Results for DM Ã…rgang Kortbane 2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 791 | 34.79 | 1:13.72 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.90 | |||||||||
2 | Julie Hovmand | 2007 | 722 | 35.68 | 1:15.99 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.08 | |||||||||
3 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 715 | 35.60 | 1:16.24 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.61 | |||||||||
4 | Caroline Haugland | 2007 | 699 | 35.80 | 1:16.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.55 | |||||||||
5 | Signe Jensen | 2007 | 641 | 37.26 | 1:19.04 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:22.09 | |||||||||
6 | Ella Kjær | 2007 | 623 | 37.29 | 1:19.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.77 | |||||||||
7 | Millie Møller | 2007 | 623 | 36.72 | 1:19.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.01 | |||||||||
8 | Livia Weidick Frische | 2007 | 616 | 37.62 | 1:20.13 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.34 | |||||||||
9 | Annika Frederiksen | 2007 | 613 | 38.16 | 1:20.24 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:22.62 | |||||||||
10 | Mathilde Møller | 2007 | 613 | 37.99 | 1:20.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.85 | |||||||||
11 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 612 | 37.81 | 1:20.28 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.93 | |||||||||
12 | Julie Philip | 2007 | 601 | 37.30 | 1:20.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.92 | |||||||||
13 | Mathilde Johansen | 2007 | 598 | 37.96 | 1:20.91 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.99 | |||||||||
14 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 592 | 38.03 | 1:21.18 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.23 | |||||||||
15 | Isabella Nørgaard | 2007 | 583 | 38.36 | 1:21.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.44 | |||||||||
16 | Andrea Strandby | 2007 | 579 | 38.51 | 1:21.79 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.29 | |||||||||
17 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 574 | 38.20 | 1:22.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.88 | |||||||||
18 | Isabell Hansen | 2007 | 572 | 38.55 | 1:22.10 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:26.68 | |||||||||
19 | Astrid Nørgaard | 2007 | 570 | 37.21 | 1:22.23 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:21.58 | |||||||||
20 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 568 | 38.90 | 1:22.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.69 | |||||||||
21 | Lara Ghizzaui | 2007 | 535 | 39.57 | 1:23.94 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.11 | |||||||||
22 | Júlía Gunnlaugsdóttir | 2007 | 529 | 39.17 | 1:24.25 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:25.91 | |||||||||
23 | Andrea Skjelmose | 2007 | 528 | 39.74 | 1:24.33 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:28.91 | |||||||||
24 | Liya Arnholtz | 2007 | 521 | 39.80 | 1:24.73 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:26.10 | |||||||||
25 | Emilie Dommer | 2007 | 519 | 39.56 | 1:24.79 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:27.39 | |||||||||
26 | Frida Damm Thorsell | 2007 | 503 | 39.28 | 1:25.72 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:27.31 | |||||||||
27 | Mira Capito | 2007 | 500 | 40.77 | 1:25.85 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:27.63 | |||||||||
28 | Alista Maslobojeva | 2007 | 484 | 40.67 | 1:26.78 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.10 | |||||||||
29 | Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | 483 | 41.19 | 1:26.88 | |||||
Swim Team Neptun | 1:26.97 | |||||||||
30 | Sarah Laursen | 2007 | 482 | 41.28 | 1:26.94 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.98 | |||||||||
31 | Mejse Jakobsen | 2007 | 479 | 40.78 | 1:27.13 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:29.46 | |||||||||
32 | Julie Ravn Holst | 2007 | 457 | 40.86 | 1:28.47 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:30.02 | |||||||||
33 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | 452 | 41.07 | 1:28.82 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:30.60 | |||||||||
34 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | 447 | 41.75 | 1:29.17 | |||||
Næstved IF | 1:27.36 | |||||||||
35 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 384 | 43.65 | 1:33.78 | |||||
Kolding SK | 1:29.30 | |||||||||
- | Emma Hansen | 2007 | DSQ | SW4.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.19 | |||||||||
- | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | DSQ | SW4.4 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.33 | |||||||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 858 | 34.37 | 1:11.73 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:12.93 | |||||||||
2 | Mille Frydendahl | 2006 | 807 | 33.87 | 1:13.21 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.79 | |||||||||
3 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 789 | 34.88 | 1:13.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.17 | |||||||||
4 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 746 | 35.62 | 1:15.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.85 | |||||||||
5 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 713 | 35.90 | 1:16.31 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.20 | |||||||||
6 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 698 | 35.76 | 1:16.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.28 | |||||||||
7 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 681 | 36.41 | 1:17.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.51 | |||||||||
8 | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | 676 | 36.71 | 1:17.67 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:18.66 | |||||||||
9 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 675 | 36.27 | 1:17.71 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.77 | |||||||||
10 | Mathilde Severs | 2006 | 668 | 35.93 | 1:17.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.96 | |||||||||
11 | Emily Reuter | 2006 | 663 | 36.99 | 1:18.17 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.01 | |||||||||
12 | Karoline Hansfort | 2006 | 661 | 36.75 | 1:18.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.88 | |||||||||
13 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 657 | 37.07 | 1:18.40 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:20.12 | |||||||||
13 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 657 | 36.62 | 1:18.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.75 | |||||||||
15 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 655 | 36.48 | 1:18.49 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:20.74 | |||||||||
16 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 651 | 36.62 | 1:18.64 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:17.04 | |||||||||
17 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | 643 | 37.63 | 1:18.99 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:20.22 | |||||||||
18 | Naja Færgemann | 2006 | 637 | 37.63 | 1:19.21 | |||||
H2Odense | 1:22.12 | |||||||||
19 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 636 | 36.69 | 1:19.24 | |||||
Kalundborg SK | 1:22.27 | |||||||||
20 | Marie Bertram | 2006 | 634 | 37.13 | 1:19.35 | |||||
Lyseng IF | 1:21.12 | |||||||||
21 | Christine Mols | 2006 | 632 | 37.53 | 1:19.44 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.96 | |||||||||
22 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 631 | 37.70 | 1:19.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.46 | |||||||||
23 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 625 | 37.04 | 1:19.71 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.82 | |||||||||
24 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | 623 | 36.55 | 1:19.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.17 | |||||||||
25 | Luanna Russo | 2006 | 621 | 37.09 | 1:19.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.25 | |||||||||
26 | Sofie Larsen | 2006 | 620 | 37.76 | 1:19.94 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.93 | |||||||||
27 | Laika Usinger | 2006 | 620 | 37.98 | 1:19.95 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.16 | |||||||||
28 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 618 | 37.31 | 1:20.02 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:19.24 | |||||||||
29 | Stella Harpøth | 2006 | 614 | 37.21 | 1:20.20 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:22.05 | |||||||||
30 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 612 | 37.64 | 1:20.29 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.01 | |||||||||
31 | Amalie Backhausen | 2006 | 606 | 37.41 | 1:20.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.40 | |||||||||
32 | Henriette Roos | 2006 | 604 | 37.53 | 1:20.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.04 | |||||||||
33 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 602 | 37.93 | 1:20.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.41 | |||||||||
34 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 596 | 37.95 | 1:20.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.84 | |||||||||
35 | Rikke Therp | 2006 | 596 | 37.87 | 1:21.01 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.21 | |||||||||
36 | Annette Toft | 2006 | 591 | 37.93 | 1:21.21 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:20.36 | |||||||||
37 | Freja Juul | 2006 | 589 | 37.57 | 1:21.33 | |||||
Næstved IF | 1:20.91 | |||||||||
38 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 585 | 38.68 | 1:21.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.78 | |||||||||
39 | Anna Blom Bygum | 2006 | 582 | 37.68 | 1:21.63 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.97 | |||||||||
40 | Alma Møller-Ern | 2006 | 579 | 38.02 | 1:21.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.35 | |||||||||
41 | Frederikke Poulsen | 2006 | 576 | 37.87 | 1:21.93 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:22.26 | |||||||||
42 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 574 | 38.70 | 1:22.01 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:23.03 | |||||||||
43 | Andrea Søeborg | 2006 | 558 | 38.56 | 1:22.81 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.89 | |||||||||
44 | Mille Holmberg | 2006 | 557 | 39.74 | 1:22.83 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.37 | |||||||||
45 | Mathilde Willumsen | 2006 | 556 | 39.05 | 1:22.90 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:23.18 | |||||||||
46 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 555 | 38.04 | 1:22.92 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.27 | |||||||||
47 | Marie Elster | 2006 | 552 | 38.76 | 1:23.09 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.52 | |||||||||
48 | Maria Lysgaard | 2006 | 551 | 38.78 | 1:23.13 | |||||
Lyseng IF | 1:20.25 | |||||||||
49 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 550 | 39.00 | 1:23.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.90 | |||||||||
50 | Johanna Rasmussen | 2006 | 550 | 39.01 | 1:23.20 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.86 | |||||||||
51 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 534 | 39.46 | 1:24.00 | |||||
Herlev Svømning | 1:21.82 | |||||||||
52 | Malene Dithmar | 2006 | 512 | 40.11 | 1:25.19 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:23.91 | |||||||||
53 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 460 | 41.74 | 1:28.26 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.80 | |||||||||
- | Ane Christensen | 2006 | DSQ | SW7.5 | ||||||
Kolding SK | 1:20.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 713 | 32.07 | 1:07.91 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.61 | |||||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | 655 | 32.61 | 1:09.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.12 | |||||||||
3 | Hector Kaltoft | 2006 | 641 | 32.85 | 1:10.37 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.05 | |||||||||
4 | Kasper Cludts | 2006 | 606 | 33.74 | 1:11.68 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.60 | |||||||||
5 | Magnus Jacobsen | 2006 | 603 | 33.70 | 1:11.81 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.69 | |||||||||
6 | Magnus Rasmussen | 2006 | 596 | 33.64 | 1:12.09 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.35 | |||||||||
7 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 595 | 33.64 | 1:12.12 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:12.47 | |||||||||
8 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 594 | 33.49 | 1:12.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.24 | |||||||||
9 | Simon Hejbroch | 2006 | 574 | 34.78 | 1:12.98 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.46 | |||||||||
10 | Johan H Brorson | 2006 | 560 | 34.24 | 1:13.61 | |||||
Swim Team Neptun | 1:18.14 | |||||||||
11 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 554 | 34.07 | 1:13.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.68 | |||||||||
12 | Kasper Petersen | 2006 | 511 | 35.83 | 1:15.88 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:19.07 | |||||||||
13 | Ludvig L. Møller | 2006 | 502 | 36.04 | 1:16.32 | |||||
H2Odense | 1:19.85 | |||||||||
13 | William Larsen | 2006 | 502 | 35.53 | 1:16.32 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:17.56 | |||||||||
15 | Andreas Mølbak | 2006 | 501 | 34.98 | 1:16.40 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:18.61 | |||||||||
15 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 501 | 35.67 | 1:16.40 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:20.13 | |||||||||
17 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 496 | 36.45 | 1:16.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.38 | |||||||||
18 | Joachim Poulsen | 2006 | 494 | 36.01 | 1:16.72 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:19.18 | |||||||||
19 | Jasper Balle West | 2006 | 490 | 34.62 | 1:16.92 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:20.23 | |||||||||
20 | Villads Seneca | 2006 | 487 | 36.29 | 1:17.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.20 | |||||||||
21 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 479 | 36.28 | 1:17.50 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:21.88 | |||||||||
22 | David Johannes Dahl | 2006 | 478 | 36.81 | 1:17.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.85 | |||||||||
23 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 476 | 36.35 | 1:17.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.09 | |||||||||
24 | Mads Jeppesen | 2006 | 473 | 36.31 | 1:17.84 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:19.10 | |||||||||
25 | Christian Stilling | 2006 | 472 | 35.98 | 1:17.92 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:20.93 | |||||||||
26 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 468 | 37.03 | 1:18.11 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:19.47 | |||||||||
27 | Jakob Kristensen | 2006 | 464 | 35.70 | 1:18.36 | |||||
DeltaSwim | 1:20.47 | |||||||||
28 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | 461 | 37.02 | 1:18.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.49 | |||||||||
29 | Emil Espinoza | 2006 | 460 | 36.32 | 1:18.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.97 | |||||||||
30 | Elias Jensen | 2006 | 448 | 37.65 | 1:19.30 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:18.92 | |||||||||
31 | Johannes Framke | 2006 | 444 | 37.69 | 1:19.53 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.50 | |||||||||
32 | Martin Christensen | 2006 | 439 | 37.34 | 1:19.82 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.79 | |||||||||
33 | Laurits Poulsen | 2006 | 437 | 37.67 | 1:19.91 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.33 | |||||||||
34 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 430 | 37.21 | 1:20.38 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.53 | |||||||||
35 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 413 | 38.25 | 1:21.45 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.13 | |||||||||
36 | Sebastian Eliasen | 2006 | 361 | 40.51 | 1:25.18 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:24.57 | |||||||||
37 | Gustav R. Christiansen | 2006 | 342 | 39.24 | 1:26.74 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.95 | |||||||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Rosengaard | 2005 | 815 | 30.96 | 1:04.96 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.88 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 777 | 30.30 | 1:05.98 | |||||
Roskilde Svømning | 1:06.04 | |||||||||
3 | August Arup Neergaard | 2005 | 686 | 31.72 | 1:08.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.32 | |||||||||
4 | August Høy | 2005 | 673 | 32.52 | 1:09.23 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:11.86 | |||||||||
5 | Jonas Gaur | 2005 | 671 | 32.59 | 1:09.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.78 | |||||||||
6 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 665 | 32.62 | 1:09.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.65 | |||||||||
7 | Mads Drechsler | 2005 | 663 | 32.38 | 1:09.57 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:10.20 | |||||||||
8 | Theis Nelander | 2005 | 646 | 33.10 | 1:10.17 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:11.66 | |||||||||
9 | Anders Sanggaard | 2005 | 642 | 31.98 | 1:10.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.71 | |||||||||
10 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 634 | 32.93 | 1:10.62 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.53 | |||||||||
11 | Daniel Busk | 2005 | 631 | 33.62 | 1:10.73 | |||||
Kolding SK | 1:14.40 | |||||||||
12 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 623 | 33.74 | 1:11.03 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:12.09 | |||||||||
13 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 620 | 32.45 | 1:11.15 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.33 | |||||||||
14 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 596 | 34.01 | 1:12.10 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.59 | |||||||||
15 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 595 | 33.14 | 1:12.13 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:11.09 | |||||||||
16 | Thor Majgård | 2005 | 593 | 34.34 | 1:12.21 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.51 | |||||||||
17 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 591 | 33.81 | 1:12.29 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.19 | |||||||||
18 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 588 | 33.33 | 1:12.42 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:14.01 | |||||||||
19 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 587 | 34.07 | 1:12.46 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.68 | |||||||||
20 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 586 | 34.10 | 1:12.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.12 | |||||||||
21 | Laurits Boserup | 2005 | 584 | 33.90 | 1:12.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.93 | |||||||||
22 | Inas Ilic | 2005 | 583 | 33.75 | 1:12.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.05 | |||||||||
23 | Lucas Svej | 2005 | 579 | 33.99 | 1:12.79 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.56 | |||||||||
24 | Marius Mains | 2005 | 575 | 33.72 | 1:12.96 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:16.92 | |||||||||
25 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 565 | 34.40 | 1:13.37 | |||||
Roskilde Svømning | 1:15.14 | |||||||||
26 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 564 | 34.55 | 1:13.42 | |||||
DeltaSwim | 1:13.63 | |||||||||
27 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 562 | 34.55 | 1:13.53 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.95 | |||||||||
28 | Matti Andersen | 2005 | 556 | 34.26 | 1:13.76 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:16.18 | |||||||||
29 | Magnus Tullberg | 2005 | 553 | 34.55 | 1:13.89 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:16.44 | |||||||||
30 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 553 | 34.20 | 1:13.90 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.91 | |||||||||
31 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 547 | 35.01 | 1:14.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.63 | |||||||||
32 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 543 | 34.35 | 1:14.35 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.42 | |||||||||
33 | Oliver Lassen | 2005 | 540 | 35.39 | 1:14.48 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.76 | |||||||||
34 | Frederik Vernersen | 2005 | 526 | 34.71 | 1:15.13 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:16.09 | |||||||||
35 | Carl Clausen | 2005 | 526 | 34.86 | 1:15.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.12 | |||||||||
36 | Bertram Olesen | 2005 | 526 | 34.19 | 1:15.17 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:14.31 | |||||||||
37 | Illia Bulba | 2005 | 525 | 34.66 | 1:15.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.48 | |||||||||
38 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 519 | 34.92 | 1:15.49 | |||||
H2Odense | 1:16.46 | |||||||||
39 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 511 | 35.73 | 1:15.88 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.44 | |||||||||
40 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 508 | 35.85 | 1:16.02 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:16.03 | |||||||||
41 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 499 | 35.71 | 1:16.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.50 | |||||||||
42 | Emil Gram Peters | 2005 | 494 | 35.58 | 1:16.73 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:12.44 | |||||||||
43 | Daniel Landbo | 2005 | 493 | 36.33 | 1:16.81 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.87 | |||||||||
44 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 482 | 36.36 | 1:17.36 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.22 | |||||||||
45 | Theodor Møller | 2005 | 480 | 36.44 | 1:17.48 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.16 | |||||||||
46 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 478 | 36.28 | 1:17.58 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.51 | |||||||||
47 | Kristian Svenstrup | 2005 | 457 | 36.81 | 1:18.76 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.83 | |||||||||
47 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 457 | 36.34 | 1:18.76 | |||||
Roskilde Svømning | 1:19.21 | |||||||||
49 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 454 | 37.11 | 1:18.90 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.72 | |||||||||
50 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 450 | 35.93 | 1:19.18 | |||||
Roskilde Svømning | 1:15.82 | |||||||||
51 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 445 | 36.34 | 1:19.44 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.16 | |||||||||
52 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 410 | 37.30 | 1:21.67 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:19.79 | |||||||||
- | Malthe Foged | 2005 | DSQ | SW4.4 | ||||||
Næstved IF | 1:15.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martine Damborg | 2007 | 804 | 32.37 | 1:08.21 | 1:45.37 | 2:21.06 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.34 | |||||||||
2 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 767 | 33.70 | 1:10.13 | 1:47.24 | 2:23.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.05 | |||||||||
3 | Anna Andersen | 2007 | 766 | 34.34 | 1:10.70 | 1:47.58 | 2:23.37 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:28.17 | |||||||||
4 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 751 | 33.14 | 1:10.00 | 1:47.30 | 2:24.28 | |||
Greve Svømmeklub | 2:30.29 | |||||||||
5 | Matilde Maagøe | 2007 | 702 | 33.79 | 1:11.17 | 1:49.66 | 2:27.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.49 | |||||||||
6 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 667 | 34.61 | 1:12.71 | 1:51.62 | 2:30.08 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.15 | |||||||||
7 | Naya Høi Greve | 2007 | 658 | 35.44 | 1:13.64 | 1:52.31 | 2:30.80 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:38.71 | |||||||||
8 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 639 | 35.57 | 1:13.98 | 1:52.90 | 2:32.28 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:37.81 | |||||||||
9 | Emma Hansen | 2007 | 638 | 36.60 | 1:16.04 | 1:54.80 | 2:32.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.72 | |||||||||
10 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 635 | 36.93 | 1:15.82 | 1:55.12 | 2:32.56 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:40.87 | |||||||||
11 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 604 | 36.92 | 1:16.31 | 1:56.37 | 2:35.13 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:37.15 | |||||||||
12 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | 599 | 34.41 | 1:14.97 | 1:56.32 | 2:35.62 | |||
Lyseng IF | 2:41.65 | |||||||||
13 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 580 | 34.87 | 1:13.79 | 1:55.32 | 2:37.31 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:36.27 | |||||||||
14 | Rebecca Bell | 2007 | 578 | 36.96 | 1:17.86 | 1:59.18 | 2:37.45 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:42.00 | |||||||||
15 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 571 | 37.69 | 1:18.00 | 1:59.08 | 2:38.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:41.07 | |||||||||
16 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 567 | 36.69 | 1:16.89 | 1:58.33 | 2:38.44 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:36.84 | |||||||||
17 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | 566 | 37.55 | 1:17.14 | 1:58.52 | 2:38.51 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:45.35 | |||||||||
18 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 563 | 37.22 | 1:17.89 | 1:58.67 | 2:38.79 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:45.29 | |||||||||
19 | Nina Griffin | 2007 | 547 | 35.67 | 1:16.55 | 1:59.39 | 2:40.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.42 | |||||||||
20 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 543 | 36.40 | 1:17.06 | 1:59.35 | 2:40.74 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:38.93 | |||||||||
21 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 538 | 37.47 | 1:17.70 | 1:59.93 | 2:41.21 | |||
Vest-Brøndby | 2:42.71 | |||||||||
22 | Mathilde Kristensen | 2007 | 525 | 38.32 | 1:19.50 | 2:01.05 | 2:42.53 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:43.03 | |||||||||
23 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 524 | 36.38 | 1:17.39 | 2:00.01 | 2:42.72 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:44.34 | |||||||||
24 | Maya Jacobsen | 2007 | 521 | 36.41 | 1:17.16 | 2:00.06 | 2:42.99 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:51.61 | |||||||||
25 | Maja Andersen | 2007 | 508 | 39.62 | 1:21.00 | 2:03.28 | 2:44.37 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:45.22 | |||||||||
26 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 501 | 38.50 | 1:20.78 | 2:03.39 | 2:45.16 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.81 | |||||||||
26 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 501 | 38.48 | 1:20.82 | 2:03.59 | 2:45.16 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:44.98 | |||||||||
28 | Júlía Gunnlaugsdóttir | 2007 | 482 | 37.89 | 1:20.72 | 2:04.35 | 2:47.23 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:45.13 | |||||||||
29 | Klara Fris Ottosen | 2007 | 473 | 38.32 | 1:20.77 | 2:04.72 | 2:48.26 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:52.70 | |||||||||
30 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 457 | 40.77 | 1:24.65 | 2:07.93 | 2:50.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.38 | |||||||||
31 | Paula Lindberg | 2007 | 446 | 40.40 | 1:23.72 | 2:08.48 | 2:51.60 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:45.93 | |||||||||
- | Mathilde Pedersen | 2007 | DSQ | SW6.4 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:42.90 | |||||||||
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | 826 | 32.69 | 1:08.18 | 1:44.31 | 2:19.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.54 | |||||||||
2 | Clara Kapke | 2006 | 817 | 33.24 | 1:08.59 | 1:44.86 | 2:20.33 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:24.25 | |||||||||
3 | Agnete Boelt | 2006 | 814 | 33.73 | 1:09.40 | 1:45.11 | 2:20.49 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:25.70 | |||||||||
4 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 728 | 33.51 | 1:10.21 | 1:48.33 | 2:25.80 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:31.19 | |||||||||
5 | Sofie A. Wolf | 2006 | 725 | 33.70 | 1:09.66 | 1:47.72 | 2:26.01 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:27.00 | |||||||||
6 | Silje Mathiasen | 2006 | 715 | 33.95 | 1:10.11 | 1:47.98 | 2:26.71 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:27.29 | |||||||||
7 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 700 | 34.80 | 1:12.64 | 1:51.62 | 2:27.72 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
8 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 680 | 34.82 | 1:12.42 | 1:51.05 | 2:29.18 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:32.93 | |||||||||
9 | Malu Melody Christensen | 2006 | 666 | 33.34 | 1:10.71 | 1:51.00 | 2:30.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.59 | |||||||||
10 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 664 | 34.63 | 1:11.70 | 1:50.82 | 2:30.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.15 | |||||||||
11 | Siv Reimer | 2006 | 662 | 33.26 | 1:10.68 | 1:50.65 | 2:30.49 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.64 | |||||||||
12 | Alba Mantoni | 2006 | 656 | 34.51 | 1:12.62 | 1:52.01 | 2:30.93 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.42 | |||||||||
13 | Emily Reuter | 2006 | 639 | 36.09 | 1:14.27 | 1:54.15 | 2:32.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:33.85 | |||||||||
14 | Jaqueline Haack | 2006 | 623 | 35.61 | 1:14.62 | 1:54.68 | 2:33.55 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:34.95 | |||||||||
15 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 623 | 35.59 | 1:14.53 | 1:54.28 | 2:33.59 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.02 | |||||||||
16 | Laura Håkonsson | 2006 | 622 | 35.87 | 1:15.63 | 1:55.04 | 2:33.66 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:34.05 | |||||||||
17 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 613 | 35.72 | 1:14.92 | 1:55.04 | 2:34.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.71 | |||||||||
18 | Victoria Wiingaard | 2006 | 605 | 36.24 | 1:15.02 | 1:55.20 | 2:35.11 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:34.02 | |||||||||
19 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 602 | 36.17 | 1:15.37 | 1:55.97 | 2:35.36 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:34.24 | |||||||||
20 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | 592 | 36.00 | 1:15.31 | 1:55.20 | 2:36.21 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:42.03 | |||||||||
21 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 591 | 36.65 | 1:16.44 | 1:56.90 | 2:36.27 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:37.18 | |||||||||
22 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 584 | 36.68 | 1:17.01 | 1:57.61 | 2:36.88 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:40.02 | |||||||||
23 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | 580 | 36.59 | 1:16.81 | 1:57.65 | 2:37.25 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:36.82 | |||||||||
24 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 557 | 36.19 | 1:15.83 | 1:57.53 | 2:39.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.58 | |||||||||
25 | Annemone Rasmussen | 2006 | 511 | 37.90 | 1:19.37 | 2:02.23 | 2:44.01 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:46.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.13 | 59.43 | 1:31.90 | 2:04.26 | |||
2 | Christian Thorhauge | 2005 | Hobro Svømmeklub | 30.49 | 1:03.08 | 1:36.84 | 2:10.26 | |||
3 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.38 | 1:05.31 | 1:38.41 | 2:12.13 | |||
4 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.74 | 1:05.75 | 1:39.68 | 2:12.24 | |||
5 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | DeltaSwim | 30.85 | 1:05.00 | 1:40.00 | 2:12.80 | |||
6 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 31.78 | 1:05.96 | 1:40.45 | 2:14.16 | |||
7 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 31.44 | 1:04.67 | 1:39.71 | 2:14.50 | |||
8 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 32.23 | 1:05.95 | 1:40.54 | 2:14.95 | |||
9 | Casper Lind Boest | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.31 | 1:04.21 | 1:39.82 | 2:15.18 | |||
10 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 31.01 | 1:04.98 | 1:40.71 | 2:16.77 | |||
11 | Kristian Kjær | 2005 | Thisted Svømmeklub | 31.71 | 1:05.87 | 1:41.43 | 2:17.44 | |||
12 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 32.79 | 1:07.82 | 1:43.94 | 2:18.82 | |||
13 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 32.08 | 1:07.12 | 1:43.10 | 2:18.85 | |||
14 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.06 | 1:06.66 | 1:42.49 | 2:18.95 | |||
15 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.23 | 1:07.71 | 1:44.23 | 2:18.96 | |||
16 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 32.22 | 1:07.89 | 1:44.91 | 2:19.52 | |||
17 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 32.33 | 1:08.12 | 1:44.36 | 2:19.94 | |||
18 | Anton Rytter Bech | 2005 | Hvidovre Svømmeklub | 33.16 | 1:09.43 | 1:45.43 | 2:20.52 | |||
19 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.42 | 1:08.25 | 1:44.83 | 2:20.78 | |||
20 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 33.25 | 1:09.05 | 1:45.66 | 2:22.46 | |||
21 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 33.15 | 1:09.23 | 1:46.85 | 2:22.68 | |||
22 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 32.71 | 1:08.21 | 1:45.33 | 2:23.09 | |||
23 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 33.62 | 1:09.49 | 1:46.82 | 2:23.77 | |||
23 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.49 | 1:10.76 | 1:48.50 | 2:23.77 | |||
25 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.49 | 1:11.12 | 1:48.07 | 2:24.53 | |||
26 | Lucas Hansen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 33.94 | 1:10.82 | 1:47.76 | 2:24.66 | |||
27 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.83 | 1:10.40 | 1:48.12 | 2:24.91 | |||
28 | Rasmus Bønsøe | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 32.84 | 1:09.31 | 1:46.54 | 2:25.25 | |||
29 | Tobias Melhede | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.43 | 1:11.51 | 1:49.03 | 2:25.92 | |||
30 | Zacharias Houman | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 33.20 | 1:10.25 | 1:48.45 | 2:26.35 | |||
31 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 33.69 | 1:11.19 | 2:26.63 | ||||
32 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 34.55 | 1:12.04 | 1:50.23 | 2:26.78 | |||
33 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.66 | 1:11.09 | 1:49.37 | 2:27.01 | |||
34 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.64 | 1:10.81 | 1:49.64 | 2:28.70 | |||
35 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 34.91 | 1:13.16 | 1:51.54 | 2:28.83 | |||
36 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 35.39 | 1:13.22 | 1:51.37 | 2:28.84 | |||
37 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 33.52 | 1:10.86 | 1:49.82 | 2:29.10 | |||
38 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 34.43 | 1:12.34 | 1:52.40 | 2:29.99 | |||
39 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.31 | 1:14.51 | 1:53.46 | 2:32.56 | |||
40 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 35.93 | 1:15.62 | 1:55.38 | 2:33.59 | |||
- | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | SW6.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:58 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martine Damborg | 2007 | 833 | 29.61 | 1:05.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.17 | |||||||||
2 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 791 | 30.71 | 1:07.05 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.27 | |||||||||
3 | Sarah Gudme | 2007 | 761 | 32.38 | 1:07.92 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.96 | |||||||||
4 | Anna Andersen | 2007 | 760 | 31.59 | 1:07.96 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.66 | |||||||||
5 | Kristiane Frøslev | 2007 | 753 | 31.62 | 1:08.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.80 | |||||||||
6 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 728 | 32.22 | 1:08.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.74 | |||||||||
7 | Matilde Maagøe | 2007 | 709 | 31.78 | 1:09.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.26 | |||||||||
8 | Naya Høi Greve | 2007 | 676 | 33.11 | 1:10.67 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:12.21 | |||||||||
9 | Julie Hovmand | 2007 | 656 | 33.24 | 1:11.37 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.43 | |||||||||
10 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | 648 | 33.91 | 1:11.65 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:13.94 | |||||||||
11 | Signe Jensen | 2007 | 633 | 33.74 | 1:12.21 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:13.01 | |||||||||
12 | Isabell Hansen | 2007 | 616 | 33.58 | 1:12.87 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.24 | |||||||||
13 | Millie Møller | 2007 | 615 | 33.76 | 1:12.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.67 | |||||||||
14 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | 611 | 32.92 | 1:13.09 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.71 | |||||||||
15 | Nadia Walløe | 2007 | 610 | 32.86 | 1:13.11 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.53 | |||||||||
16 | Livia Weidick Frische | 2007 | 589 | 34.69 | 1:13.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.60 | |||||||||
17 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 584 | 34.00 | 1:14.19 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:18.69 | |||||||||
18 | Mathilde Johansen | 2007 | 584 | 35.12 | 1:14.20 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:15.79 | |||||||||
19 | Astrid Nørgaard | 2007 | 580 | 35.28 | 1:14.35 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:14.92 | |||||||||
20 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 579 | 34.30 | 1:14.42 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.55 | |||||||||
21 | Johanne Schleimann | 2007 | 576 | 34.94 | 1:14.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.68 | |||||||||
22 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 569 | 35.50 | 1:14.82 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:13.65 | |||||||||
23 | Caroline Haugland | 2007 | 565 | 34.79 | 1:15.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.73 | |||||||||
24 | Julie Philip | 2007 | 563 | 35.98 | 1:15.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.45 | |||||||||
25 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 563 | 34.77 | 1:15.12 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.18 | |||||||||
26 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 556 | 35.83 | 1:15.40 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.51 | |||||||||
27 | Isabella Nørgaard | 2007 | 555 | 36.84 | 1:15.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.41 | |||||||||
28 | Caroline Hansen | 2007 | 554 | 35.25 | 1:15.52 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.79 | |||||||||
29 | Rebecca Bell | 2007 | 550 | 33.71 | 1:15.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.32 | |||||||||
30 | Andrea Strandby | 2007 | 548 | 35.19 | 1:15.78 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.92 | |||||||||
31 | Emilie Pedersen | 2007 | 545 | 34.50 | 1:15.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.07 | |||||||||
32 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 541 | 35.12 | 1:16.08 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.31 | |||||||||
33 | Alma Munk Haugaard | 2007 | 540 | 34.78 | 1:16.17 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:16.84 | |||||||||
34 | Rebekka Roed | 2007 | 537 | 35.94 | 1:16.28 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:19.29 | |||||||||
35 | Mathilde Pedersen | 2007 | 536 | 34.63 | 1:16.33 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.38 | |||||||||
36 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 535 | 37.06 | 1:16.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.96 | |||||||||
37 | Anne-Marie Toft | 2007 | 533 | 35.39 | 1:16.50 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.08 | |||||||||
38 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 532 | 33.97 | 1:16.54 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.75 | |||||||||
39 | Maja Vejborg | 2007 | 530 | 36.57 | 1:16.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.48 | |||||||||
40 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 530 | 35.09 | 1:16.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.56 | |||||||||
41 | Ella Kjær | 2007 | 527 | 36.05 | 1:16.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.17 | |||||||||
42 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 521 | 36.70 | 1:17.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.58 | |||||||||
43 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 518 | 36.44 | 1:17.21 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.07 | |||||||||
44 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 515 | 34.54 | 1:17.38 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.61 | |||||||||
45 | K-Lee Hansen | 2007 | 512 | 34.52 | 1:17.51 | |||||
A6 Jgi Svømning | 1:19.06 | |||||||||
46 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 511 | 36.46 | 1:17.54 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:19.03 | |||||||||
47 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 511 | 34.77 | 1:17.58 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:19.00 | |||||||||
48 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 502 | 34.18 | 1:18.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.62 | |||||||||
49 | Anna Steen Petersen | 2007 | 499 | 36.42 | 1:18.18 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:19.54 | |||||||||
50 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | 492 | 35.09 | 1:18.53 | |||||
Kalundborg SK | 1:18.65 | |||||||||
51 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 490 | 35.79 | 1:18.63 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.43 | |||||||||
52 | Caroline Bjerre | 2007 | 480 | 37.53 | 1:19.17 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.59 | |||||||||
53 | Karen Sørensen | 2007 | 480 | 36.63 | 1:19.20 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:21.02 | |||||||||
54 | Molly Borchorst | 2007 | 475 | 38.10 | 1:19.48 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:17.57 | |||||||||
55 | Kristine Dupont | 2007 | 472 | 37.58 | 1:19.66 | |||||
Herlev Svømning | 1:19.50 | |||||||||
56 | Emma Kestenholz | 2007 | 471 | 35.65 | 1:19.68 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.36 | |||||||||
57 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | 467 | 37.23 | 1:19.94 | |||||
Næstved IF | 1:19.70 | |||||||||
58 | Mille-Mai Krog | 2007 | 466 | 36.71 | 1:19.96 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:20.52 | |||||||||
59 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 463 | 37.21 | 1:20.16 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.27 | |||||||||
60 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 462 | 36.28 | 1:20.21 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.82 | |||||||||
61 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 462 | 36.70 | 1:20.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.77 | |||||||||
62 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 455 | 37.30 | 1:20.64 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.54 | |||||||||
63 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 454 | 37.39 | 1:20.67 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:19.88 | |||||||||
64 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 449 | 36.79 | 1:20.99 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.04 | |||||||||
65 | Lara Ghizzaui | 2007 | 439 | 40.93 | 1:21.58 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.87 | |||||||||
66 | Helena Honore | 2007 | 435 | 39.25 | 1:21.82 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.12 | |||||||||
67 | Lilja Skov | 2007 | 407 | 38.14 | 1:23.64 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:21.35 | |||||||||
68 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 404 | 38.20 | 1:23.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.80 | |||||||||
69 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | 397 | 39.05 | 1:24.36 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:23.36 | |||||||||
- | Amalie Kirkegaard | 2007 | DSQ | SW 7.1 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.03 | |||||||||
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 837 | 31.19 | 1:05.82 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:05.89 | |||||||||
2 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 817 | 31.85 | 1:06.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.93 | |||||||||
3 | Sofie A. Wolf | 2006 | 774 | 30.76 | 1:07.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.43 | |||||||||
4 | Mathilde Severs | 2006 | 768 | 31.72 | 1:07.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.48 | |||||||||
5 | Falka Tind | 2006 | 765 | 31.17 | 1:07.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.87 | |||||||||
6 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 737 | 30.59 | 1:08.66 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:11.21 | |||||||||
7 | Clara Kapke | 2006 | 730 | 31.84 | 1:08.86 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.54 | |||||||||
8 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 720 | 31.45 | 1:09.18 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:09.56 | |||||||||
9 | SIF Bramm | 2006 | 720 | 32.27 | 1:09.20 | |||||
A6 Jgi Svømning | 1:09.32 | |||||||||
10 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 695 | 32.74 | 1:10.01 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.68 | |||||||||
11 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 693 | 32.64 | 1:10.07 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:10.10 | |||||||||
12 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 664 | 33.86 | 1:11.10 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:12.06 | |||||||||
13 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 661 | 32.59 | 1:11.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.86 | |||||||||
14 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 656 | 33.34 | 1:11.37 | |||||
H2Odense | 1:11.98 | |||||||||
15 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 644 | 33.15 | 1:11.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.08 | |||||||||
16 | Anna Rosendahl Bach | 2006 | 643 | 33.74 | 1:11.86 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:14.18 | |||||||||
17 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 641 | 33.58 | 1:11.91 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.77 | |||||||||
18 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 641 | 33.79 | 1:11.94 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.47 | |||||||||
19 | Molly Namensen | 2006 | 639 | 32.42 | 1:11.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.71 | |||||||||
20 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 638 | 34.67 | 1:12.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.28 | |||||||||
21 | Mie Ankersen | 2006 | 637 | 31.75 | 1:12.07 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:11.32 | |||||||||
22 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 636 | 32.69 | 1:12.12 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:12.76 | |||||||||
23 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 634 | 33.25 | 1:12.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.91 | |||||||||
24 | Freja Obert | 2006 | 633 | 32.30 | 1:12.23 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.89 | |||||||||
25 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 630 | 32.36 | 1:12.33 | |||||
DeltaSwim | 1:15.37 | |||||||||
26 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 627 | 34.25 | 1:12.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.55 | |||||||||
27 | Silje Mathiasen | 2006 | 623 | 32.73 | 1:12.59 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:11.74 | |||||||||
28 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 623 | 33.38 | 1:12.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.05 | |||||||||
29 | Mathilde Willumsen | 2006 | 617 | 33.37 | 1:12.85 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:13.17 | |||||||||
30 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 616 | 33.60 | 1:12.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.89 | |||||||||
31 | Liva la Cour | 2006 | 614 | 34.31 | 1:12.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.80 | |||||||||
32 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 614 | 33.71 | 1:12.98 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.01 | |||||||||
33 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 612 | 34.75 | 1:13.04 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:12.67 | |||||||||
34 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 611 | 34.70 | 1:13.10 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.26 | |||||||||
35 | Rikke Therp | 2006 | 605 | 34.71 | 1:13.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:14.51 | |||||||||
36 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 604 | 34.75 | 1:13.38 | |||||
Kalundborg SK | 1:13.62 | |||||||||
37 | Victoria Wiingaard | 2006 | 602 | 33.53 | 1:13.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.13 | |||||||||
38 | Katja Poulsen | 2006 | 602 | 34.74 | 1:13.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.41 | |||||||||
39 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 601 | 34.35 | 1:13.49 | |||||
Roskilde Svømning | 1:13.27 | |||||||||
40 | Katrine Hansen | 2006 | 591 | 1:13.88 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:15.42 | |||||||||
41 | Freja Juul | 2006 | 584 | 33.82 | 1:14.17 | |||||
Næstved IF | 1:13.76 | |||||||||
42 | Laura Meyer | 2006 | 580 | 33.79 | 1:14.36 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.80 | |||||||||
43 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 580 | 34.43 | 1:14.37 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.81 | |||||||||
44 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 579 | 35.37 | 1:14.39 | |||||
A6 Jgi Svømning | 1:15.10 | |||||||||
45 | Jaqueline Haack | 2006 | 574 | 34.52 | 1:14.63 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.40 | |||||||||
46 | Sophia Jochumsen | 2006 | 572 | 34.17 | 1:14.69 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.48 | |||||||||
47 | Sofie Larsen | 2006 | 572 | 35.61 | 1:14.71 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.29 | |||||||||
48 | Fiona Jensen | 2006 | 565 | 33.58 | 1:15.01 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:15.04 | |||||||||
49 | Katrine Bager | 2006 | 565 | 34.33 | 1:15.02 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:17.91 | |||||||||
50 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 559 | 34.26 | 1:15.29 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.50 | |||||||||
51 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 555 | 33.97 | 1:15.48 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:16.72 | |||||||||
52 | Anna Dietrichsen | 2006 | 552 | 33.86 | 1:15.58 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:14.93 | |||||||||
53 | Olivia Mørch | 2006 | 550 | 35.01 | 1:15.67 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.29 | |||||||||
54 | Line Gjelstrup | 2006 | 547 | 36.73 | 1:15.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.88 | |||||||||
54 | Luna Larsson | 2006 | 547 | 34.78 | 1:15.84 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.67 | |||||||||
56 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 546 | 34.57 | 1:15.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.22 | |||||||||
57 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 536 | 35.32 | 1:16.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.53 | |||||||||
58 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 534 | 34.62 | 1:16.42 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:18.47 | |||||||||
59 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 530 | 36.79 | 1:16.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.66 | |||||||||
60 | Anne Stamholt | 2006 | 527 | 37.20 | 1:16.78 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:14.91 | |||||||||
61 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 517 | 36.40 | 1:17.26 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.64 | |||||||||
62 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 454 | 35.27 | 1:20.70 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:18.79 | |||||||||
- | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 650 | 29.52 | 1:03.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.15 | |||||||||
2 | Magnus Rasmussen | 2006 | 617 | 30.57 | 1:04.59 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.75 | |||||||||
3 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 583 | 31.57 | 1:05.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.05 | |||||||||
4 | Linus Heinrichsen | 2006 | 545 | 30.27 | 1:07.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.17 | |||||||||
5 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 543 | 31.12 | 1:07.41 | |||||
DeltaSwim | 1:10.01 | |||||||||
5 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 543 | 32.19 | 1:07.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.12 | |||||||||
7 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 540 | 31.22 | 1:07.52 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.95 | |||||||||
8 | Johan H Brorson | 2006 | 529 | 32.33 | 1:08.01 | |||||
Swim Team Neptun | 1:09.65 | |||||||||
8 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 529 | 31.80 | 1:08.01 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:08.30 | |||||||||
10 | Villads Seneca | 2006 | 528 | 31.28 | 1:08.04 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.41 | |||||||||
11 | Petar Trkulja | 2006 | 526 | 29.77 | 1:08.12 | |||||
Næstved IF | 1:05.26 | |||||||||
12 | Tristan Jensen | 2006 | 519 | 31.15 | 1:08.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.94 | |||||||||
13 | Joachim Poulsen | 2006 | 509 | 31.44 | 1:08.88 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.41 | |||||||||
14 | Emil Espinoza | 2006 | 506 | 32.47 | 1:09.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.11 | |||||||||
15 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 498 | 31.92 | 1:09.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.43 | |||||||||
16 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 497 | 32.10 | 1:09.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.73 | |||||||||
16 | Hugo Haakansson | 2006 | 497 | 31.09 | 1:09.43 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.76 | |||||||||
18 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 496 | 31.35 | 1:09.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.06 | |||||||||
19 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 495 | 34.10 | 1:09.54 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.26 | |||||||||
20 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 493 | 31.38 | 1:09.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.28 | |||||||||
21 | Kasper Petersen | 2006 | 493 | 32.33 | 1:09.63 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:11.25 | |||||||||
22 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 489 | 33.29 | 1:09.80 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.03 | |||||||||
23 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | 485 | 32.44 | 1:09.99 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.01 | |||||||||
24 | Simon Hejbroch | 2006 | 483 | 33.08 | 1:10.10 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.89 | |||||||||
25 | Elias Jensen | 2006 | 481 | 32.29 | 1:10.18 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.61 | |||||||||
26 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 475 | 31.81 | 1:10.48 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:13.56 | |||||||||
27 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | 470 | 32.77 | 1:10.71 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:13.59 | |||||||||
28 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 469 | 31.89 | 1:10.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.86 | |||||||||
29 | Oliver Heuer | 2006 | 465 | 32.07 | 1:10.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.75 | |||||||||
30 | Daniel Marcus Le | 2006 | 463 | 32.69 | 1:11.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.71 | |||||||||
31 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 460 | 33.15 | 1:11.25 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:12.47 | |||||||||
32 | David Johannes Dahl | 2006 | 457 | 32.77 | 1:11.39 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.33 | |||||||||
33 | Oskar Foss | 2006 | 454 | 32.41 | 1:11.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.90 | |||||||||
34 | Jakob Kristensen | 2006 | 450 | 33.50 | 1:11.75 | |||||
DeltaSwim | 1:14.40 | |||||||||
35 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 450 | 32.98 | 1:11.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.85 | |||||||||
36 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 449 | 32.50 | 1:11.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.64 | |||||||||
37 | Frederik Bisgaard | 2006 | 448 | 32.65 | 1:11.89 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:13.50 | |||||||||
38 | Ludvig L. Møller | 2006 | 447 | 34.18 | 1:11.93 | |||||
H2Odense | 1:13.33 | |||||||||
39 | Oswald Lindquist | 2006 | 443 | 33.05 | 1:12.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.37 | |||||||||
40 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 441 | 34.99 | 1:12.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.07 | |||||||||
41 | Anders Bank Hansen | 2006 | 441 | 33.51 | 1:12.26 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.38 | |||||||||
42 | Maximillian Udar | 2006 | 440 | 32.04 | 1:12.29 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.39 | |||||||||
43 | Jonas Mathiasen | 2006 | 440 | 33.24 | 1:12.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.82 | |||||||||
44 | Anton Egholm Husted | 2006 | 435 | 33.56 | 1:12.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.00 | |||||||||
45 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 433 | 35.08 | 1:12.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.39 | |||||||||
46 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 426 | 34.50 | 1:13.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.32 | |||||||||
47 | August Taul | 2006 | 421 | 34.16 | 1:13.39 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.54 | |||||||||
48 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 420 | 33.53 | 1:13.41 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:14.74 | |||||||||
49 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 420 | 34.32 | 1:13.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.46 | |||||||||
50 | Victor Hemmingsen | 2006 | 417 | 34.46 | 1:13.61 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:14.40 | |||||||||
51 | Jonathan Kristensen | 2006 | 416 | 34.87 | 1:13.66 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:13.07 | |||||||||
52 | Julius Schier | 2006 | 414 | 35.12 | 1:13.80 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:13.30 | |||||||||
53 | Patrick Kjær Laugesen | 2006 | 413 | 34.09 | 1:13.83 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:13.41 | |||||||||
54 | Per Odrich | 2006 | 407 | 33.52 | 1:14.17 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:16.72 | |||||||||
55 | William Brix Søhoel | 2006 | 406 | 33.42 | 1:14.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.23 | |||||||||
56 | William F. Pilgaard | 2006 | 406 | 33.13 | 1:14.27 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.65 | |||||||||
57 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 380 | 33.02 | 1:15.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.27 | |||||||||
58 | Christian Stilling | 2006 | 379 | 35.97 | 1:15.97 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.03 | |||||||||
59 | Christian Moefelt | 2006 | 376 | 33.49 | 1:16.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.54 | |||||||||
60 | Carl S. Sørensen | 2006 | 355 | 34.84 | 1:17.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.66 | |||||||||
- | Mads Mølgaard | 2006 | DSQ | SW 9.4 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:11.64 | |||||||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 748 | 27.78 | 1:00.59 | |||||
Roskilde Svømning | 1:02.38 | |||||||||
2 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 745 | 27.23 | 1:00.67 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:02.10 | |||||||||
3 | Christian Thorhauge | 2005 | 723 | 28.09 | 1:01.29 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:03.13 | |||||||||
4 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 710 | 28.82 | 1:01.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.27 | |||||||||
5 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 683 | 28.81 | 1:02.45 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.92 | |||||||||
6 | Anders Sanggaard | 2005 | 671 | 29.49 | 1:02.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.88 | |||||||||
7 | August Arup Neergaard | 2005 | 670 | 28.46 | 1:02.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.77 | |||||||||
8 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 665 | 28.31 | 1:03.01 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.20 | |||||||||
9 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 660 | 29.64 | 1:03.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.90 | |||||||||
10 | Daniel Busk | 2005 | 647 | 29.76 | 1:03.58 | |||||
Kolding SK | 1:04.64 | |||||||||
11 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 638 | 29.75 | 1:03.87 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.87 | |||||||||
12 | Luca Hertzog | 2005 | 636 | 28.93 | 1:03.94 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.21 | |||||||||
13 | Inas Ilic | 2005 | 622 | 30.45 | 1:04.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.02 | |||||||||
14 | Matti Andersen | 2005 | 622 | 30.04 | 1:04.42 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:05.78 | |||||||||
15 | Theis Nelander | 2005 | 620 | 30.38 | 1:04.50 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
16 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 616 | 29.44 | 1:04.62 | |||||
Roskilde Svømning | 1:05.95 | |||||||||
17 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 616 | 30.48 | 1:04.65 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:08.10 | |||||||||
18 | Casper Lind Boest | 2005 | 614 | 28.84 | 1:04.72 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:09.00 | |||||||||
19 | Erik Schmidt | 2005 | 611 | 29.37 | 1:04.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.10 | |||||||||
20 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 611 | 30.25 | 1:04.82 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.55 | |||||||||
21 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 610 | 29.98 | 1:04.85 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:04.24 | |||||||||
22 | William Bogø Andersen | 2005 | 607 | 29.15 | 1:04.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.53 | |||||||||
23 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 604 | 31.03 | 1:05.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.27 | |||||||||
24 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 601 | 30.17 | 1:05.18 | |||||
H2Odense | 1:06.52 | |||||||||
25 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 594 | 29.57 | 1:05.43 | |||||
H2Odense | 1:07.41 | |||||||||
26 | Louie Uldall | 2005 | 584 | 30.65 | 1:05.80 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:06.06 | |||||||||
27 | Malthe Foged | 2005 | 581 | 31.25 | 1:05.91 | |||||
Næstved IF | 1:06.29 | |||||||||
28 | Konrad Clausen | 2005 | 579 | 30.46 | 1:05.99 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.23 | |||||||||
29 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 575 | 31.99 | 1:06.14 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.13 | |||||||||
30 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | 574 | 29.28 | 1:06.19 | |||||
Swim Team Neptun | 1:09.90 | |||||||||
31 | Alexander Halken | 2005 | 566 | 30.80 | 1:06.47 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:07.42 | |||||||||
31 | August Høy | 2005 | 566 | 32.16 | 1:06.47 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.59 | |||||||||
33 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 565 | 30.90 | 1:06.51 | |||||
DeltaSwim | 1:09.35 | |||||||||
34 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 563 | 30.96 | 1:06.61 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.55 | |||||||||
35 | Mads Sørensen | 2005 | 562 | 31.10 | 1:06.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.45 | |||||||||
36 | Jonas Gaur | 2005 | 562 | 31.75 | 1:06.64 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.66 | |||||||||
37 | Mikkel Andersen | 2005 | 560 | 30.39 | 1:06.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.62 | |||||||||
38 | Lucas Møller Larsen | 2005 | 559 | 29.58 | 1:06.75 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.00 | |||||||||
39 | Tobias Jakobsen | 2005 | 555 | 31.48 | 1:06.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.52 | |||||||||
40 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 554 | 31.10 | 1:06.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.29 | |||||||||
41 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 551 | 31.63 | 1:07.06 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:07.58 | |||||||||
42 | Calvin Konge Neess | 2005 | 551 | 29.96 | 1:07.10 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:09.67 | |||||||||
43 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 547 | 31.95 | 1:07.23 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:08.20 | |||||||||
44 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 547 | 31.51 | 1:07.24 | |||||
DeltaSwim | 1:07.77 | |||||||||
45 | Carl Clausen | 2005 | 546 | 30.69 | 1:07.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.07 | |||||||||
45 | Kristian Kjær | 2005 | 546 | 30.36 | 1:07.27 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.95 | |||||||||
47 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 542 | 31.86 | 1:07.45 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.64 | |||||||||
48 | Louie Hansen | 2005 | 539 | 30.37 | 1:07.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.69 | |||||||||
49 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 537 | 30.84 | 1:07.64 | |||||
Kalundborg SK | 1:08.94 | |||||||||
50 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 534 | 31.89 | 1:07.79 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.43 | |||||||||
51 | Furkan Guler | 2005 | 527 | 31.05 | 1:08.10 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:10.38 | |||||||||
52 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 516 | 32.52 | 1:08.57 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.69 | |||||||||
53 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | 515 | 32.24 | 1:08.59 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:09.11 | |||||||||
54 | Emil Isaksen | 2005 | 515 | 30.67 | 1:08.60 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.15 | |||||||||
55 | Karl Heeb | 2005 | 515 | 32.80 | 1:08.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.83 | |||||||||
56 | Magnus Tullberg | 2005 | 511 | 34.16 | 1:08.79 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.18 | |||||||||
57 | Bertram Olesen | 2005 | 508 | 32.99 | 1:08.91 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:07.13 | |||||||||
58 | Lucas Hansen | 2005 | 507 | 31.52 | 1:08.95 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:07.97 | |||||||||
59 | Sune Vergmann | 2005 | 498 | 31.49 | 1:09.36 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:09.33 | |||||||||
60 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 495 | 33.67 | 1:09.54 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:10.18 | |||||||||
61 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 494 | 32.35 | 1:09.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.08 | |||||||||
62 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 491 | 31.11 | 1:09.72 | |||||
H2Odense | 1:10.51 | |||||||||
63 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 485 | 32.80 | 1:09.98 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.46 | |||||||||
64 | Kristian Svenstrup | 2005 | 482 | 32.31 | 1:10.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.74 | |||||||||
65 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 454 | 33.25 | 1:11.53 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.92 | |||||||||
66 | Emil Gram Peters | 2005 | 452 | 32.84 | 1:11.64 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:07.83 | |||||||||
67 | Marius Danielsen | 2005 | 418 | 33.64 | 1:13.55 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:15.36 | |||||||||
68 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 400 | 31.95 | 1:14.61 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.13 | |||||||||
- | Illia Bulba | 2005 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.27 | |||||||||
- | Rasmus Capion | 2005 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:09.07 | |||||||||
- | Tobias Rosengaard | 2005 | DSQ | SW 8.2 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:02.01 | |||||||||
- | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 719 | 32.29 | 1:09.75 | 1:48.31 | 2:27.02 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:32.24 | |||||||||
2 | Isabella Pedersen | 2007 | 628 | 33.30 | 1:12.24 | 1:53.04 | 2:33.79 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.53 | |||||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | 611 | 33.58 | 1:13.14 | 1:53.95 | 2:35.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.30 | |||||||||
4 | Mathilde Møller | 2007 | 602 | 34.30 | 1:14.73 | 1:55.61 | 2:36.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.26 | |||||||||
5 | Sarah Gudme | 2007 | 564 | 33.65 | 1:12.71 | 1:55.45 | 2:39.42 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:45.07 | |||||||||
6 | Annika Frederiksen | 2007 | 551 | 36.09 | 1:16.64 | 1:58.46 | 2:40.63 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:44.73 | |||||||||
7 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | 546 | 33.97 | 1:13.16 | 1:56.41 | 2:41.08 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:49.12 | |||||||||
8 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 539 | 34.51 | 1:15.50 | 1:59.20 | 2:41.79 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:43.86 | |||||||||
9 | Karen Markussen | 2007 | 536 | 35.39 | 1:16.76 | 1:59.65 | 2:42.12 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:45.45 | |||||||||
10 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 511 | 35.18 | 1:17.03 | 2:01.41 | 2:44.70 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:48.29 | |||||||||
11 | Rebekka Roed | 2007 | 490 | 36.62 | 1:19.90 | 2:04.58 | 2:46.99 | |||
Køge Svømmeklub | 2:57.74 | |||||||||
12 | Maja Andersen | 2007 | 478 | 37.16 | 1:20.07 | 2:04.32 | 2:48.41 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:06.02 | |||||||||
13 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 461 | 36.06 | 1:19.15 | 2:04.60 | 2:50.46 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:53.13 | |||||||||
14 | Anna Steen Petersen | 2007 | 449 | 38.11 | 1:21.71 | 2:08.29 | 2:52.00 | |||
Køge Svømmeklub | 3:08.15 | |||||||||
15 | Sophie Flamand | 2007 | 428 | 36.10 | 1:20.17 | 2:06.48 | 2:54.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:07.32 | |||||||||
16 | Oline Ludvigsen | 2007 | 416 | 39.89 | 1:26.38 | 2:11.54 | 2:56.44 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:06.83 | |||||||||
17 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 392 | 38.63 | 1:25.02 | 2:11.21 | 2:59.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:04.07 | |||||||||
18 | Johanne Schleimann | 2007 | 389 | 37.16 | 1:20.91 | 2:09.09 | 3:00.38 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:09.89 | |||||||||
19 | Annabella Nathansen | 2007 | 384 | 36.70 | 1:21.22 | 2:10.48 | 3:01.14 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:04.03 | |||||||||
20 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 362 | 39.70 | 1:26.69 | 2:16.45 | 3:04.79 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:01.46 | |||||||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 745 | 31.26 | 1:06.65 | 1:45.12 | 2:25.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.02 | |||||||||
2 | Anne Katrine Dige | 2006 | 664 | 32.42 | 1:09.60 | 1:48.87 | 2:30.95 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:34.29 | |||||||||
3 | Kamma Rasmussen | 2006 | 662 | 32.40 | 1:10.39 | 1:50.31 | 2:31.14 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.81 | |||||||||
4 | Julie Liv Madsen | 2006 | 652 | 32.35 | 1:10.04 | 1:50.10 | 2:31.91 | |||
Greve Svømmeklub | 2:40.63 | |||||||||
5 | Marie Bertram | 2006 | 650 | 31.80 | 1:09.96 | 1:50.50 | 2:32.04 | |||
Lyseng IF | 2:41.74 | |||||||||
6 | Naja Færgemann | 2006 | 644 | 32.18 | 1:10.52 | 1:50.85 | 2:32.50 | |||
H2Odense | 2:37.74 | |||||||||
7 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 634 | 33.75 | 1:12.67 | 1:52.54 | 2:33.29 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:36.02 | |||||||||
8 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 623 | 33.69 | 1:13.13 | 1:54.45 | 2:34.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.46 | |||||||||
9 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 620 | 34.45 | 1:13.52 | 1:53.47 | 2:34.48 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:39.14 | |||||||||
10 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 601 | 33.03 | 1:12.40 | 1:53.77 | 2:36.05 | |||
Greve Svømmeklub | 2:34.36 | |||||||||
11 | Malu Melody Christensen | 2006 | 599 | 32.91 | 1:11.39 | 1:52.92 | 2:36.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.16 | |||||||||
12 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 560 | 33.09 | 1:12.96 | 1:54.94 | 2:39.75 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:36.41 | |||||||||
13 | Sarah Højlund | 2006 | 552 | 35.18 | 1:15.71 | 1:57.72 | 2:40.57 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:53.33 | |||||||||
14 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 515 | 35.58 | 1:16.89 | 2:01.20 | 2:44.30 | |||
Greve Svømmeklub | 2:53.12 | |||||||||
15 | Bianca Roos | 2006 | 512 | 34.69 | 1:16.58 | 2:00.23 | 2:44.56 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.75 | |||||||||
16 | Alma Møller-Ern | 2006 | 507 | 34.73 | 1:17.37 | 2:01.86 | 2:45.12 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.85 | |||||||||
17 | Anna E.e. Balle | 2006 | 505 | 36.87 | 1:19.28 | 2:02.49 | 2:45.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.77 | |||||||||
18 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 504 | 35.18 | 1:16.69 | 2:00.31 | 2:45.45 | |||
Herlev Svømning | 2:45.89 | |||||||||
19 | Marie Elster | 2006 | 494 | 35.50 | 1:17.40 | 2:01.67 | 2:46.54 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:45.83 | |||||||||
20 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 494 | 34.09 | 1:12.98 | 1:55.67 | 2:46.60 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:44.77 | |||||||||
21 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 492 | 34.54 | 1:16.50 | 2:01.63 | 2:46.82 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:43.28 | |||||||||
22 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 489 | 35.46 | 1:16.94 | 2:01.25 | 2:47.20 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:42.02 | |||||||||
23 | Alma Bach Larsen | 2006 | 484 | 35.49 | 1:17.18 | 2:01.71 | 2:47.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:54.05 | |||||||||
24 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 483 | 35.12 | 1:18.23 | 2:04.76 | 2:47.83 | |||
Herlev Svømning | 2:43.59 | |||||||||
25 | Ane Christensen | 2006 | 483 | 35.08 | 1:17.70 | 2:03.31 | 2:47.85 | |||
Kolding SK | 2:52.80 | |||||||||
26 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 480 | 35.85 | 1:17.31 | 2:02.21 | 2:48.17 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:48.02 | |||||||||
27 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 472 | 35.04 | 1:15.90 | 2:01.76 | 2:49.09 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:51.96 | |||||||||
28 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 456 | 36.73 | 1:19.91 | 2:05.25 | 2:51.05 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:51.27 | |||||||||
29 | Mille Giolbas | 2006 | 422 | 35.91 | 1:19.09 | 2:06.78 | 2:55.57 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:54.06 | |||||||||
30 | Fiona Jensen | 2006 | 419 | 38.85 | 1:24.76 | 2:10.77 | 2:55.98 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:53.04 | |||||||||
31 | Leonora M Postgaard | 2006 | 411 | 36.93 | 1:21.82 | 2:10.26 | 2:57.08 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:48.38 | |||||||||
32 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 399 | 36.12 | 1:20.20 | 2:07.36 | 2:58.93 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:56.09 | |||||||||
33 | Pernille Petersen | 2006 | 397 | 35.09 | 1:19.08 | 2:08.49 | 2:59.18 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:52.34 | |||||||||
- | Rikke Parkhøi | 2006 | DSQ | SW 8.3 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 2:48.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:49 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Gaard | 2006 | 644 | 30.71 | 1:04.80 | 1:39.79 | 2:16.42 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:19.85 | |||||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | 617 | 29.69 | 1:04.29 | 1:41.67 | 2:18.40 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:19.48 | |||||||||
3 | Carlos Halawi | 2006 | 613 | 30.46 | 1:05.67 | 1:42.46 | 2:18.71 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:23.06 | |||||||||
4 | Elias Elmedyb | 2006 | 559 | 30.49 | 1:06.71 | 1:44.68 | 2:23.05 | |||
Herlev Svømning | 2:42.35 | |||||||||
5 | Viktor Bernstein | 2006 | 534 | 29.96 | 1:06.06 | 1:44.38 | 2:25.19 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:33.27 | |||||||||
6 | Noah Anker-Møller | 2006 | 475 | 33.20 | 1:10.96 | 1:50.63 | 2:31.02 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:37.36 | |||||||||
7 | William Hansen | 2006 | 474 | 31.80 | 1:08.78 | 1:48.98 | 2:31.11 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:42.41 | |||||||||
8 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 453 | 31.21 | 1:08.93 | 1:50.78 | 2:33.38 | |||
Vest-Brøndby | 2:34.78 | |||||||||
9 | William Brix Søhoel | 2006 | 443 | 32.35 | 1:11.67 | 1:53.46 | 2:34.54 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:34.76 | |||||||||
10 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 437 | 31.67 | 1:10.83 | 1:53.44 | 2:35.29 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:35.22 | |||||||||
11 | Calvin Christian Axen | 2006 | 426 | 34.54 | 1:15.50 | 1:57.06 | 2:36.57 | |||
Køge Svømmeklub | 2:36.92 | |||||||||
12 | Anders Bank Hansen | 2006 | 414 | 33.55 | 1:14.18 | 1:57.21 | 2:38.13 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:43.64 | |||||||||
13 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 374 | 33.04 | 1:12.97 | 1:57.80 | 2:43.54 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:40.39 | |||||||||
14 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 370 | 36.69 | 1:19.34 | 2:02.49 | 2:44.07 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:43.39 | |||||||||
15 | Noah Lester | 2006 | 367 | 34.80 | 1:17.12 | 2:00.45 | 2:44.60 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:47.24 | |||||||||
- | Emil Olsen | 2006 | DSQ | SW 8.4 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:43.37 | |||||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 726 | 28.07 | 1:01.62 | 1:36.82 | 2:11.13 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.17 | |||||||||
2 | Julius Svarrer | 2005 | 700 | 28.41 | 1:00.94 | 1:36.07 | 2:12.70 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:12.76 | |||||||||
3 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 677 | 29.57 | 1:04.13 | 1:39.64 | 2:14.22 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:16.10 | |||||||||
4 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 606 | 29.21 | 1:04.45 | 1:41.71 | 2:19.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.55 | |||||||||
5 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 601 | 29.74 | 1:04.12 | 1:40.10 | 2:19.61 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:21.03 | |||||||||
6 | Cilas Madsen | 2005 | 598 | 30.60 | 1:06.67 | 1:43.61 | 2:19.84 | |||
Greve Svømmeklub | 2:24.09 | |||||||||
7 | William Bendix Schmidt | 2005 | 598 | 30.72 | 1:06.50 | 1:42.67 | 2:19.88 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.41 | |||||||||
8 | Sebastian Rendlev | 2005 | 581 | 30.95 | 1:07.11 | 1:43.29 | 2:21.19 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:23.51 | |||||||||
9 | Philip Rindum | 2005 | 564 | 31.62 | 1:07.38 | 1:45.15 | 2:22.63 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:28.98 | |||||||||
10 | Teodor Thuelund | 2005 | 563 | 30.48 | 1:05.48 | 1:43.95 | 2:22.72 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:22.52 | |||||||||
11 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 549 | 30.23 | 1:06.59 | 1:45.22 | 2:23.90 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:22.96 | |||||||||
12 | Thor Majgård | 2005 | 535 | 31.41 | 1:07.67 | 1:45.75 | 2:25.10 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:27.80 | |||||||||
13 | Magnus Løfquist | 2005 | 535 | 30.29 | 1:07.35 | 1:45.82 | 2:25.11 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:33.01 | |||||||||
14 | Nicolas Duvander | 2005 | 535 | 30.89 | 1:08.63 | 1:46.63 | 2:25.13 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.83 | |||||||||
15 | Daniel Bastholm | 2005 | 534 | 30.60 | 1:07.16 | 1:46.13 | 2:25.25 | |||
Greve Svømmeklub | 2:23.72 | |||||||||
16 | Theodor Møller | 2005 | 524 | 32.16 | 1:10.86 | 1:48.44 | 2:26.12 | |||
Vest-Brøndby | 2:29.44 | |||||||||
17 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 474 | 32.83 | 1:12.40 | 1:51.92 | 2:31.06 | |||
DeltaSwim | 2:32.16 | |||||||||
18 | Martin Svendson | 2005 | 460 | 32.49 | 1:10.67 | 1:51.62 | 2:32.66 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:33.69 | |||||||||
19 | Malthe Berlin | 2005 | 458 | 32.22 | 1:12.53 | 1:54.06 | 2:32.81 | |||
Rønne Svømme Klub | 2:32.69 | |||||||||
20 | Søren Winther Hald | 2005 | 400 | 32.92 | 1:12.05 | 1:54.94 | 2:39.84 | |||
Struer Svømmeklub | 2:36.83 | |||||||||
- | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | DSQ | SW 8.3 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.02 | |||||||||
- | Lucas Svej | 2005 | DSQ | SW 8.3 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:49 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 31 januar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hovedstadens Piger 1 | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:59.02 | ||||||
Falka Tind | 2006 | 30.67 | 30.67 | |||||||
Sofie Amalie Krag | 2006 | 34.09 | 1:04.76 | |||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 28.07 | 1:32.83 | |||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 26.19 | 1:59.02 | |||||||
2 | Sigma | 2006 | Sigma Swim | 2:00.04 | ||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 31.29 | 31.29 | |||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 33.09 | 1:04.38 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 28.86 | 1:33.24 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 26.80 | 2:00.04 | |||||||
3 | Kvik Piger 1 | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.00 | ||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 29.93 | 29.93 | |||||||
Amalie Backhausen | 2006 | 35.91 | 1:05.84 | |||||||
Martine Damborg | 2007 | 28.74 | 1:34.58 | |||||||
Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 27.42 | 2:02.00 | |||||||
4 | Gti Piger | 2006 | GTI | 2:02.47 | ||||||
Frida Caroline Knudsen | 2007 | 30.97 | 30.97 | |||||||
Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 35.12 | 1:06.09 | |||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 29.69 | 1:35.78 | |||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 26.69 | 2:02.47 | |||||||
5 | A6 Piger 1 | 2006 | A6 | 2:04.47 | ||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 33.28 | 33.28 | |||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 32.75 | 1:06.03 | |||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 29.82 | 1:35.85 | |||||||
SIF Bramm | 2006 | 28.62 | 2:04.47 | |||||||
6 | Aarhus Swim Piger 1 | 2006 | Aarhus Swim | 2:04.68 | ||||||
Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 30.98 | 30.98 | |||||||
Maria Lysgaard | 2006 | 36.34 | 1:07.32 | |||||||
Marie Bertram | 2006 | 29.28 | 1:36.60 | |||||||
Anne Katrine Dige | 2006 | 28.08 | 2:04.68 | |||||||
7 | Esbjerg Piger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 2:06.01 | ||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 31.70 | 31.70 | |||||||
Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 35.55 | 1:07.25 | |||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 29.82 | 1:37.07 | |||||||
Millie Møller | 2007 | 28.94 | 2:06.01 | |||||||
8 | Hovedstadens Piger 2 | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.20 | ||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Julie Philip | 2007 | 36.16 | 1:07.80 | |||||||
Mathilde Møller | 2007 | 30.63 | 1:38.43 | |||||||
Isabella Pedersen | 2007 | 27.77 | 2:06.20 | |||||||
9 | Aalborg Piger 1 | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 2:06.66 | ||||||
Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 32.92 | 32.92 | |||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 34.01 | 1:06.93 | |||||||
Kristiane Frøslev | 2007 | 29.48 | 1:36.41 | |||||||
Emilie Pedersen | 2007 | 30.25 | 2:06.66 | |||||||
10 | Vat 1 | 2006 | VAT Copenhagen | 2:07.55 | ||||||
Nadia Walløe | 2007 | 33.53 | 33.53 | |||||||
Sarah Gudme | 2007 | 34.85 | 1:08.38 | |||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 31.11 | 1:39.49 | |||||||
Anna Andersen | 2007 | 28.06 | 2:07.55 | |||||||
11 | Kvik Piger 2 | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.76 | ||||||
Siv Reimer | 2006 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Emma Hansen | 2007 | 1:07.06 | 1:39.22 | |||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 28.54 | 2:07.76 | |||||||
Molly Namensen | 2006 | 2:07.76 | ||||||||
12 | Vg17 Piger 1 | 2006 | VG 17 | 2:09.07 | ||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 33.34 | 33.34 | |||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 35.90 | 1:09.24 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 30.97 | 1:40.21 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 28.86 | 2:09.07 | |||||||
13 | Gentofte Piger 1 | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 2:09.08 | ||||||
Alba Mantoni | 2006 | 33.18 | 33.18 | |||||||
Ella Kjær | 2007 | 36.46 | 1:09.64 | |||||||
Liva la Cour | 2006 | 30.03 | 1:39.67 | |||||||
Maja Vejborg | 2007 | 29.41 | 2:09.08 | |||||||
14 | Gsc Piger 1 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:09.58 | ||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 36.43 | 1:08.60 | |||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 31.95 | 1:40.55 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 29.03 | 2:09.58 | |||||||
15 | Lyngby Navy Manes | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:09.99 | ||||||
Rebecca Bell | 2007 | 33.45 | 33.45 | |||||||
Mathilde Severs | 2006 | 34.80 | 1:08.25 | |||||||
Marie Elster | 2006 | 1:01.74 | 2:09.99 | |||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 2:09.99 | ||||||||
16 | Helsingør Piger 1 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:11.43 | ||||||
Sofie Anker Nielsen | 2006 | 32.72 | 32.72 | |||||||
Caroline Haugland | 2007 | 34.76 | 1:07.48 | |||||||
Ea Lund Havgaard | 2007 | 33.87 | 1:41.35 | |||||||
Olga Vejlby | 2006 | 30.08 | 2:11.43 | |||||||
17 | Rsk Piger | 2006 | Ringe Svømme Klub | 2:12.22 | ||||||
Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 35.08 | 35.08 | |||||||
Olivia Hemmeløff | 2006 | 35.56 | 1:10.64 | |||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 32.15 | 1:42.79 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 29.43 | 2:12.22 | |||||||
18 | Sunswim P1 | 2006 | Solrød Svømmeklub | 2:13.30 | ||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 33.34 | 33.34 | |||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 37.46 | 1:10.80 | |||||||
Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 31.64 | 1:42.44 | |||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 30.86 | 2:13.30 | |||||||
19 | Vat 2 | 2006 | VAT Copenhagen | 2:13.45 | ||||||
Isabell Hansen | 2007 | 34.02 | 34.02 | |||||||
Sofie Larsen | 2006 | 37.32 | 1:11.34 | |||||||
Signe Schnabelrauch | 2006 | 32.50 | 1:43.84 | |||||||
Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 29.61 | 2:13.45 | |||||||
20 | Agf Piger 1 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 2:15.12 | ||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 35.90 | 35.90 | |||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 36.06 | 1:11.96 | |||||||
Johanne Schleimann | 2007 | 32.93 | 1:44.89 | |||||||
Isabella Nørgaard | 2007 | 30.23 | 2:15.12 | |||||||
21 | Køge Piger 1 | 2006 | Køge Svømmeklub | 2:15.38 | ||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | 35.74 | 35.74 | |||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 37.76 | 1:13.50 | |||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 31.25 | 1:44.75 | |||||||
Anne-Marie Toft | 2007 | 30.63 | 2:15.38 | |||||||
22 | Esv Piger 1 | 2006 | Vejle Svømmeklub | 2:15.85 | ||||||
Sophia Jochumsen | 2006 | 34.59 | 34.59 | |||||||
Sarah Laursen | 2007 | 38.72 | 1:13.31 | |||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 31.29 | 1:44.60 | |||||||
Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 31.25 | 2:15.85 | |||||||
23 | Aalborg Piger 2 | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 2:16.64 | ||||||
Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 35.48 | 35.48 | |||||||
Line Gjelstrup | 2006 | 38.69 | 1:14.17 | |||||||
Alma Bach Larsen | 2006 | 1:02.47 | 2:16.64 | |||||||
Luanna Russo | 2006 | 2:16.64 | ||||||||
24 | Gentofte Piger 2 | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 2:16.83 | ||||||
Nina Griffin | 2007 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 39.91 | 1:13.41 | |||||||
Sophie Flamand | 2007 | 34.32 | 1:47.73 | |||||||
Stella Demuth Andersen | 2006 | 29.10 | 2:16.83 | |||||||
25 | Red Stags | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 2:17.58 | ||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Emilie Dommer | 2007 | 40.41 | 1:15.36 | |||||||
Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 1:02.22 | 2:17.58 | |||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | 2:17.58 | ||||||||
26 | Herlev Tøser | 2006 | Herlev Svømning | 2:18.36 | ||||||
Luna Larsson | 2006 | 35.42 | 35.42 | |||||||
Ellen Simoni Alfast | 2006 | 38.63 | 1:14.05 | |||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 33.42 | 1:47.47 | |||||||
Kristine Dupont | 2007 | 30.89 | 2:18.36 | |||||||
27 | Hvidovre Piger | 2006 | Hvidovre Svømmeklub | 2:19.02 | ||||||
Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 35.52 | 35.52 | |||||||
Sofie Lind | 2006 | 40.57 | 1:16.09 | |||||||
Rikke Parkhøi | 2006 | 33.53 | 1:49.62 | |||||||
Maica Jensen | 2006 | 29.40 | 2:19.02 | |||||||
28 | Vsk Piger | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 2:19.17 | ||||||
Mille-Mai Krog | 2007 | 34.88 | 34.88 | |||||||
Laura Friis Justesen | 2006 | 38.64 | 1:13.52 | |||||||
Malou Danefred Nielsen | 2007 | 34.23 | 1:47.75 | |||||||
Signe Gyldenkærne | 2006 | 31.42 | 2:19.17 | |||||||
29 | Ssk Piger | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 2:19.51 | ||||||
Viktoria Annabel Graulund | 2007 | 35.48 | 35.48 | |||||||
Annette Toft | 2006 | 37.43 | 1:12.91 | |||||||
Caroline Søe Jepsen | 2007 | 1:06.60 | 2:19.51 | |||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 2:19.51 | ||||||||
30 | Silkeborg Piger | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 2:19.59 | ||||||
Paula Lindberg | 2007 | 37.51 | 37.51 | |||||||
Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 37.01 | 1:14.52 | |||||||
Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 34.09 | 1:48.61 | |||||||
Mia Borup Mølgaard | 2006 | 30.98 | 2:19.59 | |||||||
31 | Horsens Piger 1 | 2006 | Horsens Svømmeklub | 2:21.74 | ||||||
Signe Kristensen | 2006 | 36.70 | 36.70 | |||||||
Filippa Juul Jensen | 2007 | 38.56 | 1:15.26 | |||||||
Andrea Skjelmose | 2007 | 36.03 | 1:51.29 | |||||||
Frida Gode Agersbæk | 2007 | 30.45 | 2:21.74 | |||||||
- | Andrea´s Bitches | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW 10.11 | |||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 32.10 | 32.10 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 januar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 31 januar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 20:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:51.48 | ||||||
Anders Junker | 2005 | 28.83 | 28.83 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 30.06 | 58.89 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 27.53 | 1:26.42 | |||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 25.06 | 1:51.48 | |||||||
2 | Roskilde Vikinger | 2005 | Roskilde Svømning | 1:53.93 | ||||||
Emil Isaksen | 2005 | 30.66 | 30.66 | |||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 29.71 | 1:00.37 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 27.08 | 1:27.45 | |||||||
William Breuner | 2005 | 26.48 | 1:53.93 | |||||||
3 | Sigma | 2005 | Sigma Swim | 1:53.94 | ||||||
Oliver Lassen | 2005 | 29.59 | 29.59 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 30.47 | 1:00.06 | |||||||
Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 28.94 | 1:29.00 | |||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 24.94 | 1:53.94 | |||||||
4 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2005 | Aarhus Swim | 1:54.94 | ||||||
Casper Lind Boest | 2005 | 28.27 | 28.27 | |||||||
David Kilsgaard Andersen | 2005 | 32.10 | 1:00.37 | |||||||
Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 26.22 | 1:26.59 | |||||||
Hjalte Nederby Staun | 2006 | 28.35 | 1:54.94 | |||||||
5 | Vat 1 | 2005 | VAT Copenhagen | 1:55.00 | ||||||
Sean Petersen | 2006 | 28.83 | 28.83 | |||||||
Simon Hejbroch | 2006 | 32.84 | 1:01.67 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 27.87 | 1:29.54 | |||||||
Carlos Halawi | 2006 | 25.46 | 1:55.00 | |||||||
6 | Gentofte Drenge 1 | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:55.01 | ||||||
Louie Hansen | 2005 | 29.63 | 29.63 | |||||||
Laurits Boserup | 2005 | 32.77 | 1:02.40 | |||||||
Erik Schmidt | 2005 | 27.30 | 1:29.70 | |||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 25.31 | 1:55.01 | |||||||
7 | Delta Drenge | 2005 | DeltaSwim | 1:55.25 | ||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 27.80 | 27.80 | |||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 33.14 | 1:00.94 | |||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 28.80 | 1:29.74 | |||||||
Jonatan Lyck Falk | 2006 | 25.51 | 1:55.25 | |||||||
8 | Agf Drenge 1 | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 1:55.39 | ||||||
Villads Seneca | 2006 | 30.09 | 30.09 | |||||||
Jonas Gaur | 2005 | 30.62 | 1:00.71 | |||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 30.55 | 1:31.26 | |||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 24.13 | 1:55.39 | |||||||
9 | Aalborg Drenge 1 | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 1:56.25 | ||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 29.45 | 29.45 | |||||||
Inas Ilic | 2005 | 32.42 | 1:01.87 | |||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 27.08 | 1:28.95 | |||||||
Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 27.30 | 1:56.25 | |||||||
10 | Gti Drenge | 2005 | GTI | 1:56.29 | ||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 29.71 | 29.71 | |||||||
Marius Mains | 2005 | 33.22 | 1:02.93 | |||||||
Cilas Madsen | 2005 | 27.66 | 1:30.59 | |||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 25.70 | 1:56.29 | |||||||
11 | Helsingør Drenge 1 | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:56.73 | ||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 28.99 | 28.99 | |||||||
Nicklas Reinstrup | 2006 | 32.56 | 1:01.55 | |||||||
Linus Heinrichsen | 2006 | 27.83 | 1:29.38 | |||||||
Jens Christian Koefoed | 2006 | 27.35 | 1:56.73 | |||||||
12 | Vg17 Drenge 1 | 2005 | VG 17 | 1:57.83 | ||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 29.85 | 29.85 | |||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 33.02 | 1:02.87 | |||||||
Theodor Møller | 2005 | 28.71 | 1:31.58 | |||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 26.25 | 1:57.83 | |||||||
13 | Nyborg | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:58.00 | ||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 30.06 | 30.06 | |||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 32.69 | 1:02.75 | |||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 27.77 | 1:30.52 | |||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 27.48 | 1:58.00 | |||||||
14 | Ssk Drenge | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 1:58.01 | ||||||
Rasmus Bønsøe | 2006 | 30.64 | 30.64 | |||||||
Christian Søe Jepsen | 2005 | 34.68 | 1:05.32 | |||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 27.10 | 1:32.42 | |||||||
Konrad Clausen | 2005 | 25.59 | 1:58.01 | |||||||
15 | Hovedstadens Drenge | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:59.07 | ||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 30.22 | 30.22 | |||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 31.62 | 1:01.84 | |||||||
Tristan Jensen | 2006 | 29.99 | 1:31.83 | |||||||
Karl Korfix Barlebo | 2006 | 27.24 | 1:59.07 | |||||||
16 | Esbjerg Drenge | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:59.51 | ||||||
Carl Clausen | 2005 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | 33.25 | 1:03.86 | |||||||
Nicolas Duvander | 2005 | 28.46 | 1:32.32 | |||||||
Karl Heeb | 2005 | 27.19 | 1:59.51 | |||||||
17 | Køge Drenge | 2005 | Køge Svømmeklub | 2:00.61 | ||||||
Lucas Møller Larsen | 2005 | 29.71 | 29.71 | |||||||
Laurits Poulsen | 2006 | 36.01 | 1:05.72 | |||||||
Joachim Poulsen | 2006 | 27.73 | 1:33.45 | |||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 27.16 | 2:00.61 | |||||||
18 | Rsk Drenge | 2005 | Ringe Svømme Klub | 2:00.73 | ||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 29.18 | 29.18 | |||||||
Kasper Cludts | 2006 | 33.63 | 1:02.81 | |||||||
Julius Schier | 2006 | 32.14 | 1:34.95 | |||||||
Luca Hertzog | 2005 | 25.78 | 2:00.73 | |||||||
19 | Gentofte Drenge 2 | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 2:00.91 | ||||||
Peter Bjerre Olsen | 2006 | 30.55 | 30.55 | |||||||
Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 33.50 | 1:04.05 | |||||||
Maximillian Udar | 2006 | 28.83 | 1:32.88 | |||||||
Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 28.03 | 2:00.91 | |||||||
20 | Gsc Drenge 2 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:02.01 | ||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | 31.51 | 31.51 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 33.04 | 1:04.55 | |||||||
William Brix Søhoel | 2006 | 31.01 | 1:35.56 | |||||||
Vincent Matras | 2005 | 26.45 | 2:02.01 | |||||||
21 | Hsk Drenge | 2005 | Hobro Svømmeklub | 2:02.08 | ||||||
Christian Thorhauge | 2005 | 28.67 | 28.67 | |||||||
Frederik Vernersen | 2005 | 34.33 | 1:03.00 | |||||||
Per Odrich | 2006 | 32.22 | 1:35.22 | |||||||
Lucas Hansen | 2005 | 26.86 | 2:02.08 | |||||||
22 | Esv Drenge 1 | 2005 | Vejle Svømmeklub | 2:02.20 | ||||||
Thor Majgård | 2005 | 30.56 | 30.56 | |||||||
Tobias Holt Poulsen | 2005 | 35.04 | 1:05.60 | |||||||
Anders Bank Hansen | 2006 | 30.43 | 1:36.03 | |||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 26.17 | 2:02.20 | |||||||
23 | Hils Drenge | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 2:02.58 | ||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 30.18 | 30.18 | |||||||
Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 35.34 | 1:05.52 | |||||||
Elias Jensen | 2006 | 29.64 | 1:35.16 | |||||||
Jacob Koch Larsen | 2006 | 27.42 | 2:02.58 | |||||||
24 | Hvidovre Drenge | 2005 | Hvidovre Svømmeklub | 2:02.92 | ||||||
Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 33.53 | 33.53 | |||||||
Asbjørn Nybroe | 2006 | 35.43 | 1:08.96 | |||||||
Viktor Bernstein | 2006 | 28.02 | 1:36.98 | |||||||
Anton Rytter Bech | 2005 | 25.94 | 2:02.92 | |||||||
25 | H2Odense Stærk Drenge | 2005 | H2Odense | 2:03.18 | ||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 31.61 | 31.61 | |||||||
Ludvig L. Møller | 2006 | 35.53 | 1:07.14 | |||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 28.45 | 1:35.59 | |||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 27.59 | 2:03.18 | |||||||
26 | Helsinge Drenge | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 2:03.88 | ||||||
Tobias Frederiksen | 2006 | 33.61 | 33.61 | |||||||
Emil Gram Peters | 2005 | 34.34 | 1:07.95 | |||||||
Louie Uldall | 2005 | 28.52 | 1:36.47 | |||||||
Asger Bols Jeppesen | 2005 | 27.41 | 2:03.88 | |||||||
27 | Vat 2 | 2005 | VAT Copenhagen | 2:04.42 | ||||||
Anders Gaard | 2006 | 30.52 | 30.52 | |||||||
Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 34.57 | 1:05.09 | |||||||
Sune Vergmann | 2005 | 30.04 | 1:35.13 | |||||||
William F. Pilgaard | 2006 | 29.29 | 2:04.42 | |||||||
28 | Horsens Drenge 1 | 2005 | Horsens Svømmeklub | 2:06.12 | ||||||
Alexander Mogensen | 2005 | 32.93 | 32.93 | |||||||
Daniel Landbo | 2005 | 34.76 | 1:07.69 | |||||||
Tobias Wemmelund | 2006 | 32.62 | 1:40.31 | |||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 25.81 | 2:06.12 | |||||||
29 | Red Stags | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 2:07.97 | ||||||
Magnus Tullberg | 2005 | 34.43 | 34.43 | |||||||
Illia Bulba | 2005 | 33.16 | 1:07.59 | |||||||
Gustav R. Christiansen | 2006 | 33.06 | 1:40.65 | |||||||
Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 27.32 | 2:07.97 | |||||||
30 | Lyngby Navy Lions | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 2:08.02 | ||||||
Andreas Hammer Dohn | 2006 | 31.24 | 31.24 | |||||||
Mads Emil Christiansen | 2006 | 36.35 | 1:07.59 | |||||||
Alexander Hartvigsen | 2006 | 32.40 | 1:39.99 | |||||||
Christian Kjær Bollesen | 2005 | 28.03 | 2:08.02 | |||||||
- | Kvik Drenge 1 | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW 10.11 | |||||
Casper Puggaard | 2005 | 26.05 | 26.05 | |||||||
Lucas Svej | 2005 | 32.92 | 58.97 | |||||||
Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 28.87 | 1:27.84 | |||||||
- | Kvik Drenge 2 | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW 10.11 | |||||
Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 januar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:02 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella Pedersen | 2007 | 788 | 28.52 | 59.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.30 | |||||||||
2 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 769 | 28.45 | 59.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.07 | |||||||||
3 | Martine Damborg | 2007 | 745 | 28.71 | 1:00.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.18 | |||||||||
4 | Kristiane Frøslev | 2007 | 725 | 28.94 | 1:00.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.65 | |||||||||
5 | Matilde Maagøe | 2007 | 707 | 29.16 | 1:01.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.96 | |||||||||
6 | Emma Hansen | 2007 | 678 | 29.63 | 1:02.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.15 | |||||||||
7 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | 665 | 30.08 | 1:02.46 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:03.93 | |||||||||
8 | Naya Høi Greve | 2007 | 650 | 30.35 | 1:02.93 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:03.91 | |||||||||
9 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 649 | 30.07 | 1:02.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.85 | |||||||||
10 | Signe Jensen | 2007 | 632 | 30.32 | 1:03.52 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:03.98 | |||||||||
11 | Nadia Walløe | 2007 | 625 | 30.40 | 1:03.74 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.63 | |||||||||
12 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 622 | 30.75 | 1:03.86 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.18 | |||||||||
13 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 621 | 29.78 | 1:03.87 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:06.05 | |||||||||
14 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 621 | 29.52 | 1:03.89 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:04.10 | |||||||||
15 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 603 | 31.35 | 1:04.52 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.74 | |||||||||
16 | Therese Baird | 2007 | 597 | 30.71 | 1:04.72 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.42 | |||||||||
17 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 596 | 31.45 | 1:04.75 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:05.82 | |||||||||
18 | Caroline Hansen | 2007 | 592 | 31.27 | 1:04.91 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.23 | |||||||||
19 | Frida Gram Peters | 2007 | 590 | 31.00 | 1:04.98 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:06.43 | |||||||||
20 | Maja Vejborg | 2007 | 583 | 31.21 | 1:05.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.32 | |||||||||
21 | Isabella Nørgaard | 2007 | 578 | 31.54 | 1:05.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.48 | |||||||||
22 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 576 | 31.24 | 1:05.52 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.24 | |||||||||
23 | Molly Borchorst | 2007 | 575 | 31.08 | 1:05.56 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.98 | |||||||||
24 | Millie Møller | 2007 | 572 | 31.48 | 1:05.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.14 | |||||||||
25 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 568 | 31.01 | 1:05.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.60 | |||||||||
26 | Johanne Schleimann | 2007 | 568 | 31.40 | 1:05.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.60 | |||||||||
27 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 558 | 31.52 | 1:06.21 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.85 | |||||||||
28 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 557 | 31.79 | 1:06.25 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.82 | |||||||||
29 | Emma Kestenholz | 2007 | 555 | 31.67 | 1:06.31 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.41 | |||||||||
30 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 551 | 32.61 | 1:06.50 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:06.66 | |||||||||
31 | Isabell Hansen | 2007 | 537 | 31.95 | 1:07.06 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:07.25 | |||||||||
32 | Caroline Haugland | 2007 | 533 | 31.83 | 1:07.22 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.25 | |||||||||
33 | Julie Philip | 2007 | 532 | 32.00 | 1:07.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.62 | |||||||||
34 | Kristine Dupont | 2007 | 531 | 32.48 | 1:07.31 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.49 | |||||||||
35 | Mejse Jakobsen | 2007 | 530 | 32.30 | 1:07.33 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.00 | |||||||||
36 | Caroline Bjerre | 2007 | 530 | 32.07 | 1:07.35 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.02 | |||||||||
37 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 530 | 32.48 | 1:07.36 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.80 | |||||||||
38 | Jasmin Haaning | 2007 | 523 | 32.42 | 1:07.66 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:08.76 | |||||||||
39 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 518 | 32.30 | 1:07.87 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:09.29 | |||||||||
40 | Emilie Pedersen | 2007 | 511 | 31.22 | 1:08.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.34 | |||||||||
41 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 509 | 32.19 | 1:08.24 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:09.89 | |||||||||
42 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 503 | 32.95 | 1:08.51 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.15 | |||||||||
43 | Lilja Skov | 2007 | 474 | 33.46 | 1:09.92 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:07.59 | |||||||||
- | Anna Andersen | 2007 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.52 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 861 | 28.02 | 57.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.33 | |||||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | 837 | 28.13 | 57.84 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:00.15 | |||||||||
3 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 789 | 28.44 | 59.00 | |||||
Sigma Swim Allerød | 59.82 | |||||||||
4 | Falka Tind | 2006 | 786 | 28.89 | 59.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.04 | |||||||||
5 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 736 | 28.59 | 1:00.36 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:04.58 | |||||||||
6 | Malu Melody Christensen | 2006 | 734 | 28.95 | 1:00.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.95 | |||||||||
7 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 709 | 29.38 | 1:01.13 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:03.02 | |||||||||
8 | Naja Færgemann | 2006 | 702 | 29.11 | 1:01.32 | |||||
H2Odense | 1:01.53 | |||||||||
9 | Clara Kapke | 2006 | 702 | 29.44 | 1:01.33 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.77 | |||||||||
10 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 694 | 29.43 | 1:01.55 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:01.25 | |||||||||
11 | Sofie A. Wolf | 2006 | 683 | 29.87 | 1:01.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.48 | |||||||||
12 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 680 | 29.84 | 1:01.99 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.47 | |||||||||
13 | Katrine Hansen | 2006 | 677 | 29.77 | 1:02.08 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:03.06 | |||||||||
14 | Mie Ankersen | 2006 | 666 | 29.20 | 1:02.40 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.65 | |||||||||
15 | Mathilde Severs | 2006 | 663 | 29.69 | 1:02.50 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.60 | |||||||||
16 | Silje Mathiasen | 2006 | 659 | 30.32 | 1:02.63 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:03.37 | |||||||||
17 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 659 | 30.12 | 1:02.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.50 | |||||||||
18 | SIF Bramm | 2006 | 651 | 30.47 | 1:02.89 | |||||
A6 Jgi Svømning | 1:02.16 | |||||||||
19 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 649 | 29.86 | 1:02.97 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:03.07 | |||||||||
20 | Laura Håkonsson | 2006 | 644 | 30.48 | 1:03.13 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:04.01 | |||||||||
21 | Anna Blom Bygum | 2006 | 635 | 30.18 | 1:03.40 | |||||
Vest-Brøndby | 1:04.33 | |||||||||
22 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 632 | 30.40 | 1:03.51 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:03.67 | |||||||||
22 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 632 | 30.63 | 1:03.51 | |||||
H2Odense | 1:04.00 | |||||||||
24 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 628 | 30.34 | 1:03.64 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:04.01 | |||||||||
25 | Molly Namensen | 2006 | 622 | 30.43 | 1:03.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.28 | |||||||||
26 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 621 | 30.72 | 1:03.90 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.84 | |||||||||
27 | Christine Mols | 2006 | 616 | 30.54 | 1:04.05 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.54 | |||||||||
28 | Katja Poulsen | 2006 | 615 | 30.43 | 1:04.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.91 | |||||||||
29 | Maica Jensen | 2006 | 614 | 30.43 | 1:04.13 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:05.53 | |||||||||
30 | Anne Stamholt | 2006 | 612 | 30.97 | 1:04.21 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:04.44 | |||||||||
31 | Alberte Pedersen | 2006 | 610 | 31.40 | 1:04.27 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:04.48 | |||||||||
32 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 609 | 30.91 | 1:04.30 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.43 | |||||||||
33 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 603 | 30.94 | 1:04.50 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:04.02 | |||||||||
34 | Liva la Cour | 2006 | 601 | 30.53 | 1:04.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.92 | |||||||||
35 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 592 | 30.96 | 1:04.91 | |||||
Roskilde Svømning | 1:02.25 | |||||||||
36 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 585 | 31.72 | 1:05.16 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:06.13 | |||||||||
37 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 565 | 31.56 | 1:05.92 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.55 | |||||||||
38 | Olga Vejlby | 2006 | 533 | 32.54 | 1:07.21 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.56 | |||||||||
39 | Mille Giolbas | 2006 | 522 | 31.97 | 1:07.67 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:04.89 | |||||||||
- | Maja Zastrojevic | 2006 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 690 | 26.26 | 54.72 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 54.64 | |||||||||
2 | Carlos Halawi | 2006 | 629 | 26.77 | 56.43 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 57.22 | |||||||||
3 | Joachim Poulsen | 2006 | 615 | 26.71 | 56.86 | |||||
Køge Svømmeklub | 58.14 | |||||||||
4 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 600 | 28.00 | 57.33 | |||||
Ringe Svømme Klub | 59.35 | |||||||||
5 | Hugo Haakansson | 2006 | 584 | 28.06 | 57.83 | |||||
Vest-Brøndby | 1:00.17 | |||||||||
6 | Magnus Jacobsen | 2006 | 582 | 27.59 | 57.92 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 58.52 | |||||||||
7 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 575 | 28.08 | 58.14 | |||||
DeltaSwim | 58.91 | |||||||||
8 | Hector Kaltoft | 2006 | 564 | 27.99 | 58.53 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 58.57 | |||||||||
9 | Rasmus Bønsøe | 2006 | 563 | 27.84 | 58.55 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59.55 | |||||||||
10 | Zacharias Houman | 2006 | 536 | 27.87 | 59.50 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:00.95 | |||||||||
11 | Linus Heinrichsen | 2006 | 535 | 28.29 | 59.57 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.40 | |||||||||
12 | Tobias Frederiksen | 2006 | 533 | 28.65 | 59.62 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:01.16 | |||||||||
13 | Kasper Petersen | 2006 | 519 | 28.60 | 1:00.16 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:00.14 | |||||||||
14 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | 496 | 29.29 | 1:01.09 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:03.71 | |||||||||
15 | Frederik Bisgaard | 2006 | 489 | 28.96 | 1:01.37 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:02.05 | |||||||||
16 | Anton Egholm Husted | 2006 | 488 | 30.03 | 1:01.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.91 | |||||||||
17 | Jonas Mathiasen | 2006 | 483 | 29.33 | 1:01.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.14 | |||||||||
18 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 479 | 29.44 | 1:01.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.74 | |||||||||
19 | Patrick Kjær Laugesen | 2006 | 439 | 30.22 | 1:03.61 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:04.25 | |||||||||
20 | Laurits Poulsen | 2006 | 432 | 30.66 | 1:03.93 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.90 | |||||||||
21 | Christian Moefelt | 2006 | 432 | 31.11 | 1:03.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.82 | |||||||||
22 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 427 | 31.13 | 1:04.22 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:04.83 | |||||||||
23 | Jonathan Kristensen | 2006 | 424 | 30.62 | 1:04.33 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:04.45 | |||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 758 | 25.18 | 53.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.10 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 752 | 25.34 | 53.16 | |||||
Roskilde Svømning | 53.40 | |||||||||
3 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 691 | 25.75 | 54.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 54.14 | |||||||||
4 | Julius Svarrer | 2005 | 682 | 26.24 | 54.94 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 54.64 | |||||||||
5 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 680 | 26.59 | 54.99 | |||||
Sigma Swim Allerød | 55.23 | |||||||||
6 | Malthe Berlin | 2005 | 671 | 26.94 | 55.23 | |||||
Rønne Svømme Klub | 54.82 | |||||||||
7 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 661 | 26.39 | 55.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 56.09 | |||||||||
8 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 638 | 27.09 | 56.15 | |||||
Svømmeklubben Syd | 56.16 | |||||||||
9 | Daniel Bastholm | 2005 | 630 | 27.42 | 56.41 | |||||
Greve Svømmeklub | 56.90 | |||||||||
10 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 629 | 26.96 | 56.43 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 58.22 | |||||||||
11 | Matti Andersen | 2005 | 617 | 27.53 | 56.80 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 56.46 | |||||||||
12 | Anton Rytter Bech | 2005 | 615 | 27.37 | 56.85 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 58.14 | |||||||||
12 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 615 | 27.77 | 56.85 | |||||
DeltaSwim | 56.84 | |||||||||
14 | Konrad Clausen | 2005 | 609 | 27.50 | 57.04 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 57.00 | |||||||||
15 | William Bogø Andersen | 2005 | 601 | 27.73 | 57.28 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.38 | |||||||||
16 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 600 | 27.43 | 57.31 | |||||
Vejle Svømmeklub | 57.22 | |||||||||
17 | Louie Uldall | 2005 | 589 | 27.68 | 57.68 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 57.00 | |||||||||
18 | Alexander Halken | 2005 | 584 | 27.79 | 57.84 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 57.90 | |||||||||
19 | Casper Lind Boest | 2005 | 584 | 27.19 | 57.85 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 57.92 | |||||||||
20 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 559 | 28.17 | 58.70 | |||||
Roskilde Svømning | 58.53 | |||||||||
21 | William Breuner | 2005 | 537 | 28.21 | 59.48 | |||||
Roskilde Svømning | 59.19 | |||||||||
22 | Malthe Foged | 2005 | 533 | 27.90 | 59.62 | |||||
Næstved IF | 58.20 | |||||||||
23 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 516 | 28.86 | 1:00.26 | |||||
Køge Svømmeklub | 57.59 | |||||||||
24 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 500 | 28.51 | 1:00.90 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:01.42 | |||||||||
25 | Marcus Madsen | 2005 | 499 | 29.53 | 1:00.96 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:01.52 | |||||||||
26 | Martin Svendson | 2005 | 489 | 29.26 | 1:01.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.17 | |||||||||
27 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 463 | 29.52 | 1:02.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.08 | |||||||||
28 | Marius Danielsen | 2005 | 439 | 30.57 | 1:03.60 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:05.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:51 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 772 | 31.58 | 1:09.36 | 1:51.89 | 2:25.79 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:30.06 | |||||||||
2 | Sarah Gudme | 2007 | 750 | 32.25 | 1:10.56 | 1:51.67 | 2:27.17 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:28.88 | |||||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | 704 | 32.46 | 1:10.42 | 1:55.69 | 2:30.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.68 | |||||||||
4 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 701 | 31.84 | 1:09.86 | 1:54.41 | 2:30.54 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.58 | |||||||||
5 | Naya Høi Greve | 2007 | 655 | 32.63 | 1:12.60 | 1:57.14 | 2:33.99 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:35.69 | |||||||||
6 | Julie Hovmand | 2007 | 639 | 32.40 | 1:13.73 | 1:57.80 | 2:35.27 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:35.31 | |||||||||
7 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | 635 | 33.72 | 1:13.77 | 1:58.69 | 2:35.57 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:41.21 | |||||||||
8 | Livia Weidick Frische | 2007 | 608 | 34.05 | 1:14.96 | 1:59.78 | 2:37.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.38 | |||||||||
9 | Nadia Walløe | 2007 | 595 | 34.08 | 1:13.32 | 2:02.98 | 2:38.97 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:43.15 | |||||||||
10 | Astrid Nørgaard | 2007 | 591 | 35.32 | 1:18.95 | 2:02.25 | 2:39.38 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:45.11 | |||||||||
11 | Annika Frederiksen | 2007 | 587 | 35.51 | 1:16.32 | 2:02.38 | 2:39.71 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:39.32 | |||||||||
12 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 586 | 34.70 | 1:15.58 | 2:02.83 | 2:39.83 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:40.15 | |||||||||
13 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 575 | 34.16 | 1:16.24 | 2:01.84 | 2:40.82 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:41.44 | |||||||||
14 | Rebecca Bell | 2007 | 570 | 33.97 | 1:15.35 | 2:04.44 | 2:41.25 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:45.91 | |||||||||
15 | Rebekka Roed | 2007 | 566 | 34.68 | 1:17.55 | 2:05.71 | 2:41.63 | |||
Køge Svømmeklub | 2:43.04 | |||||||||
16 | Andrea Strandby | 2007 | 565 | 36.07 | 1:17.36 | 2:05.08 | 2:41.75 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:44.87 | |||||||||
17 | Mathilde Johansen | 2007 | 563 | 34.54 | 1:16.33 | 2:03.87 | 2:41.92 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:40.73 | |||||||||
18 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 539 | 35.31 | 1:17.47 | 2:05.88 | 2:44.30 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:47.76 | |||||||||
19 | Karen Markussen | 2007 | 537 | 34.84 | 1:17.23 | 2:05.49 | 2:44.47 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:46.89 | |||||||||
20 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 534 | 33.85 | 1:15.97 | 2:05.75 | 2:44.85 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.35 | |||||||||
21 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 515 | 36.20 | 1:17.17 | 2:07.65 | 2:46.78 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:46.66 | |||||||||
22 | Mathilde Kristensen | 2007 | 512 | 35.39 | 1:15.55 | 2:09.87 | 2:47.14 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:51.66 | |||||||||
23 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 509 | 35.48 | 1:17.11 | 2:08.90 | 2:47.43 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:46.46 | |||||||||
24 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 448 | 37.77 | 1:20.93 | 2:13.44 | 2:54.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:53.32 | |||||||||
25 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 432 | 39.69 | 1:24.34 | 2:16.69 | 2:56.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:54.62 | |||||||||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 830 | 31.57 | 1:08.19 | 1:49.08 | 2:22.29 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:23.88 | |||||||||
2 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 827 | 31.74 | 1:09.50 | 1:50.10 | 2:22.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.88 | |||||||||
3 | Falka Tind | 2006 | 779 | 32.12 | 1:09.08 | 1:52.35 | 2:25.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.65 | |||||||||
4 | Clara Kapke | 2006 | 744 | 33.06 | 1:08.75 | 1:53.01 | 2:27.56 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:26.65 | |||||||||
5 | Anne Katrine Dige | 2006 | 704 | 32.53 | 1:10.54 | 1:55.22 | 2:30.30 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:34.30 | |||||||||
6 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 697 | 31.57 | 1:10.78 | 1:54.84 | 2:30.81 | |||
Vest-Brøndby | 2:29.77 | |||||||||
7 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 695 | 31.84 | 1:10.65 | 1:55.45 | 2:31.00 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:32.75 | |||||||||
8 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 691 | 33.20 | 1:11.29 | 1:56.66 | 2:31.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:32.09 | |||||||||
9 | Mathilde Severs | 2006 | 685 | 32.52 | 1:11.14 | 1:54.29 | 2:31.67 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.61 | |||||||||
10 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 685 | 33.54 | 1:13.51 | 1:57.46 | 2:31.68 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.29 | |||||||||
11 | Marie Bertram | 2006 | 677 | 31.95 | 1:13.60 | 1:56.62 | 2:32.28 | |||
Lyseng IF | 2:33.10 | |||||||||
12 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 675 | 31.84 | 1:09.82 | 1:57.09 | 2:32.42 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:34.58 | |||||||||
13 | SIF Bramm | 2006 | 666 | 33.16 | 1:12.23 | 1:57.87 | 2:33.14 | |||
A6 Jgi Svømning | 2:32.81 | |||||||||
14 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 660 | 34.42 | 1:16.90 | 1:57.86 | 2:33.60 | |||
Greve Svømmeklub | 2:37.94 | |||||||||
15 | Kamma Rasmussen | 2006 | 648 | 31.66 | 1:12.15 | 1:57.76 | 2:34.53 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:34.13 | |||||||||
16 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 647 | 32.93 | 1:15.82 | 1:58.24 | 2:34.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.91 | |||||||||
17 | Alba Mantoni | 2006 | 635 | 34.04 | 1:12.61 | 1:58.78 | 2:35.62 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.89 | |||||||||
18 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 629 | 33.78 | 1:16.58 | 1:59.40 | 2:36.06 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:37.89 | |||||||||
19 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 625 | 33.05 | 1:13.10 | 1:59.33 | 2:36.42 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:34.42 | |||||||||
20 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 623 | 32.14 | 1:14.10 | 2:00.82 | 2:36.55 | |||
Køge Svømmeklub | 2:34.16 | |||||||||
21 | Victoria Wiingaard | 2006 | 623 | 33.78 | 1:12.71 | 1:59.67 | 2:36.56 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:37.83 | |||||||||
22 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 621 | 33.45 | 1:10.84 | 1:59.00 | 2:36.70 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:40.21 | |||||||||
23 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 620 | 32.63 | 1:12.23 | 2:01.10 | 2:36.79 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.00 | |||||||||
24 | Jaqueline Haack | 2006 | 610 | 35.97 | 1:15.21 | 2:00.69 | 2:37.66 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:38.86 | |||||||||
25 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 609 | 33.26 | 1:13.45 | 2:01.04 | 2:37.74 | |||
H2Odense | 2:40.20 | |||||||||
26 | Sofie Larsen | 2006 | 601 | 34.21 | 1:16.28 | 2:00.36 | 2:38.46 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:39.88 | |||||||||
27 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 600 | 33.11 | 1:16.50 | 2:00.05 | 2:38.51 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:37.96 | |||||||||
28 | Mie Ankersen | 2006 | 599 | 30.98 | 1:10.26 | 2:01.87 | 2:38.63 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:33.80 | |||||||||
29 | Emily Reuter | 2006 | 599 | 36.73 | 1:16.12 | 2:00.92 | 2:38.65 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:39.78 | |||||||||
30 | Ane Christensen | 2006 | 597 | 34.51 | 1:17.02 | 2:01.32 | 2:38.82 | |||
Kolding SK | 2:36.79 | |||||||||
31 | Freja Obert | 2006 | 595 | 32.77 | 1:12.61 | 2:01.00 | 2:39.00 | |||
Odder Svømmeklub | 2:39.78 | |||||||||
32 | Henriette Roos | 2006 | 593 | 36.23 | 1:16.13 | 2:00.76 | 2:39.13 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:39.92 | |||||||||
33 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 591 | 34.06 | 1:15.59 | 2:00.83 | 2:39.39 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:35.98 | |||||||||
34 | Luna Larsson | 2006 | 587 | 34.48 | 1:15.71 | 2:03.69 | 2:39.70 | |||
Herlev Svømning | 2:46.76 | |||||||||
35 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 587 | 35.28 | 1:16.07 | 2:02.17 | 2:39.75 | |||
A6 Jgi Svømning | 2:43.85 | |||||||||
36 | Rikke Therp | 2006 | 578 | 35.14 | 1:17.66 | 2:04.04 | 2:40.57 | |||
Vest-Brøndby | 2:40.14 | |||||||||
37 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | 564 | 34.01 | 1:13.32 | 2:02.85 | 2:41.82 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:51.97 | |||||||||
37 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 564 | 32.96 | 1:15.02 | 2:04.78 | 2:41.82 | |||
Greve Svømmeklub | 2:39.08 | |||||||||
39 | Fiona Jensen | 2006 | 561 | 33.95 | 1:15.35 | 2:04.46 | 2:42.16 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:43.64 | |||||||||
40 | Nikoline Sejr | 2006 | 545 | 33.81 | 1:15.34 | 2:04.81 | 2:43.67 | |||
Lyseng IF | 2:52.09 | |||||||||
41 | Katrine Bager | 2006 | 535 | 35.60 | 1:16.51 | 2:06.68 | 2:44.69 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:45.48 | |||||||||
42 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | 521 | 37.70 | 1:21.36 | 2:06.76 | 2:46.23 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:50.12 | |||||||||
- | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | DSQ | SW 9.4 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:36.82 | |||||||||
- | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | DSQ | SW 9.4 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:35.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:52 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 682 | 30.19 | 1:05.34 | 1:43.44 | 2:16.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.59 | |||||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | 657 | 29.65 | 1:04.88 | 1:45.05 | 2:18.01 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:21.17 | |||||||||
3 | Magnus Rasmussen | 2006 | 624 | 30.70 | 1:07.65 | 1:47.50 | 2:20.37 | |||
Vest-Brøndby | 2:22.45 | |||||||||
4 | Petar Trkulja | 2006 | 622 | 28.74 | 1:04.38 | 1:46.84 | 2:20.51 | |||
Næstved IF | 2:24.33 | |||||||||
5 | Frederik Nielsen | 2006 | 586 | 31.56 | 1:06.69 | 1:49.76 | 2:23.38 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:27.90 | |||||||||
6 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 575 | 31.49 | 1:06.85 | 1:49.70 | 2:24.26 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:26.92 | |||||||||
7 | Elias Elmedyb | 2006 | 573 | 30.32 | 1:07.50 | 1:51.41 | 2:24.45 | |||
Herlev Svømning | 2:28.62 | |||||||||
8 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 563 | 30.53 | 1:08.73 | 1:49.62 | 2:25.28 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:27.47 | |||||||||
9 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 551 | 31.57 | 1:08.12 | 1:52.90 | 2:26.32 | |||
Vest-Brøndby | 2:29.66 | |||||||||
10 | Simon Hejbroch | 2006 | 539 | 30.90 | 1:10.20 | 1:52.12 | 2:27.40 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:30.38 | |||||||||
11 | Tristan Jensen | 2006 | 519 | 32.00 | 1:10.34 | 1:53.43 | 2:29.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.31 | |||||||||
12 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 518 | 31.92 | 1:10.25 | 1:55.00 | 2:29.39 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:31.78 | |||||||||
13 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 492 | 32.95 | 1:09.29 | 1:56.34 | 2:31.96 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:31.33 | |||||||||
14 | Calvin Christian Axen | 2006 | 397 | 34.97 | 1:16.85 | 2:08.15 | 2:43.18 | |||
Køge Svømmeklub | 2:54.21 | |||||||||
15 | Noah Lester | 2006 | 371 | 33.73 | 1:14.62 | 2:07.89 | 2:46.97 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:51.02 | |||||||||
- | Peter Bjerre Olsen | 2006 | DSQ | SW 9.4 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.15 | |||||||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 778 | 26.70 | 58.64 | 1:38.44 | 2:10.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.86 | |||||||||
2 | Christian Thorhauge | 2005 | 770 | 28.45 | 1:01.94 | 1:40.25 | 2:10.88 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:15.39 | |||||||||
3 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 738 | 29.18 | 1:01.82 | 1:41.72 | 2:12.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.59 | |||||||||
4 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 695 | 27.46 | 1:02.01 | 1:40.84 | 2:15.44 | |||
Roskilde Svømning | 2:14.05 | |||||||||
5 | Luca Hertzog | 2005 | 630 | 29.20 | 1:04.45 | 1:46.29 | 2:19.95 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:26.27 | |||||||||
6 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 629 | 29.36 | 1:06.01 | 1:47.63 | 2:20.00 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:22.78 | |||||||||
7 | Theis Nelander | 2005 | 624 | 30.76 | 1:07.44 | 1:47.16 | 2:20.40 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:19.49 | |||||||||
8 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 615 | 29.59 | 1:05.63 | 1:48.68 | 2:21.09 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:21.79 | |||||||||
9 | Vincent Matras | 2005 | 610 | 30.97 | 1:06.28 | 1:48.75 | 2:21.42 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.37 | |||||||||
10 | Theodor Møller | 2005 | 607 | 29.78 | 1:07.58 | 1:49.95 | 2:21.66 | |||
Vest-Brøndby | 2:25.79 | |||||||||
11 | Erik Schmidt | 2005 | 606 | 29.47 | 1:05.19 | 1:48.02 | 2:21.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.74 | |||||||||
12 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 604 | 29.39 | 1:04.76 | 1:47.82 | 2:21.93 | |||
H2Odense | 2:27.24 | |||||||||
13 | Thor Majgård | 2005 | 602 | 30.46 | 1:06.05 | 1:47.22 | 2:22.06 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:25.29 | |||||||||
14 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 597 | 30.63 | 1:07.15 | 1:48.00 | 2:22.50 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:27.19 | |||||||||
15 | Nicolas Duvander | 2005 | 596 | 30.08 | 1:08.46 | 1:48.10 | 2:22.52 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.61 | |||||||||
16 | Kristian Kjær | 2005 | 595 | 30.12 | 1:05.83 | 1:50.18 | 2:22.63 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:23.55 | |||||||||
17 | Inas Ilic | 2005 | 592 | 30.28 | 1:07.47 | 1:47.90 | 2:22.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:22.24 | |||||||||
18 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 591 | 30.27 | 1:06.94 | 1:50.41 | 2:22.93 | |||
H2Odense | 2:23.84 | |||||||||
19 | Teodor Thuelund | 2005 | 588 | 30.07 | 1:08.61 | 1:50.60 | 2:23.22 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:23.56 | |||||||||
20 | Illia Bulba | 2005 | 576 | 31.62 | 1:07.97 | 1:50.48 | 2:24.18 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:22.68 | |||||||||
21 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 557 | 31.44 | 1:06.76 | 1:52.02 | 2:25.82 | |||
Kalundborg SK | 2:27.12 | |||||||||
22 | Lucas Svej | 2005 | 556 | 31.39 | 1:10.71 | 1:50.60 | 2:25.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.79 | |||||||||
23 | Louie Hansen | 2005 | 553 | 30.66 | 1:06.31 | 1:51.61 | 2:26.19 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:24.14 | |||||||||
24 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 550 | 31.17 | 1:09.65 | 1:52.58 | 2:26.41 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.83 | |||||||||
25 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 510 | 33.18 | 1:10.14 | 1:55.08 | 2:30.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.46 | |||||||||
26 | Alexander Halken | 2005 | 463 | 33.25 | 1:11.73 | 1:59.50 | 2:35.01 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:26.53 | |||||||||
- | Mikkel Andersen | 2005 | Akut syg | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.41 | |||||||||
- | Nicholas H. Hansen | 2005 | DSQ | SW 6.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:52 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Haugland | 2007 | 723 | 34.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.02 | |||||||||
2 | Sarah Gudme | 2007 | 712 | 34.73 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.10 | |||||||||
3 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 670 | 35.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.92 | |||||||||
4 | Julie Hovmand | 2007 | 661 | 35.60 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.86 | |||||||||
5 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 655 | 35.71 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.68 | |||||||||
6 | Emma Hansen | 2007 | 644 | 35.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.88 | |||||||||
7 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 639 | 36.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.86 | |||||||||
8 | Julie Philip | 2007 | 629 | 36.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.92 | |||||||||
9 | Millie Møller | 2007 | 621 | 36.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.15 | |||||||||
10 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 617 | 36.43 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.44 | |||||||||
11 | Signe Jensen | 2007 | 604 | 36.69 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 37.65 | |||||||||
12 | Astrid Nørgaard | 2007 | 600 | 36.77 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 37.18 | |||||||||
13 | Ella Kjær | 2007 | 592 | 36.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.12 | |||||||||
14 | Livia Weidick Frische | 2007 | 584 | 37.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.60 | |||||||||
15 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 580 | 37.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.35 | |||||||||
16 | Annika Frederiksen | 2007 | 570 | 37.40 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.12 | |||||||||
17 | Isabell Hansen | 2007 | 569 | 37.43 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.88 | |||||||||
18 | Alista Maslobojeva | 2007 | 566 | 37.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.81 | |||||||||
19 | Mathilde Møller | 2007 | 561 | 37.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.65 | |||||||||
20 | Isabella Nørgaard | 2007 | 561 | 37.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.52 | |||||||||
21 | Mathilde Johansen | 2007 | 558 | 37.66 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.47 | |||||||||
22 | Andrea Skjelmose | 2007 | 530 | 38.32 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.01 | |||||||||
23 | Silvia Martinsen | 2007 | 528 | 38.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.66 | |||||||||
24 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 518 | 38.60 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 40.87 | |||||||||
25 | Júlía Gunnlaugsdóttir | 2007 | 517 | 38.64 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.48 | |||||||||
26 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 505 | 38.95 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.99 | |||||||||
27 | Sarah Laursen | 2007 | 503 | 38.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.37 | |||||||||
28 | Liya Arnholtz | 2007 | 498 | 39.12 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 39.85 | |||||||||
29 | Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | 491 | 39.31 | ||||||
Swim Team Neptun | 39.66 | |||||||||
30 | Emilie Dommer | 2007 | 481 | 39.58 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.76 | |||||||||
31 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | 466 | 39.99 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.93 | |||||||||
32 | Julie Ravn Holst | 2007 | 462 | 40.11 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.09 | |||||||||
33 | Mira Capito | 2007 | 458 | 40.24 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 40.79 | |||||||||
34 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | 448 | 40.51 | ||||||
Næstved IF | 41.10 | |||||||||
35 | Helena Honore | 2007 | 448 | 40.52 | ||||||
Herlev Svømning | 40.11 | |||||||||
36 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 443 | 40.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.31 | |||||||||
37 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 439 | 40.81 | ||||||
Kolding SK | 40.11 | |||||||||
38 | Jasmin Haaning | 2007 | 433 | 40.98 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 43.04 | |||||||||
- | Frida Damm Thorsell | 2007 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.15 | |||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 815 | 33.20 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 33.52 | |||||||||
2 | Mille Frydendahl | 2006 | 788 | 33.57 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.91 | |||||||||
3 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 723 | 34.55 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.14 | |||||||||
4 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 722 | 34.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.91 | |||||||||
5 | Mathilde Severs | 2006 | 678 | 35.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.09 | |||||||||
6 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 672 | 35.40 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.10 | |||||||||
7 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 670 | 35.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.22 | |||||||||
8 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 667 | 35.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.59 | |||||||||
9 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 663 | 35.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.22 | |||||||||
10 | Astrid Mulipola | 2006 | 652 | 35.77 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.84 | |||||||||
11 | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | 641 | 35.97 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 36.39 | |||||||||
12 | Karoline Hansfort | 2006 | 637 | 36.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.93 | |||||||||
13 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 634 | 36.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.56 | |||||||||
13 | Laura Håkonsson | 2006 | 634 | 36.10 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 37.76 | |||||||||
15 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 618 | 36.41 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 36.01 | |||||||||
16 | Marie Bertram | 2006 | 617 | 36.43 | ||||||
Lyseng IF | 36.95 | |||||||||
17 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 616 | 36.45 | ||||||
Greve Svømmeklub | 37.62 | |||||||||
18 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 612 | 36.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.54 | |||||||||
19 | Stella Harpøth | 2006 | 607 | 36.62 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 36.82 | |||||||||
20 | Alma Møller-Ern | 2006 | 606 | 36.64 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.39 | |||||||||
21 | Emily Reuter | 2006 | 605 | 36.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.31 | |||||||||
22 | Amalie Backhausen | 2006 | 602 | 36.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.79 | |||||||||
23 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 595 | 36.88 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.77 | |||||||||
24 | Frederikke Poulsen | 2006 | 594 | 36.90 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 37.42 | |||||||||
25 | Luanna Russo | 2006 | 591 | 36.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.56 | |||||||||
26 | Rikke Therp | 2006 | 589 | 36.99 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.60 | |||||||||
27 | Freja Juul | 2006 | 589 | 37.00 | ||||||
Næstved IF | 37.27 | |||||||||
28 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 587 | 37.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.34 | |||||||||
29 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 586 | 37.06 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.12 | |||||||||
30 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 585 | 37.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.16 | |||||||||
31 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 584 | 37.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.49 | |||||||||
32 | Laika Usinger | 2006 | 584 | 37.11 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.07 | |||||||||
33 | Marie Elster | 2006 | 582 | 37.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.50 | |||||||||
34 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 581 | 37.17 | ||||||
Greve Svømmeklub | 37.16 | |||||||||
35 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 580 | 37.19 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 38.03 | |||||||||
36 | Johanna Rasmussen | 2006 | 573 | 37.33 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 38.39 | |||||||||
37 | Andrea Søeborg | 2006 | 572 | 37.35 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.15 | |||||||||
38 | Henriette Roos | 2006 | 568 | 37.44 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.64 | |||||||||
39 | Anna Blom Bygum | 2006 | 567 | 37.47 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.61 | |||||||||
40 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 565 | 37.51 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 36.84 | |||||||||
41 | Christine Mols | 2006 | 560 | 37.62 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 37.24 | |||||||||
42 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 557 | 37.69 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 37.20 | |||||||||
43 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 553 | 37.77 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.83 | |||||||||
44 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 553 | 37.78 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.32 | |||||||||
45 | Annette Toft | 2006 | 546 | 37.95 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 37.34 | |||||||||
46 | Maria Lysgaard | 2006 | 536 | 38.17 | ||||||
Lyseng IF | 37.38 | |||||||||
47 | Mille Holmberg | 2006 | 536 | 38.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.87 | |||||||||
48 | Malene Dithmar | 2006 | 503 | 38.99 | ||||||
Greve Svømmeklub | 38.37 | |||||||||
- | Beatrice Buhr Müller | 2006 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Kalundborg SK | 37.03 | |||||||||
- | Sofie Larsen | 2006 | DSQ | SW 7.1 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:52 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 645 | 31.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.34 | |||||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | 644 | 31.89 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.82 | |||||||||
3 | Hector Kaltoft | 2006 | 637 | 32.01 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.69 | |||||||||
4 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 593 | 32.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.19 | |||||||||
5 | Magnus Rasmussen | 2006 | 585 | 32.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.92 | |||||||||
6 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 573 | 33.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.33 | |||||||||
7 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 550 | 33.61 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.37 | |||||||||
8 | Johan H Brorson | 2006 | 549 | 33.63 | ||||||
Swim Team Neptun | 34.99 | |||||||||
9 | Simon Hejbroch | 2006 | 545 | 33.72 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.83 | |||||||||
10 | Andreas Mølbak | 2006 | 539 | 33.85 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 34.66 | |||||||||
11 | Joachim Poulsen | 2006 | 520 | 34.24 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.79 | |||||||||
12 | Jasper Balle West | 2006 | 515 | 34.35 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 35.28 | |||||||||
13 | Petar Trkulja | 2006 | 507 | 34.53 | ||||||
Næstved IF | 37.13 | |||||||||
14 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 505 | 34.59 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.28 | |||||||||
15 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 487 | 35.00 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 35.49 | |||||||||
16 | Mads Mølgaard | 2006 | 484 | 35.08 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 37.49 | |||||||||
17 | William Larsen | 2006 | 480 | 35.17 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 35.44 | |||||||||
18 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 469 | 35.45 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 36.77 | |||||||||
19 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 468 | 35.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.75 | |||||||||
20 | Villads Seneca | 2006 | 466 | 35.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.80 | |||||||||
21 | Kasper Petersen | 2006 | 465 | 35.56 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.92 | |||||||||
22 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 463 | 35.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.86 | |||||||||
23 | Elias Jensen | 2006 | 458 | 35.74 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 35.78 | |||||||||
24 | Rasmus Bønsøe | 2006 | 453 | 35.87 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 37.41 | |||||||||
25 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | 452 | 35.88 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.40 | |||||||||
26 | Jakob Kristensen | 2006 | 450 | 35.94 | ||||||
DeltaSwim | 37.08 | |||||||||
27 | Mads Jeppesen | 2006 | 448 | 36.00 | ||||||
Herning Svømmeklub | 35.96 | |||||||||
28 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 444 | 36.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.15 | |||||||||
28 | Ludvig L. Møller | 2006 | 444 | 36.10 | ||||||
H2Odense | 37.25 | |||||||||
30 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 441 | 36.17 | ||||||
DeltaSwim | 37.29 | |||||||||
31 | Oskar Foss | 2006 | 441 | 36.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.13 | |||||||||
32 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 439 | 36.23 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 36.70 | |||||||||
33 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 438 | 36.25 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.97 | |||||||||
34 | Christian Stilling | 2006 | 436 | 36.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.11 | |||||||||
34 | Maximillian Udar | 2006 | 436 | 36.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.06 | |||||||||
36 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 434 | 36.38 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.21 | |||||||||
37 | Emil Espinoza | 2006 | 432 | 36.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.78 | |||||||||
38 | Laurits Poulsen | 2006 | 431 | 36.46 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.56 | |||||||||
39 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 430 | 36.50 | ||||||
Herning Svømmeklub | 37.93 | |||||||||
40 | Daniel Marcus Le | 2006 | 427 | 36.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.84 | |||||||||
41 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 423 | 36.69 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.68 | |||||||||
42 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 423 | 36.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.63 | |||||||||
43 | Johannes Framke | 2006 | 421 | 36.73 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 38.40 | |||||||||
44 | Martin Christensen | 2006 | 413 | 36.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.29 | |||||||||
45 | August Taul | 2006 | 409 | 37.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.26 | |||||||||
46 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 404 | 37.26 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.69 | |||||||||
47 | William Hansen | 2006 | 401 | 37.33 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.50 | |||||||||
48 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 391 | 37.67 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.64 | |||||||||
49 | Tristan Jensen | 2006 | 374 | 38.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.77 | |||||||||
50 | Gustav R. Christiansen | 2006 | 373 | 38.24 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.16 | |||||||||
- | Kasper Cludts | 2006 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.84 | |||||||||
- | Sebastian Eliasen | 2006 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 37.86 | |||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 779 | 29.94 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.31 | |||||||||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | 734 | 30.54 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.51 | |||||||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 711 | 30.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.00 | |||||||||
4 | August Arup Neergaard | 2005 | 701 | 31.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.81 | |||||||||
5 | Jonas Gaur | 2005 | 683 | 31.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.76 | |||||||||
6 | Anders Sanggaard | 2005 | 682 | 31.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.40 | |||||||||
7 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 681 | 31.31 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 31.66 | |||||||||
8 | Mads Drechsler | 2005 | 660 | 31.63 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 32.13 | |||||||||
9 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 633 | 32.07 | ||||||
Herlev Svømning | 33.39 | |||||||||
10 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 628 | 32.17 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.43 | |||||||||
11 | August Høy | 2005 | 619 | 32.32 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
12 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 613 | 32.43 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.37 | |||||||||
13 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 601 | 32.64 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.35 | |||||||||
14 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 593 | 32.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.35 | |||||||||
15 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 590 | 32.84 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 34.13 | |||||||||
16 | Laurits Boserup | 2005 | 582 | 32.99 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.43 | |||||||||
17 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 576 | 33.10 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.29 | |||||||||
18 | Daniel Busk | 2005 | 576 | 33.11 | ||||||
Kolding SK | 33.67 | |||||||||
19 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 568 | 33.26 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.43 | |||||||||
20 | Illia Bulba | 2005 | 564 | 33.34 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.44 | |||||||||
21 | Bertram Olesen | 2005 | 563 | 33.35 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 32.87 | |||||||||
22 | Marius Mains | 2005 | 557 | 33.47 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 34.51 | |||||||||
23 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 551 | 33.60 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 33.65 | |||||||||
24 | Emil Gram Peters | 2005 | 546 | 33.69 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 32.76 | |||||||||
25 | Oliver Lassen | 2005 | 545 | 33.72 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.29 | |||||||||
26 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 542 | 33.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | 35.11 | |||||||||
27 | Tobias Jakobsen | 2005 | 535 | 33.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.73 | |||||||||
28 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 533 | 33.97 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.39 | |||||||||
29 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 532 | 33.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.11 | |||||||||
30 | William Breuner | 2005 | 531 | 34.01 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.31 | |||||||||
31 | Malthe Foged | 2005 | 524 | 34.16 | ||||||
Næstved IF | 34.32 | |||||||||
32 | Lucas Svej | 2005 | 522 | 34.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.79 | |||||||||
33 | Nicolas Duvander | 2005 | 520 | 34.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.95 | |||||||||
34 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 513 | 34.40 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.42 | |||||||||
35 | Sebastian Rendlev | 2005 | 506 | 34.56 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.46 | |||||||||
36 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 504 | 34.60 | ||||||
DeltaSwim | 34.51 | |||||||||
37 | Frederik Vernersen | 2005 | 503 | 34.62 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 35.18 | |||||||||
38 | Anders Junker | 2005 | 499 | 34.73 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.48 | |||||||||
39 | Carl Clausen | 2005 | 495 | 34.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.85 | |||||||||
40 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 492 | 34.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.15 | |||||||||
41 | Mads Sørensen | 2005 | 489 | 34.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.39 | |||||||||
42 | Karl Heeb | 2005 | 488 | 34.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.69 | |||||||||
43 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 486 | 35.03 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 35.48 | |||||||||
44 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 484 | 35.07 | ||||||
H2Odense | 34.70 | |||||||||
45 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 478 | 35.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.10 | |||||||||
46 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 477 | 35.25 | ||||||
Kalundborg SK | 35.25 | |||||||||
47 | Daniel Landbo | 2005 | 472 | 35.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.39 | |||||||||
48 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 464 | 35.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.39 | |||||||||
48 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 464 | 35.57 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 35.04 | |||||||||
50 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 454 | 35.82 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.40 | |||||||||
51 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 448 | 36.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.57 | |||||||||
- | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.82 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:52 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martine Damborg | 2007 | 826 | 31.71 | 1:05.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.12 | |||||||||
2 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 822 | 32.23 | 1:05.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.96 | |||||||||
3 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 744 | 32.76 | 1:07.61 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:08.73 | |||||||||
4 | Matilde Maagøe | 2007 | 738 | 32.96 | 1:07.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.17 | |||||||||
5 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 715 | 33.39 | 1:08.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.29 | |||||||||
6 | Emma Hansen | 2007 | 689 | 33.91 | 1:09.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.43 | |||||||||
7 | Nadia Walløe | 2007 | 666 | 33.59 | 1:10.14 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.90 | |||||||||
8 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 654 | 33.74 | 1:10.57 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:12.49 | |||||||||
9 | Mathilde Møller | 2007 | 649 | 34.47 | 1:10.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.95 | |||||||||
10 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 645 | 34.58 | 1:10.92 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.59 | |||||||||
11 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 641 | 34.80 | 1:11.07 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:14.30 | |||||||||
12 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | 618 | 34.06 | 1:11.92 | |||||
Lyseng IF | 1:16.38 | |||||||||
13 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 583 | 35.96 | 1:13.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.32 | |||||||||
14 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | 581 | 35.55 | 1:13.43 | |||||
Kalundborg SK | 1:16.20 | |||||||||
15 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 578 | 35.49 | 1:13.55 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:13.03 | |||||||||
16 | Rebecca Bell | 2007 | 574 | 35.91 | 1:13.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.53 | |||||||||
17 | Nina Griffin | 2007 | 570 | 35.87 | 1:13.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.19 | |||||||||
18 | Mathilde Pedersen | 2007 | 556 | 36.06 | 1:14.51 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.45 | |||||||||
19 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 550 | 36.47 | 1:14.76 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.98 | |||||||||
20 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 542 | 35.79 | 1:15.13 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:17.91 | |||||||||
21 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 542 | 36.40 | 1:15.14 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.38 | |||||||||
22 | Maya Jacobsen | 2007 | 541 | 36.72 | 1:15.18 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.03 | |||||||||
23 | Isabell Hansen | 2007 | 533 | 36.94 | 1:15.56 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.41 | |||||||||
24 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | 526 | 37.31 | 1:15.89 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:23.51 | |||||||||
25 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 524 | 36.76 | 1:16.00 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.28 | |||||||||
26 | Emilie Pedersen | 2007 | 519 | 36.89 | 1:16.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.36 | |||||||||
27 | Klara Fris Ottosen | 2007 | 517 | 36.23 | 1:16.32 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:18.63 | |||||||||
28 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | 517 | 36.90 | 1:16.33 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.20 | |||||||||
29 | Alma Munk Haugaard | 2007 | 512 | 36.77 | 1:16.60 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:16.86 | |||||||||
30 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 510 | 36.64 | 1:16.70 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.29 | |||||||||
31 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 507 | 37.22 | 1:16.82 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:17.20 | |||||||||
32 | K-Lee Hansen | 2007 | 501 | 37.84 | 1:17.14 | |||||
A6 Jgi Svømning | 1:16.40 | |||||||||
33 | Vigga Jacoby | 2007 | 500 | 37.46 | 1:17.20 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.69 | |||||||||
34 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 497 | 37.25 | 1:17.35 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.53 | |||||||||
35 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 490 | 37.86 | 1:17.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.57 | |||||||||
36 | Karen Sørensen | 2007 | 490 | 37.18 | 1:17.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:17.32 | |||||||||
37 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 485 | 38.94 | 1:17.99 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:20.44 | |||||||||
38 | Lilja Skov | 2007 | 440 | 38.83 | 1:20.53 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:22.48 | |||||||||
39 | Paula Lindberg | 2007 | 430 | 39.15 | 1:21.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.50 | |||||||||
- | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | DSQ | SW 6.4 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:15.98 | |||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | 829 | 32.16 | 1:05.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.74 | |||||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | 826 | 31.69 | 1:05.29 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.53 | |||||||||
3 | Clara Kapke | 2006 | 774 | 32.66 | 1:06.74 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.89 | |||||||||
4 | Malu Melody Christensen | 2006 | 773 | 32.79 | 1:06.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.01 | |||||||||
5 | Sofie A. Wolf | 2006 | 737 | 32.58 | 1:07.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.08 | |||||||||
6 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 735 | 32.60 | 1:07.89 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:08.91 | |||||||||
7 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 706 | 33.20 | 1:08.80 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.41 | |||||||||
8 | Siv Reimer | 2006 | 701 | 32.73 | 1:08.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.79 | |||||||||
9 | Silje Mathiasen | 2006 | 700 | 33.32 | 1:08.99 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:08.29 | |||||||||
10 | Alba Mantoni | 2006 | 697 | 33.78 | 1:09.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.62 | |||||||||
11 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 691 | 33.71 | 1:09.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.88 | |||||||||
12 | Mathilde Severs | 2006 | 665 | 33.90 | 1:10.20 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.43 | |||||||||
13 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 658 | 34.19 | 1:10.45 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.12 | |||||||||
14 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 650 | 34.09 | 1:10.74 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.08 | |||||||||
15 | Freja Obert | 2006 | 646 | 34.05 | 1:10.88 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.60 | |||||||||
16 | Emily Reuter | 2006 | 644 | 35.30 | 1:10.95 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.97 | |||||||||
17 | Laura Håkonsson | 2006 | 631 | 34.82 | 1:11.43 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:12.91 | |||||||||
18 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | 627 | 35.71 | 1:11.58 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.90 | |||||||||
19 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 614 | 34.77 | 1:12.08 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.17 | |||||||||
20 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 613 | 35.70 | 1:12.11 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.04 | |||||||||
21 | Anna Dietrichsen | 2006 | 610 | 35.20 | 1:12.24 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:12.67 | |||||||||
22 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 605 | 35.18 | 1:12.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.13 | |||||||||
23 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 605 | 35.17 | 1:12.45 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.95 | |||||||||
24 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 603 | 34.97 | 1:12.53 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.98 | |||||||||
25 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 602 | 35.02 | 1:12.54 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.37 | |||||||||
26 | Laura Meyer | 2006 | 598 | 35.11 | 1:12.70 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.80 | |||||||||
27 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 596 | 34.58 | 1:12.78 | |||||
Kalundborg SK | 1:13.45 | |||||||||
27 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 596 | 35.32 | 1:12.78 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:12.86 | |||||||||
29 | Anna Rosendahl Bach | 2006 | 593 | 35.92 | 1:12.91 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:12.97 | |||||||||
30 | Anna E.e. Balle | 2006 | 585 | 35.48 | 1:13.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.20 | |||||||||
31 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 584 | 35.72 | 1:13.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.61 | |||||||||
32 | Victoria Wiingaard | 2006 | 580 | 35.57 | 1:13.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.31 | |||||||||
33 | Annemone Rasmussen | 2006 | 578 | 35.58 | 1:13.53 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:16.76 | |||||||||
34 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 569 | 35.54 | 1:13.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.95 | |||||||||
35 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 554 | 36.00 | 1:14.57 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.26 | |||||||||
36 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 541 | 36.16 | 1:15.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.09 | |||||||||
37 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | 539 | 36.91 | 1:15.28 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.13 | |||||||||
38 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 530 | 36.12 | 1:15.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 723 | 29.26 | 1:00.49 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.84 | |||||||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 679 | 30.03 | 1:01.77 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.85 | |||||||||
3 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 635 | 30.59 | 1:03.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.52 | |||||||||
4 | Frederik Nielsen | 2006 | 627 | 30.97 | 1:03.43 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.26 | |||||||||
5 | Hugo Haakansson | 2006 | 619 | 30.70 | 1:03.69 | |||||
Vest-Brøndby | 1:06.23 | |||||||||
6 | Petar Trkulja | 2006 | 613 | 30.57 | 1:03.90 | |||||
Næstved IF | 1:05.19 | |||||||||
7 | Anders Gaard | 2006 | 595 | 30.95 | 1:04.54 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.73 | |||||||||
8 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 589 | 31.71 | 1:04.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.40 | |||||||||
9 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 564 | 31.76 | 1:05.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.55 | |||||||||
10 | Rasmus Bønsøe | 2006 | 564 | 31.83 | 1:05.72 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:08.24 | |||||||||
11 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 547 | 32.28 | 1:06.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.47 | |||||||||
12 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 544 | 32.50 | 1:06.50 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.05 | |||||||||
13 | Linus Heinrichsen | 2006 | 532 | 31.84 | 1:06.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.63 | |||||||||
14 | Zacharias Houman | 2006 | 530 | 32.45 | 1:07.08 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.25 | |||||||||
15 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 522 | 32.64 | 1:07.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.71 | |||||||||
16 | Andreas Mølbak | 2006 | 520 | 33.76 | 1:07.51 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.09 | |||||||||
17 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 512 | 32.46 | 1:07.85 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:09.83 | |||||||||
18 | Tobias Melhede | 2006 | 490 | 33.64 | 1:08.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.41 | |||||||||
19 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 490 | 33.87 | 1:08.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.77 | |||||||||
20 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 484 | 33.53 | 1:09.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.88 | |||||||||
21 | Oskar Foss | 2006 | 480 | 33.35 | 1:09.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.17 | |||||||||
22 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 462 | 34.03 | 1:10.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.10 | |||||||||
23 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 448 | 34.20 | 1:10.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.79 | |||||||||
24 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 443 | 34.54 | 1:11.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.31 | |||||||||
25 | Per Odrich | 2006 | 439 | 35.07 | 1:11.42 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:11.40 | |||||||||
26 | William F. Pilgaard | 2006 | 427 | 34.68 | 1:12.07 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.21 | |||||||||
27 | Tristan Jensen | 2006 | 411 | 35.03 | 1:13.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.84 | |||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 881 | 27.37 | 56.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.61 | |||||||||
2 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 760 | 28.73 | 59.49 | |||||
DeltaSwim | 1:01.07 | |||||||||
3 | Christian Thorhauge | 2005 | 746 | 29.32 | 59.87 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:02.03 | |||||||||
4 | Casper Lind Boest | 2005 | 689 | 29.91 | 1:01.47 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:04.23 | |||||||||
5 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 681 | 29.47 | 1:01.71 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:02.26 | |||||||||
6 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 679 | 29.94 | 1:01.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.09 | |||||||||
7 | Anders Junker | 2005 | 668 | 30.29 | 1:02.09 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.35 | |||||||||
8 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 651 | 30.53 | 1:02.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.93 | |||||||||
9 | Oliver Lassen | 2005 | 647 | 30.42 | 1:02.75 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.30 | |||||||||
10 | Luca Hertzog | 2005 | 647 | 30.20 | 1:02.76 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.77 | |||||||||
11 | Kristian Kjær | 2005 | 623 | 31.26 | 1:03.55 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:04.58 | |||||||||
12 | Louie Hansen | 2005 | 619 | 30.51 | 1:03.68 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.85 | |||||||||
13 | William Bendix Schmidt | 2005 | 618 | 31.19 | 1:03.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.29 | |||||||||
14 | Anders Sanggaard | 2005 | 613 | 31.18 | 1:03.89 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.00 | |||||||||
15 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 611 | 30.60 | 1:03.98 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:08.12 | |||||||||
16 | Anton Rytter Bech | 2005 | 596 | 31.89 | 1:04.51 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:06.60 | |||||||||
17 | Tobias Jakobsen | 2005 | 585 | 31.56 | 1:04.89 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.02 | |||||||||
18 | Erik Schmidt | 2005 | 584 | 31.65 | 1:04.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.13 | |||||||||
19 | Lucas Møller Larsen | 2005 | 567 | 31.45 | 1:05.60 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.83 | |||||||||
20 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 564 | 31.88 | 1:05.69 | |||||
Kalundborg SK | 1:07.14 | |||||||||
21 | Lucas Hansen | 2005 | 563 | 32.00 | 1:05.74 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:07.31 | |||||||||
22 | Mads Drechsler | 2005 | 559 | 31.63 | 1:05.88 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:06.94 | |||||||||
23 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 558 | 31.50 | 1:05.92 | |||||
Roskilde Svømning | 1:06.06 | |||||||||
24 | Mads Sørensen | 2005 | 554 | 32.17 | 1:06.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.51 | |||||||||
25 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 549 | 32.10 | 1:06.29 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:07.41 | |||||||||
26 | Illia Bulba | 2005 | 547 | 31.75 | 1:06.39 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:06.18 | |||||||||
27 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 545 | 32.54 | 1:06.47 | |||||
Herlev Svømning | 1:06.38 | |||||||||
28 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 535 | 32.77 | 1:06.85 | |||||
H2Odense | 1:05.11 | |||||||||
29 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 535 | 32.37 | 1:06.87 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.98 | |||||||||
30 | Emil Isaksen | 2005 | 521 | 32.25 | 1:07.47 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.66 | |||||||||
31 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 485 | 33.45 | 1:09.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.54 | |||||||||
32 | Magnus Kiemer | 2005 | 477 | 33.90 | 1:09.48 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:09.57 | |||||||||
33 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 433 | 34.59 | 1:11.77 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:15.65 | |||||||||
- | Mikkel Andersen | 2005 | Akut syg | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 19, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 802 | 1:04.79 | 2:13.69 | 3:22.84 | 4:30.71 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:31.90 | |||||||||
2 | Martine Damborg | 2007 | 706 | 1:07.33 | 2:19.88 | 3:32.34 | 4:42.45 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:51.66 | |||||||||
3 | Isabella Pedersen | 2007 | 694 | 1:05.34 | 2:17.67 | 3:31.03 | 4:44.08 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.95 | |||||||||
4 | Sarah Gudme | 2007 | 682 | 1:07.59 | 2:20.33 | 3:33.62 | 4:45.72 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:57.94 | |||||||||
5 | Signe Jensen | 2007 | 661 | 1:07.54 | 2:20.64 | 3:34.94 | 4:48.67 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:10.65 | |||||||||
6 | Naya Høi Greve | 2007 | 659 | 1:08.55 | 2:22.54 | 3:36.60 | 4:48.97 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 4:55.95 | |||||||||
7 | Caroline Hansen | 2007 | 649 | 1:08.20 | 2:23.03 | 3:37.53 | 4:50.55 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:56.71 | |||||||||
8 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | 646 | 1:06.29 | 2:19.98 | 3:36.54 | 4:50.94 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 4:57.89 | |||||||||
9 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 639 | 1:08.86 | 2:24.35 | 3:39.76 | 4:51.98 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:13.03 | |||||||||
10 | Isabella Nørgaard | 2007 | 606 | 1:08.53 | 2:23.31 | 3:41.24 | 4:57.20 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:10.13 | |||||||||
11 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 605 | 1:08.65 | 2:25.00 | 3:42.41 | 4:57.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:01.78 | |||||||||
12 | Molly Borchorst | 2007 | 599 | 1:08.65 | 2:23.73 | 3:41.05 | 4:58.27 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:57.26 | |||||||||
13 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 597 | 1:10.39 | 2:26.62 | 3:43.83 | 4:58.69 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:13.30 | |||||||||
14 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 574 | 1:10.84 | 2:29.02 | 3:47.18 | 5:02.67 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:09.76 | |||||||||
15 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | 569 | 1:11.16 | 2:28.62 | 3:46.56 | 5:03.54 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 6:06.74 | |||||||||
16 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 530 | 1:14.39 | 2:34.16 | 3:53.82 | 5:10.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:10.29 | |||||||||
17 | Therese Baird | 2007 | 528 | 1:10.09 | 2:31.10 | 3:52.54 | 5:11.23 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:21.71 | |||||||||
18 | Frida Damm Thorsell | 2007 | 488 | 1:13.62 | 2:35.94 | 3:59.63 | 5:19.49 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:33.76 | |||||||||
Løb 19, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 797 | 1:05.35 | 2:15.96 | 3:25.00 | 4:31.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:43.51 | |||||||||
2 | Ida Skov Kragh | 2006 | 788 | 1:05.12 | 2:14.82 | 3:25.51 | 4:32.26 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 4:36.95 | |||||||||
3 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 766 | 1:07.02 | 2:17.35 | 3:27.50 | 4:34.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:41.51 | |||||||||
4 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 737 | 1:05.46 | 2:15.39 | 3:27.44 | 4:38.40 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:36.32 | |||||||||
5 | Clara Kapke | 2006 | 710 | 1:06.23 | 2:17.27 | 3:29.26 | 4:41.90 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:40.51 | |||||||||
6 | SIF Bramm | 2006 | 696 | 1:07.58 | 2:19.36 | 3:33.45 | 4:43.77 | |||
A6 Jgi Svømning | 4:48.22 | |||||||||
7 | Anne Katrine Dige | 2006 | 689 | 1:07.32 | 2:20.02 | 3:33.00 | 4:44.83 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 4:52.72 | |||||||||
8 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 677 | 1:06.56 | 2:19.60 | 3:34.00 | 4:46.43 | |||
Solrød Svømmeklub | 4:48.90 | |||||||||
9 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 673 | 1:06.41 | 2:19.44 | 3:34.21 | 4:47.06 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 4:51.53 | |||||||||
10 | Falka Tind | 2006 | 669 | 1:07.98 | 2:21.75 | 3:35.63 | 4:47.57 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:40.71 | |||||||||
11 | Anna Blom Bygum | 2006 | 668 | 1:06.78 | 2:20.30 | 3:35.03 | 4:47.74 | |||
Vest-Brøndby | 4:53.07 | |||||||||
12 | Maja Zastrojevic | 2006 | 665 | 1:07.69 | 2:20.49 | 3:34.61 | 4:48.09 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:53.39 | |||||||||
13 | Christine Mols | 2006 | 629 | 1:09.32 | 2:23.42 | 3:38.57 | 4:53.60 | |||
Ringe Svømme Klub | 4:50.70 | |||||||||
14 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 628 | 1:08.48 | 2:22.52 | 3:38.95 | 4:53.66 | |||
Roskilde Svømning | 4:41.18 | |||||||||
15 | Alberte Pedersen | 2006 | 628 | 1:10.85 | 2:25.68 | 3:41.37 | 4:53.71 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:53.07 | |||||||||
16 | Maica Jensen | 2006 | 627 | 1:08.95 | 2:23.49 | 3:39.15 | 4:53.79 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 4:57.51 | |||||||||
17 | Jaqueline Haack | 2006 | 621 | 1:07.72 | 2:22.33 | 3:38.03 | 4:54.76 | |||
Solrød Svømmeklub | 4:49.80 | |||||||||
18 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 618 | 1:09.01 | 2:23.67 | 3:40.60 | 4:55.19 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:55.71 | |||||||||
19 | Molly Namensen | 2006 | 609 | 1:07.84 | 2:22.84 | 3:39.93 | 4:56.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:49.27 | |||||||||
20 | Bianca Roos | 2006 | 606 | 1:12.22 | 2:27.75 | 3:42.41 | 4:57.12 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:57.35 | |||||||||
21 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 594 | 1:10.26 | 2:27.06 | 3:43.48 | 4:59.24 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:57.53 | |||||||||
22 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 581 | 1:10.10 | 2:26.57 | 3:44.91 | 5:01.39 | |||
Greve Svømmeklub | 4:58.64 | |||||||||
23 | Leonora M Postgaard | 2006 | 575 | 1:13.05 | 2:29.91 | 3:46.55 | 5:02.50 | |||
Glostrup Svømmeklub | 4:53.42 | |||||||||
- | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Akut syg | |||||||
Køge Svømmeklub | 4:49.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carlos Halawi | 2006 | 677 | 1:01.14 | 2:08.64 | 3:14.06 | 4:19.91 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:25.47 | |||||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | 613 | 1:01.80 | 2:09.59 | 3:19.32 | 4:28.60 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:20.14 | |||||||||
3 | Magnus Jacobsen | 2006 | 606 | 1:02.94 | 2:11.42 | 3:20.74 | 4:29.62 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:32.93 | |||||||||
4 | Tobias Frederiksen | 2006 | 603 | 1:02.96 | 2:12.19 | 3:21.82 | 4:30.16 | |||
Helsinge Svømmeklub | 4:37.48 | |||||||||
5 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 589 | 1:01.95 | 2:10.71 | 3:21.49 | 4:32.25 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:33.75 | |||||||||
6 | Magnus Rasmussen | 2006 | 581 | 1:05.33 | 2:14.18 | 3:24.42 | 4:33.50 | |||
Vest-Brøndby | 4:35.06 | |||||||||
7 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 568 | 1:05.19 | 2:15.67 | 3:27.27 | 4:35.49 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:45.42 | |||||||||
8 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | 564 | 1:05.82 | 2:16.84 | 3:27.37 | 4:36.23 | |||
Helsinge Svømmeklub | 4:46.09 | |||||||||
9 | Mads Mølgaard | 2006 | 547 | 1:03.80 | 2:14.39 | 3:27.25 | 4:38.95 | |||
Aabybro Idrætsforening | 4:44.68 | |||||||||
10 | Noah Anker-Møller | 2006 | 531 | 1:06.44 | 2:18.29 | 3:30.34 | 4:41.74 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:47.11 | |||||||||
11 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 524 | 1:04.53 | 2:16.29 | 3:29.74 | 4:43.03 | |||
Helsinge Svømmeklub | 4:42.55 | |||||||||
12 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 502 | 1:08.96 | 2:22.78 | 3:36.25 | 4:47.08 | |||
Struer Svømmeklub | 4:54.00 | |||||||||
13 | Emil Olsen | 2006 | 465 | 1:10.93 | 2:25.70 | 3:40.85 | 4:54.59 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:56.50 | |||||||||
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 800 | 58.32 | 2:00.56 | 3:03.20 | 4:05.87 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:09.14 | |||||||||
2 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 782 | 58.90 | 2:01.99 | 3:05.66 | 4:07.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:12.43 | |||||||||
3 | Julius Svarrer | 2005 | 760 | 59.04 | 2:01.93 | 3:06.06 | 4:10.09 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 4:13.86 | |||||||||
4 | Christian Thorhauge | 2005 | 721 | 1:00.05 | 2:04.57 | 3:09.79 | 4:14.45 | |||
Hobro Svømmeklub | 4:25.96 | |||||||||
5 | Casper Puggaard | 2005 | 698 | 1:00.32 | 2:06.27 | 3:12.33 | 4:17.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:21.04 | |||||||||
6 | Daniel Bastholm | 2005 | 687 | 1:00.71 | 2:06.70 | 3:13.09 | 4:18.62 | |||
Greve Svømmeklub | 4:24.59 | |||||||||
7 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 685 | 1:01.41 | 2:08.48 | 3:14.97 | 4:18.87 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:23.04 | |||||||||
8 | Inas Ilic | 2005 | 682 | 59.93 | 2:05.31 | 3:12.75 | 4:19.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:19.14 | |||||||||
9 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 653 | 59.99 | 2:07.31 | 3:15.74 | 4:23.03 | |||
Svømmeklubben S 68 | 4:31.68 | |||||||||
10 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 652 | 1:03.01 | 2:10.65 | 3:18.01 | 4:23.21 | |||
H2Odense | 4:31.06 | |||||||||
11 | Cilas Madsen | 2005 | 636 | 1:03.68 | 2:11.19 | 3:19.57 | 4:25.37 | |||
Greve Svømmeklub | 4:33.20 | |||||||||
12 | Vincent Matras | 2005 | 636 | 1:02.17 | 2:10.88 | 3:18.76 | 4:25.42 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:23.61 | |||||||||
13 | Konrad Clausen | 2005 | 630 | 1:01.73 | 2:08.08 | 3:16.10 | 4:26.14 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:24.58 | |||||||||
14 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 619 | 1:02.25 | 2:09.97 | 3:18.91 | 4:27.77 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:20.83 | |||||||||
15 | Marcus Madsen | 2005 | 613 | 1:03.52 | 2:12.33 | 3:21.23 | 4:28.60 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 4:34.75 | |||||||||
16 | Theodor Møller | 2005 | 613 | 1:06.17 | 2:14.95 | 3:23.15 | 4:28.63 | |||
Vest-Brøndby | 4:33.54 | |||||||||
17 | Alexander Halken | 2005 | 607 | 1:01.99 | 2:09.30 | 3:18.83 | 4:29.44 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:29.14 | |||||||||
18 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 606 | 1:01.96 | 2:10.39 | 3:20.23 | 4:29.63 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:27.90 | |||||||||
19 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 589 | 1:04.04 | 2:14.58 | 3:23.93 | 4:32.27 | |||
Herlev Svømning | 4:35.04 | |||||||||
20 | Søren Winther Hald | 2005 | 585 | 1:04.77 | 2:14.97 | 3:24.26 | 4:32.88 | |||
Struer Svømmeklub | 4:35.52 | |||||||||
21 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 583 | 1:02.87 | 2:10.89 | 3:21.84 | 4:33.22 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:32.47 | |||||||||
22 | Philip Rindum | 2005 | 580 | 1:05.17 | 2:14.89 | 3:24.48 | 4:33.56 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:37.81 | |||||||||
23 | Malthe Foged | 2005 | 540 | 1:03.87 | 2:16.18 | 3:28.37 | 4:40.19 | |||
Næstved IF | 4:34.09 | |||||||||
24 | Lucas Svej | 2005 | 488 | 1:07.01 | 2:20.91 | 3:35.64 | 4:49.86 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:35.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 21, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 717 | 30.89 | 1:06.31 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.69 | |||||||||
2 | Matilde Maagøe | 2007 | 693 | 31.54 | 1:07.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.41 | |||||||||
3 | Kristiane Frøslev | 2007 | 680 | 30.78 | 1:07.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.46 | |||||||||
4 | Isabella Pedersen | 2007 | 669 | 32.11 | 1:07.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.45 | |||||||||
5 | Mathilde Møller | 2007 | 642 | 31.88 | 1:08.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.77 | |||||||||
6 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 627 | 31.63 | 1:09.35 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.61 | |||||||||
7 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 612 | 31.93 | 1:09.89 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.92 | |||||||||
8 | Sarah Gudme | 2007 | 590 | 32.84 | 1:10.77 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.79 | |||||||||
9 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 583 | 32.83 | 1:11.05 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.83 | |||||||||
10 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | 567 | 33.19 | 1:11.71 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:15.17 | |||||||||
11 | Millie Møller | 2007 | 563 | 33.12 | 1:11.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.15 | |||||||||
12 | Annika Frederiksen | 2007 | 559 | 34.77 | 1:12.05 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:12.21 | |||||||||
13 | Anna Steen Petersen | 2007 | 506 | 34.91 | 1:14.49 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.92 | |||||||||
14 | Rebekka Roed | 2007 | 499 | 35.69 | 1:14.84 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:19.47 | |||||||||
15 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 494 | 34.50 | 1:15.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:22.12 | |||||||||
16 | Karen Markussen | 2007 | 492 | 35.51 | 1:15.17 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.52 | |||||||||
17 | Isabell Hansen | 2007 | 490 | 34.62 | 1:15.26 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.34 | |||||||||
18 | Rebecca Bell | 2007 | 481 | 35.59 | 1:15.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.93 | |||||||||
19 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 478 | 34.21 | 1:15.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.25 | |||||||||
20 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 476 | 35.42 | 1:16.00 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:20.46 | |||||||||
21 | Alma Munk Haugaard | 2007 | 476 | 35.33 | 1:16.03 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:16.63 | |||||||||
22 | Johanne Schleimann | 2007 | 475 | 34.95 | 1:16.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.49 | |||||||||
23 | Frida Gram Peters | 2007 | 460 | 34.78 | 1:16.90 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:14.00 | |||||||||
24 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 458 | 34.83 | 1:17.00 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.71 | |||||||||
25 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 458 | 35.32 | 1:17.01 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.63 | |||||||||
26 | Maja Andersen | 2007 | 453 | 36.14 | 1:17.29 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.63 | |||||||||
27 | Mathilde Kristensen | 2007 | 453 | 36.03 | 1:17.30 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:17.22 | |||||||||
28 | Julie Philip | 2007 | 450 | 36.31 | 1:17.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.48 | |||||||||
29 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 447 | 35.66 | 1:17.61 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:19.28 | |||||||||
30 | Annabella Nathansen | 2007 | 433 | 35.43 | 1:18.44 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.98 | |||||||||
31 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 428 | 35.02 | 1:18.74 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.49 | |||||||||
32 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 423 | 35.17 | 1:19.03 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.18 | |||||||||
33 | Sophie Flamand | 2007 | 423 | 35.46 | 1:19.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.46 | |||||||||
34 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 412 | 36.24 | 1:19.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.25 | |||||||||
35 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 408 | 37.36 | 1:20.03 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:19.43 | |||||||||
36 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 406 | 37.71 | 1:20.13 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:20.44 | |||||||||
37 | Maja Vejborg | 2007 | 404 | 36.47 | 1:20.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.12 | |||||||||
38 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 396 | 37.92 | 1:20.78 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:19.89 | |||||||||
39 | Anne-Marie Toft | 2007 | 391 | 37.00 | 1:21.19 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:19.18 | |||||||||
40 | Oline Ludvigsen | 2007 | 387 | 37.86 | 1:21.41 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.29 | |||||||||
41 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 380 | 36.08 | 1:21.93 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:19.95 | |||||||||
42 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 323 | 38.53 | 1:26.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:29.48 | |||||||||
Løb 21, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 844 | 30.02 | 1:02.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.28 | |||||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | 804 | 29.84 | 1:03.84 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:04.64 | |||||||||
3 | Malu Melody Christensen | 2006 | 733 | 30.73 | 1:05.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.29 | |||||||||
4 | Marie Bertram | 2006 | 730 | 30.89 | 1:05.93 | |||||
Lyseng IF | 1:08.15 | |||||||||
5 | Naja Færgemann | 2006 | 728 | 31.05 | 1:05.99 | |||||
H2Odense | 1:05.26 | |||||||||
6 | Sofie A. Wolf | 2006 | 717 | 30.70 | 1:06.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.19 | |||||||||
7 | Mie Ankersen | 2006 | 699 | 30.49 | 1:06.88 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.94 | |||||||||
8 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 668 | 31.73 | 1:07.90 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.30 | |||||||||
9 | Astrid Mulipola | 2006 | 661 | 32.50 | 1:08.13 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.51 | |||||||||
10 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 649 | 31.15 | 1:08.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.11 | |||||||||
11 | Liva la Cour | 2006 | 640 | 31.31 | 1:08.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.05 | |||||||||
12 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 637 | 31.40 | 1:08.99 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:06.85 | |||||||||
13 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 633 | 31.31 | 1:09.13 | |||||
H2Odense | 1:14.02 | |||||||||
14 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 630 | 32.63 | 1:09.25 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:10.01 | |||||||||
15 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 615 | 31.90 | 1:09.79 | |||||
DeltaSwim | 1:13.90 | |||||||||
16 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 611 | 32.13 | 1:09.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.66 | |||||||||
17 | Alma Møller-Ern | 2006 | 603 | 32.51 | 1:10.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.77 | |||||||||
18 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 602 | 33.15 | 1:10.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.02 | |||||||||
19 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 599 | 32.70 | 1:10.41 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:11.83 | |||||||||
20 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 594 | 32.97 | 1:10.59 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.55 | |||||||||
21 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 568 | 33.52 | 1:11.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.35 | |||||||||
22 | Nikoline Sejr | 2006 | 567 | 33.21 | 1:11.71 | |||||
Lyseng IF | 1:12.17 | |||||||||
22 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 567 | 33.38 | 1:11.71 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:09.42 | |||||||||
24 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 566 | 34.00 | 1:11.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.51 | |||||||||
25 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 557 | 32.61 | 1:12.13 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.81 | |||||||||
26 | Anna Blom Bygum | 2006 | 552 | 32.81 | 1:12.34 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.89 | |||||||||
27 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 550 | 33.02 | 1:12.45 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.31 | |||||||||
28 | Katrine Hansen | 2006 | 546 | 33.22 | 1:12.63 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:14.79 | |||||||||
29 | Sarah Højlund | 2006 | 543 | 33.89 | 1:12.74 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.61 | |||||||||
30 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 532 | 33.54 | 1:13.27 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.04 | |||||||||
31 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 531 | 33.58 | 1:13.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.58 | |||||||||
32 | Rikke Parkhøi | 2006 | 530 | 33.07 | 1:13.35 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:14.48 | |||||||||
33 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 528 | 33.64 | 1:13.41 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.26 | |||||||||
33 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 528 | 33.90 | 1:13.41 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.03 | |||||||||
35 | Alma Bach Larsen | 2006 | 527 | 33.99 | 1:13.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.48 | |||||||||
36 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 525 | 33.23 | 1:13.58 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:14.44 | |||||||||
37 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 521 | 34.86 | 1:13.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.62 | |||||||||
38 | Alba Mantoni | 2006 | 517 | 34.73 | 1:13.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.62 | |||||||||
39 | Ane Christensen | 2006 | 516 | 34.45 | 1:13.98 | |||||
Kolding SK | 1:15.62 | |||||||||
40 | Olivia Mørch | 2006 | 516 | 34.17 | 1:14.00 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.66 | |||||||||
41 | Marie Elster | 2006 | 514 | 34.28 | 1:14.08 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.58 | |||||||||
42 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 512 | 34.18 | 1:14.20 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.46 | |||||||||
43 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 504 | 34.67 | 1:14.59 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.36 | |||||||||
44 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 503 | 33.65 | 1:14.63 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.01 | |||||||||
45 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 501 | 34.28 | 1:14.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.43 | |||||||||
46 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 501 | 34.19 | 1:14.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.05 | |||||||||
47 | Mathilde Willumsen | 2006 | 498 | 34.36 | 1:14.90 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:13.03 | |||||||||
48 | Bianca Roos | 2006 | 497 | 34.48 | 1:14.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.17 | |||||||||
49 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 497 | 35.05 | 1:14.92 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.66 | |||||||||
50 | Olga Vejlby | 2006 | 495 | 35.02 | 1:15.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.85 | |||||||||
51 | Pernille Petersen | 2006 | 494 | 33.86 | 1:15.07 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.64 | |||||||||
52 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 480 | 33.07 | 1:15.80 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.46 | |||||||||
53 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 467 | 35.61 | 1:16.47 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.75 | |||||||||
54 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 465 | 35.12 | 1:16.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.54 | |||||||||
55 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 444 | 34.33 | 1:17.82 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.51 | |||||||||
56 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 411 | 36.78 | 1:19.79 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:15.06 | |||||||||
- | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Akut syg | |||||||
Køge Svømmeklub | 1:09.06 | |||||||||
- | Kamma Rasmussen | 2006 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Gaard | 2006 | 595 | 29.52 | 1:02.22 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.57 | |||||||||
2 | Petar Trkulja | 2006 | 583 | 28.70 | 1:02.63 | |||||
Næstved IF | 1:05.40 | |||||||||
3 | Viktor Bernstein | 2006 | 579 | 28.81 | 1:02.78 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:06.62 | |||||||||
4 | Elias Elmedyb | 2006 | 578 | 29.89 | 1:02.84 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.54 | |||||||||
5 | Sean Petersen | 2006 | 541 | 29.48 | 1:04.21 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.26 | |||||||||
6 | Joachim Poulsen | 2006 | 525 | 29.67 | 1:04.86 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.74 | |||||||||
7 | Maximillian Udar | 2006 | 519 | 29.57 | 1:05.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.12 | |||||||||
8 | William Hansen | 2006 | 509 | 30.43 | 1:05.53 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:07.98 | |||||||||
9 | Noah Anker-Møller | 2006 | 504 | 31.14 | 1:05.76 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.40 | |||||||||
10 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 499 | 30.64 | 1:05.98 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.82 | |||||||||
11 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 486 | 30.15 | 1:06.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.67 | |||||||||
12 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 482 | 31.23 | 1:06.74 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:07.45 | |||||||||
13 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 481 | 31.57 | 1:06.80 | |||||
DeltaSwim | 1:09.97 | |||||||||
14 | Simon Hejbroch | 2006 | 481 | 30.98 | 1:06.81 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.20 | |||||||||
15 | Villads Seneca | 2006 | 473 | 31.53 | 1:07.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.78 | |||||||||
16 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 461 | 30.58 | 1:07.76 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.96 | |||||||||
17 | Anders Bank Hansen | 2006 | 448 | 32.06 | 1:08.39 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.53 | |||||||||
18 | William Brix Søhoel | 2006 | 434 | 31.89 | 1:09.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.57 | |||||||||
19 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 434 | 32.07 | 1:09.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.44 | |||||||||
20 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 431 | 32.00 | 1:09.27 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.83 | |||||||||
21 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | 423 | 31.51 | 1:09.72 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:12.19 | |||||||||
22 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 422 | 32.02 | 1:09.76 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:11.24 | |||||||||
23 | Oswald Lindquist | 2006 | 422 | 32.56 | 1:09.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.24 | |||||||||
24 | Elias Jensen | 2006 | 415 | 31.65 | 1:10.17 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.96 | |||||||||
25 | Oliver Heuer | 2006 | 411 | 31.53 | 1:10.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.71 | |||||||||
26 | Hugo Haakansson | 2006 | 407 | 32.54 | 1:10.64 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.42 | |||||||||
27 | David Johannes Dahl | 2006 | 405 | 32.17 | 1:10.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.75 | |||||||||
28 | Julius Schier | 2006 | 404 | 33.01 | 1:10.78 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:13.15 | |||||||||
29 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 389 | 32.90 | 1:11.67 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.94 | |||||||||
30 | Noah Lester | 2006 | 377 | 33.76 | 1:12.42 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:14.83 | |||||||||
31 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 371 | 33.39 | 1:12.82 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.37 | |||||||||
32 | Calvin Christian Axen | 2006 | 370 | 34.98 | 1:12.90 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.21 | |||||||||
33 | Kasper Petersen | 2006 | 360 | 33.36 | 1:13.57 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:12.00 | |||||||||
34 | Victor Hemmingsen | 2006 | 356 | 34.32 | 1:13.82 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:13.61 | |||||||||
35 | Carl S. Sørensen | 2006 | 355 | 33.43 | 1:13.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.03 | |||||||||
35 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 355 | 33.81 | 1:13.89 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.19 | |||||||||
37 | Jonathan Kristensen | 2006 | 351 | 34.60 | 1:14.20 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:37.57 | |||||||||
- | Carlos Halawi | 2006 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.84 | |||||||||
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 769 | 26.52 | 57.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.16 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 741 | 26.97 | 57.84 | |||||
Roskilde Svømning | 57.94 | |||||||||
3 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 714 | 26.86 | 58.57 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.50 | |||||||||
4 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 670 | 27.81 | 59.81 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:00.10 | |||||||||
5 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 659 | 27.80 | 1:00.15 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:01.64 | |||||||||
6 | Matti Andersen | 2005 | 652 | 28.20 | 1:00.35 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:01.67 | |||||||||
7 | Malthe Berlin | 2005 | 611 | 29.41 | 1:01.69 | |||||
Rønne Svømme Klub | 59.62 | |||||||||
8 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 610 | 28.81 | 1:01.71 | |||||
DeltaSwim | 1:02.06 | |||||||||
9 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 607 | 29.38 | 1:01.80 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.60 | |||||||||
10 | William Bogø Andersen | 2005 | 605 | 29.13 | 1:01.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.25 | |||||||||
11 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 597 | 29.02 | 1:02.15 | |||||
Roskilde Svømning | 1:03.71 | |||||||||
12 | Luca Hertzog | 2005 | 597 | 28.80 | 1:02.16 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.22 | |||||||||
13 | Cilas Madsen | 2005 | 595 | 29.83 | 1:02.22 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:02.84 | |||||||||
14 | Erik Schmidt | 2005 | 595 | 28.77 | 1:02.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.44 | |||||||||
15 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 592 | 28.72 | 1:02.33 | |||||
H2Odense | 1:05.51 | |||||||||
16 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 589 | 29.05 | 1:02.45 | |||||
H2Odense | 1:06.27 | |||||||||
17 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 584 | 29.09 | 1:02.60 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:02.48 | |||||||||
18 | Daniel Bastholm | 2005 | 556 | 29.45 | 1:03.65 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:01.74 | |||||||||
19 | Magnus Løfquist | 2005 | 555 | 29.54 | 1:03.69 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.97 | |||||||||
20 | Casper Lind Boest | 2005 | 555 | 29.26 | 1:03.70 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:06.38 | |||||||||
21 | Thor Majgård | 2005 | 554 | 30.06 | 1:03.72 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.80 | |||||||||
22 | Kristian Kjær | 2005 | 554 | 29.36 | 1:03.73 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:03.79 | |||||||||
23 | Teodor Thuelund | 2005 | 551 | 29.67 | 1:03.84 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.45 | |||||||||
24 | Sebastian Rendlev | 2005 | 551 | 29.38 | 1:03.85 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.10 | |||||||||
25 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | 549 | 29.22 | 1:03.90 | |||||
Swim Team Neptun | 1:05.19 | |||||||||
26 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 545 | 29.76 | 1:04.06 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:08.16 | |||||||||
27 | Daniel Busk | 2005 | 527 | 29.99 | 1:04.77 | |||||
Kolding SK | 1:07.49 | |||||||||
28 | William Bendix Schmidt | 2005 | 526 | 30.21 | 1:04.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.28 | |||||||||
29 | Theis Nelander | 2005 | 524 | 29.66 | 1:04.93 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:05.49 | |||||||||
30 | Rasmus Capion | 2005 | 518 | 30.17 | 1:05.17 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:05.92 | |||||||||
31 | Louie Uldall | 2005 | 515 | 29.83 | 1:05.30 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:05.83 | |||||||||
32 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 513 | 30.72 | 1:05.38 | |||||
H2Odense | 1:06.42 | |||||||||
33 | Nicolas Duvander | 2005 | 512 | 29.73 | 1:05.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.47 | |||||||||
34 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 508 | 31.23 | 1:05.58 | |||||
DeltaSwim | 1:07.13 | |||||||||
35 | Sune Vergmann | 2005 | 507 | 30.32 | 1:05.64 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.28 | |||||||||
36 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 504 | 30.55 | 1:05.76 | |||||
Herlev Svømning | 1:06.87 | |||||||||
37 | Philip Rindum | 2005 | 503 | 31.02 | 1:05.79 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.55 | |||||||||
38 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 503 | 30.26 | 1:05.82 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:07.32 | |||||||||
39 | Calvin Konge Neess | 2005 | 502 | 30.04 | 1:05.83 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:07.29 | |||||||||
40 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 493 | 29.83 | 1:06.23 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.98 | |||||||||
41 | Laurits Boserup | 2005 | 492 | 30.71 | 1:06.29 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.95 | |||||||||
42 | Anders Junker | 2005 | 491 | 29.97 | 1:06.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.72 | |||||||||
42 | Kristian Svenstrup | 2005 | 491 | 30.63 | 1:06.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.35 | |||||||||
44 | Louie Hansen | 2005 | 486 | 30.51 | 1:06.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.92 | |||||||||
45 | Emil Isaksen | 2005 | 479 | 30.99 | 1:06.87 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.90 | |||||||||
46 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 436 | 31.70 | 1:09.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.55 | |||||||||
47 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 429 | 32.35 | 1:09.36 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:16.34 | |||||||||
- | Mikkel Andersen | 2005 | Akut syg | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.04 | |||||||||
- | Furkan Guler | 2005 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 23, 4x200m IM Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Hovedstadens Piger 1 | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 9:45.47 | ||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 1:06.36 | 2:20.48 | 2:20.48 | ||||||
Zoe Overby Traberg | 2006 | 1:10.76 | 2:30.76 | 4:51.24 | ||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 1:09.43 | 2:27.60 | 7:18.84 | ||||||
Falka Tind | 2006 | 1:08.05 | 2:26.63 | 9:45.47 | ||||||
2 | Sigma | 2006 | Sigma Swim | 9:54.95 | ||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 1:09.93 | 2:26.00 | 2:26.00 | ||||||
Agnete Boelt | 2006 | 1:06.48 | 2:29.51 | 4:55.51 | ||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 1:09.61 | 2:29.51 | 7:25.02 | ||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 1:09.64 | 2:29.93 | 9:54.95 | ||||||
3 | A6 Piger 1 | 2006 | A6 | 9:59.14 | ||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 1:08.29 | 2:21.93 | 2:21.93 | ||||||
SIF Bramm | 2006 | 1:09.51 | 2:28.82 | 4:50.75 | ||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 1:10.13 | 2:30.24 | 7:20.99 | ||||||
Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 1:14.02 | 2:38.15 | 9:59.14 | ||||||
4 | Aalborg Piger 1 | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 10:05.62 | ||||||
Kristiane Frøslev | 2007 | 1:15.34 | 2:35.50 | 2:35.50 | ||||||
Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 1:10.26 | 2:30.38 | 5:05.88 | ||||||
Line Gjelstrup | 2006 | 1:15.10 | 2:38.52 | 7:44.40 | ||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 1:08.86 | 2:21.22 | 10:05.62 | ||||||
5 | Vat 1 | 2006 | VAT Copenhagen | 10:08.96 | ||||||
Sarah Gudme | 2007 | 1:12.70 | 2:30.44 | 2:30.44 | ||||||
Anna Andersen | 2007 | 1:09.73 | 2:26.42 | 4:56.86 | ||||||
Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 1:10.99 | 2:34.91 | 7:31.77 | ||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 1:15.56 | 2:37.19 | 10:08.96 | ||||||
6 | Kvik Piger 1 | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:10.63 | ||||||
Martine Damborg | 2007 | 1:08.06 | 2:27.28 | 2:27.28 | ||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 1:10.31 | 2:35.00 | 5:02.28 | ||||||
Emma Hansen | 2007 | 1:11.98 | 2:31.47 | 7:33.75 | ||||||
Siv Reimer | 2006 | 1:12.50 | 2:36.88 | 10:10.63 | ||||||
7 | Hovedstadens Piger 2 | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 10:16.64 | ||||||
Isabella Pedersen | 2007 | 1:13.45 | 2:32.56 | 2:32.56 | ||||||
Sofie Amalie Krag | 2006 | 1:14.49 | 2:35.23 | 5:07.79 | ||||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 1:12.28 | 2:33.88 | 7:41.67 | ||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 1:08.99 | 2:34.97 | 10:16.64 | ||||||
8 | Vg17 Piger | 2006 | VG 17 | 10:23.92 | ||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 1:11.69 | 2:29.88 | 2:29.88 | ||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 1:14.10 | 2:35.97 | 5:05.85 | ||||||
Rikke Therp | 2006 | 1:14.38 | 2:37.71 | 7:43.56 | ||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 1:15.31 | 2:40.36 | 10:23.92 | ||||||
9 | Sunswim P1 | 2006 | Solrød Svømmeklub | 10:24.40 | ||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 1:12.62 | 2:36.34 | 2:36.34 | ||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 1:16.98 | 2:37.06 | 5:13.40 | ||||||
Jaqueline Haack | 2006 | 1:14.43 | 2:36.16 | 7:49.56 | ||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 1:14.69 | 2:34.84 | 10:24.40 | ||||||
10 | Gti Piger | 2006 | GTI | 10:27.97 | ||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 1:11.05 | 2:33.36 | 2:33.36 | ||||||
Annika Frederiksen | 2007 | 1:14.26 | 2:37.57 | 5:10.93 | ||||||
Mathilde Willumsen | 2006 | 1:13.08 | 2:39.63 | 7:50.56 | ||||||
Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 1:13.06 | 2:37.41 | 10:27.97 | ||||||
11 | Gsc Piger 1 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 10:29.78 | ||||||
Bianca Roos | 2006 | 1:15.37 | 2:39.74 | 2:39.74 | ||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 1:11.54 | 2:32.90 | 5:12.64 | ||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 1:14.48 | 2:41.09 | 7:53.73 | ||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 1:12.36 | 2:36.05 | 10:29.78 | ||||||
12 | Lyngby Navy Manes | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 10:33.68 | ||||||
Mathilde Severs | 2006 | 1:13.13 | 2:34.15 | 2:34.15 | ||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 1:13.77 | 2:38.49 | 5:12.64 | ||||||
Emily Reuter | 2006 | 1:17.59 | 2:40.44 | 7:53.08 | ||||||
Rebecca Bell | 2007 | 1:14.61 | 2:40.60 | 10:33.68 | ||||||
13 | Kvik Piger 2 | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:36.45 | ||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 1:14.50 | 2:41.53 | 2:41.53 | ||||||
Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 1:11.31 | 2:36.57 | 5:18.10 | ||||||
Molly Namensen | 2006 | 1:12.85 | 2:39.54 | 7:57.64 | ||||||
Katja Poulsen | 2006 | 1:12.98 | 2:38.81 | 10:36.45 | ||||||
14 | Rsk Piger | 2006 | Ringe Svømme Klub | 10:50.77 | ||||||
Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 1:19.86 | 2:45.08 | 2:45.08 | ||||||
Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 1:21.73 | 2:47.88 | 5:32.96 | ||||||
Christine Mols | 2006 | 1:23.06 | 2:44.57 | 8:17.53 | ||||||
Olivia Hemmeløff | 2006 | 1:14.82 | 2:33.24 | 10:50.77 | ||||||
15 | Vg17 Piger 2 | 2006 | VG 17 | 10:52.53 | ||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 1:16.78 | 2:41.13 | 2:41.13 | ||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 1:19.14 | 2:45.52 | 5:26.65 | ||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 1:17.29 | 2:43.71 | 8:10.36 | ||||||
Laika Usinger | 2006 | 1:18.77 | 2:42.17 | 10:52.53 | ||||||
16 | Esv Piger 1 | 2006 | Vejle Svømmeklub | 10:54.85 | ||||||
Mille Holmberg | 2006 | 1:23.25 | 2:46.30 | 2:46.30 | ||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 1:13.67 | 2:40.25 | 5:26.55 | ||||||
Sophia Jochumsen | 2006 | 1:15.26 | 2:41.58 | 8:08.13 | ||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 1:19.21 | 2:46.72 | 10:54.85 | ||||||
17 | Aalborg Piger 2 | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 10:54.97 | ||||||
Alma Bach Larsen | 2006 | 1:15.95 | 2:39.04 | 2:39.04 | ||||||
Luanna Russo | 2006 | 1:19.88 | 2:46.02 | 5:25.06 | ||||||
Livia Weidick Frische | 2007 | 1:16.52 | 2:39.46 | 8:04.52 | ||||||
Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 1:20.93 | 2:50.45 | 10:54.97 | ||||||
18 | Ssk Piger | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 10:59.01 | ||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 1:11.17 | 2:37.01 | 2:37.01 | ||||||
Annette Toft | 2006 | 1:17.50 | 2:40.86 | 5:17.87 | ||||||
Viktoria Annabel Graulund | 2007 | 1:19.27 | 2:49.23 | 8:07.10 | ||||||
Caroline Søe Jepsen | 2007 | 1:20.25 | 2:51.91 | 10:59.01 | ||||||
19 | Silkeborg Piger | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 11:00.98 | ||||||
Mia Borup Mølgaard | 2006 | 1:17.30 | 2:43.94 | 2:43.94 | ||||||
Paula Lindberg | 2007 | 1:19.85 | 2:51.38 | 5:35.32 | ||||||
Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 1:17.16 | 2:49.67 | 8:24.99 | ||||||
Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 1:12.86 | 2:35.99 | 11:00.98 | ||||||
20 | Agf Piger 1 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 11:08.08 | ||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 1:22.44 | 2:45.39 | 2:45.39 | ||||||
Isabella Nørgaard | 2007 | 1:21.62 | 2:45.61 | 5:31.00 | ||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 1:17.05 | 2:45.69 | 8:16.69 | ||||||
Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 1:22.19 | 2:51.39 | 11:08.08 | ||||||
21 | Køge Piger 2 | 2006 | Køge Svømmeklub | 11:10.92 | ||||||
Amalie Mønster Birk | 2007 | 1:18.32 | 2:45.35 | 2:45.35 | ||||||
Anna Steen Petersen | 2007 | 1:21.46 | 2:48.33 | 5:33.68 | ||||||
Mathilde Pedersen | 2007 | 1:15.10 | 2:45.98 | 8:19.66 | ||||||
Anne-Marie Toft | 2007 | 1:20.44 | 2:51.26 | 11:10.92 | ||||||
22 | Aarhus Swim Piger 2 | 2006 | Aarhus Swim | 11:13.02 | ||||||
Maria Lysgaard | 2006 | 1:17.61 | 2:42.19 | 2:42.19 | ||||||
Frida Damm Thorsell | 2007 | 1:21.37 | 2:50.18 | 5:32.37 | ||||||
Clara Cavo Jørgensen | 2007 | 1:15.75 | 2:54.99 | 8:27.36 | ||||||
Julie Ravn Holst | 2007 | 1:20.62 | 2:45.66 | 11:13.02 | ||||||
23 | Gsc Piger 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 11:21.31 | ||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 1:20.84 | 2:43.97 | 2:43.97 | ||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 1:21.08 | 2:51.90 | 5:35.87 | ||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | 1:28.63 | 3:08.62 | 8:44.49 | ||||||
Henriette Roos | 2006 | 1:14.69 | 2:36.82 | 11:21.31 | ||||||
24 | Horsens Piger 1 | 2006 | Horsens Svømmeklub | 11:40.98 | ||||||
Andrea Skjelmose | 2007 | 1:27.26 | 2:56.12 | 2:56.12 | ||||||
Frida Gode Agersbæk | 2007 | 1:19.12 | 2:44.56 | 5:40.68 | ||||||
Signe Kristensen | 2006 | 1:18.57 | 2:52.82 | 8:33.50 | ||||||
Filippa Juul Jensen | 2007 | 1:35.08 | 3:07.48 | 11:40.98 | ||||||
- | Køge Piger 1 | 2006 | Køge Svømmeklub | Akut syg | ||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | |||||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | |||||||||
Rebekka Roed | 2007 | |||||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | |||||||||
- | Andrea´s Bitches | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW 10.14 | |||||
- | Gentofte Piger 1 | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW 10.11 | |||||
Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 1:17.56 | 2:45.84 | 2:45.84 | ||||||
- | Aarhus Swim Piger 1 | 2006 | Aarhus Swim | DSQ | SW 7.2 | |||||
Anne Katrine Dige | 2006 | 1:10.59 | 2:31.27 | 2:31.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:10 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 18:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 24, 4x200m IM Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma | 2005 | Sigma Swim | 9:08.82 | ||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 1:03.73 | 2:12.41 | 2:12.41 | ||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 1:06.29 | 2:15.52 | 4:27.93 | ||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | 1:09.02 | 2:21.22 | 6:49.15 | ||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 1:07.04 | 2:19.67 | 9:08.82 | ||||||
2 | Gsc Drenge 1 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 9:18.67 | ||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 1:08.00 | 2:20.87 | 2:20.87 | ||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 1:05.97 | 2:20.67 | 4:41.54 | ||||||
Vincent Matras | 2005 | 1:05.13 | 2:18.53 | 7:00.07 | ||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 1:04.29 | 2:18.60 | 9:18.67 | ||||||
3 | Aalborg Drenge 1 | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 9:21.68 | ||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 1:03.22 | 2:13.16 | 2:13.16 | ||||||
Inas Ilic | 2005 | 1:07.87 | 2:21.25 | 4:34.41 | ||||||
Mikkel K. Kristensen | 2005 | 1:09.92 | 2:30.99 | 7:05.40 | ||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 1:04.09 | 2:16.28 | 9:21.68 | ||||||
4 | Gentofte Drenge 1 | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 9:30.11 | ||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 1:05.57 | 2:18.17 | 2:18.17 | ||||||
Louie Hansen | 2005 | 1:05.36 | 2:21.52 | 4:39.69 | ||||||
Erik Schmidt | 2005 | 1:05.85 | 2:22.47 | 7:02.16 | ||||||
Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 1:10.81 | 2:27.95 | 9:30.11 | ||||||
5 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2005 | Aarhus Swim | 9:40.95 | ||||||
Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 1:05.37 | 2:18.85 | 2:18.85 | ||||||
David Kilsgaard Andersen | 2005 | 1:08.50 | 2:24.59 | 4:43.44 | ||||||
Hjalte Nederby Staun | 2006 | 1:11.37 | 2:35.25 | 7:18.69 | ||||||
Casper Lind Boest | 2005 | 1:03.22 | 2:22.26 | 9:40.95 | ||||||
6 | Delta Drenge | 2005 | DeltaSwim | 9:45.57 | ||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 1:07.72 | 2:25.34 | 2:25.34 | ||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 1:11.62 | 2:28.88 | 4:54.22 | ||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 1:49.33 | 2:23.04 | 7:17.26 | ||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 1:10.13 | 2:28.31 | 9:45.57 | ||||||
7 | Vat 1 | 2005 | VAT Copenhagen | 9:45.74 | ||||||
Anders Gaard | 2006 | 1:07.50 | 2:22.08 | 2:22.08 | ||||||
Sean Petersen | 2006 | 1:08.77 | 2:26.68 | 4:48.76 | ||||||
Carlos Halawi | 2006 | 1:07.48 | 2:24.96 | 7:13.72 | ||||||
Sune Vergmann | 2005 | 1:09.44 | 2:32.02 | 9:45.74 | ||||||
8 | Kvik Drenge 1 | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:49.59 | ||||||
Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 1:09.68 | 2:26.22 | 2:26.22 | ||||||
Mads Sørensen | 2005 | 1:10.11 | 2:25.79 | 4:52.01 | ||||||
Martin Svendson | 2005 | 1:08.35 | 2:30.97 | 7:22.98 | ||||||
Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 1:08.42 | 2:26.61 | 9:49.59 | ||||||
9 | Gentofte Drenge 2 | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 9:51.41 | ||||||
Carl Johan Møllenbach | 2006 | 1:12.42 | 2:35.76 | 2:35.76 | ||||||
Laurits Boserup | 2005 | 1:10.04 | 2:25.13 | 5:00.89 | ||||||
Peter Bjerre Olsen | 2006 | 1:06.75 | 2:26.40 | 7:27.29 | ||||||
Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 1:07.33 | 2:24.12 | 9:51.41 | ||||||
10 | Ssk Drenge | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 9:53.10 | ||||||
Christian Søe Jepsen | 2005 | 1:14.76 | 2:34.65 | 2:34.65 | ||||||
Konrad Clausen | 2005 | 1:06.22 | 2:22.75 | 4:57.40 | ||||||
Rasmus Bønsøe | 2006 | 1:08.89 | 2:33.97 | 7:31.37 | ||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 1:07.30 | 2:21.73 | 9:53.10 | ||||||
11 | Roskilde Vikinger | 2005 | Roskilde Svømning | 9:54.76 | ||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 1:07.06 | 2:24.13 | 2:24.13 | ||||||
Emil Isaksen | 2005 | 1:08.28 | 2:29.32 | 4:53.45 | ||||||
Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 1:12.69 | 2:36.66 | 7:30.11 | ||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 1:07.07 | 2:24.65 | 9:54.76 | ||||||
12 | Hovedstadens Drenge | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 9:58.26 | ||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 1:06.41 | 2:18.50 | 2:18.50 | ||||||
Tristan Jensen | 2006 | 1:09.72 | 2:29.87 | 4:48.37 | ||||||
Magnus Steen Andersen | 2006 | 1:11.69 | 2:32.36 | 7:20.73 | ||||||
Karl Korfix Barlebo | 2006 | 1:13.41 | 2:37.53 | 9:58.26 | ||||||
13 | Køge Drenge | 2005 | Køge Svømmeklub | 10:00.43 | ||||||
Joachim Poulsen | 2006 | 1:08.47 | 2:27.61 | 2:27.61 | ||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 1:11.09 | 2:31.48 | 4:59.09 | ||||||
Lucas Møller Larsen | 2005 | 1:07.54 | 2:27.34 | 7:26.43 | ||||||
Lucas Emil Heinze | 2005 | 1:11.73 | 2:34.00 | 10:00.43 | ||||||
14 | H2Odense Stærk Drenge | 2005 | H2Odense | 10:01.10 | ||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 1:06.76 | 2:24.39 | 2:24.39 | ||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 1:11.70 | 2:33.23 | 4:57.62 | ||||||
Ludvig L. Møller | 2006 | 1:14.04 | 2:39.55 | 7:37.17 | ||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 1:06.60 | 2:23.93 | 10:01.10 | ||||||
15 | Hils Drenge | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 10:05.28 | ||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 1:06.04 | 2:21.61 | 2:21.61 | ||||||
Elias Jensen | 2006 | 1:14.01 | 2:34.21 | 4:55.82 | ||||||
Jacob Koch Larsen | 2006 | 1:13.12 | 2:30.95 | 7:26.77 | ||||||
Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 1:17.41 | 2:38.51 | 10:05.28 | ||||||
16 | Gsc Drenge 2 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 10:08.38 | ||||||
Anders Junker | 2005 | 1:07.69 | 2:27.37 | 2:27.37 | ||||||
Andreas Schou | 2005 | 1:11.81 | 2:36.58 | 5:03.95 | ||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | 1:11.20 | 2:32.68 | 7:36.63 | ||||||
Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 1:12.51 | 2:31.75 | 10:08.38 | ||||||
17 | Esv Drenge 1 | 2005 | Vejle Svømmeklub | 10:13.11 | ||||||
Tobias Holt Poulsen | 2005 | 1:15.99 | 2:40.21 | 2:40.21 | ||||||
Thor Majgård | 2005 | 1:05.80 | 2:21.65 | 5:01.86 | ||||||
Anders Bank Hansen | 2006 | 1:12.82 | 2:34.48 | 7:36.34 | ||||||
Malthe Elias Wolgast | 2006 | 1:13.92 | 2:36.77 | 10:13.11 | ||||||
18 | Horsens Drenge 1 | 2005 | Horsens Svømmeklub | 10:31.96 | ||||||
Daniel Landbo | 2005 | 1:17.41 | 2:39.40 | 2:39.40 | ||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 1:09.46 | 2:27.33 | 5:06.73 | ||||||
Tobias Wemmelund | 2006 | 1:15.04 | 2:41.27 | 7:48.00 | ||||||
Alexander Mogensen | 2005 | 1:16.52 | 2:43.96 | 10:31.96 | ||||||
19 | Kvik Drenge 2 | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:38.45 | ||||||
Tobias Melhede | 2006 | 1:13.98 | 2:39.13 | 2:39.13 | ||||||
Sebastian Højer Øster | 2006 | 1:14.39 | 2:35.26 | 5:14.39 | ||||||
Emil Espinoza | 2006 | 1:11.70 | 2:31.46 | 7:45.85 | ||||||
Carl S. Sørensen | 2006 | 1:19.48 | 2:52.60 | 10:38.45 | ||||||
- | Agf Drenge 1 | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | SW 9.4 | |||||
Jonas Gaur | 2005 | 1:10.42 | 2:25.46 | 2:25.46 | ||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 1:08.26 | 2:19.49 | 4:44.95 | ||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 1:07.79 | 2:25.71 | 7:10.66 | ||||||
- | Vg17 Drenge | 2005 | VG 17 | DSQ | SW 7.2 | |||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 1:08.29 | 2:21.78 | 2:21.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:54 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 756 | 35.96 | 1:16.65 | 1:58.18 | 2:40.52 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:40.61 | |||||||||
2 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 682 | 37.42 | 1:19.58 | 2:02.80 | 2:46.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.84 | |||||||||
3 | Naya Høi Greve | 2007 | 650 | 38.46 | 1:21.91 | 2:05.65 | 2:48.79 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:57.23 | |||||||||
4 | Caroline Haugland | 2007 | 635 | 37.95 | 1:21.11 | 2:06.76 | 2:50.07 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:55.98 | |||||||||
5 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 614 | 37.86 | 1:20.91 | 2:06.22 | 2:52.00 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:48.74 | |||||||||
6 | Livia Weidick Frische | 2007 | 610 | 38.12 | 1:21.43 | 2:06.84 | 2:52.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:54.50 | |||||||||
7 | Julie Philip | 2007 | 604 | 37.75 | 1:21.85 | 2:07.38 | 2:52.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.72 | |||||||||
8 | Mathilde Møller | 2007 | 598 | 38.86 | 1:22.65 | 2:08.12 | 2:53.49 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.84 | |||||||||
9 | Emma Hansen | 2007 | 591 | 40.42 | 1:24.41 | 2:09.41 | 2:54.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:03.40 | |||||||||
10 | Signe Jensen | 2007 | 579 | 38.71 | 1:22.64 | 2:07.76 | 2:55.37 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:56.53 | |||||||||
11 | Ella Kjær | 2007 | 578 | 38.93 | 1:22.66 | 2:08.46 | 2:55.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.36 | |||||||||
12 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 578 | 39.77 | 1:24.21 | 2:09.89 | 2:55.49 | |||
Vest-Brøndby | 2:57.51 | |||||||||
13 | Astrid Nørgaard | 2007 | 556 | 40.04 | 1:24.95 | 2:11.61 | 2:57.78 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:00.59 | |||||||||
14 | Mathilde Johansen | 2007 | 552 | 39.22 | 1:24.83 | 2:11.92 | 2:58.23 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:59.17 | |||||||||
15 | Isabella Nørgaard | 2007 | 547 | 39.88 | 1:25.67 | 2:12.55 | 2:58.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:00.92 | |||||||||
16 | Millie Møller | 2007 | 543 | 39.36 | 1:24.92 | 2:12.05 | 2:59.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:03.54 | |||||||||
17 | Lara Ghizzaui | 2007 | 535 | 41.02 | 1:26.56 | 2:14.98 | 3:00.10 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:58.84 | |||||||||
18 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 534 | 39.65 | 1:25.84 | 2:13.25 | 3:00.25 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:01.90 | |||||||||
19 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 525 | 41.11 | 1:27.41 | 2:14.50 | 3:01.20 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:05.17 | |||||||||
20 | Emilie Dommer | 2007 | 521 | 40.27 | 1:27.41 | 2:15.27 | 3:01.72 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:07.69 | |||||||||
21 | Annika Frederiksen | 2007 | 512 | 41.23 | 1:27.83 | 2:15.02 | 3:02.71 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:01.66 | |||||||||
22 | Sarah Laursen | 2007 | 503 | 41.78 | 1:28.60 | 2:15.45 | 3:03.80 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:02.57 | |||||||||
23 | Mira Capito | 2007 | 502 | 42.58 | 1:28.67 | 2:16.58 | 3:03.99 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 3:03.72 | |||||||||
24 | Andrea Skjelmose | 2007 | 500 | 40.41 | 1:27.33 | 2:15.52 | 3:04.19 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:07.22 | |||||||||
25 | Liya Arnholtz | 2007 | 498 | 41.11 | 1:27.50 | 2:15.95 | 3:04.44 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:02.71 | |||||||||
26 | Helena Honore | 2007 | 483 | 42.33 | 1:29.61 | 2:18.27 | 3:06.26 | |||
Herlev Svømning | 3:12.38 | |||||||||
27 | Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | 481 | 43.13 | 1:30.12 | 2:18.79 | 3:06.53 | |||
Swim Team Neptun | 3:11.37 | |||||||||
28 | Silvia Martinsen | 2007 | 453 | 42.93 | 1:31.67 | 2:20.96 | 3:10.31 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:19.44 | |||||||||
29 | Alista Maslobojeva | 2007 | 435 | 42.17 | 1:31.42 | 2:22.12 | 3:12.95 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:11.61 | |||||||||
30 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 418 | 43.35 | 1:34.38 | 2:25.95 | 3:15.50 | |||
Kolding SK | 3:14.79 | |||||||||
31 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | 412 | 44.73 | 1:34.90 | 2:26.01 | 3:16.50 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:16.67 | |||||||||
- | Julie Hovmand | 2007 | DSQ | SW 7.6 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:47.96 | |||||||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 786 | 36.99 | 1:17.70 | 1:58.15 | 2:38.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.56 | |||||||||
2 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 774 | 36.33 | 1:16.47 | 1:57.36 | 2:39.21 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:44.55 | |||||||||
3 | Mille Frydendahl | 2006 | 769 | 35.94 | 1:17.58 | 1:58.54 | 2:39.57 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:40.37 | |||||||||
4 | Ida Skov Kragh | 2006 | 749 | 36.24 | 1:17.79 | 1:59.98 | 2:40.97 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:41.05 | |||||||||
5 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 708 | 37.48 | 1:19.91 | 2:02.87 | 2:44.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.50 | |||||||||
6 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 678 | 37.87 | 1:19.82 | 2:02.82 | 2:46.40 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:49.05 | |||||||||
7 | Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | 654 | 38.26 | 1:20.18 | 2:04.21 | 2:48.45 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:51.45 | |||||||||
8 | Henriette Roos | 2006 | 640 | 39.00 | 1:21.93 | 2:05.86 | 2:49.64 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:50.53 | |||||||||
9 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 636 | 37.66 | 1:21.17 | 2:05.28 | 2:50.02 | |||
Vest-Brøndby | 2:44.20 | |||||||||
10 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 635 | 37.73 | 1:20.73 | 2:05.03 | 2:50.09 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:49.63 | |||||||||
11 | Emily Reuter | 2006 | 635 | 38.33 | 1:21.43 | 2:05.66 | 2:50.12 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:53.59 | |||||||||
12 | Laika Usinger | 2006 | 634 | 38.23 | 1:21.11 | 2:05.76 | 2:50.22 | |||
Vest-Brøndby | 2:57.31 | |||||||||
13 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 628 | 37.91 | 1:21.95 | 2:07.38 | 2:50.75 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:50.37 | |||||||||
14 | Sofie Larsen | 2006 | 626 | 38.05 | 1:21.49 | 2:06.25 | 2:50.93 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:50.77 | |||||||||
15 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 624 | 37.76 | 1:21.35 | 2:06.46 | 2:51.06 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:47.68 | |||||||||
16 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 613 | 38.20 | 1:21.90 | 2:06.89 | 2:52.06 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:51.91 | |||||||||
17 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 613 | 38.43 | 1:22.71 | 2:07.46 | 2:52.10 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:52.04 | |||||||||
18 | Karoline Hansfort | 2006 | 607 | 38.97 | 1:23.37 | 2:08.15 | 2:52.67 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:57.81 | |||||||||
19 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 599 | 37.92 | 1:20.79 | 2:06.05 | 2:53.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:54.77 | |||||||||
20 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 598 | 39.22 | 1:23.35 | 2:08.43 | 2:53.49 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:52.86 | |||||||||
21 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 598 | 40.20 | 1:24.43 | 2:09.93 | 2:53.53 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.23 | |||||||||
22 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 598 | 38.10 | 1:21.45 | 2:07.01 | 2:53.54 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:48.55 | |||||||||
23 | Marie Elster | 2006 | 596 | 39.73 | 1:24.14 | 2:08.89 | 2:53.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:58.24 | |||||||||
24 | Nana Starcke Jeppesen | 2006 | 586 | 37.98 | 1:21.78 | 2:09.00 | 2:54.73 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:55.18 | |||||||||
25 | Ane Christensen | 2006 | 580 | 39.16 | 1:23.57 | 2:09.56 | 2:55.28 | |||
Kolding SK | 2:52.16 | |||||||||
26 | Amalie Backhausen | 2006 | 580 | 38.64 | 1:22.16 | 2:08.59 | 2:55.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:51.90 | |||||||||
27 | Annette Toft | 2006 | 579 | 38.82 | 1:23.38 | 2:10.22 | 2:55.43 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:53.32 | |||||||||
28 | Freja Juul | 2006 | 575 | 38.95 | 1:23.71 | 2:09.32 | 2:55.81 | |||
Næstved IF | 2:56.01 | |||||||||
29 | Jaqueline Haack | 2006 | 572 | 39.53 | 1:24.12 | 2:10.15 | 2:56.11 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:53.03 | |||||||||
30 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 572 | 38.86 | 1:24.07 | 2:11.22 | 2:56.13 | |||
Greve Svømmeklub | 2:58.98 | |||||||||
31 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 566 | 39.57 | 1:25.45 | 2:10.70 | 2:56.77 | |||
Greve Svømmeklub | 2:54.25 | |||||||||
32 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 566 | 39.43 | 1:24.83 | 2:11.11 | 2:56.79 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.81 | |||||||||
33 | Line Gjelstrup | 2006 | 565 | 40.21 | 1:25.02 | 2:10.72 | 2:56.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:57.78 | |||||||||
34 | Bianca Roos | 2006 | 552 | 40.92 | 1:26.63 | 2:12.22 | 2:58.20 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:59.86 | |||||||||
35 | Andrea Søeborg | 2006 | 550 | 39.61 | 1:25.10 | 2:12.06 | 2:58.48 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:59.30 | |||||||||
36 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 549 | 41.09 | 1:27.24 | 2:13.55 | 2:58.53 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:59.62 | |||||||||
37 | Frederikke Poulsen | 2006 | 547 | 38.45 | 1:23.24 | 2:10.84 | 2:58.77 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:57.40 | |||||||||
38 | Maria Lysgaard | 2006 | 546 | 39.38 | 1:24.92 | 2:12.26 | 2:58.84 | |||
Lyseng IF | 2:56.65 | |||||||||
39 | Mille Holmberg | 2006 | 546 | 41.25 | 1:27.30 | 2:13.92 | 2:58.89 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:58.20 | |||||||||
40 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 540 | 38.55 | 1:23.36 | 2:10.93 | 2:59.55 | |||
Kalundborg SK | 2:57.25 | |||||||||
41 | Luanna Russo | 2006 | 539 | 39.20 | 1:24.02 | 2:11.74 | 2:59.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:55.60 | |||||||||
42 | Malene Dithmar | 2006 | 538 | 40.33 | 1:26.54 | 2:12.76 | 2:59.75 | |||
Greve Svømmeklub | 2:58.95 | |||||||||
43 | Stella Harpøth | 2006 | 536 | 39.74 | 1:25.83 | 2:13.43 | 2:59.94 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:58.23 | |||||||||
44 | Johanna Rasmussen | 2006 | 535 | 40.01 | 1:25.46 | 2:12.30 | 3:00.12 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:57.77 | |||||||||
45 | Anne Stamholt | 2006 | 523 | 40.98 | 1:27.56 | 2:14.86 | 3:01.49 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:59.27 | |||||||||
46 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 517 | 41.31 | 1:27.25 | 2:14.80 | 3:02.14 | |||
A6 Jgi Svømning | 3:02.79 | |||||||||
- | Rikke Therp | 2006 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:55.77 | |||||||||
- | Sara Kaarup Andersen | 2006 | DSQ | SW 7.2 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:12 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 702 | 33.17 | 1:10.64 | 1:49.36 | 2:27.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.00 | |||||||||
2 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 599 | 34.60 | 1:13.72 | 1:54.54 | 2:35.93 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:37.42 | |||||||||
3 | Magnus Jacobsen | 2006 | 592 | 34.73 | 1:14.34 | 1:55.29 | 2:36.54 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:44.16 | |||||||||
4 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 587 | 34.91 | 1:14.91 | 1:56.09 | 2:37.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.17 | |||||||||
5 | Simon Hejbroch | 2006 | 585 | 36.09 | 1:15.42 | 1:56.25 | 2:37.19 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:43.04 | |||||||||
6 | Kasper Cludts | 2006 | 580 | 35.63 | 1:15.16 | 1:56.68 | 2:37.66 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:54.35 | |||||||||
7 | Hector Kaltoft | 2006 | 577 | 36.22 | 1:16.64 | 1:57.37 | 2:37.92 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:43.49 | |||||||||
8 | Magnus Rasmussen | 2006 | 568 | 36.46 | 1:17.14 | 1:58.35 | 2:38.77 | |||
Vest-Brøndby | 2:42.97 | |||||||||
9 | Johan H Brorson | 2006 | 541 | 37.38 | 1:19.30 | 2:00.77 | 2:41.33 | |||
Swim Team Neptun | 2:49.57 | |||||||||
10 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 498 | 36.90 | 1:19.76 | 2:03.26 | 2:45.81 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:53.61 | |||||||||
11 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 496 | 37.54 | 1:19.62 | 2:02.66 | 2:46.08 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:50.36 | |||||||||
12 | William Larsen | 2006 | 492 | 36.48 | 1:18.76 | 2:02.29 | 2:46.53 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:44.58 | |||||||||
13 | Mads Jeppesen | 2006 | 484 | 37.88 | 1:20.62 | 2:03.56 | 2:47.40 | |||
Herning Svømmeklub | 2:53.24 | |||||||||
14 | Kasper Petersen | 2006 | 483 | 37.45 | 1:20.33 | 2:04.02 | 2:47.54 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:53.82 | |||||||||
15 | Johannes Framke | 2006 | 470 | 38.20 | 1:21.94 | 2:05.67 | 2:49.10 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:53.29 | |||||||||
16 | Tristan Jensen | 2006 | 467 | 38.22 | 1:20.21 | 2:03.90 | 2:49.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.67 | |||||||||
17 | David Johannes Dahl | 2006 | 460 | 38.33 | 1:21.53 | 2:05.99 | 2:50.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:53.29 | |||||||||
18 | Jakob Kristensen | 2006 | 457 | 36.64 | 1:19.98 | 2:04.77 | 2:50.70 | |||
DeltaSwim | 2:49.75 | |||||||||
19 | Ludvig L. Møller | 2006 | 453 | 38.01 | 1:21.39 | 2:06.44 | 2:51.19 | |||
H2Odense | 2:52.20 | |||||||||
20 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 447 | 38.11 | 1:22.63 | 2:07.47 | 2:51.85 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:53.39 | |||||||||
21 | Christian Stilling | 2006 | 447 | 38.19 | 1:22.09 | 2:07.03 | 2:51.96 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:52.74 | |||||||||
22 | Elias Jensen | 2006 | 443 | 39.09 | 1:23.80 | 2:08.54 | 2:52.36 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:53.70 | |||||||||
23 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 430 | 39.73 | 1:25.08 | 2:09.57 | 2:54.17 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:53.64 | |||||||||
24 | Jasper Balle West | 2006 | 427 | 36.71 | 1:21.47 | 2:09.17 | 2:54.49 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 3:05.30 | |||||||||
25 | Martin Christensen | 2006 | 424 | 38.46 | 1:22.96 | 2:08.96 | 2:55.02 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:56.89 | |||||||||
26 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 418 | 37.62 | 1:22.16 | 2:08.79 | 2:55.82 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:59.17 | |||||||||
27 | Victor Hemmingsen | 2006 | 416 | 39.65 | 1:24.14 | 2:10.10 | 2:56.14 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:56.61 | |||||||||
28 | August Taul | 2006 | 414 | 38.57 | 1:23.72 | 2:10.15 | 2:56.30 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:59.67 | |||||||||
29 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 391 | 40.15 | 1:25.99 | 2:13.67 | 2:59.71 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:54.78 | |||||||||
30 | Sebastian Eliasen | 2006 | 384 | 41.11 | 1:27.74 | 2:15.56 | 3:00.79 | |||
Svømmeklubben Nord | 3:01.58 | |||||||||
- | Andreas Mølbak | 2006 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:53.07 | |||||||||
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Rosengaard | 2005 | 785 | 32.21 | 1:08.34 | 1:45.34 | 2:22.50 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:29.33 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 695 | 33.39 | 1:10.76 | 1:50.13 | 2:28.44 | |||
Roskilde Svømning | 2:29.15 | |||||||||
3 | August Arup Neergaard | 2005 | 661 | 33.12 | 1:12.15 | 1:50.93 | 2:30.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.68 | |||||||||
4 | Lucas Svej | 2005 | 649 | 33.94 | 1:12.18 | 1:51.77 | 2:31.86 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.41 | |||||||||
5 | Theis Nelander | 2005 | 630 | 34.95 | 1:14.03 | 1:53.55 | 2:33.32 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:35.08 | |||||||||
6 | August Høy | 2005 | 621 | 34.04 | 1:13.97 | 1:53.63 | 2:34.06 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:36.81 | |||||||||
7 | Mads Drechsler | 2005 | 618 | 33.73 | 1:12.41 | 1:52.95 | 2:34.35 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:32.10 | |||||||||
8 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 602 | 34.89 | 1:14.81 | 1:56.05 | 2:35.71 | |||
Haslev Svømmeklub | 2:42.95 | |||||||||
9 | Nicolas Duvander | 2005 | 590 | 35.37 | 1:15.94 | 1:56.28 | 2:36.77 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.10 | |||||||||
10 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 588 | 34.12 | 1:14.72 | 1:56.13 | 2:36.88 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:39.47 | |||||||||
11 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 586 | 34.02 | 1:13.78 | 1:55.39 | 2:37.11 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:32.35 | |||||||||
12 | Jonas Gaur | 2005 | 585 | 33.91 | 1:13.56 | 1:54.51 | 2:37.18 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:36.87 | |||||||||
13 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 572 | 35.17 | 1:15.31 | 1:56.99 | 2:38.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:45.67 | |||||||||
14 | Oliver Lassen | 2005 | 567 | 35.35 | 1:16.27 | 1:57.63 | 2:38.80 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:43.94 | |||||||||
15 | Laurits Boserup | 2005 | 563 | 35.40 | 1:15.96 | 1:57.21 | 2:39.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:38.29 | |||||||||
16 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 560 | 34.87 | 1:14.52 | 1:56.54 | 2:39.44 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:38.26 | |||||||||
17 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 559 | 35.60 | 1:15.99 | 1:57.90 | 2:39.61 | |||
DeltaSwim | 2:41.45 | |||||||||
18 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 544 | 35.87 | 1:15.78 | 1:57.79 | 2:41.00 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:44.56 | |||||||||
19 | Magnus Tullberg | 2005 | 543 | 35.96 | 1:17.59 | 1:59.61 | 2:41.09 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:44.57 | |||||||||
20 | Erik Schmidt | 2005 | 543 | 38.35 | 1:18.85 | 2:00.05 | 2:41.16 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:45.79 | |||||||||
21 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 536 | 37.10 | 1:19.72 | 2:01.12 | 2:41.84 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:49.98 | |||||||||
22 | Frederik Vernersen | 2005 | 528 | 36.35 | 1:16.91 | 1:58.90 | 2:42.65 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:41.03 | |||||||||
23 | Illia Bulba | 2005 | 516 | 35.45 | 1:17.19 | 2:00.65 | 2:43.87 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:40.91 | |||||||||
24 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 515 | 36.86 | 1:18.50 | 2:00.82 | 2:44.01 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.09 | |||||||||
25 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 508 | 36.53 | 1:18.06 | 2:01.18 | 2:44.74 | |||
DeltaSwim | 2:45.12 | |||||||||
26 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 503 | 36.88 | 1:18.72 | 2:01.93 | 2:45.25 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:47.30 | |||||||||
27 | Malthe Foged | 2005 | 502 | 36.47 | 1:18.05 | 2:01.53 | 2:45.40 | |||
Næstved IF | 2:41.47 | |||||||||
28 | Carl Clausen | 2005 | 490 | 37.49 | 1:19.36 | 2:02.59 | 2:46.78 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:45.72 | |||||||||
29 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 489 | 37.67 | 1:20.48 | 2:03.82 | 2:46.84 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:46.44 | |||||||||
30 | Marius Mains | 2005 | 488 | 36.36 | 1:18.16 | 2:02.05 | 2:46.98 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:45.66 | |||||||||
31 | Karl Heeb | 2005 | 479 | 36.93 | 1:19.91 | 2:04.21 | 2:48.05 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.30 | |||||||||
32 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 473 | 38.03 | 1:20.65 | 2:04.42 | 2:48.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:45.44 | |||||||||
33 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 472 | 37.92 | 1:21.43 | 2:05.96 | 2:48.77 | |||
Roskilde Svømning | 2:58.11 | |||||||||
34 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 468 | 38.26 | 1:20.91 | 2:05.42 | 2:49.32 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:54.09 | |||||||||
35 | Theodor Møller | 2005 | 454 | 39.79 | 1:22.76 | 2:06.06 | 2:50.99 | |||
Vest-Brøndby | 2:49.20 | |||||||||
36 | Daniel Landbo | 2005 | 447 | 37.78 | 1:21.61 | 2:07.22 | 2:51.89 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:54.95 | |||||||||
37 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 392 | 38.91 | 1:24.33 | 2:11.76 | 2:59.55 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:01.46 | |||||||||
- | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | DSQ | BL 8.2 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 772 | 29.71 | 1:02.80 | 1:36.22 | 2:09.23 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:09.92 | |||||||||
2 | Martine Damborg | 2007 | 744 | 30.08 | 1:04.05 | 1:38.43 | 2:10.83 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.57 | |||||||||
3 | Isabella Pedersen | 2007 | 741 | 29.82 | 1:03.80 | 1:38.23 | 2:11.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.26 | |||||||||
4 | Matilde Maagøe | 2007 | 701 | 30.35 | 1:04.11 | 1:38.65 | 2:13.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.35 | |||||||||
5 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 681 | 30.30 | 1:04.56 | 1:40.13 | 2:14.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.39 | |||||||||
6 | Kristiane Frøslev | 2007 | 674 | 31.13 | 1:05.62 | 1:41.03 | 2:15.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.26 | |||||||||
7 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 635 | 32.21 | 1:07.17 | 1:43.33 | 2:17.91 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:24.47 | |||||||||
8 | Signe Jensen | 2007 | 635 | 31.68 | 1:06.61 | 1:42.94 | 2:17.92 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:25.07 | |||||||||
9 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | 631 | 31.13 | 1:05.99 | 1:42.60 | 2:18.22 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:20.61 | |||||||||
10 | Caroline Hansen | 2007 | 629 | 31.43 | 1:06.71 | 1:43.00 | 2:18.38 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:22.23 | |||||||||
11 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 628 | 31.56 | 1:06.93 | 1:43.35 | 2:18.43 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:21.91 | |||||||||
12 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 614 | 32.02 | 1:07.35 | 1:43.29 | 2:19.44 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:23.41 | |||||||||
13 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 592 | 33.44 | 1:08.96 | 1:45.34 | 2:21.15 | |||
Herning Svømmeklub | 2:24.02 | |||||||||
14 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 586 | 32.43 | 1:09.13 | 1:45.67 | 2:21.63 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:25.98 | |||||||||
15 | Rebekka Roed | 2007 | 585 | 33.06 | 1:09.55 | 1:45.95 | 2:21.74 | |||
Køge Svømmeklub | 2:28.11 | |||||||||
16 | Frida Gram Peters | 2007 | 579 | 32.62 | 1:09.18 | 1:46.52 | 2:22.24 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:24.50 | |||||||||
17 | Therese Baird | 2007 | 571 | 32.19 | 1:07.63 | 1:45.91 | 2:22.84 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:23.11 | |||||||||
18 | Molly Borchorst | 2007 | 570 | 31.97 | 1:07.75 | 1:45.38 | 2:22.96 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:25.58 | |||||||||
19 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 569 | 33.87 | 1:10.58 | 1:48.07 | 2:23.07 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 2:26.09 | |||||||||
20 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 566 | 32.87 | 1:09.30 | 1:46.81 | 2:23.29 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:27.02 | |||||||||
21 | Caroline Bjerre | 2007 | 557 | 33.00 | 1:09.77 | 1:47.44 | 2:24.08 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:29.90 | |||||||||
22 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 539 | 31.58 | 1:08.12 | 1:46.76 | 2:25.63 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:21.20 | |||||||||
23 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 536 | 32.64 | 1:09.88 | 1:48.38 | 2:25.95 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:28.17 | |||||||||
24 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 533 | 32.30 | 1:08.97 | 1:47.12 | 2:26.23 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.75 | |||||||||
25 | Jasmin Haaning | 2007 | 528 | 33.92 | 1:11.05 | 1:49.37 | 2:26.62 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:25.59 | |||||||||
26 | Maja Vejborg | 2007 | 523 | 33.61 | 1:10.90 | 1:49.79 | 2:27.13 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.83 | |||||||||
27 | Rebecca Bell | 2007 | 522 | 33.65 | 1:11.44 | 1:50.05 | 2:27.25 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.56 | |||||||||
28 | Mejse Jakobsen | 2007 | 509 | 33.67 | 1:11.11 | 1:50.31 | 2:28.41 | |||
Køge Svømmeklub | 2:27.82 | |||||||||
29 | Karen Sørensen | 2007 | 503 | 33.30 | 1:11.57 | 1:51.53 | 2:29.01 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:27.26 | |||||||||
30 | Andrea Strandby | 2007 | 500 | 33.71 | 1:11.51 | 1:50.52 | 2:29.32 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.03 | |||||||||
31 | Emma Kestenholz | 2007 | 493 | 32.80 | 1:10.89 | 1:50.49 | 2:30.04 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:45.37 | |||||||||
32 | Annabella Nathansen | 2007 | 454 | 34.29 | 1:14.22 | 1:55.30 | 2:34.23 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:52.43 | |||||||||
33 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 433 | 36.62 | 1:17.65 | 1:57.71 | 2:36.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:36.12 | |||||||||
- | Mathilde Pedersen | 2007 | Akut syg | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:26.33 | |||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 809 | 29.10 | 1:01.58 | 1:34.61 | 2:07.21 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:12.13 | |||||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | 699 | 31.60 | 1:05.62 | 1:40.00 | 2:13.54 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:14.38 | |||||||||
3 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 698 | 29.64 | 1:03.17 | 1:38.64 | 2:13.65 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:18.85 | |||||||||
4 | Naja Færgemann | 2006 | 691 | 31.01 | 1:05.45 | 1:40.20 | 2:14.07 | |||
H2Odense | 2:12.05 | |||||||||
5 | SIF Bramm | 2006 | 688 | 31.28 | 1:05.73 | 1:40.33 | 2:14.25 | |||
A6 Jgi Svømning | 2:15.15 | |||||||||
6 | Clara Kapke | 2006 | 688 | 30.83 | 1:04.54 | 1:39.82 | 2:14.26 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:13.43 | |||||||||
7 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 686 | 30.45 | 1:03.90 | 1:39.06 | 2:14.43 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:14.71 | |||||||||
8 | Falka Tind | 2006 | 682 | 31.02 | 1:05.57 | 1:41.01 | 2:14.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.95 | |||||||||
9 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 679 | 31.48 | 1:06.73 | 1:42.35 | 2:14.84 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:16.18 | |||||||||
10 | Anne Katrine Dige | 2006 | 678 | 31.00 | 1:05.33 | 1:40.46 | 2:14.91 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:17.70 | |||||||||
11 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 671 | 31.44 | 1:05.68 | 1:40.72 | 2:15.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.52 | |||||||||
12 | Molly Namensen | 2006 | 661 | 31.10 | 1:05.93 | 1:41.26 | 2:16.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.89 | |||||||||
13 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 649 | 30.42 | 1:04.97 | 1:41.44 | 2:16.93 | |||
Køge Svømmeklub | 2:18.38 | |||||||||
14 | Katrine Hansen | 2006 | 648 | 30.95 | 1:06.18 | 1:42.25 | 2:16.95 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:17.52 | |||||||||
15 | Silje Mathiasen | 2006 | 648 | 31.57 | 1:06.00 | 1:41.10 | 2:17.01 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:21.41 | |||||||||
16 | Alberte Pedersen | 2006 | 646 | 31.94 | 1:06.99 | 1:42.64 | 2:17.11 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:18.48 | |||||||||
17 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 636 | 31.56 | 1:07.09 | 1:43.17 | 2:17.82 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:20.25 | |||||||||
18 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 635 | 30.84 | 1:05.36 | 1:41.78 | 2:17.93 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:17.85 | |||||||||
19 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 630 | 31.81 | 1:07.24 | 1:43.13 | 2:18.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.17 | |||||||||
20 | Anna Blom Bygum | 2006 | 624 | 31.21 | 1:06.32 | 1:42.92 | 2:18.71 | |||
Vest-Brøndby | 2:21.35 | |||||||||
20 | Mathilde Severs | 2006 | 624 | 31.22 | 1:05.82 | 1:42.02 | 2:18.71 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:15.03 | |||||||||
22 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 622 | 32.55 | 1:07.02 | 1:43.18 | 2:18.89 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.25 | |||||||||
23 | Christine Mols | 2006 | 620 | 32.06 | 1:06.88 | 1:43.02 | 2:19.01 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:19.34 | |||||||||
24 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 618 | 31.74 | 1:06.97 | 1:43.06 | 2:19.20 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:21.75 | |||||||||
25 | Maica Jensen | 2006 | 614 | 31.41 | 1:05.85 | 1:43.27 | 2:19.49 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:20.10 | |||||||||
26 | Victoria Wiingaard | 2006 | 613 | 32.51 | 1:07.97 | 1:43.62 | 2:19.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:21.11 | |||||||||
27 | Maja Zastrojevic | 2006 | 608 | 31.77 | 1:07.16 | 1:43.86 | 2:19.92 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:21.50 | |||||||||
28 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 601 | 32.54 | 1:07.53 | 1:43.62 | 2:20.45 | |||
H2Odense | 2:21.85 | |||||||||
29 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 593 | 32.02 | 1:07.54 | 1:44.77 | 2:21.13 | |||
Roskilde Svømning | 2:16.04 | |||||||||
30 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 589 | 32.28 | 1:08.56 | 1:45.55 | 2:21.44 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:22.67 | |||||||||
31 | Jaqueline Haack | 2006 | 587 | 32.07 | 1:07.55 | 1:44.68 | 2:21.58 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:19.69 | |||||||||
32 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 581 | 31.84 | 1:07.89 | 1:45.35 | 2:22.06 | |||
Greve Svømmeklub | 2:19.40 | |||||||||
33 | Mille Giolbas | 2006 | 576 | 31.95 | 1:07.49 | 1:45.00 | 2:22.48 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:21.99 | |||||||||
34 | Anne Stamholt | 2006 | 573 | 32.63 | 1:08.65 | 1:46.00 | 2:22.74 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:20.12 | |||||||||
35 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 572 | 32.58 | 1:08.46 | 1:45.74 | 2:22.83 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:20.75 | |||||||||
36 | Sarah Højlund | 2006 | 571 | 32.73 | 1:08.33 | 1:45.45 | 2:22.90 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:24.10 | |||||||||
37 | Pernille Petersen | 2006 | 568 | 31.84 | 1:08.34 | 1:46.16 | 2:23.16 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:27.90 | |||||||||
38 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 562 | 32.58 | 1:09.00 | 1:46.57 | 2:23.66 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:23.91 | |||||||||
39 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 558 | 31.98 | 1:07.69 | 1:45.41 | 2:24.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.49 | |||||||||
40 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 553 | 32.84 | 1:08.89 | 1:46.60 | 2:24.37 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:22.03 | |||||||||
41 | Katja Poulsen | 2006 | 551 | 32.44 | 1:09.21 | 1:47.03 | 2:24.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.33 | |||||||||
42 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 548 | 33.02 | 1:09.38 | 1:46.48 | 2:24.86 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.46 | |||||||||
43 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 548 | 32.67 | 1:09.33 | 1:47.71 | 2:24.89 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:23.17 | |||||||||
44 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 547 | 32.69 | 1:09.65 | 1:47.59 | 2:24.97 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:19.52 | |||||||||
45 | Leonora M Postgaard | 2006 | 539 | 33.63 | 1:10.89 | 1:48.52 | 2:25.63 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:20.33 | |||||||||
- | Coco Li Fuhrmann | 2006 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:17 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 705 | 27.02 | 57.09 | 1:28.62 | 1:59.87 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:03.43 | |||||||||
2 | Carlos Halawi | 2006 | 632 | 27.96 | 59.35 | 1:31.84 | 2:04.27 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:05.88 | |||||||||
3 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 625 | 28.84 | 1:00.61 | 1:32.91 | 2:04.73 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:15.69 | |||||||||
4 | Anders Gaard | 2006 | 615 | 29.01 | 1:00.64 | 1:33.11 | 2:05.45 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:07.74 | |||||||||
5 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 604 | 28.54 | 1:00.60 | 1:33.31 | 2:06.19 | |||
Vest-Brøndby | 2:09.28 | |||||||||
6 | Magnus Jacobsen | 2006 | 596 | 28.54 | 1:00.49 | 1:33.45 | 2:06.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:08.94 | |||||||||
7 | Viktor Bernstein | 2006 | 593 | 29.12 | 1:02.00 | 1:34.96 | 2:06.97 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:14.00 | |||||||||
8 | Tobias Frederiksen | 2006 | 591 | 28.87 | 1:00.86 | 1:33.71 | 2:07.09 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:10.95 | |||||||||
9 | Joachim Poulsen | 2006 | 588 | 27.97 | 1:00.40 | 1:34.10 | 2:07.30 | |||
Køge Svømmeklub | 2:09.67 | |||||||||
10 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 555 | 29.23 | 1:01.77 | 1:35.54 | 2:09.79 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:11.61 | |||||||||
11 | Hugo Haakansson | 2006 | 541 | 29.07 | 1:03.03 | 1:37.31 | 2:10.89 | |||
Vest-Brøndby | 2:15.20 | |||||||||
12 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 529 | 30.38 | 1:04.63 | 1:38.61 | 2:11.87 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:14.32 | |||||||||
13 | Noah Anker-Møller | 2006 | 528 | 30.61 | 1:03.67 | 1:37.98 | 2:11.99 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:15.05 | |||||||||
14 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 525 | 30.32 | 1:04.46 | 1:38.62 | 2:12.20 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:12.89 | |||||||||
15 | Rasmus Bønsøe | 2006 | 521 | 29.15 | 1:01.86 | 1:36.52 | 2:12.52 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:15.11 | |||||||||
16 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | 500 | 30.73 | 1:04.35 | 1:39.49 | 2:14.37 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:16.84 | |||||||||
17 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 480 | 31.20 | 1:05.85 | 1:41.53 | 2:16.17 | |||
Struer Svømmeklub | 2:16.41 | |||||||||
18 | Anton Egholm Husted | 2006 | 478 | 30.99 | 1:05.83 | 1:41.91 | 2:16.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:21.30 | |||||||||
19 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 454 | 30.85 | 1:06.03 | 1:42.72 | 2:18.75 | |||
Greve Svømmeklub | 2:24.08 | |||||||||
20 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 452 | 31.60 | 1:07.55 | 1:43.52 | 2:18.95 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:20.80 | |||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 760 | 26.60 | 56.48 | 1:27.00 | 1:56.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.33 | |||||||||
2 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 745 | 27.13 | 57.01 | 1:27.63 | 1:57.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | 1:59.96 | |||||||||
3 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 735 | 27.38 | 57.13 | 1:27.69 | 1:58.19 | |||
Svømmeklubben Syd | 1:59.28 | |||||||||
4 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 730 | 27.73 | 57.40 | 1:27.57 | 1:58.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:00.66 | |||||||||
5 | Julius Svarrer | 2005 | 715 | 27.04 | 56.79 | 1:27.93 | 1:59.27 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:57.98 | |||||||||
6 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 696 | 27.81 | 58.32 | 1:29.65 | 2:00.38 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:04.06 | |||||||||
7 | Christian Thorhauge | 2005 | 689 | 27.46 | 57.98 | 1:29.61 | 2:00.76 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:01.74 | |||||||||
8 | Anton Rytter Bech | 2005 | 679 | 28.65 | 59.26 | 1:30.23 | 2:01.35 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:07.57 | |||||||||
9 | Inas Ilic | 2005 | 668 | 27.84 | 58.76 | 1:30.63 | 2:02.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:04.99 | |||||||||
10 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 660 | 27.44 | 58.39 | 1:30.84 | 2:02.49 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:07.55 | |||||||||
11 | Matti Andersen | 2005 | 654 | 28.01 | 58.88 | 1:31.13 | 2:02.86 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:05.64 | |||||||||
12 | Daniel Bastholm | 2005 | 654 | 27.78 | 58.87 | 1:30.95 | 2:02.88 | |||
Greve Svømmeklub | 2:03.35 | |||||||||
13 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 636 | 28.62 | 59.88 | 1:31.54 | 2:04.01 | |||
H2Odense | 2:08.47 | |||||||||
13 | Konrad Clausen | 2005 | 636 | 28.78 | 59.78 | 1:31.70 | 2:04.01 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:03.49 | |||||||||
15 | Cilas Madsen | 2005 | 619 | 28.59 | 1:00.47 | 1:33.30 | 2:05.17 | |||
Greve Svømmeklub | 2:06.00 | |||||||||
16 | Alexander Halken | 2005 | 612 | 28.96 | 1:00.73 | 1:33.17 | 2:05.65 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:07.85 | |||||||||
17 | Calvin Konge Neess | 2005 | 611 | 28.01 | 59.57 | 1:32.75 | 2:05.69 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:08.71 | |||||||||
18 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 611 | 29.48 | 1:01.07 | 1:33.84 | 2:05.72 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:08.29 | |||||||||
19 | Vincent Matras | 2005 | 608 | 28.34 | 1:00.07 | 1:33.12 | 2:05.88 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.42 | |||||||||
20 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 606 | 28.52 | 59.97 | 1:33.02 | 2:06.06 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:03.82 | |||||||||
21 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 604 | 28.91 | 1:00.88 | 1:33.76 | 2:06.16 | |||
Herlev Svømning | 2:09.38 | |||||||||
22 | Marcus Madsen | 2005 | 581 | 29.52 | 1:02.22 | 1:35.31 | 2:07.83 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:12.49 | |||||||||
23 | Kristian Kjær | 2005 | 574 | 29.21 | 1:01.10 | 1:34.55 | 2:08.32 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:07.75 | |||||||||
24 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 564 | 29.10 | 1:01.83 | 1:35.78 | 2:09.08 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:09.92 | |||||||||
25 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 562 | 29.29 | 1:01.71 | 1:35.20 | 2:09.23 | |||
H2Odense | 2:10.52 | |||||||||
26 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 530 | 30.53 | 1:04.32 | 1:38.93 | 2:11.80 | |||
Køge Svømmeklub | 2:10.77 | |||||||||
27 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 485 | 30.94 | 1:06.18 | 1:41.29 | 2:15.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 819 | 28.40 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.24 | |||||||||
2 | Martine Damborg | 2007 | 773 | 28.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.14 | |||||||||
3 | Kristiane Frøslev | 2007 | 728 | 29.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.21 | |||||||||
4 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 709 | 29.80 | ||||||
Greve Svømmeklub | 30.45 | |||||||||
5 | Anna Andersen | 2007 | 704 | 29.87 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.54 | |||||||||
6 | Isabella Pedersen | 2007 | 690 | 30.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.63 | |||||||||
7 | Naya Høi Greve | 2007 | 688 | 30.10 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 31.59 | |||||||||
8 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 686 | 30.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.15 | |||||||||
9 | Matilde Maagøe | 2007 | 681 | 30.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.43 | |||||||||
10 | Mathilde Møller | 2007 | 648 | 30.71 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.44 | |||||||||
11 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 597 | 31.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.03 | |||||||||
12 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | 586 | 31.76 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.48 | |||||||||
13 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 577 | 31.91 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.33 | |||||||||
14 | Sarah Gudme | 2007 | 575 | 31.96 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.92 | |||||||||
15 | Millie Møller | 2007 | 570 | 32.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.56 | |||||||||
16 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 562 | 32.19 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.47 | |||||||||
17 | Johanne Schleimann | 2007 | 553 | 32.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.60 | |||||||||
18 | Isabell Hansen | 2007 | 553 | 32.38 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.39 | |||||||||
19 | Frida Gram Peters | 2007 | 545 | 32.54 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.61 | |||||||||
20 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 532 | 32.79 | ||||||
Herlev Svømning | 34.06 | |||||||||
21 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | 530 | 32.83 | ||||||
Lyseng IF | 34.07 | |||||||||
22 | Anne-Marie Toft | 2007 | 527 | 32.89 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.02 | |||||||||
23 | K-Lee Hansen | 2007 | 527 | 32.90 | ||||||
A6 Jgi Svømning | 33.90 | |||||||||
24 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | 526 | 32.91 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 33.55 | |||||||||
25 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 523 | 32.97 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.84 | |||||||||
26 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 518 | 33.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.13 | |||||||||
26 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | 518 | 33.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
28 | Julie Philip | 2007 | 514 | 33.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.76 | |||||||||
28 | Karen Markussen | 2007 | 514 | 33.18 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.91 | |||||||||
30 | Amalie Kirkegaard | 2007 | 502 | 33.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.95 | |||||||||
31 | Rebecca Bell | 2007 | 495 | 33.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.86 | |||||||||
32 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 494 | 33.62 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.22 | |||||||||
33 | Mathilde Johansen | 2007 | 492 | 33.66 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.68 | |||||||||
34 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 491 | 33.67 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 33.90 | |||||||||
35 | Sophie Flamand | 2007 | 484 | 33.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.68 | |||||||||
36 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 484 | 33.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.52 | |||||||||
37 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 478 | 33.98 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.33 | |||||||||
38 | Silvia Martinsen | 2007 | 474 | 34.09 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.19 | |||||||||
39 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 462 | 34.37 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.23 | |||||||||
40 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 458 | 34.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.08 | |||||||||
41 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 447 | 34.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.95 | |||||||||
42 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 427 | 35.28 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.11 | |||||||||
43 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 425 | 35.34 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 36.70 | |||||||||
44 | Vigga Jacoby | 2007 | 405 | 35.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.53 | |||||||||
45 | Kristine Dupont | 2007 | 403 | 35.98 | ||||||
Herlev Svømning | 36.04 | |||||||||
46 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 400 | 36.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
47 | Mille-Mai Krog | 2007 | 398 | 36.11 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 35.07 | |||||||||
48 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 389 | 36.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.23 | |||||||||
- | Annika Frederiksen | 2007 | DNS | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.83 | |||||||||
- | Caroline Haugland | 2007 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.03 | |||||||||
- | Oline Ludvigsen | 2007 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.40 | |||||||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | 820 | 28.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.56 | |||||||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 816 | 28.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.10 | |||||||||
3 | Julie Liv Madsen | 2006 | 799 | 28.64 | ||||||
Greve Svømmeklub | 29.55 | |||||||||
4 | Mie Ankersen | 2006 | 751 | 29.24 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 30.36 | |||||||||
5 | Sofie A. Wolf | 2006 | 738 | 29.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.26 | |||||||||
6 | Marie Bertram | 2006 | 715 | 29.72 | ||||||
Lyseng IF | 30.15 | |||||||||
7 | Astrid Mulipola | 2006 | 704 | 29.87 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 29.80 | |||||||||
8 | Naja Færgemann | 2006 | 698 | 29.95 | ||||||
H2Odense | 29.12 | |||||||||
9 | Liva la Cour | 2006 | 692 | 30.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.11 | |||||||||
10 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 685 | 30.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.65 | |||||||||
11 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 681 | 30.20 | ||||||
Greve Svømmeklub | 30.32 | |||||||||
12 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 679 | 30.23 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.59 | |||||||||
13 | Amalie Piiters | 2006 | 669 | 30.38 | ||||||
H2Odense | 30.52 | |||||||||
14 | Freja Obert | 2006 | 665 | 30.45 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.77 | |||||||||
15 | Kamma Rasmussen | 2006 | 658 | 30.55 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.62 | |||||||||
16 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 657 | 30.56 | ||||||
DeltaSwim | 30.49 | |||||||||
17 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 642 | 30.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.90 | |||||||||
18 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 641 | 30.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.38 | |||||||||
19 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 620 | 31.16 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.29 | |||||||||
20 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 613 | 31.28 | ||||||
H2Odense | 31.27 | |||||||||
21 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 608 | 31.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.08 | |||||||||
22 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 603 | 31.45 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.85 | |||||||||
23 | Alma Møller-Ern | 2006 | 598 | 31.54 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.23 | |||||||||
23 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 598 | 31.54 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 30.73 | |||||||||
25 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 596 | 31.58 | ||||||
Kalundborg SK | 32.06 | |||||||||
26 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 595 | 31.59 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.16 | |||||||||
27 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 588 | 31.71 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.71 | |||||||||
28 | Anna Blom Bygum | 2006 | 588 | 31.72 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.12 | |||||||||
29 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 577 | 31.92 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.20 | |||||||||
30 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 573 | 31.99 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.91 | |||||||||
31 | Olivia Mørch | 2006 | 568 | 32.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.31 | |||||||||
32 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 568 | 32.09 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 32.13 | |||||||||
33 | Nikoline Sejr | 2006 | 565 | 32.14 | ||||||
Lyseng IF | 32.53 | |||||||||
34 | Rikke Parkhøi | 2006 | 559 | 32.26 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 32.87 | |||||||||
35 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 558 | 32.27 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.93 | |||||||||
36 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 557 | 32.29 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.75 | |||||||||
37 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 555 | 32.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.60 | |||||||||
38 | Marie Elster | 2006 | 550 | 32.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
39 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 548 | 32.47 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.30 | |||||||||
40 | SIF Bramm | 2006 | 542 | 32.59 | ||||||
A6 Jgi Svømning | 31.97 | |||||||||
41 | Rikke Therp | 2006 | 541 | 32.61 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.99 | |||||||||
42 | Victoria Wiingaard | 2006 | 527 | 32.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
43 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 527 | 32.90 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.28 | |||||||||
44 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 524 | 32.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.14 | |||||||||
45 | Anna E.e. Balle | 2006 | 521 | 33.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.04 | |||||||||
46 | Olga Vejlby | 2006 | 508 | 33.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.92 | |||||||||
47 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 497 | 33.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:03 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Elmedyb | 2006 | 608 | 27.68 | ||||||
Herlev Svømning | 28.49 | |||||||||
2 | Linus Heinrichsen | 2006 | 600 | 27.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.39 | |||||||||
3 | Sean Petersen | 2006 | 589 | 27.96 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 27.14 | |||||||||
4 | Petar Trkulja | 2006 | 587 | 28.00 | ||||||
Næstved IF | 28.37 | |||||||||
5 | Viktor Bernstein | 2006 | 574 | 28.21 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 29.32 | |||||||||
6 | Anders Gaard | 2006 | 559 | 28.45 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 28.98 | |||||||||
7 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 554 | 28.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.63 | |||||||||
8 | Joachim Poulsen | 2006 | 551 | 28.59 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.41 | |||||||||
9 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 540 | 28.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.86 | |||||||||
10 | Maximillian Udar | 2006 | 539 | 28.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.12 | |||||||||
11 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 538 | 28.83 | ||||||
DeltaSwim | 30.13 | |||||||||
12 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 513 | 29.28 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.70 | |||||||||
13 | William Hansen | 2006 | 511 | 29.33 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.02 | |||||||||
14 | Carlos Halawi | 2006 | 504 | 29.46 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 29.00 | |||||||||
14 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 504 | 29.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.41 | |||||||||
16 | Elias Jensen | 2006 | 492 | 29.69 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 30.48 | |||||||||
17 | Frederik Nielsen | 2006 | 491 | 29.71 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 30.59 | |||||||||
18 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 489 | 29.76 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.81 | |||||||||
19 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | 479 | 29.97 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.50 | |||||||||
20 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 471 | 30.13 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.77 | |||||||||
21 | Oliver Heuer | 2006 | 469 | 30.17 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.13 | |||||||||
22 | Frederik Bisgaard | 2006 | 464 | 30.29 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 31.99 | |||||||||
23 | Tristan Jensen | 2006 | 458 | 30.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.26 | |||||||||
24 | Villads Seneca | 2006 | 456 | 30.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.34 | |||||||||
25 | Simon Hejbroch | 2006 | 452 | 30.54 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.40 | |||||||||
26 | David Johannes Dahl | 2006 | 452 | 30.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.23 | |||||||||
27 | Noah Anker-Møller | 2006 | 442 | 30.77 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.52 | |||||||||
28 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | 440 | 30.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.23 | |||||||||
29 | Zacharias Houman | 2006 | 439 | 30.84 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.91 | |||||||||
30 | Hugo Haakansson | 2006 | 437 | 30.88 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.47 | |||||||||
31 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 437 | 30.89 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 31.69 | |||||||||
32 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 433 | 30.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.64 | |||||||||
33 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 432 | 31.01 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 30.99 | |||||||||
34 | Jonas Mathiasen | 2006 | 427 | 31.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.29 | |||||||||
35 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 427 | 31.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.70 | |||||||||
36 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 425 | 31.17 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 31.19 | |||||||||
37 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 424 | 31.20 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.64 | |||||||||
38 | William Brix Søhoel | 2006 | 421 | 31.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.61 | |||||||||
39 | Anders Bank Hansen | 2006 | 413 | 31.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.36 | |||||||||
40 | Carl S. Sørensen | 2006 | 409 | 31.57 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.72 | |||||||||
41 | Mads Mølgaard | 2006 | 400 | 31.81 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 31.59 | |||||||||
42 | Julius Schier | 2006 | 375 | 32.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.04 | |||||||||
43 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 359 | 32.98 | ||||||
Herning Svømmeklub | 35.17 | |||||||||
44 | Emil Olsen | 2006 | 351 | 33.23 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.73 | |||||||||
45 | Gustav R. Christiansen | 2006 | 334 | 33.77 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.85 | |||||||||
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 778 | 25.49 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.74 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 750 | 25.81 | ||||||
Roskilde Svømning | 25.80 | |||||||||
3 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 721 | 26.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.17 | |||||||||
4 | Malthe Berlin | 2005 | 700 | 26.41 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 25.89 | |||||||||
5 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 682 | 26.63 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 26.91 | |||||||||
6 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 665 | 26.86 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.66 | |||||||||
7 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 649 | 27.08 | ||||||
DeltaSwim | 28.01 | |||||||||
8 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 639 | 27.22 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.92 | |||||||||
9 | Matti Andersen | 2005 | 625 | 27.42 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 27.49 | |||||||||
10 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 612 | 27.61 | ||||||
Roskilde Svømning | 28.31 | |||||||||
11 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 601 | 27.78 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 28.19 | |||||||||
12 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | 591 | 27.94 | ||||||
Swim Team Neptun | 28.19 | |||||||||
13 | William Bogø Andersen | 2005 | 589 | 27.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.10 | |||||||||
14 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 585 | 28.03 | ||||||
H2Odense | 28.18 | |||||||||
15 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 582 | 28.08 | ||||||
H2Odense | 28.98 | |||||||||
16 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 580 | 28.11 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 27.93 | |||||||||
17 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 575 | 28.19 | ||||||
Herlev Svømning | 28.79 | |||||||||
18 | Cilas Madsen | 2005 | 570 | 28.27 | ||||||
Greve Svømmeklub | 28.79 | |||||||||
19 | Magnus Løfquist | 2005 | 564 | 28.37 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.67 | |||||||||
20 | Rasmus Capion | 2005 | 562 | 28.41 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 28.70 | |||||||||
20 | Sebastian Rendlev | 2005 | 562 | 28.41 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 28.21 | |||||||||
22 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 561 | 28.42 | ||||||
Herning Svømmeklub | 29.03 | |||||||||
23 | Teodor Thuelund | 2005 | 561 | 28.43 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.00 | |||||||||
24 | Luca Hertzog | 2005 | 555 | 28.53 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.57 | |||||||||
25 | Daniel Busk | 2005 | 551 | 28.59 | ||||||
Kolding SK | 28.80 | |||||||||
26 | Furkan Guler | 2005 | 550 | 28.62 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.98 | |||||||||
27 | Emil Isaksen | 2005 | 547 | 28.66 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.27 | |||||||||
28 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 547 | 28.67 | ||||||
DeltaSwim | 29.35 | |||||||||
29 | Casper Lind Boest | 2005 | 544 | 28.71 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 29.54 | |||||||||
30 | Louie Uldall | 2005 | 538 | 28.82 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 28.96 | |||||||||
31 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 537 | 28.85 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.14 | |||||||||
32 | Daniel Bastholm | 2005 | 533 | 28.92 | ||||||
Greve Svømmeklub | 28.42 | |||||||||
33 | Jonas Gaur | 2005 | 530 | 28.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.48 | |||||||||
33 | Kristian Kjær | 2005 | 530 | 28.96 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.69 | |||||||||
35 | Nicolas Duvander | 2005 | 530 | 28.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.15 | |||||||||
36 | Thor Majgård | 2005 | 527 | 29.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.53 | |||||||||
37 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 521 | 29.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.91 | |||||||||
38 | William Bendix Schmidt | 2005 | 519 | 29.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.79 | |||||||||
39 | Konrad Clausen | 2005 | 516 | 29.23 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.49 | |||||||||
39 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 516 | 29.23 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.86 | |||||||||
41 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 511 | 29.32 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.33 | |||||||||
42 | Philip Rindum | 2005 | 509 | 29.36 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.71 | |||||||||
43 | William Breuner | 2005 | 500 | 29.54 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.27 | |||||||||
44 | Malthe Foged | 2005 | 495 | 29.64 | ||||||
Næstved IF | 29.57 | |||||||||
45 | Martin Svendson | 2005 | 490 | 29.74 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.49 | |||||||||
46 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 485 | 29.83 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.98 | |||||||||
47 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 485 | 29.84 | ||||||
DeltaSwim | 30.07 | |||||||||
48 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | 480 | 29.93 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.36 | |||||||||
49 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 480 | 29.94 | ||||||
H2Odense | 29.89 | |||||||||
50 | Sune Vergmann | 2005 | 466 | 30.23 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.79 | |||||||||
51 | Carl Clausen | 2005 | 464 | 30.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.81 | |||||||||
52 | Marius Danielsen | 2005 | 457 | 30.44 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 32.34 | |||||||||
53 | Emil Gram Peters | 2005 | 450 | 30.58 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 29.52 | |||||||||
54 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 412 | 31.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 14:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martine Damborg | 2007 | 833 | 29.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.83 | |||||||||
2 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 812 | 30.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.50 | |||||||||
3 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 752 | 31.02 | ||||||
Greve Svømmeklub | 32.15 | |||||||||
4 | Matilde Maagøe | 2007 | 731 | 31.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.29 | |||||||||
5 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 705 | 31.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.57 | |||||||||
6 | Nina Griffin | 2007 | 669 | 32.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.91 | |||||||||
7 | Nadia Walløe | 2007 | 656 | 32.47 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.90 | |||||||||
8 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 651 | 32.56 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.92 | |||||||||
9 | Anna Andersen | 2007 | 649 | 32.58 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.62 | |||||||||
10 | Mathilde Møller | 2007 | 643 | 32.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.19 | |||||||||
11 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 635 | 32.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.41 | |||||||||
12 | Isabell Hansen | 2007 | 616 | 33.15 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.72 | |||||||||
13 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 612 | 33.23 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 34.01 | |||||||||
14 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | 608 | 33.30 | ||||||
Lyseng IF | 34.84 | |||||||||
15 | Rebecca Bell | 2007 | 600 | 33.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.51 | |||||||||
16 | Emilie Pedersen | 2007 | 565 | 34.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.74 | |||||||||
17 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 564 | 34.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.19 | |||||||||
18 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 562 | 34.19 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.47 | |||||||||
19 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 554 | 34.35 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 34.30 | |||||||||
20 | Klara Fris Ottosen | 2007 | 552 | 34.40 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 35.75 | |||||||||
21 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | 551 | 34.41 | ||||||
Kalundborg SK | 34.83 | |||||||||
22 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 547 | 34.49 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.43 | |||||||||
23 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 546 | 34.51 | ||||||
Herning Svømmeklub | 35.93 | |||||||||
24 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 543 | 34.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.37 | |||||||||
25 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | 540 | 34.64 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 35.08 | |||||||||
26 | K-Lee Hansen | 2007 | 539 | 34.67 | ||||||
A6 Jgi Svømning | 35.91 | |||||||||
27 | Mathilde Pedersen | 2007 | 536 | 34.74 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.41 | |||||||||
28 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 534 | 34.78 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.49 | |||||||||
29 | Mille-Mai Krog | 2007 | 533 | 34.80 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 36.13 | |||||||||
30 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 530 | 34.87 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.34 | |||||||||
30 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 530 | 34.87 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.70 | |||||||||
32 | Astrid Nørgaard | 2007 | 529 | 34.89 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 34.82 | |||||||||
33 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 526 | 34.94 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.89 | |||||||||
34 | Maya Jacobsen | 2007 | 526 | 34.95 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.62 | |||||||||
35 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 521 | 35.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.60 | |||||||||
36 | Júlía Gunnlaugsdóttir | 2007 | 518 | 35.13 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.07 | |||||||||
37 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 516 | 35.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.84 | |||||||||
38 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 509 | 35.33 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.37 | |||||||||
39 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 508 | 35.35 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.45 | |||||||||
40 | Alma Munk Haugaard | 2007 | 497 | 35.61 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 35.81 | |||||||||
41 | Vigga Jacoby | 2007 | 494 | 35.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.18 | |||||||||
42 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 492 | 35.74 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.42 | |||||||||
43 | Mathilde Johansen | 2007 | 491 | 35.75 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 35.70 | |||||||||
44 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | 484 | 35.92 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 35.95 | |||||||||
45 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 472 | 36.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.47 | |||||||||
46 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 459 | 36.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.68 | |||||||||
47 | Julie Ravn Holst | 2007 | 447 | 36.89 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.35 | |||||||||
48 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 443 | 37.01 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.77 | |||||||||
49 | Amalie Kirkegaard | 2007 | 438 | 37.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.09 | |||||||||
50 | Paula Lindberg | 2007 | 425 | 37.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.05 | |||||||||
51 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 399 | 38.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.37 | |||||||||
- | Naya Høi Greve | 2007 | DNS | |||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 35.65 | |||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | 816 | 30.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.64 | |||||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | 802 | 30.37 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.40 | |||||||||
3 | Ida Skov Kragh | 2006 | 793 | 30.48 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 31.61 | |||||||||
3 | Julie Liv Madsen | 2006 | 793 | 30.48 | ||||||
Greve Svømmeklub | 32.58 | |||||||||
5 | Falka Tind | 2006 | 772 | 30.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.79 | |||||||||
6 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 763 | 30.88 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.43 | |||||||||
7 | Astrid Mulipola | 2006 | 704 | 31.71 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.78 | |||||||||
8 | Clara Kapke | 2006 | 694 | 31.86 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.05 | |||||||||
8 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 694 | 31.86 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.22 | |||||||||
10 | Siv Reimer | 2006 | 692 | 31.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.90 | |||||||||
11 | Sofie A. Wolf | 2006 | 682 | 32.05 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
12 | Freja Obert | 2006 | 681 | 32.07 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.58 | |||||||||
13 | Alba Mantoni | 2006 | 673 | 32.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.85 | |||||||||
14 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 670 | 32.25 | ||||||
Greve Svømmeklub | 33.64 | |||||||||
15 | Molly Namensen | 2006 | 662 | 32.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.34 | |||||||||
16 | Silje Mathiasen | 2006 | 656 | 32.47 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
17 | Liva la Cour | 2006 | 651 | 32.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.43 | |||||||||
18 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 651 | 32.56 | ||||||
Kalundborg SK | 33.31 | |||||||||
19 | Laura Håkonsson | 2006 | 645 | 32.66 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 33.31 | |||||||||
19 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | 645 | 32.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.92 | |||||||||
21 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 631 | 32.90 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.27 | |||||||||
22 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 619 | 33.10 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.00 | |||||||||
23 | Anna Dietrichsen | 2006 | 612 | 33.23 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 34.41 | |||||||||
24 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 610 | 33.26 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.33 | |||||||||
25 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | 601 | 33.43 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 34.10 | |||||||||
26 | SIF Bramm | 2006 | 595 | 33.54 | ||||||
A6 Jgi Svømning | 33.03 | |||||||||
27 | Laura Meyer | 2006 | 594 | 33.56 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.71 | |||||||||
28 | Victoria Wiingaard | 2006 | 593 | 33.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.78 | |||||||||
29 | Emily Reuter | 2006 | 589 | 33.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.41 | |||||||||
29 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 589 | 33.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.52 | |||||||||
31 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 580 | 33.82 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.46 | |||||||||
32 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 580 | 33.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.30 | |||||||||
33 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 579 | 33.85 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.10 | |||||||||
34 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 577 | 33.88 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.26 | |||||||||
35 | Luanna Russo | 2006 | 566 | 34.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.92 | |||||||||
36 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 565 | 34.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.64 | |||||||||
36 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 565 | 34.13 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.65 | |||||||||
38 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 564 | 34.14 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.44 | |||||||||
39 | Anna Rosendahl Bach | 2006 | 559 | 34.24 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 34.12 | |||||||||
40 | Sophia Jochumsen | 2006 | 555 | 34.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.30 | |||||||||
41 | Annemone Rasmussen | 2006 | 539 | 34.67 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 34.04 | |||||||||
42 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 527 | 34.92 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.19 | |||||||||
43 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 513 | 35.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.48 | |||||||||
44 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | 489 | 35.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.80 | |||||||||
45 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 470 | 36.28 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:58 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 15:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 696 | 28.40 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 28.23 | |||||||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 659 | 28.93 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.34 | |||||||||
3 | Petar Trkulja | 2006 | 621 | 29.50 | ||||||
Næstved IF | 30.82 | |||||||||
4 | Hugo Haakansson | 2006 | 610 | 29.69 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.46 | |||||||||
5 | Frederik Nielsen | 2006 | 597 | 29.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 30.81 | |||||||||
6 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 589 | 30.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.50 | |||||||||
7 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 583 | 30.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.00 | |||||||||
8 | Elias Elmedyb | 2006 | 577 | 30.23 | ||||||
Herlev Svømning | 30.90 | |||||||||
9 | Rasmus Bønsøe | 2006 | 573 | 30.30 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.96 | |||||||||
10 | Villads Seneca | 2006 | 569 | 30.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.78 | |||||||||
11 | Anders Gaard | 2006 | 567 | 30.42 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.77 | |||||||||
12 | Linus Heinrichsen | 2006 | 566 | 30.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.08 | |||||||||
13 | Zacharias Houman | 2006 | 554 | 30.65 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.46 | |||||||||
14 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 550 | 30.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
15 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 525 | 31.21 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.65 | |||||||||
16 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 520 | 31.30 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.33 | |||||||||
17 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 512 | 31.46 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.90 | |||||||||
18 | Tobias Melhede | 2006 | 495 | 31.82 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.18 | |||||||||
19 | Magnus Rasmussen | 2006 | 494 | 31.85 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.93 | |||||||||
20 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 486 | 32.02 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.21 | |||||||||
21 | Daniel Marcus Le | 2006 | 477 | 32.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.29 | |||||||||
22 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 472 | 32.33 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.48 | |||||||||
23 | Oskar Foss | 2006 | 468 | 32.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.59 | |||||||||
24 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 467 | 32.44 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.31 | |||||||||
25 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | 463 | 32.54 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.75 | |||||||||
26 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 459 | 32.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.29 | |||||||||
27 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 457 | 32.67 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 32.51 | |||||||||
28 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 455 | 32.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.94 | |||||||||
29 | Emil Espinoza | 2006 | 439 | 33.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.71 | |||||||||
29 | Per Odrich | 2006 | 439 | 33.13 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 33.62 | |||||||||
31 | Christian Moefelt | 2006 | 438 | 33.15 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.90 | |||||||||
32 | Simon Hejbroch | 2006 | 437 | 33.17 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.16 | |||||||||
33 | Andreas Mølbak | 2006 | 432 | 33.30 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 32.05 | |||||||||
34 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 428 | 33.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.83 | |||||||||
35 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 426 | 33.46 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.77 | |||||||||
36 | Tristan Jensen | 2006 | 420 | 33.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.31 | |||||||||
37 | William Hansen | 2006 | 411 | 33.85 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.75 | |||||||||
- | William F. Pilgaard | 2006 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.59 | |||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 906 | 26.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.33 | |||||||||
2 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 766 | 27.51 | ||||||
DeltaSwim | 27.91 | |||||||||
3 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 743 | 27.80 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.47 | |||||||||
4 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 735 | 27.90 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.14 | |||||||||
5 | Christian Thorhauge | 2005 | 702 | 28.32 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 29.47 | |||||||||
6 | Casper Lind Boest | 2005 | 696 | 28.41 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 29.66 | |||||||||
7 | Anders Sanggaard | 2005 | 680 | 28.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.49 | |||||||||
8 | Anders Junker | 2005 | 676 | 28.68 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.11 | |||||||||
9 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 629 | 29.38 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 29.85 | |||||||||
10 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 628 | 29.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.29 | |||||||||
11 | Luca Hertzog | 2005 | 621 | 29.50 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.80 | |||||||||
12 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | 619 | 29.54 | ||||||
Swim Team Neptun | 31.48 | |||||||||
13 | Lucas Møller Larsen | 2005 | 613 | 29.63 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.36 | |||||||||
14 | Oliver Lassen | 2005 | 609 | 29.70 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.40 | |||||||||
15 | Tobias Jakobsen | 2005 | 594 | 29.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.24 | |||||||||
16 | William Bendix Schmidt | 2005 | 593 | 29.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.93 | |||||||||
17 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 590 | 30.02 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.69 | |||||||||
18 | Kristian Kjær | 2005 | 589 | 30.03 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.51 | |||||||||
19 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 588 | 30.05 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.60 | |||||||||
20 | Erik Schmidt | 2005 | 587 | 30.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.37 | |||||||||
21 | Daniel Busk | 2005 | 586 | 30.08 | ||||||
Kolding SK | 31.55 | |||||||||
22 | Louie Hansen | 2005 | 583 | 30.14 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.47 | |||||||||
23 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 581 | 30.16 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.92 | |||||||||
24 | Anton Rytter Bech | 2005 | 579 | 30.21 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 31.14 | |||||||||
25 | William Bogø Andersen | 2005 | 568 | 30.40 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.33 | |||||||||
26 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 566 | 30.43 | ||||||
Kalundborg SK | 31.58 | |||||||||
27 | Mikkel Andersen | 2005 | 563 | 30.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.34 | |||||||||
28 | Daniel Bastholm | 2005 | 552 | 30.69 | ||||||
Greve Svømmeklub | 30.58 | |||||||||
29 | Carl Clausen | 2005 | 546 | 30.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.66 | |||||||||
30 | Mads Drechsler | 2005 | 543 | 30.85 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.97 | |||||||||
31 | Mads Sørensen | 2005 | 542 | 30.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.73 | |||||||||
32 | Lucas Hansen | 2005 | 542 | 30.88 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 30.94 | |||||||||
33 | Emil Isaksen | 2005 | 533 | 31.04 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.26 | |||||||||
34 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 528 | 31.15 | ||||||
H2Odense | 30.90 | |||||||||
35 | Sebastian Rendlev | 2005 | 526 | 31.18 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.79 | |||||||||
36 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 526 | 31.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.09 | |||||||||
37 | Magnus Løfquist | 2005 | 520 | 31.31 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.18 | |||||||||
38 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 518 | 31.34 | ||||||
Herlev Svømning | 31.90 | |||||||||
39 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 515 | 31.40 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.73 | |||||||||
40 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 500 | 31.72 | ||||||
H2Odense | 31.95 | |||||||||
41 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 489 | 31.94 | ||||||
DeltaSwim | 31.98 | |||||||||
42 | Rasmus Capion | 2005 | 485 | 32.04 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 32.05 | |||||||||
43 | Alexander Halken | 2005 | 467 | 32.44 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 31.96 | |||||||||
44 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | 466 | 32.47 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 34.07 | |||||||||
45 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 434 | 33.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.89 | |||||||||
- | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:09 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 33, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martine Damborg | 2007 | 768 | 1:12.06 | 2:30.37 | 3:58.88 | 5:10.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:33.85 | |||||||||
2 | Sarah Gudme | 2007 | 750 | 1:11.87 | 2:34.40 | 3:59.77 | 5:12.95 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:24.84 | |||||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | 716 | 1:14.60 | 2:34.89 | 4:05.93 | 5:17.72 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:23.92 | |||||||||
4 | Julie Hovmand | 2007 | 667 | 1:16.22 | 2:40.83 | 4:10.43 | 5:25.40 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:31.19 | |||||||||
5 | Naya Høi Greve | 2007 | 644 | 1:15.85 | 2:40.08 | 4:12.03 | 5:29.16 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 5:41.85 | |||||||||
6 | Nadia Walløe | 2007 | 610 | 1:16.71 | 2:38.60 | 4:20.91 | 5:35.24 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:56.92 | |||||||||
7 | Rebekka Roed | 2007 | 590 | 1:17.20 | 2:43.49 | 4:23.67 | 5:38.91 | |||
Køge Svømmeklub | 5:42.90 | |||||||||
8 | Karen Markussen | 2007 | 587 | 1:15.68 | 2:41.89 | 4:20.88 | 5:39.46 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:41.53 | |||||||||
9 | Andrea Strandby | 2007 | 585 | 1:23.28 | 2:49.01 | 4:21.19 | 5:39.83 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:47.62 | |||||||||
10 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 580 | 1:18.84 | 2:44.01 | 4:22.75 | 5:40.91 | |||
Sigma Swim Allerød | 6:01.62 | |||||||||
11 | Livia Weidick Frische | 2007 | 562 | 1:20.39 | 2:48.87 | 4:23.19 | 5:44.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:36.85 | |||||||||
12 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 555 | 1:20.53 | 2:50.62 | 4:25.18 | 5:45.92 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:58.92 | |||||||||
13 | Anna Steen Petersen | 2007 | 532 | 1:22.70 | 2:53.77 | 4:33.12 | 5:50.93 | |||
Køge Svømmeklub | 5:45.67 | |||||||||
14 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 495 | 1:28.31 | 2:56.63 | 4:40.16 | 5:59.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | 6:00.01 | |||||||||
Løb 33, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 818 | 1:10.93 | 2:32.27 | 3:56.35 | 5:03.95 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:04.95 | |||||||||
2 | Mille Frydendahl | 2006 | 780 | 1:13.15 | 2:31.89 | 3:56.82 | 5:08.79 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:11.72 | |||||||||
3 | Clara Kapke | 2006 | 750 | 1:13.71 | 2:30.97 | 4:01.94 | 5:12.92 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:30.48 | |||||||||
4 | Falka Tind | 2006 | 750 | 1:13.46 | 2:30.19 | 4:02.44 | 5:12.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:10.38 | |||||||||
5 | Anne Katrine Dige | 2006 | 739 | 1:11.09 | 2:30.18 | 4:01.16 | 5:14.39 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:24.66 | |||||||||
6 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 715 | 1:12.40 | 2:35.62 | 4:04.67 | 5:17.91 | |||
Vest-Brøndby | 5:12.76 | |||||||||
7 | SIF Bramm | 2006 | 711 | 1:14.89 | 2:36.10 | 4:06.65 | 5:18.48 | |||
A6 Jgi Svømning | 5:39.50 | |||||||||
8 | Kamma Rasmussen | 2006 | 702 | 1:11.45 | 2:35.00 | 4:05.89 | 5:19.81 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:21.97 | |||||||||
9 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 701 | 1:14.74 | 2:34.23 | 4:07.72 | 5:20.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:20.20 | |||||||||
10 | Naja Færgemann | 2006 | 695 | 1:14.41 | 2:33.04 | 4:07.35 | 5:20.97 | |||
H2Odense | 5:30.87 | |||||||||
11 | Alba Mantoni | 2006 | 691 | 1:15.24 | 2:35.39 | 4:08.04 | 5:21.50 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:39.78 | |||||||||
12 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 679 | 1:12.97 | 2:41.58 | 4:09.13 | 5:23.52 | |||
Solrød Svømmeklub | 5:30.69 | |||||||||
13 | Jaqueline Haack | 2006 | 671 | 1:17.97 | 2:39.85 | 4:10.13 | 5:24.79 | |||
Solrød Svømmeklub | 5:25.21 | |||||||||
14 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 670 | 1:14.89 | 2:39.17 | 4:10.01 | 5:24.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:29.43 | |||||||||
15 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 665 | 1:13.42 | 2:40.80 | 4:11.95 | 5:25.71 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:31.80 | |||||||||
16 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 642 | 1:13.12 | 2:37.91 | 4:10.56 | 5:29.46 | |||
Greve Svømmeklub | 5:36.33 | |||||||||
17 | Ane Christensen | 2006 | 640 | 1:17.77 | 2:43.87 | 4:13.89 | 5:29.91 | |||
Kolding SK | 5:36.35 | |||||||||
18 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 639 | 1:17.89 | 2:39.45 | 4:13.83 | 5:30.13 | |||
Herlev Svømning | 5:34.40 | |||||||||
19 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 634 | 1:16.35 | 2:40.32 | 4:13.12 | 5:30.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:36.69 | |||||||||
20 | Bianca Roos | 2006 | 630 | 1:18.05 | 2:41.42 | 4:15.99 | 5:31.60 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:36.01 | |||||||||
21 | Emily Reuter | 2006 | 629 | 1:25.81 | 2:46.51 | 4:16.52 | 5:31.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:41.67 | |||||||||
22 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 624 | 1:17.95 | 2:45.93 | 4:17.30 | 5:32.71 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:38.57 | |||||||||
23 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 620 | 1:16.19 | 2:44.16 | 4:18.47 | 5:33.33 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 5:35.69 | |||||||||
24 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 617 | 1:18.85 | 2:45.15 | 4:17.10 | 5:33.89 | |||
Solrød Svømmeklub | 5:32.93 | |||||||||
25 | Anna Blom Bygum | 2006 | 616 | 1:15.06 | 2:43.15 | 4:17.92 | 5:34.05 | |||
Vest-Brøndby | 5:40.91 | |||||||||
26 | Line Gjelstrup | 2006 | 605 | 1:15.88 | 2:43.97 | 4:17.75 | 5:36.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:47.04 | |||||||||
27 | Alma Bach Larsen | 2006 | 603 | 1:16.12 | 2:44.46 | 4:20.38 | 5:36.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:45.84 | |||||||||
28 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 596 | 1:15.57 | 2:41.88 | 4:19.19 | 5:37.78 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:37.77 | |||||||||
29 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 594 | 1:19.69 | 2:46.23 | 4:17.69 | 5:38.12 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:44.06 | |||||||||
30 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 590 | 1:16.93 | 2:44.72 | 4:21.21 | 5:39.01 | |||
Køge Svømmeklub | 5:40.79 | |||||||||
31 | Luna Larsson | 2006 | 585 | 1:20.04 | 2:45.28 | 4:23.89 | 5:39.81 | |||
Herlev Svømning | 5:48.18 | |||||||||
32 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 583 | 1:14.26 | 2:43.27 | 4:24.55 | 5:40.37 | |||
Greve Svømmeklub | 5:40.17 | |||||||||
33 | Henriette Roos | 2006 | 579 | 1:26.68 | 2:53.19 | 4:23.65 | 5:41.04 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:37.82 | |||||||||
34 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 572 | 1:13.62 | 2:40.28 | 4:22.17 | 5:42.50 | |||
Solrød Svømmeklub | 5:48.75 | |||||||||
35 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 572 | 1:14.95 | 2:45.07 | 4:20.22 | 5:42.54 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:35.11 | |||||||||
36 | Alma Møller-Ern | 2006 | 570 | 1:16.94 | 2:47.57 | 4:23.65 | 5:42.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:41.01 | |||||||||
37 | Anne Stamholt | 2006 | 568 | 1:24.70 | 2:56.49 | 4:29.04 | 5:43.35 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:44.81 | |||||||||
38 | Sophia Jochumsen | 2006 | 562 | 1:22.73 | 2:48.95 | 4:28.28 | 5:44.54 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:47.82 | |||||||||
39 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 560 | 1:23.53 | 2:52.66 | 4:25.81 | 5:44.83 | |||
Svømmeklubben Nord | 5:46.87 | |||||||||
40 | Katrine Bager | 2006 | 560 | 1:18.70 | 2:43.88 | 4:25.16 | 5:44.95 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:49.18 | |||||||||
41 | Rikke Therp | 2006 | 557 | 1:23.22 | 2:52.95 | 4:29.60 | 5:45.45 | |||
Vest-Brøndby | 5:44.91 | |||||||||
42 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 551 | 1:18.34 | 2:48.76 | 4:26.73 | 5:46.84 | |||
Herlev Svømning | 5:48.07 | |||||||||
43 | Amalie Backhausen | 2006 | 539 | 1:22.43 | 2:51.17 | 4:24.93 | 5:49.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:42.81 | |||||||||
44 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 536 | 1:23.31 | 2:53.66 | 4:28.91 | 5:50.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:45.81 | |||||||||
45 | Leonora M Postgaard | 2006 | 533 | 1:24.47 | 2:51.13 | 4:32.85 | 5:50.65 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:38.42 | |||||||||
- | Charlotte Hjortshøj | 2006 | DSQ | SW 8.3 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 5:46.03 | |||||||||
- | Marie Bertram | 2006 | DSQ | SW 6.2 | ||||||
Lyseng IF | 5:29.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:09 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 16:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 34, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 717 | 1:08.11 | 2:21.00 | 3:40.80 | 4:50.28 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:07.54 | |||||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | 709 | 1:05.85 | 2:22.40 | 3:44.95 | 4:51.34 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:56.41 | |||||||||
3 | Carlos Halawi | 2006 | 634 | 1:07.47 | 2:28.11 | 3:57.94 | 5:02.45 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:12.12 | |||||||||
4 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 618 | 1:10.57 | 2:26.64 | 3:54.05 | 5:04.92 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 5:18.03 | |||||||||
5 | Simon Hejbroch | 2006 | 592 | 1:09.94 | 2:32.28 | 3:58.15 | 5:09.45 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:34.61 | |||||||||
6 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 583 | 1:10.88 | 2:29.42 | 4:00.82 | 5:10.96 | |||
Vest-Brøndby | 5:30.47 | |||||||||
7 | Joachim Poulsen | 2006 | 577 | 1:06.88 | 2:29.75 | 4:02.11 | 5:12.02 | |||
Køge Svømmeklub | 5:23.74 | |||||||||
8 | Noah Anker-Møller | 2006 | 552 | 1:12.03 | 2:33.44 | 4:07.41 | 5:16.66 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:20.68 | |||||||||
9 | Villads Seneca | 2006 | 531 | 1:11.13 | 2:36.88 | 4:08.19 | 5:20.86 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:29.93 | |||||||||
10 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 530 | 1:11.23 | 2:37.95 | 4:06.05 | 5:21.05 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:26.52 | |||||||||
11 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 512 | 1:15.93 | 2:33.13 | 4:12.25 | 5:24.73 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:25.91 | |||||||||
12 | Mads Mølgaard | 2006 | 508 | 1:14.90 | 2:40.80 | 4:14.28 | 5:25.61 | |||
Aabybro Idrætsforening | 5:38.16 | |||||||||
13 | Oswald Lindquist | 2006 | 507 | 1:13.55 | 2:34.19 | 4:10.43 | 5:25.70 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | David Johannes Dahl | 2006 | 487 | 1:13.33 | 2:35.12 | 4:10.14 | 5:30.23 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:32.93 | |||||||||
15 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 457 | 1:18.70 | 2:42.87 | 4:20.67 | 5:37.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:39.17 | |||||||||
16 | Patrick Kjær Laugesen | 2006 | 447 | 1:14.73 | 2:41.59 | 4:22.07 | 5:39.79 | |||
Hobro Svømmeklub | 5:35.62 | |||||||||
- | Magnus Steen Andersen | 2006 | DSQ | S.W 7.1 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:38.97 | |||||||||
- | Malthe Elias Wolgast | 2006 | DSQ | S.W 7.6 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 5:31.99 | |||||||||
- | Petar Trkulja | 2006 | DSQ | S.W 4.4 | ||||||
Næstved IF | 5:19.15 | |||||||||
Løb 34, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Thorhauge | 2005 | 798 | 1:04.27 | 2:16.06 | 3:36.11 | 4:40.08 | |||
Hobro Svømmeklub | 4:48.15 | |||||||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | 777 | 1:03.25 | 2:14.64 | 3:37.47 | 4:42.62 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:50.45 | |||||||||
3 | Tobias Rosengaard | 2005 | 763 | 1:06.07 | 2:21.26 | 3:37.97 | 4:44.26 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:54.52 | |||||||||
4 | Julius Svarrer | 2005 | 724 | 1:02.28 | 2:18.91 | 3:44.71 | 4:49.39 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 4:53.92 | |||||||||
5 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 678 | 1:03.18 | 2:22.29 | 3:48.54 | 4:55.73 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:00.99 | |||||||||
6 | August Arup Neergaard | 2005 | 671 | 1:09.77 | 2:25.64 | 3:48.80 | 4:56.72 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:59.59 | |||||||||
7 | Inas Ilic | 2005 | 668 | 1:10.30 | 2:29.53 | 3:49.72 | 4:57.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:06.70 | |||||||||
8 | Vincent Matras | 2005 | 665 | 1:10.91 | 2:24.98 | 3:52.35 | 4:57.66 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:00.36 | |||||||||
9 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 654 | 1:11.24 | 2:27.69 | 3:50.54 | 4:59.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:13.01 | |||||||||
10 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 652 | 1:07.06 | 2:24.74 | 3:51.46 | 4:59.58 | |||
Svømmeklubben S 68 | 5:10.36 | |||||||||
11 | Thor Majgård | 2005 | 648 | 1:08.33 | 2:24.75 | 3:49.59 | 5:00.29 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:02.87 | |||||||||
12 | Kristian Kjær | 2005 | 645 | 1:07.38 | 2:21.98 | 3:53.56 | 5:00.65 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:06.47 | |||||||||
13 | Mikkel Andersen | 2005 | 643 | 1:09.60 | 2:25.04 | 3:51.25 | 5:00.98 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:08.45 | |||||||||
14 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 643 | 1:06.71 | 2:24.37 | 3:52.87 | 5:01.04 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:04.93 | |||||||||
15 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 633 | 1:10.59 | 2:26.80 | 3:55.58 | 5:02.54 | |||
Herlev Svømning | 5:17.60 | |||||||||
16 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 614 | 1:08.42 | 2:26.54 | 3:56.35 | 5:05.63 | |||
H2Odense | 5:17.09 | |||||||||
17 | Nicolas Duvander | 2005 | 612 | 1:09.28 | 2:30.93 | 3:11.48 | 5:05.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:13.98 | |||||||||
18 | Teodor Thuelund | 2005 | 609 | 1:08.66 | 2:28.10 | 3:56.84 | 5:06.51 | |||
Nyborg Svømmeklub | 5:15.23 | |||||||||
19 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 603 | 1:14.29 | 2:32.10 | 3:57.02 | 5:07.48 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:19.32 | |||||||||
20 | Theodor Møller | 2005 | 603 | 1:10.68 | 2:30.24 | 3:58.90 | 5:07.53 | |||
Vest-Brøndby | 5:03.36 | |||||||||
21 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 602 | 5:07.73 | ||||||
DeltaSwim | 5:14.30 | |||||||||
22 | Anders Junker | 2005 | 600 | 1:11.41 | 2:27.49 | 3:57.46 | 5:08.04 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:09.54 | |||||||||
23 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 595 | 1:09.31 | 2:32.22 | 3:55.36 | 5:08.83 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:18.22 | |||||||||
24 | Malthe Foged | 2005 | 593 | 1:12.26 | 2:30.38 | 3:59.71 | 5:09.17 | |||
Næstved IF | 5:13.26 | |||||||||
25 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 591 | 1:13.49 | 2:30.92 | 3:58.31 | 5:09.58 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:16.75 | |||||||||
26 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 583 | 1:12.23 | 2:30.86 | 4:00.85 | 5:11.06 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:21.09 | |||||||||
27 | Illia Bulba | 2005 | 577 | 1:12.83 | 2:32.32 | 4:01.72 | 5:12.06 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:16.90 | |||||||||
28 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 575 | 1:15.97 | 2:34.12 | 4:03.34 | 5:12.33 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:16.65 | |||||||||
29 | Lucas Hansen | 2005 | 547 | 1:12.79 | 2:33.21 | 4:05.18 | 5:17.56 | |||
Hobro Svømmeklub | 5:20.64 | |||||||||
30 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 540 | 1:15.90 | 2:34.74 | 4:08.22 | 5:19.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:21.48 | |||||||||
31 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 537 | 1:10.58 | 2:36.88 | 4:06.23 | 5:19.51 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 5:17.81 | |||||||||
32 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 537 | 1:16.18 | 2:40.35 | 4:05.34 | 5:19.58 | |||
Nyborg Svømmeklub | 5:22.03 | |||||||||
33 | Søren Winther Hald | 2005 | 535 | 1:11.99 | 2:33.79 | 4:10.98 | 5:20.01 | |||
Struer Svømmeklub | 5:22.62 | |||||||||
34 | Sune Vergmann | 2005 | 519 | 1:08.63 | 2:32.35 | 4:06.72 | 5:23.34 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 5:20.10 | |||||||||
35 | Magnus Kiemer | 2005 | 499 | 1:15.55 | 2:34.48 | 4:12.85 | 5:27.59 | |||
Værløse Svømmeklub | 5:20.39 | |||||||||
- | Matti Andersen | 2005 | DSQ | S.W 7.5 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 5:12.59 | |||||||||
- | Philip Rindum | 2005 | DSQ | S.W 7.6 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:16.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:50 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 35, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Hovedstadens Piger 1 | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:57.21 | ||||||
Isabella Pedersen | 2007 | 28.73 | 59.31 | 59.31 | ||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 27.32 | 56.90 | 1:56.21 | ||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 28.81 | 1:00.40 | 2:56.61 | ||||||
Falka Tind | 2006 | 29.16 | 1:00.60 | 3:57.21 | ||||||
2 | Sigma | 2006 | Sigma Swim | 4:03.10 | ||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 28.25 | 58.93 | 58.93 | ||||||
Agnete Boelt | 2006 | 28.32 | 59.62 | 1:58.55 | ||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 29.17 | 1:01.33 | 2:59.88 | ||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 29.95 | 1:03.22 | 4:03.10 | ||||||
3 | Kvik Piger 1 | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:03.55 | ||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 28.77 | 1:00.16 | 1:00.16 | ||||||
Martine Damborg | 2007 | 28.31 | 1:00.35 | 2:00.51 | ||||||
Emma Hansen | 2007 | 29.86 | 1:01.88 | 3:02.39 | ||||||
Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 28.82 | 1:01.16 | 4:03.55 | ||||||
4 | A6 Piger 1 | 2006 | A6 | 4:08.80 | ||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 28.60 | 58.78 | 58.78 | ||||||
SIF Bramm | 2006 | 29.53 | 1:01.93 | 2:00.71 | ||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 29.89 | 1:02.57 | 3:03.28 | ||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 30.47 | 1:05.52 | 4:08.80 | ||||||
5 | Vat 1 | 2006 | VAT Copenhagen | 4:09.59 | ||||||
Anna Andersen | 2007 | 28.91 | 1:00.92 | 1:00.92 | ||||||
Sarah Gudme | 2007 | 29.39 | 1:01.25 | 2:02.17 | ||||||
Ella Emilia Soelberg | 2007 | 31.09 | 1:04.57 | 3:06.74 | ||||||
Nadia Walløe | 2007 | 29.62 | 1:02.85 | 4:09.59 | ||||||
6 | Aarhus Swim Piger 1 | 2006 | Aarhus Swim | 4:12.17 | ||||||
Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 29.01 | 1:00.64 | 1:00.64 | ||||||
Anne Katrine Dige | 2006 | 30.43 | 1:04.17 | 2:04.81 | ||||||
Marie Bertram | 2006 | 30.56 | 1:03.77 | 3:08.58 | ||||||
Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | 29.93 | 1:03.59 | 4:12.17 | ||||||
7 | Aalborg Piger 1 | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 4:13.41 | ||||||
Kristiane Frøslev | 2007 | 29.68 | 1:02.20 | 1:02.20 | ||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 29.42 | 1:01.75 | 2:03.95 | ||||||
Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 29.92 | 1:02.82 | 3:06.77 | ||||||
Livia Weidick Frische | 2007 | 31.17 | 1:06.64 | 4:13.41 | ||||||
8 | Gentofte Piger 1 | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 4:15.05 | ||||||
Stella Demuth Andersen | 2006 | 30.91 | 1:04.63 | 1:04.63 | ||||||
Liva la Cour | 2006 | 29.39 | 1:02.19 | 2:06.82 | ||||||
Maja Vejborg | 2007 | 31.03 | 1:04.58 | 3:11.40 | ||||||
Alba Mantoni | 2006 | 30.15 | 1:03.65 | 4:15.05 | ||||||
9 | Gsc Piger 1 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:18.41 | ||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 30.03 | 1:01.93 | 1:01.93 | ||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 31.48 | 1:06.80 | 2:08.73 | ||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 30.67 | 1:04.75 | 3:13.48 | ||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 30.69 | 1:04.93 | 4:18.41 | ||||||
10 | Vat 2 | 2006 | VAT Copenhagen | 4:19.41 | ||||||
Maja Zastrojevic | 2006 | 31.11 | 1:04.81 | 1:04.81 | ||||||
Rebecca Ella Madsen | 2006 | 30.78 | 1:04.88 | 2:09.69 | ||||||
Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 30.62 | 1:04.54 | 3:14.23 | ||||||
Caroline Hansen | 2007 | 31.00 | 1:05.18 | 4:19.41 | ||||||
11 | Hovedstadens Piger 2 | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:19.48 | ||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 30.30 | 1:03.27 | 1:03.27 | ||||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 30.55 | 1:05.05 | 2:08.32 | ||||||
Sofie Amalie Krag | 2006 | 30.97 | 1:04.69 | 3:13.01 | ||||||
Zoe Overby Traberg | 2006 | 31.50 | 1:06.47 | 4:19.48 | ||||||
12 | Esbjerg Piger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 4:19.77 | ||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 29.44 | 1:01.25 | 1:01.25 | ||||||
Millie Møller | 2007 | 30.69 | 1:05.80 | 2:07.05 | ||||||
Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 32.19 | 1:07.96 | 3:15.01 | ||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 30.33 | 1:04.76 | 4:19.77 | ||||||
13 | Køge Piger 1 | 2006 | Køge Svømmeklub | 4:21.04 | ||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 29.84 | 1:02.88 | 1:02.88 | ||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | 31.74 | 1:06.58 | 2:09.46 | ||||||
Amalie Mønster Birk | 2007 | 31.13 | 1:05.62 | 3:15.08 | ||||||
Mathilde Pedersen | 2007 | 31.78 | 1:05.96 | 4:21.04 | ||||||
14 | Vg17 Piger | 2006 | VG 17 | 4:21.12 | ||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 30.28 | 1:04.01 | 1:04.01 | ||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 29.90 | 1:03.18 | 2:07.19 | ||||||
Rikke Therp | 2006 | 32.22 | 1:06.22 | 3:13.41 | ||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 31.91 | 1:07.71 | 4:21.12 | ||||||
15 | Kvik Piger 2 | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:21.29 | ||||||
Siv Reimer | 2006 | 30.96 | 1:05.23 | 1:05.23 | ||||||
Molly Namensen | 2006 | 29.83 | 1:04.13 | 2:09.36 | ||||||
Amalie Backhausen | 2006 | 32.08 | 1:07.81 | 3:17.17 | ||||||
Katja Poulsen | 2006 | 30.34 | 1:04.12 | 4:21.29 | ||||||
16 | Rsk Piger | 2006 | Ringe Svømme Klub | 4:21.42 | ||||||
Olivia Hemmeløff | 2006 | 30.16 | 1:03.38 | 1:03.38 | ||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 31.36 | 1:06.60 | 2:09.98 | ||||||
Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 32.11 | 1:07.14 | 3:17.12 | ||||||
Christine Mols | 2006 | 30.25 | 1:04.30 | 4:21.42 | ||||||
17 | Sigma 2 | 2007 | Sigma Swim | 4:21.70 | ||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 31.29 | 1:05.15 | 1:05.15 | ||||||
Julie Hovmand | 2007 | 30.16 | 1:03.66 | 2:08.81 | ||||||
Karen Markussen | 2007 | 32.99 | 1:10.27 | 3:19.08 | ||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 29.35 | 1:02.62 | 4:21.70 | ||||||
18 | Sunswim P1 | 2006 | Solrød Svømmeklub | 4:22.29 | ||||||
Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 31.66 | 1:06.20 | 1:06.20 | ||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 30.96 | 1:03.97 | 2:10.17 | ||||||
Charlotte Hjortshøj | 2006 | 31.69 | 1:06.06 | 3:16.23 | ||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 31.36 | 1:06.06 | 4:22.29 | ||||||
19 | Agf Piger 1 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 4:26.00 | ||||||
Isabella Nørgaard | 2007 | 31.13 | 1:04.54 | 1:04.54 | ||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 32.11 | 1:07.49 | 2:12.03 | ||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 32.84 | 1:09.57 | 3:21.60 | ||||||
Johanne Schleimann | 2007 | 31.25 | 1:04.40 | 4:26.00 | ||||||
20 | Gti Piger | 2006 | GTI | 4:26.77 | ||||||
Marie Skole Sørensen | 2006 | 30.80 | 1:03.87 | 1:03.87 | ||||||
Naja O. K. Neergaard | 2007 | 31.74 | 1:07.72 | 2:11.59 | ||||||
Malene Dithmar | 2006 | 33.46 | 1:11.82 | 3:23.41 | ||||||
Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 30.24 | 1:03.36 | 4:26.77 | ||||||
21 | Andrea´s Bitches | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:26.79 | ||||||
Andrea Strandby | 2007 | 32.58 | 1:08.50 | 1:08.50 | ||||||
Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 32.54 | 1:08.70 | 2:17.20 | ||||||
Amalie Carlsen Risager | 2006 | 32.11 | 1:05.81 | 3:23.01 | ||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 30.43 | 1:03.78 | 4:26.79 | ||||||
22 | Lyngby Navy Manes | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 4:27.21 | ||||||
Emily Reuter | 2006 | 31.50 | 1:05.91 | 1:05.91 | ||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 31.24 | 1:05.01 | 2:10.92 | ||||||
Rebecca Bell | 2007 | 31.76 | 1:08.17 | 3:19.09 | ||||||
Marie Elster | 2006 | 32.35 | 1:08.12 | 4:27.21 | ||||||
23 | Esv Piger 1 | 2006 | Vejle Svømmeklub | 4:28.83 | ||||||
Sophia Jochumsen | 2006 | 31.69 | 1:06.09 | 1:06.09 | ||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 31.81 | 1:05.40 | 2:11.49 | ||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 32.78 | 1:09.72 | 3:21.21 | ||||||
Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 32.44 | 1:07.62 | 4:28.83 | ||||||
24 | Helsingør Piger 1 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 4:28.96 | ||||||
Caroline Haugland | 2007 | 32.12 | 1:06.85 | 1:06.85 | ||||||
Olga Vejlby | 2006 | 31.79 | 1:06.85 | 2:13.70 | ||||||
Sofie Anker Nielsen | 2006 | 31.15 | 1:05.56 | 3:19.26 | ||||||
Silvia Martinsen | 2007 | 32.51 | 1:09.70 | 4:28.96 | ||||||
25 | Red Stags | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 4:30.67 | ||||||
Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 31.07 | 1:04.91 | 1:04.91 | ||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | 32.04 | 1:08.03 | 2:12.94 | ||||||
Emilie Dommer | 2007 | 33.38 | 1:11.54 | 3:24.48 | ||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 31.48 | 1:06.19 | 4:30.67 | ||||||
26 | Hvidovre Piger | 2006 | Hvidovre Svømmeklub | 4:31.08 | ||||||
Maica Jensen | 2006 | 30.93 | 1:03.91 | 1:03.91 | ||||||
Rikke Parkhøi | 2006 | 31.77 | 1:06.64 | 2:10.55 | ||||||
Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 33.54 | 1:10.40 | 3:20.95 | ||||||
Sofie Lind | 2006 | 33.43 | 1:10.13 | 4:31.08 | ||||||
27 | Ssk Piger | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 4:32.11 | ||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 30.34 | 1:02.70 | 1:02.70 | ||||||
Annette Toft | 2006 | 32.22 | 1:07.21 | 2:09.91 | ||||||
Viktoria Annabel Graulund | 2007 | 33.57 | 1:10.01 | 3:19.92 | ||||||
Caroline Søe Jepsen | 2007 | 33.91 | 1:12.19 | 4:32.11 | ||||||
28 | A6 Piger 2 | 2006 | A6 | 4:33.81 | ||||||
Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 31.95 | 1:06.29 | 1:06.29 | ||||||
Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 32.13 | 1:06.53 | 2:12.82 | ||||||
K-Lee Hansen | 2007 | 32.17 | 1:08.08 | 3:20.90 | ||||||
Mira Capito | 2007 | 34.56 | 1:12.91 | 4:33.81 | ||||||
29 | Gsc Piger 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:34.10 | ||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 31.40 | 1:05.87 | 1:05.87 | ||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 32.36 | 1:08.32 | 2:14.19 | ||||||
Bianca Roos | 2006 | 33.05 | 1:09.83 | 3:24.02 | ||||||
Henriette Roos | 2006 | 33.20 | 1:10.08 | 4:34.10 | ||||||
30 | Silkeborg Piger | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 4:36.02 | ||||||
Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 30.04 | 1:03.02 | 1:03.02 | ||||||
Mia Borup Mølgaard | 2006 | 32.20 | 1:07.99 | 2:11.01 | ||||||
Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 34.04 | 1:12.50 | 3:23.51 | ||||||
Paula Lindberg | 2007 | 34.62 | 1:12.51 | 4:36.02 | ||||||
31 | Herlev Tøser | 2006 | Herlev Svømning | 4:37.45 | ||||||
Luna Larsson | 2006 | 31.85 | 1:06.45 | 1:06.45 | ||||||
Liv Waag Kallesøe | 2006 | 34.45 | 1:12.28 | 2:18.73 | ||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 33.50 | 1:11.24 | 3:29.97 | ||||||
Kristine Dupont | 2007 | 32.39 | 1:07.48 | 4:37.45 | ||||||
32 | Horsens Piger 1 | 2006 | Horsens Svømmeklub | 4:37.60 | ||||||
Frida Gode Agersbæk | 2007 | 32.00 | 1:06.89 | 1:06.89 | ||||||
Signe Kristensen | 2006 | 30.99 | 1:05.67 | 2:12.56 | ||||||
Filippa Juul Jensen | 2007 | 35.33 | 1:15.36 | 3:27.92 | ||||||
Andrea Skjelmose | 2007 | 32.78 | 1:09.68 | 4:37.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 17:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 36, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma | 2005 | Sigma Swim | 3:44.52 | ||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 26.63 | 55.76 | 55.76 | ||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 26.41 | 55.44 | 1:51.20 | ||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | 27.14 | 57.10 | 2:48.30 | ||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 26.73 | 56.22 | 3:44.52 | ||||||
2 | Aalborg Drenge 1 | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 3:44.65 | ||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 26.36 | 54.78 | 54.78 | ||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 25.66 | 54.04 | 1:48.82 | ||||||
Inas Ilic | 2005 | 26.40 | 56.24 | 2:45.06 | ||||||
Mikkel K. Kristensen | 2005 | 27.84 | 59.59 | 3:44.65 | ||||||
3 | Gsc Drenge 1 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:44.93 | ||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 26.50 | 55.81 | 55.81 | ||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 26.73 | 56.65 | 1:52.46 | ||||||
Vincent Matras | 2005 | 27.05 | 57.06 | 2:49.52 | ||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 26.08 | 55.41 | 3:44.93 | ||||||
4 | Roskilde Vikinger | 2005 | Roskilde Svømning | 3:48.57 | ||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 25.60 | 54.48 | 54.48 | ||||||
William Breuner | 2005 | 27.75 | 58.79 | 1:53.27 | ||||||
Emil Isaksen | 2005 | 27.14 | 57.65 | 2:50.92 | ||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 26.98 | 57.65 | 3:48.57 | ||||||
5 | Gti Drenge | 2005 | GTI | 3:48.87 | ||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 26.81 | 55.79 | 55.79 | ||||||
Marius Mains | 2005 | 28.22 | 1:00.64 | 1:56.43 | ||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 26.48 | 56.17 | 2:52.60 | ||||||
Cilas Madsen | 2005 | 27.07 | 56.27 | 3:48.87 | ||||||
6 | Vat 1 | 2005 | VAT Copenhagen | 3:50.68 | ||||||
Anders Gaard | 2006 | 28.24 | 58.57 | 58.57 | ||||||
Carlos Halawi | 2006 | 27.23 | 57.71 | 1:56.28 | ||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 27.46 | 58.97 | 2:55.25 | ||||||
Sean Petersen | 2006 | 26.45 | 55.43 | 3:50.68 | ||||||
7 | Delta Drenge | 2005 | DeltaSwim | 3:51.36 | ||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 28.22 | 58.83 | 58.83 | ||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 26.41 | 55.36 | 1:54.19 | ||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 28.98 | 1:00.01 | 2:54.20 | ||||||
Jonatan Lyck Falk | 2006 | 27.32 | 57.16 | 3:51.36 | ||||||
8 | Kvik Drenge 1 | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:51.37 | ||||||
Casper Puggaard | 2005 | 26.04 | 54.75 | 54.75 | ||||||
Mads Sørensen | 2005 | 27.39 | 58.35 | 1:53.10 | ||||||
Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 28.46 | 59.08 | 2:52.18 | ||||||
Lucas Svej | 2005 | 28.28 | 59.19 | 3:51.37 | ||||||
9 | Agf Drenge 1 | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 3:53.54 | ||||||
Daniel Marcus Le | 2006 | 28.57 | 59.78 | 59.78 | ||||||
Jonas Gaur | 2005 | 27.88 | 58.57 | 1:58.35 | ||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 28.76 | 1:00.45 | 2:58.80 | ||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 25.93 | 54.74 | 3:53.54 | ||||||
10 | Helsingør Drenge 1 | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 3:54.65 | ||||||
Linus Heinrichsen | 2006 | 28.16 | 59.27 | 59.27 | ||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 26.22 | 54.72 | 1:53.99 | ||||||
Jens Christian Koefoed | 2006 | 28.63 | 1:01.19 | 2:55.18 | ||||||
Nicklas Reinstrup | 2006 | 27.87 | 59.47 | 3:54.65 | ||||||
11 | Gentofte Drenge 1 | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 3:55.25 | ||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 27.02 | 56.14 | 56.14 | ||||||
Laurits Boserup | 2005 | 28.62 | 1:00.08 | 1:56.22 | ||||||
Erik Schmidt | 2005 | 28.12 | 58.81 | 2:55.03 | ||||||
Louie Hansen | 2005 | 28.15 | 1:00.22 | 3:55.25 | ||||||
12 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2005 | Aarhus Swim | 3:55.59 | ||||||
Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 25.94 | 54.93 | 54.93 | ||||||
Casper Lind Boest | 2005 | 27.09 | 57.98 | 1:52.91 | ||||||
Hjalte Nederby Staun | 2006 | 29.21 | 1:02.91 | 2:55.82 | ||||||
David Kilsgaard Andersen | 2005 | 28.51 | 59.77 | 3:55.59 | ||||||
13 | H2Odense Stærk Drenge | 2005 | H2Odense | 3:55.87 | ||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 27.68 | 57.18 | 57.18 | ||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 27.51 | 59.11 | 1:56.29 | ||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 27.19 | 58.51 | 2:54.80 | ||||||
Ludvig L. Møller | 2006 | 29.10 | 1:01.07 | 3:55.87 | ||||||
14 | Vg17 Drenge | 2005 | VG 17 | 3:56.07 | ||||||
Theodor Møller | 2005 | 28.54 | 59.44 | 59.44 | ||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 28.91 | 59.19 | 1:58.63 | ||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 28.05 | 58.86 | 2:57.49 | ||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 28.01 | 58.58 | 3:56.07 | ||||||
15 | Sigma 2 | 2005 | Sigma Swim | 3:56.84 | ||||||
Oliver Lassen | 2005 | 28.11 | 58.77 | 58.77 | ||||||
Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 27.05 | 57.57 | 1:56.34 | ||||||
Magnus Løfquist | 2005 | 27.79 | 58.88 | 2:55.22 | ||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | 29.46 | 1:01.62 | 3:56.84 | ||||||
16 | Ssk Drenge | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 3:57.05 | ||||||
Konrad Clausen | 2005 | 27.28 | 57.17 | 57.17 | ||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 28.03 | 57.73 | 1:54.90 | ||||||
Rasmus Bønsøe | 2006 | 27.68 | 58.40 | 2:53.30 | ||||||
Christian Søe Jepsen | 2005 | 30.41 | 1:03.75 | 3:57.05 | ||||||
17 | Rsk Drenge | 2005 | Ringe Svømme Klub | 3:59.69 | ||||||
Kasper Cludts | 2006 | 29.60 | 1:01.20 | 1:01.20 | ||||||
Julius Schier | 2006 | 30.63 | 1:04.93 | 2:06.13 | ||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 27.25 | 57.26 | 3:03.39 | ||||||
Luca Hertzog | 2005 | 26.44 | 56.30 | 3:59.69 | ||||||
18 | Køge Drenge | 2005 | Køge Svømmeklub | 3:59.70 | ||||||
Joachim Poulsen | 2006 | 27.68 | 59.25 | 59.25 | ||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 28.49 | 59.24 | 1:58.49 | ||||||
Lucas Møller Larsen | 2005 | 28.06 | 58.44 | 2:56.93 | ||||||
Lucas Emil Heinze | 2005 | 29.24 | 1:02.77 | 3:59.70 | ||||||
19 | Gsc Drenge 2 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:00.58 | ||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 28.36 | 58.86 | 58.86 | ||||||
Anders Junker | 2005 | 27.81 | 1:00.30 | 1:59.16 | ||||||
Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 29.29 | 1:00.94 | 3:00.10 | ||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | 28.92 | 1:00.48 | 4:00.58 | ||||||
20 | Hovedstadens Drenge | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:01.11 | ||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 28.34 | 58.60 | 58.60 | ||||||
Tristan Jensen | 2006 | 28.88 | 1:00.68 | 1:59.28 | ||||||
Magnus Steen Andersen | 2006 | 29.96 | 1:02.04 | 3:01.32 | ||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 28.71 | 59.79 | 4:01.11 | ||||||
21 | Helsinge Drenge | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 4:01.72 | ||||||
Louie Uldall | 2005 | 27.31 | 57.80 | 57.80 | ||||||
Tobias Frederiksen | 2006 | 28.57 | 59.60 | 1:57.40 | ||||||
Lasse S. Frederiksen | 2006 | 30.11 | 1:02.40 | 2:59.80 | ||||||
Emil Gram Peters | 2005 | 28.83 | 1:01.92 | 4:01.72 | ||||||
22 | Esbjerg Drenge | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 4:02.28 | ||||||
Karl Heeb | 2005 | 28.65 | 59.16 | 59.16 | ||||||
Jonas Mathiasen | 2006 | 28.87 | 1:00.98 | 2:00.14 | ||||||
Anton Egholm Husted | 2006 | 29.15 | 1:01.78 | 3:01.92 | ||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | 28.37 | 1:00.36 | 4:02.28 | ||||||
23 | Kvik Drenge 2 | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:02.89 | ||||||
Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 29.05 | 1:00.16 | 1:00.16 | ||||||
Frederik Knakkergaard | 2005 | 29.10 | 1:01.29 | 2:01.45 | ||||||
Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 29.34 | 1:00.97 | 3:02.42 | ||||||
Martin Svendson | 2005 | 28.47 | 1:00.47 | 4:02.89 | ||||||
24 | Nyborg | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 4:04.21 | ||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 29.42 | 1:04.33 | 1:04.33 | ||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 28.66 | 59.16 | 2:03.49 | ||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 29.13 | 1:00.91 | 3:04.40 | ||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 27.89 | 59.81 | 4:04.21 | ||||||
25 | Hvidovre Drenge | 2005 | Hvidovre Svømmeklub | 4:05.79 | ||||||
Viktor Bernstein | 2006 | 28.11 | 58.20 | 58.20 | ||||||
Anton Rytter Bech | 2005 | 27.45 | 56.71 | 1:54.91 | ||||||
Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 30.48 | 1:05.11 | 3:00.02 | ||||||
Asbjørn Nybroe | 2006 | 30.93 | 1:05.77 | 4:05.79 | ||||||
26 | Red Stags | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 4:07.25 | ||||||
Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 29.32 | 1:00.71 | 1:00.71 | ||||||
Illia Bulba | 2005 | 27.82 | 58.02 | 1:58.73 | ||||||
Gustav R. Christiansen | 2006 | 32.60 | 1:08.84 | 3:07.57 | ||||||
Magnus Tullberg | 2005 | 28.05 | 59.68 | 4:07.25 | ||||||
27 | Vat 2 | 2005 | VAT Copenhagen | 4:10.31 | ||||||
Sune Vergmann | 2005 | 28.69 | 1:00.32 | 1:00.32 | ||||||
Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 29.23 | 1:03.75 | 2:04.07 | ||||||
Simon Hejbroch | 2006 | 29.30 | 1:01.99 | 3:06.06 | ||||||
William F. Pilgaard | 2006 | 30.00 | 1:04.25 | 4:10.31 | ||||||
28 | Kvik Drenge 3 | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:11.90 | ||||||
Tobias Melhede | 2006 | 29.12 | 1:01.41 | 1:01.41 | ||||||
Emil Espinoza | 2006 | 28.80 | 1:00.71 | 2:02.12 | ||||||
Carl S. Sørensen | 2006 | 31.47 | 1:07.41 | 3:09.53 | ||||||
Sebastian Højer Øster | 2006 | 29.43 | 1:02.37 | 4:11.90 | ||||||
29 | Horsens Drenge 1 | 2005 | Horsens Svømmeklub | 4:12.90 | ||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 27.83 | 58.19 | 58.19 | ||||||
Tobias Wemmelund | 2006 | 30.22 | 1:04.57 | 2:02.76 | ||||||
Daniel Landbo | 2005 | 31.65 | 1:06.10 | 3:08.86 | ||||||
Alexander Mogensen | 2005 | 30.73 | 1:04.04 | 4:12.90 | ||||||
- | Esv Drenge 1 | 2005 | Vejle Svømmeklub | DSQ | SW 10.11 | |||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 27.32 | 57.30 | 57.30 | ||||||
Thor Majgård | 2005 | 27.66 | 58.55 | 1:55.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:40 |