Resultater for Höstsimiaden 2021, Åkersberga
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4x50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Väsby Simsällskap |
10 |
|
|
|
|
|
|
2:47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Julienne Falk |
2011 |
AC0611 |
|
37.23 |
|
|
|
|
37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Aurora Menacho |
2011 |
|
|
48.34 |
|
|
|
|
1:25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Iveel Ochirbat |
2011 |
AL5411 |
|
47.15 |
|
|
|
|
2:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Almayahi |
2011 |
AB5411 |
|
34.68 |
|
|
|
|
2:47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Turebergs Simklubb Delfinerna |
10 |
|
|
|
|
|
|
2:54.43 |
+7.03 |
|
|
|
|
Vera Brickner |
2012 |
AB4612 |
|
41.49 |
|
|
|
|
41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Arnö |
2011 |
AD9011 |
|
40.89 |
|
|
|
|
1:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michkat Abdi Bulhan |
2012 |
AB5612 |
|
43.60 |
|
|
|
|
2:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Johansson Estmer |
2011 |
AL7011 |
|
48.45 |
|
|
|
|
2:54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Täby Sim lag 1 |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:13.05 |
+25.65 |
|
|
|
|
Tilda Malmberg |
2012 |
AH8612 |
|
52.40 |
|
|
|
|
52.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Klinga |
2013 |
AB3213 |
|
52.11 |
|
|
|
|
1:44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Alsén |
2013 |
AB3013 |
|
49.78 |
|
|
|
|
2:34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Kjellman |
2011 |
AG8211 |
|
38.76 |
|
|
|
|
3:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Åkersberga Simsällskap |
9 |
|
|
|
|
|
|
3:45.93 |
+58.53 |
|
|
|
|
Alva Sparf |
2013 |
AC3813 |
|
52.84 |
|
|
|
|
52.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Jansson |
2013 |
AC4213 |
|
57.33 |
|
|
|
|
1:50.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Agervald |
2012 |
AG9812 |
|
1:03.64 |
|
|
|
|
2:53.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba-Li Sparre |
2013 |
AC4013 |
|
52.12 |
|
|
|
|
3:45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tyresö Simsällskap |
10 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Elin Tärndal |
2011 |
AK8211 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Vestin |
2011 |
AK8411 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Wallman |
2011 |
AJ8611 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Lidholm |
2011 |
AK8011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 09:18:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 13:08:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 4x50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SS04 Lag 1 |
10 |
|
|
|
|
|
|
2:47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Karl Ansara |
2011 |
AJ0711 |
|
38.61 |
|
|
|
|
38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Eddie Johansson |
2011 |
AI9711 |
|
41.67 |
|
|
|
|
1:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Johansson |
2011 |
AJ2311 |
|
44.19 |
|
|
|
|
2:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viking Falkenbert |
2011 |
AI9511 |
|
43.50 |
|
|
|
|
2:47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väsby Simsällskap |
10 |
|
|
|
|
|
|
2:58.59 |
+10.62 |
|
|
|
|
Anton Eriksson |
2011 |
AH7911 |
|
39.33 |
|
|
|
|
39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leon Ahl Wiiand |
2011 |
AI8911 |
|
42.57 |
|
|
|
|
1:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Frisk Garcia |
2011 |
|
|
46.12 |
|
|
|
|
2:08.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Karlsson |
2011 |
AH8111 |
|
50.57 |
|
|
|
|
2:58.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 09:22:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 13:08:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 4x50m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Väsby Simsällskap |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Audrey Luo |
2009 |
AV6609 |
|
33.22 |
|
|
|
|
33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Edith Lindgren |
2009 |
AC5209 |
|
38.22 |
|
|
|
|
1:11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Falk |
2010 |
AJ1410 |
|
34.10 |
|
|
|
|
1:45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claire Luo |
2010 |
AM4810 |
|
31.98 |
|
|
|
|
2:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Täby Sim lag 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:22.09 |
+4.57 |
|
|
|
|
Caroline Hermansson |
2010 |
AP7010 |
|
37.59 |
|
|
|
|
37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
AQ0609 |
|
38.63 |
|
|
|
|
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Franzén |
2009 |
AS8609 |
|
33.69 |
|
|
|
|
1:49.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lily Dymling |
2009 |
AW0409 |
|
32.18 |
|
|
|
|
2:22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danderyd Simklubb |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:27.13 |
+9.61 |
|
|
|
|
Julia Dijkstra |
2009 |
AQ0809 |
|
38.47 |
|
|
|
|
38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Burström |
2009 |
AV4409 |
|
42.51 |
|
|
|
|
1:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma von Sydow |
2009 |
AT1209 |
|
34.51 |
|
|
|
|
1:55.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Rosander |
2009 |
AI3609 |
|
31.64 |
|
|
|
|
2:27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:31.76 |
+14.24 |
|
|
|
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
AE5610 |
|
40.55 |
|
|
|
|
40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Liljequist |
2009 |
AI2809 |
|
42.64 |
|
|
|
|
1:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lundgren |
2009 |
AN9609 |
|
34.64 |
|
|
|
|
1:57.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Fleck |
2010 |
AF1410 |
|
33.93 |
|
|
|
|
2:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tyresö Simsällskap lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:44.21 |
+26.69 |
|
|
|
|
Matilda Ireby |
2009 |
AO7809 |
|
41.95 |
|
|
|
|
41.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Johem |
2009 |
AP2009 |
|
47.96 |
|
|
|
|
1:29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viola Thulin |
2009 |
AS1009 |
|
39.56 |
|
|
|
|
2:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andréa Carlsvärd |
2009 |
AP1809 |
|
34.74 |
|
|
|
|
2:44.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Täby Sim lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:45.16 |
+27.64 |
|
|
|
|
Alicia Ariamard |
2010 |
AP7810 |
|
46.81 |
|
|
|
|
46.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebenek |
2010 |
AE0410 |
|
41.96 |
|
|
|
|
1:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedvig Flossing |
2010 |
AJ8810 |
|
40.12 |
|
|
|
|
2:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa De Geer |
2009 |
AW6409 |
|
36.27 |
|
|
|
|
2:45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:47.18 |
+29.66 |
|
|
|
|
Mathilda Orsi |
2009 |
BB8209 |
|
43.55 |
|
|
|
|
43.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Holmer |
2009 |
BB8009 |
|
48.55 |
|
|
|
|
1:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evelina Kopparberg |
2009 |
AN4809 |
|
33.27 |
|
|
|
|
2:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Judith Axelson |
2009 |
AS7609 |
|
41.81 |
|
|
|
|
2:47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
SS04 Lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:56.91 |
+39.39 |
|
|
|
|
Tilda Götesson-Scherman |
2009 |
AT5009 |
|
44.55 |
|
|
|
|
44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Alzén |
2009 |
AZ4609 |
|
46.24 |
|
|
|
|
1:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedda Revsäter |
2009 |
AW8209 |
|
47.92 |
|
|
|
|
2:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Skarstedt |
2010 |
AW5810 |
|
38.20 |
|
|
|
|
2:56.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Väsby Simsällskap lag 3 |
11 |
|
|
|
|
|
|
2:58.18 |
+40.66 |
|
|
|
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
AF2010 |
|
45.39 |
|
|
|
|
45.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selena Afoworki |
2010 |
AN0610 |
|
49.15 |
|
|
|
|
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Renholm |
2010 |
AF1610 |
|
45.73 |
|
|
|
|
2:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Ekman |
2010 |
AU9810 |
|
37.91 |
|
|
|
|
2:58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Turebergs Simklubb Späckhug |
12 |
|
|
|
|
|
|
3:05.49 |
+47.97 |
|
|
|
|
Tennie Zezhen Wei |
2009 |
BD0409 |
|
49.23 |
|
|
|
|
49.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Junyi Guo |
2009 |
BD0609 |
|
47.97 |
|
|
|
|
1:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Melin |
2009 |
AE4409 |
|
38.12 |
|
|
|
|
2:15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Siri Porelius |
2010 |
AV1010 |
|
50.17 |
|
|
|
|
3:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tyresö Simsällskap damer 201 |
12 |
|
|
|
|
|
|
3:09.62 |
+52.10 |
|
|
|
|
Wilda Johansson |
2010 |
AN6810 |
|
46.78 |
|
|
|
|
46.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harper Smith |
2009 |
BB7609 |
|
48.95 |
|
|
|
|
1:35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Palmqvist |
2009 |
AU7609 |
|
54.00 |
|
|
|
|
2:29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Nyberg |
2010 |
AN7010 |
|
39.89 |
|
|
|
|
3:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Skuru Idrottsklubb |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Sjökvist |
2010 |
AM5610 |
|
42.48 |
|
|
|
|
42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Rahm |
2009 |
AM6809 |
|
39.97 |
|
|
|
|
1:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Lundberg |
2009 |
BA8409 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Sartor |
2010 |
AS3610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim lag 3 |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Klinkhardt Kinnman |
2009 |
BA0809 |
|
45.67 |
|
|
|
|
45.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Magnfält |
2010 |
AP7410 |
|
49.49 |
|
|
|
|
1:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Falkare |
2010 |
AR7410 |
|
42.35 |
|
|
|
|
2:17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
AP7210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Norrtälje Simklubb |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Nilla Nirling |
2010 |
AM0810 |
|
44.34 |
|
|
|
|
44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vira Sarlin |
2009 |
AU4809 |
|
46.36 |
|
|
|
|
1:30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Eriksson |
2009 |
AG6209 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Johansson |
2009 |
AU4609 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 09:53:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 11:45:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 4x50m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Väsby Simsällskap |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Erik Andrén |
2009 |
AE2509 |
|
35.12 |
|
|
|
|
35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Amadeus Suhr |
2009 |
AI2709 |
|
37.34 |
|
|
|
|
1:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Elton Rosén |
2010 |
AA8310 |
|
36.35 |
|
|
|
|
1:48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Dalhielm |
2009 |
AU9109 |
|
31.12 |
|
|
|
|
2:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SS04 Lag 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:31.33 |
+11.40 |
|
|
|
|
Valter Kinander |
2010 |
AK9910 |
|
38.15 |
|
|
|
|
38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yngve Järgenstedt |
2009 |
AL4109 |
|
44.49 |
|
|
|
|
1:22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Bentzer |
2009 |
AG6309 |
|
37.22 |
|
|
|
|
1:59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Sköld |
2009 |
BA5509 |
|
31.47 |
|
|
|
|
2:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danderyd Simklubb |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:39.03 |
+19.10 |
|
|
|
|
Joshua myrnäs |
2010 |
AI3110 |
|
41.35 |
|
|
|
|
41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Frank Jilkén |
2009 |
BA3109 |
|
45.84 |
|
|
|
|
1:27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cesar Önnesjö |
2010 |
AM4710 |
|
37.94 |
|
|
|
|
2:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Einar Rutberg |
2009 |
AZ8909 |
|
33.90 |
|
|
|
|
2:39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
11 |
|
|
|
|
|
|
2:39.52 |
+19.59 |
|
|
|
|
Axel Svahn |
2010 |
AN9110 |
|
38.40 |
|
|
|
|
38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anand Ochirbat |
2010 |
|
|
44.66 |
|
|
|
|
1:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesselton von Walden |
2010 |
AD0910 |
|
37.70 |
|
|
|
|
2:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Sundkvist |
2010 |
AC6910 |
|
38.76 |
|
|
|
|
2:39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Täby Sim lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:48.98 |
+29.05 |
|
|
|
|
Malte Steinle |
2009 |
AI6909 |
|
40.70 |
|
|
|
|
40.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
AE9510 |
|
49.46 |
|
|
|
|
1:30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Larsson |
2009 |
AL1509 |
|
35.06 |
|
|
|
|
2:05.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Grefberg |
2009 |
AV2109 |
|
43.76 |
|
|
|
|
2:48.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim lag 3 |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Wettle |
2010 |
AK4310 |
|
45.47 |
|
|
|
|
45.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julian Watson |
2010 |
AK4510 |
|
51.32 |
|
|
|
|
1:36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Grefberg |
2009 |
AV2109 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebbe Sandberg |
2009 |
AV2309 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim lag 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Albin Holmgren |
2009 |
AA9309 |
|
34.17 |
|
|
|
|
34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Maximilliam Hamilton |
2010 |
AK4710 |
|
39.61 |
|
|
|
|
1:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Smids |
2009 |
AK8109 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Alsen |
2009 |
AK7909 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim lag 4 |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Carmi Tamir |
2010 |
AK4910 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Engberg Eriksson |
2009 |
AV1909 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lavie Tamir |
2009 |
AY2509 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Holmgren |
2010 |
AP1110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 09:53:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 11:47:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Michkat Abdi Bulhan |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
47.43 |
|
|
|
|
|
|
Lina Almayahi |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
40.83 |
|
|
|
|
|
|
Lilly Alsén |
2013 |
Täby Sim |
|
|
1:00.45 |
|
|
|
|
|
|
Sofie Arnö |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
48.81 |
|
|
|
|
|
|
Caroline Asplund |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
53.62 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
50.94 |
|
|
|
|
|
|
Vera Brickner |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
49.76 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Carlsvärd |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
50.29 |
|
|
|
|
|
|
Ronda Danko |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:04.52 |
|
|
|
|
|
|
Julienne Falk |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
44.14 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Färnqvist |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
52.32 |
|
|
|
|
|
|
vilma Holmer |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
41.21 |
|
|
|
|
|
|
Alice Johansson Estmer |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Matilda Kjellman |
2011 |
Täby Sim |
|
|
47.69 |
|
|
|
|
|
|
Rebecca Klinga |
2013 |
Täby Sim |
|
|
55.38 |
|
|
|
|
|
|
Inara Lamb |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:06.68 |
|
|
|
|
|
|
Alva Lund |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
52.07 |
|
|
|
|
|
|
Tilda Malmberg |
2012 |
Täby Sim |
|
|
59.20 |
|
|
|
|
|
|
Alina Marmol |
|
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Kei Matsushita |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
48.93 |
|
|
|
|
|
|
Aurora Menacho |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
56.33 |
|
|
|
|
|
|
Linnéa Milic |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
42.11 |
|
|
|
|
|
|
Nova Nirling |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:02.04 |
|
|
|
|
|
|
Saga Nordlander |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
49.33 |
|
|
|
|
|
|
Iveel Ochirbat |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
54.18 |
|
|
|
|
|
|
Märta Samuelson |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
49.32 |
|
|
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
43.62 |
|
|
|
|
|
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
46.31 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Skoglund |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Elin Tärndal |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 12:23:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Leon Ahl Wiiand |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
51.69 |
|
|
|
|
|
|
Karl Ansara |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Robin Aurich |
2011 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Carl Björkholm |
2011 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
48.41 |
|
|
|
|
|
|
Victor Elander Uddhammar |
2012 |
Täby Sim |
|
|
54.98 |
|
|
|
|
|
|
Anton Eriksson |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
45.89 |
|
|
|
|
|
|
Viking Falkenbert |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
51.79 |
|
|
|
|
|
|
Philip Frisk Garcia |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
53.31 |
|
|
|
|
|
|
Eddie Johansson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
49.25 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Johansson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
48.56 |
|
|
|
|
|
|
Arnel Kaur |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
55.71 |
|
|
|
|
|
|
Thorin Kaur |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Lowe Kopparberg |
2011 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
42.88 |
|
|
|
|
|
|
Joel Myrnäs |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
51.99 |
|
|
|
|
|
|
Alex Omazic |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Alexander Rylander |
2011 |
Täby Sim |
|
|
52.98 |
|
|
|
|
|
|
Juliuz Sjöström Salom |
2013 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
52.61 |
|
|
|
|
|
|
Birger Säker |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:02.73 |
|
|
|
|
|
|
Melvin Törnqvist |
2014 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Erik Wei |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
49.25 |
|
|
|
|
|
|
Knut Wijk |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
53.03 |
|
|
|
|
|
|
Malte Österholm |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
48.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 12:23:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
38.03 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
38.03 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
40.22 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
41.14 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Ledensjö |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
41.60 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
41.64 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuva Wallner |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
43.31 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
Täby Sim |
|
|
43.84 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
44.03 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilma Skarstedt |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
44.28 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
44.70 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
|
|
44.78 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
45.07 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
|
|
45.22 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
45.28 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
45.44 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Magnfält |
2010 |
Täby Sim |
|
|
45.76 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
45.94 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Clara Sartor |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
46.45 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
46.97 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alicia Ariamard |
2010 |
Täby Sim |
|
|
47.05 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
47.13 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
47.31 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Freja Lundblad |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
47.42 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Wilda Johansson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
47.53 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sibel Agir |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
49.46 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
Täby Sim |
|
|
49.63 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Antonia Rudeanu |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
49.73 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sara Bitskinashvili |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
51.29 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Siri Porelius |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
52.56 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lina Korventie |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
57.27 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Wahlén |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Svensson |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Edhäll |
2010 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Penny Ryan |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Vikbladh |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Szylak Nicander |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 10:58:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 12:23:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilliam Hamilton |
2010 |
Täby Sim |
|
|
36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
37.59 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henry Arvered |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
37.93 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valter Kinander |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
38.25 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Svahn |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
39.81 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jesselton von Walden |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
39.99 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joshua myrnäs |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
40.47 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cesar Önnesjö |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
40.82 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
|
|
43.15 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anand Ochirbat |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
43.54 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Wettle |
2010 |
Täby Sim |
|
|
45.58 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Franzén |
2010 |
Täby Sim |
|
|
46.99 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noah Concilio Hansson |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
47.15 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julian Watson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
48.56 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carmi Tamir |
2010 |
Täby Sim |
|
|
48.75 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marcus Asplund |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
48.96 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Leonard Burström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
49.38 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lucas Sundkvist |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
51.53 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viktor Ignjatovic |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
53.34 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hugo Ek |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
54.75 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexander Holmgren |
2010 |
Täby Sim |
|
|
55.15 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sean Sawander |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
56.97 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theo Frostner |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Svedin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vincent Wikner |
2010 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 11:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 12:24:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Lindgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:25.41 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stella Rahm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:26.85 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lily Dymling |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:26.95 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hedvig Kinnunen |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:28.42 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Backlund |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:28.70 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alicia Melin |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:30.19 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:31.09 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:31.49 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Lundgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:32.12 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:32.47 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabelle Burström |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:32.94 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:33.01 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:35.53 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tilde Liljequist |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:35.92 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lisa Alzén |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:40.82 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vira Sarlin |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:43.29 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hedda Revsäter |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:43.78 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andréa Carlsvärd |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:43.92 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rishika Juneja |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:44.83 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Wilma Johem |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:45.07 |
+20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Junyi Guo |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:46.23 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kerstin Lundberg |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:47.14 |
+22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tuva Holmer |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:48.85 |
+23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rebecca Palmqvist |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:49.97 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tennie Zezhen Wei |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:52.36 |
+27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Judith Axelson |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:52.52 |
+27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tilda Götesson-Scherman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:53.79 |
+28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anna Klinkhardt Kinnman |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:57.90 |
+32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Freja Loberg Ek |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:59.23 |
+34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moa De Geer |
2009 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Harper Smith |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stina Håkansson Bravell |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alisa Levashova |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 11:26:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 12:25:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:26.22 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Andrén |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:28.85 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vasilis Maximilian Rosenqvist |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:31.17 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:31.22 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:32.06 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:34.80 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:34.96 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Dalhielm |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:35.21 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Yngve Järgenstedt |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:37.25 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frank Jilkén |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:39.57 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar Smids |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:41.83 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Einar Rutberg |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:44.04 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Axel Sköld |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:44.25 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malte Steinle |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:45.14 |
+22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:46.47 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebbe Sandberg |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:48.50 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Younis Mohamed El-Ridi |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:53.09 |
+30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Lindblå |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:56.31 |
+33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sixten De Wendel |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:56.71 |
+34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lavie Tamir |
2009 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filip Engberg Eriksson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Grefberg |
2009 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 11:36:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 12:25:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Michkat Abdi Bulhan |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
50.72 |
|
|
|
|
|
|
Julia Agervald |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:00.02 |
|
|
|
|
|
|
Lina Almayahi |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
46.71 |
|
|
|
|
|
|
Lilly Alsén |
2013 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Sofie Arnö |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
59.77 |
|
|
|
|
|
|
Caroline Asplund |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
57.33 |
|
|
|
|
|
|
Elise Blom Persson |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
53.72 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
52.88 |
|
|
|
|
|
|
Vera Brickner |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
57.78 |
|
|
|
|
|
|
Cajsa Bååthe |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
58.62 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Carlsvärd |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
51.03 |
|
|
|
|
|
|
Freya Danko |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Nellie Eiving |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
54.65 |
|
|
|
|
|
|
Julienne Falk |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
51.86 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Färnqvist |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
54.22 |
|
|
|
|
|
|
Petra Hammes |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
57.84 |
|
|
|
|
|
|
vilma Holmer |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
44.12 |
|
|
|
|
|
|
Alice Johansson Estmer |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
57.47 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Kjellman |
2011 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Rebecca Klinga |
2013 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Wilma Kruskopf |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:04.73 |
|
|
|
|
|
|
Inara Lamb |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
59.99 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Lidholm |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
55.02 |
|
|
|
|
|
|
Alva Lund |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
58.06 |
|
|
|
|
|
|
Tilda Malmberg |
2012 |
Täby Sim |
|
|
59.91 |
|
|
|
|
|
|
Alina Marmol |
|
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Kei Matsushita |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
52.51 |
|
|
|
|
|
|
Aurora Menacho |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Linnéa Milic |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
52.76 |
|
|
|
|
|
|
Sigrid Mueller |
2011 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
48.17 |
|
|
|
|
|
|
Nova Nirling |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
58.06 |
|
|
|
|
|
|
Saga Nordlander |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
56.43 |
|
|
|
|
|
|
Iveel Ochirbat |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Isabelle Remming |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:00.23 |
|
|
|
|
|
|
Märta Samuelson |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:01.99 |
|
|
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
50.96 |
|
|
|
|
|
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
50.91 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Skoglund |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
54.82 |
|
|
|
|
|
|
Alva Sparf |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:04.86 |
|
|
|
|
|
|
Ebba-Li Sparre |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:01.48 |
|
|
|
|
|
|
Livia Törnqvist |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
52.83 |
|
|
|
|
|
|
Lisa Vestin |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
55.35 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Wallman |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
55.81 |
|
|
|
|
|
|
Julia Zettergren |
2011 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 12:26:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Leon Ahl Wiiand |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Karl Ansara |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
48.56 |
|
|
|
|
|
|
Robin Aurich |
2011 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Carl Björkholm |
2011 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Victor Elander Uddhammar |
2012 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Anton Eriksson |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
59.29 |
|
|
|
|
|
|
Viking Falkenbert |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
59.94 |
|
|
|
|
|
|
Philip Frisk Garcia |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:04.17 |
|
|
|
|
|
|
Erik Holkedahl |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
50.07 |
|
|
|
|
|
|
Eddie Johansson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:00.62 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Johansson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
58.27 |
|
|
|
|
|
|
Axel Karlsson |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Arnel Kaur |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Lowe Kopparberg |
2011 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
55.78 |
|
|
|
|
|
|
Joel Myrnäs |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Alexander Rylander |
2011 |
Täby Sim |
|
|
52.72 |
|
|
|
|
|
|
Juliuz Sjöström Salom |
2013 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:09.67 |
|
|
|
|
|
|
Birger Säker |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
58.47 |
|
|
|
|
|
|
Melvin Törnqvist |
2014 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Erik Wei |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
52.90 |
|
|
|
|
|
|
Knut Wijk |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
57.71 |
|
|
|
|
|
|
Malte Österholm |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 12:26:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 4x50m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Turebergs Simklubb Mörtarna |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Michkat Abdi Bulhan |
2012 |
AB5612 |
|
48.48 |
|
|
|
|
48.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Alice Johansson Estmer |
2011 |
AL7011 |
|
58.75 |
|
|
|
|
1:47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Arnö |
2011 |
AD9011 |
|
51.57 |
|
|
|
|
2:38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Brickner |
2012 |
AB4612 |
|
42.38 |
|
|
|
|
3:21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim Lag 1 |
10 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Alsén |
2013 |
AB3013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Malmberg |
2012 |
AH8612 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Kjellman |
2011 |
AG8211 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Klinga |
2013 |
AB3213 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 14:40:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 14:40:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evelina Kopparberg |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:16.74 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:17.48 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:18.72 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lily Dymling |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:20.85 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Lundgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:21.02 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:21.27 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alicia Melin |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:21.54 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:21.69 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:22.12 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Backlund |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:23.07 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabelle Burström |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:26.05 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stella Rahm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:26.10 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tilde Liljequist |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:26.76 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:27.26 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viola Thulin |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:28.06 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lova Saari |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:35.22 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rishika Juneja |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:35.45 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kerstin Lundberg |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:36.00 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hedda Revsäter |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:36.01 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vira Sarlin |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:36.16 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathilda Orsi |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:37.17 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Moa De Geer |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:37.96 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lisa Alzén |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:38.07 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:39.18 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elin Smeds |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:42.66 |
+26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tilda Götesson-Scherman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:43.34 |
+27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anna Klinkhardt Kinnman |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:44.17 |
+28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Judith Axelson |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:45.41 |
+29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Loberg Ek |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilda Ireby |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elvira Karlstedt |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 14:54:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 14:54:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:15.88 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:21.01 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Smids |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:21.62 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Andrén |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:22.02 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Dalhielm |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:22.10 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:24.35 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vasilis Maximilian Rosenqvist |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:25.77 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:28.86 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Xuhao Gu |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:28.97 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Einar Rutberg |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:29.04 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frank Jilkén |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:30.52 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malte Steinle |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:33.69 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filip Engberg Eriksson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 15:01:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 15:01:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:24.31 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:24.39 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:26.06 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:27.59 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:31.29 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:32.15 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:33.40 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:33.99 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:34.50 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Magnfält |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:34.94 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:35.44 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:35.99 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:36.41 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:36.72 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tuva Wallner |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:36.75 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:37.73 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:38.41 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:39.14 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alicia Ariamard |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:42.80 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Freja Lundblad |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:45.92 |
+26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:46.66 |
+27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:47.97 |
+28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Sartor |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 15:09:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 15:10:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cesar Önnesjö |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:26.41 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valter Kinander |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:27.05 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Svahn |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:27.18 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesselton von Walden |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:28.15 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joshua myrnäs |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:28.86 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:34.18 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Wettle |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:35.75 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:36.96 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julian Watson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:39.64 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucas Sundkvist |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:43.62 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marcus Asplund |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:50.41 |
+26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Svedin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:50.92 |
+26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maximilliam Hamilton |
2010 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Henry Arvered |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Franzén |
2010 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sean Sawander |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 15:20:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 15:20:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Michkat Abdi Bulhan |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:44.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Almayahi |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Arnö |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:50.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Barkman |
2011 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:44.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Brickner |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:49.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julienne Falk |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Johansson Estmer |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Kjellman |
2011 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Rebecca Klinga |
2013 |
Täby Sim |
|
|
2:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnéa Milic |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova Nirling |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 15:24:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Medley Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Leon Ahl Wiiand |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Elander Uddhammar |
2012 |
Täby Sim |
|
|
2:05.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Eriksson |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:48.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thorin Kaur |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lowe Kopparberg |
2011 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Alexander Rylander |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:50.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 15:26:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hedvig Kinnunen |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:04.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:08.34 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:10.30 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Evelina Kopparberg |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:10.47 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:10.62 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Lundgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:12.11 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:12.52 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:12.65 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lily Dymling |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:13.51 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alicia Melin |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:14.20 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Backlund |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:14.64 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ester Nilsson |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:15.24 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stella Rahm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:15.40 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabelle Burström |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:17.28 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tilde Liljequist |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:17.74 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viola Thulin |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:18.30 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilda Ireby |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:19.14 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lova Saari |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:20.55 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:22.09 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hedda Revsäter |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:23.38 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Moa De Geer |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:23.94 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:24.05 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Andréa Carlsvärd |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:25.08 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mathilda Orsi |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:27.87 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tilda Götesson-Scherman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:28.91 |
+24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lisa Alzén |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:29.67 |
+25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anna Klinkhardt Kinnman |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:29.80 |
+25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vira Sarlin |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:29.99 |
+25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Judith Axelson |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:30.85 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Rebecca Palmqvist |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:32.48 |
+28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elin Smeds |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:32.95 |
+28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Hanna Sundström |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:33.13 |
+28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Tuva Holmer |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:36.40 |
+32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Harper Smith |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:43.36 |
+39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Freja Loberg Ek |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:43.96 |
+39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elvira Karlstedt |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 15:45:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 15:45:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:08.06 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:10.83 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vasilis Maximilian Rosenqvist |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:11.25 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Smids |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:11.51 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Dalhielm |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:12.51 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:12.73 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:12.89 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:13.79 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Andrén |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:14.58 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Axel Sköld |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:15.06 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Einar Rutberg |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:16.45 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frank Jilkén |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:20.81 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Xuhao Gu |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:20.92 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:20.95 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Albin Grafström |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:21.50 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malte Steinle |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:22.20 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Yngve Järgenstedt |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:22.59 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Edward Steepler |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:33.66 |
+29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Theo Fromlet Kolsrud |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:38.65 |
+34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ludwig Dehnisch Berg |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:38.79 |
+34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sixten De Wendel |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:39.05 |
+34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Younis Mohamed El-Ridi |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:48.09 |
+43.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Filip Engberg Eriksson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:52.00 |
+47.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 15:55:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 15:55:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 4x50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Väsby Simsällskap |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Audrey Luo |
2009 |
AV6609 |
|
29.78 |
|
|
|
|
29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Falk |
2010 |
AJ1410 |
|
31.55 |
|
|
|
|
1:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Claire Luo |
2010 |
AM4810 |
|
32.56 |
|
|
|
|
1:33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lundgren |
2009 |
AN9609 |
|
31.95 |
|
|
|
|
2:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Täby Sim lag 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:09.67 |
+3.83 |
|
|
|
|
Ellen Franzén |
2009 |
AS8609 |
|
32.44 |
|
|
|
|
32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lily Dymling |
2009 |
AW0409 |
|
33.03 |
|
|
|
|
1:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
AQ0609 |
|
30.40 |
|
|
|
|
1:35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebenek |
2010 |
AE0410 |
|
33.80 |
|
|
|
|
2:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danderyd Simklubb |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:10.29 |
+4.45 |
|
|
|
|
Julia Dijkstra |
2009 |
AQ0809 |
|
33.55 |
|
|
|
|
33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Burström |
2009 |
AV4409 |
|
33.41 |
|
|
|
|
1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma von Sydow |
2009 |
AT1209 |
|
32.41 |
|
|
|
|
1:39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Rosander |
2009 |
AI3609 |
|
30.92 |
|
|
|
|
2:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SS04 Lag 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:20.62 |
+14.78 |
|
|
|
|
Ester Nilsson |
2009 |
AU3409 |
|
33.53 |
|
|
|
|
33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Backlund |
2009 |
AQ1409 |
|
33.20 |
|
|
|
|
1:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lova Saari |
2009 |
AZ5609 |
|
36.81 |
|
|
|
|
1:43.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rishika Juneja |
2009 |
BB7809 |
|
37.08 |
|
|
|
|
2:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:24.39 |
+18.55 |
|
|
|
|
Selena Afoworki |
2010 |
AN0610 |
|
36.70 |
|
|
|
|
36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Liljequist |
2009 |
AI2809 |
|
35.75 |
|
|
|
|
1:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Fleck |
2010 |
AF1410 |
|
34.20 |
|
|
|
|
1:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
AE5610 |
|
37.74 |
|
|
|
|
2:24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tyresö Simsällskap |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:27.99 |
+22.15 |
|
|
|
|
Viola Thulin |
2009 |
AS1009 |
|
33.97 |
|
|
|
|
33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Palmqvist |
2009 |
AU7609 |
|
40.77 |
|
|
|
|
1:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Ireby |
2009 |
AO7809 |
|
36.15 |
|
|
|
|
1:50.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andréa Carlsvärd |
2009 |
AP1809 |
|
37.10 |
|
|
|
|
2:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Täby Sim lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:28.62 |
+22.78 |
|
|
|
|
Maja Magnfält |
2010 |
AP7410 |
|
39.13 |
|
|
|
|
39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Hermansson |
2010 |
AP7010 |
|
36.14 |
|
|
|
|
1:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa De Geer |
2009 |
AW6409 |
|
37.27 |
|
|
|
|
1:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedvig Flossing |
2010 |
AJ8810 |
|
36.08 |
|
|
|
|
2:28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Skuru Idrottsklubb |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:31.14 |
+25.30 |
|
|
|
|
Stella Rahm |
2009 |
AM6809 |
|
34.25 |
|
|
|
|
34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Sartor |
2010 |
AS3610 |
|
43.22 |
|
|
|
|
1:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Lundberg |
2009 |
BA8409 |
|
37.17 |
|
|
|
|
1:54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Sjökvist |
2010 |
AM5610 |
|
36.50 |
|
|
|
|
2:31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Norrtälje Simklubb |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:34.50 |
+28.66 |
|
|
|
|
Ebba Eriksson |
2009 |
AG6209 |
|
37.78 |
|
|
|
|
37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nilla Nirling |
2010 |
AM0810 |
|
37.40 |
|
|
|
|
1:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vira Sarlin |
2009 |
AU4809 |
|
40.14 |
|
|
|
|
1:55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Johansson |
2009 |
AU4609 |
|
39.18 |
|
|
|
|
2:34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Väsby Simsällskap lag 3 |
11 |
|
|
|
|
|
|
2:35.58 |
+29.74 |
|
|
|
|
Ida Renholm |
2010 |
AF1610 |
|
37.91 |
|
|
|
|
37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Ekman |
2010 |
AU9810 |
|
40.26 |
|
|
|
|
1:18.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
AF2010 |
|
38.03 |
|
|
|
|
1:56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka Almroth |
2010 |
AV0410 |
|
39.38 |
|
|
|
|
2:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
SS04 Lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:36.69 |
+30.85 |
|
|
|
|
Tuva Wallner |
2010 |
AN5610 |
|
38.54 |
|
|
|
|
38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Alzén |
2009 |
AZ4609 |
|
39.09 |
|
|
|
|
1:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Sundström |
2009 |
AV6809 |
|
40.84 |
|
|
|
|
1:58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedda Revsäter |
2009 |
AW8209 |
|
38.22 |
|
|
|
|
2:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Täby Sim lag 3 |
11 |
|
|
|
|
|
|
2:43.98 |
+38.14 |
|
|
|
|
Linnea Falkare |
2010 |
AR7410 |
|
36.77 |
|
|
|
|
36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
AP8010 |
|
46.46 |
|
|
|
|
1:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
AP7210 |
|
38.35 |
|
|
|
|
2:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
AU2610 |
|
42.40 |
|
|
|
|
2:43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:44.23 |
+38.39 |
|
|
|
|
Judith Axelson |
2009 |
AS7609 |
|
40.33 |
|
|
|
|
40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Svensson |
2010 |
AT6210 |
|
41.57 |
|
|
|
|
1:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sibel Agir |
2010 |
AT4410 |
|
40.38 |
|
|
|
|
2:02.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Holmer |
2009 |
BB8009 |
|
41.95 |
|
|
|
|
2:44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 16:13:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 16:13:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 4x50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim lag 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Smids |
2009 |
AK8109 |
|
31.62 |
|
|
|
|
31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Albin Holmgren |
2009 |
AA9309 |
|
30.38 |
|
|
|
|
1:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Maximilliam Hamilton |
2010 |
AK4710 |
|
31.41 |
|
|
|
|
1:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Alsen |
2009 |
AK7909 |
|
31.12 |
|
|
|
|
2:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väsby Simsällskap |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:06.04 |
+1.51 |
|
|
|
|
Amadeus Suhr |
2009 |
AI2709 |
|
29.63 |
|
|
|
|
29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elton Rosén |
2010 |
AA8310 |
|
32.44 |
|
|
|
|
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Andrén |
2009 |
AE2509 |
|
32.00 |
|
|
|
|
1:34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Dalhielm |
2009 |
AU9109 |
|
31.97 |
|
|
|
|
2:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SS04 Lag 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:11.86 |
+7.33 |
|
|
|
|
Valter Kinander |
2010 |
AK9910 |
|
33.76 |
|
|
|
|
33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Xuhao Gu |
2009 |
AZ0309 |
|
31.46 |
|
|
|
|
1:05.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Bentzer |
2009 |
AG6309 |
|
34.00 |
|
|
|
|
1:39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Sköld |
2009 |
BA5509 |
|
32.64 |
|
|
|
|
2:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Danderyd Simklubb |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:15.96 |
+11.43 |
|
|
|
|
Cesar Önnesjö |
2010 |
AM4710 |
|
32.53 |
|
|
|
|
32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frank Jilkén |
2009 |
BA3109 |
|
34.41 |
|
|
|
|
1:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joshua myrnäs |
2010 |
AI3110 |
|
34.99 |
|
|
|
|
1:41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Einar Rutberg |
2009 |
AZ8909 |
|
34.03 |
|
|
|
|
2:15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Täby Sim lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:21.73 |
+17.20 |
|
|
|
|
Malte Steinle |
2009 |
AI6909 |
|
34.35 |
|
|
|
|
34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
AE9510 |
|
36.49 |
|
|
|
|
1:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Larsson |
2009 |
AL1509 |
|
32.43 |
|
|
|
|
1:43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Wettle |
2010 |
AK4310 |
|
38.46 |
|
|
|
|
2:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
11 |
|
|
|
|
|
|
2:32.08 |
+27.55 |
|
|
|
|
Jesselton von Walden |
2010 |
AD0910 |
|
34.09 |
|
|
|
|
34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Svahn |
2010 |
AN9110 |
|
33.62 |
|
|
|
|
1:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Sundkvist |
2010 |
AC6910 |
|
40.12 |
|
|
|
|
1:47.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Svedin |
2010 |
AN9310 |
|
44.25 |
|
|
|
|
2:32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 16:19:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 16:19:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 4x50m Frisim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim Lag 1 |
10 |
|
|
|
|
|
|
2:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Clason |
2011 |
AE6111 |
|
39.99 |
|
|
|
|
39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Kjellman |
2011 |
AG8211 |
|
39.14 |
|
|
|
|
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Rylander |
2011 |
AE5711 |
|
41.52 |
|
|
|
|
2:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Hedlund |
2011 |
AG8011 |
|
38.79 |
|
|
|
|
2:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Turebergs Simklubb Simporna |
10 |
|
|
|
|
|
|
2:45.11 |
+5.67 |
|
|
|
|
Victor Bernström |
2011 |
AB9911 |
|
40.30 |
|
|
|
|
40.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Brickner |
2012 |
AB4612 |
|
41.73 |
|
|
|
|
1:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Holkedahl |
2011 |
AD7111 |
|
42.90 |
|
|
|
|
2:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Arnö |
2011 |
AD9011 |
|
40.18 |
|
|
|
|
2:45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Väsby Simsällskap |
10 |
|
|
|
|
|
|
2:47.07 |
+7.63 |
|
|
|
|
Lina Almayahi |
2011 |
AB5411 |
|
35.01 |
|
|
|
|
35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Julienne Falk |
2011 |
AC0611 |
|
37.25 |
|
|
|
|
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Karlsson |
2011 |
AH8111 |
|
50.03 |
|
|
|
|
2:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Frisk Garcia |
2011 |
|
|
44.78 |
|
|
|
|
2:47.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SS04 Lag 1 |
10 |
|
|
|
|
|
|
2:52.32 |
+12.88 |
|
|
|
|
Ebba Färnqvist |
2011 |
AD9411 |
|
44.36 |
|
|
|
|
44.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Johansson |
2011 |
AJ2311 |
|
43.81 |
|
|
|
|
1:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petra Hammes |
2011 |
AD9611 |
|
41.63 |
|
|
|
|
2:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viking Falkenbert |
2011 |
AI9511 |
|
42.52 |
|
|
|
|
2:52.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Täby Sim lag 2 |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:12.02 |
+32.58 |
|
|
|
|
Lilly Alsén |
2013 |
AB3013 |
|
48.72 |
|
|
|
|
48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Klinga |
2013 |
AB3213 |
|
51.88 |
|
|
|
|
1:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Elander Uddhammar |
2012 |
AD7712 |
|
45.29 |
|
|
|
|
2:25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robin Aurich |
2011 |
AH0511 |
|
46.13 |
|
|
|
|
3:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
10 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Mueller |
2011 |
AC2611 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Zettergren |
2011 |
AM7011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lowe Kopparberg |
2011 |
AG5511 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Barkman |
2011 |
AK3211 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Älvsjö AIK Simförening |
11 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
AB6411 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juliuz Sjöström Salom |
2013 |
AB4913 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Szylak Nicander |
2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
vilma Holmer |
2011 |
AC9611 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 09:12:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 09:12:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Ekstrand |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:13.55 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:18.19 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Evelina Kopparberg |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:18.30 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:19.22 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:21.61 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Lundgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:22.86 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:24.77 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:26.41 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lily Dymling |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:32.59 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabelle Burström |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:32.76 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ester Nilsson |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:34.88 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:38.53 |
+25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 09:17:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 09:17:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:22.91 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Dalhielm |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:32.69 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:35.13 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 09:20:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 09:20:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 50m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
42.36 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Bergtass |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
45.14 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
45.52 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
47.44 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
Täby Sim |
|
|
47.74 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
47.80 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
47.83 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma Skarstedt |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
48.31 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
48.45 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
48.46 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellie Flores Bruzaite |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
48.53 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elsa Wahlén |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
48.90 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
48.92 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Astrid Lerne |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
49.00 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
|
|
49.10 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liyonie Withana |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
49.34 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alva Lönnerstam |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
49.47 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
49.49 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
49.56 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
|
|
49.86 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Saga Nilsson |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
50.64 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maja Magnfält |
2010 |
Täby Sim |
|
|
50.78 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Janina Höjertz |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
50.83 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
50.97 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
51.23 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Siri Porelius |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
51.37 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tyra Söderman |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
53.10 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tilde Barton |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
53.14 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Penny Ryan |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
53.63 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
Täby Sim |
|
|
54.06 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Moa Pettersson Westergren |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
54.33 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Freja Lundblad |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
55.06 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Oda Spillberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
55.08 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Livia Lindhoff |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
55.17 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
56.12 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alicia Ariamard |
2010 |
Täby Sim |
|
|
56.96 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Antonia Rudeanu |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
57.20 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meja Lindbäck |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Bitskinashvili |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Olsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louise Engström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Estelle Calgar Lindin |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Szylak Nicander |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 09:32:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 09:32:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesselton von Walden |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
44.68 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valter Kinander |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
44.88 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
James Nelson |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
46.21 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Concilio Hansson |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
47.45 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joshua myrnäs |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
47.59 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anand Ochirbat |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
47.70 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Svahn |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
47.90 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joel Köhn |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
48.40 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cesar Önnesjö |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
48.75 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Theo Frostner |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
49.78 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
|
|
51.29 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
52.20 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Wettle |
2010 |
Täby Sim |
|
|
52.57 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Hansen |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
53.67 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vincent Wikner |
2010 |
Täby Sim |
|
|
54.78 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Svedin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
55.10 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oskar Franzén |
2010 |
Täby Sim |
|
|
55.86 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexei Marmol |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
59.23 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maximilliam Hamilton |
2010 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Sundkvist |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leonard Burström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Ignjatovic |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Ek |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Levi Salamon |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 09:43:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 09:43:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Frisim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Michkat Abdi Bulhan |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
43.45 |
|
|
|
|
|
|
Lina Almayahi |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
35.23 |
|
|
|
|
|
|
Lilly Alsén |
2013 |
Täby Sim |
|
|
49.82 |
|
|
|
|
|
|
Sofie Arnö |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
41.93 |
|
|
|
|
|
|
Caroline Asplund |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
44.78 |
|
|
|
|
|
|
Kajsa Barkman |
2011 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
37.91 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Bergman |
2012 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
50.77 |
|
|
|
|
|
|
Elise Blom Persson |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
57.94 |
|
|
|
|
|
|
Vera Brickner |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
41.37 |
|
|
|
|
|
|
Yara Ein-Shouka |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Nellie Eiving |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
39.76 |
|
|
|
|
|
|
Lilly Ericsson |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
47.05 |
|
|
|
|
|
|
Julienne Falk |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
36.71 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Färnqvist |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
43.45 |
|
|
|
|
|
|
Petra Hammes |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
42.54 |
|
|
|
|
|
|
Emily Hedlund |
2011 |
Täby Sim |
|
|
38.30 |
|
|
|
|
|
|
Klara Jansson |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
59.68 |
|
|
|
|
|
|
Alice Johansson Estmer |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
47.64 |
|
|
|
|
|
|
Ines Kadri |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Matilda Kjellman |
2011 |
Täby Sim |
|
|
39.53 |
|
|
|
|
|
|
Rebecca Klinga |
2013 |
Täby Sim |
|
|
51.93 |
|
|
|
|
|
|
Inara Lamb |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
51.57 |
|
|
|
|
|
|
Novelia Lexell Lindqvist |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
44.06 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Lidholm |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
42.42 |
|
|
|
|
|
|
Alva Lund |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
45.27 |
|
|
|
|
|
|
Tilda Malmberg |
2012 |
Täby Sim |
|
|
51.20 |
|
|
|
|
|
|
Kei Matsushita |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
42.47 |
|
|
|
|
|
|
Aurora Menacho |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
47.57 |
|
|
|
|
|
|
Linnéa Milic |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
36.34 |
|
|
|
|
|
|
Sigrid Mueller |
2011 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
42.82 |
|
|
|
|
|
|
Nova Nirling |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Saga Nordlander |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
47.73 |
|
|
|
|
|
|
Iveel Ochirbat |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Isabelle Remming |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
54.71 |
|
|
|
|
|
|
Hanna Rohman Hamrin |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
51.24 |
|
|
|
|
|
|
Märta Samuelson |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
38.07 |
|
|
|
|
|
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
39.22 |
|
|
|
|
|
|
Alva Sparf |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
53.06 |
|
|
|
|
|
|
Ebba-Li Sparre |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
52.10 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Sörenby |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
45.66 |
|
|
|
|
|
|
Elin Tärndal |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
49.30 |
|
|
|
|
|
|
Livia Törnqvist |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
46.98 |
|
|
|
|
|
|
Lisa Vestin |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
57.57 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Wallman |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
47.69 |
|
|
|
|
|
|
Julia Zettergren |
2011 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 10:00:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Frisim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Leon Ahl Wiiand |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
43.79 |
|
|
|
|
|
|
Karl Ansara |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
37.04 |
|
|
|
|
|
|
Robin Aurich |
2011 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Victor Bernström |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
41.74 |
|
|
|
|
|
|
Carl Björkholm |
2011 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
44.68 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Clason |
2011 |
Täby Sim |
|
|
40.91 |
|
|
|
|
|
|
Victor Elander Uddhammar |
2012 |
Täby Sim |
|
|
45.22 |
|
|
|
|
|
|
Viking Falkenbert |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
42.51 |
|
|
|
|
|
|
Philip Frisk Garcia |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Erik Holkedahl |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
44.31 |
|
|
|
|
|
|
Eddie Johansson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
41.05 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Johansson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
43.66 |
|
|
|
|
|
|
Axel Karlsson |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
51.80 |
|
|
|
|
|
|
Lowe Kopparberg |
2011 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
39.67 |
|
|
|
|
|
|
Joel Myrnäs |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
40.35 |
|
|
|
|
|
|
Alex Omazic |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
46.49 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Rylander |
2011 |
Täby Sim |
|
|
41.57 |
|
|
|
|
|
|
Birger Säker |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
49.60 |
|
|
|
|
|
|
Melvin Törnqvist |
2014 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:09.19 |
|
|
|
|
|
|
Malte Österholm |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
44.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 10:06:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 25m Fjärilsim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Michkat Abdi Bulhan |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
21.41 |
|
|
|
|
|
|
Lina Almayahi |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
17.07 |
|
|
|
|
|
|
Sofie Arnö |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
22.78 |
|
|
|
|
|
|
Kajsa Barkman |
2011 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
18.27 |
|
|
TLB |
|
|
|
Vera Brickner |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
21.02 |
|
|
|
|
|
|
Lilly Ericsson |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
27.44 |
|
|
|
|
|
|
Julienne Falk |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
18.50 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Färnqvist |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
24.53 |
|
|
|
|
|
|
Petra Hammes |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Emily Hedlund |
2011 |
Täby Sim |
|
|
18.28 |
|
|
TLB |
|
|
|
Alice Johansson Estmer |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
23.69 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Kjellman |
2011 |
Täby Sim |
|
|
21.10 |
|
|
|
|
|
|
Rebecca Klinga |
2013 |
Täby Sim |
|
|
24.21 |
|
|
|
|
|
|
Inara Lamb |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
26.25 |
|
|
|
|
|
|
Novelia Lexell Lindqvist |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Kei Matsushita |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
25.31 |
|
|
TLB |
|
|
|
Linnéa Milic |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
19.26 |
|
|
|
|
|
|
Sigrid Mueller |
2011 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
21.70 |
|
|
|
|
|
|
Nova Nirling |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Hanna Rohman Hamrin |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
25.10 |
|
|
|
|
|
|
Märta Samuelson |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
22.28 |
|
|
|
|
|
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
19.62 |
|
|
|
|
|
|
Alva Sparf |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
25.30 |
|
|
TLB |
|
|
|
Amanda Sörenby |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 10:38:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 25m Fjärilsim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Victor Bernström |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
21.62 |
|
|
|
|
|
|
Carl Björkholm |
2011 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
28.29 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Clason |
2011 |
Täby Sim |
|
|
20.35 |
|
|
|
|
|
|
Victor Elander Uddhammar |
2012 |
Täby Sim |
|
|
27.49 |
|
|
|
|
|
|
Eddie Johansson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
21.95 |
|
|
|
|
|
|
Lowe Kopparberg |
2011 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
20.04 |
|
|
|
|
|
|
Joel Myrnäs |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
22.77 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Rylander |
2011 |
Täby Sim |
|
|
24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 10:40:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:37.53 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:44.24 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Lerne |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:44.72 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:48.42 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:56.04 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:57.88 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:00.51 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
3:02.12 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:05.60 |
+29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:06.75 |
+30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Magnfält |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:12.15 |
+36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:18.84 |
+42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Sartor |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
3:25.36 |
+49.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:25.92 |
+49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:28.98 |
+52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alicia Ariamard |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:31.94 |
+55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Olsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louise Engström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Edhäll |
2010 |
Täby Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 10:43:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 10:43:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joshua myrnäs |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:41.51 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Svahn |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:43.26 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesselton von Walden |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:46.69 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cesar Önnesjö |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:46.88 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maximilliam Hamilton |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:49.60 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:00.23 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Wettle |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:07.98 |
+28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joel Köhn |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:10.70 |
+30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:13.17 |
+33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskar Franzén |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:28.96 |
+49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vincent Wikner |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:47.40 |
+1:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Holmgren |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:54.42 |
+1:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 10:44:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 10:44:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 4x50m Medley Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Väsby Simsällskap |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Malte Österholm |
2011 |
AH7511 |
|
49.69 |
|
|
|
|
49.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Julienne Falk |
2011 |
AC0611 |
|
51.37 |
|
|
|
|
1:41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Lina Almayahi |
2011 |
AB5411 |
|
38.32 |
|
|
|
|
2:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Karlsson |
2011 |
AH8111 |
|
48.43 |
|
|
|
|
3:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SS04 Lag 1 |
10 |
|
|
|
|
|
|
3:16.27 |
+8.46 |
|
|
|
|
Eddie Johansson |
2011 |
AI9711 |
|
49.62 |
|
|
|
|
49.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Ansara |
2011 |
AJ0711 |
|
47.29 |
|
|
|
|
1:36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Färnqvist |
2011 |
AD9411 |
|
55.48 |
|
|
|
|
2:32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petra Hammes |
2011 |
AD9611 |
|
43.88 |
|
|
|
|
3:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stockholmspolisens IF Simföre |
10 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Lowe Kopparberg |
2011 |
AG5511 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Mueller |
2011 |
AC2611 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Barkman |
2011 |
AK3211 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Zettergren |
2011 |
AM7011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim Lag 1 |
10 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Clason |
2011 |
AE6111 |
|
45.58 |
|
|
|
|
45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Kjellman |
2011 |
AG8211 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Hedlund |
2011 |
AG8011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Rylander |
2011 |
AE5711 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Turebergs Simklubb Barracudo |
10 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Arnö |
2011 |
AD9011 |
|
49.06 |
|
|
|
|
49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Erik Holkedahl |
2011 |
AD7111 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Brickner |
2012 |
AB4612 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Bernström |
2011 |
AB9911 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim lag 2 |
10 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Alsén |
2013 |
AB3013 |
|
59.03 |
|
|
|
|
59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Elander Uddhammar |
2012 |
AD7712 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Klinga |
2013 |
AB3213 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robin Aurich |
2011 |
AH0511 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 10:51:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 11:42:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 4x100m Medley Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Väsby Simsällskap |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Falk |
2010 |
AJ1410 |
|
38.66 |
1:20.46 |
|
|
|
1:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Erik Andrén |
2009 |
AE2509 |
|
40.09 |
1:27.13 |
|
|
|
2:47.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Amadeus Suhr |
2009 |
AI2709 |
|
33.20 |
1:13.90 |
|
|
|
4:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claire Luo |
2010 |
AM4810 |
|
33.49 |
1:11.28 |
|
|
|
5:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:18.12 |
+5.35 |
|
|
|
|
Elton Rosén |
2010 |
AA8310 |
|
39.68 |
1:21.84 |
|
|
|
1:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lundgren |
2009 |
AN9609 |
|
41.65 |
1:30.01 |
|
|
|
2:51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Audrey Luo |
2009 |
AV6609 |
|
34.56 |
1:13.68 |
|
|
|
4:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Dalhielm |
2009 |
AU9109 |
|
34.05 |
1:12.59 |
|
|
|
5:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danderyd lag 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:52.72 |
+39.95 |
|
|
|
|
Einar Rutberg |
2009 |
AZ8909 |
|
42.31 |
1:28.06 |
|
|
|
1:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Lerne |
2010 |
AQ0210 |
|
50.44 |
1:49.47 |
|
|
|
3:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma von Sydow |
2009 |
AT1209 |
|
35.83 |
1:19.55 |
|
|
|
4:37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joshua myrnäs |
2010 |
AI3110 |
|
36.79 |
1:15.64 |
|
|
|
5:52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Norrtälje Simklubb |
12 |
|
|
|
|
|
|
6:04.05 |
+51.28 |
|
|
|
|
Ebba Eriksson |
2009 |
AG6209 |
|
43.05 |
1:28.61 |
|
|
|
1:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
AC9709 |
|
41.55 |
1:30.61 |
|
|
|
2:59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
AU5909 |
|
45.53 |
1:39.45 |
|
|
|
4:38.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Johansson |
2009 |
AU4609 |
|
41.17 |
1:25.38 |
|
|
|
6:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SS04 Lag 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
6:16.64 |
+1:03.8 |
|
|
|
|
Valter Kinander |
2010 |
AK9910 |
|
40.68 |
1:24.00 |
|
|
|
1:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Liyonie Withana |
2010 |
AR0210 |
|
51.54 |
1:51.53 |
|
|
|
3:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Nilsson |
2009 |
AU3409 |
|
43.42 |
1:35.26 |
|
|
|
4:50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel Köhn |
2010 |
AL0110 |
|
41.48 |
1:25.85 |
|
|
|
6:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Danderyd lag 2 |
11 |
|
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Joshua myrnäs |
2010 |
AI3110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Engström |
2010 |
AV4210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cesar Önnesjö |
2010 |
AM4710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Lerne |
2010 |
AQ0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 10:56:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 10:57:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
38.49 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
38.55 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
40.04 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Lerne |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
40.43 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
|
|
40.55 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
40.89 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
41.33 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
42.56 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
|
|
43.37 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
43.76 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
44.17 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Magnfält |
2010 |
Täby Sim |
|
|
44.35 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
44.75 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
44.90 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alicia Ariamard |
2010 |
Täby Sim |
|
|
46.67 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
48.47 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
49.96 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liyonie Withana |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50.90 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
52.98 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Clara Sartor |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
54.35 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 14:36:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 14:36:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilliam Hamilton |
2010 |
Täby Sim |
|
|
34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
37.74 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesselton von Walden |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
37.91 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Svahn |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
41.51 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joshua myrnäs |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
42.45 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
James Nelson |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
43.16 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Wettle |
2010 |
Täby Sim |
|
|
43.59 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
44.60 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
|
|
47.29 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anand Ochirbat |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
47.77 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucas Sundkvist |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
49.48 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Franzén |
2010 |
Täby Sim |
|
|
54.47 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cesar Önnesjö |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 14:40:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 14:41:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 200m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Ekstrand |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
2:24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:27.46 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:28.59 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:32.28 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Evelina Kopparberg |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
2:34.89 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:35.08 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:36.98 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Edith Lindgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:38.41 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:38.61 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Lundgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:41.30 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lily Dymling |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:43.54 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilde Liljequist |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:45.75 |
+21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabelle Burström |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:46.46 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
2:59.50 |
+35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 14:49:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 14:49:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 200m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:26.10 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Smids |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:32.28 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Dalhielm |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:39.02 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:39.23 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Andrén |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:40.91 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:44.24 |
+24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Einar Rutberg |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:46.70 |
+27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
2:53.76 |
+34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Henareh |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:04.82 |
+45.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
|
|
3:08.76 |
+49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kalle Värna |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:35.47 |
+1:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Theo Fromlet Kolsrud |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:39.39 |
+1:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filip Engberg Eriksson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
3:59.35 |
+1:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vlad Rojas |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 15:01:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 15:01:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
33.68 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
33.76 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Lerne |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
35.07 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
35.34 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
35.60 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
35.75 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
|
|
36.44 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
37.05 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
37.38 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
37.41 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Lönnerstam |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
37.51 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
|
|
37.55 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
37.89 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
Täby Sim |
|
|
38.48 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Saga Nilsson |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
38.54 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
38.54 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
38.73 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tuva Wallner |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
38.93 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Magnfält |
2010 |
Täby Sim |
|
|
39.94 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Wilma Skarstedt |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
39.98 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
40.08 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
40.16 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Liyonie Withana |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
41.38 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Freja Lundblad |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
41.70 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alicia Ariamard |
2010 |
Täby Sim |
|
|
42.63 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oda Spillberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
43.27 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Antonia Rudeanu |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
43.49 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Clara Sartor |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
43.56 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
44.57 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Penny Ryan |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
45.28 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Tyra Söderman |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
46.83 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Moa Pettersson Westergren |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
50.06 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Bitskinashvili |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lina Korventie |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Szylak Nicander |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 15:15:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 15:16:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilliam Hamilton |
2010 |
Täby Sim |
|
|
32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
33.51 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Svahn |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
34.06 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joshua myrnäs |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
34.97 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesselton von Walden |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
34.98 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theo Frostner |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
36.35 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joel Köhn |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
36.89 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
|
|
36.95 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
37.46 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leonard Burström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
38.16 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noah Concilio Hansson |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
38.23 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucas Sundkvist |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
39.05 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Wettle |
2010 |
Täby Sim |
|
|
39.26 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Hansen |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
39.37 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonah Toorell |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
40.80 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oskar Franzén |
2010 |
Täby Sim |
|
|
42.84 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vincent Wikner |
2010 |
Täby Sim |
|
|
43.39 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Adrian Steepler |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
44.47 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Carl Bremberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
45.33 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alexander Holmgren |
2010 |
Täby Sim |
|
|
46.11 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hugo Ek |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
46.73 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cesar Önnesjö |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Svedin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anand Ochirbat |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 15:20:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 15:20:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Lindgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:16.28 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Evelina Kopparberg |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:17.32 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:20.34 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:21.47 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Lundgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:22.16 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:23.20 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:24.38 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabelle Burström |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:24.74 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lily Dymling |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:26.20 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tilde Liljequist |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:28.22 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:28.31 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:28.42 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ester Nilsson |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:29.56 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andréa Carlsvärd |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:31.13 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tilda Götesson-Scherman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:35.12 |
+21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vira Sarlin |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:37.97 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hanna Sundström |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:38.07 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lisa Alzén |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:38.84 |
+24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofia Dobriserevic |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:38.93 |
+24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elin Smeds |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:43.65 |
+29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Freja Loberg Ek |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:45.10 |
+31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:45.79 |
+31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Wilma Johem |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:46.77 |
+32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elvira Karlstedt |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 15:30:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 15:31:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 100m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:14.86 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Andrén |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:19.86 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:24.11 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Smids |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:24.67 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:26.69 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Einar Rutberg |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:28.95 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Steinle |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:29.52 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:32.18 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:35.64 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Benjamin Henareh |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:38.78 |
+25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Theo Fromlet Kolsrud |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:46.10 |
+33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kalle Värna |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:49.47 |
+36.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Edward Steepler |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:50.20 |
+37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Dalhielm |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filip Engberg Eriksson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elyan Kadri |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vlad Rojas |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 15:52:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 15:52:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2021 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 4x100m Frisim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim mix lag 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
4:34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Franzén |
2009 |
AS8609 |
|
33.08 |
1:10.83 |
|
|
|
1:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Albin Holmgren |
2009 |
AA9309 |
|
31.98 |
1:07.04 |
|
|
|
2:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Smids |
2009 |
AK8109 |
|
33.16 |
1:09.30 |
|
|
|
3:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
AQ0609 |
|
30.88 |
1:07.35 |
|
|
|
4:34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väsby Simsällskap |
12 |
|
|
|
|
|
|
4:36.98 |
+2.46 |
|
|
|
|
Amadeus Suhr |
2009 |
AI2709 |
|
32.14 |
1:07.81 |
|
|
|
1:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claire Luo |
2010 |
AM4810 |
|
34.33 |
1:12.28 |
|
|
|
2:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Dalhielm |
2009 |
AU9109 |
|
33.85 |
1:11.86 |
|
|
|
3:31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Audrey Luo |
2009 |
AV6609 |
|
30.92 |
1:05.03 |
|
|
|
4:36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Täby Sim mix lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
4:48.92 |
+14.40 |
|
|
|
|
Lily Dymling |
2009 |
AW0409 |
|
34.22 |
1:13.30 |
|
|
|
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Maximilliam Hamilton |
2010 |
AK4710 |
|
33.08 |
1:08.71 |
|
|
|
2:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebenek |
2010 |
AE0410 |
|
37.77 |
1:16.45 |
|
|
|
3:38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Alsen |
2009 |
AK7909 |
|
33.70 |
1:10.46 |
|
|
|
4:48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
4:51.22 |
+16.70 |
|
|
|
|
Nathalie Falk |
2010 |
AJ1410 |
|
34.11 |
1:11.27 |
|
|
|
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lundgren |
2009 |
AN9609 |
|
34.25 |
1:12.47 |
|
|
|
2:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Andrén |
2009 |
AE2509 |
|
34.58 |
1:14.20 |
|
|
|
3:37.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elton Rosén |
2010 |
AA8310 |
|
34.69 |
1:13.28 |
|
|
|
4:51.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Danderyd lag 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:04.02 |
+29.50 |
|
|
|
|
Julia Dijkstra |
2009 |
AQ0809 |
|
34.62 |
1:14.22 |
|
|
|
1:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Cesar Önnesjö |
2010 |
AM4710 |
|
35.47 |
1:16.19 |
|
|
|
2:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Burström |
2009 |
AV4409 |
|
34.84 |
1:17.91 |
|
|
|
3:48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joshua myrnäs |
2010 |
AI3110 |
|
36.51 |
1:15.70 |
|
|
|
5:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Väsby Simsällskap lag 3 |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:10.32 |
+35.80 |
|
|
|
|
Axel Svahn |
2010 |
AN9110 |
|
37.96 |
1:20.72 |
|
|
|
1:20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Lindgren |
2009 |
AC5209 |
|
33.40 |
1:11.54 |
|
|
|
2:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesselton von Walden |
2010 |
AD0910 |
|
38.69 |
1:19.26 |
|
|
|
3:51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Fleck |
2010 |
AF1410 |
|
37.11 |
1:18.80 |
|
|
|
5:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Norrtälje Simklubb |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:20.05 |
+45.53 |
|
|
|
|
Ebba Eriksson |
2009 |
AG6209 |
|
37.94 |
1:19.80 |
|
|
|
1:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
AC9709 |
|
34.88 |
1:14.64 |
|
|
|
2:34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
AU5909 |
|
40.03 |
1:23.59 |
|
|
|
3:58.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Johansson |
2009 |
AU4609 |
|
39.65 |
1:22.02 |
|
|
|
5:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Täby Sim mix lag 3 |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:20.19 |
+45.67 |
|
|
|
|
Hedvig Flossing |
2010 |
AJ8810 |
|
39.66 |
1:23.62 |
|
|
|
1:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Hermansson |
2010 |
AP7010 |
|
38.61 |
1:20.82 |
|
|
|
2:44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Steinle |
2009 |
AI6909 |
|
38.37 |
1:21.92 |
|
|
|
4:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Larsson |
2009 |
AL1509 |
|
35.39 |
1:13.83 |
|
|
|
5:20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
SS04 Lag 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
5:36.05 |
+1:01.5 |
|
|
|
|
Joel Köhn |
2010 |
AL0110 |
|
41.15 |
1:26.61 |
|
|
|
1:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Ester Nilsson |
2009 |
AU3409 |
|
36.66 |
1:17.19 |
|
|
|
2:43.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Henareh |
2009 |
AZ0909 |
|
40.86 |
1:26.58 |
|
|
|
4:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Wallner |
2010 |
AN5610 |
|
39.52 |
1:25.67 |
|
|
|
5:36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Täby Sim mix lag 4 |
11 |
|
|
|
|
|
|
5:42.44 |
+1:07.9 |
|
|
|
|
Linnea Falkare |
2010 |
AR7410 |
|
38.20 |
1:24.56 |
|
|
|
1:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
AP7210 |
|
40.85 |
1:27.69 |
|
|
|
2:52.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Wettle |
2010 |
AK4310 |
|
41.90 |
1:28.02 |
|
|
|
4:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
AE9510 |
|
38.46 |
1:22.17 |
|
|
|
5:42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
SS04 Lag 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
6:16.39 |
+1:41.8 |
|
|
|
|
Kalle Värna |
2009 |
AM1109 |
|
43.51 |
1:32.33 |
|
|
|
1:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Götesson-Scherman |
2009 |
AT5009 |
|
43.50 |
1:34.49 |
|
|
|
3:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Fromlet Kolsrud |
2009 |
AZ6509 |
|
45.98 |
1:43.28 |
|
|
|
4:50.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Alzén |
2009 |
AZ4609 |
|
40.41 |
1:26.29 |
|
|
|
6:16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Täby Sim mix lag 5 |
11 |
|
|
|
|
|
|
6:29.69 |
+1:55.1 |
|
|
|
|
Maja Magnfält |
2010 |
AP7410 |
|
41.29 |
1:30.26 |
|
|
|
1:30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
AP8010 |
|
43.47 |
1:33.35 |
|
|
|
3:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Franzén |
2010 |
AK5310 |
|
46.09 |
1:40.84 |
|
|
|
4:44.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Holmgren |
2010 |
AP1110 |
|
47.54 |
1:45.24 |
|
|
|
6:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-05 15:57:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-05 15:57:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|