Victoria Richards | 2005 | 430 | 37.16 | 1:24.24 | 2:20.77 | 3:01.58 | |||
DeltaSwim | 2:58.51 | |||||||||
14 | Mille Lindeblad | 2005 | 323 | 40.01 | 1:29.95 | 2:35.24 | 3:19.72 | |||
DeltaSwim | 3:10.03 | |||||||||
15 | Sofie Junker | 2005 | 314 | 45.54 | 1:38.92 | 2:39.89 | 3:21.46 | |||
DeltaSwim | 3:20.89 | |||||||||
16 | Laura Rasmussen | 2005 | 287 | 45.49 | 2:35.15 | 3:27.57 | 3:27.57 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:27.55 | |||||||||
- | Ana Rosa Kragh | 2005 | 36.17 | 1:21.14 | 2:08.08 | 2:49.43 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.85 | |||||||||
- | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 34.57 | 1:14.78 | 2:01.67 | 2:38.43 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.83 | |||||||||
- | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 35.92 | 1:20.25 | 2:08.73 | 2:47.07 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.76 | |||||||||
- | Rebecca Petersen | 2005 | 36.52 | 1:18.79 | 2:07.24 | 2:43.79 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.97 | |||||||||
- | Freya Isabel Christensen | 2005 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:09.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 13:45 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 17 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 397 | 34.20 | 1:19.45 | 2:12.72 | 2:48.43 | |||
H2Odense | 2:54.71 | |||||||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 381 | 35.40 | 1:22.57 | 2:11.58 | 2:50.77 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:50.60 | |||||||||
3 | Boris Gamishev | 2007 | 366 | 38.54 | 1:25.17 | 2:14.49 | 2:53.09 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:50.95 | |||||||||
4 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 363 | 36.99 | 1:20.16 | 2:13.39 | 2:53.66 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:52.39 | |||||||||
5 | Moritz Hartmann | 2007 | 313 | 36.85 | 1:23.37 | 2:19.77 | 3:02.37 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:07.42 | |||||||||
6 | Peter Kristensen | 2007 | 281 | 44.81 | 1:34.70 | 2:31.05 | 3:09.05 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:15.26 | |||||||||
7 | Ebbe Als Olsen | 2007 | 225 | 47.66 | 1:42.31 | 2:36.52 | 3:23.46 | |||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 3:28.81 | |||||||||
8 | Adrian Vaarning | 2007 | 205 | 46.85 | 1:39.11 | 2:44.41 | 3:29.99 | |||
Nyborg Svømmeklub | 4:23.62 | |||||||||
9 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 205 | 48.40 | 1:41.38 | 2:44.10 | 3:30.09 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:40.61 | |||||||||
10 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 172 | 52.98 | 1:51.54 | 2:53.66 | 3:42.53 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:37.02 | |||||||||
11 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 162 | 56.73 | 1:52.93 | 2:59.07 | 3:47.26 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:44.44 | |||||||||
12 | Phillip Thomsen | 2007 | 144 | 52.83 | 1:52.25 | 3:08.17 | 3:56.31 | |||
DeltaSwim | 4:15.86 | |||||||||
13 | Tobias Høirup | 2007 | 131 | 1:04.35 | 2:09.32 | 3:12.15 | 4:03.61 | |||
DeltaSwim | 3:54.82 | |||||||||
- | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 48.13 | 1:37.80 | 2:43.33 | 3:25.92 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:22.46 | |||||||||
- | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 37.17 | 1:23.60 | 2:13.02 | 2:50.74 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.62 | |||||||||
- | Hans Bjørn Legind | 2007 | 37.09 | 1:22.53 | 2:20.21 | 2:57.97 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.07 | |||||||||
- | Konradas Juska | 2007 | 43.08 | 1:33.58 | 2:30.91 | 3:10.96 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:18.46 | |||||||||
- | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 43.19 | 1:35.92 | 2:31.87 | 3:11.72 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.06 | |||||||||
- | Simon Voldmester | 2007 | 37.77 | 1:24.67 | 2:15.11 | 2:55.63 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:18.72 | |||||||||
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Nielsen | 2006 | 481 | 34.65 | 1:16.16 | 2:02.68 | 2:38.08 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:40.78 | |||||||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 464 | 34.87 | 1:12.53 | 2:02.90 | 2:40.00 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:42.18 | |||||||||
3 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 446 | 36.86 | 1:19.06 | 2:06.29 | 2:42.11 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:46.76 | |||||||||
4 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 415 | 33.69 | 1:17.72 | 2:07.75 | 2:45.97 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:55.83 | |||||||||
5 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 395 | 38.30 | 1:22.76 | 2:12.84 | 2:48.84 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:52.90 | |||||||||
6 | Julius Schier | 2006 | 360 | 38.23 | 1:24.28 | 2:15.60 | 2:54.13 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:02.72 | |||||||||
7 | Martin Christensen | 2006 | 355 | 39.22 | 1:24.72 | 2:15.30 | 2:54.94 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:57.08 | |||||||||
8 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 349 | 40.29 | 1:27.38 | 2:19.54 | 2:55.91 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:56.37 | |||||||||
9 | Anders Bank Hansen | 2006 | 338 | 40.26 | 1:27.27 | 2:20.09 | 2:57.72 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:56.43 | |||||||||
10 | Mark Rüdinger | 2006 | 330 | 35.42 | 1:21.75 | 2:20.75 | 2:59.22 | |||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 3:03.38 | |||||||||
11 | Jakob Kristensen | 2006 | 324 | 42.59 | 1:28.39 | 2:21.21 | 3:00.24 | |||
DeltaSwim | 2:56.87 | |||||||||
12 | Ludvig L. Møller | 2006 | 323 | 41.21 | 1:27.61 | 2:17.53 | 3:00.56 | |||
H2Odense | 3:05.34 | |||||||||
13 | Oskar Mühring | 2006 | 318 | 41.59 | 1:27.24 | 2:22.61 | 3:01.46 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:58.68 | |||||||||
14 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 277 | 42.39 | 1:35.04 | 2:29.18 | 3:09.85 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:37.00 | |||||||||
15 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 259 | 44.35 | 1:33.35 | 2:30.99 | 3:14.16 | |||
H2Odense | 3:19.27 | |||||||||
16 | Tobias Damsgaard | 2006 | 239 | 38.27 | 1:31.89 | 2:36.94 | 3:19.41 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:17.02 | |||||||||
17 | Sebastian Rahr | 2006 | 213 | 44.58 | 1:36.53 | 2:43.32 | 3:27.25 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:41.64 | |||||||||
18 | Jonas Bergmann | 2006 | 178 | 52.56 | 1:43.40 | 2:52.33 | 3:40.24 | |||
H2Odense | 3:50.33 | |||||||||
- | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 33.70 | 1:13.43 | 1:59.04 | 2:34.30 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.52 | |||||||||
- | Gustav Steen Andersen | 2006 | 35.39 | 1:18.71 | 2:06.87 | 2:41.73 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.38 | |||||||||
- | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 37.24 | 1:26.92 | 2:21.37 | 2:59.33 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.29 | |||||||||
- | Magnus Steen Andersen | 2006 | 37.48 | 1:23.13 | 2:15.36 | 2:50.98 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.43 | |||||||||
- | Tristan Jensen | 2006 | 36.20 | 1:24.60 | 2:15.57 | 2:56.31 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.84 | |||||||||
- | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | DSQ | ej rygliggende 100m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.85 | |||||||||
- | Mads Møller Rieck | 2006 | DSQ | asykron arme10m | ||||||
DeltaSwim | 3:22.66 | |||||||||
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 544 | 30.34 | 1:10.43 | 1:59.03 | 2:31.71 | |||
DeltaSwim | 2:32.36 | |||||||||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 539 | 32.51 | 1:12.93 | 1:58.06 | 2:32.16 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:31.50 | |||||||||
3 | Thor Majgård | 2005 | 530 | 32.23 | 1:12.86 | 1:57.68 | 2:33.07 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.68 | |||||||||
4 | Teodor Thuelund | 2005 | 514 | 31.04 | 1:13.36 | 2:01.19 | 2:34.65 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:40.41 | |||||||||
5 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 508 | 31.45 | 1:14.32 | 1:59.67 | 2:35.17 | |||
H2Odense | 2:36.92 | |||||||||
6 | Luca Hertzog | 2005 | 485 | 32.13 | 1:12.14 | 1:59.57 | 2:37.61 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:41.26 | |||||||||
7 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 422 | 37.44 | 1:24.08 | 2:06.71 | 2:45.16 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:49.27 | |||||||||
8 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 416 | 33.85 | 1:16.50 | 2:08.05 | 2:45.91 | |||
DeltaSwim | 2:40.08 | |||||||||
9 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 411 | 33.47 | 1:17.78 | 2:08.05 | 2:46.53 | |||
DeltaSwim | 2:39.66 | |||||||||
10 | Silas Åkerlind | 2005 | 406 | 36.66 | 1:21.44 | 2:12.66 | 2:47.19 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:55.58 | |||||||||
11 | Daniel Busk | 2005 | 398 | 33.17 | 1:19.22 | 2:08.15 | 2:48.33 | |||
Kolding SK | 2:57.49 | |||||||||
12 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 376 | 37.99 | 1:23.13 | 2:11.24 | 2:51.57 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:49.15 | |||||||||
13 | Christoffer Mejdal | 2005 | 369 | 37.10 | 1:24.61 | 2:13.93 | 2:52.67 | |||
Frem Odense | 3:01.03 | |||||||||
14 | Max Venborg Kromann | 2005 | 360 | 35.67 | 1:19.47 | 2:14.13 | 2:54.07 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:53.12 | |||||||||
15 | William Romer Jørgensen | 2005 | 347 | 36.97 | 1:24.23 | 2:14.90 | 2:56.16 | |||
Svendborg Svømme Klub | 3:08.72 | |||||||||
16 | Mads Kristensen | 2005 | 337 | 39.54 | 1:24.78 | 2:19.46 | 2:58.02 | |||
Svendborg Svømme Klub | 3:12.70 | |||||||||
17 | Magnus Tranekjer | 2005 | 318 | 39.37 | 1:26.14 | 2:22.40 | 3:01.37 | |||
H2Odense | 3:00.07 | |||||||||
18 | Rasmus Warming Hansen | 2005 | 275 | 42.95 | 1:33.34 | 2:30.07 | 3:10.51 | |||
Kolding SK | 3:21.58 | |||||||||
19 | Alexander Okkerholm | 2005 | 240 | 49.65 | 1:42.16 | 2:39.29 | 3:19.10 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:36.87 | |||||||||
20 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 196 | 51.69 | 1:43.99 | 2:48.97 | 3:33.17 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:40.22 | |||||||||
- | Mikkel Andersen | 2005 | 34.00 | 1:15.79 | 2:01.37 | 2:38.24 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.37 | |||||||||
- | Mads Møller | 2005 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.43 | |||||||||
- | Tobias Hansen | 2005 | DSQ | start forkert stilar | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:22.70 | |||||||||
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 628 | 29.37 | 1:09.36 | 1:52.06 | 2:24.61 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:26.74 | |||||||||
2 | Christian Landtved | 2004 | 628 | 29.57 | 1:07.21 | 1:52.41 | 2:24.64 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:24.01 | |||||||||
3 | Emil Neumann | 2004 | 520 | 32.64 | 1:12.62 | 2:00.45 | 2:34.00 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:35.89 | |||||||||
4 | Jonathan Nejmann | 2004 | 509 | 32.22 | 1:13.24 | 1:59.85 | 2:35.15 | |||
H2Odense | 2:36.70 | |||||||||
5 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 450 | 33.64 | 1:14.35 | 2:04.04 | 2:41.63 | |||
Kolding SK | 2:41.37 | |||||||||
6 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 392 | 36.85 | 1:19.81 | 2:10.30 | 2:49.18 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:38.63 | |||||||||
7 | Vania Danilkin | 2004 | 376 | 34.19 | 1:23.40 | 2:12.90 | 2:51.50 | |||
Kolding SK | 2:41.93 | |||||||||
8 | Rasmus Kabel | 2004 | 356 | 35.92 | 1:22.13 | 2:15.89 | 2:54.68 | |||
Kolding SK | 2:52.02 | |||||||||
9 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 315 | 38.67 | 1:26.28 | 2:20.55 | 3:01.96 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:01.28 | |||||||||
10 | Mathias Westergaard | 2004 | 312 | 39.86 | 1:28.11 | 2:25.24 | 3:02.65 | |||
Svendborg Svømme Klub | 2:57.07 | |||||||||
11 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 219 | 47.82 | 1:45.08 | 2:43.10 | 3:25.27 | |||
Kolding SK | ||||||||||
- | Ettore Pesci | 2004 | 36.78 | 1:20.38 | 2:08.55 | 2:44.71 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.30 | |||||||||
- | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | 34.32 | 1:15.29 | 2:05.87 | 2:42.79 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.00 | |||||||||
- | Sebastian Greisen | 2004 | 32.45 | 1:12.44 | 1:56.70 | 2:30.04 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.75 | |||||||||
- | Tobias Gammelvind | 2004 | 31.99 | 1:13.18 | 2:01.62 | 2:34.59 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 17 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eszter Vad | 2007 | 378 | 35.93 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.47 | |||||||||
2 | Sarah Qvist | 2007 | 348 | 36.96 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.85 | |||||||||
3 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | 216 | 43.32 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 44.99 | |||||||||
- | Matilde Maagøe | 2007 | 30.17 | EXTRA | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.38 | |||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie F. Piiters | 2006 | 573 | 31.30 | ||||||
H2Odense | 31.62 | |||||||||
2 | Karoline Hellesøe | 2006 | 556 | 31.61 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.92 | |||||||||
3 | Tilde Lindeblad | 2006 | 402 | 35.20 | ||||||
DeltaSwim | 36.76 | |||||||||
4 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 363 | 36.43 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 36.58 | |||||||||
5 | Emily Knudsen | 2006 | 141 | 49.86 | ||||||
H2Odense | 50.80 | |||||||||
- | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 34.23 | |||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 754 | 28.56 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.99 | |||||||||
2 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 643 | 30.12 | ||||||
DeltaSwim | 31.04 | |||||||||
3 | Mille Lindeblad | 2005 | 603 | 30.76 | ||||||
DeltaSwim | 32.08 | |||||||||
4 | Victoria Richards | 2005 | 591 | 30.98 | ||||||
DeltaSwim | 31.63 | |||||||||
5 | Johanne Heilmann | 2005 | 585 | 31.08 | ||||||
Kolding SK | 32.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 17 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | 386 | 31.48 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.53 | |||||||||
2 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 243 | 36.74 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.60 | |||||||||
3 | Bastian Ladekjær | 2007 | 208 | 38.70 | ||||||
DeltaSwim | 44.05 | |||||||||
4 | Tobias Høirup | 2007 | 158 | 42.33 | ||||||
DeltaSwim | 46.74 | |||||||||
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 473 | 29.41 | ||||||
DeltaSwim | 32.71 | |||||||||
2 | Frederik Nielsen | 2006 | 457 | 29.76 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.52 | |||||||||
3 | Mark Rüdinger | 2006 | 455 | 29.81 | ||||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 29.73 | |||||||||
4 | Ludvig L. Møller | 2006 | 375 | 31.79 | ||||||
H2Odense | 32.84 | |||||||||
5 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 286 | 34.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.59 | |||||||||
6 | Mads Møller Rieck | 2006 | 250 | 36.39 | ||||||
DeltaSwim | 36.01 | |||||||||
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Okkerholm | 2005 | 320 | 33.52 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.55 | |||||||||
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 505 | 28.78 | ||||||
H2Odense | 29.30 | |||||||||
2 | Oliver Londero | 2004 | 424 | 30.50 | ||||||
Frem Odense | 32.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 17 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:38 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 30, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bak | 2008 | 304 | 40.14 | 1:23.51 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.50 | |||||||||
2 | Lotta Træger | 2008 | 296 | 39.26 | 1:24.25 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:29.98 | |||||||||
3 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 276 | 40.89 | 1:26.17 | |||||
H2Odense | 1:28.51 | |||||||||
4 | Sille Grønfeldt | 2008 | 275 | 40.52 | 1:26.37 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:26.17 | |||||||||
5 | Mathilde Søe | 2008 | 265 | 41.25 | 1:27.35 | |||||
DeltaSwim | 1:34.19 | |||||||||
6 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 236 | 42.60 | 1:30.78 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:32.19 | |||||||||
7 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 179 | 45.22 | 1:39.57 | |||||
H2Odense | 1:40.24 | |||||||||
8 | Lea Romer Jørgensen | 2008 | 172 | 45.85 | 1:40.98 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:39.19 | |||||||||
- | Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 37.61 | 1:19.69 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.02 | |||||||||
- | Clara Vestergaard | 2008 | 46.82 | 1:38.82 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.40 | |||||||||
- | Ella Stensgaard | 2008 | 37.15 | 1:18.06 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.36 | |||||||||
- | Thilde Gammelvind | 2008 | 43.53 | 1:30.61 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.48 | |||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 464 | 33.91 | 1:12.51 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.45 | |||||||||
2 | Emilia Spangsberg | 2007 | 439 | 35.66 | 1:13.86 | |||||
Kolding SK | 1:17.01 | |||||||||
3 | Sarah Laursen | 2007 | 407 | 36.70 | 1:15.77 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.81 | |||||||||
4 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 401 | 35.37 | 1:16.15 | |||||
Kolding SK | 1:16.79 | |||||||||
5 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | 343 | 39.38 | 1:20.17 | |||||
DeltaSwim | 1:26.37 | |||||||||
6 | Dagmar Stahl | 2007 | 342 | 36.72 | 1:20.25 | |||||
H2Odense | 1:22.83 | |||||||||
7 | Nanna Højstrøm | 2007 | 324 | 38.36 | 1:21.74 | |||||
Kolding SK | 1:19.18 | |||||||||
8 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 241 | 41.79 | 1:30.14 | |||||
H2Odense | 1:31.86 | |||||||||
- | Asta Hindborg | 2007 | 36.49 | 1:17.10 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.96 | |||||||||
- | Isabella Pedersen | 2007 | 32.43 | 1:06.14 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.07 | |||||||||
- | Mathilde Møller | 2007 | 34.63 | 1:12.77 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.55 | |||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 525 | 32.74 | 1:09.61 | |||||
H2Odense | 1:09.27 | |||||||||
2 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 511 | 33.80 | 1:10.24 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:12.21 | |||||||||
3 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 462 | 34.96 | 1:12.62 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.62 | |||||||||
4 | Klara Amalie Nielsen | 2006 | 369 | 37.05 | 1:18.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.66 | |||||||||
5 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | 363 | 36.96 | 1:18.68 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:18.31 | |||||||||
6 | Maja Løve Nielsen | 2006 | 360 | 37.02 | 1:18.92 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.28 | |||||||||
7 | Frederikke M. Christensen | 2006 | 329 | 38.26 | 1:21.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:38.05 | |||||||||
8 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 320 | 40.19 | 1:22.04 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:23.02 | |||||||||
9 | Olivia Funder | 2006 | 256 | 42.17 | 1:28.39 | |||||
H2Odense | 1:27.85 | |||||||||
10 | Caroline Søgaard | 2006 | 233 | 45.13 | 1:31.16 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:46.80 | |||||||||
- | Falka Tind | 2006 | 33.09 | 1:07.41 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.25 | |||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 699 | 30.05 | 1:03.27 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:01.77 | |||||||||
2 | Frederikke Riber | 2005 | 564 | 32.93 | 1:07.97 | |||||
DeltaSwim | 1:10.23 | |||||||||
3 | Emma Nygaard | 2005 | 549 | 33.19 | 1:08.59 | |||||
Frem Odense | 11.17 | |||||||||
4 | Nina Seirup | 2005 | 485 | 34.96 | 1:11.47 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.15 | |||||||||
5 | Karla Kristensen | 2005 | 464 | 34.59 | 1:12.55 | |||||
Kolding SK | 1:12.19 | |||||||||
6 | Freya Isabel Christensen | 2005 | 384 | 36.05 | 1:17.22 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.30 | |||||||||
7 | Sofie Junker | 2005 | 364 | 36.72 | 1:18.63 | |||||
DeltaSwim | 1:20.53 | |||||||||
8 | Laura Rasmussen | 2005 | 274 | 41.14 | 1:26.47 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:24.47 | |||||||||
- | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 33.60 | 1:10.40 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.01 | |||||||||
- | Rebecca Petersen | 2005 | 32.66 | 1:08.28 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:38 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 17 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 443 | 31.55 | 1:05.67 | |||||
H2Odense | 1:06.04 | |||||||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 418 | 32.42 | 1:06.96 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:08.11 | |||||||||
3 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 352 | 32.98 | 1:10.90 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.04 | |||||||||
4 | Peter Kristensen | 2007 | 332 | 35.49 | 1:12.30 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.38 | |||||||||
5 | Moritz Hartmann | 2007 | 287 | 34.78 | 1:15.91 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.96 | |||||||||
6 | Adrian Vaarning | 2007 | 195 | 39.13 | 1:26.36 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.59 | |||||||||
7 | Phillip Thomsen | 2007 | 163 | 43.59 | 1:31.52 | |||||
DeltaSwim | 1:39.25 | |||||||||
8 | Bastian Ladekjær | 2007 | 143 | 45.09 | 1:35.68 | |||||
DeltaSwim | 1:44.44 | |||||||||
- | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 37.10 | 1:19.47 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.12 | |||||||||
- | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 33.99 | 1:11.87 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.63 | |||||||||
- | Hans Bjørn Legind | 2007 | 33.37 | 1:09.51 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.37 | |||||||||
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 435 | 32.18 | 1:06.08 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.41 | |||||||||
2 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 430 | 31.60 | 1:06.33 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.90 | |||||||||
3 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 378 | 32.99 | 1:09.27 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.71 | |||||||||
4 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 366 | 32.98 | 1:09.97 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.55 | |||||||||
5 | Jakob Kristensen | 2006 | 336 | 33.83 | 1:11.99 | |||||
DeltaSwim | 1:11.74 | |||||||||
6 | Martin Christensen | 2006 | 333 | 34.26 | 1:12.26 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.79 | |||||||||
7 | Anders Bank Hansen | 2006 | 325 | 35.26 | 1:12.84 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.61 | |||||||||
8 | Sebastian Rahr | 2006 | 261 | 37.11 | 1:18.28 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:23.17 | |||||||||
9 | Jonas Bergmann | 2006 | 197 | 39.81 | 1:25.98 | |||||
H2Odense | 1:24.39 | |||||||||
- | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 32.60 | 1:08.34 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.52 | |||||||||
- | Gustav Steen Andersen | 2006 | 30.98 | 1:04.17 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.01 | |||||||||
- | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 33.92 | 1:08.81 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.82 | |||||||||
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 541 | 29.83 | 1:01.46 | |||||
DeltaSwim | 1:04.39 | |||||||||
2 | Teodor Thuelund | 2005 | 518 | 29.84 | 1:02.33 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.07 | |||||||||
3 | Silas Åkerlind | 2005 | 506 | 29.65 | 1:02.84 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:08.08 | |||||||||
4 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 474 | 30.08 | 1:04.22 | |||||
Frem Odense | 1:02.29 | |||||||||
5 | William Romer Jørgensen | 2005 | 436 | 31.18 | 1:06.02 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:07.82 | |||||||||
6 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 401 | 31.48 | 1:07.92 | |||||
DeltaSwim | 1:05.70 | |||||||||
7 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 400 | 31.96 | 1:07.95 | |||||
DeltaSwim | 1:09.70 | |||||||||
8 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 390 | 32.09 | 1:08.54 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.12 | |||||||||
9 | Christoffer Mejdal | 2005 | 349 | 33.80 | 1:11.09 | |||||
Frem Odense | 1:14.05 | |||||||||
10 | Magnus Tranekjer | 2005 | 307 | 34.72 | 1:14.22 | |||||
H2Odense | 1:17.33 | |||||||||
11 | Rasmus Brenøe Jensen | 2005 | 203 | 38.69 | 1:25.09 | |||||
H2Odense | 1:35.75 | |||||||||
- | Mikkel Andersen | 2005 | 32.34 | 1:06.13 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.17 | |||||||||
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 677 | 27.36 | 57.03 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 57.73 | |||||||||
2 | Vania Danilkin | 2004 | 550 | 29.30 | 1:01.11 | |||||
Kolding SK | 1:04.77 | |||||||||
3 | Oliver Londero | 2004 | 443 | 31.80 | 1:05.66 | |||||
Frem Odense | 1:07.97 | |||||||||
4 | Rasmus Kabel | 2004 | 365 | 33.24 | 1:10.03 | |||||
Kolding SK | 1:09.78 | |||||||||
5 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 335 | 33.51 | 1:12.09 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:11.29 | |||||||||
6 | Mathias Westergaard | 2004 | 325 | 33.86 | 1:12.80 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:09.01 | |||||||||
7 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 264 | 36.90 | 1:18.03 | |||||
Kolding SK | 1:26.03 | |||||||||
- | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | 34.63 | 1:11.41 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 17 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:06 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 32, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 422 | 36.48 | 1:17.86 | 2:00.58 | 2:41.70 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:44.96 | |||||||||
2 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 364 | 37.44 | 1:21.76 | 2:06.72 | 2:49.94 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Signe Christensen | 2008 | 324 | 39.17 | 1:26.02 | 2:11.95 | 2:56.59 | |||
Kolding SK | 3:04.08 | |||||||||
4 | Oceane Cailho | 2008 | 236 | 42.12 | 1:32.11 | 2:26.14 | 3:16.21 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:40.29 | |||||||||
- | Vigga Jørgensen | 2008 | 39.03 | 1:23.36 | 2:07.07 | 2:49.65 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.94 | |||||||||
Løb 32, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 340 | 39.24 | 1:24.19 | 2:10.75 | 2:53.86 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:26.23 | |||||||||
- | Astrid Høyer | 2007 | 38.77 | 1:21.85 | 2:04.98 | 2:46.16 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.05 | |||||||||
- | Julie Philip | 2007 | 36.26 | 1:16.93 | 1:57.85 | 2:39.12 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.01 | |||||||||
- | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 37.90 | 1:20.81 | 2:03.17 | 2:44.30 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.13 | |||||||||
- | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 39.12 | 1:24.87 | 2:13.00 | 2:57.79 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.24 | |||||||||
- | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 35.06 | 1:14.52 | 1:54.31 | 2:32.35 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.69 | |||||||||
- | Vigga Jacoby | 2007 | 40.01 | 1:26.11 | 2:12.13 | 2:57.32 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.92 | |||||||||
Løb 32, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 722 | 32.26 | 1:07.01 | 1:41.71 | 2:15.28 | |||
H2Odense | 2:16.59 | |||||||||
2 | Clara Kapke | 2006 | 644 | 32.08 | 1:07.37 | 1:43.60 | 2:20.49 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:24.01 | |||||||||
3 | Christine Mols | 2006 | 562 | 33.33 | 1:10.56 | 1:48.89 | 2:27.04 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:29.92 | |||||||||
4 | Ane Christensen | 2006 | 490 | 35.02 | 1:14.92 | 1:55.71 | 2:33.86 | |||
Kolding SK | 2:34.98 | |||||||||
5 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 473 | 36.04 | 1:15.84 | 1:56.39 | 2:35.70 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:31.68 | |||||||||
6 | Mille Holmberg | 2006 | 409 | 37.17 | 1:20.51 | 2:02.82 | 2:43.39 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:52.27 | |||||||||
7 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 323 | 38.44 | 1:23.33 | 2:10.81 | 2:56.87 | |||
DeltaSwim | 3:02.00 | |||||||||
8 | Mille A. B. Buch | 2006 | 321 | 38.97 | 1:24.54 | 2:11.77 | 2:57.10 | |||
H2Odense | 3:04.11 | |||||||||
- | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 35.77 | 1:14.63 | 1:53.65 | 2:31.31 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.33 | |||||||||
- | Malu Melody Christensen | 2006 | 33.11 | 1:10.21 | 1:48.30 | 2:26.17 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.77 | |||||||||
- | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 36.00 | 1:16.09 | 1:56.68 | 2:35.23 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.66 | |||||||||
- | Sofie Amalie Krag | 2006 | 35.10 | 1:15.04 | 1:55.57 | 2:34.40 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.81 | |||||||||
- | Zoe Overby Traberg | 2006 | 35.12 | 1:13.42 | 1:52.44 | 2:28.89 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.26 | |||||||||
Løb 32, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 675 | 32.01 | 1:07.94 | 1:43.50 | 2:18.34 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:17.19 | |||||||||
2 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 627 | 33.01 | 1:08.95 | 1:45.68 | 2:21.80 | |||
Kolding SK | 2:22.87 | |||||||||
3 | Agnete Habermann | 2005 | 564 | 33.81 | 1:10.98 | 1:49.42 | 2:26.89 | |||
H2Odense | 2:32.18 | |||||||||
4 | Mathilde Stilund | 2005 | 553 | 33.47 | 1:11.86 | 1:50.24 | 2:27.86 | |||
H2Odense | 2:29.66 | |||||||||
5 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 523 | 34.45 | 1:12.73 | 1:51.84 | 2:30.62 | |||
H2Odense | 2:38.13 | |||||||||
6 | Emilie Moberg | 2005 | 490 | 34.25 | 1:13.46 | 1:54.69 | 2:33.86 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:33.71 | |||||||||
7 | Mette Barfoot | 2005 | 463 | 35.53 | 1:16.09 | 1:57.36 | 2:36.84 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.44 | |||||||||
8 | Sophie Kronborg | 2005 | 451 | 36.18 | 1:16.29 | 1:58.08 | 2:38.24 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:37.19 | |||||||||
9 | Laura Frost Rainer | 2005 | 388 | 36.73 | 1:18.69 | 2:02.98 | 2:46.36 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:45.02 | |||||||||
- | Ana Rosa Kragh | 2005 | 34.66 | 1:14.13 | 1:55.78 | 2:37.43 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.72 | |||||||||
- | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 32.77 | 1:08.71 | 1:45.98 | 2:22.31 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 15:06 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 17 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:23 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ebbe Als Olsen | 2007 | 205 | 41.94 | 1:30.10 | 2:18.90 | 3:06.44 | |||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 3:20.01 | |||||||||
2 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 178 | 43.73 | 1:36.81 | 2:27.18 | 3:15.38 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:15.96 | |||||||||
- | Ib Fang Wang | 2007 | 39.84 | 1:27.63 | 2:15.00 | 3:01.39 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:56.50 | |||||||||
- | Konradas Juska | 2007 | 37.52 | 1:20.55 | 2:04.91 | 2:45.77 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.08 | |||||||||
- | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 37.60 | 1:20.70 | 2:03.34 | 2:45.20 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.80 | |||||||||
- | Simon Voldmester | 2007 | 36.52 | 1:19.15 | 2:02.11 | 2:46.36 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.02 | |||||||||
- | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 448 | 32.62 | 1:09.04 | 1:47.09 | 2:23.61 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:27.76 | |||||||||
2 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 379 | 33.60 | 1:13.27 | 1:54.45 | 2:31.83 | |||
DeltaSwim | 2:48.26 | |||||||||
3 | Julius Schier | 2006 | 355 | 35.27 | 1:15.70 | 1:56.24 | 2:35.25 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:47.16 | |||||||||
4 | Tobias Damsgaard | 2006 | 349 | 35.61 | 1:15.93 | 1:56.74 | 2:36.15 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:47.32 | |||||||||
5 | Oskar Mühring | 2006 | 349 | 36.50 | 1:17.43 | 1:57.04 | 2:36.17 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:42.33 | |||||||||
6 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 259 | 37.77 | 1:21.85 | 2:07.74 | 2:52.29 | |||
H2Odense | 2:56.52 | |||||||||
- | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 35.90 | 1:15.93 | 1:56.62 | 2:34.39 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.70 | |||||||||
- | Magnus Steen Andersen | 2006 | 33.99 | 1:13.44 | 1:53.27 | 2:30.40 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.82 | |||||||||
- | Tristan Jensen | 2006 | 35.53 | 1:15.33 | 1:55.12 | 2:34.27 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.32 | |||||||||
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 548 | 30.14 | 1:04.20 | 1:39.30 | 2:14.32 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:13.13 | |||||||||
2 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 505 | 31.59 | 1:06.98 | 1:43.33 | 2:18.02 | |||
H2Odense | 2:28.22 | |||||||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 478 | 31.29 | 1:07.96 | 1:44.37 | 2:20.56 | |||
Frem Odense | 2:16.85 | |||||||||
4 | Luca Hertzog | 2005 | 465 | 31.43 | 1:07.13 | 1:45.21 | 2:21.88 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Thor Majgård | 2005 | 456 | 33.45 | 1:10.49 | 1:47.63 | 2:22.76 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:27.14 | |||||||||
6 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 421 | 34.66 | 1:12.34 | 1:49.83 | 2:26.61 | |||
DeltaSwim | 2:30.58 | |||||||||
7 | Max Venborg Kromann | 2005 | 368 | 34.62 | 1:15.26 | 1:55.40 | 2:33.38 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:38.68 | |||||||||
8 | Mads Kristensen | 2005 | 366 | 34.89 | 1:15.49 | 1:55.47 | 2:33.63 | |||
Svendborg Svømme Klub | 2:42.04 | |||||||||
9 | Daniel Busk | 2005 | 357 | 33.82 | 1:15.17 | 1:56.41 | 2:34.89 | |||
Kolding SK | 2:48.63 | |||||||||
10 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 342 | 35.42 | 1:16.41 | 1:56.79 | 2:37.13 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:40.93 | |||||||||
11 | Rasmus Warming Hansen | 2005 | 299 | 36.62 | 1:18.66 | 2:02.96 | 2:44.38 | |||
Kolding SK | 3:00.05 | |||||||||
12 | Tobias Hansen | 2005 | 266 | 38.47 | 1:23.85 | 2:07.88 | 2:50.86 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:53.07 | |||||||||
13 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 248 | 40.87 | 1:25.80 | 2:10.70 | 2:54.86 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:56.35 | |||||||||
- | Mads Møller | 2005 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 599 | 29.45 | 1:02.54 | 1:36.67 | 2:10.41 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:07.47 | |||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 580 | 29.89 | 1:03.79 | 1:37.97 | 2:11.82 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:10.55 | |||||||||
3 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 564 | 30.91 | 1:04.82 | 1:39.03 | 2:13.04 | |||
H2Odense | 2:14.74 | |||||||||
4 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 547 | 30.46 | 1:04.52 | 1:39.96 | 2:14.45 | |||
H2Odense | 2:23.51 | |||||||||
5 | Emil Neumann | 2004 | 537 | 31.52 | 1:06.40 | 1:41.42 | 2:15.28 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:14.91 | |||||||||
6 | Lasse Thulstrup | 2004 | 497 | 31.49 | 1:06.93 | 1:43.82 | 2:18.80 | |||
Kolding SK | 2:17.43 | |||||||||
7 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 486 | 30.75 | 1:07.42 | 1:44.65 | 2:19.81 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:20.44 | |||||||||
8 | Alex Fogt | 2004 | 485 | 32.22 | 1:08.58 | 1:44.75 | 2:19.86 | |||
H2Odense | 2:24.85 | |||||||||
9 | Jonathan Nejmann | 2004 | 467 | 32.48 | 1:09.36 | 1:46.56 | 2:21.69 | |||
H2Odense | 2:25.93 | |||||||||
10 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 465 | 32.50 | 1:08.88 | 1:45.56 | 2:21.91 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:20.11 | |||||||||
11 | Valdemar Stahl | 2004 | 435 | 32.46 | 1:10.32 | 1:48.47 | 2:25.07 | |||
H2Odense | 2:32.11 | |||||||||
12 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 417 | 32.11 | 1:10.40 | 1:50.01 | 2:27.15 | |||
Kolding SK | 2:27.34 | |||||||||
13 | Asger Als Olsen | 2004 | 407 | 33.68 | 1:12.61 | 1:51.22 | 2:28.31 | |||
Kolding SK | 2:27.95 | |||||||||
14 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 403 | 33.12 | 1:11.28 | 1:50.30 | 2:28.85 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:21.99 | |||||||||
- | Ettore Pesci | 2004 | 32.42 | 1:08.28 | 1:44.70 | 2:19.90 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.58 | |||||||||
- | Sebastian Greisen | 2004 | 30.84 | 1:04.42 | 1:38.53 | 2:11.99 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.61 | |||||||||
- | Tobias Gammelvind | 2004 | 31.39 | 1:07.19 | 1:41.71 | 2:15.84 | EXTRA | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 15:23 |
Resultat Løb 134 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 17 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:48 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 134, 4X50m Sjov Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hold Mix 16 | 0 | H2Odense | 2:28.72 | ||||||
Asta Hindborg | 2007 | 33.69 | 33.69 | |||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 40.95 | 1:14.64 | |||||||
Clara Kapke | 2006 | 36.64 | 1:51.28 | |||||||
Martin Christensen | 2006 | 37.44 | 2:28.72 | |||||||
2 | Hold Mix 24 | 0 | H2Odense | 2:31.17 | ||||||
Karoline Hellesøe | 2006 | 36.08 | 36.08 | |||||||
Betty Bibeyron-Wara | 2008 | 40.06 | 1:16.14 | |||||||
Mads Iversen | 2004 | 40.97 | 1:57.11 | |||||||
Rasmus Kabel | 2004 | 34.06 | 2:31.17 | |||||||
3 | Hold Mix 1 | 0 | H2Odense | 2:31.35 | ||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 31.32 | 31.32 | |||||||
Gustav Steen Andersen | 2006 | 35.31 | 1:06.63 | |||||||
William Romer Jørgensen | 2005 | 46.95 | 1:53.58 | |||||||
Vania Danilkin | 2004 | 37.77 | 2:31.35 | |||||||
4 | Hold Mix 12 | 0 | H2Odense | 2:34.44 | ||||||
Emil Neumann | 2004 | 34.09 | 34.09 | |||||||
Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 40.26 | 1:14.35 | |||||||
Emma Nygaard | 2005 | 47.48 | 2:01.83 | |||||||
Rasmus Warming Hansen | 2005 | 32.61 | 2:34.44 | |||||||
5 | Hold Mix 9 | 0 | H2Odense | 2:35.32 | ||||||
Luca Hertzog | 2005 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 39.28 | 1:14.44 | |||||||
Klara Amalie Nielsen | 2006 | 39.54 | 1:53.98 | |||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 41.34 | 2:35.32 | |||||||
6 | Hold Mix 11 | 0 | H2Odense | 2:36.41 | ||||||
Julie Philip | 2007 | 32.83 | 32.83 | |||||||
Karla Kristensen | 2005 | 41.76 | 1:14.59 | |||||||
Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 45.87 | 2:00.46 | |||||||
Silas Åkerlind | 2005 | 35.95 | 2:36.41 | |||||||
7 | Hold Mix 2 | 0 | H2Odense | 2:41.72 | ||||||
Christopher V. Nielsen | 2004 | 37.45 | 37.45 | |||||||
Emilie Moberg | 2005 | 38.74 | 1:16.19 | |||||||
Isabella Pedersen | 2007 | 40.21 | 1:56.40 | |||||||
Lukas Skov Christiansen | 2005 | 45.32 | 2:41.72 | |||||||
8 | Hold Mix 3 | 0 | H2Odense | 2:42.11 | ||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 39.10 | 39.10 | |||||||
Frederikke M. Christensen | 2006 | 40.65 | 1:19.75 | |||||||
Kalina Gamisheva | 2008 | 42.77 | 2:02.52 | |||||||
Tobias Holt Poulsen | 2005 | 39.59 | 2:42.11 | |||||||
9 | Hold Mix 15 | 0 | H2Odense | 2:42.62 | ||||||
Boris Gamishev | 2007 | 34.81 | 34.81 | |||||||
Ane Christensen | 2006 | 46.32 | 1:21.13 | |||||||
Astrid Høyer | 2007 | 41.16 | 2:02.29 | |||||||
Malthe Elias Wolgast | 2006 | 40.33 | 2:42.62 | |||||||
10 | Hold Mix 22 | 0 | H2Odense | 2:44.42 | ||||||
Emilia Spangsberg | 2007 | 36.71 | 36.71 | |||||||
Eszter Vad | 2007 | 43.67 | 1:20.38 | |||||||
Konradas Juska | 2007 | 44.79 | 2:05.17 | |||||||
Max Venborg Kromann | 2005 | 39.25 | 2:44.42 | |||||||
11 | Hold Mix 18 | 0 | H2Odense | 2:46.16 | ||||||
Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 35.89 | 35.89 | |||||||
Sebastian Neesgaard | 2004 | 49.47 | 1:25.36 | |||||||
Signe Christensen | 2008 | 45.37 | 2:10.73 | |||||||
Vigga Jacoby | 2007 | 35.43 | 2:46.16 | |||||||
12 | Hold Mix 7 | 0 | H2Odense | 2:46.51 | ||||||
Asger Als Olsen | 2004 | 33.40 | 33.40 | |||||||
Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 49.07 | 1:22.47 | |||||||
Laura Frost Rainer | 2005 | 44.99 | 2:07.46 | |||||||
Tobias Hansen | 2005 | 39.05 | 2:46.51 | |||||||
13 | Hold Mix 21 | 0 | H2Odense | 2:47.11 | ||||||
Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 34.06 | 34.06 | |||||||
Ib Fang Wang | 2007 | 50.90 | 1:24.96 | |||||||
Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 46.13 | 2:11.09 | |||||||
Thor Majgård | 2005 | 36.02 | 2:47.11 | |||||||
14 | Hold Mix 6 | 0 | H2Odense | 2:47.25 | ||||||
Laura Rasmussen | 2005 | 38.07 | 38.07 | |||||||
Mads Kristensen | 2005 | 39.62 | 1:17.69 | |||||||
Magnus Steen Andersen | 2006 | 41.70 | 1:59.39 | |||||||
Mette Barfoot | 2005 | 47.86 | 2:47.25 | |||||||
15 | Hold Mix 10 | 0 | H2Odense | 2:48.05 | ||||||
Mathilde Møller | 2007 | 36.72 | 36.72 | |||||||
Anders Bank Hansen | 2006 | 37.60 | 1:14.32 | |||||||
Eskild Noah Johannsen | 2006 | 40.45 | 1:54.77 | |||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 53.28 | 2:48.05 | |||||||
16 | Hold Mix 8 | 0 | H2Odense | 2:48.34 | ||||||
Hans Bjørn Legind | 2007 | 34.81 | 34.81 | |||||||
Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 51.13 | 1:25.94 | |||||||
Mathias Westergaard | 2004 | 40.20 | 2:06.14 | |||||||
Mille Holmberg | 2006 | 42.20 | 2:48.34 | |||||||
17 | Hold Mix 13 | 0 | H2Odense | 2:50.83 | ||||||
Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 36.94 | 36.94 | |||||||
Sarah Laursen | 2007 | 46.57 | 1:23.51 | |||||||
Sille Grønfeldt | 2008 | 45.25 | 2:08.76 | |||||||
Tristan Jensen | 2006 | 42.07 | 2:50.83 | |||||||
18 | Hold Mix 20 | 0 | H2Odense | 2:54.66 | ||||||
Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 30.60 | 30.60 | |||||||
Sarah Qvist | 2007 | 1:02.62 | 1:33.22 | |||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 34.97 | 2:08.19 | |||||||
Simon Voldmester | 2007 | 46.47 | 2:54.66 | |||||||
19 | Hold Mix 14 | 0 | H2Odense | 2:55.72 | ||||||
Lea Romer Jørgensen | 2008 | 40.30 | 40.30 | |||||||
Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 59.19 | 1:39.49 | |||||||
Jonathan Nejmann | 2004 | 37.32 | 2:16.81 | |||||||
Thilde Gammelvind | 2008 | 38.91 | 2:55.72 | |||||||
20 | Hold Mix 17 | 0 | H2Odense | 2:57.42 | ||||||
Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 36.32 | 36.32 | |||||||
Lotta Træger | 2008 | 47.82 | 1:24.14 | |||||||
Moritz Hartmann | 2007 | 48.07 | 2:12.21 | |||||||
Sebastian Rahr | 2006 | 45.21 | 2:57.42 | |||||||
21 | Hold Mix 4 | 0 | H2Odense | 3:02.60 | ||||||
Adrian Vaarning | 2007 | 43.62 | 43.62 | |||||||
Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 44.73 | 1:28.35 | |||||||
Liv Emilie Poulsen | 2007 | 53.28 | 2:21.63 | |||||||
Sofie Damm Johansen | 2006 | 40.97 | 3:02.60 | |||||||
22 | Hold Mix 23 | 0 | H2Odense | 3:03.76 | ||||||
Ella Stensgaard | 2008 | 35.58 | 35.58 | |||||||
Lærke D Huusfeldt | 2006 | 46.72 | 1:22.30 | |||||||
Oceane Cailho | 2008 | 1:08.83 | 2:31.13 | |||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 32.63 | 3:03.76 | |||||||
23 | Hold Mix 5 | 0 | H2Odense | 3:04.64 | ||||||
Daniel Busk | 2005 | 34.91 | 34.91 | |||||||
Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 40.06 | 1:14.97 | |||||||
Karl Korfix Barlebo | 2006 | 1:01.52 | 2:16.49 | |||||||
Sophie Kronborg | 2005 | 48.15 | 3:04.64 | |||||||
24 | Hold Mix 19 | 0 | H2Odense | 3:08.13 | ||||||
Clara Vestergaard | 2008 | 38.99 | 38.99 | |||||||
Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 1:04.95 | 1:43.94 | |||||||
Nanna Højstrøm | 2007 | 47.29 | 2:31.23 | |||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 36.90 | 3:08.13 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 15:48 |