Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Damer 70-74 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Margareta Rainer |
1949 |
Gävle Simsällskap |
+0.99 |
505 |
3:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 17:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Damer 65-69 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Rhodin |
1955 |
Luleå Simsällskap |
+0.93 |
519 |
3:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 17:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Damer 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Birgitta Flensburg |
1961 |
Skuru Idrottsklubb |
|
475 |
3:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 17:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Damer 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anette Philipsson |
1965 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.72 |
735 |
2:43.70 |
|
|
|
NR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Birgitta Olofsson |
1967 |
Umeå Simsällskap |
+0.87 |
583 |
2:56.88 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ann-Louise Arktoft |
1964 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
568 |
2:58.43 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Mannela |
1963 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.78 |
562 |
2:59.01 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Åsa Svensson |
1965 |
Falu Simsällskap |
+0.87 |
560 |
2:59.28 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 17:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Damer 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Hammar |
1968 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.77 |
811 |
2:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christine Uhrlander |
1971 |
Täby Sim |
+0.82 |
660 |
2:49.22 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karin Axelsson |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
575 |
2:57.18 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tanja Määttä Berg |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
518 |
3:03.48 |
+25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anneli Larsson |
1968 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
490 |
3:06.89 |
+28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla Rogala |
1970 |
Simklubben Neptun |
+0.87 |
434 |
3:14.66 |
+36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristina Fundberg |
1969 |
Eskilstuna Simklubb |
|
185 |
4:18.26 |
+1:40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Susanne Norvell |
1970 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 17:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Damer 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Gällerdal Högfeldt |
1975 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.67 |
553 |
2:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linda Fleck |
1976 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
502 |
2:58.08 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carina Andersson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
483 |
3:00.34 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 17:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Damer 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Melander |
1978 |
Härnösands Simsällskap |
+0.76 |
559 |
2:48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannah Newsham |
1979 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.64 |
544 |
2:50.43 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 17:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Damer 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Therese Rodoni |
1983 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
465 |
2:57.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 17:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Damer 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Rosenquist |
1989 |
Ystads Simsällskap |
+0.71 |
691 |
2:30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Andersson |
1989 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
536 |
2:44.18 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 17:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Damer 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anaelle Stenman |
1993 |
Göteborg Sim |
+0.88 |
517 |
2:50.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
506 |
2:52.10 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lina Hinderup |
1994 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.76 |
477 |
2:55.53 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 17:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-06 20:22:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 400m Medley Herrar 70-74 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulf Gabrielsson |
1948 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
478 |
7:25.12 |
|
|
|
SR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 19:30:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 400m Medley Herrar 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rolf Gustafsson |
1960 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
598 |
6:01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paul Westerberg |
1961 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.87 |
452 |
6:36.82 |
+35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gunnar Kihlberg |
1962 |
Falu Simsällskap |
+0.88 |
426 |
6:44.43 |
+43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 19:30:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 400m Medley Herrar 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Harald Kruger |
1967 |
Täby Sim |
+0.72 |
663 |
5:34.77 |
|
|
|
SR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Nyberg |
1967 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.89 |
662 |
5:34.87 |
+0.10 |
|
SR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mats Rubertson |
1967 |
Simklubben Neptun |
+0.89 |
592 |
5:47.62 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henrik Roos |
1964 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.81 |
551 |
5:56.10 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tomas Larsson |
1966 |
Upsala Simsällskap |
+0.92 |
548 |
5:56.59 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 19:30:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 400m Medley Herrar 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thiemo Voigt |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.86 |
471 |
5:46.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 19:30:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 400m Medley Herrar 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adrian Bengtson |
1976 |
Umeå Simsällskap |
+0.79 |
641 |
5:14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Arvered |
1977 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.79 |
573 |
5:26.63 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Törnhult |
1975 |
Väsby Simsällskap |
+0.93 |
555 |
5:30.14 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrik Florén |
1976 |
Njurunda Simsällskap |
+0.97 |
555 |
5:30.17 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Billström |
1973 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.88 |
501 |
5:41.61 |
+27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Claes Frederic Antonsson |
1977 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.89 |
471 |
5:48.72 |
+34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Holger Tistad |
1977 |
Stockholm Dolphins Swim Club |
+0.99 |
359 |
6:21.53 |
+1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 19:30:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 400m Medley Herrar 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tommie Nilsson |
1978 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.88 |
407 |
6:05.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torbjörn Skogsmark |
1980 |
Falu Simsällskap |
+0.81 |
398 |
6:07.73 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 19:30:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 400m Medley Herrar 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Löfgren |
1984 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.91 |
342 |
6:11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 19:30:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 400m Medley Herrar 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Edlund |
1989 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.79 |
606 |
5:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Björklund |
1992 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
464 |
5:30.59 |
+28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hampus Carlsson |
1989 |
Växjö Simsällskap |
+0.78 |
423 |
5:40.93 |
+38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 19:30:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 400m Medley Herrar 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yoshihisa Kikkawa |
1997 |
Växjö Simsällskap |
+0.78 |
586 |
5:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Smeele |
1996 |
Umeå Simsällskap |
+0.76 |
452 |
5:31.45 |
+27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 19:30:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-06 20:11:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 1500m Frisim Damer 65-69 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerstin Tunzi |
1956 |
Gävle Simsällskap |
|
650 |
23:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lena Johansson |
1954 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
330 |
29:27.18 |
+5:57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 19:33:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 1500m Frisim Damer 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Åsa Inde |
1960 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
505 |
24:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agneta Berg |
1962 |
Täby Sim |
+0.98 |
443 |
25:41.24 |
+1:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 19:33:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 1500m Frisim Damer 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karin Elmberg |
1965 |
Kristianstads SLS |
+0.86 |
645 |
20:51.65 |
|
|
|
SR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ann-Louise Arktoft |
1964 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
572 |
21:42.60 |
+50.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Madeleine Segerbrand |
1967 |
Simklubben Neptun |
+0.85 |
508 |
22:35.23 |
+1:43.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katarina Hallerstedt |
1966 |
S 77 Stenungsund |
+0.85 |
487 |
22:54.53 |
+2:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Birgitta Gustafsson |
1963 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
478 |
23:02.88 |
+2:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Margareth Timossi Brink |
1966 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
321 |
26:18.75 |
+5:27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 19:33:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 1500m Frisim Damer 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Lagerfors |
1970 |
Simklubben Neptun |
+0.84 |
606 |
21:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tina Sandulf |
1970 |
Täby Sim |
+0.95 |
422 |
23:41.94 |
+2:41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristina Fundberg |
1969 |
Eskilstuna Simklubb |
|
199 |
30:25.08 |
+9:24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 19:33:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 1500m Frisim Damer 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annika Ericsson |
1974 |
Simklubben Neptun |
+0.97 |
557 |
20:51.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erika Meeker |
1975 |
Eskilstuna Simklubb |
|
527 |
21:14.07 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 19:33:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 1500m Frisim Damer 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisa Hjalmarsson |
1979 |
Örebro Simallians |
|
339 |
24:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 19:33:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 1500m Frisim Damer 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katja Westergren-Falk |
1984 |
Ängelholms Simsällskap |
+0.85 |
485 |
21:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veronica Wenner |
1985 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
404 |
22:50.10 |
+1:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 19:33:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 1500m Frisim Damer 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Bladin |
1993 |
Göteborg Sim |
+0.74 |
564 |
20:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 19:33:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-06 20:11:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 800m Frisim Herrar 80-84 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulf Brangefält |
1942 |
Västerås Simsällskap |
+0.89 |
444 |
15:11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 20:05:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 800m Frisim Herrar 75-79 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ivar Wallmark |
1943 |
Simklubben Elfsborg |
|
417 |
14:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 20:05:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 800m Frisim Herrar 70-74 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulf Gabrielsson |
1948 |
Simklubben Neptun |
+0.89 |
403 |
13:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 20:05:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 800m Frisim Herrar 65-69 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Conny Mindemark |
1957 |
Göteborg Sim |
+0.85 |
698 |
10:39.11 |
|
|
|
NR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tommy Aspegårdh |
1955 |
Täby Sim |
|
488 |
11:59.62 |
+1:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mats Dänsel |
1957 |
Simklubben Neptun |
|
463 |
12:12.75 |
+1:33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 20:05:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 800m Frisim Herrar 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Haglund |
1961 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
881 |
9:38.22 |
|
|
|
NR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niels Jörgen Larsen |
1962 |
Simklubben Neptun |
+0.87 |
643 |
10:42.40 |
+1:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Jakubek |
1959 |
Växjö Simsällskap |
+0.70 |
588 |
11:01.52 |
+1:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stefan Andersson |
1960 |
Eskilstuna Simklubb |
|
586 |
11:02.51 |
+1:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fredrik Månsson |
1962 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.77 |
583 |
11:03.42 |
+1:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gunnar Kihlberg |
1962 |
Falu Simsällskap |
+0.81 |
486 |
11:44.92 |
+2:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Engstrand |
1958 |
Simklubben Neptun |
+0.85 |
466 |
11:54.83 |
+2:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henrik Bodén |
1959 |
Danderyd Simklubb |
+0.75 |
456 |
12:00.14 |
+2:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jörgen Tisell |
1961 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
454 |
12:01.14 |
+2:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 20:05:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 800m Frisim Herrar 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fredrik Björn |
1966 |
Växjö Simsällskap |
+0.89 |
536 |
10:53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stefan Vlachos |
1967 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.91 |
535 |
10:54.44 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lars Malmqvist |
1967 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
341 |
12:40.09 |
+1:46.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lars Hällgren |
1964 |
Simklubben Neptun |
+0.97 |
295 |
13:17.29 |
+2:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Svahn |
1967 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.82 |
232 |
14:24.40 |
+3:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 20:05:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 800m Frisim Herrar 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stefan Andersson |
1970 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.71 |
767 |
9:21.01 |
|
|
|
SR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ola Strömberg |
1971 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.94 |
757 |
9:23.48 |
+2.47 |
|
SR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Per Svanberg |
1971 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.88 |
582 |
10:15.25 |
+54.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thiemo Voigt |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.90 |
575 |
10:17.55 |
+56.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jan Johansson |
1968 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.94 |
538 |
10:31.60 |
+1:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Westerberg |
1968 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.83 |
499 |
10:47.51 |
+1:26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jan Brangefält |
1972 |
Västerås Simsällskap |
+0.69 |
479 |
10:56.54 |
+1:35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 20:05:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 800m Frisim Herrar 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stefano Prestinoni |
1977 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
788 |
9:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adrian Bengtson |
1976 |
Umeå Simsällskap |
+0.85 |
615 |
9:53.32 |
+47.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrik Florén |
1976 |
Njurunda Simsällskap |
+0.99 |
548 |
10:16.48 |
+1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Claes Frederic Antonsson |
1977 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.90 |
538 |
10:20.34 |
+1:14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robert Westman |
1975 |
Falu Simsällskap |
+0.84 |
462 |
10:52.77 |
+1:46.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Gertmo |
1973 |
S 77 Stenungsund |
+0.61 |
417 |
11:15.41 |
+2:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Holger Tistad |
1977 |
Stockholm Dolphins Swim Club |
+0.90 |
363 |
11:47.45 |
+2:41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Conny Brink |
1976 |
Simklubben Neptun |
+0.97 |
250 |
13:21.02 |
+4:14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 20:05:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 800m Frisim Herrar 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christoffer Andersson |
1980 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.83 |
534 |
10:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Johnson |
1982 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.91 |
340 |
11:49.69 |
+1:38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tommie Nilsson |
1978 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.87 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
- |
|
Henrik Rebensdorff |
1981 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 20:05:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 800m Frisim Herrar 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustaf Toll |
1985 |
Danderyd Simklubb |
+0.86 |
655 |
9:31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Löfgren |
1984 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.86 |
393 |
11:17.01 |
+1:45.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrew Bell |
1987 |
Växjö Simsällskap |
+0.82 |
254 |
13:02.92 |
+3:31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 20:05:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 800m Frisim Herrar 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hampus Carlsson |
1989 |
Växjö Simsällskap |
+0.78 |
588 |
9:47.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Björklund |
1992 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.67 |
555 |
9:59.45 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
397 |
11:10.03 |
+1:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Steijner |
1988 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
339 |
11:46.60 |
+1:58.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 20:05:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 800m Frisim Herrar 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yoshihisa Kikkawa |
1997 |
Växjö Simsällskap |
+0.82 |
591 |
9:41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-06 20:05:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 10:03:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Frisim Damer 75-79 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bitte Axling |
1946 |
Danderyd Simklubb |
+0.92 |
917 |
35.59 |
|
|
SR |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:18:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Frisim Damer 70-74 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Margareta Rainer |
1949 |
Gävle Simsällskap |
|
726 |
36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ulla Öhman |
1948 |
Fagersta Simklubb |
|
496 |
40.89 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inga-Lill Johnsson |
1951 |
Luleå Simsällskap |
|
479 |
41.37 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:18:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Frisim Damer 65-69 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Magnusson |
1956 |
Täby Sim |
+0.70 |
676 |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Birgitta Appelfeldt Thylwe |
1957 |
Uppsala Mastersimklubb |
+0.86 |
568 |
35.36 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kerstin Tunzi |
1956 |
Gävle Simsällskap |
+0.98 |
498 |
36.95 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna-Lena Bryngelsson |
1954 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+1.00 |
473 |
37.60 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lena Johansson |
1954 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.93 |
252 |
46.37 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:18:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Frisim Damer 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Åsa Inde |
1960 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
744 |
31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annika Svanberg |
1962 |
S 77 Stenungsund |
+0.73 |
665 |
32.65 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Birgitta Flensburg |
1961 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.96 |
587 |
34.03 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christina Lorenzen |
1958 |
Täby Sim |
+0.75 |
459 |
36.92 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mimmi Kvissberg |
1962 |
Täby Sim |
+0.71 |
357 |
40.14 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:18:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Frisim Damer 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anette Philipsson |
1965 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.69 |
963 |
28.15 |
|
|
SR |
|
|
|
|
2 |
|
Ann-Louise Arktoft |
1964 |
Simklubben Neptun |
|
744 |
30.67 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helen Smith |
1964 |
Göteborg Sim |
+0.78 |
712 |
31.12 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kicki Molin |
1964 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.55 |
585 |
33.23 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Möller |
1965 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.75 |
570 |
33.51 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ann-Charlotte Boholm Wall |
1966 |
Säffle Simsällskap |
+0.84 |
554 |
33.84 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Madeleine Segerbrand |
1967 |
Simklubben Neptun |
|
521 |
34.54 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:18:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Frisim Damer 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karin Axelsson |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
705 |
29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anneli Larsson |
1968 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
681 |
29.85 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christine Uhrlander |
1971 |
Täby Sim |
+0.70 |
679 |
29.88 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Koponen |
1968 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.46 |
645 |
30.39 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tina Sandulf |
1970 |
Täby Sim |
+0.84 |
607 |
31.02 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla Lagerfors |
1970 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
566 |
31.75 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanna Fyrk |
1969 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.61 |
544 |
32.17 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanna Gullberg |
1972 |
Simklubben Neptun |
+0.82 |
537 |
32.31 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Camilla Rogala |
1970 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
487 |
33.37 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristina Fundberg |
1969 |
Eskilstuna Simklubb |
|
204 |
44.59 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:18:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Frisim Damer 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malin Nilsson |
1973 |
Göteborg Sim |
+0.76 |
756 |
28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erika Meeker |
1975 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.80 |
666 |
30.09 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pernilla Nilsson |
1974 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
662 |
30.15 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charlotta Skogman |
1975 |
Simklubben Poseidon |
+0.83 |
657 |
30.24 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Lofter |
1973 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
649 |
30.35 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla Johansson Sponseller |
1974 |
Umeå Simsällskap |
+0.76 |
636 |
30.57 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Uddhammar |
1977 |
Täby Sim |
+0.61 |
632 |
30.62 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linda Fleck |
1976 |
Väsby Simsällskap |
|
590 |
31.34 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helena Holmquist |
1977 |
Uppsala Mastersimklubb |
+0.77 |
588 |
31.37 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tracey Isaksson |
1973 |
Falu Simsällskap |
+0.76 |
548 |
32.12 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicole Lekso |
1975 |
Simklubben Neptun |
|
353 |
37.19 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:18:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Frisim Damer 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Ane |
1978 |
Gävle Simsällskap |
+0.91 |
681 |
29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olga Kosovskaya |
1982 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.76 |
548 |
31.78 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malin Odenhammar |
1980 |
Simklubben Neptun |
|
496 |
32.87 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christina Åhré |
1979 |
Gävle Simsällskap |
+0.92 |
478 |
33.27 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:18:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Frisim Damer 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tove Brickner |
1985 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
647 |
29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Therese Rodoni |
1983 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
557 |
30.50 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katja Westergren-Falk |
1984 |
Ängelholms Simsällskap |
+0.80 |
542 |
30.78 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jessie Claar |
1984 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
533 |
30.95 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veronica Wenner |
1985 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.81 |
477 |
32.12 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sannah Sjöholm |
1985 |
Södertörns Simsällskap |
+0.83 |
448 |
32.79 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Öhrvall |
1986 |
Södertörns Simsällskap |
+0.80 |
323 |
36.55 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nooshin Shahmoradibalini |
1985 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
209 |
42.24 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:18:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Frisim Damer 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilia Sjöholm |
1988 |
Södertörns Simsällskap |
+0.77 |
726 |
28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Andersson |
1989 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
572 |
30.31 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Sandström |
1990 |
Simklubben Neptun |
|
566 |
30.42 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefina Lockner |
1988 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.90 |
537 |
30.96 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:18:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Frisim Damer 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Börnfors |
1994 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.72 |
753 |
27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annie Myrlander |
1995 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.79 |
604 |
29.56 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Bladin |
1993 |
Göteborg Sim |
+0.71 |
567 |
30.20 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lina Hinderup |
1994 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.75 |
529 |
30.90 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Ahlm |
1995 |
Väsby Simsällskap |
+0.91 |
306 |
37.09 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:18:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Frisim Damer 20-24 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Stenström |
2002 |
SK Triton |
+0.72 |
313 |
33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:18:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 09:19:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Frisim Herrar 85-89 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Forslund |
1937 |
Hellas Simklubb |
+0.92 |
432 |
42.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:36:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Frisim Herrar 80-84 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Bergengren |
1938 |
Hellas Simklubb |
+0.75 |
645 |
36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ulf Brangefält |
1942 |
Västerås Simsällskap |
+0.83 |
437 |
41.16 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Håkan Bengtsson |
1942 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
344 |
44.59 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:36:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Frisim Herrar 75-79 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nils Wahlberg |
1943 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
564 |
34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Tollstoy |
1943 |
Hellas Simklubb |
|
449 |
37.48 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olof Burebo |
1944 |
Hellas Simklubb |
+0.77 |
397 |
39.03 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:36:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Frisim Herrar 70-74 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulf Gabrielsson |
1948 |
Simklubben Neptun |
+0.87 |
622 |
31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rolf Tegeback |
1948 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
605 |
31.78 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nils Kärrlander |
1951 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
435 |
35.45 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:36:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Frisim Herrar 65-69 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Conny Mindemark |
1957 |
Göteborg Sim |
+0.78 |
553 |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mats Dänsel |
1957 |
Simklubben Neptun |
+0.84 |
503 |
31.95 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tommy Aspegårdh |
1955 |
Täby Sim |
|
499 |
32.04 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Per Lindqvist |
1955 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
487 |
32.29 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bo Fogelberg |
1957 |
Hellas Simklubb |
+0.87 |
418 |
33.99 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lars Nielsen |
1955 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.99 |
340 |
36.41 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:36:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Frisim Herrar 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Haglund |
1961 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
825 |
26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rolf Gustafsson |
1960 |
Simklubben Neptun |
+0.60 |
685 |
28.24 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juha Iivonen |
1959 |
Uinti Imatra |
+0.74 |
675 |
28.38 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jörgen Erixon |
1960 |
Göteborg Sim |
|
643 |
28.84 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niels Jörgen Larsen |
1962 |
Simklubben Neptun |
+0.61 |
632 |
29.01 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter Norrmén |
1960 |
Örebro Simallians |
+0.78 |
619 |
29.21 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Harri Mossmyr |
1962 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.69 |
617 |
29.24 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bo Almqvist |
1958 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.76 |
576 |
29.91 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Svensson |
1962 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.92 |
576 |
29.92 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Björn Modée |
1962 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.70 |
567 |
30.07 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Björn Johansson |
1958 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.77 |
557 |
30.26 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dave Schardt |
1959 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
546 |
30.46 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Robert Jakubek |
1959 |
Växjö Simsällskap |
+0.73 |
532 |
30.72 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Fredrik Månsson |
1962 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.73 |
519 |
30.97 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Henrik Bodén |
1959 |
Danderyd Simklubb |
+0.75 |
498 |
31.41 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jörgen Tisell |
1961 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
492 |
31.53 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Paul Westerberg |
1961 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.90 |
486 |
31.66 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Michael MacDonald |
1962 |
Göteborg Sim |
+0.85 |
466 |
32.10 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anders Engstrand |
1958 |
Simklubben Neptun |
+0.88 |
394 |
33.96 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Håkan Quist |
1961 |
Västerås Simsällskap |
+0.74 |
346 |
35.44 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:36:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Frisim Herrar 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Harald Kruger |
1967 |
Täby Sim |
+0.66 |
808 |
26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Nyberg |
1967 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.89 |
799 |
26.26 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Per von Wowern |
1965 |
Täby Sim |
|
686 |
27.62 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kent Sahlin |
1967 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.95 |
673 |
27.80 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fredrik Björn |
1966 |
Växjö Simsällskap |
+0.67 |
651 |
28.11 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
John Iggström |
1966 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
648 |
28.15 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Torbjörn Wolffram |
1964 |
Göteborg Sim |
+0.88 |
590 |
29.05 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lars Malmqvist |
1967 |
Simklubben Neptun |
+0.84 |
558 |
29.59 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lars Sandberg |
1965 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.70 |
533 |
30.05 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gunnar Bergman |
1963 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.77 |
529 |
30.12 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stefan Vlachos |
1967 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.79 |
519 |
30.32 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikael Svahn |
1967 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.91 |
355 |
34.40 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lars Hällgren |
1964 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
262 |
38.04 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bengt Ahlgren |
1964 |
Uppsala Mastersimklubb |
+0.92 |
243 |
39.04 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mats Norlin |
1965 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.67 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Felaktig start. |
|
|
|
|
- |
|
Pontus Göransson |
1967 |
Lidingö Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:36:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Frisim Herrar 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stefan Andersson |
1970 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.66 |
704 |
26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Håkan Agnell |
1970 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
694 |
26.40 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christer Abrahamsson |
1972 |
Göteborg Sim |
+0.72 |
680 |
26.58 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Per Svanberg |
1971 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
641 |
27.11 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matthias Seel |
1970 |
Täby Sim |
+0.78 |
592 |
27.84 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thiemo Voigt |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.59 |
576 |
28.09 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karsten Ferm |
1968 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.72 |
549 |
28.55 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mika Korventie |
1971 |
Tyresö Simsällskap |
+0.82 |
542 |
28.67 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jocke Stahre |
1971 |
Falu Simsällskap |
+0.83 |
528 |
28.92 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jari Dahl |
1968 |
Täby Sim |
+0.91 |
526 |
28.95 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rikard Nandrup |
1972 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.68 |
523 |
29.01 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Björn Otterberg |
1972 |
Simklubben Ägir |
+0.91 |
492 |
29.60 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Per Alvant |
1970 |
Simklubben Neptun |
+0.61 |
404 |
31.62 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jesper Rudenäs |
1972 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.89 |
317 |
34.26 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hendrik Martiijn |
1968 |
Väsby Simsällskap |
+0.97 |
277 |
35.83 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:36:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Frisim Herrar 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Bruhn |
1974 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
768 |
24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Carlén |
1976 |
Täby Sim |
+0.71 |
761 |
25.02 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Billström |
1973 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
670 |
26.11 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lars Pettersson |
1974 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
591 |
27.22 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Törnhult |
1975 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
554 |
27.82 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Fall |
1974 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
490 |
28.98 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Claes Frederic Antonsson |
1977 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.91 |
465 |
29.49 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Gertmo |
1973 |
S 77 Stenungsund |
+0.78 |
455 |
29.70 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Holger Tistad |
1977 |
Stockholm Dolphins Swim Club |
+0.80 |
447 |
29.88 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Robert Westman |
1975 |
Falu Simsällskap |
+0.75 |
435 |
30.15 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Endre Barat |
1973 |
Väsby Simsällskap |
+0.89 |
427 |
30.34 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kåre Lodeby-Josefsson |
1973 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.89 |
337 |
32.81 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tomas Persson |
1976 |
Täby Sim |
+0.79 |
191 |
39.61 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Henrik Andersson |
1973 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:36:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Frisim Herrar 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikard Täpp |
1979 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.73 |
659 |
26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jörgen Utgren |
1979 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
596 |
27.03 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Öman |
1982 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
556 |
27.66 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jan Bebenek |
1982 |
Täby Sim |
+0.79 |
541 |
27.91 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Löfgren |
1981 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
464 |
29.37 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maisam Nilsson |
1981 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.94 |
352 |
32.21 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Johnson |
1982 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.89 |
339 |
32.62 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henrik Rebensdorff |
1981 |
Ängelholms Simsällskap |
+0.75 |
254 |
35.92 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:36:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Frisim Herrar 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Welander |
1985 |
Danderyd Simklubb |
+0.85 |
535 |
26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustaf Toll |
1985 |
Danderyd Simklubb |
+0.81 |
496 |
27.19 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Löfgren |
1984 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.61 |
360 |
30.25 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrew Bell |
1987 |
Växjö Simsällskap |
+0.83 |
246 |
34.36 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:36:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Frisim Herrar 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Holmström |
1992 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.65 |
805 |
23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Magnusson |
1990 |
Täby Sim |
+0.71 |
795 |
23.24 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Gissén |
1992 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
718 |
24.04 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Edlund |
1989 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.72 |
599 |
25.54 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robin Cederqvist |
1989 |
Wisby Simsällskap |
+0.70 |
565 |
26.04 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Kupka |
1989 |
Falu Simsällskap |
+0.86 |
419 |
28.76 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Steijner |
1988 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
286 |
32.66 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.89 |
282 |
32.82 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:36:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Frisim Herrar 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Andersson |
1993 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.56 |
659 |
24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valentin Alberge |
1993 |
Klippans Simsällskap |
+0.65 |
602 |
25.20 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Strandberg |
1997 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.72 |
547 |
26.01 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christofer Röbech |
1994 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
532 |
26.25 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristoffer Hedlund |
1996 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
385 |
29.25 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:36:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Frisim Herrar 20-24 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Aadli |
2000 |
Klippans Simsällskap |
+0.73 |
434 |
26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Skog |
2000 |
Klippans Simsällskap |
+0.66 |
366 |
28.16 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Bjärterot |
1998 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
275 |
30.97 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:36:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 09:37:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Damer 70-74 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulla Öhman |
1948 |
Fagersta Simklubb |
|
572 |
1:53.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Damer 65-69 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerstin Tunzi |
1956 |
Gävle Simsällskap |
|
573 |
1:46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lena Johansson |
1954 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
354 |
2:05.00 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Damer 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eva Fjällid-Blomster |
1961 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.86 |
583 |
1:36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mimmi Kvissberg |
1962 |
Täby Sim |
+0.69 |
507 |
1:40.94 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Birgitta Flensburg |
1961 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.81 |
435 |
1:46.21 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Damer 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Åsa Svensson |
1965 |
Falu Simsällskap |
+0.64 |
620 |
1:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Damer 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Hammar |
1968 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.66 |
834 |
1:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tanja Määttä Berg |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
604 |
1:28.73 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Gullberg |
1972 |
Simklubben Neptun |
+0.88 |
591 |
1:29.35 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla Rogala |
1970 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
463 |
1:36.95 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristina Fundberg |
1969 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.95 |
183 |
2:11.95 |
+52.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Damer 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Gällerdal Högfeldt |
1975 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.73 |
513 |
1:28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tracey Isaksson |
1973 |
Falu Simsällskap |
+0.64 |
499 |
1:29.00 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena Holmquist |
1977 |
Uppsala Mastersimklubb |
+0.76 |
479 |
1:30.26 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Irmeli Malm |
1973 |
Uppsala Mastersimklubb |
+0.88 |
452 |
1:31.98 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annika Hertzman |
1974 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.89 |
402 |
1:35.69 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Damer 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannah Newsham |
1979 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.71 |
575 |
1:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Damer 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Therese Rodoni |
1983 |
Väsby Simsällskap |
|
466 |
1:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Damer 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Sandström |
1990 |
Simklubben Neptun |
+0.94 |
485 |
1:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alizée Lehoux |
1990 |
Uppsala Mastersimklubb |
+0.86 |
341 |
1:35.79 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Damer 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulrica Sandgren |
1994 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
691 |
1:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Börnfors |
1994 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.73 |
646 |
1:17.28 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 09:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 09:49:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar 80-84 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulf Brangefält |
1942 |
Västerås Simsällskap |
+0.96 |
542 |
1:52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rolf Otterberg |
1938 |
Karlstads Simsällskap |
|
292 |
2:18.24 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:08:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar 75-79 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olof Burebo |
1944 |
Hellas Simklubb |
+0.81 |
458 |
1:50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:08:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar 70-74 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rolf Tegeback |
1948 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.92 |
464 |
1:34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lars Backlund |
1949 |
Hellas Simklubb |
|
304 |
1:48.58 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:08:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Sjöström |
1959 |
Lidingö Simklubb |
+0.75 |
719 |
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Michael MacDonald |
1962 |
Göteborg Sim |
|
603 |
1:22.29 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lars Hennert |
1961 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
600 |
1:22.41 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bo Almqvist |
1958 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.78 |
573 |
1:23.67 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gunnar Kihlberg |
1962 |
Falu Simsällskap |
+0.62 |
410 |
1:33.59 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Engstrand |
1958 |
Simklubben Neptun |
+0.94 |
341 |
1:39.43 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:08:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Harald Kruger |
1967 |
Täby Sim |
+0.69 |
597 |
1:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tomas Larsson |
1966 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
543 |
1:18.74 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henrik Roos |
1964 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
542 |
1:18.77 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mats Rubertson |
1967 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
531 |
1:19.35 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lars Hällgren |
1964 |
Simklubben Neptun |
|
260 |
1:40.60 |
+24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:08:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hans Roosmark |
1971 |
Täby Sim |
+0.74 |
660 |
1:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Per Svanberg |
1971 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
656 |
1:13.96 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Per Sundström |
1968 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
521 |
1:19.85 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jan Brangefält |
1972 |
Västerås Simsällskap |
+0.77 |
495 |
1:21.23 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jocke Stahre |
1971 |
Falu Simsällskap |
+0.89 |
466 |
1:22.89 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henrik Holmberg |
1969 |
Simklubben Neptun |
+0.95 |
354 |
1:30.82 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jesper Rudenäs |
1972 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
307 |
1:35.24 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jan Johansson |
1968 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Felaktig start- |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:08:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Bruhn |
1974 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.62 |
728 |
1:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Carlén |
1976 |
Täby Sim |
+0.76 |
595 |
1:13.97 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adrian Bengtson |
1976 |
Umeå Simsällskap |
+0.80 |
534 |
1:16.65 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrik Florén |
1976 |
Njurunda Simsällskap |
|
489 |
1:18.93 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Fall |
1974 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
436 |
1:22.01 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jesper Olsson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
376 |
1:26.15 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robert Westman |
1975 |
Falu Simsällskap |
+0.75 |
364 |
1:27.14 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:08:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christoffer Andersson |
1980 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.83 |
630 |
1:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Staffan Tell |
1979 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
565 |
1:14.27 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jan Bebenek |
1982 |
Täby Sim |
+0.85 |
436 |
1:20.96 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:08:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Löfgren-Bengtson |
1989 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
700 |
1:06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Cederqvist |
1989 |
Wisby Simsällskap |
+0.67 |
569 |
1:11.28 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mamoru Shinohara |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.75 |
524 |
1:13.27 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Kupka |
1989 |
Falu Simsällskap |
+0.82 |
423 |
1:18.70 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Steijner |
1988 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
204 |
1:40.34 |
+33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:08:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Skog |
1996 |
Klippans Simsällskap |
+0.76 |
586 |
1:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valentin Alberge |
1993 |
Klippans Simsällskap |
+0.63 |
580 |
1:09.68 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christofer Röbech |
1994 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.74 |
482 |
1:14.14 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Yoshihisa Kikkawa |
1997 |
Växjö Simsällskap |
+0.73 |
464 |
1:15.05 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:08:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 10:09:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 75-79 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Knowit Norrland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bitte Axling |
1946 |
Danderyd Simklubb |
+0.80 |
720 |
43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Margit Ohlsson |
1945 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.94 |
675 |
44.46 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:21:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 70-74 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Knowit Norrland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Margareta Rainer |
1949 |
Gävle Simsällskap |
+0.85 |
437 |
46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ulla Öhman |
1948 |
Fagersta Simklubb |
+0.84 |
394 |
47.96 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:21:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 65-69 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Knowit Norrland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Magnusson |
1956 |
Täby Sim |
+0.83 |
381 |
46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lena Johansson |
1954 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.97 |
207 |
56.42 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:21:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Knowit Norrland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annika Svanberg |
1962 |
S 77 Stenungsund |
+0.80 |
670 |
37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christina Lorenzen |
1958 |
Täby Sim |
+0.82 |
475 |
42.29 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mimmi Kvissberg |
1962 |
Täby Sim |
+0.90 |
224 |
54.30 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:21:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Knowit Norrland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Mannela |
1963 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.73 |
591 |
35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kicki Molin |
1964 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.85 |
401 |
40.84 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katarina Hallerstedt |
1966 |
S 77 Stenungsund |
+0.72 |
363 |
42.22 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helena Wallner |
1965 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.79 |
305 |
44.73 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:21:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Knowit Norrland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Hammar |
1968 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.77 |
792 |
32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christine Uhrlander |
1971 |
Täby Sim |
+0.78 |
658 |
34.79 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karin Axelsson |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
594 |
36.00 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla Lagerfors |
1970 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
547 |
37.01 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karin Lobenius |
1972 |
Örebro Simallians |
+0.92 |
465 |
39.06 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristina Fundberg |
1969 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.93 |
125 |
1:00.49 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanna Fyrk |
1969 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Susanne Norvell |
1970 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:21:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Knowit Norrland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Johansson Sponseller |
1974 |
Umeå Simsällskap |
+0.76 |
711 |
33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Lofter |
1973 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
547 |
36.09 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Uddhammar |
1977 |
Täby Sim |
+0.83 |
474 |
37.85 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carina Andersson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
415 |
39.56 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linda Fleck |
1976 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
399 |
40.09 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:21:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Knowit Norrland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Ane |
1978 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
534 |
35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olga Kosovskaya |
1982 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.90 |
390 |
39.49 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Hjalmarsson |
1979 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
348 |
41.02 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christina Åhré |
1979 |
Gävle Simsällskap |
+0.84 |
307 |
42.76 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:21:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Knowit Norrland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jessie Claar |
1984 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
562 |
33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tove Brickner |
1985 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
549 |
33.74 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Wallin |
1985 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.74 |
543 |
33.85 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:21:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Knowit Norrland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annie Myrlander |
1995 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.75 |
633 |
32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.91 |
494 |
35.25 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lina Hinderup |
1994 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.86 |
439 |
36.68 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Ahlm |
1995 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
204 |
47.33 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:21:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 10:22:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 85-89 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Forslund |
1937 |
Hellas Simklubb |
+0.70 |
692 |
45.87 |
|
|
NR |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:42:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 75-79 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Tollstoy |
1943 |
Hellas Simklubb |
+0.95 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Felaktig start. |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:42:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 70-74 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martti Laajus |
1952 |
Simmis Wanda ry |
+0.64 |
660 |
38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ulf Gabrielsson |
1948 |
Simklubben Neptun |
+0.82 |
580 |
39.66 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rolf Tegeback |
1948 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.86 |
569 |
39.91 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:42:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 65-69 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veikko Mattola |
1956 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
632 |
35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tommy Aspegårdh |
1955 |
Täby Sim |
+0.93 |
364 |
42.48 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:42:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juha Iivonen |
1959 |
Uinti Imatra |
+0.85 |
609 |
34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lars Hennert |
1961 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.87 |
539 |
36.16 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dave Schardt |
1959 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
516 |
36.70 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robert Jakubek |
1959 |
Växjö Simsällskap |
+0.79 |
498 |
37.13 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:42:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christer Granström |
1965 |
Umeå Simsällskap |
+0.73 |
621 |
32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torbjörn Wolffram |
1964 |
Göteborg Sim |
+0.85 |
597 |
33.07 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mats Norlin |
1965 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.80 |
540 |
34.20 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
John Iggström |
1966 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.76 |
530 |
34.42 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lars Sandberg |
1965 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.85 |
477 |
35.65 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikael Svahn |
1967 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.96 |
241 |
44.74 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pontus Göransson |
1967 |
Lidingö Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:42:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Pärlklo |
1971 |
Täby Sim |
+0.97 |
691 |
30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christer Abrahamsson |
1972 |
Göteborg Sim |
+0.85 |
551 |
32.55 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Per Svanberg |
1971 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
531 |
32.95 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mika Korventie |
1971 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
502 |
33.57 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thiemo Voigt |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
474 |
34.23 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jari Dahl |
1968 |
Täby Sim |
+0.76 |
450 |
34.82 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jan Brangefält |
1972 |
Västerås Simsällskap |
+0.80 |
383 |
36.73 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:42:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Bruhn |
1974 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
693 |
29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Törnhult |
1975 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
588 |
31.30 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Arvered |
1977 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.67 |
532 |
32.36 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pär Törnhult |
1975 |
Njurunda Simsällskap |
+0.70 |
516 |
32.70 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lars Pettersson |
1974 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
485 |
33.37 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Claes Frederic Antonsson |
1977 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.79 |
427 |
34.83 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robert Westman |
1975 |
Falu Simsällskap |
+0.79 |
310 |
38.72 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henrik Andersson |
1973 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.97 |
302 |
39.07 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kåre Lodeby-Josefsson |
1973 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.92 |
264 |
40.87 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tomas Persson |
1976 |
Täby Sim |
+0.73 |
132 |
51.39 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Endre Barat |
1973 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Felaktig start. |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:42:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Strandberg |
1983 |
Umeå Simsällskap |
+0.69 |
339 |
35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:42:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Kupka |
1989 |
Falu Simsällskap |
+0.76 |
332 |
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.86 |
187 |
41.67 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:42:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Andersson |
1993 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.66 |
673 |
27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Yoshihisa Kikkawa |
1997 |
Växjö Simsällskap |
+0.72 |
437 |
31.23 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christofer Röbech |
1994 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.81 |
423 |
31.56 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:42:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 10:43:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer 65-69 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Rhodin |
1955 |
Luleå Simsällskap |
|
399 |
1:39.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:49:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Åsa Inde |
1960 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
404 |
1:36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:49:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helen Smith |
1964 |
Göteborg Sim |
+0.77 |
707 |
1:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Birgitta Olofsson |
1967 |
Umeå Simsällskap |
+0.87 |
557 |
1:22.82 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ann-Louise Arktoft |
1964 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
482 |
1:26.90 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Åsa Svensson |
1965 |
Falu Simsällskap |
+0.60 |
447 |
1:29.09 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helena Wallner |
1965 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
356 |
1:36.14 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Margareth Timossi Brink |
1966 |
Simklubben Neptun |
+0.87 |
230 |
1:51.20 |
+34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:49:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vera Koponen |
1968 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.73 |
549 |
1:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Holmberg |
1969 |
Simklubben Neptun |
+0.90 |
425 |
1:28.91 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristina Fundberg |
1969 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.99 |
156 |
2:04.04 |
+42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:49:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Gällerdal Högfeldt |
1975 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.63 |
560 |
1:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linda Fleck |
1976 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
398 |
1:26.27 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:49:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Melander |
1978 |
Härnösands Simsällskap |
+0.77 |
533 |
1:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olga Kosovskaya |
1982 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.87 |
440 |
1:21.06 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:49:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tove Brickner |
1985 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
631 |
1:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:49:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Rosenquist |
1989 |
Ystads Simsällskap |
+0.73 |
776 |
1:05.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Andersson |
1989 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
504 |
1:15.15 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:49:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.87 |
465 |
1:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anaelle Stenman |
1993 |
Göteborg Sim |
+0.87 |
444 |
1:16.13 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:49:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 10:50:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar 75-79 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urban Bengtson |
1945 |
Umeå Simsällskap |
+0.96 |
252 |
2:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 11:06:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar 65-69 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mats Dänsel |
1957 |
Simklubben Neptun |
+0.89 |
230 |
1:46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 11:06:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Per Matsson |
1962 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.74 |
605 |
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rolf Gustafsson |
1960 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
554 |
1:13.27 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jörgen Erixon |
1960 |
Göteborg Sim |
+0.78 |
547 |
1:13.59 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niels Jörgen Larsen |
1962 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
500 |
1:15.81 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Björn Modée |
1962 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.79 |
484 |
1:16.65 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henrik Bodén |
1959 |
Danderyd Simklubb |
+0.70 |
388 |
1:22.51 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Paul Westerberg |
1961 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.75 |
374 |
1:23.53 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 11:06:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Torbjörn Wolffram |
1964 |
Göteborg Sim |
+0.88 |
604 |
1:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kent Sahlin |
1967 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.91 |
591 |
1:11.25 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Nyberg |
1967 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.88 |
581 |
1:11.66 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henrik Roos |
1964 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.74 |
574 |
1:11.92 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 11:06:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Åhlin |
1970 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.79 |
742 |
1:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ola Strömberg |
1971 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.84 |
598 |
1:06.29 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Pärlklo |
1971 |
Täby Sim |
+0.70 |
596 |
1:06.34 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Håkan Agnell |
1970 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
593 |
1:06.45 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matthias Seel |
1970 |
Täby Sim |
+0.77 |
573 |
1:07.23 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jari Dahl |
1968 |
Täby Sim |
+0.93 |
487 |
1:10.98 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rikard Nandrup |
1972 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.77 |
453 |
1:12.70 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Per Sundström |
1968 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.92 |
426 |
1:14.21 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anders Westerberg |
1968 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.83 |
420 |
1:14.55 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mats Einarsson |
1970 |
Örebro Simallians |
|
385 |
1:16.76 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 11:06:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Bruhn |
1974 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
723 |
1:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Svanborg |
1976 |
Skellefteå Simklubb |
+0.72 |
604 |
1:05.12 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
John Drake |
1974 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.92 |
577 |
1:06.14 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Carlén |
1976 |
Täby Sim |
+0.71 |
547 |
1:07.32 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrik Florén |
1976 |
Njurunda Simsällskap |
+0.95 |
526 |
1:08.18 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikael Arvered |
1977 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.75 |
505 |
1:09.14 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adrian Bengtson |
1976 |
Umeå Simsällskap |
+0.68 |
502 |
1:09.27 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Holger Tistad |
1977 |
Stockholm Dolphins Swim Club |
+0.82 |
387 |
1:15.55 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Fall |
1974 |
Simklubben Neptun |
+0.88 |
353 |
1:17.91 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Claes Frederic Antonsson |
1977 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.85 |
328 |
1:19.83 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 11:06:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Levander |
1980 |
Södertörns Simsällskap |
+0.76 |
790 |
58.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonatan Dahlberg |
1980 |
Simklubben Neptun |
+0.82 |
686 |
1:01.01 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Torbjörn Skogsmark |
1980 |
Falu Simsällskap |
+0.71 |
344 |
1:16.79 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Löfgren |
1981 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
341 |
1:16.97 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 11:06:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustaf Toll |
1985 |
Danderyd Simklubb |
+0.81 |
546 |
1:04.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Löfgren |
1984 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.82 |
319 |
1:17.23 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 11:06:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Gissén |
1992 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
747 |
57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Edlund |
1989 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.68 |
701 |
59.02 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Björklund |
1992 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.67 |
526 |
1:04.95 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hampus Carlsson |
1989 |
Växjö Simsällskap |
+0.72 |
455 |
1:08.15 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Holmström |
1992 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 11:06:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Holm |
1993 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
595 |
1:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valentin Alberge |
1993 |
Klippans Simsällskap |
+0.66 |
581 |
1:01.57 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Yoshihisa Kikkawa |
1997 |
Växjö Simsällskap |
+0.76 |
513 |
1:04.18 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Smeele |
1996 |
Umeå Simsällskap |
+0.75 |
417 |
1:08.77 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 11:06:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar 20-24 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Aadli |
2000 |
Klippans Simsällskap |
+0.74 |
393 |
1:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 11:06:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 11:07:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 4x50m Frisim Mixed 280-319 år - Final |
|
Sponsor: |
Y&P Kläder/Blåkläder |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Stockholmspolisens IF 280 |
284 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
723 |
|
|
2:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Harri Mossmyr |
1962 |
AA5362 |
+0.58 |
28.91 |
|
|
|
|
28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Wahlberg |
1943 |
AA9143 |
|
34.71 |
|
|
|
|
1:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna-Lena Bryngelsson |
1954 |
AA2254 |
|
37.74 |
|
|
|
|
1:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Margit Ohlsson |
1945 |
AA0245 |
|
41.39 |
|
|
|
|
2:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 11:35:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 4x50m Frisim Mixed 240-279 år - Final |
|
Sponsor: |
Y&P Kläder/Blåkläder |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sundsvalls Simsällskap |
241 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
842 |
|
|
1:59.29 |
|
|
|
SR |
|
|
|
Per Matsson |
1962 |
AA4362 |
+0.75 |
29.07 |
|
|
|
|
29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Rolf Tegeback |
1948 |
AA1148 |
+0.25 |
30.69 |
|
|
|
|
59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Mannela |
1963 |
AA2263 |
-0.01 |
29.90 |
|
|
|
|
1:29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pernilla Nilsson |
1974 |
AA0274 |
+0.19 |
29.63 |
|
|
|
|
1:59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SK Neptun - MX03 |
245 |
Simklubben Neptun |
|
|
828 |
|
|
1:59.99 |
+0.70 |
SR |
|
|
|
Anders Haglund |
1961 |
AA8561 |
+0.78 |
26.97 |
|
|
|
|
26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ann-Louise Arktoft |
1964 |
AA3264 |
+0.29 |
30.68 |
|
|
|
|
57.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Lagerfors |
1970 |
AA3270 |
+0.47 |
31.43 |
|
|
|
|
1:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ulf Gabrielsson |
1948 |
AA9148 |
+0.24 |
30.91 |
|
|
|
|
1:59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Täby Sim Lag Tommy |
240 |
Täby Sim |
|
|
796 |
|
|
2:01.58 |
+2.29 |
|
|
|
|
Caroline Magnusson |
1956 |
AA2456 |
+0.80 |
33.89 |
|
|
|
|
33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tommy Aspegårdh |
1955 |
AA8155 |
+0.06 |
31.49 |
|
|
|
|
1:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tina Sandulf |
1970 |
AB9670 |
+0.35 |
30.52 |
|
|
|
|
1:35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Kruger |
1967 |
AA3367 |
+0.21 |
25.68 |
|
|
|
|
2:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 11:35:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 4x50m Frisim Mixed 200-239 år - Final |
|
Sponsor: |
Y&P Kläder/Blåkläder |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Göteborg Sim #1 |
215 |
Göteborg Sim |
|
|
816 |
|
|
1:53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Christer Abrahamsson |
1972 |
AC1772 |
+0.73 |
26.27 |
|
|
|
|
26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Torbjörn Wolffram |
1964 |
AA0164 |
+0.27 |
28.43 |
|
|
|
|
54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malin Nilsson |
1973 |
AA6273 |
+0.33 |
28.43 |
|
|
|
|
1:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helen Smith |
1964 |
AA2664 |
+0.32 |
30.38 |
|
|
|
|
1:53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sundsvalls Simsällskap lag 2 |
202 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
809 |
|
|
1:53.80 |
+0.29 |
|
|
|
|
Stefan Andersson |
1970 |
AA1970 |
+0.60 |
26.21 |
|
|
|
|
26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Åhlin |
1970 |
AB6170 |
|
25.41 |
|
|
|
|
51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Wallin |
1985 |
AF3885 |
|
29.28 |
|
|
|
|
1:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Fjällid-Blomster |
1961 |
AA2661 |
|
32.90 |
|
|
|
|
1:53.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SS04 M201 |
211 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
743 |
|
|
1:57.09 |
+3.58 |
|
|
|
|
Arvid Bruhn |
1974 |
AA5374 |
+0.80 |
25.59 |
|
|
|
|
25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Jörgen Utgren |
1979 |
AD9379 |
+0.21 |
26.42 |
|
|
|
|
52.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kicki Molin |
1964 |
AA1664 |
+0.30 |
33.26 |
|
|
|
|
1:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Åsa Inde |
1960 |
AA7260 |
+0.40 |
31.82 |
|
|
|
|
1:57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Umeå Simsällskap |
206 |
Umeå Simsällskap |
|
|
727 |
|
|
1:57.95 |
+4.44 |
|
|
|
|
Camilla Johansson Sponseller |
1974 |
AA7274 |
+0.69 |
30.67 |
|
|
|
|
30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrian Bengtson |
1976 |
AA6176 |
|
29.18 |
|
|
|
|
59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Birgitta Olofsson |
1967 |
AA5467 |
|
30.47 |
|
|
|
|
1:30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christer Granström |
1965 |
AB1765 |
|
27.63 |
|
|
|
|
1:57.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SK Neptun - MX04 |
214 |
Simklubben Neptun |
|
|
724 |
|
|
1:58.10 |
+4.59 |
|
|
|
|
Rolf Gustafsson |
1960 |
AA5360 |
+0.74 |
28.27 |
|
|
|
|
28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Håkan Agnell |
1970 |
AA7770 |
+0.24 |
26.00 |
|
|
|
|
54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annika Ericsson |
1974 |
AB4274 |
+0.26 |
31.11 |
|
|
|
|
1:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Rogala |
1970 |
AA7870 |
+0.59 |
32.72 |
|
|
|
|
1:58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Danderyd Simklubb + Kristians |
207 |
Danderyd Simklubb |
|
|
687 |
|
|
2:00.19 |
+6.68 |
|
|
|
|
Bitte Axling |
1946 |
AA1246 |
|
36.17 |
|
|
|
|
36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karin Elmberg |
1965 |
AA5265 |
+0.16 |
31.71 |
|
|
|
|
1:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Welander |
1985 |
AE5385 |
+0.06 |
25.85 |
|
|
|
|
1:33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Toll |
1985 |
AD9585 |
+0.24 |
26.46 |
|
|
|
|
2:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Upsala Simsällskap |
224 |
Upsala Simsällskap |
|
|
625 |
|
|
2:04.05 |
+10.54 |
|
|
|
|
Per Lindqvist |
1955 |
AA5155 |
|
32.17 |
|
|
|
|
32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anneli Larsson |
1968 |
AA4868 |
|
30.12 |
|
|
|
|
1:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tomas Larsson |
1966 |
AB4766 |
+0.29 |
29.16 |
|
|
|
|
1:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carina Andersson |
1975 |
AA3875 |
|
32.60 |
|
|
|
|
2:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Swim Power Simidrottsförenin |
204 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
623 |
|
|
2:04.17 |
+10.66 |
|
|
|
|
Rikard Nandrup |
1972 |
AC6172 |
+0.70 |
29.22 |
|
|
|
|
29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olga Kosovskaya |
1982 |
AC2882 |
+0.19 |
31.08 |
|
|
|
|
1:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Fyrk |
1969 |
AA5669 |
+0.28 |
32.50 |
|
|
|
|
1:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Paul Westerberg |
1961 |
AB9761 |
+0.47 |
31.37 |
|
|
|
|
2:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
SK Neptun - MX01 |
220 |
Simklubben Neptun |
|
|
609 |
|
|
2:05.10 |
+11.59 |
|
|
|
|
Niels Jörgen Larsen |
1962 |
AA7162 |
+0.75 |
28.96 |
|
|
|
|
28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Malmqvist |
1967 |
AB8167 |
+0.23 |
28.92 |
|
|
|
|
57.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Gullberg |
1972 |
AC1672 |
+0.21 |
32.29 |
|
|
|
|
1:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madeleine Segerbrand |
1967 |
AC1267 |
+0.50 |
34.93 |
|
|
|
|
2:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Falu Simsällskap |
204 |
Falu Simsällskap |
|
|
596 |
|
|
2:06.05 |
+12.54 |
|
|
|
|
Åsa Svensson |
1965 |
AB6265 |
|
34.94 |
|
|
|
|
34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robert Westman |
1975 |
AB0975 |
+0.21 |
29.90 |
|
|
|
|
1:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Tracey Isaksson |
1973 |
AA2273 |
|
32.67 |
|
|
|
|
1:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Jocke Stahre |
1971 |
AC7171 |
|
28.54 |
|
|
|
|
2:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Swim Power Simidrottsförenin |
206 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
361 |
|
|
2:28.95 |
+35.44 |
|
|
|
|
Lena Johansson |
1954 |
AA1254 |
+0.89 |
47.48 |
|
|
|
|
47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annika Hertzman |
1974 |
AA1474 |
+0.25 |
33.72 |
|
|
|
|
1:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Rudenäs |
1972 |
AD0972 |
+0.38 |
34.92 |
|
|
|
|
1:56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Johnson |
1982 |
|
+0.28 |
32.83 |
|
|
|
|
2:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim Lag Nina |
226 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Överväxling mellan 1-2 (-0,09) |
|
|
|
Christina Lorenzen |
1958 |
AA5458 |
+0.67 |
36.46 |
|
|
|
|
36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Hans Roosmark |
1971 |
AA3971 |
-0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mimmi Kvissberg |
1962 |
AA0862 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Pärlklo |
1971 |
AA2971 |
-0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 11:35:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 4x50m Frisim Mixed 160-199 år - Final |
|
Sponsor: |
Y&P Kläder/Blåkläder |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim Lag Christine |
174 |
Täby Sim |
|
|
827 |
|
|
1:47.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Christine Uhrlander |
1971 |
AA5271 |
+0.70 |
29.72 |
|
|
|
|
29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Uddhammar |
1977 |
AB4277 |
+0.31 |
30.01 |
|
|
|
|
59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Johan Carlén |
1976 |
AB9576 |
+0.29 |
24.67 |
|
|
|
|
1:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Magnusson |
1990 |
AB4790 |
+0.39 |
23.04 |
|
|
|
|
1:47.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SK Neptun - MX02 |
169 |
Simklubben Neptun |
|
|
768 |
|
|
1:50.09 |
+2.65 |
|
|
|
|
Stefano Prestinoni |
1977 |
AA9577 |
+0.60 |
25.57 |
|
|
|
|
25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Dahlberg |
1980 |
AA2180 |
|
25.29 |
|
|
|
|
50.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Andersson |
1989 |
AR7289 |
|
29.21 |
|
|
|
|
1:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Lofter |
1973 |
AA6873 |
+0.37 |
30.02 |
|
|
|
|
1:50.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SS04 M161 |
167 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
741 |
|
|
1:51.44 |
+4.00 |
|
|
|
|
Erik Gissén |
1992 |
AL0992 |
+0.53 |
25.48 |
|
|
|
|
25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Erik Löfgren-Bengtson |
1989 |
AP4789 |
+0.42 |
25.63 |
|
|
|
|
51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Tanja Määttä Berg |
1970 |
AC1670 |
|
31.00 |
|
|
|
|
1:22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karin Axelsson |
1970 |
AA8270 |
+0.21 |
29.33 |
|
|
|
|
1:51.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eskilstuna Simklubb Mixed |
172 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
684 |
|
|
1:54.42 |
+6.98 |
|
|
|
|
Christoffer Andersson |
1980 |
AA6180 |
+0.80 |
26.90 |
|
|
|
|
26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erika Meeker |
1975 |
AA4275 |
+0.07 |
29.72 |
|
|
|
|
56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Hinderup |
1994 |
BM9294 |
+0.42 |
30.04 |
|
|
|
|
1:26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kent Sahlin |
1967 |
AC0167 |
+0.31 |
27.76 |
|
|
|
|
1:54.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sundsvalls Simsällskap lag 3 |
174 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
673 |
|
|
1:55.04 |
+7.60 |
|
|
|
|
Rikard Täpp |
1979 |
AA5779 |
+0.73 |
25.98 |
|
|
|
|
25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Per Sundström |
1968 |
AA9968 |
|
28.72 |
|
|
|
|
54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Newsham |
1979 |
AB7879 |
|
29.77 |
|
|
|
|
1:24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefina Lockner |
1988 |
AH3888 |
|
30.57 |
|
|
|
|
1:55.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Göteborg Sim lag 2 |
185 |
Göteborg Sim |
|
|
606 |
|
|
1:59.13 |
+11.69 |
|
|
|
|
Jörgen Erixon |
1960 |
AB4560 |
+0.73 |
29.21 |
|
|
|
|
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anaelle Stenman |
1993 |
BG2493 |
+0.25 |
29.89 |
|
|
|
|
59.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Bladin |
1993 |
AA2493 |
+0.03 |
29.45 |
|
|
|
|
1:28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conny Mindemark |
1957 |
AA7757 |
+0.39 |
30.58 |
|
|
|
|
1:59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sundsvalls Simsällskap lag 4 |
171 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
574 |
|
|
2:01.36 |
+13.92 |
|
|
|
|
John Iggström |
1966 |
AB4566 |
+0.85 |
28.27 |
|
|
|
|
28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Maisam Nilsson |
1981 |
AE1381 |
+0.38 |
31.65 |
|
|
|
|
59.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Finell |
1996 |
AC9896 |
+0.14 |
30.37 |
|
|
|
|
1:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenny Sjöholm |
1974 |
AB4474 |
+0.29 |
31.07 |
|
|
|
|
2:01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Väsby SS |
169 |
Väsby Simsällskap |
|
|
442 |
|
|
2:12.35 |
+24.91 |
|
|
|
|
Endre Barat |
1973 |
AA3173 |
+0.92 |
30.31 |
|
|
|
|
30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Therese Rodoni |
1983 |
AG9683 |
+0.39 |
30.86 |
|
|
|
|
1:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Ahlm |
1995 |
BX4895 |
+0.43 |
37.14 |
|
|
|
|
1:38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hendrik Martiijn |
1968 |
AD0768 |
+0.37 |
34.04 |
|
|
|
|
2:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SS04 M162 |
0 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 11:35:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 4x50m Frisim Mixed 120-159 år - Final |
|
Sponsor: |
Y&P Kläder/Blåkläder |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Linköpings Allmänna SS lag 14 |
144 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
893 |
|
|
1:41.25 |
|
|
|
NR |
|
|
|
Anton Andersson |
1993 |
AC1593 |
+0.69 |
24.24 |
|
|
|
|
24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anette Philipsson |
1965 |
AA3265 |
+0.23 |
27.53 |
|
|
|
|
51.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Holmström |
1992 |
AH1392 |
+0.20 |
22.69 |
|
|
|
|
1:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Börnfors |
1994 |
AP9494 |
+0.16 |
26.79 |
|
|
|
|
1:41.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sundsvalls Simsällskap lag 5 |
136 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
537 |
|
|
1:59.92 |
+18.67 |
|
|
|
|
Tommie Nilsson |
1978 |
AB2778 |
+0.79 |
31.24 |
|
|
|
|
31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Löfgren |
1984 |
AA5784 |
+0.54 |
30.13 |
|
|
|
|
1:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Bollbring |
1996 |
AJ2296 |
+0.25 |
30.86 |
|
|
|
|
1:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Ulrica Sandgren |
1994 |
AW2494 |
+0.15 |
27.69 |
|
|
|
|
1:59.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Njurunda Simsällskap |
148 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
519 |
|
|
2:01.29 |
+20.04 |
|
|
|
|
Patrik Florén |
1976 |
AB9176 |
+0.97 |
28.81 |
|
|
|
|
28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Öman |
1982 |
AD6982 |
+0.35 |
26.94 |
|
|
|
|
55.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tanya Stenling |
1985 |
AC0685 |
+0.27 |
32.21 |
|
|
|
|
1:27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Timbäck |
1997 |
AI9897 |
+0.35 |
33.33 |
|
|
|
|
2:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 11:35:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-09 13:35:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 4x50m Medley Mixed 280-319 år - Final |
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Stockholmspolisens IF 280 |
290 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
581 |
|
|
2:50.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Margit Ohlsson |
1945 |
AA0245 |
+0.97 |
46.00 |
|
|
|
|
46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Håkan Bengtsson |
1942 |
AA6142 |
|
54.16 |
|
|
|
|
1:40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Koponen |
1968 |
AA2868 |
+0.34 |
32.79 |
|
|
|
|
2:12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Wahlberg |
1943 |
AA9143 |
|
37.22 |
|
|
|
|
2:50.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 14:24:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 4x50m Medley Mixed 240-279 år - Final |
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sundsvalls Simsällskap |
241 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
761 |
|
|
2:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Anne Mannela |
1963 |
AA2263 |
+0.73 |
36.09 |
|
|
|
|
36.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Rolf Tegeback |
1948 |
AA1148 |
+0.26 |
39.85 |
|
|
|
|
1:15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Per Matsson |
1962 |
AA4362 |
-0.01 |
31.00 |
|
|
|
|
1:46.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pernilla Nilsson |
1974 |
AA0274 |
+0.23 |
29.75 |
|
|
|
|
2:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Täby Sim Lag Tommy |
241 |
Täby Sim |
|
|
737 |
|
|
2:18.15 |
+1.46 |
|
|
|
|
Christine Uhrlander |
1971 |
AA5271 |
+0.76 |
35.32 |
|
|
|
|
35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Magnusson |
1956 |
AA2456 |
+0.46 |
42.05 |
|
|
|
|
1:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Per von Wowern |
1965 |
AB8165 |
+0.36 |
29.47 |
|
|
|
|
1:46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tommy Aspegårdh |
1955 |
AA8155 |
+0.42 |
31.31 |
|
|
|
|
2:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SK Neptun - MX03 |
244 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Överväxling mellan 1-2 (-0,13) |
|
|
|
Camilla Lagerfors |
1970 |
AA3270 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Jörgen Larsen |
1962 |
AA7162 |
-0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ann-Louise Arktoft |
1964 |
AA3264 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ulf Gabrielsson |
1948 |
AA9148 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 14:24:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 4x50m Medley Mixed 200-239 år - Final |
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sundsvalls Simsällskap lag 2 |
202 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
768 |
|
|
2:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Wallin |
1985 |
AF3885 |
+0.68 |
34.32 |
|
|
|
|
34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Fjällid-Blomster |
1961 |
AA2661 |
+0.14 |
41.30 |
|
|
|
|
1:15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Åhlin |
1970 |
AB6170 |
+0.38 |
27.16 |
|
|
|
|
1:42.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Andersson |
1970 |
AA1970 |
+0.15 |
25.66 |
|
|
|
|
2:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Umeå Simsällskap |
206 |
Umeå Simsällskap |
|
|
734 |
|
|
2:10.40 |
+1.96 |
|
|
|
|
Camilla Johansson Sponseller |
1974 |
AA7274 |
+0.73 |
33.40 |
|
|
|
|
33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrian Bengtson |
1976 |
AA6176 |
+0.40 |
34.97 |
|
|
|
|
1:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christer Granström |
1965 |
AB1765 |
+0.32 |
31.58 |
|
|
|
|
1:39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Birgitta Olofsson |
1967 |
AA5467 |
+0.41 |
30.45 |
|
|
|
|
2:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Täby Sim Lag Harald |
203 |
Täby Sim |
|
|
730 |
|
|
2:10.65 |
+2.21 |
|
|
|
|
Peter Pärlklo |
1971 |
AA2971 |
+0.79 |
30.66 |
|
|
|
|
30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Kruger |
1967 |
AA3367 |
|
33.82 |
|
|
|
|
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Uddhammar |
1977 |
AB4277 |
|
35.56 |
|
|
|
|
1:40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tina Sandulf |
1970 |
AB9670 |
|
30.61 |
|
|
|
|
2:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SK Neptun - MX04 |
201 |
Simklubben Neptun |
|
|
721 |
|
|
2:11.18 |
+2.74 |
|
|
|
|
Stefano Prestinoni |
1977 |
AA9577 |
+0.73 |
28.59 |
|
|
|
|
28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mats Rubertson |
1967 |
AA7167 |
+0.32 |
37.13 |
|
|
|
|
1:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Lofter |
1973 |
AA6873 |
+0.34 |
32.15 |
|
|
|
|
1:37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Rogala |
1970 |
AA7870 |
+0.56 |
33.31 |
|
|
|
|
2:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sundsvalls Simsällskap lag 3 |
201 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
701 |
|
|
2:12.39 |
+3.95 |
|
|
|
|
John Iggström |
1966 |
AB4566 |
+0.68 |
33.87 |
|
|
|
|
33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Newsham |
1979 |
AB7879 |
+0.22 |
37.50 |
|
|
|
|
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Per Sundström |
1968 |
AA9968 |
+0.30 |
30.28 |
|
|
|
|
1:41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenny Sjöholm |
1974 |
AB4474 |
+0.26 |
30.74 |
|
|
|
|
2:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Göteborg Sim lag 2 |
207 |
Göteborg Sim |
|
|
686 |
|
|
2:13.34 |
+4.90 |
|
|
|
|
Torbjörn Wolffram |
1964 |
AA0164 |
+0.84 |
33.76 |
|
|
|
|
33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Bladin |
1993 |
AA2493 |
+0.08 |
38.12 |
|
|
|
|
1:11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Jörgen Erixon |
1960 |
AB4560 |
+0.38 |
30.87 |
|
|
|
|
1:42.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Helen Smith |
1964 |
AA2664 |
+0.15 |
30.59 |
|
|
|
|
2:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SS04 M201 |
204 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
686 |
|
|
2:13.39 |
+4.95 |
|
|
|
|
Per Svanberg |
1971 |
AA6371 |
+0.76 |
32.71 |
|
|
|
|
32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Löfgren-Bengtson |
1989 |
AP4789 |
+0.43 |
30.49 |
|
|
|
|
1:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Åsa Inde |
1960 |
AA7260 |
+0.43 |
37.13 |
|
|
|
|
1:40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kicki Molin |
1964 |
AA1664 |
+0.22 |
33.06 |
|
|
|
|
2:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
SK Neptun - MX01 |
211 |
Simklubben Neptun |
|
|
648 |
|
|
2:15.91 |
+7.47 |
|
|
|
|
Annika Ericsson |
1974 |
AB4274 |
+0.74 |
39.51 |
|
|
|
|
39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Gullberg |
1972 |
AC1672 |
+0.27 |
40.80 |
|
|
|
|
1:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Håkan Agnell |
1970 |
AA7770 |
+0.03 |
28.69 |
|
|
|
|
1:49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Haglund |
1961 |
AA8561 |
-0.01 |
26.91 |
|
|
|
|
2:15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Upsala Simsällskap |
204 |
Upsala Simsällskap |
|
|
589 |
|
|
2:20.29 |
+11.85 |
|
|
|
|
Carina Andersson |
1975 |
AA3875 |
+0.82 |
39.98 |
|
|
|
|
39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tomas Larsson |
1966 |
AB4766 |
+0.51 |
36.07 |
|
|
|
|
1:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Olsson |
1975 |
AB8775 |
+0.37 |
33.25 |
|
|
|
|
1:49.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anneli Larsson |
1968 |
AA4868 |
+0.23 |
30.99 |
|
|
|
|
2:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Täby Sim Lag Caroline |
207 |
Täby Sim |
|
|
575 |
|
|
2:21.43 |
+12.99 |
|
|
|
|
Christina Lorenzen |
1958 |
AA5458 |
+0.84 |
42.94 |
|
|
|
|
42.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Hans Roosmark |
1971 |
AA3971 |
|
33.12 |
|
|
|
|
1:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Linus Magnusson |
1990 |
AB4790 |
+0.35 |
25.03 |
|
|
|
|
1:41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mimmi Kvissberg |
1962 |
AA0862 |
|
40.34 |
|
|
|
|
2:21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Skuru IK |
214 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
553 |
|
|
2:23.27 |
+14.83 |
|
|
|
|
Mikael Arvered |
1977 |
AD0377 |
+0.72 |
33.02 |
|
|
|
|
33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Möller |
1965 |
AA2865 |
|
46.80 |
|
|
|
|
1:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Birgitta Flensburg |
1961 |
AA0461 |
|
36.22 |
|
|
|
|
1:56.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Jansson |
1971 |
AC0371 |
+0.02 |
27.23 |
|
|
|
|
2:23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Falu Simsällskap |
208 |
Falu Simsällskap |
|
|
487 |
|
|
2:29.46 |
+21.02 |
|
|
|
|
Åsa Svensson |
1965 |
AB6265 |
+0.85 |
41.62 |
|
|
|
|
41.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Tracey Isaksson |
1973 |
AA2273 |
+0.17 |
40.12 |
|
|
|
|
1:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Torbjörn Skogsmark |
1980 |
AC2580 |
+0.25 |
33.10 |
|
|
|
|
1:54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gunnar Kihlberg |
1962 |
AA8762 |
+0.05 |
34.62 |
|
|
|
|
2:29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 14:24:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 4x50m Medley Mixed 160-199 år - Final |
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SS04 M161 |
181 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
679 |
|
|
2:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Holm |
1993 |
AP9993 |
+0.81 |
31.90 |
|
|
|
|
31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Bruhn |
1974 |
AA5374 |
+0.10 |
29.84 |
|
|
|
|
1:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Tanja Määttä Berg |
1970 |
AC1670 |
+0.42 |
34.24 |
|
|
|
|
1:35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karin Axelsson |
1970 |
AA8270 |
+0.57 |
29.56 |
|
|
|
|
2:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SK Neptun - MX02 |
169 |
Simklubben Neptun |
|
|
636 |
|
|
2:08.28 |
+2.74 |
|
|
|
|
Rolf Gustafsson |
1960 |
AA5360 |
+0.73 |
33.40 |
|
|
|
|
33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Sandström |
1990 |
BD7290 |
+0.22 |
38.63 |
|
|
|
|
1:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Dahlberg |
1980 |
AA2180 |
+0.21 |
27.23 |
|
|
|
|
1:39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Andersson |
1989 |
AR7289 |
+0.15 |
29.02 |
|
|
|
|
2:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskilstuna Simklubb Mixed |
172 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
630 |
|
|
2:08.66 |
+3.12 |
|
|
|
|
Lina Hinderup |
1994 |
BM9294 |
+0.83 |
36.22 |
|
|
|
|
36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Andersson |
1980 |
AA6180 |
+0.34 |
32.57 |
|
|
|
|
1:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Kent Sahlin |
1967 |
AC0167 |
|
30.16 |
|
|
|
|
1:38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erika Meeker |
1975 |
AA4275 |
|
29.71 |
|
|
|
|
2:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Göteborg Sim #1 |
188 |
Göteborg Sim |
|
|
605 |
|
|
2:10.45 |
+4.91 |
|
|
|
|
Christer Abrahamsson |
1972 |
AC1772 |
+0.80 |
32.51 |
|
|
|
|
32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael MacDonald |
1962 |
AB6162 |
+0.26 |
36.29 |
|
|
|
|
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anaelle Stenman |
1993 |
BG2493 |
+0.18 |
32.97 |
|
|
|
|
1:41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malin Nilsson |
1973 |
AA6273 |
+0.26 |
28.68 |
|
|
|
|
2:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Swim Power Simidrottsförenin |
199 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
500 |
|
|
2:18.96 |
+13.42 |
|
|
|
|
Paul Westerberg |
1961 |
AB9761 |
+0.76 |
37.42 |
|
|
|
|
37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Annika Hertzman |
1974 |
AA1474 |
+0.37 |
40.67 |
|
|
|
|
1:18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Rikard Nandrup |
1972 |
AC6172 |
|
29.72 |
|
|
|
|
1:47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olga Kosovskaya |
1982 |
AC2882 |
|
31.15 |
|
|
|
|
2:18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sundsvalls Simsällskap lag 4 |
178 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
482 |
|
|
2:20.70 |
+15.16 |
|
|
|
|
Tommie Nilsson |
1978 |
AB2778 |
+0.87 |
37.43 |
|
|
|
|
37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikard Täpp |
1979 |
AA5779 |
|
33.34 |
|
|
|
|
1:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefina Lockner |
1988 |
AH3888 |
|
32.86 |
|
|
|
|
1:43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Wallner |
1965 |
AA8465 |
+0.21 |
37.07 |
|
|
|
|
2:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Väsby SS |
168 |
Väsby Simsällskap |
|
|
405 |
|
|
2:29.03 |
+23.49 |
|
|
|
|
Jessie Claar |
1984 |
AI9284 |
+0.73 |
35.20 |
|
|
|
|
35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Hendrik Martiijn |
1968 |
AD0768 |
+0.47 |
42.22 |
|
|
|
|
1:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Endre Barat |
1973 |
AA3173 |
+0.55 |
35.04 |
|
|
|
|
1:52.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Ahlm |
1995 |
BX4895 |
+0.61 |
36.57 |
|
|
|
|
2:29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Härnösands Simsällskap-Skelle |
168 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Överväxling 2-3. |
|
|
|
Robert Svanborg |
1976 |
AC1576 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Sundqvist |
1982 |
AC2382 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Melander |
1978 |
AC1078 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marlene Olsson |
1984 |
AB5284 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Swim Power Simidrottsförenin |
199 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Olga Kosovskaya |
1982 |
AC2882 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annika Hertzman |
1974 |
AA1474 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikard Nandrup |
1972 |
AC6172 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paul Westerberg |
1961 |
AB9761 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 14:24:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 4x50m Medley Mixed 120-159 år - Final |
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sundsvalls Simsällskap lag 5 |
138 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
499 |
|
|
2:15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Edqvist |
1991 |
AF2491 |
+0.76 |
39.49 |
|
|
|
|
39.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ulrica Sandgren |
1994 |
AW2494 |
+0.14 |
33.06 |
|
|
|
|
1:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Löfgren |
1984 |
AA5784 |
+0.55 |
32.10 |
|
|
|
|
1:44.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maisam Nilsson |
1981 |
AE1381 |
+0.06 |
30.87 |
|
|
|
|
2:15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 14:24:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 4x50m Medley Mixed 100-119 år - Final |
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Linköpings Allmänna SS 114 |
114 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
841 |
|
|
1:54.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Andersson |
1993 |
AC1593 |
+0.63 |
26.93 |
|
|
|
|
26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Frida Börnfors |
1994 |
AP9494 |
+0.47 |
34.70 |
|
|
|
|
1:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annie Myrlander |
1995 |
AB5295 |
+0.04 |
30.13 |
|
|
|
|
1:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Holmström |
1992 |
AH1392 |
+0.13 |
22.61 |
|
|
|
|
1:54.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 14:24:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-09 13:40:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Damer 70-74 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulla Öhman |
1948 |
Fagersta Simklubb |
|
425 |
1:47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 14:42:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Damer 65-69 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Rhodin |
1955 |
Luleå Simsällskap |
|
453 |
1:38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lena Johansson |
1954 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
257 |
1:58.86 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 14:42:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Damer 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annika Svanberg |
1962 |
S 77 Stenungsund |
+0.74 |
648 |
1:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Birgitta Flensburg |
1961 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.91 |
501 |
1:30.87 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eva Fjällid-Blomster |
1961 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.90 |
498 |
1:31.06 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christina Lorenzen |
1958 |
Täby Sim |
+0.83 |
433 |
1:35.36 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mimmi Kvissberg |
1962 |
Täby Sim |
+0.50 |
305 |
1:47.22 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 14:42:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Damer 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anette Philipsson |
1965 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.70 |
867 |
1:12.44 |
|
|
NR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helen Smith |
1964 |
Göteborg Sim |
+0.78 |
600 |
1:21.86 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Åsa Svensson |
1965 |
Falu Simsällskap |
+0.55 |
546 |
1:24.47 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Madeleine Segerbrand |
1967 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
434 |
1:31.20 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 14:42:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Damer 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Hammar |
1968 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.66 |
901 |
1:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karin Axelsson |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
617 |
1:19.69 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tanja Määttä Berg |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.50 |
614 |
1:19.80 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karin Lobenius |
1972 |
Örebro Simallians |
+0.90 |
493 |
1:25.84 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla Rogala |
1970 |
Simklubben Neptun |
|
468 |
1:27.34 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Fyrk |
1969 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.69 |
422 |
1:30.43 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristina Fundberg |
1969 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.91 |
167 |
2:03.16 |
+52.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 14:42:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Damer 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Lofter |
1973 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
623 |
1:16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Gällerdal Högfeldt |
1975 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.77 |
577 |
1:18.80 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Ericsson |
1974 |
Simklubben Neptun |
|
570 |
1:19.12 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linda Fleck |
1976 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
518 |
1:21.65 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Uddhammar |
1977 |
Täby Sim |
+0.75 |
504 |
1:22.39 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Irmeli Malm |
1973 |
Uppsala Mastersimklubb |
+0.92 |
451 |
1:25.51 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 14:42:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Damer 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Ane |
1978 |
Gävle Simsällskap |
+0.90 |
601 |
1:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Melander |
1978 |
Härnösands Simsällskap |
+0.68 |
561 |
1:17.80 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olga Kosovskaya |
1982 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.79 |
481 |
1:21.92 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 14:42:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Damer 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jessie Claar |
1984 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
547 |
1:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katja Westergren-Falk |
1984 |
Ängelholms Simsällskap |
+0.81 |
535 |
1:17.80 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Therese Rodoni |
1983 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
500 |
1:19.58 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Dabbour |
1983 |
Umeå Simsällskap |
|
292 |
1:35.14 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tove Brickner |
1985 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Övrig DSQ. |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 14:42:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Damer 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Rosenquist |
1989 |
Ystads Simsällskap |
+0.73 |
752 |
1:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilia Sjöholm |
1988 |
Södertörns Simsällskap |
+0.78 |
700 |
1:10.41 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Andersson |
1989 |
Simklubben Neptun |
+0.56 |
619 |
1:13.32 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Sandström |
1990 |
Simklubben Neptun |
+0.91 |
578 |
1:15.03 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Edqvist |
1991 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
484 |
1:19.60 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefina Lockner |
1988 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.93 |
471 |
1:20.35 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 14:42:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Damer 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Börnfors |
1994 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.73 |
712 |
1:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anaelle Stenman |
1993 |
Göteborg Sim |
+0.78 |
502 |
1:17.71 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.85 |
482 |
1:18.77 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lina Hinderup |
1994 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
453 |
1:20.40 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Ahlm |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
247 |
1:38.48 |
+29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 14:42:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Damer 20-24 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Stenström |
2002 |
SK Triton |
+0.58 |
299 |
1:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 14:42:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 14:43:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Medley Herrar 80-84 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulf Brangefält |
1942 |
Västerås Simsällskap |
|
383 |
1:56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:06:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Medley Herrar 75-79 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urban Bengtson |
1945 |
Umeå Simsällskap |
|
326 |
1:52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:06:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Medley Herrar 70-74 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rolf Tegeback |
1948 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.97 |
523 |
1:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ulf Gabrielsson |
1948 |
Simklubben Neptun |
+0.86 |
401 |
1:30.82 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lars Backlund |
1949 |
Hellas Simklubb |
+0.93 |
305 |
1:39.40 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:06:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Medley Herrar 65-69 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tommy Aspegårdh |
1955 |
Täby Sim |
|
427 |
1:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:06:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Medley Herrar 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Sjöström |
1959 |
Lidingö Simklubb |
+0.74 |
717 |
1:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rolf Gustafsson |
1960 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
638 |
1:14.58 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Norrmén |
1960 |
Örebro Simallians |
+0.72 |
633 |
1:14.79 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Björn Modée |
1962 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.75 |
592 |
1:16.46 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bo Almqvist |
1958 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.58 |
588 |
1:16.64 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lars Hennert |
1961 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.87 |
584 |
1:16.80 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Svensson |
1962 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.81 |
527 |
1:19.51 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Michael MacDonald |
1962 |
Göteborg Sim |
+0.86 |
525 |
1:19.58 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Fredrik Månsson |
1962 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.81 |
487 |
1:21.59 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Paul Westerberg |
1961 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.84 |
486 |
1:21.66 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Björn Johansson |
1958 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.80 |
431 |
1:24.99 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gunnar Kihlberg |
1962 |
Falu Simsällskap |
+0.81 |
410 |
1:26.45 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Håkan Quist |
1961 |
Västerås Simsällskap |
+0.68 |
309 |
1:34.93 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:06:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Medley Herrar 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Harald Kruger |
1967 |
Täby Sim |
+0.67 |
746 |
1:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Nyberg |
1967 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.85 |
736 |
1:07.85 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henrik Roos |
1964 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.62 |
623 |
1:11.75 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tomas Larsson |
1966 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
595 |
1:12.84 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Torbjörn Wolffram |
1964 |
Göteborg Sim |
+0.86 |
526 |
1:15.88 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lars Sandberg |
1965 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.88 |
451 |
1:19.86 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gunnar Bergman |
1963 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.83 |
384 |
1:24.28 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lars Hällgren |
1964 |
Simklubben Neptun |
+0.96 |
251 |
1:37.05 |
+29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Per von Wowern |
1965 |
Täby Sim |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Felaktigt simsätt. |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:06:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Medley Herrar 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Åhlin |
1970 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.80 |
748 |
1:03.55 |
|
|
SR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Per Svanberg |
1971 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
650 |
1:06.59 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hans Roosmark |
1971 |
Täby Sim |
+0.74 |
625 |
1:07.44 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Pärlklo |
1971 |
Täby Sim |
+0.73 |
622 |
1:07.58 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christer Abrahamsson |
1972 |
Göteborg Sim |
+0.76 |
565 |
1:09.78 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rikard Nandrup |
1972 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.60 |
500 |
1:12.65 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jan Brangefält |
1972 |
Västerås Simsällskap |
+0.76 |
459 |
1:14.75 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Björn Otterberg |
1972 |
Simklubben Ägir |
+0.94 |
371 |
1:20.25 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:06:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Medley Herrar 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Bruhn |
1974 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
840 |
1:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stefano Prestinoni |
1977 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
817 |
1:01.68 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Billström |
1973 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.85 |
624 |
1:07.47 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Carlén |
1976 |
Täby Sim |
+0.69 |
599 |
1:08.40 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Arvered |
1977 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.74 |
565 |
1:09.77 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Törnhult |
1975 |
Väsby Simsällskap |
+0.86 |
557 |
1:10.07 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Patrik Florén |
1976 |
Njurunda Simsällskap |
+0.92 |
548 |
1:10.46 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adrian Bengtson |
1976 |
Umeå Simsällskap |
+0.80 |
525 |
1:11.46 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Claes Frederic Antonsson |
1977 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.92 |
451 |
1:15.19 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Holger Tistad |
1977 |
Stockholm Dolphins Swim Club |
+0.80 |
409 |
1:17.65 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Richard Spens Clason |
1973 |
Täby Sim |
+0.82 |
395 |
1:18.58 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Robert Westman |
1975 |
Falu Simsällskap |
+0.76 |
370 |
1:20.28 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Henrik Andersson |
1973 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.86 |
337 |
1:22.88 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Endre Barat |
1973 |
Väsby Simsällskap |
|
335 |
1:23.00 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kåre Lodeby-Josefsson |
1973 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.85 |
239 |
1:32.91 |
+31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tomas Persson |
1976 |
Täby Sim |
+0.90 |
137 |
1:51.76 |
+50.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:06:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Medley Herrar 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jörgen Utgren |
1979 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
543 |
1:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Staffan Tell |
1979 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
498 |
1:11.79 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jan Bebenek |
1982 |
Täby Sim |
+0.81 |
427 |
1:15.52 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Löfgren |
1981 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.90 |
402 |
1:17.06 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tommie Nilsson |
1978 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.83 |
367 |
1:19.43 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Johnson |
1982 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.86 |
275 |
1:27.49 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Torbjörn Skogsmark |
1980 |
Falu Simsällskap |
+0.45 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Felaktig start. |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:06:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Medley Herrar 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Strandberg |
1983 |
Umeå Simsällskap |
+0.77 |
378 |
1:15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:06:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Medley Herrar 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Edlund |
1989 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.71 |
634 |
1:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Löfgren-Bengtson |
1989 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
591 |
1:03.47 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robin Cederqvist |
1989 |
Wisby Simsällskap |
+0.72 |
511 |
1:06.63 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mamoru Shinohara |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
486 |
1:07.74 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:06:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Medley Herrar 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Andersson |
1993 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.71 |
735 |
58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Yoshihisa Kikkawa |
1997 |
Växjö Simsällskap |
+0.74 |
549 |
1:04.45 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christofer Röbech |
1994 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.75 |
490 |
1:06.94 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Smeele |
1996 |
Umeå Simsällskap |
+0.74 |
439 |
1:09.41 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristoffer Hedlund |
1996 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
307 |
1:18.22 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:06:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Medley Herrar 20-24 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Bjärterot |
1998 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
250 |
1:18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:06:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 15:07:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Frisim Damer 70-74 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Margareta Rainer |
1949 |
Gävle Simsällskap |
+0.94 |
618 |
2:59.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:27:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Frisim Damer 65-69 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Birgitta Appelfeldt Thylwe |
1957 |
Uppsala Mastersimklubb |
+0.87 |
560 |
2:53.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kerstin Tunzi |
1956 |
Gävle Simsällskap |
+0.97 |
539 |
2:56.03 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:27:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Frisim Damer 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Åsa Inde |
1960 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
545 |
2:46.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:27:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Frisim Damer 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karin Elmberg |
1965 |
Kristianstads SLS |
+0.84 |
660 |
2:33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Birgitta Olofsson |
1967 |
Umeå Simsällskap |
+0.85 |
648 |
2:34.29 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ann-Louise Arktoft |
1964 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
619 |
2:36.69 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kicki Molin |
1964 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
529 |
2:45.11 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Birgitta Gustafsson |
1963 |
Örebro Simallians |
+0.71 |
471 |
2:51.63 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Margareth Timossi Brink |
1966 |
Simklubben Neptun |
+0.93 |
326 |
3:14.07 |
+40.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elisabeth Gustawsson |
1967 |
Simklubben Neptun |
+0.92 |
306 |
3:18.19 |
+44.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:27:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Frisim Damer 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Uhrlander |
1971 |
Täby Sim |
+0.78 |
639 |
2:31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karin Axelsson |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
611 |
2:34.01 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Camilla Lagerfors |
1970 |
Simklubben Neptun |
+0.88 |
592 |
2:35.62 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anneli Larsson |
1968 |
Upsala Simsällskap |
|
587 |
2:36.12 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tina Sandulf |
1970 |
Täby Sim |
+0.87 |
446 |
2:51.05 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristina Fundberg |
1969 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.91 |
182 |
3:50.58 |
+1:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:27:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Frisim Damer 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malin Nilsson |
1973 |
Göteborg Sim |
+0.68 |
815 |
2:14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annika Ericsson |
1974 |
Simklubben Neptun |
+0.62 |
596 |
2:29.57 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erika Meeker |
1975 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
579 |
2:31.07 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:27:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Frisim Damer 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannah Newsham |
1979 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.67 |
630 |
2:26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:27:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Frisim Damer 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tove Brickner |
1985 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
649 |
2:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenny Ramkrans |
1983 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.84 |
627 |
2:23.83 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katja Westergren-Falk |
1984 |
Ängelholms Simsällskap |
+0.81 |
520 |
2:33.06 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veronica Wenner |
1985 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.97 |
502 |
2:34.86 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Therese Rodoni |
1983 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
473 |
2:37.97 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Dabbour |
1983 |
Umeå Simsällskap |
+0.79 |
269 |
3:10.61 |
+48.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:27:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Frisim Damer 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kim Pettersson-Bohlin |
1988 |
Hellas Simklubb |
|
419 |
2:41.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alizée Lehoux |
1990 |
Uppsala Mastersimklubb |
+0.83 |
338 |
2:53.18 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:27:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Frisim Damer 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Bladin |
1993 |
Göteborg Sim |
+0.74 |
563 |
2:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
460 |
2:34.56 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Ahlm |
1995 |
Väsby Simsällskap |
+0.88 |
287 |
3:00.79 |
+36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:27:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 15:28:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar 80-84 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulf Brangefält |
1942 |
Västerås Simsällskap |
|
374 |
3:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:54:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar 70-74 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulf Gabrielsson |
1948 |
Simklubben Neptun |
|
435 |
2:52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:54:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar 65-69 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Conny Mindemark |
1957 |
Göteborg Sim |
+0.89 |
601 |
2:31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mats Dänsel |
1957 |
Simklubben Neptun |
+0.83 |
519 |
2:38.64 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tommy Aspegårdh |
1955 |
Täby Sim |
+0.99 |
457 |
2:45.57 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lars Nielsen |
1955 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.89 |
195 |
3:39.84 |
+1:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:54:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Haglund |
1961 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
819 |
2:09.99 |
|
|
|
ER |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niels Jörgen Larsen |
1962 |
Simklubben Neptun |
+0.88 |
649 |
2:20.45 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Norrmén |
1960 |
Örebro Simallians |
+0.83 |
596 |
2:24.48 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Per Matsson |
1962 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
588 |
2:25.20 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jörgen Erixon |
1960 |
Göteborg Sim |
+0.76 |
585 |
2:25.45 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stefan Andersson |
1960 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.98 |
523 |
2:30.90 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dave Schardt |
1959 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
509 |
2:32.32 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Robert Jakubek |
1959 |
Växjö Simsällskap |
+0.72 |
475 |
2:35.83 |
+25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Henrik Bodén |
1959 |
Danderyd Simklubb |
+0.52 |
461 |
2:37.37 |
+27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jörgen Tisell |
1961 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.93 |
456 |
2:37.99 |
+28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anders Engstrand |
1958 |
Simklubben Neptun |
+0.93 |
416 |
2:42.89 |
+32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Håkan Quist |
1961 |
Västerås Simsällskap |
+0.91 |
335 |
2:55.13 |
+45.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:54:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fredrik Björn |
1966 |
Växjö Simsällskap |
+0.79 |
598 |
2:21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mats Rubertson |
1967 |
Simklubben Neptun |
+0.84 |
586 |
2:22.27 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stefan Vlachos |
1967 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.65 |
540 |
2:26.17 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mats Norlin |
1965 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.89 |
530 |
2:27.08 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lars Malmqvist |
1967 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
424 |
2:38.48 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikael Svahn |
1967 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.96 |
316 |
2:54.67 |
+33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:54:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stefan Andersson |
1970 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.71 |
731 |
2:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ola Strömberg |
1971 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.87 |
709 |
2:08.51 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Per Svanberg |
1971 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.92 |
621 |
2:14.33 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thiemo Voigt |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
612 |
2:14.92 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matthias Seel |
1970 |
Täby Sim |
+0.79 |
598 |
2:16.02 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sixten Jansson |
1971 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.87 |
579 |
2:17.47 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jari Dahl |
1968 |
Täby Sim |
+0.90 |
545 |
2:20.30 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jan Johansson |
1968 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.97 |
525 |
2:22.01 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mats Einarsson |
1970 |
Örebro Simallians |
+0.92 |
509 |
2:23.53 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anders Westerberg |
1968 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.58 |
471 |
2:27.29 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jan Brangefält |
1972 |
Västerås Simsällskap |
+0.71 |
466 |
2:27.80 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hendrik Martiijn |
1968 |
Väsby Simsällskap |
|
192 |
3:18.36 |
+1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:54:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Bruhn |
1974 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
687 |
2:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
John Drake |
1974 |
Eskilstuna Simklubb |
|
597 |
2:14.00 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adrian Bengtson |
1976 |
Umeå Simsällskap |
+0.75 |
522 |
2:20.10 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Claes Frederic Antonsson |
1977 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
493 |
2:22.79 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lars Pettersson |
1974 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
486 |
2:23.50 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Robert Westman |
1975 |
Falu Simsällskap |
+0.71 |
434 |
2:29.06 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Fall |
1974 |
Simklubben Neptun |
+0.83 |
419 |
2:30.79 |
+22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Holger Tistad |
1977 |
Stockholm Dolphins Swim Club |
+0.83 |
397 |
2:33.55 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jesper Olsson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
320 |
2:44.99 |
+37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Henrik Andersson |
1973 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.84 |
313 |
2:46.23 |
+38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:54:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Levander |
1980 |
Södertörns Simsällskap |
+0.78 |
776 |
1:59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoffer Andersson |
1980 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.83 |
562 |
2:13.35 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Johnson |
1982 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
287 |
2:46.87 |
+47.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonny Reichwald |
1980 |
Hellas Simklubb |
+0.91 |
284 |
2:47.42 |
+47.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:54:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustaf Toll |
1985 |
Danderyd Simklubb |
+0.83 |
601 |
2:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Welander |
1985 |
Danderyd Simklubb |
+0.86 |
546 |
2:12.50 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Löfgren |
1984 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.81 |
371 |
2:30.73 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrew Bell |
1987 |
Växjö Simsällskap |
+0.83 |
244 |
2:53.24 |
+44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:54:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Holmström |
1992 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.73 |
871 |
1:51.08 |
|
|
|
SR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Björklund |
1992 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
544 |
2:09.92 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hampus Carlsson |
1989 |
Växjö Simsällskap |
+0.75 |
474 |
2:16.06 |
+24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
299 |
2:38.63 |
+47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Steijner |
1988 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
271 |
2:43.85 |
+52.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Gissén |
1992 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:54:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Andersson |
1993 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.71 |
704 |
1:57.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Holm |
1993 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
641 |
2:01.66 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valentin Alberge |
1993 |
Klippans Simsällskap |
+0.63 |
603 |
2:04.16 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Smeele |
1996 |
Umeå Simsällskap |
+0.77 |
417 |
2:20.31 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristoffer Hedlund |
1996 |
Simklubben Neptun |
+0.85 |
332 |
2:31.37 |
+33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:54:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar 20-24 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Aadli |
2000 |
Klippans Simsällskap |
+0.55 |
412 |
2:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:54:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 15:56:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 75-79 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Margit Ohlsson |
1945 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.87 |
776 |
3:27.25 |
|
|
|
SR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:05:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annika Svanberg |
1962 |
S 77 Stenungsund |
+0.89 |
561 |
3:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:05:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Mannela |
1963 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.76 |
547 |
2:57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Åsa Svensson |
1965 |
Falu Simsällskap |
+0.81 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Felaktig start. |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:05:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Lagerfors |
1970 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
454 |
3:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Holmberg |
1969 |
Simklubben Neptun |
+0.91 |
404 |
3:12.46 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:05:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Johansson Sponseller |
1974 |
Umeå Simsällskap |
+0.68 |
676 |
2:37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carina Andersson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
407 |
3:06.28 |
+28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:05:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lisa Hjalmarsson |
1979 |
Örebro Simallians |
+0.84 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Felaktig start. |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:05:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Wallin |
1985 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.73 |
557 |
2:42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:05:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 16:07:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar 85-89 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Forslund |
1937 |
Hellas Simklubb |
+0.73 |
534 |
4:04.39 |
|
|
|
SR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:15:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar 75-79 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ivar Wallmark |
1943 |
Simklubben Elfsborg |
+0.84 |
398 |
3:42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Tollstoy |
1943 |
Hellas Simklubb |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:15:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar 70-74 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martti Laajus |
1952 |
Simmis Wanda ry |
+0.69 |
661 |
2:57.82 |
|
|
|
NR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:15:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar 65-69 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veikko Mattola |
1956 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
739 |
2:46.88 |
|
|
|
NR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:15:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rolf Gustafsson |
1960 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
541 |
2:48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Jakubek |
1959 |
Växjö Simsällskap |
+0.87 |
475 |
2:55.73 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:15:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christer Granström |
1965 |
Umeå Simsällskap |
+0.79 |
651 |
2:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Harald Kruger |
1967 |
Täby Sim |
+0.94 |
610 |
2:39.55 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:15:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Åhlin |
1970 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.84 |
709 |
2:22.56 |
|
|
|
NR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mika Korventie |
1971 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
571 |
2:33.19 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thiemo Voigt |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.63 |
440 |
2:47.11 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:15:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stefano Prestinoni |
1977 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
872 |
2:11.37 |
|
|
|
SR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Törnhult |
1975 |
Väsby Simsällskap |
+0.86 |
541 |
2:34.04 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Arvered |
1977 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.71 |
524 |
2:35.71 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pär Törnhult |
1975 |
Njurunda Simsällskap |
+0.72 |
508 |
2:37.32 |
+25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Claes Frederic Antonsson |
1977 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.81 |
460 |
2:42.58 |
+31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:15:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Sundqvist |
1982 |
Härnösands Simsällskap |
|
633 |
2:24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tommie Nilsson |
1978 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.94 |
354 |
2:54.91 |
+30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:15:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yoshihisa Kikkawa |
1997 |
Växjö Simsällskap |
+0.74 |
479 |
2:28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:15:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 16:16:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 4x50m Frisim Damer 200-239 år - Final |
|
Sponsor: |
Riksbud |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim Lag Caroline |
214 |
Täby Sim |
|
|
797 |
|
|
2:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Magnusson |
1956 |
AA2456 |
+0.75 |
33.74 |
|
|
|
|
33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Uddhammar |
1977 |
AB4277 |
+0.12 |
29.88 |
|
|
|
|
1:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tina Sandulf |
1970 |
AB9670 |
+0.20 |
30.36 |
|
|
|
|
1:33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christine Uhrlander |
1971 |
AA5271 |
+0.29 |
29.25 |
|
|
|
|
2:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SS04 D201 |
224 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
775 |
|
|
2:04.39 |
+1.16 |
|
|
|
|
Åsa Inde |
1960 |
AA7260 |
+0.53 |
31.70 |
|
|
|
|
31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kicki Molin |
1964 |
AA1664 |
|
32.83 |
|
|
|
|
1:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tanja Määttä Berg |
1970 |
AC1670 |
|
30.63 |
|
|
|
|
1:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karin Axelsson |
1970 |
AA8270 |
+0.42 |
29.23 |
|
|
|
|
2:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sundsvalls Simsällskap |
205 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
758 |
|
|
2:05.31 |
+2.08 |
|
|
|
|
Emma Wallin |
1985 |
AF3885 |
+0.80 |
30.96 |
|
|
|
|
30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Pernilla Nilsson |
1974 |
AA0274 |
+0.02 |
29.85 |
|
|
|
|
1:00.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Mannela |
1963 |
AA2263 |
+0.30 |
31.15 |
|
|
|
|
1:31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Fjällid-Blomster |
1961 |
AA2661 |
+0.35 |
33.35 |
|
|
|
|
2:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SK Neptun - FE02 |
207 |
Simklubben Neptun |
|
|
737 |
|
|
2:06.47 |
+3.24 |
|
|
|
|
Camilla Lagerfors |
1970 |
AA3270 |
+0.61 |
32.27 |
|
|
|
|
32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annika Ericsson |
1974 |
AB4274 |
|
31.42 |
|
|
|
|
1:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Lofter |
1973 |
AA6873 |
|
31.30 |
|
|
|
|
1:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ann-Louise Arktoft |
1964 |
AA3264 |
|
31.48 |
|
|
|
|
2:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gävle Simsällskap |
226 |
Gävle Simsällskap |
|
|
613 |
|
|
2:14.46 |
+11.23 |
|
|
|
|
Margareta Rainer |
1949 |
AA0249 |
+0.91 |
36.61 |
|
|
|
|
36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Tunzi |
1956 |
AB0456 |
+0.31 |
35.13 |
|
|
|
|
1:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christina Åhré |
1979 |
|
+0.58 |
32.95 |
|
|
|
|
1:44.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Ane |
1978 |
AB2478 |
+0.66 |
29.77 |
|
|
|
|
2:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Swim Power Simidrottsförenin |
209 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
504 |
|
|
2:23.54 |
+20.31 |
|
|
|
|
Johanna Fyrk |
1969 |
AA5669 |
+0.64 |
32.59 |
|
|
|
|
32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annika Hertzman |
1974 |
AA1474 |
+0.34 |
33.70 |
|
|
|
|
1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lena Johansson |
1954 |
AA1254 |
|
46.32 |
|
|
|
|
1:52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olga Kosovskaya |
1982 |
AC2882 |
+0.26 |
30.93 |
|
|
|
|
2:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SK Neptun - FE03 |
214 |
Simklubben Neptun |
|
|
497 |
|
|
2:24.20 |
+20.97 |
|
|
|
|
Marie Holmberg |
1969 |
AA5269 |
+0.86 |
35.98 |
|
|
|
|
35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madeleine Segerbrand |
1967 |
AC1267 |
+0.14 |
35.33 |
|
|
|
|
1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Gullberg |
1972 |
AC1672 |
+0.31 |
32.01 |
|
|
|
|
1:43.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Margareth Timossi Brink |
1966 |
AA9666 |
+0.75 |
40.88 |
|
|
|
|
2:24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:29:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 4x50m Frisim Damer 160-199 år - Final |
|
Sponsor: |
Riksbud |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Göteborg Sim |
165 |
Göteborg Sim |
|
|
744 |
|
|
1:58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Malin Nilsson |
1973 |
AA6273 |
+0.62 |
28.63 |
|
|
|
|
28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Helen Smith |
1964 |
AA2664 |
|
30.71 |
|
|
|
|
59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Bladin |
1993 |
AA2493 |
|
29.43 |
|
|
|
|
1:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anaelle Stenman |
1993 |
BG2493 |
|
29.92 |
|
|
|
|
1:58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SK Neptun - FE01 |
164 |
Simklubben Neptun |
|
|
590 |
|
|
2:08.26 |
+9.57 |
|
|
|
|
Ida Andersson |
1989 |
AR7289 |
+0.66 |
29.69 |
|
|
|
|
29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Sandström |
1990 |
BD7290 |
+0.11 |
29.49 |
|
|
|
|
59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicole Lekso |
1975 |
AC0675 |
+0.36 |
36.47 |
|
|
|
|
1:35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Rogala |
1970 |
AA7870 |
+0.48 |
32.61 |
|
|
|
|
2:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Uppsala Mastersimklubb |
191 |
Uppsala Mastersimklubb |
|
|
503 |
|
|
2:15.24 |
+16.55 |
|
|
|
|
Helena Holmquist |
1977 |
AB9477 |
+0.70 |
31.36 |
|
|
|
|
31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Birgitta Appelfeldt Thylwe |
1957 |
AA6257 |
+0.39 |
35.20 |
|
|
|
|
1:06.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alizée Lehoux |
1990 |
CF8690 |
+0.31 |
35.47 |
|
|
|
|
1:42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Irmeli Malm |
1973 |
AB7273 |
+0.43 |
33.21 |
|
|
|
|
2:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sundsvalls Simsällskap lag 2 |
162 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Felaktig växling mellan 3-4, (-0,15) |
|
|
|
Hannah Newsham |
1979 |
AB7879 |
+0.58 |
29.94 |
|
|
|
|
29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefina Lockner |
1988 |
AH3888 |
+0.06 |
30.66 |
|
|
|
|
1:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Jenny Sjöholm |
1974 |
AB4474 |
+0.30 |
30.76 |
|
|
|
|
1:31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Veronica Wenner |
1985 |
AL0885 |
-0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:29:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 4x50m Frisim Damer 120-159 år - Final |
|
Sponsor: |
Riksbud |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Linköpings Allmänna SS |
159 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
764 |
|
|
1:54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Anette Philipsson |
1965 |
AA3265 |
+0.70 |
28.37 |
|
|
|
|
28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annie Myrlander |
1995 |
AB5295 |
+0.13 |
27.97 |
|
|
|
|
56.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Börnfors |
1994 |
AP9494 |
+0.38 |
26.95 |
|
|
|
|
1:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Helena Gällerdal Högfeldt |
1975 |
AB6575 |
+0.18 |
31.43 |
|
|
|
|
1:54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väsby SS |
148 |
Väsby Simsällskap |
|
|
626 |
|
|
2:02.57 |
+7.85 |
|
|
|
|
Therese Rodoni |
1983 |
AG9683 |
+0.76 |
30.09 |
|
|
|
|
30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Wiiand |
1997 |
AM1497 |
+0.57 |
31.50 |
|
|
|
|
1:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jessie Claar |
1984 |
AI9284 |
+0.22 |
29.52 |
|
|
|
|
1:31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linda Fleck |
1976 |
AA7276 |
+0.44 |
31.46 |
|
|
|
|
2:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:29:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 4x50m Frisim Damer 100-119 år - Final |
|
Sponsor: |
Riksbud |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sundsvalls Simsällskap lag 3 |
105 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
602 |
|
|
2:05.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Finell |
1996 |
AC9896 |
+0.66 |
30.82 |
|
|
|
|
30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seline Edholm |
1997 |
AC1497 |
+0.33 |
35.99 |
|
|
|
|
1:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Bollbring |
1996 |
AJ2296 |
+0.11 |
30.92 |
|
|
|
|
1:37.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ulrica Sandgren |
1994 |
AW2494 |
+0.04 |
27.72 |
|
|
|
|
2:05.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:29:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-09 13:43:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 4x50m Frisim Herrar 280-319 år - Final |
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Hellas Simklubb280 |
280 |
Hellas Simklubb |
|
|
511 |
|
|
2:23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian Tollstoy |
1943 |
AA8343 |
|
38.40 |
|
|
|
|
38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olof Burebo |
1944 |
AA1144 |
|
37.95 |
|
|
|
|
1:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Kussak |
1964 |
AA1164 |
+0.24 |
32.06 |
|
|
|
|
1:48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bo Fogelberg |
1957 |
AA5157 |
|
34.68 |
|
|
|
|
2:23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hellas Simklubb lag 2 |
284 |
Hellas Simklubb |
|
|
482 |
|
|
2:25.87 |
+2.78 |
|
|
|
|
Erik Forslund |
1937 |
AA3137 |
|
43.64 |
|
|
|
|
43.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Backlund |
1949 |
AA4149 |
+0.46 |
34.12 |
|
|
|
|
1:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonny Reichwald |
1980 |
AB7980 |
+0.47 |
32.25 |
|
|
|
|
1:50.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Bergengren |
1938 |
AA3138 |
+0.12 |
35.86 |
|
|
|
|
2:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:45:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 4x50m Frisim Herrar 240-279 år - Final |
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sundsvalls Simsällskap |
244 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
717 |
|
|
1:55.29 |
|
|
|
|
|
|
|
John Iggström |
1966 |
AB4566 |
+0.76 |
28.12 |
|
|
|
|
28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rolf Tegeback |
1948 |
AA1148 |
+0.24 |
30.70 |
|
|
|
|
58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Per Matsson |
1962 |
AA4362 |
-0.00 |
28.49 |
|
|
|
|
1:27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Per Sundström |
1968 |
AA9968 |
+0.35 |
27.98 |
|
|
|
|
1:55.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SK Neptun - MA04 |
251 |
Simklubben Neptun |
|
|
676 |
|
|
1:57.56 |
+2.27 |
|
|
|
|
Rolf Gustafsson |
1960 |
AA5360 |
+0.70 |
28.43 |
|
|
|
|
28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ulf Gabrielsson |
1948 |
AA9148 |
+0.35 |
31.57 |
|
|
|
|
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Jörgen Larsen |
1962 |
AA7162 |
+0.39 |
28.27 |
|
|
|
|
1:28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mats Rubertson |
1967 |
AA7167 |
+0.15 |
29.29 |
|
|
|
|
1:57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saltsjöbadens Idrottsförening |
242 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
609 |
|
|
2:01.73 |
+6.44 |
|
|
|
|
Fredrik Månsson |
1962 |
AA4962 |
+0.74 |
31.13 |
|
|
|
|
31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Björn Modée |
1962 |
AA3962 |
+0.32 |
29.69 |
|
|
|
|
1:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ola Strömberg |
1971 |
AB3771 |
+0.13 |
26.94 |
|
|
|
|
1:27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Nils Kärrlander |
1951 |
AA0351 |
+0.43 |
33.97 |
|
|
|
|
2:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:45:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 4x50m Frisim Herrar 200-239 år - Final |
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SK Neptun - MA01 |
200 |
Simklubben Neptun |
|
|
902 |
|
|
1:41.99 |
|
|
|
SR |
|
|
|
Håkan Agnell |
1970 |
AA7770 |
+0.63 |
26.25 |
|
|
|
|
26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Haglund |
1961 |
AA8561 |
+0.18 |
25.86 |
|
|
|
|
52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefano Prestinoni |
1977 |
AA9577 |
+0.21 |
24.76 |
|
|
|
|
1:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Dahlberg |
1980 |
AA2180 |
+0.44 |
25.12 |
|
|
|
|
1:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Täby Sim Lag Harald |
203 |
Täby Sim |
|
|
896 |
|
|
1:42.22 |
+0.23 |
SR |
|
|
|
Harald Kruger |
1967 |
AA3367 |
+0.69 |
26.34 |
|
|
|
|
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Hans Roosmark |
1971 |
AA3971 |
+0.21 |
26.02 |
|
|
|
|
52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Pärlklo |
1971 |
AA2971 |
+0.08 |
25.69 |
|
|
|
|
1:18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Carlén |
1976 |
AB9576 |
+0.02 |
24.17 |
|
|
|
|
1:42.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Täby Sim Lag Tommy |
208 |
Täby Sim |
|
|
705 |
|
|
1:50.70 |
+8.71 |
|
|
|
|
Per von Wowern |
1965 |
AB8165 |
+0.70 |
27.81 |
|
|
|
|
27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tommy Aspegårdh |
1955 |
AA8155 |
+0.19 |
31.83 |
|
|
|
|
59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matthias Seel |
1970 |
AA4370 |
+0.08 |
27.57 |
|
|
|
|
1:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Magnusson |
1990 |
AB4790 |
+0.35 |
23.49 |
|
|
|
|
1:50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kungsbacka Simsällskap |
201 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
668 |
|
|
1:52.74 |
+10.75 |
|
|
|
|
Andreas Billström |
1973 |
AB8973 |
+0.85 |
26.57 |
|
|
|
|
26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jan Johansson |
1968 |
AA4568 |
+0.35 |
27.82 |
|
|
|
|
54.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Löfgren |
1981 |
AC8181 |
+0.35 |
28.58 |
|
|
|
|
1:22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Sandberg |
1965 |
AA6965 |
+0.33 |
29.77 |
|
|
|
|
1:52.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Göteborg Sim |
235 |
Göteborg Sim |
|
|
649 |
|
|
1:53.81 |
+11.82 |
|
|
|
|
Christer Abrahamsson |
1972 |
AC1772 |
+0.31 |
26.26 |
|
|
|
|
26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Torbjörn Wolffram |
1964 |
AA0164 |
|
28.51 |
|
|
|
|
54.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jörgen Erixon |
1960 |
AB4560 |
|
28.63 |
|
|
|
|
1:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Conny Mindemark |
1957 |
AA7757 |
+0.28 |
30.41 |
|
|
|
|
1:53.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SK Neptun - MA03 |
200 |
Simklubben Neptun |
|
|
552 |
|
|
2:00.14 |
+18.15 |
|
|
|
|
Adam Fall |
1974 |
AA7174 |
+0.78 |
29.25 |
|
|
|
|
29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dave Schardt |
1959 |
AB0159 |
+0.33 |
29.97 |
|
|
|
|
59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Steijner |
1988 |
AP7388 |
+0.54 |
32.88 |
|
|
|
|
1:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Malmqvist |
1967 |
AB8167 |
+0.14 |
28.04 |
|
|
|
|
2:00.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eskilstuna Simklubb Herrar |
235 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
497 |
|
|
2:04.36 |
+22.37 |
|
|
|
|
Henrik Roos |
1964 |
AB6364 |
+0.77 |
28.41 |
|
|
|
|
28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Svensson |
1962 |
AB0562 |
+0.34 |
29.45 |
|
|
|
|
57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Andersson |
1960 |
AB2560 |
+0.25 |
31.57 |
|
|
|
|
1:29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Svahn |
1967 |
AC1167 |
+0.48 |
34.93 |
|
|
|
|
2:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Falu Simsällskap |
200 |
Falu Simsällskap |
|
|
485 |
|
|
2:05.38 |
+23.39 |
|
|
|
|
Gunnar Kihlberg |
1962 |
AA8762 |
+0.79 |
35.58 |
|
|
|
|
35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jocke Stahre |
1971 |
AC7171 |
+0.40 |
28.39 |
|
|
|
|
1:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Torbjörn Skogsmark |
1980 |
AC2580 |
+0.35 |
30.98 |
|
|
|
|
1:34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robert Westman |
1975 |
AB0975 |
+0.31 |
30.43 |
|
|
|
|
2:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Swim Power Simidrottsförenin |
201 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
472 |
|
|
2:06.54 |
+24.55 |
|
|
|
|
Rikard Nandrup |
1972 |
AC6172 |
+0.68 |
28.83 |
|
|
|
|
28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paul Westerberg |
1961 |
AB9761 |
+0.50 |
31.32 |
|
|
|
|
1:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Johnson |
1982 |
|
+0.50 |
32.61 |
|
|
|
|
1:32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Rudenäs |
1972 |
AD0972 |
+0.28 |
33.78 |
|
|
|
|
2:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
SK Neptun - MA02 |
200 |
Simklubben Neptun |
|
|
420 |
|
|
2:11.59 |
+29.60 |
|
|
|
|
Mats Dänsel |
1957 |
AA5557 |
+0.72 |
32.55 |
|
|
|
|
32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Berlin |
1959 |
AA9359 |
+0.26 |
33.83 |
|
|
|
|
1:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conny Brink |
1976 |
AB9776 |
+0.70 |
35.48 |
|
|
|
|
1:41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristoffer Hedlund |
1996 |
AN8996 |
+0.47 |
29.73 |
|
|
|
|
2:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SS04 H201 |
201 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Lars Hennert |
1961 |
AA5561 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Gissén |
1992 |
AL0992 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jörgen Tisell |
1961 |
AA8161 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Andersson |
1973 |
AC4373 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:45:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 4x50m Frisim Herrar 160-199 år - Final |
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SS04 H161 |
161 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
798 |
|
|
1:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Holm |
1993 |
AP9993 |
+0.69 |
25.33 |
|
|
|
|
25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Bruhn |
1974 |
AA5374 |
+0.14 |
24.17 |
|
|
|
|
49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Löfgren-Bengtson |
1989 |
AP4789 |
+0.39 |
25.34 |
|
|
|
|
1:14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Per Svanberg |
1971 |
AA6371 |
+0.29 |
26.39 |
|
|
|
|
1:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linköpings ASS/Helsingborgs S |
187 |
Linköpings ASS/Helsingborgs S |
|
|
680 |
|
|
1:46.75 |
+5.52 |
|
|
|
|
Jonas Holmström |
1992 |
AH1392 |
+0.70 |
23.37 |
|
|
|
|
23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Björn Johansson |
1958 |
AA8958 |
+0.49 |
30.20 |
|
|
|
|
53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bo Almqvist |
1958 |
AA3358 |
+0.37 |
29.27 |
|
|
|
|
1:22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Andersson |
1993 |
AC1593 |
+0.14 |
23.91 |
|
|
|
|
1:46.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskilstuna Simklubb Herrar |
173 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
660 |
|
|
1:47.82 |
+6.59 |
|
|
|
|
Christoffer Andersson |
1980 |
AA6180 |
+0.67 |
27.49 |
|
|
|
|
27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christofer Röbech |
1994 |
AT0394 |
+0.12 |
25.83 |
|
|
|
|
53.32 |
|
|
|
|
|
|
|
John Drake |
1974 |
AC9374 |
+0.43 |
27.19 |
|
|
|
|
1:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Kent Sahlin |
1967 |
AC0167 |
+0.18 |
27.31 |
|
|
|
|
1:47.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SS04 H162 |
186 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
643 |
|
|
1:48.76 |
+7.53 |
|
|
|
|
Thiemo Voigt |
1970 |
AA6170 |
+0.72 |
27.90 |
|
|
|
|
27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Pettersson |
1974 |
AA5974 |
+0.39 |
26.87 |
|
|
|
|
54.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jörgen Utgren |
1979 |
AD9379 |
+0.57 |
26.88 |
|
|
|
|
1:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Staffan Tell |
1979 |
AC1179 |
+0.46 |
27.11 |
|
|
|
|
1:48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Njurunda Simsällskap |
173 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
565 |
|
|
1:53.57 |
+12.34 |
|
|
|
|
Patrik Florén |
1976 |
AB9176 |
+0.98 |
29.00 |
|
|
|
|
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pär Törnhult |
1975 |
AC0175 |
+0.33 |
29.22 |
|
|
|
|
58.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Öman |
1982 |
AD6982 |
+0.05 |
26.88 |
|
|
|
|
1:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Kristofer Engström |
1982 |
AA2582 |
+0.52 |
28.47 |
|
|
|
|
1:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Växjö Simsällskap 160 |
177 |
Växjö Simsällskap |
|
|
551 |
|
|
1:54.52 |
+13.29 |
|
|
|
|
Yoshihisa Kikkawa |
1997 |
BA2197 |
+0.72 |
26.52 |
|
|
|
|
26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fredrik Björn |
1966 |
AA4566 |
+0.41 |
27.70 |
|
|
|
|
54.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hampus Carlsson |
1989 |
AV1589 |
+0.33 |
29.12 |
|
|
|
|
1:23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robert Jakubek |
1959 |
AB1559 |
+0.38 |
31.18 |
|
|
|
|
1:54.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Täby Sim Lag Jari |
189 |
Täby Sim |
|
|
395 |
|
|
2:07.95 |
+26.72 |
|
|
|
|
Jan Bebenek |
1982 |
AE7182 |
+0.82 |
28.26 |
|
|
|
|
28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tomas Persson |
1976 |
|
+0.33 |
39.81 |
|
|
|
|
1:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Richard Spens Clason |
1973 |
AC3373 |
+0.50 |
31.81 |
|
|
|
|
1:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jari Dahl |
1968 |
AA8168 |
+0.14 |
28.07 |
|
|
|
|
2:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sundsvalls Simsällskap lag 2 |
198 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
John Iggström |
1966 |
AB4566 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Per Matsson |
1962 |
AA4362 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tommie Nilsson |
1978 |
AB2778 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Löfgren |
1984 |
AA5784 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:45:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 4x50m Frisim Herrar 120-159 år - Final |
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
- |
|
Växjö Simsällskap 120 |
0 |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 16:45:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-09 13:43:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Frisim Damer 70-74 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Margareta Rainer |
1949 |
Gävle Simsällskap |
|
660 |
1:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inga-Lill Johnsson |
1951 |
Luleå Simsällskap |
+0.99 |
392 |
1:35.95 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ulla Öhman |
1948 |
Fagersta Simklubb |
|
377 |
1:37.21 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:11:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Frisim Damer 65-69 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Birgitta Appelfeldt Thylwe |
1957 |
Uppsala Mastersimklubb |
+0.90 |
534 |
1:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kerstin Tunzi |
1956 |
Gävle Simsällskap |
|
471 |
1:22.74 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Rhodin |
1955 |
Luleå Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:11:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Frisim Damer 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Åsa Inde |
1960 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
647 |
1:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mimmi Kvissberg |
1962 |
Täby Sim |
+0.71 |
269 |
1:36.86 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Birgitta Flensburg |
1961 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Övrig DNF, |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:11:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Frisim Damer 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anette Philipsson |
1965 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.65 |
893 |
1:02.94 |
|
|
NR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helen Smith |
1964 |
Göteborg Sim |
+0.76 |
725 |
1:07.46 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ann-Louise Arktoft |
1964 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
683 |
1:08.81 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karin Elmberg |
1965 |
Kristianstads SLS |
|
669 |
1:09.29 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kicki Molin |
1964 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
579 |
1:12.68 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ann-Charlotte Boholm Wall |
1966 |
Säffle Simsällskap |
+0.81 |
476 |
1:17.60 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Margareth Timossi Brink |
1966 |
Simklubben Neptun |
|
317 |
1:28.81 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:11:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Frisim Damer 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Uhrlander |
1971 |
Täby Sim |
+0.73 |
703 |
1:05.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karin Axelsson |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
664 |
1:07.16 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anneli Larsson |
1968 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
649 |
1:07.65 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla Lagerfors |
1970 |
Simklubben Neptun |
|
614 |
1:08.91 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tanja Määttä Berg |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.63 |
598 |
1:09.54 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tina Sandulf |
1970 |
Täby Sim |
+0.84 |
583 |
1:10.11 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Rogala |
1970 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
495 |
1:14.06 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:11:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Frisim Damer 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malin Nilsson |
1973 |
Göteborg Sim |
+0.67 |
792 |
1:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erika Meeker |
1975 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.82 |
656 |
1:06.61 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Lofter |
1973 |
Simklubben Neptun |
|
619 |
1:07.92 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annika Ericsson |
1974 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
593 |
1:08.88 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helena Holmquist |
1977 |
Uppsala Mastersimklubb |
|
553 |
1:10.50 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carina Andersson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
|
539 |
1:11.12 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicole Lekso |
1975 |
Simklubben Neptun |
|
350 |
1:22.08 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:11:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Frisim Damer 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tove Brickner |
1985 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
636 |
1:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenny Ramkrans |
1983 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.75 |
585 |
1:05.67 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Therese Rodoni |
1983 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
532 |
1:07.79 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katja Westergren-Falk |
1984 |
Ängelholms Simsällskap |
+0.83 |
515 |
1:08.54 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cathrin Carlzon |
1983 |
Södertörns Simsällskap |
|
480 |
1:10.16 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veronica Wenner |
1985 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.99 |
455 |
1:11.43 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:11:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Frisim Damer 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Rosenquist |
1989 |
Ystads Simsällskap |
|
732 |
1:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Sandström |
1990 |
Simklubben Neptun |
+0.91 |
597 |
1:05.02 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kim Pettersson-Bohlin |
1988 |
Hellas Simklubb |
+0.74 |
400 |
1:14.30 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alizée Lehoux |
1990 |
Uppsala Mastersimklubb |
+0.82 |
358 |
1:17.10 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:11:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Frisim Damer 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Börnfors |
1994 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.70 |
715 |
1:00.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.84 |
474 |
1:09.82 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Ahlm |
1995 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
319 |
1:19.64 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:11:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Frisim Damer 20-24 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Stenström |
2002 |
SK Triton |
+0.65 |
307 |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:11:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-08 10:30:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Frisim Herrar 80-84 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Bergengren |
1938 |
Hellas Simklubb |
|
500 |
1:29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Håkan Bengtsson |
1942 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
308 |
1:45.47 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:28:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Frisim Herrar 75-79 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nils Wahlberg |
1943 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
418 |
1:26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:28:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Frisim Herrar 70-74 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulf Gabrielsson |
1948 |
Simklubben Neptun |
|
578 |
1:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nils Kärrlander |
1951 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
426 |
1:21.97 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:28:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Frisim Herrar 65-69 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Conny Mindemark |
1957 |
Göteborg Sim |
|
580 |
1:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tommy Aspegårdh |
1955 |
Täby Sim |
+0.60 |
482 |
1:13.67 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Per Lindqvist |
1955 |
Upsala Simsällskap |
+0.97 |
447 |
1:15.55 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bo Fogelberg |
1957 |
Hellas Simklubb |
+0.87 |
421 |
1:17.09 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lars Nielsen |
1955 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.91 |
268 |
1:29.57 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:28:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Frisim Herrar 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Haglund |
1961 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
862 |
58.70 |
|
|
SR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rolf Gustafsson |
1960 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
698 |
1:02.98 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Norrmén |
1960 |
Örebro Simallians |
|
670 |
1:03.84 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jörgen Erixon |
1960 |
Göteborg Sim |
+0.73 |
650 |
1:04.49 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Björn Modée |
1962 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.77 |
620 |
1:05.52 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dave Schardt |
1959 |
Simklubben Neptun |
|
556 |
1:07.92 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robert Jakubek |
1959 |
Växjö Simsällskap |
+0.73 |
530 |
1:09.01 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jörgen Tisell |
1961 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.90 |
498 |
1:10.46 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Paul Westerberg |
1961 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.91 |
490 |
1:10.82 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Henrik Bodén |
1959 |
Danderyd Simklubb |
+0.70 |
486 |
1:11.05 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:28:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Frisim Herrar 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Harald Kruger |
1967 |
Täby Sim |
+0.68 |
799 |
58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fredrik Björn |
1966 |
Växjö Simsällskap |
+0.76 |
677 |
1:01.84 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Torbjörn Wolffram |
1964 |
Göteborg Sim |
+0.68 |
612 |
1:03.97 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mats Rubertson |
1967 |
Simklubben Neptun |
|
595 |
1:04.58 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mats Norlin |
1965 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.80 |
576 |
1:05.26 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stefan Vlachos |
1967 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.34 |
549 |
1:06.33 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gunnar Bergman |
1963 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.70 |
455 |
1:10.62 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikael Svahn |
1967 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.85 |
347 |
1:17.23 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:28:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Frisim Herrar 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Åhlin |
1970 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.83 |
724 |
57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Håkan Agnell |
1970 |
Simklubben Neptun |
|
686 |
58.37 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Per Svanberg |
1971 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
661 |
59.10 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stefan Andersson |
1970 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.70 |
637 |
59.84 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hans Roosmark |
1971 |
Täby Sim |
+0.75 |
634 |
59.92 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christer Abrahamsson |
1972 |
Göteborg Sim |
+0.72 |
630 |
1:00.05 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sixten Jansson |
1971 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.86 |
595 |
1:01.19 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thiemo Voigt |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
575 |
1:01.89 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mats Einarsson |
1970 |
Örebro Simallians |
+0.86 |
513 |
1:04.32 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kim Silvasti |
1971 |
Hellas Simklubb |
+0.77 |
495 |
1:05.06 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hendrik Martiijn |
1968 |
Väsby Simsällskap |
|
256 |
1:21.04 |
+23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:28:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Frisim Herrar 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stefano Prestinoni |
1977 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
745 |
55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Bruhn |
1974 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
739 |
55.27 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Carlén |
1976 |
Täby Sim |
+0.73 |
724 |
55.67 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Billström |
1973 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.82 |
625 |
58.46 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lars Pettersson |
1974 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.55 |
529 |
1:01.80 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Claes Frederic Antonsson |
1977 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.88 |
442 |
1:05.59 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robert Westman |
1975 |
Falu Simsällskap |
+0.75 |
413 |
1:07.10 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Holger Tistad |
1977 |
Stockholm Dolphins Swim Club |
+0.80 |
397 |
1:07.97 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Henrik Andersson |
1973 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.91 |
356 |
1:10.50 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrik Florén |
1976 |
Njurunda Simsällskap |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Felaktig start. |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:28:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Frisim Herrar 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Levander |
1980 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
782 |
53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jörgen Utgren |
1979 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
539 |
1:00.97 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jan Bebenek |
1982 |
Täby Sim |
+0.85 |
456 |
1:04.49 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Löfgren |
1981 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.89 |
431 |
1:05.67 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Torbjörn Skogsmark |
1980 |
Falu Simsällskap |
+0.78 |
407 |
1:06.94 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonny Reichwald |
1980 |
Hellas Simklubb |
+0.97 |
308 |
1:13.43 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:28:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Frisim Herrar 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Welander |
1985 |
Danderyd Simklubb |
+0.69 |
562 |
57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustaf Toll |
1985 |
Danderyd Simklubb |
+0.83 |
542 |
58.49 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Löfgren |
1984 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.77 |
361 |
1:06.99 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrew Bell |
1987 |
Växjö Simsällskap |
+0.80 |
266 |
1:14.12 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:28:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Frisim Herrar 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Holmström |
1992 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.69 |
850 |
49.91 |
|
|
NR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Magnusson |
1990 |
Täby Sim |
+0.74 |
770 |
51.58 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Björklund |
1992 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
551 |
57.66 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Kupka |
1989 |
Falu Simsällskap |
+0.83 |
410 |
1:03.63 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.89 |
293 |
1:11.14 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Steijner |
1988 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
276 |
1:12.58 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Gissén |
1992 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:28:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Frisim Herrar 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Andersson |
1993 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.68 |
689 |
53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valentin Alberge |
1993 |
Klippans Simsällskap |
+0.65 |
645 |
54.87 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Holm |
1993 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.63 |
636 |
55.15 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Smeele |
1996 |
Umeå Simsällskap |
+0.76 |
470 |
1:00.98 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristoffer Hedlund |
1996 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
369 |
1:06.09 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:28:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Frisim Herrar 20-24 år - Final |
|
|
Sponsor: |
SoVent Group AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Aadli |
2000 |
Klippans Simsällskap |
+0.66 |
456 |
58.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Bjärterot |
1998 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
273 |
1:09.26 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:28:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-08 10:43:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Bröstsim Damer 75-79 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bitte Axling |
1946 |
Danderyd Simklubb |
+0.96 |
790 |
47.36 |
|
|
NR |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:39:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Bröstsim Damer 70-74 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulla Öhman |
1948 |
Fagersta Simklubb |
+0.92 |
577 |
51.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:39:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Bröstsim Damer 65-69 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Magnusson |
1956 |
Täby Sim |
+0.66 |
816 |
41.62 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kerstin Tunzi |
1956 |
Gävle Simsällskap |
+0.96 |
517 |
48.46 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lena Johansson |
1954 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
340 |
55.70 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:39:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Bröstsim Damer 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annika Svanberg |
1962 |
S 77 Stenungsund |
+0.71 |
666 |
42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eva Fjällid-Blomster |
1961 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.78 |
666 |
42.45 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mimmi Kvissberg |
1962 |
Täby Sim |
+0.77 |
609 |
43.73 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Birgitta Flensburg |
1961 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:39:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Bröstsim Damer 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Åsa Svensson |
1965 |
Falu Simsällskap |
+0.77 |
542 |
43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:39:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Bröstsim Damer 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Hammar |
1968 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.66 |
859 |
35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Koponen |
1968 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.71 |
739 |
37.55 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Gullberg |
1972 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
615 |
39.92 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karin Axelsson |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.56 |
545 |
41.57 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karin Lobenius |
1972 |
Örebro Simallians |
|
471 |
43.64 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla Rogala |
1970 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
429 |
45.02 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristina Fundberg |
1969 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
185 |
59.50 |
+23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:39:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Bröstsim Damer 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charlotta Skogman |
1975 |
Simklubben Poseidon |
|
573 |
39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tracey Isaksson |
1973 |
Falu Simsällskap |
+0.64 |
556 |
40.12 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena Holmquist |
1977 |
Uppsala Mastersimklubb |
+0.67 |
550 |
40.28 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linda Fleck |
1976 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
528 |
40.83 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annika Hertzman |
1974 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.91 |
515 |
41.17 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Irmeli Malm |
1973 |
Uppsala Mastersimklubb |
+0.84 |
498 |
41.64 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:39:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Bröstsim Damer 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannah Newsham |
1979 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.64 |
581 |
38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olga Kosovskaya |
1982 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.84 |
478 |
41.13 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:39:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Bröstsim Damer 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tove Brickner |
1985 |
Turebergs Simklubb |
+0.61 |
603 |
37.47 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Therese Rodoni |
1983 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
470 |
40.72 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Öhrvall |
1986 |
Södertörns Simsällskap |
+0.84 |
287 |
47.98 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:39:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Bröstsim Damer 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Sandström |
1990 |
Simklubben Neptun |
+0.87 |
518 |
39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alizée Lehoux |
1990 |
Uppsala Mastersimklubb |
+0.79 |
347 |
44.58 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:39:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Bröstsim Damer 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Börnfors |
1994 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.61 |
649 |
35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Bladin |
1993 |
Göteborg Sim |
+0.74 |
475 |
39.07 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Ahlm |
1995 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
211 |
51.20 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:39:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-08 10:40:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar 85-89 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Forslund |
1937 |
Hellas Simklubb |
+0.85 |
568 |
53.69 |
|
|
NR |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:58:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar 80-84 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rolf Otterberg |
1938 |
Karlstads Simsällskap |
+0.88 |
374 |
57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:58:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar 75-79 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olof Burebo |
1944 |
Hellas Simklubb |
+0.80 |
578 |
46.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:58:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar 70-74 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rolf Tegeback |
1948 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.90 |
579 |
40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lars Backlund |
1949 |
Hellas Simklubb |
+0.89 |
453 |
43.65 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:58:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lars Hennert |
1961 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
791 |
34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eric Sjöström |
1959 |
Lidingö Simklubb |
+0.75 |
738 |
34.86 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juha Iivonen |
1959 |
Uinti Imatra |
+0.67 |
680 |
35.82 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Michael MacDonald |
1962 |
Göteborg Sim |
+0.74 |
651 |
36.35 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niels Jörgen Larsen |
1962 |
Simklubben Neptun |
|
649 |
36.39 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bo Almqvist |
1958 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.45 |
600 |
37.35 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Norrmén |
1960 |
Örebro Simallians |
+0.76 |
599 |
37.37 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gunnar Kihlberg |
1962 |
Falu Simsällskap |
+0.76 |
376 |
43.63 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:58:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Harald Kruger |
1967 |
Täby Sim |
+0.67 |
639 |
33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henrik Roos |
1964 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
593 |
34.77 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tomas Larsson |
1966 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
583 |
34.97 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fredrik Björn |
1966 |
Växjö Simsällskap |
+0.81 |
516 |
36.43 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anders Kussak |
1964 |
Hellas Simklubb |
+0.87 |
356 |
41.19 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lars Hällgren |
1964 |
Simklubben Neptun |
+0.98 |
285 |
44.37 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:58:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Per Svanberg |
1971 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
729 |
33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hans Roosmark |
1971 |
Täby Sim |
+0.75 |
718 |
33.17 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikard Nandrup |
1972 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.69 |
701 |
33.43 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christer Abrahamsson |
1972 |
Göteborg Sim |
+0.67 |
578 |
35.66 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Per Sundström |
1968 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.83 |
551 |
36.22 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jan Johansson |
1968 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.85 |
529 |
36.73 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Björn Otterberg |
1972 |
Simklubben Ägir |
+0.94 |
475 |
38.06 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Per Alvant |
1970 |
Simklubben Neptun |
+0.86 |
424 |
39.53 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Henrik Holmberg |
1969 |
Simklubben Neptun |
+0.93 |
407 |
40.07 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jesper Rudenäs |
1972 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.57 |
364 |
41.60 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hendrik Martiijn |
1968 |
Väsby Simsällskap |
+0.92 |
315 |
43.64 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:58:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Bruhn |
1974 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
805 |
30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Carlén |
1976 |
Täby Sim |
+0.71 |
613 |
33.71 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adrian Bengtson |
1976 |
Umeå Simsällskap |
+0.81 |
512 |
35.79 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Fall |
1974 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
501 |
36.05 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesper Olsson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
424 |
38.13 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Robert Westman |
1975 |
Falu Simsällskap |
+0.70 |
406 |
38.67 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Claes Frederic Antonsson |
1977 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.84 |
386 |
39.34 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Endre Barat |
1973 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
359 |
40.31 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Henrik Andersson |
1973 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
302 |
42.67 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:58:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Åberg |
1978 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.71 |
722 |
31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Öman |
1982 |
Njurunda Simsällskap |
+0.86 |
615 |
32.98 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Staffan Tell |
1979 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
607 |
33.14 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jan Bebenek |
1982 |
Täby Sim |
+0.79 |
472 |
36.02 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Johnson |
1982 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.88 |
327 |
40.70 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:58:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Edlund |
1989 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.71 |
577 |
32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mamoru Shinohara |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.69 |
538 |
32.84 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robin Cederqvist |
1989 |
Wisby Simsällskap |
+0.68 |
526 |
33.09 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Löfgren-Bengtson |
1989 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
476 |
34.22 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Kupka |
1989 |
Falu Simsällskap |
+0.77 |
435 |
35.24 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Steijner |
1988 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
233 |
43.37 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:58:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christofer Röbech |
1994 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
617 |
31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Skog |
1996 |
Klippans Simsällskap |
+0.75 |
611 |
31.80 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Yoshihisa Kikkawa |
1997 |
Växjö Simsällskap |
+0.73 |
557 |
32.80 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristoffer Hedlund |
1996 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
280 |
41.24 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:58:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar 20-24 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JobMeal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Skog |
2000 |
Klippans Simsällskap |
+0.65 |
389 |
34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Casper Aadli |
2000 |
Klippans Simsällskap |
+0.70 |
312 |
37.19 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 10:58:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-08 11:00:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Damer 75-79 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Y&P Kläder/Blåkläder |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Margit Ohlsson |
1945 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.88 |
776 |
1:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:07:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Damer 70-74 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Y&P Kläder/Blåkläder |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Margareta Rainer |
1949 |
Gävle Simsällskap |
+0.93 |
405 |
1:43.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ulla Öhman |
1948 |
Fagersta Simklubb |
+0.79 |
395 |
1:44.26 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:07:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Damer 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Y&P Kläder/Blåkläder |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christina Lorenzen |
1958 |
Täby Sim |
+0.79 |
448 |
1:34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:07:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Damer 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Y&P Kläder/Blåkläder |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Mannela |
1963 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.79 |
606 |
1:19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Åsa Svensson |
1965 |
Falu Simsällskap |
+0.78 |
437 |
1:28.51 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena Wallner |
1965 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.78 |
291 |
1:41.27 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:07:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Damer 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Y&P Kläder/Blåkläder |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Lagerfors |
1970 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
491 |
1:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:07:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Damer 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Y&P Kläder/Blåkläder |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Johansson Sponseller |
1974 |
Umeå Simsällskap |
+0.79 |
737 |
1:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carina Andersson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
408 |
1:26.89 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:07:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Damer 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Y&P Kläder/Blåkläder |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisa Hjalmarsson |
1979 |
Örebro Simallians |
+0.85 |
365 |
1:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:07:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Damer 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Y&P Kläder/Blåkläder |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jessie Claar |
1984 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
541 |
1:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:07:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Damer 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Y&P Kläder/Blåkläder |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Andersson |
1989 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
520 |
1:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:07:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Damer 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Y&P Kläder/Blåkläder |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
503 |
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lina Hinderup |
1994 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.84 |
472 |
1:17.84 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:07:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-08 11:08:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar 85-89 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Forslund |
1937 |
Hellas Simklubb |
+0.70 |
615 |
1:44.61 |
|
|
SR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:19:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar 75-79 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Tollstoy |
1943 |
Hellas Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:19:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar 70-74 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martti Laajus |
1952 |
Simmis Wanda ry |
+0.66 |
606 |
1:24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ulf Gabrielsson |
1948 |
Simklubben Neptun |
+0.94 |
482 |
1:31.16 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:19:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar 65-69 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veikko Mattola |
1956 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
758 |
1:14.22 |
|
|
NR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:19:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rolf Gustafsson |
1960 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
644 |
1:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Jakubek |
1959 |
Växjö Simsällskap |
+0.87 |
462 |
1:21.64 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:19:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christer Granström |
1965 |
Umeå Simsällskap |
+0.76 |
625 |
1:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torbjörn Wolffram |
1964 |
Göteborg Sim |
+0.85 |
579 |
1:12.89 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mats Norlin |
1965 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.84 |
519 |
1:15.60 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lars Sandberg |
1965 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.87 |
452 |
1:19.18 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:19:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Pärlklo |
1971 |
Täby Sim |
+0.82 |
640 |
1:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Per Svanberg |
1971 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.84 |
574 |
1:09.69 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mika Korventie |
1971 |
Tyresö Simsällskap |
+0.77 |
546 |
1:10.88 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thiemo Voigt |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.62 |
504 |
1:12.78 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mats Einarsson |
1970 |
Örebro Simallians |
|
479 |
1:14.05 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jari Dahl |
1968 |
Täby Sim |
+0.82 |
410 |
1:17.99 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:19:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Törnhult |
1975 |
Väsby Simsällskap |
+0.86 |
610 |
1:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pär Törnhult |
1975 |
Njurunda Simsällskap |
+0.77 |
523 |
1:10.73 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Claes Frederic Antonsson |
1977 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.77 |
483 |
1:12.64 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Lars Pettersson |
1974 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.86 |
483 |
1:12.64 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robert Westman |
1975 |
Falu Simsällskap |
+0.76 |
305 |
1:24.66 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kåre Lodeby-Josefsson |
1973 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.85 |
236 |
1:32.13 |
+24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tomas Persson |
1976 |
Täby Sim |
+0.86 |
106 |
2:00.42 |
+53.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:19:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tommie Nilsson |
1978 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.92 |
324 |
1:19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:19:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Kupka |
1989 |
Falu Simsällskap |
+0.72 |
364 |
1:13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Gissén |
1992 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:19:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Ergonova |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Andersson |
1993 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.68 |
697 |
58.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Yoshihisa Kikkawa |
1997 |
Växjö Simsällskap |
+0.67 |
487 |
1:06.18 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:19:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-08 11:20:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer 75-79 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bitte Axling |
1946 |
Danderyd Simklubb |
+0.89 |
660 |
43.83 |
|
|
SR |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:35:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer 65-69 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Magnusson |
1956 |
Täby Sim |
+0.70 |
569 |
39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lena Johansson |
1954 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.90 |
163 |
59.54 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Rhodin |
1955 |
Luleå Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:35:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Åsa Inde |
1960 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
676 |
35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annika Svanberg |
1962 |
S 77 Stenungsund |
+0.73 |
650 |
36.06 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:35:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anette Philipsson |
1965 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.68 |
767 |
32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helen Smith |
1964 |
Göteborg Sim |
+0.76 |
731 |
32.62 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Birgitta Olofsson |
1967 |
Umeå Simsällskap |
+0.85 |
618 |
34.50 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ann-Louise Arktoft |
1964 |
Simklubben Neptun |
+0.32 |
607 |
34.70 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Möller |
1965 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.79 |
527 |
36.38 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ann-Charlotte Boholm Wall |
1966 |
Säffle Simsällskap |
|
433 |
38.83 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elisabeth Gustawsson |
1967 |
Simklubben Neptun |
+0.97 |
193 |
50.78 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Birgitta Gustafsson |
1963 |
Örebro Simallians |
+0.86 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Felaktig simning, |
|
|
|
|
- |
|
Helena Wallner |
1965 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.93 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Felaktig simmning, |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:35:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Hammar |
1968 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.70 |
810 |
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Koponen |
1968 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.73 |
747 |
32.23 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christine Uhrlander |
1971 |
Täby Sim |
+0.81 |
744 |
32.28 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karin Axelsson |
1970 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
608 |
34.51 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anneli Larsson |
1968 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
608 |
34.52 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Fyrk |
1969 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.63 |
387 |
40.12 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:35:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Lofter |
1973 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
741 |
31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Gällerdal Högfeldt |
1975 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.72 |
673 |
32.55 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malin Nilsson |
1973 |
Göteborg Sim |
+0.71 |
647 |
32.97 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pernilla Nilsson |
1974 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.77 |
646 |
33.00 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla Johansson Sponseller |
1974 |
Umeå Simsällskap |
+0.76 |
644 |
33.03 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annika Ericsson |
1974 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
543 |
34.95 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Uddhammar |
1977 |
Täby Sim |
+0.76 |
475 |
36.55 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linda Fleck |
1976 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
475 |
36.56 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicole Lekso |
1975 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
324 |
41.53 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:35:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Melander |
1978 |
Härnösands Simsällskap |
+0.78 |
638 |
32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olga Kosovskaya |
1982 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.70 |
511 |
35.26 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:35:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tove Brickner |
1985 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
621 |
32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Therese Rodoni |
1983 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
518 |
34.16 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katja Westergren-Falk |
1984 |
Ängelholms Simsällskap |
+0.79 |
477 |
35.13 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sannah Sjöholm |
1985 |
Södertörns Simsällskap |
+0.84 |
454 |
35.69 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:35:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Rosenquist |
1989 |
Ystads Simsällskap |
+0.71 |
784 |
29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilia Sjöholm |
1988 |
Södertörns Simsällskap |
+0.77 |
677 |
30.84 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Andersson |
1989 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
625 |
31.66 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefina Lockner |
1988 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.90 |
544 |
33.16 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Edqvist |
1991 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.82 |
505 |
34.00 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:35:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Börnfors |
1994 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.72 |
633 |
30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annie Myrlander |
1995 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.74 |
604 |
30.91 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anaelle Stenman |
1993 |
Göteborg Sim |
+0.87 |
471 |
33.59 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Wiiand |
1997 |
Väsby Simsällskap |
+0.85 |
452 |
34.04 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:35:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer 20-24 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Lelitic Consulting AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Stenström |
2002 |
SK Triton |
+0.68 |
299 |
36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:35:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-08 11:36:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar 80-84 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Håkan Bengtsson |
1942 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:52:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar 75-79 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nils Wahlberg |
1943 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.95 |
375 |
44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Urban Bengtson |
1945 |
Umeå Simsällskap |
+0.96 |
306 |
47.60 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:52:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar 70-74 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rolf Tegeback |
1948 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.94 |
568 |
35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:52:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar 65-69 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tommy Aspegårdh |
1955 |
Täby Sim |
+0.94 |
583 |
34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mats Dänsel |
1957 |
Simklubben Neptun |
+0.84 |
493 |
36.25 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Per Lindqvist |
1955 |
Upsala Simsällskap |
|
405 |
38.71 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:52:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar 60-64 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rolf Gustafsson |
1960 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
672 |
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jörgen Erixon |
1960 |
Göteborg Sim |
+0.76 |
646 |
30.97 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Juha Iivonen |
1959 |
Uinti Imatra |
+0.70 |
631 |
31.21 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Per Matsson |
1962 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.71 |
631 |
31.21 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Harri Mossmyr |
1962 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.70 |
583 |
32.04 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Svensson |
1962 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.80 |
575 |
32.19 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Björn Modée |
1962 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.75 |
546 |
32.75 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peter Norrmén |
1960 |
Örebro Simallians |
+0.86 |
544 |
32.80 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lars Hennert |
1961 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
538 |
32.92 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Björn Johansson |
1958 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.74 |
516 |
33.37 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Paul Westerberg |
1961 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.81 |
476 |
34.29 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Henrik Bodén |
1959 |
Danderyd Simklubb |
+0.76 |
452 |
34.88 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dave Schardt |
1959 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
430 |
35.48 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anders Berlin |
1959 |
Simklubben Neptun |
|
358 |
37.70 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gunnar Kihlberg |
1962 |
Falu Simsällskap |
+0.82 |
346 |
38.11 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:52:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar 55-59 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kent Sahlin |
1967 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.94 |
709 |
29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Per von Wowern |
1965 |
Täby Sim |
+0.69 |
707 |
29.66 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henrik Roos |
1964 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
626 |
30.88 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Harald Kruger |
1967 |
Täby Sim |
+0.57 |
595 |
31.42 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christer Granström |
1965 |
Umeå Simsällskap |
+0.76 |
593 |
31.45 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Torbjörn Wolffram |
1964 |
Göteborg Sim |
+0.84 |
590 |
31.51 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
John Iggström |
1966 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.88 |
585 |
31.59 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gunnar Bergman |
1963 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.85 |
454 |
34.38 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:52:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar 50-54 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Åhlin |
1970 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.77 |
786 |
27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Nyberg |
1971 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.79 |
692 |
28.81 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christer Abrahamsson |
1972 |
Göteborg Sim |
+0.77 |
690 |
28.84 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Pärlklo |
1971 |
Täby Sim |
+0.75 |
651 |
29.40 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Håkan Agnell |
1970 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
640 |
29.57 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matthias Seel |
1970 |
Täby Sim |
+0.82 |
619 |
29.90 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Per Sundström |
1968 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.92 |
569 |
30.76 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rikard Nandrup |
1972 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.65 |
556 |
30.99 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jari Dahl |
1968 |
Täby Sim |
+0.87 |
503 |
32.04 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kim Silvasti |
1971 |
Hellas Simklubb |
+0.77 |
497 |
32.16 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:52:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar 45-49 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Bruhn |
1974 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.83 |
732 |
27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Carlén |
1976 |
Täby Sim |
+0.70 |
655 |
28.06 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
John Drake |
1974 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.86 |
615 |
28.66 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robert Svanborg |
1976 |
Skellefteå Simklubb |
+0.75 |
586 |
29.13 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrik Florén |
1976 |
Njurunda Simsällskap |
+0.79 |
498 |
30.74 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Holger Tistad |
1977 |
Stockholm Dolphins Swim Club |
+0.79 |
469 |
31.36 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Törnhult |
1975 |
Väsby Simsällskap |
+0.85 |
465 |
31.45 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adrian Bengtson |
1976 |
Umeå Simsällskap |
|
458 |
31.62 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Claes Frederic Antonsson |
1977 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.82 |
437 |
32.12 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adam Fall |
1974 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
420 |
32.55 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Richard Spens Clason |
1973 |
Täby Sim |
+0.81 |
386 |
33.47 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Robert Westman |
1975 |
Falu Simsällskap |
+0.65 |
372 |
33.88 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jesper Olsson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
367 |
34.05 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Endre Barat |
1973 |
Väsby Simsällskap |
+0.92 |
340 |
34.92 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Henrik Andersson |
1973 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
337 |
35.02 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kåre Lodeby-Josefsson |
1973 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.77 |
228 |
39.90 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:52:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar 40-44 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikard Täpp |
1979 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
631 |
28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Staffan Tell |
1979 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
579 |
28.95 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jörgen Utgren |
1979 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
542 |
29.59 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Öman |
1982 |
Njurunda Simsällskap |
+0.74 |
541 |
29.61 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Löfgren |
1981 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.87 |
420 |
32.23 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Torbjörn Skogsmark |
1980 |
Falu Simsällskap |
+0.75 |
387 |
33.12 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonny Reichwald |
1980 |
Hellas Simklubb |
+0.93 |
322 |
35.20 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Johnson |
1982 |
Swim Power Simidrottsförening |
+0.83 |
269 |
37.36 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:52:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar 35-39 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Welander |
1985 |
Danderyd Simklubb |
+0.81 |
531 |
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustaf Toll |
1985 |
Danderyd Simklubb |
+0.81 |
506 |
29.00 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Löfgren |
1984 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.82 |
373 |
32.10 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:52:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar 30-34 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Magnusson |
1990 |
Täby Sim |
+0.70 |
772 |
24.93 |
|
|
SR |
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Holmström |
1992 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.66 |
690 |
25.87 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Edlund |
1989 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.68 |
614 |
26.90 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Björklund |
1992 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
514 |
28.54 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Löfgren-Bengtson |
1989 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
488 |
29.04 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Robin Cederqvist |
1989 |
Wisby Simsällskap |
+0.58 |
477 |
29.25 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hampus Carlsson |
1989 |
Växjö Simsällskap |
+0.76 |
438 |
30.11 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
199 |
39.17 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:52:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar 25-29 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valentin Alberge |
1993 |
Klippans Simsällskap |
+0.63 |
650 |
26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Yoshihisa Kikkawa |
1997 |
Växjö Simsällskap |
+0.69 |
537 |
28.47 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christofer Röbech |
1994 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.68 |
531 |
28.58 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristoffer Hedlund |
1996 |
Simklubben Neptun |
+0.86 |
330 |
33.49 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:52:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar 20-24 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Xormena |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Aadli |
2000 |
Klippans Simsällskap |
+0.71 |
481 |
27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Bjärterot |
1998 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
274 |
33.47 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 11:52:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-08 11:53:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 4x50m Medley Damer 240-279 år - Final |
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim Lag Caroline |
241 |
Täby Sim |
|
|
796 |
|
|
2:30.63 |
|
|
|
NR |
|
|
|
Christina Lorenzen |
1958 |
AA5458 |
+0.81 |
42.17 |
|
|
|
|
42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Mimmi Kvissberg |
1962 |
AA0862 |
|
43.44 |
|
|
|
|
1:25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christine Uhrlander |
1971 |
AA5271 |
+0.13 |
32.01 |
|
|
|
|
1:57.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Magnusson |
1956 |
AA2456 |
+0.39 |
33.01 |
|
|
|
|
2:30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 12:10:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 4x50m Medley Damer 200-239 år - Final |
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sundsvalls Simsällskap |
202 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
734 |
|
|
2:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Anne Mannela |
1963 |
AA2263 |
+0.73 |
36.11 |
|
|
|
|
36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Eva Fjällid-Blomster |
1961 |
AA2661 |
+0.33 |
41.60 |
|
|
|
|
1:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefina Lockner |
1988 |
AH3888 |
+0.29 |
32.57 |
|
|
|
|
1:50.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pernilla Nilsson |
1974 |
AA0274 |
+0.27 |
29.96 |
|
|
|
|
2:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SK Neptun - FE02 |
209 |
Simklubben Neptun |
|
|
685 |
|
|
2:23.46 |
+3.22 |
|
|
|
|
Camilla Lagerfors |
1970 |
AA3270 |
+0.73 |
37.71 |
|
|
|
|
37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Gullberg |
1972 |
AC1672 |
+0.40 |
40.04 |
|
|
|
|
1:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ann-Louise Arktoft |
1964 |
AA3264 |
+0.17 |
35.42 |
|
|
|
|
1:53.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Lofter |
1973 |
AA6873 |
+0.31 |
30.29 |
|
|
|
|
2:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SS04 D201 |
224 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
672 |
|
|
2:24.37 |
+4.13 |
|
|
|
|
Karin Axelsson |
1970 |
AA8270 |
+0.73 |
36.48 |
|
|
|
|
36.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Tanja Määttä Berg |
1970 |
AC1670 |
+0.41 |
39.87 |
|
|
|
|
1:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Åsa Inde |
1960 |
AA7260 |
+0.35 |
35.41 |
|
|
|
|
1:51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kicki Molin |
1964 |
AA1664 |
+0.15 |
32.61 |
|
|
|
|
2:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Uppsala Mastersimklubb/Upp |
206 |
Uppsala Mastersimklubb |
|
|
548 |
|
|
2:34.58 |
+14.34 |
|
|
|
|
Birgitta Appelfeldt Thylwe |
1957 |
AA6257 |
+0.90 |
43.22 |
|
|
|
|
43.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Irmeli Malm |
1973 |
AB7273 |
+0.38 |
41.18 |
|
|
|
|
1:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carina Andersson |
1975 |
AA3875 |
+0.31 |
38.72 |
|
|
|
|
2:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Holmquist |
1977 |
AB9477 |
+0.15 |
31.46 |
|
|
|
|
2:34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gävle Simsällskap |
226 |
Gävle Simsällskap |
|
|
500 |
|
|
2:39.36 |
+19.12 |
|
|
|
|
Christina Åhré |
1979 |
|
+0.73 |
43.00 |
|
|
|
|
43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Tunzi |
1956 |
AB0456 |
|
45.76 |
|
|
|
|
1:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Ane |
1978 |
AB2478 |
+0.67 |
33.65 |
|
|
|
|
2:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Margareta Rainer |
1949 |
AA0249 |
+0.80 |
36.95 |
|
|
|
|
2:39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Swim Power Simidrottsförenin |
209 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
454 |
|
|
2:44.53 |
+24.29 |
|
|
|
|
Lena Johansson |
1954 |
AA1254 |
+0.88 |
54.83 |
|
|
|
|
54.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annika Hertzman |
1974 |
AA1474 |
+0.29 |
40.65 |
|
|
|
|
1:35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olga Kosovskaya |
1982 |
AC2882 |
+0.16 |
35.92 |
|
|
|
|
2:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Fyrk |
1969 |
AA5669 |
+0.29 |
33.13 |
|
|
|
|
2:44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SK Neptun - FE03 |
0 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 12:10:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 4x50m Medley Damer 160-199 år - Final |
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sundsvalls Simsällskap lag 2 |
185 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
611 |
|
|
2:22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Wallin |
1985 |
AF3885 |
+0.72 |
33.40 |
|
|
|
|
33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Newsham |
1979 |
AB7879 |
+0.19 |
37.59 |
|
|
|
|
1:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Wallner |
1965 |
AA8465 |
+0.06 |
40.42 |
|
|
|
|
1:51.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenny Sjöholm |
1974 |
AB4474 |
+0.58 |
30.95 |
|
|
|
|
2:22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SK Neptun - FE01 |
187 |
Simklubben Neptun |
|
|
520 |
|
|
2:30.22 |
+7.86 |
|
|
|
|
Annika Ericsson |
1974 |
AB4274 |
+0.79 |
39.45 |
|
|
|
|
39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Sandström |
1990 |
BD7290 |
+0.16 |
38.32 |
|
|
|
|
1:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Rogala |
1970 |
AA7870 |
+0.73 |
38.74 |
|
|
|
|
1:56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Madeleine Segerbrand |
1967 |
AC1267 |
+0.19 |
33.71 |
|
|
|
|
2:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Göteborg Sim |
165 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Överväxling mellan 1-2 (-0,06) |
|
|
|
Anaelle Stenman |
1993 |
BG2493 |
+0.73 |
36.03 |
|
|
|
|
36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Bladin |
1993 |
AA2493 |
-0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helen Smith |
1964 |
AA2664 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malin Nilsson |
1973 |
AA6273 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 12:10:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 4x50m Medley Damer 120-159 år - Final |
|
Sponsor: |
Compassen Tandläkarna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Linköpings Allmänna SS |
159 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
739 |
|
|
2:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Annie Myrlander |
1995 |
AB5295 |
+0.80 |
33.91 |
|
|
|
|
33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Börnfors |
1994 |
AP9494 |
0 |
34.00 |
|
|
|
|
1:07.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Gällerdal Högfeldt |
1975 |
AB6575 |
+0.24 |
32.81 |
|
|
|
|
1:40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anette Philipsson |
1965 |
AA3265 |
+0.23 |
28.27 |
|
|
|
|
2:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Väsby SS |
148 |
Väsby Simsällskap |
|
|
603 |
|
|
2:18.05 |
+9.06 |
|
|
|
|
Jessie Claar |
1984 |
AI9284 |
+0.72 |
34.07 |
|
|
|
|
34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linda Fleck |
1976 |
AA7276 |
+0.37 |
40.73 |
|
|
|
|
1:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Wiiand |
1997 |
AM1497 |
+0.52 |
33.57 |
|
|
|
|
1:48.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Therese Rodoni |
1983 |
AG9683 |
+0.21 |
29.68 |
|
|
|
|
2:18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Södertörns Simsällskap |
146 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
471 |
|
|
2:29.92 |
+20.93 |
|
|
|
|
Sannah Sjöholm |
1985 |
AF5885 |
+0.87 |
39.34 |
|
|
|
|
39.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Öhrvall |
1986 |
AC7686 |
+0.21 |
48.30 |
|
|
|
|
1:27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Sjöholm |
1988 |
AM7288 |
+0.06 |
30.21 |
|
|
|
|
1:57.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cathrin Carlzon |
1983 |
AC8683 |
+0.47 |
32.07 |
|
|
|
|
2:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 12:10:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-09 13:44:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Svenska Simförbundet och Sundsvalls Simsäl |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 4x50m Medley Herrar 280-319 år - Final |
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Hellas Simklubb.280:1 |
293 |
Hellas Simklubb |
|
|
610 |
|
|
2:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Erik Forslund |
1937 |
AA3137 |
+0.71 |
44.47 |
|
|
|
|
44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Backlund |
1949 |
AA4149 |
+0.42 |
43.52 |
|
|
|
|
1:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kim Silvasti |
1971 |
AD1571 |
+0.56 |
31.90 |
|
|
|
|
1:59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Bergengren |
1938 |
AA3138 |
+0.26 |
36.08 |
|
|
|
|
2:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hellas Simklubb 280:2 |
280 |
Hellas Simklubb |
|
|
516 |
|
|
2:44.91 |
+8.94 |
|
|
|
|
Christian Tollstoy |
1943 |
AA8343 |
+0.86 |
45.49 |
|
|
|
|
45.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olof Burebo |
1944 |
AA1144 |
+0.28 |
44.99 |
|
|
|
|
1:30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Kussak |
1964 |
AA1164 |
+0.52 |
38.34 |
|
|
|
|
2:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Bo Fogelberg |
1957 |
AA5157 |
+0.46 |
36.09 |
|
|
|
|
2:44.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 12:29:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 4x50m Medley Herrar 240-279 år - Final |
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Göteborg Sim |
245 |
Göteborg Sim |
|
|
675 |
|
|
2:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Torbjörn Wolffram |
1964 |
AA0164 |
+0.87 |
33.65 |
|
|
|
|
33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael MacDonald |
1962 |
AB6162 |
+0.44 |
35.57 |
|
|
|
|
1:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jörgen Erixon |
1960 |
AB4560 |
+0.32 |
30.54 |
|
|
|
|
1:39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conny Mindemark |
1957 |
AA7757 |
+0.47 |
30.33 |
|
|
|
|
2:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SK Neptun - MA04 |
244 |
Simklubben Neptun |
|
|
629 |
|
|
2:13.19 |
+3.10 |
|
|
|
|
Rolf Gustafsson |
1960 |
AA5360 |
+0.71 |
33.71 |
|
|
|
|
33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Jörgen Larsen |
1962 |
AA7162 |
+0.50 |
36.30 |
|
|
|
|
1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Fall |
1974 |
AA7174 |
+0.32 |
31.97 |
|
|
|
|
1:41.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ulf Gabrielsson |
1948 |
AA9148 |
+0.18 |
31.21 |
|
|
|
|
2:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sundsvalls Simsällskap |
244 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
629 |
|
|
2:13.20 |
+3.11 |
|
|
|
|
John Iggström |
1966 |
AB4566 |
+0.67 |
34.02 |
|
|
|
|
34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rolf Tegeback |
1948 |
AA1148 |
+0.17 |
39.95 |
|
|
|
|
1:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Per Matsson |
1962 |
AA4362 |
+0.12 |
30.82 |
|
|
|
|
1:44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Per Sundström |
1968 |
AA9968 |
+0.26 |
28.41 |
|
|
|
|
2:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saltsjöbadens Idrottsförening |
242 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
569 |
|
|
2:17.72 |
+7.63 |
|
|
|
|
Ola Strömberg |
1971 |
AB3771 |
+0.69 |
32.18 |
|
|
|
|
32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fredrik Månsson |
1962 |
AA4962 |
+0.14 |
39.38 |
|
|
|
|
1:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Björn Modée |
1962 |
AA3962 |
+0.36 |
32.03 |
|
|
|
|
1:43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Kärrlander |
1951 |
AA0351 |
|
34.13 |
|
|
|
|
2:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stockholmspolisens IF 240 |
248 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
506 |
|
|
2:23.17 |
+13.08 |
|
|
|
|
Stefan Vlachos |
1967 |
AA0367 |
+0.88 |
37.66 |
|
|
|
|
37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harri Mossmyr |
1962 |
AA5362 |
+0.54 |
37.05 |
|
|
|
|
1:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karsten Ferm |
1968 |
AC3368 |
+0.43 |
33.35 |
|
|
|
|
1:48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Nils Wahlberg |
1943 |
AA9143 |
+0.45 |
35.11 |
|
|
|
|
2:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SK Neptun - MA02 |
246 |
Simklubben Neptun |
|
|
504 |
|
|
2:23.36 |
+13.27 |
|
|
|
|
Dave Schardt |
1959 |
AB0159 |
+0.76 |
37.17 |
|
|
|
|
37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mats Rubertson |
1967 |
AA7167 |
+0.49 |
36.66 |
|
|
|
|
1:13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Berlin |
1959 |
AA9359 |
+0.36 |
37.50 |
|
|
|
|
1:51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mats Dänsel |
1957 |
AA5557 |
+0.03 |
32.03 |
|
|
|
|
2:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 12:29:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 4x50m Medley Herrar 200-239 år - Final |
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SK Neptun - MA01 |
200 |
Simklubben Neptun |
|
|
877 |
|
|
1:54.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Stefano Prestinoni |
1977 |
AA9577 |
+0.69 |
28.39 |
|
|
|
|
28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Dahlberg |
1980 |
AA2180 |
+0.26 |
30.83 |
|
|
|
|
59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Håkan Agnell |
1970 |
AA7770 |
+0.23 |
28.71 |
|
|
|
|
1:27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Haglund |
1961 |
AA8561 |
+0.30 |
26.36 |
|
|
|
|
1:54.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Täby Sim Lag Harald |
205 |
Täby Sim |
|
|
833 |
|
|
1:56.26 |
+1.97 |
|
|
|
|
Peter Pärlklo |
1971 |
AA2971 |
+0.78 |
30.42 |
|
|
|
|
30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hans Roosmark |
1971 |
AA3971 |
+0.40 |
32.32 |
|
|
|
|
1:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Per von Wowern |
1965 |
AB8165 |
+0.57 |
29.46 |
|
|
|
|
1:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Johan Carlén |
1976 |
AB9576 |
+0.00 |
24.06 |
|
|
|
|
1:56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SS04 H201 |
204 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
691 |
|
|
2:03.76 |
+9.47 |
|
|
|
|
Lars Pettersson |
1974 |
AA5974 |
+0.74 |
33.44 |
|
|
|
|
33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Hennert |
1961 |
AA5561 |
+0.33 |
33.88 |
|
|
|
|
1:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jörgen Utgren |
1979 |
AD9379 |
+0.38 |
28.93 |
|
|
|
|
1:36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thiemo Voigt |
1970 |
AA6170 |
+0.32 |
27.51 |
|
|
|
|
2:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kungsbacka Simsällskap |
201 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
608 |
|
|
2:09.15 |
+14.86 |
|
|
|
|
Lars Sandberg |
1965 |
AA6965 |
+0.95 |
35.84 |
|
|
|
|
35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Billström |
1973 |
AB8973 |
+0.59 |
33.43 |
|
|
|
|
1:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Löfgren |
1981 |
AC8181 |
+0.39 |
31.81 |
|
|
|
|
1:41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Jan Johansson |
1968 |
AA4568 |
+0.45 |
28.07 |
|
|
|
|
2:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskilstuna Simklubb Herrar |
235 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
463 |
|
|
2:21.42 |
+27.13 |
|
|
|
|
Magnus Svensson |
1962 |
AB0562 |
+0.87 |
42.91 |
|
|
|
|
42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Roos |
1964 |
AB6364 |
+0.45 |
35.93 |
|
|
|
|
1:18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Svahn |
1967 |
AC1167 |
+0.30 |
31.72 |
|
|
|
|
1:50.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Andersson |
1960 |
AB2560 |
+0.39 |
30.86 |
|
|
|
|
2:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Swim Power Simidrottsförenin |
201 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
449 |
|
|
2:22.82 |
+28.53 |
|
|
|
|
Paul Westerberg |
1961 |
AB9761 |
+0.77 |
36.61 |
|
|
|
|
36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Rudenäs |
1972 |
AD0972 |
+0.28 |
40.73 |
|
|
|
|
1:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Johnson |
1982 |
|
+0.36 |
36.41 |
|
|
|
|
1:53.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Rikard Nandrup |
1972 |
AC6172 |
+0.07 |
29.07 |
|
|
|
|
2:22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 12:29:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 4x50m Medley Herrar 160-199 år - Final |
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sundsvalls Simsällskap lag 2 |
191 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
745 |
|
|
1:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Åhlin |
1970 |
AB6170 |
+0.74 |
29.34 |
|
|
|
|
29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Åberg |
1978 |
AB0378 |
+0.21 |
31.01 |
|
|
|
|
1:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikard Täpp |
1979 |
AA5779 |
+0.22 |
27.69 |
|
|
|
|
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Andersson |
1970 |
AA1970 |
+0.25 |
25.46 |
|
|
|
|
1:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SS04 H161 |
161 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
724 |
|
|
1:54.57 |
+1.07 |
|
|
|
|
Oskar Holm |
1993 |
AP9993 |
+0.74 |
30.89 |
|
|
|
|
30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Bruhn |
1974 |
AA5374 |
+0.15 |
29.99 |
|
|
|
|
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Löfgren-Bengtson |
1989 |
AP4789 |
+0.30 |
27.53 |
|
|
|
|
1:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Per Svanberg |
1971 |
AA6371 |
+0.20 |
26.16 |
|
|
|
|
1:54.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linköpings ASS/Helsingborgs S |
187 |
Linköpings ASS/Helsingborgs S |
|
|
629 |
|
|
2:00.10 |
+6.60 |
|
|
|
|
Anton Andersson |
1993 |
AC1593 |
+0.70 |
27.66 |
|
|
|
|
27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bo Almqvist |
1958 |
AA3358 |
+0.08 |
37.25 |
|
|
|
|
1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Björn Johansson |
1958 |
AA8958 |
+0.40 |
32.48 |
|
|
|
|
1:37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Holmström |
1992 |
AH1392 |
+0.23 |
22.71 |
|
|
|
|
2:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Njurunda Simsällskap |
173 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
573 |
|
|
2:03.83 |
+10.33 |
|
|
|
|
Pär Törnhult |
1975 |
AC0175 |
+0.71 |
32.36 |
|
|
|
|
32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Öman |
1982 |
AD6982 |
+0.33 |
32.55 |
|
|
|
|
1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrik Florén |
1976 |
AB9176 |
+0.72 |
30.05 |
|
|
|
|
1:34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristofer Engström |
1982 |
AA2582 |
+0.47 |
28.87 |
|
|
|
|
2:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Växjö Simsällskap 160 |
177 |
Växjö Simsällskap |
|
|
525 |
|
|
2:07.52 |
+14.02 |
|
|
|
|
Robert Jakubek |
1959 |
AB1559 |
+0.86 |
37.23 |
|
|
|
|
37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yoshihisa Kikkawa |
1997 |
BA2197 |
+0.38 |
32.61 |
|
|
|
|
1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Hampus Carlsson |
1989 |
AV1589 |
+0.27 |
29.88 |
|
|
|
|
1:39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Fredrik Björn |
1966 |
AA4566 |
+0.44 |
27.80 |
|
|
|
|
2:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Falu Simsällskap |
182 |
Falu Simsällskap |
|
|
395 |
|
|
2:20.22 |
+26.72 |
|
|
|
|
Daniel Kupka |
1989 |
BM0389 |
+0.73 |
35.18 |
|
|
|
|
35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gunnar Kihlberg |
1962 |
AA8762 |
+0.26 |
42.21 |
|
|
|
|
1:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Torbjörn Skogsmark |
1980 |
AC2580 |
+0.43 |
33.12 |
|
|
|
|
1:50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robert Westman |
1975 |
AB0975 |
+0.22 |
29.71 |
|
|
|
|
2:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SK Neptun - MA03 |
165 |
Simklubben Neptun |
|
|
320 |
|
|
2:30.44 |
+36.94 |
|
|
|
|
Andreas Steijner |
1988 |
AP7388 |
+0.75 |
44.76 |
|
|
|
|
44.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Holmberg |
1969 |
AA4369 |
+0.59 |
40.04 |
|
|
|
|
1:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Kristoffer Hedlund |
1996 |
AN8996 |
+0.58 |
33.39 |
|
|
|
|
1:58.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Per Alvant |
1970 |
AC8970 |
+0.76 |
32.25 |
|
|
|
|
2:30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eskilstuna Simklubb Herrar |
173 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Överväxling mellan 1-2 (-0,8) |
|
|
|
John Drake |
1974 |
AC9374 |
+0.68 |
32.72 |
|
|
|
|
32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christofer Röbech |
1994 |
AT0394 |
-0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Andersson |
1980 |
AA6180 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kent Sahlin |
1967 |
AC0167 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim Lag Jari |
173 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Överväxling mellan 3-4 (-0,07) |
|
|
|
Linus Magnusson |
1990 |
AB4790 |
+0.84 |
28.08 |
|
|
|
|
28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jan Bebenek |
1982 |
AE7182 |
+0.15 |
35.15 |
|
|
|
|
1:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Richard Spens Clason |
1973 |
AC3373 |
+0.28 |
32.55 |
|
|
|
|
1:35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matthias Seel |
1970 |
AA4370 |
-0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SS04 H162 |
183 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Erik Gissén |
1992 |
AL0992 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Staffan Tell |
1979 |
AC1179 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Andersson |
1973 |
AC4373 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jörgen Tisell |
1961 |
AA8161 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 12:29:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 4x50m Medley Herrar 120-159 år - Final |
|
Sponsor: |
OCAB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sundsvalls Simsällskap lag 3 |
156 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
298 |
|
|
2:27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Tommie Nilsson |
1978 |
AB2778 |
+0.92 |
36.96 |
|
|
|
|
36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maisam Nilsson |
1981 |
AE1381 |
+0.32 |
46.54 |
|
|
|
|
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Löfgren |
1984 |
AA5784 |
+0.15 |
31.35 |
|
|
|
|
1:54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robin Håkansson |
1989 |
BM0189 |
+0.53 |
32.53 |
|
|
|
|
2:27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-08 12:29:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-09 13:44:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|