Resultater for Haslev Vinter Cup 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 10:06 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Start |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | 39.92 | 1:26.85 | |||||
2 | Elisabeth Toft Kristensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 41.34 | 1:27.92 | |||||
3 | Nora Stølsgård | 2010 | Køge Svømmeklub | 38.71 | 1:27.94 | |||||
4 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 43.65 | 1:33.39 | |||||
5 | Caroline Ploug Høyer | 2009 | Køge Svømmeklub | 44.76 | 1:33.84 | |||||
6 | Caya Kvisgaard | 2010 | Køge Svømmeklub | 43.42 | 1:34.41 | |||||
7 | Frida Koch | 2010 | Køge Svømmeklub | 44.01 | 1:36.23 | |||||
8 | Milla Engsted Larsen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 44.46 | 1:36.78 | |||||
9 | Clara Kristine Ingeborg Andersen | 2010 | Haslev Svømmeklub | 46.24 | 1:37.54 | |||||
10 | Melina Ertman | 2011 | Køge Svømmeklub | 44.76 | 1:38.25 | |||||
11 | Agnes Thøfner | 2009 | Haslev Svømmeklub | 43.20 | 1:38.79 | |||||
12 | Josefine Frigast la Cour | 2010 | Køge Svømmeklub | 46.86 | 1:39.11 | |||||
13 | Adrianna Pedersen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 44.30 | 1:39.49 | |||||
14 | Andrea Vig Lauritsen | 2010 | Køge Svømmeklub | 47.35 | 1:42.61 | |||||
15 | Alberte Hjarbæk | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 1:45.04 | 1:45.04 | |||||
16 | Karla Hemming Schaarup | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 51.23 | 1:47.81 | |||||
17 | Hannah Borgstrøm | 2009 | Køge Svømmeklub | 50.92 | 1:49.73 | |||||
18 | Rosa Sørensen | 2010 | Køge Svømmeklub | 53.82 | 1:49.77 | |||||
19 | Caroline Elisabeth Moris | 2010 | Køge Svømmeklub | 52.26 | 1:54.03 | |||||
20 | Amalie Badensø | 2009 | Haslev Svømmeklub | 54.87 | 1:57.03 | |||||
21 | Lucca Kiding | 2011 | Køge Svømmeklub | 54.16 | 1:59.34 | |||||
22 | Ela Narin Bas | 2010 | Køge Svømmeklub | 57.27 | 2:06.00 | |||||
- | Anna Novak | 2010 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nia Sommer | 2010 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Keller Thorgrimson | 2010 | Slagelse Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Start |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 32.18 | 1:06.58 | |||||
2 | Amalie Mønster Birk | 2007 | Køge Svømmeklub | 32.18 | 1:06.82 | |||||
3 | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | 32.06 | 1:07.83 | |||||
4 | Vica Lucia Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 37.85 | 1:17.84 | |||||
5 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.09 | 1:18.29 | |||||
6 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 37.08 | 1:19.77 | |||||
7 | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.21 | 1:20.59 | |||||
8 | Anna Baad Clausen | 2007 | Haslev Svømmeklub | 37.43 | 1:20.61 | |||||
9 | Alex Rolder | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.72 | 1:28.24 | |||||
10 | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 41.33 | 1:29.94 | |||||
11 | Clara Grenaa | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 42.25 | 1:30.15 | |||||
12 | Chilli Nordahl Thompson | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.17 | 1:31.99 | |||||
13 | Nicoline Johnson | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 42.13 | 1:32.23 | |||||
14 | Isabella Johansson | 2007 | Haslev Svømmeklub | 41.65 | 1:34.73 | |||||
15 | Madeleine Schou | 2008 | Haslev Svømmeklub | 44.01 | 1:37.26 | |||||
16 | Edith Seedorff | 2008 | Haslev Svømmeklub | 46.95 | 1:38.31 | |||||
17 | Sahra Warberg | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 47.13 | 1:40.92 | |||||
18 | Sarah Dahl | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 48.65 | 1:41.03 | |||||
19 | Jóhanna Johansen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 47.30 | 1:42.72 | |||||
20 | Ida Hartz Johnsen | 2008 | Haslev Svømmeklub | 53.53 | 1:55.49 | |||||
- | Alesia Gabriela Taraboi | 2008 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Start |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 29.14 | 1:02.24 | |||||
2 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 30.12 | 1:03.56 | |||||
3 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 30.90 | 1:04.64 | |||||
4 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 34.14 | 1:10.99 | |||||
5 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.95 | 1:13.06 | |||||
6 | Signe Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 34.87 | 1:13.18 | |||||
7 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.28 | 1:14.28 | |||||
8 | Laura Kruse | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 38.02 | 1:16.98 | |||||
9 | Mathilde Bæklund Thygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.02 | 1:17.98 | |||||
10 | Liva Sandholt-Nielsen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 37.64 | 1:18.53 | |||||
11 | Wiktoria Wojciechowska | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.91 | 1:28.51 | |||||
12 | Sandra Fly Nielsen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 46.82 | 1:36.93 | |||||
- | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Start |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 27.62 | 57.24 | |||||
2 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.21 | 1:01.07 | |||||
3 | Nynne Jakobsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 32.61 | 1:09.33 | |||||
4 | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | 34.20 | 1:13.34 | |||||
5 | Ann-Cecilie Crillesen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.76 | 1:16.84 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Start |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Linda Lund Tietze | 1984 | Haslev Svømmeklub | 28.24 | 59.59 | |||||
2 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 28.87 | 1:00.62 | |||||
3 | Tanja H Nielsen | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.05 | 1:05.43 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:06 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Jørgensen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.82 | 1:18.78 | |||||
2 | Mikkas Skoubo | 2010 | Køge Svømmeklub | 39.77 | 1:25.83 | |||||
3 | Felix Schnack | 2009 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.97 | 1:31.49 | |||||
4 | Elias Elborg Johannessen | 2009 | Køge Svømmeklub | 43.78 | 1:32.96 | |||||
5 | Simon Lynghøj Bagger | 2009 | Køge Svømmeklub | 43.12 | 1:33.23 | |||||
6 | Villads Beck | 2009 | Køge Svømmeklub | 48.55 | 1:43.22 | |||||
7 | Luka Lundsberg | 2010 | Køge Svømmeklub | 47.20 | 1:44.20 | |||||
8 | Markus Fjeldsted | 2010 | Køge Svømmeklub | 47.28 | 1:44.52 | |||||
9 | Asbjørn Kristiansen | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 50.74 | 1:48.52 | |||||
10 | Nikolaj Klempar Larsen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 50.35 | 1:48.79 | |||||
11 | William Fruergaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 55.82 | 2:07.93 | |||||
- | David Sørensen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 29.10 | 1:02.19 | |||||
2 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 31.22 | 1:06.41 | |||||
3 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 32.54 | 1:07.60 | |||||
4 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 35.92 | 1:14.56 | |||||
5 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 35.18 | 1:14.69 | |||||
6 | Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | Haslev Svømmeklub | 36.68 | 1:19.29 | |||||
7 | Nicolai Preben-Andersen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 37.46 | 1:20.50 | |||||
8 | Louis Nielsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 42.50 | 1:27.43 | |||||
9 | Oliver Dyrholm-Pilegaard | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 39.89 | 1:28.19 | |||||
10 | William Kongslev | 2008 | Haslev Svømmeklub | 41.28 | 1:30.62 | |||||
11 | Elias Foss Larsen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 47.91 | 1:44.89 | |||||
- | Marius Sohnemann | 2007 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alexander Groth | 2008 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Emil Kærdal | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 29.46 | 1:04.89 | |||||
2 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.81 | 1:04.92 | |||||
3 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.79 | 1:08.29 | |||||
4 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 34.14 | 1:12.20 | |||||
5 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 35.69 | 1:16.24 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 26.47 | 56.14 | |||||
2 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 27.15 | 57.17 | |||||
3 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 27.77 | 58.22 | |||||
4 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 28.09 | 59.08 | |||||
5 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 28.27 | 59.52 | |||||
6 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.55 | 1:04.27 | |||||
7 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 31.01 | 1:06.18 | |||||
- | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | Neddykning over 15 m | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 25.22 | 52.93 | |||||
2 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 27.31 | 57.91 | |||||
3 | Sofus Christensen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 28.81 | 1:00.68 | |||||
4 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.18 | 1:00.78 | |||||
5 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.67 | 1:17.69 | |||||
- | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:12 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Bæch | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 55.86 | ||||||
2 | Sara Poulsgaard Sværke | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 57.38 | ||||||
3 | Laura Steen Petersen | 2010 | Køge Svømmeklub | 58.06 | ||||||
4 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 58.47 | ||||||
5 | Alberte Hjarbæk | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 1:04.78 | ||||||
6 | Rosa Sofie Wismarch Mørch | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 1:05.08 | ||||||
7 | Asanka Tissera | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 1:14.36 | ||||||
- | Emma Dejløw Sonne | 2011 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Alma C. Thaysen | 2011 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | flere fly ben | |||||
- | Lærke Neya Jørgensen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.32 | ||||||
2 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.94 | ||||||
3 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.86 | ||||||
4 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.60 | ||||||
5 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 46.18 | ||||||
6 | Alex Rolder | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 47.77 | ||||||
7 | Freja Fodge | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 48.63 | ||||||
8 | Ida Wahlstrøm | 2008 | Værløse Svømmeklub | 50.60 | ||||||
9 | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 52.82 | ||||||
10 | Chilli Nordahl Thompson | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 53.61 | ||||||
11 | Mejse Nielsen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 54.73 | ||||||
12 | Clara Grenaa | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 55.88 | ||||||
13 | Jóhanna Johansen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 57.90 | ||||||
14 | Julie Guul | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 59.18 | ||||||
15 | Jasmin Fleur Jørgensen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 59.86 | ||||||
16 | Silje Wind Damsgaard | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 1:21.83 | ||||||
- | Cecilie Heinsen | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | DNS | ||||||
- | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Klara Ina Emilie Johansen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Klara Kandborg | 2008 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alesia Gabriela Taraboi | 2008 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | flere flyben spark | |||||
- | Clara Vesti Højer | 2008 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i afslutning | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 37.76 | ||||||
2 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.02 | ||||||
3 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.02 | ||||||
4 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 41.99 | ||||||
5 | Frida Christensen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 42.99 | ||||||
6 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 43.85 | ||||||
7 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 44.06 | ||||||
8 | Cecilie Engsted Larsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 45.90 | ||||||
9 | Laura Hoffmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 58.60 | ||||||
- | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | DSQ | ½2 flyben ved vendin | |||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.41 | ||||||
2 | Olivia Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.80 | ||||||
3 | Josefine Krumbak | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.82 | ||||||
4 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.86 | ||||||
5 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.14 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.20 | ||||||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 36.61 | ||||||
3 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.32 | ||||||
4 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Eriksen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 53.53 | ||||||
2 | Adam Berg Pedersen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 53.56 | ||||||
3 | Christian Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 53.65 | ||||||
4 | Sune Berg Olesen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 55.55 | ||||||
5 | Amil Alibasic | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.00 | ||||||
6 | Gabriel Sukkot | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 1:03.76 | ||||||
7 | Nikolaj Klempar Larsen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.05 | ||||||
8 | Otto Galberg-Lund | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 1:06.42 | ||||||
9 | Teodor Rys-Bojsen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.72 | ||||||
10 | Traian Zacharias Pedersen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 1:07.21 | ||||||
11 | Hector Haak | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 1:16.88 | ||||||
- | David Sørensen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Albert Christensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | flyben v. 10m | |||||
- | Simon Christiansen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | asymkrom ben | |||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.15 | ||||||
2 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 44.70 | ||||||
3 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 44.91 | ||||||
4 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 48.95 | ||||||
5 | Louis Nielsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 50.36 | ||||||
6 | Linus Noe | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 50.65 | ||||||
7 | Andreas Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 52.81 | ||||||
8 | Adam Hardt Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 53.46 | ||||||
9 | Elias Foss Larsen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 56.31 | ||||||
10 | Oliver Dyrholm-Pilegaard | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 57.61 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 34.37 | ||||||
2 | Lucas Møller Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 37.33 | ||||||
3 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.85 | ||||||
- | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 33.43 | ||||||
2 | Oscar Xu | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 38.58 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.87 | ||||||
2 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 31.25 | ||||||
3 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nanna Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 46.07 | 1:39.50 | |||||
2 | Sophia Groth | 2010 | Værløse Svømmeklub | 49.57 | 1:43.17 | |||||
3 | Maria Gandrup Nygaard | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 51.73 | 1:47.12 | |||||
4 | Nikoline Nielsen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 54.42 | 1:54.15 | |||||
5 | Johanne Møller Hansen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 55.49 | 1:54.30 | |||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabell Hansen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.16 | 1:15.17 | |||||
2 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 38.82 | 1:18.55 | |||||
3 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.67 | 1:21.29 | |||||
4 | Kaja Pedersen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 43.29 | 1:27.37 | |||||
5 | Anna Høyer | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.36 | 1:27.61 | |||||
6 | Sofie K. Eriksen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 43.68 | 1:30.65 | |||||
7 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 50.33 | 1:40.90 | |||||
8 | Frida Grønnehøj | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 51.89 | 1:48.79 | |||||
9 | Silje Wind Damsgaard | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 1:14.90 | 2:30.08 | |||||
- | Nanna Hessner | 2007 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liv Salhauge | 2005 | Værløse Svømmeklub | 37.28 | 1:15.33 | |||||
2 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 38.25 | 1:18.12 | |||||
3 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 38.32 | 1:18.36 | |||||
4 | Cecilie Amalie Holst Christiansen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 39.89 | 1:22.49 | |||||
5 | Camila Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 45.51 | 1:35.19 | |||||
- | Yasmin Thrane Kristensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Cecilie Rasmussen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | DSQ | sw62 | |||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.93 | 1:16.23 | |||||
2 | Estefi Sancho | 2003 | Haslev Svømmeklub | 36.97 | 1:18.44 | |||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.77 | 1:27.55 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Traian Zacharias Pedersen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 58.63 | 2:00.02 | |||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 40.32 | 1:23.57 | |||||
2 | William Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.42 | 1:27.69 | |||||
3 | Anders Jensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 47.05 | 1:34.86 | |||||
4 | Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | Haslev Svømmeklub | 46.66 | 1:34.97 | |||||
5 | Johan Fjord Kristensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 46.21 | 1:38.46 | |||||
6 | Mathias Klint Craven | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 50.46 | 1:42.40 | |||||
- | Louis Nielsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marius Sohnemann | 2007 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.77 | 1:14.89 | |||||
2 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 42.60 | 1:24.17 | |||||
3 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 55.59 | 1:57.22 | |||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.18 | 1:06.41 | |||||
2 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.39 | 1:10.72 | |||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.93 | 1:14.64 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 1:18.77 | 2:48.40 | 4:17.39 | 5:46.71 | |||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Roat Jørgensen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 1:21.07 | 2:51.71 | 4:23.05 | 5:52.37 | |||
- | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:07.18 | 2:18.57 | 3:31.91 | 4:44.28 | |||
2 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 1:10.60 | 2:25.74 | 3:41.76 | 4:57.59 | |||
3 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 1:18.23 | 2:42.76 | 4:07.70 | 5:32.09 | |||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 1:12.96 | 2:31.32 | 3:50.80 | 5:08.73 | |||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Holm | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:06.29 | 2:15.21 | 3:26.04 | 4:35.97 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:52 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
- | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 1:19.09 | 2:45.14 | 4:11.59 | 5:35.17 | |||
2 | Frederik Neiiendam | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:25.56 | 3:01.11 | 4:38.04 | 6:11.84 | |||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 1:06.34 | 2:20.49 | 3:35.71 | 4:50.36 | |||
2 | Jacob Michael Madsen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:09.67 | 2:25.77 | 3:44.77 | 5:00.52 | |||
3 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.97 | 2:27.69 | 3:45.25 | 5:01.40 | |||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:03.61 | 2:11.20 | 3:19.57 | 4:29.01 | |||
2 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 1:05.79 | 2:17.59 | 3:29.49 | 4:38.64 | |||
3 | Joakim Schnack | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:08.51 | 2:20.80 | 3:34.43 | 4:46.92 | |||
4 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 1:07.47 | 2:23.08 | 3:39.01 | 4:54.18 | |||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 57.18 | 1:59.52 | 3:02.89 | 4:06.83 | |||
2 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.09 | 2:04.70 | 3:09.74 | 4:13.39 | |||
3 | Emil Holm | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 59.35 | 2:03.59 | 3:09.25 | 4:14.33 | |||
4 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.38 | 2:04.96 | 3:10.29 | 4:15.50 | |||
5 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:03.42 | 2:10.07 | 3:18.32 | 4:24.96 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:12 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 35.52 | 1:16.34 | |||||
2 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.97 | 1:26.43 | |||||
3 | Edith Seedorff | 2008 | Haslev Svømmeklub | 48.12 | 1:46.62 | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 31.87 | 1:10.01 | |||||
2 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 30.81 | 1:10.04 | |||||
3 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 34.63 | 1:13.00 | |||||
4 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.97 | 1:14.24 | |||||
5 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 36.47 | 1:18.43 | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.31 | 1:07.30 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Jørgensen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.72 | 1:43.90 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 36.14 | 1:16.20 | |||||
2 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.22 | 1:18.60 | |||||
3 | Hjalte Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 35.95 | 1:21.29 | |||||
- | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Møller Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 31.23 | 1:07.15 | |||||
2 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.88 | 1:09.07 | |||||
3 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 34.05 | 1:11.93 | |||||
4 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 34.36 | 1:12.98 | |||||
5 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.17 | 1:13.32 | |||||
6 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 35.02 | 1:14.42 | |||||
7 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.37 | 1:16.76 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 30.30 | 1:04.63 | |||||
2 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 29.61 | 1:05.12 | |||||
3 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.14 | 1:08.21 | |||||
4 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.60 | 1:08.25 | |||||
5 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.94 | 1:09.05 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 27.26 | 58.46 | |||||
2 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 28.53 | 1:02.41 | |||||
3 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 29.60 | 1:04.32 | |||||
- | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Pedersen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 51.36 | 1:45.40 | |||||
2 | Maria Gandrup Nygaard | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 52.81 | 1:52.54 | |||||
3 | Mathilde Marie Grydholt | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 52.49 | 1:52.67 | |||||
4 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 55.40 | 1:55.09 | |||||
5 | Nikoline Nielsen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 54.95 | 1:56.99 | |||||
6 | Karla Hemming Schaarup | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 58.19 | 2:05.38 | |||||
7 | Adrianna Pedersen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 1:02.15 | 2:11.69 | |||||
- | Rosa Pico | 2010 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabell Hansen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.08 | 1:24.27 | |||||
2 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.66 | 1:31.21 | |||||
3 | Kaja Pedersen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 46.26 | 1:38.35 | |||||
4 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.58 | 1:38.70 | |||||
5 | Sofie K. Eriksen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 46.58 | 1:39.11 | |||||
6 | Alex Rolder | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 48.73 | 1:42.61 | |||||
7 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 47.18 | 1:43.19 | |||||
8 | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | 49.85 | 1:45.53 | |||||
9 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 51.04 | 1:49.31 | |||||
10 | Frida Grønnehøj | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 57.99 | 2:04.82 | |||||
11 | Julie Guul | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 1:01.71 | 2:09.11 | |||||
- | Cecilie Heinsen | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | DNS | ||||||
- | Klara Ina Emilie Johansen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nanna Hessner | 2007 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.62 | 1:23.12 | |||||
2 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.59 | 1:26.26 | |||||
3 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.40 | 1:26.30 | |||||
4 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.59 | 1:32.99 | |||||
5 | Laura Kruse | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 49.37 | 1:44.84 | |||||
6 | Mathilde Mark | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 53.82 | 1:55.13 | |||||
7 | Camila Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 56.57 | 1:59.28 | |||||
- | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nynne Jakobsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.31 | 1:27.57 | |||||
- | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Olivia Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.18 | 1:17.57 | |||||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 37.60 | 1:20.21 | |||||
3 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.84 | 1:24.93 | |||||
4 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.50 | 1:33.84 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 45.16 | 1:35.37 | |||||
2 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 47.10 | 1:40.23 | |||||
3 | Alexander Groth | 2008 | Værløse Svømmeklub | 50.46 | 1:47.38 | |||||
4 | Andreas Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 55.70 | 1:58.17 | |||||
5 | Oliver Dyrholm-Pilegaard | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 56.55 | 2:06.63 | |||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.62 | 1:15.75 | |||||
2 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 47.96 | 1:39.76 | |||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.94 | 1:16.26 | |||||
2 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 36.07 | 1:16.60 | |||||
3 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.92 | 1:19.95 | |||||
4 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.73 | 1:29.70 | |||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 32.01 | 1:09.65 | |||||
2 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.66 | 1:18.34 | |||||
3 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.26 | 1:23.11 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 37.34 | 1:17.65 | 1:58.80 | 2:40.21 | |||
2 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.88 | 1:24.08 | 2:08.11 | 2:50.59 | |||
3 | Clara Grenaa | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 53.59 | 1:54.42 | 2:56.10 | 3:55.99 | |||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Bæklund Thygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.28 | 1:36.22 | 2:31.65 | 3:25.46 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 34.41 | 1:13.76 | 1:55.04 | 2:30.48 | |||
2 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 39.83 | 1:22.20 | 2:05.36 | 2:46.68 | |||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 33.15 | 1:08.98 | 1:45.56 | 2:19.65 | |||
2 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.63 | 1:12.17 | 1:48.78 | 2:25.54 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 39.09 | 1:24.61 | |||||
2 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | 48.71 | 1:39.85 | |||||
3 | Sophia Groth | 2010 | Værløse Svømmeklub | 47.29 | 1:41.67 | |||||
4 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 48.27 | 1:42.26 | |||||
5 | Nanna Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 45.10 | 1:43.27 | |||||
6 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 52.49 | 1:47.89 | |||||
7 | Milla Engsted Larsen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 49.75 | 1:50.28 | |||||
8 | Johanne Møller Hansen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 53.60 | 1:54.36 | |||||
9 | Anna Bæch | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 55.07 | 1:55.61 | |||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Mønster Birk | 2007 | Køge Svømmeklub | 37.18 | 1:17.82 | |||||
2 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.99 | 1:21.20 | |||||
3 | Anna Høyer | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.68 | 1:28.15 | |||||
4 | Vica Lucia Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 43.17 | 1:30.66 | |||||
5 | Alex Rolder | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 45.85 | 1:34.85 | |||||
6 | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 46.92 | 1:39.32 | |||||
7 | Ida Wahlstrøm | 2008 | Værløse Svømmeklub | 47.96 | 1:43.12 | |||||
8 | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 48.45 | 1:45.23 | |||||
- | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Klara Kandborg | 2008 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Clara Vesti Højer | 2008 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | sw 84 og 94 | |||||
- | Silje Wind Damsgaard | 2008 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | SW 76 og 94 | |||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 33.64 | 1:12.27 | |||||
2 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 35.70 | 1:16.75 | |||||
3 | Liv Salhauge | 2005 | Værløse Svømmeklub | 36.03 | 1:17.18 | |||||
4 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 37.46 | 1:18.67 | |||||
5 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 38.83 | 1:20.48 | |||||
6 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.45 | 1:21.47 | |||||
7 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.09 | 1:22.62 | |||||
8 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.15 | 1:23.67 | |||||
9 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.44 | 1:26.83 | |||||
10 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 42.06 | 1:27.04 | |||||
11 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 42.24 | 1:27.41 | |||||
12 | Signe Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 42.07 | 1:30.09 | |||||
- | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.94 | 1:08.22 | |||||
2 | Josefine Krumbak | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.32 | 1:13.24 | |||||
3 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 32.40 | 1:13.57 | |||||
4 | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.54 | 1:20.84 | |||||
5 | Estefi Sancho | 2003 | Haslev Svømmeklub | 37.16 | 1:24.93 | |||||
6 | SIF Winther-Jensen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 40.93 | 1:30.25 | |||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Linda Lund Tietze | 1984 | Haslev Svømmeklub | 31.07 | 1:07.10 | |||||
2 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.31 | 1:07.86 | |||||
3 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.56 | 1:28.10 | |||||
4 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.69 | 1:41.98 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:54 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oscar Eriksen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 46.83 | 1:42.27 | |||||
2 | Sune Berg Olesen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 54.93 | 1:54.31 | |||||
3 | Amil Alibasic | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 54.99 | 1:59.32 | |||||
4 | Simon Christiansen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 58.90 | 2:02.80 | |||||
- | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Albert Christensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | SW 7.1 | |||||
- | Christian Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | SW 7.2 | |||||
- | Mikkel Sivebæk Nielsen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | SW 82 | |||||
- | Otto Galberg-Lund | 2010 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Asykrome arme | |||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 35.81 | 1:17.20 | |||||
2 | Hjalte Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.83 | 1:19.54 | |||||
3 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.08 | 1:20.98 | |||||
4 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.32 | 1:24.49 | |||||
5 | Mathias Warberg | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 38.09 | 1:28.07 | |||||
6 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.39 | 1:31.04 | |||||
7 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 42.95 | 1:31.22 | |||||
8 | Linus Noe | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 43.49 | 1:31.78 | |||||
9 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 43.19 | 1:32.31 | |||||
10 | Frederik Neiiendam | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 42.10 | 1:34.03 | |||||
11 | Nicolai Preben-Andersen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 46.00 | 1:36.63 | |||||
12 | Adam Hardt Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 43.48 | 1:38.59 | |||||
13 | Mathias Klint Craven | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 52.40 | 1:47.62 | |||||
14 | Frederik Pedersen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 49.08 | 1:54.99 | |||||
15 | Oliver Dyrholm-Pilegaard | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 58.90 | 1:56.61 | |||||
- | Sebastian Egebjerg Jensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | SW6.5 | |||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 31.76 | 1:06.35 | |||||
2 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.73 | 1:14.22 | |||||
3 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.74 | 1:15.09 | |||||
4 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.87 | 1:15.53 | |||||
5 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.44 | 1:15.75 | |||||
6 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.80 | 1:18.12 | |||||
7 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 34.93 | 1:20.33 | |||||
8 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.88 | 1:20.88 | |||||
9 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 40.49 | 1:26.82 | |||||
10 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 40.57 | 1:28.11 | |||||
11 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.33 | 2:01.94 | |||||
- | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.01 | 1:09.25 | |||||
2 | Joakim Schnack | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.32 | 1:16.54 | |||||
3 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.37 | 1:17.29 | |||||
4 | Magnus Hansen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 34.16 | 1:17.68 | |||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 26.77 | 59.66 | |||||
2 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 29.11 | 1:02.35 | |||||
3 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 28.87 | 1:03.74 | |||||
4 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.02 | 1:03.99 | |||||
5 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.13 | 1:30.31 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nora Stølsgård | 2010 | Køge Svømmeklub | 45.60 | ||||||
2 | Melina Ertman | 2011 | Køge Svømmeklub | 45.97 | ||||||
3 | Mathilde Marie Grydholt | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 46.53 | ||||||
4 | Rosa Sofie Wismarch Mørch | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 47.52 | ||||||
5 | Victoria Amalie Mouritzen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 47.75 | ||||||
6 | Caroline Ploug Høyer | 2009 | Køge Svømmeklub | 48.71 | ||||||
7 | Caya Kvisgaard | 2010 | Køge Svømmeklub | 49.41 | ||||||
8 | Rosa Sørensen | 2010 | Køge Svømmeklub | 49.82 | ||||||
9 | Elisabeth Toft Kristensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 50.48 | ||||||
10 | Josefine Frigast la Cour | 2010 | Køge Svømmeklub | 51.86 | ||||||
11 | Frida Koch | 2010 | Køge Svømmeklub | 52.84 | ||||||
12 | Ela Narin Bas | 2010 | Køge Svømmeklub | 55.10 | ||||||
13 | Andrea Vig Lauritsen | 2010 | Køge Svømmeklub | 55.38 | ||||||
14 | Lærke Neya Jørgensen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 55.77 | ||||||
15 | Sara Poulsgaard Sværke | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 56.26 | ||||||
16 | Laura Keller Thorgrimson | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 56.49 | ||||||
17 | Alma C. Thaysen | 2011 | Ringsted Svømme Klub | 56.88 | ||||||
18 | Agnes Thøfner | 2009 | Haslev Svømmeklub | 57.83 | ||||||
19 | Hannah Borgstrøm | 2009 | Køge Svømmeklub | 58.40 | ||||||
20 | Caroline Elisabeth Moris | 2010 | Køge Svømmeklub | 58.95 | ||||||
21 | Rosa Winther Gregersen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 59.29 | ||||||
22 | Lucca Kiding | 2011 | Køge Svømmeklub | 1:01.05 | ||||||
23 | Amalie Badensø | 2009 | Haslev Svømmeklub | 1:02.66 | ||||||
24 | Asanka Tissera | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 1:03.05 | ||||||
- | Anna Novak | 2010 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Dejløw Sonne | 2011 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nia Sommer | 2010 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rosa Pico | 2010 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alberte Hjarbæk | 2010 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | SW 6.4 | |||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.98 | ||||||
2 | Anna Baad Clausen | 2007 | Haslev Svømmeklub | 41.38 | ||||||
3 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.54 | ||||||
4 | Isabella Johansson | 2007 | Haslev Svømmeklub | 43.77 | ||||||
5 | Freja Fodge | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 46.92 | ||||||
6 | Sahra Warberg | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 47.33 | ||||||
7 | Jasmin Fleur Jørgensen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 48.71 | ||||||
8 | Chilli Nordahl Thompson | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 49.78 | ||||||
9 | Mejse Nielsen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 50.22 | ||||||
10 | Julie Guul | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 56.04 | ||||||
11 | Jóhanna Johansen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 57.85 | ||||||
- | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Madeleine Schou | 2008 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nanna Hessner | 2007 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Hartz Johnsen | 2008 | Haslev Svømmeklub | DSQ | sw 6.5 | |||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 30.65 | ||||||
2 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 36.39 | ||||||
3 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.75 | ||||||
4 | Liva Sandholt-Nielsen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 43.23 | ||||||
5 | Laura Hoffmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 53.73 | ||||||
6 | Sandra Fly Nielsen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 54.42 | ||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 31.63 | ||||||
2 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.16 | ||||||
3 | Olivia Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.63 | ||||||
4 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.25 | ||||||
5 | SIF Winther-Jensen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 43.32 | ||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:36 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luka Lundsberg | 2010 | Køge Svømmeklub | 48.34 | ||||||
2 | Mikkas Skoubo | 2010 | Køge Svømmeklub | 48.72 | ||||||
3 | Elias Elborg Johannessen | 2009 | Køge Svømmeklub | 50.57 | ||||||
4 | Felix Schnack | 2009 | Svømmeklubben SHS Stevns | 51.89 | ||||||
5 | Christopher Riis Anker | 2009 | Svømmeklubben SHS Stevns | 52.33 | ||||||
6 | Villads Beck | 2009 | Køge Svømmeklub | 53.94 | ||||||
7 | William Fruergaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 54.63 | ||||||
8 | Simon Lynghøj Bagger | 2009 | Køge Svømmeklub | 56.10 | ||||||
9 | Markus Fjeldsted | 2010 | Køge Svømmeklub | 56.22 | ||||||
10 | William Schou | 2009 | Haslev Svømmeklub | 56.95 | ||||||
11 | Nikolaj Klempar Larsen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 57.15 | ||||||
12 | Asbjørn Kristiansen | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 58.73 | ||||||
13 | Teodor Rys-Bojsen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 59.19 | ||||||
14 | Gabriel Sukkot | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.60 | ||||||
- | David Sørensen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Hector Haak | 2010 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | SW 6.5 | |||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 38.77 | ||||||
2 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | 41.98 | ||||||
3 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 42.63 | ||||||
4 | Elias Foss Larsen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 52.75 | ||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Michael Madsen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 33.52 | ||||||
2 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.71 | ||||||
3 | Mads Emil Kærdal | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.63 | ||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 32.37 | ||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:36 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 13:40 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 37.15 | 1:19.22 | 2:01.73 | 2:41.94 | |||
2 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.21 | 1:22.47 | 2:04.41 | 2:44.94 | |||
3 | Vica Lucia Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 38.82 | 1:22.33 | 2:06.81 | 2:49.10 | |||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 34.32 | 1:10.63 | 1:46.35 | 2:20.92 | |||
2 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 34.03 | 1:10.36 | 1:47.30 | 2:23.53 | |||
3 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 33.54 | 1:09.87 | 1:46.73 | 2:23.78 | |||
4 | Cecilie Amalie Holst Christiansen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 34.77 | 1:12.29 | 1:51.47 | 2:31.00 | |||
5 | Laura Kruse | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 42.38 | 1:28.36 | 2:14.49 | 2:59.65 | |||
6 | Yasmin Thrane Kristensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 39.47 | 1:25.46 | 2:14.06 | 3:02.23 | |||
- | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:40 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oscar Eriksen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 46.72 | 1:37.86 | 2:25.48 | 3:12.48 | |||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 35.65 | 1:14.17 | 1:53.74 | 2:31.81 | |||
2 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 36.81 | 1:18.38 | 2:00.02 | 2:39.75 | |||
3 | William Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.12 | 1:19.31 | 2:03.20 | 2:43.14 | |||
4 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 38.57 | 1:23.65 | 2:09.25 | 2:53.32 | |||
5 | Johan Fjord Kristensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 39.37 | 1:25.70 | 2:15.64 | 3:04.21 | |||
6 | William Kongslev | 2008 | Haslev Svømmeklub | 43.09 | 1:33.98 | 2:26.39 | 3:15.10 | |||
- | Anders Jensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 31.97 | 1:08.37 | 1:46.11 | 2:23.92 | |||
2 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 48.29 | 1:44.61 | 2:41.94 | 3:35.20 | |||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 29.41 | 1:01.76 | 1:35.10 | 2:08.37 | |||
2 | Joakim Schnack | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 31.51 | 1:05.51 | 1:40.71 | 2:15.53 | |||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.85 | 58.70 | 1:29.51 | 1:59.80 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:50 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Pedersen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 44.51 | ||||||
2 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 47.01 | ||||||
3 | Sophia Groth | 2010 | Værløse Svømmeklub | 50.60 | ||||||
4 | Clara Kristine Ingeborg Andersen | 2010 | Haslev Svømmeklub | 51.10 | ||||||
5 | Nanna Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 54.43 | ||||||
6 | Victoria Amalie Mouritzen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 55.84 | ||||||
7 | Adrianna Pedersen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 56.68 | ||||||
8 | Anna Bæch | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 57.14 | ||||||
9 | Karla Hemming Schaarup | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 1:03.44 | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 33.18 | ||||||
2 | Isabell Hansen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.26 | ||||||
3 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 34.72 | ||||||
4 | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | 35.22 | ||||||
5 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.78 | ||||||
6 | Mette Roat Jørgensen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 38.27 | ||||||
7 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.20 | ||||||
8 | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 45.06 | ||||||
9 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 46.04 | ||||||
10 | Chilli Nordahl Thompson | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 47.31 | ||||||
11 | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 50.09 | ||||||
12 | Edith Seedorff | 2008 | Haslev Svømmeklub | 50.37 | ||||||
13 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 52.11 | ||||||
14 | Nicoline Johnson | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 55.01 | ||||||
- | Klara Ina Emilie Johansen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 30.21 | ||||||
2 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.48 | ||||||
3 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 34.10 | ||||||
4 | Liv Salhauge | 2005 | Værløse Svømmeklub | 34.93 | ||||||
5 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 35.28 | ||||||
6 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.50 | ||||||
7 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.94 | ||||||
8 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 39.20 | ||||||
9 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.39 | ||||||
10 | Liva Sandholt-Nielsen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.42 | ||||||
- | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Olivia Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | 30.12 | ||||||
2 | Josefine Krumbak | 2004 | Køge Svømmeklub | 31.87 | ||||||
3 | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | 35.16 | ||||||
4 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.65 | ||||||
5 | SIF Winther-Jensen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 39.55 | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:35 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Adam Berg Pedersen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 52.16 | ||||||
2 | Luka Lundsberg | 2010 | Køge Svømmeklub | 54.37 | ||||||
- | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christian Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | SW 8.3 | |||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.66 | ||||||
2 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.84 | ||||||
3 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 41.54 | ||||||
4 | Adam Hardt Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 41.88 | ||||||
- | Marius Sohnemann | 2007 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Warberg | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | DSQ | SW 4.4 | |||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 29.58 | ||||||
2 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 29.93 | ||||||
3 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.63 | ||||||
4 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.48 | ||||||
5 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 33.52 | ||||||
6 | Mads Emil Kærdal | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 35.07 | ||||||
7 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 37.33 | ||||||
8 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 41.76 | ||||||
9 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 44.75 | ||||||
- | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.49 | ||||||
2 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 28.84 | ||||||
3 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.17 | ||||||
4 | Magnus Hansen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 33.23 | ||||||
5 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.62 | ||||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 25.99 | ||||||
2 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 28.04 | ||||||
3 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 28.07 | ||||||
4 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.24 | ||||||
- | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nora Stølsgård | 2010 | Køge Svømmeklub | 39.18 | ||||||
2 | Elisabeth Toft Kristensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 39.69 | ||||||
3 | Victoria Amalie Mouritzen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 40.03 | ||||||
4 | Milla Engsted Larsen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 40.56 | ||||||
5 | Maria Gandrup Nygaard | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 42.17 | ||||||
6 | Melina Ertman | 2011 | Køge Svømmeklub | 42.52 | ||||||
7 | Caya Kvisgaard | 2010 | Køge Svømmeklub | 42.59 | ||||||
8 | Caroline Ploug Høyer | 2009 | Køge Svømmeklub | 43.16 | ||||||
9 | Frida Koch | 2010 | Køge Svømmeklub | 43.35 | ||||||
10 | Agnes Thøfner | 2009 | Haslev Svømmeklub | 43.48 | ||||||
10 | Johanne Møller Hansen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 43.48 | ||||||
12 | Rosa Sofie Wismarch Mørch | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 43.68 | ||||||
13 | Josefine Frigast la Cour | 2010 | Køge Svømmeklub | 44.78 | ||||||
14 | Clara Kristine Ingeborg Andersen | 2010 | Haslev Svømmeklub | 44.81 | ||||||
15 | Nikoline Nielsen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 46.15 | ||||||
16 | Hannah Borgstrøm | 2009 | Køge Svømmeklub | 46.16 | ||||||
17 | Alma C. Thaysen | 2011 | Ringsted Svømme Klub | 47.03 | ||||||
18 | Sara Poulsgaard Sværke | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 47.70 | ||||||
19 | Andrea Vig Lauritsen | 2010 | Køge Svømmeklub | 48.71 | ||||||
20 | Caroline Elisabeth Moris | 2010 | Køge Svømmeklub | 48.98 | ||||||
21 | Lucca Kiding | 2011 | Køge Svømmeklub | 49.51 | ||||||
22 | Amalie Badensø | 2009 | Haslev Svømmeklub | 50.23 | ||||||
23 | Lærke Neya Jørgensen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 52.14 | ||||||
24 | Rosa Sørensen | 2010 | Køge Svømmeklub | 55.09 | ||||||
25 | Rosa Winther Gregersen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 55.76 | ||||||
26 | Ela Narin Bas | 2010 | Køge Svømmeklub | 55.91 | ||||||
27 | Laura Keller Thorgrimson | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 56.89 | ||||||
28 | Asanka Tissera | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 58.10 | ||||||
- | Anna Novak | 2010 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Dejløw Sonne | 2011 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nia Sommer | 2010 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rosa Pico | 2010 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 31.12 | ||||||
2 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 31.74 | ||||||
3 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.09 | ||||||
4 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.07 | ||||||
5 | Anna Baad Clausen | 2007 | Haslev Svømmeklub | 35.17 | ||||||
6 | Alex Rolder | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 39.18 | ||||||
7 | Chilli Nordahl Thompson | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 39.37 | ||||||
8 | Clara Grenaa | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 39.70 | ||||||
9 | Isabella Johansson | 2007 | Haslev Svømmeklub | 39.77 | ||||||
10 | Ida Wahlstrøm | 2008 | Værløse Svømmeklub | 40.20 | ||||||
11 | Freja Fodge | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 40.99 | ||||||
12 | Nicoline Johnson | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.36 | ||||||
13 | Jasmin Fleur Jørgensen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 42.53 | ||||||
14 | Sahra Warberg | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 42.81 | ||||||
15 | Frida Grønnehøj | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 43.41 | ||||||
16 | Mejse Nielsen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 43.43 | ||||||
17 | Sarah Dahl | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 44.55 | ||||||
18 | Alesia Gabriela Taraboi | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 46.73 | ||||||
19 | Jóhanna Johansen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 46.81 | ||||||
20 | Clara Vesti Højer | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 48.95 | ||||||
21 | Julie Guul | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 50.33 | ||||||
22 | Ida Hartz Johnsen | 2008 | Haslev Svømmeklub | 52.33 | ||||||
- | Cecilie Heinsen | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | DNS | ||||||
- | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Klara Kandborg | 2008 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Madeleine Schou | 2008 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 27.96 | ||||||
2 | Cecilie Rasmussen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.64 | ||||||
3 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 32.76 | ||||||
4 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 33.15 | ||||||
5 | Cecilie Engsted Larsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 33.38 | ||||||
6 | Signe Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 33.82 | ||||||
7 | Mathilde Bæklund Thygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.43 | ||||||
8 | Laura Hoffmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 44.21 | ||||||
- | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sandra Fly Nielsen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | DNS | ||||||
- | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.24 | ||||||
2 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 29.47 | ||||||
3 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 29.97 | ||||||
4 | Nynne Jakobsen | 2004 | Køge Svømmeklub | 31.22 | ||||||
5 | Ann-Cecilie Crillesen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 34.22 | ||||||
- | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 27.55 | ||||||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.57 | ||||||
3 | Tanja H Nielsen | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 28.54 | ||||||
4 | Anne Holm | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 28.82 | ||||||
5 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.33 | ||||||
6 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:46 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Jørgensen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.63 | ||||||
2 | Mikkas Skoubo | 2010 | Køge Svømmeklub | 38.39 | ||||||
3 | Felix Schnack | 2009 | Svømmeklubben SHS Stevns | 39.58 | ||||||
4 | Elias Elborg Johannessen | 2009 | Køge Svømmeklub | 42.18 | ||||||
5 | Simon Lynghøj Bagger | 2009 | Køge Svømmeklub | 44.45 | ||||||
6 | Villads Beck | 2009 | Køge Svømmeklub | 45.72 | ||||||
7 | Christopher Riis Anker | 2009 | Svømmeklubben SHS Stevns | 46.35 | ||||||
8 | Simon Christiansen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 46.42 | ||||||
9 | Sune Berg Olesen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 46.46 | ||||||
10 | Amil Alibasic | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 47.15 | ||||||
11 | Asbjørn Kristiansen | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 49.04 | ||||||
12 | Otto Galberg-Lund | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 49.16 | ||||||
13 | Nikolaj Klempar Larsen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 49.83 | ||||||
14 | Gabriel Sukkot | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 50.26 | ||||||
15 | Albert Christensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 50.29 | ||||||
16 | Traian Zacharias Pedersen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 51.14 | ||||||
17 | William Schou | 2009 | Haslev Svømmeklub | 52.84 | ||||||
18 | Hector Haak | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 53.39 | ||||||
19 | Teodor Rys-Bojsen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 53.76 | ||||||
20 | William Fruergaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 55.21 | ||||||
- | David Sørensen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Markus Fjeldsted | 2010 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 28.25 | ||||||
2 | Hjalte Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 29.91 | ||||||
3 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 30.87 | ||||||
4 | Mathias Warberg | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 32.59 | ||||||
5 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 33.07 | ||||||
6 | Frederik Neiiendam | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 34.55 | ||||||
7 | Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | Haslev Svømmeklub | 34.71 | ||||||
8 | William Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.73 | ||||||
9 | Linus Noe | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 35.49 | ||||||
10 | Nicolai Preben-Andersen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 37.37 | ||||||
11 | Gustav Buch | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 39.42 | ||||||
12 | Mathias Klint Craven | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 39.72 | ||||||
13 | Oliver Dyrholm-Pilegaard | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 40.09 | ||||||
14 | William Kongslev | 2008 | Haslev Svømmeklub | 40.57 | ||||||
15 | Elias Foss Larsen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 42.59 | ||||||
16 | Sebastian Egebjerg Jensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 42.92 | ||||||
17 | Andreas Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 44.53 | ||||||
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Møller Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 27.44 | ||||||
2 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.65 | ||||||
3 | Mads Emil Kærdal | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 29.27 | ||||||
4 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 29.33 | ||||||
5 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.49 | ||||||
6 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.76 | ||||||
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 25.35 | ||||||
2 | Magnus Hansen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 28.25 | ||||||
3 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.32 | ||||||
4 | Oscar Xu | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 29.27 | ||||||
5 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.74 | ||||||
Løb 24, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 24.22 | ||||||
2 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 24.89 | ||||||
3 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 26.46 | ||||||
4 | Sofus Christensen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 26.60 | ||||||
5 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.90 | ||||||
6 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.69 | ||||||
7 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:00 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Pedersen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 48.28 | 1:41.69 | 2:37.23 | 3:20.12 | |||
2 | Mathilde Marie Grydholt | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 52.60 | 1:47.82 | 2:49.67 | 3:40.57 | |||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 37.74 | 1:22.63 | 2:13.84 | 2:52.93 | |||
2 | Kaja Pedersen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 39.99 | 1:28.84 | 2:22.10 | 3:06.43 | |||
3 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 41.35 | 1:26.57 | 2:25.55 | 3:10.27 | |||
4 | Sofie K. Eriksen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 45.77 | 1:35.27 | 2:30.28 | 3:12.63 | |||
5 | Mette Roat Jørgensen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 41.85 | 1:34.87 | 2:29.94 | 3:12.92 | |||
6 | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | 46.21 | 1:36.97 | 2:34.46 | 3:19.65 | |||
- | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nanna Hessner | 2007 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 32.31 | 1:11.85 | 1:59.08 | 2:34.49 | |||
2 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 33.81 | 1:16.92 | 2:02.96 | 2:41.82 | |||
3 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 36.09 | 1:17.96 | 2:05.80 | 2:42.01 | |||
4 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 36.75 | 1:17.45 | 2:06.00 | 2:43.13 | |||
5 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 41.11 | 1:24.15 | 2:17.31 | 2:55.91 | |||
6 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 39.06 | 1:25.43 | 2:17.63 | 2:56.46 | |||
7 | Cecilie Amalie Holst Christiansen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 38.40 | 1:24.63 | 2:22.52 | 3:02.12 | |||
8 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 42.90 | 1:30.78 | 2:23.95 | 3:06.45 | |||
9 | Yasmin Thrane Kristensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 48.26 | 1:37.74 | 2:38.07 | 3:27.07 | |||
10 | Camila Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 50.09 | 1:41.82 | 2:43.96 | 3:36.45 | |||
- | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 31.23 | 1:09.46 | 1:52.18 | 2:28.78 | |||
2 | Estefi Sancho | 2003 | Haslev Svømmeklub | 39.47 | 1:23.26 | 2:20.61 | 3:06.38 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:24 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Adam Berg Pedersen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 56.66 | 1:48.00 | 2:50.58 | 3:39.52 | |||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 40.75 | 1:28.59 | 2:21.17 | 2:56.29 | |||
2 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 41.28 | 1:27.67 | 2:19.34 | 2:57.23 | |||
3 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 39.12 | 1:27.41 | 2:21.56 | 3:03.14 | |||
4 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 41.72 | 1:32.08 | 2:24.67 | 3:04.24 | |||
5 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 41.18 | 1:28.77 | 2:25.54 | 3:08.10 | |||
6 | Johan Fjord Kristensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | 46.36 | 1:43.46 | 2:44.87 | 3:33.73 | |||
7 | Alexander Groth | 2008 | Værløse Svømmeklub | 48.48 | 1:47.54 | 2:53.87 | 3:42.27 | |||
- | Anders Jensen | 2008 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 33.41 | 1:16.34 | 2:02.48 | 2:38.76 | |||
2 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.97 | 1:17.49 | 2:09.97 | 2:45.49 | |||
3 | Jacob Michael Madsen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 34.45 | 1:16.39 | 2:12.05 | 2:46.04 | |||
4 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 36.32 | 1:20.78 | 2:15.37 | 2:55.04 | |||
5 | Kaare Asskildt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 42.87 | 1:28.17 | 2:23.68 | 3:04.27 | |||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 28.94 | 1:05.96 | 1:47.38 | 2:17.59 | |||
2 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 30.84 | 1:09.06 | 1:47.28 | 2:20.96 | |||
3 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 31.03 | 1:08.66 | 1:51.45 | 2:22.60 | |||
4 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 32.67 | 1:10.41 | 1:52.65 | 2:26.29 | |||
5 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.13 | 1:13.29 | 1:53.60 | 2:27.88 | |||
6 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 30.15 | 1:05.26 | 1:56.00 | 2:32.79 | |||
7 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.32 | 1:22.31 | 2:09.93 | 2:49.19 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:42 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 48.04 | 1:43.16 | 2:40.72 | 3:32.44 | |||
- | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | DSQ | SW 7.6 | |||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Mønster Birk | 2007 | Køge Svømmeklub | 41.92 | 1:28.76 | 2:17.46 | 3:05.66 | |||
2 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.19 | 1:38.87 | 2:31.96 | 3:25.22 | |||
3 | Anna Høyer | 2007 | Køge Svømmeklub | 48.60 | 1:43.93 | 2:40.37 | 3:34.57 | |||
4 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 48.25 | 1:46.50 | 2:47.47 | 3:45.79 | |||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 44.03 | 1:32.83 | 2:20.29 | 3:07.60 | |||
2 | Frida Christensen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 44.20 | 1:36.41 | 2:31.81 | 3:27.24 | |||
3 | Mathilde Mark | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 54.82 | 1:57.76 | 3:01.81 | 4:05.57 | |||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.30 | 1:19.63 | 2:03.20 | 2:45.96 | |||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 38.06 | 1:20.31 | 2:03.84 | 2:46.07 | |||
2 | Anne Holm | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.18 | 1:26.37 | 2:12.10 | 2:57.44 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:58 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.32 | 1:27.43 | 2:15.97 | 3:01.65 | |||
2 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.64 | 1:29.88 | 2:16.70 | 3:03.27 | |||
3 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 42.66 | 1:30.84 | 2:18.88 | 3:05.11 | |||
4 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 48.08 | 1:42.79 | 2:38.08 | 3:31.76 | |||
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.33 | 1:18.79 | 1:59.98 | 2:40.45 | |||
2 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.09 | 1:21.51 | 2:08.12 | 2:55.24 | |||
3 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.34 | 1:29.15 | 2:14.50 | 3:01.52 | |||
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.69 | 1:14.41 | 1:55.18 | 2:35.88 | |||
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 35.04 | 1:14.46 | 1:54.53 | 2:34.32 | |||
2 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.71 | 1:14.95 | 1:54.92 | 2:36.01 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:22 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 29, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:21.42 | 2:52.55 | 4:31.11 | 5:49.14 | |||
2 | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | 1:27.99 | 3:03.65 | 4:46.81 | 6:10.58 | |||
Løb 29, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:26.27 | 2:57.43 | 4:37.94 | 5:55.28 | |||
Løb 29, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
- | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:09 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 30, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 1:13.50 | 2:37.13 | 4:15.35 | 5:31.95 | |||
Løb 30, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:03.22 | 2:18.96 | 3:42.76 | 4:45.68 | |||
2 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:16.49 | 2:48.28 | 4:23.82 | 5:44.74 | |||
- | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:11 |